Gündem

CUMHURİYET’İN 100. YILINA MUHTEŞEM KUTLAMA

İBB, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü kuruluş yıldönümünü, Türkiye’nin en büyük sahnesinde, şanına yakışır biçimde kutladı. Boğaz Köprüsü şeklinde tasarlanan, en son teknoloji görüntü, ses, ışık ve otomasyon ekipmanları kullanılarak üretilen 150 metrelik sahnede, birbirinden ünlü sanatçılar İstanbullulara 100. yıl coşkusunu yaşattı. 16 metrelik ‘Cumhuriyet Çınarı’nın da yer aldığı sahneye, eşi Dr. Dilek Kaya İmamoğlu ve 142 mesai arkadaşıyla birlikte çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dev Türk bayrağının elden ele iletilerek göndere çekilmesine destek verdi. Meydanı hınca hınç dolduran İstanbullulara hitap eden İmamoğlu, “Türkiye'yi özgür ve mutlu, güçlü ve istikrarlı bir ülke yapabilmenin şartı, Cumhuriyet ilke ve değerleri etrafında buluşmaktır. En büyük uzlaşmayı, bu güzel buluşmayı, hep birlikte yeniden gerçekleştireceğiz. Cumhuriyetin bize kazandırdığı öz güven ve cesaretle hep daha ileri, hep daha büyük hedeflere, hep birlikte yürüyeceğiz. Atatürk'ün yolunda yürümenin verdiği sorumlulukla, kararlılıkla yürüyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

CUMHURİYETİN 100. YILINDA BAŞKENTLİLER TEK YÜREK OLDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kentin dört bir yanında düzenlediği etkinliklerle doya doya kutladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 7’den 70’e Başkentliler düzenlenen kutlama törenleriyle tek yürek oldu.

Devamını Oku

YÜZYILIN KUTLAMASI MALTEPE’DE

Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını, 2 gün sürecek etkinliklerle Maltepe’de kutluyoruz. Kutlamalar 28 Ekim Cumartesi günü; Gazapizm, Melike Şahin, Madrigal, Ozbi, Selçuk Balcı, Nova Norda ve Kolektif konserleriyle başlayacak, 29 Ekim Pazar günü Zülfü Livaneli, İskender Paydaş ve Orkestrası, Duman, Kubat, Edis, Sıla, Mazhar Alanson, Adamlar, Sevcan Orhan, İlyun Bürkev, Cümbüş Cemaat ve Ersin Show ile devam edecek. Birbirinden renkli gösterilerin, sürpriz etkinliklerin, çocuklar için atölyelerin de yer alacağı kutlamalara ulaşım ücretsiz olacak.

Devamını Oku

İSTANBUL VALİLİĞİ: VATAN CADDESİ VE BAĞLANTI YOLLARI TÖREN GEÇİŞİ BOYUNCA TRAFİĞE KAPATILACAK

İstanbul Valiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Vatan Caddesi ve bağlantı yollarının tören geçişi sırasında trafiğe kapatılacağını duyurdu.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Demokrasimizi genç nesillerin omuzlarında daha da yükseltecek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkaracak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı kutlu olsun.

Devamını Oku

MANSUR YAVAŞ UFUK ÜNİVERSİTESİ’NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI PROGRAMINA KATILDI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ufuk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen “Cumhuriyet Erdemdir” adlı kitabın tanıtımının da yapıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programına katıldı. Başkan Mansur Yavaş, “Geçmişi unutmadan Ankara'nın kıymetini, başkent oluşunu unutmadan Cumhuriyetimizi coşkuyla kutluyoruz.Ankara'nın her yerinde gösterilerle Cumhuriyet fikrinin unutulmadığını herkese göstermek, bütün dünyaya göstermek istiyoruz. Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacak” dedi.

Devamını Oku

BAŞKENTTE CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILI TÜM KENTİN RUHUNU ISITMAYA DEVAM EDİYOR

Başkentliler, Cumhuriyetin 100’üncü yılını coşku ve heyecanla kutlamaya devam ediyor. Cumhuriyet marşları ile sokaklarda bandolar çalınıyor ve mehter marşları yankılanıyor. Atatürk Çocukları Parkında sevilen sanatçı Selçuk Balcı ile Zeynep Bastık, Başkentlilere coşkulu bir akşam yaşattı. Cumhuriyet Haftası’nı sevilen şarkılarıyla taçlandıracak olan Hadise, bugün Atatürk Orman Çiftliğinde Başkentli hayranlarıyla buluşacak.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN HALK SAĞLIĞI FESTİVALİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi iş birliği ile Halk Sağlığı Festivali düzenlenecek. ‘Enerjini Keşfet Sağlığını Kutla’ sloganıyla gerçekleştirilecek festivalde; aerobik egzersizinden spor turnuvalarına, konserden sokak oyunları yarışmasına kadar pek çok renkli etkinlikler yer alacak.

Devamını Oku

MANSUR YAVAŞ: “SEÇİME GİRİP BEŞ YIL DAHA SİZLERLE BİRLİKTE OLMAK İSTİYORUM”

Ankara Büyükşehir Belediyesinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel olarak planladığı Zafer Haftası sevilen sanatçı Yalın’ın konseriyle sonlanırken Atatürk Orman Çiftliği Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı’nın da birinci etabının açılışı gerçekleştirildi. Mansur Yavaş, “Nasip olursa, herkesin belediye başkanı olmaya devam edeceğim. Bu dönemde olduğu gibi yeni dönemde de bir devlet adamına yakışır şekilde rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim. Bizim siyasi tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok. Ankara’da 25 yıl yaşanan travmayı tekrar yaşatmaya hakkımız yok. Allah nasip ederse, sizler de bize destek olursanız, seçime girip inşallah bir 5 yıl daha sizlerle birlikte olmak istiyorum” dedi.

Devamını Oku

İMAMOĞLU 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLERİNE KATILDI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101’inci yıl kutlamaları için düzenlenen resmi törenlere katıldı. İmamoğlu, duygularını, “21. yüzyıla yakışan her konudaki zaferi kazanmayı, bilinçli bir millet olmayı, Cumhuriyet’e layık, Atatürk'e layık bireyler olmayı inşallah hep beraber başarırız” sözleriyle dile getirdi.

Devamını Oku

İSTANBUL'DA KAÇAK PLAZANIN YIKIMINA POLİS ENGELİ

Zeytinburnu Seyitnizam Mahallesi’nde bulunan yeşil alana kaçak olarak inşa edilen satış ofisinin yıkımına bir kez daha engel olundu. Devletin zabıtası ile devletin polisi yine karşı karşıya getirildi. Mahkeme kararları İBB lehinde olduğu halde İstanbul Valiliği devreye girdi, yıkım durduruldu.

Devamını Oku

MANSUR YAVAŞ'IN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla Milli Mücadele ruhunun tüm yurda yayılmasının 104. yılında Ankaralıların, milletimizin ve yarınlarımıza ışık olan gençlerimizin“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı yürekten kutluyorum.

Devamını Oku

ASKER OLMA HEYECANI YAŞADILAR

Bir günlüğüne asker oldular, konserlerde eğlendiler, uçurtmalarını gökyüzüne gönderdiler... Heyecan dolu anların hepsi, İBB’nin engelli hakları konusunda toplumsal bilinç oluşturmak için düzenlediği “Engelliler Haftası” etkinliklerinde yaşandı.

Devamını Oku

MANSUR YAVAŞ BAYRAMDA KAHRAMANMARAŞLI DEPREMZEDELERLE BULUŞTU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ramazan Bayramı’nın ilk günü Kahramanmaraşlı vatandaşlarla bir araya geldi. Türkiye’yi yasa boğan depremlerin ilk gününden beri bölgede çalışmalara devam ettiklerini kaydeden Yavaş, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bu yaptığımız faaliyeti bir yardım, destek olarak değil resmen bir görev olarak görüyoruz. Hizmetlerimiz Kahramanmaraş halkı ‘Yeter’ deyince kadar devam edecek” dedi.

Devamını Oku

İSTANBUL ÇİFTE BAYRAM YAŞAYACAK

İstanbul bambaşka bir 23 Nisan kutlayacak. Ramazan Bayramın üçüncü gününde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleriyle çifte bayram kutlanacak. İstanbulluların ve özellikle çocukların buluşma yeri Maltepe Etkinlik Alanı olacak. ‘23 Nisan Çocuk Karnavalı’nda atölyeler, sihirbaz gösterileri, tiyatro oyunları ve konserler düzenlenecek. Çocuklar için Niloya, Arı Maya ve Kukuli sahne alacak. Hem çocuklar hem de onlara eşlik eden büyükleri de Aleyna Tilki konseriyle bayram kutlayacak.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan Ortak Açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masa'dan ağır suçlamalarla ayrılarak, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı 'aday olmaya' davet etmesine iki başkandan yanıt geldi. Yavaş ve İmamoğlu Twitter'dan yaptıkları açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini yineledi.

Devamını Oku

İstanbul'da Simite Zam Geldi

İstanbul'un bazı semtlerinde simit 7,5 liradan satılmaya başlandı. İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir, 100 gramlık simidin halen 5 lira olduğunu belirterek, 7,5 liradan satış yapanlarla ilgili “Bizim bir zam kararımız yok. Maalesef bunlar art niyetli insanlar” dedi.

Devamını Oku

Bağcılar'da Ambulansa Yol Vermeyen Sürücüye Büyük Ceza

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bağcılar’da ambulansa yol vermeyen ve yola beton harcı döken kamyon şoförü hakkında 21 bin 268 TL idari para cezası kesildiğini, aracın da trafikten menedildiğini duyurdu.

Devamını Oku

İstanbul'da Minibüs ve Dolmuşların Taksiye Dönüşümleri Başlıyor

İstanbul'da bin 803 minibüs ve 322 dolmuşun taksiye dönüştürülmesi için başvurular 16 Ocak itibarıyla başlıyor. Başvurular, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nün Bakırköy ve Kartal’daki birimlerinden yapılabilecek. Son başvuru tarihi ise 17 Şubat olarak belirlendi.

Devamını Oku

İstanbul'da Toplu Ulaşım Fiyatları Güncellendi

UKOME’de oy birliğiyle alınan kararla, İstanbul’da yeni yılda bütün toplu ulaşım ücretlerinin fiyatı yüzde 29,1 oranında güncellendi.

Devamını Oku

Ankara Balık Hali ve Başkent İlçeler Terminali Açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilçe otobüslerini tek bir merkezde toplamak ve vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla “Başkent İlçeler Terminali” ile Yenimahalle Toptancı Hali içerisine inşa edilen yeni balık halinin yapım çalışmalarında sona yaklaştı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin mesajını yayınladı.

Devamını Oku

İzmir'de Asbestli Gemi Yargıya Taşındı

İzmir’deki meslek odaları, sendikalar, barolar, sivil toplum kuruluşları ve yurttaşlar zehir yüklü dev gemiye karşı yargıya başvurdu. Brezilya’ya ait dev uçak gemisi Nae Sao Paulo'nun Aliağa’da planlanan söküm işlemini durdurmak için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de bireysel olarak başvuru yaptı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi AKP'li Meclis Üyesi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Ankara’da Sincan Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Bekir Yıldız’ın; Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Mamak’taki kentsel dönüşüm mağdurları için yaptığı konutların ihalesinin iptali talebiyle; “suç örgütü kurmak” ve “ihaleye fesat karıştırmak” suçlamaları ile yargılanan İrfan Güneş tarafından açılan davaya müdahil olduğu öğrenildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bekir Yıldız hakkında “ihale şantajından tutuklu bulunan İrfan Güneş ile hareket ederek siyasi yönünü kullanıp suçu iştirak etmesi” iddiası ile suç duyurusunda bulundu.

Devamını Oku

İstanbul, Ankara ve İzmir'de Halk Ekmeğe Zam Geliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Ağustos itibarıyla halk ekmeğe zam yapılacağını duyurdu. Yeni uygulamanın İstanbul, İzmir ve Etimesgut Halk Ekmek ile eş zamanlı olarak başlayacağı belirtildi. İstanbul Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama ise, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada "2 TL dayanılacak gibi değildi" dedi.

Devamını Oku

İstanbul'da Yıllık Enflasyon Son 24 Yılın Zirvesinde

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) hesaplamalarına göre İstanbul'da enflasyon temmuz ayında yüzde 4,09 artarak, yıllık enflasyon yüzde 99,11'e çıktı. Böylece yüzde 100'e dayanan enflasyon 24 yılın zirvesine yükseldi.

Devamını Oku

İYİ Partili Lütfü Türkkan Sordu, Soylu'dan Cevap Geldi

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Ocak ayında verdiği önergede ardı arkası kesilmeyen polis intiharlarını sormuştu. Bakan’dan Türkkan’a cevap geldi. Türkkan’a uzun bir cevap metni gönderen Bakan Soylu, Anayasa’nın 17.maddesindeki yaşama hakkını hatırlattı ve polislere yönelik eğitim faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Çağrı: Akşam 22:00'de Burada Görüşelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında “Bu akşam 22.00’de, burada buluşalım” mesajını paylaştı.

Devamını Oku

Türkiye'nin En Önemli Fabrikalarından Birisi Açıldı

İBB, projesi 2017’de hazırlanan, 2018’de yapımına başlanan, ancak yüzde 1 ilerleme sağlanabilen Hadımköy’deki Halk Ekmek Fabrikası’nı tamamladı. Türkiye’nin ilk ‘ekşi maya ekmek üretim tesisi’ unvanını taşıyan, toplam ‘normal ekmek’ üretim kapasitesini 1,5 milyondan 1,8 milyon adete çıkaran ve 110 milyon Euro’luk bir yatırımla tamamlanan fabrikanın açılışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gerçekleştirdi. İstanbul’a hizmetin olağanüstü bir görev olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bu kente hizmet etmek için, aynı zamanda liyakatli kadrolarla çalışmak gerekiyor. Sayın Başkan, ‘Biz asla umutsuz değiliz’ dedi. Bütün baskılara rağmen umudu büyütüyoruz. Aynı umudu Türkiye sathında da büyüteceğiz. Aynı umudu güçlendireceğiz” dedi. “Bizim kamusal makamlara gelişimizin en temel amacı; hizmet üretmek, yatırım üstüne yatırım yapmaktır” diyen İmamoğlu da “İlk günden beri, 16 milyonun yaşam kalitesini yükseltmek için çalışıyor, ortak aklı harekete geçiriyor ve hizmet veriyoruz. Bu aziz milletin tek kuruşunu asla israf etmeden, yıllarca ihmal edilmiş sorunların çözümüne odaklanıyor, bu şehirde ihanete son verecek kalıcı adımlar atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İYİ Partili Lütfü Türkkan'dan Soru Önergesi

“HÜKÜMET’E YAKIN MÜTEAHHİTLERİN MİLYARLARCA TL TUTARINDA OLAN VERGİ BORÇLARI SİLİNİRKEN, KİRA BORÇLARI ERTELENİRKEN; İŞ BULAMAYAN İNSANLAR NEDEN BORÇ YÜKÜ ALTINDA BIRAKILIYOR?”

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Çok Konuşulacak Çizme Yanıtı

AFETLERE NEDEN OLAN UYGULAMALARIN SAHİPLERİ ÇİZMEYLE ŞOV YAPIYOR. BEN ÇİZMEYİ, BİR DAHA AFET OLMASIN DİYE YATIRIM YAPARKEN GİYİYORUM. İSTESEM BEN DE BİRİLERİNİN DÜMEN SUYUNA GİRİP ‘STERİL BAŞKANLIK’ YAPARDIM. BEN, MİLLETİN DÜMEN SUYUNDA YARA BERE İÇİNDE KALMAYI TERCİH EDİYORUM.

Devamını Oku

Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu’ndan Şehit Koca’nın Ailesine Ziyaret

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, terör örgütü mensuplarınca 7 Temmuz Perşembe günü Pençe Kilit Operasyonun’da şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca'nın acılı ailesini ziyaret etti.

Devamını Oku

İstanbul'da Gök Gürültülü Sağanak Yağış Devam Ediyor

İstanbul’da Cumartesi 22.00’da başlayan sağanak yağışların bu akşam saatlerine (20:00) kadar etkili olması bekleniyor. Gün boyunca teyakkuzda olan İBB ekipleri tüm İstanbul’daydı. Sarıyer’de metrekareye 113 kg yağış düştü. İstanbul’da dakikada 65 şimşek çaktı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: ANKAPARK Belediyemize Devir Ediliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre. yıllardır davası süren ve Ankara halkını zarara uğratan ANKAPARK ile ilgili mahkemeden karar çıktı.

Devamını Oku

24 yılın en yüksek enflasyon verisiyle dolar/TL yükselişe devam etti

Türk lirası salı günü dolar karşısında %1'den fazla düşerek, enflasyonun son 24 yılın en yüksek seviyesine yükselmesiyle geçen hafta elde ettiği kazanımları yeniden kaybetti.

Devamını Oku

Dolar 17 TL Sınırına Dayandı

Dün yükseliş eğiliminde hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,3 üzerinde 16,8158'den tamamladı.

Devamını Oku

Altılı Masa Cumhurbaşkanı Adayını Açıklıyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "6'lı masanın yapacağı ilk iş, cumhurbaşkanlığını kazanmak. Cumhurbaşkanı adayımızı, seçim kararı alındıktan 1 hafta sonra açıklayacağız" dedi.

Devamını Oku

İstanbul'da Simite Zam: 5 TL Oldu

İstanbul Un İş Esnaf Sanatkarlar Odası, İstanbul'da 4 liradan satılan 100 gramlık simit, 5 liraya çıktı.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sabır" Dedi, CHP'li Zeybek'ten Yanıt Geldi

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjde diyerek duyurduğu asgari ücret çalışmasına ilişkin konuştu.

Devamını Oku

Cüneyt Arkın'ın Cenazesi Töreni Detayları Belli Oldu

İstanbul'da geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Türk sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın’ın oğulları Murat ve Kaan, babalarının cenazesini teslim alarak Zincirlikuyu Gasilhanesi'ne götürdü. Arkın, yarın düzenlenecek törenlerin ardından toprağa verilecek.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu: Ağaçlar Yanarken Suudi Prens'le Sofraya Oturdular. Senin Görevin Katilin Sofrasına Oturmak Değil

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık TBMM grup toplantısında konuştu.

Devamını Oku

Cüneyt Arkın'ın Ölüm Nedeni Belli Oldu

Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Türk sinemasının efsane isimlerinden olan oyuncu, hastanede hayatını kaybetti. Son dakika: Cüneyt Arkın neden öldü, hastalığı neydi? Cüneyt Arkın kaç yaşındaydı?

Devamını Oku

Belediyenin Parasıyla Kendine Tahsis Ettiği Cip Satışa Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tasarruf odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda maliyetleri yüksek ve eski döneme ait lüks araçların satışını sürdürüyor. ABB, eski belediye başkanından ısrarla geri istenen ve 50 ay sonra geri alınan 1 adet zırhlı arazi aracını 23 Haziran 2022 tarihinde ihaleyle satışa sunacak. ABB TV ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanacak ihalede, lüks cip 1,8 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkarılacak.

Devamını Oku

İBB Duyurdu: İstanbul Halk Ekmek 2 Liradan Satılacak

İstanbul’da 210 gram ekmeğin fiyatı 5 liraya çıkarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 250 gramlık halk ekmeği 2 liradan satmaya devam edeceğini duyurdu.

Devamını Oku

Son Dakika: İstanbul'da Ekmek 5 Lira

İstanbul’da, 4 liradan satılması bile henüz resmi onay almayan 210 gram ekmek, yarından itibaren 5 lira olacak. İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, resmi olmayan zam kararına ilişkin, “Girdi maliyetlerimiz son bir yılda çok arttı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fırınlara uygun fiyatla ekmeklik un satışı yapmaya devam etmezse ekmeğin fiyatı 7 TL’ye kadar çıkabilir” dedi.

Devamını Oku

Ali Babacan'dan Yeneroğlu Açıklaması

DEVA Partisi lideri Babacan, Mustafa Yeneroğlu’nu hedef alan emniyet açıklamasına tepki gösterdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: Açıklamanın sizin gölgenize saklanarak yazıldığını biliyoruz.

Devamını Oku

23 Haziran "Demokrasi Şenliği" Yenikapı'da

İBB, Türk demokrasinin dönüm noktalarından 23 Haziran 2019 seçimlerinin yıl dönümünü İstanbullularla birlikte kutlayacak. Yenikapı Etkinlik Alanı, gün boyu sürecek ‘Demokrasi Şenliği’ne ev sahipliği yapacak. Kortej grubu, baloncu palyaço, pandomim sanatçıları ve daha pek çok gösteri izleyenlere şenlik havasını yaşatacak. Evdeki Saat, Mavi Gri, BEGE, Reynmen, DJ Ersin ve Edis konserleri bayram coşkusu yaşatacak. Tüm İstanbulluların davetli olduğu bayram şenliklerine ulaşım için İETT, Yenikapı’ya ek seferler düzenleyecek. Yenikapı Metrosundan etkinlik alanına ücretsiz ring seferleri yapılacak.

Devamını Oku

İYİ Parti'li Lütfü Türkkan Dışişleri Bakanı'na Sordu

Avrupa Birliği Suriyeliler için Türkiye’ye 50 milyon Euro ilave fon sağladı. Bu paranın 2024’e kadar Türkiye’deki mültecileri desteklemek için AB Komisyonu tarafından Haziran 2021’de açıklanan 3 milyar Euro’luk paketin parçası olduğu açıklandı. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada; 2001 yılında Avrupa’nın Türkiye’yi bir sığınmacı hendeğine dönüştürmek için düğmeye bastığını ifade etmişti. AB’nin Suriyeliler için Türkiye’ye 50 milyon Euro ilave fon sağlandığını açıklamasının ardından Türkkan konuyu TBMM gündemine taşıdı. İYİ Partili Türkkan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun cevaplaması isteği ile soru önergesi verdi. Türkkan önergesinde, Avrupa Parlamentosu’nun 2001 yılında iklim krizi ve göç konularıyla yaptığı toplantıya atıf yaptı ve Bakan Çavuşoğlu’na bu son ödemenin Avrupa Parlamentosu’nun Afrika, Ortadoğu ve Asya’dan 10 yıllar içinde milyonlarca insanın Avrupa’ya göç edeceği stratejisine yönelik hazırlanan bütçenin devamı niteliğinde olup olmadığını sordu.

Devamını Oku

Motorine Dev Zam Geldi

Motorin fiyatlarına 1 lira 27 kuruş zam kararı kesinleşti. Pompaya yansıdı.

Devamını Oku

Ankara'da Sağanak Yağış Tekrar Etkisini Gösterdi

Ankara Valiliği, öğleden sonra kentte beklenen sağanak nedeniyle ani sel ve su baskınlarına karşı uyarmıştı. Beklenen yağış başladı. Saat 16:00 itibariyle sağanak şehirde yaşamı olumsuz etkiliyor.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu'na Destek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, twitter hesabından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na destek verdi.

Devamını Oku

Ankara Valiliği Saat Verip Uyardı

Ankara Valiliği, öğleden sonra kentte beklenen sağanak nedeniyle ani sel ve su baskınlarına karşı uyardı. Başkentte bir haftadır aralıklarla etkili olan sağanağın faturası ağır olmuş. 4 kişi hayatını kaybetmişti.

Devamını Oku

Canan Kaftancıoğlu'nun CHP Üyeliği Düşürüldü

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürüldü. Karar, CHP Genel Merkezi'ne iletildi. Canan Kaftancıoğlu, "Korkularının ecele faydası olmayacak" mesajı verdi.

