Gündem

Kılıçdaroğlu'ndan Bir Kripto Para Tepkisi Daha!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kripto paranın kullanımına ilişkin yönetmelik değişikliği için "Türkiye’nin finansal teknoloji girişimlerine darbe vurdular. Gençlere tahammülleri yok bunların. Yok yok yok!" dedi.

Devamını Oku

Faik Öztrak: Akp Kongreleri Nedeniyle Türkiye Yeniden Kapanıyor

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Bütün dünya açılıyor ama AK Parti Kongreleri nedeniyle, Türkiye yeniden kapanıyor. Rusya, Haziran başına kadar, Türkiye’ye uçuşları durdurdu. ABD ve Almanya Türkiye’ye seyahat uyarıları yayınladı. Sadece Rusya’nın uçuşları durdurmasının turizm gelirlerinde, 1,5 milyar dolarlık kayba neden olacağı ifade ediliyor. Erdoğan şahsım hükümeti, kısa çalışma ödeneğini de sona erdirdi. Turizmci iyice köşeye sıkıştı. Bıçak kemiği delip geçmiş. Her yerden şikâyetler yükseliyor” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Sertel'den Yardım Kolisi Skandalına Tepki: Büyük Utanmazlıktır!

İzmir depreminden etkilenen yurttaşlar için Elazığ, Balıkesir, Isparta, Gümüşhane gibi valiliklerden gelen gıda yardımları 6 ay depoda bekletip Ramazan kolisine dönüştüren ve üzerine de kendi adını yazdıran Bergama Belediye Başkanı AKP'li Hakan Koştu'ya CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'den sert tepki geldi. CHP'li Sertel, "Köylünün topraklarına geldiği gibi göz koyan, Bergama'daki toprakları satmak için meclisten AKP ve MHP oylarıyla karar alan Bergama Belediye Başkanı ikinci bir skandala daha imza attı. Zamanı geçmiş, depremden kalma gıda maddelerini kendi paketlemesiyle dağıtıma çıkardı. Çok büyük ayıptır, çok büyük günahtır. Büyük utanmazlıktır" diye konuştu.

Devamını Oku

AKP Döneminde İBB'de 13 Milyar Kamu Zararı Gerekçesiyle Suç Duyurusunda Bulunuldu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde AKP döneminde 13 milyar liralık kamu zararı nedeniyle yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Devamını Oku

CHP'li Açıkel: Doktoralılar Bile İş-Kur Kapısında, Erdoğan Hangi Kalifiyeden Bahsediyor?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Kalite, kalifikasyon noktasında kendini ispatlayan genç iş bulur" açıklamasına karşı genç işsizliğin tarihin en yüksek seviyesinde olduğu söyledi. Açıkel, “Doktoralılar bile İş-Kur kapısında, Erdoğan hangi kalifiyeden bahsediyor” tepkisini gösterdi.

Devamını Oku

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Uçağı Havada Arızalandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin uçağı havada arızalandı. Arızalanan uçak acil iniş yaptı.

Devamını Oku

Erhan Usta'dan ''128 Milyar Dolar'' Tepkisi: Finansal Bir Soygundur!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, "128 Milyar dolara ne oldu?" tartışmalarına ilişkin, "Merkez Bankası’ndan hala herhangi bir açıklama yok. Bu mesele gayri hukukidir. İleri Merkez Bankalarının uygulamalarına aykırıdır, bu finansal bir skandaldır, finansal bir soygundur. Bu paranın piyasaya aktarılış tarzı hiçbir şekilde hukuki değildir" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Antmen: 128 Milyar Dolar Bu Hikayede

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Türkiye'deki yoksulluk görüntülerini ve buna karşı iktidar mensuplarının "yoksulluk yok" açıklamalarını içeren bir video paylaştı. Antmen, "Bir tarafta torpilli milyoner çocuklar, diğer tarafta iş bulamadığı için intihar eden gençler. 128 Milyar Dolar da bu hikayede..." dedi.

Devamını Oku

İlgezdi: O Paranın 7'De 1'i İle Tam Kapanma Sağlanabilirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, “Gelir güvenceli 28 günlük tam kapanma çağrısı yaptık. Kapanma için gereken kaynağı da hesaplayıp açıkladık. Merkez Bankası'nın kayıp olan 128 milyar dolarının 7’de 1’i ile bu kapanmanın finansmanı sağlanabilecekti” dedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Kripto Para Yönetmeliği Tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Resmi Gazete'de yayınlanan kripto varlıkların, ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılamayacağına ilişkin yönetmelik hakkında "Yine bir gece yarısı zorbalığı. Böyle kararlar verilmeden önce tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar?" dedi.

Devamını Oku

CHP İstanbul İl Başkanlığı: Dört Haftalık Tam Kapanma Öneriyoruz

CHP İstanbul İl Başkanlığı Sağlık Komisyonu, "Kapanma Çağrısı" başlıklı rapor yayınladı. Dört haftalık tam kapanma çağrısı yapılan raporda, "CHP İl Başkanlığı olarak göstermelik ve iki haftalık bir kısmi kapanma değil, bilimin gereklerini yerine getirecek, çalışanlara, işsizlere ve iş yeri sahiplerine ekonomik destek sağlamak suretiyle yapılacak dört haftalık tam kapanma öneriyoruz” denildi.

Devamını Oku

Eski MHP İlçe Başkanı'nın Astığı "128 Milyar Dolar Nerde?" Pankartı Söküldü

İzmir'in Torbalı İlçesi'nde bir dönem MHP İlçe Başkanlığı görevini yürüten, 2014 yerel seçimlerinde de bu partiden belediye başkan adayı olup seçime giren Yurdadoğ Mutlu'nun evinin balkonuna astığı "128 milyar dolar nerede" yazılı pankart, polis ekiplerince söküldü. Emniyete götürülüp ifadesi alınan Mutlu, "Türkiye Cumhuriyeti diyoruz, ama artık Cumhuriyet tabelada kalmış. Türk tipi başkanlık dedikleri herhalde bu olsa gerek. Artık anayasal hiçbir hakkımız yok. Tamamen bir parti devleti haline dönmüşüz. Allah sonumuzu hayır etsin" dedi.

Devamını Oku

AYM HDP İddianamesini İade Etti

Anayasa Mahkemesi HDP'nin kapatılmasına ilişkin iddianameyi Yargıtay Başsavcılığı'na iade etti.

Devamını Oku

CHP'li Erbay: Şimdi De 128 Dönümlük Kargı Koyu'nu Peşkeş Çekiyorlar!

Datça’da bulunan dünyaca ünlü Kargı Koyu’nun özelleştirilmesine tepki gösteren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Yine bir saldırıyla, talan projesiyle karşı karşıyayız. Görünüyor ki 128 sayısını çok seviyorlar. 128 milyar doları yok ettikleri gibi şimdi de Datça Kargı Koyu’nda 128 dönüm araziyi kendi yandaşlarına peşkeş çekmek istiyorlar” dedi.

Devamını Oku

Engin Altay: 84 Milyonun Hayatıyla Kumar Oynuyor, Bilim Kuruluda Seyrediyor!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “COVİD ile mücadelesizlikte, beceriksizlikte; ölümlerin, yoğun bakımların bütün maddi kayıpların, manevi kayıpların sorumlusu 84 milyon değildir, Erdoğan'dır. Erdoğan yarın diyecek ki: Ben değilim, Bilim Kurulu. Erdoğan'ın vebalinin bedelini Bilim Kurulu ödemek istiyorsa, buyurun bildiği gibi çalışmalarına devam etsin... Erdoğan 84 milyonun sağlığıyla kumar oynuyor, Bilim Kurulu buna seyirci kalıyor, tıpkı lebâlep kongrelerde kaldığı gibi" diye konuştu.

Devamını Oku

Serkan Özcan'dan Hükümete ''128 Milyar Dolar'' Eleştirisi

Gelecek Partisi Sözcüsü Ekonomist Serkan Özcan, partisinin haftalık basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Esnaftan Hükümete: Kan Ağlıyoruz!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Şırnak’ın Cizre ilçesinde esnafın nabzını tuttu. Esnaf, “Kan ağlıyoruz” sözleriyle yaşadığı sıkıntıyı anlattı.

Devamını Oku

CHP'li Başarır'dan Erdoğan'a İşsizlik Tepkisi: Kaliteden Kastınız Cemaat Listesi Mi?

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’deki işsizlik oranını normal karşılamasına ve "kaliteli" insanların iş bulabileceği yorumuna “Ama Sayın Cumhurbaşkanı dün gençlerle konuşurken kaliteden bahsediyor, kaliteli gençler açıkta kalmıyor diyor. Sizin kaliteden kastınız cemaatlerin vermiş olduğu listeler mi?” diye sordu.

Devamını Oku

Mahmut Tanal TBMM Odasının Camına ''128 Milyar Dolar Nerede?'' Pankartını Astı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bakan TBMM'deki odasının camından,

Devamını Oku

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı

Merkez Bankası bugün gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu (PPK) sonrası merakla beklenen faiz kararını açıkladı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Ve Babası İçin Açılan Dava Sonuçlandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve babası Hasan İmamoğlu hakkında, "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan 7'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan ve Yargıtay'dan dönen davada, mahkeme davanın reddine karar verdi.

Devamını Oku

Özgür Ceylan: Çiftçi Üretmezse Marketler Bile Domatesi Tek Tek Satar

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslenerek, “Sayın Bakan, bakmak yetmiyor, çiftçinin çilesini görmek gerekiyor. Zirai ilaçtan tohuma, tarımsal alet ve ekipmandan gübreye gerekli müdahale edilmezse çiftçi üretemez. Çiftçi üretemezse ne olur. Marketler bile domatesi tek tek satar” diye uyardı.

Devamını Oku

Eski Başbakan Yıldırım Akbulut Yaşamını Yitirdi

Eski Başbakan ve TBMM Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yıldırım Akbulut tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 86 yaşında bugün yaşamını yitirdi.

Devamını Oku

Ali Öztunç: Erdoğan Saraydan Bakınca Herkesi Kendi Gibi Tok, Rahat Yaşıyor Zannediyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, partisinin Kars’a yaptığı ziyaret hakkında bilgi vererek, “Sahipsiz, öksüz, yetim bir Kars gördük. 19 yıldır ülkeyi yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi, Kars’a hiçbir hizmet yapmamış, çivi çakılmamış, yol deseniz yol yok, üniversite hastanesi var, hastanede doktor yok, yolu olmayan hatta tapusu olmayan köy var… Erdoğan, saraydan bakınca herkesi kendisi gibi tok, rahat yaşıyor zannediyor” dedi.

Devamını Oku

HKP, ABD Savaş Gemisinin Karadeniz'e Gelmesini Protesto Etti!

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), ABD Savaş Gemilerinin gelişini İstanbul’da protesto etti.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'nun Da Aralarında Bulunduğu 10 Milletvekilin Dokunulmazlık Dosyası TBMM'de!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da arasında olduğu CHP ve HDP’li 10 milletvekili hakkında düzenlenen fezlekeler, Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Devamını Oku

Engin Altay'dan Erdoğan'a Çok Sert Tepki: Geç Bunları, Kimse Yemiyor!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Kimse kusura bakmasın, 128 milyar doları sormaya devam edeceğiz. Şimdi hükümetin her bir üyesinden ayrı ses. Hamza Dağ, ‘kasada’ diyor. Canikli, ‘altın aldık, milletin yastığının altında’ diyor. Dün de KİT Komisyonu Başkanı, ‘kur atağına karşı kullandık’ diyor. Maşallah iyi ki kullandın. Dolar 4.7’den 8.2’ye çıkmış… Her yağma ve talanda ve her fiyaskodan sonra Erdoğan ‘Türkiye, darbe, ekonomik çetelerle mücadelede kritik noktaya geldi.’ Bitmedi senin kritik noktan! Her beceriksizlikten sonra Türkiye kritik bir mücadeleye geldi! Geç bunları geç. Artık kimse bunları yemiyor” dedi.

Devamını Oku

Karamollaoğlu'dan Bakan Koca'ya: Uymayan Vatandaş Kabahatliyse Uymayan Yönetimler Ne Olacak?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "84 milyon suçlu" açıklamasına tepki göstererek, "Evet buna uymayan vatandaşlar varsa bunlar kabahatlidir de uymayan yönetimler, topluluklar ne olacak?" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Erkek: 128 Milyar Dolar Kimin Evinde?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP’nin “128 milyar dolar nerede” afişlerinin kaldırılması hakkında “Bugün itibariyle valiler, savcılar, mülki amirler açıkça suç işliyorlar çünkü kanunsuz emir veriyorlar” dedi. Eski bakan Berat Albayrak’ın 500 bin liralık davasının İstanbul Anadolu 29. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açıldığını aktaran Muharrem Erkek, “Dava dilekçesinde, ‘paranın akışını herkes izleyebilir’ diyor. Bizim uzmanlarımız takip etti, onun için soruyor… ‘128 milyar dolar nerede’ sorusundan çok rahatsızlarmış. Verdiğimiz rahatsızlıktan çok mutluyuz” dedi.

Devamını Oku

EYT'li Yurttaş CHP'li Tekin'e Dert Yandı: Mezarlıkta ATM'den Para Çekeceğim

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’e icra mahkemesi önündeki yurttaşlar dert yandı. Emeklilikte yaşa takılan bir yurttaş, “Mezarlıkta gidip ben ATM’den para çekeceğim” dedi.

Devamını Oku

Meral Akşener: Bu Tablonun Sorumlusu Sizsiniz Erdoğan!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Salgının bu noktaya ulaşmasından, 84 milyon hepimiz sorumluyuz' diyerek, suçu milletin üzerine atmaya kalkıyorsunuz. Kurallara uymayanları, önlem almayanları ayrı tutuyorum. Ama hayır. Bu tablonun sorumlusu milletimiz değil. Bu tablonun sorumlusu, salgını yönetemeyen, aşıyı getiremeyen, milleti yokluğa mahkum eden sizsiniz! Bu kadar basit. Suçu milletin üzerine yıkıp kaçamazsın, Erdoğan! Öyle zora gelince, kaçıp saklanmak yok" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Gürer: İktidar İthal Patates Getirme Durumunda Kalabilir

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin üreticiden patates almasını olumlu bularak, “Toprak Mahsulleri Ofisi, bir kısım ürünü elinde tutmaz ise patates fiyatı hızla yükselmektedir” uyarısı yaptı.

Devamını Oku

Özgür Özel: Bergama Köylüsü Dostunu Düşmanını Gördü

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 6 köy muhtarı ve yurttaşların tüm itirazlarına rağmen "köy malları" olarak bilinen verimli tarım arazilerinin satışa sunulduğu İzmir'in Bergama İlçesi'ne çıkarma yaptı. Ata'dan kalan arazileri satışa çıkaran Bergama Belediye Başkanı AKP'li Hakan Koştu ve MHP'li meclis üyelerine tepki gösteren Özel, "Şimdi Bergama’nın AKP ve MHP’li köylüleri kimin samimi, kimin yalancı olduğunu gördüler. Kimin dediğini yaptığını, kimin sözünü tutmadığını gördüler. Kimin köylü dostu, çiftçi dostu, kimin onun düşmanı olduğunu gördüler. Belediye elimizdeyken bu 6 köyün tarlaları duruyordu. Yetki bizdeydi satışı aklımızdan bile geçirmedik. Ancak gelen AK Parti belediyesi daha iktidarının ikinci yılında buna tenezzül etti, teşebbüs etti. Burada görüyoruz ki 6 muhtarımız da köyünün malını kendi malıymış gibi, namusuymuş gibi koruyor. Onları yürekten tebrik ediyorum. Muhtar dediğin böyle olur” dedi.

Devamını Oku

CHP İl Başkanı ''Cumhurbaşkanına Hakaretten'' İfade Verdi

Niğde'de CHP İl Başkanlığı binasına asılan "128 milyar dolar nerede?" yazılı pankart dün polisler tarafından kaldırıldı. Savcılık kararı ile pankartın kaldırılmasına CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, "Yine asacağız" karşılığını verdi. Asılan pankart nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret"ten emniyete ifade veren Adem, "128 milyar dolar nerede?' yazılı bulunan afişi il binamızın Paşakapı Caddesi'ne bakan balkon bölümüne astım. Bunu yapmaktaki maksadım, halkımızın merak etmiş olduğu bu soruyu yüksek sesle sormaktı" dedi.

Devamını Oku

CHP Kadın Milletvekilleri: Ülkemizi, İstanbul Sözleşmesi'nden Çeken İradeye Boyun Eğmeyeceğiz!

CHP'li kadın milletvekilleri, “Hukuk ve millet iradesini ayaklar altına alarak; ülkemizi, İstanbul Sözleşmesi’nden tek taraflı olarak çeken iradeye boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Ses Verdi: 15 Metrelik ''Ölmek İstemiyorum'' Pankartı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesinin ardından İstanbul’da bir binaya asılan "Ölmek istemiyorum" pankartının kimliği belirsiz kişilerce indirilmesine İzmir'den tepki geldi. İzmir'in Gaziemir Belediyesi, erkek şiddetine uğrayan bir kadının feryadını içeren şikayet dilekçesinin yer aldığı 15 metrelik "Ölmek istemiyorum" pankartını belediye binasına astırdı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan CHP Binalarına Yönelik Operasyonlara Sert Tepki!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "128 Milyar Dolar Nerede?" afişlerinin parti binalarından sökülmesiyle ilgili "Özel Harekat Polislerini baskına göndermişsin parti örgütlerimize Recep Tayyip Erdoğan. Fakirin, fukaranın, yetimin parasını soruyoruz sana. Yetim ağladığında, arş titrer arş!" dedi.

Devamını Oku

Engin Altay: Millete Soğan Patates, Saraya 3 Mercedes!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuda israfa son verileceği ve araç alımına da sınırlama getirileceğini açıkladığını ancak Cumhurbaşkanlığına 52 milyon TL’ye 3 yeni "Mercedes" araç alındığını ifade ederek, "Millete soğan patates, saraya Mercedes… Olmaz olsun. Ayıptır bu, Allah'tan korkmamaktır, bu, kul hakkı yemektir" dedi. Libya’ya aşı hibe edilmesine ilişkin olarak ise Altay, "Tek aşının bile önemi varken, Libya’ya 150 bin doz aşı göndermek, ucube bir iştir" sözleriyle tepki gösterdi.

Devamını Oku

Davutoğlu’ndan İktidara Kritik Çağrı: Bu Dört Tedbiri Hayata Geçirin!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile iktidara kritik bir çağrıda bulundu. İktidarın kapanma kararını almak zorunda kalacağını belirten Davutoğlu, 4 tedbir sıralayarak iktidara bunları hayata geçirme çağrısında bulundu.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kısmi Kapanma Uygulamasına Geçiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasakları açıkladı.

Devamını Oku

HDP'li Vekil TBMM'de Fenalaştı

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, TBMM’de fenalaştı.

Devamını Oku

Boğaziçi Protestoları 100. Gününde: Sonunda Direniş Kazanacak

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasının ardından başlayan protestolar bugün 100. gününü tamamladı. Boğaziçili öğretim üyeleri ve öğrenciler bugün Güney Kampüs'te bir araya gelerek protestoların 100'üncü günü nedeniyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Mahkeme “FETÖ’CÜ” Dedi, Melih Gökçek İhale Verdi!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz askeri darbe girişiminden 6 ay sonra Ocak 2017’de “FETÖ/PDY irtibatında yeterli delil bulunduğu anlaşılmıştır” dediği şirkete, bu karardan 4 ay sonra Melih Gökçek yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ankara Halk Ekmek personel taşıma işi verildi. Şartları bir önceki ihale dönemine göre aynı kalan işin belediyeye maliyeti ise yüzde 104 arttı. Böylece iki ihale arasında 1 milyon 481 bin TL kamu zararı doğdu.

Devamını Oku

Veli Ağbaba: 2020'de Saat Başı 347 Kişi İşsiz Kaldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TÜİK’in dün açıkladığı işsizlik verilerini değerlendirdi. Ağbaba, "Her iki emeklinin birisi ya çalışıyor ya iş arıyor. Tarihimizin en çok işsizlik rakamıyla karşı karşıyayız. Her saat başı 347 insan işsiz kaldı. Türkiye üçüncü kapanmaya yaklaşık 11 milyon işsizle giriyor" dedi.

Devamını Oku

Özgür Özel'den Bakan Soylu'ya: Soma A.Ş.'nin Dev Gökdelenine Girip Çıkanları Araştırabilecek Misiniz?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soma Davası’nın yeniden görülmeye başlanmasına ilişkin, “İçeride bir yargılama yerine saray rejiminin bir ortaoyunu oynanmaktadır. Sanıklar yoktur, anneler, babalar ordadır, sanıkların avukatları pişkin pişkin gülmektedir” dedi. Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Yargıtay’daki kararın değişmesine neden olan ve anneleri yeniden ağlatan üç hakimin, Soma A.Ş.’nin İstanbul’da İstinye Park yakınlarındaki dev gökdelenine girip çıktıkları iddia olunur. Yazılı açıklama yapan emekli amiralleri analarına, babalarına, kardeşlerine, kuzenlerine kadar araştıran Süleyman Soylu, o binada yeni mülk edinmiş kişileri, 1’inci, 2’nci derece akrabalıklar boyutuyla o kararı değiştirenler açısından araştırabilecek midir” diye sordu.

Devamını Oku

Erkan Baş'tan AKP'ye '128 Milyar Dolar' Tepkisi: Onların Gemileri Yürüyor Ama Halk Batıyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Merkez Bankası'nın rezervindeki 128 milyar dolarla ilgili AKP'ye sert tepki gösterdi.

Devamını Oku

AİHM'den Selahattin Demirtaş Kararı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, “cezaevindeki 9 tutuklu ile sosyal faaliyetlerde bulunma talebinin gerekçesiz reddedildiği gerekçesiyle” yaptığı başvuruyu kabul edilemez buldu

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu: Korkma! Sandığı Getir, Namusunla Git Bari

Kılıçdaroğlu: Soru sormak ne zamandan beri hakaret oldu? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Devamını Oku

Libya'ya Aşı Gönderme Kararına CHP'li Bulut'tan Tepki: Eve Lazım Olan Camiye Haramdır

TBMM Sağlık Komisyonu üyesi, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, pandemi döneminde diğer ülkelere yapılan medikal yardımı sordu. Bulut, "Türkiye’de aşılama bitmeden yurt dışına aşı göndermenin akılla bir izahı yok. Eve lazım olan camiye haramdır" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Emir: Aşılamada Arap Ülkeleri De Türkiye'yi Geçti

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Türkiye’deki aşılama hızının yavaşlamasını eleştirerek, “Birleşik Arap Emirlikleri'nde nüfusun yüzde 91'ine, Katar'da yüzde 37'sine, Bahreyn'de yüzde 34'üne ve Suudi Arabistan'da da nüfusun yüzde 18'ine ilk doz aşılama yapıldı. Türkiye, yüzde 13'lük oranla Arap ülkelerinin bile gerisinde kaldı" dedi.

Devamını Oku

AİHM Ahmet Alkan Ve Murat Aksoy Davalarında Karar Verdi

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), yazar Ahmet Altan ve gazeteci Murat Aksoy davalarında "Özgürlük" ve "Güvenlik hakkı" ile "İfade özgürlüğü" ihlali kararı verdi. Mahkeme, Türkiye'nin Altan için 16 bin Euro, Aksoy için de 11 bin 500 Euro manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Devamını Oku

Canan Kaftancıoğlu'ndan Tepki: Soru Sormak Ne Zamandır Suç Oldu?

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP örgütleri tarafından asılan ‘’128 Milyar Dolar Nerede’’ afişlerinin Cumhurbaşkanına hakaret suçu sayılarak toplatılması üzerine basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamasında 128 Milyar Doların hesabını sormaktan vazgeçmeyeceklerini belirten Kaftancıoğlu, ‘’Ne zamandır soru sormak suç oldu? Hakaretin olmadığı, tehdittin olmadığı, iftiranın olmadığı bu pankartlarımız gece yarısı operasyonları ile hukuksuz bir şekilde ve suç işlenerek kaldırılıyor. Suç nedir biliyor musunuz? Suç, 1 Nisan günü vatandaşa yalan söyleyerek bütün billboardları “gönül belediyeciliği kazandı” afişleriyle dolduranların yaptığıdır. CHP olarak bizlere ne yaparsanız yapın biz sorumluluğumuz gereği vatandaş adına bu soruları sormaya devam edeceğiz‘’ dedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısında Konuşacak

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşacak.

Devamını Oku

Devlet Bahçeli: Biz Küçük Ortaklıktan Gocunmuyoruz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in kendilerinden “küçük ortak” şeklinde bahsettiğini hatırlatarak, “Biz küçük ortaklıktan gocunmuyoruz.” dedi.

Devamını Oku

Akhisar'da ''128 Milyar Dolar Nerede?'' Afişi İndirildi

Manisa’da CHP Akhisar İlçe Başkanlığı’na asılan “128 milyar dolar nerede” yazılı pankart savcılık kararıyla indirildi.

Devamını Oku

14 Emekli Amiral Serbest Bırakıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin soruşturmasında 14 amiral hakkında adli kontrolle serbest bırakılma kararı verdi.

Devamını Oku

Davutoğlu'ndan Kargı Koyu Tepkisi: Gözünüzü Rant Bürüdü!

Muğla'nın Datça ilçesinde bulunan Kargı Koyu'ndaki bir bölüm arazinin Cumhurbaşkanı kararı ile Özelleştirme İdaresi'ne devredilmesine Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan tepki geldi. Davutoğlu, "Gözünüzü rant bürüdü" dedi ve kararın iptal edilmesi yönünde çağrı yaptı.

Devamını Oku

''128 Milyar Dolar Nerede?'' Afişi Tekrar Kaldırıldı!

CHP’nin Bursa’da “128 milyar dolar nerede?” yazılı afişi aynı yerine tekrar asıldı. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Bu 128 milyar dolarda Adana’da çocuklarını ısıtmak için saç kurutma makinasını açıp intihar eden annenin hakkı var” dedi.

Devamını Oku

Faik Öztrak: Savcılar Leb Demeden Leblebiyi Nasıl Anlamış?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak partinin hazırlatıp yurt genelinde astırdığı “128 milyar dolar nerede” afişlerinin “cumhurbaşkanlığına hakaret” gerekçesiyle toplatılmasına ilişkin “Savcı ve valiler leb demeden leblebiyi nasıl da anlamış. ‘Kayıp 128 milyar dolar’ ile ‘cumhurbaşkanına hakaret bağlantısını’ nasıl kurmuş? Doğrusu biz de merak ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Çin’e Tokat Gibi Cevap: Büyükelçiliğin Bulunduğu Caddenin Adı Değişecek!

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında tehditvari bir paylaşım yapan Çin Büyükelçiliği hakkında Mansur Yavaş’tan flaş bir adım geldi.

Devamını Oku

Eski AKP’li Meclis Üyesinden Şok İtiraf!

AKP’li eski meclis üyesi, verdiği bir sokak röportajında, “Oğlum bana ‘İstikbalimi çaldınız, sebep sensin onlara yardımcı oldun’ diyor” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Emir'den Bakan Koca'ya: Kaç Doz Biontech Aşısı Çöpe Gitti?

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek'in "Aşılar çöpe gidiyor" sözlerini hatırlatarak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Türkiye genelinde şu ana kadar kaç doz BioNTtech aşısı, randevuya gelmeyenler nedeniyle çöpe gitmiştir?” diye sordu.

Devamını Oku

Muhalefet'ten ''Big Brother'' Şerhi!

Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçen, 8 ayrı kanunda değişiklik yapan 17 maddelik torba yasaya, muhalefet grupları tek tek şerh düştü. Şerhlerde, salgın sürecinde gayri safi yurt içi hasıla oranında zengin ülkelerin 12,7, yoksul ülkelerin 1,6, Türkiye’nin 1,1 oranında gelir desteğinde bulunduğu belirtildi. Cezaevi görüşmelerinin kayıt altına alınması ve bir yıl boyunca saklanmasına ilişkin düzenlemeye, “AKP-MHP Koalisyonu ülkenin tümünde kurduğu Big Brother sistemini, bu kez tutuklu ve hükümlülerin haberleşme haklarını da içine alacak şekilde genişletmek istemektedir” eleştirisi yapıldı.

