İBB

İBB M2 Metro Hattı'nda İnternet Hizmeti Açıldı

İnternetçi Abi Duyurdu! İBB İYİ Parti Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız, M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'nda kablosuz internet hizmetinin başladığını duyurdu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan AKP-MHP Oylarıyla Geçen 4 Karara Veto

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP ve MHP gruplarının çoğunlukta olduğu İBB Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edilen 4 kararı veto etti. Bu kararlar arasında, Beykoz Çayırı’nın Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesine ilişkin imar planları, “İETT Araç Alım ve Bakım İşleri İnceleme ve Araştırma Komisyonu” kurulması kararı ile “Önlem ve Denetim İtfaiye Şube Müdürlüğü” kurulması teklifinin reddine ilişkin karar yer aldı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Paralimpik Olimpiyat Sporcularıyla Bir Araya Geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’na katılan toplam 7 İBBSK sporcusunu ödüllendirdi. “İstanbul’un mutlaka 2036’da olimpiyatı ve paralimpiği ev sahibi olarak Türkiye'ye getirmesi lazım” diyen İmamoğlu, “Olimpizm ruhunun içerisinde tabii ki tesisleşme, yapılaşma, farklı imkanlar var ama esas olan; spor kültürü, sporcu kültürü ve sporcunun yetişmesine dönük alanların ve özellikle iyi eğitimcilerin varlığı. Bunlar da var. Sayısını arttırmalıyız. Tabana yaymalıyız, toplumsal hale getirmeliyiz. Bu konuda da motivasyonumuz çok yüksek. İnşallah İstanbul'da, çok özel bir spor dönemini, hep birlikte yaşatırız. Bunun da vücut bulmuş hali, simgeleşmiş noktası da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübümüz olacak” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Cumhuriyet Kuşaklarına Sözümüz Var; Başaracağız!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un kurtuluşunun 98’inci yıl dönümünü, “Zafer Yürüyüşü"nün başladığı Gülhane Parkı’nda kutladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, “Başaracağız, çünkü; bu ülkenin bağımsızlığı, bu şehrin kurtuluşu için gözünü kırpmadan canını ortaya koyan kahramanlarımıza sözümüz var. Başaracağız, çünkü; fikri hür, vicdanı hür Cumhuriyet kuşaklarına sözümüz var. Başaracağız, çünkü; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sözümüz var" dedi.

Devamını Oku

‘İstanbul’un Kurtuluşu’ Taksim’de Kutlandı

İstanbul’un Kurtuluşu’nun 98’nci yılı, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi törenle kutlandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, duygularını, Anıt Özel Defterine, “Cumhuriyetimizin kurucusu aziz Atatürk; 6 Ekim 1923 tarihinde, İstanbul’umuzun düşman işgalinden kurtulması, milletimizin istiklali açısından dönüm noktasıdır. 16 milyon yurttaşımızın yaşadığı bu muhteşem kente; adil ve eşit hizmet sunmak, İstanbul'u çağdaş olan şehirler içinde en ileriye taşımak adına çalışmaktan onur duyuyoruz” sözleriyle aktardı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan Ve Soylu'ya Yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Barınamıyoruz' diyerek barınma ve yurt sorununa dikkat çeken öğrenciler hakkında konuştu. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu'nun öğrenciler hakkındaki açıklamalarına, "Her devlet yetkilisi, kamu görevlisi ya da mevki sahibi kişi de buna saygı göstermek zorundadır" yanıtını verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu, Taksim’e Metroyla Gitti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Taksim Meydanı’ndaki inceleme gezisine metroyla gitti. Yenikapı-Hacıosman Metrosuna binen İmamoğlu, yolculuğu boyunca vatandaşlarla sohbet etti.

Devamını Oku

İBB'nin Yeni Taksi Sistemi 9. Kez UKOME'de Reddedildi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 'Bin Yeni Taksi Plakası' teklifi UKOME toplantısında 9'uncu kez reddedildi. İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ise "Sizler bizi vatandaşla düşman ettiniz. 15 Temmuz'da köprülere ilk biz çıktık. Taksilerde doğum yapan bayanlar, hanımefendiler var. Medya iki üç tane kötü taksiciyi alıp PR çalışması yapıyor ve sektörü kötülüyor" dedi.

Devamını Oku

Yeni Taksi Sistemi 9. Kez UKOME'ye Getiriliyor

İBB'ye 2021 yılının ilk 9 ayında taksilerle ilgili tam 103 bin 375 adet şikayet başvurusu geldi. Şikayet nedenlerinin başında da “yol ve yolcu seçme” yer aldı. Bu konuda 26 bin 576 şikayet başvurusu yapıldı. Bugün gerçekleştirilecek UKOME toplantısında İBB yönetimi, taksi sorunun çözmek için 1000 yeni taksi teklifini 9’uncu kez oya sunacak.

Devamını Oku

İmamoğlu Türkan Sabancı Bebek Parkı'nı Hizmete Açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Sabancı Vakfı iş birliğiyle yenilenen Türkan Sabancı Bebek Parkı hizmete girdi. Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ile parkın açılışını yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, teknelerin Bebek sahiline park etmesini yasakladıklarını hatırlatarak, insanların hem Boğaz’ı hem Boğaz’ın karşısındaki güzelliği doya doya izleyebilecekleri bir oturma alanı tesis ettiklerini söyledi.

Devamını Oku

İmamoğlu 12 Yeni Kreşi Hizmete Açtı: En Çılgın Projemiz; Yuvamız İstanbul Projesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bana sorarlar her zaman; ‘Aklınızda çılgın proje var mı’ diye. İstanbul adına, ekibimiz adına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 86 bin çalışanı ailesi adına en çılgın projemiz; Yuvamız İstanbul projesi” diyerek, 12 Yuvamız İstanbul kreşini aynı anda hizmete açtı. Daha önce faaliyete geçenlerle birlikte, 21 ilçede toplam 32 kreş, İstanbulluların hizmetine girmiş oldu.

Devamını Oku

İBB Gururla Sunar: Yerli ve Milli "İBB Deniz Taksi" Suya İndi

İBB, tamamı yerli ve milli olanaklarla üretilecek 50 yeni nesil Deniz Taksiden 8’ini suya indirdi. ‘24 Eylül Dünya Denizcilik Günü’nde, Haliç Tersanesi’nde gerçekleştirilen törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Deniz taksilerin tümünün Haliç Tersanesi’nde üretilmesi çok çok değerli. Bu tersane, göreve geldiğimizde bomboş, terk edilmiş bir alandı. Buradaki ustalar, çalışanların iş üretmedikleri için yüzlerindeki hüznü görmüş bir belediye başkanıyım. O kabiliyetli arkadaşlarımıza tekrar üretebilme fırsatını onlara tanımış olduk. Bir nevi, yerli ve milli bir ürünü de denize indirmenin keyfini yaşıyoruz. Bizim, hizmet tutkumuz büyük. Bu hizmet tutkumuzun önünde, hiçbir şey duramaz. Ne derlerse desinler; biz, İstanbul'a hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İmamoğlu Atina’dan Seslendi: İyi Niyet Ve Ortak Akılla Çözülemeyecek Sorun Yok

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis’in davetlisi olarak gittiği Yunanistan’ın başkentinde konuştu. Türk-Yunan dostluğunun Atatürk ve Venizelos arasında başlayıp, iki ülkenin sembol sanatçıları Mikis Theodorakis ile Zülfü Livaneli gibi isimlerin katkılarıyla artarak devam ettiğini belirten İmamoğlu, “İyi niyet ve ortak akıl olduğu sürece, Türkiye ve Yunanistan’da çözülmeyecek herhangi bir konu olmadığı prensibinden hareket ediyor ve Atina ile İstanbul arasında bir barış köprüsü olmak arzusuyla yola çıkıyoruz” dedi.

Devamını Oku

İBB’nin Bölgesel İstihdam Ofisleri 20 Bin Kişiye İstihdam Sağladı

İBB’nin kurduğu Bölgesel İstihdam Ofisleri ile 20 bin kişi istihdam edildi. Ofisler aracılığı ile yapılan işe yerleştirmelerde, genç istihdamı ilk sırada.

Devamını Oku

Gazilerden İmamoğlu'na 'Müdürlük' Teşekkürü

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “19 Eylül Gaziler Günü” öncesinde, gazi dernekleri yöneticileriyle bir araya geldi. “En zor anların temsilcileri bizim gazilerimiz, şehit ailelerimiz

Devamını Oku

İmamoğlu’ndan Öğrenci Yurtları Hamlesi: 2022 Eylül’üne Kadar Hedef 5000 Yatak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2006’da hizmete açılan, süreç içinde kullanım ömrünü tamamlayan Beyoğlu’ndaki yüzme havuzunu yeniden hizmete açtı. Tepeden tırnağa yenilenen havuzun açılışı için düzenlenen törende konuşan İmamoğlu, spor kadar çocukların ve gençlerin eğitiminin de önemli olduğuna dikkat çekti. Uzun uğraşlar sonucunda Beyoğlu Örnektepe’deki binayı İBB’ye ait öğrenci yurduna dönüştürdüklerini belirten İmamoğlu, “600’ün üzerindeki yatak kapasitesiyle hizmete giren yurtlarımızdaki yatak sayısı, birkaç ay içerisinde 1000’e çıkacak. Ancak bunun ne kadar yetersiz kaldığını, gençlerin feryadından, ailelerin çaresizliğinden duyuyoruz. 2022’nin Eylül ayında 5000 yatağa ulaşmamız lazım. Kamuoyunda bizimle işbirliği yapmak isteyen iş insanları olabilir, mekanını açmak isteyen vatandaşlarımız olabilir ya da bulduğumuz yerlere katkı sunmak isteyen kurum ve kuruluş olabilir. Benimle, kurumumuzun ilgili yöneticileriyle, Genel Sekreterimizle bağ kurmak kaydıyla, hep birlikte koyduğumuz hedefin bile üstüne çıkabiliriz” dedi.

Devamını Oku

300 Metrobüs Alımına Onay Bekleyen İmamoğlu: İstanbulluyu Mağdur Ederseniz, İstanbullu Sizi Tanımaz

İBB’nin kendi öz kaynaklarıyla alımını gerçekleştirdiği 160 metrobüs için düzenlenen imza töreninde konuşan Başkan Ekrem İmamoğlu, “İBB Meclisi’nden 300 otobüsün alınmasıyla ilgili, yaklaşık 1 yıl önce, 90 milyon Euro’luk bir borçlanma yetkisi, oy birliğiyle geçti. Ne yazık ki, 9-10 aydır bu, Ankara'da, Cumhurbaşkanlığı’nda bekletiliyor. Tek bir cevap, tek bir yorum dahi yok” dedi. Metrobüs onayı ve yeni taksi taleplerini engelleyen “sihirli el”in kim olduğunu merak ettiklerini belirten İmamoğlu, “Buradan sayın Valimize, UKOME’ye temsilci gönderen kurumların bütün yetkilisi olan bakanlıklara, Cumhurbaşkanlığı’na sesleniyorum: İstanbulluyu mağdur etmeyin. İstanbulluyu mağdur ederseniz, İstanbullu sizi tanımaz. Bunu unutmaz. Yapmayın. İnanın boş işler. 16 milyon İstanbulluyu mağdur etmek, siyaset falan değil. ‘Ben bu şehri çok seviyorum, Hatta bu şehre aşığım’ diyen herkesin, sorumlulukla yerine getirmesi gereken davranış biçimi budur. Herkesten aynı anlayışı bekliyoruz. Geçmişte yapılan hatalara hesap sorulmasının önüne engel olmayın. Soruşturmalarımızı alıp, İçişleri Bakanlığı müfettişinin eline verip, aylardır orada beklemesine fırsat vermeyin” diye konuştu.

Devamını Oku

KKTC Kökenli Başkonsolos’tan İmamoğlu’na Nezaket Ziyareti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, anne-babası KKTC’li olan Birleşik Krallık’ın yeni İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo’yu Saraçhane’deki makam odasında ağırladı. Poleo ile Türkçe ağırlıklı keyifli bir sohbet gerçekleştiren İmamoğlu, “Sizinle çok güzel işlere imza atmayı, ilişkileri daha da geliştirmeyi çok isteriz. İstanbul, yakın coğrafyada, birçok konuda iyi işlere attığı imzayla çok etkili olabiliyor” dedi. İmamoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunan Poleo ise İstanbul ile ilgili duygularını, “İstanbul en sevdiğim şehir. Çok güzel, rüya gibi. Londra ve İstanbul, iki şehir birbirlerinden çok şey öğrenebilir, birlikte inşa edip, büyüyebilir. Elektrikli araçlar, kente kazandırmak istediğiniz yeni taksi sistemi, atık su yönetimi ve tekiz su konularında İstanbul çok önemli bir rol model olabilir” sözleriyle dile getirdi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Sıfır Karbon İçin C40 Ve Çin Şehirleriyle İş Birliğine Hazırız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, iklim değişikliğine karşın sera gazı emisyonlarının azaltılmasını amaçlayan C40 yöneticileri ve Çin İklim Değişikliği Özel Temsilcisi Xie Zhenhua ile çevrimiçi toplantıda bir araya geldi. İstanbul’da attıkları her adımda, sürdürülebilir kalkınma amaçlarına ulaşmaya ve iklim eylemlerini her alanda yaygınlaştırmaya odaklandıklarının altını çizen İmamoğlu, “2050 yılı için net sıfır karbon hedefi koymuş bulunmaktayız ve bir ‘İklim Değişikliği Eylem Planı’nı hayata geçirmek üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda, İstanbul hem C40 şehirleriyle hem de Çin’deki şehirlerle iş birliğine hazırdır” dedi.

Devamını Oku

İBB’den Trafiği Rahatlatacak Uygulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) trafiği rahatlatacak uygulaması yarından itibaren başlıyor. İSPARK’ın metro ve tramvaya yakın 16 noktada yer alan “Park Et Devam Et” otoparklarını kullanan İstanbullular, Metro İstanbul’da iki ücretsiz metro veya tramvay yolculuğu hakkı kazanacak. 10 Eylül’de başlayacak uygulama, yıl sonuna kadar devam edecek.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Ortak Akıl En Değerli Mekanizma

İPA tarafından düzenlenen “Vizyon 2050 Arama Konferansı”nın açılış konuşmasını yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un geleceğini 16 milyon yaşayanıyla birlikte kurgulamak istediklerini vurguladı. “Bir kişinin her şeye karar verir duruma geldiği bir ortamın, çok sıkıntılara gebe olduğunu, bizleri nasıl tehditlere doğru sürükleyeceğini bence hepimiz artık yakinen biliyoruz” diyen İmamoğlu, “İstanbul, sadece seçilen kişinin ya da çevresindeki bir avuç insanın değil, seçenlerin de sesinin çıktığı bir alana dönüşsün istiyoruz. Ortak aklı en değerli mekanizma olarak hisseden bir belediye başkanıyım. Sadece kendi aklına güvenen ve hiç kimsenin aklını paylaşmasını sağlamayan benim yol arkadaşım olamaz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İBB Şehir Tiyatroları'na 6 Ödül

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri’nde 6 ödüle birden layık görüldü.

Devamını Oku

İBB'de Eğitimlerini Tamamlayan 37 Kadın İtfaiye Çalışanı Göreve Hazır

İBB İtfaiye Müdürlüğü'nde 5 aylık eğitimlerini tamamlayan 37 kadın itfaiye çalışanı göreve başlamaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

İBB'den Dar Gelirli Vatandaşlara Faizsiz Avans Desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, okulların açıldığı, masrafların arttığı bugünlerde dar gelirli vatandaşların aile bütçelerini rahatlatmak amacıyla yeni projeyi sosyal medya hesabından duyurdu. İmamoğlu,

Devamını Oku

İmamoğlu’ndan Balkan Ülkelerine: Ortak Tarihsel Köklerimizi Fırsat Olarak Değerlendirmeliyiz

İBB, kurum tarihinde ilk kez “Balkan Belediye Başkanları Zirvesi” düzenleyecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29-30 Kasım tarihlerinde düzenlenecek zirve öncesinde Balkan ülkelerininin başkonsolosluk yetkilileriyle bir araya geldi. Balkanlar’ın coğrafi, siyasi, ekonomik, tarihi, kültürel ve insani bağlar bakımından Türkiye ile İstanbul için öncelik taşıdığının altını çizen İmamoğlu, “Ortak tarihsel kökleri ve bir göç hikayesini paylaştığımız düşünüldüğünde, kentler ve kültürel aktörler arasındaki ilişki ve iş birliklerini bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz” dedi.

Devamını Oku

İstanbul'da Okul Sabahı Toplu Ulaşım Ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), okulların açılacağı 6 Eylül Pazartesi günü ve ilk hafta trafikte sıkıntı yaşanmaması önlemler aldı. İstanbul’da pazartesi günü 06.00-14.00 saatleri arasında toplu ulaşım ücretsiz olacak. Aynı gün servis araçları tam gün ücretsiz park edebilecek. Yolda kalan araçlar için çekiciler hazır bekletilecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Sizlerle Gurur Duyuyorum

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Zabıta Teşkilatının 195. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene katıldı. Zabıta ekiplerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Soyer, “Hepinizle ayrı ayrı iftihar ediyorum. Hep daha fazlasını nasıl yaparım diye hareket etmeniz bizim için büyük bir gurur vesilesidir. Ülkemizde zabıta hala meslek sınıfı olarak ihdas edilmiyor. Bu talebi daha güçlü bir şekilde dillendireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Türkiye Futbol Anlayışından Dışarı Çıkmalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İBBSK’nın 2021 Tokyo Olimpiyatları’na katılan 14 sporcusu ile bir araya geldi. Aralarında, bronz madalya alarak Türk Bayrağını göndere çektirerek göğsümüzü kabartan sporcuların da yer aldığı programda konuşan İmamoğlu, “ Olimpiyatların bana hatırlattığı şey; Türkiye'nin bütün branşlarının futbol anlayışından dışarı çıkması gerektiği. ‘Sadece futbol spordur’ anlamına gelen bir ülke olmaktan hep birlikte kurtulabilmeliyiz. Bırakalım futbolu, zaten yapan kulüpler var bu şehirde. Bizim işimiz başka branşlarda tümden o olimpiyatın diğer branşlarına kademe kademe insan yetiştiren sporcular yetiştiren bir sistemi var etmek” diye konuştu.