Devamını Oku

CHP'li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin İhraç Edildi

Rüşvet iddiaları nedeniyle geçici olarak görevden alınan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, CHP’den ihraç edildi.

Devamını Oku

Neşet Ertaş'ın Gerçek Vasiyeti Ortaya Çıktı

Neşet Ertaş'ın hayatının anlatıldığı film, ailesinin açtığı dava ile durdurulmuştu. Aile usta sanatçının hayatının film olmasını istemediğini söyleyerek, bu konuda vasiyetinin olduğunu iddia etmişti. Ancak Neşet Ertaş'ın 2011 yılında verdiği bir röportaj bu tezi çürüttü.

Devamını Oku

SON DAKİKA: Benzine 2.18 TL, LPG'ye 54 kuruş zam geldi

Akaryakıt zamları her gün güncelleniyor. Bu akşamdan itibaren Benzin ve LPG'ye zam geldi

Devamını Oku

Motorine Büyük Zam Kapıda

Motorinin litfe fiyatına 2,60 TL zam beklentisi var.

Devamını Oku

TikTok Fenomeni Mükremin Hakkında Soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı TikTok Fenomeni Mükremin Gezgin isimli kişi hakkında soruşturma başlattı.

Devamını Oku

LPG'ye Gece Yarısı Büyük Zam Geliyor

Dolar kurunun 6 ay sonra 17 TL'yi aşması sonrasında akaryakıt fiyatına zam yolu gözüktü. Sektör kaynakları LPG'ye yarın gece yarısından sonra en az 50 kuruş zam geleceğini duyurdu.

Devamını Oku

Aynur Doğan Ankara'da Konser Verdi

Kocaeli’ndeki konseri AKP’nin yönetimde olduğu Derince Belediyesi tarafından iptal edilen Aynur Doğan, İzmir’in ardından Ankara’da sahne aldı. Doğan, farkı milletlerden sanatçıların oluşturduğu orkestrasını tanıtarak, “Biz bir arada durabiliyoruz, bir arada şarkı söyleyebiliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den Yeni Proje Müjdeleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs’ı Gençlik Festivali’yle kutlamaya hazırlanıyor. 17-21 Mayıs tarihleri arasında İnciraltı Kent Ormanı’nda düzenlenecek festivalin ilk gününde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gençlere yönelik yeni projelerinin müjdesini vereceği bir tanıtım toplantısına ev sahipliği yapacak. Toplantının ardından Başkan Soyer Okan Bayülgen’le gençlik buluşmasına katılacak. Kampın ilk günü Madrigal konseriyle son bulurken gençler 19 Mayıs’ta Teoman ile coşacak.

Devamını Oku

Anıtkabir'de Tören: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 102. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’de tören düzenlendi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Haklı Çıktı, Erdoğan "İstifa Ederim" Demişti

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarının 'Man Adası’na para gönderdiği' iddiasına ilişkin, Kemal Kılıçdaroğlu’na açtıkları tazminat davası Yargıtay tarafından bozuldu. Konuya ilişkin açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Benim sözlerimin tamamı belgelere dayanıyor. Zaten Yargıtay da kararında ‘sözlerimin olgusal dayanaklarının olduğunu’ söyleyerek bunu kabul ediyor. Dahası Yargıtay benim açıklamam için, ‘bu açıklamada kamu yararı var’ diyor, daha ne desin?" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Görme Engelli Avukat Mümin Özeken Ayrımcılığa Uğradı

Görme engelli Avukat Mümin Özeken’in Cumhuriyet Savcısı Emin Gider tarafından maruz kaldığı ayrımcılığa ilişkin Görme Engelli Evrensel Hukukçular Derneği Sıhhiye Adliyesi önünde basın açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

Lütfü Türkkan Ulusal Gübre Planı Olmamasını Meclis Gündemine Taşıdı

Dünya gıda tedarik zincirinde pandemiyle birlikte yaşanan sorunlar Ukrayna – Rusya Savaşı sonrası yaptırımlarla beraber ciddi bir tehdit haline geldi. Çin – Tayvan arasındaki gerilimin yükselmesi ihtimali ise Türkiye dahil dünya tarımı için bir yıkım ihtimalini barındırıyor. İyi Partili Lütfü Türkkan bu soruna dikkat çekerek Türkiye’nin ulusal gübre planı olmamasını Meclis gündemine taşıdı.

Devamını Oku

Sanayi Tesisleri Ucuz Yakıt Arayışında

Çimento, kireç, termik santraller gibi sanayi tesisleri ucuz yakıt arayışına girdi. Üretim süreçlerinde fosil yakıt kullanan tesisler, kömür’e göre yüzde 80 daha ucuz ve çevre dostu olan Atıktan Türetilmiş Yakıt’a (ATY) yöneldi. İSTAÇ verilerine göre ATY talebi son bir yılda 5 kat arttı.

Devamını Oku

CHP Lideri Kılıçdaroğlu İzmir Bahçesi'ni Ziyaret Etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Hatay EXPO 2021’de kurduğu İzmir Bahçesi ziyaretçilerin beğenisini topluyor. İzmir’in Türkiye’ye rol model olan tarımsal vizyonunun tanıtıldığı İzmir Bahçesi’ni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ziyaret etti.

Devamını Oku

İstanbul'a Fırtına Uyarısı

İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde, akşam saatlerinden itibaren Lodos fırtınasının etkili olması bekleniyor. Vatandaşlar, çatı uçması ve baca gazı zehirlenmesi gibi tehlikelere karşı uyarıldı.

Devamını Oku

Ankaralı Çiftçiler Mazot Desteği İçin Mansur Yavaş'a Teşekkür Etti

Ankara Büyükşehir Belediyesinin hem kent hem de yerli üreticinin ekonomisini canlandırmak ve üretimi teşvik etmek amacıyla başlattığı Türkiye’nin yerelde en kapsamlı mazot desteğine Başkentli çiftçiler yoğun ilgi gösteriyor. 17 bin 702 çiftçinin Başkent Kartlarına yüklenen toplam 34 milyon 746 bin 700 TL’lik mazot desteğinin ardından akaryakıt istasyonlarında hareketlilik devam ediyor. Tarlalarını sürebilmek için mazot desteğinden yararlandıklarını belirten Elmadağlı çiftçiler de ABB Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ettiler.

Devamını Oku

İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'dan Anlamlı Ziyaret

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Ankara’nın Kahramankazan İlçesi’nde anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Şehitliği ziyaret eden Türkkan burada düzenlenen anma törenine katıldı.

Devamını Oku

Benzin ve Motorine Yine Zam Geldi

Bu geceden itibaren benzin ve motorinde fiyat artışı olacaktır.

Devamını Oku

Ahmet Davutoğlu: Türkiye İçin Gıda Güvenliği Sorunu Kapıda

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, ekonomi kurmaylarıyla birlikte Konya’da "Sürdürülebilir Tarım Üretimi Fiyat Politikası: Çiftçiye mi?, Faizciye mi?" Konulu Toplantıda Konuştu. Tarımsal ürünlerde açıklanan alım fiyatlarının üretim sürekliliği ve üretim maliyetleri yönünden değerlendirildiği toplantıda, çarpıcı istatistik ve bilgiler paylaşıldı. Türkiye’nin para biriminin fiili olarak savaş yaşayan Rusya ve Ukrayna’nın para birimlerinden bile çok değer kaybettiğini hatırlatan Davutoğlu, “Rus petrolüne ambargo gündemde, petrol fiyatları daha da artacak. Peki hazır mı Ankara’daki yöneticiler? Asla değil” ifadelerini kullandı. Çiftçilerin artan maliyetler karşısında ezildiğine de vurgu yapan Davutoğlu, “Anadolu'nun toprakları bu sene doğru düzgün ekim görmedi, gübre görmedi. Bu çiftçiler bu iktidardan mutlaka hesabını soracaklar” dedi.

Devamını Oku

Bu Gece Yarısı Benzin ve Motorine Zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 57 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 1 lira 44 kuruş zam geldiğini açıkladı. Son zamlarla birlikte benzinin litre fiyatı 19, motorinin litre fiyatı da 21 lirayı aştı.

Devamını Oku

Akrep Nalan Hayatını Kaybetti

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan 'Akrep Nalan' lakaplı sanatçı Füsun Nalan Açın (67), Bodrum'da yaşamını yitirdi.

Devamını Oku

Türk Ocaklarından Başkan Demir'e Ziyaret

Türk Ocakları Edirne Şube Başkanı Yakup Öz ve yönetim kurulu, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir’i ziyaret etti.

Devamını Oku

CHP'li Bülbül: AKP Yüzünden Millet Sefalet İçinde

CHP Aydın Milletvekili, Yüksek Disiplin Kurulu ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, açlık ve yoksulluk sınırının açıklanmasına dair konuştu.

Devamını Oku

Tarihin En Büyük Akaryakıt Zammı Geliyor

Bu geceden itibaren akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı olacaktır.

Devamını Oku

CHP'den Flaş "Helalleşme Başlıyor" Paylaşımı

CHP'nin sosyal medya hesabından "Helalleşme yolculuğu başlıyor" etiketiyle bir video paylaşıldı. "Kutuplaştırıcı bütün söylemleri tarihe gömüp kucaklaşmak, birlik ve beraberlik bayrağını şanlı bayrağımız gibi dalgalandırıp, birbirimizle helalleşebileceğimiz bir gün olsun istiyoruz. Bugün ülkemiz ve milletimiz için bir milat olsun istiyoruz" denilen CHP paylaşımında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" çağrısı yaptığı sözlerine ve vatandaşlarla olan görüntülerine yer verildi.

Devamını Oku

Ankara Baro Başkanı Kemal Koranel Baro Avukatlarını Ağırladı

Ankara Baro Başkanı Kemal Koranel, Green Park Otel’de baro avukatlarını ağırladı. Erinç Sağkan’ın Barolar Birliği Başkanlığa seçilmesinden sonra Ankara Barosu Başkanlığını devralan Kemal Koranel, kritik mesajlar verdi.

Devamını Oku

İstanbul Güngören'de Yangın

İstanbul’da bir tekstil imalathanesinde yangın çıktı. İtfaiyenin yangını söndürme çalışmaları devam ederken, dumandan etkilenen 6 çalışan kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alındı.

Devamını Oku

Erdoğan Covid-19 Tedavisinden Sonra İlk Kez Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan korona virüsü atlatmasının ardından kameraların karşısında ilk kez konuştu.

Devamını Oku

Haydar Dümen Hayatını Kaybetti

Nöropsikiyatri uzmanı Haydar Dümen, yakalandığı koronavirüs hastalığına bağlı kalp durması sonucu dün 91 yaşında vefat etti. Haydar Dümen, Covid-19 önlemleri çerçevesinde düzenlenen törenle İstanbul'da toprağa verildi.

Devamını Oku

Araç Sahiplerine Kötü Haber: Benzin ve Motorine Okkalı Zam Geliyor

Benzin, motorin ve otogazda zam dalgası bitmiyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, en son 1 Şubat'ta zamlanan motorine, bu gece yarısından sonra 90 kuruş daha zam gelecek.

Devamını Oku

CHP'li Gürsel Tekin Dünya Evine Girdi

CHP'li Gürsel Tekin, ünlü haber spikeriyle evlendi!

Devamını Oku

Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan Covid-19'a Yakalandı

Erdoğan, Twitter paylaşımında "Bugün hafif belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız COVID-19 testimizin sonucu pozitif çıktı. Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu MOBESE Görüntülerinin Sızdırılmasını Yargıya Taşıdı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, resmi iş yemeği dönüşüne ait MOBESE görüntülerini sızdıran kamu görevlileri ve bu görüntüleri hukuksuz şekilde temin edip yayınlayan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi sunan İmamoğlu, sorumluların cezalandırılmasını ve kamu davası açılmasını istedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Şehi̇t Ai̇lesi̇ne Başsağlığı Telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’de şehit olan Uzman Çavuş Yusuf Yılmaz'ın ailesini telefonla arayarak başsağlığı diledi.

Devamını Oku

CHP'li Ali Öztunç, Bakan Karaismailoğlu'na Seslendi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İstanbul’daki yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşların İstanbul Havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu’nda yaşadıkları mağduriyeti Meclis gündemine taşıdı. Öztunç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, “İstanbul Havalimanı’nın ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun, Ulaştırma Bakanlığı ile Cengiz, Mapa, Limak, Kolin, Kalyon Ortak Girişim Grubu arasındaki sözleşmeleri neden kamuoyuna açıklanmamaktadır? Karların temizlenmemesinin sorumluluğu kime aittir” diye sordu.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan İmzalı Belgeleri Yayınladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam saat 22.00’da sosyal medya hesabından önemli bir bilgi vereceğini söyleyerek, “Burada buluşmak üzere” demişti. Kılıçdaroğlu, beklenen açıklamayı yaptı.

Devamını Oku

Fatma Girik'in Cenaze Programı Belli Oldu

Yakalandığı koronavirüsün ardından yaşamını yitiren Fatma Girik'in kötü hava koşulları nedeniyle ertelenen cenaze töreni programı belli oldu. Fatma Girik için yarın Şişli Belediyesi ve Cemal Reşit Rey Salonu’nda tören düzenlenecek. Girik’in cenazesi, Teşvikiye Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanmak üzere Bodrum’a götürülecek.

Devamını Oku

Valilikten Açıklama: İstanbul'a Girişler Yasaklandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yoğun kar yağışı nedeniyle Trakya'dan İstanbul'a araç girişlerine ikinci bir duyuruya kadar izin verilmeyeceğini açıkladı.

Devamını Oku

Ankara'da Polis Ekipleri Esnafı Tekme Tokat Dövdü

Ankara Altındağ’da hızlı araç kullandığı için uyardığı bir şoförle tartışan O.P., olaya müdahale eden Yunus ekibi tarafından tekme tokat dövüldü. O.P., amcasının işlettiği bakkal dükkanına sığınmak istedi ancak başaramadı. Yeğenini kurtarmak için araya giren F.P. de dayaktan nasibini aldı. Yaşananlar dükkanın güvenlik kameralarına yansıdı.

Devamını Oku

Adana-Ankara Otoyolu Ulaşıma Kapandı

Akşam saatlerinde şiddetini artıran kar yağışı ülke genelinde ulaşımı olumsuz etkiliyor. Yoğun kar yağışı ve sonrasında yaşanan buzlanma nedeniyle Adana-Ankara otoyolunun Ankara istikameti de kısa süreliğine ulaşıma kapandı. Çok sayıda araç otoyolda mahsur kaldı.

Devamını Oku

Sezen Aksu'dan Cevap: Dilimi Ezemezsin

Beş yıl önce seslendirdiği bir şarkının sözleri nedeniyle hedefe konulan şarkıcı Sezen Aksu, eleştirilere dün gece yazdığını ve “Avcı” adını verdiğini belirttiği şarkı sözleri ile yanıt verdi. Aksu, “Ben avım sen avcı, Vur bakalım…. Sen beni sezemezsin, dilimi ezemezsin/ Kim yolcu kim hancı dur bakalım…” mesajını verdi.

Devamını Oku

Gazeteci Sedef Kabaş Adliyeye Sevk Edildi

Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş adliyeye sevk edildi.

Devamını Oku

AKOM'dan İstanbul İçin Kritik Uyarı

Sabah saatlerinde İstanbul'da etkili olan kar yağışına ilişkin AKOM'dan açıklama geldi. AKOM Müdürü Selçuk Tütüncü: "Esas kuvvetli bir sistemin cuma akşamından itibaren geleceği tahmin ediliyor. Bu seferki biraz daha kuvvetli, yaklaşık 4-5 gün etkili olacağı söyleniyor, hafta sonundan itibaren çocuklar biraz daha sevinecek gözüküyor" dedi.

Devamını Oku

Yusuf Yerkel’e Hoşgeldin Diyemeyiz

KUBİ Genel Müdürü Arif Arslaner, Yusuf Yerkel’in Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu’na ticari ataşe olarak atanmasını eleştirdi.

Devamını Oku

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi̇nde 3 Aşi̇retten Chp’ye Toplu Katılım

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşayan Dına, Şedadi ve Asi aşiretleri üyeleri, CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir ve il yönetim kurulu üyelerinin katıldığı bir törenle CHP’ye üye oldu. Aydınlık, "Ben inanıyorum ki önümüzde yapılacak olan ilk seçimlerde halkımız kendisini bu kadar sıkıntıya sokan AK Parti iktidarını gönderecektir. Geliyor, gelmekte olan CHP, gidiyor gitmekte olan AK Parti" dedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Ev Emekçisi Kadınları Ağırladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ev Emekçisi kadınlar ile birlikte basın açıklamasında konuştu.

Devamını Oku

Muhalefet Partilerden İktidara Tepki: Milletimizi zam sağanağıyla ezdi

2022 ile benzin, LGP, motorin, elektrik, doğalgaz, otoyol, köprü ve tünel ücretlerine zam yağdı. CHP ve DEVA Partisi zamları eleştirdi.

Devamını Oku

2022'ye Rekor Zamla Girdik

Vatandaş yeni yılın ilk sabahına yüzde 36,20'lik vergi, ceza ve harç zammıyla, yüzde 25 MTV zammıyla ve yüzde 18,10'luk da Emlak Vergisi zammıyla uyandı.

Devamını Oku

Fatih Portakal'dan Kara Haber

Fatih Portakal, yeni yıl mesajında kara haberi verdi. Portakal’ın paylaşımını okuyanlar yeni yıla sevinemedi.

Devamını Oku

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Çağrıda Bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ev kadınlarının asgari ücretli eşlerinin işini kaybetmesinden korktuğunu belirterek, "Acilen işletmelere destek paketleri açıklansın ve 6 ay boyunca işten çıkarma yasaklansın" dedi.

Devamını Oku

Vatandaş Çareyi Pazar Artıklarında Arıyor

Dövizdeki gerilemeye karşın çarşı-pazardaki fiyatlarda beklenen gerileme olmadı. Bazı dar gelirli vatandaşlar, çareyi akşam karanlığında tezgahlar toplanırken atılan sebze, meyveleri toplamakta buluyor. Boş cüzdanını göstererek kenara bırakılmış kasadaki ezik domatesleri pazarcının izniyle alan da var, yerden atıkları toplayan da. Vatandaş, "Param yoktur, alamıyorum. Buradan yerden topluyorum kızım. Ne yapayım" derken pazarcı, "Bizi bu hale düşürenler utansın" diye konuştu.

Devamını Oku

Akaryakıta Okkalı Zam!

EPGİS açıkladı: Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı olacğaını belirtti.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Acı Günü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun halası Güllü Özdoğan hayatını kaybetti. Cenaze töreni yarın, İstanbul Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi'nde bulunan Pir Sultan Abdal Cemevi'nde yapılacak.

Devamını Oku

Sokak Röportajları Çeken Dört Arkadaşımız Gözaltına Alınmıştır

Milletin nabzını yerinde ölçen ve bizlere aktaran arkadaşlarımız gözaltına alınmıştır.

Devamını Oku

İstanbul'da Ekmeğe Yine Zam Yapıldı

İstanbul Fırıncılar Odası'nın 230 gram olan ekmek fiyatının 2 TL'den 2,5 liraya çıkarılmasını içeren talebi İstanbul Ticaret Odası'nca (İTO) 10 Kasım'da kabul edildi. Ancak fırınlar aradan 1 ay geçmesine rağmen zam üzerine zam yaptı. Geçtiğimiz hafta gramajı 210'a düşürülüp 3 liraya satılan ekmeğe yine zam geldi. Kentte birçok fırın gramajını düşürdüğü ekmeği 3,5 liraya satmaya başladı. Kadıköy'de fırın işleten Vedat Yılmaz, "Geçen sene 106 liraya aldığım un bu sene 320 lira. Şu anda ekmeğin 5-6 lira olması gerekiyor" dedi.

Devamını Oku

Benzin ve Motorine Büyük Zam

Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatı benzinde 77 kuruş, motorinde 31 kuruş zamlanacak. Motorine bugün de 66 kuruş zam gelmişti.

Devamını Oku

Motori̇ne 66 Kuruşluk Zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 66 kuruş zam yapılacağını duyurdu.

Devamını Oku

TBB'nin Yeni Başkanı Erinç Sağkan'dan İlk Mesaj Geldi

Türkiye Barolar Birliği'nin 36. Olağan Genel Kurulu'nda seçim bitti. TBB'nin yeni başkanı Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan oldu.

Devamını Oku

Ali Babacan Erdoğan'ın Videosunu Salondakilerin Affına Sığınarak Yayınladı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "CHP’nin arkasında boş teneke" sözlerine "Sayın Erdoğan; siz 13 sene 'boş teneke' ile mi çalıştınız? Bunca yıl niçin boş tenekeyle çalıştınız? Babacan 2009’da istifa mektubunu verdiğinde, 2011’de ayrılmak istediğinde, 2019’da istifa ettiğinde niçin kalması için ısrar ettiniz" diye yanıt verdi.

Devamını Oku

MHP'den Türkeş Açıklaması: Yeni Bir Türkeş Vakfı Kuruluyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı kurulacağını açıkladı. Yalçın, “Alparslan Türkeş’in gerçek evlatları onun yolundan hiç ayrılmamış MHP camiasının mensupları ve ülkücülerdir” dedi.

Devamını Oku

Özgür Demirtaş Merkez Bankasını Uyardı: Satmayın!

TÜİK açıkladığı enflasyon rakamlarını değerlendiren Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Merkez Bankası'na çağrıda bulundu.

Devamını Oku

CHP'den Süleyman Soylu'ya Tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e gitmesi ile ilgili “Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı mekan basmaya gitmez” yorumunu yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya CHP’den tepki geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Mekan basmak senin gibi mafyayla el ele iş tutan, kabadayı gibi sağa sola racon kesenlerin işidir” derken, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Suç örgütlerinin ağına düşüp suçla mücadele edecek bakanlığı çetelerin emrine veren sensin Küstah Süleyman. Makam sende, yetki sende hadi iddianı ispatla Çirkef Süleyman!” tepkisini gösterdi.

Devamını Oku

Bir Gün Arayla Benzine Dün İndirim, Bugün Zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS), sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruya göre, bu geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre satış fiyatına 44 kuruş zam yapıldı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu İSMEK Okulunda Suşi Yedi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Enstitü İstanbul İSMEK’in 4 Ekim’de hizmete giren ‘Maltepe Mutfak Sanatları Okulu’nu ziyaret etti. Enstitü İstanbul İSMEK ile meslek odaklı bir süreci başlattıklarını vurgulayan İmamoğlu, “Bugünün ekonomik koşullarında, ekonomik sıkıntılarında en çok ihtiyaç duyulan şey, işsizliğin azaltılması. Buraya katılan, özellikle kadın yoğun katılımını da yürekten destekliyorum. Bütünüyle üreten bir annenin, eve nasıl bir güç kattığını, yetiştirdiği çocuğa da nasıl bir kimlik kattığını bilen birisiyim. O bakımdan çalışan kadınların, çalışmak isteyen kadınların, buraya yoğun bir biçimde katılmaları da beni ayrıca mutlu etmiştir” dedi.

Devamını Oku

EYT'lilerin Sorunları CHP İktidarında Çözülecek!

Düzce-Bolu-Sakarya EYT Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik ve heyet, CHP Sakarya İl Başkanlığını ziyaret etti. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş tarafından karşılanan heyet, parti yönetimine çalışmalar ve taleplerle ilgili bilgi verdi.