Devamını Oku

Babacan'dan Erdoğan'a Yönetmelik Tepkisi: O Yurtlar Tüm Milletin!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, öğrenci yurtlarında kalacak öğrenciler için "Cumhurbaşkanına hakaret suçundan mahkum olmamak" şartının getirilmesine tepki gösterdi. Babacan, "Erdoğan, o yurtlar sizin şahsınızın değil. O yurtlar tüm milletin. Size oy veren veya vermeyen tüm milletin vergileriyle yapılmış yurtlar o yurtlar. Tabi ki muhalif görüşlü gençler de o yurtlarda kalacak. Ve siz de buna tahammül etmekle mükellefsiniz" dedi.

Devamını Oku

Erdoğan Toprak: Su Kaynaklarımız Katar’a İpotek Ediliyor!

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, Türkiye’nin su kaynaklarının kullanım hakkının Katar’a devredilmesinin ulusal çıkarlarımıza ve bağımsızlığımıza aykırı bir anlaşmadır.” dedi.

Devamını Oku

CHP 128 Milyar Dolar İçin Genel Görüşme İsteyecek

CHP, “Merkez Bankası’ndaki 128 milyar doların hangi yöntemlerle kime satıldığı, döviz rezervlerinin tüketilmesinin yol açtığı sorunlar ve sorumluların belirlenmesi” ile “‘128 milyar dolar nerede’ afişlerinin yasaklanması” konularının değerlendirilmesi için TBMM’de genel görüşme açılmasını isteyecek.

Devamını Oku

CHP'li Öztunç: Akp Hükümeti Satacak Bir Şey Kalmayınca Gözünü Sahillerimize Dikti!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Muğla'nın Datça ilçesindeki Kargı koyu ile Dalaman ilçesinde 5 bin 890 dekarlık Hazine arazilerinin Özelleştirilme İdaresi'ne devredilmesini, "Gerçekten de AK Parti hükümeti, satacak bir şey kalmadı, gözünü koylara, sahillerimize dikti. Talana dikti. Gittiklerini görüyorlar, gidiyorlar, gitmeden önce son olarak neyi çalabiliriz, neyi çırpabiliriz, neleri yandaşlarımıza peşkeş çekebiliriz, bunun hesabı içerisine girmişler" sözleriyle eleştirdi.

Devamını Oku

Akşener Kızılcaham'da Yangında Hasar Gören Kasaplar Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde meydana gelen yangında dükkanları hasar gören Kasaplar Çarşısı esnafını ziyaret etti. Akşener, esnafın çok somut ve dürüst bir biçimde önerilerde bulunduğunu, bu öneriler çerçevesinde kendisinin de Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmeler yapıp mağdur olanları bilgilendireceklerini söyledi.

Devamını Oku

Akp'li Belediye Toki İçin 200 Dolayında Zeytin Ağacını Söktü

Aydın’ın AKP'li Bozdoğan Belediyesi, Yenice Mahallesi’nde TOKİ'ye yer açmak için 200 zeytin ağacını söktü. Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, "Bu ağaçları sökmek için gerekli izinleri aldık. Söktüğümüz ağaçları da belediyemizin başka bir arsasına dikiyoruz" dedi.

Devamını Oku

Eşinden Gördüğü Şiddeti Anlattı: Ben Nefes Alırken Yardımcı Olun

Bolu’da boşanma aşamasında olduğu eşi Erdal İrki tarafından şiddete uğrayan Cansu İrki, “Bu adam ya annemi ya beni öldürecek. Polise, adliyeye diyorum; ben nefes alıyorken bana yardımcı olun, öldükten sonra yürüyüşlerde ismimizi duyurmayın" diye feryat etti. Cansu İrki, kendisini telefonla arayan Erdal İrki’nin, "Hepinizi kör bıçakla keseceğim. Polis beni üç gün yatırır beş gün yatırır altıncı gün yine dışarıdayım" dediğini aktardı.

Devamını Oku

Gözaltındaki Amirallere Görüşme Yasağı

Bugün akşam HKP’li Avukatlar ve Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun gözaltında bulunan 10 Emekli Amiral ile görüşmelerine izin verilmedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'nun Kayınvalidesi Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu’nun annesi Hava Kaya'nın cenazesi, Trabzon'da toprağa verildi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Bilim Kurulu'na Çağrı: Korkmayın, Konuşun, Yanınızdayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yoğun bakım doktorları ile bir araya geldi. Koronavirüs Bilim Kurulu'na seslenen Kılıçdaroğlu, "Bir şahsın rehinidir hepsi. İşlerini yapamaz durumdalar. Korkmayın, konuşun, yanınızdayız" dedi.

Devamını Oku

MHP İl Yöneticilerine Silahlı Saldırı!

Diyarbakır Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcıları silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda mermiler otomobil isabet ederken, il başkan yardımcıları yara almadan kurtuldu.

Devamını Oku

Savcılık ‘128 Milyar Dolar Nerede?’ Sorusunu Hakaret Saydı

Savcılık, Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak döneminde dövizi sabit tutmak için harcandığı belirtilen 128 milyar doları sorgulayan afişleri ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ saydı.

Devamını Oku

Özgür Özel'den 'Yeliz' Lakaplı Çamlı'ya Laiklik Yanıtı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, laiklik ilkesini hedef alan AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'ya yanıt verdi.

Devamını Oku

Oyuncu Mehtap Ar Yaşamını Yitirdi

Oyuncu Mehtap Ar, tedavi gördüğü hastanede 64 yaşında yaşamını yitirdi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Polis Haftası'nı Kutladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Polis Haftası’nı kutladı.

Devamını Oku

Özgür Özel: Tarlaların Yüzde 95'inin İpotek Altında Olduğu Bir Süreç Yaşıyoruz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Manisa’da don nedeniyle ürünleri zarar gören üreticilere yaptığı ziyarette, “Çiftçi borçlu, tarlaların yüzde 95’inin ipotek altında olduğu bir süreç yaşıyoruz” dedi.

Devamını Oku

AKP'li Meclis Üyeleri Kadına Yönelik Önergeyi Reddetti!

İstanbul Esenyurt Belediyesi Meclisi Nisan Ayı toplantısında kadına yönelik şiddete karşı meclis kuruluna gelen teklif AKP'li üyeler tarafından reddedildi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul Videosu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak bir video paylaştı. İmamoğlu, "Projeyle, bu doğal yaşam alanları yok oluyor ve 1 milyondan fazla yeni nüfus geliyor" dedi.

Devamını Oku

Yazar İlhami Işık Gelecek Partisi Rozetini Taktı

Ünlü yazar İlhami Işık, Gelecek Partisi’ne katıldı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Şanlıurfa’da yerel ve ulusal basın mensupları ile buluştuğu toplantısında rozeti takılan Işık, Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı olarak görevlendirildi.

Devamını Oku

Danıştay’ın ‘Türban’ Kararına Başkan Vekilinden Laiklik Şerhi

Danıştay 2. Dairesi, Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP) Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeline türban serbestliği getiren düzenlemelerin iptali istemiyle açtığı davayı reddetti. Başkan vekili karara şerh koyarak, Kamuda ‘türban’ şüpheye yol açar dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu Ailesinin Acı Günü

Devamını Oku

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a: Müteahitlere Dönüp 'Artık Milli Paramıza Dönelim' Diye Niye Demiyorsunuz?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, D-8 ülkeleri için yaptığı yerli para çağrısı için, "Çok güzel bir düşünce ama adama demezler mi, 'Cumhurbaşkanı kendi yaptırdığımız otobanlardan, köprülerden de müteahhitlere dönüp artık milli paramıza dönelim’ diye niye demiyorsunuz? Çünkü o müteahhitlerle ortaklıkları var" dedi.

Devamını Oku

Erhan Usta'dan ''Kanal İstanbul'' Tepkisi: 120 Milyar Dolarlık Ranttan Devlet 1 Kuruş Vergi Almayacak

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Kanal İstanbul projesinin 120 milyar dolarlık kentsel rant oluşturacağına dikkat çekerek, "O zaman rant vergisini bir an evvel çıkar. Rant vergisini çıkarmadan bu projeye başlama. 120 milyar dolar, oralarda birileri para kazanacak. Burada 120 milyar dolara yakın bir rant oluşacak ve bu ranttan devlet legal olarak bir kuruş para alamayacak" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Salıcı: İktidar Son 3 Yıldaki 6 Bin İntiharı Gizlemek İçin Yapay Gündem Yaratıyor

CHP Örgüt ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında, Denizli Merkezefendi Kültür Merkezi'nde "Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Muğla ve Uşak Bölge Toplantısı" düzenlendi. Salıcı "Son 3 yılda 6 bine ulaşan intiharları gizlemek için yapay gündeme sığınan bir siyaset var. Türkiye'nin gerçek sorunları çarşıya pazara çıktığımız zaman önümüze çıkıyor" dedi.

Devamını Oku

Öğrencilerin Bilgilerini Kullanan AKP İl Başkanı Özcan Ve İmam Hatip Lisesi Müdürüne İnceleme

Pandemi döneminde dijital ortamda verilmesi gereken karneleri, öğrencilerin kişisel verilerine ulaşarak kapı kapı dolaşıp dağıtan AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ve bilgileri Özcan’a verdiği öne sürülen Süleyman Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdullah Şenol hakkında, Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) tarafından inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Devamını Oku

Faik Öztrak'tan Erdoğan'a: Hala Darbe Korkunuz Varsa En Yakınınıza Bakın

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 104 emekli amiralin Montrö basın açıklamasının darbe iması içerdiği ve CHP'nin talimatıyla yayınlandığı iddialarını eleştirdi. Öztrak, "Sayın Erdoğan, halen bir darbe korkunuz varsa, bunu dışarılarda aramayın, sarayınızın içine ve en yakınlarınıza daha dikkatli bir bakın. Hatta sarayınıza bekçi yaptıklarınıza bir bakın. Millet iradesine darbe; TBMM’nin oy birliğiyle kabul ettiği bir sözleşmeden, tek bir imzayla çıkmakla olur. Millet iradesine darbe milletin Meclisi’nde reddedilen bir yasayı Meclis’in kayyum başkanı eliyle tüzüğe aykırı bir biçimde yeniden vekillere dayatarak olur. Millet iradesine yapılan bu darbelerin hiçbiri askerlerin postalıyla yapılmamıştır. Bu darbelerin hepsinde Erdoğan’ın mokasen izleri vardır" diye konuştu.

Devamını Oku

CHP'li Karaca ''Öldürülmek İstemiyorum'' Diyen Dilan Koç'a Destek Verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, tehdit edildiğini belirterek "Bana sahip çıkın, benim sesimi duyurun. Ben diğer kadınlar gibi öldürülmek istemiyorum" diyen Dilan Koç isimli kadına sahip çıktı, destek mesajı yayınladı.

Devamını Oku

Özgür Özel: Ne Kadar Zorluk Varsa Sana, Çil Çil Dolarlar Yandaşa!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bu ülkeyi Recep Tayyip Erdoğan ve damadı yönetmiyor olsaydı, 128 milyar dolarımız iş bilmezlikten, yandaşlıktan tükenmeseydi 128 milyar doları vatandaşa harcayabilseydik çok başka bir ülkede olurduk. Ben bu parayı vatandaşa dağıtacağım dersen hane başına 45 bin TL düşüyor, kişi başı 12 bin 500 TL düşüyor. Bu parayı çarçur ettiler... Türkiye’nin dolar milyarderleri geçen seneyi yüzde 40 zenginleşerek kapatmış. Kriz sana var, yokluk sana var, açlık sana var, işsizlik sana var. Ne kadar zorluk varsa sana, çil çil dolarlar yandaşlara” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu 'Askıda Fatura' Kampanyasına Verilen Desteğin 40 Milyon Liraya Ulaştığını Belirterek Katılım Çağrısı Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, başlattıkları 'Askıda Fatura' kampanyasına verilen desteğin 40 milyon liraya ulaştığını belirterek katılım çağrısı yaptı.

Devamını Oku

Sedat Peker Ve Adamlarına Yönelik Operasyonda 52 Kişi Gözaltına Alındı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik olarak İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda 52 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 16 tabanca, 4 kurusıkı tabanca, 9 şarjör, 3 av tüfeği, 54 delici ve kesici alet, 2 çelik yelek, bin 270 fişek, 332 kartuş, 8 telsiz, uzun namlulu silah dürbünü, çok sayıda çek, senet ele geçirildi.

Devamını Oku

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hayatını Kaybetti

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Gülhan, koronadan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Gülhan’ın ölüm haberini CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından duyurdu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul Resti!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “İsteseniz de istemesiniz de biz bu projeyi yapacağız. Hatta yazın ihaleye çıkıyoruz” sözlerini hatırlatması üzerine, “Talihsiz açıklamalara devam ediliyor. Biz, aslında memleketimizin her kuruşunun doğru değerlendirilmesini istiyoruz. ‘Eyvah ihanet ettik, aldatıldık’ gibi cümlelerin geçmişte olduğu gibi gelecekte de bizim için hiçbir kıymeti yoktur. İnşallah birkaç sene sonra bu ülkenin yönetimi aklı başında derli toplu liyakat esaslı bir sürece kavuşacaktır” dedi. İmamoğlu, “Planlar askıya çıktı, bir itiraz süreciniz olacak mı” sorusuna da, “Tabii ki itiraz ediyoruz. Kurumsal, bireysel vatandaşlarımızı itiraz etmeye davet ediyoruz. Hukukun işlemesini istiyoruz. Zaten geçmişte de itirazlarımız var. Hukukun bu konuda ‘lay lay lom’ yapmasına asla tahammülümüz yok” karşılığını verdi. İmamoğlu’na, 104 amiralin bildirisi ile ilgili soru da geldi. İmamoğlu bu soruya ise, “Ülkemizin derin sorunları var. O gün ortaya konan tavır ve süreçle ilgili, Cumhuriyet Halk Partisi ve partim, kurumum gereken açıklamayı yaptı. O beyanlar bizim de beyanımızımdır” karşılığını verdi.

Devamını Oku

İzmir'de Yüzbinler Tehlikede: 'Katil Toz' Uyarısı!

İzmir depremi sonrası hasarlı binaların yıkımı, 'Katil toz' olarak bilinen 'Asbest' tehlikesini gündeme getirdi. Binaların boyasından çatısına, parkelerinden izolasyonuna kadar birçok bölgesinde bulunan asbest mineralinin yıkım esnasında toz halinde açığa çıkarak solunum yoluyla insan vücuduna girdiğini belirten uzmanlar kanser uyarısı yaptı. Asbest Söküm Uzmanları Derneği (ASUD) Başkanı Mehmet Şeyhmus Ensari, "İzmir'de yıkım yapılan yerlerin yakınında parkta oynayan çocuklar 30'lu yaşlarda kanser olabilir. Asbest Türkiye'nin Çernobil'i olmasın" dedi. İzmir Tabip Odası Çevre Komisyonu Başkanı Dr. Ahmet Soysal da tehlikenin büyüklüğüne vurgu yaparken, ASUD Gönüllüsü Nimet Koç ise yıkım esnasındaki sulamanın çözüm olmadığını dile getirdi.

Devamını Oku

CHP'li Başarır: Şentop İçin Erdoğan'ın Mutluluğu Anayasa'dan Önce Geliyor

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın arkadaşlarının "kamuda üst düzey görevlere getirilmesi ve kamu ihalesi almasıyla" ilgili soru önergesinin TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından işleme konulmayarak iade edildiğiniz açıkladı. Başarır, “Şentop, Erdoğan’a kalkan mı olmak istiyor? Erdoğan’ın itibarı, mutluluğu; Şentop için Anayasa’dan da İçtüzük’ten de önde geliyor” diyerek tepki gösterdi.

Devamını Oku

Akşener: Doğayı Mahvedecek Marmara'yı Foseptik Çukuruna Çevirecek Bir Projeyi Neden Hayata Geçiriyorsunuz?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kanal İstanbul projesi üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Akşener, "Siz şimdi o doğayı mahvedecek doğayı tahrip edecek Marmara’yı foseptik çukuruna çevirecek bir projeyi neden hayata geçiriyorsunuz? Erdoğan’ın torunları da buradan zarar görecek. Ekoloji, iklim, su kaynakları, Marmara ekosisteminin mahvolacağı belli. Bundan nasıl bir milli menfaatimiz var. Anlam vermek mümkün değil" dedi.

Devamını Oku

CHP'ye Dert Yanan Karabük Esnafı: Kurt Kışı Geçirir Ama Yediği Ayazı Unutmaz

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin’e dert yanan Karabük esnafı, “Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Zorlukları halka yayıyorlar ama biz unutmayız. 5 sene geriye gittik. Günü kurtaramıyoruz” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Taşçıer: Kameralar Önünde Aşı Olup Öğretmenlere Söz Veren Milli Eğitim Bakanı İstifa Etmeli

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eğitimcilerin aşılanmasının başlayacağını duyurmasının üzerinden bir buçuk ay geçtiğini anımsatarak, “Bu ülkenin en onurlu mesleklerinden birini yapan insanları adeta silahsız korunmasız savaşın en ön cephesine yalın ayak gönderdiler. Kameralar önünde aşı olup öğretmenlere söz veren Milli Eğitim Bakanı’nın istifa etmesi gerekiyor” dedi.

Devamını Oku

Pinterest'ten 'Türkiye' Kararı

Erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılarından olan Pinterest, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldı.

Devamını Oku

Ali Öztunç: Sanki Birileri Bu Metnin Üzerinde Oynamalar Yapmış

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kars'ın Susuz ilçesinde vatandaşlara seslendi. 104 emekli amiralin açıklaması ile ilgili konuşan Öztunç, "Amirallerin whatsapp grubunda hazırlanan metinde 'Yüce Türk Milletine' tabiri yok. Sanki birileri bu metni whatsapp grubundan almışlar üzerinde birtakım oynamalar yapmışlar" dedi.

Devamını Oku

Ayakkabı Satarak Geçinen Öğretmen Adayı CHP'ye Dert Yandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve Uşak Milletvekili Özkan Yalım Malatya'da CHP Ekonomi Masası çalışmaları kapsamında esnafın sorunlarını dinledi. Çarşıda ayakkabı satan ve ataması yapılmayan öğretmen olduğunu söyleyen bir gencin, "Sizleri görmek beni mutlu ediyor. Umudumuz sizlersiniz” demesi üzerine Ahmet Akın, "Bu işin peşini bırakmayacağız" karşılığını verdi.

Devamını Oku

Kanal İstanbul Fizibilite Raporunda Montrö Uyarısı!

Ulaştırma Bakanlığı’nın "Kanal İstanbul Fizibilite Raporu"nda Montrö Anlaşması ile ilgili uyarı yapıldığı ortaya çıktı. Sözleşmenin, Türk Boğazları ile birlikte Karadeniz'in güvenliğini de düzenleyen önemli bir istikrar ve denge belgesi olduğu ifade edilen raporda, "Montrö Boğazlar Sözleşmesi, Lozan Barış Antlaşması'ndan sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli siyasal antlaşması olarak kabul edilmektedir. Sözleşmenin feshedilmesi ve yenisinin yapılamaması, belirsizliklere ve istikrarsızlıklara sebebiyet verebilecektir. Türkiye, Kanal İstanbul yoluyla yapılacak geçişleri düzenlerken, Montrö’nün İstanbul Boğazı’ndan uğraksız geçiş uygulamalarından açık ve örtülü bir sapma göstermemeli; 82 yıldır uygulanan Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin titiz bir takipçisi ve sadık bir koruyucusu olmaya devam etmelidir" denildi.

Devamını Oku

Gazeteci Metin Türkyılmaz Covid-19'dan Yaşamını Yitirdi

Gazeteci Metin Türkyılmaz yaşamını yitirdi. Türkyılmaz'ın kurucu ortağı olduğu ve son olarak çalıştığı Ajans Bizim, bu sabah acı haberi duyurdu. Covid-19 nedeniyle tedavi gören Türkyılmaz, 55 yaşındaydı.

Devamını Oku

İzmir'de Askeri Uçak Düştü!

Milli Savunma Bakanlığı, İzmir'de eğitim uçuşu yapan KT-1 tipi uçağın Foça açıklarında denize düşerek kaza kırıma uğradığını, 2 pilotun sağ kurtarıldığını duyurdu.

Devamını Oku

Yelkenli Maketi Hediye Edilen Kılıçdaroğlu'ndan İmalı Gönderme: Sonunda Bizim De Gemimiz Oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop gezisini Ayancık ilçesini ziyaret ederek tamamladı. CHP’li Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya’nın yelkenli gemi maketi hediye ettiği Kılıçdaroğlu, “Sonunda bizim de bir gemimiz oldu” diye espri yaptı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Kırsalı Yok Etmeye Çalışanlara Karşıyız, Beton Kanal İstemiyoruz!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çatalca’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirip, mevsimlik çiçek üretimi yapan köylü kadınlarla seralarda bir araya geldi. Kırsalı ve üretimi her anlamıyla destekleyeceklerinin altını çizen İmamoğlu, “Biz, insanların arasında gönül bağını iyi kurarsak, onlara üretimde yol gösterirsek, çok güçlü bir İstanbul kırsalı var ederiz. Kırsalı yok etmeye çalışanlara karşı, bu mücadelemiz çok önemli. Biz, bu memleketin topraklarında üretim olsun istiyoruz. Bu memleketin topraklarına, saçma sapan beton kanallar yapılsın istemiyoruz” dedi.

Devamını Oku

Sedat Peker'in De Aralarında Bulunduğu Şüphelilere Operasyon!

İstanbul merkezli 5 ilde Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyon düzenlendi. 5 ilde 121 adrese yapılan operasyonlarda 63 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonun İstanbul ayağında ise 74 adrese yapılan baskınlarda 43 kişi gözaltına alındı.

Devamını Oku

İyi Partili Türkkan'dan Kanal İstanbul Çıkışı: Aklınızdan Bile Geçirmeyin!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Montrö Sözleşmesi ve Kanal İstanbul tartışmalarına değinerek, "Bizim için asıl olan yalnız ve ancak Türk milletinin çıkarlardır. Ve bu çıkarlar çerçevesinde, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in ifade ettiği gibi, diyoruz ki; 'Aklınızdan bile geçirmeyin. Kanal İstanbul saçmalığınıza kılıf uydurmak için de Montrö’ye göz dikmeyin” dedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Muhtarlara Seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop’ta bir araya geldiği muhtarların kendilerini eleştirebileceğini belirterek, "Bana Kemal Abi diyebilirsiniz, Bay Kemal de diyebilirsiniz" dedi. Kılıçdaroğlu, AKP’nin köylerden çok oy aldığını ifade ederek, “Ne kadar yoksul yarattıysa, o kadar fazla oy aldı” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Esnafın 'Erken Seçim' Sorusuna Böyle Yanıt Verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşın “Ufukta seçim görüyor musunuz” sorusuna “Olması lazım çünkü maliyeti çok yüksek. Geciken her günün maliyeti vatandaş için çok ağır olacak. Bir an önce seçimin olması lazım” cevabını verdi.

Devamını Oku

Gözaltındaki Emekli Amiraller İçin Yeni Gelişme

Gözaltındaki 10 emekli amiralin gözaltı süresinin 4 gün daha uzatılması için savcılık talepte bulundu.

Devamını Oku

Gelecek Partisi’nden Çok Sert ‘Bildiri’ Çıkışı!

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, partisinin gündeme ilişkin görüş ve önerilerini paylaşmak için kameralar karşısına geçti.

Devamını Oku

CHP'li Göker: Meslek Hastalığı Kararı Verilen Sağlık Çalışanı Sayısı Kaçtır?

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, 140 bin sağlık çalışanının koronavirüse yakalandığını 391 sağlık çalışanının ise yaşamını yitirdiğini belirterek Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a "Vazife malullüğü veya meslek hastalığı kararı verilen sağlık çalışanı sayısı kaçtır" diye sordu.

Devamını Oku

Özel Kararnameyle Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'na Yeni Üye

Geçen yıl mayıs ayında özel bir kararnameyle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na (TCMB) meclis üyesi olarak atanan eski MHP Kırşehir Milletvekili Mustafa Haykır’ın kızı Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, Para Politikası Kurulu (PPK) üyeliğine seçildi.

Devamını Oku

AYM Basın Yayın Kuruluşlarını Kapatan KHK Maddesini İptal Etti

Anayasa Mahkemesi, 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından çok sayıda televizyon kanalı ile gazete ve dergilerin kapatılmasının dayanağı olan kanun değişikliğini kısmen iptal etti. Kendisi de KHK ile görevinden uzaklaştırılan hukukçu Kerem Altıparmak, "İdare Mahkemesi’nin artık Anayasa Mahkemesi kararı doğrultusunda iptal kararı vermesi, kapatma kararlarının hukuki sonuçlarının ortadan kaldırılması lazım" dedi.

Devamını Oku

Güvenlik Soruşturması Teklifi Kabul Edildi

Geçen hafta reddedilip Başkanlık Tezkeresi ile yeniden gündeme getirilen güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasını içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu 8 Nisan Dünya Romanlar Günü'nü Kutladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü'nü kutlayarak, "Roman kardeşlerim, hiç umutsuzluğa kapılmayın; tüm sorunlarınızı biliyorum. Söz veriyorum hepsini ertelemeksizin birlikte çözeceğiz" dedi.

Devamını Oku

Boyabatlı Esnaf Kemal Kılıçdaroğlu'na Dert Yandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop’un Boyabat ilçesinde esnafın derdini dinledi. Bir esnaf sürekli zam yapmak zorunda kaldıklarını vurgulayarak, “Etiket değiştirmeye yetişemiyoruz, ekonomimiz güzel olduğu için! Bugün 20 lira, yarın 25 lira” dedi. Bir ayakkabı boyacısı ise kahvehaneler kapalı olduğu için iş yapamadığına dikkat çekerek, “Akşam eve giderken eve bir ekmeği zor getiriyorum” diye vurguladı.

Devamını Oku

Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın Görevden Alındı

Sosyal medyadan yaptığı faiz, laiklik ve İstanbul Sözleşmesi ile ilgili paylaşımları nedeniyle gündeme gelen Ayasofya-i Kebir Camii Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki görevine geri döndü.

Devamını Oku

Faik Öztrak: 128 Milyar Doların Nasıl Eritildiği Bulunmalı

CHP Ekonomi Masası heyeti, Malatya’da iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda sunum yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Garson arkadaşlar ‘kredi kartım doldu 1500 lirayla nasıl geçineceğim’ diyor. Lokantacılar borcumuz var harcımız var, madem biz kapalıyız bizim borcumuza faiz uygulamayı durdursunlar diyor. Bu çok haklı bir talep. Vatandaşı da esnafı da virüs değil sahipsizlik öldürdü" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Taşçıer: Mart Ayında 112 Kişi İntihar Etti, Bunların 13'ü Çocuk!

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Mart ayı intihar verilerini açıkladı. Yerel haber sitelerinden yaptıkları tarama sonucu düzenli olarak aylık intihar verilerini açıkladıklarını belirten Taşcıer, Mart ayında en az 112 kişinin intihar ederek yaşamına son verdiğini söyledi. Bunlardan 13’ünün ise 18 yaş ve altında olduğuna dikkat çekti.

Devamını Oku

YSK'den Davutoğlu'na İyi Haber!

YSK Gelecek Partisi'nin itirazını kabul etti, seçimlere katılabilecek parti sayısı Gelecek Partisi ile 20'ye çıktı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Kanser Hastalarına Ücretsiz Psikolojik Destek Hizmeti

Halkın en zor anlarında dahi her daim yanında olan İzmit Belediyesi kanserle mücadele eden hasta ve hasta yakınlarına psikolojik destek vermek için kolları sıvadı. Destek almak isteyen İzmitliler randevu alarak ücretsiz psikolog hizmetinden yararlanabilecek.

Devamını Oku

Danıştay'dan ''TSK'da Türban'' Kararı

TSK'daki kadın askerlerin türban takmasına izin veren yönetmeliğin iptali talebi Danıştay'da oy çokluğuyla reddedildi. Kararda, başörtüsünün laiklik ilkesine aykırı olmadığı savunuldu.

