İBB

Ekrem İmamoğlu Maltepe’de Hayata Geçirecekleri 3 Büyük Projenin Müjdesini Verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 40 yıldır çözüm bekleyen Maltepe Meydanı ile ilgili projenin çalışmalarına Mayıs ayında başlayacaklarını açıkladı.

Devamını Oku

İBB'nin Acı Günü: 21 Haftalık Hamileyken Covid-19'a Yenik Düştü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yuvam İstanbul Sultangazi Çocuk Etkinlik Merkezi’nde birim asistanı olarak görev yapan 21 haftalık hamile 30 yaşındaki Özgün Öztürk Covid-19 hastalığına yenik düştü. Öztürk, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katıldığı Gazi Cemevi'nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Devamını Oku

İBB'nin MHP'li Belediyeye Hibe Ettiği 50 At Kayboldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Adalar'dan toplayıp MHP’li Hatay Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 50 at, üzerlerindeki çiplere rağmen kayboldu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'a 26 Km Yürüyüş Yolu Kazandırıyoruz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentin “kanayan yaralarından” Ayamama Deresi çevresindeki çalışmaları, adım adım yerinde inceledi. TEM’den Ataköy sahiline kadar olan 13 kilometrelik hattaki çalışmaların 2022 Haziran’ında tamamlanacağının müjdesini veren İmamoğlu, “Burası; sadece bir gezi yolu, yürüyüş yolu değil, aynı zamanda yürüyerek metrobüse ulaşma yolu, Ataköy-İkitelli Metro Hattı’na ulaşma yolu, Marmaray’a ulaşma yolu olacak. Çevresiyle beraber herkes, bu vadiye iyi davranacak. Ayamama’ya bugüne kadar hor davranıldı. Hor görüldü burası. Bundan sonra Ayamama’ya, İstanbul, kurumlarıyla beraber iyi davranacak. O da bize iyi davranacak” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Tiyatroculara Destek İçin Yeni Bir Kampanya Başlattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sanatla ve sanatçıyla olan dayanışmasını büyütüyor. Müzisyenlerin İstanbullularla buluşmasını sağlayacak projenin ardından bir destek de tiyatro emekçileri için başlatıldı. ‘İstanbul’da Perdeler Kapanmasın’ ilkesiyle başlatılan projenin kentte çalışmalarını sürdüren tiyatrolara güç vermesi amaçlanıyor. Projeyi duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tiyatro sanatçılarına seslenerek herkesi projede yer almaya davet etti.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Mayıs Ayında 3 İstasyonumuz Hizmete Giriyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB); tamamlandığında Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir ilçelerinden geçecek, 12 duraklı Ataköy-İkitelli hattının, 3 istasyonluk bölümünü hizmete açmaya hazırlanıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki heyet; Bahariye, Masko, İkitelli Sanayi istasyonlarını kapsayan test sürüşüne katıldı. Test sürüşünde İmamoğlu’na Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, CHP Grupbaşkanvekili Doğan Subaşı, İYİ Parti Grupbaşkenvekili İbrahim Özkan ve İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar eşlik etti. Hattın İkitelli Sanayi İstasyonu’ndan başlatılan test sürüşünde; İBB Raylı Sistemler Daire Başkanı Pelin Alpkökin ve Metro A.Ş. Genel Müdürü Özgür Soy, İmamoğlu ve beraberindeki heyeti bilgilendirdi.

Devamını Oku

İBB Medya AŞ Genel Müdürlüğü'ne Pınar Türker Fadıllıoğlu Atandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Medya AŞ’de görev değişimi yaşandı.

Devamını Oku

İBB Yardım Elini Adana'ya Uzattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adıyaman’da muhalefetin yönetimde olduğu belediyelere yardım gönderdi. CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, iktidarın muhalefet partilerinin yönetimde olduğu belediyelere yardım etmediğini söyleyerek, “Kamu kaynaklarının belediyelerimize eşit ve adil bir şekilde dağıtılmasını istiyor, bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Küçükçekmece'de ESPOR Merkezi Açılışına Katıldı

Küçükçekmece Belediyesi, eSporda kendini geliştirmek isteyen gençlerin teknolojik yeteneklerine yatırım yaparak, Küçükçekmece Espor Merkezi’ni hayata geçirdi. Halkalı Merkez Mahallesi'ndeki tesisin, pandemi tedbirleri alınarak gerçekleştirilen açılışına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, siyasi parti temsilcileri ve sporseverler katıldı.

Devamını Oku

İBB İftar İçin Her Gün 20 Bin Kişilik Sıcak Yemek Dağıtacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Ramazan ayında şehir genelinde iftar için her gün 20 bin kişilik sıcak yemek dağıtacak. İftara yetişemeyen yolcular için ise transfer noktalarında 20 bin kişilik kumanya ikram edilecek. Ramazan ayının kültürel lezzetlerini yansıtan konserler, Hacivat'lı Karagöz’lü çocuk etkinlikleri ve sohbet programları da sosyal medyadan İstanbullularla buluşacak.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Halkla İnatlaşarak Proje Geliştirilmez!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İktisat Haftası” kapsamında düzenlenen, “Yerel Yönetimler ve Demokrasi” başlıklı çevrimiçi toplantıda konuştu. “İstanbul kentinin, hiçbir konusunun vatandaştan uzak olmasına asla tahammülümüz yok” diyen İmamoğlu, “İstanbul'un en çok neyine güveniyorsunuz, diye sorsanız, ‘Ben, İstanbul'un 16 milyon insan kaynağına güvenirim’ derim. Hiçbir şeyi halka sormayan, birçok şeyde bazen tek bir insanın karar almaya çalıştığı modellerin ötesinde ve hatta daha da ötesi, hakla inatlaşarak proje geliştirmeye dönüp hamleler yapmaya çalışan anlayışın tam tersine, zengin insan kaynağından faydalanan bir modelle, demokrasinin o katılımcılık modelini en üst seviyeye taşıma anlayışı içinde yol yürüyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Beton Kanal Açıklaması: Bedeli Ağır Olur

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı'na gerçekleştirdiği ziyaretin gündemi Kanal İstanbul oldu. İmamoğlu, Kanal İstanbul’u 'Beton Kanal' olarak tanımladı ve "Bedeli çok ağırdır" dedi. İmamoğlu, Türkiye ekonomik sorunlar ve işsizlik ile boğuşurken Kanal İstanbul'u “İnadına yapacağız” demenin toplum tarafından psikolojik olarak sorgulanması gerektiğine de vurgu yaptı.

Devamını Oku

Divanhane Kapısı Karakolu'nun Gece Yarısı Operasyonuyla Yıkılması Yargıya Taşındı

CHP İstanbul Kent Hakları İzleme Kurulu, "Doğaya, kente, kültüre ve birçok değere ihanet" diye nitelendirdiği, Kasımpaşa’da bulunan tarihi Divanhane Kapısı Karakolu’nun bir gece yarısı yıkılmasını yargıya taşıyarak Çağlayan Adliyesi'nde suç duyurusunda bulundu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu "Ramazan Pidesi" Fiyatını Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan Ayı'nda satışa sunulacak Ramazan Pidesinin fiyatını sosyal medya hesabından paylaştı.

Devamını Oku

Kanal İstanbul Projesi İmar Planlarına İtiraz Süreci Başladı

Kanal İstanbul imar planları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca onaylanarak askıya çıkarıldı. İstanbullular, 24 Nisan'a kadar planlara itiraz hakkını kullanabilecek. İtiraz dilekçelerine www.kanal.istanbul web sitesinden da ulaşmak mümkün.

Devamını Oku

İBB 2020'de 148 Bin Sokak Hayvanını Muayene Ve Tedavi Etti

Sokak hayvanlarına en iyi koşullarda bakmak için yedi gün 24 saat esasıyla çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2020’de 148 bin 106 hayvana muayene ve tedavi hizmeti verdi.

Devamını Oku

Akp’nin İBB Yolsuzluklarından Bir Yenisi Daha Ortaya Çıktı

İBB’nin 2017’de 429 milyon liraya eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın FETÖ davasında yargılanan damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ortak iş yaptığı Metal Yapı Konut’tan satın aldığı Fatih’teki arazinin güncel değeri 73.2 milyon lira olarak belirlendi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan Ahmed Arif Şiiriyle Dayanışma Mesajı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultangazi’de Ahmed Arif Halk Kütüphanesi’ni, çocuklarla birlikte açtı. Konuşmasında Türk şiirinin duayen ismi Ahmed Arif’in, “dayan kitap ile / dayan iş ile / tırnak ile, diş ile / umut ile, sevda ile, düş ile” dizelerine yer veren İmamoğlu, “Biz de bu zor dönemi, böyle aşacağız. Hep birlikte aşacağız. Dayanışma içinde aşacağız. Birbirimize moral vereceğiz. Sakın umudunuzu kaybetmeyin. Çok güzel günlerin bizi beklediğini sakın unutmayın. Zor günleri hep birlikte aşmanın yegâne unsuru vardır: Dayanışma, birbirine olan inanç, omuz omuza yol yürümektir.”

