Yerel

54 Suriyeli Daha Esenyurt'tan Ülkelerine Döndü

Esenyurt’tan ülkelerine dönüş yapan Suriyelilere 54 kişi daha eklendi. Suriyelileri uğurlamaya gelen Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, göreve geldiği günden bugüne 3 binin üzerinden Suriyeliyi ülkelerine gönderdiklerini belirterek, “Gönüllü Geri Dönüş” organizasyonu kapsamında gönderimlerin devam edeceğini söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 3 Yılda 16 Adet Köprülü Kavşak Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha güvenilir ve konforlu bir ulaşım sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Trafik probleminin kronikleştiği ve sıkça kazaların yaşandığı noktalarda ulaşım atağı başlatan Büyükşehir Belediyesinin 3 yılda tamamladığı 16 adet köprülü kavşak sayesinde hem zamandan hem de ekonomiden tasarruf edildi.

Devamını Oku

Sporseverler Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde Buluştu

Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün Decathlon iş birliğiyle düzenlediği Spor Festivali, 7’den 70’e tüm sporseverleri Yaşam Vadisi’nde bir araya getirdi. Katılanların farklı spor branşlarını deneyimleme imkanı bulduğu festivalde, yarışma ve turnuvaların yanı sıra atölye çalışmaları da gerçekleşti.

Devamını Oku

Ankara Metrosu'nun Altyapı Çalışmaları Çarşamba Günü Başlıyor

EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı (M3) İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın iki ayrı bölgesinde, hattın yapımı sırasında uygun olmayan malzeme kullanımı sonucu ray altyapısında meydana gelen bozulmalar nedeniyle yapacağı zemin düzeltme çalışmasına yarın başlayacak. 10 Ağustos-10 Eylül 2022 tarihleri arasında planlanan çalışma esnasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında seferler düzenlenmeyecek. Çalışma sırasında mağduriyet yaşanmaması için vatandaşlar, Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları arasında otobüs aktarmasıyla taşınacak.

Devamını Oku

Kerbela Şehitleri Esenyurt'ta Anıldı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da şehit edilmesinin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen “Aşura Kardeşlik” programına katıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Temizlik Filosu Genişliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin ihtiyaçları doğrultusunda araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı çok amaçlı 11 yeni iş makinesi daha alarak temizlik filosunu güçlendirdi. Temin edilen araçlarla birlikte çok amaçlı mini iş makine filosu 25’e yükselirken teknolojisi yüksek yeni araçlarla kış mevsiminde kar küreme, kaldırım yıkama ve temizliği, sel-su baskını sonrası temizlik konusunda hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edilebilecek.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nden Toplu Sünnet Organizasyonu

Esenyurt Belediyesi, ilçede maddi imkânı elverişli olmayan 3-14 yaş arası çocukları modern cerrahi yöntemlerle sünnet ettiriyor. Toplu sünnet programına katılan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, çocuklara moral desteğinde bulunarak ailelerini tebrik etti.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Müjdeyi Verdi: Çocuk Etkinlik Merkezleri Çoğalıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Çocuk Etkinlik Merkezleri kapılarını Başkentli ailelere açıyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılında, Ankara’nın 9 ilçesinde yer alan 17 adet Çocuk Etkinlik Merkezi’nden toplam bin 141 çocuk yararlanacak. Sosyal medya hesapları üzerinden müjdeyi veren ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’da Çocuk Etkinlik Merkezi sayımız 0'dı, 17'ye çıkardık. 13 adet merkezimizi de en kısa sürede tamamlayacağız. Çocuklarımızın sosyal gelişimine destek olurken kadınların da iş gücüne katılmasını sağlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Meclisinde Ek Bütçe Talebine Onay Çıkmadı

Esenyurt Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirilen Ağustos ayı ikinci meclis oturumu, gündem yaratan bir oylamaya sahne oldu. Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un gündeme getirdiği “Ek Bütçe” talebi, mecliste çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti ve MHP grupları tarafından reddedildi. AK Parti’li ve MHP’li meclis üyeleri, Başkan Bozkurt’un oylama öncesinde yaptığı, “Bütçe talebinin kabul edilmemesi, meclisin feshine neden olur” uyarısına rağmen ilgili maddeye “Hayır” oyu verdi.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'tan Halk Plajı Müjdesi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık beraberindeki heyetle birlikte Yaşam Vadisi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Çalık, Yaşam Vadisi’nin denizle buluştuğu noktada halk plajları ve sahil düzenlemesi yapılacağını söyleyerek, “1 milyon 200 bin metrekarelik Yaşam Vadisi, E-5’ten denize kadar kesintisiz ulaştı. Devam eden çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Feromonlu Tuzak Projesiyle Ağaçları Korumaya Alıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi vektörle mücadele konusunda yeni uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. ABB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, BelPLAS AŞ ile iş birliği yaparak Başkent’te ağaçlara zarar veren haşereleri yok etmek amacıyla “Feromonlu Tuzak” uygulaması başlattı. Tuzaklar ilk etapta pilot bölge olarak seçilen Çubuk-1 Barajı başta olmak üzere Mavi Göl ve Elmadağ Mesire Alanı ile Kurtboğazı Barajı’nda bulunan ladin, sedir, karaçam ve kızılçam ağaçlarına yerleştirildi.

Devamını Oku

Esenyurt Gülten Akın Kütüphanesi Hizmete Açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenyurt’a kazandırdığı ilk kütüphane olan Esenyurt Gülten Akın Kütüphanesi, Kıraç Şehitler Mahallesi’nde hizmete açıldı. “150 günde 150 proje” kapsamında hizmete başlatılan kütüphanenin açılış törenine Gülten Akın’ın kızı Deniz Akın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekilleri Emine Gülizar Emecan ve Zeynel Emre, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Server Gökmen, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Oktay Özel, İBB Kütüphane ve Müze Müdürü Ali Şafak Özdemir, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin, CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Esenyurt Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Devamını Oku

65 Yaşında Hayali Gerçek Oldu

Ünlü aktör Robert De Niro’nun Stajyer filmi Beylikdüzü’nde gerçek oldu. Çocuklarını büyütmek uğruna üniversiteye gidemeyen Ayten Baran önce 62 yaşında üniversiteye girdi, ardından da 65 yaşında stajını tamamlamak için Beylikdüzü Belediyesi’nin yolunu tuttu. En büyük hayaline 65 yaşında kavuşan Baran yaşıtlarına, “Öğrenmenin ve mücadele etmenin yaşı yok” tavsiyesinde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Metrosu'nda Altyapı Çalışmaları Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı (M3) İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın iki ayrı bölgesinde, hattın yapımı sırasında uygun olmayan malzeme kullanımı sonucu ray altyapısında meydana gelen bozulmalar nedeniyle zemin düzeltme çalışması yapacak. 10 Ağustos-10 Eylül 2022 tarihleri arasında planlanan çalışma esnasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında seferler düzenlenmeyecek. Çalışma sırasında mağduriyet yaşanmaması için vatandaşlar, Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları arasında otobüs aktarmasıyla taşınacak.

Devamını Oku

Kemal Deniz Bozkurt: Katma değerli üretimler yapan kuruluşların sayısını artırmalıyız

Türkiye'de İş Dünyası dergisinin 10'uncu sayısının tanıtımına katılan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Türkiye’nin dünya ekonomisinde hak ettiği yeri alabilmesi için katma değerli üretimler yapan kuruluşların sayısının artırılması ve üretime ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir İsrafla Mücadeleye Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tasarruf odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda maliyetleri yüksek ve eski döneme ait lüks araçların satışına devam ediyor. Eski yönetimden 50 ay sonra geri alınan 1 adet lüks zırhlı aracın satışı ihale yoluyla 3 milyon 650 bin TL’ye canlı yayında satıldı.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Can Dostlarımızın Yanında

Esenyurt Belediyesi, sokak hayvanları için mama ve su desteğini tüm hızıyla sürdürüyor. Ekipler, ilçe genelinde sokak hayvanlarının bulunduğu yerlere düzenli olarak mama ve su takviyesi yapıyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Kaldırımlar Yenileniyor

Beylikdüzü Belediyesi ilçe genelindeki kaldırımlara kimlik kazandırıyor. Yapılan bu çalışmayla Beylikdüzü’nde aynı zamanda güvenli bir yaya altyapısının da inşa edildiğini dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Amacımız, vatandaşlarımızın kentin her yerine engelsiz erişimini sağlamak. Beylikdüzümüzün her kaldırımının, vatandaşımızın konforlu şekilde kullanmasına olanak sağlayacak hale gelmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Devamını Oku

ABB Kariyer Merkezi İş Arayan Vatandaşlarımıza Umut Olacak

Başkentte istihdamı artırmaya yönelik çalışmalara hız veren Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de iş arayanlar ve işverenler arasında köprü vazifesi görecek ‘Kariyer Merkezi’ projesini hayata geçirdi. Uzman ekiplerle danışmanlık hizmetinin verildiği Gençlik Parkı içindeki merkez; personel arayan firmalarla iş arayan vatandaşları bir araya getiriyor. Kariyer Merkezi açıldığı günden itibaren yoğun ilgi görüyor.

Devamını Oku

Esenyurt'ta Yeni Açılan Güzergahlarla Ulaşım Rahatlıyor

Esenyurt Piri Reis Mahallesi’nde yıllardır çözülemeyen minibüs hattı sorunu, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un girişimleri ile çözüme kavuştu. Açılan yeni hat, hem minibüsçü esnafının hem de ulaşım sıkıntısı çeken vatandaşların yüzünü güldürdü.

Devamını Oku

Ankara'da Şeffaf Belediyecilik Sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi 801 milyon dolara mal olan ve 3 yıl süren hukuk mücadelesinin ardından 18 Temmuz 2022 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilen ANKAPARK’la ilgili bir kitapçık hazırladı. Yapım süreçlerinden mahkeme süreçlerine, Ankara Büyükşehir Belediyesinin fesih hakkı kullandığı duruşma tutanaklarından tedbir kararlarına kadar tüm süreci A’dan Z’ye anlatan kitapçık online formatta yayınlandı.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Sağlıkta Mobil Hizmet

Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Gezici Hizmet Otobüsleri’nde biri olan Mobil Sağlık Aracı, son bir yılda yaklaşık 2 bin 300 kişiye ulaştı. Vatandaşların sağlık hizmetlerine kolayca erişebilmesi için yola çıkan ve şimdiye kadar 55 ayrı lokasyonda bulunan araç, yeni rotalarıyla vatandaşa hizmet götürmeye devam edecek.

Devamını Oku

Ankara ASKİ'den 163 Milyon Liralık Dev Yatırım

ASKİ Genel Müdürlüğü sağanak yağışın zaman zaman hayatı felç ettiği Etimesgut İstasyon Caddesi’ne müdahaleye hazırlanıyor. Yeni bulvar da yapılan bölgede kalıcı çözüm için 29 Haziran 2022 tarihinde ihaleye çıkılırken, bölgede incelemelerde bulunan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, 3 ayrı noktada büyük deşarj yağmur suyu hattı oluşturularak sel baskınlarının önleneceğini açıkladı. Öztürk, çalışma kapsamında yaklaşık 6 kilometre atık su ve 4 kilometre de yağmur suyu hattı yapılacağını söyledi. Çalışmalar 162 milyon 994 bin 922 TL maliyetle tamamlanacak.

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesinin Araç Filosu Güçleniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Başkentin ihtiyaçları doğrultusunda araç filosu ile personel kadrosunu genişletmeye ve güçlendirmeye devam ediyor. Yangın ve kurtarma operasyonlarına daha etkin ve daha hızlı müdahalede bulunabilmek için satın alınan 15 yeni hizmet aracı daha Ankara İtfaiyesi filosuna katıldı. İtfaiye filosuna yeni araçların katıldığını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Göreve geldiğimizde filosunda sadece 1983 model 1 adet köpük kulesi bulunan Ankara İtfaiyemizin gücüne güç katıyoruz. Yeni köpük kulesi dâhil 15 yeni aracı daha filomuza katarak kapasitemizi 243’e çıkardık. Her yatırımımızda önce insan canı, insan sağlığı demeye devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Belediyesi'nin Yaz Şenliklerine Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Ankara Yaz Şenlikleri ve Konserleri”ne ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Hüseyin Turan, Gökhan Türkmen, Mehmet Demirtaş, Kent Orkestrası konserleriyle başlayan yaz şenlikleri Balâ ilçesinde İbocan konseriyle devam etti.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nden Haşerelere Karşı Mücadele

Esenyurt Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden sinek, sivrisinek ve larvalara karşı ilaçlama çalışmalarına hız verdi. Periyodik aralıklarla tüm mahalleleri ilaçlayan belediye ekipleri, ilçe genelinde park ve bahçeleri de düzenli olarak ilaçlıyor.

Devamını Oku

ASKİ 26 Yıllık İçme Suyu Vanalarını Değiştiriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’ye içme suyu sağlayan, 26 yıl önce yapılan ve 10 yıldır da çalışmayan şebeke ana boru vanalarının değişim, tamir ve montajlarını gerçekleştirecek. Bölgede olası arıza vb. su kesintilerinde tüm ilçenin suyunu kesmek yerine noktasal kesintiler ile çözüme gidilmesini sağlayarak, onarım süresi kısalacak 13 kilometrelik hat boyunca 13 noktada 15 vananın değişim ve montajı yapılacak. 300 personel, 30 iş makinesi, 20 ekip aracı, 15 mobil grup, 8 vidanjör ile adeta çıkarma yapılacak çalışmalar nedeniyle söz konusu ilçelere bağlı bazı mahallelerde 01 Ağustos Pazartesi günü saat 23.59’dan, 2 Ağustos Salı saat 23.59’a kadar 1 gün süreyle su kesintisi uygulanacak. Ayrıca acil ihtiyacı karşılayacak şekilde su tankerleri de hizmete hazır halede bekletilecek.

Devamını Oku

Esenyurtlu Çocuklar Survivor Parkurunda Eğlendi

Esenyurt Belediyesi, bünyesindeki kreşlerde eğitim gören çocuklara yönelik “Survivor Parkuru” kurdu. Parkurdaki engellerden tek tek geçen çocuklar, hem kaslarını çalıştırdı hem de eğlendi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt, Moskova Heyetini Makamında Ağırladı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Moskova Hükümet Bakanı Sergey Çeryomin’i ve heyetini makamında ağırladı. Bakan Çeryomin ve beraberindeki heyeti Esenyurt’ta ağırlamaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Başkan Bozkurt, Türkiye’nin Moskova ile geçmişten gelen yakın bir kültürü olduğunu vurgulayarak, “Birlikte güzel işler başaracağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara'da Toplu Sünnet Şöleni İçin Geri Sayım Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Toplu Sünnet Şöleni” öncesi hazırlıklar devam ediyor. Akropol Hastanesinde hijyenik ve konforlu bir ortamda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen sünnet işlemine Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor. Hastaneye ulaşımları servis araçlarıyla sağlanan aileler çocukları için sünnet hizmetinden ücretsiz yararlanıyor. Bu yıl 6-12 yaş grubunda bin çocuk için ağustos ayı sonunda sünnet şöleni düzenlenmesi planlanıyor.

Devamını Oku

Ankara'da Sağlıklı Yaşan İçin Spor Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkent genelinde spor yapmayı teşvik etmek ve sağlıklı yaşam konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla park ve rekreasyon alanlarında başlattığı ücretsiz spor faaliyetleri yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, uzman eğitmen ve antrenörler eşliğinde 25 noktada pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri 08.00-11.00 saatleri arasında Başkentlileri sporla buluşturuyor.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi, YKS’ye giren öğrencileri tercih döneminde uzman kadroyla buluşturdu

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite hayâli kuran binlerce öğrenci soluğu Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri’nde aldı. Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenen tercih günlerine, Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’ndeki rehber öğretmenleri ile 14 üniversite temsilcileri ve rehber öğretmenleri katıldı. Tercih günlerine gelen gençler, rehber öğretmenlerden istedikleri bölümlerle ilgili bilgi alarak, birçok üniversiteyle de yüz yüze görüşme imkanı buldu. Hayata atılmalarında önemli bir adım olan tercih döneminde Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt öğrencileri yalnız bırakmadı. Tercih günlerine katılarak tek tek stantları gezen Başkan Bozkurt, gençlerle tecrübe ve deneyimlerini paylaşarak, sevdikleri bölümleri yazmaları konusunda tavsiyelerde de bulundu.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi'nden Vatandaşların Talep ve Şikayetlerine Yerinde Çözüm

Beylikdüzü Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Halk Günü Toplantısı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın makamında gerçekleşti. Komşularıyla bir araya gelen Başkan Çalık talep, öneri ve şikâyetleri dinleyerek belediyenin ilgili birimlerine yönlendirdi. Başkan yardımcıları ve meclis üyelerinden oluşan çözüm masalarında ise vatandaşlarla doğrudan iletişim kurularak sorunlara hızlı çözümler bulundu.

Devamını Oku

Esenyurt'ta Cemevleri Muharrem Orucuna Hazır

Esenyurt Belediyesi, Muharrem Ayı öncesi vatandaşların ibadetlerini daha temiz bir ortamda yapabilmesi için ilçe genelindeki ibadethanelerde detaylı temizlik çalışması yürüttü.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Muharrem ayını unutmadı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “eşit yurttaşlık” ilkesi kapsamında Muharrem ayı öncesinde kentteki cemevlerine erzak desteği verildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir’deki 8 cemevine iftar için 2 bin 100 kişilik yemeklik malzeme dağıttı.

Devamını Oku

Başkentliler "Şeffaf Ankara" ile Tanışıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi şeffaf belediyecilik uygulamaları ile Başkentlileri buluşturmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi Sıfır Atık Belgesi Almaya Hak Kazandı

Hayata geçirdiği çevre dostu projelerle adından sıkça söz ettiren Beylikdüzü Belediyesi “Sıfır Atık” belgesi almaya hak kazandı. Daha temiz ve modern bir ilçe için yapılan çalışmalar kapsamında 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin kurulmasının yanı sıra 500’ün üzerinde atık kumbarası ile de atıklar toplanarak ekonomiye kazandırıldı. Sağlıklı ve modern bir Beylikdüzü için çalıştıklarını dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Çevre bilincinin oluşturulması ve geri dönüşümün öneminin anlaşılması amacıyla çalışmalarımız aralıksız sürecek” diye konuştu.

Devamını Oku

Başkent'te Kadın Kooperatifleri ve Yerli Birliklere Büyük Destek

Başkentte bir ilke daha imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Güvenli Alışverişin Adresi” sloganıyla Halk Ekmek Fabrikası, Kadın Kooperatifleri ve Yerli Birlikler tarafından üretilen ürünleri elektronik ticaret (e-ticaret) ortamında geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Vatandaşlar, Türkiye geneline kargo ile ulaştırılacak ürünler için ‘www.baskentmarket.com.tr’ adresi üzerinden sipariş verebilecek.

Devamını Oku

Başkan Bozkurt Cami İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Akşemseddin Mahallesi’nde yapımı devam eden cami inşaatı çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bir Sözünü Daha Tuttu: ANKAPARK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 3 yıllık hukuki mücadelenin ardından 18 Temmuz 2022 tarihinde mahkeme kararıyla ABB’ye devredilen ANKAPARK’ın geleceğini düzenlediği basın bilgilendirme toplantısında Başkentlilerin belirleyeceğini açıkladı. Bu sözünü tutan Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Başkentlilerden “forms.ankara.bel.tr/ankapark” adresi üzerinden öneri formunu doldurarak ANKAPARK’ın geleceğine karar vermelerini istedi. Yavaş, “ANKAPARK’a yatırılan 801 milyon dolarda Ankaralıların dişinden tırnağından artırıp ödediği vergilerin, tertemiz alın terinin hakkı var. İşte bu yüzden şeffaf olacağız, hesap vereceğiz, ANKAPARK’ın geleceğine birlikte karar vereceğiz” dedi.

Devamını Oku

ANKAPARK Kapılarını Vatandaşlara Açıyor

801 milyon dolara yapılan ve 3 yıl süren hukuki sürecin ardından 18 Temmuz 2022 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilen ANKAPARK’ın mevcut durumunu basın mensuplarının ardından vatandaşlar da görebilecek. Cumartesi ve pazar günleri 11.00-16.00 saatleri arasında düzenlenecek olan ücretsiz ring seferlerinin ilki 23 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'lı Ankara'da Büyük Yükseliş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve başlamasının ardından öğrenciler için birçok projeyi hayata geçirdi. Ankara, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın (ÜNİAR) gerçekleştirdiği “Öğrenci Dostu Şehirler” araştırmasında 2019 yılında 10’uncu sırada yer alırken 2022’de ikinci sıraya yükseldi.

Devamını Oku

Haramidere Islah Çalışması’nın ilk etabı dört ay içerisinde tamamlanıyor

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa ile düzenlediği toplantıda, Haramidere Islah Çalışması’nın ilk etabının dört ay içerisinde tamamlanacağı bildirildi. İkili görüşmenin ardından, sel felaketinin yaşandığı bölgede ve ıslah çalışmasının yürütüldüğü Haramidere’de incelemelerde bulunuldu.

Devamını Oku

Başkan Soyer Çandarlı’daki Gençlik Kampı’nı ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gençleri doğa ve eğlenceyle buluşturduğu gençlik kampları büyük ilgi görüyor. Çandarlı’da düzenlenen kampı ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gençlerle bir araya geldi. Gençlerin büyük çoğunluğunun geleceğini yurtdışında aramasının son derece üzücü olduğunu belirten Başkan Soyer, “Bu bizim kabul edebileceğimiz, rıza gösterebileceğimiz bir şey değil. Bu gençler bu memleketi değiştirme potansiyeline sahip” dedi.

Devamını Oku

ANKAPARK'ın Geleceğine Ankara Halkı Karar Verecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 18 Temmuz 2022 tarihinde mahkeme tarafından devralınan ANKAPARK’ın son halini kamuoyuyla paylaştı. ANKAPARK’ın kapılarını basına açan Yavaş, 801 milyon dolara mal olan tema park ile 6 adet Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 2 adet metro ve Ankara’nın tüm altyapı yatırımının yapılabileceğini açıkladı. Kamu zararına neden olan sorumluların savcılığa verildiğini de söyleyen Yavaş, “Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin kapısında bilet parası ödeyerek girilmesini içim almıyor. Bir kuruşun boşa gitmemesi için çalışacağız. En doğru kararı Ankara halkı verecek. Çünkü para onların” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi İstihdam Hedefini Aştı: 41 Bin Kişi İşe Yerleştirildi

Başkan Bozkurt’un göreve gelmesiyle birlikte verimli hale gelen Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi, 3 yılda 40 bini aşkın kişiye istihdam sağladı.

Devamını Oku

Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt Ardahan'da

Karadeniz ziyaretinden sonra memleketi Ardahan’da düzenlenen 21. Ulusal Göle Kültür ve Kaşar Festivali'ne katılan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Damal Belediyesi ile ortaklaşa yapılan Damal-Esenyurt Dostluk Parkı’nın açılışını da gerçekleştirdi.

Devamını Oku

İzmir'de Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 48’inci yıldönümü kutlandı

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 48’inci yılında İzmir’de Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu da katıldı.

Devamını Oku

Esenyurtlu Çocuklar Tiyatroya Doyacak

Esenyurt Belediyesi, düzenlediği tiyatro oyunları ile çocukların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in İngilizce Yaz Kampına Yoğun İlgi

Başkentli çocukların yaz tatilini hem eğlenerek hem de yabancı dil öğrenerek geçirmesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi ve SEYEV (Seda Yekeler Eğitim Vakfı) iş birliği ile hayata geçirilen “Kesikköprü İngilizce Dil Köyü Projesi”ne yoğun ilgi yaşandı. 25 Temmuz-3 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek ücretsiz yaz kampı için 12-16 yaş arasında 900 öğrenci başvurdu.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık: 30 ton kurban eti 7 bin 462 aileye ulaştırılması için yola çıktı

Beylikdüzü Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahibi ailelere desteğini sürdürdü. Beylikdüzü’nün hayırsever vatandaşları ve Beylikdüzü Belediyesi’nin katkılarıyla yürütülen et dağıtımında, toplam 30 ton kurban eti 7 bin 462 aileye ulaştırılması için yola çıktı. Bu sürece katkı sunan tüm bağışçılara teşekkür eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Kurban Bayramı’nın bereketini Beylikdüzü’nde her dönem yaşıyoruz.” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir İşbaşında: Burçak Gün Yüzüne Çıkarılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte unutulmaya yüz tutmuş geleneksel tarım ürünlerini yeniden gün yüzüne çıkarıyor. Gölbaşı Karaoğlan Mahallesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesine ait “Tarım Kampüsü”nde ilk kez ekimi gerçekleştirilen ‘burçak’ için hasat dönemi başladı. Hacı Bayram Veli’nin burçak geleneğini yeniden yaşatmak ve tarihi değerlere sahip çıkmak amacıyla 10 dönümlük bir alana ekilen burçaktan hazırlanacak çorbalar kış aylarında öğrencilere ücretsiz dağıtılacak.

Devamını Oku

Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt, Tokat ve Ordu'da Yoğun İlgiyle Karşılaştı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Tokat ve Ordu’da düzenlenen etkinliklere katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt’ta yaşayan Orta Karadenizli vatandaşların daveti üzerine Tokat ve Ordu’da bir dizi etkinliklere katıldı. Başkan Bozkurt, Tokat Erbaa’da düzenlenen Keçeci Baba Anma Etkinlikleri'nin ardından Ordu’nun ilçelerini ziyaret ederek Kızılot Yayla Şenlikleri’e katıldı. Orta Karadeniz turunda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Bozkurt, “Misafirperverliklerinden dolay Karadenizli hemşehrilerime ve Anadolu'muzun kültürel değerlerinin yaşatıldığı bu etkinliklerde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Devamını Oku

Ankara'da Yaz Şenlikleri ve Konserleri Başlıyor

Başkenti sanatın ve kültürün başkenti yapmak için yaz-kış etkinlik programlarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri şimdi de ‘Ankara Yaz Şenlikleri ve Yaz Konserleri’ ile buluşturacak. ABB, merkez ve ilçelerdeki açık ve kapalı alanlarda ünlü sanatçı ve müzik gruplarının ekim ayının sonuna kadar yer alacağı ücretsiz konserlerle vatandaşların aileleriyle kültür ve sanat dolu bir yaz geçirmesini amaçlıyor. 22 Temmuz’da başlayacak yaz konserleri serisi kapsamında Musa Eroğlu’ndan Cem Adrian’a, Selda Bağcan’dan Zara’ya, Kubat’tan Fuat Saka’ya kadar birçok ünlü sanatçı Başkentte sevenleriyle bir araya gelecek.

Devamını Oku

ASKİ'den Ankara Çayı'nda Kurban Atığı ve Çöp Temizliği

ASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlar tarafından Ankara Çayı’na atılan kurban atıkları ve çöplerin temizliği için yoğun mesai harcıyor. Dere yataklarına atılan atıkların atık su ve yağmur suyu hatlarını tıkaması nedeniyle harekete geçen ekipler, 15 kilometrelik alanda 2 iş makinesi, 2 kamyon ve 10 personel ile atık temizliği gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

Urla Çeşmealtı’nda su baskınları bitecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Urla’da 9 kilometre yağmursuyu hattı ile 3 kilometre atık su hattı inşa ediyor. Toplam 12 kilometrelik çalışma sayesinde Zeytinalanı, Şirinkent, Denizli, Güvendik ve Balıklıova mahallelerinde kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ayrıştırılarak bölgedeki taşkın sorununun önüne geçiliyor.

Devamını Oku

Ankara'nın 65 Noktasında Ücretsiz İnternet

Başkentte dijital dönüşüm atağı başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ücretsiz internet ağını her geçen gün genişletiyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘temel insan hakkı’ olarak nitelendirdiği ücretsiz internet projesinde Faz1 çalışmaları tamamlanırken, Faz2 çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor. Sosyal medya hesapları üzerinden Başkentlileri bilgilendiren Yavaş, “21. yüzyılın temel ihtiyacının teknoloji, hız ve dönüşüm olduğunu biliyoruz. Çağın gerekliliklerinden doğan BLD 4.0 vizyonumuzla, internet hizmetimizin Faz2 aşamasına geçiyor; 65 kent meydanı ve rekreasyon alının ücretsiz internete kavuşturuyoruz” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Selzedeleri Yalnız Bırakmıyor

Esenyurt’ta yaşanan sel felaketi sonrası hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Esenyurt Belediyesi, felaket sonrası izleri silmeye devam ediyor. Zarar gören 200 ev ve iş yerinde balçıklar temizleniyor, molozlar kaldırılıyor, yol ve kaldırımlar yenileniyor, halk sağlığı için ilaçlama yapılıyor.