Devamını Oku

Ali Babacan'dan 'Kanal İstanbul' Tepkisi: Rant Projesi!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Kanal İstanbul üzerinden eleştirdi. Babacan, “Önce teknik analizler yapılır, projenin fizibilitesi ortaya konulur, ondan sonra siyasi karar alınır. Bunlar tam tersten çalışıyorlar, önce kafaya takıyorlar. Zaten rant varsa vazgeçirmek mümkün değil. Sonra da kafaya taktıkları projenin olması için ne var ne yoksa ne tür rapor gerekiyorsa 'Getirin şu raporları altına koyalım, gönderelim' diyorlar” dedi.

Devamını Oku

Faik Öztrak: Kötü Yönetimin Bedelini Çok Ağır Ödemeye Başladık

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Malatya'nın Darende ilçesinde yurttaşlarla bir araya geldi, sorunlarını dinledi. Türkiye'nin birçok şehrinde yurttaşların kendilerine 'Kurtarın bizi' dediğini söyleyen Öztrak, "Yıllardan beri aslında çok kötü yönetiliyor ama şimdi gerçekten bu kötü yönetimin bedelini çok ağır ödemeye başladık. Bir tarafta yanlış ekonomi politikaları var. Çalışanı, üreteni, çiftçiyi esnafı eziyor, rantiyeyi abat ediyor. Ülke borçla büyüdü, yıllarca. Öbür tarafta devlet krizi var. Bu tek adam parti devleti rejimine geçişin düğmesine basıldığından bu yana Türkiye her gün biraz daha geriye gidiyor. Ne kadar kurum varsa yıprandı" dedi.

Devamını Oku

11 Milletvekili Hakkında 14 Yeni Fezleke!

Dokunulmazlıkların kaldırılması talebiyle 11 milletvekili hakkında düzenlenen 14 fezleke, TBMM’ye sunuldu.

Devamını Oku

Davutoğlu'ndan Çin'e Tepki: Bu İstiklalimize Hakarettir, Müdahaledir!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çin Büyükelçisi'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef alan sosyal medya paylaşımına tepki gösterdi. Davutoğlu, "Bu bütün diplomatik teamüllere aykırıdır. Bu bizim izzet yüklü tarihimize tam bir hakarettir. Bu istiklalimize hakarettir, müdahaledir" dedi.

Devamını Oku

Muhittin Böcek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Ziyaret Etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

Devamını Oku

CHP'li Bekaroğlu'ndan TBMM Tv'nin Başlığına Tepki: Bu Ne Cürret?

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, TBMM TV'nin CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in basın toplantısını "CHP'den darbe imalı bildiriye destek" başlığı ile vermesine, "Bu bir rezalettir. Bizim vergilerimizle bir siyasi partinin aleyhine böyle yayın yapabilir mi, bu ne cüret?" diye tepki gösterdi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Yanıt: Seni Gidi Algıcı Seni

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısındaki sözlerine yanıt verdi.

Devamını Oku

Karabük Esnafı CHP Heyetine Dert Yandı: Aç Mısın Susuz Musun Diye Soran Yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ve Adana Milletvekili Orhan Sümer, Karabük'te esnafın sorunlarını dinledi. Ayakkabı dükkanına yapılan ziyarette işletmeci, "1974'ten beri burada esnafız. Bana 'aç mısın susuz musun' diye soran kimse yok" dedi.

Devamını Oku

Özgür Özel'den Erdoğan'ın "Darbeci CHP" Sözlerine Ağır Yanıtlar!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de yaptığı basın toplantısında, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP grup toplantısında yaptığı açıklamalar sonrası cevap verdi.

Devamını Oku

Erdoğan Yine Kılıçdaroğlu'nu Hedef Aldı: O Kadar Zavallısın!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu'nun pandemi sürecindeki tutumunu eleştiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle karşılık verdi. Erdoğan, "Bununla kalmayıp Sağlık Bakanımıza da bindiriyor. Atılacak tırnağı olsan ne ala, değilsin. O kadar zavallısın" dedi.

Devamını Oku

Çin'den Mansur Yavaş Ve Meral Akşener İçin Bir Açıklama Daha!

Çin’in Ankara Büyükelçiliği'nin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Uygur Türkleriyle ilgili paylaşımına yönelik yaptığı açıklamanın ardından, Dışişleri Sözcüsü Zhao Lijian, yeni bir açıklamada bulundu.

Devamını Oku

Konya'da Askeri Eğitim Uçağı Düştü!

Konya'da askeri uçak düştü. Merkez Karatay ilçesi civarında düşen uçağın pilotunu arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Devamını Oku

Erdoğan Kanal İstanbul'un Temel Atma Töreni İçin Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul'un temeli için tarih verdi.

Devamını Oku

Karamollaoğlu: Bugün Asıl Darbe Milletimizin Cebine Yapılmaktadır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 104 emekli amiral tarafından yayımlanan bildiriye tepki gösterdi. Darbe tartışmalarını da eleştiren Karamollaoğlu, "Bugün asıl darbe milletimizin cebine, emeğine, aşına yapılarak mutfaktaki tencereyi kaynamaz hale getirmek suretiyle yapılmaktadır. Bu sebeple; insanımızın kazancına, emeğine, hakkına ve tenceresine yapılan darbelerin karşısında olan herkesi Geçim İttifakında olağanüstü bir toplantıya davet ediyorum "çağrısında bulundu.

Devamını Oku

CHP Yola Çıkıyor: 81 İlde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin Tüm Kadınlara Haklarını Anlatacak

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadına yönelik şiddete karşı "Kadına şiddete son" sloganının yazılı olduğu otobüsle Türkiye’nin 81 iline gideceklerini açıklayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Sözleşmesi’nin feshi kararına tepki gösterdi. Nazlıaka, Erdoğan’a “Bu kararı geri çekin. Kadınları karşınıza almayın. Hazır yol yakınken yanlışta ısrar etmeyin. Biz kadınların da ahını almayın” diye seslendi.

Devamını Oku

CHP'li Kadın Vekillerinden İstanbul Sözleşmesi Açıklaması: Son 18 Günde 10 Kadın Öldürüldü

CHP'nin kadın milletvekilleri İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesinin üzerinden geçen 18 günlük süreçte yaşananlara değindiler. CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, geçen 18 günde 10 kadının erkekler tarafından katledildiğine dikkat çekerek, "Sadece Mart ayında katledilen 36 kadının yarısı evli olduğu erkek tarafından öldürüldü" dedi.

Devamını Oku

Meral Akşener Çin Büyükelçiliği'ne Seslendi: Cinping Perinçek!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu.

Devamını Oku

AYM'den 10 Ekim Kararı: Yaşam Hakkı İhlal Edildi

Anayasa Mahkemesi, IŞİD’in 10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirdiği canlı bomba saldırılarında yaralanan Hasan Kılıç’ın yaşam hakkının ihlal edildiğine karar verdi.

Devamını Oku

CHP'li Başarır'dan Meclis Başkanı Şentop'a Güvenlik Soruşturması Tepkisi: Yerinde Olsam Yüzüm Kızarır!

CHP Mersin Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Ali Mahir Başarır, TBMM Genel Kurulu’nda Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi’nin görüşmeleri sırasında, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a sert eleştirilerde bulundu. Şentop’un akademik geçmişinde güvenlik soruşturması nedeniyle haksızlıklara uğradığını belirten Ali Mahir Başarır, “Meclis Başkanı’nın yerinde olsam, Anayasa’ya aykırı, Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği ve geçen hafta Meclis’ten dönen bu yasayı getirirken benim yüzüm kızarır” dedi. AK Parti döneminde bakanlıkların cemaatler, dernekler ve vakıflara teslim edildiğini öne süren Başarır, “ 19 yıllık AKP iktidarında güvenlik soruşturmasından, 3 bin tane terörist sıfatıyla yargılanan hakim çıktı” diye konuştu.

Devamını Oku

Sivil Toplum Kuruluşlarından Mansur Yavaş'a Vefa Ödülü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Sivil Toplum Örgütleri Platformu (ASTOP) tarafından Vefa Ödülü’ne layık görüldü. ASTOP çatısı altındaki 16 derneğin vefa ödülünü takdim eden GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, “Geçen 2 yıllık sürede Ankaralının aklına gelmeyen işler yaptınız. Kalben herkesin duasını aldınız” dedi.

Devamını Oku

Meral Akşener: Kim Ne Der Diye Düşünmedik, Hakkın Ve Hakikatin Yanında Durduk!

Yİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu. Akşener, 104 emekli amiralin Montrö bildirisi üzerine yaptığı "Zevzeklik" yorumu üzerine "Kim ne der kim ne düşünür diye düşünmeden hakkın ve hakikatin yanında durduk" dedi.

Devamını Oku

Çin Büyükelçiliği'nden Mansur Yavaş ve Meral Akşener'e Tehdit Gibi Tweet!

Çin’den Meral Akşener ve Mansur Yavaş’a tepki Son dönemde birçok ülke ve devlet başkanının Çin'e "Uygur Türklerine uygulanan zulüm ve şiddet" yüzünden tepki gösterdiği bir dönemde Çin'in Türkiye Büyükelçiliği'nden bir açıklama geldi. Çinli yetkililer İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş'a tepki gösterdi.

Devamını Oku

Erkan Baş'tan Akp'ye Çok Sert Bildiri Ve Darbecilik Yanıtı!

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, AKP’nin 'darbe' çıkışlarına Meclis’te düzenlediği basın toplantısında yanıt verdi. Emekli 104 amiralin yayınladığı bildiriye ilişkin konuşan Erkan Baş, iktidarın ‘mağdura’ oynadığını ifade ederek, “Ülkede darbeci arayan varsa bakması gereken yer bu iktidardır. Öyle laf olsun diye söylemiyorum. Bunlar 12 Eylül darbesinin özbeöz evladıdır” dedi.

Devamını Oku

Ertuğrul Kumcuoğlu MHP’den İstifa Etti!

MHP, 126 emekli büyükelçinin Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili yayınladığı açıklamada ismi bulunan Ertuğrul Kumcuoğlu’nun kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildiğini duyurmuştu. Kumcuoğlu bugün partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Devamını Oku

Babacan: Öyle Bir Susturdular Ki Herkesi, Kimse Ses Çıkartamaz Oldu

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Bugünkü iktidar ülkeyi tamamen sessizliğe mahkum etmek istiyor. Ağzını açanın kapısına polis gidiyor, vatandaşlarımız gözünü mahkemede açıyor. Durum böyle olup da, emekli askerler açıklama yapınca da iktidar şaşırıyor, ‘acaba darbe tehdidi mi’ diyor. Öyle bir susturdular ki herkesi, kimse sesini çıkartamaz oldu" dedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu TBMM Grup Toplantısı 6 Nisan 2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Devamını Oku

CHP'li Başkan İçişleri Bakanı'na Seslendi: Suni Gündemleri Bırakın, Polisleri Aşılayın!

CHP Niğde il Başkanı Erhan Adem, emniyet personelinin vatandaşla iç içe görev yaptığına, Sağlık Bakanlığı'nın öncelik sıralamasında olmasına karşın hâlâ aşılanmamasına dikkat çekti. Adem, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Suni gündemleri bırakın emniyet personelinin aşılamasını bir an önce yapın” dedi.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanlığı Kararı İle 12 İlde Özelleştirme Kararı Alındı

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Türkiye 12 ildeki kamu arazilerini özelleştirilecek. Türkiye Şeker Fabrikaları’nın 5 ildeki arazileri ve Muğla’nın Datça ilçesindeki bir burun da özelleştirmeye dahil edildi.

Devamını Oku

'Montrö Kırmızı Çizgimizdir' Diyen Bahçeli: Bunlar Denizci Değil, Denizciliğin Yüz Karasıdır!

104 emekli amiralin Montrö bildirisi için "Muhtıra" benzetmesinde bulunan Devlet Bahçeli, "104 emekli amiral bozuntusunu bir araya getiren asıl motivasyon nedir? Bunlar denizci değil denizliğin yüz karasıdır" dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Zevzeklik" açıklamasına tepki gösteren Bahçeli, "'Zevzeklik' demek su katılmamış zevzekliktir" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İstanbul'da Ramazan Pidesinin Fiyatı Belli Oldu

İstanbul’da ramazan pidesi fiyatı açıklandı. 365 gram sade pide 4 liradan, yumurtalı ve susamlı pide ise 5 liradan satılacak.

Devamını Oku

Erdoğan'dan Montrö Bildirisi İçin İlk Açıklama

Emekli 104 amiralin yayımladığı Montrö bildirisi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kez konuştu.

Devamını Oku

Akşener'den Amirallere Gözaltı Tepkisi: Saray Zevzeklerini De Gözaltına Alın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Montrö bildirisi yayımlayan amirallerin gözaltına alınmasına tepki göstererek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, muhalefet partileri ve genel başkanlarına hakaret eden bürokratları da gözaltına aldırma çağrısında bulundu. Akşener, “Yargıçlardan Saray şürekâsına atanmışların zevzekliklerini de gözaltına alarak soruşturun bakalım, bunun da takipçisi olacağız” dedi.

Devamını Oku

Faik Öztrak: Emekli Amirallerden Değil, Sarıklı Amirallerden Korkacaksınız!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, emekli 104 amiralin Montrö bildirisi ve sonrasında yaşanan darbe tartışmalarını "komedi" olarak nitelendirerek "Milletimiz, Erdoğan Şahsım Hükümetinin darbe simsarlığından bıkmıştır. Yaşanan komedi 'Montrö Sözleşmesi’nden çıkılmasın' diyenlere bir gözdağıdır. Kanal İstanbul üzerinden okyanus ötesine göz kırpmaktır" dedi.

Devamını Oku

Faik Öztrak: Erdoğan Yeni Bir Darbe Mağduru Oyununun Perdesini Açtı

CHP sözcüsü Faik Öztrak, 104 amiralin imzaladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili bildiriye ilişkin "Erdoğan yeni bir 'darbe mağduru' oyununun perdesini açtı. Biz kabak tadı veren bu tiyatroyu, çok izledik. Türkiye’de ‘darbe olmasın’ istiyorsanız, emekli amirallerden değil, sarıklı amirallerden çekineceksiniz" diye konuştu.

Devamını Oku

Emekli 104 Amiraller İçin İlk Karar

Montrö Anlaşması ile ilgili bildiriyi imzalayan emekli amirallerin lojman ve koruma haklarının iptal edildiği iddia edildi.

Devamını Oku

CHP'li Başarır: Konjonktürel Fırıldaklığın Göstergesi!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriyle ilgili tartışmalar için, “Dün bir televizyon programında, AKP MKYK’sında yer alan bir kişiyle bir yandaş gazeteci, amirallerin yarı çıplak bir vaziyette topluma ifşa edilmeleri ve yere serilmeleri gerektiğini ifade ederek ordumuza pervasızca hakaret edecek kadar ileriye gitmişlerdir. Bu davranış, utanmazlığın, konjonktürel fırıldaklığın bir göstergesidir” dedi.

Devamını Oku

MHP’den Ertuğrul Kumcuoğlu Hakkında İhraç Talebi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 126 emekli büyükelçinin basın yoluyla kamuoyuna açıklanan bildirisinde ismi geçen Aydın eski milletvekili emekli büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu'nun, Devlet Bahçeli'nin talimatı doğrultusunda kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildiğini açıkladı.

Devamını Oku

Canan Kaftancıoğlu Öldürülen Avukatın Ailesini Ziyaret Etti

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "5 Nisan Dünya Avukatlar Günü" dolayısıyla, görevi başında silahla başından vurularak öldürülen Avukat Ersin Arslan’ın ailesini ziyaret etti.

Devamını Oku

Danıştay Başkanlığı'ndan 104 Emekli Amiral Açıklaması

Danıştay Başkanlığı'ndan, 104 emekli Amiralin Montrö bildirisiyle ilgili açıklama yapıldı.

Devamını Oku

Atatürk Ve Özgecan Aslan'la İlgili Hakaret İçeren Paylaşım Yapan Kişi Yakalandı

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden Atatürk'e hakaret ederek Türk bayrağını yırtan ve Mersin'de öldürülen Özgecan Aslan'la ilgili hakaret içeren paylaşım yapan kişi gözaltına alındı.

Devamını Oku

Ulaştırma Bakanı'ndan 'Kanal İstanbul' Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul projesine ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Devamını Oku

Çiftçi, Emekli, Esnaf Dert Yandı: Geçinemiyorum!

Aydın Koçarlı pazarında bir üretici kadın derdini CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a anlattı. Yöneticilere tepki gösteren kadın, “Onlar da bir sene çalışsınlar, bir ay maaş alsınlar. Bir gün benimle çapaya gelsinler, yaşadıklarımı yaşasınlar, ‘senin aldığın para yeterli’ derlerse söz veriyorum ürettiğim malı pazarda dağıtacağım” dedi. Esnaf, aldığı paranın emeklerinin karşılığı olmadığını söylerken; emekli “geçinemiyorum” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Toprak: Emekli Askerlerin Darbe Yaptığı Dünyanın Neresinde Görülmüş

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, 104 emekli amiralin açıklamasını iktidar kanadının “darbe iması” olarak değerlendirmesi için “İktidar ittifakı, mağduriyet algısı yaratma çabasına girişti. Emekli askerlerin darbe yaptığı, dünyanın neresinde görülmüş? Ayrıca bir darbenin kamuoyuna önceden yapılan bir yazılı açıklamayla duyurularak yapıldığı, nerede görülmüş? Türkiye’de darbeler dönemi kapanmıştır” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Avukatlar Gününü Kutladı: Yargı Bağımsızlığının Olacağı Türkiye İnşa Edeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü’nü “Hukukun üstünlüğünün yeniden hakim, yargının bağımsız ve tarafsız olacağı, özgür ve demokratik Türkiye’yi inşa edeceğimizin sözünü veriyorum” diyerek kutladı.

Devamını Oku

Mart Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mart ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

Devamını Oku

Montrö Bildirisine İmza Atan Emekli Amirallere Gözaltı

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin ortak açıklama yapan 104 emekli amiral ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, imzacılardan 10'u gözaltına alındı. 4'ü ise ifadeye çağrıldı. Gözaltına alınan emekli amirallerin, Ankara'ya gönderildikleri bildirildi.

Devamını Oku

Ali Babacan'dan Montrö Bildirisi Tepkisi: Acı Hafıza Depreştirilmemelidir!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali babacan, 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye ilişkin, "Tarihimizin utanç sayfaları askerlerin siyasete yönelik hadsiz müdahaleleriyle doludur. Bu acı hafıza depreştirilmemelidir" dedi.

Devamını Oku

Temel Karamollaoğlu: Sorunların Konuşulmasını Engellememelidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, emekli Amirallerin bildirisi üzerine açıklamada bulundu.

Devamını Oku

Ahmet Davutoğlu'ndan Emekli Amirallerin Yayınladığı Montrö Bildirisi İçin Açıklama

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, emekli amirallerin yayınladığı Montrö bildirisi için “Bildiri ülkenin tarihsel hafızasını ve içinden geçtiği hassas süreci göz önüne almayan; kötü niyetli bir sorumsuzluk örneğidir” dedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Emekli Amirallerin Bildirisine İlk Yorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 104 emekli amiralin yayımladığı Montrö bildirisiyle ilgili olarak ilk açıklamasını yaptı.

Devamını Oku

CHP'li Toprak'tan Montrö Bildirisi Yorumu: Yokluk Ve Yoksulluğu Yapay Gündemle Örtemezsiniz

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, emekli amirallerin Montrö bildirisi için

Devamını Oku

Üniversite Mezunu Genç İşsizler Derdini Kılıçdaroğlu'na Anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üniversite mezunu işsiz gençlerle buluştu. Gençler, işsizlikten şikayet ederken umutlarını da yitirdiklerini anlattı. Gençlerden biri,

Devamını Oku

Meral Akşener'den Bildiri Açıklaması: Bu Bir Zevzekliktir!

Emekli 104 amiralin Montrö açıklamasına ilişkin basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bildiri için

Devamını Oku

Başkent Market Büfe'nin İkincisi Batıkent'te Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Benim hayalim Ankaralıyı, Ankaralı üreticiyi zengin etmek” sözleriyle hayata geçirdiği ve kırsal kalkınma projelerinin başında yer elan ‘Başkent Market’ Ankara’da giderek yaygınlaşıyor. Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren Başkent Marketler kadar Başkent Market Büfelerinin sayısı da her geçen gün artıyor. Koru Metro Durağı’ndan sonra ikinci Başkent Market Büfe Batıkent’te hizmete açıldı.

Devamını Oku

Emekli Amirallerin Bildirisine Başsavcılıktan Soruşturma

Emekli amiraller, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin de feshedilebileceğine ilişkin sözleri sonrası başlayan tartışmalar ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı'nın "takke ve cübbe" giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin bildiri yayımladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, çok hızlı harekete geçerek bildiriyi hazırlayanlar hakkında soruşturma başlattı. Bildiri için hükümet ve AKP kanadından çok sert tepkiler geldi.

Devamını Oku

Amirallerin Bildirisi Hakkında CHP'den İlk Açıklama

CHP Sözcüsü Faik Öztrak 103 emekli amiralin bildirisi ile ilgili olarak, “103 tane amiralin açıklamasından darbe çıkartmak olsa olsa sivil darbecilere mahsus bir özelliktir" açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu: Engellere Rağmen Belediye Başkanlarımız Tarih Yazıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadınların belediye seçimlerinde seçme ve aday olma hakkının tanınmasının 91. yıldönümünde, kadın belediye başkanları ile bir araya geldi. İstanbul Sözleşmesi'ni değerlendiren Kılıçdaroğlu, “AKP ve MHP, ‘aile düzenimiz bozuluyor’ diye bir özel propaganda yapıyorlar. Bunun önüne geçmek için ‘kadına şiddete hayır’, ‘şiddetin her türlüsüne’ karşıyız diye doğrudan doğruya ‘şiddet’ sözcüğü kullanılarak İstanbul Sözleşmesi savunulabilirse, onun geniş kitlelerde kabul görmesi çok daha yüksek olacaktır” diye konuştu.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Bugün Çok Öfkeliyim, Hastanelerde Boş Yatak Yok Diye Gencecik Bir Kadın Hayatını Kaybetti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de 40 yaşındaki Aslı Özkısırlar'ın 25 gündür boş yatak bulunamadığı için yaşamını yitirdiğini belirterek, "Bugün gerçekten çok öfkeliyim. Hastanelerde boş yatak yok diye gencecik bir kadın hayatını kaybetti" dedi.

Devamını Oku

Atatürk Orman Çiftliği Arazisi İçin Danıştay'a Başvuru!

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Atatürk Orman Çiftliği’ndeki yeni yapılaşma kararının iptal edilmesi ve yürütmenin durdurulması için Danıştay’a başvuruda bulundu.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Otizmli Çocukları Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Otizm Vakfı’nı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu otizmli bir çocuğun çaldığı Mozart’ın Türk marşını dinledi. Vakıf Başkanı Aydın Çayan çifte maaş almadıklarını gönüllü çalıştıklarını söyleyince, Kılıçdaroğlu gülümseyerek, "5’inci maaşı bağlayacak bir yer bulalım” diye espri yaptı.

Devamını Oku

CHP'li Öztunç'tan Şentop'a: Pişman Olunacaksa Da Sen Olacaksın!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’tan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Özgür Özel’e yönelik “Pişman olacaksın” sözlerine tepki: “Mustafa Şentop gelmiş geçmiş en beceriksiz Meclis Başkanı olarak tarihteki yerini almıştır. TBMM Başkanlığı makamı kabadayılık makamı değildir. Hiçbir milletvekiline parmak sallayamazsın. Pişman olunacaksa da sen olacaksın.”

Devamını Oku

Akp'nin Ekonomi Teklifi Meclis'te

AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ok ile 39 milletvekilinin imzasını taşıyan ekonomiye ilişkin 16 maddelik “Amme Alacaklarının Tahsil ve Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Devamını Oku

Babacan'dan Erdoğan'ın Tekerlemesiyle Yanıt: Rezervler Yandı, Bitti, Kül Oldu

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gündemde olan Merkez Bankası rezervlerinin nerede olduğu sorusunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir tekerlemesiyle yanıtladı. Babacan, "Rezervler ve yedek akçe adeta ‘yandı, bitti, kül oldu’ya getirmeye çalışıyorlar" dedi.

Devamını Oku

Karamollaoğlu: AYM Hiç Kimsenin Kendi İnisiyatifine Göre Karar Veremez!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesi’nin kapatılması çağrısında bulunması için "Suç duyurusu sadece iddia demektir. Anayasa Mahkemesi’nin bunları delil olarak kabul etmesi mümkün değil. Sayın Bahçeli bunu görmüyor. Onun için Anayasa Mahkemesi’ni kapatın, eğer böyle bir karar almadıysa diyor. Kusura bakmasın, Anayasa Mahkemesi, hiç kimsenin kendi inisiyatifine göre karar vermez" değerlendirmesini yaptı.

Devamını Oku

Gelecek Partisi Seçimlere Girmeye Hukuken Hak Kazandı

Ahmet Davutoğlu liderliğinde 12.12.2019 tarihinde kurulan ve teşkilatlanma çalışmalarını büyük bir hızla yürüterek 01.11.2020 tarihinde 1. Olağan Büyük Kongresi’ni gerçekleştiren Gelecek Partisi’nin bugünden itibaren yapılacak her türlü seçime girmeye hukuken hak kazandığı YSK tarafından yapılan toplantıda teyit edildi.

Devamını Oku

Boğaziçili Akademisyenler Öğrencilere Gösterilen Polis Şiddetini Kınadı

Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerinin, Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasına karşı eylemleri sürüyor. Sırtlarını rektörlüğe dönen öğretim üyeleri, bugün ellerinde "Öğrencime dokunma" pankartıyla gerçekleştirdikleri nöbetin ardından, yaptıkları açıklamada, barışçıl öğrenci gösterilerine karşı uygulanan polis şiddetini kınadıklarını ifade ederek, “Bu şiddet ve hak ihlalleri son bulmalı” dedi.

Devamını Oku

Faik Öztrak'tan Şentop'a Sert Tepki: Siz Kimsiniz?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) basın sözcüsü Faik Öztrak, bugün (2 Nisan 2021) gündeme dair açıklamalarda bulundu. Öztrak, TBMM'de reddedilen güvenlik soruşturması teklifi ile ilgili Meclis Başkanı Şentop'un CHP'li Özel'e yönelik kullandığı "Seviyeyi düşürmek istemem ama pişman ederim" ifadesini hatırlatarak, "Siz kimsiniz de milletin seçtiği vekilleri tehdit ediyorsunuz? Ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız. Siz gidin, sizin ağababanız karşımıza gelsin. İşgal ettiğiniz o koltuğun ilk sahibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Kayyım başkan o koltuğun sorumluluğunu taşıyamamıştır. Maalesef o koltuğu kirletmiştir" diyerek tepki gösterdi.

Devamını Oku

Aslı Özkısırlar, 25 Gün Yatak Sırası Beklerken Yaşamını Yitirdi

İzmir'de takı satarak geçimini sağlayan Aslı Özkısırlar, akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmek için 25 gün boyunca hastanelerde yatak bulamamıştı. Özkısırlar, Twitter'da konuyu dile getirip Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya isyan etmişti. Günlerce tedavi için yatak arayan Özkısırlar, bu sabah yaşamını yitirdi.

Devamını Oku

CHP'li Gökçen Gençlere Yönelik Polis Şiddetini Eleştirdi: Gençleri Kaybettin, Gidicisin!

CHP'nin Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, polisin Kadıköy’de öğrenci eylemine sert müdahalesini eleştirerek "Gençlere sırf hikaye anlatan iktidar, bir kez daha çözümü şiddette buldu" dedi.

Devamını Oku

İyi Partili Usta'dan Hükümete Yüksek Faiz Eleştirisi: Merkez Bankası Önceki Başkanı Niye Görevden Alındı?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, "Madem yüksek faiz para politikası devam edecekti. Merkez Bankası önceki başkanı niye görevden alındı" dedi.