Devamını Oku

Mahir Polat: Çok Değerli Koleksiyon Ait Olduğu Topraklarda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), müzayede evi Sotheby's’in “İslam Dünyası ve Hindistan Sanatları” başlıklı koleksiyonu arasında yer alan 9 adet Kur'an-ı Kerim sayfaları ve el yazmaları satın aldı. 1.200 yıllık Zuhruf Suresi'nin ve 1.100 yıllık Maide Suresi'nin yer aldığı el yazmaları ile 700 yıllık Kur'an-ı Kerim sayfaları, Mesnevi ve Bahaeddin Veled'in İbtidâ-Nâme’si artık İstanbul’un oldu. Eserler, önce Saraçhane Sergi Salonu’nda sonra da yapımı devam eden Feshane Tasavvuf Müzesi’nde sergilenecek.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Beton Kanal'a Karşı Durmak Sorumluluğumuzdur!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un doğasını tehdit eden birçok unsurun bulunduğunu ifade ederken, "kentte büyük bir tahribata yol açacak 'Kanal İstanbul' adındaki 'Beton Kanal'a karşı durmanın sorumlulukları olduğunu" söyledi. “İstanbul’un mega projesi, sağlıklı, yaşanabilir bir kent var edebilmektir” diyen İmamoğlu, “Bu, uzun soluklu bir mücadele olacaktır. Önümüzde varsa bazı engeller, tehditler, önümüze dikilen ‘mega proje’ adı altında İstanbul’un geleceğini tehdit edecek unsurlar; bunlara akılla, bilimle, hukukla, kanunla karşı durmak da sorumluluğumuzdur” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Yeni Etkinliği Duyurdu: 39 İlçede 100'den Fazla Noktada Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle zorluk yaşayan sanatçılara yönelik hazırlanan yeni bir etkinliği duyurdu.

Devamını Oku

İBB'nin Taksi Dönüşüm Projesi Hükümet Temsilcileri Tarafından Yine Reddedildi!

UKOME toplantısı sonrası olay çıktı. İstanbul'da hatları kapanmış 1000 adet minibüs ve dolmuşun taksiye dönüştürülmesi talebi, Hükümet temsilcilerinin çoğunlukta olduğu UKOME’de reddedilerek tekrar alt komisyona havale edildi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Cinsiyet Eşitliğinin Sağlandığı Bir Kurum Olmalıyız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yetenekli gençlere fırsat eşitliği sağlanması gerektiğini belirtirken, “Özellikle, kadın-erkek ayrımı yapmaksızın, cinsiyet eşitliğinin eşitlikçi bir ortamda yer bulduğu bir kurum olmayı sağlamalıyız” dedi.

Devamını Oku

Şişli Etfal de Gezi’yi Devralan Vakfa 1014 Taşınmaz Devredildi!

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Gezi Parkı'nın İBB'nin mülkiyetinden alınarak Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı'na devredilmesine gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, sadece Gezi Parkı'nın değil, bin 14 taşınmazın ait oldukları vakıflar adına tescil edildiği belirtildi.

Devamını Oku

İBB'den Gezi Parkı Açıklaması: Keyfi Biçimde El Konularak Taksim Meydanı Projesi Engelleniyor

İBB, kendi mülkiyetindeki Taksim Gezi Parkı'nın Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredilmesine tepki gösterdi. İBB'den yapılan açıklamada, "Gezi Parkı arazisine keyfi biçimde el konularak Taksim Meydanı projesi engelleniyor. Taksim Meydanı’nı milletimize kazandırma ve hak ettiği görünümüne kavuşturma mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Mevcut gasp girişimi 16 milyon için sadece zaman kaybı olacaktır" denildi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 45 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmeleri düzenlenen törenle imzalandı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Büyükçekmecelilere Müjdeyi Verdi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 25 yıldır Büyükşehir Belediyesi tarafından ihmal edilen Büyükçekmece'ye el attı. Uzun yıllardır ilçe halkının şikayetçi olduğu sahil şeridindeki İBB’nin yürüttüğü çalışmaları inceleyen İmamoğlu, projenin ilk meyveleri için Temmuz ayını işaret etti. İmamoğlu müjdeyi, “İnşallah, Temmuz ayında sahillerde oluşturmak istediğimiz kimliğin ilk verisini burada göreceğiz. Büyükçekmece, yıllardır ihmal edilmiş alt ve üst yapısıyla pırıl pırıl bir sahile, kordona kavuşacak. Hem Büyükçekmece halkı kazanacak hem yakın plandaki Çatalca'dan Esenyurt'ta, Beylikdüzü'nden Avcılar'a, hatta Başakşehir'e kadar insanlar için bir cazibe merkezi haline gelecek” sözleriyle verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Dünyaca Ünlü Sanatçımız Refik Anadol'u Ağırladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyaca ünlü sanatçı Refik Anadol ile bir araya geldi. Anadol’un sergisini duyunca çok heyecanlandığını belirten İmamoğlu, “İstanbul’un yaratıcı tarafı sanki sıkışmış gibi, sanki kapağı açınca ‘pıt’ diye dışarı fırlayacakmış gibi. İyi yönetmemiz gereken bir an, diye düşünüyorum. Sizin gibi sanatçılar da İstanbul’daki gençlere hem ilham hem de enerji sağlar” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Gençlerle Birlikte: İyi Ki Gençliğimiz Var!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan İSPER’li 64 genç çalışana ödüllerini verdi. Association for Talent Development (ATD) tarafından “The BEST” ödülüne layık görülen “Genç Yetenek Gelişim Programı”nın ödül töreninde konuşan İmamoğlu, “Ben herkese eşit bakan bir yöneticiyim. Tam da başarı böyle. Bizi bir araya getiren, bizi buluşturan, bizi birbirine yakınlaştıran, bu ülkeye, bu şehre ve bu millete hizmet aşkı olmalıdır. Birine değil, sadece bir anlayışa değil. Milletine devlerine ülkesine hizmet anlayışı. Bunu yeşertecek olan sizlersiniz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Akıl Ve Bilim Bizi Hiç Yanıltmadı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde yaptığı konuşmada, Covid-19 pandemisinin başlangıcında, "felaket tellallığı" yapmakla suçlanmalarına karşın halkı bilinçlendirmeye çalıştıklarını, ancak ürktükleri, endişe ettiklerinden daha yüksek boyutta bir süreç yaşadıklarını belirterek, "Sağlıkla ilgili mücadeleyi ilk andan itibaren gündemimize aldık. Nasıl aldık? Bilimsel Danışma Kurulumuz marifetiyle aldık. Sırtımızı onlara yasladık. İyi ki yaslamışız. Bilim ve akıl bizi hiç yanıltmadı. Kurulun bize aktardıkları hiç yanıltmadı” dedi.

Devamını Oku

İBB Meclisi’nde ‘Uyduruk Protokol’ Tartışması

Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılan ikinci pist için Tuzla Orhanlı’da yol düzenlemesi yapmak üzere İBB ile DHMİ arasında protokol imzalandı. İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, protokolde sürenin belirsiz olduğunu belirterek 'uyduruk bir protokol' yorumunda bulundu. AKP’li Muhammet Kaynar da protokolün İBB Başkanlığı’ndan meclise gönderildiğini hatırlatarak “Kime uyduruk diyor, neye uyduruk diyor onu da anlamış değil” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Kadın Personele Anlamlı Hediye

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınları unutmadı. Başkan İmamoğlu adına, Kartal Belediyesi’ni ziyaret eden İBB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı çalışanları, kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, Başkan İmamoğlu’nun kadınlar günü dolayısıyla kaleme aldığı bir mektup ve gül fidanı hediye etti.

Devamını Oku

İmamoğlu İYİ Partililerin Tepkisini Çeken Paylaşımı İle İlgili Konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı birlikte etiketleyerek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamasına gelen tepkilerle ilgili

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Duyduğumda Beni Derinden Üzdü Ve Şok Olmuştum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen, “Yerel Eşitlik Eylem Planı Protokolü” ile “Osmanlı İstanbul’unda Kadın” ve “Cumhuriyet İstanbul’unda Kadın” kitapları için düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, Genel Sekreter Yardımcıları Şengül Altan Arslan, Mahir Polat, İBB Sözcüsü Murat Ongun’un hazır bulunduğu etkinliğe, İstanbul milletvekilleri, STK temsilcileri ile medya ve sanat dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Devamını Oku

Kadınlar İçin Hatıra Ormanı Oluşturan İBB, Yarın Yerel Eşitlik Eylem Planı'nı Açıklayacak

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için politika belgesi niteliğindeki Yerel Eşitlik Eylem Planı’nı açıklamaya ve kente hatıra ormanı kazandırmaya hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kadın mücadelesi ve dayanışmasına destek olmak için çevrimiçi etkinlikler düzenleyecek.

Devamını Oku

İBB Divanhane’yi Yaşatmanın Peşinde

Kasımpaşa'da bulunan Divanhane Eski Karakol Binası, Koruma Kurulu’nun ön gördüğü gerekçelerin ortadan kalkmasına rağmen yok ediliyor. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, iş makineli yıkımın gerçekleştirildiği çalışmanın, ortada artık hiçbir neden olmamasına rağmen devam ettirildiğini söyledi. Yargı sürecinin başlattıklarını kaydeden Polat, “Karakol Binasına kefen mi biçtiniz, tabuta mı aldınız? Bu görüntü neyin nesidir. Saygın ve uygun bir iş yapıyorsanız, bu kadar bekleyerek, gizleyerek, her denetlemede yetkili birimlerimizi engelleyerek neyi gizliyorsunuz”diye sordu.

Devamını Oku

İmamoğlu Harekete Geçti: Suç Duyurusunda Bulunacağız

İstanbul’un önemli bir tarihi mirası, Koruma Kurulu onaylı yol genişletme çalışması nedeniyle yok oluyor. Kasımpaşa'da bulunan Divanhane Eski Karakolu’nun yıkımına, İBB’nin itirazları, iptal başvurusu ve projeye gerekçe gösterilen yol güzergahını değiştirmesine rağmen devam ediliyor. İBB, gelecek kuşaklara aktarılması gerekirken iş makineli yıkımın gerçekleştirildiği çalışma için yargı sürecini başlatıyor.

