Yerel

İzmit Belediyesi Manavgat İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Nerede bir feryat duysa yardım elini uzatan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Manavgat’ta yaşanan orman yangınında mağdur olan vatandaşlar için yardım seferberliği başlattı.

Devamını Oku

İzmir İtfaiyesi Ormanlar İçin Teyakkuz Halinde

İzmir Büyükşehir Belediyesi iklim krizinin yanı sıra insanların dikkatsizliğinden de kaynaklanan orman yangınlarına karşı, 30 ilçedeki 55 istasyonda 7 gün 24 saat görev başında. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, 282 araç ve toplamda bin 95 yangın söndürme personeliyle olası yangınlar için aralıksız çalışıyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Yeniden İZKUŞ Başkanı Seçildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği’nin 2021 yılı olağan meclis toplantısında yeniden başkan seçildi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Ve Akademisyenler Bir Araya Geldi: Üniversite Ankara'da Okunur

Ankara Kent Konseyi'nde temsil edilen Ankara’daki 21 üniversite ve 6 teknokentte görev yapan akademisyen ve yöneticiler, yaklaşan 2021-2022 eğitim öğretim yılını değerlendirdi. Çevrimiçi gerçekleşen toplantıda devam eden pandemi sürecinde üniversite tercih dönemi, üniversiteler arası ve üniversite-yerel yönetimler-kent iş birliğinin önemine dikkat çekildi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Yanan Ormanlar İçin “Türkiye’ye Nefes Ol” Çağrısı

Türkiye’nin dört bir yanında çıkan yangınların ardından yaraları sarmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla “Türkiye’ye Nefes Ol” kampanyasını başlattıklarını duyurdu. Kampanyaya ilişkin bilgi veren Yavaş, “Ormanlarımız yeşersin, canlarımıza can olsun diye yangın bölgelerine fidan desteğinde bulunacağız. Sizin desteklerinizi ise yangın bölgelerindeki belediyelerle buluşturacağız. Gelin, vereceğiniz her destek yarınlara umut, dayanışmaya nefes olsun” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Tercihinde Gençleri Yalnız Bırakmıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında üniversite tercihi yapmaya hazırlanan gençlere danışmanlık hizmeti sunacak. 5-13 Ağustos tarihleri arasındaki Üniversite Tercih Günleri’nde sekiz farklı yerde, 66 rehber öğretmen ve 110 akran danışmanı öğrencilere destek verecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer Yeniden Ege Belediyeler Birliği Başkanı Seçildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Belediyeler Birliği Başkanlığı'na oy birliği ile yeniden seçildi. Başkan Soyer, “Gediz Nehri’nin kirliliği çok boyutlu sorunlar yumağı doğurduğu için elimizi taşın altına koymaya karar verdik ve geri adım atmayacağız. Bu, birliğimizin tüm paydaşları için de kolektif güvenliğimiz açısından hayati bir noktadır” dedi.

Devamını Oku

Lozan Antlaşması APİKAM'da İki Etkinlikle Anıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tapu senedi olarak kabul edilen Lozan Antlaşması'nı 98'inci yıl etkinlikleri kapsamında bir sergi ve bir söyleşiyle andı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Üniversite Adayı Gençlere Çağrı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş üniversite adayı gençlere çağrıda bulundu.

Devamını Oku

Tunç Soyer UNESCO İçin Lobi Desteği İstedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Skal İzmir Kulübü’nün yeni başkanı Güner Güney ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Başkan Soyer, turizmcilerden İzmir'in UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilen bölgeleri için lobi faaliyeti yürütmeleri konusunda destek istedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Aronia Meyvesi İçin Teknik Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma planı kapsamında yerli üreticiye destek vermeyi sürdürüyor. Süper meyve olarak da adlandırılan ve gıdadan kozmetiğe kadar pek çok alanda kullanılan ‘Aronia Meyvesi’ için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, meyveyi üretmek isteyen ancak yeterli bilgisi olmayan Başkentli çiftçilere teknik destek sağlıyor.

Devamını Oku

KISAMER'den Sokak Hayvanları İçin 7/24 Mesai

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Başkent’te her can değerlidir” anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Sahiplendirme Merkezi’nde (KISAMER) ücretsiz kuduz aşısından kısırlaştırmaya, sahiplendirmeden tedaviye kadar birçok konuda 7/24 hizmet veriyor.

Devamını Oku

Üçyol-Buca Metrosu İçin Avrupa'dan 125 Milyon Avro Kredi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla inşa edeceği Buca Metrosu için ilk kredi sözleşmesi Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzalandı. Başkan Soyer, 1 milyar 70 milyon avroluk bütçesiyle İzmir tarihinin en büyük yatırımı olacak Üçyol-Buca Metrosu için 1,5 yılı aşkın süredir azim ve kararlılıkla çalışılarak 125 milyon avroluk proje finansmanına imza atmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Devamını Oku

İzmir'in Gururu Gençlere Tunç Soyer'den Tam Destek

Ege Bölgesi’nin ilk robotik yarışma takımı olarak kurulan, Türkiye şampiyonluğu ve uluslararası ödülleri bulunan “4th Dimension” takımı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. İstanbul’da yapılan “First Robotics Competition” (FRC) etkinliğinin İzmir’e getirilmesi önerisinde bulunan ekibe Başkan Soyer’den tam destek geldi.

Devamını Oku

Ankara Mamak'ta Kentsel Dönüşüm İhalesi 6 Ağustos'ta Yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 4, 5 ve 6'ıncı etaplarda yer alan 2 bin 376 konut ve ticari alanların yapım işi için 6 Ağustos'ta ihaleye çıkıyor.

Devamını Oku

Köyde-İz Projesi Vişneli Köyü'ndeydi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in gönüllü gençlerin hem köy hayatını tanıması hem de köydeki çocukların eğitim ve sosyal hayatına katkı koyması için başlattığı Köyde-İz projesi Ödemiş’in Gereli Köyü’nün ardından Kemalpaşa’nın Vişneli Köyü’ne ulaştı.

Devamını Oku

İzmir'in Yeni Tramvay Hattı İçin Araç Alımı İhalesi Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yapımı süren 11 kilometrelik Çiğli Tramvayı’nın yanı sıra Konak ve Karşıyaka hatlarında da kullanmak üzere elektrikli tramvay aracı için alım ihalesi düzenledi. 26 araçlık ihalede yüzde 51 oranında yerlilik şartı arandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den 'JES' Tepkisi: Bizi Ezip Geçemezler

Seferihisar’a bağlı Yeni Orhanlı’da kurulması planlanan JES, GES, RES enerji entegre ve jeotermal sondaj kuyuları projesinin ÇED süreci kapsamındaki halkın katılımı toplantısı protesto edildi. Bölge halkına destek veren Başkan Tunç Soyer, projenin yer seçiminin yanlış olduğunu söyleyerek “Bizi ezip geçemezler, geçirtmeyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Köy Tiyatroları Eğitimleri Başladı: Sahne Sırası Sizde

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür sanat şehri haline getirme vizyonu kapsamında çalışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediyesi ilk kez amatör yeteneklere Köy Tiyatroları’nda ücretsiz eğitim verecek. Son başvuru tarihi 26 Ağustos.

Devamını Oku

Tunç Soyer Almanya Büyükelçisi'ni Ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Almanya Büyükelçisi Jürgen Schulz ile makamında bir araya geldi. Ekonomik alandaki işbirliği olanaklarının değerlendirildiği görüşmede yenilenebilir enerji, atık yönetimi ve kentsel dönüşüm konuları masaya yatırıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Borç Yapılandırması İmkanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların belediyeye olan borçlarını peşin ya da taksitli olarak yapılandırmaya başladı. Yapılandırma imkanından yararlanmak isteyen mükellefler, “https://yapilandirma.ankara.bel.tr” adresinden online ya da Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı bankosundan 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılandırma başvurusunda bulunabilecek.

Devamını Oku

Su Baskınlarını Önleyecek Çalışmada Yeni Aşama: Buca'da Geçici Trafik Düzenlemesi

İZSU Genel Müdürlüğü'nün Buca’da sürdürdüğü su baskınlarını önlemeye yönelik çalışma nedeniyle ilçenin bazı bölgelerinde geçici trafik düzenlemesine gidiliyor. Kaynak Caddesi ve caddeyi Koşu Yolu Caddesi’ne bağlayan 272 sokak, 28 Temmuz Çarşamba gününden itibaren 1 ay süreyle trafiğe kapatılacak.

Devamını Oku

9 Eylül Yarı Maratonu İçin Geri Sayım Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir spor kentine çevirme hedefi doğrultusunda çalışmalar sürüyor. Uluslararası 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu, bu yıl 5 Eylül Pazar günü koşulacak. 29 Ağustos’a kadar devam edecek kayıtlar iki bin kişi ile sınırlandırıldı.

Devamını Oku

İzmit’te Kurban Bağışları İhtiyaç Sahibi Yüzlerce Aileye Ulaştı

Kurban Bayramı vesilesiyle hayırsever vatandaşlar tarafından İzmit Belediyesi Gıda Bankası’na bağışlanan kurban etleri, ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye ulaştırıldı.