Devamını Oku

İmamoğlu: Bu Yıl Kurban Eti Dağıtımında 231 Bin Aileye Ulaşıyoruz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hayırsever vatandaşların, İBB’nin güvenli eliyle ihtiyaç sahiplerine bağışladığı kurban etlerinin dağıtımını başlattı. İstanbul Vakfı tarafından düzenlenen ve 26 milyon 533 bin 500 lira bağışın toplandığı yardım kampanyası ile 231 bin ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ve et suyu ulaştırılacak. Yardım kampanyasının et dağıtımı töreninde konuşan İmamoğlu, “Tekrar ilan edelim ki gerçekten İstanbul Vakfı, İstanbullulara ait bir vakıftır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yıllar önce kurulmuştur ve bu vakıf vasıtasıyla, güvenilir bir zincir oluşmuştur. Geçen yıl 132 bin 50 aileye kurban etlerini ulaştırabilmiştik. Bu sene 231 bin aileye et ve et suyu ulaşturacağız. Biz bu hedefi daha da büyütmek istiyoruz. Kurban derilerinin tamamı da satılarak İstanbul Vakfı tarafından öğrencilere burs olarak verilecek. İstanbul Vakfı” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu Zafer Bayramında Yeni Metro İnşaatına İlk Harcı Döktü

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yeni bir metro projesiyle taçlandırdı. Proje bittiğinde, İstanbulluları Esenyurt’tan Kabataş’a aktarmasız bir şekilde 67 dakikada ulaştıracak hattın ilk harç dökümünde konuşan İmamoğlu, “Bu hat 3 milyon insanımızın yaşadığı 5 ilçeden geçecek. 18 kilometrelik hat, 11 istasyondan oluşacak. Finansman ihtiyacımızı da elde etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mecliste bekleyen bir finansman onayımız var. Mecliste beşi bulan hatta beşi geçen bu tarzda tarzda borçlanma tekliflerimizi aylardır bekletildiğini ifade edeyim. Bütün siyasi parti grup başkan vekillerine de şunu söylüyorum. Bu tarzda itibarlı kentimizin, şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışıyla, yurt dışından finansman bulma kabiliyetinin önündeki her engeli kaldıran tutum ve davranış, milli davranıştır. Bu milli davranışı, şehrimize kaynak temini noktasındaki yolumuzu açan bu davranışı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde bulunan bütün meclis üyelerimizden talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İmamoğlu: 2036 Olimpiyatlarını İstanbul'a Getirmeye Kararlıyız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da 4 farklı lokasyonda gerçekleştirilen İstanbul Su Sporları Günleri’nin Maltepe ayağına katıldı. Aquatlon ve sutopu müsabakalarının startını verdikten sonra konuşan İmamoğlu, “2036 Olimpiyatları İstanbul’da olacak. Ben şimdi çocukların gözlerine, hangisi olimpiyat şampiyonu olacak diye bakıyorum. İstanbul spor stratejisi ve gelecek planı diye bir toplantı yaptık. Burada amacımız 2036 Olimpiyatlarını İstanbul'a getirmek. Bu konuda iddialıyız. Aynı zamanda Paralimpik Olimpiyat ve Oyunlarını da buraya getireceğiz dolaysıyla. İnşallah bundan sonra hiç seyircisiz bir olimpiyat olmasın. Hep böyle seyircili olsun” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali'nde 45 Sanatçı İstanbullularla Buluşacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), UNESCO’nun ilan ettiği Hacı Bektaş Veli’yi anma yılında 27- 29 Ağustos tarihleri arasında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Orman yangınları nedeniyle ertelenen “Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali’nde” 45 usta sanatçı Yenikapı’da İstanbullularla buluşacak. İBB, festivalin ikinci gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da ağırlayacak.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: İstanbul Türkiye'dir!

Ekrem İmamoğlu: Doğal afetlerle kahramanca mücadele eden itfaiyecilerimiz ve aileleriyle bir aradayız. Hepsine 16 milyon İstanbullu adına teşekkür ediyorum.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Duyurdu: "İBB Tarihinde Bir İlk"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da 3 farklı noktada öğrenci yurtlarının hizmete girdiğini açıkladı.

Devamını Oku

İmamoğlu İstanbul'daki Deprem Tehlikesini Anlattı: Her 3 Binadan 1'i Depreme Dayanıksız

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Marmara depreminin 22’nci yıldönümünde İstanbul'daki deprem tehlikesini hatırlatarak, "İstanbul'da her üç binadan biri ne yazık ki depreme dayanıksız. Sürecin bir fotoğrafını çekip, ona göre planlamalarını yapmak zorundayız hep birlikte" dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Cemevlerine Yaptığımız Hizmetler Asla Bir Lütuf Değildir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Muharrem ayı orucunun 8.gününde, Esenyurt’taki Erenler Cemevin’de Alevi yurttaşların lokmasına ortak oldu. Orucunu Cemevini dolduran canlarla açan İmamoğlu, “Alevi canlarımızın bu değerli anını tatmaktan, paylaşmaktan büyük kıvanç duyuyorum. Bu, hem ülkemizde her vatandaşımıza, dünyada da her insana ders olacak. nitelikte bir tutumdur, ibadettir, anlayıştır. Cemevlerine karşı yaptığımız hizmetler, kamu kurumu olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin vazifesidir, sorumluluğudur. Asla bir lütuf da değildir” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Cemevleri İbadethanedir; Başka Hiçbir Tanıma Muhtaç Değildir

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Alevi vatandaşların Muharrem matemi lokmasına ortak oldu. Cemevlerinin ibadethane olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Alevi vatandaşlarımızın en candan, en birinci hakkı olan ibadetlerini yaptıkları ibadethanelerimizdir. Başka hiçbir tanıma ve tarife muhtaç, asla değildir” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu, Kahraman İtfaiyecileri Yenikapı’da Karşıladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Muğla ve Antalya’daki yangınlarda verdiği mücadeleyle gönülleri kazanan İstanbul İtfaiyesi personeliyle bir araya geldi. Tüm personeli tek tek selamlayan İmamoğlu, “300’ü aşan personelimiz, 50’ye yakın aracımız, farklı konularda destek olan ekipmanlarıyla beraber, bölgede var oldular. Fedakarca görev yaptılar. Çok cesur davrandılar. Tarifsiz bir biçimde bölge halkından övgü dolu cümleler, övgü dolu hikayeler bizi buldu. İstanbul halkına teşekkür ettiler” dedi. İtfaiye teşkilatının, “Destek olun, meslek olalım” şeklindeki sloganlarından haberdar olduğunu belirten İmamoğlu, itfaiyeciliğin bir meslek olarak tanınması noktasında ellerinden gelen çabayı göstereceklerinin altını çizdi.

Devamını Oku

Türkiye'nin İlk Online E-Spor Eğitimi İBB İştiraki Spor İstanbul'dan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, spor okullarında 15 branşta sürdürülen eğitimlere e-spor eğitimini ekliyor. Türkiye’de ilk kez online olarak düzenlenecek eğitimlerle; çocuklara teorik dersler verilecek, fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı kalmanın yolları öğretilecek.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Bize Oy Versin Vermesin, 16 Milyona Metro Yapıyoruz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski yönetimin 2017’de başlatıp, ödenek yetersizliğinden 2 kez durdurduğu, kendilerinin kredi bulup, 2019’da yeniden başlattığı Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı’nda düzenlenen törende konuştu. Söz konusu hattın Çekmeköy, Ümraniye, Sancaktepe ve Sultanbeyli ilçelerinden geçtiğini belirten İmamoğlu, “Biliyorsunuz; 2018’de bu hatları durduran Belediye Başkanı, ‘Bana oy veren yerlere tabii ki metro yapacağım’ demişti. Bak biz, bize oy vermemiş, başka ilçelerin yönettiği 4 ilçeye metro yapıyoruz ve para bulmaya çalışıyoruz. Oy versin, vermesin; 16 milyon İstanbullu bizim. Bu 4 ilçe, en az o ilçenin belediye başkanları kadar, bizim. Kimsenin malı mülkü değil yani” dedi.

Devamını Oku

Marmara Denizi Zirvesi Yarın Başlıyor

İBB İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA), Marmara Belediyeler Birliği ile ortaklaşa düzenleyeceği Marmara Denizi Zirvesi yarın başlıyor. “Yaşamın Kıyısında Bir Deniz” temasıyla çevrimiçi gerçekleştirilecek Zirve’de, Marmara Denizi, ekosistemden ekonomik boyuta, Kanal İstanbul’dan hukuki boyutuna kadar birçok farklı eksende, bilimsel olarak ele alınacak.

Devamını Oku

İBB'den Katılımcı Bütçe Projesi: Bütçe Senin, Karar Senin İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), belediyecilik hizmetleri ile ilgili karar süreçlerine, kent sakinlerinin doğrudan ve aktif katılımı için “Katılımcı Bütçe” modelini yaşama geçiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Bütçe senin, karar senin İstanbul” sözleri ile sosyal medya hesabından duyurduğu uygulama ile İstanbullular, yatırımlar arasında tercih yaparak, öncelikleri belirleyecek, kaynakların ne şekilde kullanıldığını da bilecek.

Devamını Oku

İmamoğlu: Yangınlarda Sorumluluğu Belediyelere Pas Etme Çabası Acizlik

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, orman yangınlarının kısa sürede söndürülememesindeki sorumluluk tartışmalarına ilişkin, "Bu ülkede en ücra köyünde yaşayan insan da şehirde yaşayan insan da bir ormanın kime ait olduğunu bilir. ‘Çıkan bir kıvılcımdan dahi haberimiz olacak ve müdahale edeceğiz’ diye gazetelere manşet yapan Sayın Bakan’ın veya daha üst yetkililerin bugünse sorumluluğu belediyelere pas etme çabasında olmasını, derin bir acizlik, yurttaşlarımızı aldatma çabası olarak görüyorum. Ama milletimiz buna kanmaz” dedi.

Devamını Oku

İBB İtfaiyesi ''Yoruldunuzsa Değiştirelim'' Teklifini Reddetti

İBB ekipleri; 4 gündür Manavgat, Marmaris ve Bodrum’daki yangınları söndürmek için aralıksız mücadelede ederken, belediyenin veteriner hekimleri de tıbbi müdahale çalışmaları için yola çıktı. Ekipleri koordine etmek için yangın bölgesine giden İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, “Dört gündür aralıksız yangınlara müdahale etmelerine rağmen, arkadaşlarımızın motivasyonu çok yüksek. Yorulan personeli değiştirmek istedik. Sağlık problemleri olanlar dahi burada kalıp görevlerine devam etmek istedi” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu, 77 Günde Tamamlanan Köprü Üzerinde Konuştu: İstanbul Güzel Bir Meydana Kavuşacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, söz verilen tarih olan 31 Temmuz’da tamamlanan ve hizmet vermeye başlayan Unkapanı Kavşağı Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. 77 günde bitirilen köprü üzerinde konuşan İmamoğlu; İSKİ ve Fen İşleri’nin bölgedeki çalışmalarının devam edeceği bilgisini paylaştı. İmamoğlu, şu anda Alibayköy-Cibali arasında faaliyet gösteren tramvay hattının Eminönü’ne uzatılmasıyla beraber güzel bir meydanı İstanbullulara kazandıracaklarının müjdesini verdi. İmamoğlu, tüm bu anılan imalatların, 2022 Temmuz’unda bitirileceğini aktardı.

Devamını Oku

İstanbul'da Tarım Arazileri Hakettiği Değeri Alıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da tarım arazilerini zenginleştirmeye devam ediyor. İmamoğlu, ülkemizde yaşanan orman yangınları sonrası, İstanbul'daki çiftçilerimize müjdeler üstüne müjdeler verdi.

Devamını Oku

İBB, 150 Taksinin Ruhsatını İptal Etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi , N-Taksi uygulaması kullanan İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatif'ine bağlı 150 taksinin, kendi yazılım olan İ-Taksi'ye entegre olmadığı ve gerekli evrakların teslim edilmemesi üzerine çalışma ruhsatını iptal etti.

Devamını Oku

Hacı Bektaşı Veli Festivali Ertelendi

İBB, tüm canlılara ve insanlığa duyduğu sonsuz sevgiyle bilinen Hünkar Hacı Bektaşı Veli’nin 750. vefat yılı nedeniyle bugün başlaması planlanan etkinliklerini birçok ilimizde devam eden yangınlar nedeniyle ileri bir tarihe erteledi. Manavgat’taki söndürme yangın söndürme faaliyetlerinde bulunan İBB İtfaiyesi; 101 personel, 14 araçtan oluşan bir ekip 101 personel, 14 araçtan oluşan bir ekibi de Marmaris’e sevk etti.

Devamını Oku

İmamoğlu: 1 Yıl Önce Destek Duvarını Selamlamıştık; Şimdi Tasarımı, Sanatı Konuşuyoruz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 10 Temmuz 2020’de yeniden yapım işlemlerini başlattığı Dudullu-Bostancı metro hattının Kayışdağı İstasyonu’nda bu kez ray kaynattı. Sanat ve teknoloji merkezi olarak tasarlanan Kayışdağı İstasyonu’nun, Anadolu yakasındaki en büyük istasyon olacağını vurgulayan İmamoğlu, “İksaları (destek duvarı) yapılmış bir çukuru selamlamıştık 1 yıl önce. Bugün ise, içinde tasarımı, sanatı konuşuyor durumdayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yapımına 2016’da başlanan hattın imalatı, 2019’da finansman yetersizliği nedeniyle durdurulmuştu. 4 ilçeden geçecek 13 istasyonlu hattın yapımına, İBB öz kaynakları kullanılarak yeniden başlanmıştı.

Devamını Oku

İmamoğlu: “Bu İşe ‘Hayır’ Diyenlerin Tek Derdi: ‘İmamoğlu Güzel Bir İş Yapmasın”

İBB lehine olan çoğunluk yapısı, 19 Şubat 2020’de yayınlanan yönetmelikle değiştirilen UKOME, daha önce 6 defa geri çevirdiği, “taksi taşımacılığının düzenlenmesine yönelik yeni taksi” talebini 7’nci kez reddetti. Esas dertlerinin 16 milyon vatandaş olduğunu vurgulayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Benim, kimsenin plakasıyla bir derdim yok. Kanunun verdiği hakla, asla uğraşacak bir halim de yok. Ama bu iş üzerinden, ‘Daha çok kazanayım’ harareti gösterenin karşısındayım” dedi. Taksilerden duyulan memnuniyetsizliğin yüzde 80’ler seviyesinde olduğu bilgisini paylaşan İmamoğlu, “Bu işe ‘hayır’ diyenlerin tek derdi: ‘İmamoğlu güzel bir iş yapmasın.’ Bu benim iddiam. İddiamın arkasındayım” ifadelerini kullandı. UKOME toplantısından, daha önce 6 kez reddedilen “750 adet minibüsün ve 250 adet taksi dolmuşun taksiye dönüştürülmesi” teklifiyle ilgili ise, esnafı sevindiren karar çıktı. Karar uyarınca, toplam 1000 minibüs ve dolmuş, taksiye dönüştürülecek.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Sözünü Kesen Müdüre Seslendi: Saygısızlık Yapıyorsun!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen, UKOME toplantısında söz kesme krizi yaşandı.

Devamını Oku

UKOME Toplantısında AKP-MHP Oylarıyla 1000 Yeni Taksi Plakası Teklifi Reddedildi

İBB'nin plakaları belediyeye ait olacak 1000 yeni taksi plakası teklifi, bakanlık temsilcileri ile AKP ilçe belediyelerinin temsilcilerinin oylarıyla reddedildi.

Devamını Oku

Fransız Bakan’dan İmamoğlu’na: 200 Kilometrelik Metro İnşa Edildiği Dönemde Görüşmekten Memnunum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fransa Ulaştırma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Jean-Baptiste Djebbari’yi, Saraçhane’de ağırladı. Bakan Djebbari’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, “İstanbul gibi önemli bir kentte, çok değerli iş birlikleri için Fransa'nın farklı kurum ve kuruluşlarıyla görüşüyoruz ve yönetiyoruz” dedi. Djebbari de “Özellikle 200 kilometrelik bir metro hattının tam da inşa edildiği bu vakitte görüşmekten memnuniyet duyacağım” diyerek, İBB ile iş birliklerinin devam edeceği mesajını verdi.

Devamını Oku

İstanbul “Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali”nde Buluşuyor

İBB; barışın, hümanizmin ve eşitliğin en önemli simgelerinden Hünkâr Hacı Bektaş Veli’yi, üç günlük festivalle yad edecek. Kardeşliğin, insanlığın ve adaletin buluşması, 30 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri arasında “Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali”nde gerçekleşecek. Yenikapı Etkinlik Alanı’ndaki festivalde 45 usta sanatçı İstanbullularla buluşacak. Kurum tarihinde ilk kez kapsamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, festivalin ikinci gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırlayacak.

Devamını Oku

Cankurtaranlarla Buluşan İmamoğlu: Saldırıyı Kınıyoruz, Hukuken Haklarını Arayacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaşanan bıçaklı saldırıyla ilgili gündeme gelen cankurtaran personeliyle Arnavutköy Karaburun Plajı’nda bir araya geldi. İBB personeli cankurtaranlara yönelik saldırıyı kınadığını belirten İmamoğlu, “Hukuki olarak haklarını arayacağız” dedi. 23 Temmuz’da Şile’de yaşanan olayda, kaymakamlık tarafından alınan yasak kararına rağmen denize girmek isteyen kişiler, 2 İBB cankurtaranını bıçakla yaralamıştı.

Devamını Oku

İBB'den Yeni Konser Serisi: ''Sahnem İstanbul''

İBB, İstanbulluları açık havada kültür sanat etkinlikleriyle buluşturmak ve sanatçıları desteklemek için yeni bir etkinlik serisi başlatacak. Binlerce müzisyen, İBB iştiraklerinin desteğiyle “Sahnem İstanbul” konserlerinde sahne alacak. 26 Temmuz’da başlayacak konserlerle şehir yeniden notalarla buluşacak.

Devamını Oku

Kurban Bayramında İstanbul Boğazı Kırmızıya Boyanmadı

İstanbul Boğazı’nda her Kurban Bayramı’nda yaşanan olumsuz görüntülerin bu sene önüne geçildi. İSKİ, yaptığı çalışmalarla İstanbul’un kronik bir sorununa daha son verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Balkanlar'da Gönüller Yapmaya Geldik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Balkanlar’da kurban kesim organizasyonu gerçekleştirdi. Üsküp ile Saraybosna’da 50 büyükbaş ve 300 küçükbaş hayvanın kesildiği organizasyonda, kurban etleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. İmamoğlu, kardeş Balkan coğrafyasında gönüller yapmak istediklerini söyledi.

Devamını Oku

Üretimin Önemine Dikkat Çeken İmamoğlu: Bina Dikmekle Refah Toplumu Yapamazsınız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İBB Kurban Bayramı Faaliyetleri ve Hayvancılık Politikaları Tanıtım Programı”nda konuştu. Kurban Bayramı süresince aldıkları tedbirleri aktaran İmamoğlu, geçmiş yıllarda kayıtlara geçen olumsuz görüntülerin yaşanmaması için çalışacaklarını belirtti. İBB olarak tarım, hayvancılık, arıcılık ve balıkçılık alanlarında üreticilere verdikleri destekleri sıralayan İmamoğlu, “Bu toprakların üstüne bina dikmekle, bu milleti refah toplumu yapamazsınız. Her kırsalı olan bu tür megapoller, tarımı da destekleyerek, en yakınından sağlıklı beslenerek var olmuşlardır. Ama İstanbul'da bunun tersi olan aklı, inşallah hep birlikte tersine çevireceğiz” dedi. İstanbul Vakfı üzerinden gerçekleştirdikleri kurban bağış kampanyasına da değinen İmamoğlu, geçen yıl 13 milyon liraya yakın bağış topladıklarını aktardı. Bu yolla 130 bin eve konservelenmiş kurban eti dağıtımı yaptıklarını belirten İmamoğlu, “İBB, vatandaşlarımızın, veren elin alan eli görmediği bir mekanizmayla yardımlaşmaları için en doğru adrestir” diye konuştu

Devamını Oku

İmamoğlu, 15 Temmuz Anmasında Uyardı: Hak, Hukuk, Adalet Kimliği Her Kuruma Yerleştirilmeli

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle İstanbul’da gerçekleştirilen anmalara katıldı. İBB önündeki anmada; İmamoğlu, CHP İBB Meclis Başkanvekili Doğan Subaşı ve AK Parti İBB Meclis Başkanvekili Tevfik Göksu, birer konuşma yaptı. Darbelere karşı, demokrasinin ve demokrasi kanallarının güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, “Hak, hukuk, adalet kimliğinin her kuruma, özellikle hukuk sistemine mutlaka yerleştirilmeli. Özellikle hukuk sistemine kişilerin, partilerin ya da bu tarz oluşacak muhtemel bir kısım oluşumların ya da cemaat vesaire gibi tanımlamaların asla ve asla müdahale edemeyecekleri bir sürecin, bir sistemin bu millete, bu memlekete armağan edilmesi her kişinin, her kurumun sorumluluğu altındadır” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İBB İştiraki Şehir Hatları, Vapur Kafeleri Yeniledi

İBB iştiraki Şehir Hatları A.Ş.'nin yenilediği Vapur Kafelerde glütensiz ve vegan ürünler satılacak.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Olimpiyat Oyunları'na Talibiz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “2036 Olimpiyat Oyunları” ve “Paralimpik Oyunları”na talip olduklarını belirterek, “Devletimize, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ne ve ilgili tüm kurumlara iş birliği yapma çağrısında bulunuyoruz. Hep birlikte başaracağız” dedi. İmamoğlu, kentin asırlık spor kulüpleri Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi markalarla da iş birliği ve yol arkadaşlığı yapmak istediklerini söyledi.