Devamını Oku

İstanbul'da Toplu Taşımadaki Yaş Sınırlaması Kaldırıldı

İstanbul Valiliği koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altına toplu taşıma kısıtlamasını kaldırdı. Mart ayında uygulanacak tedbirler kapsamında İstanbul Valiliği, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma sürelerini 3 saatten 4 saate çıkardı. Buna göre 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ile 14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı ise 14.00 ile 18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: İyi Ki Hep Birlikte Gençliğimiz Var!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyanın en önde gelen insan kaynakları kurumu olan Association for Talent Development (ATD) tarafından “The BEST” ödülüne layık görülen “Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan 70 genç İBB çalışanına ödüllerini verdi. Genç çalışma arkadaşlarına “cesur bireyler” olmaları yönünde tavsiyede bulunan İmamoğlu, “Sadece bir kişinin emrini yerine getirme alışkanlığını ya da alıştırılmak istenen o ruh halini, bu ülkenin üzerinden söküp atmak adına, her kamu çalışanının güçlü bireyler haline gelmesi gerekir

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan Savcılık Mütalaasına Yanıt!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dönemin Ordu Valisi’nin suç duyurusu üzerine hakkında açılan “hakaret” davasında açıklanan savcılık mütalaasını soran gazetecilere, “Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar” yanıtını verdi. “Bu ülkenin gerçekten kronik, kritik sorunları var; en büyüğü yoksulluk” diyen İmamoğlu, “Ona çare bulmak istiyoruz. İnsanların umutlarını büyütmek istiyoruz. Genç insanların, liyakatli bir şekilde işe girmelerini sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Genç Yetenek Ödül Töreninde

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Büyük Değişimin Aktif Parçası Olmak İstiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kovid-19 sonrası ekonomik iyileşme süreci ve iklim değişikliği eylemlerinin ele alındığı, “C40 Büyük Kentler İklim Liderlik Grubu”nun (C40 Cities) düzenlediği çevrimiçi toplantıda, metro imalatından aktif yeşil alan miktarını artırmaya, akıllı şehir uygulamalarından atık maddelerden enerji üretimine kadar 10 farklı alanda atılan stratejik adımları anlattı ve “İBB olarak; C40’ın misyonunu, küresel değişimdeki rolünü önemsiyor ve bu büyük değişimin aktif bir parçası olmak istiyoruz” dedi.

Devamını Oku

İşçilerin Grevde Olduğu Maltepe'de Biriken Çöpleri İBB Topladı

Maltepe Belediyesi’nde yaşanan grev nedeniyle biriken çöpleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) görevlileri toplamaya baladı. İBB'den yapılan açıklamada, "Halk sağlığının ve dengeli bir çevrede yaşamanın anayasal bir hak olduğu" belirtildi. Bazı mahallelerde ise kadınlar, çöpleri toplayarak belediyeye destek verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 'İnat' Mesajı!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kanal İstanbul’u inadına yapacağız” sözleriyle ilgili , “İstanbul’la inatlaşmayı hala kendisine marifet görenlere, ben, 23 Haziran’ı hatırlatıyorum. İstanbul’la inatlaşılmaz. ‘İlla inatlaşacağım’ diyenlere de açıkçası ben, ‘İstanbul, burada’ diyorum. Ama unutulmasın, İstanbul, bir şeyi kanıtlamıştır; İstanbul, '1’den büyüktür. Nokta” yanıtını verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Gürültünün Arkasında Başka Şeyler Hissediyorum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un en karakteristik anıtsal yapılarından Kara Surları'nı restorasyon çalışmalarını inceledi. İnceleme sonrası basın mensuplarına Yedikule Kara Surları önünde açıklama yapan İmamoğlu, gündeme dair soruları da yanıtladı. Bir gazetecinin, Ekmek Üreticileri Derneği'nin Halk Ekmek büfeleri ile ilgili valiliğe gönderdiği şikayet dilekçesi ile ilgili sorusu üzerine, “Herkesin hukuki hakkı vardır. Halk ekmek konusunun bu şekilde mevzu edilmesinden üzüntü duyduğumuzu her ortamda dile getirdik. Çünkü günün sonunda yaşanan yoksulluğun izlerini bize hissettiriyor. Ama şunu bilsinler İstanbul'da üretilen ekmeğin yüzde 6'sı Halk Ekmek tarafından üretiliyor. Benim dileğim nedir? Umarım sıfıra insin. Hiç kimse 1 liralık ekmeğe ihtiyaç duymasın, sıfıra insin. Sıfır adet ekmek üretelim. Yüzde 6 için bu kadar gürültü kopartmanın arkasında ne yazık ki başka şeyler hissediyorum” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu: Daha Çok Dayanışma İçinde Olmalıyız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) tarafından düzenlenen “2020 İnsani Gelişme Endeksi Büyükşehirler” araştırmasının ödül törenine katıldı. Törende konuşan İmamoğlu, “İstanbul yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da yakın takip ettiği ve dönüştürücü gücü yüksek bir belediye, bir yerleşim alanı. 21. Yüzyıl belediyecilik anlayışında ortak aklı, katılımcılığı ve şeffaflığı önemsiyoruz” dedi.

Devamını Oku

İBB'den Bir İlk: İstanbul'da İmar Planı Değişiklikleri Sms İle Öğrenilebilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Türkiye’de bir ilk olacak uygulamaya geçti. İstanbul’da imar plan değişiklikleri vatandaşlar anında SMS ile öğrenebilecek. İBB Başkanı İmamoğlu “Artık gizli saklı imar planı değişikliği yok; her şey şeffaf, her şey erişilebilir" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Haziran Müjdesi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve geldikten sonra yapımına hız verdirdiği Başıbüyük-Samandıra arasındaki otoyol inşaatında incelemelerde bulundu. Değerli bir güzergah üzerinde çalışıldığını belirten İmamoğlu, “5,6 kilometrelik bir hat; 2 gidiş, 2 geliş. Asfaltlamasından aydınlatmasına, bütün eksikleriyle inşallah Haziran ayı itibariyle vatandaşımızın hizmetine sunacağız. 30-40 dakika yerine, 10 dakikalık bir yolculukla E-5’ten, Maltepe’den hemen Sancaktepe-Sultanbeyli hattına TEM yoluyla buluşma imkanı sağlayacak” dedi.

Devamını Oku

Taylan Yıldız'dan “İnternetsiz Köy Kalmasın” Projesi

Kamuoyunda “İnternetçi Abi” lakabıyla tanınan İBB Meclisi'nin İYİ Parti'li Üyesi Taylan Yıldız, “metroda internet”in hayata geçirilmesi konusundaki çabalarının ardından yeni bir projeye daha imza attı. Taylan, “İnternetsiz Köy Kalmasın” adıyla başlattığı proje kapsamında ilk olarak Düzce’nin Hasan Çavuş Köyü'nün internet erişimini sağladı, ardından da 40 çocuğa tablet dağıttı.

Devamını Oku

İSKİ Açıkladı: İstanbul Barajlarındaki Son Durum

İstanbul'da bir ay önce yüzde 19.16 seviyelerine kadar gerileyen barajlardaki su seviyesi, son yağışlarla yüzde 50'nin üzerine çıktı. İSKİ'nin son verilerine göre barajlardaki doluluk oranı 50.03 olarak ölçüldü.

Devamını Oku

İmamoğlu İle Erdoğan Arasında Sürpriz Görüşme

Gazeteci İsmail Küçükkaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan arasında Topbaş’ın cenazesinde bir görüşme gerçekleştiğini belirtti. Küçükkaya, “İmamoğlu, Erdoğan’dan iki talepte bulunmuş” diye ifade etti.

Devamını Oku

İstanbul Metro İstasyonlarına 'Bisiklet Parkları' Kurulacak

Türkiye’nin en büyük kent içi raylı sistem işletmecisi İBB, İstanbul’un metrolarında Bisiklet Parkı uygulaması başlattı. M5 Üsküdar-Çekmeköy Metrosu’nun Altunizade İstasyonu’nda pilot uygulaması başlayan çevre dostu projenin, bütün yoğun istasyonları kapsaması hedefleniyor.

Devamını Oku

İstanbul'un Baraj Doluluk Oranlarında Son Durum

İstanbul'da cuma gününden bu yana devam eden kar yağışı, kente su sağlayan barajlara yaradı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre, barajlardaki yüzde 19.16'ya kadar inen doluluk oranı yüzde 48.67'ye çıktı. Bugünden itibaren başlayacak yağmurlar ve eriyen kar suyunun yer altına çekilmesiyle barajların doluluk oranının önemli miktarda artması daha bekleniyor.

Devamını Oku

İstanbul'da Olası Bir Deprem 3 Milyon İnsanı Etkileyecek

AKP Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu başkanlığında toplanan TBMM Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu İstanbul’un deprem önlemlerini dinledi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, İstanbul’da olası bir depremde 200 bin binanın orta ve ağır hasar almasının beklendiğini, bunun da 3 milyon insanı etkileyebileceğini söyledi.

Devamını Oku

İmamoğlu Kenter Tiyatrosu'nun Pandemiden Sonra Perdelerini Açacağını Söyledi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Ekim 2020’de alınan kararla Şehir Tiyatroları’na devredilen Şişli’deki Kenter Tiyatrosu’nda incelemelerde bulundu. “Artık Kenter Tiyatrosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin” diyen İmamoğlu, Türk tiyatrosunun duayen sanatçıları Yıldız-Müşfik Kenter kardeşlerin adının bu şekilde yaşatılacağını söyledi. İmamoğlu, pandeminin hemen ardından Kenter Tiyatrosu'nun perdelerini açacağını bildirdi.