Devamını Oku

Buca'nın Mahalleleri Sele Teslim Olmayacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSU Genel Müdürlüğü'nün Buca’da devam eden yağmur suyu ayrıştırma projesini inceledi. Projenin 15 kilometrelik yağmur suyu hattı yapımını içeren birinci etabıyla birlikte aşırı yağışlarda taşan Kozağaç Deresi’nin de yatağının genişletildiğini belirten Başkan Tunç Soyer, “İzmir’in dört bir yanında çağdaş bir altyapı oluşturmak için seferberlik halinde çalışıyoruz. Bu dönem kent tarihinin en fazla yağmur suyu kanalı imalatı yapılan dönemi olarak tarihe geçecek” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Taşınmazları Satışa Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesine ait gayrimenkullerin ihale ile satışı devam ediyor. Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı, Çankaya ilçesi Karakusunlar Mahallesi ve Gölbaşı ilçesi Kızılcaşar ile İncek Mahallelerinde bulunan toplam 20 taşınmazı, 29 Temmuz’da gerçekleştirilecek ihaleyle satışa sunacak.

Devamını Oku

Başkentliler Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı'na Akın Etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı gerçekleştirilen Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı, Kurban Bayramı tatili ve bağlayan hafta sonunda Başkentlilerin uğrak noktası oldu. Ankara'da sıcak havaların da etkisiyle açık havada ferahlamak isteyen Başkentliler aileleriyle birlikte Çubuk-1 Barajı'na akın ederek, tatilin keyfini çıkardı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Canlı Yayında Verdiği Sözü Tuttu: Kadifekale'ye Sürpriz Ziyaret

İzmirTube’de 19 Mayıs’ta yayınlanan “Başkan’a Sor” programına katılarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i Kadifekale’ye davet eden Narin Bartık isimli gencin çağrısı karşılık buldu. Başkan Tunç Soyer programda Narin’e verdiği sözü yerine getirdi ve hem Bartık ailesini hem de Kadifekale’yi ziyaret etti.

Devamını Oku

Başkentliler Sevcan Orhan İle Türkülere Doydu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte Başkentlileri “Büyükşehir Parklarda” adlı konser programları ile buluşturmaya devam ediyor. Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçısı Sevcan Orhan’ın 30 Ağustos Zafer Parkı’nda sahne aldığı açık hava konserine, 7’den 70’e Başkentliler büyük ilgi gösterdi.

Devamını Oku

İzmir'de Daha Verimli Arıtma İçin Bakım Ve Temizlik Çalışmaları Sürüyor

İZSU Genel Müdürlüğü, kent genelinde hizmet veren atıksu arıtma tesislerinin verimini artırmak için kapsamlı bakım ve temizlik çalışması başlattı.

Devamını Oku

İzmir'de Kolektif Hayal Gücü Ve Müzik Buluşmaları Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür sanat kenti haline getirme vizyonu çerçevesinde Kolektif Hayal Gücü ve Müzik Buluşmaları başladı. Ücretsiz etkinlikler her pazartesi ve perşembe Tarihi Havagazı Gençlik Yerleşkesi’nde, her salı ve çarşamba Bergama Kültür ve Sanat Vakfı’nda 18.00-20.00 saatleri arasında yapılıyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Çocuklarımızı Yüzme Sporuyla Da, Havuzla Da, Denizle De Buluşturacağız

Sporda fırsat eşitliği vizyonuyla çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “arka mahallelerde” hizmete alınan üç portatif havuzdan biri olan Bornova Meriç Mahallesi'nde çocuklarla yüzdü. Başkan Tunç Soyer, “Havuzu bilmeyen, İzmir'de yaşayıp da denizi görmemiş çok çocuğumuz var. Onları yüzme sporuyla da, havuzla da, denizle de buluşturacağız” dedi.

Devamını Oku

Feza Gürsey Bilim Merkezi'nde Eğitimler Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Feza Gürsey Bilim Merkezi, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte eğitimler de yoğun ilgi görmeye başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren “Feza Gürsey Bilim Merkezi” Başkentli çocukların boş vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmesi için etkinliklerine kaldığı yerden devam ediyor

Devamını Oku

Ankara Halk Ekmek Hizmet Ağını Genişletiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Halk Ekmek Fabrikası, hizmet ağını genişletmek ve başta ekmek çeşitleri olmak üzere pastane ürünlerini Başkent’te daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla ekmek satış büfelerinin sayısını her geçen gün artırıyor. Halk Ekmek Fabrikası, 26 Temmuz-6 Ağustos 2021 tarihleri arasında Akyurt, Elmadağ, Kahramankazan, Mamak, Keçiören ve Yenimahalle’de 7’si ilk kez açılacak toplam 14 Halk Ekmek satış büfesi için başvuruları almaya başlayacak. Yeni Halk Ekmek satış büfelerinin eklenmesiyle birlikte Ankara’da hizmet verecek satış büfelerinin sayısı 419’a yükselmiş olacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden E-Pati Uygulaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi, hayvan dostu bir projeyi daha hayata geçiriyor. Büyükşehir Belediyesi web sitesinde yer alan “E-Pati” uygulamasıyla “Başkent 153” hattını arayarak yaralı sokak hayvanlarını ihbar eden vatandaşlar, yaralı hayvanların durumundan online olarak bilgi sahibi olabilecek. Hayvanseverler,

Devamını Oku

Kırmızı Mercimekte Hasat Zamanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, başkentli çiftçilere bu yıl ilk dağıtılan kırmızı mercimek tohumunun hasadına başlandı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Kurban Bayramı’nda Sağlık Çalışanlarını Unutmadı

Kurban Bayramı’nın ilk gününde sağlık çalışanlarını unutmayan İzmit Belediyesi, kentteki hastaneleri ziyaret ederek sağlık çalışanlarının bayramını kutladı

Devamını Oku

Başkan Soyer'den Kültür Zirvesi İçin Diplomasi Trafiği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9-11 Eylül'de dördüncüsü düzenlenecek Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Kültür Zirvesi için yoğun diplomasi trafiğini sürdürüyor. Başkan Soyer, makamında ağırladığı Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton ve beraberindeki heyeti Kültür Zirvesi’ne davet etti.

Devamını Oku

Ankara Kalesi'nde İyileştirme Çalışmalarına Devam

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi “İçkale 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi” kapsamında 73 yapının restorasyon çalışması için ihale gerçekleştirdi. Ankara Kalesi’ni tarihi dokuya zarar vermeden turizme kazandırmayı hedefleyen Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, kaleye yeni bir kimlik kazandırmak için yoğun mesai harcıyor. 2. Etap çalışmalarına kısa bir süre içinde başlanacak projenin 1. Etap çalışmalarının ise yüzde 90’ı tamamlandı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Açık Havada Sinema Günlerini Başlatıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Başkent’in farklı ilçelerinde vatandaşları "Açık Hava Sineması" ile buluşturacak.

Devamını Oku

Başkent Derya Uluğ İle Coştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinin başlaması ile Başkentlileri “Büyükşehir Parklarda” adlı konser programları ile buluşturmaya devam ediyor. Altınpark’ ta gerçekleşen ve ünlü sanatçı Derya Uluğ’ un verdiği açık hava konserine Başkentliler yoğun ilgi gösterdi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Çarşı Esnafıyla Bayramlaştı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Kurban Bayramı öncesinde Çarşı esnafıyla bayramlaştı.

Devamını Oku

ASKİ Bayram Öncesi Su Tasarrufu Ve Kurban Atıkları Konusunda Uyardı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ), Kurban Bayramı nedeniyle dere yatakları ile atık su ve yağmur suyu hatlarına kurban atıklarının atılmaması ve suyun israf edilmeden kullanılması konusunda vatandaşları uyardı.

Devamını Oku

ANFA'dan Çiçek Üreticilerine Bir Destek Daha: Kışlık Çiçek İçin Sözleşmeli Üreticilik

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentli çiçek üreticilerine verdiği sözü tutmaya devam ediyor. Pandemi döneminde zor zamanlar geçiren yerli üreticiye destek veren Büyükşehir Belediyesi şimdi de çiçek üreticilerine yeni bir destek projesini başlattı. Daha önce yazlık çiçek için sözleşmeli üreticilik modeline geçen ANFA Genel Müdürlüğü, kışlık çiçek ihtiyacı için de üreticilerle sözleşme imzaladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'nda 7/24 Hizmet Verecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Ankara Zabıtası gıda denetimlerini artırırken, her türlü şikayet ve talepler için Başkent 153 hizmet vermeye devam edecek. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı kurban kesim alanlarında dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmaları gerçekleştirecek. AŞTİ’de güvenlik önlemleri artırılırken, Ankara İtfaiyesi, ASKİ, Fen İşleri, Kent Estetiği ile Mezarlıklar Daire Başkanlığı ekipleri 7/24 mesai yapacak. Kurban satış alanları ve kesim yerlerine rahat ulaşım sağlanması için EGO servis hizmeti düzenleyecek. 4 günlük bayram boyunca EGO’ya ait toplu taşıma araçları ücretsiz olacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Gediz’in Verdiği Hayat Bize Ekmek Oluyor

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Nehri'ndeki kirliliğe dikkat çekmek ve Ege’nin can damarını zehirleyen kaynakları tespit etmek için başlattığı turun dördüncü gününde Menemen’deydi. Başkan Soyer, “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından küçükbaş hayvan dağıtımına katıldı. Törende konuşan Başkan Soyer, “Gediz Nehri ile bugün burada küçükbaş hayvan dağıtmamız arasında çok kuvvetli bağlar var. Bu nehrin verdiği hayat bize ekmek oluyor” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Okuma Atölyeleri