Devamını Oku

Saraybosna İzmir’in 25’inci kardeş şehri oldu

Srebrenitsa Soykırımı’nın 27’nci yıl anma etkinliği için Bosna Hersek’e giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer programın son gününde Saraybosna Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzaladı. Protokole Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karic ile birlikte imza atan Başkan Soyer, “Kardeşliğimiz sadece kağıt üzerinde değil. Bizim ruhlarımız kardeş, vicdanımız kardeş” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt'ta Yanlış Uygulamalar Sele Sebep Oldu

İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan ve gece saatleri itibariyle şiddetini artıran sağanak yağış Esenyurt’ta Haramidere’nin taşmasına neden oldu. Gece boyunca sahada olan Esenyurt Belediyesi, su taşkınından etkilenen dairelerde tahliye gerçekleştirdi. Ekipler ile birlikte sabaha kadar çalışmaları yakından takip eden Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Geçmiş yıllarda yapılan yanlış uygulamalar yüzünden bu iş buraya kadar geldi” dedi. Bozkurt, yağış uyarısıyla birlikte aldıkları önlemler sonucunda herhangi bir can ve mal kaybının olmadığını bildirdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Ankara Miras Şantiye Gezileri Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, restorasyon ve konservasyon çalışma alanlarını Başkentlilere açıyor. “Ankara Miras Şantiye Gezileri” uygulamasını başlatacaklarını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’mızın tarihi ve kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Roma Tiyatrosu, Arkeopark ve Ankara Kalesi Sokak Sağlıklaştırma şantiyesindeki çalışmalar hakkında uzman rehberler eşliğinde ücretsiz olarak bilgilendirilecek olan vatandaşlar, https://forms.ankara.bel.tr/ankaramiras adresi üzerinden form doldurarak bu gezilere katılabilecek.

Devamını Oku

ASKİ'den Gölbaşı İlçesinin Oyaca ve İkizce Mahallelerine İçme Suyu Müjdesi

ASKİ Genel Müdürlüğü, Gölbaşı ilçesinin Oyaca ve İkizce Mahallelerinin yıllardır yaşadığı içme suyu sorununu kalıcı olarak çözdü. Suya erişimin bugüne kadar daha çok tankerle sağlandığı mahalleler, Gökçehöyük Terfi İstasyonu’nun devreye girmesiyle sağlıklı, kaliteli ve kesintisiz içme suyuna kavuştu.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Kaçak Kurban Kesimlerine Geçit Vermedi

Vatandaşların Kurban Bayramı’nda ibadetlerini sağlıklı bir alanda yapabilmeleri için çalışmalarını sürdüren Esenyurt Belediyesi, kaçak kesimlere karşı ilçe genelinde 'dronelu' denetim gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık'tan Bayram Mesajı

Beylikdüzü Belediyesi, tüm çalışmalarını tamamlayarak ilçeyi bayrama hazırladı. İbadethaneler ve kabristanların çevresinde temizlik çalışmaları yapıldı. Çalışanlar ile tek tek bayramlaşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Her bayram olduğu gibi Beylikdüzü Belediyesi olarak bu bayramda da ihtiyaç sahibi tüm komşularımızın yanında olacağız” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Menderes Belediye Başkanı Kayalar'a Sahip Çıktı: Alnımız Açık Başımız Dik

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İçişleri Bakanlığı kararıyla Menderes Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Mustafa Kayalar için düzenlenen basın açıklamasına katıldı. Kararı “siyasi ve keyfi” olarak niteleyen Başkan Soyer, İzmirlilere seslenerek “Bize güvenen hiçbir İzmirlinin başını öne eğecek bir iş yapmayacağız. Görevimizin son anına kadar, son nefesimize kadar alnımız açık başımız dik” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt, Mesai Arkadaşlarıyla Tek Tek Bayramlaştı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Kurban Bayramı öncesi haftanın son mesai gününde belediye personelleri ile tek tek tokalaşıp, bayramlarını kutladı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Kurban Bayramı Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kurban Bayramı mesajında şu ifadeleri kullandı.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Okulları Yeniliyor

İlçe genelindeki okulların bakım, onarım ve tadilatını gerçekleştiren Esenyurt Belediyesi, eğitim ve öğretim alanlarının boyalarını yeniliyor.

Devamını Oku

Başkan Mehmet Murat Çalık Kurban Alanını Ziyaret Etti

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, yaklaşan kurban bayramı öncesi Beylikdüzü Modern Kurban Satış ve Kesim Alanı'nı ziyaret etti. Kurbanlıkların büyük bir bölümünü sattıklarını dile getiren esnaflar, sağladıkları imkanlardan dolayı Başkan Çalık’a teşekkür etti.

Devamını Oku

AKP ve MHP Grubu İzmit'te Cemevlerini İbadethane olarak kabul etmedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirilen meclis toplantısında Cemevlerinin ibadethane olarak sayılmasını öngören gündem maddesinin reddedilmesine dair, “Cemevlerinin ibadethane sayılmaması Alevi yurttaşlarımızı inciten bir durum” dedi

Devamını Oku

Esenyurt Belediye Meclisinde AKP ve MHP Engeli

Esenyurt Belediyesi’nde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti ve MHP grubu, belediyede hizmet yapılmaması için gelen bütün tekliflere ‘Hayır’ diyor. İlçede deprem riski taşıyan binaların yıkılıp yeniden yapılabilmesinin önünü açan uygulama imar planı tadilat notu ve ek bütçe talebi AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin Kurban Bayramı’nı huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir ortamda geçirmesi için hazırlıklarını tamamladı. Merkez ve ilçelerdeki tüm mezarlıklarda temizlik çalışmaları gerçekleştirilirken, AŞTİ başta olmak üzere gıda işletmelerinde Ankara Zabıtası da denetimlerini sıklaştırdı. Başkent 153, ASKİ, Ankara İtfaiyesi ve Ankara Zabıtasının 7/24 mesai yapacağı bayram boyunca şehir genelindeki 422 Halk Ekmek Satış Büfesi ise kapalı olacak. EGO Genel Müdürlüğüne ait toplu taşıma araçları da 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü sabah saat 06.00’dan 12 Temmuz 2022 Salı günü akşam saat 24.00’e kadar ücretsiz hizmet verecek.

Devamını Oku

Çok daha kullanışlı ve hijyenik bebek emzirme kabinleri geliyor

Amacı dışında kullanılan ve pandemi döneminde kaldırılan bebek emzirme kabinleri, yenilenen yüzü ile çok daha konforlu ve hijyenik bir şekilde yeniden hizmet vermeye başlayacak

Devamını Oku

Derman Çarşısı Bayramda İhtiyaç Sahiplerinin Destekçisi Oluyor

Esenyurt Belediyesi, ‘Derman Çarşısı’ ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Kurban Bayramı öncesinde ailelere temin edilen erzak kolilerinin yanı sıra çocuklara hediye edilen bayramlık kıyafetlerle ilçede dayanışma ve yardımlaşma sağlandı.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yanan Tarım Arazilerini Gündeme Getirdi

Beylikdüzü Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısında konuşan Başkan Mehmet Murat Çalık, “Dünyada buğday krizinin yaşandığı bir dönemde, ülkemizin yaklaşık 20 milyon tonluk buğday hasadı beklediği tarlalarının peş peşe yanması oldukça kaygı verici. Son bir ayda ülkemizin dört bir yanında toplam 4 bin 120 dönüm ekili ve hasat bekleyen buğday tarlası yanarak kül oldu” diyerek yangınlara dikkat çekti.

Devamını Oku

Ankara'da Kırsal Kalkınma Hamlesi Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte hayvancılığı artırmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yerli üreticilere yönelik kırsal kalkınma desteklerine hız kesmeden devam ediyor. Gölbaşı Karaoğlan Tarım Kampüsü’nde ekimi yapılan arpa, buğday, macar fiğ ve yulafı hasat eden Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı; 8 ilçede küçükbaş hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmelerine ücretsiz yem desteğinde bulunacak. Hayvan yetiştiricileri, 17 Temmuz 2022 tarihine kadar “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden online olarak başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Kurban Bayramına Hazır

Vatandaşların Kurban Bayramı’nda dinî vecibelerini sağlıklı ve kusursuz bir şekilde yerine getirebilmeleri için çalışmalarını hızla sürdüren Esenyurt Belediyesi, ilçenin sekiz ayrı yerinde bulunan kurban kesim alanlarındaki hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlar, bayram gününe kadar kurban kesim alanlarından randevu alarak kesimlerini uzman kasaplar eşliğinde gerçekleştirebilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin küçükbaş üreticisine desteği sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda küçük üreticiye yönelik destekler sürüyor. Dağıttığı küçükbaş hayvan sayısı 13 bini aşan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Beydağ’da 56 üreticiye 218 hayvan daha hibe etti. Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu “Onlar sizin geleceğiniz. 3’ü 10, 10’u 100, 100’ü bin yaparak bu kaderi değiştireceğiz. Bunu yapmak sizin, size destek vermek de bizim ellerimizde” dedi.

Devamını Oku

AKP ve MHP Cemevleri kararını bir kez daha reddetti

Geçtiğimiz mecliste gündeme gelen ama AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedilen Cemevlerinin ibadethane statüsüne alınması talebi, meclisteki Alevi vatandaşların derin üzüntüsü içinde Cumhur İttifakı üyelerince bir kez daha reddedildi

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi'nden LGS Tercih Döneminde Öğrencilere Destek

Beylikdüzü Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih sürecine giren öğrencilerin heyecanına ortak oluyor. Belediye tarafından 4-7 Temmuz ile 13- 20 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen ‘LGS Tercih Günleri’ kapsamında öğrencilere, en doğru tercihi yapabilmeleri için ücretsiz danışmanlık desteği veriliyor.

Devamını Oku

İzmit'te Rekor başvuru alan Çınar Çocuk Evi’nden faydalanacak aileler kura ile belirlenecek

Ön kayıtlarıtamamlanan ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören İzmit Belediyesi ÇınarÇocuk Evi’nden faydalanacak aileler için, yapılacak sosyal incelemenin ardındanfırsat eşitliğini sağlamak adına noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirilecek İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle hayata geçirilen ve İzmitli vatandaşlartarafından rekor talep gören Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ÇınarÇocuk Evi, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ön kayıtları tamamladı. Çoksayıda ailenin ilk tercihi olan ve 2021-2022 Eğitim döneminde 64 çocuğa hizmetveren Çınar Çocuk Evi, mevcutta 90 olan kapasitesini velilerin memnuniyeti verekor başvuru nedeni ile daha fazla çocuğa hizmet verebilmek adına yeni dönemde118’e çıkardı. Eğitim kalitesi ve uygun fiyatıyla rekor başvuru alan ÇınarÇocuk Evi’nden faydalanacak aileler, noter huzurunda kura çekimi ilebelirlenecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Kurban Bayramı için 40 milyon liralık destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışıyla bu bayramda da ihtiyaç sahibi yurttaşlara desteğini sürdürüyor. Kurban Bayramı boyunca ayni ve nakdi olmak üzere tam 40 milyon liralık destek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

Devamını Oku

Ankara Halkı Geleceğini Belirliyor: Ulus Meydanı ve 100. Yıl Çarşısı

Başkent’te katılımcı ve ‘ortak aklı’ benimseyen bir yönetim anlayışını yaygınlaştıran Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de Ulus Meydanı ve 100. Yıl Çarşısı’nın geleceğini belirlemek için Başkent Mobil üzerinden bir anket çalışması başlattı. ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda kentin kadim birikimini gelecek nesillere aktarmak istediklerini belirterek, “Ankara’mızın kıymetli hafıza mekânlarından Ulus Meydanı ile 100. Yıl Çarşısı’nın kaderini Ankaralılarla birlikte belirliyoruz” dedi. Ankaralılar Başkent Mobil uygulamasındaki “Söz Hakkı” modülü içinde yer alan iki seçenekli anketi doldurarak oy kullanacak.

Devamını Oku

İzmir Menderes’in altyapısı güçleniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Menderes’in çağdaş bir altyapıya kavuşması için kapsamlı bir çalışma başlattı. İlçedeki kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatları için yaklaşık 17 milyon liralık yatırım yapılıyor.

Devamını Oku

Başkan Çalık'tan Tarım Vurgusu: Gerçek Vatanseverlik Tarımı Büyütmektir

Beylikdüzü Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Mecliste yaptığı konuşmada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Dünyada buğday krizinin yaşandığı bir dönemde, ülkemizin yaklaşık 20 milyon tonluk buğday hasadı beklediği tarlalarının peş peşe yanması oldukça kaygı verici. Son bir ayda ülkemizin dört bir yanında toplam 4 bin 120 dönüm ekili ve hasat bekleyen buğday tarlası yanarak kül oldu.” diyerek yangınlara dikkat çekti.

Devamını Oku

Kiptaş İzmit Çınar Evler’de kura heyecanı yaşanacak

İzmit Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kiptaş ortaklığında hayata geçirilen Kiptaş İzmit Çınar Evler projesinde hak sahiplerinin daireleri çarşamba günü belli olacak

Devamını Oku

Başkan Soyer Çepni derneklerini ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Oğuz-Türkmen boylarından Çepniler’in oluşturduğu derneklerin temsilcileriyle bir araya geldi. Türkiye'de ilk kez düzenlenecek uluslararası Çepni Festivali önerisine destek veren Başkan Soyer, “Bu çok önemli bir adım. Festivalin adına 'Uluslararası Çepni Barış Festivali' diyebiliriz. Bugün dünyada birçok ülke savaşın eşiğindeyse bizim en çok gün ışığına çıkarmamız gereken konu barıştır” diye konuştu.

Devamını Oku

ASKİ'den Ankara'nın 11 Baraj ve 1 Gölet İçin Özel Koruma Planı

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’e içme ve kullanma suyu sağlayan 11 baraj ve 1 gölet için özel hükümler belirleyecek koruma planı hazırlıyor. Peçenek-Uludere-Türkşerefli Barajları dışındaki havzalar için projelerde sona yaklaşılırken, “Çubuk-2 ve Kavşakkaya Barajı Havza Koruma Planı ve Özel Hüküm Belirleme Projesi” için de bölge halkı ve muhtarların katılımıyla kapanış toplantısı düzenlendi.

Devamını Oku

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Kiptaş Çınar Evler için İzmit'e gidiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 Temmuz’da KiptaşÇınar Evler’de hak sahiplerinin dairelerinin belirleneceği kura çekimi töreniiçin İzmit’e gelecek

Devamını Oku

Mansur Yavaş Müjdeyi Duyurmuştu

Başkent’te raylı sistem ağını genişletmek için yeni projeleri birer birer hayata geçiren ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın duyurduğu ve ön yeterlilik ihalesi tamamlanan 3 yeni raylı sistemin proje ihalesinin 2’nci aşaması için tarihler belli oldu. Bu aşamada mali ve teknik teklifleri alacak olan EGO Genel Müdürlüğü; “M2 Hattının Koru-Yaşamkent ve Koru-Bağlıca Sistem Uzatma Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri Danışmanlık Hizmet Alım İşi” ihalesi için 8 Ağustos’ta, “M4 Hattının Şehitler-Forum Raylı Sistem Uzatma Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşine Ait Teknik Şartname İşi” ihalesi 9 Ağustos’ta, ‘M5 Hattı Kızılay-Dikmen Raylı Sistem Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşi” ihalesi için ise 10 Ağustos 2022 tarihinde ihaleye çıkacak.

Devamını Oku

Madımak Oteli'nde Katledilenler Beylikdüzü'nde Anıldı

2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta yakılan Madımak Oteli'nde hayatını kaybeden yazar, şair ve düşünürler Beylikdüzü'nde anıldı. Alevi Kültür Dernekleri tarafından Beylikdüzü Belediyesi'nin katkılarıyla Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen anma programına Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da katıldı. Başkan Çalık, “En temel talebimiz ve hakkımızdır eşit yurttaşlık ve en temel haklarımız için buradayız. Burada bulunmaktan onur duyuyorum. Bu ülkenin üzerinden bu kötü ve karanlık düşüncenin biran önce kaybolmasını diliyorum” dedi.

Devamını Oku

Soyer: EXPO 2026 için önemli bir aşama geçildi

İzmir’in 2026 yılında ev sahipliği yapacağı Botanik EXPO için hazırlıklar sürüyor. EXPO alanı Yeşildere için hazırlanan imar plan değişikliği kararlarının onaylanarak askıya çıkarılması hakkında konuşan Başkan Soyer, “Böylelikle Kültürpark'tan daha büyük bir yeşil alanı şehre kazandıracak EXPO 2026 projesi için önemli bir aşama geçilmiş oldu” dedi.

Devamını Oku

Sivas'ta Katledilen Canlar Esenyurt'ta Anıldı

2 Temmuz 1993’te gerçekleşen Sivas Katliamı'nda hayatını kaybeden 33 şair, yazar ve halk ozanları Esenyurt’ta anıldı. Anma programında sahne alan Sanatçı Mazlum Çimen, katliamda hayatını kaybeden babası, Halk Ozanı Nesimi Çimen'in bestelerini seslendirerek vatandaşlara duygusal ve unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Öğrencilere "Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi"

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik, Çocuk ve Aile Danışma Merkezi, Başkentli öğrenciler için ‘Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi’ başlattı. Yaz boyu devam edecek olan eğitime çocuklarını götürmek isteyen aileler, İvedik Cad. No: 93/1 Yenimahalle adresinde hizmet veren Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’ne başvurabilecek.

Devamını Oku

Engelli vatandaşlara özel ücretsiz gemi turları

İzmir Büyükşehir Belediyesi “engelsiz kent” yolunda yeni bir hizmete daha başlıyor. Engelli yurttaşlar ve bir refakatçileri için yaz mevsimi boyunca her hafta salı günleri Konak - Güzelbahçe - Mordoğan - Foça gemi turu yapılacak. Ücretsiz olacak turların ilki 5 Temmuz Salı günü düzenlenecek.

Devamını Oku

Esenyurtlu Minikler Kep Atmanın Heyecanını Yaşadı

Esenyurt Belediyesi, bünyesinde eğitim alan kreş öğrencilerine yıl sonu ‘Kep Atma Töreni’ düzenledi. İlk defa kep atmanın sevincini yaşayan minikler gönüllerince eğlendi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi 80 Kişiye Daha İş Buldu

Esenyurt’ta işsizlik sorununa çözüm bulmak amacıyla kurulan ve bugüne kadar binlerce vatandaşın iş sahibi olmasını sağlayan Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM), işveren ve iş arayanları buluşturarak 80 vatandaşa daha istihdam sağladı.

Devamını Oku

Ankara'da Yaz Akşamları Konserleri Özcan Deniz ile Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri yaz aylarında ücretsiz kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. ABB, temmuz ayından itibaren yaz boyunca Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nda her ayın ilk pazar günü çeşitli konserlere ev sahipliği yapacak. “Yaz Akşamları” etkinliklerinin ilki 3 Temmuz Pazar günü ünlü sanatçı Özcan Deniz konseri ile başlayacak. Konsere katılmak isteyen vatandaşlar için Kızılay Zafer Çarşısı’ndan 15.00-17.30 saatleri arasında ücretsiz otobüslerle ring seferleri düzenlenecek.

Devamını Oku

Kemal Deniz Bozkurt: Evlerinize Kavuşmanız İçin Çalışıyoruz

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, 11 yıldır sorunlarına çözüm arayan Innovia 4 konut mağdurları ile bir araya geldi. Sürece dair vatandaşları bilgilendiren Başkan Bozkurt, yarım kalan projenin yeniden başlayabilmesi için gereken tüm girişimleri yaptıklarına dikkat çekerek, “Bir an önce evlerinize kavuşmanız için üzerimize düşen tüm çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde 3 Bin Öğrenci Yaz Tatile Sporla Geçirecek

Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği ve yoğun ilgi gören Yaz Spor Okulları başladı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, kursların ilk gününde çocukları yalnız bırakmadı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Yeni Projelerini Açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 3’üncü yılında Başkentlilere yönetim anlayışı kapsamında hazırlanan, devam eden ve tamamlanan projeleri açıkladı. Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen 110 projenin açılış, temel atma ve tanıtım törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken Yavaş, Başkentlilere kentte hayata geçirdikleri zihniyet değişimini, “Geride bıraktığımız 3 yılda en çılgın projemiz, kente getirdiğimiz adalet ve kardeşlik duygusu oldu. Birilerinin 3 yıldır beton aradığı, plastik aradığı, rant aradığı, bunları bulamayınca bizlere duyulan sevgiyi anlamlandıramadığı nokta tam olarak bu oldu” dedi. Tören ünlü sanatçı Tan Taşçı’nın konseriyle sona ererken, ABB Başkanı Mansur Yavaş, Tan Taşçı ve seğmenlerle birlikte Ankara havası da oynadı.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Kurban Satış ve Kesim Alanı Yerleri Bayrama Hazır

Beylikdüzü Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Modern Kurban Satış ve Kesim Alanı’ndaki çalışmalarını tamamladı. Hijyen, bakım ve alt yapı çalışmalarının düzenli olarak yapıldığı alanda veteriner hekimler de 24 saat hazır bulunuyor. Alanda ayrıca vatandaşlar tarafından yapılan kurban bağışları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kabul edilecek.

Devamını Oku

Ankara'da Halk Ekmek Büfe Sayısı 422'ye Yükseldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde olduğu kadar çevre ilçelerde de ekmek satış büfelerini yaygınlaştırmaya devam ediyor. Halk Ekmek Fabrikası’nda yapılan kura çekilişi ile Akyurt, Elmadağ, Gölbaşı, Mamak, Polatlı ve Sincan ilçelerinde 8’i ilk kez hizmete girecek toplam 18 Halk Ekmek Büfesi yeni sahiplerini buldu. Ankara genelinde hizmet veren Halk Ekmek Satış Büfesi sayısı ise son yapılan çekiliş ile 422’ye yükseldi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nden Miniklere Karne Hediyesi

Esenyurt Belediyesi, Nene Hatun Kültür Merkezi’nde eğitim gören çocuklara karne hediyesi olarak barınak gezisi düzenledi. Gün boyu hayvanlarla vakit geçiren minikler gönüllerince eğlendi.

Devamını Oku

Ankara Beypazarı'nda AnkaraKart Dönemi Başlıyor

EGO Genel Müdürlüğü tarafından toplu taşıma araçlarında ANKARAKART kullanımının kent genelinde yaygınlaşması için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Beypazarı-Ankara hattında hizmet veren 22 adet Özel Toplu Taşıma Aracı’nda (ÖTA) Elektronik Ücret Toplama Sistemi kurulumu tamamlandı. Beypazarı ilçesinde 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren “ANKARAKART” kullanılmaya başlanacak.

Devamını Oku

Beylikdüzü Şehit Aileleri Derneği Açıldı

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapılan Şehit Ailelerinin dernek binasının açılışına katıldı. Şehit ve Gazi Ailelerinin kendisi için çok kıymetli olduğunu söyleyen Başkan Çalık, “Sizler için var gücümle çalışacağımın sözünü vermek istiyorum. Her daim yanınızdayız” diye konuştu.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nin Barış ve Kardeşlik Festivalinde Görkemli Final

Esenyurt Belediyesi tarafından ilçe tarihinde ilk defa yapılan Uluslararası Esenyurt Halk Dansları ve Müzik Festivali, renkli görüntülerle sona erdi. 16 ülkenin katılımıyla barış, kardeşlik ve dostluk mesajı verilen festivalde, Türk Rock Müziği’nin en önemli temsilcilerinden olan Moğollar, hayranlarına unutulamaz bir gece yaşattı.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Müzikseverler Caz Keyfini Doyasıya Yaşadı

Beylikdüzü Caz Müzik Günleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 29. İstanbul Caz Festivaliyle sona erdi. Beylikdüzü Belediyesi’nin de katkılarıyla Yaşam Vadisi’nde gerçekleşen ‘Parklarda Caz’ etkinliğinde Chai Moto, Always Knows, Baturay Yarkın Trio & Nağme Yarkın ve Boticelli Baby adlı caz grupları sahne aldı. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği yeşille cazı bir araya getiren etkinlikte, müzikseverler parkta caz keyfini doyasıya yaşadı.

Devamını Oku

Ankara'da 20 Yıl Sonra Kürekler Maviliklere Çekildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mogan Gölü’nde 3 gün süren ‘Gençler Türkiye Kupası’ ve ‘Deniz Küreği Türkiye Kupası Yarışları’na ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin dört bir tarafından 33 kulüp ve 750 sporcunun katıldığı yarışlarda, 20 yıl sonra kürekler maviliklere doğru çekildi. Yarışların yapıldığı alanı ziyaret ederek sporculara başarılar dileyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, birincilere de madalyalarını verdi.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Yeni Yaşam Alanı

Son üç yıl içerisinde 65 yeni parkı ve Yaşam Vadisi dahil toplam 728 bin metrekare alan üreten Beylikdüzü Belediyesi, yıllardır atıl durumda bulunan 4 bin 200 metrekarelik alanı daha, gerekli çevre düzenlemeleri yaparak ilçe halkının hizmetine sundu. Açılış programında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, doğayla uyum içerisinde yaşayan nesiller yetiştirmek için yeşil alanları artırdıklarını belirterek, “ Bizim anlayışımızda milletin derdine derman olan, millete nefes aldıran ve gerçekçi çözümler üreten projeler var. Biz bu kente hizmet üretmek için varız.” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Yaz Okullarına Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor. Yaz tatiline giren öğrencilere yönelik hayata geçirilen “Yaz Okulu” yoğun ilgi görüyor. Çocuk ve gençleri spor yapmaya teşvik ederek yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan ABB’nin; Aile Yaşam Merkezleri, Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezlerinde açtığı ‘Yaz Okulu’ dolup taşıyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü Müzik Festivali Başlıyor

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen Beylikdüzü Müzik Festivali, caz ve klasik müzikseverleri Yaşam Vadisi’nde buluşturuyor. 24 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde gerçekleşecek festivalde ilk olarak 24 Haziran’da bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Beylikdüzü Caz Günleri ile Vadi’de caz rüzgârı esecek. Bu yıl ki teması “Gece Klasikleri” olan 8. Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri ise birbirinden önemli isimleri Beylikdüzü’nde ağırlayacak.

Devamını Oku

Ünlü Tarihçi ve Yazar İlber Ortaylı Başkentli Gençlerle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ünlü tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı ‘Gençlerle Baş Başa” adlı programa ev sahipliği yaparak Başkentlilerle buluşturdu. CerModern’de düzenlenen söyleşide Ortaylı, ülke ekonomisinden beyin göçüne kadar birçok konuda Başkentli gençlere tavsiyelerde bulundu. Sahneye çıkarak Ortaylı’ya teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da, “Sizin tecrübelerinizden ders alacağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi "Çiçek Takası" Uygulamasını Başlatıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çevre dostu projelerine bir yenisini daha ekledi. Başkent’te ‘Çiçeğim Takas’ uygulamasını 27 Haziran 2022 tarihinden itibaren Batıkent Metro İstasyonu’nda başlatacak olan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Başkentlilerin ellerinde bulunan çiçekleri çeşitlendirmeyi ve başkalarıyla paylaşma imkânı sağlamayı da amaçlıyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi Yeni Doğan Bebekleri ve Ailelerini Yalnız Bırakmıyor

İlçedeki yeni doğan bebekleri ve ailelerini yalnız bırakmayan Beylikdüzü Belediyesi, “Hoş Geldin Bebek” ziyaretleri kapsamında 4 bininci bebeği hediyelerle karşıladı. Yenilenen ve bir bebeğin 0-2 aylık dönem içerisinde ihtiyaç duyabileceği tüm malzemeleri barındıran hediye setini takdim eden Zehra Çalık, aileyi tebrik ederek minik bebeğe sağlıklı bir gelecek diledi.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi "Fide Bizden Hasat Sizden" Dedi

Kent tarımını desteklemek adına ilçede birçok projeyi hayata geçiren Beylikdüzü Belediyesi, Beylik Pazarı alanında 4 bin 500 fideyi vatandaşlarla buluşturdu. “Fide Bizden Hasat Sizden” sloganıyla gerçekleştirilen programda, vatandaşları balkon bahçeciliğine yönlendirerek kendi evlerinde sağlıklı meyve ve sebze yetiştirmeleri amaçlandı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: En Büyük Sera Projesi Açıldı

Daha yeşil bir Başkent için çalışmalarını aralıksız sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, istihdama katkı sağlamak ve kendi çiçeğini üretmek amacıyla sera tesisleri kurmaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla Beypazarı’nda en büyük sera projelerinden birini hayata geçirdiklerini belirterek, “12 bin metrekarelik alanda çiçek ve aromatik bitkiler yetiştirerek kentimizi süslüyor, istihdama katkı sağlıyoruz. Geleceğe yeşil ve üreten bir Başkent bırakmak için çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Başkentliler Spora Teşvik Ediliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde spor yapılmasını teşvik etmek amacıyla geçtiğimiz yıl “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla parklarda düzenlediği ücretsiz spor etkinliğine Başkentlilerden gelen yoğun talep üzerine yeniden başlıyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, 20 Haziran-15 Ağustos 2022 tarihleri arasında beden eğitimi öğretmenleri ve uzman antrenörler eşliğinde 24 noktada pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri 08.00-11.00 saatleri arasında ücretsiz spor faaliyeti gerçekleştirecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Açacağı Yaz Okuluna Rekor Başvuru

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çocuklar ile gençlerin spor yapması ve sosyal aktivitelere katılarak yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmesi için yaz okulu açıyor. İlk 3 günde 15 bin kayıt ile rekor başvurunun yapıldığı Aile Yaşam Merkezleri, Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezlerinde açılacak olan Yaz Okulu, 20 Haziran-21 Ağustos 2022 tarihleri arasında hizmet verecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir YKS'ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım İmkanı Sağlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrenci dostu uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde öğrenciler, veliler ve sınav görevlileri EGO otobüsleri, ANKARAY, Metro ve teleferik hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak. ASKİ Genel Müdürlüğü sınav saatleri süresince imalat çalışmalarını durduracak. Sınav merkezlerinde gürültü önleyici tedbirler alacak olan Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, AŞTİ ve sınav merkezlerinde araçlarıyla hazır bekleyecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kadın İstihdamına Bir Katkı Daha

‘Yerel Eşitlik Eylem Planı’ kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı iş birliğiyle Başkentli kadınlara “Seracılık ve Bahçıvanlık” eğitimi verilmeye başlandı. Kadın istihdamına katkı sağlaması hedeflenen eğitimden ekim ayına kadar 100 kadının yararlanması planlanıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sel Felaketi Hakkında Açıklama

Ankara Büyükşehir Belediyesi, günlerdir süren sağanak yağış sonrası oluşan sel felaketi hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Kamuoyunu Bilgilendirdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, Başkenti etkisi altına alan şiddetli fırtına ve sağanak yağış ile ilgili “Tüm birimlerimizden 1277 araç, 3138 personelimiz hala alanda çalışmaktadır. Salı gününe kadar bu yağışlarımız devam edecektir. Ve ekiplerimizin hepsi hazır durumda bekleyecektir. Ankara’mıza geçmiş olsun, çok şükür şu ana kadar bize bildirilen bir can kaybı bulunmamaktadır" açıklamasını yaptı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş 2022 Yılına Damgasını Vuracak 110 Projeyi Açıklıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentlilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan 110 yatırım projesinin toplu açılış, temel atma ve tanıtım törenine ev sahipliği yapacak. Yavaş, İstasyon Caddesi Alternatif Bulvar Projesinden Panora Önü Köprülü Kavşağı’na, Ankara Bulvarı-Sabancı Bulvarı Bağlantı Yolu’ndan Nallıhan- Çayırhan İçme Suyu Hattı’na, Ansera Teknoloji Köprüsü’nden Mamak Öğrenci Barınma Merkezi’ne kadar birçok projeyi 12 Haziran’da yapacağı lansman toplantısıyla açıklayacak. Tanıtım toplantısı ünlü sanatçı Tan Taşçı’nın konseriyle sona erecek.