Devamını Oku

AKP'li Çelik’ten Bülent Arınç’a Yanıt: Tabii Ki Adayımız Sayın Cumhurbaşkanımızdır

Partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Bülent Arınç’ın sözlerine yanıt vererek, “Cumhur İttifakı'nın adayı tabii ki Sayın Cumhurbaşkanımızdır. AK Parti'den de bir açıklama yapılmadığı doğru değildir” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu'ndan 'B40 Ağı' Müjdesi: 25 Belediye Başkanı İmza Attı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrısıyla toplanan ve ‘B40 Balkan Belediye Başkanları Zirvesi’nde bir araya gelen 11 ülkeden 24 kentin belediye başkanı, ortak deklarasyona imza attı.

Devamını Oku

Motorine 44 Kuruş İndirim

Bu geceyarısından itibaren geçerli olacak şekilde motorinin litre satış fiyatına 44 kuruş indirim yapıldı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Ülkeyi Ekonomide Kurtuluş Savaşı Verecek Konuma Kim Getirdi?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 'Ekonomik kurtuluş savaşı' açıklamasına tepki gösterdi. "Ülkeyi ekonomide kurtuluş savaşı verecek konuma kim getirdi?" diye soran Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a "Ekonomide bir kurtuluş savaşı vermek istiyorsan beş madde sayacağım. Yerine getir, her türlü desteği vereceğim" diyerek önerilerini sıraladı.

Devamını Oku

CHP’den Bahçeli’ye Yanıt: Eşkıyalığa Pabuç Bırakmayız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı tehdit eden Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. Torun, “Mansur Yavaş’ın arkasında Ankara halkının ve Millet İttifakı’nın nefesi vardır” dedi. 1

Devamını Oku

Dolar Yeniden 13 TL’yi Gördü!

24 Kasım’da 13 TL’nin üzerine çıkan dolar 6 gün sonra yeniden 13 TL’yi gördü.

Devamını Oku

Bahçeli'den Mansur Yavaş'a Tehdit: Dikkat Etsin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş anmasındaki kavgaya ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı suçladı, "Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır. Her gün de takip edeceğim" tehdidinde bulundu.

Devamını Oku

Bahçeli'den Şirketlere Temel İhtiyaçlarda İndirim Çağrısı

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, muhalefetin iktidara yönelik “Geliyor gelmekte olan” şeklindeki söylemlerini hedef aldı ve "Gidiyor gitmekte olan" dedi. Ekonomi konusunda da mesajlar veren Bahçeli, 'enflasyonla mücadele' için mal satan ve pazarlayan şirketlere çağrıda bulunarak, temel ihtiyaçlarda yüzde 2 ile 5 arasında indirime gitmelerini istedi.

Devamını Oku

İstanbul'da Fırtına Etkisini Sürdürüyor

İstanbul'da dün sabah saatlerinde başlayan fırtına ve yağış etkili olmaya devam ediyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede etkili olan fırtına bugün saat 18.00 sıralarında etkisini kaybedecek.

Devamını Oku

İstanbul'u Lodos Vurdu: Ölü Ve Yaralılar Var

İstanbul'da lodos nedeniyle yaşanan çatı uçmalarında şu ana kadar 4 kişinin hayatını kaybettiği, 19 kişinin yaralandığı öğrenildi. İstanbul'da etkili olan lodos nedeniyle 33 çatı uçtu, 192 ağaç, 52 trafik ışığı ve yön tabelası devrildi, 232 tehlike arz eden parça düştü, 12 araç da hasar gördü.

Devamını Oku

CHP'li Salıcı'dan Erdoğan'a: Mandacılar, Değerlerimizi Yabancıları Peşkeş Çekenlerdir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ülkemizdeki mandacı iktisatçılar ve mandacı siyasetçiler, Türkiye'nin en büyük ekonomik kurtuluş mücadelesini tam tersi göstermeye çalışıyorlar" sözlerine, "Allah aşkına kim mandacı? Kim faiz baronu? Mandacı arıyorsak sarayın beceriksiz ekonomi yönetimine bakmak lazım. Mandacılar, Cumhuriyet tarihi boyunca edindiğimiz değerleri yabancıları peşkeş çekenlerdir. Yandaşlarına dolarla ihale verenlerdir. Kendi vatandaşını emperyalistlere ucuz işgücü olarak pazarlamaya çalışanlardır" diye karşılık verdi.

Devamını Oku

Mehmet Sevigen CHP’den İhraç Edildi

CHP eski milletvekili ve parti üyesi olan Mehmet Sevigen, alınan kararla partisinden ihraç edildi. Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ açıklamalarıyla parti tüzüğünü ihlal ettiğini öne sürmüştü. 'Tanju Özcan' ve 'Alim Karaca' kararı ertelendi

Devamını Oku

AKOM'dan İstanbul'a Fırtına Uyarısı

İstanbul'da bugün beklenen fırtınanın hızının 100 kilometreye kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Devamını Oku

Erdoğan’ın Faiz Açıklamalarının Ardından Dolar Yeniden Yükseldi

Güne 12,50 seviyesinin hemen altında dolar kuru gün içinde 12,50- 12,60 arasında seyrederken Erdoğan'ın faize ilişkin açıklamalarının ardından 12,80 seviyesini gördü.

Devamını Oku

Erdoğan Faiz Konusunda Net: Asla Taviz Veremem Ve Vermeyeceğim

Türkmenistan ziyareti dönüşünde uçağına aldığı gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerdeki kur hareketlerinin iktisadi temelinin bulunmadığını öne sürdü. Erdoğan, faiz konusunda ise alışıldık tavrını sürdürerek, “Ben hiçbir zaman faizin yükseltilmesini savunmadım, savunmuyorum ve savunmayacağım. Bundan asla taviz veremem ve vermeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

CHP'li İmranlı Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti!

Sivas'ın İmranlı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Murat Açıl, ilçe girişinde 2 aracın karıştığı kazada hayatını kaybetti. Açıl'ın hayatını kaybettiği kazada 2'si çocuk 7 kişi de yaralandı.

Devamını Oku

Ekmek Kuyruğu Mansur Yavaş'ı Harekete Geçirdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, oluşan ekmek kuyruklarının ardından harekete geçildiğini duyurdu.

Devamını Oku

Çıray'dan Bakan Çavuşoğlu'na: "Türkiye, Kıbrıs Üzerindeki Garantörlük Haklarından Vazgeçti" İddiası

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, Türkiye'nin Kıbrıs üzerindeki garantörlük haklarından vazgeçtiğine dair ‘çok gizli’ ibareli bir dokümanın dolaşıma sokulduğunu söyledi. Çıray, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, “Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’e, Türkiye’nin Kıbrıs’taki garantörlük haklarının sonlandırılması hakkında gizli bir öneride bulundunuz mu?” diye sordu.

Devamını Oku

Arınç: Erdoğan’a Rakip Olmayacağım Ama Beni Fazla Zorlamasınlar

Son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la fikir ayrılığına düşen ve yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Bülent Arınç'tan çarpıcı sözler: Ona karşı hiçbir zaman rakip olmayacağım diye bir içtihatta bulundum. Beni fazla zorlamasınlar. Çünkü içtihatlar zaman zaman değişebilir.

Devamını Oku

Tanju Özcan: Kayyum Atayacaklarmış, Alnını Karışlarım

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mültecilerle ilgili açıklama ve uygulamalarına yönelik gelen eleştirilere değindi. Özcan, "Ben bedel ödemekten korkmuyorum. Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim, alnını karışlarım" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

CHP'li Yalım Nakliye Sektörünün Sesi Oldu

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, nakliye sektörünün lokomotifi olan kamyon ve TIR şoförleri ile bir araya geldi. Kamyon ve TIR sürücülerinin sorunlarını, sınırda yaşadıkları problemleri sık sık dile getiren CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım bu kez de akaryakıt zamlarına ilişkin konuştu.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Hodri Meydan: Vali de Görecek Erdoğan Da Görecek!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın iki ay önce açılış adı altında miting yaptığı ve muhalefeti eleştirdiği Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda CHP'nin 4 Aralık mitingine valilikçe izin verilmemesine tepki gösterdi.

Devamını Oku

AKP’li Özhaseki: Aç, Dağlarda Yaşayan İnsanlar Vardı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partisinin iktidarının Cumhuriyet tarihi boyunca görev yapan hükümetlerden daha başarılı olduğunu öne sürerek, “Aç, dağlarda yaşayan insanlar vardı, bizimle sosyal yardımlar, kurumlaştı. Hem sosyal hem hizmet belediyecilik ivme kazandı” dedi. 5

Devamını Oku

Polisler, Kendilerine Korna Çalan Kişiyi Dövdü!

İzmir Buca ilçesinde birkaç polis, arabasını evinin önüne park etmek isteyen kişiye, kendilerine korna çalması üzerine dövdü. Dayak yiyen yurttaşa biber gazı da sıkıldı. Polisler olaya müdahale etmek isteyen anneyi de tartakladı. Sosyal medyadan paylaşılan görüntüler, kamuoyunun tepkisini çekti.

Devamını Oku

CHP’li Başarır'dan Sarayın Bütçesine Tepki: Lale Devrinde Yaşıyorsunuz

Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Cumhurbaşkanlığı bütçesine tepki gösteren CHP'li Ali Mahir Başarır, Sarayın harcamalarına dikkat çekerek "Çiftçi gübre alamazken sarayın zirai giderleri 700 bin TL’den 9 milyon TL’ye çıkmış. Bu kadar lüksün içerisinde tek bir şey yetiştirebilirsiniz bence, lale yetiştirebilirsiniz çünkü lale devrinde yaşıyorsunuz" dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Barış Akademiyenlerinin Tamamı Görevine İade Edilmeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün farklı düşünmenin ne kadar değerli olduğunu gelişmiş ülkeler kavramıştır. Biz ise farklı düşünenleri hala cezalandırmaya devam ediyoruz. Barış Akademisyenleri, farklı düşündüler diye üniversitelerden attık. Niçin, niye atıyoruz, hangi gerekçeyle atıyoruz ve 21. yüz yılda yapıyoruz bunu. Savcılık soruşturma açmış takipsizlik vermişse, mahkeme beraat vermişse; bunların tamamının görevlerine iade edilmesi lazım, Türkiye’nin bu ayıptan kurtulması lazım” dedi.

Devamını Oku

Erdoğan’ın Miting Yaptığı Meydanda CHP’ye İzin Verilmedi

CHP'nin Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlemek istediği miting valilik tarafından engellendi. Aynı meydanda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın 2 ay önce miting düzenlemiş olması çifte standart eleştirilerine neden oldu. CHP'den yapılan açıklamada, "Bu yakışıksız görüntüye bir an önce son verilmesini ve daha önce de mitinglere sahne olmuş Cumhuriyet Meydanı’nın milletin sesine, milletin iradesine açılmasını bekliyoruz" denildi.

Devamını Oku

Erdoğan: Bu Faizler Düşecek, Düşecek

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'deki Deprem Konutları Teslim Töreni'nde yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. "Bu şehri turist gibi ziyaret eden ana muhalefet partisinin genel başkanı, kendi belediye başkanına hangi derde derman olacak talimatı vermiştir" diyen Erdoğan, "Kendileri sürekli gerilimden beslendiği için yalan, yanlış, iftira ile sizleri oyalama yoluna gitmiştir" iddiasında bulundu. Erdoğan, bir başka törende yaptığı konuşmada ise ekonomi hakkında konuşarak, "Bu faizler düşecek, düşecek" mesajı verdi.

Devamını Oku

Öztrak: Merkez Bankası’nın Başına Da Emekli Bir Albay Atayın, Olsun Bitsin

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Milli Güvenlik Kurulu'nda “ekonomik tehditlere” değinilmesi hakkında, "Zırva ekonomi politikalarını Milli Güvenlik Kurulu kararıyla korumaya kalkmak, aczin ikrarından başka bir şey değildir. Vesayetçiliğin daniskasıdır. Yıllarca ‘Asker siyasete niye karışıyor? Askeri vesayet kabul edilemez’ diyenler, şimdi Milli Güvenlik Kurulu’ndan medet umar hale geldiler. Oldu olacak Merkez Bankası’nın başına da emekli bir albay atayın, olsun bitsin" dedi.

Devamını Oku

Akşener’den İmamoğlu’na Cumhurbaşkanlığı Mesajı

İBB'nin ‘Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi' açılışında konuşan İYİ lideri Akşener, törene daveti için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ederek, “Bu çalışma performansınızın devamını dilerim ki, Cumhurbaşkanlığı seçiminde lazım. Sizler çalışırsanız, hizmet ederseniz rekabeti biz hizmet üzerinden yaparız ve 13. Cumhurbaşkanı’nı da Millet İttifakı seçtirmiş olur.” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Bu Memlekete Huzuru, Bereketi, Güzelliği Getirmeye Kararlıyız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi açılış töreninde, “Türkiye, 13’üncü cumhurbaşkanını seçecek ve yeni bir sürecin içerisine girecek. Hiç kimse endişe duymasın, en geç 6 ay içinde ekonominin çarkları sağlıklı bir şekilde dönecek. Bu memlekete huzuru, bereketi, güzelliği getirmeye kararlıyız” dedi. Yönetimde şeffaflık, saydamlık vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, “Yatırım yapıyorlar, gayet güzel, yapsınlar, teşekkür ederiz. Kaça yapıyorsunuz bu yatırımları? ‘Efendim ticari sır’, biz bilmiyoruz. Niye bilmiyoruz? Benim parasını ödediğim bir yatırımın maliyetini ben neden bilmeyeyim” diye konuştu.

Devamını Oku

İBB'nin Taksi Önerisi UKOME'de 11. Kez Reddedildi

İBB'nin taksi sorununu çözmeye yönelik 5 bin ek taksi önerisi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi'nde Bakanlık yetkililerinin blok oyu ile 11'inci kez reddedildi.

Devamını Oku

Son Dakika: Kavala Yine Tahliye Edilmedi

4 yıldır tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala’nın da yargılandığı birleştirilmiş Gezi davası, İstanbul Adliyesi'nde görüldü. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini hedef göstermesinin ardından duruşmalara katılmayacağını duyuran Kavala, davaya katılım göstermedi. Kavala'nın avukatları, mahkemeye, müvekkillerinin tahliye edilmesi gerektiğini vurgulayan AİHM kararının uygulanmasının, Anayasal bir zorunluluk olduğunu hatırlattı. Savcı, Kavala'nın tutukluğunun devamını talep etti. Mahkeme, savcının talebine uyarak oy çokluğuyla Kavala'nın tutukluluğuna devam kararı verdi.

Devamını Oku

İçkiye Bir Zam Daha Geldi!

İçkiye 1 Kasım ve 7 Kasım'da yapılan zamlara bir yenisi daha eklendi. Yeni fiyat listesini paylaşan Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, "Artık durdurulamayacak gibi. Asıl büyük zam, ÖTV zammı kapıda" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

CHP'li Sertel: TRT'ye Aktarılan Bandrol Ücretleri De Kaldırılsın

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, elektrik faturalarındaki TRT payı gibi, televizyon, telefon, tablet ve bilgisayar satışlarında halktan alınan ve TRT’ye aktarılan bandrol ücretlerinin de kaldırılması için kanun teklifi verdiğini açıkladı. Sertel, halktan kesilerek yalnızca TRT’ye aktarılan bandrol ücretlerinin, Türkiye’de yayın yapan tüm televizyonlara hakkaniyetli bir şekilde dağıtılması gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Osman Kavala’nın Avukatı: Siyaset İsterse Kavala Tahliye Olacak

Torba davaya dönüştürülen Gezi davasının yarın yapılacak duruşması öncesinde, 1486 gündür tutuklu bulunan Anadolu Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve iş insanı Osman Kavala’nın avukatı İlkan Koyuncu, "Konu bir hukuki kararın çok ötesinde. Hukuki bir karar beklemek mümkün değil. Tamamen siyasi bir karar olacak. Siyaset, Osman Kavala’nın yarın tahliye edilmesini isterse, Kavala yarın tahliye edilecek. Siyaset tahliyesini istemezse Osman Kavala tahliye edilmeyecek." açıklamasını yaptı.

Devamını Oku

Kavcıoğlu'ndan Enflasyon Açıklaması: Elimizdeki Tüm Araçları Kullanacağız

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, "TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir" dedi.

Devamını Oku

Taksim'deki Kadın Yürüyüşüne Polis Müdahale Etti

Kadınların 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Taksim’de düzenlediği yürüyüşe polis müdahale etti. Polisin barikat kurup biber gazı sıktığı kadınlar, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” ve "Hükümet istifa" sloganlar attı.

Devamını Oku

Apple Ürünlerine Dev Zam

Döviz kurlarındaki tarihi rekorun ardından Türkiye'deki satışlarını durduran Apple, ürünlerini yeniden piyasaya sundu. Türk Lirası'nın değer kaybının ardından Apple ürünlerine gelen zamlar da belli oldu.

Devamını Oku

DEVA Partisi’nin Kurucu İsimlerinden Metin Gürcan Gözaltına Alındı

DEVA Partisi kurucusu Metin Gürcan, siyasi casusluk suçlamasıyla gözaltına alındığını duyurdu.

Devamını Oku

Meral Akşener: 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın Adayı Olacak

Millet İttifakı olarak, Cumhur İttifakı'ndan farklı bir sistemleri olduğunu söyleyen İYİ Parti lideri Akşener, "Bizim farklı çözümlerimiz var. Bizim rekabetli ama birbirimize saygılı olduğumuz bir ittifakımız var. 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak" diye konuştu.

Devamını Oku

Bahçeli: Döviz Kuruyla Devrilmeyeceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli," Biz döviz kuruyla kurulmadık, bu yolla da devrilmeyeceğiz" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Nazlıaka: İktidarımızda Kadınlar, Adaleti Ve Güvenliği Sosyal Medyada Aramak Zorunda Kalmayacak

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "İktidarımızda kadınlar, adaleti ve güvenliği sosyal medyada aramak zorunda kalmayacak. Kadına şiddet davaları için Özel Yetkili Mahkemeler ve Yargıtay’da ayrı bir ceza dairesi kuracağız, Aile Destekleri Sigortası’nı hayata geçireceğiz, kadın istihdamını arttıracağız, boşanan kadınlar için ‘Yeni Başlangıçlar Fonu’ oluşturacağız” dedi.

Devamını Oku

Usta sanatçı Genco Erkal, "Cumhurbaşkanına Hakaret"ten Hâkim Karşısına Çıktı

Tiyatro sanatçısı Genco Erkal, 5 yıl önceki paylaşımları nedeniyle "Cumhurbaşkanı'na hakaret" iddiasıyla hakim karşısına çıktı. Dava, bir sonraki duruşma için 11 Mart 2022'ye ertelendi.

Devamını Oku

Merkez Bankası'ndan Enflasyon Açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Kasım toplantısına ilişkin toplantı özetlerini yayımladı. Özetlerde enflasyondaki kısa vadeli oynaklığa işaret edildi.

Devamını Oku

Kadıköy Metrosunda Kadın Yolcuyu Bıçakla Tehdit Eden Emrah Yılmaz Yakalandı!

İstanbul Kadıköy metrosunda kadın yolcuyu bıçakla tehdit eden saldırgan Emrah Yılmaz yakalandı, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Bıçaklı saldırganın 20 suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Öte yandan İBB Sözcüsü Murat Ongun, metrodaki güvenlik önlemleriyle ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

Devamını Oku

Süleyman Soylu’dan Kadın Cinayeti Açıklaması: Testere Dişi Gibi İnişli Çıkışlı Bir Grafik Var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1 Ocak-15 Kasım 2021 arasında 251 kadın cinayeti işlendiğini açıkladı. Soylu, "Geçen yılın tamamında bu sayı 268'di. Bu yıl bu sayının üstünde kalacağımız görülüyor. Testere dişi gibi inişli çıkışlı bir grafik var, batılı ülkeler de böyle" dedi.

Devamını Oku

TCMB Duyurdu: BAE Merkez Bankası İle Mutabakat İmzalandı

AKP iktidarıyla Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki buzlar eriyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile BAE Merkez Bankası arasında, merkez bankacılığı konularında ‘iş birliğinin geliştirilmesine zemin oluşturmak’ amacıyla bir mutabakat zaptı imzalandı.

Devamını Oku

Akaryakıt Fiyatlarına Bir Zam Daha Geliyor!

Akaryakıt sektörü kaynakları 26 Kasım tarihinden geçerli olmak üzere benzin, motorin ve LPG otogaza yeni zam yapılacağını belirtti. Akaryakıt ve LPG'ye henüz dün zam yapılmıştı.

Devamını Oku

Prens Geldi, Dolar Düştü

Abu Dabi Veliaht Prensi'nin Türkiye'ye gelişi ve doğrudan yatırım anlaşmaları yapılacağı haberleriyle birlikte dolar/TL'de büyük düşüş görüldü. Dün 13,45'i gören kur bugün sert düşüşle 11,60'ın altını gördü. Kurda günlük düşüş yüzde 9'u aştı.

Devamını Oku

İmamoğlu'nun Antrenörü: Kaleciliğinden Çok İnsanlığı, Saygısı Bizi Cezbetti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü'nde kalecilik yaptığı dönemde takımın antrenörü olan Güvenç Ersever, "Kaleciliği de iyiydi. Her kaleci gibi gol yediğinde de kızdık. Çok da vefalıdır. Yıllar yılı Kıbrıs’a gider, gelir; Türk Ocağı Spor Kulübü’nü hiç yalnız bırakmaz" dedi. Takımın o dönemki kaptanı Orhan Kaptan ise “Başkanın kaleciliğinden çok insanlığı, saygısı bizi cezbetti" diye konuştu.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ın Yaptığı Tam Bir Deliliktir, Saçmalıktır, Zırvalıktır

Olağanüstü MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Sen Türkiye'yi birilerine peşkeş çekiyorsun biz buna isyan ediyoruz. Yaptığı tam bir delilik, saçmalık ve zırvalıktır" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

AKP’li vekil: Ülkede Yokluk Yok, Her Şey De Bolluk Ortada

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, Türk Lirası’nın değer kaybı ve artan gıda fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ekonomideki kötü gidişatı dış güçlere bağlayan Etyemez, “Çok net söylüyoruz. Ülkede yokluk denen bir şey yok. Her şey de bolluk ortada” dedi.

Devamını Oku

Dolar Rekor Kırdı Vatandaş Protesto Etti: Hükümet İstifa

Türk lirasının dolar ve euro karşısında rekor düzeyde değer yitirmesi Ankara ve İstanbul’da vatandaşların protestosuna yol açtı. Sokağa çıkan vatandaşlar protesto düzenleyerek “hükümet istifa” sloganı attı. İstanbul ve Ankara'daki eylemler sırasında vatandaşların da evlerinin balkon ve pencerelerinden tencere-tava çalarak protestoculara destek verdikleri görüldü.

Devamını Oku

Benzin, Motorin Ve LPG’ye Tarihi Zam!

Dolar/TL'deki tarihi yükselişin ardından akaryakıta da tarihi zam geliyor. Benzine 1 lira 1 kuruş, motorine 1 lira 5 kuruş, otogaza 65 kuruş zam kararı alındı. Zamlar bu gece yürürlüğe girecek. EPDK'nın zamları engelleme ihtimali de bulunuyor.

Devamını Oku

Akşener: Erdoğan'a Yol Göründü, Emeklilik Hayatında Başarılar Diliyorum

Partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,

Devamını Oku

Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu İle Görüştü

omberg’de yer alan habere göre AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, bugün Ankara’da bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Ve Davutoğlu Bir Araya Geliyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün 17:00'de bir araya geleceklerini açıkladı. Davutoğlu, yarın da Akşener ile görüşecek.