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i kültür-sanat kenti haline getirme vizyonu çerçevesinde ''Kütüphanede Atölye Var'' etkinlikleri sürüyor. Çocuklar ve yetişkinler için iki farklı şekilde düzenlenen ücretsiz atölyeler okuma kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Bergamalı Üreticilere Manda Desteği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi üreticilere destek vermeyi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi manda yetiştiriciliğinin yeniden can bularak İzmir mozerellasının dünya markası haline gelmesi amacıyla iki yıl önce başlattığı destek programı kapsamında bu kez Bergama'da 134 Anadolu mandasını 39 üreticiye hibe etti.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Çevre Kirliliği İle Mücadele: El İlanı Mühürleme Merkezi Faaliyete Geçti

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent’te çevre kirliliği ile mücadelesini sürdürüyor. Zabıta Daire Başkanlığı, Etlik Eski Garajlar bölgesinde kurduğu El İlanı-Broşür Mühürleme Merkezi kurarak hizmet vermeye başladı. Merkez, vergisi yatırılmadan dağıtılan ve çevre kirliliğine neden olan ilan ve reklamlara karşı mücadele edecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer Kirliliğe İsyan Etti: Burada Katliam Var

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Nehri'ndeki kirliliğe dikkat çekmek ve Ege’nin can damarını zehirleyen kaynakları tespit etmek için başlattığı turun üçüncü gününde kirliliğe isyan etti. Başkan Soyer Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki organize sanayi bölgesinin atıksuyunun arıtılmadan sulama kanalına deşarj edildiği noktada “Burada bir katliam var” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Bayramda Toplu Ulaşım Yüzde 50 İndirimli

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirim kararı aldı. Arife gününden başlayarak mezarlıklara da özel seferler yapılacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Kurban Bayramı Öncesi Çağrı Yaptı: “6 Milyon Tek Yürek” Kampanyamız İle Gelin Kimsesizlere Kimse Olalım

Ankara Büyükşehir Belediyesi nisan ayında ikinci dalgası başlayan “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası ile iyiliği bulaştırmaya devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde de hayırseverlere çağrıda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yüklenen yeni faturalar, el bekleyen binlerce ihtiyaç sahibi sizleri bekliyor. Gelin, kimsesizlere kimse olalım” dedi. Kampanya ile bugüne kadar toplam yardım tutarı 26 milyon TL’yi geçti.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet Kurban Bayramı'nda da Pişmaniye Üreticilerine Destek Verdi

İzmit Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde pişmaniye üreticilerine destek olmak amacıyla personeline kentin meşhur tatlısı İzmit Pişmaniyesi dağıttı.

Devamını Oku

Başkent Arpa Tohumu Desteği Online Başvurular Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te kırsal kalkınmayı artırmak amacıyla çiftçilere yönelik başlattığı tohum desteğini sürdürüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Türkiye’de bir ilke imza atarak, 2021 yılı tarımsal destek başvurularını elektronik ortama taşıdı. Yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı paylı olmak üzere arpa tohumu desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler, 31 Ağustos’a kadar “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden online başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Batıkent ve İşçi Blokları Gündüz Çocuk Bakımevi’nde Karne Heyecanı

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Batıkent ve İşçi Blokları Gündüz Çocuk Bakımevi’nin ilk öğrencileri karne ve diplomalarını aldı.

Devamını Oku

Başkent'te Yaya Üst Geçit Yapımı Hızlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde vatandaşların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçebilmeleri için yaya üst geçitlerin yapımlarına hız verdi. Kent Estetiği Daire Başkanlığı, sürücülerin ve yayaların can güvenliğini korumak amacıyla Başkent'te 9 noktaya yeni yaya üst geçit kazandıracak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Tokyo Olimpiyatlarına Gidecek Sporcularla Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ ve EGO Spor’un Tokyo Olimpiyatlarına katılacak sporcularıyla bir araya geldi. Başkentli sporculara güvendiğini belirten Yavaş, Ankara’ya kazandırılacak yeni spor alanlarının ve İlhan Cavcav Amatör Spor Tesisi’nin de müjdesini verdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kıbrıs Barış Harekatına Özel Fotoğraf Sergisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. yıl dönümü nedeniyle Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde fotoğraf sergisi düzenledi. Türkiye Muarif Gaziler Derneği iş birliği ile hazırlanan ve 107 fotoğrafın yer aldığı sergi 18 Temmuz’a kadar açık kalacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Gençlerle Buluştu: Gençlerin Vereceği Akla Talibim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği “Gençlik Buluşmaları”na katıldı. Ankaralı gençlerle bir araya gelerek keyifli sohbetler eden Yavaş, “Büyükler hep size akıl verirler. Ben akıl vermek yerine gençlerin vereceği aklı almaya talibim” dedi. Gençlik Parkı’nda düzenlenen etkinlikte gençlerin açtığı standları tek tek gezen Yavaş, fikir alış verişinde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Kent Gezileriyle Yerel Ekonomi Canlanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte Başkentlileri kent gezileriyle yeniden buluşturdu. Haftanın 7 günü kent gezilerine katılan Başkentliler, yöresel pazarları gezip alış veriş yaparak yerel esnafın ekonomisine de katkı sağlıyor. 15 Haziran’dan bugüne kadar 15 ilçeye düzenlenen 68 seferle kent gezilerine bin 932 kişi katılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda tüm vatandaşları Başkent 153’e kayıt yaptırarak kent gezilerine katılmaya davet etti.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den LGS Tercih Desteğine Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin öğrenci dostu projeleri devam ediyor. Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonrası uzman rehberlerle öğrencilere ücretsiz tercih desteği veren Büyükşehir Belediyesi, 4 merkezde 16 Temmuz’a kadar bu hizmeti sağlamayı sürdürecek.

Devamını Oku

Evlenecek Çiftlerden Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz SMA Testine Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplum sağlığını korumaya yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Gelecek nesillerin daha sağlıklı olması amacıyla giderleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan Spinal Musküler Atrofi (SMA) testine yeni evlenecek çiftler yoğun ilgi gösteriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 21 Nisan’dan itibaren yaptığı duyurudan bugüne kadar bin 500 çift başvuruda bulunurken, 800’e yakın test yapıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Bayram Müjdesi: 185 Bin Aileye 500'er TL Yatırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın “Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek” açıklamasıyla uygulamaya koyduğu “Başkent Kart”ın ikinci ödemeleri yapıldı. 185 bin 465 ailenin sosyal yardım hesaplarına 500’er lira yatırıldı. 25 bin hanenin de yardım işlemleri sürüyor ve bunlar da bittiğinde belediye toplamda 100 milyon lira yardım yapmış olacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Dünya Genelinde Bir İlke daha İmza Atıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye ve dünya çapında uzman isimlerin katılacağı pandemi konferansı yarın başlıyor. Dünya çapında pandemi alanındaki ilk konferans olma özelliğini taşıyan etkinlik, 6-7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Devamını Oku

İvedik Hurdacılar Sanayi Sitesi’nde Çevre Temizliği Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliği yaptığı Yenimahalle Belediyesi ile birlikte İvedik Hurdacılar Sanayi Sitesi’nde atık temizliğini tamamladı. 18 Haziran’dan bugüne kadar toplam bin 750 kamyon atık bölgeden temizlenirken, toplum sağlığını korumak amacıyla alanda atık bertaraf tesisi de kurulacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Polatlılı Sel Mağduru Çiftçilerin Yanında

Ankara Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde Polatlı’da meydana gelen dolu ve sel nedeniyle mağdur olan çiftçilere yemlik nohut desteğinde bulundu. 42 ton yemlik nohut, 50’şer kilogramlık çuvallar halinde 60 çiftçiye teslim edildi.

Devamını Oku

Avrupa'nın En İyileri İzmir'de

İzmir, CEV U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’na 8-11 Temmuz tarihleri arasında ev sahipliği yapacak. Sporseverler, Avrupa plaj voleybolunun 20 yaş altı kategorisindeki en iyi sporcularını izleme fırsatı bulacak.

Devamını Oku

Başkent'te Belmek Kurslarının İlk Mağazası Açıldı

Büyükşehir Belediyesi Başkent’te kadın girişimcilere mesleki eğitim vererek ekonomik yönden destek olmayı sürdürüyor. Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren BELMEK’lerde eğitimlere katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri yeni kurulan S.S Başkent Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi aracılığıyla satışa sunulacak. İlk mağazasını Emek’te açan BELMEK haftanın 6 günü açık olacak.

Devamını Oku

Yenilenen MKE Ankaragücü Tandoğan Tesislerinde Sezon Açılışını Minikler Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen MKE Ankaragücü Spor Kulübü'nün Tandoğan Tesislerinde sezon açılışını minikler yaptı. Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından FIFA standartlarında sentetik çim saha ve 196 kişilik tribünün inşa edildiği tesiste Ankaragüçlü minikler ilk antrenmanlarına başladı.