Devamını Oku

Silivri'de İmamoğlu İzdihamı: İmamoğlu'ndan Balıkçılara Büyük Destek

İBB, çiftçilerin ardından küçük ölçekli balıkçılıklar için de destek programı başlattı. Silivri’deki etkinlikte balıkçıların, “Bize umut getirdiniz” sözleriyle karşılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Gücümüz oldukça, her hususta, zor anlarında vatandaşımıza, esnafa, farklı meslek gruplarına katkı sunmada, kendimizi mutlak mesul kabul ediyoruz. ‘Mutlaka bir şey yapmalıyız’ diyerek masaya oturuyor ve kararlar oluşturuyoruz” dedi. 12 metrenin altında tekneleri toplam 1.200 balıkçıya, içinde “epoksi macun”, “antifauling boya” ve muşamba balıkçı tulumu olan koli yardımında bulunulacak.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Çılgın Proje İstanbul'da Spor Yapmayan Çocuğun Kalmamasıdır

İBB’nin sporla ilgili master planı oluşturmak için gerçekleştirdiği İstanbul Kenti Spor Master Planı Çalıştayı’nda ikinci günü oturumları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Spor vizyonunun politika ve stratejilerinin oluşturulması amacıyla toplanan çalıştayda konuşan İmamoğlu, “Bugün burada bulunan herkesten özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz için yapacağımız etkinliklere destek olmalarını, bizlere yeni fikirler sunmalarını bekliyoruz. Benim için çılgın proje İstanbul’da spor yapmayan çocuğun kalmamasıdır. Çok net bir şekilde söyleyebilirim ki, ülkemizin geleceğini belirleyecek etkenlerden biri, çocuklarımızın spor yapma oranları olacak” ifadelerini kullandı. Çalıştay temaları arasında ‘Kadın ve Spor’un yer almasından mutluluk duyduğunu paylaşan İmamoğlu, Şanlıurfalı minik hentbolcu Merve Akpınar’ın maruz kaldığı ayrımcılığı anımsatarak, “Sizlere ‘yanınızdayız, arkanızdayız, destekliyoruz’ dememiz, haddimize değil. Kadınların isterlerse ve odaklanırlarsa, spor konusunda da erkeklere hiç ihtiyaç duymadan, en iyisini yapacağını biliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu, Müze Gazhane'nin Açılışını Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), eski yönetimin 2014’te ihale etmesine rağmen bitiremediği tarihi Hasanpaşa Gazhanesi’ni, 1,5 yıllık bir çalışmanın ardından, “Müze Gazhane” adıyla hizmete açtı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Burasıyla aynı kaderi paylaşan ve âtıl durumda olan Yedikule Gazhanesi’nde de restorasyon çalışmalarına başladığımızı ve orada da sizi, İstanbulluları, yine çok değerli bir kültür-sanat alanıyla, müze alanıyla buluşturacağımızı da İstanbullulara müjdelemek istiyorum” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu Ve Çalık, Beylikdüzü’ndeki Çalışmaları Yerinde İnceledi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski görev yeri Beylikdüzü’nde saha incelemelerinde bulundu. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’la entegre bir iş birliği içinde olduklarını belirten İmamoğlu, “2024 yılına geldiğimizde, İBB olarak dokunduğumuzda bir ilçe ne hale gelir, en güzel şekilde burada İstanbul halkına göstereceğiz. Ayrım yapmadan, halka hizmeti önceleyerek, belediyeyle entegre çalışmanın güzel örneğini göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan Saraybosna Belediye Başkanı Karic’e Destek Sözü

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karic’i, Emirgan’daki Beyaz Köşk’te ağırladı. İmamoğlu, kendisinden Saraybosna’nın tarihi yapılarından Osmanlı Kalesi’nin (Bijela Tabija) restorasyonu için destek talebinde bulunan Karic’e, “Kale restorasyonu ile ilgili bahsettiğiniz süreci arkadaşlarımdan dinleyeceğim. Nasıl bir aksiyon almamız gerektiğine hızlıca karar vereceğim” yanıtını verdi. Karic, İmamoğlu’na, Bijela Tabija’nın resmedildiği bir tablo hediye etti.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu "Kaynarca - Tuzla Metro Hattı" Kazısını Başlattı

Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki yeni İBB yönetimi, eski idarenin 2017’de başlatıp, fiziki ilerlemesi binde 2 aşamasındayken 2018’de ödenek yetersizliğinden durdurduğu Kaynarca - Pendik - Tuzla metro hattındaki imalatı, bulunan finansmanla Şubat 2020’de yeniden başlatmıştı. İBB, 2 kademeli hattaki çalışmaları hızlandıracak TBM cihazını, 53 metre derinlikteki şafta indirdi. TBM cihazının delme işlemlerine başlaması öncesinde düzenlenen törende konuşan İBB Başkanı İmamoğlu; 4,9 kilometrelik Pendik-Kaynarca hattının 2023’te, 9 kilometrelik Kaynarca-Tuzla hattının da 2024’te hizmete açılacağının müjdesini verdi. İstanbu’un ortak akılla yönetilmesi gerektiğinin altını çizen İmamoğlu, “İstanbul şehrinin geleceğini, değişmez kurallar metnine dönüştürmemiz lazım. İstanbul sağından, solundan, göbeğinden, saçından, başından çekip, çekiştirilecek bir şehir değildir” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İmamoğlu: Şaşırarak, Üzülerek, Hatta İsyan Ederek İzliyorum

“İstanbul Yenileniyor Platformu”nu tanıtan Ekrem İmamoğlu, "İstanbul, bugün 22 milyona yakın nüfusu besleyecek konuta sahip. Böylesi bir ortamda, hala, ‘2 milyon daha nüfus ekleyeceğiz. Bir proje yapacağız’ diyen aklı da şaşarak izliyorum. Şaşırarak, üzülerek, hatta isyan ederek izliyorum," dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'na Avrupalı Meslektaşlarından Yoğun İlgi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Moskova Belediye’nin düzenlediği, “Süperstar Şehirler: Başarı İçin Dönüşüm” konulu çevrimiçi toplantıya katıldı. İstanbul’un dünya tarihinin ilk süperstar şehirlerinden biri olduğunu belirten İmamoğlu, “Şehrimizi uluslararası diyalog ve iş birliğine açmak için dünyanın dört bir yanındaki kardeş şehirlerimizle kurumsal bağlar oluşturduk. Hepimiz için yaşanabilir ve sürdürülebilir bir gezegene ulaşmak adına, belediyemizin sorumluluklarını yerine getirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya istekli olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: İmar Artışlarıyla İstanbul Dönüşemez

İBB iştiraki KİPTAŞ; 2017 yılında “riskli alan” ilan edilen Bağcılar “As Fatih Kent Sitesi”nin “Bağcılar Kiraz Evler” adıyla dönüşümü için ilk temeli attı. Temel atma töreni, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Devlet kurumlarıyla beraber vatandaşlara da önemli sorumluklar düştüğüne dikkat çeken İmamoğlu, “İmar artışları ile İstanbul dönüşemez. Ancak ve ancak İstanbul, yaşanmaz bir bina yığınına döner” uyarısında bulundu.

Devamını Oku

İBB 20 Günde 2 Bin 516 Metreküp Müsilaj Topladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 20 günde 2 bin 516 metreküp müsilajın bertaraf edildiğini duyurdu. İBB'den yapılan açıklamaya göre, denizin yüzeyi temizliğinde daha etkin olduğu belirlenen vidanjörlerle İstanbul müsilajının yüzde 45’i ortadan kaldırıldı.

Devamını Oku

Turizm İçin Seferberlik Çağrısı Yapan İmamoğlu: İBB, Cesur Olup İşin Hakkını Vermeye Hazır

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 3 farklı uluslararası gastronomi fuarını bir araya getiren etkinlikte konuştu. Turizmin Türkiye’nin lokomotifi olduğunu vurgulayan İmamoğlu, devletin tüm kurumlarının bu konuda seferberlik ruhuyla hareket etmesinin altını çizdi. “İBB, bu konuda cesur olup işin hakkını vermeye hazır” diyen İmamoğlu, “Tanıtım, iş birliği ve kaynak kullanım noktasında üzerine düşen vazifeyi yapma konusunda kararlı. İnşallah, 2021 çok iyi bir hazırlayıcı yılı olsun. Ama esas hedefi, mantıklı düşündüğümüzde 2022’ye koymalıyız. Ondan sonra hep ileriye giden, akılcı, bilimsel bir süreci bu ülkeye yaşatmalıyız” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İmamoğlu İmzaladı: İBB İle AFD Arasında 93 Milyon Avroluk Ön Protokol

İBB ile Fransız Kalkınma Bankası arasında, Eminönü- Alibeyköy Tramvay Hattı projesinde kullanılmak üzere, 93 milyon Euro’luk ön protokol imzalandı.

Devamını Oku

İmamoğlu'ndan Deprem Sonrası İlk Açıklama

Devamını Oku

İETT'de Yolculuk Azaldı, Seferler Artırıldı

Geçmiş yönetimin aldığı otobüslerin borç yükünü taşıyan İETT Genel Müdürlüğü, pandemi sürecinde yolcu sayısının yüzde 40 azalmasına rağmen seferlerini artırdı. Yıllardır konuşulan şehir içi toplu ulaşım devrimini de bu zaman diliminde hayata geçiren kurum, yeni otobüs alımı için de ihaleye çıktı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Bir Müjde Daha!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bir müjde duyurdu.

Devamını Oku

Beltur Hastanelerdeki Hizmet Noktalarını Sözleşme Yenilenmediği İçin Kapattı

İBB iştiraki BELTUR’un pandemi döneminde aralıksız hizmet verdiği hastane şubelerinin sözleşmeleri yenilenmedi. Mevcut noktalardaki sözleşmelerin uzatılması için sözlü ve yazılı olarak iletilen talepler yanıtsız kaldı. BELTUR, kamu yararı nedeniyle sözlü mutabakat sağlanan noktalardaki faaliyetlerini bir süre daha sürdürürken, mukaveledeki cezai hükümler nedeniyle 55 hastanenin 42’sindeki kantinlerini tahliye etti.

Devamını Oku

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Hidayet Türkoğlu'na Gönderdiği Mektup!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hidayet Türkoğlu'na mektup gönderdi.

Devamını Oku

Sinan Erdem Spor Salonu'nun Basketbol Federasyonuna Tahsis Süresi Doldu

İBB, dört yıllık protokol süresi 29 Mayıs 2021’de dolmasına rağmen Sinan Erdem Spor Salonu’nu tahliye etmeyen Türkiye Basketbol Federasyonu’na ihtar yazısı gönderdi. Mülkiyeti Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde bulunan Sinan Erdem Spor Salonu’nun kullanımı 29 Ağustos 2009’daki sözleşmeyle 25 yıllığına İBB’ye bırakıldı. Salon, 29 Mayıs 2017’de hazırlanan protokolle de Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kullanımına tahsis edildi. Protokol süresinin dolmasına rağmen Türkiye Basketbol Federasyonu’nun salonla ilgili adım atmaması üzerine İBB mevzuatın gerektirdiği işlemleri başlattı.

Devamını Oku

İBB'deki AKP Dönemi Yolsuzluk Dosyaları Açılıyor

Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesinin ardından 25 yıllık AKP dönemini inceleyen İBB Teftiş Kurulu, sayısız yolsuzluk, usulsüzlük ve milyonlarca kamu zararı tespit etti. Öte yandan yolsuzlukların pek çoğunda TÜGVA ismine rastlandığı kaydedildi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Halk Bakkal Projesini Hayata Geçirdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk sıra seçim vaatlerinden birini daha hayata geçirdi. Artan işsizlik ve yoksulluğun en net ifadelerinden birinin mahalle bakkallarının veresiye defterlerinde görüldüğünü belirten İmamoğlu, İBB’ye başvuruda bulunan bin 200’den fazla “Halk Bakkal” ile bugün itibariyle yola çıktıklarını duyurdu. “Hedefimiz; İstanbul’un her ilçesinde, her semt ve mahallesinde Halk Bakkal ağını genişletmek ve yok olmakta olan mahalle bakkalı komşularımıza destek olmak” diyen İmamoğlu, bakkallara, “30 Haziran’a kadar, halkbakkal.ibb.istanbul adresine girerek, Halk Bakkal projesine başvurmaya, bu seferberliğin içinde yer almaya davet ediyorum” çağrısında bulundu. İstanbulluları da bakkallardan alışveriş yapmaya davet eden İmamoğlu, “Gelin; bakkalıyla, belediyesiyle, mahallelisiyle, sokağıyla, kadınıyla, erkeğiyle el ele verelim. Kim zordaysa, kim dardaysa, onun biraz rahat nefes almasını sağlayalım. Komşumuzdan alalım; komşumuz kazansın. Gelin; hep birlikte iyiliği organize edelim” ifadelerini kullandı. Halk Bakkal projesiyle, kent ekonomisinin işleyişine “etkili ve adaletli bir dokunuş” yaptıklarını vurgulayan İmamoğlu, “Çünkü biz, bir avuç çıkar grubu için değil, 16 milyon İstanbullu için çalışıyoruz. Ve ne yapıyorsak; akılla, bilimle, konuşarak, uzlaşarak, sevgi ve dayanışma halkasını büyüterek yapıyoruz” diye konuştu.

Devamını Oku

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Hizmet” Yanıtı: Bizi İmrenerek Takip Ediyor; İzlemeye Devam Etsin

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda bulunan spor tesislerinin yenilenerek açılması nedeniyle düzenlenen törende konuştu. Her alanda kente hizmet ettiklerini vurgulayan İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisi ve İstanbul hakkındaki olumsuz sözlerine yanıt verdi. “Sayın Cumhurbaşkanı’nın takip etmesi mutlu ediyor. İcraatlarımızı ve bizi takip etmeyi çok seviyor” diyen İmamoğlu, “Bizi imrenerek izlediğinin de farkındayım. Vardır ya; çok imrenirsen tırnaklarını yer gibi izlersin, sanki beni öyle izliyor Ankara’dan. Ne mutlu bana. Bundan mutluyum. Gerçekten sıkı bir takipçimiz olduğunu düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız bir düşünürse, bir gün İstanbul turunu onla yapmak isterim. Yani şu İstanbul’u bir gezdirmek, ona, bilmediği hatta bazen yanlış anlatılan icraatlarımızı bizzat yerinde anlatmak isterim. İsterse halı sahada bir maç bile yaparız kendisiyle. Tenis de oynarız. Bu keyifli geziye kendilerini davet ediyorum. İlgisini lütfen kaybetmesin. İmrenerek izlemeye devam etsin” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İBB Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) ile 250 Bin Ailemizin Yanında

Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) kapsamında; ayni ve nakdi sosyal destek başvurularınızı daha hızlı ve kolay yapabilmeniz için online başvuru ve başvuru takip sistemini hayata geçirdik...

Devamını Oku

İBB Halk Bakkal Projesi Tanıtım Lansmanı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 11 Haziran Cuma günü saat 11.00’de, Kadir Topbaş Gösteri Merkezinde Halk Bakkal projesi lansmanını gerçekleştirecektir.

Devamını Oku

Yenilenen İBB Kortları Hizmete Açılıyor

İBB, yenileme çalışmasıyla kentin ihtiyacına yanıt verecek bir spor alanına dönüştürdüğü Maltepe Sahil Spor Tesisi'ndeki tenis kortlarının açılışını yapıyor. Ulusal ve uluslararası müsabakalar düzenlemeye elverişli hale getirilen kortlar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretiyle hizmete açılacak. 10 Haziran 2021’de gerçekleşecek etkinlik bir de gösteri maçına ev sahipliği yapacak.

Devamını Oku

İmamoğlu Yakuplu Kent Ormanı’nı Açarken Uyardı: Beton Kanal’da Mesele Duygusal

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 50 bin metrekarelik Yakuplu Kent Ormanı’nı hizmete açtı. Amaçlarının yeşil ve yaşanabilir bir kent yaratmak olduğuna vurgu yapan İmamoğlu, Beton Kanal gibi projelerin değil, yeşil projelerin “milli” olduğunun altını çizdi. “O ‘Kanal’ denilen meselenin içindeki, kanal değil; sağına soluna dikilecek şu binalar. Mesele o. Mesele yine duygusal” diyen İmamoğlu, “Bizim o işe tahammülümüz yok. İstanbul buraya kadar geldi. Buraya tahammülümüz yok. Elinizdeki yetkiyle, İstanbul kentinin geleceğini sıkıntıya sokamazsınız. Türkiye'nin geleceğini, tehdit altında bulunduramazsınız. Marmara Denizi'ni yok edemezsiniz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İmamoğlu İBB Tarihinin İlk Hizmet Binası Önünde Konuştu: Başka Sürprizlerimiz De Var

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükada’da, şehit ailesi ziyaretinden depremde hasar gören cami incelemesine, esnafla bir araya gelmekten sergi gezmesine kadar bir dizi etkinlikte bulundu. Adalar ilçesi tarihinde ilk kez hizmete alınan ve açılışı geçtiğimiz günlerde yapılan, “İBB Adalar Koordinatörlük ve Ek Hizmet Binası” önünde konuşan İmamoğlu, “Burada, tarihinde ilk defa İBB’nin bir koordinasyon merkezi var. Bunu özellikle bazı ilçelerimizde uygulayacağız. Çünkü hizmetlerin rutin bir şekilde yürüyüp yürümediğine, kurumsal olarak bakacağız. Başka sürprizlerimiz de var. Yeni hizmet alanlarını da Adalar’a kazandıracağız” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan “İBB Metro Hattını Durdurdu” İddialarına Yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kimi çevrelerce “İBB, metro hattını durdurdu” şeklinde manipüle edilen Yenidoğan-Cumhuriyet-Emek metro hattı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sancaktepe Şehir Hastanesi İstasyonu şantiyesinde konuşan İmamoğlu, hattın iptal edilmediğini vurguladı. İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Yatırım Programı’na alınmadığı için kredi kullanılamayan hattaki imalat nedeniyle kazılmış bazı noktaların, çevresel ve depremsel riskler nedeniyle doldurulmasının bir zorunluluk olduğuna dikkat çekti. Onay verilmesi ve kredi bulunmasından sonra hattaki çalışmaların yeniden başlayacağını duyuran İmamoğlu, “Deprem açısından oraların çevre ile ilgili oluşturduğu risk açısından burayı doldurmamız lazım. Dolduğumuz yerleri, yarın kredi bulduğumuzda açmamız 1 ay. Bizim proje onay çabalarımız devam edecek. Kredi bulma çabalarımız devam edecek; aynı diğer yerlerdeki gibi. Bugün feryat figan bağıranlar, siyasetin en çirkinini yapıyorlar. Bir de kendini ispat etmek isteyenler var; siyaseten seçilmiş arkadaşlar. Onlara da üzüntüyle bakıyorum” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Melen Barajı’na 3’ncü Ziyaret: DSİ’den “Bitiş Takvimi” İstedi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 3’ncü kez Melen Barajı’nı ziyaret etti. DSİ İstanbul 14. Bölge Müdürü’nden çalışmalarla ilgi bilgi alan İmamoğlu, “Bölge Müdürü’müzden şunu arzu ettik. Dedik ki; ‘Bu yaz içerisinde süreci net olarak kamuoyuyla paylaşırsanız, bu, bizim için ve İstanbul için değerli bir bilgi olacaktır.’ Barajın bitmesiyle beraber, İstanbul’a nakledilecek suyla ilgili, İBB’ye ve İSKİ kurumumuza da ait iş ve işlemler var. ‘Bu bağlamda da biz de kendi programımızı yaparız’ diye fikrimizi ilettik. Sanıyorum, DSİ’de bu konuda hem kurumumuzu hem kamuoyunu iş programı açısından en yakın zamanda bilgilendirecektir” dedi.