Devamını Oku

Son Dakika: Birçok Bankada Erişim Sorunu

öviz kurundaki artışın önlenememesiyle birlikte bankalar döviz alım-satım işlemlerini kısa süreli olarak durdurdu. Son olarak doların 13 TL'yi aşmasının ardından birçok bankaya erişim sorunu yaşandığı belirtildi. Konuya ilişkin henüz herhangi bir bankadan açıklama gelmedi.

Devamını Oku

Bolu Belediye Meclisi Hakkında İnceleme Başlatıldı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), Bolu Belediyesi'nin yabancı uyruklulara nikah ve su ücreti fiyatlandırmasına yönelik kararına ilişkin resen inceleme başlatıldığını açıkladı.

Devamını Oku

GHP'li Gürer: Ekmek Böyle Giderse 4 Lirayı Geçecek

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Vatandaşın bir tek tüketebileceği ekmek kaldı, ekmekle oynanmasın. Çünkü vatandaşın alım gücü bir tek ekmeğe yeter durumda. Ekmek, böyle giderse 4 lirayı geçecek” dedi. Gürer, “Un ve şeker, Türkiye’de en çok tüketilen iki ürün. Ne ekmeksiz oluyor ne şekersiz kalınıyor. Un ve şekerin fiyat artışları, tıpkı elektrik ve akaryakıt gibi birden çok sektörü etkiliyor

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Seni Dolarla Terbiye Ettiler!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Biz lider ülkeyiz. Siz bizi ekonomiyle, dolarla terbiye edemeyeceksiniz” diyen AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman'a yanıt verdi: Seni dolarla terbiye ettiler. Öyle bir terbiye ettiler ki sabah kalktın dolar akşam yattın dolar. Mezara mı götüreceksin!

Devamını Oku

Altında Tüm Zamanların Rekoru Kırıldı!

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından tüm zamanların rekorunu kırdı.

Devamını Oku

Erdoğan: Erken Seçim Olmayacak

AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, erken seçim taleplerine, "Olmayacak" diye karşılık verdi. Erdoğan konuştuğu sırada, her açıklamasında doların yükseldiğine dikkat çeken Twitter kullanıcıları #AllahAşkınaSus etiketine yazdı, etiket Türkiye gündemine girdi.

Devamını Oku

Bahçeli: Bize Göre Hükümetin Ekonomi Politikası Doğrudur

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Yüzde 50+1 konusuna ilişkin "Bu konuyu tartışmaya açmak; yönetim sistemine karşı güvensizliği körükleyecektir. Bu masum bir talep değildir" dedi. İktidarın faiz politikasına da değinen Bahçeli, "İnsanlarımızın ekonomik sıkıntılarını biliyoruz, artan döviz kurlarından yakınmalarının farkındayız. Ancak takip edilen politikalar doğrudur, yakında her şey düzelecektir" ifadelerine yer verdi.

Devamını Oku

TL Eriyor: Dolar 13,40'ı Gördü, Euro 15 TL'yi Aştı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü Kabine toplantısı açıklamaları ardından yeniden yükselişe geçen dolar, bu sabah piyasaların açılmasıyla birlikte başladığı tırmanışını sürdürüyor. Sabah piyasaların açıldığı sırada 11,40 seviyesinden işlem görmeye başlayan dolar, sadece bugün yüzde 17'den fazla değer kazanarak zirve noktasını 13,40 TL'ye taşıdı, avro ise 15 TL'yi aştı!

Devamını Oku

CHP Milletvekili Hasan Fehmi Güneş Hayatını Kaybetti

Eski İçişleri Bakanı ve eski senatör ve CHP milletvekili Hasan Fehmi Güneş, 87 yaşında hayatını kaybetti.

Devamını Oku

Faik Öztrak’tan AKP’ye Sert Sözler!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak "AK Parti grup başkan vekilliği yapan, ülkede bakanlık, başbakanlık yapmış bu isimlere bakınca insan,0 "Bunların okumuşu, diplomalıları böyleyse, Allah bu milleti diplomasız olanından korusun" demeden de edemiyor" dedi.

Devamını Oku

Otogaza Bir Zam Daha!

LPG'nin litre fiyatına 23 Kasım'dan itibaren geçerli olmak üzere 19 kuruş zam geldi.

Devamını Oku

CHP Sordu, Süleyman Soylu Kaçtı: Olaylı İçişleri Bakanlığı Bütçesi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesinin görüşmelerinde tansiyon yükseldi. Soylu, "Sedat Peker'den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var" açıklaması hatırlatılınca, "Ben 10 bin doları alan siyasetçiyi söylerim siz de başka şeyler söylemek zorunda kalırsınız” yanıtını verdi.

Devamını Oku

Ağbaba'dan Erdoğan'a: Psikoloğa Gözükmesi Lazım

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’lilerin ekonomiyle ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Ağbaba, “AKP’li siyasetçilerin acilen psikoloğa gitmesine ihtiyaç var. Başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere. Türkiye’de uzman psikolog çok. Mutlaka gözükmesi lazım” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Toprak: Asgari Ücret 5 Bin 500-6 Bin TL Düzeyinde Olmalı

CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, "Güncel ekonomik koşullarda adı üzerinde en alt düzeydeki asgari geliri tanımlayan asgari ücretin 5 bin 500 - 6 bin TL düzeyinde olması ve hızlı enflasyon artışına karşı alım gücünün korunması için de yılda bir değil altı ayda bir belirlenmesi kaçınılmazdır" dedi.

Devamını Oku

Sol Parti'den Büyük İstanbul Mitingi: Ey Erdoğan İstifa Et

SOL Parti, "Devrimci Demokratik Cumhuriyet" çağrısıyla başlattıkları mitinglerin sonuncusunu İstanbul’da yaptı. SOL Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen "Ülke büyük bir çöküşte. Her gün gıdaya akaryakıta yaptıkları zam burada. Açlık kıtlık burada. 21. yüzyılda bu ülkeye açlığın yokluğun evsizliğin ne olduğunu gösterdi bunlar. Bu ülkenin başına bir dakika daha durmamaları gerek. Buradan sesleniyoruz. Ey Erdoğan istifa et" dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Kadir İnanır'ın Ailesine 'Geçmiş Olsun' Telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden sanatçı Kadir İnanır'ın ailesini telefonla arayarak 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.

Devamını Oku

Savcılıktan Eski TCDD Genel Müdürü Hakkında Karar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TCDD Genel Müdürlüğü’ne Adnan Oktar Organize Suç Örgütü üyesi Abdülkerim Murat Atik’in atanmasına karşı Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP) suç duyurusunda, “iddialar hakkında herhangi bir somut bilgi ve belge bulunmadığı” gerekçesiyle “soruşturmaya yer olmadığına” dair karar verdi. HKP avukatları karara itiraz etti.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Eşi Selvi Hanım ile Birlikte Pazar Alışverişi Yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte semt pazarına giderek alışveriş yaptı. Kılıçdaroğlu, "Sabah Selvi Hanım ile pazar alışverişimizi yaparken, pazarcı esnafı ile de sohbet etme imkanı buldum. Zaten biliyorsunuz gıda durumlarını, tekrar etmeye gerek yok. Korkuya mahal yok, çözeceğiz inşallah" dedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Flaş Açıklamalar

Kılıçdaroğlu, "Halkımız müsterih olsun. Gecenin en karanlık anı, şafağa en yakın andır. Yalnız değilsiniz!" demişti.

Devamını Oku

Gezgin Köpek Boji'ye İftira Atanlar Kameralara Yakalandı

İstanbul'da birçok toplu ulaşım aracında dolaşmasıyla ün kazanan köpek Boji’nin bindiği tramvaya dışkısını yaptığı iddiası, ortaya çıkan görüntülerle yalanlandı. Tramvayı kirletenin bir insan olduğuna ilişkin görüntüleri İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabından paylaştı.

Devamını Oku

CHP'li Sarıbal Uyardı: Özel Sektör Piyasaya Şeker Sürmüyor, Büyük Zammı Bekliyor

CHP Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal, şekere gelen yüzde 25'lik zammın ardından yaşanan krizle ilgili, "Bugün özel sektör ellerinde olmasına rağmen piyasaya şeker sürmüyorlar. Devlet fiyatları kontrol altında tutmaya çalışıyor ama özel sektör büyük zammı bekliyor" dedi.

Devamını Oku

Bolu Belediye Başkanı Özcan: Bu Sefer De Dolardan Bir Sıfır Atın

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararının ardından dolar kurundaki yükselişi; “Zamanında TL'den altı sıfır attınız. Bu sefer de dolardan bir sıfır atın. TL dolar karşısında yüzde 90 değer kazansın" sözleri ile değerlendirdi.

Devamını Oku

Küçük Müslüme’den Acı Haber Geldi

Mersin'in Gülnar ilçesinde 10 gün önce kaybolan 2,5 yaşındaki Müslüme Yağal’ın cansız bedenine ulaşıldı.

Devamını Oku

Veli Ağbaba: Kur Artışından Zengin Olan Bu Milyonerler Kim?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba son dönemlerde önlenemeyen kur yükselişinin yarattığı yoksulluğun yanı sıra, sürekli artan milyoner sayısına dikkat çekti. Ağbaba, "Döviz milyoneri sayısı ise yüzde 33 oranında arttı. Kur artışına bağlı olarak milyonlarca aile açlığa ve yoksulluğa mahkûm olurken, servetine servet katan bu milyonerlerin nasıl arttığını merak ediyoruz" dedi.

Devamını Oku

AKP’li Turan’dan 50+1 Açıklaması: Usul Hatalarımız Olabilir

50+1 tartışmaları sürüyor... AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Başkanlık sisteminde tabii ki uyum yasası eksiklerimiz, usul hatalarımız olabilir. Bunları revize edeceğiz, ediyoruz da. Dolayısıyla 50+1 diye bir gündemimiz yok" dedi.

Devamını Oku

DİSK, Asgari Ücret Talebini Açıkladı: Net 5 Bin 200 TL Olmalı

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücretin net 5 bin 200 TL olması gerektiğini açıkladı. Çerkezoğlu ayrıca asgari ücret üzerindeki bütün vergi ve kesinti yükünün kaldırılması gerektiğini belirtti.

Devamını Oku

İyi Partili Uykur: İş Dünyasında Duvarlar Çatlıyor

İYİ Partili İş İnsanı ve Milli Sporcu Mehmet Ali Uykur, iş dünyasının zor günlerden geçtiğini söyledi.

Devamını Oku

CHP'li Başarır: Japonya’yı Örnek Almaya Kalkarsanız Vallahi Sizdeki Bakanların Çoğu İntihar Eder

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Ben intihar edin demiyorum ama Japonya’yı örnek alıyorsanız ve örnek almaya kalkarsanız vallahi sizdeki bakanların çoğu intihar eder” dedi.

Devamını Oku

Kamu Bankalarından Yeni Faiz İndirimi

Merkez Bankası'nın faiz indirimi sonrasında kamu bankaları, kredi faizlerini 100 baz puana kadar değişen oranlarda indirme kararı aldı.

Devamını Oku

Bülent Arınç’tan ‘Sedat Peker’ İması: Benim Cebime 10 Bin Dolar Koyan Yok

AKP'nin kurucularından olan, eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, Arınç, "Ben şu anda hiç bir resmi sıfatı olmayan biriyim. Fiilen yaptığım iş arabuluculuk, paramı oradan kazanıyorum. Benim hanlarım, hamamların yok. Birileri cebime ayda 10 bin dolar koymuyor" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Benzin, Motorin Ve LPG'ye Zam Geliyor!

Dolardaki yükselişin ardından benzine 52 kuruş, motorine 50 kuruş zam kararı alındı. Zamların 20 Kasım Cumartesi gününden itibaren geçerli olacağı öğrenildi. LPG'de ise 52 kuruş zam beklentisi olduğu ancak zammın pazartesi gününe kalabileceği belirtildi.

Devamını Oku

Özel'den 'Ekonomide Kurtuluş' Reçetesi: Erdoğan Susarsa Dolar Artmaz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Recep Tayyip Erdoğan’ın susması lazım. O konuştukça dolar çıkıyor. Ekonomideki kurtuluş reçetesi... Susarsan dolar artmaz. Karışmayacaksın. Memlekette yangın var ama altına benzin atılmamasının tek çaresi Recep Tayyip Erdoğan’ın susması” dedi.

Devamını Oku

TL Eriyor: Dolar 11 Türk Lirasını Aştı

Devamını Oku

Merkez Bankası'nın 'Faiz' Kararının Ardından Dolar Sert Yükseldi!

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu toplantısından faizi 100 baz puan indirme kararı çıktı. Faiz indirimi kararı sonrası Dolar TL kuru hızlı bir şekilde 10.88 Tl civarına yükseldi

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Faiz İndirimine Tepki: Artık Dur Erdoğan!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası’nın bir puanlık faiz indirimi kararının ardından, “Artık dur Erdoğan” açıklamasını yaptı.

Devamını Oku

Merkez Bankası Yine Faiz İndirdi!

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu toplantısından faizi 100 baz puan indirme kararı çıktı. Faiz indirimi kararı sonrası Dolar TL kuru hızlı bir şekilde 10.88 Tl civarına yükseldi

Devamını Oku

Faiz Kararı Öncesi Dolar 11 Liraya Dayandı, Euro 12 Liranın Üzerinde!

Gözler Merkez Bankası'nın bugün saat 14.00'te açıklayacağı faiz kararına çevrilirken, dolar bu sabah saat 4.20 sıralarında bir rekor daha kırarak 10.93 lirayı gördü. 08:42 itibarıyla dolar, 10,89 liradan avro ise 12,33 liradan işlem görüyor.

Devamını Oku

Millet İttifakı'ndan Erdoğan'a Erken Seçim Çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener görüştü. İki lider, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a erken seçim çağrısında bulundu.

Devamını Oku

Son Dakika: Düzce'de Deprem!

Kandilli: Düzce'de 5,3'lük deprem oldu

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Toptancı Halini Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meyve Sebze Toptancı Hali'nde ziyaret ettiği esnaf,

Devamını Oku

CHP'li Hakverdi'den Eski AKP'li Vekil Hakkında Suç Duyurusu

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi; eski AKP milletvekili ve Akşam Gazetesi yazarı Hüseyin Besli hakkında, Alevi ve Kürtlere yönelik yazısı nedeniyle nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Devamını Oku

Erdoğan ‘Faiz’ Dedi, Dolar Tarihi Zirve Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP Grup toplantısında, faize karşı olduklarını söyleyerek, "Faizi savunanlarla beraber olamam" dediği dakikalarda, dolar tarihi bir rekor daha kırarak 10,55'i gördü. Euro da bu dakikalarda 11,92'den işlem gördü.

Devamını Oku

CHP'li Öztrak'tan Kavcıoğlu'na Cari Açık Tepkisi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun cari açığa bakarak, faiz kararını belirleme stratejisini; “Cari açığa bakan, cari açıkla enflasyonu düşürmeye çalışan dünyada Merkez Bankası Başkanı yok. Bizde ilk. Cari açık hükümetlerin görevi. Merkez Bankası Başkanının tek bir hedefi var. Hükümetin ona verdiği hedef, enflasyonu tutturmak” diye eleştirdi.

Devamını Oku

İsmet Yılmaz, AKP TBMM Grup Başkanı Seçildi

AKP Grubu, yeni Grup Başkanı'nın belirlenmesi için basına kapalı toplandı. Bostancı'dan boşalan AKP Grup Başkanlığına, 241 oy alan AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz seçildi.

Devamını Oku

Bahçeli İle Erdoğan'dan Sürpriz Görüşme

Siyasette son günlerde cumhurbaşkanı seçilmek için gereken yüzde 50+1 oy şartı tartışılıyor. Karamollaoğlu'nun, Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmek için gereken yüzde 50+1 oy şartından şikayet ettiğini aktarmasının ardından Bahçeli "Bu sistemin demokratik meşruiyet temeli, yüzde 50+1'dir" çıkışını yapmıştı. Yaşananların ardından Erdoğan ile Bahçeli, bugün Saray'da görüşecek.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın Sözlerine Esprili Yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün AKP Grup Toplantısı'nda kendisine yönelttiği sözler üzerine, “Şahıs bugün grup toplantısında ‘Bay Kemal, kadir kıymetimi bilmedi’ demiş; dedim olabilir” dedi.

Devamını Oku

Benzine Yeni Zam Geliyor!

Akaryakıt sektörü kaynakları, Cuma gününden itibaren benzine 48-52 kuruş civarında zam beklendiğini söyledi.

Devamını Oku

Cemil Çiçek'ten Devlet Bahçeli'ye Yanıt: Kimi İşaret Etti?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisini hedef almasının ardından konuştu.

Devamını Oku

Meral Akşener’den Erdoğan’a: Bitlere Fısıldayan Adam

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Erdoğan'ın 'ahlak yoksunu' sözlerine yanıt verdi: Kendisi bana 'ahlak yoksunu' demişti. Hızını alamayıp dün de artık suyumuzun kaynadığını söyleyip beni ve sizleri tehdit etti. Bitlere fısıldayan adamı durdurabilene aşk olsun.

Devamını Oku

Dolar Ve Euro Rekor Tazeledi: Türk Lirası Eriyor!

Yeni haftaya rekorla başlayan ve dün üst üste zirvesini yenileyen dolar/TL bu sabah 10,4471'i, Avro ise 11,8180 seviyesine çıkarak tarihi zirvesini gördü. Gözler perşembe günü yapılacak Merkez Bankası toplantısından çıkacak faiz kararında.

Devamını Oku

Piyasalar Alev Aldı: Dolar Ve Altında Rekor Üstüne Rekor!

Dolar/TL, Türkiye'de devam eden enflasyon ve para politikası endişeleri nedeniyle bir rekor daha kırdı. Altın fiyatları tarihi rekor kırarken, çeyrek altın ise ilk kez dört haneli rakamları gördü.

Devamını Oku

Erdoğan: Gençlere Yaptığımız Hizmetleri Anlatmaya Kalksak Günler Yetmez

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi'nde 'Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde konuştu. "Gençlerimize yaptığımız hizmetleri tek tek anlatmaya kalksak günler yetmez" iddiasıyla gençlere seslenen Erdoğan, muhalefeti de böyle hedef aldı: "Bunların suyunu tam manasıyla kaynatmaya var mıyız?" 5

Devamını Oku

Fatih Tezcan'a 'Atatürk'e Hakaret'ten Hapis Cezası

Fatih Tezcan, ‘Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçundan 1,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sabıkalı geçmişi, tekrar suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşmaması ve suça yatkın kişiliği gerekçesiyle Tezcan’ın cezasını ertelemedi. İstinaf mahkemesinin onamasıyla kesinleşen cezanın 3 yılın altında olması nedeniyle Tezcan’ın cezaevine girmesi beklenmiyor.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Ne Kadar Yolsuzluk Varsa İlk Alkışlayan Da Bahçeli'dir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, AKP ve MHP seçmenine seslenerek "Ne kadar yolsuzluk varsa ilk alkışlayan Sayın Devlet Bahçeli'dir" dedi.

Devamını Oku

Babacan'dan Bahçeli'ye 'Muhalefet' Çıkışı: Kaçamazsınız

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, "MHP, Cumhur İttifakı'nın bir ortağı olsa da işlevi ve sorumluluğu muhalefettir" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "Bu kadar kolay değil, bu sorumluluktan o kadar kolay kaçamazsınız" diye seslendi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında Konuşuyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın Açıkladığı Kara Kış Destek Paketi'nde Doğalgaz Ödemesi Yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan ailelere yönelik destek paketlerini birer birer hayata geçiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açıklanan 'Kara Kış Destek Paketi’ kapsamında sosyal yardım alan 186 bin 209 ailenin Başkent Kartı’na 500 TL tutarında ilk kez doğalgaz ödemesi yapıldı. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla 4 ay boyunca bu ailelere toplamda 2 bin 150’şer TL’den 400 milyon 349 bin 350 TL’lik doğalgaz desteğinin sağlanacağını duyurdu.

Devamını Oku

Burak Özçivit Hakkında Hapis Talebi

Oyuncu Burak Özçivit hakkında, başrol oyuncusu olduğu ‘Kuruluş Osman’ dizisinin çekimleri sırasında set çalışanlarına hakaret ettiği gerekçesiyle “zincirleme şekilde alenen hakaret” suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapsi talebiyle dava açıldı.

Devamını Oku

Erdoğan’ın Kurmayından Çarpıcı LGBT Açıklaması

Katıldığı bir programda LGBTİ bireyler ile ilgili soruları cevaplayan AKP'li Mehmet Özhaseki, " Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var. Tercihlerine sonuna kadar saygılı olmaktan başka elimizden bir şey gelmez" diye konuştu.

Devamını Oku

Altın Fiyatları Tarihinin En Yüksek Seviyelerinde!

Altın fiyatları, ABD enflasyon verilerinin etkisiyle ve Türk Lirası'ndaki değer kaybının etkisiyle tarihi yüksek seviyelerde işlem görüyor.

Devamını Oku

Bahçeli'den "Erdoğan" Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazeteci Taha Akyol'u yazısı üzerine hedef aldı. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarında bir gerilim olduğu iddiaları üzerine ise Sayın Cumhurbaşkanımızla aramızda gerginlik değil muhabbet vardır, güven vardır" dedi.

Devamını Oku

İşsizlik Rakamları Açıklandı

2021 yılı üçüncü çeyrekte işsizlik oranı 0,4 puanlık azalış ile yüzde 11,7 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını Oku

Bakan Elvan'dan Enflasyon Ve Döviz Kuru Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde konuştu. Bakan Elvan, "Enflasyonda maalesef arzuladığımız seviyede değiliz" dedi.

Devamını Oku

Dolar Art Arda Rekorlar Kırarak 10,21 Seviyesini Gördü!

Geçen hafta 10 TL sınırını aşan dolar, yeni haftada da rekor tazelemeye devam ediyor. Güne yükselişle başlayan dolar, 10,08 TL’den başlayarak rekor seviyesini art arda yükseltti, son olarak 10,21 TL'yi gördü.

Devamını Oku

AKP'den Yüzde 50+1 Açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AKP MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik, siyasetteki 50+1 tartışmasıyla ilgili, "Önümüzdeki seçimlere bu sistemlere gidilecek. Yakınanların önerilerinin görülmesi lazım" diye konuştu.

Devamını Oku

Otogaza Beklenen Zam Duyuruldu

Otogazın litre satış fiyatında bu gece yarısından itibaren yapılması beklenen 25 kuruşluk zam, Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından duyuruldu. Eylülden beri otogaza toplam 1 lira 80 kuruş zam uygulandı. 1

Devamını Oku

CHP'li Öztrak'tan Flaş EYT Ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Erdoğan: Dünyada En Kıdemli Lider Benim

Çanakkale’de konuşan Erdoğan, “Dünyayı tanıdım, tanıyorum. Şu anki liderler içerisinde en kıdemli lider benim. Tabii bunu 'ben' diye söylemek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu İle Görüşecek

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşeceğini belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Açıkça söylüyorum; ne işletmelerimizi ezdireceğiz ne de halkın zamlara boğulmasına izin vereceğiz" dedi.

Devamını Oku

CHP’li Ağbaba: Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde 5 Bin Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binasında 5 bin uyuşturucu hap ele geçirildiğini belirterek "Başka ülkede olsa yer yerinden oynardı, bizde kimsenin kılı kıpırdamıyor, konu en az zararla kapatılmak isteniyor” dedi.

Devamını Oku

‘Elmalı Davası’nda 3 Sanık Beraat Etti

Antalya’nın Finike ilçesinde, kız çocuğu G.E.G. ile ağabeyi İ.E.G.'ye cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla tutuksuz sanıklar anne Merve A., üvey baba Rahmi A. ile çocukların dayısı suça sürüklenen çocuk S.C.G., ‘cinsel istismar’ ve ‘eziyet’ suçlarından yargılandıkları davada beraat etti.