Devamını Oku

Ankara Zabıtası'ndan Ahilik Teşkilatı Konferansı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, aralarında yeni işe başlayan zabıta personelinin de bulunduğu zabıta memurlarına yönelik ‘Ahilik Teşkilatı’ konulu konferans düzenledi. Akademisyen-tarihçi ve yazar Kazım Ceylan, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda büyük rol oynayan ve 13’üncü yüzyılda görülmeye başlayan ahiliğin mesleki, ahlaki, sosyal ve eğitimsel değer ile işlevlerini anlattı.

Devamını Oku

Ankara'da EGO Toplu Taşıma Araçlarında Unutulan Eşyaları Satışa Çıkarıyor

EGO Genel Müdürlüğü, yolcular tarafından 2018-2019-2020 yılları içerisinde otobüs, ANKARAY ve Metro İstasyonları’nda unutulan eşyaları, 25 Haziran Cumartesi günü açık artırma usulü ile satışa çıkaracak. ABB EGO Genel Müdürlüğü Halkla İlişkiler Binası giriş katında düzenlenecek açık artırma; ABB TV, Youtube Kanalı ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Ankara Kalesi Evlerini Restore Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi “İçkale 1 ve 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi” kapsamında 70’i tescilli 148’i ise tescilsiz toplam 218 konutun restorasyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Evlerin özgün dokusuna zarar vermeden ve içinde yaşayanları herhangi bir yere nakletmeden Ankara Kalesi’ne yeni bir kimlik kazandırmayı amaçlayan ABB, ihalesi tamamlanan 3. Etap projelendirme çalışmalarına ise devam ediyor.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Çevre Bilinci İçin Farkındalık Yürüyüşü

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün önemini vurgulayan İzmit Belediyesi, Davuldere Barajında düzenlediği yürüyüşün ardından çevre temizliği yaparak farkındalık oluşturdu

Devamını Oku

Ankara'nın Muhtarları Ankara Büyükşehir Belediyesi İle Çözüm Masasında Buluşuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ortak akıl ilkesi doğrultusunda muhtarlardan sivil toplum kuruluşlarına kadar toplumun tüm paydaşlarıyla ‘çözüm odaklı’ görüşmelerini sürdürüyor. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Muhtarlar Müzakere Ediyor” programının dördüncüsü Kızılcahamam Şifa Termal Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi. 50 Mamaklı muhtarın bir araya geldiği buluşmada, iletilen talep ve öneriler ABB yetkilileri tarafından tek tek not alındı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Ankara'nın Üçüncü Teknoloji Merkezi Açılıyor

Büyükşehir Belediyesi BLD 4.0 dijital dönüşüm uygulamaları Başkent’te tüm hızıyla devam ediyor. Bilişim sektörüne destek olmak ve genç girişimcileri teşvik etmek amacıyla üçüncü teknoloji merkezini Çankaya ANSERA Alışveriş Merkezi’nde açacaklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Çağı yakalamış ve gençlere alan açmış bir Başkent miras bırakacağız” dedi. 3 yıl içinde 100 binin üzerinde gencin dijital endüstri sektörüne kazandırılmasının hedeflendiği TechBridge Akademi’de; metaverse eğitiminden oyun geliştirmeye, kriptolojiden robotik kodlamaya kadar 22 farklı üst düzey eğitim verilecek.

Devamını Oku

Ankara'da Arıcılık Akademisi Mezunlarını Verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te arıcılığın geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve doğru üretim yapılmasını sağlamak amacıyla başlattığı ücretsiz arıcılık eğitim programını tamamladı.

Devamını Oku

ASKİ Su Kayıpları İçin Özel Ekip Kurdu

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’te şehir şebeke sistemindeki fiziki su kayıpları ile başlattığı mücadelesini sürdürüyor. ASKİ bünyesinde kurulan ‘Su Kayıpları Önleme Ekibi’, 25 ilçenin tamamında yer mikrofonları ile kaçak tespiti için tarama çalışması gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: İstasyon Caddesi'nin 25 Yıllık Trafik Çilesi Sona Erdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla Etimesgut İstasyon Caddesi’ne alternatif yapılan bulvarın tamamlandığını “Yıllardır Ankara halkının çektiği çileyi bitirmek bize nasip oldu” sözleriyle duyurdu. Maliyeti 126 milyon TL olan; 4 demiryolu geçiş köprüsü ve 1 alt geçitten oluşan 9 kilometrelik alternatif bulvar sayesinde Etimesgut ve Sincan’da yaşayan yaklaşık 1,5 milyon vatandaş derin bir nefes alacak.

Devamını Oku

Başkent'te Çiftçilere Destek: Ankara Büyükşehir Belediyesi Sebze Fidesi Dağıtımına Başladı

Yerli üretimi artırmak ve Başkent ekonomisini canlandırmak amacıyla kırsal kalkınma hamlesini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, 25 ilçenin tamamında Başkentli çiftçilere şimdi de sebze fidesi desteği sağlıyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, yüzde 75’i hibe yüzde 25’i çiftçi katkı paylı olmak üzere yaklaşık 9,5 milyon sebze fidesini üreticilerle buluşturmaya başladı. Sebze fidesi dağıtımı 28 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek.

Devamını Oku

Kurtboğazı Barajı Karavan Parkına Ziyaretçi Akını

Karavan tutkunları, Ankara Büyükşehir Belediyesinin Kurtboğazı Barajı’nda açtığı karavan parkına yoğun ilgi gösteriyor. 2021 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılışı yapılan her türlü fiziki imkânın ve güvenliğin sağlandığı Kurtboğazı Barajı Karavan Parkı, Başkentliler kadar Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den 19 Mayıs'a Yakışır Kutlamalar

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için birbirinden özel programlar hazırladı. ABB, Gençlik Haftası kapsamında tiyatrodan konsere, spor müsabakalarından doğa yürüyüşlerine kadar birçok etkinlikle Başkent’te bayram coşkusunu yaşatacak. Ünlü sanatçı Melek Mosso’nun 18 Mayıs’ta, Edis’in ise 19 Mayıs’ta vereceği konser tüm Başkentlilere açık olacak. 19 Mayıs’ta EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek.

Devamını Oku

Ankara'da Silikon Vadisi Hayata Geçiyor

Silikon Vadisi modelini Başkent’e taşımayı hedefleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir ilke daha imza attı. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, genç girişimcileri teşvik ederek Türkiye’de oyun sektörünün gelişmesini sağlamak amacıyla “DevJam” adı verilen elektronik oyun maratonuna ev sahipliği yaptı. Kuzey Yıldızı TechBridge’de düzenlenen ve ülkenin dört bir yanından gelen üniversite öğrencileri, geceli gündüzlü 3 gün süren maratonda yeteneklerini sergiledi. ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Genç girişimcilerimizin gelişen dünya ile aralarında köprü kurarken aynı zamanda becerilerine de destek oluyoruz. Umut, siz varsanız var” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Sebze Fidesi Desteğinde Bulunuyor

Yerli üretimi artırmak ve Başkent ekonomisini canlandırmak amacıyla kırsal kalkınma hamlesini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üreticilere bu yıl da sebze fidesi desteğinde bulunacak. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yüzde 75’i hibe yüzde 25’i çiftçi katkı paylı olmak üzere yaklaşık 9,5 milyon sebze fidesi, 16-28 Mayıs 2022 tarihleri arasında 25 ilçenin tamamında Başkentli çiftçilere dağıtılacak.

Devamını Oku

İzmir'de Kazı Çalışması Sırasında Anneler Günü Sürprizi

30 Ekim İzmir Depremi sonrasında hayatı baştan sona değişen İZSU iş makinası operatörü Nurcan Özgül Fetah, kadınların her işi yapabildiğini meslek tercihiyle gösterdi. En büyük hayalinin, oğlunun kendisini kepçe kullanırken görmesi olduğunu söyleyen Fetah’ın hayali bir sürprizle gerçek oldu. Anneler gününde oğlu Çınar, şantiyede annesini ziyaret etti ve kadın iş makinası operatörü gözyaşlarına hakim olamadı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş İlçe Ziyaretleri Akyurt'ta Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ilçe ziyaretleri kapsamında bu kez Akyurtlularla buluştu. 26 Mahalle Muhtarı ve STK Temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Yavaş, ilçede devam eden ve tamamlanan projeleri anlattı. Akyurt Fuar Alanı hakkında da bilgi veren Yavaş, esnaf ziyaretleri yaparak ilçe sakinleriyle sohbet etti.

Devamını Oku

ABB'nin Yeşil Alan Projeleri Devam Ediyor

Ankara’da yeşil alan atağını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak ilçesinde bulunan Saklıbahçe’yi yenileyerek Başkentlilerin hizmetine açtı. ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Sürdürülebilir gelecek için Yeşilin Başkenti hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Uzun zamandır atıl halde bulunan 24 bin 147 metrekarelik Mamak Saklıbahçe Parkı’nın onarımını tamamlarken parktaki ağaç sayısını da artırdık” dedi. Parktaki yürüyüş yolları, merdivenler, duvarlar, asansör kulesi ile havuz temizlenerek yenilendi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir: Gri Şehir Yeşil Şehire Dönüşüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara’yı yeşilin de başkenti yapmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla Başkentlileri yeni bir yeşil alanla daha buluşturacaklarının müjdesini verdi. Yavaş, “Eryaman’da 41 bin 600 metrekarelik alana yaptığımız Gökay Caddesi Parkı’nın açılışını haziran ayında yapacağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Ramazan Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Başkent’in cadde ve bulvarlarının yanı sıra merkez ve ilçelerdeki tüm mezarlıklarda temizlik çalışmaları gerçekleştirilirken, Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri de gıda denetimleri gerçekleştirdi. Arife günü dâhil bayram boyunca Başkent 153, ASKİ, Ankara İtfaiyesi ve Ankara Zabıtası 7/24 esasına göre çalışacak. Ramazan Bayramı’nın sadece birinci günü Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren 14 satış noktası kapalı olurken, 421 Halk Ekmek satış büfesi ise bayram süresince kapalı olacak. EGO Genel Müdürlüğüne ait toplu taşıma araçları da 2, 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde ücretsiz hizmet verecek.

Devamını Oku

Ankara'da Şehit Ailelerine Ücretsiz Ulaşım

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda şehit yakınlarının şehitlik ziyaretleri için ulaşım desteği sağlayacak. Başkent 153 üzerinden randevu oluşturabilecek olan şehit yakınları, arife günü ve bayram boyunca belediyeye ait araçlarla şehitliklere götürülecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Örnek Olacak Proje: İhtiyaç Sahiplerinin Eczane Borçları Kapatılıyor

Başkent’te örnek olan projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de sağlık nedeniyle eczanelere borcu olan ihtiyaç sahiplerinin borçlarını kapatarak destek oluyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Eczacı Odası ile protokol yaptıklarını belirterek 3 bine yakın ailenin ilaca erişimini sağlamak amacıyla eczane borçlarını kapattıklarını açıkladı.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar Programında Buluştu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 14-20 Nisan Şehitler Haftası kapsamında aziz şehitlerimizin ailelerini ve kahraman gazilerimizi iftar yemeğinde ağırladı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Tryp by Wyndham otelde organize edilen iftara Başkan Hürriyet’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, İzmit Belediyesi Koordinatörleri Ozan Aksu, Hakan Yalçın, Cem Serhat Dayanç ve Birol Sağlam, Muharip Gaziler Derneği, Kocaeli Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı, Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Devamını Oku

23 Nisan Coşkusu İzmir'in Dört Bir Yanında

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl şenlik havasında kutlayacak. Gündoğdu’dan Lozan’a kortejle başlayacak program kapsamında Kültürpark ve İzmir Marina’da tiyatrodan konsere atölyelerden kano ve kürek eğitimlerine kadar gün boyu çocuklar için birbirinden renkli etkinlikler olacak. 23 Nisan’da Limontepe’de çocuk parkının, 24 Nisan’da ise Tire Çocuk Belediyesi’nin açılışı yapılacak.

Devamını Oku

400 Kedi Kapasitesiyle Ankara’da Bir İlk Daha

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı iş birliği ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri 400 kedi kapasitesiyle Ankara’da bir ilk olan Sincan Kedi Tedavi Ünitesi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Devamını Oku

Başkan Mansur Yavaş'tan 3 Yılın Özeti

Ankara Büyükşehir Belediyesi nisan ayı olağan toplantısında; ABB, ASKİ ve EGO Genel Müdürlüğünün 2021 yılı faaliyet raporları görüşüldü. Toplantıda sunum yaparak 3 yıllık görev süresinin özetini rakamlarla anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Dikilen beton blokları, asfaltı, ucube oyuncak heykelleri, kapıları, kedileri, dinozorları, parayla tesis edebilirsiniz ancak huzur ve güven; emsallerin artırılmasıyla, imar değişiklikleriyle, para ile değil; hakla, hukukla ve adaletle sağlanabilir” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Yeni Kampanya: Elektrik Faturası Öde

Ankara Büyükşehir Belediyesinin “6 Milyon Tek Yürek” adıyla başlattığı ve Ramazan ayında da devam eden dayanışma hareketi, yardımsever ve ihtiyaç sahiplerini buluşturmaya devam ediyor. ABB, https://ankaratekyurek.com/ adresi üzerinden “Su Ver” ve “El Ver “den sonra şimdi de “Elektrik Faturası Öde” uygulamasını başlattı. Tüm Türkiye’ye ve dünyaya örnek olan toplumsal dayanışma çağrısını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Yavaş, ”İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elektrik faturalarını ödeyebileceğiniz kampanyamızı başlattık. Siz bu kentin ümitlerini hep iyilikle yeşerttiniz. Gelin, yine tüm karanlıkları dayanışmayla aydınlatalım” dedi.

Devamını Oku

Urla Çeşmealtı'nda Taşkın Sorununun Önüne Geçecek Proje Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Urla’da 10 kilometrelik yağmur suyu ve atık su hattının imalatına başladı. Zeytinalanı, Şirinkent, Denizli, Güvendik ve Balıklıova mahallelerinde kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ayrıştırılarak bölgedeki taşkın sorununun önüne geçilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Açıkladı: Sabah 06.00-06.45 Saatleri Arasında Toplu Taşımada İndirim

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir yandan trafik yoğunluğunu azaltacak bir yandan da ekonomik yönden toplu ulaşımla seyahat eden Başkentlilerin ekonomisini rahatlatacak pik saat uygulamasının ilk örneği için harekete geçti. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Sabah trafiğini rahatlatmak ve Ankaralının bütçesine katkı sağlamak için sabah 06.00-06.45 saatleri arasında tam biniş ücretinin 4,5 TL’ye indirilmesini UKOME toplantısında gündeme getireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Bir İlk Daha: Özel Gereksinimli Çocuklar İçin "Mola Evi"

Başkent’te dezavantajlı grupları sosyal hayata bağlamak için yeni projeleri hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Alzheimer Merkezi’nden sonra şimdi de özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuklar ve aileleri için Sincan ve Anıttepe’de ‘Özel Gereksinimli Çocuklar Mola Evini hizmete açtı. Açılış duyurusunu videolu paylaşımla yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’da özel gereksinimli evlatlarımız için iki tane Mola Evini hizmete açtık. Çocuklarımızın sosyalleşip nitelikli vakit geçirebileceği ve bu sayede ailelerimizin gündelik işlerine gönül rahatlığıyla yoğunlaşacağı Mola Evlerimiz Ankara’mıza hayırlı olsun” dedi. Özel ilgi ve bakıma ihtiyaç duyan 3-6 yaş aralığındaki çocuklara ücretsiz hizmet verecek merkezden yararlanmak isteyen aileler, ‘molaevleri.ankara.bel.tr” adresi üzerinden ya da ‘(0312) 507 10 01’ numaralı telefonu arayarak başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Vişne Üreticilerine Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te vişne yetiştiriciliği yapmak isteyen yerli üreticilere yönelik “Vişne Üretim Teknikleri Eğitimi” başlattı. Kırsal kalkınma hamlesini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Gıda Tarım Örgütü (FAO) iş birliğiyle ‘Çiftçi Eğitim Programı’ kapsamında Çubuk Aile Yaşam Merkezi’nde vişne yetiştiriciliği konusunda düzenlenen teorik ve uygulamalı ilk eğitime de ev sahipliği yaptı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Ramazan Müjdesi

2022 yılının ilk temel ihtiyaç nakit desteğini Ramazan ayında gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, 248 bin 886 ailenin Başkent Kartlarına toplam 124 milyon 443 bin TL yatırdı. ABB Başkanı Mansur Yavaş ailelere gönderdiği kısa mesajda, “Bin aydan daha hayırlı olan mübarek Ramazan ayında sizlere bir nebze de olsa destek olmak adına Başkent Kartınıza 500 TL’lik genel ihtiyaç desteği yatırılmıştır” dedi.

Devamını Oku

İZGİM’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Dikkat Çekildi

“Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz” projesi kapsamında pilot belediye seçilen İzmit Belediyesi, toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimini 21 Mart ve 25 Mart tarihlerinde 30 kadının katılımıyla İZGİM’de gerçekleştirdi Sabancı Vakfı hibe programları kapsamında desteklenen ve Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) ile Edremit Belediyesi ve Avrupa Yerel Demokrasi Ajansı (ALDA) tarafından yürütülen “Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz” projesi kapsamında İzmit Belediyesi pilot belediye seçildi. Proje kapsamında eğitici eğitimi alan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Toplumsal Eşitlik Birimi personelleri kadınlara Toplumsal Cinsiyet Eşitliği eğitimi verdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Otizm Farkındalık Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te ‘Farkındayız Yanınızdayız’ sloganıyla “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” etkinliğine ev sahipliği yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki program renkli görüntülere sahne oldu.

Devamını Oku

Ankara Bilimin Işığında Yeşerecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bilim Ağacı Vakfı ile Türkiye Ormancılar Derneği arasında ağaçlandırma etkinlikleri ve afet eğitimleri düzenlenmesi için Afet Gönüllüleri Hatıra Ormanı kurulması amacıyla bir protokol imzalandı.

Devamını Oku

Çanakkale Mobil Müze Tırı AŞTİ'de

Her gün binlerce yolcunun ortak noktası olan AŞTİ, Çanakkale Savaşı’ndan kalma objelerin yer aldığı ve videoların gösterildiği Çanakkale Mobil Müze TIR'ına ev sahipliği yapıyor. Çanakkale’ye gitmemiş vatandaşlara Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla yollara çıkan “Çanakkale Mobil Müze TIR”, 2 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’e kadar AŞTİ’de gezilebilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Doğa ve Öğrenci Dostu Bir Proje Daha

Ankara Büyükşehir Belediyesi “öğrenci dostu” uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekonomik ömrünü tamamlamış EGO otobüsünü “Açık Hava Sınıfı” hâline getirdi. Parklara konularak öğrencilerin doğayla baş başa ders çalışabileceği, wi-fi bağlantılı yeşil dönüşüme örnek niteliğindeki proje ilk kez ATO Congresium’da düzenlenen EKO İKLİM Zirvesi’nde görücüye çıktı.

Devamını Oku

Ankara'da Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri Başladı

Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı ve açılışı gerçekleştirilen “Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri” Başkentlilerle buluştu. Hatay’ın kültürel ve yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı fuar, 29 Mart’a kadar ziyarete açık olacak.

Devamını Oku

Ankara'da EGO Otobüsleriyle 24 Saat Ulaşım Başlıyor

Pandemi döneminde yaşanan yolcu sayısındaki azalma nedeniyle gece yolcu servis hatlarını azaltan EGO Genel Müdürlüğü, normalleşme sürecinde olumsuz etkilerin büyük ölçüde azalması ve vatandaşlardan gelen talep üzerine 29 gece servis güzergahında 112 adet servisle 24 saat ulaşım hizmetini yeniden başlatıyor. 26 Mart Cumartesi gününden itibaren başlayacak yeni düzenleme ilgili ayrıntılı bilgiye “ego.gov.tr” adresinden ulaşılabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Ailelere Yönelik Eğitim Seminerleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Başkanlığı iş birliği ile Başkent’te “Aile Eğitim Seminerleri” düzenlemeye başladı. Aralık ayına kadar devam edecek ücretsiz seminerlerde gençler, yaşlılar ve aileleri ilgilendiren birçok konuya yer verilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Cenaze Yakınını Uçakla Ücretsiz Gönderecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni düzenlemelerle cenaze hizmetlerinde de Başkentlilerin yanında olmaya devam ediyor. Mezarlıklar Daire Başkanlığı, Türk Hava Yolları ile imzalayacağı protokol kapsamında bundan sonra başka ile defnedilecek cenazenin bir yakınının uçak bilet ücretini de karşılayacak. Bu düzenleme sayesinde hem defin işlemleri hızlanacak hem de cenaze yakınının ekonomik yükü azaltılacak.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi 21 Mart’ta Down Sendromuna Dikkat Çekecek

İzmit Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında yarın Down Kafe’de gerçekleştireceği etkinliklerle farkındalık yaratacak

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Geri Dönüşüm Projelerine İmza Attı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, ekonomik ömrünü tamamlamış, kuruyan ve budanan ağaçları sanat eserine dönüştürerek yeniden hayat veriyor. Kuş yuvasından saksıya, parklarda kullanılan bank ve oturma gruplarından çeşitli objelere kadar birçok ürün atölyelerde usta ellerde işlenerek kullanıma hazır hâle getiriliyor.

Devamını Oku

ABB'nin Mazot Desteği Sonrası Depolar Doluyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 25 ilçenin tamamında yerli üreticiler kadar esnafın da ekonomisine katkı sağlayacak projeleri birer birer hayata geçiriyor. Büyükşehir Belediyesi şimdi de Türkiye’nin yerel bazda en kapsamlı mazot desteği ile Başkent’te yeni bir kırsal kalkınma hamlesi daha başlattı. Başkent Kartlara yatırılan desteğin ardından çiftçiler araçlarına mazot doldurmak için akaryakıt istasyonlarında yoğunluğa neden olurken, kent ekonomisi de canlandı.

Devamını Oku

Ankara'da Vatandaşlarımız Anıldı

Kızılay Güvenpark’ta 13 Mart 2016’da yaşanan terör saldırısında yaşamını yitiren 36 vatandaş düzenlenen törenle anıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, patlamada yaşamını kaybedenlerin anısına 36 çam fidanı gönderdi. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Güvenpark'ta hain terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, terörü lanetliyorum” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Mamak'ta Mağduriyeti Sonlandıracak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllardır tamamlanamayan Mamak Kentsel Dönüşüm Projesini bitirmek için çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi 17 yıldır tamamlanamayan kentsel dönüşüm projeleri nedeniyle hak sahiplerine bugüne kadar 2 milyar 200 milyon TL’nin üzerinde kira ödemek zorunda kalırken, pandemi ve zorlu kış koşullarına rağmen Mamak bölgesinde çalışmaların hızlandırıldığını belirten Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanı Hüseyin Gazi Çankaya, 4 bin 500 konutun 2023 yılı sonunda teslim edileceğini söyledi.

Devamını Oku

Ankaralılara Müjde: Yeni Otobüsler Gelmeye Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda hem artan nüfus nedeniyle yoğunluğu azaltmak hem de konforu artırmak amacıyla araç filosunu yeniliyor. EGO Genel Müdürlüğü tarafından satın alınan yeni otobüslerin teslimat süreci devam ederken, daha önce gelen 51 midibüs ve son gelen 15 solo otobüs ile yeni araç sayısı 198 oldu. Haziran ayı sonuna kadar 154 yeni otobüs daha filoya katılacak.

Devamını Oku

Başkentli Muhtarlar Anlattı, ABB Dinledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent yönetiminde ‘ortak akla’ önem veren hizmet anlayışı doğrultusunda toplumun tüm kesimleriyle başlattığı diyalog sürecine devam ediyor. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı da bu anlayış doğrultusunda başlattığı ‘‘Muhtarlar Müzakere Ediyor’’ programının üçüncüsünü Ayaş’ta gerçekleştirdi. Toplantıya katılan muhtarlara etkili iletişim eğitimi de verildi.

Devamını Oku

ABB'den Vatandaşlara Ücretsiz İşitme Testi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent’te toplum sağlığını önceleyen projeler ile farkındalık etkinliklerine imza atmaya devam ediyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Türkiye Odyologlar ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneği, Hacettepe Üniversitesi Odyoloji Bölümüile iş birliği yaparak“3 Mart Dünya Kulak ve İşitme Günü”nde Kızılay, Koru ve Batıkent Metro İstasyonu çıkışındaki sağlık kabininde vatandaşlara ücretsiz ‘İşitme Değerlendirme Testi’ yaptı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Oyuncak Kampanyası

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yaşayan çocuklar arasında paylaşım bilincini oluşturmak amacıyla oyuncak kampanyası başlattı. ‘‘Bir Bağış Oyuncak Bin Mutlu Çocuk’’ kampanyasında toplanan oyuncaklar 3-6 yaş aralığındaki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılacak.

Devamını Oku

Uluslararası Kadın Yönetmenler Film Festivali Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğindeki 5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Film Festivali başladı. “Sınırlar” temasıyla düzenlenen festivalin açılışı Ahmed Adnan Saygun Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Devamını Oku

Başkent Kart Dağıtımına Çiftçilerden Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtımına başlanan Başkent Kartlara Başkentli yerli üreticiler yoğun ilgi gösteriyor. İlçelerde tamamlanan Başkent Kart dağıtımı ABB Hizmet Binası’nda devam ederken bugüne kadar 32 bin 886 çiftçi başvuruda bulundu. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından online olarak alınan mazot desteği başvuruları ise tamamlandı. Mazot desteği için toplam 20 bin 681 üretici başvuru yaptı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Solfasol Mahallesi Sakinlerine İmar Müjdesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Altındağ ilçesinin yıllardır imar bekleyen mahallesi Solfasol’de vatandaşlarla bir araya gelerek “Kuzey Ankara Kent Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi 2'nci Etap İmar Planı” hakkında bilgi verdi. Başkan Yavaş, “İnşallah haziran-temmuz gibi tapularınızı getirip, dağıtacağız” diyerek uzun zamandır imar bekleyen mahalle sakinleriyle müjdeli haberi paylaştı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Spor Çalıştayı ile Federasyonları Bir Araya Getirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza atarak Başkent’te Spor Federasyonlarını düzenlediği “Spor Çalıştayı” ile bir araya getirdi. ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ev sahipliğinde yapılan çalıştayda, Ankara’da 2022 yılında ve sonrasında gerçekleştirilmesi planlanan spor organizasyonları ile ortak projeler masaya yatırıldı. Çalıştaya 41 Spor Federasyonu’ndan 53 temsilci katıldı.

Devamını Oku

Eşrefpaşa Hastanesi’nin Ameliyathanesi Yeniden Hizmete Alındı

30 Ekim Depremi’nde zarar gördüğü için kapatılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nde ameliyathanelerin yerine farklı bir blokta yeni bir ameliyathane oluşturuldu. Düzenlemesi tamamlanan ameliyathane hizmete girdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Halk Sağlığını Önceleyen Proje

Birleşmiş Milletler Yerel Yönetim Reformu ile “Yerel Hizmet Sunum Standartların Geliştirilmesi ve Hayata Geçirilmesi” faaliyeti kapsamında toplum sağlığını önceleyen projeleri nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘halk sağlığı’ alanında pilot büyükşehir belediyesi seçildi. ABB ev sahipliğinde 21-23 Şubat 2022 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) temsilcilerinin katılacağı toplantılarda halk sağlığı alanında yapılacak çalışmalar ele alınacak.