Devamını Oku

İBB'den Kartal Belediyesi'ne Proje Ziyareti

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve yardımcılarını Kartal Belediyesi ana hizmet binasındaki makamında ağırladı. Başkan Gökhan Yüksel, "Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği içinde yürüteceğimiz çalışmalarla Kartal’a yepyeni tesisler kazandıracağız. İlçemize yakışır projeleri bir bir hayata geçireceğiz" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara Çağrı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hava tahminine göre kar yağışının yarın da devam edeceğini belirterek vatandaşlara çağrıda bulundu.

Devamını Oku

İmamoğlu: Metro İstasyonlarını Artık Kadınlar Yönetecek

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Her gün yüz binlerce İstanbullunun kullandığı istasyonları artık kadınlar yönetecek. Liyakatle alımları yapılan metro istasyon amirlerimiz eğitimlerden sonra göreve başlayacaklar" dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu Kar Yağışı Öncesi Hazırlıkları Yerinde İnceledi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte yaklaşık 1 hafta süreyle etkili olması beklenen kar yağışı öncesinde, hazırlıkları ve çalışmaları yerinde inceledi. Bu süreçte 7 bini aşkın personelin bin 351 araç ve iş makinesiyle, 4 bin kilometrelik yol ağında 7/24 hizmet vereceğini ifade eden İmamoğlu, “Bugünlerin sonunda, inşallah şöyle yüzde 70-80’leri bulan baraj doluluklarıyla, kuraklığın hemen sonrasındaki mevsimin bereketi ile beraber güzel günleri hep beraber kucaklayalım istiyorum” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Öğrencilere Ücretsiz Tablet Dağıtımını Başlattı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemi döneminin eğitim alanında yarattığı eşitsizlikleri gidermeye katkıda bulunmak ve öğrencilerin yanında olmak amacıyla organize ettikleri “40 bin tablet dağıtımını” başlattı. İlk tablet kolilerini kendi elleriyle araçlara yükleyen İmamoğlu, eğitim gören çocuk sayısı 3’e kadar olan ailelere 1, fazla olan ailelere ise 2 tablet dağıtılacağını söyledi. Dağıtımların Mart sonu, Nisan başı itibariyle bitirilmesinin planlandığını kaydeden İmamoğlu, “Bu zor günleri, hep beraber, büyük bir dayanışmayla, özveriyle, şeffaflıkla, doğru bir sistemle, en doğru bir biçimde atlatırız, diye umut ediyorum” dedi.

Devamını Oku

İBB Meclisinde Akp-Mhp Koalisyonundan Yine Engel!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘150 mahalleye 150 kreş’ sloganıyla başlattığı "Yuvamız İstanbul" projesi kapsamında Bahçelievler ve Büyükçekmece’de yapılması planlanan iki alandaki plan değişikliğine AKP- MHP grubunun çoğunlukta olduğu komisyonlardan ret çıktı.

Devamını Oku

İBB Meclisi'ne Boğaziçi Üniversitesi Ve Öğrenci Protestoları Damga Vurdu

İstanul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi toplantısına, Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanması ve öğrenci protestoları damga vurdu. CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, rektörün seçimle belirlenmesini isteyen, bu nedenle isyan eden öğrencilerin demokratik haklarını kullandığını, ancak karşılarına keskin nişancıların çıkarıldığını ifade etti. İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, Melih Bulu'nun AKP'nin aday yapmaya dahi tenezzül etmediği bir intihalci olduğunu söyledi. AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ise meselenin rektör ataması olmadığını savundu.

Devamını Oku

İBB'den Köylülere Ücretsiz İnternet Hizmeti

Kırsal mahallelerde internete erişim konusunda sorun yaşayan öğrenci ve vatandaşlara destek olmayı hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) köy meydanı, muhtarlık ve bilgi evlerine İBB WiFi noktaları kuruyor. Proje kapsamında 9 köyün internet kurulumu tamamlandı.

Devamını Oku

İmamoğlu'ndan İBB Meclisi'nin 8 Kararına Veto

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, çoğunluğun AKP Grubu'nda olduğu İBB Meclisi’nin, İBB'ye ait bazı taşınmazların AKP'li ilçe belediyelerine tahsisine ilişkin kararların arasında bulunduğu 8 kararını veto etti. İmamoğlu, söz konusu kararları yeniden görüşülmek üzere Meclis’e iade etti.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Balıkçılara Destek!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, esnafın sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Başkan İmamoğlu'nun bugün ki durağı Kartal Balıkçılar Çarşısı esnafı oldu. Balıkçı esnafı AKP döneminde yapılan uygulamadan memnun olmadıklarını belirtti. Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından balıkçılara müjdeyi verdi.

Devamını Oku

İBB’den Fatura Müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İGDAŞ, fatura borcunu ödeme güçlüğü çeken aboneleri için yeni bir kampanya başlattığını açıkladı. Açıklamaya göre, gecikmiş fatura borçları, kredi kartıyla, vade farkı, ilave ücret, komisyon olmaksızın 10 taksitte ödeme imkanı sunuldu. Kampanyadan faydalanmak için, 31 Mart 2021 tarihine kadar başvuruda bulunulabilecek.

Devamını Oku

İstanbul'da Son Üç Yılda 20 Bölge Riskli Alan İlan Edildi

İstanbul'un farklı ilçelerinde 1 Ocak 2018'den bu yana 20 bölge “riskli alan” ilan edildi. Son ilan edilen riskli alan Zeytinburnu’ndaki İstanbul'un en büyük mezarlıklarından biri olan Kozlu Mezarlığı'nın bitişiğinde yer alan, büyük bir bölümünde 3-4 katlı binaların bulunduğu mahalle oldu.

Devamını Oku

AKP'nin İBB'deki 'Yolsuzluk Dosyaları' Danıştay'dan Da Döndü!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) eski başkanları Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal’ın metro ihalelerinde tahmini 1 milyar liralık kamu zararına yol açtıkları gerekçesiyle yapılan suç duyurusu Danıştay’dan da döndü. Danıştay, belediye başkanları hakkında soruşturmaya İçişleri Bakanlığı’nın izin vermesi gerektiğini belirtti. CHP’li Başkan Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı soruşturmaya da İçişleri Bakanlığı’nın el koyduğu öğrenildi.

Devamını Oku

İBB İle DHMİ Arasındaki Protokol Yenilendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi arasındaki, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılmakta olan ikinci pistle ilgili protokol yenilendi. Yeni pist için, İBB’nin kontrolündeki bazı trafik yollarının kaydırılması gerekiyor.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Bakkal Ziyareti: Bir Dokundu Bin Ah İşitti!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mahalle bakkallarını ziyaret etti, bir dokundu bin ah işitti. Gaziosmanpaşa'da bakkal dükkanı işleten Özlem-Ercan Özer çifti, iki veresiye defteriyle çalıştıklarını belirterek, “Adam gelip, ‘Çocuğum evde aç’ deyince, ne diyebilirsiniz? Kendi çocuğum evde aç kaldığı zaman benim hoşuma gitmez. Başkasının da çocuğu evde aç kalmasın. Bu yüzden, elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Ama tabi bizim gücümüz de bir yere kadar” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu İş Alımını Açıkladı: AKP-MHP-HDP-SP'li Vatandaşımız Var

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı'nın işe alım süreciyle ilgili sözleri konusunda, uzun yıllardır ilk defa, adil bir insan kaynağı edinim sürecini başlattıklarını belirterek, “İyi biliyorum ki malum siyasal parti iktidar iken burada o partiye üye olmadan hiç kimsenin işe giremediğini duymayan kalmadı. Bu kadar acı bir süreç yaşattılar. Biz bunu tersine çevirmeye geldik. Bizim aldıklarımız içerisinde CHP'li var, İYİ Partili var, Saadet Partili var, HDP’li de var, MHP’li de var. Bir şey söyleyeyim mi size, bizim aldıklarımız içerisinde AK Partili de var” dedi.

Devamını Oku

İBB Açıkladı: Veresiyenin İlk Üçü Ekmek, Yumurta Ve Sigara

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul İstatistik Ofisi, “İstanbul Bakkalları ve Veresiye Alışveriş Pratikleri Araştırması”nı yayımladı. Bakkalların yüzde 71’i veresiye defter tutuyor. Veresiye talebinin en yüksek olduğu ilk üç ürün; ekmek, yumurta ve sigara oldu.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk Gerçekleşti: Artık İstanbul Metrosunda İnternet Full Çekiyor!

Kamuoyunda “İnternetçi arkadaş” olarak tanınan İBB Meclis üyesi Dr. Taylan Yıldız, İsttelkom AŞ yöneticileriyle gece saat 01.00’de Yenikapı – Hacıosman metro hattında, yerin 40 metre altında internet testi yaptı. Yıldız, İstanbul metrosundan yapılan ilk sosyal medya canlı yayınını gerçekleştirerek bin gençle buluştu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan 'Beşik Desteği' Müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ihtiyaç sahibi yüzbinlerce insana ulaşılan yardım kampanyasıyla şimdi de yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına bez, mama ve giysi gibi temel ürünler içeren

Devamını Oku

İBB'ye Akp Grubundan Yine Engel!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulunduran AKP Grubu, yönetimin bir kararını daha engelledi. Ekrem İmamoğlu'nun başında bulunduğu İBB Yönetimi, atıl durumdaki 52, 56 ve 172 metrekare büyüklüklerindeki arsaların satılarak değerlendirilmesini önerdi. İBB Meclisi'ne getirilen 3 küçük parsel arsanın satılması önerisi AKP Grubu'nun oylarıyla reddedildi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Bahçelievler'de Vatandaşların Sorunlarını Dinledi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ziyaret ettiği pazarda "Burada iki şey öne çıkıyor; pahalılık ve işsizlik. Pahalılıkla ilgili süreç, uzun zamandır bekleyen bir süreç. Ekonomi, bugün kötü olmadı. Hatırlarsanız seçim döneminde de insanların canını yakan birinci unsurdu. Neredeyse iki sene oldu; bu düzeltilemedi. Düzeltilemediği gibi, daha kötüye gitti." dedi.