Devamını Oku

Özgür Özel’den Yandaş Yazara ‘Helalleşme’ Yanıtı

CHP’nin ‘mağdurlarıyla helalleşmesinin imkansız olduğunu’ ve kendisini tasfiye etmesi gerektiğini öne süren yandaş Yeni Şafak gazetesi yazarı Atilla Yayla’ya yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Helalleşme sadece helal lokma yiyenlerle olur. Atilla Bey sizin gibilerle hiç olmaz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Kadına Şiddete Karşı Farkındalık Etkinlikleri Düzenliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te kadın, çocuk ve aile sağlığını önceleyen projeler kadar sosyal ve hukuki haklar konusunda da farkındalık etkinliklerine imza atmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında 18-26 Kasım tarihleri arasında eğitimden söyleşiye, tiyatrodan konsere kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ankara Kalesi ve Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası hafta boyunca turuncu aydınlatmalarla renklendirilecek. Ünlü sanatçı Pamela da 25 Kasım’da kadınlar için konser verecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Geleceğin Şampiyonlarını Yetiştiriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sporu ve sporcuyu desteklemeye devam ediyor. Başkent’te yaşayan dezavantajlı ailelerin çocuklarını spor yapmaya teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen “Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor: 300 Çocuk 300 Sporcu” projesi kapsamında ücretsiz eğitimler başladı. ASKİ Spor Kulübü, 7-14 yaş aralığındaki çocukları 7 farklı branşta ulusal ve uluslararası müsabakalara uzman antrenörler eşliğinde hazırlıyor. Kulüp, ailelerden gelen yoğun talep nedeniyle kayıt başvuruları almaya devam ediyor.

Devamını Oku

Merkezi Yönetim Bütçe Dengesi Ekimde 17,4 Milyar TL Açık Verdi

Faiz dışı açık 3,11 milyar TL olarak gerçekleşti.

Devamını Oku

Otogaza Zam Geliyor

Ntv'nin sektör kaynaklarından edindiği bilgiye göre 16 Kasım salı gününden itibaren geçerli olmak üzere 25 kuruşluk zam bekleniyor.

Devamını Oku

Dolar Haftaya Yeni Rekorla Başladı

Türk Lirası'ndaki değer kaybı sürüyor. Dolar/TL kuru haftanın ilk işlem gününe rekor seviyeden başladı.

Devamını Oku

AKP'de Seçim Hazırlığı: Naci Bostancı Görevi Bıraktı

AKP'de Grup Başkanı Naci Bostancı görevi bıraktı. Bostancı'nın yerine TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz’ın getirileceği öğrenildi.

Devamını Oku

Abdullah Öcalan'ın Kardeşi Osman Öcalan Yaşamını Yitirdi

Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, Erbil’de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Helalleşme Yolculuğuna Çıkma Kararı Aldım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla 'helalleşme kararı' aldığını duyurdu.

Devamını Oku

Öztrak'tan Dolardaki Hızlı Artışa: Türk Parasını Pul Ettiler

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ’da; doların 10 liranın üzerine çıkmasını değerlendirdi. Öztrak, “Türk lirasını, Türk parasını pul ettiler. 2018 yılında bu ucube tek kişilik rejim, Erdoğan şahsım rejimi başladığından beri sürekli cebimizi boşaltıyor” dedi.

Devamını Oku

Bakan Kurum'un Kanal İstanbul İddiasına CHP'li Torun'dan Yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un, “Kanal İstanbul’u milletimize sorduk, milletimiz onay verdi” yönündeki açıklamalarına yanıt verdi. Torun, “Ne zaman halka sordunuz da onay aldınız? Sayın Bakan bir onay arıyorsa şunu bilmelidir: İstanbul halkı, son seçimlerde, 800 bin oy farkıyla Kanal İstanbul’a hayır demiştir” dedi.

Devamını Oku

Başak Cengiz’i Samuray Kılıcıyla Katleden Can Göktuğ Boz’un Fotoğrafı Ortaya Çıktı

İstanbul Ataşehir'de mimar Başak Cengiz'i samuray kılıcıyla katleden Can Göktuğ Boz'un fotoğrafı ortaya çıktı.

Devamını Oku

Lütfü Türkkan Hakkındaki Fezleke Meclis’te

Adalet Bakanlığı, İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle hazırlanan fezlekeyi Meclis’e gönderdi.

Devamını Oku

BTP'den “Dolar 10 Lira Olsa Kim Şaşırır” Videosu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, sosyal medya hesabında, "Çok şaşıracakmışız! Ben demiyorum, bakın kim diyor" mesajıyla “Dolar 10 lira olsa kim şaşırır” başlıklı bir video paylaştı. Videoda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "24'ünde siz bu kardeşinize verin yetkiyi, ondan sonra bu faizle şunla bunla nasıl uğraşılır, göreceksiniz” sözlerine, doların yükselişini gösteren bir grafiğe ve yine Erdoğan’ın “Önümüzdeki dönemde herkesi bir kez daha şaşırtmaya kararlıyız" açıklamasına yer verildi.

Devamını Oku

CHP'li Bulut'tan Şeker Hastası Çocuklar İçin Çağrı

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, çocuğu şeker hastası olan aileleri ziyaret etti. Çocuklara günde en az sekiz kez parmak uçları delinerek şeker ölçümü yapıldığını belirten Bulut, “Her gün çocuğun sırayla bir parmağı deliniyor. Artık el parmaklarında yer kalmadığı zaman, ağrı başlayınca ayaklarına geçiyorlar. Parmak ucu delmek yerine, acı vermeyen glikoz ölçüm sensörleri SGK geri ödeme listesine alınmalı” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Bakan'dan Soyluya 'Aliağa' Soruları

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İzmir Aliağa’da bir gemi söküm şirketinin sahiplerinin ifadelerinin alınmasından sonra ortaya atılan, "3 polisin ifade sırasında söz konusu şahıslara ayrıcalıklı davrandıkları gerekçesiyle jandarma tarafından gözaltına alındığı, karakolun kapatılarak başka yere taşındığı, savcıların koruma polislerinin yerlerinin değiştirildiği" iddialarıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.

Devamını Oku

CHP’li Başarır’dan Katar’a Polis Gönderilmesine Tepki

Meclis’te partisi adına yaptığı konuşmada Türkiye’nin Dünya Kupası için Katar’a polis göndermesini eleştiren CHP’li Başarır, “Ben merak ediyorum, dünyanın neresinde böyle bir ilişki var. 1950 Brezilya, 1962 Şili, 1970 Meksika, 2010 Afrika’da yapılmış. Bu ülkelerin hiçbir tanesi, hiçbir ülkeden güvenlik görevlisi talep etmemiş” dedi.

Devamını Oku

Sezgin Baran Korkmaz, Uğur Dündar’a Dava Açtı

Uluslararası kara para aklama suçundan hem Türkiye'de hem de ABD'de yargılanan ve ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz, SÖZCÜ'nün usta kalemi ve araştırmacı gazeteci Uğur Dündar'ın kendisi hakkında yazdığı yazıda, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla manevi tazminat davası açtı.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmirli Şampiyonları Ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında derece alan İzmirli dört sporcuyu makamında ağırladı. Başkan Soyer, “Önceden şampiyonalara imrenerek bakardık. Şimdi bu başarıların içerisinde yer alıyoruz, şampiyonlar yetiştiriyoruz” dedi.

Devamını Oku

İyi Partili Türkkan Hakkında Fezleke

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında "hakaret" ve "etkili eylem" suçlamaları gerekçe gösterilerek milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı.

Devamını Oku

Babacan'dan Mansur Yavaş'a Taziye Ziyareti

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'a kardeşi Sabri Yavaş’ın vefatı nedeniyle taziye ziyaretinde bulundu.

Devamını Oku

Samuray Kılıcıyla Öldürülen Başak, Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul'da Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz, memleketi Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede kızının tabutuna sarılan anne Beyhan Cengiz, geçirdiği sinir krizi sonrası bayıldı.

Devamını Oku

Emniyet’in Çok Tartışılan Genelgesine Danıştay ‘Dur’ Dedi

Danıştay, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün toplumsal olaylarda polisin ses ve görüntü kaydının alınmasını yasaklayarak, yaptırım getiren genelgesinin yürütmesini durdurdu. Danıştay 10. Daire, kararını; “haberleşme ve basın hürriyetine sınırlamalar getirildiği” ve bu sınırlamanın anayasaya aykırı biçimde genelge ile yapılamayacağı gerekçesine dayandırdı. İçişleri Bakanlığı’nın ise mahkemeye “Polisin yalnızca silah kullanırken bile görüntü alınmasının toplumsal infial yaratabilecek şekilde kitlelere ulaştırılabildiği” savunmasını verdi.

Devamını Oku

Başak Demirtaş’a 2 Yıl 6 Ay Hapis Cezası!

Başak Demirtaş, 2015 yılında aldığı bir sağlık raporundaki 3 günlük fark nedeniyle yargılandığı davada 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Demirtaş’ın avukatları tarafından yapılan açıklamada, yargılama aşamasında hatanın anlaşılması için gerekli adımların atılmadığı belirtilirken, “Kararın, Başak Demirtaş’ın gündeme geldiği ve hedef alındığı bugünlerde çıkması tesadüf değildir, kolektif bir cezalandırma anlayışını içeren anlayışın ürünüdür” denildi.

Devamını Oku

Öztrak: Erdoğan 2023 Hedeflerin İsmini Söylüyor, Cismini Anmıyor

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sürekli 2023 hedeflerinden bahsettiğini ama o hedeflerin ne olduğunu bir türlü söylemediğini belirterek, “Erdoğan hedeflerin ismini söylüyor, cismini anmıyor. 2023 için verdiği vaatler; 2 trilyon dolar milli gelir, 25 bin dolar kişi başına gelir, 500 milyar dolar ihracat ve yüzde 5 işsizlik. Oysa bu hedeflerin ancak yarısını gerçekleştirebileceğini kendi imzaladığı Orta Vadeli Program'la itiraf etti" dedi.

Devamını Oku

Seyit Torun: Adalar’daki İmar Planı Yetkisinin Müsilajla Ne Alakası Var?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Marmara Denizi ve Adalar’ın ‘Özel Çevre Koruma Bölgesi’ ilan edilmesine tepki gösterdi. Bu kararla Adalar’da imar planı yapma ve onaylama yetkisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden alınarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na verildiğini anımsatan Torun, “Adalar’daki imar planı yetkisinin müsilajla ne alakası var? Bu tamamen art niyetli bir uygulamadır. Halkın belediyelerimize verdiği yetkinin masa başında çalınmasıdır. Bu karar bir an önce geri çekilmelidir” dedi.

Devamını Oku

Selvi Kılıçdaroğlu, Tacizi Engellemeye Çalışırken Öldürülen Haydarcan Kılıçdoğan’ın Ailesini Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kız çocuklarının taciz edilmesine engel olmaya çalışırken öldürülen Haydarcan Kılıçdoğan’ın ailesini ziyaret etti. Nazlıaka, “Ülkeyi yönetenlerin şiddete karşı kayıtsızlığı nedeniyle iş duyarlı vatandaşlara düştü. Siyasi otorite o kız çocuklarını koruyabilseydi Haydarcan bugün hayatta olacaktı” dedi.

Devamını Oku

Engin Altay: Dünden Bugüne 45 Lira Daha Asgari Ücretlinin Cebinden Çalındı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, dolar kurundaki artışa dikkat çekerek, “Nasıl bir Türkiye devraldılar? O zaman 100 dolar, 170 TL idi. Bugün bu 100 dolar, 996 lira. Erdoğan’ın getirdiği Türkiye bu. Dün, ‘2021 yılı başında 385 dolar alan asgari ücret, 291 liraya düştü. Erdoğan, asgari ücretliden 900 lira uçtu’ dedim. 24 saat geçti. 900 lira değil 945. Yani dünden bugüne 45 lira daha asgari ücretlinin cebinden çalındı. Ne yapacaksın; 2021 kaybı olan 945 lirayı vereceksin. Sonra aralıkta Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandığında, bu 945 liranın üzerine minimum yüzde 20 de zam vermek zorundasın” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'nun Dinlediği Hal Esnafı: Toprağına Küsüyor İnsanlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da; toptancılar hal esnafını ziyaret etti. Bir esnaf, “Artık milleti tarımda tutma şansımız kalmadı, toprağına küsüyor insanlar. Gençlerimiz zaten, artık sağda, solda; büyükşehirlerde asgari ücretli iş için belediye başkanlarımızın kapısını eskitiyor. 20-30-40 dönüm arazisi olan insanlar artık sadece asgari ücretli bir işe, üniversite mezunu gençlerimiz tutsak kalmış” dedi.

Devamını Oku

Veli Ağbaba'dan Mehmet Barlas'a: Kenan Evren’in Çocuğu Olduğu İçin Atıp Tutuyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP’nin kapatılabileceğini yazan Sabah Gazetesi başyazarı Mehmet Barlas için, “Kenan Evren’in çocuğu olduğu için, midesine fakir fukaranın lokması girdiği için atıp tutuyor” dedi. Ağbaba, “Bu, bağımsız bir yazar değildir. Saraydan almış olduğu talimatı söylemektedir. Biz, bedeli ne olursa olsun -sürgün olur, cezaevi olur- demokrasiyi savunmaktan vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Devamını Oku

Rekor Üstüne Rekor: Dolar 10 TL'ye Yürüyor!

Dolar/TL ABD'de enflasyonun 1990'dan bu yana görülen yüksek seviyeye çıkması ve Türkiye'de enflasyon-para politikası endişeleriyle 9.9608 ile yeni rekora yükseldi.

Devamını Oku

Türkiye de İmza Attı: 2040'a Kadar Sıfır Emisyonlu Araçlara Geçilecek

Sıfır emisyonlu araçlara geçiş için küresel mutabakat imzalandı. Mutabakata imza veren ülke ve üreticiler, küresel otomobil satışlarının yaklaşık üçte birini oluşturuyor.

Devamını Oku

Dolar Yeni Güne Rekorla Başladı!

Dolar kuru 9,94 seviyelerini görerek tarihi rekorunu tazeledi.

Devamını Oku

Benzine 32 Kuruş İndirim Gelecek

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzinin pompa satış fiyatında 32 kuruş indirim yapıldığını, indirimin bu gece yarısından itibaren uygulanacağını açıkladı.

Devamını Oku

Erdoğan, Karamollaoğlu'nu Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüştü.

Devamını Oku

Engin Altay: Hayırdır Erdoğan, Seçim Hazırlığımı Var?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kanal İstanbul hakkında büyükelçilere yazdığı mektup için, “Bir kere o mektubu okumamışlar. O mektup şikayet değil, tehdit mektubu. AB ülkelerine diyoruz ki ‘İstanbul’u talan ettirmeyiz’ diyoruz. Bu katı tavırdır. Kanal İstanbul projesine giren firmalar, iyi gün göremeyecekler. Nokta” dedi.

Devamını Oku

Dolar Yeniden Yükselişe Geçerek Tarihi Rekoruna Yaklaştı

eni güne 9,74 ile başlayan dolar kuru 9,83 seviyelerine yükseldi. Yeniden yükselişe geçen dolar kuru 9,85'lik tarihi rekoruna yaklaştı. Avro ise 11,37'den işlem görüyor.

Devamını Oku

Altında Yeni Rekor!

Altın fiyatlarında tarihi zirve görüldü. Gram altın 577 lirayla, çeyrek altın ise 944 lirayla rekor kırdı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Cumhuriyeti Demokrasiyle Taçlandıracağız

"Atatürk'ü Anmak ve Anlamak Konferansı"nda konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Mustafa Kemal'in kurduğu bu partinin kadroları, yoldaşları olarak, güzel Cumhuriyetimizi, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında gerçek anlamda demokrasiyle taçlandıracağız" dedi.

Devamını Oku

Erdoğan Atatürk’ü Anma Töreninde CHP'yi Hedef Aldı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunca Tarihi CSO Konser Salonu'nda düzenlenen Atatürk’ü anma töreninde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’yi hedef aldı: "Gazi hayatta olsaydı bunları o partiden sopayla kovalardı. Bu partinin mevcut yapısı içinde Atatürk o partinin kapısından içeri sokulur muydu, onu da bilmiyoruz."

Devamını Oku

TÜİK İşsizlik Verilerini Açıkladı

TÜİK verilerine göre mayıs ayında 'atıl işgücü' olarak tanımlanan gerçek işsizlik 2021 yılı eylül ayında bir önceki aya göre 0,2 puan artarak yüzde 21,9 oldu. Verilere göre dar tanımlı işsizlik oranı ise yüzde 0,3 puanlık azalış ile %11,5 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’ın Kardeşi Sabri Yavaş Hayatını Kaybetti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kardeşi Sabri Yavaş hayatını kaybetti.

Devamını Oku

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk CHP Genel Merkezi'nde Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83. yıl dönümünde, CHP Genel Merkezi önünde düzenlenen törenle anıldı.

Devamını Oku

Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Anıtkabir'deki Resmi Törenle Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir'de resmî tören düzenlendi.

Devamını Oku

Saat 09.05'te Türkiye'de Hayat Durdu: Saygı Ve Özlemle Anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83'ncü yılında anıldı. Tüm Türkiye'de saat 09.05'te hayat durdu ve yurttaşlar Ata'ya saygı duruşunda bulundu.

Devamını Oku

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Aramızdan Ayrılışının 83'üncü Yıldönümü

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 83 yıl önce bugün saat dokuzu beş gece bedenen aramızdan ayrıldı. Devrimleri, fikirleri ve aziz hatırası hâlâ yaşıyor ve ebediyen yaşayacak!

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Sert Sözler: Çakma Ekonomist

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben ekonomistim, Bay Kemal'in kafası bu işlere basmaz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi: Sen ekonomistsin, ekonominin geldiği hale bak. Böyle ekonomiste ne denir? Çakma ekonomist denir. İlkokul mezunu bir bakkal ekonomiyi bunlardan daha iyi yönetir.

Devamını Oku

Bakan Bilgin'den 'EYT' Ve 'Asgari Ücret' Açıklamaları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'ye ilişkin "Kapsamlı bir çalışma yapıyoruz, detaylar sendikalarla görüşülecek. 50 yaş sınırı gündemde değil. Çalışmalarımız devam ediyor, karar aşamasına gelince paylaşacağız" dedi.

Devamını Oku

Hapsi İstenen Ekrem İmamoğlu: Muhatabım Olan Siyasi Akıl Bellidir

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilerek mazbatasının elinden alındığı dönemde, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan ve bugün yapılan ilk duruşmasına katılmadığı dava için "Muhatabım olan siyasi akıl bellidir. Siyasi kişilikler bellidir. Muhatabım onlardır, nokta" dedi.

Devamını Oku

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Sert Sözler

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedefinde CHP lideri Kılıçdaroğlu vardı. Kılıçdaroğlu'nun büyükelçilere hitaben yazdığı Kanal İstanbul mektubunu eleştiren Bahçeli, "Bu mektup bir rezalettir" dedi.

Devamını Oku

Akşener: Şehide ‘Kelle’ Diyen Şuursuzlar Bize Ahkam Kesemezler

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Akşener, "Şehide 'kelle' diyen şuursuzlar bize ahkam kesemezler. Şehitlerimizin ailelerinden özür dile Sayın Erdoğan, vakit muhasebe vakti" diye konuştu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'na 'Basın Açıklaması' Davası: İlk Duruşma Bugün Yapıldı

31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu duruşmaya katılmadı. Mahkeme İmamoğlu'nun avukatının mazeret dilekçesini kabul ederek İmamoğlu'nun ifadesinin alınması için duruşmayı erteledi.

Devamını Oku

CHP'li Ecevit Keleş'den 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününün 83. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Devamını Oku

Öztrak: Bu Ülkede Yapılacak En Büyük Tasarruf ‘Ampulü’ Söndürmektir

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatırım, üretim ve istihdam için “Bu kararlı gidişimiz sayesinde Avrupa şaşkın, dünya şaşkın. Bu gidişi görünce şok oldular” açıklaması için, “Şu saraylarında içtikleri neyse, o efulilerden millete de ikram etsinler, bari milletçe o kafaya gelelim” dedi. Öztrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in “Evi daha az ısıtın, faturaları düşürün” tavsiyesine de “Bu ülkede yapılacak en büyük tasarruf; ‘ampulü’ söndürmektir” karşılığını verdi.

Devamını Oku

İYİ Parti'nin Yeni Grup Başkanvekili Erhan Usta Oldu

İYİ Parti'de Lütfü Türkkan'ın istifasıyla boşalan grup başkanvekilliğine Erhan Usta seçildi.

Devamını Oku

Bahçeli'nin Danışmanı Cem Yılmaz'ı Hedef Aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştiren Cem Yılmaz'a 'PKK'yı kınama' çağrısında bulunarak, "Aksi halde senin bu ihanete destek kampanyasındaki rolün asla unutulmayacak ve seni kurtaran olmayacak" dedi.

Devamını Oku

Ankara'da YÖK Protestosu: 11 Öğrenci Gözaltına Alındı

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi önünde, 40. kuruluş yıl dönümünde YÖK’ü protesto eden 11 öğrenci gözaltına alındı. Öğrencilerden üçü serbest bırakıldı.

Devamını Oku

Ankara'da “Hz. Ali’yi Sevmeyiz” Diyen Öğretmen Hakkında Karar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrencilere 'Hz. Ali'yi sevmeyiz' diyen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenin görevden ayrıldığını açıkladı.

Devamını Oku

AKP'de Kavga Büyüyor: Gül’den Soylu’ya Gönderme

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, ''mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin'' sözlerine sert tepki gösterdi.

Devamını Oku

CHP'nin Yeni Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik Oldu

CHP Gençlik Kolları 16. Olağan Kurultayı’nda, genel başkanlığa Gençosman Killik seçildi.

Devamını Oku

CHP'li Özkan: TRT'ye 150 Milyon TL Tutarında Yeni Yazılım Alındığı Doğru Mu?

CHP'li Tuncay Özkan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, TRT Genel Müdürlüğü’nün 33 milyon TL tutarında bir yazılım programı aldığını, bu yazılım için toplamda 150 milyon TL verilmesinin planlandığını söyledi. Konuyu Meclis gündemine taşıyan Özkan, TRT Genel Müdürlüğü bünyesinde hangi yazılım programlarının kullanıldığını sordu.

Devamını Oku

Eski MİT Personeli Enver Altaylı'ya Hapis Cezası

Eski Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) personeli Enver Altaylı’nın yargılandığı davada karar çıktı. Altaylı, 23 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Devamını Oku

Lütfü Türkkan İstifa Etti

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Genel Başkan Meral Akşener'in talebi üzerine grup başkanvekilliği görevinden istifa etti. İYİ Parti Meclis grubunun, yarın saat 14:00'te grup başkanvekilliği seçimi için toplanacağı açıklandı.

Devamını Oku

Fırıncılar CHP'li Gürer'e Dert Yandı: Keşke Eskiye Dönsek De Ekmeği 1 Liradan Satsak

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer fırıncıları ziyaret etti. Fırıncı, un fiyatlarına bir yıl içinde yüzde 100 zam geldiğini belirtti ve "Ekmeğe 25 kuruş zam yapsak, halkın bütün tepkisini fırıncı alıyor. Ama bunun arkasındaki unun artışı, hiçbir televizyon kanalında çıkmıyor. Unu 110 liraya alırken yine bir ekmek 1,5 liraydı, şimdi unu 220 liraya alıyoruz ekmek fiyatı 1,75 lira. Yani bizim girdimize yüzde 100 zam gelmişken biz sadece yüzde 30 zam almış olduk. Keşke eskiye dönsek de ekmeği 1 liradan satsak" dedi.