Devamını Oku

Meral Akşener Lütfü Yılmaz'ı Tekrar Ziyaret Etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz şubat ayında Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde esnaf ziyaretleri sırasında kendisini ofisine davet ettiği için Gölbaşı Belediye Spor Kulübü Başkanlığı görevinden istifaya zorlanan Lütfü Yılmaz'ı tekrar ziyaret etti. Akşener,

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Meclis Başkanı Şentop'a: ''Erdoğan Öl Derse Ölürüm, Kal Derse Kalırım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de reddedilen güvenlik soruşturması teklifi ile ilgili Meclis Başkanı Mustafa Şentop'un CHP'li Özgür Özel'e yönelik kullandığı

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın ''6 Milyon Tek Yürek Kampanyası''na 24 Saatte 1 Milyon TL Destek!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “iyilik bulaşıcıdır” sloganıyla ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği ve ülke sınırlarını aşan “6 Milyon Tek Yürek Kampanyası” Ramazan Bayramı öncesi yeniden başlatıldı. İkinci dalga kampanyayı duyuran Yavaş, ilk 24 saatte yapılan yardım tutarının 1 milyon TL’yi aştığını açıklayarak, hayırseverlere teşekkür etti.

Devamını Oku

CHP'li Kaya: Akp Tek Adam Diktatörlüğünün Adı Olduğunu Tüm Dünyaya İlan Etti

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda önceki gün reddedilen kanun teklifinin dün tekrar oylatılması için “Meclis’e yapılan darbe” dedi. Kaya, “Ne yazık ki 1 Nisan şakası yapılıyormuş gibi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Gazi Meclis’imize darbe yaptığına tanık olduk. Adalet ve Kalkınma Partisi, saraydan gelen talimat sonrasında TBMM iradesini ayaklar altına alarak kanunları ve Meclis İçtüzüğü’nü çiğneyerek yapılan oylamayı yok sayıyor… Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Meclis iradesini tek kalemde yok sayması, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin siyasi bir parti olmadığını tek adam diktatörlüğünün adı olduğunu tüm dünyaya ilan etti” diye konuştu.

Devamını Oku

EGO'dan Pandemi Sürecinde Kan Bağışı Kampanyasına Destek

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Türk Kızılayı iş birliği ile kan stoklarının azalması nedeniyle güvenli kan temini için başlatılan “Kan Bağışı ve Kök Hücre Örneği Toplama Kampanyası”na destek verdi. Kan bağışı kampanyası, 1-8 Nisan tarihleri arasında EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem ile Araç Bakım ve Onarım Daire Başkanlıkları Bölge Müdürlüklerinde devam edecek.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Mendilci Çocuğu Görünce

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy’de bir dizi incelemelerde bulunup, esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Gazeteciler, ziyaret sırasında İmamoğlu’na, “İBB’nin Kanal İstanbul çevresinde çalışması olacak mı” sorusunu yöneltti. İmamoğlu, bu soruya, “Bu, büyük bir tehdit İstanbul için. Hele hele ülkenin böyle bir ekonomik zorluk çektiği bir ortamda. Şuradaki çocuklar ne sordu bize? ‘Başkanım, tabletimiz yok. Başkanım, kırtasiyemiz yok.’ Belki bazılarının üstünde giysisi yok. Şimdi böyle bir sorunu yaşadığımız ortamda, bunlar, bu şehir adına konuşulacak işler değil. Bunları konuşmak, büyük bir ihanet, zül, günah, yazık. Kaldı ki; bu beton sathın, o Beton Kanal’ın çevresine kurulacak olan alanların kime ait olduğunu da kimse bilmiyor bu arada” yanıtını verdi.

Devamını Oku

Reddedilen Güvenlik Soruşturması Kanun Teklifi Yeniden Oylanacak

Dün muhalefet oylarıyla reddedilen Güvenlik Soruşturması Kanun Teklifi'nin yeniden oylanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Chp'li Seyit Torun Akp'nin Yeni Teklifini Eleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, TBMM'ye sunulan Turizm Teşvik Kanunu değişiklik teklifi ile CHP'nin yönetiminde olan turizm bölgelerinde belediyelerin yetkilerinin kısıtlanmak istendiğini bildirdi. Torun, "Yerel seçim sonuçlarını bir türlü içine sindiremeyen, kaybettiği belediyelerden intikam almak için her yolu deneyen siyasi iktidar, şimdi de turizm bölgelerindeki belediyelerimizin taşınmazlarına göz dikti. Böylece Bakanlığın, belediyelerin taşınmazlarına el koyması yasal bir zemine kavuşturulacak" dedi.

Devamını Oku

Babacan'dan Erdoğan'a Kongre Tepkisi: Harita Kızarıyor Ama Hükümetin Yüzü Kızarmıyor

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin seçimlere girmeye hak kazandığını belirterek, “Harita kızarıyor, ama hükûmetin yüzünde hiçbir kızarma yok. Milletimiz, yüzü kızarmayanlara sandık günü geldiğinde kırmızı kartı gösterecektir. Bu kuralsızlığın, keyfiliğin hesabını sandık günü soracaktır” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Aydoğan'dan Çevre Ve Şehircilik Bakanı'na: Beton Kanal'dan Kimler Nemalandı?

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Turan Aydoğan, Kanal İstanbul Projesi’nde yapılan son Çevre Düzenleme Planını Meclis gündemine taşıdı. Aydoğan, “Beton Kanal projesinin kimlere rant kapısı olduğunu araştırmak bizim boynumuzun borcu. Bu ihanetler silsilesini halkımızla birlikte bertaraf edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın Başlattığı 'Yeşilin Başkenti' Projesinden 1881 Adet Fidan Aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın başlatmış olduğu "Yeşilin Başkenti" projesinden 1881 adet fidan aldığını duyurdu. Kılıçdaroğlu, "Dikilecek fidanlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve tüm İstiklal Kahramanlarımızın hatırasıyla büyüyecek" dedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Ceyda Önal'ın Ailesine Başsağlığı Diledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de Serkan Önal tarafından öldürülen Ceyda Önal’ın ailesini telefonla arayarak başsağlığı diledi.

Devamını Oku

Emekliler: Bizi Açlığa Mahkum Edenlere Sandıkta Hesap Soracağız!

Tüm Emekliler Sendikası Keçiören Şubesi pek çok emeklinin asgari ücretin altında maaş aldığını belirterek, eylem yaptı. Emekli maaşlarına yapılan zamların yeterli olduğunu savunanların, hayatlarında bir gün bile pazara çıkmadığını belirten emekli Ali Gölpınar, “Kaşıkla verdikleri kırıntı sayılacak zamları kepçeyle geri almaktadırlar. İkramiye adı altında verilenler, bayram harçlığına dönüşmüş, emekliler için bir aşağılama haline gelmiştir. Sözün özcesi, geçinemiyoruz” dedi.

Devamını Oku

Mustafa Yeneroğlu'ndan Bahçeli'ye Tepki: 'TBMM De Kapatılsın' Dememesi İçin Hiçbir Sebep Yok!

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Anayasa Mahkemesi'nin kapatılması da ertelenemez bir hedef olmalıdır" sözlerine tepki göstererek, "Bu anlayışın yarın öbür gün Türkiye Büyük Millet Meclisi de kapatılsın dememesi için hiçbir sebep yok" dedi.

Devamını Oku

TBMM Başkanı Şentop'tan Özgür Özel'e Yanıt: Pişman Ederim

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Genel Kurul’da dün reddedilen güvenlik soruşturması teklifinin bugün yeniden oylanacağını bildirdi. Şentop, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in “Meclis Başkanı koşa koşa geldi. Boncuk boncuk terlemiş” sözleri için de “Kendisine konuşurken aynaya bakmasını öneriyorum… Ben Meclis Başkanı olarak seviyeyi düşürmek istemem, ama bu işi çok daha iyi yapabileceğimi ifade etmek isterim. Pişman ederim” değerlendirmesini yaptı.

Devamını Oku

CHP İzmir'den İstanbul Sözleşmesi Protestosu: Tek Adam Gidecek İstanbul Sözleşmesi Geri Gelecek!

CHP İzmir İl Başkanlığı, İstanbul Sözleşmesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla feshedilmesini protesto etti. Konak Atatürk Meydanı'nda basın açıklaması yapılırken, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "Mücadeleye devam edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi geri gelecek" dedi. CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar ise, "Haklarımızın gasp edilmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Devamını Oku

Veli Ağbaba: Saray, Esnafı Ve Çalışanı Ramazan'da Açlığa Terk Etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AKP hükümetinin Ramazan ayında restoran ve lokantaları kapatarak 1 milyondan fazla kişiyi açlığa terk ettiğini söyledi. Ağbaba, "Erdoğan’a göre tıka basa doldurulan kongre salonlarında bulaşmayan virüs, lokanta ve restoranlarda bulaşıyor. AKP kongreleri nedeniyle korona salgını pik yaptı. Kahvehaneleri bu ülkeyi yönetenler kumarhane olarak görüyorlar. Buralar şimdi tamamen kapatıldı. Bu da kayıt dışı kumarhanelerin ortaya çıkmasına neden oldu" dedi.

Devamını Oku

Akşener'den Bahçeli'ye: Çok Yorgun, Eve Dönmesini Tavsiye Ediyorum!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesi'nin kapatılması yönünde yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Akşener,

Devamını Oku

Faik Öztrak: Güven Ruh Gibidir, Terk Ettiği Bedene Asla Geri Dönmez

CHP Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki CHP Ekonomi Masası heyeti Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Shakespeare’den yaptığı “Güven ruh gibidir. Terk ettiği bedene asla geri dönmez” alıntısıyla ekonomide temel problemin “güven” olduğunu vurgulayan Öztrak, “Çok ciddi bir yapısal değişim programı koymamız lazım” dedi.

Devamını Oku

Özgür Özel: Sizin Taraf Tutan Hakeminiz Var, Bizim De Milletimiz Var!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de güvenlik soruşturması teklifinin reddedilmesi ve devamındaki tartışmalar hakkında “Meclis Başkanı’nı Cumhur İttifakı’nın arzuhalcisi haline dönmüş durumdadır. Koşa koşa geldi, boncuk boncuk terlemiş. Vatandaşlar karar versin. İki takım maç yapıyor, golü atıyor bir takım, hakem golü veriyor, yüksek hakem geliyor, ‘çıkar formayı ben giyeceğim, ben yöneteceğim’ diyor. Maç hakemi böyle değişir mi? Vatandaşlarımızın gözünün önünde bu oyunbozanlıktır, bu mızıkçılıktır. Sizin taraf tutan hakeminiz olabilir, bizim de milletimiz var. Hakeme kendi takımınızın formasını da giydirseniz, bizim kaleyi büyütseniz, kendi kalenizi daraltsanız, üç tane kaleci de koysanız, bu millet bu maçı hak edene verecek. Bu millet bu sonucu sandıkta tescil edecek” dedi.

Devamını Oku

Canan Kaftancıoğlu: Divanhane Karakolu Bir Gece Yarısı Operasyonuyla Yıkıldı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Kasımpaşa’daki Sultan Abdulaziz’in yaptırdığı tarihi Divanhane Karakol binasının yıkıldığını sosyal medya hesabından duyurdu. Kaftancıoğlu “Bugün İstanbul çok acı bir güne uyandı. Şu arkamda gördüğünüz tarihi Kasımpaşa Divanhane Karakolu bir gece yarısı operasyonu ile yıkıldı ne yazık ki” dedi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat da “Üzülerek paylaşıyorum. Ne yazık ki tüm mücadelemize rağmen Divanhane Karakolunu devlet kurumlarının el birliğiyle yıkmasından kurtaramadık” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Akın: Doğalgaza 3 Ay İçinde 4 Kez Zam Yapıldı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; yalnızca üç ay içerisinde doğalgaza dördüncü kez zam yapıldığını belirterek, "Her ay yüzde 1 oranında yapılan ve olağan hale gelen zamlarla algı yönetilmek istense de vatandaşlarımız bu zam yağmurunda nefes alamaz hale geldi. Vatandaşımız kombisini açmaya korkuyor. Isınmadan, el yakan faturalar nedeniyle vazgeçiyor" dedi.

Devamını Oku

Askıda Ekmekten Sonra Askıda Kıyafet Uygulaması Başladı

Açlık ve yoksulluğun artmasıyla Türkiye'nin gündemine giren "askıda ekmek", "askıda simit" uygulamalarına "askıda kıyafet" de eklendi. İstanbul Yenibosna'daki bir indirim çadırında "askıda kıyafet" uygulaması başlatıldı. Giyim ve ayakkabı satışının gerçekleştirildiği çadırdan alışveriş yapan vatandaşlar ihtiyaç sahipleri için askıya kıyafet bırakabiliyor. Askıya bırakılan kıyafetler her hafta pazartesi günü ihtiyaç sahibi vatandaşların kullanımına açılıyor. Aldığı üç çoraptan ikisini bırakan da var, iki gömlekten birini bırakan da. Organizasyon yetkilisi Abdullah Atalay "İnsanlar ilk duyduklarında şaşırıyorlar. Memnun olan var, biraz duygulanan, hüzünlenen var ama günün sonunda herkes mutlu" dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'na ''Sana Oy Vermem Ama Kete Yaparım'' Diyen Mahruze Teyze'yi Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na

Devamını Oku

Serkan Özcan: Damat Yüzünden Yaşadığımız 3. Büyük Ekonomik Kriz!

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, partisinin haftalık basın toplantısında gündeme dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

Veli Ağbaba'dan Çiftçi Borçlarına Tepki: Çiftçi Kış Günü Bu Parayı Nasıl Ödesin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 1 Nisan’dan itibaren çiftçi borçlarının sonlanan ertelemesine ilişkin, “Çiftçi, bu kış günü nereden alsın da bu parayı ödesin. Daha ürün hasadı edememiş. Tarım kredi kooperatifleri bir tefeci gibi çiftçinin başına biniyor” dedi. Ağbaba, Tarım Kredi Kooperatifleri için de “Fahrettin Poyraz’ın çiftliği var, Tarım Kredi Kooperatifleri. Çiftçinin kapısına Tarım Kredi icra gönderirken bunlar lüks, şatafat içerisinde huzur hakkı alarak yaşıyorlar” diye konuştu.

Devamını Oku

CHP'li Adıgüzel Kongreden Sonra Koronavirüse Yakalanan Akp'lilerin Listesini Paylaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, iki hafta önce yapılan AKP 7. Olağan Büyük Kongresi'nin ardından koronavirüse yakalanan bazı AKP'lilerin listesini yaparak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, "Bakın teşkilatınızda birçok kişi pozitif çıkmış belki bir geçmiş olsun demek istersiniz" diye seslendi.

Devamını Oku

Karamollaoğlu: Akp Kongreleri Lebalep Yapıldı, Şimdi Sıra Kısıtlamaya Geldi!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, koronavirüs mücadelesi kapsamında yeniden getirilen kısıtlamalara tepki göstererek, "Son büyük kongre yapılana kadar lebalep salonların doldurulduğu yerlerde yapıldı. İl kongreleri de böyle yapıldı, Genel Kurul da. Şimdi bitti. Sıra diğerlerini kısıtlamaya geldi" dedi.

Devamını Oku

RTÜK, Halk TV’ye 3, Tele 1’e 2 Ayrı Para Cezası Verdi

RTÜK, Halk TV’ye 3, Tele 1’e 2 ayrı para cezası verdi. Halk TV’deki Medya Mahallesi programına, yorumcu Emin Çapa’nın “Rabbim Amerikan Hastanesi demiştir... Rabbimiz Şehir Hastaneleri, devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri demez” sözlerini “Allah’ı hafife alır nitelikteki müstehzi ifadeler” olarak değerlendiren RTÜK, bu nedenle kanala para cezası verdi.

Devamını Oku

Babacan'dan Erdoğan'a Dış Politika Eleştirisi: Ülkeyi Yayık Ayranına Çevirdiniz

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Bir sabah kalkıyorlar, haçla hilali çakıştırıyorlar. Bir gün ‘Şangay Beşlisi’nde olmak istiyorlar, bir başka sabah da kalkıp ‘Avrupa Birliği güzeldir’ diyorlar. Erdoğan, biraz yavaş. Bunu artık sizin klasik U dönüşlerinizle falan da açıklayamıyoruz. Ülkeyi yayık ayranına çevirdiniz. Çalkalayıp duruyorsunuz memleketi" dedi.

Devamını Oku

Anayasa Mahkemesi'nden 'HDP' Kararı!

Anayasa Mahkemesi, "HDP'nin kapatılması istemiyle hazırlanan iddianameyi "usul eksiliği" gerekçesiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na iade etti.

Devamını Oku

Özgür Özel Hazine Ve Maliye Bakanı'nı Sordu: Eskisi İstifa Etti Yok, Yenisi Göreve Geldi Yok

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Sağlıkta da ekonomide de dış politikada da buhran var. Merkez Bankası, ekonomi yönetim boşluğu olduğunu teyit ediyor. Dolar, açlık, yoksulluk, işsizlik, enflasyon fırladı. Ortada bir Hazine ve Maliye Bakanı yok… Eskisi istifa etti yok, yenisi göreve geldi yok. Dolar 8.40. Bakan nerede? Bakan yok. Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı nerede? O da yok… Merkez Bankası Başkanı, bir şeyler söylüyor, kimsenin ciddiye aldığı yok. 5 yıllığına seçiliyor bunlar, 2 buçuk yılda 4 defa değiştiriyorlar. Yeni gelenin ödü kopuyor” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Akın: Bir Gecede Yandaşın Borcunu Silen İktidar Isparta'yı Unuttu

CHP’nin 22 milletvekili yurttaşların sorunlarını dinlemek için Isparta’da gitti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, iktidarın Isparta’yı unuttuğunu vurgulayarak, “Yandaşların vergi borcunu bir gecede bir kalemde silenler, esnafı ve çiftçiyi unutmuş durumda” dedi.

Devamını Oku

Halkçı Belediye Başkanı Ahmet İsvan Sergisi Açıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ahmet Vafık İsvan Sergisi”nin açılışını gerçekleştirdi. İstanbul’un efsane belediye başkanlarından Ahmet İsvan adına, İBB’nin Saraçhane’deki ana yerleşkesinde açılan sergiyi gezen Kılıçdaroğlu, “Üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul’a hizmet etmek, farklı bir şeydir. Farklı bir anlamı, ağırlığı vardır. Bir metropolü yönetmek, devasa sorunları kucaklamak demektir. Var olan sorunlara çözüm üretmek demektir. İsvan’ın attığı adımların bugün sürdürülebilir olması, o adımların ne kadar doğru ve zamanında atıldığının bir başka karinesidir” dedi. “Ahmet İsvan, demokrasiye bağlılığı, halka hizmet tutkusu, katılımcı kişiliği, dürüstlüğü ve karşısına çıkarılan engeller karşısında asla yılmayan mücadeleci kimliğiyle bugün bize ışık tutuyor, rehber oluyor, moral veriyor” diyen İmamoğlu da “Onun yolunda yürümekten gurur duyuyoruz. Biz de bu şehre onun gibi kalıcı eserler bırakabilirsek ne mutlu bize. Halkımızın gönlünde böyle derin bir yer edinebilirsek ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Otizmli Genç Cemil İyi Parti Grup Toplantısında Andımızı Okudu: Akşener Gözyaşlarını Tutamadı

İYİ Parti Grup toplantısında Genel Başkan Meral Akşener kürsüyü otizmli bir bireye ve annesine bıraktı. Kürsüye gelen Otizmli Cemil Aktulga, andımızı okurken salon alkış sesleriyle inledi. Milletvekilleri ve partililer andımıza ayakta eşlik ederken Akşener duygu dolu anlar yaşadı.

Devamını Oku

Meral Akşener'den Erdoğan'a Çok Sert Tepki: Erdoğan Saçmalama Konusunda Çıtayı Uzaya Çıkardı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Meral Akşener, Türk Ekonomisindeki ekonomik kriz üzerinden AKP'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Devamını Oku

AYM'den Ömer Faruk Gergerlioğlu Kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesinin iptali istemiyle yaptığı başvuruyu yetkisizlik gerekçesiyle reddetti.

Devamını Oku

HDP'ye Açılan Kapatma Davasında AYM Raportörü, İddianamenin İadesini İstedi

Anayasa Mahkemesi (AYM) raportörü, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın HDP’nin kapatılması talebiyle hazırladığı iddianamede eksiklikler olduğunu belirterek, eksikliklerin giderilmesi için iddianamenin savcılığa geri gönderilmesi yönünde rapor hazırladı. Raporda iddianamenin kabulü halinde savcılıktan eksikliklerin tamamlanmasının talep edilmesi gerektiği belirtildi.

Devamını Oku

Bakan Koca Akp Kongreleri İçin Konuştu: Bunu Gündemde Tutmanın Kimseye Faydası Yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse rağmen kalabalık manzaraların oluştuğu AKP kongrelerine yönelik eleştirilerle ilgili olarak

Devamını Oku

48 Yaşındaki Akp'li Başkan Başhekimi Makamına Çağırarak Covid-19 Aşısı Yaptırdı!

Çorum Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, Covid-19 aşısını başkanlık makamında, hastanenin başhekimine yaptırttırdı. 48 yaşındaki Yıldırım önceki ay Covid-19'a yakalandığını duyurmuştu.

Devamını Oku

CHP'li Sarıbal: 1 Nisan'dan İtibaren Yeni Bir Kaosa Giriyoruz!

CHP Tarım Politikaları Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal, 31 Mart'ta ertelemesi sonlanan çiftçi borçlarıyla ilgili, "1 Nisan geldi çattı. Çiftçi hasat mı yaptı cebine koysun? Çiftçi bir yerlerden para mı alacak? Yeni bir kredi olanağı mı sağlandı? Borç gırtlağına kadar gelmiş. Israrla borç yapılandırması istiyorlar. İktidar, firmaların milyarlarca liralık borçlarını erteliyor, yapılandırıyor. Ama iş çiftçiye gelince ne haliniz varsa görün diyor.1 Nisan'dan itibaren yeni bir kaosa giriyoruz" dedi.

Devamını Oku

AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den "Kahve Daveti" Açıklaması

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu kahveye davet edeceğine dair sözüyle ilgili olarak, "Maksat nezaketli ve saygılı bir şekilde, bir İstanbul il başkanına yakışır bir şekilde; Türkiye'nin en büyük partisinin il başkanını ziyaret etmek değil, bir PR çalışması yapmak” dedi.

Devamını Oku

Ahmet Davutoğlu: KHK’lıların Hukuk Ve Adalet Çığlığı Her Gün Daha Çok Yükseliyor!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, KHK meselesi ile ilgili bir video paylaştı.

Devamını Oku

YSK'nın Listeye Almadığı HKP'den Açıklama: Tam Kanunsuzluk Yapıyorsunuz, Hesabını Vereceksiniz!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) olası bir seçim durumunda seçime katılacak olan partilerin listesini açıklayarak seçime 19 partinin girebileceğine karar vermişti. Listede yer almayan partilerden biri olan Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) YSK’nın kararına karşı açıklama yaptı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu’dan ‘Kürşat Ayvatoğlu’Açıklaması: Tepeden Tırnağa Vurgun Tablosu!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan ve ticari faaliyetleriyle gündeme oturan AKP'li büro personeli Kürşat Ayvatoğlu'yla ilgili açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: AKP'nin yarattığı gençler var. Her türlü yolsuzluğu, vurgunu görüyorlar. Benim neyim eksik diyor. Hırsızı büyükelçi yapıyorlarsa beni de yükseltirler diyor. Ortaya çıkan tablo tepeden tırnağa bir vurgun tablosudur.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu: O Zorba Gidecek İstanbul Sözleşmesi Geri Gelecek!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında bugün (30 Mart 2021) açıklamalarda bulundu. İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine değinen Kılıçdaroğlu, "İstanbul Sözleşmesi ne oldu? Ben feshettim diyor. Meclis Başkanı'ndan haber var mı? TBMM'nin iradesini ipotek altına alamazsın deniyor mu? Diyemiyor .O zorba gidecek, İstanbul Sözleşmesi geri gelecek, hiç kimse endişe etmesin." ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

SMA Hastası Çocukların Aileleri TBMM'de: Cumhurbaşkanı Tek İmza İle Sorunu Çözebilir

SMA hastası çocukların aileleri TBMM’de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ile düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çocukların tedavisinin karşılanması için çağrıda bulundu. Özel, Erdoğan’ın tek başına aldığı kararları hatırlatarak, “Cumhurbaşkanı bu sorunu bir imza ile çözebilir, daha önce attığı imzaları eleştirdik bugün o imzayı atarsa bunu alkışlarız” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Bulut'tan Hükümete Sert Eleştiri: Pandemi Döneminde Yalana Doyduk

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, iktidarın pandemiyle mücadeleden siyasi başarı hikayesi çıkarmak için kamuoyundan gerçekleri sakladığını öne sürdü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her bir açıklamasının diğerini tutmadığını kaydeden Bulut, “Pandemide yalana doyduk” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Et Ve Süt Üretimini Artıracak Destek Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınma hedefleri gün geçtikçe büyüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Benim hayalim Ankaralıyı, Ankaralı üreticiyi zengin etmek” sözleriyle hayata geçirdiği kırsal kalkınma projelerine hayvancılıkla uğraşan üreticiler de dahil edildi. Şereflikoçhisar, Nallıhan ve Elmadağ ilçelerinde ilk kez 51 hayvan yetiştiricisine 153 gebe manda desteği sağlandı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Sanatın Ve Sanatçının Yanında

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nın açılışına katıldı. Ankara’da kültür ve sanatın gelişmesi adına hayata geçirdikleri birçok hamlenin pandemi nedeniyle yarım kaldığını belirten Yavaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın her dalına sonuna kadar destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Kültür Ve Sanatın Kalbi Başkent'te Atacak

Bu yıl yedincisi düzenlenen ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı ATO Congresium’da Başkentli sanatseverlerle sanatçıları buluşturdu. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, 3 Nisan tarihine kadar açık olacak fuarda çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Büyük Kentlerde Kent, Kültür ve Sanat Hayatının Dinamikleri” konulu panele katılarak, Başkent’te sanata verilen öneme ilişkin önemli tespitlerde bulundu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş ''2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü''ne Aday Gösterildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, gerçekleştirdiği projeler, şeffaf yönetim uygulamaları ve pandemi sırasında toplum sağlığının korunması için yaptığı çalışmalar nedeniyle ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen ‘World Mayor’, ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ne aday gösterildi.

Devamını Oku

Erdoğan'dan 'Sokağa Çıkma Yasağı' Açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı. Erdoğan, "Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek. Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir'' ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş ART ANKARA Fuarında Konuştu, Eski Yönetimi Yine Eleştirdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 7. Çağdaş Sanat Fuarı ARTANKARA etkinliğinde konuştu.

Devamını Oku

Babacan'dan Erdoğan'a: Fakirleşme Ve İşsizlikte İstikrar Var, Eserinizle Gurur Duyuyor Musunuz?

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AKP kongresindeki "İstikrar" afişini kastederek "Erdoğan, Anayasa’yı istikrarlı bir şekilde çiğniyor. Getir götür talimatlarla alınan kararlar, hukuksuzluğu istikrarlı bir şekilde büyütüyor. Fakirleşmede istikrar var. İşsizlik istikrarlı bir şekilde artıyor. Hayat pahalılığı artıyor. Bu tablo Erdoğan’ın eseri. Şimdi soruyorum; Erdoğan, bu eserinizle gurur duyuyor musunuz?" dedi.

Devamını Oku

'Ben Anlamam' Diyen Akp'li Nergis'e Yanıt Geldi: Kibar Feyzo Filminin İçerisinde Gibiyiz

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’in “Merkez Bankası Başkanı’nın değişmesinin bir sebebi olabilir. Ben bu konulardan çok anlamam… Cumhurbaşkanı’mızın bizim bilmediğimiz konuları bildiği aşikar” yorumunu yapmasını eleştirdi. Arık, “21. Yüzyıl Türkiye’sinde değil de Kibar Feyzo filminin içerisinde gibiyiz. Hülya Hanım hepiniz ‘ben bilmem ağam bilir’ dediğiniz için ülkemizin ekonomik durumu böyle. Ekonomimizi merak ediyorsanız, girin bir esnafa, o size en ince detayına kadar anlatır” diye konuştu.

Devamını Oku

47 Yıllık Esnaf: Kim Demiş ''Kapatılmıyor'' Diye, Tefecilerin Eline Düştüm!

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Adana’da esnaf ziyareti yaptı. 47 yıllık bir konfeksiyon işletmecisi, “85 kişilik bir işletme burası, kepenk kapattım. Borcum vardı, elektriğimi kestiler. Ödeyemedim tabii, tefecilere düştüm. Makinalarımı tefecilere dağıttım. Şuraya baktıkça içim acıyor. Kim demiş ‘Kapatılmıyor’ diye kim demiş?" diyerek gözleri dolu tepki gösterdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan AKP İstanbul İl Başkanı'na Ziyaret

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP İstanbul İl Başkanlığına getirilen Osman Nuri Kabaktepe'yi ziyaret etti.