Devamını Oku

Mahir Polat'tan Topkapı Sarayı Darphane Binası'nın Boşaltılmasında 'Çamlıca Camisi' İddiası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Topkapı Sarayı Darphane binalarının Arkeoloji Müzesi'nin elinden alınıp havaalanı hangarlarına gönderilmesi için “Konu özeti; Topkapı Sarayı’ndan Çamlıca Cami Müzesi’ne padişahlara ait eserleri rahatça nakletmek” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sitem!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, uzun yıllardır kirliliği ve kokusuyla Kadıköylülere çile yaşatan, kendi döneminde ıslah edilerek eski günlerine kavuşturulan Kurbağalıdere kenarında önemli mesajlar verdi. Marmara Denizi’ndeki deniz salyası sorunundan tüm çevre sorunlarını olumsuz yönde tetikleyecek olan Beton Kanal’a kadar birçok konuda görüşlerini dile getiren İmamoğlu, “Bu şehir, şunu kaldırmıyor artık. Daha çok bina yapalım, daha çok beton yapalım. Yani Kalamış’ın şu hali bize yetmiyor; buraya binalar yapalım, başka başka tesisler kuralım… Bu şehir bunu kaldırmıyor arkadaş; kaldırmıyor. Kal-dır-mı-yor. Bakın; bu hataların her birimiz bir parçası olmuş olabiliriz geçmişte. Her birimiz, bir eksik yapmış olabiliriz. Çevreye kötü davranmış olabiliriz. Sıkıntılı birtakım hareketleri, her birimiz küçücük de olsa, büyük de olsa yapmış olabiliriz. Ama pişman olma zamanı be! Pişman ol yahu! Ya bir defa da bu şehri içten sev ya” ifadelerini kulandı.

Devamını Oku

İBB'nin Askıda Fatura Uygulamasına Bir Ödül Daha

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen “15. eTürkiye (eTR) Ödülleri” çevrimiçi törenle sahiplerini buldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) tüm dünyaya örnek olan iyilik hareketi, “Askıda Fatura”, “Büyük Ölçekli Belediye” kategorisinde ödüle değer görüldü.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Doğum Gününü Olimpiyat Sporcularıyla Kutladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, doğum gününde İBB Spor Kulübü’nü ve Türkiye’yi Tokyo Olimpiyatları’nda temsil edecek sporcularla bir araya geldi. Doğum günü pastasını sporcularla birlikte kesen İmamoğlu, İBB bünyesinde “Spor Kurulu” kurdukları bilgisini paylaştı. Kurulu, “yenilikçi bir model” sözleriyle tanımlayan İmamoğlu, “Her konuda uzmanlaşmak ve bazı hususları kendi içinde bir mekanizmayla tartışmak adına, bazı kurullar oluşturuyoruz bünyemizde. Bunlardan biri de Spor Kurulu. Bu kurulda; kent sporunu, kent yaşamının içindeki sporun yerini tartıştığımız, olgunlaştırdığımız ve güçlendirdiğimiz bir çalışma modelini geliştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İmamoğlu’nun Sözünü Ettiği ‘Uyanık’ Şirket İle İlgili Detaylar Ortaya Çıktı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Arsayı bir uyanık 11 milyon dolara alıyor. Ertesi gün KİPTAŞ 47 milyon dolara bu arsayı o uyanıktan satın alıyor” diyerek anlattığı arsa satış skandalının aktörlerinden olan ‘uyanık’ şirketin Atmaca Gayrimenkul olduğu ortaya çıktı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Uydurma Sözlerle Beton Kanal'ı Savunan İnsanların Aklından Allah Bu Şehri Korusun

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul'un hafriyatının dökülmesinin planlandığı Karaburun'daki sahil düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceledi. İmamoğlu, “Uydurma sözlerle, uydurma gerekçelerle, -yüzlerce sayfaymış- bana bir sayfa bile bilimsel açıklama gelmemiş olan bu Beton Kanal’ı savunan insanların aklından Allah bu şehri korusun. Tabii sadece dua ile yetinmiyoruz. Şu güzelliği korumak adına, buraları sevdirmek adına, buraların vatandaşlarımıza ait olduğunu Sağır Sultan’a bile duyurmak adına sonsuz mücadelemizi vereceğiz. Bu hizmetleri arttırarak, bu şehrin İstanbullulara ait olduğunu, herkese göstereceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Film Gibi Bir Yolsuzluğu Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ Tuzla Meydan Evleri Temel Atma töreninde konuştu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Bizi Güldüren Çabalara Rağmen Yılmayacağız!

Ataköy-İkitelli Olimpiyat metro hattının, Bahariye ve Masko İstasyonlarının açılışı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Güzel bir hattın açılışını yaptıklarının altını çizen Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, “Sayın Başkan, sizi ve ekibinizi yürekten kutluyorum. Biliyorum bunu yaptığınızda, yine diyecekler, ‘Vay elini arkaya attın; soruşturma. Vay efendim şunu yaptın; soruşturma. Vay efendim neden şu kadar gün bedava yaptın’ yine soruşturma olacak. Bunların hepsi, vız gelir tırıs gider; inandığın yolda devam et Sayın Başkan, inandığın yolda devam et. Ölçümüz nedir? Ölçümüz şudur arkadaşlar: Boğazdan aşağı haram lokma inmeyecek; bitti. Temel ölçümüz budur. Gerisinin hiçbir önemi yok” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Ve Oğlu Semih Fatih Sultan Mehmet'in Türbesinde Dua Okudu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Fethi münasebetiyle küçük oğlu Semih ile birlikte Fatih Sultan Mehmet'in türbesinde dualar okudu.

Devamını Oku

AKP Dönemine Ait 12 Milyon Dolarlık Vurgun!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, AKP'nin yönetimde olduğu dönemde belediyenin, Başakşehir’de ulaşımı askeriyenin içinden geçen ve hiçbir fonksiyonu olmayan 22 bin 251 metrekarelik bir araziyi bir vatandaştan 13 milyon 396 bin dolara satın aldığını belirterek,

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: İsraf Düzenini Kaldırıp Attık; İstanbul’un Atılım Yıllarını Başlattık

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “2020 yılı faaliyet raporu” gündemiyle toplanan İBB Meclisi’nde konuştu. Yeni İBB yönetimi olarak, 2 yılda ‘israf düzeninin’ belini kırdıklarını vurgulayan İmamoğlu, “Kamu kaynaklarını çarçur eden, fırsat eşitliğini, kentsel adaleti ve çevreyi umursamadan, betona, ranta ve kayırmacılığa dayalı iş yapma anlayışını kaldırıp attık ve 2 yılda, İstanbul’da, yepyeni bir düzen kurduk. İsraf düzeninin İstanbul’da yıllardır çöreklendiği alanları dağıtıyor ve kamu kaynaklarının yönünü halkımızın yararına çeviriyoruz” dedi. Adalete, liyakate, kent yoksulluğuyla mücadeleye ve insana özene dayalı olarak kurdukları yeni düzen sayesinde, İstanbul’un atılım yıllarını başlattıklarının altını çizen İmamoğlu, “En önemlisi kul hakkı yememeyi; israfı engellemeyi, israf düzeninin belini kırmayı; bir de memleket sevgisini; devlet ciddiyetini ve hesap verebilme onurunu; biz, bu temel değerlerin yeniden kamu yönetiminin özü olmasını sağlamak için çalışıyoruz… Halka hizmetin, kurumsal ve kamusal bir görev olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Yeşilpınar Kentsel Dönüşüm Temel Atma Programında Konuştu

İBB iştiraki KİPTAŞ, 50 yıldır çözülemeyen sorunu çözdü ve Eyüpsultan Yeşilpınar Mahallesi’nde kentsel dönüşümü başlattı. ‘Yeşil Pınar Evleri Temel Atma Töreninde’ konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Burada, 192 bağımsız birim ve 159 hak sahibi bulunan sürece gerçekçi, somut bir çözüm bulunulmuştur. Adil olunmuştur, şeffaf olunmuştur, katılımcı bir süreç yönetilmiştir ve yüzde 100 ikna sağlanarak, insanlarımızın imzasıyla süreç yönetilmiştir” dedi. Benzer süreçlerde ortaya farklı çıkar gruplarının çıktığını vurgulayan İmamoğlu, “Farklı çıkar grupları olacak. ‘Çıkar grubu’ veya ‘kötü niyet’ derken, burun partisi de yok; onu da söyleyeyim. O parti, bu parti, şu parti… Benim dilim, bu konuda net. Yani, ‘Benim partinden, koruyayım’ veya ‘Başka parti de var, söveyim, işte döveyim’ öyle bir anlayışım yok benim. Kötü, kötüdür; iyi, iyidir. O bakımdan, o çıkar gruplarına hiç fırsat vermedim. Vermeyeceğiz de. Bu konuda taviz yok” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İBB Meclis Birinci Başkanvekilliği'ne Akp'li Zeynel Abidin Okul Yeniden Seçildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi Birinci Başkanvekilliği'ne, AKP’li Zeynel Abidin Okul 147 oy alarak yeniden seçildi. Meclis İkinci Başkanvekili de 145 oy alan AKP’li Ömer Faruk Kalaycı oldu.

Devamını Oku

İBB Yeşilpınar'da Dönüşüm Projesinin Temelini Atıyor

İBB, İstanbul’da mülkiyet problemi olan tüm alanlar için örnek teşkil edecek dönüşümü başlatıyor. Riskli yapılarda yaşayan hak sahipleri, yerinde dönüşüm projesiyle yeni evlerine kavuşuyor. Tüm donatılarının mahalleliye açık olacağı KİPTAŞ Eyüpsultan Yeşil Pınar Evleri’nin temel atma töreni, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ve hak sahiplerinin katılımıyla gerçekleşiyor.

Devamını Oku

Mahkemeden TÜRGEV Kararı

İBB'nin TÜRGEV yurtlarına ilişkin aldığı protokolün feshedilmesi ve belediyeye ait taşınmazların boşaltılması kararı, İstanbul 14. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan Beşiktaş’a “Şampiyonluk” Ziyareti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Süper Ligi 2020/21 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş’a, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile birlikte tebrik ziyaretinde bulundu. Başkan Ahmet Nur Çebi ve yöneticilerle bir araya gelen İmamoğlu, “İşin ortalarında çok da iddialı gözükmeyen bir konumdayken Beşiktaş’ın şampiyon olması, bence altında bir disiplin hissettiriyor. O da iyi bir yönetim kabiliyeti, -tabii ki sizin başkanlığınızda- iyi bir teknik heyet ve sporcuların inanç tarafını toparlaması bana göre öyle bir artıyı getirdi ve şampiyonluğu Beşiktaş’a taşımış oldu” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Silivri'de Kuzuların Doğumuna Tanık Oldu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri turunun ikinci bölümünde bir koyunun doğum yapmasına tanıklık edip, küçükbaş hayvan üreticileriyle köy ayranı eşliğinde sohbetler gerçekleştirdi. “İlk defa İstanbul’un gündeminde, İstanbul’un tarımı var” diyen İmamoğlu, “Bakın ne güzel; çiftçiye fide desteği veriyoruz, oradan ürün çıkıyor. Sütümüzü bu coğrafyadan alıyoruz, sizleri destekliyoruz. Küçük ve büyükbaş hayvanları farklı metotlarla, yeminden başka unsurlarına kadar destekliyoruz; bunu artıracağız” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Silivri’den “Eşitlik” Mesajı Verdi

İBB, 2009’daki sel felaketinden sonra kullanılmaz hale gelen, merhum futbolcu Müjdat Gürsu’nun adının verildiği Silivri’deki stadı ve spor kompleksini, 25 milyon liralık yatırımla yeniledi. Aralarında depremin de bulunduğu her konuda, İstanbul’un 39 ilçesine eşit bakış açısıyla yaklaştıklarını vurgulayan İmamoğlu, “Hizmeti eşit bir biçimde İstanbul'a dağıtmanın sorumluluğunu, göreceksiniz bu 5 yılda sonuna kadar taşıyacağım. Ben, bunun tersini yaşadım. Bir ilçede, bir belediye başkanı o partiden değil ise, o hizmetin nasıl getirilmediğini yaşadım. Allah şahit. Orada yaşayan ilçedeki hemşirelerim de şahit. Ne yazık ki, göz göre göre, bunu yüzümüze baka baka söyleyenleri ben yaşadım. Böyle bir şey yaşatır mıyım bir belediye başkanına. Asla yaşatmam. Halk seçmiştir; görevini yapacak. Aynı beni seçtiği gibi. Ben de görevimi yapacağım. Bu ülkede, siyasetin ve siyasi partilerin bu kadar önde tutulduğu bir dönemin bütün kusurlarını bertaraf etmek zorundayız” diye konuştu.

Devamını Oku

Dilek İmamoğlu - Ekrem İmamoğlu Tenis Gösteri Maçı

Haliç'in tam ortasına kurulan platform ile Spor AŞ'nin düzenlediği Erkekler ve Kadınlar Tenis Turnuvası maçında renkli anlar yaşandı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı’na Genelge Çağrısı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi çelenk koyma törenine katıldı. İstanbul Valiliği’nin düzenlediği organizasyon öncesinde, resmi törenin, “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği'nin 5. Maddesi”ne uygun olarak icra edildiği anonsu yapıldı. Resmi törenin ardından İBB, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının çelenkleri anıta konuldu. Gençlerle anıt önünde bir araya gelen İmamoğlu, resmi tören öncesinde “genelge anonsu” yapılmasına tepki gösterdi.

Devamını Oku

İBB, 19 Mayıs'ı Coşkulu Kutlamaya Hazırlanıyor

İBB, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerini, pandemi önlemleri çerçevesinde büyük bir coşku ile kutlamaya hazırlanıyor. Türkiye’nin her yerinden gençler, 19-22 Mayıs tarihleri arasında online platformlar üzerinden düzenlenecek Gençlik Festivalini takip edebilecek. Etkinlikler kapsamında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı bir de tenis gösteri maçı düzenlenecek. 19 Mayıs akşamı ise online platformlardan canlı yayınlanacak Ceza konseri ile bayram coşkusu katlanacak. Öte yandan İBB, Silivri Müjdat Gürsu stadındaki yenileme çalışmalarını tamamladı. Stat, 20 Mayıs’ta İmamoğlu’nun katılacağı törenle açılacak.

Devamını Oku

İmamoğlu: İstanbul’un Bir Gecede Alınan Kararlarla Altüst Olmasının Önüne Geçeceğiz

Geçtiğimiz şubat ayında kurulan İstanbul Ulaşım Platformu, ilk çalıştayını, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve konu paydaşlarının geniş katılımlarıyla gerçekleştirdi.

Devamını Oku

İstanbul'da Bisikletli Zabıtalardan İlk Devriye

İBB, doğa dostu bir çözümle kent genelindeki zabıta denetimlerinde ciddi bir tasarruf kapısı açtı. MTV, trafik sigortası, muayene, periyodik bakım, kasko ve akaryakıt gibi masrafları olmayan “Bisikletli Zabıta” birimini kurdu. Göreve başlayan ekipler, atlı zabıtalarla birlikte Beyoğlu, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi ile Üsküdar Meydanı ve Salacak’ta devriye attı. Bisikletli Zabıta ekipleri, daha çok, İstanbul’un turistik meydanlarında ve sahillerde görev yapacak. Haberi, sosyal medya hesaplarından Başkan İmamoğlu duyurdu.

Devamını Oku

İmamoğlu'ndan Soylu'ya "Bence Suç" Yanıtı: Üzülüyorum!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin, Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesi ziyareti sırasında elleri arkada görüntülerden dolayı hakkında başlatılan incelemeyle ilgili sorularını yanıtladı. İmamoğlu, “İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, görüntülerin kendisine göre suç olduğunu söyleyip, ‘Böyle bir görüntü olmaz’ dedi. Ne diyeceksiniz” sorusuna, “Devletin bu makamında bulunan insanların, bu şekilde vakitlerini harcamaları kadar üzücü bir durum yok. Bir bakanın, böyle ifadede bulunmasından, ben, hicap duyuyorum; utanıyorum, üzülüyorum” yanıtını verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'na Soruşturma

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na geçtiğimiz yıl İstanbul'un fethinin 567. yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet Türbesi’ni ziyareti sırasında yürürken ellerini arkasına bağlayarak saygısızlık yaptığı gerekçesi ile soruşturma açıldığı ortaya çıktı. Öte yandan soruşturmayla ilgili İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı.

Devamını Oku

İBB Teftiş Kurulu AKP Dönemine Ait İsrafı Açıkladı

AKP DÖNEMİ İBB'DE İSRAF TABLOSU

Devamını Oku

İmamoğlu: HGS ve OGS Kayıtları Tümden Yok Edildi

Gazeteci Murat Ağırel, bugün Yeniçağ gazetesinde yayınlanan yazısında, eski İBB yönetimi tarafından 2011-18 döneminde 2 milyar 200 milyon lira bedelle kiralanan 619 aracın Cumhurbaşkanlığı, AK Parti Genel Merkezi, Irak Devlet Başkanlığı ve bazı vakıflara tahsis edildiği bilgisini paylaştı. Ağırel, İstanbul Valiliği’nin, İBB’nin talep ettiği soruşturma iznine olumsuz yanıtsız verdiğini aktardı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna, “Kamu kurumu, bir başka kamu kurumuna katkı sunabilir. Elbette bunun da bir vicdani oranı, sayısı vardır. Onu aşıyorsa, o da sorgulanmalıdır. Onun ötesinde bir kulübe, bir derneğe, sıradan bir biçimde dağıtır gibi dağıtılması, hiçbir gerekçesi olmadan dağıtılması çok yanlış. Tablonun en kötü verisi; bir siyasi partiye bu kadar araç, 70-80 araç niye tahsis edilir” yanıtını verdi. “Birçok konudan, birçok kötülükten arınmış bir Büyükşehir Belediyesi'nin varlığını rahatlıkla söyleyebilirim” diyen İmamoğlu, “Yani belli vakıflara, dizilere, ona buna para yağdıran iştiraklerimiz, artık İstanbulluya yardım ediyor” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul'a Müjde

İBB ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) arasında “Yeşil Şehir Aksiyon Planı Mutabakat Metni” imzalandı. EBRD ile gerçekleştirmeyi planladıkları ilk projenin, “İncirli-Sefaköy-Beylikdüzü TÜYAP Metro Hattı Projesi” olarak belirlendiğini aktaran İmamoğlu, “Binlerce yıllık 3 imparatorluğa başkentlik yapmış, muazzam bir kültür varlığına sahibiz ve bunu korumak, gelecek nesillere bunu aktarmak zorunluluğumuz var. Ben, İBB Başkanı olarak, kendimi bu büyük ve kutsal emanetin bugünkü yöneticisi olarak görüyorum ve bu kavramla hareket ediyorum” diye konuştu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan 1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlama Mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesaplarından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı yayınladı.