Devamını Oku

Ankara ASKİ'den Türkiye'de Bir İlk Daha

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’te ilk kez yeni ve modern yöntemler kullanarak kayıp ve kaçakla mücadele çalışması başlattı. İçme suyu hatları üzerindeki vanalara monte edilerek su sızıntılarının yerini noktasal olarak tespit eden ve arıza bölgesini merkeze ileten özel cihazlarla Başkent şehir şebeke suyundaki su kayıplarına anında müdahale eden ASKİ ekipleri, “Sızıntı Yönetim Danışmanlığı ve Teknoloji Araştırma Projesi” kapsamında ilk pilot uygulamayı Sincan Ertuğrulgazi Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Ankara'da 15 Yeni Otobüs Daha Filoya Dahil Oldu

BAŞKENTLİLER YENİ OTOBÜSLERİNE KAVUŞUYOR: 15 YENİ OTOBÜS DAHA FİLOYA DAHİL OLDU Ankara Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım filosunu her geçen gün genişletmeye devam ediyor. EGO Genel Müdürlüğü’nün Başkent’e kazandıracağı 377 otobüsten teslimat süreci tamamlanan 15 solo otobüs daha 14 Şubat tarihinden itibaren yoğun hatlarda sefere başladı. Toplam 1715 otobüsle hizmet veren EGO Genel Müdürlüğü, 15 yeni otobüsün daha eklenmesiyle bu sayıyı 1730’a yükseltti. Haziran ayı sonuna kadar 115 tanesi körüklü, 54 tanesi ise solo olmak üzere toplam 169 adet yeni otobüs filoya dahil edilecek.

Devamını Oku

Kalecik İlçesinde AnkaraKart Dönemi Başladı

Ankara'nın çevre ilçelerinde hizmet veren Özel Toplu Taşıma Araçları'nda (ÖTA) ANKARAKART sistemine geçiş süreci devam ediyor. 14 Şubat 2022 tarihinden itibaren Kalecik'te hizmet veren toplam 12 ÖTA’da da ANKARAKART kullanılmaya başlandı.

Devamını Oku

Ankara'da Çiftçiye Mazot Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesinin yerli üreticilere yönelik başlattığı “Mazot Desteği” için başvurular online olarak devam ediyor. 12 Ocak-13 Şubat 2022 tarihleri arasında 18 bin 886 Başkentli çiftçinin başvuruda bulunduğu mazot desteğine 18 Şubat 2022 tarihine kadar ‘baskenttarim.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden başvuru yapılabilecek. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından dağıtımı sürdürülen Başkent Kart başvuruları ise 22 Bin 608’e ulaştı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Vatandaşlara Tertemiz Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda sosyal belediyecilik uygulamalarına devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yurtlarda kalan ya da evinde çamaşır yıkama imkânı bulunmayan öğrenciler başta olmak üzere engelli ve yaşlı vatandaşların ücretsiz yararlanması için 4’üncü Giysi ve Yıkama Merkezi’ni Osmanlı İş Merkezi’nde hizmete açtı.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk: Ankara Büyükşehir'den En Sıcak Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda Başkent’te ihtiyaç sahibi vatandaşlara doğal gaz desteği uygulamasını başlattı. 203 bin 626 ailenin Başkent Kartlarına 500’er TL’lik 3’üncü doğal gaz ödemesinin yapıldığını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Hiçbir çocuk üşümesin, ekonomik kriz ailelerimizi soğuğa mahkum etmesin diye çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Belpa Mutfak İhti̇yaç Sahi̇bi̇ Vatandaşların Yanında Olmaya Devam Edi̇yor

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, özellikle pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara günlük kahvaltı ve sıcak yemek yardımında bulunmaya devam ediyor. BelPa Mutfak’ta hijyenik koşullarda pişirilerek paketlenen yemekler yaşlı, engelli ve Covid-19 çıkan vatandaşlar başta olmak üzere Araplar Mahallesi’ndeki Büyükşehir yurdunda kalan öğrencilere ücretsiz olarak ulaştırılıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r Yolları Haftanın İlk Gününe Hazır Hale Geti̇rdi̇

Başkent’te dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm birimleriyle teyakkuz haline geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi, ana arterler başta olmak üzere kendi sorumluluğundaki tüm cadde ve bulvardaki yolları açarak haftanın ilk gününe hazır hale getirdi. 7/24 esasına dayalı karla mücadele çalışmalarını bin 52 araç ve 3 bin 158 personel ile sahada sürdüren Büyükşehir Belediyesi öncelikle hastane önleri, metro girişleri ile yaya üst geçitlerinde vatandaşların buzlanmaya karşı sorun yaşamaması için tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi 78 Köye Ücretsiz İnternet Hizmeti Veriyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği vizyonu doğrultusunda çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi 78 köye ücretsiz internet altyapısı kurdu. Ücretsiz internet hizmetinden yararlanan öğrenciler de veliler de memnun.

Devamını Oku

SMA’lı Zehra Meva Bebek’i̇n Bağış Kampanyası Tamamlandı

Ankara İtfaiyesi personeli Musa Kalınsazlıoğlu’nun Spinal Musküler Atrofi (SMA) kas hastası olan 21 aylık kızı Zehra Meva bebek için başlatılan kampanya sona erdi. Ankara İtfaiyesi Merkez İstasyonunda kampanyaya destek veren yaklaşık 300 gönüllü ve itfaiye personeliyle bir araya gelen aile rengarenk balonları gökyüzüne bıraktı. Zehra Meva bebeğin tedavisi için toplam 30 milyon 250 bin TL bağış toplandı.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk Daha: Ankara Büyükşehirden Çocuklar İçin 1 Kg Et Desteği

Kent yönetiminde ‘insan odaklı’ ve ‘toplum sağlığı’nı önceleyen sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımlar konusunda destek türlerini çeşitlendirerek sürdürüyor. “Kimse yatağa aç girmeyecek” sözünü tutarak çocukların sağlıklı beslenebilmesi amacıyla yeni bir destek başlatıldığını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, Başkent Kart sahibi sosyal yardım alan 240 bin 792 aileye her ay birer kilo et desteği verileceğini açıkladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Teyakkuza Geçti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışı nedeniyle teyakkuza geçti. Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) bağlı tüm ekipler, kar ve buzlanma riskine karşı sürücüler ve yayaların ulaşımda sıkıntı yaşamaması için 7/24 mesai yapmaya başladı. Kent genelinde toplamda 818 araç, 2 bin 128 personel ile tuzlama ve kar küreme çalışmaları sürdürülürken, Türkiye’de ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın hayata geçirdiği “kartakip.ankara.com.tr” üzerinden karla mücadele araçlarının çalışmaları canlı olarak takip edilebiliyor.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Şehri Kara Teslim Etmiyor

İzmit Belediyesi Karla Mücadele Timi, halkın kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için tüm mahalle ve köylerde gece boyunca yol açma ve tuzlama çalışması yaptı.

Devamını Oku

ASKİ’den Don Riskine Karşı Sayaç Uyarısı

ASKİ Genel Müdürlüğü tüm Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava ve yoğun kar yağışı nedeniyle Başkentli abonelere su sayaçlarını ve borularını donma riskine karşı korumaları uyarısında bulundu.

Devamını Oku

Tunç Soyer Devrimci 78'lilerle Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarihi Havagazı Fabrikası'nda Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından düzenlenen geceye katıldı. Başkan Soyer, “Kaybettiklerimizin anısı önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Kara Kış Desteği 56 Milyon Lirayı Aştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kara kış destekleri kapsamında gıdadan nakdi yardıma, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için 56 milyon 264 bin liralık yardım yaptı. Başkan Tunç Soyer, “Bu yoksulluğu hep birlikte yeneceğiz ve desteğe ihtiyacı olan yurttaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız” dedi. Soyer, İzmir Dayanışması için de bir kez daha çağrı yaptı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r Beledi̇yesi̇ SMA’lı Çocukların Sesi̇ Oluyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastası çocukların valilik izinli bağış kampanyalarının bilgilerini resmi internet sitesinden yayımlamaya başladı. “https://www.ankara.bel.tr/” internet adresinde yer alan ‘SMA'lı Çocuklarımıza Destek Sayfası’ linki üzerinden hayırsever vatandaşlar, tedavi masraflarının karşılanmasına destek olmak için açılan banka IBAN numaralarına ulaşabilecek.

Devamını Oku

İzmit'te Halk Süt’e Vatandaşlardan Büyük İlgi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in 2022 yılındaki ilk projesi olan Halk Süt, Çınar Halk Market’te vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı

Devamını Oku

İzmir'de Sağlık Personeli Kartı Uygulaması Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemide kamu sağlığını koruyabilmek için canlarını ortaya koyarak çalışan sağlık emekçileri için toplu ulaşımda Sağlık Personeli Kartı uygulamasını başlattı. Sağlık personeli HES kodlarının da tanımlı olduğu kartlarını 28 Şubat’a kadar kart başvuru merkezlerinden alabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r Beledi̇yesi̇ Destekli̇yor, Kadın Çi̇ftçi̇ler Üreti̇yor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yerli üretimi teşvik ederek artırmak ve kent ekonomisini canlandırmak amacıyla 2021 yılı içinde 33 binin üzerinde çiftçiye sebze fidesinden çeşitli türde hububat tohumuna kadar birçok kırsal kalkınma desteği sağladı. Ankara’da bu desteklerden yararlanan kadın çiftçilerin sayısı da artmaya başladı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bi̇r Sözünü Daha Tutuyor: Çi̇ftçi̇ye Mazot Desteği̇

“En büyük hayalim Ankaralı üreticiyi zengin etmek” sözünü veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı küçük çiftçilere mazot desteği sağlayacağız” sözünü de tuttu. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülen Başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla çiftçilere müjde veren Yavaş, “Yerel yönetimler bazında Türkiye’nin en kapsamlı ‘Çiftçilere Mazot Desteği’ne başlıyoruz. Kararımızı destekleyen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Üreticimizin ekonomik krizin altında ezilmesine izin vermeyeceğiz” dedi. On binlerce çiftçiye dağıtımına başlanacak Başkent Kartlarla mart ayında mazot desteğinin yapılması planlanıyor.

Devamını Oku

TÜİK Çevre İstatistiklerini Açıkladı: İzmir, Arıtmada Yine Lider

Türkiye İstatistik Kurumu şehirlerin atıksu arıtımına ilişkin son verileri yayımladı. İzmir, Avrupa Birliği standartlarında arıtma tesisi sayısı, kişi başına düşen ileri biyolojik yöntemle arıtılmış su miktarı ve arıtmada AB standartlarının en yüksek oranda uygulandığı kent başlıklarında Türkiye’nin lideri oldu.

Devamını Oku

Büyükşehi̇r’den Eği̇ti̇m Atağı: Başkentli̇ Çocuklara Ücretsi̇z Yabancı Di̇l Desteği̇

Eğitimde fırsat eşitliğini önceleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) iş birliğiyle Başkentli çocuklara ücretsiz İngilizce dil eğitimi verecek. İlk etapta Esertepe, Osmanlı, Elvankent, Sincan ve Kahramankazan Aile Yaşam Merkezleri’nde (AYM) başlayacak İngilizce dil ediniminden toplam bin öğrenci yararlanacak. Projenin ikinci etabında ise yaz tatilinde öğrenciler Kesikköprü Dinlenme Tesisi’nde 15 günlük konaklamalı kamplarda yabancı dil eğitimi alacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den İhtiyaç Sahibi Engelli Vatandaşlarımıza 220 Tekerlekli Sandalye

Şeffaf belediyecilik anlayışıyla mal ve hizmet alım ihalelerini sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlamaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında sosyal yardım alan engelli vatandaşlara dağıtılmak üzere 220 adet akülü ve manuel tekerlekli sandalye alımı için ihaleye çıktı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Akülü Tekerlekli Sandalye ve Manuel Tekerlekli Sandalye Alımı İşi” ihalesinde yüzde 43 kırım oranı yaşandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: “Muhtar öncelikli strateji izliyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Urla’da ilçenin muhtarıyla bir araya gelerek taleplerini dinledi. Muhtarların beklentilerinin öncelik taşıdığını belirten Başkan Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak muhtar öncelikli bir strateji izliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi'nden Toplu Açılış Töreni

Beylikdüzü Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Gençler ve çocuklar bizim önceliğimiz. Beylikdüzü’nde çocuklara, kadınlara, gençlere, tüm komşularımız ve hatta kamu kurumlarına aklın ve bilimin ışığında; dayanıklı, yeşil ve çözüm üreten bir kent inşa ediyoruz. Beylikdüzü’ndeki değişim ve dönüşüm 2014 yılında sevgili başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü’nü kazanmasıyla başladı. Bugün bu değişim İstanbul da, Başkanımız sayesinde artarak devam ediyor" dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Büyükşehi̇r Memurlarına Yeni̇ Yıl Müjdesi̇

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, memurlara 2022 yılının ilk müjdesini verdi. Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüğü’nde çalışan 5 bin 543 memur ve sözleşmeli memura Sosyal Denge Tazminatını yüzde 100 oranında ödeyeceklerini açıkladı. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan memurlara bayramlarda ise bu oran yüzde 120 olarak uygulanacak.

Devamını Oku

İzmir'in Altyapısına Rekor Yatırım

“Başka bir su yönetimi mümkün” vizyonu doğrultusunda kenti kuraklık ve olası afetlerden korumak üzere proje ve inşaat çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılında toplam 1 milyar 128 milyon liralık yatırım yaptı. İklim değişikliğinin yıkıcı sonuçlarıyla yüzleşmemek ve İzmir’i dirençli bir kent haline getirmek hedefiyle çalıştıklarını dile getiren Başkan Tunç Soyer, kent tarihinin en büyük yağmur suyu ayrıştırma çalışmalarının önümüzdeki yıllarda da süreceğini açıkladı.

Devamını Oku

Ankara Halk Ekmek'te Şeffaflık Uygulaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm Türkiye’ye örnek olan şeffaf belediyecilik uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. İhaleler ve Belediye Meclisini canlı olarak yayınlayan, afişlerle proje maliyetlerini açıklayan Büyükşehir Belediyesi çiçek ve bitki dikim verilerinden sonra şimdi de günlük halk ekmek üretimi ve dağıtımına ilişkin verileri kamuoyuyla paylaşmaya başladı. Halk Ekmek Fabrikası ayrıca geçmiş yıllara ait üretim rakamlarını da internet sitesi üzerinden paylaştı.

Devamını Oku

Konak'ta Turizm Bilgilendirme Ofisi Hizmete Girdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir dünya kentine dönüştürme vizyonu doğrultusunda kentin turizm potansiyelini artıracak çalışmalar sürüyor. İzmir'e gelen turisteri karşılayacak Turizm Bilgilendirme ofislerinin üçüncüsü Konak'ta hizmete alındı. Sırada iki yeni ofis daha var.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: Kara Kış Destek Paketi̇ İki̇nci̇ Doğalgaz Ödemeleri̇ Yatırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan ailelere yönelik ilk kez Başkent’te başlatılan “Kara Kış Destek Paketi” kapsamında doğalgaz destek ödemelerine devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla, “Türkiye’de bir ilk olan doğalgaz desteğimiz kapsamında; 192.080 ailemizin Başkent Kart’larına yapacağımız toplam 400.349.350 TL’lik doğalgaz desteğimizin hane başı 500’er TL’lik ikinci ödemesini bugün tamamlıyoruz. Ailelerimiz yarından itibaren yakıt harcamasında bulunabilirler” dedi.

Devamını Oku

Gaziemir'e Yeni Taşıt Üst Geçidi Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçimden önce gündeme getirdiği kent trafiğine nefes aldıracak projeler bir bir hayata geçiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gaziemir Hava Eğitim Yolu'nda İZBAN hattı üzerindeki trafiğe kapalı hemzemin geçidin yerine yeni taşıt üst geçidi yapacak. Sarnıç Köprüsü’ndeki trafik yoğunluğunu azaltacak üst geçit için 6 Ocak'ta ihaleye çıkılıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kadın İstihdamına Katkı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadın aile ve çocuk konusunda yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan iş birliği protokolü sayesinde hem çalışan annelere destek sağlanacak hem de kadın istihdamı artırılacak. “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” programına katılarak sertifika almak isteyen lise ve dengi bölümlerden mezun olan kadınlar, https://bakiciannekursu.ankara.bel.tr/ adresinden 14 Ocak 2022 tarihine kadar online başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden İnsan Odaklı Çalışma: Ankaloji

Ankara Büyükşehir Belediyesi, insan odaklı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, vatandaşları okumaya teşvik etmek, yolculuklarında boş vakitlerini değerlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla Metro ve ANKARAY istasyonlarına hikayematik olarak adlandırılan Ankaloji’ler yerleştirdi. Çocuk öykülerinden kent tarihine pek çok konuda bilgilendirici yazılı notlar ve kısa öykülerin yer aldığı Ankaloji’lere Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

İzmitliler 2022’ye Neşeyle Merhaba Dedi

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, düzenlediği yılbaşı etkinliğiyle İzmit sokaklarını şenlendirdi

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Yeni Yıl Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni mesajında şunları söyledi

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Hayvan Yetiştiricisi Kadınlara Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te kadın hayvan üreticilerini teşvik etmek ve üretime katkı sağlamak amacıyla yem desteğinde bulunacak. 1-20 adet arası büyükbaş hayvanı olan kadın hayvan yetiştiricisine yüzde 100 hibe şeklinde bin 500 ton mısır silajı dağıtılacak. 25 ilçede başvuru taleplerinin alındığını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kaynaklarımızı doğru kullanırsak refah dolu bir gelecek kurabiliriz. Gölbaşı’nda üretime açtığımız belediyemize ait boş araziden elde ettiğimiz mısır silajını, yaklaşık bin 500 hayvan yetiştiricisi kadın çiftçiye dağıtıyoruz. Bizim en büyük projemiz Ankaralıyı zengin etmek” dedi.

Devamını Oku

ASKİ Altyapı Atağına Geçti: Elmadağ İlçesine Müjde

ASKİ Genel Müdürlüğü kent genelinde yıllardır ihmal edilen altyapı sorunlarını çözmek için yatırım atağı başlattı. Son olarak Elmadağ ilçesinin Hasanoğlan Mahallesi’nin içme suyu problemini çözmek için harekete geçen ASKİ, Elmadağ merkez için yapılan çalışmalarla bölgeye sağlanan su miktarını artırdı. Mevcut iletim hatları ile de İsmetpaşa Deposu, Lalabel Deposu ve oradan da Hasanoğlan Mahallesi’ni besleyen depoya su aktararak mahallenin su sorununun çözülmesi hedefleniyor.

Devamını Oku

Kiptaş İzmit Çınar Evleri Projesi Hızla İlerliyor

İBB Kiptaş ve İzmit Belediyesi işbirliğiyle yapımı hızla devam eden ve mimari ve işbirliği açısından örnek bir proje olan Kiptaş İzmit Çınar Evleri projesinde özenle seçilen malzemeler kullanılıyor

Devamını Oku

İzmir'deki Parklar Deprem Toplanma Alanı Olarak Düzenleniyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in afetlere karşı dirençli kent inşa etme vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, parklardaki kent mobilyalarını afet durumlarında halkın barınma, enerji ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yenilemeye başladı. İlk uygulama Bayraklı'daki Hasan Ali Yücel Parkı'nda yapıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 102. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Milletimizin ebedi lideri, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve temsil heyetinin Ankara’ya gelişinin 102. yıl dönümünü kutluyorum.

Devamını Oku

Atatürk’ün Ankara’ya Geli̇şi̇ni̇n 102. Yıl Dönümü Başkent’te Coşkuyla Kutlanacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişinin 102. yıl dönümünü hazırladığı özel programlarla kutlayacak. Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri ‘Bora Gencer & İlham Gencer Konseri’nden ‘Çocuklardan Atatürk’e Mektuplar Sergisi’ne, ‘Bir Kızılca Gün Tiyatral Gösterimi ve Edis Konseri’nden ‘Ozanların Dilinden Atatürk ve Ankara Konseri’ne, AŞTİ’de ‘Flash Mob ve Seymenler Gösterisi’nden ‘Dikmen Keklik Pınarı Mevki-Ulus Ankara Garı arası ‘86. Büyük Atatürk Koşusu’na kadar birçok etkinlikle buluşturacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den üreticiye bir destek daha

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda küçük üreticiye destek sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Dikili’de yetiştiricilik eğitimlerini tamamlayan 37 üreticiye, 143 küçükbaş hayvan hibe etti.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Kara Kış Desteği” Sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda başlatılan kara kış destekleri kapsamında gıdadan barınmaya, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için 24,4 milyon liralık yardımda bulunuldu. Kara Kış Destek Hattı'nın yanı sıra bizizmir.com üzerinden de başvuru almaya başladıklarını söyleyen Başkan Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bugünlerde ihtiyacı olan tüm hemşehrilerimizin dün olduğu gibi bugün de yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi'nden Çağrı

CHP Gençlik Kolları, Türk Lirası’nın Dolar ve Euro karşısında rekor kırarak hızla değer kaybetmesi üzerine erken seçim kampanyası başlattı. Türk Lirasının değer kaybı ve alım gücünün erimesinin üzerine CHP Gençlik Kolları da “#HemenSeçim” hashtagi ile sosyal medyada yeni bir kampanyaya imza attı. Eriyen TL sembolüyle çalışma yürüten CHP'li gençler profil fotoğraflarını değiştirdiler.

Devamını Oku

Ankara İtfai̇yesi̇’nde Önceli̇k Eği̇ti̇m

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, olaylara hızlı ve daha etkin şekilde müdahale ederek can ve mal kaybını önlemek için personel eğitimlerine öncelik veriyor. Ankara İtfaiyesi’ndeki bin 300 personel iş sağlığı ve güvenliği ile ileri sürüş eğitimleri konusunda hem teorik hem de pratik eğitim aldı.

Devamını Oku

İzmir'de Devrim Şehidi Kubilay İçin On Beşinci Kez Koşulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehit Asteğmen Kubilay anısına 23 Aralık Perşembe günü 15’inci kez yol koşusu düzenliyor. Menemen Karaağaç Yolu’nda 08.00’de başlayacak 10 kilometrelik koşu, Şehit Asteğmen Kubilay Anıtı önünde son bulacak.

Devamını Oku

İzmir'de Kadınlar Her İşi Yapar

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in toplumsal cinsiyet eşitliği vizyonu belediyenin istihdam politikalarına da yansıdı. İZSU Genel Müdürlüğü bünyesinde açılan 30 kadın iş makinesi operatörü ve ağır vasıta şoförü kadrosu için başvuran İzmirli kadınlar, zorlu eğitimlerden geçerek bu alandaki iddialarını kanıtlıyor.

Devamını Oku

AKK “4. Uluslararası Si̇nema Ve Felsefe Sempozyumu”na Ev Sahi̇pli̇ği̇ Yaptı

Ankara Kent Konseyi, sinema ve felsefenin ele alındığı “4. Uluslararası Sinema ve Felsefe Sempozyumu”na ev sahipliği yaptı. 3 gün süren sempozyumda yerli ve yabancı çok sayıda sinema ve felsefe uzmanı sanatseverlerle bir araya geldi.

Devamını Oku

Hasret Sona Erdi̇: Başkent’i̇n Yeni̇ Otobüsleri̇ Yollarda

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e kazandırılan ve bugün seferlere başlayan 85 otobüs için “Hasret Sona Eriyor: Başkent Yeni Otobüsleri İle Buluşuyor” programı düzenledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımı ile gerçekleştirilen törende konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “2022 yılı sonunda 355’i yeni otobüs ve 22’si dönüştürülmüş elektrikli otobüs olmak üzere 377 aracımızı Ankaralıların hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Köy Çocukları Müzikle Hayallerine Kavuştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin kırsal mahallelerindeki çocukları müzikle buluşturmak için başlatılan “Küçük Eller Projesi”ne destek verdi. Müziğe ilgisi ve yeteneği olan çocuklara enstrüman sağlayıp, onları eğitmenlerle buluşturan projede şimdiye dek 60 çocuğa ulaşıldı.

Devamını Oku

Başkent Bi̇si̇kletli̇ Ulaşımda Örnek Olacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, bisikletin Başkent’te alternatif ulaşım aracı olarak da kullanılması hedefi doğrultusunda mavi yolların sayısı her geçen gün artıyor. 53,6 kilometrelik Bisiklet Yolu Projesi’ni etap etap hizmete açan Büyükşehir Belediyesi son olarak Etimesgut Eryaman’da da 7,5 kilometrelik bisiklet yolunu tamamladı.

Devamını Oku

“Acil İzmir” Mobil Uygulaması Türkiye’ye Yayılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geliştirdiği "Acil İzmir" uygulaması Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından da kullanılacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş mobil uygulamanın paylaşımına ilişkin protokol imzaladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r 30 Taşınmazını İhaleyle Satışa Çıkarıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplam 270 bin metrekarelik toplam 30 taşınmazın satışı için ihaleye çıkıyor. 22 ve 23 Aralık 2021 tarihlerinde Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Mamak, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle ilçelerinde bulunan konut, ticari, küçük sanayi, sosyal, kültürel ve tesis alanlarından oluşan taşınmazlar ihale yolu ile ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılacak canlı yayında satışa sunulacak.

Devamını Oku

Yaşar Doğu’nun Başkent’teki̇ Evi̇ Güreş Müzesi̇ Olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent tarihinde yer tutan milli ve manevi değerlere sahip çıkmaya devam ediyor. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Türk Güreşi’nin babası olarak tanınan Yaşar Doğu’nun Altındağ İsmetpaşa Uzunyol Caddesi üzerinde bulunan evini müze hâline dönüştürecek.

Devamını Oku

Mürselpaşa Bulvarı'na Karayolu Alt Geçidi Yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, seçimden önce gündeme getirdiği kent trafiğine nefes aldıracak projeler hayata geçiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Mürselpaşa Bulvarı’nı Gıda Çarşısı’na bağlayacak alternatif bir ulaşım yolu oluşturmak için ihaleye çıkıyor.

Devamını Oku

Ankaray’da 25 Yıl Sonra İlk Makas Deği̇şi̇mi̇ Ve Hat Yeni̇leme

EGO Genel Müdürlüğü, ANKARAY İşletmesi Dikimevi bölgesi tren raylarında çatlakların tespit edilmesi ve yolcu güvenliği için risk oluşturması nedeniyle 11-12 Aralık 2021 tarihleri arasında makas değişimi ve hat yenileme çalışması yapacak. Bu tarihler arasında yolcu taşımacılığı ve işletmeye kapatılacak olan ANKARAY’da vatandaşların mağdur olmaması için 300 hat numaralı otobüsler ANKARAY güzergâhı üzerinde AŞTİ-DİKİMEVİ arasında hizmet verecek. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ANKARAY İşletmesi 13 Aralık’ta normal seferlerine yeniden başlayacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Dayanışma Çağrısı: “İyi̇li̇kte Bi̇r Damla Olalım”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi süreci ve ekonomik kriz nedeniyle su faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlar için destek çağrısında bulundu. Sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak yeni bir toplumsal dayanışma hareketi başlatan Yavaş, “Gelin, su kullanımının arttığı pandemi sürecinde yine iyilikte bir damla olalım. Dayanışmaya el verelim. Sosyal yardım alan ailelerimizin su faturasını ödemek için: https://suver.aski.gov.tr” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Aski̇ Muhtarlarla Buluşmaya Devam Edi̇yor

ASKİ Genel Müdürlüğü, “ASKİ Muhtarlarla Buluşuyor” toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. Son olarak Akyurtlu muhtarlarla bir araya gelen ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, hem talepleri dinledi hem de ilçeye yapılan altyapı yatırımları hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku

Engelli̇ Haklari Federasyonu’ndan Ego Şoförleri̇ne Teşekkür Belgesi̇

EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan otobüs şoförlerine engelli vatandaşlardan anlamlı bir hediye geldi. Engelli Hakları Federasyonu, toplu taşıma araçlarında engelli vatandaşlara yardımcı olan 27 otobüs şoförüne teşekkür belgesi verdi.

Devamını Oku

Yalan haber ortaya çıkınca paylaşımı sildiler!

Beyaz Gazete adlı bir haber sitesi ‘CHP’li İzmit Belediyesi Çöplük İçinde Kaldı’ ibareleriyle paylaştığı yalan haber ortaya çıkınca haberin sosyal medyadaki paylaşımını sildi

Devamını Oku

İzmir Şehir Tiyatroları, ikinci oyunu "Tavşan Tavşanoğlu" ile seyirciyle buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın (İzBBŞT) ikinci oyunu “Tavşan Tavşanoğlu”, 9 Aralık Perşembe günü İzmir Sanat’ta yapılacak prömiyerin ardından 10 Aralık’tan itibaren İzmirliler ile buluşuyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: "Cesur Kadınlarsınız, Yürüyün Yanınızdayım"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşitlikçi politikaları ve “kadın dostu kent” vizyonu doğrultusunda Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 87'nci yılı coşkuyla kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir bir kadın şehri, kadınların çok daha fazla temsil edilmesi lazım. Bir kentte kadınlar söz sahibi oldukça, o kentin medenileştiğini biliyorum. Siz geride durdukça bu kent çoraklaşacak, yoksullaşacak. Cesur kadınlarsınız, yürüyün. Ben yanınızda duracağım” diye konuştu.