Devamını Oku

Lütfü Türkkan'dan Koro İsimlerinden 'Türk' Kelimesinin Çıkarılmasına Sert Tepki!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndaki koro isimlerinden ‘Türk’ kelimesinin çıkarılması kararını Meclis gündemine taşıdı. Türkkan, Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a

Devamını Oku

Faik Öztrak'tan Çok Sert 'Ayvatoğlu' Tepkisi: 7 Yılda Bu Zenginliğe Nasıl Erişti?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme dair bugün (29 Mart 2021) açıklamalarda bulundu. Lüks bir araç içerisinde uyuşturucu madde kullandığı görüntüleri sosyal medyada yayımlanan Kürşat Ayvatoğlu’na değinen Öztrak,

Devamını Oku

Öztrak: Her Kadın Ve Çocuk Cinayetinden Erdoğan'ı Sorumlu Tutacağız!

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) CHP Genel Merkezi’nde 12.00’de toplandı. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK'nın ardından CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Devamını Oku

Tatlıoğlu: Sürüklenerek Yönetilen Bir Türkiye Olamaz, Buradan Bir Çıkış Yapmamız Gerekiyor

İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, "Merkez Bankası Başkanı değişimi adeta Türk ekonomisine bir suikast etkisi yapmıştır. Türkiye’nin itibarı tahrip edilmiştir. Bunun yansımalarını görüyoruz. Sürüklenerek yönetilen bir Türkiye olamaz, buradan bir çıkış yapmamız gerekir " dedi.

Devamını Oku

Deva Partili Kadınlar İstanbul Sözleşmesi İçin Danıştay'a Dava Açtı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nin kadın yöneticileri Danıştay’a kadar yürüyerek, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi kararının iptali için dava açtı. DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, “Biz bugün bu hukuksuzluğun, yok hükmündeki çekilme kararının düzeltilmesi için Danıştay’a davamızı açıyoruz. ‘Bahaneleri bırakın! Şiddete uğrayan kadınların yardım çığlıklarını duyun!’ diyoruz” açıklamasını yaptı.

Devamını Oku

CHP'li Gökçel: Kısa Çalışma Ödeneği Uzatılmalıdır

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel işten çıkarma yasağının 17 Mayıs 2021 tarihine kadar uzatılmasının ardından kısa çalışma ödeneğinin de uzatılması gerektiğini belirterek, "İşten çıkarma yasağı 17 Mayıs tarihine kadar uzatılmıştı. Kısa çalışma ödeneğinin süresi ise uzatılmayarak 31 Mart'ta sona erdiriliyor. Pandemide emekçilerimizin işten çıkarılması önlenmelidir" dedi.

Devamını Oku

XIAOMI Türkiye Fabrikası Açıldı

Uzakdoğulu teknoloji üreticisi Xiaomi Türkiye fabrikası 30 milyon dolarlık yatırımla Salcomp ortaklığında İstanbul Avcılar ilçesinde açıldı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Kadınlar Bugün Cumhuriyet Tarihimizin En Önemli Eylemlerini Gerçekleştiriyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,“Kadınlar bugün cumhuriyet tarihimizin en önemli eylemlerini gerçekleştiriyorlar, Türkiye’nin bütün coğrafyasında… Çünkü 600 milletvekilinin verdiği hak bir kişi tarafından ellerinden alınmak isteniyor. Onların mücadelesi önemlidir, değerlidir, bir hak mücadelesidir, bir adalet mücadelesidir. Bu mücadeleye destek vermek de hepimizin insan olarak görevi” dedi.

Devamını Oku

CHP İstanbul Sözleşmesi İçin Danıştay'a Dava Açtı!

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Sözleşmesi'ni fesheden Cumhurbaşkanı Kararı'nın iptali için Danıştay'a dava açtıklarını bildirdi. Nazlıaka, “İstanbul Sözleşmesi yürürlüktedir. İstanbul Sözleşmesi’nin TBMM iradesinin yok sayılarak feshedilmesi mümkün değildir” dedi.

Devamını Oku

Davutoğlu: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 33’üncü Ayında Üçüncü Büyük Ekonomik Krizini Çıkararak Siyaset Tarihine Geçti!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi 33’üncü ayında üçüncü büyük ekonomik krizini çıkararak siyaset tarihine geçti. Geçen hafta yaşanan kriz, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi adı verilen keyfiliğin kendi eliyle çıkardığı bir krizdir. Küresel ekonomi toparlanır, piyasalar olumlu gelişmelerle rekor üstüne rekor kırarken, 84 milyon vatandaşımız, parti içi hesaplaşmanızın üzerine yüklediği bedelleri ödemek zorunda kalıyor” dedi. Ahmet Davutoğlu, “22 Mart krizinin ülkeye ilk maliyeti 525 Milyar TL olmuştur. Yıllık ilave 150 Milyar TL faiz yükü de kapıdadır” diyerek, önümüzdeki dönemin tehditlerine de dikkat çekti.

Devamını Oku

İmamoğlu "Sana Oy Vermem" Diyen Mahruze Teyze ile Görüştü: Erdoğan'a Sitem Etti!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019 Yerel Seçimlerde pazarda karşılaştığı ve oyunu istediği Mahruze Teyze (Mahruze Keleş) ile tekrar ziyaret etti.

Devamını Oku

Esnaf İsyan Etti: Devlet Bari Alacağından Vazgeçsin, Vergiyle Belimiz Büküldü!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Mersin'de esnafın nabzını tuttu. Vergileri ödemekte zorlandığını söyleyen Erdemli ilçesi esnafı, "Yani yapılandırma yaptırıyorlar vergilerimizi, ikisini arka arkaya öde. Ödeyemiyoruz zaten, yapılandırmanın bir amacı yok ki. Bari devlet alacağından vazgeçsin bizden. Vergiyle belimiz büküldü" sözleriyle sitem etti.

Devamını Oku

İyi Parti'liler Okul Önlüğü Giydi ''Öğrenci Andı'' Kararını Protesto Etti

Danıştay'ın "Öğrenci Andı" kararına, İYİ Parti birçok ilde eylem düzenleyerek tepki göstermeye devam ediyor. Kastamonu il başkanlığı üyeleri, özel diktirdikleri siyah önlükleriyle Nasrullah Meydanı'nda toplanarak "Öğrenci Andı"nı okudu. İl Başkanı Mehmet Çıvgın'ın, "Biz İYİ Parti olarak andımızın okutulması yönünde mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

Devamını Oku

Kürşat Ayvatoğlu Yeniden Gözaltına Alındı!

Uyuşturucu madde kullanırken çekilen görüntüleri sosyal medyada yayımlanan Hamza Kürşat Ayvatoğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının ardından savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alındı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan ''Ünlü'' Ailesine Başsağlığı Telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini sevdiğini iddia eden erkek tarafından katledilen Sezen Ünlü’nün ailesini telefonla aradı.

Devamını Oku

CHP'li Gürer: Yem Fiyatlarına Bir Yılda Yüzde 65 Zam Geldi!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, hayvancılık sektörünü sorunlu kılan başta yem fiyatları olmak üzere sürekli artan maliyetlerin üreticiler açısından yarattığı mağduriyete dikkat çekti. Gürer, “Aynı süre içinde besicinin sattığı et ve süt kontrol altında tutulurken sadece yem fiyatlarına yüzde 65’e varan oranda zam geldi" dedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Ve Ekrem İmamoğlu'ndan İktidara Yürüyüş Konuşmaları

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu, İmamoğlu ve beraberlerindeki heyet, üçüncü durak olarak “Kirazlı-Halkalı Metrosu Yeniden Başlama Töreni”ne katıldı. Hattın Bağcılar Malazgirt Metro İstasyonu’nda gerçekleştirilen törende, ilk konuşmayı İBB Raylı Sistemler Daire Başkanı Pelin Alpkökin yaptı. Temmuz 2019’da göreve geldiklerinde, 10 metro şantiyesinden sadece 2’sinin çalıştığı, kalan 8’inin durdurulmuş olduğu bilgisini paylaşan Alpkökin, “Bu, bugün başlattığımız 7’nci projemiz” dedi. Kirazlı – Halkalı ve Mahmutbey – Esenyurt metro hatları için yapılan tahvil ihracıyla öz kaynak yarattıklarını aktaran Alpkökin, “Bu, Avrupa Yakası’nın çok önemli bir hattı. Yenikapı – Kirazlı hattının devamı niteliğinde. İlk etapta, 9.7 kilometrelik hattımızın ilk kısmını 3.5 kilometrelik projesini 2023 yılında açmak için, yüklenici firmamızla, inşaatçı firmamızla, tüm ekibimizle beraber burada 2023’e kadar çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu İle Ekrem İmamoğlu: Fırıncının Ekmeği İle İşimiz Yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yoksulların ağırlıklı olarak bulundukları yer İstanbul. Bir milyonun üstünde yoksul hane var. O hanelere ekmek girmesi lazım. Ucuz ekmek almaları lazım. Her İstanbullunun evine helal ekmek girmeli" dedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu: Bu Çemberi Dostlarımızla Kıracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa’nın Mudanya ilçesindeki açılışta yaptığı konuşmada, iktidarın 10 milyonu aşkın işsiz yarattığını kaydederek, “Bu çemberi kırmamız lazım. Dostlarımızla kıracağız” dedi.

Devamını Oku

Borsa İstanbul'un Yeni Genel Müdürü Korkmaz Ergun Oldu

Borsa İstanbul’un Genel Kurul Toplantısı'nda Hakan Atilla’nın istifasıyla boşalan Genel Müdürlük Koltuğuna Korkmaz Enes Ergun getirildi.

Devamını Oku

Gözaltına Alınan Arkadaşlarına Destek Veren Boğaziçi Öğrencileri Gözaltına Alındı!

Boğaziçi Üniversitesi’nde gözaltına alınan öğrencilere destek vermek amacıyla Çağlayan Adliyesi önünde açıklama yapmak için toplanan gruba polis müdahale etti. Aralarında öğrencilerin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Devamını Oku

Babacan: Hedefte Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ni Feshetmekte Mi Var?

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un "Cumhurbaşkanı isterse Montrö gibi Sözleşmelerden de çıkar" açıklamasını sert bir dille eleştirdi. Babacan, Şentop'a Anayasayı okuması ve Meclis'in onurunu koruması için çağrıda bulunarak, "Lafa bakın. Gerçekten hayretler içerisinde izliyoruz. Ne günlerden geçiyoruz. Bu sözleri duyunca aklımız almıyor. Hani başkası adına utanmak diye bir tabir vardır ya inanın utanıyoruz. Ülkemizi içine düşürdükleri bu durum utanç verici" dedi.

Devamını Oku

Bilecik Belediye Başkanı’na ‘İstanbul Sözleşmesi’ Soruşturması

Bilecik Belediyesi'nin, İstanbul Sözleşmesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla feshedilmesini protesto için astığı afişler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla toplatıldı. Bakan Soylu, "İstanbul Sözleşmesi Kimden Korur' başlıklı afişlerin "öğretmenleri ve polisi zan altında bıraktığını" belirterek Belediye Başkanı Semih Şahin hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi. Başkan Semih Şahin ise, "Billboardlardaki metni okuduğunuzda bütün insanları şiddete karşı olmaya davet eden bir metin görüyoruz" dedi.

Devamını Oku

Kürşat Ayvatoğlu Gözaltına Alındı

Araç içerisinde uyuşturucu kullandığına ilişkin görüntüler yayınlanan Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı. AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ, gözaltına alınan kişinin özel kalemi olduğu iddialarını yalanladı. Dağ, zanlının genel merkez büro personeli olduğunu açıkladı.

Devamını Oku

Erdoğan'dan İstanbul Sözleşmesi Açıklaması: Kararı Verdik Girdik, Girdiğimiz Gibi Çıktık!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin İstanbul Sözleşmesi'nden Cumhurbaşkanı imzasıyla çıkılamayacağı yönündeki eleştirilerine "Muhalefet bu işleri bilmiyor. Biz kararımızı verdik, gireriz, girdiğimiz gibi de çıkarız. Kimse bunun ne önünü ne arkasını araştırmasın. Çıkma kararını verdik, kendilerine de durumu bildirdik. Bu iş de böylece bitmiştir" yanıtını verdi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erken Seçim Açıklaması

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim sorusuna, "Seçim sonbaharda olabilir. Yürütemiyorlar. Ne alırsanız alın dolarla. Yerli ve milliyiz diyorlar, neresi yerli ve milli? Devlet böyle mi yönetilir? Seçime gitmek zorundalar. Halkın hali ortada" yanıtını verdi.

Devamını Oku

İYİ Parti'den 'Merkez Bankası' Teklifi

İYİ Parti, Merkez Bankası başkanının 5 yıl görev yapması ve bir kişinin en fazla iki dönem atanabilmesi amacıyla kanun teklifi hazırlayarak TBMM’ye sundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AKP’ye kanun teklifine destek vermeleri çağrısında bulunan İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, “Tabelalara, bilbordlara istikrar yazmakla, mikrofonlarda istikrar diye bağırmakla istikrar bir hazır paket gibi gelmiyor. Kamu kurumsal yapısını inşa etmekle geliyor” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Başarır'dan Uyuşturucu İle Mücadele Önergesi

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, dünyada ve Türkiye'de özellikle sentetik uyuşturucu bağımlılığının arttığını dile getirdi ve uyuşturucu ile mücadeleyi arttırmak amacıyla Meclis’te bir araştırma komisyonu kurulmasını talep etti. Başarır, "AMATEM'lerin sayısı arttırılmalıdır" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Nazlıaka: 225 Kadının Hayatına Dokunduk

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, 5 Aralık’ta faaliyete başlayan YaşamHak Projesi’ne ilişkin, “Avukat desteği ve psikolojik destek almak isteyen 225 şiddet mağduru kadına dokunma fırsatı bulduklarını belirterek, bugüne kadar 16 Baro ve 3 Tabip Odası ile protokol imzaladık” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Bursa'yı Alıp, Yeşil Bursa'yı İnşa Etmeliyiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki toplu açılış töreninde yerel seçimlerde Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni alamadıklarını hatırlatarak, “Kabahat bizim. Biz Bursa’ya güven verip, Bursa’yı alıp yeşil bir Bursa’yı inşa etmeliyiz” dedi.

Devamını Oku

Anayasa Mahkemesi'nden Gezi Parkı Kararı

Anayasa Mahkemesi, Gezi Parkı eylemlerine katıldıkları için haklarında para cezası kesilen memurlarının toplantı ve gösteri yürüyüşü haklarının ihlal edildiği iddiasını 6’ya karşı 7 oyla haksız buldu. Mahkeme sendikalarının kararıyla eylemlere katılan başvurucuları haksız buldu. Karara karşı oy kullanan Engin Yıldırım, İspanya Anayasa Mahkemesi’nin bir kararına atıf yaparak, “Yolların demokratik toplumlarda sadece araçların geçmesi için’ olmadığı vurgulanmıştır” diyerek protesto eylemlerine katılmanın demokrasiye zarar vereceğini savundu.

Devamını Oku

Hrant Dink Davasında Karar Açıklandı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in 14 yıl önce öldürülmesine ilişkin 6’sı tutuklu 13’ü firari 76 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı. FETÖ elebaşı Gülen ve Zekeri Öz dahil 13 sanığın dosyası ayrıldı. Gazeteci Ercan Gül, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın davası zaman aşımından düştü. Ramazan Akyürek'e ve Ali Fuat Yılmazer'e tasarlayarak kasten adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis verildi.

Devamını Oku

Kamu Bankalarında Büyük Revizyon!

Kamu bankalarında büyük revizyona gidildi. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank yönetimleri değişti. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünden alınan Hüseyin Aydın'ın Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi de sona erdi. Sahte diploma iddiaları nedeniyle uzun süredir gündemde olan AKP Milletvekili Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank'taki yönetim kurulu üyeliği sonlandırıldı.

Devamını Oku

CHP'li Kılıç: Pandemide Kesilen Cezalar Devlet İçin Yeni Gelir Kapısı Oldu

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, pandemi sürecinde yurttaşlara kesilen cezaları TBMM gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle önerge veren Kılıç, kaç kişi ve iş yerine ne kadar para cezası kesildiğini sordu. CHP'li Kılıç, " Valiler ve kaymakamlar illerinde ceza yazma avına çıkarken AKP neredeyse her gün lebalep kongre yapıyor. Bu cezalar devlet için yeni bir gelir kapısı haline geldi" dedi.

Devamını Oku

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın Görevi Bıraktı

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın'ın, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini 26 Mart 2021 tarihinde devrettiğinden, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de tamamladığı açıklandı.

Devamını Oku

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a 'Yastık Altı' Tepkisi: Döviz Ve Altın Halkta Değil, İktidar Sahiplerinde!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlara yaptığı "altın ve dövizi ekonomiye kazandırın" çağrısı için, "Siyaseten bu dönemde kimlerin zenginleştiğini, kimlerin altınının dövizinin olduğunu çok iyi biliyoruz. Döviz ve altın halkta değil artık, iktidar sahiplerinde, onlarla çalışan müteahhitlerde" dedi.

Devamını Oku

Faik Öztrak Ekonomik Krizden Çıkış İçin Partisine İşaret Etti

CHP Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki CHP Ekonomi Masası heyeti Ankara’da OSTİM Teknik Üniversitesi’ni ziyaret etti. İstanbul Sözleşmesi Feshi ve Merkez Bankası Başkanı değişimi ile borsa şirketlerinin değerinin tek iş gününde yüzde 9 erdiğini, dış borcun TL karşılığının ise 254 milyar TL arttığını vurgulayan Faik Öztrak, CHP’nin buhrandan çıkış için dört ayaklı strateji uygulayacağını söyledi. Öztrak, “Bu stratejiyi uygulamak için ‘Üç Yeniye’ ihtiyacımız var. Yeni Kurallar, Yeni Kurumlar ve Yeni Kadrolar. Ülkeyi daha önce tarihindeki en derin krizlerden birinden çıkaran kadrolar bizde. Biz hazırız” diye konuştu.

Devamını Oku

CHP'li Hamzaçebi Milli Piyango'nun Araştırılmasını İstedi: Doğru Gitmeyen Bir Şeyler Var!

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Milli Piyango'nun özelleştirilmesi sonrası yaşananların araştırılması için TBMM Başkanlığı’na önerge verdi. Hamzaçebi "Milli Piyango’da doğru gitmeyen bir şeylerin olduğu açıktır" dedi.

Devamını Oku

CHP Kadın İstihdamını Meclis Gündemine Taşıdı

Pandemi sürecinde yaşanan işsizlikten en fazla etkilenen kesimlerin başında gelen kadınların istihdam sorunu CHP tarafından TBMM gündemine taşındı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu İşsizliği Özetledi: Gezerken Ceplerim Kağıtla Doldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale’de kanaat önderleriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, ilde de işsizlikten yakınıldığını ifade ederek, “Evet, Kırıkkale’de de gezerken ceplerim kağıtla doldu” dedi. Kılıçdaroğlu, yanına gelen bir kadının

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu 4 Maddelik Stratejiyi Açıkladı

Kırıkkale'de Kanaat Önderleri Buluşması'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,

Devamını Oku

Adıgüzel'den Akp Kongresindeki Maske Görüntülerine Tepki: Bu Halay Mendili Değil!

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, AKP Kongresi'ndeki maske ve mesafe kuralınının dikkate alınmamasını eleştirerek, "Ankara yolunda otobüste şarkı eşliğinde elinde maske sallayanlar vardı. Beyler bu halay mendili değil. Böyle sallamak için değil. Bu koronavirüsten korunmak için, ağza takmak için üretildi. Binlerce insan sizin bu sorumsuzluğunuz yüzünden öldü. Binlerce insan daha ölecek. Sizin ölüye saygınız yok. Diriye de saygınız yok" diyerek yaşanılan duruma tepki gösterdi.

Devamını Oku

Canan Kaftancıoğlu'ndan AKP'li Kabaktepe'ye 'Gelmeyen Kahve' Daveti Yanıtı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP İstanbul İl Başkanlığı’na seçilen Osman Nuri Kabaktepe'nin vadettiği kahve davetiyle ilgili bir gelişme olmadığını belirtirken,

Devamını Oku

Cumartesi Anneleri'nin Yargılanmasına Başlandı

Yıllardır çocuklarını arayan "Cumartesi Anneleri"nin 700’üncü hafta eylemine yönelik polis müdahalesi sonrası haklarında iddianame hazırlanan 46 kişinin yargılanmasına bugün başlandı. Kayıp yakınları hakkında açılan davada, 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu'na muhalefet suçlamasıyla 6 aydan 3 yıla kadar hapis isteniyor.

Devamını Oku

Anayasa Mahkemesinden 8 HDP'liye Tazminat Kararı

Anayasa Mahkemesi, HDP İstanbul il eş başkanları ile il yönetim kurulu üyelerinin tutuklanması ve gözaltına alınması ile ilgili ihlal kararı verdi. Yüksek Mahkeme, başvuran 11 kişiden 8’ine kişiye 40’ar bin lira tazminat ödenmesine hükmetti.

Devamını Oku

Engin Altay'dan Erdoğan'a: Yastık Altından Bir Şey Umma, Umacaksan Beşli Çeteye Bak!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın altın ve döviz çağrısına “Yastık altına göz dikti. İkinci Dünya Savaşı'nda benim babam dahil alyansını çıkardı, devlete verdi. Erdoğan yakında bundan esinlenerek bunu da isterse şaşırma. Beyefendi şimdi ‘yastık altındaki paraları sisteme dahil edin’ diyor. Olsa dükkan senin. Yok yok. Teyzeler falan vardı, zulalar olurdu, 3 5 altını olurdu. Erdoğan devletin kasasından boşalttın, talan yağma ile. Yastık altında bir şey umma, umacaksan beşli çeteye bak” dedi.

Devamını Oku

Seyit Torun: Ne Yaparlarsa Yapsınlar Bizim Önümüzü Kesemeyecekler

CHP Yerel Yönetimler Heyeti, “Yerelden Genele İktidar Yürüyüşü” kapsamında Hatay’da Belediye Başkanlarını ziyaret ederek, vatandaşın sorunlarını dinledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “31 Mart ve 23 Haziran’da büyük bir başarı elde ettik. Belediyeleri kazandık. Ama asıl kazancımız neydi biliyor musunuz? Korkuyu yendik, baskıyı yendik. Ne yaparlarsa yapsınlar bizim önümüzü kesemeyecekler” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Yetersiz Esnaf Desteği Tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale'de esnafın ve emeklinin sorunlarını dinledi. Esnaf pandemide kendi dükkanları kapatılırken, otellerin açık almasına tepki gösterdi. Esnaf sorunun çözümüne ilişkin ise “Aspirin tedaviyle, ağrı kesiciyle gidiyoruz. Novalgin hesabı gidiyoruz. Umudun bittiği yerde ticaret, yaşam biter. Son nefeste bile bir umut vardır ki bir nefes fazla alayım. Şu anda öyle gidiyoruz” dedi.

Devamını Oku

Canan Kaftancıoğlu: Tek Adamı Çok Kadınlar Olarak Göndereceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek "İstanbul sözleşmesi sözleşmeydi; adı üstünde sözleşme… Tek adam yine sözünden döndü. Sözünün arkasında duramadı" diyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu 'tek adamlara karşı örgütlü çok kadın diyerek haklarımızı almakla kalmayıp tek adamı çok kadınlar olarak, çok daha kısa sürede göndereceğiz' dedi.

Devamını Oku

CHP'li Erkek: Saray İktidarı Lebalep Hukuksuzluk İçinde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, AKP Kongresi’ndeki kalabalığı eleştirerek, “Saray iktidarı, lebalep hukuksuzluk içinde… Esnaf cezalandırılıyor, ama lebalep kongreler devam ediyor. Bugün geldiğimiz noktada saray iktidarı, bütün toplum için milletimiz için Türkiye için tam bir adalet sorunu, sağlık sorunu, güvenlik sorunu haline gelmiştir” dedi.

Devamını Oku

Kahveci Esnafı ''Dayanacak Gücüm Kalmadı'' Deyip İntihar Etti

İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde 30 yıllık kahvehane işletmecisi Nuri Çengeloğlu (59) "Ölümümden kimse sorumlu değil, dayanacak gücüm kalmadı" notı bırakarak canına kıydı.

Devamını Oku

Mahmut Tanal'dan Diyanet İşleri Başkanlığı'na Sert Tepki: Diyanet Hak Yiyor!

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 2018 yılından önce göreve başlayan 4/B sözleşmeli imam-hatiplerin, din görevlilerinin, kadroya geçiş için öngörülen hizmet süresi şartını sağlamalarına rağmen halen kurumda sözleşmeli olarak çalıştırılmalarını Meclis gündemine taşıdı.Tanal, “5-6 yılını dolduran sözleşmeli personeli kadroya almamak, hak yemektir” dedi.

Devamını Oku

İyi Partili Çıray'dan Döviz Toplanması İddialarına Tepki: Vurguna Zemin Hazırlamışlar

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, "Dövizdeki dalgalanmayı fırsata çevirenler" iddiası hakkında Meclis’e soru önergesi verdi. İddiaları Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a soran Çıray, “Atama kararını önceden bilenler vurgunculara zemin hazırlamışlar” dedi.

Devamını Oku

Babacan'dan Erdoğan'a ''Vicdan'' Tepkisi: Kadın Haklarını Katillerin İnsafına Mı Bırakacağız?

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongredeki “Kadın hakları öyle kağıtlarla korunmaz vicdanla korunur” sözlerine tepki gösterdi. Babacan, "Kağıtlar dediği hukuk, kural, anayasa. Siz eğer anayasaya, yasalara, kurallara kağıt parçası gözüyle bakarsanız o ülkede hukukun üstünlüğü olmaz. Biz ülkede kadın haklarını katillerin insafına mı bırakacağız?" diye sordu.

Devamını Oku

CHP'li Adıgüzel Sağlık Bakanı'na Seslendi!

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Covid-19 vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek, AKP'nin bugün Ankara'da yapılan olağan kongresine katılanların 15 gün boyunca karantinaya alınmasını önerdi. Adıgüzel, "Sayın Erdoğan da dahil hükümet üyelerinin de benzer bir şekilde karantinaya alınması aynı zamanda ekonominin de düzelmesine ve doların düşmesine katkı yapacaktır" dedi.

Devamını Oku

Lütfü Türkkan: Ruhu Olmayan Akp'nin İktidardayken Yaptığı Son Kongresi Olmuştur!

İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Devamını Oku

Erdoğan Yeniden Ak Parti Genel Başkanı Seçildi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin 7'nci Olağan Büyük Kongresi'nde tek aday olarak girdiği genel başkanlık seçimini 1428 oyla kazandı.

Devamını Oku

Karamollaoğlu: Zihinler Değişmediği Sürece İsimler Otomat Memurluğu Yapacaklardır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kabine değişikliği iddialarına tepki göstererek, "Türkiye’de uzun zamandır vurguluyoruz problem şahıslarla alakalı değil. Kabineye Ahmet gitmiş Mehmet gelmiş herhangi bir önemi de yok. Bugün bizim asıl problemimiz zihniyettir. Zihniyetin değişmediği bir noktada görev başına geçen isimler ancak otomat memurluğu yapacaklardır" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Altay'dan Gündeme Dair Sert Açıklamalar!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “yeni sivil anayasa” çağrısına “Senin çöken tek adam rejimin anayasa yamasıyla kurtulmaz. Demokrasiyi tramvaya benzetenden demokrat olmaz, demokrat olmayan kafadan da sivil anayasa çıkmaz” dedi. Altay, Erdoğan’ın, İstanbul Sözleşmesi’ni feshetmesi için de “Erdoğan önce liberallerin, sonra demokratların, daha sonra milliyetçilerin, en son muhafazakarların güven ve itimadını kaybetti. Şimdi Erdoğan, umudunu tarikat şeyhlerine bağladı… Şimdi güya muhafazakarların güvenini kazanmak için tarikat şeyhlerine İstanbul Sözleşmesi’nin fesih kararını fiyonklayıp paketleyip gönderdi. Bunlar Erdoğan’ı kurtarır mı? Kurtarmaz. Batırır” yorumunu yaptı.