Devamını Oku

İBB'den Öğrencilere LGS-YKS Desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), CHP’li 10 Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ortak kararıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde, Covid-19 nedeniyle evlerinden YKS ve LGS'ye hazırlanan öğrencilere online destek sağlayacak. YKS denemesi 16 – 17 Mayıs'ta, LGS denemesi ise 18 Mayıs'ta yapılacak.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Su ve Gaz Kesilmeyecek, Maddi ve Manevi Desteklerimiz Devam Edecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hazırladığı bir video üzerinden İstanbullulara seslendi ve 17 günlük “tam kapanma” süresince aldıkları tedbirleri, sunacakları hizmetleri ve tamamlayacakları çalışmaları anlattı. İGDAŞ ile İSKİ’nin, kapanma döneminde kesme işlemi yapmayacağını belirten İmamoğlu, sosyal yardım kapsamında 100 bin yeni gıda kolisi dağıtımına başlayacaklarını aktardı. Halk Ekmek, Hamidiye Su, ulaşım, sağlık, kreşler gibi konularda aldıkları kararları hemşehrileriyle paylaşan İmamoğlu, bu süreci, devam eden yatırımları hızlandırmak ve tamamlamak için değerlendireceklerinin altını çizdi.

Devamını Oku

İBB'den Toplu Taşımaya 'Tam Kapanma' Düzenlemesi

İBB, bu akşam itibariyle başlayacak 17 günlük sokağa çıkma kısıtlamaları kapsamında toplu taşımada düzenlemeye gitti.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Tam Kapanma Kararına Çok Sevindim

Kendi döneminde İETT’de çalışmaya başlayan 27 kadın şoförle iftarda bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hükümet tarafından alınan tam kapanma kararıyla ilgili “Kapanma sürecine açıkçası çok sevindim. Daha önce de duyurmuştum, ‘Olması gerekir’ diye. Çünkü, iyi günlere kavuşmamız için, bu zor dönemden hızlıca sıyrılmamız lazım. O bakımdan kapanma iyi oldu” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Kartal'a Ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal’da bir dizi ziyarette bulundu. Ziyareti sırasında Başkan Gökhan Yüksel ile birlikte İBB tarafından kaba inşaatı tamamlanan Soğanlık Camii’ni de inceleyen Ekrem İmamoğlu, yetkililerden çalışmaların son durumu ile ilgili bilgi aldı.

Devamını Oku

İBB 541 İtfaiye Eri Alacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 541 itfaiye erinin alınacağını duyurdu. Başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacaktır.

Devamını Oku

İBB'den Kartal'da Devam Eden Proje Alanlarına Ziyaret

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay ve İBB ekipleri ile birlikte Kartal'da yapımı devam eden projeleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Barajlardaki Su Seviyesi Yüzde 100'e Yaklaştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bazı barajlarda doluluk seviyesinin yüzde yüze yaklaştığını duyurdu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Maltepe’de Hayata Geçirecekleri 3 Büyük Projenin Müjdesini Verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 40 yıldır çözüm bekleyen Maltepe Meydanı ile ilgili projenin çalışmalarına Mayıs ayında başlayacaklarını açıkladı.

Devamını Oku

İBB'nin Acı Günü: 21 Haftalık Hamileyken Covid-19'a Yenik Düştü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yuvam İstanbul Sultangazi Çocuk Etkinlik Merkezi’nde birim asistanı olarak görev yapan 21 haftalık hamile 30 yaşındaki Özgün Öztürk Covid-19 hastalığına yenik düştü. Öztürk, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katıldığı Gazi Cemevi'nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Devamını Oku

İBB'nin MHP'li Belediyeye Hibe Ettiği 50 At Kayboldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Adalar'dan toplayıp MHP’li Hatay Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 50 at, üzerlerindeki çiplere rağmen kayboldu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'a 26 Km Yürüyüş Yolu Kazandırıyoruz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentin “kanayan yaralarından” Ayamama Deresi çevresindeki çalışmaları, adım adım yerinde inceledi. TEM’den Ataköy sahiline kadar olan 13 kilometrelik hattaki çalışmaların 2022 Haziran’ında tamamlanacağının müjdesini veren İmamoğlu, “Burası; sadece bir gezi yolu, yürüyüş yolu değil, aynı zamanda yürüyerek metrobüse ulaşma yolu, Ataköy-İkitelli Metro Hattı’na ulaşma yolu, Marmaray’a ulaşma yolu olacak. Çevresiyle beraber herkes, bu vadiye iyi davranacak. Ayamama’ya bugüne kadar hor davranıldı. Hor görüldü burası. Bundan sonra Ayamama’ya, İstanbul, kurumlarıyla beraber iyi davranacak. O da bize iyi davranacak” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Tiyatroculara Destek İçin Yeni Bir Kampanya Başlattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sanatla ve sanatçıyla olan dayanışmasını büyütüyor. Müzisyenlerin İstanbullularla buluşmasını sağlayacak projenin ardından bir destek de tiyatro emekçileri için başlatıldı. ‘İstanbul’da Perdeler Kapanmasın’ ilkesiyle başlatılan projenin kentte çalışmalarını sürdüren tiyatrolara güç vermesi amaçlanıyor. Projeyi duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tiyatro sanatçılarına seslenerek herkesi projede yer almaya davet etti.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Mayıs Ayında 3 İstasyonumuz Hizmete Giriyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB); tamamlandığında Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir ilçelerinden geçecek, 12 duraklı Ataköy-İkitelli hattının, 3 istasyonluk bölümünü hizmete açmaya hazırlanıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki heyet; Bahariye, Masko, İkitelli Sanayi istasyonlarını kapsayan test sürüşüne katıldı. Test sürüşünde İmamoğlu’na Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, CHP Grupbaşkanvekili Doğan Subaşı, İYİ Parti Grupbaşkenvekili İbrahim Özkan ve İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar eşlik etti. Hattın İkitelli Sanayi İstasyonu’ndan başlatılan test sürüşünde; İBB Raylı Sistemler Daire Başkanı Pelin Alpkökin ve Metro A.Ş. Genel Müdürü Özgür Soy, İmamoğlu ve beraberindeki heyeti bilgilendirdi.

Devamını Oku

İBB Medya AŞ Genel Müdürlüğü'ne Pınar Türker Fadıllıoğlu Atandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Medya AŞ’de görev değişimi yaşandı.

Devamını Oku

İBB Yardım Elini Adana'ya Uzattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adıyaman’da muhalefetin yönetimde olduğu belediyelere yardım gönderdi. CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, iktidarın muhalefet partilerinin yönetimde olduğu belediyelere yardım etmediğini söyleyerek, “Kamu kaynaklarının belediyelerimize eşit ve adil bir şekilde dağıtılmasını istiyor, bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Küçükçekmece'de ESPOR Merkezi Açılışına Katıldı

Küçükçekmece Belediyesi, eSporda kendini geliştirmek isteyen gençlerin teknolojik yeteneklerine yatırım yaparak, Küçükçekmece Espor Merkezi’ni hayata geçirdi. Halkalı Merkez Mahallesi'ndeki tesisin, pandemi tedbirleri alınarak gerçekleştirilen açılışına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, siyasi parti temsilcileri ve sporseverler katıldı.

Devamını Oku

İBB İftar İçin Her Gün 20 Bin Kişilik Sıcak Yemek Dağıtacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Ramazan ayında şehir genelinde iftar için her gün 20 bin kişilik sıcak yemek dağıtacak. İftara yetişemeyen yolcular için ise transfer noktalarında 20 bin kişilik kumanya ikram edilecek. Ramazan ayının kültürel lezzetlerini yansıtan konserler, Hacivat'lı Karagöz’lü çocuk etkinlikleri ve sohbet programları da sosyal medyadan İstanbullularla buluşacak.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Halkla İnatlaşarak Proje Geliştirilmez!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İktisat Haftası” kapsamında düzenlenen, “Yerel Yönetimler ve Demokrasi” başlıklı çevrimiçi toplantıda konuştu. “İstanbul kentinin, hiçbir konusunun vatandaştan uzak olmasına asla tahammülümüz yok” diyen İmamoğlu, “İstanbul'un en çok neyine güveniyorsunuz, diye sorsanız, ‘Ben, İstanbul'un 16 milyon insan kaynağına güvenirim’ derim. Hiçbir şeyi halka sormayan, birçok şeyde bazen tek bir insanın karar almaya çalıştığı modellerin ötesinde ve hatta daha da ötesi, hakla inatlaşarak proje geliştirmeye dönüp hamleler yapmaya çalışan anlayışın tam tersine, zengin insan kaynağından faydalanan bir modelle, demokrasinin o katılımcılık modelini en üst seviyeye taşıma anlayışı içinde yol yürüyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Beton Kanal Açıklaması: Bedeli Ağır Olur

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı'na gerçekleştirdiği ziyaretin gündemi Kanal İstanbul oldu. İmamoğlu, Kanal İstanbul’u 'Beton Kanal' olarak tanımladı ve "Bedeli çok ağırdır" dedi. İmamoğlu, Türkiye ekonomik sorunlar ve işsizlik ile boğuşurken Kanal İstanbul'u “İnadına yapacağız” demenin toplum tarafından psikolojik olarak sorgulanması gerektiğine de vurgu yaptı.

Devamını Oku

Divanhane Kapısı Karakolu'nun Gece Yarısı Operasyonuyla Yıkılması Yargıya Taşındı

CHP İstanbul Kent Hakları İzleme Kurulu, "Doğaya, kente, kültüre ve birçok değere ihanet" diye nitelendirdiği, Kasımpaşa’da bulunan tarihi Divanhane Kapısı Karakolu’nun bir gece yarısı yıkılmasını yargıya taşıyarak Çağlayan Adliyesi'nde suç duyurusunda bulundu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu "Ramazan Pidesi" Fiyatını Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Ayı'nda satışa sunulacak Ramazan Pidesinin fiyatını sosyal medya hesabından paylaştı.

Devamını Oku

Kanal İstanbul Projesi İmar Planlarına İtiraz Süreci Başladı

Kanal İstanbul imar planları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca onaylanarak askıya çıkarıldı. İstanbullular, 24 Nisan'a kadar planlara itiraz hakkını kullanabilecek. İtiraz dilekçelerine www.kanal.istanbul web sitesinden da ulaşmak mümkün.

Devamını Oku

İBB 2020'de 148 Bin Sokak Hayvanını Muayene Ve Tedavi Etti

Sokak hayvanlarına en iyi koşullarda bakmak için yedi gün 24 saat esasıyla çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2020’de 148 bin 106 hayvana muayene ve tedavi hizmeti verdi.

Devamını Oku

Akp’nin İBB Yolsuzluklarından Bir Yenisi Daha Ortaya Çıktı

İBB’nin 2017’de 429 milyon liraya eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın FETÖ davasında yargılanan damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ortak iş yaptığı Metal Yapı Konut’tan satın aldığı Fatih’teki arazinin güncel değeri 73.2 milyon lira olarak belirlendi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan Ahmed Arif Şiiriyle Dayanışma Mesajı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultangazi’de Ahmed Arif Halk Kütüphanesi’ni, çocuklarla birlikte açtı. Konuşmasında Türk şiirinin duayen ismi Ahmed Arif’in, “dayan kitap ile / dayan iş ile / tırnak ile, diş ile / umut ile, sevda ile, düş ile” dizelerine yer veren İmamoğlu, “Biz de bu zor dönemi, böyle aşacağız. Hep birlikte aşacağız. Dayanışma içinde aşacağız. Birbirimize moral vereceğiz. Sakın umudunuzu kaybetmeyin. Çok güzel günlerin bizi beklediğini sakın unutmayın. Zor günleri hep birlikte aşmanın yegâne unsuru vardır: Dayanışma, birbirine olan inanç, omuz omuza yol yürümektir.”

Devamını Oku

Mahir Polat: Çok Değerli Koleksiyon Ait Olduğu Topraklarda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), müzayede evi Sotheby's’in “İslam Dünyası ve Hindistan Sanatları” başlıklı koleksiyonu arasında yer alan 9 adet Kur'an-ı Kerim sayfaları ve el yazmaları satın aldı. 1.200 yıllık Zuhruf Suresi'nin ve 1.100 yıllık Maide Suresi'nin yer aldığı el yazmaları ile 700 yıllık Kur'an-ı Kerim sayfaları, Mesnevi ve Bahaeddin Veled'in İbtidâ-Nâme’si artık İstanbul’un oldu. Eserler, önce Saraçhane Sergi Salonu’nda sonra da yapımı devam eden Feshane Tasavvuf Müzesi’nde sergilenecek.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Beton Kanal'a Karşı Durmak Sorumluluğumuzdur!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un doğasını tehdit eden birçok unsurun bulunduğunu ifade ederken, "kentte büyük bir tahribata yol açacak 'Kanal İstanbul' adındaki 'Beton Kanal'a karşı durmanın sorumlulukları olduğunu" söyledi. “İstanbul’un mega projesi, sağlıklı, yaşanabilir bir kent var edebilmektir” diyen İmamoğlu, “Bu, uzun soluklu bir mücadele olacaktır. Önümüzde varsa bazı engeller, tehditler, önümüze dikilen ‘mega proje’ adı altında İstanbul’un geleceğini tehdit edecek unsurlar; bunlara akılla, bilimle, hukukla, kanunla karşı durmak da sorumluluğumuzdur” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Yeni Etkinliği Duyurdu: 39 İlçede 100'den Fazla Noktada Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle zorluk yaşayan sanatçılara yönelik hazırlanan yeni bir etkinliği duyurdu.

Devamını Oku

İBB'nin Taksi Dönüşüm Projesi Hükümet Temsilcileri Tarafından Yine Reddedildi!

UKOME toplantısı sonrası olay çıktı. İstanbul'da hatları kapanmış 1000 adet minibüs ve dolmuşun taksiye dönüştürülmesi talebi, Hükümet temsilcilerinin çoğunlukta olduğu UKOME’de reddedilerek tekrar alt komisyona havale edildi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Cinsiyet Eşitliğinin Sağlandığı Bir Kurum Olmalıyız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yetenekli gençlere fırsat eşitliği sağlanması gerektiğini belirtirken, “Özellikle, kadın-erkek ayrımı yapmaksızın, cinsiyet eşitliğinin eşitlikçi bir ortamda yer bulduğu bir kurum olmayı sağlamalıyız” dedi.

Devamını Oku

Şişli Etfal de Gezi’yi Devralan Vakfa 1014 Taşınmaz Devredildi!

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Gezi Parkı'nın İBB'nin mülkiyetinden alınarak Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı'na devredilmesine gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, sadece Gezi Parkı'nın değil, bin 14 taşınmazın ait oldukları vakıflar adına tescil edildiği belirtildi.

Devamını Oku

İBB'den Gezi Parkı Açıklaması: Keyfi Biçimde El Konularak Taksim Meydanı Projesi Engelleniyor

İBB, kendi mülkiyetindeki Taksim Gezi Parkı'nın Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredilmesine tepki gösterdi. İBB'den yapılan açıklamada, "Gezi Parkı arazisine keyfi biçimde el konularak Taksim Meydanı projesi engelleniyor. Taksim Meydanı’nı milletimize kazandırma ve hak ettiği görünümüne kavuşturma mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Mevcut gasp girişimi 16 milyon için sadece zaman kaybı olacaktır" denildi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 45 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmeleri düzenlenen törenle imzalandı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Büyükçekmecelilere Müjdeyi Verdi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 25 yıldır Büyükşehir Belediyesi tarafından ihmal edilen Büyükçekmece'ye el attı. Uzun yıllardır ilçe halkının şikayetçi olduğu sahil şeridindeki İBB’nin yürüttüğü çalışmaları inceleyen İmamoğlu, projenin ilk meyveleri için Temmuz ayını işaret etti. İmamoğlu müjdeyi, “İnşallah, Temmuz ayında sahillerde oluşturmak istediğimiz kimliğin ilk verisini burada göreceğiz. Büyükçekmece, yıllardır ihmal edilmiş alt ve üst yapısıyla pırıl pırıl bir sahile, kordona kavuşacak. Hem Büyükçekmece halkı kazanacak hem yakın plandaki Çatalca'dan Esenyurt'ta, Beylikdüzü'nden Avcılar'a, hatta Başakşehir'e kadar insanlar için bir cazibe merkezi haline gelecek” sözleriyle verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Dünyaca Ünlü Sanatçımız Refik Anadol'u Ağırladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyaca ünlü sanatçı Refik Anadol ile bir araya geldi. Anadol’un sergisini duyunca çok heyecanlandığını belirten İmamoğlu, “İstanbul’un yaratıcı tarafı sanki sıkışmış gibi, sanki kapağı açınca ‘pıt’ diye dışarı fırlayacakmış gibi. İyi yönetmemiz gereken bir an, diye düşünüyorum. Sizin gibi sanatçılar da İstanbul’daki gençlere hem ilham hem de enerji sağlar” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Gençlerle Birlikte: İyi Ki Gençliğimiz Var!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan İSPER’li 64 genç çalışana ödüllerini verdi. Association for Talent Development (ATD) tarafından “The BEST” ödülüne layık görülen “Genç Yetenek Gelişim Programı”nın ödül töreninde konuşan İmamoğlu, “Ben herkese eşit bakan bir yöneticiyim. Tam da başarı böyle. Bizi bir araya getiren, bizi buluşturan, bizi birbirine yakınlaştıran, bu ülkeye, bu şehre ve bu millete hizmet aşkı olmalıdır. Birine değil, sadece bir anlayışa değil. Milletine devlerine ülkesine hizmet anlayışı. Bunu yeşertecek olan sizlersiniz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Akıl Ve Bilim Bizi Hiç Yanıltmadı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde yaptığı konuşmada, Covid-19 pandemisinin başlangıcında, "felaket tellallığı" yapmakla suçlanmalarına karşın halkı bilinçlendirmeye çalıştıklarını, ancak ürktükleri, endişe ettiklerinden daha yüksek boyutta bir süreç yaşadıklarını belirterek, "Sağlıkla ilgili mücadeleyi ilk andan itibaren gündemimize aldık. Nasıl aldık? Bilimsel Danışma Kurulumuz marifetiyle aldık. Sırtımızı onlara yasladık. İyi ki yaslamışız. Bilim ve akıl bizi hiç yanıltmadı. Kurulun bize aktardıkları hiç yanıltmadı” dedi.

Devamını Oku

İBB Meclisi’nde ‘Uyduruk Protokol’ Tartışması

Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılan ikinci pist için Tuzla Orhanlı’da yol düzenlemesi yapmak üzere İBB ile DHMİ arasında protokol imzalandı. İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, protokolde sürenin belirsiz olduğunu belirterek 'uyduruk bir protokol' yorumunda bulundu. AKP’li Muhammet Kaynar da protokolün İBB Başkanlığı’ndan meclise gönderildiğini hatırlatarak “Kime uyduruk diyor, neye uyduruk diyor onu da anlamış değil” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Kadın Personele Anlamlı Hediye

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınları unutmadı. Başkan İmamoğlu adına, Kartal Belediyesi’ni ziyaret eden İBB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı çalışanları, kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, Başkan İmamoğlu’nun kadınlar günü dolayısıyla kaleme aldığı bir mektup ve gül fidanı hediye etti.