Devamını Oku

Canan Kaftancıoğlu, Süleyman Soylu'yu Tiye Aldı: Beni De Üzdün Şimdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul seçiminin ardından ağladığını söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ti'ye aldı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan "Belediye Başkanları Aday Gösterilir Mi?" Sorusuna Yanıt

Belediye başkanlarının Cumhurbaşkanlığı için aday gösterilip gösterilmeyeceğine ilişkin soruya yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanlarımızın görevine devam etmelerini istiyorum" dedi

Devamını Oku

Rekabet Kurulu’ndan İki Şirkete Daha Soruşturma

Rekabet Kurulu, Mey İçki ve Fransız gözlük devi EssilorLuxottica’ya soruşturma açtı.

Devamını Oku

Sis İstanbul’u Sardı

İstanbul'da sis, kentin tamamını etkisi altına alırken, görüş mesafesinin düşmesiyle deniz ulaşımında aksamalar yaşandı.

Devamını Oku

İçişleri Bakanı Soylu: Kılıçdaroğlu Bunun Hesabını Verecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Irak Suriye Tezkeresi'ne hayır oyu veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Soylu, "Kılıçdaroğlu bunun hesabını verecek" dedi.

Devamını Oku

AKP’li Başkan Torpili Böyle Savundu: Yoksul Akrabam Olamaz Mı?

Elazığ'ın Karakoçan İlçesinin AKP'li Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, belediye işçi olarak amcasının oğlunu almasına yönelik eleştirilere, "Ben 2.5 yıldır hiçbir akrabamı belediyeye almadım. Belediye meclisi üyesinin ya da benim akrabam olup yoksul olan kimse olamaz mı?" cevabını verdi.

Devamını Oku

Lütfü Türkkan'dan Bingöl'deki Küfür Gerilimi Sonrası Açıklama

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de yaşanan olay sonrası bir video yayınlayarak özür diledi. Türkkan konuşmasında, "Gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim. Bunlar hiç doğru olmayan ifadeler" dedi.

Devamını Oku

Engin Altay: Yarım Ekmek Döner 7 Lira Millet Bunu Alamıyor

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Engin Altay, Bağcılar’da esnaf ve vatandaşı ziyaret etti. Döner satan bir esnaf “Milletin alım gücü de azaldı. Vatandaş yarım ekmeği ikiye bölüp çeyrek olarak alıyor. O çeyrek ekmeği evine götüren vatandaşlar var. Bazı vatandaşlar geliyor fiyat soruyor almadan gidiyor” dedi. Altay ise “Yarım ekmek döner 7 lira millet bunu alamıyor. Manzara bu az kaldı” dedi.

Devamını Oku

Berat Albayrak İstifa Ettiği Gün TÜGVA'nın WhatsApp Grubunda Konuşulanlar Ortaya Çıktı

Türkiye Gençlik Vakfı‘na (TÜGVA) ait olduğu iddia edilerek sızdırılan belgelere yenileri eklenmeye devam ediyor. Son sızan belgelerde, 8 Kasım 2020 tarihinde istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının ardından yapılan yazışmalar ortaya çıktı.

Devamını Oku

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’den ‘Asgari Ücret’ Mesajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, "Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret seviyesinin belirlenmesi gerektiği düşüncesiyle hareket ediyoruz" dedi.

Devamını Oku

AKP'nin Kalesi Sultanbeyli'de Esnaf Ve Vatandaş İsyan Etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli’de esnaf ziyareti sırasında esnafın ve vatandaşın zamlara yönelik şikayetlerini dinledi. Vatandaşlar İmamoğlu’na “Fiyatlar almış başına gidiyor, alacak gücümüz yok. 5 kilo yağ 120 TL, 1 kilo peynir 70 TL oldu. Her gün zam. Biz asgari ücretli çalışan insanlarız. Hayat bitmiş” diye dert yandı.

Devamını Oku

Davutoğlu’ndan Enflasyon Çıkışı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) bugün açıkladığı ekim ayına ilişkin enflasyon rakamlarına, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan tepki geldi. Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden çektiği bir video ile enflasyon rakamlarının inandırıcı olmadığını ifade eden Gelecek Partisi lideri, “Müflis tüccar eski defterleri karıştırır, müflis iktidar da enflasyon rakamlarıyla oynar!” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Bu Ülkenin Yönetimi Bu İşi Beceremedi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Dünyada bizim ülkemiz kadar son birkaç yılda fakirleşen başka bir ülke yok. Ben dünya ekonomisin de takip ediyorum. Dese ki 'Dünyada her şey kötü biz de kötüyüz' yok. Dünyada bizim kadar fakirleşen ülke yok, yazık. Bu ülkenin enerjisine bu ülkenin genç insanlarına yazık. Her arkadaşın bilgisi var, becerisi var. Kafamızı kuma sokmayalım, bu ülkenin yönetimi bu işi beceremedi" dedi.

Devamını Oku

Ali Babacan Enflasyonda '19 Yıl Önceyi' Hatırlattı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerine ilişkin, “Koskoca ülke Survivor setine döndü. Üç kuruş parayla hayatta kalmaya çalışanların ülkesi olduk. Bugünkü iktidar, enflasyonu, 19 yıl öncesinin enflasyonunun bile 13 puan üzerine çıkartmış durumda” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Torun: Belediyelerimiz Kara Kışta Yeni Bir Seferberlik Başlatacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun basın toplantısında, Kılıçdaroğlu'nın iktidara yaptığı "kara kış fonu kurulması” yönündeki çağrısını anımsatarak, "Belediyelerimiz kara kışta, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmak için yeni bir seferberlik başlatacaktır” dedi.

Devamını Oku

Erdoğan'a Yönelik "#ölmüş" Etiketiyle Paylaşım Yapanlara İşlem Başlatıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü, "#ölmüş" etiketi altında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "hakaret, tezvirat, onur ve saygınlığını rencide edici" paylaşımlar gerekçesiyle 30 kişi hakkında yasal işlemlerin başlatıldığını duyurdu.

Devamını Oku

Özkoç: Bunlar Bin Odalı Sarayın Kombisini Kısıyorlar Mıdır?

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Emine Erdoğan ‘alacaklarınızı hesaplı alın, tok karna çıkın, çocukları yanınıza götürmeyin’ diyor. Enerji Bakanı, ‘kombinizi kısın’ diyor. Sizce bunlar bin odalı sarayın kombisini kısıyorlar mıdır? Emine Erdoğan size akıl veriyor, Enerji Bakanı akıl veriyor, Recep Tayyip Erdoğan ‘siz toksunuz yalan söylüyorsunuz’ diyor. Cumhur İttifakı vatandaşla dalga geçiyor, küçümsüyor. Onların güvendikleri politikalar değil, ‘ne yaparsak yapalım vatandaş oy atacak’ anlayışıdır” dedi.

Devamını Oku

Özel'den Soylu'ya 'Anket' Yanıtı: Sen 15'i Bırak, 10'u Bul Yüzüne Sür

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "CHP ile aramızdaki puan farkı 15,5” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Süleyman Bey'in açıkladığı anketi kendisinden başka gören yok. Varsa açıklasın, hep beraber görelim. Sen 15'i bırak, 10'u bul yüzüne sür” diye yanıt verdi.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sağlık Durumuna İlişkin Açıklama

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, sosyal medyada AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumuna ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Devamını Oku

Enflasyon Verileri Doları Hareketlendirdi!

Ekim ayı enflasyon rakamlarının açıklamasının ardından dolar yükselişe geçti.

Devamını Oku

CHP'den Çalışma Hayatında Hak İhlalleri Raporu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın hazırladığı “İşsizliğin Yıkıcı Etkisi- Çalışma Hayatında Hak İhlalleri Raporu’na” göre; 2020 ve 2021’de toplam 1209 işçi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Devamını Oku

Yerköylü Çiftçi Derdini Kılıçdaroğlu'na Anlattı: Dilenciden De Kötü Olduk

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yozgat’ın Yerköy ilçesinin Sekili Köyü’nde muhtarlar ve çiftçilerle bir araya geldi. Çamdibi Köyü’nden bir çiftçi vatandaş, bankaya olan 150 bin TL olan kredi borcunun ertelemelerle 500 bin TL’ye çıktığını söyledi. Çiftçi, “Ziraat Bankası aracılığıyla 5 müteahhitin borçlarını nasıl yapılandırıyorlarsa, onların bir tanesinin borcuna karşılık Türkiye genelinde çiftçinin borcunu yapılandırabilirlerdi. Atatürk ‘Köylü milletin efendisidir’ diyor. Ama bunların sayesinde ne efendilik kaldı ne bir şey kaldı. Dilenciden de kötü olduk” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Gerçek Enflasyon Yüzde 40'ın Üzerinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "TÜİK, 'Enflasyon yüzde 19,89' demiş. Gerçek enflasyon yüzde 40'ın üzerinde" dedi.

Devamını Oku

Meral Akşener: HDP’yi PKK’nın Yanında Konumlandırıyorum

İYİ Parti lideri Akşener'den çarpıcı açıklama: Siirt'te bir HDP çalışanı, ziyaret ettiğimiz esnafa gelip burası Kürdistan dedi. AKP ve küçük ortağı feveran etmeye başladı. Bu kişi HDP çalışanı. Aylardır ne diyoruz? HDP'yi PKK yanında konumlandırıyorum.

Devamını Oku

Osman Kavala’dan 4’üncü Yıl Mesajı

Cezaevinde 4’üncü yılını tamamlaması üzerine bir mesaj paylaşan iş insanı Osman Kavala, “Teselli bulabileceğim şey, yaşadıklarımın yargıdaki sorunlarla yüzleşilmesine katkıda bulunması ve benden sonra yargı karşısına çıkacak olanların daha adil bir muamele görmeleri ihtimalidir” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu’ndan Kanunlara Uymayan Bürokratlara Bir Uyarı Daha

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında bir kez daha bürokratlara çağrı yaptı ve "AYM kararlarını uygulamayan bürokratlar talimatı kimden aldılarsa, aynı şeyi yapmasınlar. Yaptıkları taktirde onları devletin bürokrasisi içinde tutmayacağım, açık ve net söylüyorum" dedi. Erdoğan'a asgari ücret komisyonunu toplama çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, "'Asgari ücreti açlık sınırının üzerine çıkarın' demen lazım" diye konuştu.

Devamını Oku

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a “İklim Zirvesi” Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Glasgow’da başlayan COP26 İklim Zirvesi’ne katılmama kararı, tartışılmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan Rest: Asla Vazgeçmeyeceğim

İstanbul'a bin yeni taksi programında konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, "Allah aşkına niye bir sene yakın bekledi bu iş? İnanın tespitleri yaptıkça bu işin ardından daha ne pis kokular çıkacak merak ediyorum" diye konuştu.

Devamını Oku

Erdoğan Kovduğu İsimleri Tekrar İşe Aldı: Maaşlara Devam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görevden aldığı eski Merkez Bankası başkanları, Hazine ve Maliye Bakanlığı müşavirliğine atandı. Erdoğan'ın görevden aldığı isimlere, Merkez Bankası Başkanı koltuğunda oturdukları maaşları 2 yıl boyunca verilmeye devam edilecek.

Devamını Oku

Bahçeli CHP'yi Hedef Aldı, Partisine Talimat Verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda yine CHP'yi hedef aldı. Partisine talimat veren Bahçeli, "CHP'nin en fazla oy aldığı 131 seçim bölgesinde HDP ile ittifakını, terörle mücadele karşı gelişini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le bağını koparışını tek tek CHP'ye oy veren milli insanlarımızla paylaşacağız" dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan, Erdoğan'a 43 Bin 307 Lira Tazminat

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açtığı tazminat davasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 43 bin 307 lira ödemesi kararlaştırıldı.

Devamını Oku

Otogaza Bir Zam Daha!

Otogaza yarından itibaren geçerli olmak üzere 49 kuruş daha zam geldi. Bu zamla birlikte otogaza son bir ayda 3 kez zam uygulanmış oldu.

Devamını Oku

Demirtaş: Edirne Cezaevi Son 20 Gündür Protesto Sloganlarıyla İnliyor

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, pandemi nedeniyle cezaevlerinde uygulanan aile ve avukat görüşü sınırlamalarının devam ettiğini belirterek, "Adalet Bakanlığı, krizi fırsata çevirip kısıtlamaları kalıcı hak gaspına dönüştürme gayretinde" dedi.

Devamını Oku

Eski Genel Başkanlardan Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu

CHP’nin eski genel başkanları Altan Öymen ve Hikmet Çetin ile SHP’nin eski genel başkanı Murat Karayalçın, AKP Grup Toplantısı'nda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’ta uğradığı linç girişiminin görüntülerini izlettiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Devamını Oku

Biden'la Görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-35 Krizinde Gelinen Son Durumu Anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği İtalya'dan dönüşünde, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Bizim, bu F-35 konumuz var. Malum, bizim 1 milyar 400 milyon dolarlık yaptığımız bir ödeme var. Bununla ilgili olarak da F-16 tedarikini müzakere ettik. Bu konuda da kendilerinden olumsuz bir yaklaşım görmedim" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: İstanbul’da 2,5 Milyon Yabancı Yaşıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "dramatik göçün tam göbeği" diye nitelendirdiği İstanbul'da, yerleşmiş, sığınmacı, mülteci ya da oturma izni almış 2 milyon 500 bin yabancı bulunduğunu söyledi. Bu noktaya son 6-7 yılda gelindiğini belirten İmamoğlu, "Dolayısıyla şu anda dünyada ama savaşlar ama belli kıtlıklar üzerinden, birtakım gelir adaletsizliği, eşitsizlikler üzerinden oluşan bu göçleri sıkı bir biçimde incelemeli ve bunun üzerine hep birlikte çalışmalıyız” dedi.

Devamını Oku

Ağbaba: Şeker Fabrikalarını Satanlar Yaptıklarıyla Gurur Duysunlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, şekere ve yağa her hafta zam geldiğini belirterek, “Şeker fabrikaları piyasaya şeker vermiyor, fiyatlar her gün artıyor, şeker karaborsada satılıyor. Şeker fabrikalarını satanlar yaptıklarıyla gurur duysunlar” dedi.

Devamını Oku

Ahmet Akın: Zam Zam Zam, Destek Ne Zaman

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri sırasında sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğal gaza yapılan zamları eleştirdi. Akın, “Vatandaşa nasıl bu zamları yapıyorsunuz, hangi vicdanla. Vatandaşın kömür fiyatları geçen sene bin lira, bin 500 lira; bu sene 3 bin lira. Kimin maaşı arttı böyle? Bir de çıkıp ‘fedakarlık’ diyorsunuz. Komik. Bu ülkede fedakarlık yapan varsa o da bu milletin ta kendisidir. Vatandaşa ‘müjde’ diyorsanız müjdeyi verin. Zam zam zam, destek ne zaman" dedi.

Devamını Oku

TOBB Başkanı’ndan Doğalgaz Zammına Tepki

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, elektrik üretiminde ve sanayide kullanılan doğalgaza yüzde 50’ye yakın oranlarda zam yapılmasına tepki göstererek, “Sanayide doğalgaza yapılan yüzde 48 zam üretim maliyetlerini ve enflasyonu artıracaktır” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu: 760 Bin İstanbullunun Elektrik İhtiyacını Karşılayacak Enerji Üretimine Ulaştık

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Enerji A.Ş.’nin, Eylül 2020’de açılışını yaptığı Silivri Seymen Biyokütle Enerji Tesisi ile 760 bin İstanbullunun elektrik ihtiyacını karşılayacak enerji üretimine ulaşıldığını duyurdu.

Devamını Oku

CHP'li Öztunç: Bıden İle Görüştü Doğalgaza Zam Geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, doğal gazda sanayi abonelerine yüzde 48 zam yapılmasına; "Biden ile görüştü, doğal gaza zam geldi. Yan ürünlere zam gelecek. Sanayideki tüm üretime zam gelecek. Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı zam konusunda üzerine olmayan bir iktidardır" sözleriyle tepki gösterdi.

Devamını Oku

Erdoğan Toprak: Aday Açıklandığında Herkes Sadece Susmak Zorunda Kalacak

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, "Cumhurbaşkanı adayı açıklandığında herkes sadece susmak, tüm ülkede ve toplumda umutların nasıl hızla yeşerip dal budak saldığını izlemek zorunda kalacak" dedi.

Devamını Oku

Bir Zam Da İçkiye

Efes grubu biralarına yeni zamlar uygulandı. Diğer firmaların ürünlerine de zam gelmesi bekleniyor.

Devamını Oku

AKP’li Demiröz Asgari Ücreti İnsani' Bulmadığını İtiraf Etti

Asgari ücret ve emekli aylıklarıyla ilgili açıklamalarda bulunan AKP'li Vedat Demiröz, "Bu yıl şunu söyleyebilirim, asgari ücret geçinebilecek bir noktada yayınlanacak, ona getirilecek. En azından insani bir şekilde yaşama seviyesine getireceğiz" dedi. İfadeleriyle asgari ücretin 'insani' seviyede olmadığını kabul eden Demiröz, geçtiğimiz hafta katıldığı bir toplantıda ekonominin kötü olmadığını savunmuştu.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Ey Gözleri Biden’a Gülen Şahsım; Milletimizin Dertlerinden Tümden Habersizsin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Zamlar durmuyor. Ekim'de 93 kuruş zamlanan LPG'ye 48 kuruş daha zam yolda. Ey gözleri Biden’a gülen Şahsım; milletimizin dertlerinden tümden habersizsin. Ne zaman bu ülke ile ilgilenmeyi düşünüyorsun" açıklamasını yaptı.

Devamını Oku

Otogaza (LGP) Büyük Zam!

Otogaz fiyatlarına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 48 kuruş zam bekleniyor.

Devamını Oku

Arınç: 2015 Sonrasında Olmadığım İçin Hiçbir Mesuliyet Kabul Etmiyorum

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kurucusu olduğu AKP'yi eleştirerek, "Eskiden birbirimizi tamamlayan bir kadroyduk biz. Abdullah Bey'in eksiğini Bülent, Bülent'in eksiğini Tayyip Bey kapattırdı. Şimdi kimlere kaldı görüyorsunuz. Arabasında kokain çeken adamı genel merkeze almışsın. Ben olsam 30 kilometre yakına yaklaştırmam. 2015 sonrasında olmadığım için hiçbir mesuliyet kabul etmiyorum. İnşallah özümüze döneriz. Fabrika ayarları deniyor ya, ondan bahsediyorum" dedi.

Devamını Oku

Doğalgaz Zammı Belli Oldu

Doğalgaza sanayi için yüzde 48,40, elektrik üretim santralleri için yüzde 48,82 oranında zam yapıldı. Konutlarda ise tarife değişmedi. BOTAŞ'tan yapılan açıklamada "artan maliyetler" zamların gerekçesi olarak gösterildi.

Devamını Oku

AKP’li Belediyeden AKP’li Bulut'un Şirketine Milyonluk İhale

AKP’den milletvekili aday adayı da olan 15 Temmuz Gazileri Platformu’nun başkanı Erol Bulut’un ortağı olduğu şirket, AKP’li Bahçelievler Belediyesi’nden 2 milyon 248 bin TL’lik ihale aldı.

Devamını Oku

Özgür Özel: Cumhuriyet, Seçimlerle Yöneticileri Değiştirebilmektir

CHP Manisa İl Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama etkinliğine CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel de katıldı.

Devamını Oku

Gençlere 'ulemanın İzinden Gitmeyi' Öneren Valiye Sert Tepki

Yalova Valisi Muammer Erol, 29 Ekim Cumhuriyet'in kuruluşu hakkındaki mesajından, gençlere 'din alimlerinden oluşan sınıf' anlamına gelen ulemaların izinden gitmeyi önerdi. Erol'a CHP'li Ali Mahir Başarır'dan sert tepki geldi.

Devamını Oku

AKP'den '128 Milyar Dolar Nerede?' Sorusuna Bir Çelişkili Yanıt Daha

AKP'nin '128 milyar dolar nerede?' tartışmasına verdiği çelişkili yanıtlara bir yenisi eklendi. AKP'li Mustafa Elitaş, 128 milyar dolarlık Merkez Bankası rezervlerinin "pandemi krizi çerçevesinde bu ülkenin insanlarının menfaatine harcandığını" iddia etti.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanlığı'ndan FOX TV ve Anka Haber Ajansı'na Anıtkabir Engeli

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Anıtkabir’deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenini izlemek isteyen Fox TV, Cumhuriyet ve Anka Haber Ajansı muhabirlerinin engellenmesini bir açıklamayla kınadı.

Devamını Oku

Cumhuriyetin 98. Yılı Başkent'te Coşkuyla Kutlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Başkent’in dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutladı. Devlet erkanı ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yaşımız hep genç, başımız daima dik. Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarına Cumhuriyet’in Ankara’sından selam olsun” dedi. Ceylan Ertem ve Kuvayi Milliye Destanı Oratoryosu konseri ile başlayan kutlama etkinlikleri, kentin birçok noktasında bando gruplarının çaldığı Cumhuriyet Marşları ile renklendi. AŞTİ’de Flash Mob gösterisinin dışında, kent genelinde Mehteran Takımı ve FOMGET Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri Başkentlilere coşku dolu anlar yaşattı. Büyükşehir Belediyesi Başkent’i Türk bayrakları ve Atatürk posteriyle donattı.

Devamını Oku

Sedat Peker Yine Çıldırdı!

Sedat Peker, Cumhuriyetin 98. yılında Atatürk'ü anmayan Diyanet İşleri Başkanlığı'na sosyal medya hesabından tepki gösteren açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Okulda Kalem Tutması Gereken Eller Tarlada Çuvaldız Tutuyor

Şanlıurfa’dan Ankara’ya aileleriyle birlikte soğan hasadına gelen çocuklar, küçük yaşlarına rağmen sabah güneş doğmadan işe başlıyor, ancak güneş batınca kaldıkları çadırlara girebiliyor. Okul sırasında kalem tutması gereken eller, tarlada çuvaldız tutuyor. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Polatlı’daki bir soğan tarlasında karşılaştığı küçük kıza “Ne zamandır tarlada çalışıyorsun” diye sordu. Kızın yanıtı “Hep geliyoruz tarlaya” oldu.

Devamını Oku

Diyanet Yine 29 Ekim Mesajında Atatürk Anmadı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, Cumhuriyet'in ilan edilişinin 98'inci yıl dönümünde hazırladığı Cuma hutbesinde yine Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü anmadı.

Devamını Oku

10 Büyükelçi Cumhurbaşkanlığındaki Tebrik Törenine Davet Edilmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen törende tebrikleri kabul etti. Tutuklu iş insanı Osman Kavala’nın serbest bırakılması için Türkiye’ye çağrı yapan ve aralarında ABD, Almanya, Fransa ve Kanada’nın da olduğu 10 ülkenin büyükelçisi, tebrik törenine davet edilmedi. Törene davet edilmeyeceklerinin, büyükelçilere önceden tebliğ edildiği öğrenildi.

Devamını Oku

Anıtkabir'de 29 Ekim Töreni: Devlet Erkanı Ata'nın Huzuruna Çıktı

Cumhuriyet’in ilanının 98. Yıl dönümü için Anıtkabir’de resmî tören düzenlendi.

Devamını Oku

Akşener'e "Bulunduğunuz Yer Kürdistan'dır" Diyen Esnaf Gözaltına Alındı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Siirt ziyaretinde bir esnafın "Şu an sizin bulunduğunuz yer 'Kürdistan'dır ama ne yazık ki Meclis'te bu 'Kürdistan' inkar ediliyor" sözleri üzerine başsavcılık soruşturma başlattı. Polis ekipleri, esnafı gözaltına aldı.