Devamını Oku

Güzelbahçe'ye “Yaşayan Park” Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçim kampanyasında söz verdiği İzmirlilerin doğa ve ormanlarla bütünleşeceği “Yaşayan Parklar” bir bir yaşama geçiriliyor. Güzelbahçe Yelki Mahallesi’nde 57 hektarlık alanda ekoloji öncelikli bir ortak yaşam alanı oluşturmak için çalışmalara başlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Projeyle birlikte Avrupa’nın en geniş ve etkili ağı olma özelliğine sahip Europarc Avrupa Doğa ve Kültür Mirası Ağı’na üyelik için ilk adımı atıyoruz” dedi.

Devamını Oku

'Tosuncuk' Lakabıyla Bilinen Mehmet Aydın Türkiye'ye Getiriliyor

'Tosuncuk' lakabıyla tanınan Mehmet Aydın'ı getirecek uçak, bu gece 22.30'da Türkiye'de olacak.

Devamını Oku

Ankara'da 5 ilçe Modern İtfaiye Binasına Kavuşuyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yangınlara daha hızlı ve etkili şekilde müdahale etmek için 5 ilçede yeni ve modern itfaiye istasyonları kuracaklarını açıkladı. Etimesgut, Haymana, Keçiören Bağlum, Akyurt ve Nallıhan ilçelerinde yeniden tam donanımlı itfaiye istasyonlarının inşaatına başlanırken, Yavaş, “İstasyonların yapımını bu yıl içinde tamamlayacağız çünkü bizim için öncelik daima halkımızın canı ve sağlığı” dedi.

Devamını Oku

Başkent Büyükşehir'in Yerli Yaz Çiçekleriyle Şimdi Daha Güzel

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelinde gerçekleştirilen peyzaj ve çevre düzenlemeleri Başkent’e görsel güzellik kazandırıyor. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda sözleşmeli üreticilik kapsamında 22 yerli üreticiden satın alınan 2 milyon çiçeğin Ankara’nın dört bir yanına dikildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Böylece hem yerli üreticimiz kazandı hem de Cumhuriyet’in Başkenti güzelliğine güzellik kattı” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Sivas'ta Katledilen Aydınları Andı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sivas Katliamı’nın 28. yıldönümünde Madımak Oteli’nde katledilen aydınları düzenlediği etkinlikle andı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özsulu ise “İşte buradayız. Birlikteyiz ve hep birlikte olacağız. Eşit, onurlu, erdemli bir dünyayı çocuklarımıza alnımızın akıyla miras bırakacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Hasret Gültekin Türkü Müzikaline Ev Sahipliği Yapıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sivas'ta katledilen ozan Hasret Gültekin’i “Hasret” adlı türkü müzikali ile anıyor. Usta ozanın hayatının anlatıldığı müzikal, 3 Temmuz Cumartesi günü Kültürpark Açıkhava’da sahnelenecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir'i Bölgenin Sinema Merkezlerinden Biri Yapmak İstiyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Kültür Kenti İzmir” hedefi doğrultusunda ilk kez düzenlenen İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nde “Kristal Flamingo”lar sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü'nü Ölü Ekmeği filmi ile Reis Çelik aldı. Çelik’e ödülünü veren Başkan Tunç Soyer, kültür ve sanata desteği artırarak sürdüreceklerini belirterek, “Bu sadece başlangıç. Bunu büyütmeye kararlıyız. İzmir'i sadece Türkiye'nin değil, bölgenin en güçlü sinema merkezlerinden biri yapmak istiyoruz” dedi.

Devamını Oku

Sağlık Çalışanlarına Şükran Ve Anma Mekanı Proje Yarışması Sonuçlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalışarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının hatıralarını yaşatmak için düzenlediği “Sağlık Çalışanlarına Şükran ve Anma Mekânı Proje Yarışması” sonuçlandı. Yarışmayı kazanan projenin sahiplerine ödüllerini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bugün ortaya çıkan eser gerçekten güzel bir eser. İnşallah gelecek kuşaklara bunu aktaracağız” dedi.

Devamını Oku

Başkent Modern Otobüs Terminaline Kavuşacak: AŞTİ'de Yenilenme Zamanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, AŞTİ’ye daha modern ve konforlu bir görünüm kazandırmak amacıyla 27 Ocak 2021 tarihinde başlattığı yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. AŞTİ’de bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına başladıklarını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’in hak ettiği otogara kavuşacağını söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Su Haritası: Başkent’te Balık Türleri Keşfediliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma projelerini çeşitlendirerek kent ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Ankara Üniversitesi Su Ürünleri Araştırma ve Uygulama Merkezi ile yaptığı protokol kapsamında su haritasının çıkarılmasının amaçlandığı Başkent’te baraj, göl ve göletlerdeki ekonomik balık türlerinin tespiti için harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Balık popülasyonunu artırıp kent ekonomimizi güçlendirmek için çalışıyoruz. Başkent’te artık doğa talan edilmiyor, huzur buluyor” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Deniz Ulaşımına Ağırlık Vereceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Marina’yı İzmirlilerin Körfez’le ilişkisini güçlendirmek için kente kazandırdıklarını ifade ederek, Körfez’in aynı zamanda kentin trafik sorununun da çözümünde rol oynayacağını belirtti. Başkan Soyer, “Denizdeki trafik hacmini büyütmek mecburiyetindeyiz. Kent için karayolu trafiğini mümkün olduğu kadar denize aktarmalıyız” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Eşit İşe Farklı Maaş Dönemi Bitiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZENERJİ bünyesindeki 10 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katıldığı törenle imzalanan sözleşmeye göre, işçilerin maaşlarına yüzde 26 ile 30 arasında zam yapıldı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun da katıldığı törende işçilere seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eşit işe farklı maaş döneminin artık biteceğini söyledi.

Devamını Oku

Müsilaj Temizliğine İzmir'den Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mavi Körfez 3” adlı deniz süpürge gemisi, müsilaj temizliğine destek vermek üzere Çanakkale’ye doğru yola çıktı. Başkan Tunç Soyer, “Doğamızı, suyumuzu korumaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Arıcılık Akademisi'nde Eğitimler Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Ankara Arı Yetiştiricileri Birliği’nin iş birliğinde kurulan ‘Arıcılık Akademisi’nde verilen eğitimlere arı üreticileri yoğun ilgi gösteriyor. Eğitimler, Başkent’te arıcılığı geliştirmek için Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Kahramankazan Uygulama Çiftliğinde devam ediyor.

Devamını Oku

Beypazarı Mençeler ve Mikail Mahallelerinin Su Sorununu Çözüldü

Başkent’in en uzak mahallerine hizmet götürmek için 7/24 çalışan ASKİ Genel Müdürlüğü, su kaynağı bulunmadığı için yıllardır taşıma su ile ihtiyaçlarını karşılayan Beypazarı Mençeler ve Mikail Mahallelerinin su sorununu çözdü. Mençeler Mahallesi’nde açılan 200 metrelik kuyu ile 2 mahalle temiz, sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuştu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sokak Hayvanları İçin Sağlıklaştırma Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının daha refah ve konforlu yaşam sürdürmesi için sağlıklaştırma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, yaklaşık bin 500 sokak hayvanına ev sahipliği yapan Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne 4 yeni ünite daha ekleyerek 700 sokak hayvanına daha barınma alanı oluşturdu. Yeni alınan dezenfekte makineleri ile sokak canlarına daha hijyenik yaşam alanları ve taşıma koşulları sağlanacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları Yeniden Açılıyor

Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır eğitimlere ara verilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları kapılarını 12 Temmuz’da açıyor. Havuz İzmir, Marina İzmir ve İnciraltı Plaj Voleybolu Sahası’nın da açılmasıyla birlikte tesis sayısı 10’a branş sayısı ise 25’e yükseldi. Bu yıl 40 bin çocuğun eğitim alması hedefleniyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer TÜRSAB Ziyaretinde Konuştu: “Travel Turkey'' Dünyada Ses Getirmeli

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul ziyaretinde TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ile bir araya geldi. Başkan Soyer, 2-4 Aralık tarihleri arasında on beşinci kez düzenlenecek Travel Turkey İzmir için güç birliği çağrısı yaparak “Çıtayı en tepeye koyup, dünyada ses getirecek bir fuar yapmalıyız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Uluslararası Film Ve Müzik Festivali'nde Ödül Zamanı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i kültür kenti haline getirme hedefi doğrultusunda ilk kez düzenlen İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nde “Kristal Flamingo”ların sahipleri 1 Temmuz Perşembe akşamı belli olacak.

Devamını Oku

''Büyükşehir Parklarda''nın İlk Konseri Işın Karaca'dan

Pandemi sürecinde ara verilen sahne etkinlikleri yeniden başlıyor. Normalleşme kararının alınmasının ardından Başkent’in park ve rekreasyon alanlarını “Mutluluk Sahneleri” adıyla amatör müzisyenlere açan Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de “Büyükşehir Parklarda” adlı konser programlarıyla ünlü sanatçıları Başkentlilerle buluşturacak. ABB TV’den canlı olarak yayınlanacak ilk konser programı 3 Temmuz Cumartesi günü saat 20.30’da Altınpark’ta Işın Karaca ile başlayacak.