Devamını Oku

İmamoğlu İYİ Partililerin Tepkisini Çeken Paylaşımı İle İlgili Konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı birlikte etiketleyerek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamasına gelen tepkilerle ilgili

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Duyduğumda Beni Derinden Üzdü Ve Şok Olmuştum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen, “Yerel Eşitlik Eylem Planı Protokolü” ile “Osmanlı İstanbul’unda Kadın” ve “Cumhuriyet İstanbul’unda Kadın” kitapları için düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, Genel Sekreter Yardımcıları Şengül Altan Arslan, Mahir Polat, İBB Sözcüsü Murat Ongun’un hazır bulunduğu etkinliğe, İstanbul milletvekilleri, STK temsilcileri ile medya ve sanat dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Devamını Oku

Kadınlar İçin Hatıra Ormanı Oluşturan İBB, Yarın Yerel Eşitlik Eylem Planı'nı Açıklayacak

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için politika belgesi niteliğindeki Yerel Eşitlik Eylem Planı’nı açıklamaya ve kente hatıra ormanı kazandırmaya hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kadın mücadelesi ve dayanışmasına destek olmak için çevrimiçi etkinlikler düzenleyecek.

Devamını Oku

İBB Divanhane’yi Yaşatmanın Peşinde

Kasımpaşa'da bulunan Divanhane Eski Karakol Binası, Koruma Kurulu’nun ön gördüğü gerekçelerin ortadan kalkmasına rağmen yok ediliyor. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, iş makineli yıkımın gerçekleştirildiği çalışmanın, ortada artık hiçbir neden olmamasına rağmen devam ettirildiğini söyledi. Yargı sürecinin başlattıklarını kaydeden Polat, “Karakol Binasına kefen mi biçtiniz, tabuta mı aldınız? Bu görüntü neyin nesidir. Saygın ve uygun bir iş yapıyorsanız, bu kadar bekleyerek, gizleyerek, her denetlemede yetkili birimlerimizi engelleyerek neyi gizliyorsunuz”diye sordu.

Devamını Oku

İmamoğlu Harekete Geçti: Suç Duyurusunda Bulunacağız

İstanbul’un önemli bir tarihi mirası, Koruma Kurulu onaylı yol genişletme çalışması nedeniyle yok oluyor. Kasımpaşa'da bulunan Divanhane Eski Karakolu’nun yıkımına, İBB’nin itirazları, iptal başvurusu ve projeye gerekçe gösterilen yol güzergahını değiştirmesine rağmen devam ediliyor. İBB, gelecek kuşaklara aktarılması gerekirken iş makineli yıkımın gerçekleştirildiği çalışma için yargı sürecini başlatıyor.

Devamını Oku

İstanbul'da Toplu Taşımadaki Yaş Sınırlaması Kaldırıldı

İstanbul Valiliği koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altına toplu taşıma kısıtlamasını kaldırdı. Mart ayında uygulanacak tedbirler kapsamında İstanbul Valiliği, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma sürelerini 3 saatten 4 saate çıkardı. Buna göre 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ile 14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı ise 14.00 ile 18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: İyi Ki Hep Birlikte Gençliğimiz Var!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyanın en önde gelen insan kaynakları kurumu olan Association for Talent Development (ATD) tarafından “The BEST” ödülüne layık görülen “Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan 70 genç İBB çalışanına ödüllerini verdi. Genç çalışma arkadaşlarına “cesur bireyler” olmaları yönünde tavsiyede bulunan İmamoğlu, “Sadece bir kişinin emrini yerine getirme alışkanlığını ya da alıştırılmak istenen o ruh halini, bu ülkenin üzerinden söküp atmak adına, her kamu çalışanının güçlü bireyler haline gelmesi gerekir

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan Savcılık Mütalaasına Yanıt!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dönemin Ordu Valisi’nin suç duyurusu üzerine hakkında açılan “hakaret” davasında açıklanan savcılık mütalaasını soran gazetecilere, “Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar” yanıtını verdi. “Bu ülkenin gerçekten kronik, kritik sorunları var; en büyüğü yoksulluk” diyen İmamoğlu, “Ona çare bulmak istiyoruz. İnsanların umutlarını büyütmek istiyoruz. Genç insanların, liyakatli bir şekilde işe girmelerini sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Genç Yetenek Ödül Töreninde

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Büyük Değişimin Aktif Parçası Olmak İstiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kovid-19 sonrası ekonomik iyileşme süreci ve iklim değişikliği eylemlerinin ele alındığı, “C40 Büyük Kentler İklim Liderlik Grubu”nun (C40 Cities) düzenlediği çevrimiçi toplantıda, metro imalatından aktif yeşil alan miktarını artırmaya, akıllı şehir uygulamalarından atık maddelerden enerji üretimine kadar 10 farklı alanda atılan stratejik adımları anlattı ve “İBB olarak; C40’ın misyonunu, küresel değişimdeki rolünü önemsiyor ve bu büyük değişimin aktif bir parçası olmak istiyoruz” dedi.

Devamını Oku

İşçilerin Grevde Olduğu Maltepe'de Biriken Çöpleri İBB Topladı

Maltepe Belediyesi’nde yaşanan grev nedeniyle biriken çöpleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) görevlileri toplamaya baladı. İBB'den yapılan açıklamada, "Halk sağlığının ve dengeli bir çevrede yaşamanın anayasal bir hak olduğu" belirtildi. Bazı mahallelerde ise kadınlar, çöpleri toplayarak belediyeye destek verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'İnat' Mesajı!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kanal İstanbul’u inadına yapacağız” sözleriyle ilgili , “İstanbul’la inatlaşmayı hala kendisine marifet görenlere, ben, 23 Haziran’ı hatırlatıyorum. İstanbul’la inatlaşılmaz. ‘İlla inatlaşacağım’ diyenlere de açıkçası ben, ‘İstanbul, burada’ diyorum. Ama unutulmasın, İstanbul, bir şeyi kanıtlamıştır; İstanbul, '1’den büyüktür. Nokta” yanıtını verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Gürültünün Arkasında Başka Şeyler Hissediyorum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un en karakteristik anıtsal yapılarından Kara Surları'nı restorasyon çalışmalarını inceledi. İnceleme sonrası basın mensuplarına Yedikule Kara Surları önünde açıklama yapan İmamoğlu, gündeme dair soruları da yanıtladı. Bir gazetecinin, Ekmek Üreticileri Derneği'nin Halk Ekmek büfeleri ile ilgili valiliğe gönderdiği şikayet dilekçesi ile ilgili sorusu üzerine, “Herkesin hukuki hakkı vardır. Halk ekmek konusunun bu şekilde mevzu edilmesinden üzüntü duyduğumuzu her ortamda dile getirdik. Çünkü günün sonunda yaşanan yoksulluğun izlerini bize hissettiriyor. Ama şunu bilsinler İstanbul'da üretilen ekmeğin yüzde 6'sı Halk Ekmek tarafından üretiliyor. Benim dileğim nedir? Umarım sıfıra insin. Hiç kimse 1 liralık ekmeğe ihtiyaç duymasın, sıfıra insin. Sıfır adet ekmek üretelim. Yüzde 6 için bu kadar gürültü kopartmanın arkasında ne yazık ki başka şeyler hissediyorum” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Daha Çok Dayanışma İçinde Olmalıyız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) tarafından düzenlenen “2020 İnsani Gelişme Endeksi Büyükşehirler” araştırmasının ödül törenine katıldı. Törende konuşan İmamoğlu, “İstanbul yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da yakın takip ettiği ve dönüştürücü gücü yüksek bir belediye, bir yerleşim alanı. 21. Yüzyıl belediyecilik anlayışında ortak aklı, katılımcılığı ve şeffaflığı önemsiyoruz” dedi.

Devamını Oku

İBB'den Bir İlk: İstanbul'da İmar Planı Değişiklikleri Sms İle Öğrenilebilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Türkiye’de bir ilk olacak uygulamaya geçti. İstanbul’da imar plan değişiklikleri vatandaşlar anında SMS ile öğrenebilecek. İBB Başkanı İmamoğlu “Artık gizli saklı imar planı değişikliği yok; her şey şeffaf, her şey erişilebilir" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Haziran Müjdesi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve geldikten sonra yapımına hız verdirdiği Başıbüyük-Samandıra arasındaki otoyol inşaatında incelemelerde bulundu. Değerli bir güzergah üzerinde çalışıldığını belirten İmamoğlu, “5,6 kilometrelik bir hat; 2 gidiş, 2 geliş. Asfaltlamasından aydınlatmasına, bütün eksikleriyle inşallah Haziran ayı itibariyle vatandaşımızın hizmetine sunacağız. 30-40 dakika yerine, 10 dakikalık bir yolculukla E-5’ten, Maltepe’den hemen Sancaktepe-Sultanbeyli hattına TEM yoluyla buluşma imkanı sağlayacak” dedi.

Devamını Oku

Taylan Yıldız'dan “İnternetsiz Köy Kalmasın” Projesi

Kamuoyunda “İnternetçi Abi” lakabıyla tanınan İBB Meclisi'nin İYİ Parti'li Üyesi Taylan Yıldız, “metroda internet”in hayata geçirilmesi konusundaki çabalarının ardından yeni bir projeye daha imza attı. Taylan, “İnternetsiz Köy Kalmasın” adıyla başlattığı proje kapsamında ilk olarak Düzce’nin Hasan Çavuş Köyü'nün internet erişimini sağladı, ardından da 40 çocuğa tablet dağıttı.

Devamını Oku

İSKİ Açıkladı: İstanbul Barajlarındaki Son Durum

İstanbul'da bir ay önce yüzde 19.16 seviyelerine kadar gerileyen barajlardaki su seviyesi, son yağışlarla yüzde 50'nin üzerine çıktı. İSKİ'nin son verilerine göre barajlardaki doluluk oranı 50.03 olarak ölçüldü.

Devamını Oku

İmamoğlu İle Erdoğan Arasında Sürpriz Görüşme

Gazeteci İsmail Küçükkaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan arasında Topbaş’ın cenazesinde bir görüşme gerçekleştiğini belirtti. Küçükkaya, “İmamoğlu, Erdoğan’dan iki talepte bulunmuş” diye ifade etti.

Devamını Oku

İstanbul Metro İstasyonlarına 'Bisiklet Parkları' Kurulacak

Türkiye’nin en büyük kent içi raylı sistem işletmecisi İBB, İstanbul’un metrolarında Bisiklet Parkı uygulaması başlattı. M5 Üsküdar-Çekmeköy Metrosu’nun Altunizade İstasyonu’nda pilot uygulaması başlayan çevre dostu projenin, bütün yoğun istasyonları kapsaması hedefleniyor.

Devamını Oku

İstanbul'un Baraj Doluluk Oranlarında Son Durum

İstanbul'da cuma gününden bu yana devam eden kar yağışı, kente su sağlayan barajlara yaradı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre, barajlardaki yüzde 19.16'ya kadar inen doluluk oranı yüzde 48.67'ye çıktı. Bugünden itibaren başlayacak yağmurlar ve eriyen kar suyunun yer altına çekilmesiyle barajların doluluk oranının önemli miktarda artması daha bekleniyor.

Devamını Oku

İstanbul'da Olası Bir Deprem 3 Milyon İnsanı Etkileyecek

AKP Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu başkanlığında toplanan TBMM Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu İstanbul’un deprem önlemlerini dinledi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, İstanbul’da olası bir depremde 200 bin binanın orta ve ağır hasar almasının beklendiğini, bunun da 3 milyon insanı etkileyebileceğini söyledi.

Devamını Oku

İmamoğlu Kenter Tiyatrosu'nun Pandemiden Sonra Perdelerini Açacağını Söyledi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Ekim 2020’de alınan kararla Şehir Tiyatroları’na devredilen Şişli’deki Kenter Tiyatrosu’nda incelemelerde bulundu. “Artık Kenter Tiyatrosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin” diyen İmamoğlu, Türk tiyatrosunun duayen sanatçıları Yıldız-Müşfik Kenter kardeşlerin adının bu şekilde yaşatılacağını söyledi. İmamoğlu, pandeminin hemen ardından Kenter Tiyatrosu'nun perdelerini açacağını bildirdi.

Devamını Oku

İBB'den Kartal Belediyesi'ne Proje Ziyareti

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve yardımcılarını Kartal Belediyesi ana hizmet binasındaki makamında ağırladı. Başkan Gökhan Yüksel, "Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği içinde yürüteceğimiz çalışmalarla Kartal’a yepyeni tesisler kazandıracağız. İlçemize yakışır projeleri bir bir hayata geçireceğiz" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara Çağrı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hava tahminine göre kar yağışının yarın da devam edeceğini belirterek vatandaşlara çağrıda bulundu.

Devamını Oku

İmamoğlu: Metro İstasyonlarını Artık Kadınlar Yönetecek

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Her gün yüz binlerce İstanbullunun kullandığı istasyonları artık kadınlar yönetecek. Liyakatle alımları yapılan metro istasyon amirlerimiz eğitimlerden sonra göreve başlayacaklar" dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu Kar Yağışı Öncesi Hazırlıkları Yerinde İnceledi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte yaklaşık 1 hafta süreyle etkili olması beklenen kar yağışı öncesinde, hazırlıkları ve çalışmaları yerinde inceledi. Bu süreçte 7 bini aşkın personelin bin 351 araç ve iş makinesiyle, 4 bin kilometrelik yol ağında 7/24 hizmet vereceğini ifade eden İmamoğlu, “Bugünlerin sonunda, inşallah şöyle yüzde 70-80’leri bulan baraj doluluklarıyla, kuraklığın hemen sonrasındaki mevsimin bereketi ile beraber güzel günleri hep beraber kucaklayalım istiyorum” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Öğrencilere Ücretsiz Tablet Dağıtımını Başlattı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemi döneminin eğitim alanında yarattığı eşitsizlikleri gidermeye katkıda bulunmak ve öğrencilerin yanında olmak amacıyla organize ettikleri “40 bin tablet dağıtımını” başlattı. İlk tablet kolilerini kendi elleriyle araçlara yükleyen İmamoğlu, eğitim gören çocuk sayısı 3’e kadar olan ailelere 1, fazla olan ailelere ise 2 tablet dağıtılacağını söyledi. Dağıtımların Mart sonu, Nisan başı itibariyle bitirilmesinin planlandığını kaydeden İmamoğlu, “Bu zor günleri, hep beraber, büyük bir dayanışmayla, özveriyle, şeffaflıkla, doğru bir sistemle, en doğru bir biçimde atlatırız, diye umut ediyorum” dedi.

Devamını Oku

İBB Meclisinde Akp-Mhp Koalisyonundan Yine Engel!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘150 mahalleye 150 kreş’ sloganıyla başlattığı "Yuvamız İstanbul" projesi kapsamında Bahçelievler ve Büyükçekmece’de yapılması planlanan iki alandaki plan değişikliğine AKP- MHP grubunun çoğunlukta olduğu komisyonlardan ret çıktı.

Devamını Oku

İBB Meclisi'ne Boğaziçi Üniversitesi Ve Öğrenci Protestoları Damga Vurdu

İstanul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi toplantısına, Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanması ve öğrenci protestoları damga vurdu. CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, rektörün seçimle belirlenmesini isteyen, bu nedenle isyan eden öğrencilerin demokratik haklarını kullandığını, ancak karşılarına keskin nişancıların çıkarıldığını ifade etti. İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, Melih Bulu'nun AKP'nin aday yapmaya dahi tenezzül etmediği bir intihalci olduğunu söyledi. AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ise meselenin rektör ataması olmadığını savundu.

Devamını Oku

İBB'den Köylülere Ücretsiz İnternet Hizmeti

Kırsal mahallelerde internete erişim konusunda sorun yaşayan öğrenci ve vatandaşlara destek olmayı hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) köy meydanı, muhtarlık ve bilgi evlerine İBB WiFi noktaları kuruyor. Proje kapsamında 9 köyün internet kurulumu tamamlandı.

Devamını Oku

İmamoğlu'ndan İBB Meclisi'nin 8 Kararına Veto

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, çoğunluğun AKP Grubu'nda olduğu İBB Meclisi’nin, İBB'ye ait bazı taşınmazların AKP'li ilçe belediyelerine tahsisine ilişkin kararların arasında bulunduğu 8 kararını veto etti. İmamoğlu, söz konusu kararları yeniden görüşülmek üzere Meclis’e iade etti.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Balıkçılara Destek!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, esnafın sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Başkan İmamoğlu'nun bugün ki durağı Kartal Balıkçılar Çarşısı esnafı oldu. Balıkçı esnafı AKP döneminde yapılan uygulamadan memnun olmadıklarını belirtti. Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından balıkçılara müjdeyi verdi.

Devamını Oku

İBB’den Fatura Müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İGDAŞ, fatura borcunu ödeme güçlüğü çeken aboneleri için yeni bir kampanya başlattığını açıkladı. Açıklamaya göre, gecikmiş fatura borçları, kredi kartıyla, vade farkı, ilave ücret, komisyon olmaksızın 10 taksitte ödeme imkanı sunuldu. Kampanyadan faydalanmak için, 31 Mart 2021 tarihine kadar başvuruda bulunulabilecek.

Devamını Oku

İstanbul'da Son Üç Yılda 20 Bölge Riskli Alan İlan Edildi

İstanbul'un farklı ilçelerinde 1 Ocak 2018'den bu yana 20 bölge “riskli alan” ilan edildi. Son ilan edilen riskli alan Zeytinburnu’ndaki İstanbul'un en büyük mezarlıklarından biri olan Kozlu Mezarlığı'nın bitişiğinde yer alan, büyük bir bölümünde 3-4 katlı binaların bulunduğu mahalle oldu.

Devamını Oku

AKP'nin İBB'deki 'Yolsuzluk Dosyaları' Danıştay'dan Da Döndü!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) eski başkanları Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal’ın metro ihalelerinde tahmini 1 milyar liralık kamu zararına yol açtıkları gerekçesiyle yapılan suç duyurusu Danıştay’dan da döndü. Danıştay, belediye başkanları hakkında soruşturmaya İçişleri Bakanlığı’nın izin vermesi gerektiğini belirtti. CHP’li Başkan Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı soruşturmaya da İçişleri Bakanlığı’nın el koyduğu öğrenildi.

Devamını Oku

İBB İle DHMİ Arasındaki Protokol Yenilendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi arasındaki, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılmakta olan ikinci pistle ilgili protokol yenilendi. Yeni pist için, İBB’nin kontrolündeki bazı trafik yollarının kaydırılması gerekiyor.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Bakkal Ziyareti: Bir Dokundu Bin Ah İşitti!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mahalle bakkallarını ziyaret etti, bir dokundu bin ah işitti. Gaziosmanpaşa'da bakkal dükkanı işleten Özlem-Ercan Özer çifti, iki veresiye defteriyle çalıştıklarını belirterek, “Adam gelip, ‘Çocuğum evde aç’ deyince, ne diyebilirsiniz? Kendi çocuğum evde aç kaldığı zaman benim hoşuma gitmez. Başkasının da çocuğu evde aç kalmasın. Bu yüzden, elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Ama tabi bizim gücümüz de bir yere kadar” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu İş Alımını Açıkladı: AKP-MHP-HDP-SP'li Vatandaşımız Var

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı'nın işe alım süreciyle ilgili sözleri konusunda, uzun yıllardır ilk defa, adil bir insan kaynağı edinim sürecini başlattıklarını belirterek, “İyi biliyorum ki malum siyasal parti iktidar iken burada o partiye üye olmadan hiç kimsenin işe giremediğini duymayan kalmadı. Bu kadar acı bir süreç yaşattılar. Biz bunu tersine çevirmeye geldik. Bizim aldıklarımız içerisinde CHP'li var, İYİ Partili var, Saadet Partili var, HDP’li de var, MHP’li de var. Bir şey söyleyeyim mi size, bizim aldıklarımız içerisinde AK Partili de var” dedi.