Devamını Oku

Erdoğan'dan Yurttaşlara Altın Ve Döviz Çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP kongresinde Merkez Bankası Başkanı değişimin ardından yaşanan dövizdeki dalgalanmanın Türkiye’nin geleceği olmadığını belirterek, yurttaşlara altın ve dövizlerini bozdurma çağrısında bulundu. Erdoğan, “Bu vatandaşlarımızdan milli servetimiz olan döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum” dedi.

Devamını Oku

AKP MKYK Listesi Belli Oldu!

AKP 7. Olağan Kongresi, Ankara'da gerçekleştiriliyor. Kongrede, AKP MKYK adayları belli oldu. Listede dikkat çekici isimler bulunuyor.

Devamını Oku

Gezi Parkı'nın Vakfa Devredilmesine Suç Duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki Taksim Gezi Parkı’nın Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı’na devredilmesine karşı yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Devamını Oku

Salgında Endişe Yaratan Görüntüler: Erdoğan'ın Konuşması Mitinge Dönüştü

Türkiye, koronavirüs salgınında kritik günlerden geçerken Ankara'da AKP kongresi toplandı. Türkiye'nin dört bir yanından onlarca otobüsle yüzlerce partili başkente taşındı. Erdoğan, kongre salonu önünde toplanan yüzlerce partiliye seslendi. Bu anlarda sosyal mesafenin hiçe sayılması dikkat çekti.

Devamını Oku

Erdoğan Akp'deki Değişikliği Açıkladı: MKYK Üyesi 75'e Çıkacak

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin Merkez Karar Yönetim Kurulu’ndaki (MKYK) üye sayısının 50’den 75’e çıkacağını açıkladı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise Genel Başkanvekili sayısının ikiye çıkarılacağını duyurdu. AKP, 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara’da başladı.

Devamını Oku

Bakan Elvan'dan Bebek Maması Ve Bebek Bezi İtirafı: İstisna Yok

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 3 çocuklu bir asgari ücretli üzerindeki gelir vergisi yükünün “sıfıra kadar indirildiğini” ancak bebek maması ve bebek bezinde KDV istisnası uygulanmadığını açıkladı.

Devamını Oku

İstanbul'a Kış Yeniden Geldi!

İstanbul'a kış yeniden geldi. Sabah saatlerinde bölgesel kar yağışları oldu. Çatı ve kaldırımlar ile araba üstlerini örten kar yağışı, bir süre sonra etkisini yitirdi. Balkanlar üzerinden gelen Sibirya soğunun akşam saatlerinde etkisini artırması, cuma gününe kadar kar ve karşı karışık yağışların görülmesi bekleniyor.

Devamını Oku

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alişan Satılmış MHP'den İstifa Etti!

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alişan Satılmış, “Kim kimle olur kim kimi sayar sever korur tercih eder teveccüh gösterir, beni ilgilendirip alakadar etmez ana hitap etmeyen kutsal kabul ve yüklemlerin bende hiçbir karşılığı yoktur. Boş palavralara da karnım toktur aç olan yer içer beni alakadar etmez beni bağlamaz” diyerek MHP’den istifa ettiğini duyurdu.

Devamını Oku

Babacan: Bugün Cumhurbaşkanı Ben Hata Yapmışım Dese İnanın Kur Aşağı Doğru İner

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı "Milletten özür dileyin" çağrısını yineleyerek, "Cumhurbaşkanı bir açıklama yapsa ‘Ben yanlışmışım hata yapmışım tezim yanlışmış’ dese. ‘Artık ben Merkez Bankası’na dokunmayacağım’ dese. İnanın kur hemen aşağıya doğru iner" dedi.

Devamını Oku

Gelecek Partisi İstanbul Sözleşmesini Danıştay'a Taşıdı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile İstanbul Sözleşmesi’nden çekilinmesine yönelik tartışmalar sürerken Gelecek Partisi konuyu Danıştay’a taşıdı. İstanbul Sözleşmesi’nin feshinin iptali için dava açan Gelecek Partisi, Danıştay önünde basın açıklaması yaptı.

Devamını Oku

CHP'li Emir'den Yarınki AKP Kongresi İçin Çarpıcı İddia!

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir akıbeti belli olmayan 1,5 milyon doz Pfizer aşısı hakkında yarın yapılacak AKP kongresini işaret ederek, “İlk defa, yarın yapılacak AKP kurultayında katılımcılardan covid testi istenmediğini öğrendik. Bu rahatlığın sebebi ne olabilir? Yoksa 1,5 milyon kayıp Pfizer aşısı AKP kurultayına katılacak mutlu azınlığa mı uygulandı?” diye sordu.

Devamını Oku

Konya'da AKP'ye Tepki: 'Yüzde 80 Oy Alırım' Diyorlar Ama Bu İşler Öyle Olmayacak!

Konya’da pandemi kısıtlamaları nedeniyle ekonomik olarak zorlanan kafe ve restoran sahipleri Konya Valiliği önünde toplandı. Valiliğe taleplerini ileten esnaf,

Devamını Oku

Dövizdeki Artışın Nabzını Adıyamanlı Esnaf Tuttu: Yağ Altın Gibi Olmuş

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Merkez Bankası Başkanı değişimiyle artan döviz kurunun nabzını esnafı dinleyerek tuttu. Bakkal, yağ fiyatlarının 1 ayda 7 lira arttığını belirterek, “Vallahi yağ altın gibi olmuş” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan 'Bu Felaketi Nasıl Atlatırız?' Paketi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a Soruyorum; Sen Bunun Neresine Karşısın?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Bir sabah kalktık bu parlamentodan oy birliğiyle çıkan, kendisinin de imzaladığı bir sözleşmeyi ben feshettim diyor. Kime danıştın, kime sordun, hangi kadınlara sordun sen? Bu kadınların nasıl şiddete uğradığını sen biliyor musun?" diye konuştu. Sözleşmeden maddeleri okuyan Kılıçdaroğlu, "Bütün kadınların huzurunda Erdoğan'a soruyorum; sen bunun neresine karşısın?" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a ‘Doktor’ Göndermesi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Ekonominin geldiği noktayı eleştiren Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da ti'ye aldı: Covid-19'da yaşanan aksaklıklarla ilgili 'ben sorumlu değilim' diyebilmek için "Ben tıp mensubu değilim, benim alanım ekonomi" diyordu. Ekonominin geldiği yer malum. Allah yüzümüze bakmış, iyi ki doktor değil. Doktor olsa, memlekette yaşayacak kişi kalmazdı.

Devamını Oku

Süleyman Soylu'dan 'İstanbul Sözleşmesi' Tepkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili yaptığı iki açıklamanın ardından bu kez daha net konuştu. İlk açıklamasında "Aldığımız önlemler bizi vatandaşımıza karşı mahcup etmeyecektir" diyen ardından, Dünya'daki ve Avrupa'daki kadın cinayetleri oranlarında Türkiye'yi kıyaslayan Soylu, bugün katıldığı etkinlikte, Türkiye’nin egemen bir devlet olduğunu ifade ederek, istediği sözleşmeye imza atıp, istediği sözleşmeden çıkabileceğini söyledi.

Devamını Oku

Ömer Faruk Gergerlioğlu AYM’ye Başvurdu

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Anayasa Mahkamesi’ne (AYM) yaptığı başvurusunun ardından “adalet nöbetine” HDP Genel Merkezi’nde devam etme kararı aldı.

Devamını Oku

Yargıtay Başsavcılığı, Kaftancıoğlu’na 4 Suçtan Ceza Verilmesini İstedi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında 5 ayrı suçtan verilen hapis cezasının “silahlı terör örgütü propagandası yapma” suçundan bozulmasını, 4 suçtan verilen hapis cezasının ise onanarak, 8 yıl 2 ay 20 gün hapis ile cezalandırılmasını istedi. Tebliğnamede istenen cezaların onanması durumunda Kaftancıoğlu'nun hapis yatması gündeme gelecek.

Devamını Oku

Çiftçi: 4 Kilo Patates 1 Maske Yapıyor

Niğde Bozköy'lü çiftçi deposunda beklettiği patatesi 30 kuruşa sattığını belirterek, "Markette maske 1 lira yani 4 kilo patates bir maske ediyor" dedi.

Devamını Oku

AYM'nin Kavala Kararında Kafka'nın Romanına Atıf Yapıldı

Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 1239 gündür tutuklu yargılanan iş insanı Osman Kavala'nın bireysel başvurusunda oyçokluğu ile verdiği ret kararının gerekçesi yayımlandı. AYM Başkanı Zühtü Arslan, Kavala’nın Barkey ile görüşmesinin içeriğinin bilinmediğine dikkat çekerek, Barkey ile görüşen herkesin tutuklanabileceğini vurguladı. AYM üyesi Engin Yıldırım muhalefet şerhinde Kafka’nın Dava romanına atıf yaparak, “Josef K. Kendisini aniden bir hukuk sarmalının ve labirentinin içinde bulmuştu.: ‘ Josef K. Bir hukuk devletinde yaşıyordu” ifadelerine yer verdi.

Devamını Oku

CHP'li Torun'dan Gezi Parkı Tepkisi: Siyasi Amaçla Alınan Kararı Tanımıyoruz!

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Gezi Parkı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden alınıp Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı'na devredilmesine “Hukuki dayanaktan yoksun olan ve tamamen siyasi amaçlarla alınan bu kararı tanımıyoruz” diye tepki gösterdi.

Devamını Oku

Meral Akşener: Türkiye Yönetim Kriziyle Karşı Karşıya!

Partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararnameyle çıkılmasına tepki gösterdi. Akşener, "Devletimizin Sayın Erdoğan'ın elinde oyuncak olmasına sessiz kalamayız” dedi.

Devamını Oku

Beşiktaş'ta İstanbul Sözleşmesinin Feshine Tepki: Yok Hükmündedir!

Halkın Kurtuluş Partisi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine karşı Beşiktaş Barbaros Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Borsa Sert Düştü!

Merkez Bankası başkanının değişmesinin ardından dolarda da sert bir yükseliş yaşandı. Bu durumun borsa üzerindeki etkisi de aynı derece de keskin oldu. Borsa’da tarihi denecek bir çöküş yaşandı. Borsa’daki tarihi çöküş sonucunda ise Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Akbank hisseleri taban oldu.

Devamını Oku

Mithat Sancar Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar hakkında Nevruz kutlaması sırasında yaptığı konuşması nedeniyle soruşturma başlattı.

Devamını Oku

Ali Babacan: Naci Ağbal, 130 Milyarı Sorduğu İçin Gitti!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan "Bir rivayet vardır ki; bu ayrılan Merkez Bankası Başkanımız, gece görevden alınan demiş ki; ‘Şuna bir bakın ne oldu’ diye. Devlet geleneğinden gelen, devletin sahip olduğu her şeyin aslında millete ait olduğunu bilen değerli bürokratlarımızda bu kaygı vardır hep. 'Bu 130 milyar dolar yok, ama nereye gitmiş' diye. Ve bununla ilgili yapılan bir çalışma neticesinde de bu kararın alınması ile ilgili bir rivayet var. Doğru yanlış bilmeyiz. Ama doğruysa da ben şaşırmam” diye konuştu.

Devamını Oku

Ahmet Davutoğlu: İktidarın 4 Aylık Tiyatrosu Sona Erdi!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin 1. Maltepe Olağan Kongresi’nde konuşarak gündeme dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

Faik Öztrak: Şahsım Hükümeti Sebep, Buhran Sonuçtur!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası Başkanı’nın yeniden değişmesi ve Türk lirasındaki sert değer kaybına tepki gösterdi. Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Faiz sebep; enflasyon neticedir” ifadelerine gönderme yaparak, “Şahsım hükümeti sebep; buhran sonuçtur… Biz buharlaşan 128 milyar doların hesabını sordukça; Erdoğan, ‘Başınıza damat kadar taş düşsün’ diyerek beddua etmişti. Bedduası tuttu, ne yazık ki milletin başına, damat kadar taş düşmüştür. Bunun sorumlusu da Erdoğan’ın kendisidir. Erdoğan emaneti sahibine teslim etmeli, sandık milletin önüne gelmelidir” dedi.

Devamını Oku

İyi Partili Tatlıoğlu: Erdoğan, İstifa Ve Seçim Sürecini Başlatmalıdır

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, "Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanlarındaki bu değişikliklerin nedenlerini kamuoyu ile paylaşması, 128 milyar dolarlık döviz rezervi erimesinin bilgilerini kamuoyu ile paylaşarak istifa sürecini başlatması ve Türkiye’de bir seçim sürecini başlatması gerekmektedir" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' Çıkışı: Büyük Bir Tehdit Ve İhanettir!

İzmir'de düzenlenen su zirvesinde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, su kaynaklarının tahrip edilmesine yönelik hamlelere fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi. İmamoğlu,

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Gezi Parkı Yanıtı: Davamızı Başlatıyorum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir’de, gazetecilerin Gezi Parkı ve İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili sorularını yanıtladı. Gezi Parkı’nın, Sultan Bayezid Vakfı’na devrine ilişkin soruya, “İstanbul halkına ait güzel bir parkın, akşamdan sabaha bir kararla, Vakıflar Genel Müdürlüğü adına tescil edilmesi, İstanbulluya karşı hiçbir kural dinlemeksizin, kendi bildiğini yapmaya çalışan bir aklın sonucu. Hızlıca yasanın ışık tuttuğu şekilde, tekrar İstanbul halkı lehine bir karar çıkacağını umut ediyorum, davamızı başlatıyorum” yanıtını verdi. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı kararıyla feshedilen “İstanbul Sözleşmesi” ile ilgili soruyu da “Çağdaş bir ülkede yaşama direncini, sevincini artıran böyle bir sözleşmeyi bertaraf edenlere en büyük dersi kadınlar verecektir diye düşünüyorum” şeklinde yanıtladı.

Devamını Oku

CHP'li Öztunç: Akp'nin Yanlış Politikaları Nedeniyle Su Fakirliğini Konuşuyoruz

CHP’nin Doğa Hakları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 22 Mart Dünya Su Günü’nde, Türkiye’nin yaşadığı su sorunlarına dikkat çekerek “AKP var olanı korumak, geliştirmek yerine son damlasına kadar tüketmeyi tercih ettiği için bugün su fakirliğini konuşuyoruz” dedi.

Devamını Oku

Deva Partisi ''İstanbul Sözleşmesi'' Kararını Yargıya Taşıyor

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanı imzasıyla feshedilmesini yargıya taşıyor. "DEVA Yaşatır" kampanyasını başlattıklarını duyuran Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, “Yok hükmündeki bu karardan dönülmesi için tüm Türkiye’den yüzlerce kadın bu usulsüz karara dava açacak ve kadınların, çocukların yaşam hakları için davacı olacağız” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Arık: 36 Saat Uyumayan Hekim Kanayan Damara Dikiş Atıyor

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TBMM’de asistan hekimlerle birlikte düzenlediği basın toplantısında, “Kan alkol değeri onbinde 5’e ulaştığında sürücünün ehliyetine el konuluyor, otobüs şoförüne kesintisiz 5 saatten fazla otobüs kullandırılmıyor ama 36 saat uyumayan bir hekim, kanayan damara dikiş atıyor, iki damarı birleştiriyor, reçete yazıyor, acil müdahalede bulunuyor” dedi. Asistan Hekim Cansel Yaşar da “Asistan hekimler hastaneyi döndürecek ucuz iş gücü olarak görülmekte, hocaların sorumluluğunda olan angarya işler dahil bütün işler omuzuna yıkılmakta ve eğitim süreci baltalanmaktadır” diye konuştu.

Devamını Oku

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu’na “10 Gün İçinde Teslim Ol” Tebligatı Yapıldı

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’na 2,5 yıl hapis cezası için teslim olması amacıyla Ankara'daki evinde tebligat yapıldı. Gergerlioğlu’nun 10 gün içinde teslim olması gerekiyor. Gergerlioğlu, "Ben adalet nöbetine devam ediyorum, buradayım, Ankara'dayım. İnfaz edecekse, edebilirler" dedi.

Devamını Oku

Ayasofya Camii İmamı Mehmet Boynukalın'dan Dolar Artışı Sonrası Tweet

Siyasetin içinde fazla olduğu gerekçesiyle tepki çeken Ayasofya Camii imamı Mehmet Boynukalın, dövizin sert yükselişine de kayıtsız kalmadı. Bakara Suresi'nden ayetler paylaşan ve yurttaşları sabırlı olmaya çağıran Boynukalın, "Faizcilerle mücadele etmek İslam'ın emridir" dedi.

Devamını Oku

Borsa İstanbul’da İşlemler İkinci Kez Durdu: Kayıp Yüzde 7’nin Üzerinde!

Merkez Bankası’nda başkan değişikliği sonrası piyasalardaki satış baskısından Borsa İstanbul da etkilendi. Yüzde 6,65 düşüşle açılan borsada, devre kesici uygulaması tetiklendi ve işlemler yarım saatliğine durduruldu. İşlemler yeniden başladıktan sonra kayıplar yüzde 7’nin üzerine çıktı. Ardından 2. kez devre kesici uygulaması devreye girdi.

Devamını Oku

TBMM Bahçesine Yıldırım Düştü

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bahçesindeki büyük çınar ağaçlarından birisine yıldırım düştü. Yüksek ses kısa süreli panik yaşatırken, ağacın büyük dallarından birisi kırılıp yola düştü. Olayda kimse yaralanmazken, kapalı garaja giren bir araçta hafif hasar oluştu.

Devamını Oku

CHP'li Toprak: Erdoğan'ın Reform Paketleri Dışarıya Pazarladığı Makyaj Seti

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, bir yanda açıklanan reform paketleri bir yanda yaşanan milletvekilliği düşürmeleri ve devamındaki tartışmaları örnek göstererek “Kendi tabanında bile hızla oy kaybeden, ittifak ortağı ile sorun yaşayan, her alanda iyice sıkışan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birilerini hoş etmek için 2021’de reform sözcüğünü sıklıkla telaffuz etmeye mecbur kaldı ve bu yola başvurdu. AB’ye, ABD’ye, yabancı yatırımcıya şirin görünmek zorunda. Sıraladığı reform maddeleri dışarıya karşı pazarladığı yeni bir makyaj seti” dedi.

Devamını Oku

2020’de İşsizlik Oranı Yüzde 13,2 Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılı İş Gücü İstatistikleri’ni açıkladı. 2020'de işsizlik oranı bir önceki yıla göre 0,5 puanlık azalış ile yüzde 13,2 seviyesinde gerçekleşti. 2020 yılında dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgınının istihdam üzerindeki olumsuz etkilerinden korunmak için işten çıkarma yasağı uygulanmıştı.

Devamını Oku

CHP'li Torun: CHP'li Belediyeler Yardımları 2 Kat Artırdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, iktidarın 31 Mart seçimlerinden önce “CHP gelirse yardımlar kesilir” söyleminin boşa çıktığını açıklayarak, “İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve Mersin büyükşehir belediyeleri, 2018 yılında 496 milyon 724 bin TL yardım yaparken, bu rakam 2020 yılında 959 milyon 527 bin TL’ye yükselmiştir. Yardım yapılan hane sayısı da yaklaşık 2 kat artmıştır” dedi.

Devamını Oku

Hazine Ve Maliye Bakanı Elvan'dan Döviz Kuru Artışı Sonrası Açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Merkez Bankası Başkanı değişiminin ardından yaptığı ilk açıklamada “Uygulamakta olduğumuz ‘enflasyonda düşüşü önceliklendiren’ makro politika çerçevesi, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir” dedi.

Devamını Oku

İYİ Partili Lütfü Türkkan'dan Naci Ağbal Yorumu: Tımarhaneye Döndü Ülke

Türkiye'de hayati kararların gece yarısı Cumhurbaşkanı tarafından alınması ve halka dayatılmasına yönelik tepkiler sürüyor. Merkez Başkanı Naci Ağbal'ın yandaş gazete Yeni Şafak'ta hedef gösterilmesinin ardından görevden alınmasına tepki gösteren İyi Partili Lütfi Türkkan, "Tımarhaneye döndü ülke" yorumunu yaptı.

Devamını Oku

Ali Öztunç'tan Gezi Parkı Tepkisi: Erdoğan Bu Gerçeği Kabul Edecek!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Taksim Gezi Parkı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinden alınması için “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’dur. Erdoğan bu gerçeği yok edemez, bunu kabul etmek zorunda” diye konuştu.

Devamını Oku

İçişleri Bakanı Soylu'dan İstanbul Sözleşmesi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Kararı'yla feshedilen İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin, "Türkiye'de kadın cinayetlerinin arttığı söylemi, tamamen yalandır ve eldeki verilerle desteklenmemektedir. Yakın zamanda herkes görecektir ki aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadelede atılan tüm adımların olumlu sonuçlarını alacağız" dedi.

Devamını Oku

CHP Olağanüstü Toplanıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi, Merkez Bankası Başkanı'nın değişmesi ve Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çıkması üzerine olağanüstü MYK ve PM kararı aldı.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul Sözleşmesi Kararı İçin Tepki!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine karşı “Haklarınıza sahip çıkınız. Hukukunuza sahip çıkınız” diyerek kadınlara seslendi. Kılıçdaroğlu, “Her zaman, her yerde, her ortamda bütün kadınların hakkına, hukukuna sahip çıkacağım” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan İstanbul Sözleşmesi Açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine ilişkin, "Ankara'da kadınlarla yan yana yürümeye, adil ve eşit yarınları beraber inşa etmeye devam edeceğiz" dedi.

Devamını Oku

İYİ Parti Olağanüstü Toplanıyor!

İYİ Parti, İstanbul Sözleşmesi'nin Cumhurbaşkanı kararıyla feshedilmesinin ardından olağanüstü toplanıyor. Genel Başkan Akşener, Divan Kurulu üyeleri ile milletvekillerini görüşmeye çağırdı.

Devamını Oku

İstanbul Sözleşmesi'nin Feshine CHP'den Tepki Yağdı!

Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararname ile İstanbul Sözleşmesi'nden çıkması üzerine CHP olağanüstü toplantı kararı alırken; genel başkan yardımcısı ile milletvekillerinden sert tepkiler geldi. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Sera Kadıgil, “İstanbul Sözleşmesi bizi, biz İstanbul Sözleşmesi’ni yaşatacağız” derken CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, “İstanbul Sözleşmesi, kadınların can simididir. Parlamento kararını yok sayarak, ‘Cumhurbaşkanı Kararı’ ile sözleşmeden çıkılamaz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul Sözleşmesi Tepkisi

İstanbul Sözleşmesi'nin Cumhurbaşkanı kararıyla feshedilmesine tepki gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bu, her görüşten kadının yıllardır verdiği mücadeleyi hiçe saymaktır" dedi.

Devamını Oku

Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzasıyla İstanbul Sözleşmesi'nden Ayrıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası bulunan karar ile Türkiye, kadınları şiddetten korumaya yönelik hükümler içeren İstanbul Sözleşmesi’nden ayrıldı.

Devamını Oku

Hendek Patlaması Davasında Karar!

Sakarya Hendek’te 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'ndaki patlamaya ilişkin açılan davanın ikinci duruşmasında ara karar açıklandı. Mahkeme, fabrika sahiplerinden Yaşar Coşkun ile Asiye Angın, Erşan Öztürk ve Hasan Ali Velioğlu'nun tutukluluk halinin devamına; İş Güvenliği Uzmanı Aslı Bozkurt'un tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Mağdurların Avukatı Can Atalay, karar sonrası yaptığı açıklamada "Bu dava Türkiye’de işçilere insan muamelesi yapılması davası. Bu dava işçi canının en ucuz maliyet kalemi olarak kavranmaması davası. İşçi hayatının en ucuz malzeme olarak kabul edilmemesi davası" dedi.

Devamını Oku

Üreticiden İktidara 'Terörist olduk' Tepkisi: 'Biz Üretmek İstiyoruz. Devlet Bizim Bacağımıza Sıkıyor

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur Antalya'da halcileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Cesur'a sıkıntılarını anlatan bir halci, "Biz gıda teröristi olduk. Orada çıkıp da ‘o terörist bu terörist’... Herkes terörist olmaz arkadaş bir memlekette ya. Biz üretmek istiyoruz. Devlet bizim bacağımıza sıkıyor. 'Yürüme, ayağa kalkma’ diyor bize” diye tepki gösterdi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu “Adalet Yürüyüşü”nde Kendisine Eşlik Eden Veysel Kılıç'ı Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalet Yürüyüşü”nde kendisine eşlik eden Veysel Kılıç'ı İstanbul Silivri'deki evinde ziyaret etti. Ziyaret sırasında bir kadın "Seni cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorum" diye konuşunca Kılıçdaroğlu, "O ne olur bilmiyorum, orası şimdilik karanlık bir alan. Önemli olan bu memlekete huzurun gelmesi" karşılığını verdi.

Devamını Oku

CHP'den Türkdoğan Tepkisi: Muhalif Olan Herkes Susturulmaya Çalışılıyor

CHP Esnaf Masası heyeti ile Batman’da basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba İHD Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan’ın gözaltına alınmasını “AKP’nin planı” diye yorumlayarak, “Muhalif olan herkes susturulmaya çalışılıyor” dedi.

Devamını Oku

Taşçıer: İktidar Da Edizer İle Aynı Fikirde Mi?

CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Gamze Taşcıer, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı iken medeni hukuk ve laiklikle ilgili sözleri nedeniyle görevden alınan Ali Edizer’in yeniden göreve başlatılmasına tepki gösterdi. Taşcıer, “Bakanlık kendisine ödül vermeyi seçmiş. Bu karar ister istemez şunu akla getiriyor; iktidar da Edizer ile aynı fikirde mi” dedi.

Devamını Oku

Gergerlioğlu'ndan TBMM Başkanı Şentop'a: Anayasayı Çiğnemek İçin Mi Orada?

Milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu, İnsan hakları hukukçusu Kerem Altıparmak ve kapatılan Demokratik Toplum Partisi Eş Başkanı Ahmet Türk ile düzenlediği basın toplantısında “Partimize yönelik saldırılara karşı direniyoruz” dedi. Ahmet Türk ise “Türkiye’de hukuk yok neyin tartışmasını yapacağız? Hukukun olmadığı bir yerde hukuk tartışmasına girmek anlamsızdır” diye konuştu.

Devamını Oku

Babacan: Erdoğan Ya Gereğini Yapacak Ya Özür Dileyecek!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası faiz artırımı açıklamasına eleştirdi. Babacan, “Şimdi Erdoğan’ın söyledikleri bir tarafta, Merkez Bankası’nın açıklamaları bir tarafta. İki ayrı uçta. Ya Erdoğan çıkacak diyecek ki; ‘Bu adamlar benim sözümü dinlemiyor, onun için bu faizi yükselttiler’ diyecek. Ve gereğini yapacak. Ya da faizin yükselmesi doğru bir işse çıkıp, bu ülkeye bu topluma özür dileyecek” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan HDP'ye Açılan Kapatma Davası İçin İlk Yorum

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı arayarak, Nevruz Bayramı'nı kutladığını belirtti. Yapılan açıklamada, İmamoğlu'nun HDP'ye açılan kapatma davası için "demokrasiye aykırı bir tutum" olarak değerlendirdiği bildirildi.

Devamını Oku

CHP'li Emre'den Bahçeli'ye: Andımız Tartışmalarını Kapatmak İstiyorlar

CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Zeynel Emre, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, “ HDP’nin kapatılması namus görevimizdir” açıklamalarına, “ Parti kapatmak namus görevi olamaz” sözleri ile tepki gösterdi. Üst üste yaşanan gelişmelerin sürecin sadece yargısal olmadığının ispatı olduğunu vurgulayan Zeynel Emre, “Çözüm sürecinde PKK’nın talebi ile kaldırılan andımız tartışmaları MHP’yi zor durumda bıraktı, bu konuyu kapatmak istiyorlar. Aynı zamanda Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesi ve HDP’ye kapatma davası açılması tesadüf olamaz” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Her Bir Belediyemizin Balkan Coğrafyasından Bir Kardeş Belediyesi Olsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balkanlar'a yönelik iş birliği çalışmalarının ülkelerin iç politikasına alet edilmemesi gerektiğini savunarak, “En büyük dileğim her bir belediyemizin Balkan coğrafyasından bir kardeş belediyesi olsun” dedi.