Devamını Oku

Başkent'te Sosyal Yardım Başvuru Merkez Sayısı 37’ye Yükseldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Pandemi sürecinde sosyal yardım yönetmeliğinde yapılan değişiklik sonrası Başkent’te ilk kez online başvuru dönemini başlatan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların başvuru sürecini kolaylaştırmak ve yerinde başvuruyu sağlamak amacıyla daha önce 4 olan sosyal yardım başvuru merkezi sayısını 37’ye çıkardı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir İkinci Kadın Sığınma Evini Açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kadın dostu kent vizyonu doğrultusunda ikinci sığınma evi hizmete açıldı. Başkan Tunç Soyer, “Toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde eril ve cinsiyetçi anlayışa karşı durmakla yükümlüyüz. Kadının kendisini daha güçlü kılması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Şampiyonlar İzmir Marşıyla Karşılandı

HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde 2020-21 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyespor’un oyuncuları coşkulu bir şekilde karşılandı. Takım Antrenörü Erdinç Kılıç, 17 yıl sonra yeniden şampiyonluğu yakaladıklarını belirterek, “Herkesin bu başarıda emeği var. Çok mutluyuz” dedi.

Devamını Oku

Etimesgut İstasyon Caddesi’nde Çalışmalar Hızla İlerliyor

Etimesgut İstasyon Caddesi’nin trafik çilesine son verecek alternatif bulvar yapımı hızla ilerliyor. “Bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda Etimesgut ve Sincan başta olmak üzere 1,5 milyon vatandaşı ilgilendiren sorunu çözmek için çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Birinci etap çalışmalarını 30 Ağustos’ta bitirmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

28 Haziran Kutlamaları Görkemli Başladı

İzmit Belediyesinin, şehrin kurtuluşunun 100.yılına özel olarak hazırladığı bir haftalık kutlama programları görkemli bir günle başladı. Her yaştan ve gruptan vatandaşa unutulmaz anlar yaşatan ilk gün programlarında coşku oldukça yüksekti

Devamını Oku

17 Yıl Sonra Kupa Yeniden İzmir’e Geldi

İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Süper Lig play-off final serisi ikinci maçında Beşiktaş HDI Sigorta’yı 79-66 yenerek durumu 2-0 yaptı ve kupayı 17 yıl aradan sonra İzmir’e getirdi. Başkan Tunç Soyer “İzmir’in Aslanları”nı sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla kutladı.

Devamını Oku

Emre Durmuş İzmir'i Visitİzmir'le Keşfediyor

YouTuber ve Blogger Emre Durmuş, Visitİzmir mobil uygulaması ile İzmir’i keşfediyor. Emre Durmuş, karavanıyla çıktığı yolculuğunda altı gün boyunca Visitİzmir yardımıyla şehrin farklı noktalarını gezecek, mobil uygulamadaki haritalar üzerinden kendi rotasını oluşturacak. Emre Durmuş, yolculuğu boyunca Youtube ve Instagram kanallarından paylaşımlar yaparak İzmir’in turizm markalarını geniş kitlelerle buluşturacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mahalle Tiyatroları”nda Kayıtlar Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mahalle Tiyatroları”nda üçüncü dönem kayıtları başladı. Başvurular 3 Temmuz’a kadar sürecek. Başkan Soyer, sanatın yaşamdaki önemini hatırlatarak tiyatroya ilgi duyan herkesi eğitimlere katılmaya çağırdı.

Devamını Oku

Gençler Bir Araya Geldi, Haklarını Konuştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Pi Gençlik Derneği arasındaki protokol kapsamında yürütülen “Hak Temelli ve Kapsayıcı Gençlik Çalışmaları için Gençlik Organizasyonlarının Güçlendirilmesi” projesinin üçüncü ayağı “Gençlik Hakları” temasıyla Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesinde yapıldı. Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kentsel Adalet ve Eşitlik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen beş günlük atölye çalışmaları, gençlik tanımı, kamusal alan, gönüllülük, gençlik politikaları ve tarihi, ihtiyaçları farklılaşan gençlik grupları ve gençlik katılımı konularında interaktif yöntemler eşliğinde tamamlandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Körfez'de Tüplü Dalış Yaptı, Sualtındaki Yaşamı Gözlemledi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Körfezi'ndeki temizlenme sürecini takip etmek ve su altındaki canlı yaşamını gözlemlemek için Güzelbahçe Halk Plajı'ndan tüplü dalış yaptı. Temiz denizlerde yaşayan tüplü boru kurdu başta olmak üzere, anemon, karagöz ve sarpa sürüsü, taş mercan gibi pek çok canlıyı görme olanağı bulduğunu belirten Başkan Soyer, "Müsilajdan eser yok; tam tersi giderek temizlenen, her geçen gün bir parça daha renklenen körfezimiz var. Bunun gururunu yaşıyorum. Körfez'de yüzme hedefimizi koruyoruz ve her gün o hedefe daha çok yaklaşıyoruz" dedi.

Devamını Oku

Hürriyet: İzmit'in Kurtuluşunun 100’üncü Yılının Gurur Ve Mutluluğunu Yaşıyoruz

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Finalde

İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, HDI Sigorta Süper Ligi play-off serisindeki iki rakibini de yenerek adını üç maçlık final serisine yazdırmayı başardı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir'de Kültürel Bir Rönesans'ın Taşlarını Döşüyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Renaissance Now Girişimi’nin “Sosyal Zorlukları Aşmakta Ezber Bozan Sanat” başlıklı uluslararası toplantısına çevrim içi katıldı. Soyer, 9-11 Eylül tarihleri arasında İzmir’in ev sahipliği yapacağı Kültür Zirvesi için davette bulunarak “İzmir 8 bin 500 yıllık sanat ve kültür birikimine sahip. Bu nedenle İzmir'de kültürel bir Rönesans’ın taşlarını döşüyoruz. Kültür Zirvesi'nin kültürel ve sanatsal canlanma için tetikleyici bir etkisi olacağını düşünüyoruz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir Vakfı Türkiye'ye Örnek Olacak Bir İmece Modeli

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmir Vakfı'nın 2019-2020 Genel Kurulu'na katıldı. Aynı zamanda İzmir Vakfı Başkanlığı görevini de yürüten Tunç Soyer, vakfın kent için önemine vurgu yaparak “Attığımız her adımda; gücümüzü, değerli üyelerimizden ve kentteki tüm paydaşlarımızdan alıyoruz. Bu model belki Türkiye'ye örnek olacak, bir imece modelidir” dedi.

Devamını Oku

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Devam Ediyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür kenti haline getirme hedefi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlen “İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali”, söyleşi, film gösterimleri ve konserlerle devam ediyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir Tarımı Yerli Ve Milli Bir Projedir

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 80 ülkeden 774 katılımcısı ile başlayan Agroexpo – 16. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışına katıldı. İzmir Tarımı'nın önemine vurgu yapan Başkan Tunç Soyer, “İzmir Tarımı, dışa bağımlılığın panzehiri olan, binlerce yıldır bizleri besleyen kadim üretim havzalarını, ova ve meralarımızı korumanın anahtarıdır. Tüm sıkıntılara rağmen üretmeye devam eden köylümüzün alın terine sahip çıkan, yerli ve milli bir projedir. Bu projenin üssü ise, açılışı yarın gerçekleştireceğimiz Sasalı’daki İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi olacak” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Tarihi Ulus Hali Esnafına Ziyaret

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Tarihi Ulus bölgesinin canlandırılması için çalışmalarını sürdüren Yavaş, Tarihi Ulus Hali esnafıyla da bir araya geldi. Esnafın yoğun ilgi gösterdiği Yavaş, dükkanları teker teker gezerek bol kazançlar diledi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Birbirimize Güvenmeliyiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İsviçre İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni'yi makamında ağırladı. Başkan Tunç Soyer, “Dayanışmayı artırmak için yeni kanallar bulmalıyız. Dirençli olabilmek, yeni dünyada şart. Birbirimize güvenmeliyiz, bu çok önemli. İzmir'de size her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Devamını Oku

İZSU İle IFC Arasında 30 Milyon Dolarlık Kredi Sözleşmesi İmzalandı

Kent genelindeki altyapı yatırımlarına kaynak sağlamak amacıyla İZSU Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Finans Kurumu (IFC) arasında 30 milyon dolarlık kredi sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Uluslararası kurumlar ile güçlü ilişkiler geliştirerek; hem İzmir’in dünyada bilinen ve yatırım yapılabilen bir yer olmasını sağlıyor, hem de belediyemizin finansal yapısını daha da güçlendirerek vatandaşlarımızın hak ettiği tüm hizmetleri kesintisiz sürdürüyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Suya Saygı Buluşması

Ankara Kent Konseyi (AKK), Başkent’te ‘Suya Saygı Buluşması’ çalışmalarına devam ediyor. AKK, ‘Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü' nedeniyle ‘Kuraklık-Su Yönetimi’ başlıklı toplantıya da ev sahipliği yaptı.

Devamını Oku

Dikili, Ayak Tenisi Turnuvası'na Ev Sahipliği Yaptı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Dikili Belediyesi işbirliği ile Dikili Cup Ayak Tenisi Turnuvası düzenlendi. Büyük ilgi gören turnuvada Türk futbolunun İzmirli yıldızları da bir gösteri maçı yaptı.