Devamını Oku

İBB Açıkladı: Veresiyenin İlk Üçü Ekmek, Yumurta Ve Sigara

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul İstatistik Ofisi, “İstanbul Bakkalları ve Veresiye Alışveriş Pratikleri Araştırması”nı yayımladı. Bakkalların yüzde 71’i veresiye defter tutuyor. Veresiye talebinin en yüksek olduğu ilk üç ürün; ekmek, yumurta ve sigara oldu.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk Gerçekleşti: Artık İstanbul Metrosunda İnternet Full Çekiyor!

Kamuoyunda “İnternetçi arkadaş” olarak tanınan İBB Meclis üyesi Dr. Taylan Yıldız, İsttelkom AŞ yöneticileriyle gece saat 01.00’de Yenikapı – Hacıosman metro hattında, yerin 40 metre altında internet testi yaptı. Yıldız, İstanbul metrosundan yapılan ilk sosyal medya canlı yayınını gerçekleştirerek bin gençle buluştu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan 'Beşik Desteği' Müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ihtiyaç sahibi yüzbinlerce insana ulaşılan yardım kampanyasıyla şimdi de yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına bez, mama ve giysi gibi temel ürünler içeren

Devamını Oku

İBB'ye Akp Grubundan Yine Engel!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulunduran AKP Grubu, yönetimin bir kararını daha engelledi. Ekrem İmamoğlu'nun başında bulunduğu İBB Yönetimi, atıl durumdaki 52, 56 ve 172 metrekare büyüklüklerindeki arsaların satılarak değerlendirilmesini önerdi. İBB Meclisi'ne getirilen 3 küçük parsel arsanın satılması önerisi AKP Grubu'nun oylarıyla reddedildi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Bahçelievler'de Vatandaşların Sorunlarını Dinledi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ziyaret ettiği pazarda "Burada iki şey öne çıkıyor; pahalılık ve işsizlik. Pahalılıkla ilgili süreç, uzun zamandır bekleyen bir süreç. Ekonomi, bugün kötü olmadı. Hatırlarsanız seçim döneminde de insanların canını yakan birinci unsurdu. Neredeyse iki sene oldu; bu düzeltilemedi. Düzeltilemediği gibi, daha kötüye gitti." dedi.

Devamını Oku

İBB'nin Taksi Dolmuşun Taksiye Dönüştürülmesi Teklifi Alt Komisyona Geri Çekildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında 1000 adet minibüs ve dolmuşun taksiye dönüşme teklifi, alt komisyona geri çekildi. Talep, bir sonraki UKOME toplantısında gündeme alınacak.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu ve Gökhan Yüksel'den Değerlendirme Toplantısı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde Kartal’da devam eden ve başlatılacak çalışmaları değerlendirmek üzere düzenlenen toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi.

Devamını Oku

İGDAŞ’tan Geciken Doğalgaz Faturalarına 10 Taksitle Ödeme Fırsatı

İGDAŞ, fatura borçlarını ödeme güçlüğü çeken aboneleri için yeni bir kampanya başlattı. Gecikmiş fatura borçları, kredi kartıyla, vade farkı, ilave ücret, komisyon olmaksızın 10 taksitte ödenebilecek. Nakit ödeme yapmak isteyenler de gecikme bedelini peşinatla birlikte ödemek kaydıyla, yine vade farkı olmaksızın, 4 taksitte ödeme yapabilecek. Kampanyadan faydalanmak için, 31 Mart 2021 tarihine kadar başvuruda bulunulabilecek.

Devamını Oku

İmamoğlu: İklim Değişikliğine Hazır Bir İstanbul Tasarlıyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyanın farklı ülkelerinden 14 büyük şehrin belediye başkanının katıldığı 2021 İklim Uyum Zirvesi’nde konuştu. İmamoğlu, “İstanbul olarak bu mücadelede, gençliğimize ve kolektif enerjimize güveniyoruz. Dirençli bir şehir olmak için, geleceğin sorunlarına bugünden kapsayıcı ve sürdürülebilir çözümler buluyoruz. Akıllı şehir çözümlerine dayalı, çevre dostu, ulaşım altyapısı, gıda ve tarım politikaları ile atık ve uzun vadeli su yönetimi alanlarında sürdürülebilir çözümlere öncelik tanıyan İstanbul 2.0’ı tasarlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

İstanbul'da Baraj Doluluk Oranlarında Son Durum

İSKİ verilerine göre, İstanbul’da baraj doluluk oranlarında 9 Ocak’taki yüzde 19,16’nın görülmesinin ardından yüzde 13 artış görüldü.

Devamını Oku

İBB Şampiyonlar Ligi Finali Hazırlıklarına Kaldığı Yerden Devam Ediyor

İstanbul’da geçen yıl oynanması planlanırken Covid-19 nedeniyle format değişikliğine gidilen UEFA Şampiyonlar Ligi’nin bu yılki finali, 29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak. Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından birisi olan, on binlerce kişinin tribünlerden, 225 ülkede 300 milyondan fazla seyircinin de televizyonlardan canlı izlediği karşılaşma 16 yıl aradan sonra yeniden İstanbul’a yapılacak.

Devamını Oku

İBB’den Üniversite Öğrencilerine ASKIDA DESTEK Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) pandemi döneminde ihtiyaç sahipleri için başlattığı sosyal destek kampanyasına üniversite öğrencileri de dahil edildi. Yardımsever vatandaşlar, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen üniversite öğrencilerine 250 TL’lik yardımda bulunuyor. Sosyal destek, öğrencilerin İstanbulkart’larına yatırılıyor.

Devamını Oku

Bağcılar’daki Hasarlı Site Kiptaş’la Yerinde Dönüşecek

İBB iştiraki KİPTAŞ, 2017’de “riskli bölge” ilan edilen Bağcılar Kirazlı Mahallesi’ndeki 7 blok, 190 konuttan oluşan “As Fatih Kent Sitesi”nin depreme karşı kentsel dönüşümünü gerçekleştirecek. “Yerinde dönüşüm modeli”yle yeniden inşa edilecek sitede ikamet eden hak sahipleri, KİPTAŞ ile sözleşme imzalamaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tanıklığında başladı. KİPTAŞ ile görüşmelerde etkin rol oynayan site sakini Hatice Döğer ile bir araya gelen İmamoğlu, İstanbul’a örnek bir iş yapma hedefinde olduklarını vurguladı.

Devamını Oku

İBB Halk Ekmek Aş Başkanvekili Namal'dan 'Halk Ekmek' Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağılı İstanbul Halk Ekmek AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Namal, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, önceki gece yayınladığı "seyyar araçlarda ekmek satışını yasaklayan" genelgeden tepkiler üzerine geri adım attığını savunarak, "Biz her halükarda mobil büfelerde ekmek satışını yapacaktık. Bizi hiçbir şekilde, halka sağlıklı ve ucuz ekmek götürme konusunda engelleyemeyecekler. Çünkü bu bir ekmek davasıdır. Temel besin maddesidir. Yoksulun olmazsa olmazıdır. Biz bu ekmeği İstanbul’un yoksullarına götürme konusunda çok kararlıyız. Buradan asla geri adım atmayacağız" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu ve Fatma Kaplan Hürriyet Talihlileri Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İzmit Belediyesi’nin iş birliğiyle temeli atılan KİPTAŞ İzmit Çınar Evleri Konutları için kura çekilişi gerçekleştirildi. Kamuda kayıtsız şartsız iş birliğinin şart olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Herkes kamu görevi yaptığının farkında olmalıdır. Hiç kimse burada, kişisel egoizm ya da kişisel birtakım ve beklentiler üzerinden süreç tanımlamamalıdır. Bu manada, bizim İzmit'te yaptığımız bu iş birliği tam da buna örnektir" dedi.

Devamını Oku

İstanbul'da Metrobüs Tabelasında Kod Değil Son İstasyon Yazacak

Metrobüs hattında, hat numaralarından kaynaklı karışıklığı önlemek için otobüslerin tabelasında kodlar yerine, artık gidilecek son istasyonun ismi yazacak. Hattaki aktarmalar da azalacak. Uygulama 26 Ocak Salı günü başlayacak.

Devamını Oku

İmamoğlu: Tarım Bakanlığı’nın Yeni Açıklaması Sorunu Şimdilik Çözmüştür

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mobil büfelerde halk ekmek satışıyla ilgili yaşanan tartışmayla ilgili, “Tarım Bakanlığı’nın bu süreci ifade etmediğini açıklaması, sorunu şimdilik çözmüştür. Ama ekmek davası, yoksullukla mücadele konusunda hiçbir engel tanımayacağımızı da tüm İstanbul halkına duyuralım” dedi.

Devamını Oku

Bakanlığın Mobil Ekmek Büfelerinin Satış Yapması Yasak Genelgesine İBB’den Yanıt

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle mobil ekmek büfelerinin ekmek satışı yapması yasaklandı. Kararla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun,

Devamını Oku

İmamoğlu: Hiçbir Vatandaşımızın Sokakta Yatmasını Kaldıramayız

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, evsiz vatandaşların yerleştirildiği Florya’daki kampı ziyaret etti. İmamoğlu, bir kamp sakininin, “İnşallah sizi, ileride Cumhurbaşkanı olarak da görmeyi isteriz” sözlerini, “Benim umudum ne biliyor musun şu anda. Bir; burada sağlıklı olmanız. İki; size kalıcı bir çözüm bulmamız. Çalışacağız; siz de çaba göstereceksiniz. Biz, hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmasını, sokakta yatmasını kaldıramayız” diye yanıtladı.

Devamını Oku

İBB’den 30 Bin Öğrencinin Evine Kırtasiye Seti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), her eğitim öğretim yılı başında yaptığı pandemi nedeniyle okullara ulaştıramadığı kırtasiye seti desteğini, öğrencilerin evlerine ulaştırıyor. Yeni yılın ilk günleri ile birlikte dağıtımına başlanan setler defter çeşitleri, kalem, silgi, boya ve öğrencilerin derslerinde ihtiyaç duyacakları çeşitli malzemeden oluşuyor. Dayanışma kapsamında 30 bin ilköğretim ve lise öğrencisinin evine kırtasiye gereçlerinin ulaştırılması hedefleniyor.

Devamını Oku

İmamoğlu: Olimpiyat Deyince Tüylerimiz Diken Diken Oluyor

Uluslararası Cimnastik Federasyonu Başkanı Morinari Watanabe ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Açıkçası olimpiyat deyince tüylerimiz diken diken oluyor, çok heyecan duyuyoruz. Japonları seven biri olarak söylüyorum; bu heyecanı yaşayacak olan Tokyo’nun inşallah sorunsuz ve noksansız bu süreci tamamlar” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Çağrımız Sayesinde Yüzde 4 Su Tasarrufu Sağlandı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar ve yağmura rağmen tasarrufun elden bırakılmamasının önemine dikkat çekerek, “Aralık’ta, eski yılların oranına göre, ancak 5’te bir yağış aldık. Bu bizi ürkütmüştü, ürkmeye devam etmeliyiz. Bir ay önce tasarruf çağrısı yapmıştık. Bu kadar zaman içerisinde yüzde 4’lük bir su tasarrufu sağladık” dedi. İmamoğlu, Su Tasarrufu Kurulu oluşturduklarını ve çok su kullanan şirketlerin de bu kurul tarafından takip edileceğini bildirdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Kuraklığa Karşı Acil Çağrı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Raif Mermutlu, İSKOM açılışında konuştu.

Devamını Oku

İBB’nin 2 Mobil Halk Ekmek Büfesi Esenyurt’ta Hizmet Veriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, (İBB) talep fazlalığı nedeniyle 40 mobil İstanbul Halk Ekmek (İHE) büfesini hizmete aldı. İBB yönetiminin yeni büfe talepleri İBB meclisi tarafından kabul edilmeyince devreye sokulan 40 mobil İHE büfesinden 2'si Esenyurt'ta hizmete devam ediyor.

Devamını Oku

İstanbul'daki Baraj Havzalarından 40 Ton Atık Çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kuraklık yüzünden suları çekilen baraj havzalarındaki atıkları temizledi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Bir Müjde Daha!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy - Sancaktepe - Sultanbeyli Metro Hattı kazıları için ikinci TBM çalışmasını başlattı.

Devamını Oku

İyi Partili Yıldız: Türkiye’de 9 Milyon Çocuk İnternete Erişemiyor

Kamuoyunda ‘internetçi arkadaş’ olarak bilinen İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyesi Taylan Yıldız, Türkiye genelinde 9 milyon çocuğun internet erişiminin bulunmadığını söyledi. 961 mahallesi bulunan İstanbul’da 151 kırsal mahallede uzaktan eğitimi destekleyecek altyapının olmadığını ifade eden Yıldız, bu mahallelerde internet yeterlilik çalışması yapılıp yapılmadığını sordu.

Devamını Oku

İmamoğlu: AB İle İlişkilerde Lokomotif Bir Kurum Olmak İstiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ile görüştü. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmede, İBB-AB arasındaki potansiyel iş birliğinin önemine vurgu yapıldı. İmamoğlu,

Devamını Oku

İBB Kar Hazırlıklarını Tamamladı

İBB Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) verilerine göre, İstanbul’da bu geceden itibaren karla karışık yağmur yağacak. Yağışların, Cuma sabah saatlerinden itibaren ise il genelinde kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Kar yağışının önümüzdeki Çarşamba’ya kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Bir Engeli Daha Aştı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yakuplu’nun çehresini değiştirecek projenin temel açılışında açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu İYİ Partili Belediye Başkanlarını Ağırladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) davetlisi olarak İstanbul’a gelen İYİ Parti'li 16 belediye başkanı, 2 gün boyunca kenti deneyimledi.

Devamını Oku

İBB Meclisi'nde Gerginlik: AKP'li Üye'den İmamoğlu'na Hakaret!

İBB Meclisi’nin 2021 yılının ilk oturumu gergin başladı. İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Şeb-i Arus töreninde Türkçe Kur'an okunması tartışmasına değinerek CHP grubuna “Ezan sesi, Allahu Ekber, Bismillahirrahmanirrahim sizi niye rahatsız ediyor” diye sordu. CHP’li meclis üyeleri Göksu’ya tepki göstererek konuşması devam ederken oturumu terk etti.

Devamını Oku

İstanbul'da Toplu Taşıma Araçlarına Yaş Kısıtlaması

İstanbul'da Covid-19 önlemleri kapsamında, 15 Ocak'tan itibaren HES kodu eşleşmesi yapılmamış İstanbulkartlar toplu taşımada kullanılamayacak. Bu çerçevede, İstanbul Valiliği Hıfzıssıhha kararınca belirli saatlerde dışarı çıkan 20 yaş altı gençler ile 65 yaş üstü vatandaşlar, bu kart eşleştirmesini yapamayacağı için toplu taşıma araçlarına binemeyecek.

Devamını Oku

İstanbul Halk Ekmek Mobil Büfeleri Hizmete Girdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), uzayan Halk Ekmek kuyruklarını azaltmak için 142 yeni büfe açılması talebi AKP ve MHP oylarıyla reddedilince, "Mobil Halk Ekmek Büfeleri"ni devreye soktu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla 40 yeni "Mobil halk Ekmek Büfesi" kentin yoksul bölgelerinde hizmet vermeye başladı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Akp Ve Mhp'nin Halk Ekmek Engelini Aştı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ucuz ve kaliteli ekmeğe erişimini kolaylaştıracak İstanbul Halk Ekmek Mobil büfelerinin 8 Ocak'tan itibaren hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

Devamını Oku

İBB'den Kartal'daki Proje Alanlarına Ziyaret

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan’ı makamında ağırladı.

Devamını Oku

İmamoğlu: İBB’de Asgari Ücret Net 3100 TL Olacaktır!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, işveren ve hükümetin oylarıyla 2021 yılı asgari ücretini net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenmesinin ardından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB ve iştirak şirketlerinde çalışan personel için asgari ücretin net 3100 lira olacağını açıkladı.

Devamını Oku

İBB'de Eski Dönem Usulsüzlük İddiaları İçin 3 Müfettiş Görevlendirildi

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) eski dönemine ait bazı iş ve işlemlerde usulsüzlük yapıldığı iddialarını araştırmak üzere 3 mülkiye müfettişi görevlendirdi.

Devamını Oku

UKOME'de İBB'ye Yine Engel!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bin adet minibüs ve dolmuş taksinin ticari taksiye dönüştürülmesi talebi 4’üncü kez Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, idari temsilcilerin oylarıyla reddedildi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Bu Şehrin Hiçbir Topluluğunun Adı ‘Azınlık’ Değildir!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB), Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte yaşayan sayıca az farklı inanç gruplarını anlatan “İstanbul’un Renkleri” kitabını tanıttı.

Devamını Oku

İmamoğlu Yönetimine Akp Döneminde Ödenmeyen 269 Milyon Liralık Borç!

Sayıştay’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2019 Yılı Denetim Raporu’na göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan önceki AKP yönetimi Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu’na aktarması gereken 269 milyon lirayı ödemedi. AKP yönetiminin 2016-2019 arasında ödemediği borç İmamoğlu yönetimine kaldı.

Devamını Oku

İmamoğlu: Anne, Çocuk Ve Öğrencilere Hizmetimiz Kesinlikle Sona Ermeyecek

İmamoğlu, ülke genelinde yaşanan kuraklığın İstanbul’a etkilerinin masaya yatırılacağı toplantı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Devamını Oku

İBB’nin Genç Yetenekleri İstanbul İçin Proje Üretti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 30 yaş altı genç çalışanlarına kapsayan “Genç Yetenek Gelişim Kampı’’ 14-17 Aralık tarihleri arasında dijital ortamda yapıldı.

Devamını Oku

İBB'den Kısıtlamalar Süresince Yeni Destekler!

İBB'den pandemi koşullarında kısıtlamalar süresince yeni kararlar alındı.

Devamını Oku

İBB Meclisi'nde Akp Grubu Bir Hizmeti Daha Engelledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bir kreş projesi daha, İBB Meclisi’ndeki AKP Grubu tarafından engellendi. Mecliste çoğunluğu elinde bulunduran AKP Grubu, İBB’nin Tuzla’da yapacağı kreş için hazırlanan plan değişikliği teklifini, “Uygun görülmemiştir” diyerek oy çokluğu ile reddetti.

Devamını Oku

İBB’nin Yüzde 39’luk Zam Teklifi Reddedildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) yüzde 39’luk zam teklifini reddeden İBB Meclisi, yüzde 6.84’lük zamma onay verdi.

Devamını Oku

İmamoğlu Meclisin Çatı Kararını Veto Etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’nin çoğunluğu elinde bulundurduğu İBB Meclisi’nin, depreme karşı önlemler çerçevesinde kentsel dönüşümü hızlandırmak adına çatıların kat olarak kabul edilmesine yönelik düzenlemeyi engelleyen kararını veto etti. İmamoğlu, kararı, bir kez daha görüşülmek üzere İBB Meclisi’ne geri gönderdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul'a Büyük Bir Müjde Daha!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1 Ocak 2021’de hizmete alınacak hatta yapılan test sürüşüne katıldı. İmamoğlu, test sürüşü öncesinde, kurmaylarıyla birlikte Alibeyköy Durağı’ndaki Kontrol Merkezi’ni ziyaret etti. Raylı Sistemler Daire Başkanı Pelin Alpkökin ve Metro A.Ş. Genel Müdürü Özgür Soy’dan bilgiler alan İmamoğlu’na, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de eşlik etti.

Devamını Oku

İstanbul’un Başkanları Covid-19 Gündemiyle Toplandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte görev yapan ilçe belediye başkanlarıyla Covid-19 konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Yeni Destek Paketi Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemi sürecinin uzaması, yeni kısıtlamalarla mağdur olan kesimlerle dayanışyma amacıyla yeni bir paket açıkladı.