Devamını Oku

İBB'nin Taksi Dolmuşun Taksiye Dönüştürülmesi Teklifi Alt Komisyona Geri Çekildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında 1000 adet minibüs ve dolmuşun taksiye dönüşme teklifi, alt komisyona geri çekildi. Talep, bir sonraki UKOME toplantısında gündeme alınacak.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu ve Gökhan Yüksel'den Değerlendirme Toplantısı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde Kartal’da devam eden ve başlatılacak çalışmaları değerlendirmek üzere düzenlenen toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi.

Devamını Oku

İGDAŞ’tan Geciken Doğalgaz Faturalarına 10 Taksitle Ödeme Fırsatı

İGDAŞ, fatura borçlarını ödeme güçlüğü çeken aboneleri için yeni bir kampanya başlattı. Gecikmiş fatura borçları, kredi kartıyla, vade farkı, ilave ücret, komisyon olmaksızın 10 taksitte ödenebilecek. Nakit ödeme yapmak isteyenler de gecikme bedelini peşinatla birlikte ödemek kaydıyla, yine vade farkı olmaksızın, 4 taksitte ödeme yapabilecek. Kampanyadan faydalanmak için, 31 Mart 2021 tarihine kadar başvuruda bulunulabilecek.

Devamını Oku

İmamoğlu: İklim Değişikliğine Hazır Bir İstanbul Tasarlıyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyanın farklı ülkelerinden 14 büyük şehrin belediye başkanının katıldığı 2021 İklim Uyum Zirvesi’nde konuştu. İmamoğlu, “İstanbul olarak bu mücadelede, gençliğimize ve kolektif enerjimize güveniyoruz. Dirençli bir şehir olmak için, geleceğin sorunlarına bugünden kapsayıcı ve sürdürülebilir çözümler buluyoruz. Akıllı şehir çözümlerine dayalı, çevre dostu, ulaşım altyapısı, gıda ve tarım politikaları ile atık ve uzun vadeli su yönetimi alanlarında sürdürülebilir çözümlere öncelik tanıyan İstanbul 2.0’ı tasarlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

İstanbul'da Baraj Doluluk Oranlarında Son Durum

İSKİ verilerine göre, İstanbul’da baraj doluluk oranlarında 9 Ocak’taki yüzde 19,16’nın görülmesinin ardından yüzde 13 artış görüldü.

Devamını Oku

İBB Şampiyonlar Ligi Finali Hazırlıklarına Kaldığı Yerden Devam Ediyor

İstanbul’da geçen yıl oynanması planlanırken Covid-19 nedeniyle format değişikliğine gidilen UEFA Şampiyonlar Ligi’nin bu yılki finali, 29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak. Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından birisi olan, on binlerce kişinin tribünlerden, 225 ülkede 300 milyondan fazla seyircinin de televizyonlardan canlı izlediği karşılaşma 16 yıl aradan sonra yeniden İstanbul’a yapılacak.

Devamını Oku

İBB’den Üniversite Öğrencilerine ASKIDA DESTEK Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) pandemi döneminde ihtiyaç sahipleri için başlattığı sosyal destek kampanyasına üniversite öğrencileri de dahil edildi. Yardımsever vatandaşlar, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen üniversite öğrencilerine 250 TL’lik yardımda bulunuyor. Sosyal destek, öğrencilerin İstanbulkart’larına yatırılıyor.

Devamını Oku

Bağcılar’daki Hasarlı Site Kiptaş’la Yerinde Dönüşecek

İBB iştiraki KİPTAŞ, 2017’de “riskli bölge” ilan edilen Bağcılar Kirazlı Mahallesi’ndeki 7 blok, 190 konuttan oluşan “As Fatih Kent Sitesi”nin depreme karşı kentsel dönüşümünü gerçekleştirecek. “Yerinde dönüşüm modeli”yle yeniden inşa edilecek sitede ikamet eden hak sahipleri, KİPTAŞ ile sözleşme imzalamaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tanıklığında başladı. KİPTAŞ ile görüşmelerde etkin rol oynayan site sakini Hatice Döğer ile bir araya gelen İmamoğlu, İstanbul’a örnek bir iş yapma hedefinde olduklarını vurguladı.

Devamını Oku

İBB Halk Ekmek Aş Başkanvekili Namal'dan 'Halk Ekmek' Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağılı İstanbul Halk Ekmek AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Namal, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, önceki gece yayınladığı "seyyar araçlarda ekmek satışını yasaklayan" genelgeden tepkiler üzerine geri adım attığını savunarak, "Biz her halükarda mobil büfelerde ekmek satışını yapacaktık. Bizi hiçbir şekilde, halka sağlıklı ve ucuz ekmek götürme konusunda engelleyemeyecekler. Çünkü bu bir ekmek davasıdır. Temel besin maddesidir. Yoksulun olmazsa olmazıdır. Biz bu ekmeği İstanbul’un yoksullarına götürme konusunda çok kararlıyız. Buradan asla geri adım atmayacağız" dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu ve Fatma Kaplan Hürriyet Talihlileri Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İzmit Belediyesi’nin iş birliğiyle temeli atılan KİPTAŞ İzmit Çınar Evleri Konutları için kura çekilişi gerçekleştirildi. Kamuda kayıtsız şartsız iş birliğinin şart olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Herkes kamu görevi yaptığının farkında olmalıdır. Hiç kimse burada, kişisel egoizm ya da kişisel birtakım ve beklentiler üzerinden süreç tanımlamamalıdır. Bu manada, bizim İzmit'te yaptığımız bu iş birliği tam da buna örnektir" dedi.

Devamını Oku

İstanbul'da Metrobüs Tabelasında Kod Değil Son İstasyon Yazacak

Metrobüs hattında, hat numaralarından kaynaklı karışıklığı önlemek için otobüslerin tabelasında kodlar yerine, artık gidilecek son istasyonun ismi yazacak. Hattaki aktarmalar da azalacak. Uygulama 26 Ocak Salı günü başlayacak.

Devamını Oku

İmamoğlu: Tarım Bakanlığı’nın Yeni Açıklaması Sorunu Şimdilik Çözmüştür

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mobil büfelerde halk ekmek satışıyla ilgili yaşanan tartışmayla ilgili, “Tarım Bakanlığı’nın bu süreci ifade etmediğini açıklaması, sorunu şimdilik çözmüştür. Ama ekmek davası, yoksullukla mücadele konusunda hiçbir engel tanımayacağımızı da tüm İstanbul halkına duyuralım” dedi.

Devamını Oku

Bakanlığın Mobil Ekmek Büfelerinin Satış Yapması Yasak Genelgesine İBB’den Yanıt

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle mobil ekmek büfelerinin ekmek satışı yapması yasaklandı. Kararla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun,

Devamını Oku

İmamoğlu: Hiçbir Vatandaşımızın Sokakta Yatmasını Kaldıramayız

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, evsiz vatandaşların yerleştirildiği Florya’daki kampı ziyaret etti. İmamoğlu, bir kamp sakininin, “İnşallah sizi, ileride Cumhurbaşkanı olarak da görmeyi isteriz” sözlerini, “Benim umudum ne biliyor musun şu anda. Bir; burada sağlıklı olmanız. İki; size kalıcı bir çözüm bulmamız. Çalışacağız; siz de çaba göstereceksiniz. Biz, hiçbir vatandaşımızın sokakta kalmasını, sokakta yatmasını kaldıramayız” diye yanıtladı.

Devamını Oku

İBB’den 30 Bin Öğrencinin Evine Kırtasiye Seti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), her eğitim öğretim yılı başında yaptığı pandemi nedeniyle okullara ulaştıramadığı kırtasiye seti desteğini, öğrencilerin evlerine ulaştırıyor. Yeni yılın ilk günleri ile birlikte dağıtımına başlanan setler defter çeşitleri, kalem, silgi, boya ve öğrencilerin derslerinde ihtiyaç duyacakları çeşitli malzemeden oluşuyor. Dayanışma kapsamında 30 bin ilköğretim ve lise öğrencisinin evine kırtasiye gereçlerinin ulaştırılması hedefleniyor.

Devamını Oku

İmamoğlu: Olimpiyat Deyince Tüylerimiz Diken Diken Oluyor

Uluslararası Cimnastik Federasyonu Başkanı Morinari Watanabe ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Açıkçası olimpiyat deyince tüylerimiz diken diken oluyor, çok heyecan duyuyoruz. Japonları seven biri olarak söylüyorum; bu heyecanı yaşayacak olan Tokyo’nun inşallah sorunsuz ve noksansız bu süreci tamamlar” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Çağrımız Sayesinde Yüzde 4 Su Tasarrufu Sağlandı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar ve yağmura rağmen tasarrufun elden bırakılmamasının önemine dikkat çekerek, “Aralık’ta, eski yılların oranına göre, ancak 5’te bir yağış aldık. Bu bizi ürkütmüştü, ürkmeye devam etmeliyiz. Bir ay önce tasarruf çağrısı yapmıştık. Bu kadar zaman içerisinde yüzde 4’lük bir su tasarrufu sağladık” dedi. İmamoğlu, Su Tasarrufu Kurulu oluşturduklarını ve çok su kullanan şirketlerin de bu kurul tarafından takip edileceğini bildirdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Kuraklığa Karşı Acil Çağrı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Raif Mermutlu, İSKOM açılışında konuştu.