Devamını Oku

“Kızılay-Dikmen Metro Hattı Projesi” İçin Görüşmeler Sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi hazırladığı projelerde ‘ortak akıl’ ve ‘katılımcılık’ ilkesinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürüyor. “Kızılay-Dikmen Metro Hattı Projesi” ile ilgili daha önce muhtarlar ve semt derneklerini bilgilendiren EGO Genel Müdürlüğü son olarak akademisyenler ve meslek odaları temsilcilerine projeyi anlattı. EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş’ın başkanlık ettiği istişare toplantısında hattın ekonomik fizibilitesi, yolcu kapasitesi, yatırımın kentsel bütünleşmeye katkısı ve Ulaştırma Bakanlığı projelendirmelerinde yer alıp almadığı konuları tek tek ele alındı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Meral Akşener'i Ziyaret Etti

Devamını Oku

İzmit Belediyesi “Mali Hizmetler Personeli” Alımı Yapacak

İzmit Belediyesi, BEKAŞ bünyesinde geçici süreli (5 ay 29 gün) istihdam edilmek üzere mali hizmetler personeli alımı yapacağını açıkladı

Devamını Oku

Yeni Otobüsler Ankaralılara "Merhaba Ankara" Dedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, 2013’ten beri ilk kez alınan ve ilk teslimi yapılan toplam 76 körüklü, solo ve elektrikli otobüsler için 2 bin 500’ün üzerinde EGO şoförüne teknik ve uygulamalı eğitim vermeye başladı. İleri teknolojiye sahip araçların Ankara’ya ulaştığını sosyal medya hesapları üzerinden Başkentlilerle paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren başladığımız çalışmalar sonucunda yıllardır otobüslerin az olmasından kaynaklanan şikâyetleri bitiriyoruz. Filomuza dahil ettiğimiz 301 yeni otobüsümüzün ilk teslimatı için eğitimlere başladık. Çok yakında yollarımız kırmızı beyaz olacak” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Gökçek'e Anlamlı Cevap

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Twitter hesabından Ankara'nın eski dönem belediye başkanlığını yapan İ. M. Gökçek hakkında açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

İzmir’de Kadınlar “Temsilde Eşitlik” İçin Yürüyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi 5 Aralık Pazar günü Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 87’inci yıl dönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenliyor. Program, Kültürpark Lozan kapısından Cumhuriyet Meydanı’na “Temsilde Eşitlik İçin Yürüyoruz” sloganıyla yapılacak kadın yürüyüşü ile başlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, “Kara Kış Destek Hattı” Hizmete Girdi

CBaşkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda başlatılan kara kış destekleri kapsamında Kasım ayında 12 bin 573 aileye gıda paketi dağıtıldı. Gıdadan barınmaya, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için Kara Kış Destek Hattı’nı devreye aldıklarını söyleyen Başkan Soyer “Bu kış İzmir'de kara geçmesin diye 7 gün 24 saat aktif olacak destek hattımızı açtık. Tüm temel ihtiyaçlarınız için tüm imkanlarımızla yanınızda olacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Sefarad Kültür Festivali Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu yıl üçüncüsü düzenlenen İzmir Sefarad Kültür Festivali ile restorasyonu yapılan Etz Hayim Sinagogu'nun açılış törenine katıldı. Soyer, festivalin İzmir’deki birlikte yaşam kültürünün daha da güçlenerek büyümesine katkı koyacağını söyledi.

Devamını Oku

ABB'den Yaklaşan Kış Mevsimi Öncesi Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı

Ankara Büyükşehir Belediyesi yaklaşan kış mevsimi nedeniyle Başkentlileri gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı. Vatandaşlara kar yağışını beklemeden kış lastiklerini takmaları çağrısında bulunan Büyükşehir Belediyesi yaptığı duyuruda, “Soğuk havaların kendini gösterdiği bu günlerde önleminizi almanızı, güvenliğiniz için araçlarınıza kış lastiklerinizi takmanızı önemle rica ederiz” ifadelerine yer verdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Öğrenci Kısa Belgeselini Duyurdu: “Umut Bir Yurt Meselesi”

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Başkent’te üniversiteyi okumaya gelen gençlerin barınma problemini nasıl çözdüğünü ve bu süreçte neler yaşandığını konu alan “Umut Bir Yurt Meselesi” adlı belgesel film Youtube kanalında yayınlandı. Belgeseli sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Son öğrenci barınma hakkına kavuşmadan hiçbirimiz yastığa başımızı huzurla koyamayız. Kaybedilen her gün bu ülkenin geleceğinden çalınan gündür. Bu sene binlerce evladımıza yuva olduk, olmaya da devam ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Dikili’nin Yeni Köprüsü Hizmete Girdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Dikili Bademli Deresi üzerinde taşıt ve yaya ulaşımını güvenli hale getirmek için yeni karayolu köprüsü inşa etti. Kullanıma açılan köprü 1,8 milyon liraya mal oldu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Hayvan Üreticilerine Eğitim Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te hayvancılığın geliştirilmesi, verimin artırılması ve üreticilerin bilinçlendirilmesi amacıyla “Hayvan Bakımı ve Beslenmesi” konusunda ilk kez eğitim desteğinde bulunuyor. Ayaş Sinanlı ve Gölbaşı Topaklı Mahallesi ile başlayan eğitimlerde 37 hayvan yetiştiricisi deneyimlerini eğitmen veteriner hekimle paylaştı. Hayvan besleme eğitimi her hafta farklı bir mahallede düzenli olarak verilmeye devam edecek.

Devamını Oku

Damızlık Koyun Üretim Merkezi Aliağa’da Hayata Geçiyor

Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, kurum müdürleri, daire amirleri ve muhtarlar katıld

Devamını Oku

Türkiye de Bir İlk: “Kadın Güçlenme Merkezi” Başkent'te Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bir ilke daha imza attı. Türkiye’deki ilk “Kadın Güçlenme Merkezi”nin açılışını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu proje ile Türkiye’de bir ilke imza atıyoruz, bunun gururu ve sevincini taşıyoruz. Ankara’da artık kadınlar için hep beraber hareket edebileceğimiz, sizlerin deneyimleri ve bizim çalışmalarımızı aktarabileceğimiz bir kadın güçlenme merkezimiz var. Biliyoruz ki ne kadar çok birlik olursak o kadar çok kadına ulaşabiliriz” dedi.

Devamını Oku

Başak Cengiz'in Adı Başkent'te Hatıra Ormanı İle Yaşayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ataşehir'de uğradığı kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden Mimar Başak Cengiz adına Yenimahalle ilçesi Batıkent semtinde hatıra ormanı oluşturdu. “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde bir araya gelen başkentli kadınlar fidan dikerek öldürülen kadınları andılar.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kadınlara Savunma Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi her platformda kadına karşı şiddetle mücadele çalışmalarına destek olmayı sürdürüyor. EGO Spor Kulübü, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile iş birliği içinde pandemi nedeniyle ara verilen kadınlara yönelik ücretsiz savunma sporu eğitimlerini uzman eğitmenler eşliğinde yeniden başlattı.

Devamını Oku

‘İzmit Bal Günleri’ Başlıyor

İzmit Belediyesi, Kocaeli Arı Yetiştiricileri Birliğiyle birlikte 26-27-28 Kasım’da gerçekleştireceği İzmit Bal Günleri etkinliğiyle üretici ve tüketiciyi buluşturacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz SMA Testi İçin Bin 911 Çift Başvurdu

Toplum sağlığını önceleyen çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesinin başlattığı ücretsiz Spinal Musküler Atrofi (SMA) testi uygulamasına bugüne kadar bin 911 çift başvururken, test sonuçlarına göre 42 kişide gen delesyonu tespit edildi. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Hiçbir çocuk SMA ile tanışmasın diye çiftlerimizi alternatif çözümlere yönlendirdik” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 12.5 Milyarlık Dev Bütçesine Meclisten Onay

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2022 bütçesi ve izleyen yıllar bütçesi ile performans programı belediye meclisinde yapılan görüşmelerin ardından oy çokluğuyla kabul edildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in merkezi bütçeye sağladığı katkının 40’da biri oranında yatırım aldığına dikkat çekerek “Belediye açısından değil elbette ama İzmir’in merkezi hükümetten alması gereken yatırımın hiç olmazsa buna yakın olması gerekiyor” dedi. Bütçeyi başarılı bulduğunu aktaran Soyer, “3 senedir ortaya koyduğumuz bütçe rakamları ve gerçekleşme oranları son derece başarılı. Eminim ki Türkiye’de bu kadar başarılı bütçe yapan başka bir belediye yok” dedi.

Devamını Oku

Hacı Bayram-ı Veli Kültürü Sergisi Başkentlilerle Buluştu

Ankara Kent Konseyi bünyesinde kurulan Hacı Bayram-ı Veli Kültürel Etkileşim Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ‘Hacı Bayram-ı Veli Kültürü Sergisi’ Başkentlilerle buluştu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Öğretmenler Günü’nde Anlamlı Sürpriz

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle ANFA Bitki Evi’nde özel olarak hazırlanan çiçek aranjmanlarını kırsal ve merkez ilçelerdeki bin 883 okula göndererek öğretmenlere sürpriz yaptı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, çiçekte yer alan mesajında 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, “Aydınlık geleceğimizin ışığı olan gençlerimizin kilidi sizler, anahtarı ise sizin ilminiz ve sabrınızdır” ifadeleri kullandı.

Devamını Oku

Ankara Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı Yeniden Hizmete Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi yıl içerisinde devraldığı ve geçici tadilat gerçekleştirdiği Sıhhiye Çok Katlı Otoparkını yeniden hizmete açtı. Büyükşehir Belediyesi 800 araç kapasiteli otoparkın otomasyon sistemi ve onarım çalışmalarını tamamlamak üzere de kısa süre içinde ihaleye çıkacak.

Devamını Oku

Öğretmenler Günü Aliağa’da Kutlanacak

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen unvanını kabul ettiği tarih olan ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’, Aliağa’da gerçekleştirilecek bir dizi etkinlik ile kutlanacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'den Tüm İzmirlilere Davet

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “daha yeşil bir İzmir” vizyonu çerçevesinde seçim öncesi yenileme sözünü verdiği Dr. Behçet Uz Rekreasyon Alanı, 24 Kasım Çarşamba günü yeni yüzüyle hizmete giriyor. İzmir'in en büyük yeşil alanlarından birini yenileyerek kente kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Soyer, "Verdiğimiz sözleri tutmanın memnuniyeti içindeyiz. Tüm İzmirlileri açılışa bekliyoruz" dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Can Dostlar Yeni Yuvasına Kavuşacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te her canlının yaşam hakkına sahip çıkmaya devam ediyor. Yapım çalışmaları aralıksız sürdürülen Karataş Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, 6 bin sokak hayvanına ev sahipliği yapacak. Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun olarak 93 bin metrekarelik alana inşa edilen yeni hayvan barınağının Nisan 2022’de tamamlanması planlanıyor.

Devamını Oku

Başkent'te Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık Etkinlikleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası’ kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Muhtarlıklar Daire Başkanlığı ve BelPa A.Ş. iş birliğiyle Keçiören, Mamak ve Sincan’da eş zamanlı düzenlenen farkındalık etkinliklerine Başkentli kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Kadın muhtarların da öncülük ettiği etkinliklerde doktor ve hemşireler tarafından temel sağlık eğitimleri verildi.

Devamını Oku

Gastronominin Kalbi İzmir'de Atacak

İzmir, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda en büyük gıda hareketi Slow Food'un (Yavaş Gıda) önderliğinde “Terra Madre” gastronomi fuarına ev sahipliği yapacak. İki yılda bir İtalya’nın Torino kentinde yapılan fuar ilk defa İzmir'de düzenlenecek. Terra Madre, İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) ile eşzamanlı olarak 2-11 Eylül 2022 tarihleri arasında “Terra Madre Anadolu” adıyla gerçekleşecek. Fuarın tanıtımı Ödemiş'in Demircili Köyü’nde geniş bir katılım ile yapıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Şampiyonlara Kupalarını Verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘Red Bull Neymar Jr's Five’ın Türkiye finaline ev sahipliği yaptı. Başkent’te sokak futbolunu canlandırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde ve destekleriyle Gençlik Parkı’nda düzenlenen final karşılaşmasında galip olan San Marino takımı, şampiyonluk kupasını maçı izlemeye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın elinden aldı.

Devamını Oku

Mustafa Kemal'in Başkent'inde Sanat Rüzgarı Esiyor

Her gün binlerce gelen ve giden yolcuya ev sahipliği yapan AŞTİ'de, Kasım ayı boyunca Ankara Sanat Merkezi’ne bağlı oyuncular sahne alarak izleyicileri ile buluşacak.

Devamını Oku

Başkent'in İlk “Ankara Bisiklet Master Planı” Tanıtıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2040 yılına kadar kademeli olarak hayata geçirilmesi planlanan “Ankara Bisiklet Stratejisi ve Master Planı”nı hazırlayarak kamuoyuna tanıttı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı tanıtım toplantısına bisiklet severler yoğun ilgi gösterdi. Plana göre Ankara’ya, yapımı devam eden 53,6 kilometrelik bisiklet yolu dahil olmak üzere 2040 yılına kadar toplam 275 kilometre uzunluğunda 87 güzergâh ve 38 istasyondan oluşacak bisiklet yolu kazandırılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Atık Malzemelere Hayat Veriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “21-28 Kasım Avrupa Atık Azaltım Haftası” kapsamında başlattığı geri dönüşüm projesiyle dikkat çekiyor. Başkent’te işlevselliğini yitirmiş ürünleri yeniden ileri dönüşüm teknikleriyle kullanıma geri kazandırmayı amaçlayan Kent Estetiği Daire Başkanlığı, BELMEK’lerle iş birliği yapıyor. BELMEK öğreticileri tarafından metalden tahtaya kadar atık materyallerden yapılan eserler, 21-26 Kasım 2021 tarihleri arasında Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde sergilenecek. Büyükşehir Belediyesi bu projeyle Avrupa Birliği EWWR tarafından israfı önlemek için düzenlenen uluslararası yarışmaya da başvurdu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Hayvancılığa Rekor Destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda, İzmir’deki küçük üreticiyi destekleme çalışmaları sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Torbalı'da küçükbaş hayvancılıkla uğraşan ve artan maliyetler nedeniyle yem ihtiyacını karşılamakta zorlanan 191 üreticiye yaklaşık 13 bin çuval kuzu büyütme yemi dağıttı. Bu kapsamda dağıtılan toplam yem miktarı ise 30 bin çuvala ulaştı.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı İmzaladı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi tarafından, yerel yönetimler eliyle toplumda kadın erkek eşitliğinin sağlanması amacıyla hazırlanan Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı imzaladı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyine Uluslararası Bir Ödül Daha

Başkent’te ortak akılla katılımcı yönetim anlayışının oluşumuna katkıda bulunan Ankara Kent Konseyi (AKK), Uluslararası Katılımcı Gözlemevi (OIDP) tarafından “Yurttaş Katılımında En İyi Uygulama” ödülüne layık görüldü. Daha önce de Uluslararası Kolaylaştırıcılar Birliği (IAF) tarafından ‘Katılımcılık Etki Ödülü’ne layık görülen Ankara Kent Konseyi ikinci uluslararası ödülle adını dünyaya duyurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara Kent Konseyini tebrik ederken, AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “6 milyon Ankaralının bereket ve huzur iradesinden sonra oluşan ortak akılla katılımcı süreç dünyanın dikkatini çekti. Türkiye’den ilk kez bir kent konseyi bu ödülü aldı” dedi.

Devamını Oku

“Eğitim ve Spora Destek Projesi” Kuşcağız AYM'de Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamalarla Başkent’te okuyan öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına yönelik başlatılan “Eğitim ve Spora Destek Projesi” pilot bölge olarak seçilen Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nde hayata geçti.

Devamını Oku

EGO Genel Müdürlüğü 2 Bin 604 Fidanı Toprakla Buluşturdu

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankara’da başlattığı “Yeşilin Başkenti” kampanyası bir yandan devam ederken, EGO Genel Müdürlüğü de kuruluşunun 79. yılı nedeniyle Koru Metro İşletme ve Bakım Merkezi Yerleşkesinde ağaçlandırma çalışmasına imza attı. 2 bin 604 fidanı toprakla buluşturduklarını belirten EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, “Bu yıl, gelecek yıl, 80 ve 81. yıl dönümlerimizde bu tür etkinlikler düzenleyerek Ankara’ya nefes olmaya çalışacağız. Ankara’yı yeşile boyayacağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in 2021 Yılı İtfaiye Eri Alımı Sınav Takvimi Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın liyakat esasına dayalı olarak alınacağını açıkladığı 150 itfaiye eri için sınav takvimi belli oldu. Sınava girmeye hak kazanan 750 adayın isimleri Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfasında ilan edildi. Adaylar, 22 Kasım-1 Aralık 2021 tarihleri arasında sözlü ve uygulamalı sınava girecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer 15. IF Wedding Fashion İzmir’in Açılışında Konuştu

Moda dünyasının önde gelen profesyonellerini Fuar İzmir’de buluşturan IF Wedding Fashion İzmir açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sektörde Türkiye’nin lokomotifi durumundaki IF Wedding Fashion İzmir’in büyüyerek süreceğini söyledi.

Devamını Oku

Ankara Anafartalar Caddesi'ni Yeniden Canlandıracak Proje Hayata Geçiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, Başkent’in tarihi kent merkezi olan Ulus Anafartalar Caddesi’ni yeniden canlandıracak “Anafartalar Caddesi İyileştirme ve Kentsel Tasarım Proje”sini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde bir araya gelen Anafartalar bölge esnafı ve tüm paydaşlar, Anafartalar Caddesi için planlanan projeye ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Devamını Oku

Başkent'in İlk “Ankara Bisiklet Master Planı” Görücüye Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesi için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Başkent’te 2040 yılına kadar kademeli olarak hayata geçirilmesi planlanan 210 kilometrelik “Ankara Bisiklet Stratejisi ve Master Planı” hazırladı. ‘Küresel Geleceğin Şehirleri Programı’ kapsamında hazırlanan master plan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde 19 Kasım Cuma günü saat 11.00’de kamuoyuna tanıtılacak.

Devamını Oku

“Başka Bir Tarım Mümkün” Temalı Ulusal Karikatür Yarışması İçin Başvurular Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kuraklık ve yoksullukla mücadeleyi esas alan “Başka Bir Tarım Mümkün” anlayışı, ulusal karikatür yarışmasına konu oluyor. Yarışmayla iklim krizi ve kuraklığa karşı toplumsal duyarlılığın arttırılması hedefleniyor. Çizerler 21 Ocak 2022 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Başkent Halk Ekmek'ten Nostaljik Ahşap Büfe

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı tarafından yürütülen, “Ulus Tarihi Kent Merkezi, Kentsel Sit Alanı ve Yenileme Alanı” çalışmalarına Ankara Halk Ekmek Fabrikası da nostaljik büfeler yaparak destek verdi. Ulus’ta bulunan iki halk ekmek satış büfesi Çıkrıkçılar Yokuşu’nda yer alan tarihi yapılardan esinlenilerek ve tarihi sit dokuya uygun olarak yeniden inşa edildi. Başkent genelinde eskiyen ya da yıpranan halk ekmek satış büfeleri önümüzdeki süreçte yenilenecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Bitki Atıklarını Da Ekonomiye Kazandırıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye'ye örnek bir çevre projesine daha imza attı. Çiğli Harmandalı’da park bahçelerden çıkan bitkisel atıkların organik gübreye dönüştürüldüğü tesis kuruldu. Bornova Işıkkent ve Çeşme’de daha geniş kapasiteli benzer iki tesis kurulması için de hazırlıklar sürüyor.

Devamını Oku

ANFA Bitki Evi Meyve Ağacı Çeşitliliğiyle Başkentlileri Bekliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Bitki Evi, uzun yıllardır mevsimlik çiçek ve bitkileri uygun fiyatlarla Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Başkent’in üç noktasında hizmet veren ANFA Bitki Evi’nde meyve ağacı dikim mevsiminin başlamasıyla birlikte ayvadan elmaya, vişneden armuda, kirazdan hurmaya, ıhlamurdan bademe, cevizden muşmulaya, incirden narenciye türlerine kadar çeşitli meyve ağaçları satışa sunuldu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Destek Verdiği Organ Ve Doku Bağışı Kampanyası Sona Erdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Başkent Üniversitesi “3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası” kapsamında bir ilke imza atarak organ ve doku bağışı konusunda iş birliği yaptı. Büyükşehir Belediyesinin Kızılay’daki sağlık kabininde düzenlenen bağış kampanyasına 125 vatandaş katılarak organ bağışında bulundu.

Devamını Oku

Cumhuriyetin Başkenti ATA'sı İçin Tek Yürek

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 83. ölüm yıl dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşuyla bir kez daha Başkent’te de anıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş devlet erkanı ile Anıtkabir’de düzenlenen törenlere katılırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm birimleri ve personeli ile anma törenlerinde bir araya geldi. 10 Kasım’da kent genelinde otobüsler başta olmak üzere billboardlar ‘O An:Ankara’ afişleriyle donatılırken, ANKARAY’da da bir dakika boyunca seferler durduruldu. Başkentliler, Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Atatürk’ün sevdiği türküleri Ali Altay’ın konseriyle birlikte söylediler.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

İzmit Belediyesi çalışanları, vefatının 83. yıl dönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü belediye önünde ve tüm dış birimlerde yapılan törenlerle andı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Hazine İle Mahsuplaştığı 6 Arsayı Satışa Çıkarıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, mülkiyeti hazineye ait olan ancak 2018 yılında yapılan mahsuplaşma sonrası satış yetkisi aldığı 6 adet arsa için ihaleye çıkıyor. Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı, 11 Kasım 2021 tarihinde saat 14.00’te muhammen bedeli 69 milyon 825 bin TL olan arsaları canlı yayında satışa sunacak.

Devamını Oku

İzmir’de Ata’ya Saygı İçin Hayat Durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yıl dönümünde İzmir’de hayat durdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi anma programına katılırken, kentin dört bir köşesinde duygulandıran görüntüler oluştu.

Devamını Oku

İzmir 10 Kasım’da Ata’sını Anacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ölümünün 83’üncü yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anacak. Program Ata’ya saygı yürüyüşü ile başlayacak. 14.00'te Alsancak Limanı’nda buluşacak İzmirliler Atatürk’ün 350 metre uzunluğundaki dev posterini taşıyarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın Açıkladığı Kara Kış Destek Paketi'nde Doğalgaz Ödemesi Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açıklanan 600 milyon TL’lik ‘Kara Kış Destek Paketi’nde ilk ödemeler 16 Kasım’da başlıyor. Sosyal medya hesapları üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ödeme takvimine ilişkin duyuru yapan Yavaş, “Ekonomik gidişat hiçbir hemşehrimizin belini bükmesin diye elimizi taşın altına koyuyoruz. 186 bin 209 ailemizin Başkent Kartlarına 4 ayda toplam 2 bin 150’şer TL’den 400 milyon 349 bin 350 TL doğalgaz desteğimizin 500 TL’lik ilk ödemesini 16 Kasım’da yapacağız. Birlikte iyileşeceğiz” dedi. Sosyal yardım alan aileler, Başkent Kartları ile abone numaralarını girerek gaz kiosklarından doğalgaz kartlarına yükleme yapabilecek ya da faturalı borçlarını ödeyebilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Engelleri Kaldıran Örnek Uygulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi görme engellilerin ardından bedensel engellileri de bisikletle buluşturacak yeni bir uygulama başlattı. Engelli bireyler BİSİM noktalarından temin edebilecekleri bağlantı aparatıyla bisiklet keyfine ortak olacak. Engellilerin eşit yaşam hakkına vurgu yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Amacımız bu şehirde yaşayan herkesin, İzmir’de yaşamaktan aynı oranda keyif alabilmesini ve mutlu olabilmesini sağlamaktır” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Atamıza Her Zaman İhtiyacımız Var

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83.yıldönümü nedeniyle 10 Kasım mesajı yayınlayan başkan Hürriyet, “Atatürk’ün hayatında hep özel bir yeri olan İzmit’in evladı olarak büyük liderimizi saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Ona her zaman ihtiyacımız var” dedi.

Devamını Oku

10 Kasım'da O An Ankara Tek Yürek Olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle anacak. Anıtkabir’de başlayacak anma törenlerine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılacak. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 9-12 Kasım tarihleri arasında Atatürk’ü sevdiği türkülerle ve tiyatro oyunlarıyla yad edecek. “O An:Kara” billboardlarıyla donatılacak Başkent’te Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi de Gençlik Parkı’ndan Anıtkabir’e kadar bisiklet turu gerçekleştirecek.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri Kadın Liderlerle Bir Araya Geldi

Ankara Kent Konseyi Başkent Gençlik Meclisi, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonu’nda çeşitli üniversitelerden gelen temsilci gençler ile kendi sektöründe lider konumda olan kadınlarla “Ankara Kadın Liderler Zirvesi”nde bir araya geldi. Farklı üniversite ve bölümlerde öğrenim gören gençlerin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, Ankara’ya değer katan kadınlar kendi deneyimlerini ve başarı hikayelerini paylaştı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Sokağa Çıktığım Zaman Başım Dik Gezmek En Büyük Gururum

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclisinin kasım ayı toplantısının ilk oturumunda açıklamalarda bulundu. Ankara’da yapılan projeleri anlatan Yavaş, “Yemedi yedirmedi, çalmadı çaldırmadı, desinler bana yeter. Sokağa çıktığım zaman rahat rahat başım dik gezmek istiyorum. Bundan daha büyük gurur olur mu? Ankara’da müthiş bir soygun olmuş, 5 katrilyonluk dosyayı savcılığa verdim” dedi.

Devamını Oku

Soyer: Çelik Gibi Sabrım Var, İyilikten Ayrılmayacağım

Meclis toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu memlekette daha iyi şeyler yapabilmek için hiçbir menfaat beklemeden canla, başla çalışmaya devam edeceğini belirtti. Başkan Soyer, "Ben iyilikten ayrılmayacağım. Ben bu memleketin güzel insanlarının daha iyi bir siyasete layık olduklarına inanıyorum. Asla vazgeçmeyeceğim. Çelik gibi sabrım, iradem var" dedi.

Devamını Oku

Türkiye’de Bir İlk: İzmir’deki Arkeolojik Kazıda DNA Laboratuvarı Kuruldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği Selçuk Ayasuluk Tepesi ve St. Jean Anıtı kazısında, kazı alanına DNA laboratuvarı kuruldu. Türkiye’de ilk kez İzmir’de bir arkeolojik alanda DNA analizi yapılacağını söyleyen Kazı Başkanı Doç. Dr. Sinan Mimaroğlu, “Selçuk’ta tarihin sayfaları yeniden yazılacak” dedi.

Devamını Oku

26. Dönem Çocuk Meclisinin Yeni Başkanı Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisinde seçim heyecanı sona erdi. Başkentli çocuklar, 26. dönem Çocuk Meclisinin asil üyelerini ve başkanını belirlemek için sandık başına gitti. Ankara’nın farklı ilçelerinden gelen 9-14 yaş arası çocukların katıldığı oylama sonucunda 14 yaşındaki Su Naz Görgel Çocuk Meclisinin yeni başkanı oldu. Yapılan oylama ile seçilen 150 üye, yeni dönemde çocuk hakları başta olmak üzere birçok proje ile kent yönetiminde söz sahibi olacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Metroda Kalp Krizi Geçirenlere İlk Müdahale

Kalp krizi geçiren vatandaşlara ambulans gelene kadar ilk yardım desteği sağlanması amacıyla Hearstsiner Firmasının Türkiye Temsilcisi Polaris Medikal LTD. ŞTİ, Ankara Büyükşehir Belediyesine “Otomatik Şok Cihazı” hibe etti. İlk etapta Kızılay Metro İstasyonunda bulundurulacak cihazın test sürecinin tamamlanmasının ardından tüm istasyonlarda kullanımı yaygınlaştırılacak. İlk yardım eğitimi alan Büyükşehir personeli, kalp krizi geçiren vatandaşlara ilk müdahaleyi yapacak.

Devamını Oku

Başkent'te Çubuk Ve Akyurt'un İçme Suyu Sorunu Çözüldü

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü Çubuk ve Akyurt ilçelerinin içme suyu sorununu çözecek 23,5 kilometrelik isale hattı projesini tamamladı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, bölge halkına müjdeyi “Asli projeleri önceliyor, on yıllarımızı düşünerek altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz” sözleriyle duyurdu. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk ise, “Projenin hayata geçmesi ile 80 bin kişilik nüfusa kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlanacak. 7 milyon TL’lik enerji tasarrufu elde edilecek” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Binalarının Elektriği Yenilenebilir Enerjiden Sağlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait binaların elektrik ihtiyacı yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanmaya başlandı. Glasgow’daki 26. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı'na (COP26) konuşmacı olarak katılan Başkan Soyer, "Enerji tüketimini azaltan ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yoğunlaşan çalışmalara öncelik verdik. Bu çalışmamızın da tüm Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum" dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bornova’ya Katı Organik Gübre Tesisi Kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi budama, park bahçe, çim gibi bitkisel atıkları organik gübreye dönüştürerek ekonomiye kazandırıyor. Çiğli Harmandalı’da kurulan katı organik gübre tesisinin ardından Bornova Işıklar Mahallesi’nde kurulacak tesisin de ihale süreci tamamlandı.