Devamını Oku

Tunç Soyer, Türkiye-Irak Yatırım ve Ticaret Zirvesi'ne Katıldı

5. Türkiye-Irak Yatırım ve Ticaret Zirvesi'ne katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Başkan Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin uzmanları, profesyonelleri size rehberlik etmek için ellerinden gelen gayreti gösterecekler” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent'te Kaykay Sporunun Gelişmesine Katkı Sağlıyor

Başkent’e dünya standartlarında bir kaykay parkı kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, 21 Haziran Dünya Kaykay Günü’nde düzenlenen etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Ankara’nın dört bir tarafından gelen kaykayseverler düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Devamını Oku

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Başladı Ustalar Ayakta Alkışlandı

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali başladı Ustalar ayakta alkışlandı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür kenti haline getirme hedefi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlen “İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali”, 21 Haziran Avrupa Müzik Günü’nde başladı. Açılış gecesinde Başkan Tunç Soyer Türkiye sinemasının usta bestecileri Yalçın Tura, Arif Erkin, Cahit Berkay’a onur ödülü verdi. Hayatta olmayan Atilla Özdemiroğlu ve Timur Selçuk da unutulmadı. Seyirciler, sinema ve müzik ustalarını ayakta alkışladı.

Devamını Oku

ANFA Güvenlik Personeline Profesyonel Eğitim

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Güvenlik Hizmetleri ve Sistemleri Limited Şirketi, Başkentlilerin huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi için 7/24 yoğun mesai harcıyor. Pandemi dönemi nedeniyle ara verilen eğitimlere yeniden başlayan ANFA Özel Güvenlik Eğitim Kurumu, uygulamalı ve teorik profesyonel eğitimlerle tam donanımlı güvenlik personeli yetiştiriyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmir Yahudi Mirası Projesi'nin Açılışına Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir´in kültürel zenginliği içerisinde Yahudi kültür mirasının korunması için İzmir Musevi Cemaati Vakfı tarafından hazırlanan İzmir Yahudi Mirası Projesi'nin açılışına katıldı. Başkan Tunç Soyer, “Yahudi Kültür Mirası Projesi İzmir’in tarihsel zenginliği üzerinden yürüttüğümüz çok boyutlu çalışmalarımıza ve özelde Kemeraltı’na büyük ivme kazandıracak” dedi.

Devamını Oku

İzmir'in Gurur Günü: Kılıçdaroğlu 4 Büyük Yatırımı Hizmete Açacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi ve 364 yeni otobüs 25 Haziran Cuma günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılacağı törenle hizmete girecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İki yıldır tohumlarını attığımız projeler meyvelerini vermeye başladı” dedi.

Devamını Oku

İzmir'in Suyunda Mikrobik Bulgu Olmadığı Kanıtlandı

İZSU Genel Müdürlüğü, dün yaşanan kısa süreli teknik arıza nedeniyle içme suyunda görülen koku sorununun insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi bulunmadığına ilişkin “mikrobiyolojik analiz” sonuçlarını da yayınladı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nin Gündeminde: Semt, Futbol Ve Stadyum

Ankara Kent Konseyi (AKK) Semt Kültürü Çalışma Grubu ile Spor Çalışma Grubu ortaklığıyla gerçekleştirilen Semt Kültürü Konuşmaları Dizisi’nin ikincisi düzenlendi. Doç. Dr. Başak Alpan’ın moderatörlüğünde online olarak gerçekleştirilen söyleşide, Yazar Tanıl Bora ile ‘Semt, Futbol ve Stadyum’ konuları masaya yatırıldı.

Devamını Oku

AB Türkiye Delegasyonu heyetinden Tunç Soyer'e Ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut'u makamında ağırladı. İzmir'in her zaman ilerleme ve kalkınmanın öncüsü olduğunu belirten Başkan Tunç Soyer, “İzmir sadece bir Anadolu şehri değil aynı zamanda doğu ve batı arasında köprü görevini görmektedir” dedi.

Devamını Oku

İZSU Genel Müdürlüğü Analiz Sonuçlarını Açıkladı

İZSU Genel Müdürlüğü klorlama ünitesindeki kısmi bir teknik arıza nedeniyle dün İzmir’in bazı ilçelerinde şebeke suyunda kokuya neden olan değişimin insan sağlığını etkileyecek bir durum yaratmadığını analiz sonuçlarıyla birlikte açıkladı. Açıklamada sudan kaynaklanan herhangi bir rahatsızlığa ilişkin sağlık kuruluşlarından gelen bir bildirim olmadığı da belirtildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Gönüllülerini Belirledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de meydana gelebilecek olası bir afet ve acil durumda sahada görev yapacak 257 kişilik çekirdek afet gönüllüsünü belirledi. “https://www.ankara.bel.tr/” adresinden açıklanan isimlerin eğitimleri AFAD ile koordineli bir şekilde yapılacak. Bir ay içerisinde başlanacak ve 4 ana başlıkta yapılacak eğitimlerin duyuruları kurulacak whatsapp grubu üzerinden bildirilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Nedeniyle Ağaç Dikme Etkinliği'ne Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent’te toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik etkinliklere imza atmayı sürdürüyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü nedeniyle “Ağaç Dikme Etkinliği’’ düzenledi. Uluslararası Meslek Eğitim Merkezi’nde (UMEM) geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılarak, ağaç dikti.

Devamını Oku

Yamanlar Dağı Tesislerinin İhalesi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin

Yamanlar Dağı’nda sanatoryum olarak kullanılan ancak yıllar önce kaderine terk edilen tesisin işletilmesi için Orman Bölge Müdürlüğü tarafından açılan ihaleyi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Grand Plaza şirketi kazandı. İzmir için büyük önem taşıyan böyle bir tesisin çürüyüp gitmesine razı olamayacaklarını belirten Başkan Tunç Soyer, imzalanacak sözleşmenin ardından hemen gerekli yatırımlara başlayacaklarını söyledi.

Devamını Oku

ASKİ Diplomatlar Sitesi'nde 7 Bin Metrelik İçme Suyu İmalatına Başlandı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu şebeke hattı eski olduğu için sık sık arızalanan Çankaya ilçesi Oran semtindeki Diplomatlar Sitesi için çalışma başlattı. Siteye 7 bin 232 metrelik içme suyu imalatı yapılıyor.

Devamını Oku

İzmirli Sporculardan Bir Kupa Daha

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı, Ankara’da oynanan finallerin son maçında Pendik Belediyesi’ni 2-0 yenerek Türkiye Süper Ligi’ni üçüncü sırada tamamladı. Sezonu kupayla kapatan ampute futbolcuları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de kutladı.

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesi Yeni İtfaiyeciler Yetiştiriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara İtfaiyesi ile İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan protokol kapsamında “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü”nde eğitim gören 25 öğrenci için mezuniyet töreni düzenledi. Staj eğitimlerini Ankara İtfaiyesi’nde başarıyla tamamlayan öğrencilere diplomaları verildi.

Devamını Oku

Ankara Arıcılık Akademisi'nde Eğitimler Başlıyor

Sözleşmeli üreticilikten tohum dağıtımına kadar yerli üreticilere kırsal kalkınma desteklerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te arıcılığın gelişmesi için de yoğun mesai harcıyor. Kentte bal üretiminin artırılması ve Ankara balının dünyaya tanıtılması amacıyla kurulan “Arıcılık Akademisi”nde dersler, 23 Haziran’da başlıyor. Kurslara katılıp başarılı olan arıcılarla sözleşmeli arıcılık yapılması planlanıyor.

Devamını Oku

Hedef 5’inciŞampiyonluk: Engelleri Aşa Aşa Geliyor

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonu zirvede bitiren İzmir Büyükşehir Belediyespor, en son 2003-2004 sezonunda kazandığı şampiyonluk kupasını yıllar sonra yeniden İzmir’e getirmek istiyor. Şampiyonun belirleneceği play-off serisi 21 Haziran’da başlıyor.

Devamını Oku

Kiraz'daki Üreticilere 333 Ton Kuzu Büyütme Yemi Hibe Edildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” felsefesi doğrultusunda, kırsal bölgelerdeki üreticiye yönelik destekler artarak devam ediyor. Büyükşehir, İzmir merkeze en uzak ilçelerden Kiraz’ın 37 köyünde toplam 159 üreticiye 333 tonu bulan büyütme yemi hibe etti.

Devamını Oku

Başkent'te 'Elektrikli Scooter' Dönemi Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), yeni nesil ulaşım araçlarından elektrikli “scooter” kullanımı, denetimi ve yetki esaslarına yönelik yeni kararlar aldı. Buna göre; ilçe nüfusunun 3’te 1’i oranında izin verilen elektrikli “scooter”lar için yetki belgesi alanların dilekçeleriyle birlikte 21 Haziran-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına başvurması gerekiyor. Firmaların başvurusu için ilana çıkan Büyükşehir Belediyesi, 25 ilçenin tamamında toplam 9 bin 594 “scooter” kullanımına izin verecek.

Devamını Oku

Ankara Zabıtasının 250 Zabıta Memuru Alımı Başvurularına Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin KPSS puanına göre alım yapacağı 250 zabıta memuru alımı için başvuru süreci başladı. ‘‘www.ankara.bel.tr’’ adresi üzerinden form dolduran adaylar, Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’na gelerek bizzat başvurularını yapıyor. Ankara Zabıtası’nda görev almak üzere sınavla alınacak adaylar müracaatlara yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Meclisi'nden HDP'ye Yapılan Saldırı İçin Ortak Kınama Mesajı

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde grubu olan CHP, İyi Parti, AK Parti ve MHP, HDP İzmir İl Başkanlığı binasına yapılan saldırı için ortak kınama mesajı yayınladı. Kınama metninde demokrasi ve barış vurgusu öne çıktı.