Devamını Oku

İBB’nin 2 Mobil Halk Ekmek Büfesi Esenyurt’ta Hizmet Veriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, (İBB) talep fazlalığı nedeniyle 40 mobil İstanbul Halk Ekmek (İHE) büfesini hizmete aldı. İBB yönetiminin yeni büfe talepleri İBB meclisi tarafından kabul edilmeyince devreye sokulan 40 mobil İHE büfesinden 2'si Esenyurt'ta hizmete devam ediyor.

Devamını Oku

İstanbul'daki Baraj Havzalarından 40 Ton Atık Çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kuraklık yüzünden suları çekilen baraj havzalarındaki atıkları temizledi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Bir Müjde Daha!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy - Sancaktepe - Sultanbeyli Metro Hattı kazıları için ikinci TBM çalışmasını başlattı.

Devamını Oku

İyi Partili Yıldız: Türkiye’de 9 Milyon Çocuk İnternete Erişemiyor

Kamuoyunda ‘internetçi arkadaş’ olarak bilinen İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyesi Taylan Yıldız, Türkiye genelinde 9 milyon çocuğun internet erişiminin bulunmadığını söyledi. 961 mahallesi bulunan İstanbul’da 151 kırsal mahallede uzaktan eğitimi destekleyecek altyapının olmadığını ifade eden Yıldız, bu mahallelerde internet yeterlilik çalışması yapılıp yapılmadığını sordu.

Devamını Oku

İmamoğlu: AB İle İlişkilerde Lokomotif Bir Kurum Olmak İstiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ile görüştü. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmede, İBB-AB arasındaki potansiyel iş birliğinin önemine vurgu yapıldı. İmamoğlu,

Devamını Oku

İBB Kar Hazırlıklarını Tamamladı

İBB Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) verilerine göre, İstanbul’da bu geceden itibaren karla karışık yağmur yağacak. Yağışların, Cuma sabah saatlerinden itibaren ise il genelinde kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Kar yağışının önümüzdeki Çarşamba’ya kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Bir Engeli Daha Aştı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yakuplu’nun çehresini değiştirecek projenin temel açılışında açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu İYİ Partili Belediye Başkanlarını Ağırladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) davetlisi olarak İstanbul’a gelen İYİ Parti'li 16 belediye başkanı, 2 gün boyunca kenti deneyimledi.

Devamını Oku

İBB Meclisi'nde Gerginlik: AKP'li Üye'den İmamoğlu'na Hakaret!

İBB Meclisi’nin 2021 yılının ilk oturumu gergin başladı. İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Şeb-i Arus töreninde Türkçe Kur'an okunması tartışmasına değinerek CHP grubuna “Ezan sesi, Allahu Ekber, Bismillahirrahmanirrahim sizi niye rahatsız ediyor” diye sordu. CHP’li meclis üyeleri Göksu’ya tepki göstererek konuşması devam ederken oturumu terk etti.

Devamını Oku

İstanbul'da Toplu Taşıma Araçlarına Yaş Kısıtlaması

İstanbul'da Covid-19 önlemleri kapsamında, 15 Ocak'tan itibaren HES kodu eşleşmesi yapılmamış İstanbulkartlar toplu taşımada kullanılamayacak. Bu çerçevede, İstanbul Valiliği Hıfzıssıhha kararınca belirli saatlerde dışarı çıkan 20 yaş altı gençler ile 65 yaş üstü vatandaşlar, bu kart eşleştirmesini yapamayacağı için toplu taşıma araçlarına binemeyecek.

Devamını Oku

İstanbul Halk Ekmek Mobil Büfeleri Hizmete Girdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), uzayan Halk Ekmek kuyruklarını azaltmak için 142 yeni büfe açılması talebi AKP ve MHP oylarıyla reddedilince, "Mobil Halk Ekmek Büfeleri"ni devreye soktu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla 40 yeni "Mobil halk Ekmek Büfesi" kentin yoksul bölgelerinde hizmet vermeye başladı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Akp Ve Mhp'nin Halk Ekmek Engelini Aştı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ucuz ve kaliteli ekmeğe erişimini kolaylaştıracak İstanbul Halk Ekmek Mobil büfelerinin 8 Ocak'tan itibaren hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

Devamını Oku

İBB'den Kartal'daki Proje Alanlarına Ziyaret

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan’ı makamında ağırladı.

Devamını Oku

İmamoğlu: İBB’de Asgari Ücret Net 3100 TL Olacaktır!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, işveren ve hükümetin oylarıyla 2021 yılı asgari ücretini net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenmesinin ardından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB ve iştirak şirketlerinde çalışan personel için asgari ücretin net 3100 lira olacağını açıkladı.

Devamını Oku

İBB'de Eski Dönem Usulsüzlük İddiaları İçin 3 Müfettiş Görevlendirildi

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) eski dönemine ait bazı iş ve işlemlerde usulsüzlük yapıldığı iddialarını araştırmak üzere 3 mülkiye müfettişi görevlendirdi.

Devamını Oku

UKOME'de İBB'ye Yine Engel!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bin adet minibüs ve dolmuş taksinin ticari taksiye dönüştürülmesi talebi 4’üncü kez Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, idari temsilcilerin oylarıyla reddedildi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Bu Şehrin Hiçbir Topluluğunun Adı ‘Azınlık’ Değildir!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB), Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte yaşayan sayıca az farklı inanç gruplarını anlatan “İstanbul’un Renkleri” kitabını tanıttı.

Devamını Oku

İmamoğlu Yönetimine Akp Döneminde Ödenmeyen 269 Milyon Liralık Borç!

Sayıştay’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2019 Yılı Denetim Raporu’na göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan önceki AKP yönetimi Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu’na aktarması gereken 269 milyon lirayı ödemedi. AKP yönetiminin 2016-2019 arasında ödemediği borç İmamoğlu yönetimine kaldı.

Devamını Oku

İmamoğlu: Anne, Çocuk Ve Öğrencilere Hizmetimiz Kesinlikle Sona Ermeyecek

İmamoğlu, ülke genelinde yaşanan kuraklığın İstanbul’a etkilerinin masaya yatırılacağı toplantı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Devamını Oku

İBB’nin Genç Yetenekleri İstanbul İçin Proje Üretti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 30 yaş altı genç çalışanlarına kapsayan “Genç Yetenek Gelişim Kampı’’ 14-17 Aralık tarihleri arasında dijital ortamda yapıldı.

Devamını Oku

İBB'den Kısıtlamalar Süresince Yeni Destekler!

İBB'den pandemi koşullarında kısıtlamalar süresince yeni kararlar alındı.

Devamını Oku

İBB Meclisi'nde Akp Grubu Bir Hizmeti Daha Engelledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bir kreş projesi daha, İBB Meclisi’ndeki AKP Grubu tarafından engellendi. Mecliste çoğunluğu elinde bulunduran AKP Grubu, İBB’nin Tuzla’da yapacağı kreş için hazırlanan plan değişikliği teklifini, “Uygun görülmemiştir” diyerek oy çokluğu ile reddetti.

Devamını Oku

İBB’nin Yüzde 39’luk Zam Teklifi Reddedildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) yüzde 39’luk zam teklifini reddeden İBB Meclisi, yüzde 6.84’lük zamma onay verdi.

Devamını Oku

İmamoğlu Meclisin Çatı Kararını Veto Etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’nin çoğunluğu elinde bulundurduğu İBB Meclisi’nin, depreme karşı önlemler çerçevesinde kentsel dönüşümü hızlandırmak adına çatıların kat olarak kabul edilmesine yönelik düzenlemeyi engelleyen kararını veto etti. İmamoğlu, kararı, bir kez daha görüşülmek üzere İBB Meclisi’ne geri gönderdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul'a Büyük Bir Müjde Daha!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1 Ocak 2021’de hizmete alınacak hatta yapılan test sürüşüne katıldı. İmamoğlu, test sürüşü öncesinde, kurmaylarıyla birlikte Alibeyköy Durağı’ndaki Kontrol Merkezi’ni ziyaret etti. Raylı Sistemler Daire Başkanı Pelin Alpkökin ve Metro A.Ş. Genel Müdürü Özgür Soy’dan bilgiler alan İmamoğlu’na, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de eşlik etti.

Devamını Oku

İstanbul’un Başkanları Covid-19 Gündemiyle Toplandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte görev yapan ilçe belediye başkanlarıyla Covid-19 konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Yeni Destek Paketi Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemi sürecinin uzaması, yeni kısıtlamalarla mağdur olan kesimlerle dayanışyma amacıyla yeni bir paket açıkladı.

Devamını Oku

İBB Yeni Mezarlık Alanı Talep Etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Dr. Ayhan Koç, Orman ve Çevre ve Şehircilik bakanlıklarından yeni mezar alanı talebinde bulunduklarını belirterek, "Olumlu bir cevap geldiği takdirde yakın zamanda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Ancak yeni yer hazırlanmazsa 15 ya da 20 yıl sonra İstanbul’da defin yapamamak gibi bir tehlike var. Şimdiden bazı önlemler aldık. Her gün 100-110 cenazeyi memleketlerine gönderiyoruz” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu: "Yalvarıyorum; Lütfen Tedbir Alsınlar"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren 30 yıllık çalışanı Doktor Ümit Erdem için, görev yaptığı Şehzadebaşı Tıp Merkezi’nde anma töreni düzenlendi. Törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, vefat sayılarının yaklaşık 1 aydır düşmediğini belirterek “Yapmasınlar, tedbir alsınlar. Yalvarıyorum; lütfen tedbir alsınlar. 2-3 hafta her şeyimizle mücadele edelim" dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu'ndan Yerel Yönetim Konulu Açıklamalar

Mansur Yavaş: 3 Katrilyonluk 40’a Yakın Dosyayı Savcılığa Verdik!