Devamını Oku

İBB Yeni Mezarlık Alanı Talep Etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Dr. Ayhan Koç, Orman ve Çevre ve Şehircilik bakanlıklarından yeni mezar alanı talebinde bulunduklarını belirterek, "Olumlu bir cevap geldiği takdirde yakın zamanda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Ancak yeni yer hazırlanmazsa 15 ya da 20 yıl sonra İstanbul’da defin yapamamak gibi bir tehlike var. Şimdiden bazı önlemler aldık. Her gün 100-110 cenazeyi memleketlerine gönderiyoruz” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu: "Yalvarıyorum; Lütfen Tedbir Alsınlar"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren 30 yıllık çalışanı Doktor Ümit Erdem için, görev yaptığı Şehzadebaşı Tıp Merkezi’nde anma töreni düzenlendi. Törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, vefat sayılarının yaklaşık 1 aydır düşmediğini belirterek “Yapmasınlar, tedbir alsınlar. Yalvarıyorum; lütfen tedbir alsınlar. 2-3 hafta her şeyimizle mücadele edelim" dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu'ndan Yerel Yönetim Konulu Açıklamalar

Mansur Yavaş: 3 Katrilyonluk 40’a Yakın Dosyayı Savcılığa Verdik!

Devamını Oku

İmamoğlu Müjdeyi 'Başardık' Diyerek Duyurdu!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 33 yılda Türkiye'deki bir belediye tarafından gerçekleştirilen en büyük euroband ihracının tanıtımını gerçekleştirdi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Engelli Bireylerin Sıkıntılarını 365 Gün Dert Edineceğiz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Başakşehir Kayabaşı’nda yaptırılan Özel Gereksinimli Bireyler Eğitim Merkezi (ÖZGM) 3 Aralık Dünya Engelller Günü'nde hizmete açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Engelli bireylerin sıkıntılarını, dertlerini ve çözümlerini sadece bugün değil, yıl boyu, her masada dert edinen ve çözüm üreten bir kurum olacağız” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu'ndan Adalar'da Sorunsuz Dönem Yaşatma Vurgusu!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adalar’da, 25-30 yıl genel sorunların konuşulmayacağı bir dönem yaşatmak istediklerini belirterek, "Geçmişte, siyasi tutumlar üzerinden mağduriyet yaşatılmış birtakım ortamlar oldu. Ben, buna şahidim ne yazık ki. Adalar Belediyesi ve Büyükşehir olarak, birbirinin ayağına basmadan, ayaklar birbirine dolanmadan ya da şahsın kişisel kararlarına değil, kurumsal birtakım tutarlılığı olan hizmet mutabakatı yapacağız” dedi.

Devamını Oku

İBB Beyaz Masaya Yapılan Şikayet Başvuruları Yüzde 23.8 Azaldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İstatistik Ofisi, 2020 yılı Ekim ayında, İBB Beyaz Masa'ya yapılan başvuruları değerlendirdi.

Devamını Oku

İBB’nin 'Askıda Fatura' Uygulamasına 'Sürdürülebilir İş' Ödülü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde geliştirdiği sosyal yardımlaşma uygulaması 'Askıda Fatura', 'Sosyal Etkik' dalında 'Sürdürülebilir İş Ödülü'nü kazandı.

Devamını Oku

İBB Kadına Destek Hattı'nı Hizmete Açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde, 444 80 86 numarası üzerinden 7/24 hizmet verecek 'Kadına Destek Hattı'nı hizmete açtı.

Devamını Oku

İmamoğlu: İstanbul 2032 Olimpiyatları İçin Çok İyi Bir Aday Olacak

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach ile yaptığı sanal toplantıda, İstanbul’un 2032 için çok iyi bir aday olacağını mesajını verdi. İstanbul’un, olimpiyat için yeterli bir kent olduğunu belirten Bach da “İstanbul için her zaman iş birliğine açığız; kapılarımız da açık, kalplerimiz de açık" dedi.

Devamını Oku

İBB’nden Bakırköylüleri Sevinderecek Karar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), Bakırköy Kaymakamlığı ile arsa takası yaparak Bakırköy Meydanı’nı büyütecek. İBB, Bakırköy Meydanı’ndaki araziye karşılık, Bakırköy Adliyesi’nin yanındaki meydanı verecek. Takasla ilgili karar İBB Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Mecburum Konuşmaya

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bulaşıcı hastalıklar nedeniyle dün İstanbul'da 186 kişinin öldüğünü, geçen yıllarda 180'lerde olan kasım ayı günlük ortalama ölüm sayısının ise 450'ye çıktığını belirterek, çok zor durumda olduklarını ve definlere yetişemediklerini söyledi.

Devamını Oku

İmamoğlu Çiftinden Çocuklara Özel Proje

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu, 'Dünya Çocuk Hakları Günü'nde, 'Yuvamız I·stanbul Online Oyun Grupları Projesi' öğrencisi miniklerle bir araya geldi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Yatırım Bütçemiz 18 Milyar Lira Olacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, '2021 yılı İstanbul Büyükşehir Belediye Bütçesi'ni, Meclis oturumunda sundu. İmamoğlu, iştiraklerle birlikte toplam bütçenin 75,5 milyar liraya olacağını, toplam yatırım bütçesinin de 18 milyar liraya ulaşacağını açıkladı.

Devamını Oku

Marmara Belediyeler Birliği'nden İBB'ye İki Ödül!

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen, belediyelerin sürdürülebilir şehirler ve yüksek yaşam kalitesine katkıda bulunan uygulamalarının değerlendirildiği Altın Karınca Ödülleri 2020 sahiplerini buldu.

Devamını Oku

İBB Salgının Önlenmesi İçin Kapatma Kararları Aldı

Covid 19 salgınının en yoğun yaşandığı İstanbul’da, yaygınlığın artmasını önlemek amacıyla 19 Kasım Perşembe gününden itibaren uygulanacak birtakım tedbirler aldı.

Devamını Oku

İmamoğlu: İstanbul Depreminde Kaç Canı Kaybedeceğimizi Hesaplamaktan Korkuyorum!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, depreme karşı hazırlıklar bakımında ciddi bir kaos yaşandığını, 17-18 ayrı yönetmelik ve kanunun adeta birbirinin ayağına basan düzenlemeler içerdiğini belirterek, bütüncül bir yaklaşıma ihtiyaç olduğunu söyledi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Kanal İstanbul Benim İçin Devlet Projesi Değil!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı'nın, 'Kanal İstanbul' ile ilgili eleştirileri nedeniyle, "Devlet projesine karşı çıktığı" gerekçesiyle inceleme başlatmasına tepki gösterdi. İmamoğlu, Kanal İstanbul'un kendisi için bir devlet projesi olmadığını söyledi.

Devamını Oku

‘Bir Başkadır’ Atışması

Son günlerin en çok konuşulan dizisi ‘Bir Başkadır’daki 24 numaralı otobüs hattı ile ilgili İsatanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Devamını Oku

İmamoğlu’na ‘Kanal İstanbul’ Soruşturması!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Kanal İstanbul projesine karşı açıklamaları nedeniyle soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

Devamını Oku

İmamoğlu: İstanbul’da 2-3 Haftalık Kapanma Şart!

Ekrem İmamoğlu, Türkiye’deki Covid-19 vakalarının yüzde 50’sinin İstanbul’da yaşandığını, Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine bakılarak İstanbul’da 2-3 haftalık kapanmanın şart olduğunu söyledi.

Devamını Oku

İSTANBULLU TAKSİM İÇİN TERCİHİNİ YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, kentin çehresini değiştirecek olan kent meydanlarını düzenleme projesi kapsamında Taksim ve Bakırköy Meydanı ile Salacak kıyı bandı düzenlemelerini 19 Ekim – 13 Kasım tarihleri arasında İstanbulluların onayına sundu. 352 bin 784 kişinin katıldığı oylama ile en beğenilen projeler seçildi.

Devamını Oku

İSTANBULLUNUN YÜZDE 72’SİNİN DEPREM ÇANTASI YOK!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İstatistik Ofisi, İstanbul’un en önemli sorunlarından biri olan depreme yönelik halkın algısını ve hazırlıklarını ölçmek için bir araştırma yaptı.

Devamını Oku

İMAMOĞLU: İŞ BULMA KONUSU ‘AHBAP-ÇAVUŞ İLİŞKİSİ’ DEĞİL, LİYAKAT MESELESİ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 'Bölgesel İstihdam Ofisleri'nin 8’incisini Tuzla’da açtı.

Devamını Oku

İBB’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM TEKLİFİ AKP ENGELİNE TAKILDI!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Planlama Müdürlüğü’nün, depreme dayanıksız binaların kentsel dönüşümüne katkı sağlayacak teklifi, İBB Meclisi’nde AKP engeline takıldı.

Devamını Oku

İMAMOĞLU: BİREYLERİN DEĞİL, TOPLUMUN ÇIKARLARINI KORUYAN BİR YÖNETİMİZ!

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar Meydanı ve sahilinde yaşanan su baskınlarını sona erdirecek, 'Bülbüldere Yağmur Suyu Tüneli'nin son delme işlemini gerçekleştiren TBM cihazının yeryüzüne çıkarılması nedeniyle düzenlenen törende konuştu.

Devamını Oku

İMAMOĞLU: DEPREM TÜRKİYE'NİN BAĞIMSIZLIK SORUNU!

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu, bakanlık öncülüğünde bir Deprem Konseyi kurulması talebini yineledi.

Devamını Oku

İBB MECLİSİ, İMAMOĞLU'NUN VETO ETTİĞİ TÜGVA KARARINDA ISRAR ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun veto ettiği, Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nin bulunduğu araziyle ilgili imar planı değişikliğinde ısrar etti.

Devamını Oku

İMAMOĞLU: “FATMA ANA CEMEVİ 2021’DE BİTECEK,TÜM YÖNETİMİ KADINLARDAN OLUŞACAK!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendi ilçe belediye başkanlığı döneminde yapımına başlanan ve bitme aşamasına gelen “Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi”nde incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

İSTANBUL’DA SU FİYATI HALA 2018’DEN DAHA DÜŞÜK!

İSKİ’nin bugün İBB Meclisi’nde görüşülecek 2021 yılı bütçe tasarısında, İstanbul’daki su fiyatında yüzde 25 oranında artış yapılması öngörülüyor.

Devamını Oku

İSTANBUL BELEDİYESİNDE İKİ YENİ ATAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde iki yeni atama yapıldı. Koronavirüs nedeniyle vefat eden Mustafa Canlı’dan boşalan İSTAÇ Genel Müdürlüğü’ne Mehmet Aslan Değirmenci atandı.

Devamını Oku

İMAMOĞLU: DEPREM KONSEYİ'NİN OLUŞMASINI İSTİYORUZ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu hafta İBB Meclisi’ne depremle ilgili dört önemli gündem maddesi sunulduğunu söyledi.

Devamını Oku

ATATÜRK İÇİN DOLMABAHÇE CAMİİ'NDE MEVLİT OKUTULDU

İBB, Atatürk’ün aziz hatırası için, cami çıkışında vatandaşlara, lokma ve şerbet dağıttı.

Devamını Oku

İBB MECLİSİ DEPREMİ KONUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kasım Ayı Meclis Toplantısı'nın 1. Oturumunda olası İstanbul depremi görüşüldü.

Devamını Oku

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Metro Hattı İncelemesi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Covid-19 tedavisi nedeniyle 28 Ekim’deki açılışına katılamadığı Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nda incelemelerde bulundu

Devamını Oku

Maltepe'nin Minik Yürekleri, Depremzede Kardeşlerine Umut Oluyor

Maltepe’nin kreşlerinde eğitim gören minikler, 30 Ekim’de meydana gelen İzmir depremi sonrası bölgedeki depremzede çocuklar için yardım kampanyası gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Kadıköy Belediyesi'nden 10 Kasım'da 'Sosyal Mesafeli' ATA'ya Saygı Zinciri

Kadıköy’de Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’inci yılında ‘sosyal mesafe’ kurallarına uygun olarak “Ata’ya Saygı Zinciri” oluşturulacak.

Devamını Oku

Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı Açılıyor. İşte M7 Metro Hattının Güzergahları

Devamını Oku

İBB'den 39 İlçdeki 1000 Amatör Kulübe 273 Bin Spor Malzemesi Desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türk sporuna önemli bir altyapı desteği sunmak için 1000’e yakın kulübe müsabakalarda kullanacakları ekipmanları sağlamaya başladı. İstanbul’un tüm ilçelerindeki amatör spor kulüplerini kapsayan destek, bugün Yenikapı Spor Tesisi’nde düzenlenen törenle dağıtılmaya başlandı.

Devamını Oku

İstanbul'da 100 Bin Anne Artık Ücretsiz Seyahat Ediyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden olan, 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz seyahat kartı verilmesi uygulaması, 2.5 ayda 100 bin sınırına dayandı. Anneler internet üzerinden veya 39 noktadan kolayca başvuru yaparak ücretsiz İstanbulkart’a sahip olabiliyor.

Devamını Oku

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dört Yeni Spor Tesisi Kullanıma Açıyor

Kentlinin spor yapma ihtiyacına çözüm üretme yolunda adımlar atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu ihtiyacı gidermek için Kağıthane, Okmeydanı, Yenikapı ve Büyükçekmece’de yeni spor tesislerinin açılışını gerçekleştirecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı açılış töreni, yarın saat 11.00’de Cemal Kamacı Spor Kompleksi’nde yapılacak.

Devamını Oku

Başkan İmamoğlu, Fatih’in Tablosunu Osmanlı Hanedanı Fertleriyle Buluşturdu

Devamını Oku

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Atamalar Gerçekleşti

İBB’de boşalan iki genel sekreter yardımcılığı görevlerine, Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat ile Satın Alma Daire Başkanı Arif Gürkan Alpay atandı. Polat’tın yerine Kültür Varlıkları Projeler Müdürü Oktay Özel, Alpay’ın yerine ise İhale İşleri Müdürü Mustafa Sökmen getirildi.

Devamını Oku

İBB HİZMETLERİNE BİR ENGELLEME DAHA

Devamını Oku

İmamoğlu ve Türkmen, Haçı Koparılan Kiliseyi Ziyaret Etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, geçtiğimiz günlerde kapısının önündeki haçın koparılmasıyla gündeme gelen Kuzguncuk’taki Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’ne ziyarette bulıundu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Demokrasi Arenası'nda Soruları Yanıtlıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, TELE 1 ekranlarında usta gazeteci Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'in sorularını yanıtlıyor.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Gördüklerine İnanamadı ve UTANIYORUM Dedi

Başkan İmamoğlu’ndan “tarihi surlar” yorumu: “Surların yıllardır gezilmemesinden utanıyorum”

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Birlik ve Beraberlik Mesajı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kazlıçeşme’deki Erikli Baba Türbesi’ni ziyaret etti. İmamoğlu, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat ve Erikli Baba Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Metin’den türbeyle ilgili tarihsel bilgiler aldı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Engelli Ailelere Destek Devam Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, inşası devam eden Başakşehir Kayabaşı Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

İSTANBULLUYA SOĞAN VE PATATES ADANA’DAN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ülkedeki tarım üreticisini desteklerken, ürününü ihtiyaç sahibi İstanbullu ile buluşturmaya devam ediyor. Daha önce Mersinli üreticiden limon satın alan İBB, bu kez de Adanalı üreticiden patates ve soğan satın aldı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Gençlerle Birlikte Yürüdü, Atatürk Kent Ormanı'nı Açtı

İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun 12 Ekim 2019’daki ziyaretinde, “19 Mayıs’ta açacağız” sözünü verdiği Hacıosman’daki Atatürk Kent Ormanı’nı zamanında kullanıma hazır hale getirdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Metro İstasyonunda İncelemelerde Bulundu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın Nurtepe İstasyonu’nda incelemelerde bulundu. Hattı, 19 Mayıs’ta hizmete almayı planladıklarını, ancak pandemi sürecinin buna izin vermediğini belirten İmamoğlu, “Hattın sinyalizasyon sistemi için yabancı bir firmayla anlaşılmış. Ne yazık ki bu firmanın da o işi yapan buradaki çalışanları, büyük oranda İspanyol kökenli ve İspanya’daki bir merkezden yönetiliyor. Maalesef Covid süreciyle, 3 Mart itibariyle bu hizmeti yapamaz duruma geldiler” bilgilerini paylaştı. Sürecin bu tür aksaklıkları yaşattığı başka şantiyeler de olduğunu belirten İmamoğlu, “Bu aksaklıktan dolayı üzgünüz ama çözümsüz bir iş değil; hızlıca çözeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Turistlere 5 Öneri

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünya çapında milyonlarca ziyaretçisi olan sosyal tartışma platformu Reddit'te içerik paylaştı

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan ATATÜRK KENT ORMANI Müjdesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapılan düzenleme çalışmalarından sonra adı, “Atatürk Kent Ormanı” olarak değiştirilen Hacıosman Korusu’nda incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

EKREM İMAMOĞLU, İBB MECLİSİ’Nİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞIRIYOR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Meclisi’ni salgın gündemiyle toplantıya çağırıyor.

Devamını Oku

Başkan İmamoğlu, Alibeyköy–Eminönü Tramvay Hattı Açılış Tarihini Verdi

Başkan İmamoğlu, Alibeyköy–Eminönü Tramvay Hattı’nda incelemelerde bulundu

Devamını Oku

Murat Ongun: Göreviniz troll'lük değil, halka hizmet etmek

İBB sözcüsü Murat Ongun,

Devamını Oku

Başkan İmamoğlu’ndan Tuzla’ya “koku”, Pendik’e “kreş”, Kartal’a “meydan” müjdesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; Tuzla, Pendik ve Kartal’da saha incelemelerinde bulundu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu 5 İlçedeki Çevre ve Altyapı Çalışmalarını Kontrol Etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şantiyeleri gezdi ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Devamını Oku

Yardım Hizmetlerimiz Hız Kesmeden Devam Edecek

İBB Başkanı İmamoğlu, İBB çalışanlarına moral ziyaretinde bulundu

Devamını Oku

İmamoğlu Açıkladı: 24 Saatte 6,5 Milyon TL Bağış Toplandı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV Çalar Saat programında İBB'nin yürüttüğü Kampanyayının detaylarını açıkladı ve müjdeyi verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Krize Rağmen Müjdeyi Verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, salgın nedeniyle zor günler geçiren şehir içi toplu taşıma sektörünün temsilcileriyle, telekonferans yoluyla sanal toplantı gerçekleştirdi

Devamını Oku

İmamoğlu : 9 bin 500 Aileye Yardım Göndermeye Başladık

Başkan İmamoğlu Duyurdu: 9 bin 500 Aileye Yardım Göndermeye Başladık

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sözlerine Flaş Çıkış

İmamoğlu: İBB devletin ta kendisidir, yardım için kimsenin fetvasına ihtiyacı yok

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan RET Kararına Tepki: Kamu Adına Utanç Duyuyorum

İBB'nin tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci Garı ihalesine açtığı davada çıkan ret kararına tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kamu adına utanç duyduğunu söyledi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan Vakıfbank’a Çok Sert BLOKE Tepkisi

İmamoğlu, dayanışma kampanyasında biriken paranın nasıl kullanılacağını açıkladı: “9 bin ailemize, 300 ve 600 TL’lik 2 aylık alışveriş desteğine başlıyoruz”

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan “Başakşehir Hastanesi Yolu” Açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kamuoyunda bir süredir tartışılan Başakşehir Şehir Hastanesi’nin çevre bağlantı yollarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Devamını Oku