Devamını Oku

Başkent'te Coğrafi İşaretli Ürünler Kitabı Tanıtıldı

Ankara Kent Konseyi, “Coğrafi İşaretli Ürünler Kitabı Tanıtım Toplantısı”na ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin yöresel ve geleneksel değerlerine sahip çıkmak ve farkındalık kazandırmak amacıyla düzenlenen tanıtım toplantısına Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu da katıldı.

Devamını Oku

İzmit Kurtuluşun 100'üncü Yıl Coşkusu İzmit Kent Meydanı'nda Yaşanacak

İzmit Belediyesinin, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılına özel düzenleyeceği birbirinden farklı etkinliklerin merkezi İzmit Kent Meydanı olacak.

Devamını Oku

21 Haziran Dünya Yoga Günü'nde İzmir Büyükşehir’den Yoga Etkinliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 21 Haziran Dünya Yoga Günü'nde İzmirlileri yoga uzmanlarıyla bir araya getiriyor. Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi'nde düzenlenecek ücretsiz etkinlik pandemi kurallarına uygun olarak yapılacak.

Devamını Oku

Kore'nin Ankara Büyükelçisi Tunç Soyer'i Ziyaret Etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Güney Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ve beraberindeki heyeti ağırladı. Görüşmede iki ülke arasındaki ticaret, turizm ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine yönelik konular ele alındı.

Devamını Oku

Müzisyenler Mutluluk Sahnelerine, Başkentliler Müziğe Kavuştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde zor günler geçiren ve işini kaybeden müzisyenlere yönelik yeni bir desteği daha hayata geçirdi. Normalleşme süreci ve yaz aylarının başlamasıyla birlikte Başkent’in park ve rekreasyon alanları ile metro istasyonlarını müzisyenlere açan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kurulan “Mutluluk Sahneleri”nde verilen konserlerle de Başkentlileri buluşturdu.

Devamını Oku

Tunç Soyer Kuraklıkla Ve Yoksullukla Mücadelede İzmir Tarımı'nın Rolünü Anlattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Birleşmiş Milletler 2021 Gıda Sistemleri Zirvesi öncesinde düzenlenen uluslararası diyalog toplantısına katıldı. Çevrim içi toplantıda konuşan Başkan Soyer, İzmir Tarımı’nın yoksullukla mücadele ederken doğayı da koruduğunu söyleyerek “Şu anda dünyanın tarım ve gıda pazarında, İzmir’deki gibi hem doğaya saygılı hem de insan sağlığını koruyan stratejik ürünlere talep giderek artıyor” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi İş Birliği İle Farkındalık Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, dünya ülkeleriyle eş zamanlı düzenlenen çeşitli farkındalık etkinliklerine imza atmayı sürdürüyor. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ile iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Kadınlar Lokali duvarını eşitlik için boyadı. Türkiye’den Ankara’nın da aralarında bulunduğu Arnavutluk’tan Kosova’ya, Gürcistan’dan Kırgiztan’a kadar 7 ülkede eş zamanlı olarak cinsiyet eşitliğini, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi ve kadın haklarını sembolize eden duvar resimleri yapıldı.

Devamını Oku

“BLD 4.0” Söz Hakkında İlk Lokal Anket

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘‘Akıllı Kent’’ uygulamalarını Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Katılımcı demokrasi anlayışıyla hazırlanan ve Başkent Mobil içerisinde yer alan ‘‘Söz Hakkı’’ modülünde Etimesgutlu vatandaşlar için iki soruluk anket düzenlendi. Anketin sonucuna göre Yapracık Mahallesi’nde bulunan iki adet Büyükşehir Belediyesi arazisinin nasıl kullanılacağına mahalle sakinleri karar verecek.

Devamını Oku

İzmir'de Emre Duygu Tiyatro Afişleri Sergisi Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Akdeniz Akademisi tarafından her yıl düzenlenen tasarım sergilerin ilki İzmirlilerle buluştu. Emre Duygu Tiyatro Afişleri Sergisi, “Tırtıl Tasarım Ünitesi”nde yerini aldı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Salgınla Mücadele Projesinin Kapanış Etkinliğine Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Kent Konseyi (AKK) ve Ankara Forumu Derneği’nin (ANKAFOR) iş birliğiyle yürüttüğü “Ankara’da Salgınla Mücadelede Katılımcı Yapısal Çözümler Projesi” kapanış etkinliği Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda gerçekleştirildi.

Devamını Oku

İzmit’in Kurtuluşunun 100 Yılı Muhteşem Etkinliklerle Kutlanacak

Bu yıl İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılını çok özel etkinliklerle kutlayacak olan İzmit Belediyesi vatandaşlara unutamayacakları bir 100.yıl programı hazırlıyor.

Devamını Oku

Sıfır Komisyonlu 'Lezzet Ankara'ya Esnaftan Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın duyurusunu yaptığı yemek sipariş portalı “Lezzet Ankara”ya Başkentli lokanta, restoran ve kafe işletmecilerinin ilgisi her geçen gün artıyor. Esnaf kayıt süreci devam eden uygulama için 11 Haziran akşamından 17 Haziran sabahına kadar 546 restoran kayıt yaptırırken, şimdiden 3 bin 475 Başkentli de müşteri olarak kaydoldu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Hentbol Şampiyonlarını Ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısının ikinci oturumu Türkiye Kupası’nı kazanan İzmir Büyükşehir Belediyesi Erkek Hentbol Takımı ve yine Türkiye Kupası’nda finale kalan Kadın Hentbol Takımı’nı ağırladı. Sporculara Meclis’te plaket verildi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Madde Bağımlılığı Toplantısı

Ankara Kent Konseyi (AKK) ve İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanlığı madde bağımlılığı ile mücadele konusunda bir toplantı düzenledi. Özellikle gençlerin karşı karşıya kaldığı bağımlılık sorunları ile ilgili çözüm önerileri başta olmak üzere Türkiye ve Dünya istatistiklerinin masaya yatırıldığı toplantıda, Konak Belediye Meclis Üyesi Dr. Burcu Bostancıoğlu da madde bağımlılığı ile mücadele için kurdukları merkez hakkında deneyimlerini paylaştı.

Devamını Oku

Denizde Yaz Seferleri Başlıyor

Günübirlik tatilcilerin gözde sayfiye mekânları Foça, Mordoğan ve Urla’ya hafta sonu yaz seferleri, 19 Haziran Cumartesi günü başlıyor. Tek yöne bilet fiyatları geçen seneyle aynı tutulurken; gidiş-dönüş biletlerinde indirim yapıldı. İlk seferlerin biletleri 17 Haziran’da satışa sunulacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden İtfaiyeci Adayları İçin Şeffaf Sınav: Hak Eden Kazanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde istihdam edilecek itfaiyeci adayları, kuruma girmek için zorlu sınavlarda ter döküyor. Tüm aşamaları kameralarla kaydedilen sınavların oldukça şeffaf bir şekilde yapıldığını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, “Hak edenin, liyakat sahibinin kuruma kazandırılması için çabalıyoruz. Başkanımızın temel politikası da bu” dedi.

Devamını Oku

İzmir Uluslararası Toplantıya Ev Sahipliği Yapıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda İzmir, BM 2021 Gıda Sistemleri Zirvesi öncesinde “Yoksullukla Mücadelede Doğayla Uyumlu Gıda Sistemleri” adlı diyalog toplantısına ev sahipliği yapacak. 17 Haziran’daki çevrim içi toplantıya Japonya, İtalya, ABD ve Almanya'dan da katılım olacak.

Devamını Oku

Ankaralılar Güne Her Sabah Sporla Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te spor yapılmasını teşvik eden projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın çağrısıyla sağlıklı ve zinde bir yaşam için kent genelindeki 20 parkta uzmanlar eşliğinde düzenlenen ücretsiz spor faaliyetlerine Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

Hürriyet, Marmara Denizi İçin FOX TV’den Seslendi: Önergelerimizi Neden Dinlemediniz?

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, FOX Ana Haber’e konuk olarak Marmara Denizi’ndeki deniz salyalarıyla ilgili milletvekilliği döneminde verdiği soru önergelerini hatırlattı, “Verdiğimiz önergelerin sayısını bilmiyorum. CHP’li vekiller o dönem neden dinlenmedi?” diye sordu.

Devamını Oku

Tunç Soyer Cittaslow Metropol Projesini Anlattı: Umudun Şehri Olacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dünyanın ilk Cittaslow Metropolü olan İzmir’in yol haritasını anlattı. Cittaslow Metropol’ün geleceğin şehirlerini inşa etme projesi olduğunu ifade eden Soyer, “Dünyanın ve ülkemizin geldiği durumda, şehirlerimiz bir yol ayrımındadır. Ya umudun şehirleri olacağız ya da korkuya teslim olacağız. Biz büyük bir kararlılıkla tercihimizi yaptık. İzmir’de korkulara yer yok. Cittaslow Metropol, dünyanın umutlu şehirlerinin simgesidir. İzmir umudun şehridir” dedi.

Devamını Oku

Ahmet Piriştina Yokluğunun On Yedinci Yılında Anıldı

İzmir’in Büyükşehir Belediyesi’nin unutulmaz başkanı Ahmet Piriştina, ölümünün on yedinci yıl dönümünde kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı. Soyer yayımladığı mesajda “Bıraktığı mirasın taşıyıcısıyız” dedi.