Devamını Oku

İmamoğlu Müjdeyi 'Başardık' Diyerek Duyurdu!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 33 yılda Türkiye'deki bir belediye tarafından gerçekleştirilen en büyük euroband ihracının tanıtımını gerçekleştirdi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Engelli Bireylerin Sıkıntılarını 365 Gün Dert Edineceğiz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Başakşehir Kayabaşı’nda yaptırılan Özel Gereksinimli Bireyler Eğitim Merkezi (ÖZGM) 3 Aralık Dünya Engelller Günü'nde hizmete açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Engelli bireylerin sıkıntılarını, dertlerini ve çözümlerini sadece bugün değil, yıl boyu, her masada dert edinen ve çözüm üreten bir kurum olacağız” dedi.

Devamını Oku

İmamoğlu'ndan Adalar'da Sorunsuz Dönem Yaşatma Vurgusu!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adalar’da, 25-30 yıl genel sorunların konuşulmayacağı bir dönem yaşatmak istediklerini belirterek, "Geçmişte, siyasi tutumlar üzerinden mağduriyet yaşatılmış birtakım ortamlar oldu. Ben, buna şahidim ne yazık ki. Adalar Belediyesi ve Büyükşehir olarak, birbirinin ayağına basmadan, ayaklar birbirine dolanmadan ya da şahsın kişisel kararlarına değil, kurumsal birtakım tutarlılığı olan hizmet mutabakatı yapacağız” dedi.

Devamını Oku

İBB Beyaz Masaya Yapılan Şikayet Başvuruları Yüzde 23.8 Azaldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İstatistik Ofisi, 2020 yılı Ekim ayında, İBB Beyaz Masa'ya yapılan başvuruları değerlendirdi.

Devamını Oku

İBB’nin 'Askıda Fatura' Uygulamasına 'Sürdürülebilir İş' Ödülü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde geliştirdiği sosyal yardımlaşma uygulaması 'Askıda Fatura', 'Sosyal Etkik' dalında 'Sürdürülebilir İş Ödülü'nü kazandı.

Devamını Oku

İBB Kadına Destek Hattı'nı Hizmete Açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde, 444 80 86 numarası üzerinden 7/24 hizmet verecek 'Kadına Destek Hattı'nı hizmete açtı.

Devamını Oku

İmamoğlu: İstanbul 2032 Olimpiyatları İçin Çok İyi Bir Aday Olacak

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach ile yaptığı sanal toplantıda, İstanbul’un 2032 için çok iyi bir aday olacağını mesajını verdi. İstanbul’un, olimpiyat için yeterli bir kent olduğunu belirten Bach da “İstanbul için her zaman iş birliğine açığız; kapılarımız da açık, kalplerimiz de açık" dedi.

Devamını Oku

İBB’nden Bakırköylüleri Sevinderecek Karar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), Bakırköy Kaymakamlığı ile arsa takası yaparak Bakırköy Meydanı’nı büyütecek. İBB, Bakırköy Meydanı’ndaki araziye karşılık, Bakırköy Adliyesi’nin yanındaki meydanı verecek. Takasla ilgili karar İBB Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Mecburum Konuşmaya

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bulaşıcı hastalıklar nedeniyle dün İstanbul'da 186 kişinin öldüğünü, geçen yıllarda 180'lerde olan kasım ayı günlük ortalama ölüm sayısının ise 450'ye çıktığını belirterek, çok zor durumda olduklarını ve definlere yetişemediklerini söyledi.

Devamını Oku

İmamoğlu Çiftinden Çocuklara Özel Proje

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu, 'Dünya Çocuk Hakları Günü'nde, 'Yuvamız I·stanbul Online Oyun Grupları Projesi' öğrencisi miniklerle bir araya geldi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Yatırım Bütçemiz 18 Milyar Lira Olacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, '2021 yılı İstanbul Büyükşehir Belediye Bütçesi'ni, Meclis oturumunda sundu. İmamoğlu, iştiraklerle birlikte toplam bütçenin 75,5 milyar liraya olacağını, toplam yatırım bütçesinin de 18 milyar liraya ulaşacağını açıkladı.

Devamını Oku

Marmara Belediyeler Birliği'nden İBB'ye İki Ödül!

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen, belediyelerin sürdürülebilir şehirler ve yüksek yaşam kalitesine katkıda bulunan uygulamalarının değerlendirildiği Altın Karınca Ödülleri 2020 sahiplerini buldu.

Devamını Oku

İBB Salgının Önlenmesi İçin Kapatma Kararları Aldı

Covid 19 salgınının en yoğun yaşandığı İstanbul’da, yaygınlığın artmasını önlemek amacıyla 19 Kasım Perşembe gününden itibaren uygulanacak birtakım tedbirler aldı.

Devamını Oku

İmamoğlu: İstanbul Depreminde Kaç Canı Kaybedeceğimizi Hesaplamaktan Korkuyorum!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, depreme karşı hazırlıklar bakımında ciddi bir kaos yaşandığını, 17-18 ayrı yönetmelik ve kanunun adeta birbirinin ayağına basan düzenlemeler içerdiğini belirterek, bütüncül bir yaklaşıma ihtiyaç olduğunu söyledi.

Devamını Oku

İmamoğlu: Kanal İstanbul Benim İçin Devlet Projesi Değil!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı'nın, 'Kanal İstanbul' ile ilgili eleştirileri nedeniyle, "Devlet projesine karşı çıktığı" gerekçesiyle inceleme başlatmasına tepki gösterdi. İmamoğlu, Kanal İstanbul'un kendisi için bir devlet projesi olmadığını söyledi.

Devamını Oku

‘Bir Başkadır’ Atışması

Son günlerin en çok konuşulan dizisi ‘Bir Başkadır’daki 24 numaralı otobüs hattı ile ilgili İsatanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Devamını Oku

İmamoğlu’na ‘Kanal İstanbul’ Soruşturması!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Kanal İstanbul projesine karşı açıklamaları nedeniyle soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

Devamını Oku

İmamoğlu: İstanbul’da 2-3 Haftalık Kapanma Şart!

Ekrem İmamoğlu, Türkiye’deki Covid-19 vakalarının yüzde 50’sinin İstanbul’da yaşandığını, Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine bakılarak İstanbul’da 2-3 haftalık kapanmanın şart olduğunu söyledi.

Devamını Oku

İSTANBULLU TAKSİM İÇİN TERCİHİNİ YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, kentin çehresini değiştirecek olan kent meydanlarını düzenleme projesi kapsamında Taksim ve Bakırköy Meydanı ile Salacak kıyı bandı düzenlemelerini 19 Ekim – 13 Kasım tarihleri arasında İstanbulluların onayına sundu. 352 bin 784 kişinin katıldığı oylama ile en beğenilen projeler seçildi.

Devamını Oku

İSTANBULLUNUN YÜZDE 72’SİNİN DEPREM ÇANTASI YOK!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İstatistik Ofisi, İstanbul’un en önemli sorunlarından biri olan depreme yönelik halkın algısını ve hazırlıklarını ölçmek için bir araştırma yaptı.

Devamını Oku

İMAMOĞLU: İŞ BULMA KONUSU ‘AHBAP-ÇAVUŞ İLİŞKİSİ’ DEĞİL, LİYAKAT MESELESİ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 'Bölgesel İstihdam Ofisleri'nin 8’incisini Tuzla’da açtı.

Devamını Oku

İBB’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM TEKLİFİ AKP ENGELİNE TAKILDI!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Planlama Müdürlüğü’nün, depreme dayanıksız binaların kentsel dönüşümüne katkı sağlayacak teklifi, İBB Meclisi’nde AKP engeline takıldı.

Devamını Oku

İMAMOĞLU: BİREYLERİN DEĞİL, TOPLUMUN ÇIKARLARINI KORUYAN BİR YÖNETİMİZ!

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar Meydanı ve sahilinde yaşanan su baskınlarını sona erdirecek, 'Bülbüldere Yağmur Suyu Tüneli'nin son delme işlemini gerçekleştiren TBM cihazının yeryüzüne çıkarılması nedeniyle düzenlenen törende konuştu.

Devamını Oku

İMAMOĞLU: DEPREM TÜRKİYE'NİN BAĞIMSIZLIK SORUNU!

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu, bakanlık öncülüğünde bir Deprem Konseyi kurulması talebini yineledi.

Devamını Oku

İBB MECLİSİ, İMAMOĞLU'NUN VETO ETTİĞİ TÜGVA KARARINDA ISRAR ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun veto ettiği, Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nin bulunduğu araziyle ilgili imar planı değişikliğinde ısrar etti.

Devamını Oku

İMAMOĞLU: “FATMA ANA CEMEVİ 2021’DE BİTECEK,TÜM YÖNETİMİ KADINLARDAN OLUŞACAK!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendi ilçe belediye başkanlığı döneminde yapımına başlanan ve bitme aşamasına gelen “Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi”nde incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

İSTANBUL’DA SU FİYATI HALA 2018’DEN DAHA DÜŞÜK!

İSKİ’nin bugün İBB Meclisi’nde görüşülecek 2021 yılı bütçe tasarısında, İstanbul’daki su fiyatında yüzde 25 oranında artış yapılması öngörülüyor.