Devamını Oku

Hortumu Kesilen Şahıs Bakın Kim Çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği'ne yaptığı ziyarette olay çıkaran şahsın İBB'ye bağlı İSMEK'te eskiden eğitici olduğu ortaya çıktı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Çanakkale'de Şehitliği Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinleri kapsamında Çanakkale Şehitler Anıtı'nı ziyaret ederek çelenk bıraktı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'na Şehitlikte Provokasyon Girişimi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zeytinburnu Abay Kunanbayoğlu Meydanı için düzenlenen açılış töreni öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu’na, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen tören sonrasında bir vatandaşın kendisine yönelik tepkisi soruldu. Şehitlikte herhangi bir tatsızlık yaşanmadığını belirten İmamoğlu, soruyu, “Ben, orada, yüzlerce şehit ailesiyle, gazi ailesiyle, gazilerimizle kucaklaştım, dertleştim. Benimle, milli duygular üzerinden kimse bu tarz bir ilişkiye girmeye kalkmasın” şeklinde yanıtladı

Devamını Oku

Özel: Erdoğan Diktatör Olduğunu İtiraf Etti, Bahçeli De Küçük Diktatördür!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP'ye açılan kapatma davası, Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve MHP’den gelen “beşinci kol faaliyeti” eleştirilerini bir arada değerlendirdi. Özel, "Erdoğan bir faşist diktatörün, General Franco’nun ‘beşinci kol’ ifadesini kullanarak bir diktatör bozuntusu olduğunu itiraf etti. Bahçeli de diktatör bozuntusunun küçük ortağıdır. Küçük diktatördür" diye konuştu.

Devamını Oku

CHP'li Özkoç'tan İktidara: Öcalan Ve Pkk İstediği İçin Mi Yargıyı Harekete Geçirdiniz?

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı HDP’nin kapatılması davası ile ilgili olarak “Abdullah Öcalan ve PKK, ‘Kürt sorununun tek muhatabı biziz başka muhatap istemiyoruz’ dedikleri için mi siz HDP’nin kapatılmasıyla ilgili yargıya gerekli uyarıyı yapıp harekete geçirdiniz?” diye sordu.

Devamını Oku

Kadıköy'de 18 Mart Eylemi: Çanakkale Geçilmez!

Halkın Kurtuluş Partisi, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106’ncı yıldönümünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Özgür Özel'den 'Love Erdoğan' Tepkisi: Örgütümüzü Ve Belediyemizi Ezemezler!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İzmir'in Selçuk İlçesi'ne gelerek, izinsiz asılan "Love Erdoğan" pankartlarını iki kez kaldırtması nedeniyle AKP'lilerin tepkisini çeken Belediye Başkanı CHP'li Filiz Ceritoğlu Sengel'e destek verdi. Yaşanan gerilimin ardından ilçedeki tüm billboardları "#TekSevdamızAtatürk" mesajının olduğu Atatürk fotoğraflarıyla donatan Sengel'den ve CHP İlçe Teşkilatı'ndan övgüyle bahseden Özel, "Selçuklu güzel insanların temennilerini paylaşıyoruz. Belediyemizi, teşkilatımızı karınca gibi ezmek isteyenlere tek söyleyeceğimiz var; karıncanın kardeşi var. O da tüm CHP’li belediyelerdir" dedi.

Devamını Oku

Meral Akşener Çanakkale'de Esnaf Ve Vatandaşı Ziyaret Etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla geldiği Çanakkale’nin Biga ilçesinde esnafı ziyaret etti.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Yerel Yönetimde Reforma İhtiyaç Var

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel yönetimin reforma ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Kentin sahibi bu kentte yaşayan insanlar olmalı. Hesap sormalı, denetlemeli. Hem yasal düzenlemelerde hem yönetimde olan insanların yerel demokrasiye inançlarını ortaya koyma konusunda reforma ihtiyaç var" dedi.

Devamını Oku

Erdoğan'dan 'Andımız' Çıkışı: Milli Andımız İstiklal Marşı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğrenci Andı ile ilgili tartışmaları ile ilgili üstü kapalı bir açıklamada bulundu. Erdoğan,

Devamını Oku

Öztrak: 128 Miyar Dolar Rezervi Boş Yere Yakmanın Bedelini Yüksek Faiz Olarak Ödüyoruz

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası, politika faizini 200 baz puan artırarak yüzde 19'a yükseltmesini, "128 milyar dolar rezervi boş yere yakmanın bedelini 'yüksek faiz' olarak ödüyoruz. Türkiye dünyada en yüksek faiz uygulayan 7. ekonomi haline geldi" sözleriyle eleştirdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Şehit Aileleriyle Birlikte Duygusal Anlar Yaşandı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği’nde anma töreni düzenlendi. Törenin ardından şehit mezarlarına karanfil bırakan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, acılı ailelerden gelen talepleri dinledi. Bazı vatandaşların sorunlarını, yanında bulunan yardımcılarına ileten İmamoğlu, gerekli çözümlerin bulunması talimatı verdi.

Devamını Oku

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı

Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 200 baz puanlık artışla yüzde 17'den yüzde 19'a yükseltti.

Devamını Oku

Devlet Bahçeli Yeniden MHP Genel Başkanı Seçildi

MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı’nda oy kullanan 1277 delegenin tamamının oyunu alan Devlet Bahçeli yeniden Genel Başkan seçildi. Bahçeli, 18 Mayıs 1997 tarihinden bu yana MHP Genel Başkanlığı görevinde bulunuyor. MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı, “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik”, “Kazanan Türkiye olacak” temasıyla yapılıyor.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Destek İsteyen EYT'lilere: Size Söz Veriyorum Hakkınızı Savunacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ ziyareti sırasında Trakya Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği üyeleri ile bir araya geldi. EYT'li bir vatandaş Kılıçdaroğlu'na "Biz bu adaleti sizin sağlayacağınızı biliyoruz. Sonuna kadar arkanızdayız. Yürümekse biz Tekirdağ'dan yürümeye başlayacağız" diye seslendi. Kılıçdaroğlu da "Size söz veriyorum hakkınızı savunacağım" diyerek EYT'lilerin yanında olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Veli Ağbaba: Hukuk Askıya Alınmış, Milli İrade Tecavüze Uğramıştır!

CHP Esnaf Masası, Doğu ve Güneydoğu Anadolu gezisine Mardin'de devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba milletvekilleriyle beraber yaptığı açıklamada doğu illerindeki işsizlik ve yoksulluğa dikkat çekti. Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve HDP'ye açılan kapatma davasına da tepki gösteren Ağbaba, "Türkiye’de hukuk askıya alınmış, milli irade tecavüze uğramıştır." dedi.

Devamını Oku

Ali İsmail Korkmaz 27. Yaş Gününde Anılıyor

Gezi direnişi sırasında Eskişehir’de karşıt görüşlü kişiler ve polis tarafından darp edilerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, yaşasaydı bugün 27 yaşında olacaktı. Henüz 19 yaşındayken katledilen Ali İsmail, bugün ailesinin kurduğu ALİKEV tarafından online etkinliklerle anılacak.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Şehit Aileleri Ve Gazilerle Buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, şehit aileleri ve gazilerle video konferans toplantısında bir araya geldi. Şehit ailelerinin sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, "Şehitler hepimizin şehidi. Şehitler arasında ayrım yapmak devlete yakışmaz. 15 Temmuz şehitlerimiz, terör şehitlerimiz var. Gazilerimiz var. Her birisinin ailelerinin aldığı aylıklar farklı. Biri 6 bin lira diğeri 1430 lira aylık alıyor. Bu ayıbı sonlandırmamız lazım. En çok şehitlerden söz eden, şiirler okuyanlar, peki nerede bu insanlar? Size (şehit ailelerine) gelince mangalda kül bırakmıyorlar. İcraata gelince ortada kimse yok" dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Çanakkale Zaferi'nin Yıldönümü Etkinliğine Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Kadifekale Şehitliği'nde düzenlenen resmi törene katıldı.

Devamını Oku

Duayen Gazeteci Seçkin Türesay Yaşamını Yitirdi

Duayen gazeteci Seçkin Türesay koronavirüs nedeniyle 77 yaşında yaşamını yitirdi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'HDP'ye Kapatma Davası' Hakkında İlk Yorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'ye kapatma davası açılmasını eleştirerek, "İktidarda kalmak için her türlü numarayı çevirip, acaba nasıl iktidarda kalırımın yollarını arayanlar bu ülkenin demokrasisine katkıda bulunamazlar. Demokrasiyi savunuyorsak siyasi partilerin kapatılması ve sonlandırılması gibi bir süreci bırakmak zorundayız" dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Videolu 18 Mart Mesajı: Çanakkale Unutulup Geçilmez!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümünü videolu mesajla andı. Videoda, “Arada yıllar, yollar, nesiller de geçilir. Çanakkale unutulup geçilmez” denildi.

Devamını Oku

CHP'li Sarıbal: 1.350 Liraya Çiftçinizden Aldığınız Mısırı Şimdi 2.100 Liraya İthal Edeceksiniz

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO), 115 bin ton ithal mısır için açmış olduğu ihale ile ilgili konuşan CHP Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal 1.350 liraya çiftçiden alınan mısırın 2.100 liradan ithal edilmesine tepki gösterdi. Sarıbal, "Soru şu, 1.350 liraya çiftçinizden aldığınız mısırı şimdi 2.100 liraya ithal edeceksiniz" dedi.

Devamını Oku

Gergerlioğlu Meclis'teki Koltukta Sabahladı

Milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, yayınladığı videoda Meclis'teki odasında bir koltukta sabahladığını aktararak, buradan ayrılmayacağını aktardı. Gergerlioğlu, "Gerçek demokrasi nöbetimiz, direnişimiz devam ediyor" dedi.

Devamını Oku

HDP'ye Kapatma Davası Açıldı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP'nin kapatılması talebiyle Anayasa Mahkamesi'ne 'kapatma davası' açtı.

Devamını Oku

CHP'li Altay'dan Gergerlioğlu Kararına Sert Tepki!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Genel Kurul’da HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesi konusunda, "Meclisi yeniden ikinci bir ofsayta düşürmenin âlemi yoktur" diye tepki gösterdi.

Devamını Oku

Temel Karamollaoğlu'ndan Öğrenci Andı Tepkisi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Danıştay'ın "Öğrenci Andı" kararı için, "Meselemiz dürüstlüğü, doğruluğu çocuklarımızın ahlakına yerleştirmek; çalışkanlığı ise bir ideal haline getirmek olmalıdır aslında. Yoksa her sabah aynı andı tekrar ederek bir ülke ayağa kalkamaz, kalkamadı da. Oluşturulan suni gündemlerle bu milletin derdini örtbas etmek, hiç kimseye fayda sağlamaz" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Mahkeme Kararıyla İlgili İlk Açıklama

Devamını Oku

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun Vekilliği Düştü

TBMM Başkanlığı’nın, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na terör örgütünün propagandasını yapmak suçundan verilen 2 yıl 6 aylık hapis cezasına yönelik kararı TBMM Genel Kurulu’nda okundu. Kararın TBMM Genel Kurulu’nda okunmasıyla Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düştü.

Devamını Oku

İmamoğlu Dünyaca Ünlü Medya Sanatçısı Refik Anadol'un Sergisini Gezdi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyaca ünlü medya sanatçısı Refik Anadol’un hayal gücünü zorlayan yeni sergisi, “Makine Hatırları: Uzay”’ı, yerinde deneyimledi. Çalışmalarını NASA’da sürdüren Anadol’dan eseriyle ilgili bilgiler alan İmamoğlu, duygularını, “Çok etkileyiciydi. Böyle bir dehayı, İstanbul’dan dünyaya armağan etmek, bizim için büyük bir onur. Beni ziyarete gelen yabancı misafirleri sergiye yönlendireceğim. Gelip, bunu görsünler, etkilensinler. İstanbul’un ne olduğunu onlara hissettirelim” dedi.

Devamını Oku

CHP'den Ekrem İmamoğlu'na Verilen Ceza Hakkında Tepki

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada karar çıktı. Ordu 4. Asliye Ceza Mahkemesi, İmamoğlu’na 7.080 lira para cezası verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Dönemin Ordu Valisi kamu gücünü kullanan bir kişi olarak kamu gücünü kötüye kullandı. Bir kelimeyi çarpıttılar. O kelime kullanılmış olsa dahi suçun oluşmayacağını tüm hukukçular bilir" sözleriyle karara tepki gösterdi.

Devamını Oku

CHP'li Başarır: Cebinizi, Heybenizi Doldurdunuz Bari Denizi Doldurmayın

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin’de denizin doldurularak yapılması planlanan liman projesine ilişkin, “Ceplerinizi dolduruyorsunuz. Heybenizi dolduruyorsunuz. Yurt dışındaki banka kasalarınızı dolduruyorsunuz. Bari denizi doldurmayın. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhur İttifakı meclis üyeleri bu gerçeği gördü ve utanıp meclisi terk etti. Liman sorununu halka sorun, halk en doğru kararı verecektir” dedi.

Devamını Oku

Şanlıurfalı Çiftçi İyi Parti Grubunda Konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Grup toplantısında bu hafta kürsüyü Şanlıurfa’da çiftçilik yapan Bayram Sarı’ya bıraktı. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından çiftçilerin hesaplarına bloke konulduğunu belirten Sarı, “Hiçbir kurum, hiçbir bakanlık, hiçbir milletvekili, hiçbir siyasi onların önüne geçemiyor. Biz buna bir anlam veremiyoruz. Bu nasıl bir DEDAŞ. Madem böyle yapacaklardı neden bu DEDAŞ özelleştirildi” diyerek yakındı.

Devamını Oku

Ahmet Davutoğlu’ndan Tepki Çeken ‘Andımız’ Açıklaması

Eski AKP’li, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, “Milletimizin ortak vicdanı ve sözü olarak İstiklal Marşı varken tek parti döneminin tektipleştirici sloganlarına ihtiyaç yoktur” dedi.

Devamını Oku

Boğaziçililer Hakim Karşısına Çıkıyor

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan AKP'li Melih Bulu'yu protesto etmeleri sonrası 30 Ocak'ta tutuklanan iki Boğaziçi öğrencisi hakim karşısına çıkıyor. Konuya ilişkin basın açıklaması yapılması beklenirken yasak çıktı.

Devamını Oku

Bir Tweet Attı, İran Sınırına Sürüldü!

İzmir’de TCDD 3. Bölge Müdürlüğü'nde hareket memuru olan Serdar Urun, sosyal medyadaki "Sürgün insanlık suçudur" paylaşımı ve sendikal faaliyetleri nedeniyle İzmir'den 1880 kilometre uzaklıktaki TCDD'nin İran sınırında bulunan Van Kapıköy İstasyonu'na gönderildi. İzmir'de Birleşik Taşımacılık Sendikası üyesi işçilerin sürgün edilmesine tepki amacıyla tweet attığını belirten Urun, "Bizi Demiryolları lojmanlarından da çıkartıyorlar. Kanser tedavisi gören kayınvalidem, eşim ve iki oğlumla birlikte mağduruz" dedi.

Devamını Oku

CHP'li Akın: İktidar Elektrik Faturalarına Çağ Atlattı

CHP heyeti; çiftçi, esnaf ve vatandaşın sorunlarını sahada tespit etmek amacıyla Şanlıurfa’ya geldi. İki günlük program öncesinde basın açıklaması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 2014 yılından bu yana tarımsal sulamada elektrik faturalarının yüzde 267 oranında zamlandığını belirterek, “Enerjide çağ atladık diye nutuk atan iktidar görüyoruz ki çiftçinin elektrik faturalarına çağ atlatmış" dedi.

Devamını Oku

Vatandaş 1,5 Liraya Ekmek Alamıyor: Hakkari Mavi Ama Umutlarımız Kırmızı

Türkiye’nin sıfır noktası Hakkari’nin Çukurca ilçesinde esnaf dertli. Fırıncı, “Ekmeği 1,5 liradan satıyoruz, alamayan oluyor, veresiyemiz çoğaldı. Hakkari mavi ama umutlarımız kırmızı. Borçları biraz daha ödeyemezsek kırmızıdan patlarız” diye sitem etti.

Devamını Oku

Köylülerden Belediyeye Taş Ocağı Tepkisi!

Samsun’un Kavak ilçesine bağlı Bekdemir köyünde AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen taş ocağı ve mıcır tesisine karşı köylülerin tepkisi sürüyor. Koparana dahi ceza verilmesi gereken salep bitkisinin bulunduğu ormanlık alanda kapasite artırımına giden Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ‘çevresel etki değerlendirme (ÇED) gerekli değildir’ raporu verildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in köylerine hizmetinin olmadığını söyleyen Özcan Lafçı, "Musluklarımızdan su akmıyor, altyapımız yok. Bu şekilde hiçbir hizmet yokken gelip de bizim burada yaşam alanımızı, doğamızı yok etmesine köylü olarak tepki gösteriyoruz" diye konuştu.

Devamını Oku

Meral Akşener, Erdoğan Ve Bahçeli'ye Sert Sözlerle Tepki Gösterdi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. 'Andımız'ın okutulmasının yasaklanmasına yönelik eleştirilerini dile getiren Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sert sözlerle tepki gösterdi. . Akşener, konuşmasına başlamadan önce bir öğrenciyi kürsüye çıkararak 'Andımız'ı okuttu.

Devamını Oku

CHP'li İlgezdi: Cumhur İttifakı Çanakkale Kahramanlarına Madalyayı Çok Gördü

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin, Çanakkale Zaferi’nin 106. yılında, savaşa katılanlara şeref madalyası verilmesine ilişkin yasa teklifi AKP ve MHP oyları ile reddedildi. İlgezdi, “Cumhur ittifakı Çanakkale kahramanlarına madalyayı çok gördü” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'nun Yargılandığı Davada Karar Çıktı

Devamını Oku

Dilek İmamoğlu "İlham Veren Adımlar" Kitabını Tanıttı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, “Büyüt Hayallerini” projesinin ilk ayağı olan “İlham Veren Adımlar” kitabının tanıtımını birlikte yaptılar. Kitabı okuyup kahramanların hayat hikayelerinden etkilenen 15 kız çocuğuyla aynı sahneyi paylaşan İmamoğlu çifti, çocukları da ayrı ayı dinledi. Projenin amacını, “En uzaktaki çocuğa” ulaşmak olarak açıklayan Dilek İmamoğlu, “En büyük arzumuz; çocukların özgüvenlerini güçlendirmek, emek verip, cesaret aşılamak. En uzaktaki çocuğumuza kadar ulaşmak istiyoruz. Bu projenin geliriyle pek çok kızımızın eğitimini desteklemek, onlar için yurtlar yapmak ve tüm çocuklar için kütüphaneler kurmak” diye konuştu.

Devamını Oku

Kahvehaneciler Böyle Seslendi: Yeter Artık, Bizi Sokağa İndirmeyin

Pandemi kısıtlamaları gevşetildi ancak kahvehanecilerin çilesi bitmedi. Kahvehanelerde oyun yasaklarından dertli olan esnaf aynı zamanda vergi borçlarının ertelenmemesinden de şikayetçi. Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, “Bugün AVM’ler, otobüsler, oteller yapılan kongreler tıklım tıklım dolu. Kahvehaneye geldiği zaman COVID oluyor. Yeter artık, bıçak kemiğe dayandı. Yakın ışıklarımızı, yeter artık, bizi sokağa indirmeyin

Devamını Oku

Mithat Sancar'dan HDP'nin Kapatılmasına İlişkin Açıklama Geldi

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar,

Devamını Oku

Hendek Katliamıyla İlgili Davada Gerginlik

Hendek'te Havai Fişek Fabrikası'nda meydana gelen patlamayla ilgili davanın bugünkü duruşmasında, mağdurlardan Enes Dilber'in Çin Mahallesi’nde barut üretimi yapılmadığı yönünde verdiği ifadeye, sanık müşteki Ahmet Çağırıcı ve diğer mağdurlar tepki gösterdi. Müşteki avukatlarından Can Atalay, Dilber'in ifadeleriyle ilgili "Savcılıktaki ifadesini önemli ölçüde değiştirmeye çalıştı. İşverenle uzlaşmazlık giderme tutanağına imza atmadan bir tür anlaşma yoluna gittiği iddia ediliyor" dedi.

Devamını Oku

HDP’li Gergerlioğlu’nun Milletvekilliği Yarın Düşecek

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında “terör örgütü propagandası yapma” suçlamasıyla kesinleşen yargı kararı yarın (17 Mart) Meclis Genel Kurulu’nda okunacak.

Devamını Oku

Gazeteciler Avşar Ve Önemli Yargılandıkları Davadan Beraat Ettiler

Sözcü gazetesine dava açan savcının sabıkası olduğunu yazan Cumhuriyet gazetesi muhabiri Seyhan Avşar, ve onun bu yazısını aynen Sözcü gazetesinin internet sitesinde yayımlayan Sorumlu Müdürü Necdet Önemli, "terörle mücadele görev almış kamu görevlisini hedef gösterme" suçlamasıyla yargılandıkları davadan beraat ettiler.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekonomi Reçetesi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye Andımız Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Andımız kararı ile ilgili açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye seslenerek;

Devamını Oku

CHP Heyeti Hakkari'de: Fitre Asgari Ücretten 534 TL Fazla

CHP Esnaf Masası Heyeti bölge ziyaretleri kapsamında Hakkari’ye geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Fitre rakamları açıklandı. 1 lira zam geldi. Türkiye’de zam gelmeyen tek şey fitre miktarı. Diyanet’i bile kendilerine benzetmişler. Asgari ücretten 534 lira daha fazla fitre açıklanmış durumda. Asgari ücretin az olduğunu kanıtlıyor. Asgari ücretin altında fitre belirleyen Diyanet İşleri Başkanlığına Allah akıl fikir versin” diye konuştu.

Devamını Oku

Başkanların Atama Yetkisi Meclislere Verildi

Danıştay, belediyelerin iştiraki olduğu şirketlerdeki belediye tüzel kişiliğindeki temsilcilerinin değiştirilmesi yetkisini belediye başkanlarından alarak belediye meclisine verdi.

Devamını Oku

CHP'den Kuyumculuk Taslağına Tepki

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ kuyumcu esnafını dolaşıp hükümetin hazırladığı yönetmelik taslağı ile ilgili görüşlerini dinledi. Aygun, “İktidar kaynak arayışı için Osmanlı’daki salma vergisi gibi halkın, esnafın üzerine çökmeye başladı” dedi.

Devamını Oku

AYM Çocuklarının İntiharında Okul Yönetimini Sorumlu Tutan Aileyi Haklı Buldu

Osmaniye’de okula götürdüğü cep telefonuna öğretmeni tarafından el konulan N.T, okuldan bir başka çocuğun erkek arkadaşı olması nedeniyle ailesinin aranması ve öğretmenleri tarafından kendisiyle dalga geçilmesi üzerine aynı gün intihar etti. Aile okul yöneticilerinin intihara yönlendirme, hakaret, duygusal şiddet gibi suçlardan yargılanmasını istedi, ama 9 yıllık hukuk mücadelesi sonuç vermedi. Anayasa Mahkemesi ailenin iddialarını haklı bularak olayla ilgili ceza soruşturması yapılmasını istedi.

Devamını Oku

CHP'li Öztunç: Sarayın Uçaklarını Sorgulamak Rahatsız Ediyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un 2016 yılında devletin VIP filosuna dahil edilen Kanada Bombardier yapımı Global Express 850 model uçakla ilgili soru önergesine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ‘Cumhurbaşkanlığının uhdesinde’ diyerek yanıt vermedi. Öztunç, “Sarayın uçaklarını sorgulamak dahi bunları rahatsız ediyor ve cevap vermekten kaçıyorlar” dedi.

Devamını Oku

Erdoğan'dan Koronavirüs Tedbirlerine İlişkin Açıklama

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Koronavirüs (Covid-19) tedbirlerine ilişkin konuşan Erdoğan, ''Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık'' ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu: Saraylarda Bunu Duymuyorsunuzdur, Paylaşayım Duyun!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Mart'ta yaptığı "Servis Taşımacıları Esnafı Buluşması'ndaki" bir konuşmayı sosyal medya hesabından, "Saraylarda bunları pek duymuyorsunuzdur, paylaşayım duyun..." notuyla paylaştı.

Devamını Oku

CHP'li Toprak: Türkiye Dış Politikada Geri Adımlar Atmaya Hazırlanıyor

CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Mısır ile diplomatik temaslarımız başladı” ifadelerine ilişkin “İktidar Türkiye’yi yalnızlaştıran dış politikasında bazı değişiklikler ve geri adımlar atmaya hazırlanıyor” dedi.

Devamını Oku

Faik Öztrak. Esnafa Paketten Şaka Çıkmış

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ekonomi reform paketini eleştirdi. Öztrak, “Bu pakette işçiye verilen bir şey yok. İşsize bir şey yok. Çiftçiye bir şey yok. Emekliye bir şey yok. Esnafa ise paketten çıka çıka, şaka çıkmış. Basit usulde vergilendirilen 850 bin esnaf, gelir vergisinden muaf tutulacakmış. Bu yılın bütçesinde, basit usul gelir vergisi tahsilat hedefi; 228 milyon 883 bin lira. Bunu 850 bin esnafa pay edersek, esnaf başına yılda 269 lira eder. Güne bölersek, günde 74 kuruş yapar. Ankara’da ekmek markette 1 lira 75 kuruş. Yani esnafa müjde diye verdikleri, yarım ekmek parası bile değil. Esnafa verdikleri bu yarım ekmeğe bile yetmiyor. Millete askıda ekmeği layık görenler, esnafımıza yarım ekmeği bile çok görmüş” dedi.

Devamını Oku

Engin Özkoç: Şirket Sahibi Aba Altından Sopa Gösteriyor

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, patlamanın meydana geldiği Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'nın sahibi Yaşar Coşkun'un, "Benim dışarıda olmam lazım işlerimi toparlayabilmem için, diğer işçilerin işsiz kalmaması için" sözleriyle işçileri, mağdurları tehdit ettiğini, aba altondan sopa göstererek, "Hakkınızı almak istiyorsanız, benden para almak istiyorsanız, sesinizi çıkartmayın" dediğini ifade etti.

Devamını Oku

CHP'li Gürer: Yapılan Açıklamalar Eski Tas Eski Hamam

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Yeni Ekonomi Reform Paketi'nde" tarımla ilgili söylemlerin tekrardan ibaret olduğunu belirti. Çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifi ve bankalara 180 milyara yakın borcu nedeniyle ekim yapamadığını ifade eden Gürer, " Yapılan açıklamalar eski tas eski hamam. Eski düzenlemeler yeniden yapılıyormuş gibi çiftçinin besicinin umutları bu defa da gündem olmadı" dedi.

Devamını Oku

İyi Partili Tatlıoğlu'ndan Danıştay'a ''Öğrenci Andı'' Tepkisi

İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Danıştay’ın “Öğrenci Andı” ve Atatürk kabartmalarının madalyalardan kaldırılması yönündeki kararlarına tepki gösterdi. Tatlıoğlu, “Danıştay bu vesile ile Türkiye’nin en önemli sorunlarını çözmüş ve artık Türkiye bir uçuşa geçecektir!” dedi.

Devamını Oku

Babacan'dan Ekonomi Reform Paketi Eleştirisi: Hasta Hastalığını Kabul Etmiyor

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ekonomi Reform Paketi’ne ilişkin, “Pakete bakıyoruz, bir defa çözmeleri gereken asıl sorunları tamamen ıskalamışlar. Hasta, hastalığını kabul etmiyor” dedi.

Devamını Oku

Erhan Usta'dan Çarpıcı Açıklamalar: Erdoğan'ın Açıkladığı Son Paket Olacaktır

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, “Ekonomi Reform Paketi" için, “Ak Parti hükümetleri bizim reform umutlarımızı bitirdi. Belki reformla bir şeyler olur umudu vardı bu reform paketiyle bu umutlar son buldu. Acaba Erdoğan tövbe mi ediyor” dedi.