Devamını Oku

Gebze'de Yolcu Treni Kaza Yaptı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde seyir halindeki yolcu treninin son 2 vagonu raydan çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Devamını Oku

Rekabet Kurumu 'Fahiş Fiyat' Soruşturmasını Tamamladı

Rekabet Kurulu tarafından zincir marketlerle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı.

Devamını Oku

30 Kamu Arazisi Daha Özelleştirilecek

Resmi Gazete’de 'Yatırımcılara Duyuru' başlığıyla yayınlanan kararda Ankara İncek, Gölbaşı, İzmir Karşıyaka, Aydın Didim, Eskişehir, Balıkesir, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Elazığ, Kırklareli ve Kastamonu’daki 30 kamu arazisinin özelleştirileceği ye

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan 'Cumhuriyet Bayramı' Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında, "O gün el birliğiyle nasıl başardıysak, bugün yine başaracağız. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi hep birlikte kuracağız" dedi.

Devamını Oku

Resmi Gazete'de Yayımlandı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın İsmi Değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ismi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştirildi.

Devamını Oku

Cumhuriyet 98 Yaşında: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Atatürk, bağımsızlık zaferini milli egemenliğin teminatı Cumhuriyet ile taçlandırdı. 29 Ekim 1923’te, Meclis’te alkışlar arasında ‘Türkiye Cumhuriyeti mutlu, başarılı ve galip olacak’ dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Bana Yönelik Tehditler Var Hiç Ama Hiç Umurumda Değil

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Son zamanlarda siyasette sertleşme var. Bana yönelik tehditler var hiç ama hiç umurumda değil. Benim en büyük güvencem bu ülkenin saygıdeğer insanlarıdır" diye konuştu.

Devamını Oku

Özgür Özel'den, Erdoğan Ve Soylu'ya Sert Sözler

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sert sözlerle yüklendi.

Devamını Oku

Veli Ağbaba: Cumhurbaşkanı Mı Konuşuyor, Mafya Mı Ayırt Edemezsiniz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’ta yaşadığı linç girişimi görüntülerini izletmesini eleştirdi. Ağbaba, “Bir Cumhurbaşkanı mı konuşuyor, mafya mı konuşuyor ayırt edemezsiniz. Genel Başkan’a saldıranların arkasında Saray var, Erdoğan var" diye konuştu. Erdoğan'ın tehditlerine pabuç bırakmayacaklarını belirten Ağbaba, "Genel Başkanımızın kılına zarar gelse dünyayı onun başına yıkarız” dedi.

Devamını Oku

İstanbul'da Toplu Ulaşım 29 Ekim'de Ücretsiz Olacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) sorumluluğundaki tüm toplu ulaşım araçları ile İstanbulkart’a entegre olan deniz motorlarında ulaşım 24 saat boyunca ücretsiz olacak.

Devamını Oku

Erdoğan: İngiltere’de, Amerika’da Raflar Boş; Bizde Bolluk-Bereket Var

Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa’ya bakalım. İngiltere’de, Amerika’da raflar boş. Elhamdülillah bizde bolluk, bereket yoluna devam ediyor. Fakat nankörlere ne anlatırsan anlat anlamazlar” dedi.

Devamını Oku

Ekmeğe Zam!

İstanbul'da uzun süredir konuşulan ekmek zammı dün itibarıyla uygulanmaya başlandı.

Devamını Oku

İzmir Barosu'ndan AYM'ye 'Bahçeli' Çağrısı: Suç Duyurusunda Bulunun

İzmir Barosu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Nerede bir hain varsa onlarla yan yanadır" sözleriyle hedef aldığı Anayasa Mahkemesi'ne çağrı yaptı. Açıklamada, "Kendisine yönelik alenen işlenen bu suça ilişkin Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’nca suç duyurusunda bulunulmasını önemsiyoruz. Yargı hiçbir tehdit ve baskı karşısında sessiz kalmamalıdır" denildi.

Devamını Oku

Muğlalı Çiftçi: Artık Mezardakilere Kalk Biz Yatalım Diyecek Hale Geldik

Muğla’da narenciye üreticilerini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaşadıklarını anlatan çiftçi, “Ziraat Bankası, çiftçinin bankası dediler. Demirören’e 750 milyar dolar, benim paramı, çiftçinin parasını verdiler. Traktörüm evimin önünde. Gemiciye veriyor 3,5 liraya mazotu, bize veriyor 8 bin 500 liraya. Tarla boş yatıyor. 6 liraya tohum alacağım 3 liraya buğday satacağım. Biz ne iş yapacağız? Artık mezardakilere kalk biz yatalım diyecek hale geldik. Bu çiftçinin sahibi yok” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' Mesajı

“Anadolu’nun kalbinden bir güneş gibi doğan Ankaralı hemşehrilerimin ve kurtuluş mücadelemizin faziletini üstlenen aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Devamını Oku

Cumhuriyet Bayramı’nda İzmir’de Ulaşım Yüzde 50 İndirimli

İzmir Büyükşehir Belediyesi, halkın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na katılımını kolaylaştırmak için gün boyunca ulaşım tarifesinde yüzde 50’lik indirim kararı aldı.

Devamını Oku

Öztunç: Sayın Erdoğan Sen Kimin Askerisin?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, tezkereye "hayır" oyu veren CHP için, "Mustafa Kemal'in askeri’ diyenlerin, onlara ‘Mustafa Kemal'in itleri’ diyerek hakaret edenlerin dümen suyuna girdiğini görmek bizim bile ağrımıza gidiyor" sözlerine; "Genel Başkanımızdan üyemize kadar hepimiz Mustafa Kemal’in askeriyiz. Sayın Erdoğan, sen kimin askerisin? Ey Recep Tayyip Erdoğan, deyiversene ‘ben de Mustafa Kemal’in askeriyim’ diye. Niye söyleyemiyorsun? Bekliyoruz" dedi. Öztunç, "Askerliğimi, Kayseri Jandarma Komutanlığı’nda yapmıştım. Genel Başkanımız da yaptı, Genel Başkanımızın oğlu da yaptı. Kendi oğlunu askere göndermeyenler, kendi oğlunu askere göndermeyip de millilikten bahseden bir cumhurbaşkanı olmaz" diye konuştu.

Devamını Oku

Yolsuzluktan Tutuklanan Milli Eğitim Müdürünün 1 Kilo Altınla Kaçarken Yakalandığı Ortaya Çıktı

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ihalelerine fesat karıştırıp devleti 60 milyon TL zarara uğrattıkları gerekçesiyle tutuklanan İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun’un Muş’a gitmek üzere yola çıktığı ve 1 kilo altınla yakalandığı ortaya çıktı. 3

Devamını Oku

Merkez Bankası Enflasyon Tahminini Yükseltti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın son enflasyon raporunu açıkladı. Buna göre Merkez Bankası, 2021 sonu enflasyon tahminini yüzde 14,1'den yüzde 18,4'e yükseltti. Merkez Bankası'nın rezervlerinin 15 Ekim itibarıyla 126 milyar dolar seviyesinde olduğunu söyleyen Kavcıoğlu, faiz indirimi mesajı da verdi: "Kredi faizlerinin zaman içinde daha fazla aşağı gelmesini bekliyorum."

Devamını Oku

Şebnem Şirin'i Katleden Furkan Zıbıncı Tutuklandı

Şebnem Şirin'i katleden Furkan Zıbıncı'nın emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen ZIbıncı'nın "cinsel istismar, gasp, trafik güvenliğini tehlikeye sokma" gibi suçlardan 6 ayrı kaydının bulunduğu da öğrenildi. Zıbıncı işlemlerin ardından tutuklandı.

Devamını Oku

'Muz Provokasyonunda' 7 Sınır Dışı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, bir sokak röportajında kullanılan, “Ben muz yiyemiyorum, siz kilolarca muz alıyorsunuz” ifadelerine karşı sosyal medyada ‘muz yeme’ videoları çeken 7 kişinin sınır dışı edileceklerini bildirdi.

Devamını Oku

AKP'nin Bugünkü Satış Listesi Resmi Gazete'de Yayımlandı

Özelleştirme kapsamında bulunan bazı taşınmazların imar planı değişiklikleri onaylanırken, bazı taşınmazların da özelleştirme kapsamına alınması kararlaştırıldı.

Devamını Oku

Ziraat Bankası, Kredi Karşılığı Aldığı Araziyi yine Demirören'e Kiraladı

Demirören’in kamu bankasından çektiği 300 milyon dolar ve 1 milyar 118 milyon lira krediye karşılık ipotek ettirdiği araziler, Ziraat Bankası tarafından eski sahibi Demirören’e kiralandı.

Devamını Oku

İBB, Cumhuriyet Bayramı İçin Konserler Ve Etkinlikler Düzenleyecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümünde, İstanbul’un farklı noktalarında konserler ve etkinlikler düzenleyecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Volkswagen Arena’daki kutlamada İstanbullularla birlikte olacak.

Devamını Oku

Benzine 25 Kuruş İndirim

Art arda zam yapılan benzinin litre fiyatına, 25 kuruş indirim geldi. İndirimin bu gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompa fiyatlarına yansıyacak.

Devamını Oku

CHP'li Başarır: Yolsuzluk, Bir Milli Güvenlik Sorunu Haline Gelmiştir

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Sayıştay raporlarında ortaya konulan usulsüzlüklere ilişkin, "Bu usulsüzlüklerin binde birini bizim belediyelerimiz yapsa hemen soruşturma açılır, hemen müfettişler görevlendirilir, hatta belediye başkanlarımız açığa alınır. Artık yolsuzluk, ihalelerdeki usulsüzlük, yapılış şekilleri, Türkiye’de bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. Maalesef birkaç şirket, birkaç kurum, Türkiye’nin bütçesine ortak gibi usulsüz ihaleler alarak devleti, kamuyu, 84 milyonu zarara uğratmıştır" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Altay: Sayıştay, 3 TL’lik İşin 44 TL’ye Yapıldığını Tespit Etmiş

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’nin 2022 yılı bütçesi üzerindeki görüşmelerde; “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi diye adlandırılan yerin inşaatında Sayıştay’ın bulduğu usulsüzlükler var. Sayıştay’ın başkanına soruyorum, siz bunu yazmışsınız, Meclis’in bunu yargıya taşıması gerekmez mi? Göz önünde devletin, milletin parası müteahhitlere peşkeş çekilmiş. Meclis’e bağlı çalışan Sayıştay, 3 TL’lik işin 44 TL’ye yapıldığını tespit etmiş, bizim Meclis olarak bunu seyredeceksek bu doğru değil, Sayıştay’ı kapatın gitsin" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan 'Adaylık' Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, "Sayın Kılıçdaroğlu iki arkadaştan birini aday gösterdiği hâlde biz hayır demeyiz" açıklamasının ardından tekrar başlayan cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasıyla ilgili "Hiç ilgilenmesek de her gün bir şekilde türbülans yaşatılıyor ve bizi o türbülansın içinde tutmaya çalışıyorlar. Ben o türbülansın, o tünelin içinde değilim, ama az önceki metro tünellerinin içerisindeyim ve İstanbul'a hizmet üretmeye çalışıyorum. Başka bir gündemle süreci yoğurmak isteyen insanlara alet olmayacağım" dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Görüyorum Ki Muhalefet Olmayı İyice Kabullenmişsin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik "Cahil bir tip", "Yüzsüzlük abidesi" gibi hakaretler sarf eden AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği yanıtta, "Şahıs, grup konuşması yapıyor; dakikalarca videolarımı gösteriyor. Sevgili Şahsım, görüyorum ki muhalefet olmayı iyice kabullenmişsin" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

TBMM'nin Bütçe Görüşmeleri Tartışmalı Başladı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un katılımıyla, TBMM’nin bütçesini görüşmek üzere toplandı. HDP’li Garo Paylan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katıldığı dünkü görüşmeler için “Bir gün hesap veriyorlar, o gün propaganda günü değildir. TBMM iradesi vesayet altındadır, böyle denetim yapamayız” dedi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, kendisine yöneltilen eleştirilere “Genel Kurul tartışmaları da dahil bu dönemdeki kadar hakaretamiz ifadelerin kullanıldığını görmedim” yanıtını verdi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Başkanlığındaki Parti Heyeti 1. TBMM’yi Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 1. TBMM’yi ziyaret etti.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Videolu Tehdit

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında izlettiği videoda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara Çubuk'taki şehit cenazesinde uğradığı yumruklu saldırı verildi. Saldırı anında kullanılan ifadeler ise dikkat çekti.

Devamını Oku

CHP'li Öztunç: Sandık Derhal Milletin Önüne Konmalı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle şununla bununla nasıl uğraşılır görün” dediği 19 Haziran 2018’den bu yana dövizdeki artışın iki katını geçtiğini belirterek, “Erdoğan yetkiyi aldı, dövizi ikiye katladı. Türkiye geleceğini kaybediyor, Erdoğan ise kutuplaştırma ve hamaset peşinde koşuyor. Türkiye bu yükü daha fazla taşıyamaz. Sandık derhal milletin önüne konmalı” dedi.

Devamını Oku

TBMM Başkanı Şentop, '2022 Yılı Bütçe Teklifi'ni Açıkladı

TBMM Başkanı Şentop, "Meclis’in 2022 Yılı Bütçe Teklifi; 2 milyar 198 milyon 221 bin Türk Lirası" dedi.

Devamını Oku

Akşener'den Erdoğan'a: Çamaşır Suyu Reklamı Değil AKP İktidarı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, Erdoğan'a "Çamaşır suyu reklamı değil AK Parti iktidarı" diyerek seslendi.

Devamını Oku

Erkan Baş'tan 'Tezkere' Çıkışı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM’de bugün oylanacak Irak ve Suriye tezkeresine ilişkin, “Bu tezkereler ülkemizin ihtiyacı değildir, halkın çıkarına değildir. Tek derdi, iktidarın sallanan koltuğunu sağlamlaştırma umududur” dedi.

Devamını Oku

CHP, Irak Ve Suriye Tezkeresine Hayır Diyecek

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon yetkisini uzatan tezkereye hayır oyu vereceklerini duyurdu. Paylaş WhatsApp E-posta

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Komanda Marşı Söyleyen TÜGVA'lıları Suriye'ye Gönder

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan tezkereye ilişkin, "Bizim askerlerimiz şehit olsun bunu istiyor beyefendi. Neden garibanın evladı çocuğu orada şehit olsun? Komando marşı söyleyen TÜGVA'cılar var. Gönder kardeşim onları Suriye'ye başkomutanı da Bilal Erdoğan olsun." dedi.

Devamını Oku

Öztunç, Erdoğan'ın Yapacağı Açılışa Katılımla İlgili Bakanlık Personeline Gönderilen Mesajı Paylaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, 28 Ekim günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı etkinliğe katılımla ilgili Bakanlık çalışanlarına gönderdiği mesajı paylaştı. Öztunç, "Tayyip Erdoğan’ın açılışlarına, mitinglerine artık kimse gitmediği için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personelini götürmeye çalışıyor. Ama unutmasınlar, zorla güzellik olmaz ve taşıma suyla değirmen dönmez" dedi.

Devamını Oku

Arınç’tan Erdoğan’ı Kızdıracak Sözler: Soros Baş Tacımızdı

Bülent Arınç’ın geçtiğimiz yıl bir TV programında George Soros ile ilgili açıklamaları, son günlerdeki tartışmaların ardından yeniden gündem oldu. Arınç programda “Soros o zaman baş tacı ettiğimiz..." ifadesini kullanıyor.

Devamını Oku

Sedat Peker Diyanet'e Seslendi: Kaset Arşivinize Bakacağım!

Sedat Peker, 'baldız fetvası' ile gündeme gelen Diyanet'e çattı.

Devamını Oku

1 TL'ye Ürettiği Soğanı 30 Kuruşa Satan Çiftçi İsyan Etti

Çiftçi Şakir Çoban, 1 liraya mal ettiği soğanı 30 kuruşa satmak zorunda kaldığını belirterek, “Biz bunu sattığımız zaman elimize para da geçmiyor” dedi.

Devamını Oku

Devlet Bahçeli Anayasa Mahkemesi'ni Hedef Aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'te yaptığı konuşmada AYM'yi hedef aldı. Bahçeli, "AYM nerede bir hain varsa onlarla yan yanadır." dedi.

Devamını Oku

Benzine 24 Saatte İkinci Zam Bekleniyor!

Bugün 00.00'da 44 kuruş zamlanan benzin fiyatlarına bu gece yarısı bir zam daha bekleniyor.

Devamını Oku

CHP'li Öztunç: Gariban Vatandaşın Alın Teri Yok Oldu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Evim” firmaları olarak bilinen faizsiz finans sistemi mağdurlarının sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Öztunç, “BDDK ve TMSF süreci ne şeffaf olarak yönetti ne de mevcut mağdurların hakkını gözetti. Ödeme planında mağdurların ilk sırada yer alacağı ifade edilirken, aksine geçen süreçte gariban vatandaşın alın teri yok oldu” açıklamasını yaptı.

Devamını Oku

CHP'li Belediye Başkanları'ndan, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Ve Yöneticileri Hakkında Suç Duyurusu

Türkiye Belediyeler Birliği’nin encümen üyesi olan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin ve yöneticileri hakkında, görevlerini kötüye kullandıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Devamını Oku

'İstenmeyen Kişi’ Krizinin Ardından ABD Büyükelçiliğinden Açıklama

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘istenmeyen kişi’ ilan edilmesi talimatı ardından muhatap büyükelçiliklerden Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi’nin 41. Maddesi'nin 'teyit edildiğine' ilişkin açıklamalar yapıldı. Söz konusu madde, diplomatik misyonların, bulundukları ülkelerin içişlerine karışmayacağına işaret ediyor. AA, söz konusu açıklamaları 'geri adım' olarak nitelendirdi.

Devamını Oku

Erdoğan ve Bahçeli, Kabine Öncesi Saray’da Görüşecek

Bugün yapılacak Kabine toplantısı öncesinde Erdoğan ve Bahçeli görüşme kararı aldı. İki isim, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda saat 14:00'te bir araya gelecek.

Devamını Oku

Kamu Bankalarından Faiz İndirimi

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar değişen oranlarda indirime gidildi.

Devamını Oku

Benzine 44 Kuruş Zam Geliyor!

Benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde, 44 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Devamını Oku

Usta Sanatçı Musa Eroğlu'nun Acı Günü

Türk Halk Müziğinin en önemli sanatçılarıdan birisi olan Musa Eroğlu'nun acı günü.

Devamını Oku

Dolarda Yeni rekor: 9,84'ü Gördü!

Politika faizinin 200 baz puan düşürülmesi ile başlayan kurdaki yükseliş devam ediyor. Dolar/TL, yeni haftanın ilk işlem gününe 9,84'ü görerek başladı.

Devamını Oku

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ekonomiyi Övdü: Her Evde 2-3 Telefon Var

Merkez Bankası'nın sürpriz faiz indirimi sonrası döviz kurları rekor kırarken AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz'den ilginç bir açıklama geldi. "Ekonomimiz çok mu kötü beyler?" diye soran Demiröz, "Allah aşkına, her evde 2-3 telefon var" dedi.

Devamını Oku

Akşener: İktidara Yürümüyor, Koşuyoruz

Partisinin 4. kuruluş yıldönümü kutlamalarında konuşan ve sahneye torunu Pars'la çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “4 yıl evvel İYİ Parti’yi 25 Ekim 2017’de bu iradeyle kurduk ve dediler ki ‘Çıkmayın yola başaramazsınız’. Bu yağmurun altında burada bulunan irade dedi ki ‘Başaracağız, başaracağız, başaracağız’. İktidara yürümüyor, koşuyoruz” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: 6 Milyon 300 Bin Gencin Oylarıyla Harami Saltanatı Son Bulacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gençler hiç meraklanmayın, Türkiye’nin kaderini sizler belirleyeceksiniz, az kaldı. Sandığa gideceksiniz, 6 milyon 300 bin genç oy kullanacak. 6 milyon 300 bin genç dünya siyaset tarihine önemli bir belge bırakacak. Harami saltanatı son bulacak. Çağdaş, demokratik Türkiye'yi yeniden inşa edeceksiniz. Size inanıyorum, güveniyorum” dedi.

Devamını Oku

CHP Emek Büroları Seçim Çalışmaları İçin Sahaya İniyor

CHP Emek Büroları, Türkiye genelindeki Emek Bürosu temsilcileri ile yaptığı toplantı ile seçim çalışmalarına başladı.

Devamını Oku

Öztrak: Sözünü Tutmayana Bu Topraklarda Ne Denir?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye’nin 1990 yılında girdiği en büyük 20 ekonomi arasından, uluslararası kuruluşların tahminlerine göre bu yıl düşeceğini belirtti. Öztrak, "Sözünü tutmayana bu topraklarda ne denir?” diye sordu.

Devamını Oku

Melih Gökçek, 26,7 Milyon Liralık Şirketi 9 Milyon Liraya Özelleştirmiş

Melih Gökçek’in 2012 yılında 9 milyona özelleştirdiği BEL-YA şirketinin ederinin 26,7 milyon lira olduğu açığa çıktı.

Devamını Oku

Dışişleri, “Persona Non Grata”yı Önlemek İçin Formül Aradı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ziyaretinden dönerken, “Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz” sözleriyle işaret ettiği 10 büyükelçinin “istenmeyen adam” ilan edilmesine yönelik talimatın Dışişleri Bakanlığı’na aynı gün iletildiği öğrenildi. ANKA Haber Ajansı'nın haberine göre; bakanlığın, Cumhurbaşkanlığı’ndan gelen bu talimat karşısında iki gün boyunca girişimde bulunduğu ancak başarılı olamadığı ifade edildi.

Devamını Oku

Benzine Yine Zam Geliyor!

Dolar kurunun rekor kırmasının ardından benzine 44 kuruşluk zam kararı alındı. Benzin zammı 25 Ekim Pazartesi gecesi yürürlüğe girecek.

Devamını Oku

Osman Kavala’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yanıt Geldi

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Soros artığı' ifadeleriyle hedef aldığı tuutklu iş insanı Osman Kavala, bundan sonra duruşmalara katılmayacağını ve savunma yapmayacağını açıkladı. Kavala, "Cumhurbaşkanı’nın hüküm giymemiş ve yargılaması devam etmekte olan bir kişiye yönelik aşağılayıcı ve lekeleyici ifadeleri, insan haysiyetine saldırı niteliğindedir" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Antmen: TÜGVA 80 Milyonun Kişisel Bilgisini Çaldı

TÜGVA’nın ERP isimli yazılım ile Türkiye’deki herkesin kişisel bilgilerine ulaştığının ortaya çıktığını belirten CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya konuyla ilgili sorular yöneltti.

Devamını Oku

Reza Zarrab Bulundu: İşte Yeni İsmi Ve Yeni İşi

Bir dönem Türkiye’de AKP iktidarının gözde iş insanlarından olan Reza Zarrab’ın ABD’de itirafçı olup tahliye edildikten sonra ‘Aaron Goldsmith’ adını aldığı ve bir binicilik merkezi kurduğu ortaya çıktı.

Devamını Oku

Almanya’dan Erdoğan’ın 'Kavala Açıklamasına' Tepki: “Not Ettik”

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Osman Kavala açıklamalarına Almanya’dan yanıt verildi. Alman Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer, "Pozisyonumuzda bir değişiklik yok" dedi.