Devamını Oku

İSTANBUL BELEDİYESİNDE İKİ YENİ ATAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde iki yeni atama yapıldı. Koronavirüs nedeniyle vefat eden Mustafa Canlı’dan boşalan İSTAÇ Genel Müdürlüğü’ne Mehmet Aslan Değirmenci atandı.

Devamını Oku

İMAMOĞLU: DEPREM KONSEYİ'NİN OLUŞMASINI İSTİYORUZ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu hafta İBB Meclisi’ne depremle ilgili dört önemli gündem maddesi sunulduğunu söyledi.

Devamını Oku

ATATÜRK İÇİN DOLMABAHÇE CAMİİ'NDE MEVLİT OKUTULDU

İBB, Atatürk’ün aziz hatırası için, cami çıkışında vatandaşlara, lokma ve şerbet dağıttı.

Devamını Oku

İBB MECLİSİ DEPREMİ KONUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kasım Ayı Meclis Toplantısı'nın 1. Oturumunda olası İstanbul depremi görüşüldü.

Devamını Oku

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Metro Hattı İncelemesi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Covid-19 tedavisi nedeniyle 28 Ekim’deki açılışına katılamadığı Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nda incelemelerde bulundu

Devamını Oku

Maltepe'nin Minik Yürekleri, Depremzede Kardeşlerine Umut Oluyor

Maltepe’nin kreşlerinde eğitim gören minikler, 30 Ekim’de meydana gelen İzmir depremi sonrası bölgedeki depremzede çocuklar için yardım kampanyası gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Kadıköy Belediyesi'nden 10 Kasım'da 'Sosyal Mesafeli' ATA'ya Saygı Zinciri

Kadıköy’de Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’inci yılında ‘sosyal mesafe’ kurallarına uygun olarak “Ata’ya Saygı Zinciri” oluşturulacak.

Devamını Oku

Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı Açılıyor. İşte M7 Metro Hattının Güzergahları

Devamını Oku

İBB'den 39 İlçdeki 1000 Amatör Kulübe 273 Bin Spor Malzemesi Desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türk sporuna önemli bir altyapı desteği sunmak için 1000’e yakın kulübe müsabakalarda kullanacakları ekipmanları sağlamaya başladı. İstanbul’un tüm ilçelerindeki amatör spor kulüplerini kapsayan destek, bugün Yenikapı Spor Tesisi’nde düzenlenen törenle dağıtılmaya başlandı.

Devamını Oku

İstanbul'da 100 Bin Anne Artık Ücretsiz Seyahat Ediyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden olan, 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz seyahat kartı verilmesi uygulaması, 2.5 ayda 100 bin sınırına dayandı. Anneler internet üzerinden veya 39 noktadan kolayca başvuru yaparak ücretsiz İstanbulkart’a sahip olabiliyor.

Devamını Oku

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dört Yeni Spor Tesisi Kullanıma Açıyor

Kentlinin spor yapma ihtiyacına çözüm üretme yolunda adımlar atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu ihtiyacı gidermek için Kağıthane, Okmeydanı, Yenikapı ve Büyükçekmece’de yeni spor tesislerinin açılışını gerçekleştirecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı açılış töreni, yarın saat 11.00’de Cemal Kamacı Spor Kompleksi’nde yapılacak.

Devamını Oku

Başkan İmamoğlu, Fatih’in Tablosunu Osmanlı Hanedanı Fertleriyle Buluşturdu

Devamını Oku

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Atamalar Gerçekleşti

İBB’de boşalan iki genel sekreter yardımcılığı görevlerine, Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat ile Satın Alma Daire Başkanı Arif Gürkan Alpay atandı. Polat’tın yerine Kültür Varlıkları Projeler Müdürü Oktay Özel, Alpay’ın yerine ise İhale İşleri Müdürü Mustafa Sökmen getirildi.

Devamını Oku

İBB HİZMETLERİNE BİR ENGELLEME DAHA

Devamını Oku

İmamoğlu ve Türkmen, Haçı Koparılan Kiliseyi Ziyaret Etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, geçtiğimiz günlerde kapısının önündeki haçın koparılmasıyla gündeme gelen Kuzguncuk’taki Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’ne ziyarette bulıundu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Demokrasi Arenası'nda Soruları Yanıtlıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, TELE 1 ekranlarında usta gazeteci Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'in sorularını yanıtlıyor.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Gördüklerine İnanamadı ve UTANIYORUM Dedi

Başkan İmamoğlu’ndan “tarihi surlar” yorumu: “Surların yıllardır gezilmemesinden utanıyorum”

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Birlik ve Beraberlik Mesajı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kazlıçeşme’deki Erikli Baba Türbesi’ni ziyaret etti. İmamoğlu, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat ve Erikli Baba Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Metin’den türbeyle ilgili tarihsel bilgiler aldı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Engelli Ailelere Destek Devam Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, inşası devam eden Başakşehir Kayabaşı Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

İSTANBULLUYA SOĞAN VE PATATES ADANA’DAN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ülkedeki tarım üreticisini desteklerken, ürününü ihtiyaç sahibi İstanbullu ile buluşturmaya devam ediyor. Daha önce Mersinli üreticiden limon satın alan İBB, bu kez de Adanalı üreticiden patates ve soğan satın aldı.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Gençlerle Birlikte Yürüdü, Atatürk Kent Ormanı'nı Açtı

İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun 12 Ekim 2019’daki ziyaretinde, “19 Mayıs’ta açacağız” sözünü verdiği Hacıosman’daki Atatürk Kent Ormanı’nı zamanında kullanıma hazır hale getirdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Metro İstasyonunda İncelemelerde Bulundu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın Nurtepe İstasyonu’nda incelemelerde bulundu. Hattı, 19 Mayıs’ta hizmete almayı planladıklarını, ancak pandemi sürecinin buna izin vermediğini belirten İmamoğlu, “Hattın sinyalizasyon sistemi için yabancı bir firmayla anlaşılmış. Ne yazık ki bu firmanın da o işi yapan buradaki çalışanları, büyük oranda İspanyol kökenli ve İspanya’daki bir merkezden yönetiliyor. Maalesef Covid süreciyle, 3 Mart itibariyle bu hizmeti yapamaz duruma geldiler” bilgilerini paylaştı. Sürecin bu tür aksaklıkları yaşattığı başka şantiyeler de olduğunu belirten İmamoğlu, “Bu aksaklıktan dolayı üzgünüz ama çözümsüz bir iş değil; hızlıca çözeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Turistlere 5 Öneri

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünya çapında milyonlarca ziyaretçisi olan sosyal tartışma platformu Reddit'te içerik paylaştı

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan ATATÜRK KENT ORMANI Müjdesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapılan düzenleme çalışmalarından sonra adı, “Atatürk Kent Ormanı” olarak değiştirilen Hacıosman Korusu’nda incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

EKREM İMAMOĞLU, İBB MECLİSİ’Nİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞIRIYOR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Meclisi’ni salgın gündemiyle toplantıya çağırıyor.

Devamını Oku

Başkan İmamoğlu, Alibeyköy–Eminönü Tramvay Hattı Açılış Tarihini Verdi

Başkan İmamoğlu, Alibeyköy–Eminönü Tramvay Hattı’nda incelemelerde bulundu

Devamını Oku

Murat Ongun: Göreviniz troll'lük değil, halka hizmet etmek

İBB sözcüsü Murat Ongun,

Devamını Oku

Başkan İmamoğlu’ndan Tuzla’ya “koku”, Pendik’e “kreş”, Kartal’a “meydan” müjdesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; Tuzla, Pendik ve Kartal’da saha incelemelerinde bulundu.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu 5 İlçedeki Çevre ve Altyapı Çalışmalarını Kontrol Etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şantiyeleri gezdi ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Devamını Oku

Yardım Hizmetlerimiz Hız Kesmeden Devam Edecek

İBB Başkanı İmamoğlu, İBB çalışanlarına moral ziyaretinde bulundu

Devamını Oku

İmamoğlu Açıkladı: 24 Saatte 6,5 Milyon TL Bağış Toplandı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV Çalar Saat programında İBB'nin yürüttüğü Kampanyayının detaylarını açıkladı ve müjdeyi verdi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu Krize Rağmen Müjdeyi Verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, salgın nedeniyle zor günler geçiren şehir içi toplu taşıma sektörünün temsilcileriyle, telekonferans yoluyla sanal toplantı gerçekleştirdi

Devamını Oku

İmamoğlu : 9 bin 500 Aileye Yardım Göndermeye Başladık

Başkan İmamoğlu Duyurdu: 9 bin 500 Aileye Yardım Göndermeye Başladık

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sözlerine Flaş Çıkış

İmamoğlu: İBB devletin ta kendisidir, yardım için kimsenin fetvasına ihtiyacı yok

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu'ndan RET Kararına Tepki: Kamu Adına Utanç Duyuyorum

İBB'nin tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci Garı ihalesine açtığı davada çıkan ret kararına tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kamu adına utanç duyduğunu söyledi.

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan Vakıfbank’a Çok Sert BLOKE Tepkisi

İmamoğlu, dayanışma kampanyasında biriken paranın nasıl kullanılacağını açıkladı: “9 bin ailemize, 300 ve 600 TL’lik 2 aylık alışveriş desteğine başlıyoruz”

Devamını Oku

Ekrem İmamoğlu’ndan “Başakşehir Hastanesi Yolu” Açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kamuoyunda bir süredir tartışılan Başakşehir Şehir Hastanesi’nin çevre bağlantı yollarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Devamını Oku