Devamını Oku

Devlet Bahçeli: Öğrenci Andı Pimi Çekilmiş Bombadır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu’nun Öğrenci Andı’nın okullarda okutulmaması kararını, “HDP’li bölücülerin fezlekelerinin TBMM’ye gönderilip milli dayanışma şuurunun çelikleştiği bugünlerde Öğrenci Andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır. Danıştay skandal bir karara imza atmış, milli gerçeklerle çatışmıştır” sözleriyle eleştirdi.

Devamını Oku

'Love Erdoğan' Gitti, ‘Tek Sevdamız Atatürk’ Geldi

İzmir Selçuk'ta AKP İlçe Başkanlığı tarafından ilçenin farklı noktalarına astırılan 'Love Erdoğan' pankartlarının "izinsiz olduğu" gerekçesiyle belediye ekiplerince iki kez kaldırılmasıyla başlayan tartışma yeni bir boyut kazandı. Selçuk Belediye Başkanı CHP'li Filiz Ceritoğlu Sengel, ilçedeki tüm billboardları "#TekSevdamızAtatürk" mesajının olduğu kalpaklı Atatürk fotoğraflarıyla donattı.

Devamını Oku

Van Halkı CHP'ye Dert Yandı: Çocuklarım Perişan!

CHP Esnaf Masası heyeti, 81 ilde esnaf ve esnaf odalarını ziyaret etme planı dahilinde Van’a geldi. çay ocağında bir vatandaş, CHP heyetine, “Çocuklarım perişan, devlet yardım etmiyor. Eşim pandemiden dolayı çalışmıyor. Devlet yardım etmiyor. İzmir'de bir fabrika varsa Van'da da olsun. Bu insanlar boş kalmasın. Van'da genç kesimin yüzde 80'i işsiz” diye dert yandı. Bir başka vatandaş da, “Kanal İstanbul bize bir şey verir mi, parasını biz ödüyoruz” diyerek tepki gösterdi.

Devamını Oku

Hazine Bakanlığı'nın Kendi Raporunda Personelin Yolsuzluk Ve Rüşveti De Yer Aldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda geçen yıl 8 personel hakkında Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Yasası kapsamında disiplin işlemi yapıldı. Son 5 yıl içerisinde görevi nedeniyle suç işlediği gerekçesiyle personel hakkında yapılan 276 şikayete soruşturma izni verilmedi ve 35 şikayet ise işleme konulmadı. Ayrıca personel hakkındaki disiplin ve soruşturma evrakı sayısı 4 yılda katlanarak arttı.

Devamını Oku

Özgür Özel'den Bakan Koca'ya: Sağlık Çalışanlarına Ne Kadar Ek Ödeme Yapıldı?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, koronavirüs salgını sürecinde özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının özlük haklarında hiçbir iyileştirme yapılmadığını belirterek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Sağlık çalışanlarının özlük haklarını iyileştirmek için bir adım atacak mısınız? Yoksa, ‘sağlık çalışanlarının hakkını ödeyemeyiz’ demeye devam mı edeceksiniz” diye sordu.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu: Sıramız Geldi İkinci Doz Aşımızı Da Yaptırdık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Covid-19 aşısının ikinci dozunu olduğunu duyurdu.

Devamını Oku

Tarım Temasıyla Yapılacak İlk Girişimcilik Programı İçin Başvurular Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin TÜSİAD işbirliğiyle kurduğu Girişimcilik Merkezi İzmir, “tarım” temasıyla ilk girişimcilik programını başlatıyor. 3 Mayıs’a kadar başvuruların alınacağı program 18-35 yaş arası girişimcilere açık olacak.

Devamını Oku

Meral Akşener Mardin Kızıltepe Esnafını Ziyaret Etti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki esnafı ziyaret etti.

Devamını Oku

Mansur Yavaş 'Selam Chat' Diyerek Twitch Kanalı Açtığını Duyurdu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından "Selam chat" notuyla bir video paylaşarak Twitch kanalı açtığını duyurdu.

Devamını Oku

CHP'li Başarır Osmangazi'deki Araçları Saydı!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Osmangazi Köprüsü’nden geçen araçları saydı. Başarır, 1 saatte en fazla 15 araç geçtiğini, garanti verilen geçişler için yurttaşın vergileriyle köprüyü işleten şirkete ödenen parayı “2020 yılında geçiş garantileri sağlanamadığı için hazinenin kasasından 3,3 milyar lira gibi devasa bir para çıktı” diye açıkladı.

Devamını Oku

CHP'li Bakan: Biz Halkı Dinliyoruz, Sizin Cesaretiniz Var Mı?

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir ziyareti sonrası AKP cephesinden gelen tepkilere yanıt verdi. Bakan, "Biz halkımızı dinliyoruz, derdine derman oluyoruz. Halk derdini size anlatmıyor. Sizin insanların karşısına geçip onları dinlemeye cesaretiniz var mı?" diye konuştu

Devamını Oku

CHP'li Taşçıer'den Çok Konuşulacak 'Fahrettin Koca' İddiası

CHP Milletvekili Gamze Taşcıer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüs aşılarıyla yaptığı açıklamaları, "Berat Albayrak’ın ünlü bir sözü vardı, ‘Aralık Kasım'dan, Ocak Aralık'tan, Şubat da Ocak'tan daha iyi olacak. Net söylüyorum, Mart da Şubat'tan, hatta Nisan Mart’tan zaten iyi olacak.’ Aynı hikaye Fahrettin Koca da çıkıp millete aynı masalı anlatıyor. Berat Bey de böyle aylarla, tarihlerle haşır neşirdi. Şimdi ortadan kayboldu. Nerede, ne yapıyor bilen yok. Ne olur bilinmez ama her gün hayatımızda yer alan Fahrettin Bey de ansızın ortadan kaybolabilir" sözleriyle eleştirdi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ''14 Mart'' Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mart Tıp Bayramı mesajında, "Sağlık emekçilerimize söz veriyorum. Çalışma koşullarınızı iyileştireceğiz. Çalışırken can güvenliği endişesi yaşamadığınız ve emeğinizin karşılığını aldığınız bir sağlık sistemini birlikte kuracağız. Güçlü sosyal devleti birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Dünya Şampiyonu 7 Yaşındaki Kumsal İle Buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Caribou Contests Matematik Yarışması'nda 2 bin 283 öğrenci arasından birinci olan 7 yaşındaki Kumsal Cemre Badem ve ailesiyle İzmir'de bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden giderek ülkeye ve insanlığa fayda sağlamak, büyüyünce de beyin cerrahı olmak istediğini söyleyen Kumsal'a, "Beynin sırları henüz tam keşfedilemedi. Sen mutlaka beynin o sırlarını keşfetme konusunda önemli adımlar atacaksın. Ona yüzde yüz inanıyorum" dedi.

Devamını Oku

Veli Ağbaba: Saraylarda Fasıl Kuranlara Ses Çıkarmayıp Emeklinin Lokmasını Sayanlardansınız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Genel Merkezi önünde "Torunum dün benden süt istedi alamadım" diyen emeklinin hedef alınması üzerine açıklama yaptı. Ağbaba, “İçki tüketimini ahlak sorunu yapar ama 11 milyon işsizin olduğu yerde 8 ayrı yerden 150 bin liraya yakın maaş alanları sözümona ‘haber’ yapamaz. Yıldız Bacıoğlu’nun emekli maaşının 2 bin 600 lira olduğu mu yalan? Torununa süt alamadığı mı yalan” dedi. Emekliye ait maaş ve kredi borçlarını belgeleriyle paylaşan Veli Ağbaba, “Sizler, Lale Devri saraylarında fasıl kuranlara ses çıkaramayıp emeklinin kursağına giren lokmayı sayanlarsınız” dedi.

Devamını Oku

Fatih Erbakan Meral Akşener'i Ziyaret Etti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

Devamını Oku

Süleyman Soylu CHP İlçe Başkanı'ndan Helallik İstedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin Diyarbakır Hazro İlçe Başkanı Turğut İncel ve yakınlarına ait dört konutun basılmasına ilişkin Turğut İncel'i arayarak helallik istedi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu: Belediye Başkanlarımız Tarih Yazıyor

İzmir'de düzenlenen "Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm Çalıştayı"nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'i depremden korumak için attıkları adımlardan dolayı belediye başkanlarına teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, "Bütün engellemelere rağmen belediye başkanlarımız tarih yazıyor. Bu tarihi gelecek kuşaklar çok daha güzel bir şekilde öğrenecek" dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu'ndan Covid-19 Nedeniyle Ölen 481 Sağlıkçının Ailelerine Mektup

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Covid-19 mücadelesinde yaşamını yitiren 481 sağlık çalışanının ailelerine yazdığı mektubu ve hazırlanan hatıra pulunu tanıttı. Hatıra pulunun içinde yaşam döngüsünü vurgulayan hayat ağacına yer verildi. Mektubunda yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını “şehit” olarak anan Kılıçdaroğlu’nun “Hz. Mevlana’nın da dediği gibi dost dosta ilaç olur. Bu zor günlerde birlikte yol yürüyeceğiz, birlikte aşacağız. CHP’nin her üyesi bundan böyle sizin evladınızdır” dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu İzmir’de Hal Esnafıyla Buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir programı kapsamında güne İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sebze ve Meyve Hali’nde başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte esnafın sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, esnafa seslerinin duyurulması için destek sözü verdi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'de Açıklamalarda Bulundu

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Örnekköy'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarının ikinci etabının temeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı törenle atıldı. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, “Burada kentsel dönüşümden daire sahibi olanların başka bölgelere sürüldüğünü görmeyeceksiniz. Oradaki ranttan o insanların yararlandığını göreceksiniz. Bu süreçte güvenceyi sağlayan belediyeyi göreceksiniz” dedi.

Devamını Oku

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Acı Günü

Devamını Oku

Öztrak: Sarayın Uçaklarından Tasarruf Edilecek Mi?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı Ekonomide Reform Paketi’ne ilişkin, “Erdoğan bugün 19 yıllık Ak Parti yönetiminin 23. Paketini açıkladı. Tasarruf deniyor. 45 milyarlık yaklaşık bir tasarruftan, bütçe açığının 45 milyar lira azaltılmasından bahsediliyor. Ama bunun altına indiğiniz zaman taşıt alımında tasarruf çıkıyor ortaya. Kimin taşıt alımından tasarruf? Ya da bugün Saray’ın elinde mevcut uçaklardan, çeşitli saraylarından, çeşitli köşklerinden tasarruf yapılacak mı? Zırhlı araçlar azaltılacak mı? Bir yerden bir yere giderken araç sayıları azaltılacak mı? Koruma azaltılacak mı? Göreceğiz” diye konuştu.

Devamını Oku

CHP'li Kuşoğlu'ndan 'Ekonomi Reformu' Değerlendirmesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Yeni Ekonomi Reformu' paketinin zamanlamasının yanlış, mevcut haliyle de eksik olduğuna dikkat çekerek, "Önümüzdeki yıl yeni bir paketten söz ederiz. Seçimden sonra yeni bir paketten söz ederiz. Ayrıca bir şey daha söyleyeyim. Sonuçta ekonomik reformları uygulaması gerekenler kadrolardır. Bu siyasi ve bürokratik kadronun bu reformları yapması mümkün değil" dedi.

Devamını Oku

Esnaf Kılıçdaroğlu’na Dert Yandı: Artık Biz Bittik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa ziyaretlerinde Turgutlu ve Ahmetli ilçelerine gerçekleştirdiği ziyarette vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Turgutlu ilçesinde bir esnaf “Bize gereken destek destek verilmedi. Artık bittik biz” dedi.

Devamını Oku

Meral Akşener'den Mardin Esnafına Ziyaret

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mardin'in Midyat, Artuklu ve Ömerli ilçelerinde ziyaretler gerçekleştirdi, vatandaşlarla bir araya geldi.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomi Reform Paketi'ni Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda, ekonomi reform paketinin detaylarını açıkladı. Reform paketinde 850 bin esnafı ilgilendiren vergi muafiyetinin bulunduğunu anlatan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı'na bağlı olarak kurulan yeni kurumları açıkladı. Tek haneli enflasyonu hedeflediklerini belirten Erdoğan, kamuda taşıt alımına sınır getirileceğini kaydetti.

Devamını Oku

Midyatlı Esnaf Akşener'e Dert Yandı: Destekten Yararlanamadık!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mardin’in Midyat ve Ömerli ilçelerinde esnaf ile bir araya geldi. Esnafın sorunlarını dinleyen Akşener, “İşler nasıl” sorusuna önceki gezilerinde olduğu gibi esnaftan benzer yanıtlar aldı.

Devamını Oku

CHP İstanbul Sağlık Komisyonu: Aşılanma İki Ay İçinde Tamamlanmalı

CHP İstanbul İl Başkanlığı Sağlık Komisyonu, koronavirüs pandemisinin birinci yılını değerlendirdiği bir rapor yayımladı. Raporda, sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için 11 maddelik talep listesi açıklandı. Yöneticilerden alınan kurallara titizlikle uymaları istenen raporda, "Hızla değişik ülkelerden tüm nüfusumuza yeterli olacak miktarda ve çeşitlilikte aşı temin edilerek, aşılanma iki ay içinde tamamlanmalıdır" denildi.

Devamını Oku

CHP İlçe Başkanı İncel'in Ve Yakınlarının Evleri Gece Yarısı 'İhbar Var' Denilerek Arandı

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde CHP İlçe Başkanı Turgut İncel'in ve yakınlarının evileri gece yarısı 'ihbar var' denilerek arandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı'nın üzerinden 10 gün geçtiğini anımsatarak, "Dün gece yarısı, ihbar var diyerek kapıları koçbaşıyla kırılıyor! Çocukların gözü önünde evde arama ve darp! Ev tarumar ediliyor, 'pardon' denerek gidiliyor!" diyerek tepki gösterdi.

Devamını Oku

Veli Ağbaba Fahrettin Poyraz'ın Maaşını Açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Tarım Kredi Kooperatifleri (TTK) ve iştiraklerinde yaşananları TBMM’de açıkladı. TKK’nın “Yeni Çiftlik Bank” olduğunu savunan CHP’li Ağbaba, bu kooperatiflerde eski AKP’li milletvekillerinin yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlük koltuklarına getirildiğini anımsattı. Ağbaba, "Tarım Kredi Kooperatiflerinin neredeyse tüm yönetim kurullarında AKP’nin eski vekilleri var. Hani bir Çiftlik Bank vardı, Tosuncuk vardı. Tosun bunlardan daha namuslu gözüküyor. Tosuna parayı gönlünle veriyorsun bunlar icrayla alıyor" dedi. Ağbaba, TKK Genel Müdürü olan eski AKP Milletvekili Fahrettin Poyraz’ın 8 şirketin Yönetim Kurulu üyesi olduğunu ve eline aylık olarak 150 bin TL’ye yakın para geçtiğini ileri sürdü.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Manisa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Türek'i Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sayit Türek’i ziyaret etti.

Devamını Oku

CHP'li Gürsel Erol'dan AKP'li Güler'e Çok Sert Tepki: Babanızın Hayrına Mı Yapıyorsunuz!

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’nun Elazığ Abdullahpaşa Mahallesi'nde yapımı tamamlanan deprem konutlarını ziyaret ettiği sırada CHP Milletvekili Gürsel Erol ile AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Güler arasında tartışma çıktı. Gürsel Erol, vatandaşların yıkılan evlerinin yerine yapılan konutların küçük olduğunu söylemesine Abdullah Güler “Maliyet, maliyet” diye itiraz etti. Bunun üzerine Gürsel Erol, “Maliyetse maliyet, babanızın hayrına mı yapıyorsunuz” dedi.

Devamını Oku

Çorum'da Dehşet: Oğluyla Kavga Eden 2 Öğrenciyi Öldürdü

Çorum’un Alaca ilçesinde Servet B., oğlu ile kavga ettikleri iddiasıyla tartıştığı 8’inci sınıf öğrencisi Tunç T. (14) ve Kaan T.’yi (14) okul servisinde tabancayla vurdu.

Devamını Oku

Melih Gökçek Ve Erdoğan Hakkında FETÖ’den Suç Duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek ve AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, Dönemin İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, “Görevi Kötüye Kullanma”, “Zimmet”, “İhaleye Fesat Karıştırma” ve “Terörle Mücadele Kanuna Muhalefet” suçlarını işledikleri gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Başsavcılığa verilen dilekçeye Gazeteci-Yazar Murat Ağırel’in Parsel Parsel isimli kitabı ve 2015/2048 hazırlık soruşturma numaralı suç duyurusu dilekçeleri eklendi.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Manisa'da Muhtarlarla Buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa’da muhtarlarla yaptığı toplantıda, her muhtara bir üniversite mezunu yardımcı atanması gerektiğini vurgulayarak, “Bunlar üniversite mezunu olsa ne olur. 10 milyon işsizimiz var” dedi. Kılıçdaroğlu, muhtarlara postacıların dağıtması gereken tebligatları bedavaya dağıttırıldığını da belirterek, “Posta memuru maaş alıyor mu, aynı şeyi size yaptırıyorlar ‘Bedava yapacaksın’ diyorlar. Niye bedava?” diye sordu.

Devamını Oku

Şentop: HDP'li Gergerlioğlu'nun Dosyası Meclis'e Geldi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “İstiklal Marşı'nın 100. Yılını Anma Töreni ve İstiklal Sergisi Açılışı” sonrası soruları yanıtladı. Hakkında 2 yıl 6 ay hapis cezası onanan ve Anayasa Mahkemesi'ne başvuran HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun dosyası ile ilgili soruya Şentop, “Dün akşam gelmiş Meclis’e. Onu değerlendireceğiz” yanıtı verdi. Genel Kurul’da okutulmasına ilişkin Şentop, “Ona bakayım, dosyayı göreyim” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bir Seçim Vaadini Daha Gerçekleştirdi: Batıkent Çocuk Gündüz Bakımevi İçin Başvurular Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim öncesi vaatleri arasında yer alan ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı gerçekleştirilen “Batıkent Çocuk Gündüz Bakımevi” için başvuru süreci başladı. Başvurular “cocukhizmetleri.ankara.bel.tr” adresi üzerinden alınmaya başlanırken; şehit ve gazi yakınlarının çocukları ile anne ve babası vefat etmiş olup bir yakını tarafından bakılan ve cezaevlerinde bulunan mahkumların 3-6 yaş arası çocukları gündüz bakımevinden ücretsiz yararlanacak.

Devamını Oku

Ispanak Ve Marul Para Etmeyine Çiftçi Ürünlerini Söktü

Amasyalı çiftçiler ürettikleri marul ve ıspanağı satamayınca seralarına traktörlerle girerek ürünlerini söktü. Ürünlerinin maliyetinin altında getirisi olduğunu belirten çiftçilerden Kadir Yüce, " Ispanak 3-4 lira markette. Bende 30 kuruş, alan yok. 400 kilo ıspanağı 30 kuruştan verdim. Satılmadı diye döktüler. Şimdi çareyi çapalamakta buldum. Benim çocuklarımın hakkını yiyenlere zehir zıkkım olsun" diye tepki gösterdi. Serasındaki marulu satamayan Samet Şeker ise, "Beş sene önce maliyetlerimiz düşüktü, 5 dönüm serası olan adam gül gibi geçiniyordu. Şimdi öyle bir şey yok. Çiftçi battı. Benim zararımı kim ödeyecek" dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu İle Görüşen EYT'liler: Avrupa'da İnsanlar Çöpten Ekmek Toplamıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Manisa'da görüşen Manisa EYT Derneği Başkanı Metin Pekkaraca ve İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Dernek Başkanı Doğan Türker, “Güçlü olan devlet bizim gibi güçsüzlerin eline vurarak, ellerinden ekmeğini aldı” dedi. Türker, Avrupa’nın örnek gösterilerek emeklilik yaşının 65'e çıkartılmasına ise “Avrupa’da işsiz kalan vatandaş açlıktan çöplerden ekmek, pazar artıklarını toplamıyor” yorumunu yaptı. Kılıçdaroğlu, “İktidara geldiğimizde sizin sorununuzu çözeceğiz” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Emir: Aşılama Bu Hızla Giderse En Erken 2022 Haziranda Bitecek

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Covid-19 aşılama programının yavaş ilerlemesine dikkat çekerek, "Türkiye Aşı Tablosu istatistiklerine göre, günde ortalama 185 bin doz aşılama yapılmış. Bu hızla giderse, 50 milyon kişinin aşılanması 2022 yılının Haziran ayını bulacak" dedi.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Çiftçinin Sorunlarını Video Üzerinden Paylaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden dün ziyaret ettiği Uşak'taki çiftçinin sorunlarını video üzerinden paylaştı. Videoda, Kılıçdaroğlu'nun "Dürüst ve namuslu insanlar bu memleketi kurtaracak. Bize güvenin" ifadeleri yer aldı.

Devamını Oku

Meral Akşener Viranşehir'de Esnafın Sorunlarını Dinledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde atama bekleyen iki gencin isyanına sessiz kalamadı.

Devamını Oku

Meral Akşener'den ''Askıda Mama'' Teklifi

Şanlıurfa Hilvan’da bir eczacının parasızlık yüzünden bebek mamasını satın alamayanlar olduğunu söylemesi üzerine, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener emekli maaşından karşılayacağını belirterek eczacıya, “askıda mama” bıraktı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Tiktok'a Katıldı

Mansur Yavaş, Tiktok'a katıldı, ilk videosunu paylaştı: Siz neredeyseniz ben de oradayım, her zaman yanınızdayım

Devamını Oku

Meral Akşener'in Konvoyunda Kaza: Yaralılar Var!

Şanlıurfa'da temaslarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in konvoyundaki Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu'nun otomobili ile minibüs çarpıştı. Kazada, Ensarioğlu'nun şoförünün de aralarında bulunduğu 4 kişi yaralandı.

Devamını Oku

Babacan Ve Davutoğlu'ndan Ortak Basın Açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı partisinin genel merkezinde ziyaret etti. Ziyaretin ardından Babacan ve Davutoğlu, ortak basın açıklaması yaptı.

Devamını Oku

Özgür Özel'den Erdoğan'a: Memleketin Başına Meteor Düştü!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Madem çok iyi enerji bakanıydı keşke orada tutaydın da başımıza bu felaket gelmeyeydi. ‘Damat kadar taş düşsün başınıza…’ Düştü zaten. Keşke benim başıma damat düşeydi, memleket kurtulaydı. Memleketin başına meteor düştü, ay kadar taş düştü, memleket ezildi, memleketin başına taş yağdırdınız bu damadın yaptığı işlerden… Esnaf, çiftçi, memur köylü ezildi. Damadın damatlığına lafımız yok. Memnunsan ne mutlu. Biz bu adamın ülkeye yaptığından şikayetçiyiz. ‘Damat nerede’ diyoruz. Sağlığını merak ettiğimden, gül yüzünü merak ettiğimden sormuyorum. Bu yaptıklarının hesabını versin diye soruyorum” diye seslendi.

Devamını Oku

Boğaziçili Öğrenciler Hazırladıkları 'Kukla Rektör' İle Röportaj Yaptı

Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerinin Rektör Melih Bulu’yu protestoları sürüyor. Akademisyenler bugün yağmur altında şemsiyelerini açarak nöbetlerini tutarken, öğrenciler de hazırladıkları kukla rektör ile bir röportaj yaptı.

Devamını Oku

Kemal Kılıçdaroğlu Uşak'ta Üreticiye Söz Verdi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak’ta Sivaslı’yı ziyaret ederken, üretici kadınlar ve çiftçilerle sohbet etti. Kılıçdaroğlu, üretici kadınlara “Beraber yapacağız, bize güvenin, bunu yapacağız. Her evde bereket olacak güzellik olacak. Dürüst ve namuslu insanlar bu memleketi kurtaracak. Vallahi de billahi de bu memleketi düzelteceğim. Bu memlekette hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek” diye seslendi.

Devamını Oku

Meral Akşener ve Heyeti Şanlıurfa'da Coşkuyla Karşılandı

Pandemi salgınına rağmen Türkiye'yi karış karış gezen İYİ Parti lideri Meral Akşener, AK Parti ve HDP'nin çekiştiği Şanlıurfa'da yüzlerce araçlık konvoy ile karşılandı. Akşener, Şanlurfa'da ilk ziyaretini Hilvan ilçesine gerçekleştirecek.

Devamını Oku

CHP'li Sertel: İstanbul Havalimanı'nın Silinen Borcu Esnafa Verilen Desteğin 2,5 Katı

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Atila Sertel, pandemi nedeniyle, havaalanı işletmeciliği yapan özel sektör kuruluşlarına yapılan desteğin adeta "kıyağa" dönüştüğünü savunurken, "Sadece İstanbul Havalimanı’nın silinen borcu esnafa ödenen bin liralık desteğin 2.5 katı" dedi.

Devamını Oku

Emre Saltık Vefatının 4.Yılında Kabri Başında Anıldı

Türk halk müziği sanatçısı Emre Saltık vefatının 4’üncü yılında Büyükçekmece ilçesi Güzelce Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Devamını Oku

Kılıçdaroğlu Uşak'ta Geçim Sıkıntısı Nedeniyle İntihar Eden Esnafın Ailesini Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Şubat’ta ekonomik sıkıntılar nedeniyle intihar eden 2 çocuk babası anahtarcı Reşat Keskin'in ailesini ziyaret etti. Reşat Keskin'in Babası Çetin Keskin ile işyerinde görüşen Kılıçdaroğlu aileye baş sağlığı ve sabır diledi.

Devamını Oku

Serkan Özcan: Sizin Yapacağınız Anayasa Ne Sivil Olur Ne De Demokratik!

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, düzenlediği basın toplantısı ile partisinin gündeme dair görüş ve önerilerini kamuoyu ile paylaştı. TÜİK’in ilk kez güvenilir veriler paylaştığını ve gerçek işsizlik oranının %29 olduğunu ilan ettiğini söyleyen Özcan, buna karşılık TÜİK’te çalışmayı yapan kurulların iktidar tarafından feshedildiğini söyledi. Özcan, “Bu koalisyon iktidarı gerçeklere bu kadar tahammülsüz hale geldi” dedi.

Devamını Oku

CHP'li Başkan Hakaret Davasını Kazandı

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Gaziemir Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca’ya açtığı hakaret davasını kazandı. Bu karar ile 2 bin 300 TL adli para cezası ödeyecek Atmaca, hakaret suçundan da 5 yıl denetime tabi tutulacak.

Devamını Oku

İstanbul Valiliği:Feminist Gece Yürüyüşü'nde 13 Kişi Gözaltına Alındı

İstanbul Valiliği, Beyoğlu'nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde düzenlenen "Feminist Gece Yürüyüşü"ne katılan 13 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Devamını Oku

Berkin Elvan Ölümünün 7. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesiyle yaşamını yitiren Berkin Elvan, ölümünün 7. yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Anne Gülsüm Elvan, burada yaptığı konuşmada, "Olmayan bir adaletin peşinden koşuyoruz. Geçenlerde yine Gezi’ye değindi. İçerisinde bitmeyen bir yara. Diyor ki 'Yine bir Gezi yapmayı düşünürlerse hesabını sorduk soracağız da.' Hesabın bu mu Recep Tayyip Erdoğan? 14 yaşında bir çocuk… Vicdanın varsa seni vicdanınla baş başa bırakıyorum" dedi.

Devamını Oku

Kuşoğlu: Nasıl Son Seçimlerde Başardıysak Şimdi De Başaracağız

CHP Ankara ,Çankırı, Kırıkkale Bölge Toplantısı'nda konuşan CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, "Hem iktidar yolunda mücadele ediyoruz hem demokrasi değerlerini yerli yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Zor bir dönem geçiriyoruz. Hep beraber mücadele içindeyiz... Nasıl en son seçimlerde bunu başardıysak, şimdi de başaracağız" dedi.

Devamını Oku

İYİ Parti'den 'Millet İttifakı' Açıklaması

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, son dönemde gündeme gelen 'ittifak bitiyor mu?' sorularına yanıt verdi. CHP ve İYİ Partinin kurduğu ittifakın gayet başarılı olduğunu kaydeden Tatlıoğlu, "Millet İttifakı başarısını Türkiye'nin siyasal iklimini değiştirerek taçlandıracak." diye konuştu.

Devamını Oku