Devamını Oku

Müjdat Gezen Belgeselinin Galası İzmir’de Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Müjdat Gezen belgeselinin ilk gösterimi İzmir’de yapıldı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki etkinliğe sanat yaşamında 61. yılını dolduran Müjdat Gezen de katıldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Viyadük İnşaatından Müjde Verdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kent merkezi ile İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali arasında kesintisiz bağlantı sağlayacak dev ulaşım projesinin birinci etabında yürütülen çalışmaları inceledi. Terminal önünde yapımı büyük oranda tamamlanan bin 850 metre uzunluğundaki viyadüğün üzerinde yürüyen Başkan Soyer, “Viyadükleri yılın ilk aylarında hizmete alıyoruz. Tünel de tamamlandığında Konak’tan Otogar’a ulaşım 45 dakikadan 10 dakikaya inecek” dedi.

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesi'nden Kış Mevsimi Öncesi Baca Temizliği

Ankara İtfaiyesi, kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle vatandaşları baca temizliği yaptırmaları konusunda uyardı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, Başkent’te soba kullanımının artmasıyla birlikte bina ve konut yangınları başta olmak üzere karbonmonoksit zehirlenmeleri ve baca tutuşmalarınının önüne geçmek için yılda en az bir kez baca temizliği yaptırılması tavsiyesinde bulundu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 125 Milyon Liralık Kara Kış Desteği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda kara kış destekleri başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi 2021-2022 yıllarını kapsayan kış ayları boyunca gıdadan giysiye, sobadan yakacağa kadar 125 milyon lira tutarında sosyal yardım yapacak. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin kış aylarında yurttaşlara destek olmalarının önemini vurgulamıştı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kent Kimliğinin Oluşturulması İçin Yeni Proje

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent kimliğinin oluşturulması amacıyla ‘Bellek Ankara Projesi’ni hayata geçiriyor. Ankara’nın toplumsal ve mekansal değerlerinin belirlenmesi, belgelenmesi, paylaşılması ve kentliler tarafından tanınır olması amacıyla geliştirilen proje için Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal arasında iş birliği protokolü imzalandı. Yavaş, “Elde edilecek dokümanlar, kent belleğinde de bundan sonra yapılacak Ankara araştırmaları için birçok insana da yol gösterecek. Çok önemli bir veri havuzu olacak” dedi.

Devamını Oku

Ekim Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı

Tüketici fiyatları ekim ayında aylık bazda 2,39 yüzde artarken, yıllık enflasyon yüzde 19,58'den yüzde 19,89'a yükseldi. ENAG enflasyon raporuna göre ise tüketici fiyat endeksi ekim ayında yüzde 6.90 arttı. 2

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın Bakap Projesi İlk Meyvelerini Veriyor

Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Benim en büyük hayalim Ankaralı yerli üreticiyi zengin etmek” diyerek hayata geçirdiği Başkent Ankara Kalkınma Projesi (BAKAP), kent tarımını kalkındırmaya başladı. Kırsal kalkınma destek programlarıyla ekonomik yönden yerli üreticinin yanında olmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Gölbaşı Karaoğlan Mevkiinde 2 bin 700 dekarlık alanda yer alan arazisinde kurduğu ‘Tarım Kampüsü’ modeli ile kent ekonomisini canlandırmayı hedefliyor. Bu arazide yetiştirdiği ürünleri yerli üreticiler ve sosyal yardım alan ailelere ücretsiz dağıtan Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, şimdi de hasadı yapılan silajlık mısırları hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmelerine dağıtacak.

Devamını Oku

Kadın Yelkenciler İstanbul’dan Çifte Kupayla Döndü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, İzmir’in denizle ilişkisini güçlendirme ve “spor kenti İzmir” vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Körfez’i sporla bütünleştirmeye devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZDENİZ Genel Müdürlüğü İzmir Marina’nın sponsor olduğu Kadın Yelkenciler Spor Kulübü Derneği, Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları’nda IRC 4 kategorisinde ikincilik kupasını, bütün IRC 4 Kadın Yelken gruplarında üçüncülük kupasını kazandı.

Devamını Oku

Başkentli çocukların Seçim Heyecanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi 26'ncı dönem seçimleri için sandık başına gidildi. 9-14 yaş arasındaki Başkentli çocuklar, proje ve fikirleriyle seçimlere hazırlanırken, oy kullanarak seçim heyecanı yaşadı. Üye seçimlerinin tamamlanmasının ardından başkanlık divanı seçimleri yapılacak.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nin Yeni Logosu İçin Genç İletişimciler Yarışacak

Ankara Kent Konseyi (AKK), yeni logosunun tasarımını üniversite öğrencilerinin belirlemesi için yarışma düzenliyor. Ankara’da öğrenim gören İletişim Fakültesi ve Tasarım bölümü öğrencilerinin katılabileceği ödüllü logo yarışması için “ankarakentkonseyi.org.tr” adresi üzerinden 8 Kasım 2021 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Bir Destek De Hayvancılığa

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üretimi artırmak ve kırsal kalkınmayı geliştirmek için yerli üreticilere tohum dağıtımından teknik eğitime kadar birçok konuda destek olmayı sürdürüyor. “En büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şimdi de hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmelerine ücretsiz hayvan yemi olarak silajlık mısır desteği sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir’de Cumhuriyet Kutlamaları Coşkuyla Sürüyor

İzmir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde başladı. İzmir Valiliği'ndeki törenin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen resmi geçitle bayram coşkusu tüm İzmir'e yayıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Çocuk Gündüz Bakımevi’nde Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan 4 Çocuk Gündüz Bakımevi’nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama etkinlikleri düzenlendi. Anıtkabir’i de ziyaret eden minikler, eğitim gördükleri Çocuk Gündüz Bakımevleri’nde Atatürk ve Cumhuriyet konulu şiirler okurken, dans gösterileriyle de renkli görüntülere sahne oldu.

Devamını Oku

Tunç Soyer “İzmir'e Doğru: 9 Eylül” Belgeselinin Galasında Konuştu

İzmir’in kurtuluş mücadelesinin anlatan “İzmir'e Doğru: 9 Eylül” belgesel filmin galasında konuşan Başkan Soyer, “Kurtuluş destanının, milletin kararıyla başladığı ve yine milletin azmiyle, zaferle sonuçlandığı İzmir’in belediye başkanlığı görevini yapıyor olmaktan onur duyuyorum” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Yabancı Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yabancı basın mensupları ile bir araya geldi. Yavaş, “Ankara, 2. Yüzyıl İçin Yeni Bir Vizyon” adlı toplantıda Büyükşehir Belediyesinin projelerini anlatırken, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne atıfta bulunan Yavaş, “Kentimizde artık hangi bölgenin daha çok oy verdiğine bakılarak değil, hangi bölgenin daha çok ihtiyacı olduğuna bakılarak çalışmalar sürdürülüyor. Kimseyi ayırt etmeden, 6 milyon Ankaralı ile kentimizi yönetmeye başladık” dedi.

Devamını Oku

5. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, 31 Ekim - 7 Kasım tarihleri arasında İzmirlileri Türkiye ve dünyadan önemli şair ve yazarlarla bir araya getirecek. Ezginin Günlüğü konseri ile başlayacak festivalin onur konuğu Nedim Gürsel ve Ahmet Ümit olacak.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Asli Görevimiz Cumhuriyeti Korumaktır

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Cumhuriyetimizi korumak asli görevimizdir” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Büyük Coşkuyla Kutlanacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na üç günlük ve kent geneline yayılan bir dizi program ve etkinlikler hazırladı. Kültür ve Sosyal işler Daire Başkanlığı koordinasyonunda 29 Ekim’de 7 merkez ilçede bando gruplarıyla kutlama gerçekleştirilecek. 3 ilçede ise Mehteran ve FOMGET Halk Dansları Topluluğu’nun katılacağı yürüyüşler Başkentlilerle buluşacak. 28 Ekim Perşembe günü başlayacak olan etkinliklerin birçoğu ABB TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Devamını Oku

İzmir’de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı

İzmir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Konak Belediyesi tarafından Cumhuriyet'in 98’inci yıl dönümünü için düzenlenen resepsiyona katıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Ankara Kent Konseyi Danışma Kurulu’nun İlk Toplantısına Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi Danışma Kurulu’nun “Başkent’in Gelişiminde Kültür ve Sanatın Rolü” gündemindeki ilk toplantısına katıldı. Ankara’yı ortak akılla yönetme sözü verdiğini her platformda ifade ettiğini belirten Yavaş, “Bizim Kent Konseyimiz bin 200 kadar bileşen ve 5 bine yakın gönüllüsüyle gerçekten Türkiye’de tek. Herkesin örnek aldığı ve özendiği bir hale geldi. Burada kimseyi ayırt etmiyor, ötekileştirmiyoruz ve çok büyük bir iş yapıyoruz” dedi. Ankara Kent Konseyi’nin bugüne kadar yaptığı çalışmalardan övgüyle bahseden Yavaş, danışma kurulu üyelerinin talep ve önerilerini tek tek dinleyerek not aldı.

Devamını Oku

Türkiye'nin İlk Bisiklet Meclisi 2. Genel Kurulu’nu Gerçekleştirdi

Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi, üyelerinin yoğun katılımı ile 2. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. 71 delegenin katılımı ile düzenlenen Genel Kurul’da Bisiklet Meclisi başkanlığına Kadir İspirli yeniden seçildi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Strazburg’da : Sosyal Demokrasinin Tanımını Güncellemeliyiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin 41. Genel Kurul toplantısı için gittiği Strazburg’da konuştu. Başkan Tunç Soyer, “Karşı karşıya olduğumuz iklim krizi nedeniyle birbirimizle ve doğa ile uyumlu adil bir yönetim anlayışı çerçevesinde sosyal demokrasiyi güncellemeliyiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Brüksel İle İşbirliği Antlaşması İmzaladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği’nin kurucu ülkelerini temsil eden Brüksel ile dostluk ve iş birliği antlaşmasına imza attı. Brüksel Başkent Bölgesi Başbakanı Rudi Vervoort ile birlikte gelen heyeti kabul eden ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Bu anlaşmanın ülkemizin yarım asırdan fazladır süren Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecinde yarar sağlamasını ümit ediyorum. Türk halkının yönünün Avrupa’ya dönük olduğunu çok iyi biliyorum. Bu nedenle de zaman zaman gelgitler yaşayan ikili ilişkilerin yakın bir gelecekte tekrar doğru yöne evrileceğine yürekten inanıyorum” dedi. Brüksel Başkent Bölgesi Başbakanı Rudi Vervoort da Başkan Yavaş’tan övgüyle bahsederek, “Türkiye AB arasındaki ilişkiler uykudaydı sizler sayesinde yeniden canlanacak. Kentin dokusunu korumayı başardınız” diye konuştu.

Devamını Oku

Başkent'in Renkleri Ankara Kalesi'nde Sanatla Buluştu

Başkentlileri kültür sanat etkinlikleri ile buluşturmaya devam eden Ankara Kent Konseyi, Ankara Kalesi esnafına destek olmak ve sanatı sokağa taşıyarak sanatçılarla Başkentlileri buluşturmak amacıyla ‘‘Kale’de Sanat Günleri’’ adlı etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Altındağ Belediyesi, Ankara Kent Konseyi Kale Meclisi ve Kültür Sanat Çalışma Grubu’nun da katkılarıyla düzenlenen ve 3 gün süren etkinliğe, 7’den 70’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Devamını Oku

Ankara'da Şehir İçi Bisiklet Yolu Çalışmaları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yollarını birer birer tamamlarken diğer yandan da yeni mavi yollar için çalışmalarını sürdürüyor. Başkent’te pandemi nedeniyle ertelenen 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesinin ihalesi yapıldı. Çalışmaların bir yılda tamamlanmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut-Eryaman bölgesinde 2670. Cadde’deki bisiklet yolu çalışmalarına başladı.

Devamını Oku

Ankara Manzarası Belgeseli İlk Gösterimiyle Görücüye Çıktı

Hollanda Amsterdam Rijkmuseum envanterine kayıtlı 18. yüzyılın ender eserlerinden biri olan “Ankara Manzarası” tablosunun hikayesinin anlatıldığı belgeselin galası Ankara Ticaret Odası’nda yapıldı. Belgesel filmin galası, Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda paydaşın katkılarıyla gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Türkiye Muhtarlar Buluşması İzmir'de Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Etkin ve Demokratik Yerel Yönetimler için Türkiye Muhtarlar Buluşması” başladı. Türkiye’nin farklı illerinden yaklaşık 2 bin muhtar yerel siyaset yapma sürecinde karşılaşılan sorunların belirlenmesi ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi için bir araya geldi. Demokrasinin yerel yönetimlerle güçlenmesine hedefine katkı koyacak zirve sonrası bir de eylem planı hazırlanacak.

Devamını Oku

İzmir Metro A.Ş. İle Demiryol İş Sendikası Arasında Anlaşma Sağlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Metro A.Ş. ile Demiryol İş Sendikası arasında 9’uncu dönem toplu iş sözleşmesi, gece saatlerinde imzalandı. Başkan Tunç Soyer, çalışanların emeklerinin karşılığını aldığını ve vatandaşların da mağdur olmadığını belirterek, “İzmir’e hayırlı olsun” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Yine Bir İyilik Hareketi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te meydana gelebilecek yangın olaylarına daha etkin ve hızlı bir şekilde müdahale etmek için Ankara İtfaiyesi’ni güçlendirecek çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. Ankara Sanayi Odası (ASO) 2 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile yapılan protokol kapsamında organize sanayi bölgesi ve çevresinde kullanılmak üzere Ankara İtfaiyesi’ne köpük kulesi aracı tahsis edildi. Protokol imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

Devamını Oku

Yeni Ankara Fontu Cadde Ve Sokak Tabelaları İle Buluşuyor

Tarihi değerlere sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin seçtiği yeni Ankara Fontu’nu cadde ve sokak tabelaları ile bina numaralarına uygulamaya başladı. Düzenlenen anketle Başkentliler tarafından seçilen yeni tabela ve bina numaraları yeni fontla yazılırken, Fen İşleri Daire Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğü ekipleri tasarruf odaklı anlayışla eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlamış levhaları geri dönüştürüyor.

Devamını Oku

Başkent'in Eski Otobüsleri Elektrikliye Dönüştürülüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 25 Şubat 2021 tarihinde “Bundan sonra Ankara’nın sokaklarında inşallah elektrikli otobüsleri göreceğiz” diyerek prototipini tanıttığı Türkiye’nin Avrupa standartlarında testleri başarıyla geçen ve BELKA A.Ş. tarafından dizelden dönüştürülen yüzde 100 elektrikli otobüsler için seri üretim süreci başlatılıyor. EGO Genel Müdürlüğü’ne ait ve ekonomik ömrünü tamamlayan 7 adet dizel otobüsün elektrikli otobüse dönüşümü için BELKA Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen devir teslim imza törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “BELKA büyük bir iş başardı. Dünyada bir ilk yapıyoruz ve bunun patenti de alındı. İnşallah 2022 yılının sonunda bitecek şekilde 22 adet otobüsün teslimini yapacağız” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Esnaf Buluşmalarına Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katılımcı yönetim anlayışı doğrultusunda Başkent esnafıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Ulus’un ticaret merkezlerinden ve tarihi mekanlarından biri olan Çıkrıkçılar Yokuşu’nda bölge esnafını ziyaret eden Yavaş, “Burayı hep beraber el ele vereceğiz, canlandıracağız. Siz yol göstereceksiniz. Talep edeceksiniz, biz de yaptığınız projeleri toplayacağız. Bizim göremediğimizi buradaki esnaf görür, yaşayan görür. Çıkrıkçıların Ankara için önemini, mazisini bilip yaşatmak çok önemli” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Muhtarlar Günü’ne Özel Buluşma

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ nedeniyle Başkent’teki muhtarlarla bir araya geldi. Ortak akıl anlayışı ile kenti muhtarlarla birlikte yönettiklerini belirten Yavaş, “Temel arzumuz üretimi teşvik etmek, idealimiz insanlara balık tutmayı öğretmek. Temel arzumuz vatandaşlarımızın hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan, kendi emeği ile kendi parasını kazanması, kendi parası ile ailesine bakması ve kendi alın terini istediği gibi harcamasıdır. Ankaralıyı zengin etmekten kastımız budur” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Hurdacılar Sanayi Sitesi’ni de Ziyaret Etti

Başkent’te esnaf ziyaretlerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Umum Hurdacılar Sanayi Sitesi’ni de ziyaret etti. Kent esnafının sorunlarını, taleplerini ve çözüm önerilerini yerinde dinleyen Yavaş, bölgedeki itfaiye ihtiyacı başta olmak üzere pek çok sorunla ilgili esnafla görüş alışverişinde bulundu. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da eşlik ettiği ziyarette Yavaş, Hurdacılar Sitesi esnafı ve çalışanlarla sohbet ederek, ‘hayırlı işler’ dileğinde bulundu.

Devamını Oku

“Dirençli Kent İzmir” İçin Uluslararası İşbirliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in afetlere karşı dirençli kent inşa etme vizyonu doğrulusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Sünger Şehir” yaklaşımıyla yağmur sularını doğru yönetmek, su taşkınlarının sıklığını ve şiddetini azaltmak için uluslararası işbirliği yaptı. Hollanda'dan konuk edilen entegre su kaynakları yönetimi alanındaki uzmanlar ile görüş alışverişinde bulunuldu, birlikte saha çalışmaları yapıldı.

Devamını Oku

Lezzet Ankara'da Sipariş Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafa destek olmak amacıyla hayata geçirdiği “Lezzet Ankara” portalında ilk siparişler, Çankaya ilçesinden başladı. Siparişlerin açıldığı duyurusunu sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Yavaş, “Lezzetin dayanışmayla buluştuğu bir yolculuğa hazır mısınız? Lezzet Ankara ile hem esnafımızın hem de ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olacak, aynı sofrada buluşacağız. Çankaya ilk siparişler için hazır” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Led Aydınlatmalı Engelleri Aşan Park

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine “Meydan Projesi” kapsamında Çankaya Birlik Mahallesi 448. Cadde ile 457. Cadde kesişiminde atıl durumda olan alanı engelli vatandaşların da kullanabileceği bir parka dönüştürdü. Yaklaşık 5 dönümlük bir alan üzerine inşa edilen, çocuklar kadar büyüklerin de oynayabileceği Şehit Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Barış Yurtseven adı verilen parkta; kum kepçesi, oyun tepesi, trambolin, hare salıncak, anne bebek salıncağı, dönen bisiklet, engelsiz tahterevalli, engelsiz salıncak, tekerlekli sandalye salıncağı, kaydırak, amfi ve ledli salıncaklar bulunuyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Plaj Güreşi Şampiyonu Miraç Saraç'ı Ağırladı

Romanya’da düzenlenen Gençler ve Yıldızlar Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası’nda birinci olan Miraç Saraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

Devamını Oku

İzmir’deki Üniversiteliler Güne Sıcak Çorbayla Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin güne sıcak çorbayla başlaması için beş noktada Çorba Durağı kurdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Öğrenci arkadaşlarımın sabahları kahvaltı etmeden derse girmelerine gönlümüz razı değil. Bu yıl da öğrencilerin rahat ve sağlıklı bir biçimde eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için elimizden gelen ne varsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Kadın Sağlığını Önceleyen Projeler Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Sağlık İşleri Daire Başkanlığı iş birliğinde Başkent’teki kırsal mahallelerde yaşayan kadınlara yönelik sağlık eğitimleri veriliyor. Kadın sağlığının korunmasına yönelik çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, bu eğitimlerle kadınların daha da bilinçlenmesini hedefliyor.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Sellere Karşı 'Sünger Kent' Önerisi

Kent yönetiminde aktif rol üstlenen Ankara Kent Konseyi (AKK), iklim değişikliği nedeniyle gelecek planlaması gerektiren yeni fikirler ve projeler üreterek Ankara’nın daha yaşanılabilir bir kent olması için çalışıyor. AKK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin öncülüğünde bir araya gelen uzmanlar, su taşkınları ve sel baskınlarıyla mücadele konusunda ‘Sünger Kent Stratejisi’ dahil 7 bilimsel önleme ilişkin önerilerde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in Değerlerine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmaya devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Başkent’in simgesi haline gelen ve 2018 yılından bugüne kadar atıl durumda bulunan Gençlik Parkı’ndaki havuzları yenileyerek hem yeniden devreye soktu hem de ciddi oranda su ve enerji tasarrufu sağladı. Havuzlardaki müzikli danslı fıskiye sisteminin bakım, onarım ve yalıtım çalışmalarının mevcut maliyeti yaklaşık 10 milyon TL tutarken, sistem değişikliğine giden Büyükşehir Belediyesi tüm bu çalışmaları yaklaşık 300 bin TL’ye mal etti.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Yerli Bakliyat Üretim Seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda, döviz kurundaki artışın gıda fiyatlarına etkisini engellemek için yerli bakliyat üretim seferberliği başlatıyor. Üreticilerle İzmir ikliminde susuz yetişen nohut, mercimek ve bakla için alım garantili üretim anlaşmaları yapmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, bakliyatları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracak.

Devamını Oku

İzmir'de Ebeveyn Bilgi Ve Eğitim Merkezi Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Engelsizmir Ebeveyn Bilgi ve Eğitim Merkezi'nin açılışını yaptı. Engelli bireyler ile ailelerinin hayatını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Tunç Soyer, “Her bir İzmirlinin sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve demokratik katılım başta olmak üzere tüm haklarını kullanabilmesi için engelsiz bir İzmir inşa etmek zorundayız. Bu bir lütuf değil, bizim asli görevimizdir” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Üretim Rekorlu Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “En büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyerek Başkent’te başlattığı kırsal kalkınma hamlesi ile yeni rekorlara imza atıyor. Şereflikoçhisar, Evren, Haymana, Bala’dan sonra Polatlı ile devam eden buğday ve arpa tohumu desteği ile bugüne kadar 2 bin 269 çiftçiye buğday ve arpa tohumları teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi verdiği tohum desteğiyle hem 567 bin dönümün ekilmesini hem de ithal edilen 400 bin ton buğdayın yaklaşık 250 bin tonunun Başkent’te üretilmesini sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir Tramvayı İçin Dev İmza

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentte sürdürülebilir ulaşımı geliştirmek adına dev bir adım daha attı. Başta yapımı süren Çiğli Tramvayı olmak üzere kentteki tramvay hatlarında kullanılacak 26 araçlık elektrikli tramvay setinin alımı için Bozankaya A.Ş. ile alım sözleşmesi imzalandı. Yaklaşık 750 milyon liralık sözleşmenin imza töreninde konuşan Başkan Tunç Soyer, “Kalıcı yatırımları gerçekleştirmek, yani İzmir’i demir ağlarla örmek, bugünün İzmirlilerine ve gelecek nesillere boynumuzun borcudur” dedi.

Devamını Oku

Bornova Kültür Adası Projesi Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentin tarihi açıdan büyük önem taşıyan Yeşilova Höyüğü, Homeros Vadisi ve Levanten köşklerini kapsayan Bornova Kültür Adası projesinin ön tanıtım toplantısına katıldı. Başkan Soyer projenin heyecan verici olduğunu belirterek “Levantenler İzmir'i İzmir yapan mayadır. Biz çok renk, çok ses, çok nefes diye tarif ettiğimiz iklimi, kültürü bu kentte yaşıyorsak ve Türkiye'nin her yerinden insanlar bugün İzmir'e gelmek istiyorlarsa bu maya olduğu içindir” dedi.

Devamını Oku

GERSAN Sanayi Sitesi’nde 25 Yıllık Altyapı Sorunu Tarihe Karıştı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, 500 iş yeri ile 3 bin esnafa ev sahipliği yaparak Başkent’te ticari hayata yön veren önemli merkezlerden GERSAN Sanayi Sitesi’nin sorunlu atık su (kanalizasyon) ve yağmur suyu hatlarını yeniliyor. 3 bin esnafı etkileyecek çalışma ile ilgili bölgede incelemelerde bulunan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “Büyük bir sorunu çözdük, hayırlı olsun” dedi.

Devamını Oku

51 Yeni Otobüs Başkent Yollarında

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha konforlu bir ulaşım sağlamak ve ihtiyacı karşılamak için 355 otobüs ile 22 BELKA elektrikli otobüsü filosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda EGO Genel Müdürlüğü, dar yollarda ve yolcu sayısının az olduğu bazı metro ring hatlarında kullanılmak üzere Karsan marka 8.3 metrelik 51 adet dizel otobüsü araç filosuna ekledi. Kasım ayında ise Mercedes marka 33 adet körüklü ve 21 adet solo doğalgazlı ile Otokar marka 28 adet körüklü dizel olmak üzere 82 araç filoya dahil edilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Başkent'in Beş Beyazı'nı Tanıttı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümünde düzenlediği çeşitli etkinliklerle buluşturdu. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ankara’nın önemli sembolleri arasında yer alan ve endemik türe sahip Ankara tavşanı, Ankara keçisi, Ankara güvercini, Ankara kedisi ve Ankara arısının (Başkent’in 5 Beyazı) tanıtılması amacıyla Kızılay 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meydanı’nda kurduğu stant ile farkındalık etkinliğine imza attı.

Devamını Oku

Ankara Termal Turizmde Öncü Şehir Olacak

Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Politikalar Merkezi iş birliği ile Sheraton Otel’de düzenlenen ‘Ankara’da Termal Turizm’ konulu toplantıya katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sektör temsilcileri ve büyükelçilerle bir araya geldi. Başkent’te termal turizm potansiyelinin gelişmesi ve tanıtılmasını hedeflediklerini belirten Yavaş, “Ortak akıl ile Ankara’nın her alanda olduğu gibi sağlık ve turizm alanında da hak ettiği yere gelmesi için tüm paydaşlarımız ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'a Anlamlı Ödül

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara'nın Başkent oluşunun 98. yıl dönümünü tüm gün süren çeşitli etkinliklerle kutladı. Yenimahalle Belediyesi ile Ankara Kulübü Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Mazlum Dünyanın Kalbi, Başkent Ankara Galası”nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a “Ankara’ya Değer Katanlar” ödülü verildi. Ankara Kent Konseyi (AKK) Gençlik Parkı’nda “Ankara Projeleri Sergisi”ne, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ise Atatürk Kapalı Spor ve Sergi Salonu’nda Kent Orkestrası ve Sümer Ezgü’nün özel konserine ev sahipliği yaptı. Yavaş, konseri üniversiteyi Ankara’ya okumaya gelen öğrencilerle birlikte izledi.

Devamını Oku

Türkiye’nin En Kapsamlı Deprem Araştırması İzmir’de Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kenti afetlere dirençli hale getirme hedefi doğrultusunda depremsellik araştırması yapılması ve zemin davranış modelinin çıkartılması için kara ve denizde çalışmalar başlatıldı. Başkan Tunç Soyer, şu ana kadar kentin depremselliğine yönelik sağlıklı verilerin bulunmadığını belirterek “Bu çalışmalarla İzmir'in depremselliği ile ilgili çok somut ve net bilgilere ulaşacağız. Böylece bu şehrin gelecek yüzyıl içerisinde nasıl yapılaşması gerektiği belirleyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’ın Başlattığı “Başkent Kart” Uygulaması Devam Ediyor

Başkent’te ‘bir elin verdiğini diğeri görmeyecek’ diyerek sosyal yardım anlayışını kökten değiştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “Başkent Kart” uygulaması devam ediyor. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda ihtiyaç sahibi vatandaşlara bundan sonra yakacak yardımının Başkent Kart üzerinden yapılacağını açıklayan Yavaş, “Kapı kapı kömür dağıtma devri Ankara’da sona erdi. 28 bin 609 ihtiyaç sahibi ailenin Başkent Kartlarına kömür alımına özel 2 bin 150’şer TL‘den toplamda 61 milyon 509 bin 350 TL yatırdık” dedi.

Devamını Oku

Hentbolda Avrupa Heyecanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Hentbol Takımı, EHF Avrupa Hentbol Federasyon Kupası (EHF Cup) maçında 16 Ekim’de deplasmanda Çekya temsilcisi HCB Karvina ile karşılaşacak.

Devamını Oku

Uluslararası Kadın Sempozyumu İzmir'de

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yeşilyurt semtinde yarın açılışını yapacağı Mustafa Necati Kültür Merkezi’nin ilk etkinliği Uluslararası Kadın Sempozyumu olacak. 15-16 Ekim 2021 tarihlerindeki sempozyumda farklı coğrafyalardan kadınlar kendi mücadelelerini aktaracak.

Devamını Oku

Tunç Soyer’den Depremzedelere Emsal Müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Bayraklı Belediye Meclisi’nde alınan emsal artışını onaylaması sonrası, diğer ilçelerdeki depremzedelerin beklediği müjde Başkan Tunç Soyer’den geldi: “Kent genelinde, depremde ağır veya orta hasar görmüş binaların tamamına parsel bazında emsal artışı verilmesi teklifini, önümüzdeki ilk meclise sunacağım.”

Devamını Oku

Maden Sektörü İzmir'de Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9. MINEX Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı'nın açılışına katıldı. Başkan Soyer, “Ekonomik kalkınma modelimizin merkezinde; kaynakların kullanımını, bilim ve teknolojideki gelişmelerle harmanlayan yenilikçi düşünce ve inovasyon yer alıyor. Dolayısıyla kalkınma adına kaynakları sınırsız şekilde kullanmayı hak gören bir anlayışın tümüyle karşısındayız” dedi.