Devamını Oku

Boğaziçi Üniversitesi'nde Öğrencilere Müdahale: Kampüse Çevik Kuvvet Ekipleri Girdi

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin dokuz aydır kurdukları nöbet çadırı, Rektörlük talimatıyla kaldırıldı. Öğrenciler müdahaleyi protesto ederken çok sayıda polis kampüse girdi.

Devamını Oku

Akaryakıta Zam Geldi, Arabasını Satıp At Aldı: Ne Vergisi Var Ne Pulu Var

Osmaniye'de yaşayan Emrah Şahin, akaryakıt zamları nedeniyle eski otomobilini satıp 1.000 TL'ye at satın aldı. Şahin, "Atımın ne vergisi ne pulu ne muayenesi var. Herkese tavsiye ederim" dedi.

Devamını Oku

Ali Babacan'dan Faiz İndirimi Yorumu

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararını ve dolar kurunun artmasını ANKA Haber Ajansı’na değerlendirdi. Faizleri indirerek ya da çıkararak ekonominin düzelme imkanının kalmadığını belirten Babacan, "Artık mevcut hükümetin Türkiye ekonomisi üzerinde kontrolü kalmamıştır. Yüksek kur, daha yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı olarak Türkiye'ye dönecek. Doğalgaz, elektrik, akaryakıt başta olmak üzere ikinci tur etki olarak da A'dan Z'ye her şeyin fiyatı artacak" dedi.

Devamını Oku

PuCCa'ya 'Erkeklere Hakaretten' Hapis Cezası

“O kadar eşcinselli dizi izledim, film üstüne film bitirdim yok yok yok! Hala erkek denen aşağılık, karaktersiz cinsiyetten hoşlanmıyorum…” diye Tweet attığı için hakkında soruşturma başlatılan 'Pucca' kullanıcı isimli Pınar Yıldırım'a 5 ay hapis cezası verildi.

Devamını Oku

Soylu: Çok Ciddi Bir Göç Tehdidi İle Karşı Karşıyayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, günde 2 bin kişinin geldiğini belirterek Türkiye’nin çok ciddi bir göç tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Devamını Oku

Erdoğan, Sosyal Medyayı Hedef Aldı: Milli Güvenliği Tehdit Eder Konuma Gelmiştir

"Türk Konseyi Medya Forumu"na video mesaj gönderen Erdoğan, sosyal medya mecralarını hedef aldı. Erdoğan, "Hiçbir denetimin olmadığı sosyal medya mecraları hem demokrasiyi hem toplumsal barışı hem de devletlerin milli güvenliğini tehdit eder konuma gelmiştir" dedi.

Devamını Oku

Dolar Ve Euro'daki Yükseliş Durdurulamıyor!

Merkez Bankası'nın politika faizini 200 baz puan indirmesinin ardından başlayan dolar ve Euro'daki hızlı tırmanış sürüyor. Dolar, bu sabah saatlerinde 9,65, Euro ise 11,25 seviyelerini gördü.

Devamını Oku

Tunceli'den Acı Haber

Tunceli'de Eren- 7 Operasyonu'nda bir askerin şehit olduğu açıklandı.

Devamını Oku

Merkez Bankası’nın Swap Hariç Net Rezervi Eksi 35 Milyar Dolar

Merkez Bankası’nın brüt rezervleri bu hafta 2 milyar 266 milyon dolar artışla 125,7 milyar dolara çıktı. Ancak bankanın swap hariç net rezervi eksi 35,9 milyar dolar seviyesinde.

Devamını Oku

Engin Altay: Bu Bütçe Türkiye'nin Son Sefalet Bütçesidir

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Erdoğan diyor ya ‘Bazen varlıkla bazen yoklukla sınanırız’. Erdoğan, devlet memuruna yüzde 5’i reva görürken kendi maaşına niye yüzde 14,5 artış yapıyorsun. Ayıp değil mi? Sen varlıkla sınanacaksın, millet yoklukla sınanacak. Sen refahla sınanacaksın, millet sefaletle sınanacak. Sen sefada sınanacak, millet cefada sınanacak. Biz bunu kabul etmiyoruz Erdoğan. Görüyorum, diliyorum ve umuyorum ki bu bütçe, Türkiye’nin son sefalet bütçesidir. Bu bütçe, bir avuç azınlık için sefa, 84 milyon için cefa bütçesi olarak Türkiye’nin son bütçedir. Erdoğan ve şürekasının son bütçesidir. Bundan sonraki bütçeyi Millet İttifakı olarak biz gerçekleştireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Bahçeli'ye Flaş 'Gezi' Yanıtı

Mecidiyeköy Meydanı Projesi'nin tanıtım ve açılış gününde konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Güneydoğu ve Karadeniz gezileri ile ilgili açıklama yapan İmamoğlu, siyasilerin eleştiri yaparken dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Devamını Oku

CHP Kadın Kolları “Kotalar Bize Dar, Hedefimiz İktidar” Diyerek Seçim Startı Veriyor

CHP Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanlığı, Aydın Kuşadası’nda 23-24 Ekim'de; “Kotalar Bize Dar, Hedefimiz İktidar” başlıklı bir toplantı yapılacağını duyurdu. Toplantıya CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı açıklandı.

Devamını Oku

Veli Ağbaba'dan 'TÜGVA' Açıklaması: Eski Ustanız FETÖ'yü Geçtiniz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile ilgili olarak; "Nereden örnek almış bu TÜGVA? Eski ustalarından. Eski ustanız kim: Fetullah, FETÖ eski ustanız sizin, eski ortağınız, ustanız. Maşallah onu geçmişsiniz. Devletin çivisi çıkmış. Genel Başkan diyor ya ‘Hesap soracağım’ diye. Bundan hesap sorulmaz mı?" dedi.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi 1 Yıllık Ödeneği 6 Ayda Bitirmiş

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2022 yılı bütçe teklifine göre; Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, 2021 yılında kendisine ayrılan ödeneği 6 ayda bitirdi ve ödenek üstü harcama yaptı. Yıl sonuna kadar harcanması için 142 milyon liralık ödenek verilen Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi, 6 ayda 151 milyon lira harcadı. Teklife göre; Emniyet Genel Müdürlüğü, 2022 yılında 550 yeni araç alacak.

Devamını Oku

CHP'li Özkoç'tan Erdoğan'a: Bir Kere De Sözünü Tut Ama Nerede Sende O Yürek, Papaz’ı Unutmadık

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, tutuklu iş insanı Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısı yapan 10 büyükelçiye ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın,

Devamını Oku

Merkez Bankası Faizi 2 Puan İndirdi: Döviz Rekor Kırdı!

Merkez Bankası yüzde 18 olan politika faizini yüzde 16'ya düşürdü. Karar sonrası tarihi seviyelerini güncelleyen Dolar/TL 9,48, Avro/TL ise 11 lirayı ile tarihi zirvesini gördü. Faiz kararının ardından gram altın da 544 TL'yi görerek tarihi zirveyi yeniledi.

Devamını Oku

Ahmet Akın: Mini Mini Zamlar Koca Koca Gedikler Açıyor

Benzin, motorin ve otogazda son bir yılda yaşanan fiyat artışına dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Vatandaş zam öncesi kuyruğa giriyor, iktidar sözcüleri ise ‘zamlar mini mini’ diye milletle adeta dalga geçiyor. Sözde mini mini olan zamlar, aile bütçesinde koca koca gedikler açıyor” dedi.

Devamını Oku

AKP'li Arınç'tan AKP'li Tayyar'a Yanıt: Omurgasızlardan Korkmam

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, kendisine

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Bürokratlara İkinci Çağrı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara yönelik çağrısını yineleyerek "Bugün kararlar alırken, düsturunuz sadece milletimizin refahı olsun," dedi. Kılıçdaroğlu'nun çağrısının TCMB'nin faiz kararı alacağı toplantının öncesinde gelmesi dikkat çekti.

Devamını Oku

TSK'nın Mali Ve Orta Afrika'daki Görev Süresi Uzatıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Birleşmiş Milletler’in (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekât ve misyonlara katılma yetkisi bir yıl daha uzatıldı. İlgili TBMM kararı, Resmî Gazete'de yayımlandı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Karslı Kadınlarla Bir Araya Geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kars’ta; Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi üyesi kadınlarla kahvaltı yaptı. Kafkas oyunları gösterisi ile karşılanan Kılıçdaroğlu’na Türk bayrağı hediye edildi.

Devamını Oku

CHP'li Öztunç'tan Savcılığın 'Erdoğan Bayraktar' Kararına Tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın 17-25 Aralık tapelerinin doğru olduğu yönündeki açıklamaları ile ilgili takipsizlik kararını; “Erdoğan Bayraktar ‘Ben yaptım’ diyor. Yargıç ‘Hayır yapmadın’ diyor. Adam ben yaptım diyor. Hırsızı yakalıyorsun, adam hırsız olduğunu kabul ediyor. Polis diyor ki ‘Hayır sen hırsız değilsin” sözleri ile değerlendirdi.

Devamını Oku

Akşener Ve Kılıçdaroğlu’ndan Kritik Görüşme

İYİ Parti lideri Akşener ile CHP lideri Kılıçdaroğlu basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Muharrem İnce Bandırma’yı Ziyaret Etti

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, iki günlük ziyaret için geldiği Balıkesir’de ilk olarak Bandırma’yı ziyaret etti. Gençlerle kucaklaşan Muharrem İnce, esnafla sohbet etti, sorunlarını dinledi. Memleket Partisi İlçe binasını da hizmete açan Genel Başkan İnce Erdek ilçesine hareket etti.

Devamını Oku

Fahrettin Altun'un Açtığı Davada Canan Kaftancıoğlu Hakim Karşısına Çıktı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflarının çekilmesine ilişkin 10 buçuk yıla kadar hapsi istenen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakim karşısına çıktı.

Devamını Oku

LPG’ye Bir Zam Daha

Akaryakıtta zam yağmuru devam ediyor. LPG'ye bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 23 kuruş daha zam geliyor.

Devamını Oku

İBB’nin ‘Ücretsiz’ Yolunu İmamoğlu Test Etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe Başıbüyük ile Samandıra arasında, D100 karayolu üzerinde yoğunlaşan trafik akışını 45 dakikadan 10 dakikaya düşüren yolu test etti. 7 Ekim’de İstanbulluların hizmetine açtıkları alanın kıymetli bir akış yolu olduğunu belirten İmamoğlu, “İnsanların hayatını oldukça kolaylaştıracağını düşünüyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Proje maliyeti 285 milyon TL olarak gerçekleşen yoldan geçişte, sürücülerden ücret alınmayacak.

Devamını Oku

Meral Akşener CHP Genel Merkezi'nde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşüyor.

Devamını Oku

Akşener'den Erdoğan'a: "Artık Vakit Hesap Vakti"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis'te yaptığı konuşmada "Şu anda Merkez Bankası'nın net rezervi eksi 43 milyar dolar. 128 milyar doları çatır çatır yediler." ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Türkiye Uzay Ajansı Bütçesinin Yüzde 60 Artırılması İstendi: Hedef Ay'a Ulaşmak

"Türk Astronot ve Bilim Misyonu" çerçevesinde uzaya insan gönderme projesinin 2023, Ay’a Sert İniş Projesi’nin ise 2024 yılında tamamlanmasını hedefleyen Türkiye Uzay Ajansı’na 2022 yılında 61 milyon 293 bin TL bütçe verilmesi öngörüldü.

Devamını Oku

MTA Yerleşkesinde Patlama: Değiştirilen Vanadan Sızıntı Olduğu İddia Edildi

MTA Genel Müdürlüğü yerleşkesinde meydana gelen patlamanın detayları ortaya çıktı. Yangına ve patlamaya neden olan doğalgaz vanasının dün, Torunlar Gıda bünyesindeki BaşkentGaz ekiplerince değiştirildiği iddia edildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 150 Yeni İtfaiye Memuru Alacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İtfaiye Haftası’nda 150 yeni itfaiye memuru alımı yapacaklarını duyurdu. Ankara İtfaiyesi, Yavaş’ın ihtiyaç açığını karşılamak için liyakat esasına dayalı alım yapacaklarını açıklamasının ardından www.ankara.bel.tr adresi üzerinden ilana çıktı. Büyükşehir Belediyesi internet adresi üzerinden başvuru formunu doldurmaya başlayacak olan adaylar, 1-12 Kasım 2021 tarihleri arasında ise istenilen belgelerle birlikte müracaat edebilecek.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan TÜGVA Tepkisi: Bu Organizasyon Paralel Yapıdır

CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “TÜGVA amacının dışına çıkarak devletin işine müdahale ediyor. Bu organizasyon paralel yapıdır. Devletin içinde paralel yapı olur mu? O yapının neler yaptığını gördük. Artık rolü şimdi bunlar yapıyorlar!” sözlerini paylaştı.

Devamını Oku

Son Dakika: Ankara'da Patlama!

Ankara'da İnönü Bulvarı MTA Kampüsü yakınında doğal gaz patlaması ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Devamını Oku

Başkent'te Bağlıca Bulvarı-Çevre Yolu Bağlantısı Trafiğe Açıldı

Büyükşehir Belediyesi, Başkent trafiğinde can güvenliğini önceleyen ve trafik yoğunluğunu azaltacak ulaşım projelerini birer birer hayata geçiriyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, son dönemde yapılan sağlamlık ve modern yol projesi tasarımına sahip ulaşım projelerinden biri olarak gösterilen Bağlıca Bulvarı-Ankara Çevre Yolu bağlantısını tamamlayarak trafiğe açtı. 3 gidiş-3 geliş şeritten oluşan bağlantı yolunu 72 milyon TL maliyetle tamamladıklarını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kent trafiğimize nefes aldıracak projeleri bir bir hayata geçirip Ankara’mızda konforlu ve güvenli bir ulaşım ağı kuruyoruz” dedi.

Devamını Oku

Engin Altay Garantili Yollar İçin 2022'de Her Vatandaşın 512 TL Ödeyeceğini Açıkladı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 2022 bütçesinde garantili köprü ve yollar için her vatandaşın 512 TL ödeyeceğini belirterek, “Dolar arttıkça fatura kabaracak, yeni acı reçeteler çıkacak. Çare derhal seçim” dedi.

Devamını Oku

Babacan: Cumhur İttifakı’nız, Cumhur'u Batırdı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında kendisini hedef alan sözleri için,

Devamını Oku

Şehir Hastaneleri İçin 2022 Yılı Bütçesinden 22.5 Milyar TL Harcanacak

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, şehir hastaneleri için 2022 yılı bütçesinden yaklaşık 22.5 milyar TL ödeneceğini açıkladı ve “Vatandaşın vergileri iliğimizi sömüren şehir hastanelerine akıtılacak” dedi.

Devamını Oku

Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu ile Görüşecek

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, CHP Genel Merkezi’nde, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edecek.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Her Yerden Yolsuzluk Dosyaları Yağmaya Başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu. Saray'dan tepki alan 'bürokratlara uyarısını' yineleyen Kılıçdaroğlu, "Yasal ölçüleri içinde çalışan kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Mafyatik ilişkilere girenler varsa onları tehdit ediyorum" dedi. CHP Lideri, çağrısı ardından Türkiye'nin her yerinden yolsuzluk dosyalarının yağmaya başladığını söyledi.

Devamını Oku

Belediye Başkanı Ve 7 Meclis Üyesi CHP'ye Geçti

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, 7 belediye meclis üyesi ile birlikte CHP'ye katıldı. CHP grup toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Ergin'in yakasına CHP rozeti takıldı.

Devamını Oku

Erdoğan, Kendi Maaşına Zam Yaptı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendine yüzde 14 oranında zam yaptı. 2022 bütçesinde Erdoğan'ın maaşı 100 bin TL olarak belirlendi.

Devamını Oku

Bahçeli: Hesap Vermemiz Gerekiyorsa Veririz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin Meclis'teki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli konuşmasında, Millet İttifakı'na sert sözlerle yüklendi.

Devamını Oku

TÜSİAD'dan Merkez Bankası Çıkışı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, "Başta Merkez Bankası olmak üzere düzenleyici kurumların bağımsızlığı tartışma dışı olmalı" dedi. TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski ise, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çıkışına tepki gösterdi.

Devamını Oku

Belediye-İş Sendikası Başkanı Güner'den 'Muhtarlar Günü' Mesajı

Belediye-İş Sendikası Mersin 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Güner, Muhtarlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Devamını Oku

Dolar Ve Avrodaki Artış Durdurulamıyor!

Dolar/TL, Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz indirimlerine bu hafta yapılacak PPK'da da devam edebileceği endişesiyle 9.37'ye kadar yükselerek yeni tarihi zirvede işlem gördü.

Devamını Oku

İBB'nin Yeni Taksi Planı Belli Oldu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun "Taksi plakası ağalığı bitecek. Gözünüz bizde olsun" sözleriyle duyurduğu yeni sistem, İBB tarafından açıklandı.

Devamını Oku

Akdeniz'de 6 Büyüklüğünde Deprem

Akdeniz'de Richter ölçeğine göre 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan 'Akaryakıt Zammı' Tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünkü akaryakıt zammına ilişkin, "Tüm enerji sektörü paydaşlarına ve belediyelerimize yarın davet mektubu göndereceğim. Bu millet için birlikte ne yapabileceğimizi konuşmak üzere acilen toplanmamız lazım. Milletimiz kaderine terk edilmiştir” dedi.

Devamını Oku

Faik Öztrak: CHP İktidara Hazırdır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Türkiye’nin sorunları çoktur. Ama çözümsüz değildir. Çözümün olmazsa olmaz ilk adımı, varlığının hikmetini kaybetmiş, milletin ufkunu karartmış Erdoğan Şahsım Hükümetini biran evvel sandıkta göndermektir. CHP iktidara hazırdır. Yeni kurumlarla, yeni kurallarla, yeni Kadrolarla ülkemizi ayağa kaldırmaya hazırdır" dedi. Cumhurbaşkanlığı'na ayrılan bütçenin her yıl arttığını vurgulayan Öztrak, "Fedakarlığı millet yapıyor, cefayı millet çekiyor, sefayı da Erdoğan ve saray sosyetesi sürüyor. İşte biz bu nedenle Erdoğan Şahsım Hükümeti varlığını, hikmetini kaybetmiştir diyoruz. Aç doyar, aç gözlü doymaz demişler. Saraydakiler hali tam da bu" diye konuştu.

Devamını Oku

İmamoğlu'dan TÜGVA Değerlendirmesi: Bugün İktidardalar Ancak Yarın Orada Olamayacaklar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, TÜGVA'nın Büyükada İskelesi'nden tahliyesini değerlendirdi. İmamoğlu, "Bu iktidarın gitmesini bekleyecek kadar sabrımız var" dedi.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'tan Kılıçdaroğlu Hakkında Suç Duyurusu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kılıçdaroğlu’nun kamu görevlilerine çağrıda bulunan sözleri hakkında, suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dünürü Özdemir Bayraktar Yaşamını Yitirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünürü ve BAYKAR A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Özdemir Bayraktar (72) hayatını kaybetti.

Devamını Oku

CHP'den "Telafi Edeceğiz! Kaybettiğini Yerine Koyma Vakti" Kampanyası

CHP, "Telafi Edeceğiz! Kaybettiğini Yerine Koyma Vakti" kampanyası başlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gençlere yönelik altı vaadini içeren ilanlar, bugün itibariyle 11 büyükşehirde billboardlarda yer almaya başladı.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Ekonomi Sınıfında: Alkışlarla Karşılandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Muğla dönüşünde tarifeli uçağa bindiği görüntüleri, "Muğla dönüşü Genel Başkan'ımızla. Korkmadan, koruma ordusu olmadan, halkın içinde, halkla beraber" notuyla paylaştı. Kılıçdaroğlu, ekonomi sınıfında seyahat etti.

Devamını Oku

Vesayet Çağrısıdır Demişti: Erdoğan Daha Önce Bürokratlar İçin 'Uyarmış'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu bürokratlara yaptığı çağrı nedeniyle

Devamını Oku

Mahmut Tanal Adalet Nöbetindeki Şenyaşar Ailesi İçin Meclise Başvurdu

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’da Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın, hayatını kaybeden aile fertleri için başlattığı adalet nöbetine dikkat çekerek; TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’na iddiaların yerinde tespit edilmesi için başvurdu.

Devamını Oku

Erdoğan'ın Avukatları, Siyasi Cinayet İddialarına İlişkin Savcılığa Başvurdu

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın avukatları, siyasi cinayet iddialarına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulundu.

Devamını Oku

Dolar Haftaya Yeni Zirveyle Başladı

Dolar haftaya yeni zirveyle başladı

Devamını Oku

İmamoğlu’ndan Diyarbakır’da “Sanat Ve Barış” Açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sanatçı Ahmet Güneştekin’in, ‘Hafıza Odası’ isimli sergisinin açılışı için Diyarbakır’a geldi. Açılış öncesinde gazetecilere değerlendirmede bulunan İmamoğlu, “Umarım bu sanat adımları, özellikle son yıllarda farklı sebeplerle, farklı vesilelerle yorulan ve gerçekten ne yazık ki bir takım olumsuz olaylarla, olumsuzluklarla anılan Diyarbakır'a başka bir sayfa ve pencere açar. Çünkü ülkemizin her noktasında en üst seviyede huzura ihtiyaç var, barışa, kardeşliğe ihtiyaç var” dedi.

Devamını Oku

Depremzede Kız Çocuğu İmamoğlu'na Sarılarak Ağladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ’ın Sivrice ve Maden ilçelerine ziyaretlerde bulundu. İmamoğlu’nun Sivrice ziyaretine, depremzede bir vatandaşın isyanı damga vurdu. İmamoğlu, 2 çocuğuyla konteynerde yaşam mücadelesi verdiğini belirten Gülbahar Yıldırım’ın, “Kendi ülkemde açım, kendi ülkemde geçinemiyorum. Suriyeliler çocuklarını koleje gönderiyor, ben oğluma kitap alamıyorum. Ben, merdiven silerek, aylık 500 lirayla 2 öğrenci okutuyorum. Nereye kadar sürecek? Bugün-yarın konteynerden çıkarsak, ben nereye gideceğim” sözlerine, “Bu sorunlarını bizim de ilgili kişilere anlatmak zorunluluğumuz var. Biz, İstanbul’da da olsak, sizi açta, açıkta bırakmayız. Ama şu an çözüm bulması gereken bakanlıklar ya da heyetlerin, ne yazık ki eksikleri var. Çok eksik davranıyorlar” oldu.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Bürokratlara Çağrı: Kanun Dışı İşleri Emir Olarak Telaki Edemezsiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile bürokratlara, "Açıkça söylüyorum; vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz. Kanun dışı işleri emir olarak telaki edemezsiniz. Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarsınız" şeklinde çağrı yaptı.

Devamını Oku

Sedat Peker Hakkında 392 Yıla Kadar Hapis İstendi

Hakkında arama kararı bulunan Sedat Peker ve lideri olduğu belirtilen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı, 26'sı tutuklu 92 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. Peker hakkında, ağırlaştırılmış müebbet ve 392 yıla kadar hapis cezası istenen iddianame, Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Devamını Oku

Faik Öztrak: Ülke Yönetilmiyor, Savruluyor

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bugün benzin ve motorine gelen zamların ardından akaryakıt istasyonlarında pompaların "çift haneli fiyatlara göre" ayarlanmaya başlandığını söyledi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Merkez Bankası Ziyareti Sonrası Açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 15:30'da Merkez Bankası'na gitti. Şahap Kavcıoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından Merkez Bankası önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a çağrıda bulunarak, "Lütfen Merkez Bankası'nın kurumsal kimliğine saygı göster ve faiz yükselir mi faiz düşer mi, bu konuda kararı liyakatli kişiler versin" dedi.

Devamını Oku