Devamını Oku

Ankara’nın Başkent Oluşunun 98. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümü Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ankara Valisi Vasip Şahin ve devlet erkanı ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2. TBMM binasında düzenlenen törende Başkentlilere seslenerek, “Bizler bir yandan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının sonsuz emanetine sahip çıkarak tarihimize olan sorumluluğumuzu yerine getirirken, bir yandan da bu kenti yine milletimizin geleceğine ışık tutacak şekilde birlikte büyütmeli, geliştirmeli ve yönetmeliyiz” dedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından gün boyu Ankara Metrosu’nda Ankara Marşı çalınırken, Başkent’in cadde ve bulvarları ise Türk bayraklarıyla donatıldı.

Devamını Oku

İZDENİZ’in İlk Kadın Güverte Personeli Çokoğullu: Erkeğin Yaptığı Her İşi Kadın Da Yapar

Dümen tutuyor, halat bağlıyor, araç yerleştiriyor. “Tabuları yıkmak gerek. Erkeğin yaptığı her işi kadın da yapar” diyerek İZDENİZ’in ilk kadın güverte personeli olarak iş başı yapan Tuğba Çokoğullu’nun hayali kaptan olmak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz POMEM Kurslarında Ek Kontenjan Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Sınavına katılacak adaylara yönelik başlattığı ücretsiz parkur hazırlık kurslarına devam ediyor. Bekçilik mülakatına katılacak adayların da ilk kez yararlanabileceği POMEM kursu için yoğun talep nedeniyle ek kontenjan açıldı. Kursa katılmak isteyen adaylar, 15 Ekim 2021 tarihinde ‘www.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Cumhuriyetin 100. Yılına Yakışır Anıt Başkent'te Yükselecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir anıt inşa etmek için çalışmalarına başladı. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Dikmen Çaldağ bölgesinde inşa edilecek anıt için yarışma sürecini başlattı. “2023 Cumhuriyetin 100. Yılı Anıtı Yarışması”nın taslak şartnamesini hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayına kadar Türkiye’nin dört bir tarafından yapılacak başvuruları kabul edecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Çocuk Gündüz Bakımevlerine Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan 4 Çocuk Gündüz Bakımevi’nde yeni eğitim-öğretim dönemi başladı. Alanında uzman eğitmenleriyle 37-66 aylık çocuklara hizmet verilen çocuk gündüz bakımevlerinde, çocuklar eğitimlerine devam ederken doyasıya eğlenme fırsatı da buluyor.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Çiftçiye Yerel Buğday Dağıtımına Başlıyor

İzmit Belediyesi ve İzmit Ziraat Odasının ortaklaşa yürüttüğü Yerel Buğday Tohumu Deneme Projesi kapsamında öne çıkan “Nusrat” cinsi buğday tohumunun dağıtımı 15 Ekim’de başlıyor

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Ankara'nın Başkent Oluşunun 98. Yıl Dönümü Mesajı

“Kuruluşumuzun, kurtuluşumuzun ve hürriyetimizin simgesi Ankara’mızın başkent oluşunun 98. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

Devamını Oku

Başkentli Miniklere Böceklerle Ekoloji Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi iş birliğiyle Gölbaşı Tarım Kampüsü’nde Başkentli çocuklara yönelik “Böceklerle Ekoloji Eğitimi” verildi. Doğayı ve böcekleri çocuklara sevdirmek ve yakından tanıtmak amacıyla düzenlenen ücretsiz eğitime katılan minikler, birbirinden öğretici etkinlikler eşliğinde doyasıya eğlendi.

Devamını Oku

Başkent'te Parklarda Spor Yoğun İlgi Görmeye Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te spor yapılmasını teşvik eden projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla 37 park ve rekreasyon alanında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz spor faaliyetleri, haftanın 6 günü 07.30-11.30 saatleri arasında Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın uzman antrenörleri ve beden eğitimi öğretmenleri eşlinde sürdürülüyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir 'den Dünya Kız Çocukları Günü'ne Özel Etkinlikler

“11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. EGO Genel Müdürlüğü’nün Macunköy Metro İşletme Müdürlüğü’nde ağırladığı kız çocukları gönüllerince eğlendi. Yaptıkları resimleri vagon camlarına asan minikler, metro ile gezerek şarkılar söyledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Kadın Aile Şube Müdürlüğü ile Uçan Süpürge Vakfı’nın organizasyonu ile de 37 çocuğun karikatürleri Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başladı.

Devamını Oku

Sanayicilerden Tunç Soyer’e Hizmet Teşekkürü

BASİFED Yönetim Kurulu üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret ederek kentte yürüttüğü çalışmalardan ötürü kendisine teşekkür etti. Başkan Soyer, “Bu bizim görevimiz. Bir tek şey istiyorum, İzmir sanayinin kalesi olsun” dedi.

Devamını Oku

Başkent Drift ve Otomobil Festivali'ne Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yenimahalle Belediyesi ve Yer6Fest Girişimcileri iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye’nin en büyük “Drift ve Otomobil Festivali”, Başkentli otomobil tutkunlarına unutulmaz anlar yaşattı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Müzikli Gençlik Buluşması

Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi, ‘gençlik buluşması’ organizasyonuna imza atarak Başkent’e üniversiteyi okumaya gelen gençleri bir araya getirdi. Karadenizli sanatçı Selçuk Balcı ve Ankara Kent Orkestrası’nın Gençlik Parkı’nda gençler için verdiği müzik ziyafetine; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ da katılarak sürpriz yaptı.

Devamını Oku

Tunç Soyer 10 Ekim Anıtı’nın Açılışında Konuştu

10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde katledilen 103 yurttaşın anısını yaşatmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 10 Ekim Anıtı ve Anma Yeri törenle açıldı. Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yitirdiğimiz canların emanetine koşulsuz şartsız sahip çıkarak onların barış hayalini gerçekleştirmeyi görev addediyoruz. Savaşa karşı barışı, baskıya karşı özgürlüğü ve sömürüye karşı emeği yılmadan ve korkmadan savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Tiyatroları Mansur Yavaş'ın Katılımıyla Yeni Sezona Açıldı

Ankara Tiyatroları’nın sezon açılışı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin organizasyonuyla şenliğe dönüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı ve Gazi Park’ta düzenlenen açılış şenliğine,7’den 70’e Başkentliler yoğun ilgi gösterdi. Yavaş, “Bizler sanatçılarımızı özledik, oyunları özledik, onlar da alkışları özlediler. Şimdi bizler tekrar sanata saygı duyan bir yönetim olarak inşallah Ankaralı hemşehrilerimizi sanatın her dalıyla buluşturmak istiyoruz ve perde diyorum” dedi.

Devamını Oku

Türkiye'nin Bu Yıl En Büyük Arpa Ve Buğday Tohumu Desteği Başkent'te Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “En büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyerek Başkent’te başlattığı kırsal kalkınma hamlesi hız kesmeden devam ediyor. 25 ilçede 17 bin 270 çiftçiye buğday ve arpa tohumu dağıtacaklarını açıklayan Yavaş, “Türkiye’nin 2021 yılındaki en büyük tohum dağıtımı programına başladık. Ankara genelinde 567 bin 420 dönümlük alanı 12 bin ton buğday ve arpa tohumu ile buluşturuyoruz. Bizim desteklerimiz çiftçilerimizin emekleriyle buluştukça hem üreticimiz hem da Ankara’mız kazanacak” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Atık Yaş Sebze Ve Meyveleri Gübreye Dönüştürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi sürdürülebilir çevre projelerine hız kesmeden devam ediyor. Çevre dostu uygulamalarına bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi, “Topraktan aldığımızı toprağa verelim” sloganı ile Ankara Toptancı Hali’ndeki atık yaş ve sebzeleri çöpe atmadan gübre üretiyor. Geri dönüştürebilen hiçbir ürünü ziyan etmeyeceklerini belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu amaçla sebze halinden topladığımız atık sebze ve meyveleri organik gübreye dönüştürerek çiftçimize dağıtacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sportif Yetenek Ölçümüne Yeniden Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin çocuklarına sporda fırsat eşitliği sunmak için çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi 8-10 yaş arasındaki çocukların sportif yeteneklerini keşfetmek ve kabiliyetleri doğrultusunda doğru branşa yönlendirmek için yaptığı “Sportif Yetenek Ölçümü ve Spora Yönlendirme Programı”na yaklaşık iki yıllık pandemi döneminden sonra yeniden başladı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Binlerce Öğrenciye Sıcak Karşılama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın üniversite adayı gençlere “Üniversite Ankara'da Okunur” çağrısı üzerine harekete geçen BUGSAŞ ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Gençlik Meclisi, AŞTİ’de dayanışma standı kurdu. AKK Gençlik Merkezi üyeleri, 27 Eylül-6 Ekim 2021 tarihleri arasında Başkent’e yeni gelen binlerce öğrenciyi karşılayarak bilgilendirirken kente daha hızlı uyum sağlamalarına da yardımcı oldu.

Devamını Oku

Ankara Akkuzulu Ve 4 Mahalle Kesintisiz İçme Suyuna Kavuşacak

ASKİ Genel Müdürlüğü, kuraklığa bağlı olarak özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını çözmek amacıyla Çubuk’un mahallelerinde altyapı atağı başlattı. İlçeye döşenen yaklaşık 5 kilometrelik içme suyu hattı sayesinde Akkuzulu Mahallesi ile birlikte Kapaklı, Eskiçöte, Akbayır ve Küçükali Mahallesi de sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşacak.

Devamını Oku

Ankara FOMGET'te Yeni Dönem Halk Oyunları Kurs Kayıtları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yöresel kültürün önemli parçalarından biri olan halk oyunlarının unutulmaması ve gelecek kuşaklara aktarılması için verdiği eğitimlere devam ediyor. Birçok ödül ve dereceye sahip Folklor Müzik Gençlik Topluluğu ve Gençlik Spor Kulübü (FOMGET), Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait halk oyunlarını 7’den 70’e Başkentlilerle buluşturmak amacıyla açtığı kurslar için yeni dönem kayıt sürecini başlattı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden “Ankara Farkındalığa Koşuyor” Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi (AKK) ve SERÇEV (Serebral Palsili Çocuklar Derneği), ‘6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü’ kapsamında “Ankara Farkındalığa koşuyor” adlı etkinliğe imza attı. Gençlik Parkı’nda düzenlenen etkinlikte, serebral palsili bireyler gönüllülerle bir araya gelerek koşu yarışmasında doyasıya yarıştı.

Devamını Oku

Türkiye'nin En Büyük Otomobil Festivali Başkent'te Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yenimahalle Belediyesi ve Yer6Fest Girişimcileri iş birliğiyle üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük “Drift ve Otomobil Festivali” Başkent’te başlıyor. Otomobil sporlarına gönül veren yarışseverleri bir araya getirecek olan etkinlik, 9-10 Ekim tarihleri arasında A City Premium Outlet’te gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İlçelere 240 Milyon Liralık Ulaşım Yatırımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin birçok ilçesinde aşırı yağışlar nedeniyle yıkılan dere üzerlerindeki taşıt ve yaya köprülerini yenilemek için dev bir yatırım atağı başlattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yaklaşık 240 milyon liraya mal olacak çalışmalar kapsamında 70’e yakın noktada yeni taşıt ve yaya köprüsü yapacaklarını bildirdi. Çapları taşkın riskini azaltacak şekilde inşa edilecek yeni taşıt ve yaya köprüleri vatandaşların güvenli ve rahat ulaşımını sağlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmir Kent Konseyi’nin Yeni Hizmet Binasını Açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kent Konseyi'nin yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Kent Konseyi’nin önemine vurgu yapan Başkan Soyer, “Teksek yalnızız, birlikteysek tamız. Kent konseyleri ve yerel yönetimler bunu mümkün kılan en önemli yapılar” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 30 İlçede 1500 Okula Spor Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in eğitim ve spor kenti İzmir hedefi doğrultusunda okullara spor malzemesi desteği başladı. Bergama'nın ardından Kınık'ta dağıtımlarını tamamlayan Büyükşehir, 30 ilçede toplam bin 500 okula spor malzemesi ulaştıracak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Arıcılıkta Kışlatma Eğitimlerine Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankaralı tüketicilere sağlıklı ve kaliteli bal ulaştırmak amacıyla üreticilere yönelik verilen arıcılık eğitimleri devam ediyor. Kovan arılarının kışa daha hazır şekilde girip, ilkbahara kadar sağlıklı genlere sahip olması için Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, A.Ü. Veteriner Fakültesi ve Ankara Arı Yetiştiricileri Birliği iş birliğiyle düzenlenen “Kışlatma Eğitim Programı”na Beypazarı’ndan başlandı.

Devamını Oku

“Şeyh Bedreddin” Filminin Galası İzmir'de Yapıldı

Şeyh Bedreddin’in hayatını konu alan ve 8 Ekim’de vizyona girecek "Hakikat Şeyh Bedreddin" filminin galası, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkısıyla İzmir Sanat'ta yapıldı. Galaya İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu katıldı.

Devamını Oku

Başkent'te Bir İlk: Sincan Kedi Tedavi Ünitesi ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının bakım ve beslenmesinden yaralı hayvanların tedavisine kadar birçok alanda hizmet vermeyi sürdürüyor. Başkent’te bir ilke daha imza atan Büyükşehir Belediyesi, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde “Sincan Kedi Tedavi Ünitesi ve Rehabilitasyon Merkezi”ni hizmete açtı. Sahipsiz, travmaya maruz kalmış yaralı kedileri tedavi ederek kısırlaştırma işlemlerini yapacak olan merkez, rehabilitasyonu tamamlanan kedileri ise sahiplendirecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Etkinlik Takvimini Açıkladı

Ankara Kent Filarmoni Orkestrası’nın düzenlediği görkemli bir konserle sanat sezonunun açılışını yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te ekim ayı etkinlik takvimini de açıkladı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı çeşitli sahneleyeceği tiyatro oyunları ve konserlerle Başkentlileri buluşturacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Özel Hastanelerle El Ele

Ankara Büyükşehir Belediyesi hayvan dostu uygulamalarıyla sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor. Sahipsiz sokak hayvanlarının sağlığı için gönüllü hayvanseverler ve ilçe belediyeleriyle iş birliği sürecini sürdüren Büyükşehir Belediyesi şimdi de Özel Hayvan Hastaneleri Derneği (OHHAD) ile sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasına yönelik iş birliği protokolü imzaladı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Karaca Sineması’na Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde kapanma tehlikesiyle karşı karşı karşıya kalan Karaca Sineması’na destek olmak için aldığı sinema biletlerini bizizmir.com üzerinden İzmirlilere armağan ediyor.

Devamını Oku

FOMGET Kadın Futbol Takımı Sezona Hazır

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Kadın Futbol Takımı’nın yeni sezon tanıtımı Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. 2021-2022 sezonuna şampiyonluk iddiasıyla hazırlanan FOMGET Kadın Futbol Takımı ve yöneticileri basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Devamını Oku

Ulus Posta Caddesini Yeniden Canlandıracak proje Hayata Geçiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, Başkent’in tarihi kent merkezi olan “Posta Caddesi”ni yeniden canlandıracak proje için düğmeye bastı. Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde bir araya gelen bölge esnafı dahil tüm paydaşlar “Posta Caddesi Sağlıklaştırma ve Cephe Yenileme” projesine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi 2 Yaşında

Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi 2. Olağan Genel Kurulu, Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkent'te engelli vatandaşların refah içinde ve etkin bir şekilde yaşayabilmesi, yaşadıkları sorunların tespit edilebilmesi amacıyla erişilebilir bir Başkent yaratmayı hedefleyen Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi, 2. yaşını doldurdu.

Devamını Oku

Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi İçin Macaristan'a Gidiyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin (YBYK) Fransa Strazburg’da yapılacak Genel Kurul toplantısı öncesinde 4-5 Ekim 2021 tarihlerinde Macaristan'ın Vişegrad şehrindeki Büro Toplantısı’na katılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'de Kadın İstihdamı Artıyor: Toplu Ulaşımda Kadın Eli

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kadın istihdamını teşvik eden uygulamaları ile Başkent’te kadın istihdamı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl 10 kadın sürücüyü istihdam eden EGO Genel Müdürlüğü, 15 yeni kadın sürücüyü daha filosuna katmaya hazırlanıyor. Sözlü ve uygulamalı eğitime tabi tutulan kadın sürücü adayları arasından başarılı olanlar, direksiyon başına geçerek iş başı yapacak.

Devamını Oku

Türkiye- Macaristan Spor Tarihi Sergisi Başkentlilerle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, farklı ülke ve kültürlerin tanıtımına yönelik sanatsal çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Macaristan Büyükelçiliği, Macaristan Olimpiyatlar ve Spor Müzesi, Gül Baba Türbesi Mirasını Koruma Vakfı ve İstanbul Macar Kültür Merkezi iş birliğiyle Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde Türkiye-Macaristan futbol tarihini anlatan “Yeşil Sahada Kardeşler-Birlikte Karşılaşmada” konulu sergi açıldı. Sergi, 27 Ekim tarihine kadar açık kalacak.

Devamını Oku

Sardis Ödülleri Belli Oldu: Başkent Kart'a Altın Ödül Yağdı

Aldığı ödüllere bir yenisini daha ekleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi özellikle sosyal sorumluluk projeleriyle büyük beğeni topluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından sosyal yardım alan ailelere yönelik başlatılan ‘Başkent Kart’ uygulaması Sardis Ödülleri kapsamında 3 altın ödül aldı.

Devamını Oku

Feza Gürsey Bilim Merkezi Başkentli Miniklere Bilimi Sevdiriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Feza Gürsey Bilim Merkezi, normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte bilimi sevdirmek amacıyla Başkentli çocuklara uygulamalı eğitimler veriyor. Feza Gürsey Bilim Merkezi uzman rehberleri son olarak Polatlı İstiklal Ortaokulu’ndaki öğrencilere bilimin eğlenceli yanını deneyler yaparak gösterdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Yurt Ve Otellere Yerleştirilen Öğrencilere Konser Sürprizi

Ankara Büyükşehir Belediyesi üniversite okumak için Ankara’ya gelen ancak barınma sorunu yaşayan öğrencilere konser sürprizi yaptı. Büyükşehir Belediyesi, kiraladığı yurt ve otellerde kalan öğrencileri son olarak ünlü sanatçı Haluk Levent ve Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu’nun konserine götürerek misafir etti.

Devamını Oku

Deprem Ve Yangın Uzmanları İzmir'de Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve meslek odaları tarafından düzenlenen “Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu” başladı. İki günlük sempozyumda orman yangınları, deprem ve sel gibi afetlerin önlenmesine yönelik çalışmalar masaya yatırılıyor.

Devamını Oku

Elektronik Müzik Festivali Gençlerden Yoğun İlgi Görüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkentli gençlerden gelen talepler doğrultusunda Türkiye’de ilk kez düzenlediği ‘Elektronik Müzik Festivali’ yoğun ilgi görüyor. Son olarak DJ Sayınerr’in 30 Ağustos Zafer Parkı’nda, Fred Lenix’in Seğmenler Parkı’nda, Murat Uğurlu’nun Mogan Park’ta, Günce Acı’nın Altınpark’ta, Ongun Tütüncü’nün Gençlik Parkı’ndaki performansları gençlerden tam not aldı.

Devamını Oku

Soyer İEKKK'da Kültür Zirvesi'ni Anlattı: Asıl Hikaye Şimdi Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İEKKK toplantısında 9-11 Eylül'de kentte düzenlenen Dünya Belediyeler Birliği Kültür Zirvesi'ne ilişkin değerlendirme yaptı. Başkan Soyer, “Biz aslında öyle bir sorumluluk üstlendik ki zirvenin bitmesiyle kendimiz için İzmir için yeni bir başlangıç yaptık. Asıl hikaye şimdi başlıyor” dedi.

Devamını Oku

Başkent'in İlk Kaykay Parkı Kapılarını Kaykayseverlere Açtı

Spor ve sporcuları destekleyen projeleri birer birer hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, gençlerden gelen yoğun talep üzerine yapımını tamamladığı ve grafitilerle süslediği Başkent’in ilk betonarme Kaykay Parkı’nın kapılarını açtı. Kaykayseverler, Çankaya Çukurambar Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin 400 metrekarelik alana kurulu uluslararası standartlardaki Kaykay Parkı’nda düzenlenen ilk etkinlikte bir araya geldi.

Devamını Oku

Başkent'te Her Şey Sağlık İçin

Toplum sağlığını önceleyen çalışmalara imza atmayı sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ufuk Üniversitesi ve Kardiyovasküler Akademi Derneği’nin iş birliğiyle ‘29 Eylül Dünya Kalp Günü’ kapsamında Kızılay Metro çıkışındaki sağlık kabininde sağlık taraması uygulaması başlattı. Başkentliler, Kalp hızı-Ritm Takibi, Kan Basıncı ve Oksijen Satürasyonu ile Kilo-Boy İndexi Ölçümlerini 3 Ekim tarihine kadar ücretsiz yaptırabilecek.

Devamını Oku

2. Uluslararası İzmir Alevilik Bektaşilik Günleri Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi 1-3 Ekim tarihleri arasında ikinci kez Uluslararası İzmir Alevilik Bektaşilik Günleri’ni düzenliyor. Programda Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden Alevi toplumunun temsilcilerini bir araya getiren sempozyum, semah gösterisi ve konser yer alıyor.

Devamını Oku

Yurt Arayan Gençlere İzmir Büyükşehir Belediyesi Kapılarını Açtı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından barınma sorunu çeken öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” projesinin ilk aşamasında misafirhanelerin kapıları açıldı. Balçova ve Karşıyaka'daki tesislere yerleşen öğrenciler ve aileleri durumdan duydukları memnuniyeti aktardı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Balkan Festivaline Sporu Da Dâhil Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 15. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültürü Festivali’nin katılımcıları Başkan Tunç Soyer’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan festivalin ruhunda barış olduğunu söyleyen Başkan Soyer, “Bu mirasa sahip çıkacağız. Önümüzdeki yıl festivale sporu da dâhil ederek çok daha görkemli bir festival düzenleyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

11 CHP’li Büyükşehir Belediyesi Ortak Orman Politikası Belirliyor

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının kararıyla oluşturulan “Orman Bilim Kurulu” çevrim içi yaptığı ilk toplantının ardından İzmir Foça’da bir araya geldi. Buluşmanın sonucunda 11 büyükşehir belediyesinin ortak orman politikasının ana çerçevesi tarif edildi. Toplantının çıktıları 2021’in son çeyreğinde bilim kurulu üyelerinin katkılarıyla bir rapora dönüştürülecek ve büyükşehir belediyelerinin imzasıyla ortak deklarasyon halinde yayımlanacak

Devamını Oku

İzmit’te Anne Taksi Hizmeti Sürüyor

Önemli anlarında halkın yanında olan İzmit Belediyesinin ekonomik durumu olmayan vatandaşlara yönelik başlattığı ‘Anne Taksi’ hizmeti aralıksız sürüyor.

Devamını Oku

Seğmen Su İlk Fabrika Satış Mağazasını Açtı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri sağlıklı ve güvenilir ürünlerle buluşturmaya devam ediyor. Almina, Seğmen, İnci ve Günay markalarıyla Gölbaşı Samanyolu evlerinde ilk Fabrika Satış Mağazası’nı açan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Seğmen Su A.Ş., su ürünlerinde de marka olmayı hedefliyor.

Devamını Oku

ASKİ'den Polatlı'nın Yeni Sanayi Bölgesine Altyapı Yatırımı

ASKİ Genel Müdürlüğü, yıllar boyunca ihmal edilen Polatlı ilçesinde içme suyu ve altyapı yatırımlarını sürdürüyor. ASKİ ekipleri, Polatlı’nın yeni sanayi bölgesi olarak bilinen ve geçmişte kanalizasyon taşkınları ile gündeme gelen Gülveren Mahallesi’nde 800 metre atık su, 600 metre de yağmur suyu hattı imalatına başladı. Çalışmalarda sona yaklaşıldığını açıklayan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, bölge esnafı ile de bir araya gelerek alanda incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

Tunç Soyer İtfaiye Haftası Kapsamındaki Törende Konuştu

İtfaiye Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İtfaiyesi’nin başarılarına değindi. Soyer, “İzmir’de son iki yılda yaşamadığımız felaket kalmadı. Bu felaketlerin üstesinden hep birlikte kalktık. Hem İzmir’e hem de ülkemize umut olmayı başardık” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse de itfaiyeciliğin meslek sınıfı kabul edilmesi gerektiğini ifade etti.

Devamını Oku

İzmir Narlıdere Metrosu’nda 14,5 Kilometrelik Tünel İnşaatı Tamamlandı

İzmir’de toplu ulaşımın can damarlarından biri olacak Narlıdere Metrosu inşaatında tünel kazıları bu sabah tamamlandı. Tünel açma makinesi (TBM) toplam 14,5 kilometrelik kazı sürecinin ardından Fahrettin Altay ile Narlıdere arasındaki hattı birleştirdi. İkinci tünelin de ışığa kavuştuğu tarihi an Narlıdere Kaymakamlık İstasyonu’nda düzenlenen törenle ekranlara yansıdı.

Devamını Oku

TDP'li Malgaf: Bu Kurultay Türkiye’ye Örnek Olmuştur

TDP Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, “Partimiz Türkiye’ye örnek olacak bir kurultay gerçekleştirmiştir” dedi.

Devamını Oku

İtfaiye Teşkilatının 307. Yıl Dönümü

İtfaiye Teşkilatı’nın 307. yıl dönümü Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Ankara İtfaiyesi Merkez İstasyonu’nda düzenlenen programa katılan ve itfaiye personelinin fedakarca çalışmalarından övgüyle bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Türkiye’nin en deneyimli ve etkin meslek teşkilatlarından biri olan Ankara İtfaiyesi’nin siz kahraman erlerine bugüne kadar yaptığınız hızlı, özverili ve fedakarca çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi. Arama kurtarma ve yangın tatbikatının yer aldığı programda görevi başında yaşamını yitiren itfaiye erleri dualarla anılırken, itfaiye personeli Türk Kızılayı’na kan bağışında da bulundu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş “Üniversite Ankara’da Okunur” Sözünü Tuttu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrencilere verdiği bir sözünü daha yerine getirdi. “Üniversite Ankara’da okunur” diyerek çağrı yaptığı öğrencilerin barınma sorununu da çözen Yavaş, üniversiteyi okumak için Başkent’e gelen ancak konaklama sorunu yaşayan öğrencileri; Şefkat Evleri, kiralanan otel ve yurtlara yerleştirdiklerini açıkladı. Konferans Salonu’nda karşılanan ve kayıt işlemleri yapılan öğrencilerle bir araya gelen Yavaş, “İnşallah kimseyi açıkta bırakmayacağız. Belediyenin diğer işlerini bir kenara bıraktık önceliğimiz öğrencilerimiz. Bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi de sizin anne ve babanızdır” dedi. Son 3 günde Büyükşehir Belediyesine barınma ihtiyacı için yapılan başvuru sayısı ise 6 bini geçti.

Devamını Oku

Ankara Kent Filarmoni Orkestrası Sanat Sezonunu Açtı

Ankara Kent Filarmoni Orkestrası, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin iş birliğiyle verdiği ilk konserle ‘2021 Yılı Kültür ve Sanat Sezonu’nun açılışını yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası CSO Ana Salonu’nda düzenlenen konsere; büyükelçiler ve yabancı misyon şefleri, gazete ve televizyonların temsilcileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, muhtarlar, ev hanımları, öğrenciler, sosyal yardım alan aileler, büyükşehir bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sanat sezonunun açılış konuşmasını yapan Yavaş, “Bu akşam karşınızda olmaktan büyük bir sevinç duyuyorum. 25 yıl sonra inşallah Ankara’da kültür hayat bulacak. Kültür ve sanatla yaşayacağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Başkent'e Okumaya Gelen Öğrencilere Kent Gezisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan Başkent’e üniversite okumaya gelen öğrencilerin konaklama sorununu çözmek için tüm imkanlarını seferber ederken bir yandan da şehri yakından tanımaları için kent gezileri düzenliyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, AnkaraAks iş birliğiyle “ANKARA101 Kent Yürüyüşleri”nin ilkini gerçekleştirerek öğrencilere Başkent tarihi ve kültürüne ışık tutan 18 yapıyı tanıttı.

Devamını Oku

İzmir’de Kardeşlik Festivali Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “15. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültürü Festivali” büyük bir coşkuyla başladı. Açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, festivalin İzmir’de yapılmasının iki amacı olduğunu ifade ederek, “Birincisi, Atamız’dan bize yadigâr bu eşsiz kültür mirasına sahip çıkmak. İkincisi ise dünya barışına ses vermek” diye konuştu.

Devamını Oku

Malta Büyükelçisi’nden İzmir’e Övgü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret eden Malta Büyükelçisi Theresa Cutajar, “Türkiye'yi bir Avrupa ülkesi, İzmir'i bir Avrupa kenti olarak görüyoruz. İzmir'in Malta'dan bir kent ile kardeş şehir olmasını isteriz” dedi. Başkan Soyer ise İzmir'in Malta'dan bir kent ile kardeş şehir ilişkisi kurmasını olumlu karşıladığını ifade etti.

Devamını Oku

Başkent'te Gece Ulaşıma Saat Ayarı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gece ulaşımında hizmet saatlerinde yeni bir düzenlemeye gitti. EGO Genel Müdürlüğü’nün yaptığı düzenlemeyle, pandemi sürecinde ara verilen ancak normalleşme sürecine girilmesi ve üniversitelerin tekrar açılmasının ardından 27 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren EGO otobüslerinin normal hatlarda son sefer saati 24.00’ten 01.30’a, metro seferleri saat 24.00’ten 01.00’e, otobüslerin metro ring hatları ise 24.00’ten 01.40’a kadar uzatıldı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Engelli Farkındalığı İçin Söylem Kampı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Engelli Politikası Mümkün” vizyonu kapsamında Elim Sende projesine katılan 55 gönüllü genç ile Buca Kaynaklar’da söylem kampı yapıldı. Engelli farkındalığı yaratmak için düzenlenen kampta, sosyal yaşamda sıklıkla karşılaşılan ayrımcı ifade ve önyargılara dikkat çekildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'te İşitme Test, Uygulaması Başlattı

Toplum sağlığını önceleyen çalışmalara imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odyologlar ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneği iş birliğiyle 19-25 Eylül Uluslararası İşitme Engelliler Haftası kapsamında Kızılay Metro çıkışındaki sağlık kabininde ücretsiz “İşitme Değerlendirme Testi” uygulaması başlattı. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, halkı bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Gelin bizi dinleyin, işitme kaybını önleyin” temasıyla vatandaşları 26 Eylül tarihine kadar işitme testi yaptırmaya davet etti.

Devamını Oku

İZBAN'a Yeni İstasyon Geliyor

İzmir’de kent içi raylı sistem ağının önemli halkalarından biri olan İZBAN hattına yeni bir istasyon daha ekleniyor. Yurttaşların taleplerini değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şirinyer ile Kemer istasyonları arasına yeni bir istasyon yapacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bu çalışmanın, mahallelerin sorunlarını dinleyerek taleplerini hızla karşılamayı hedefleyen katılımcı yönetim anlayışının bir sonucu olduğunu vurguladı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Yeni Tarımsal Hamle

Üreticilere ekonomik getirisi yüksek olan alternatif ürünleri yetiştirerek önlerini açan İzmit Belediyesi bu kez salep üretimi için harekete geçti. Durhasan’da deneme dikimi yapılacak salepler için üretici belgesi alındı, birliğe üye olundu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin 3 STK İle Protokol

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesi doğrultusunda Turuncu Dernek, Eşit Yaşam Derneği ve İZİKAD ile kadın çalışmalarının desteklenmesi protokolüne imza attı. Başkan Tunç Soyer, “Kadın hareketinin sadece toplumsal cinsiyet eşitliği değil, iklim krizi ve tüm toplumsal konularda yaşamsal öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Yürüttüğümüz tüm çalışmalarla beraber, bugün imzaladığımız üç protokolün ortak amacı da tam olarak bu” dedi.

Devamını Oku

İzmir Gençlere Kucak Açıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, barınma sorunu yaşayan kentteki üniversite öğrencileri için harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Bornova ve Buca'da iki yurdun kiralandığını duyurmasının ardından “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” adıyla 3 ayrı seçenekten oluşan bir çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Karşıyaka Örnekköy'de bulunan misafirhane de kız öğrencilerin kullanımına ayrılırken öte yandan ihtiyaç sahibi öğrencilerin yurt ihtiyaçlarını daha ucuza karşılayabilmeleri için özel yurt sahipleriyle görüşmelerde belirli bir aşamaya gelindi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Karaköy Mesire Alanı'nı Hizmete Açtı

Ankara’da yeşil alan atağını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Çubuk-1 Barajı’nın yanında yer alan Karaköy Mesire Alanı’nı da Başkent’e kazandırdı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, “Ankara’mızı yeşilin de başkenti yapacağız demiştik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 240 bin metrekarelik bölgeyi hemşehrilerimiz için yeni bir yaşam alanı haline getirdik. Karaköy Mesire Alanı sizleri bekliyor” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer, Pet İzmir 2021’in Açılışında Konuştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fuar İzmir’de kapılarını açan Pet İzmir 2021’in açılışına katıldı. Başkan Soyer, doğa hukuku ve hayvan hakları konusuna dikkat çekerek, “Can dostlarımıza merhamet değil, adalet borçluyuz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Göbeklitepe Fotoğraf Sergisi’nin Açılışına Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Resim Heykel Müzesi ve Galerisi'ndeki Göbeklitepe Fotoğraf Sergisi'nin açılışına katıldı. Başkan Tunç Soyer, İzmir'in böyle bir sergiye ev sahipliği yapmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Ve İlçe Belediyeler Sokak Hayvanları İçin El Ele

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gönüllü hayvanseverlerle olduğu kadar ilçe belediyeleriyle de iş birliği yaparak sokak hayvanlarının sağlığını korumaya öncelik veriyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Polatlı Belediyesi’nden sonra Şereflikoçhisar Belediyesi ile birlikte ilçede yaşayan sokak hayvanlarına kısırlaştırma desteği başlattı.

Devamını Oku

Engelsiz Kreş Projesi Son Sürat Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, insan odaklı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. PORTAŞ. A.Ş. tarafından yaptırılan “Engelsiz Kreş Projesi” inşaat çalışmalarında yüzde 37’lik ilerleme sağlandı. “Yeşil bina” özelliğiyle çevre dostu olacak şekilde inşa edilen kreşlerden 0-3 yaş grubu görme, işitme ve fiziksel engelli çocuklar yararlanabilecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer Otomobilsiz Kent Günü Etkinliklerinde Konuştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 22 Eylül Otomobilsiz Kent Günü’nde düzenlenen yürüyüşe katıldı. “Otomobilsiz ve İnsan için Kentler Söyleşisi’nde konuşan Soyer “Şehirleri, insanların içinde huzurlu yaşayacağı alanlar olarak tasarlamak gerekiyor. Dünya’nın ilk Cittaslow Metropolü olma yolundaki İzmir’in içinde keyifle yürünebilen bir kent olması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Haydi Çocuklar Meclise: 26. Dönem Çocuk Meclisi Başvuruları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisinin yeni dönem başvuruları başladı. 9-14 yaş arası çocukların 22 Ekim 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecekleri Çocuk Meclisinin 26. dönem üyeleri, 31 Ekim’de gerçekleştirilecek seçimle belirlenecek.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk: Ankara Büyükşehir'den Elektronik Müzik Festivali

Başkentli gençlerin taleplerini dikkate alan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de elektronik müzik festivali başlatarak bir ilke imza attı. DJ Ugr’un performansıyla Ankara Kalesi’nde başlayan festivale gençler yoğun ilgi gösterirken, elektronik müzik dalgaları 30 Eylül tarihine kadar kent genelinde yankılanacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Polatlı'da Muhtarlarla Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, muhtarlarla bir araya gelerek hem ilçe sorunlarını yerinde dinlemeye hem de yeni projeler hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Yavaş, ilçe gezileri kapsamında bu kez Polatlı’da muhtarlarla buluştu.

Devamını Oku

Avrupa Hareketlilik Haftası'nda Başkentli Öğrenci Ve Ailelerine Bisiklet Sürüş Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa Türkiye Delegasyonu’nun iş birliğiyle düzenlenen “Avrupa Hareketlilik Haftası” Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Sağlıklı yaşamı teşvik etmek ve bisiklet kullanımını artırmak amacıyla Batıkent Bisiklet Kampüsü’nde Sincan Yenikent İlköğretim Okulu’ndan gelen 25 öğrenci ve ailelerine hem teorik hem uygulamalı ‘Bisiklet Sürüş Eğitimi’ verildi.

Devamını Oku

İzmir'de ''İşte Benim Zeki Müren''

“Sanat Güneşi” Zeki Müren yaşama veda ettiği yerde İzmir Kültürpark'ta düzenlenecek etkinlikle anılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Cuma akşamı yapılacak konserde Zeki Müren şarkıları seslendirilecek.

Devamını Oku

Ankara İvedik-Polatlı İçme Suyu Hattının 21 Kilometresi Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 yıldır susuzlukla boğuşan Polatlı ilçesinin kaderini değiştirecek ve 550 milyon TL’ye mal olacak projenin tamamlanması için yoğun mesai harcıyor. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Polatlı’yı temiz, sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşturacak yaklaşık 107 kilometrelik “İvedik-Temelli-Polatlı Arası İçme Suyu İletim Hattı, Depo, Terfi İstasyonları ve Tesislerin Yapım İşi” kapsamında sürdürülen çalışmalarda 21 kilometrelik imalatın tamamlandığını açıkladı.

Devamını Oku

Ankaralılar Teker Teker Yeşil Alanlara Kavuşuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Başkentlilerin yıllardır hasret kaldığı yeşil alanların sayısını her geçen gün artıran Büyükşehir Belediyesinin yeni çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarıyla halka açtığı “30 Ağustos Zafer Parkı”, “Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı” ve “Gazi Park” görenleri hayran bırakıyor.

Devamını Oku

İzmirli Çocuklar Yaz-Kış Spor Yapacak

Yaz Spor Okulları projesi kapsamında 25 branşta dokuz bine yakın çocuğa eğitim veren İzmir Büyükşehir Belediyespor şimdi Kış Spor Okulları’nı hizmete aldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Karavan Parkları Kısa Sürede Karavan Tutkunlarının Gözdesi Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurtboğazı Barajı ve Mavi Göl’de açtığı karavan parklarla karavan tutkunlarını sevindirdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılışı yapılan iki karavan park, kısa sürede karavan tutkunlarının gözde mekanı haline geldi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gazileri Unutmadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi gazi ve yakınlarını 19 Eylül Gaziler Günü’nde yalnız bırakmadı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, üzerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "Gaziler Gününüz Kutlu Olsun" notunun yer aldığı 3 bin 500 çiçekle gazi ailelerinin kapılarını çaldı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Projeleri Ödül Aldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri ödül aldı İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması”nda üç ödül birden kazandı.

Devamını Oku

Meral Akşener ve İzmit Belediye Başkanı Hürriyet İZGİM’i Birlikte Açtı

İzmit Belediyesi’nin kadınları ekonomik ve sosyal açıdan desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Kadın Girişimciler Merkezi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla düzenlenen görkemli törenle açıldı. Hürriyet’in çalışmalarının bugüne kadar başarılı olduğunu belirten Akşener, “Birlikteliğimiz sürecek” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Gaziler Günü Törenine Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gaziler Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene katıldı.

Devamını Oku

Başkentli Minikler “Çocuklar İçin Sürüş Şenliği”ne Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla “Çocuklar İçin Sürüş Şenliği” etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Başkentli çocuklar Adnan Ötüken Parkı’ndan Anıtpark’a doğru 1,5 kilometrelik bisiklet yolunda pedal çevirdi.

Devamını Oku

400 Motosiklet Tutkunu Gaziler İçin Turladı

Harley Owners Group (HOG) Ankara Chapter tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyinin katkılarıyla ‘Gaziler Sürüşü’ etkinliği düzenlendi. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen sürüş etkinliğine Türkiye’nin dört bir yanından Başkent’e gelen motosiklet tutkunları katıldı. Motorcular, şehit yakınları ve gaziler ile birlikte Ankara turu yaptıktan sonra Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıktılar.

Devamını Oku

Başkent'te ''Dünya Temizlik Günü'' Etkinliği

Ankara Kent Konseyi, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla temiz çevre bilincinin önemine dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinliği düzenledi. Çok sayıda gönüllünün de katıldığı etkinlikte, kent genelindeki 14 noktada çevre temizliği yapıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Gazileri Duygulandıran Anons

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, kahraman gaziler ve şehit yakınları için otobüslerde hafta boyu sürecek "Bu vatan size minnettar" anons uygulamasını başlattı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Çiftçilere Aronya Fidanı Dağıtacak

İzmit Belediyesi, Alternatif Ürünler Bahçesi’nde yaptığı adaptasyon çalışmasında kentin iklim ve toprağına uygun olduğunu belirlediği aronya bitkisinin fidanını yüzde 90 hibeyle çiftçilere dağıtacak. Başvurular pazartesi günü başlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Birbirimize Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP’li ilçe belediye başkanları ve il yönetimi temsilcileri ile Foça’daki koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Toplantı sonrasında konuşan Başkan Tunç Soyer “Aramızdaki iletişimin İzmir için, memleket için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Birbirimize sahip çıkmaya, daha sıkı iletişim içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Öğrencilere Giyim Desteği

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte kentte eğitim gören binlerce çocuğa giyim çeki desteği verdi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz'dan 100. Yıllar Mesajı

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Kent Konseyi’nin kuruluşundan bu yana Ankara’nın tanıklık ettiği tarihimizin dönüm noktasını olan 27 Aralık 1919 Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi, 12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü, 22 Ağustos-13 Eylül 1921 Sakarya Meydan Muharebesi Zaferi’nin 100. yıllarını kutladıklarını ifade ettiği açıklamasında “ ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ dediğimiz Kurtuluş Savaşı’nın bütün kırılma anları Ankara’da yaşandı. Bu sebeple Ankara’nın, milli mücadelenin karargâhı olduğunu vurgulayarak hafızaları tazeledik “dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Daha Güzel Bir Türkiye'yi Birlikte Yaratacağız

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi Grand Plaza'da örgütlü bulunan Toleyis, Tek Gıda İş ve Tez Koop İş sendikaları arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Yaklaşık 600 işçiyi kapsayan sözleşme, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katıldığı törenle imzalandı. Başkan Soyer, “Daha çok çalışarak, işimizi daha iyi yaparak daha güzel bir Türkiye'yi birlikte yaratacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İlçelere 5 Bin 500 Çöp Konteyneri

İzmir Büyükşehir Belediyesi "Daha temiz bir İzmir" için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl ilçe belediyelerine 6 bin adet yeni çöp konteyneri dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da 5 bin 500 konteyner hibe etti.

Devamını Oku

Avrupa Hareketlilik Haftası Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi 16-22 Eylül tarihleri arasında birçok kentle aynı zamanda Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutluyor. Teması “Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” olan hafta boyunca yürümeyi ve bisiklete binmeyi teşvik eden etkinlikler düzenlenecek. 22 Eylül’de ise bisiklet kiralama sistemi BİSİM bünyesindeki bisikletler ücretsiz kullanılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Çiftçinin Yanında: 17 Bin 270 Kişiye 12 Bin Ton Buğday Ve Arpa Tohumu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 25 ilçede toplam 17 bin 270 kişiye 12 bin ton buğday ve arpa tohumu dağıtacak. ABB Başkanı Mansur Yavaş konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kuraklık ve dolu yağışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin yaralarına bir nebze de olsa merhem olabilmek için çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer’den Üniversite Öğrencilerine Müjde

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik burs projesini hayata geçiriyor. Ailesi İzmir’de yaşayan 5 bin öğrenciye sekiz ay boyunca toplam 3 bin 200’er liralık eğitim yardımı yapılacak. Başkan Soyer, “Geleceğin dünyasını şekillendirecek çocuklarımız ve gençlerimiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz“ dedi.

Devamını Oku

Avrupa Hareketlilik Haftası Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Türkiye Delegasyonunun destekleriyle “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” temasıyla tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası”nı çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden ve bir Avrupa komisyonu girişimi olan “Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinlikleriyle, belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesi hedefleniyor. EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş konuşmasında, “Otomobiller tarafından kuşatılan, otomobil odaklı bir kent yerine merkezine insanı koyan insan odaklı bir kent olmayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi “İşaret Dili Öğreniyorum Projesi”ne Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Kent Konseyi (AKK) ve EGO Genel Müdürlüğü, işitme engelli vatandaşların iletişim kurarken yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve bu sorunları en aza indirgemek amacıyla “İşaret Dili Öğreniyorum Projesi”ni hayata geçirdi.

Devamını Oku

Soyer: İki Fuar Tekstil Sektörüne Nefes Ve Hayat Verecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fashion Prime ve Fashion Tech fuarlarının açılışını yaptı. Sektöre desteklerinin artarak süreceğini belirten Başkan Tunç Soyer, “İki bütünleşik fuar olarak ele aldığımız Fashion Prime ve Fashion Tech pandemi sonrasında tekstil sektörüne yeni bir nefes ve hayat verecek” dedi.

Devamını Oku

Basmane Hamamı'nın Kapıları Evsizlere Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi sürdürdüğü geçici barınma hizmetinin yanı sıra kentteki evsizler için Tarihi Basmane Hamamı’nın kapılarını da açtı. Basmane Hamamı pazartesi ve perşembe günleri barınma sorunu yaşayanlara hizmet veriyor. Uygulama kapsamında giyim desteği sağlanıyor, temizlik ve kuaför ihtiyaçları karşılanıyor.

Devamını Oku

32. BERKSAV Kültür Ve Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, 32. BERKSAV Kültür ve Sanat Ödülleri törenine katıldı. Törende konuşan Özulsu, Bergama'nın tarihi ve kültürel zenginliğini daha iyi yerlere taşımak için çalıştıklarını söyledi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ebeveyn Akademisi Kurdu

İzmir Büyükşehir Belediyesi “çocuk dostu belediye” anlayışı kapsamında çocukların sağlıklı bir aile ortamında yetişmeleri için Ebeveyn Akademisi kurdu. Akademinin Gebelik Okulu programı 24 Eylül’de başlayacak. Yüz yüze ve çevrim içi yapılacak eğitimlerle anne ve babaların gebelik döneminden 3 yaşa kadar olan süreçte merak ettiği bilgilere ulaşması amaçlanıyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Kuraklığa Karşı "Yağmur Bahçeleri"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratma vizyonu çerçevesinde iklim krizi ve kuraklığa karşı bir dizi önlem alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Güzelbahçe’de Kahramandere ve Mustafa Kemal mahallelerinde hayata geçireceği ekolojik parklarda, Buca’da yapımı süren Portakal Vadisi’nde ve Uzundere Kentsel Dönüşüm alanında hem su taşkınlarını önleyecek hem de yağmur suyunun değerlendirilmesini sağlayacak yağmur bahçeleri kuracak.

Devamını Oku

Başkent Market'in Yedinci Şubesi Hizmete Açıldı

Ankara Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren “Başkent Market”lerin sayısı artıyor. Ankara’daki 17 üretici kooperatifi ve birliğince üretilen 750’yi aşkın doğal ve yöresel ürünün taze ve uygun fiyatlarla satıldığı Başkent Market’in yedinci şubesi Dışkapı’da hizmete açıldı.

Devamını Oku

Sakarya Zaferi’nin 100.Yıl Anısına Düzenlenen Futbol Şöleninde Coşkulu Kapanış

Sakarya Meydan Zaferi’nin 100.yılı kutlamaları kapsamında Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Bayram Akyer, Muzaffer Güntekin, Ali İhsan Ceylan Futbol Şöleni” madalya töreni ile sona erdi.

Devamını Oku

“Bir Ankara Projesi: Sokaktaki Ankara'nın Kazananlarına Ödülleri Verildi

Ankara’ya kurumsal bir kimlik kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen “Cadde ve Sokak Tabelaları, Bina Kapı Numaraları, Mimari Tanıtım Tabelaları ve Özgün Yazı Tipi Ulusal Tasarım Yarışması”nın kazananlarına ödülleri verildi. Ödül törenine katılan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’daki huzuru gerçekten fark etmiyorlar. Hala gözleri dinozor ya da heykel arıyor, bina arıyor, gökdelen arıyor. Vatandaşın parasının gömüldüğü yerler arıyor. Bunlar asla olmayacak. Önce insan sağlığı, insan canı diyerek yola çıktık. Bu şekilde de devam ediliyor” dedi.

Devamını Oku

Sebze Ve Meyve Atıkları Organik Gübreye Dönüşüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Yalı Mahallesi’nde kurduğu ‘Kompost Üretim Prosesi’ sayesinde pazaryeri atıklarını organik gübreye dönüştürüyor. Büyükşehir Belediyesi, pilot uygulama yaptığı semt pazarından yıllık 65 ton organik atıktan 30 ton katı, 10 ton sıvı organik gübre elde edecek. Elde edilen gübreler park ve bahçelerde kullanılacak, tarımsal üretim yapan çiftçilere dağıtılacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Orman Yangınlarına Karşı Yeni Müfrezeler Kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kentin yeşil dokusunu yangınlara karşı dirençli kılmak amacıyla ilan ettiği orman seferberliği kapsamında Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi itfaiye hizmetlerinin daha etkin hale getirilmesi için itfaiye istasyonlarına ek olarak orman köyleri ve kırsal alanlarda yeni müfreze ve orman yangınlarına karşı nöbet noktaları oluşturdu.

Devamını Oku

Soyer: 340 Milyon Dolarlık Mutabakatta Tek Eksiğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin Onayı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir'i sarsan deprem sonrasında oluşan orta hasarlı 5 bin 800 yapı için Dünya Bankası’yla varılan 340 milyon dolarlık mutabakat sürecini tüm detaylarıyla anlattı. Başkan Soyer, “Bu bizim hakkımız. İzmir’e güvenilmiş, Türkiye’ye güvenilmiş. Dünya Bankası böyle bir kaynağı aktarmaya karar vermiş. Tek eksiğimiz Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin garantör olması, onay vermesi” dedi.

Devamını Oku

2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü Mansur Yavaş'ın

Şeffaf yönetim uygulamaları ve herkese eşit hizmet anlayışıyla yaptığı çalışmalar nedeniyle ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü finalistleri arasında gösterilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 18 başkent belediye başkanı arasından birinci olarak ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’nü aldı. Vakfın açıklamasında Yavaş’ın halkın güvenini ve şeffaflığı önceleyen bir yönetim anlayışı sergilediği belirtilirken Başkan Mansur Yavaş, “Bu başarı Mansur Yavaş’a ait değil, 6 milyon Ankaralı’nın. Sizlerin adına bu ödülü alacağım” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

Filipinler İle İzmir Arasında İşbirliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Filipinler’in Ankara Büyükelçisi Maria Elena Palo Algabre’yi makamında ağırladı.

Devamını Oku

300 Bisikletçi Kale'de Dalgalanan Bayrağı Anadolu OSB'ye Taşıdı

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi, “5’inci Geleneksel Zafer Bayramı” kutlamaları kapsamında Ankara Kent Konseyi, Başkent Üniversitesi ve Türk Eğitim Vakfı ile ortaklaşa “Kurtuluşun Merkezi Anadolu’ya-1764” bisiklet turu düzenlendi. Ankara Kalesi'nden hareket eden Ankara Bisiklet Meclisi üyeleri, teslim aldıkları Türk Bayrağını Anadolu OSB içerisinde yer alan Çanakkale Şehitleri Anıtı’na götürdüler.

Devamını Oku

Atatürk'ün Emaneti Gazi Park Başkentlilerle Dolup Taşıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’i yeşil alan ve parklarla donatmaya devam ediyor. Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yer alan “Gazi Park”, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılmasının ardından Başkentliler tarafından yoğun ilgi görüyor. Park içerisinde Nilüfer göletinden spor sahalarına, evcil hayvanlarla serbest gezinti alanından çocuk oyun parklarına kadar bir çok alanda Başkentliler aileleriyle eğlenme imkanı buluyor.

Devamını Oku

İzmirliler Denizde Sinemayı Sevdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “1. İzmir Uluslararası Akdeniz Sinemaları Buluşması” dün sona erdi. İzmirlilerin özellikle Kadifekale yüzer platformundaki film gösterimlerine ilgisi büyük oldu.

Devamını Oku

İzmir Kemalpaşa’da “Hal Yasası” Eğitimi Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” felsefesinden doğan İzmir Tarımı politikası doğrultusunda üretici her alanda desteklenmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, son olarak üreticilerin ürünlerini hallere veya pazarlara gönderirken karşılaştığı sorunların önüne geçmek için “Hal Yasası” eğitimine başladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Üniversite Öğrencilerini Danışma Masasında Karşılıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın üniversite adayı gençlere "Üniversite Ankara'da Okunur" çağrısı üzerine harekete geçen BUGSAŞ ve Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, öğrencileri AŞTİ’de (Ankara Şehirler Arası Terminal İşletmesi) gelen yolcu katında yer alan danışma masasına bekliyor. BUGSAŞ “Danışma Masası” personelleri; Ankara’ya ilk kez gelen öğrencileri Ankara’da ki üniversite hayatı, yer, konum, ulaşım ve Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere yönelik sunduğu hizmetler hakkında bilgilendiriyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş, "Sevgili Gençler" Diyerek Müjdeyi Verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesine ait 5 taşınmaz 25 yıllığına Hacettepe Üniversitesine bedelsiz olarak tahsis edildi. Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme gelen Başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edilirken, Mamak Araplar Mahallesi'nde bulunan C-1, C-2,C-3, C-4 ve C-5 blokları 'Öğrenci Yurdu ve Konukevi’ olacak.

Devamını Oku

Yunus Emre 700. Ölüm Yıldönümünde Anıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tasavvuf şiirinin öncülerinden halk şairi Yunus Emre’yi 700. ölüm yıldönümünde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki “Yunus Emre Oratoryosu” konseri ile andı.

Devamını Oku

Sakarya Zaferinin 100. Yılı Ankara'da Coşkuyla Kutlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında Polatlılıları ünlü sanatçı Zara ile buluşturdu. Polatlı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen açık hava konserine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile katıldı.

Devamını Oku

Güçlü Kadınların Merkezi İZGİM, 19 Eylül’de Açılıyor

Kadınların kendi ayakları üzerinden durabilmesi, özgüveninin arttırılması, üretimde katma değer yaratması ve el emeklerini kazanca dönüştürmesi amacıyla İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen İzmit Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM) 19 Eylül Pazar günü açılıyor.

Devamını Oku

Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor: 300 Çocuk 300 Sporcu Projesi Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi sporu ve sporcuyu desteklemeye devam ediyor. ASKİ Spor Kulübü, ‘Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor: 300 Çocuk 300 Sporcu’ projesini başlattı. Başkan Mansur Yavaş, “Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde 10 binin çok üzerinde sporcu faaliyet gösteriyor. İnşallah onlara yenilerini ilave edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi'nin Kapasitesi Artırılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Büyük Kanal Projesi kapsamında projelendirilen ve “Yüzülebilir Körfez” hedefi yolunda büyük önem taşıyan Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasite artırımı için yeni bir ihaleye çıkıyor. İhale sonrası başlayacak yapım çalışmalarının ardından tesisin kapasitesi yüzde 36 artacak.

Devamını Oku

İnciraltı'nda Temizlik Seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Daha temiz bir İzmir” için başlattığı kıyı temizlik çalışmaları sürüyor. Büyükşehir ekipleri, çevre bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla İnciraltı Balıkçı Barınağı'nın bulunduğu bölgede kıyı ve deniz dibi temizliği yaptı. Kıyıdan torbalarca atık çıktı.

Devamını Oku

CHP Isparta’da Üye Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta’da üye çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. CHP’ye katılımların her geçen gün arttığı Isparta’da CHP İl Başkanı H. Yalım Halıcı, Sütçüler ilçesinde partiye katılan yeni üyelere parti rozetini takarak “Umutları yeşertmeye devam edeceğiz. Evinize hoş geldiniz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Halk Ekmek Fabrikası Tarafından Halk Ekmek Kültürü Kitaplaştırıldı

Ankara Halk Ekmek Fabrikası, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş ekmek kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için önemli bir adım attı. Halk Ekmek Fabrikası, uzun soluklu çalışmaların ardından 200 sayfalık “Geleneksel Ekmeklerimiz” adlı kitabı ücretsiz olarak kamuoyuna sundu.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Kültür Zirvesi’nde İzmit’i Temsil Etti

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi’nde İzmit’i temsil etti

Devamını Oku

Helikopterler Öğrenciler İçin Havalandı

İzmir'in kurtuluşunun 99. yıldönümü kutlamaları kapsamında İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen havacılık gösterisi İzmir Airshow etkinliği izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatırken gökyüzünde ayrı bir heyecan daha yaşandı. Kutlama programı çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi 50 gence helikopterle uçuş deneyimi yaşattı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Uluslararası Kültür Zirvesi’nin Konuklarıyla Bir Araya Geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi için yurt dışından gelen konuklarla bir ikili görüşmeler yaptı. Görüşmelerde kentler arasındaki işbirliğini geliştirme kararı alındı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Aronia Meyvesi İçin Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma planı kapsamında yerli üreticiye destek vermeyi sürdürüyor. Süper meyve olarak da adlandırılan ve gıdadan kozmetiğe kadar pek çok alanda kullanılan ‘Aronia Meyvesi’ için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, meyveyi üretmek isteyen ancak yeterli bilgisi olmayan Başkentli çiftçilere teknik destek sağlıyor.

Devamını Oku

CHP'nin Çifte Gururu

CHP İzmir İl Örgütü, İzmir'in kurtuluşunun 99'uncu, CHP'nin ise 98'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenledi. Törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu da katıldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir’den Tüm Dünyaya Kültür Tohumları Serpeceğiz

Dördüncüsüne İzmir’in ev sahipliği yaptığı Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi Kültürpark’ta 65 ülkeden gelen kültür üreticilerinin katılımıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dünya Kültür Zirvesi’nin Türkiye’de ve özellikle de İzmir’de yapılmasının özel bir anlama sahip olduğunu vurgulayarak “Türkçede çok sevdiğim bir söz vardır: Her şey aslına rücu eder. Bu buluşmamızın Akdeniz’in kıyısından, İzmir’den tüm dünyaya bir kere daha kültür tohumları serpeceğine tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Öğrencilere Kırtasiye Çeki Desteği

İzmit Belediyesi, yeni eğitim öğretim döneminde kentte eğitim gören binlerce ihtiyaç sahibi çocuğa kırtasiye çeki hediye etti.

Devamını Oku