Devamını Oku

Gaziemir'de Birinci Etap İçin İmzalar Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Alanı’nda birinci etap inşaat çalışmalarını başlatacak protokolü Büyükşehir iştiraki İZBETON A.Ş. ile imzaladı. Başkan Soyer, “Bugün 300 konut için ve 150 milyon liranın üzerinde bir bütçeyle Aktepe ve Emrez’de yapım işi için süreç başlıyor. O yüzden çok gururlu ve heyecanlıyız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Şirindere'de Atıkla Mücadelesi Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent genelinde kent sağlığını tehdit eden ve kent estetiğini bozan metruk yapıları bertaraf etmeye yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çiğdem Mahallesi Şirindere’de gecekondu, çadır ve barakaları tek tek temizleyen Büyükşehir Belediyesi, bölgeden toplam 4 bin 400 kamyon hafriyat çıkardı. Tamamlanan çalışmalarla bölge sakinleri rahat bir nefes aldı.

Devamını Oku

BELMEK Kapılarını Yeniden Başkentli Kadınlar İçin Açtı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı BELMEK Kursları, normalleşme sürecine geçilmesiyle yeniden başladı. Pandemi sürecinde geçici olarak kapalı olan BELMEK’ler, sınırlı kontenjanla Başkentli kadınlara kapılarını 14 Haziran’dan itibaren açtı. Yoğun ilgi gören ücretsiz kurslarda, 6 ilçedeki 59 noktada ücretsiz mesleki eğitim veriliyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: "Cittaslow Metropol'' Unvanı İzmir'i Dünyanın Gündemine Taşıyacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Meclis toplantısında dünyada ilk kez İzmir’in Cittaslow Metropol unvanı aldığını belirterek, “Bu, İzmir’i dünyanın gündemine taşıyacak başarıdır. Bu, İzmir’in ortak başarısıdır” dedi.

Devamını Oku

Can Dostlar İçin Ankara Büyükşehir Ve Gönüllüler El Ele

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile gönüllü hayvanseverler Başkent’te can dostlar için iş birliği yapmayı sürdürüyor. Sokak hayvanlarının daha sağlıklı ve konforlu bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri, temel ihtiyaç ve sorunlarının tespiti konusunda ortak çalışma kararı alan taraflar her ay düzenli olarak bir araya gelecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Yaşam Kalitesini Yükseltecek Yeni İmar Yönetmeliği Yürürlüğe Girdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni imar yönetmeliği yürürlüğe girdi. "Daha Temiz, Daha Yeşil ve Engelsiz bir İzmir" yaratmak için yeniden düzenlenen yönetmelikte önemli değişikliklere yer verildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çatı ve zemin sularının değerlendirilmesini sağlayacak yağmur suyu hasadı, hava kirliliğini önleyecek ısıtma sistemleri, yeşil çatı, engellilere ve yaşlılara kolaylık sağlayacak asansör tesisi gibi düzenlemeler ile kentin ve kentlinin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi

Devamını Oku

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Dünya Müzik Günü'nde Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür kenti haline getirme hedefi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali” 21 Haziran Avrupa Müzik Günü’nde başlıyor. Başkan Soyer, “Amacımız sinema ve müzik sektörlerini İzmir’de buluşturmak” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Bu Memleketin İnsanlarının Bize İhtiyacı Var

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ardahan programının ardından Kars'a gitti. Burada da yurttaşlar tarafından sevgi ve ilgiyle karşılanan Başkan Soyer, ziyaret ettiği esnafa moral verdi. İzmir'i önemli yatırımlarla kalkındırdıklarını söyleyen Başkan Tunç Soyer, “İzmir için çok büyük projelerimiz var. Ama şunu biliyoruz ki bu memleket bir bütün ve el ele vererek aydınlık bir geleceğe yürüyeceğiz. Dayanışma dediğimiz şey bu nedenle çok önemli ve çok hayati. Bu memleketin insanlarının bize ihtiyacı var” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Korsan Taşımacılığa Set

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin güvenli ulaşım için korsan taşımacılığa yönelik denetimleri sürüyor. Zabıta Trafik Şube Müdürlüğü’nün, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleriyle yaptığı denetimlerde çalışma belgesi bulunmayan beş araç trafikten men edildi, kurallara uymadığı belirlenen sürücülere toplam 22 bin 218 lira ceza uygulandı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sporun Ve Sporcunun Yanında

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir spor kenti yapma vizyonu doğrultusunda verdiği destekler pandemi döneminde de devam etti. Balçova, Gaziemir, Yeşilyurt, Çiğli sahaları ile Karabağlar’da bulunan İzmirspor Tesisleri yaklaşık 5,8 milyon liralık yatırımla yenilendi. Başkan Tunç Soyer, “Gençlerimizin en sağlıklı koşullarda spor yapması için kaliteli sahalar ve çağdaş tesisler kuruyoruz” dedi.

Devamını Oku

ANFA Bitki Evi İkinci Şubesini Gölbaşı Mogan'da Açtı

Uzun yıllardır mevsimlik çiçek ve bitkilerini uygun fiyatlarla Başkentlilerle buluşturan Büyükşehir Belediyesi ANFA Bitki Evi gelen yoğun talep nedeniyle kentin farklı noktalarında da hizmet vermeye başlıyor. Altınpark’tan sonra ikinci şubesini Gölbaşı Mogan Park’ta açan ANFA Bitki Evi papatyadan minyatür güle, camgüzelinden 11 ay çiçeğine, sümbülden paşa kılıcına rengarenk çiçekleri satışa sunuyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Üniversitelerle Kültür Varlıklarının Korunması İçin Harekete Geçti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ile “Kültür Varlıklarının Korunması, Araştırılması ve Eğitimi” için iş birliği protokolü imzaladı. Başkent’te tarihi mirasa sahip çıkarak kültür varlıklarının korunması ve gelecek kuşaklara daha sağlıklı bir şekilde aktarılması amacıyla “Restorasyon, Araştırma, Eğitim ve Yayın” faaliyetleri için ortak çalışmalar gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

İzmir Dünyanın İlk Cittaslow Metropolü Oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir'i “Cittaslow Metropol” unvanına kavuşturma hedefi başarıya ulaştı. İzmir, Cittaslow 2021 Genel Kurulu’nda dünyanın ilk Cittaslow Metropol pilot kenti ilan edildi. Başkan Soyer, “Cittaslow Metropol sadece kentin fiziksel yapısını değiştirmeyi değil topluma da dokunmayı içeren uzun bir yolculuk” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bir Sözünü Daha Tuttu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın sosyal yardım alan dar gelirli ailelere 10 metreküpe kadar suyun metreküp başı 1 TL’den verileceği sözü hayata geçiyor. Tasarruf amacıyla alınan kademeli su tarifesi kararına göre Ankara’daki abonelerin yüzde 90’ı aynı tutardan faturalandırma işlemine devam edecek.

Devamını Oku

İzmir'den Ardahan'a Dostluk Eli: Dayanışma İle Birbirimizin Derdine Derman Olacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, daha önce hayvansal ürün satın alarak desteklediği kardeş şehir Ardahan'da, doğu ile batı arasındaki işbirliği ve dayanışmanın önemine dikkat çekti. İnsanların dayanışma sayesinde dertlerine derman olacağını ifade eden Başkan Soyer, “Dayanışma çok önemli. Depremde Türkiye'nin her yerinden, herkes İzmir'in derdine derman olmak için, yaralarını sarmak için koştu. Ve o zaman gördük ki bizim birbirimize ihtiyacımız var. Ve bu dayanışmayı sadece afet zamanlarında değil hayatın normal akışında da yapmayı başarabilsek, gücümüzü daha çok büyüteceğiz. Dayanışma dünyanın en güzel işlerinden biri. Gücü büyüten bir şey. Dayanışma ile birbirimizin derdine derman olacağız ve gerçek vatan sevgisi de asıl budur. Hep birlikte dayanışarak güçleneceğiz” dedi.

Devamını Oku

Oyaca Ve Hasanoğlan'da Ankakart Dönemi Başlıyor

Ankara’nın çevre ilçelerinde hizmet veren Özel Toplu Taşıma Araçları’nda (ÖTA) da ANKARAKART sistemine geçiş süreci devam ediyor. 14 Haziran 2021 Pazartesi gününden itibaren Elmadağ Hasanoğlan ve Gölbaşı Oyaca’da hizmet veren toplam 24 ÖTA’da ANKARAKART kullanılmaya başlanacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Hijyen Sertifikası Uygulaması 1 Yaşında

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i güvenli bir turizm destinasyonu olarak öne çıkarma hedefi doğrultusunda İzmir Vakfı ile başlattığı Turuncu Çember uygulaması bir yılı geride bıraktı. Bugüne kadar 128 konaklama tesisi ve 267 yeme-içme mekanı Turuncu Çember sertifikası almaya hak kazandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer'e Erzurum'da Yoğun İlgi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki kardeş şehir Ardahan'a verdiği desteği artırmak ve işbirliğini geliştirmek için düzenlediği program öncesinde Erzurum'a gitti. Erzurum'da Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz ve CHP Kadın Kolları İl Başkanı Aycanur Uygun tarafından havaalanında karşılanan Başkan Soyer, kentteki esnafı ziyaret etti. Yurttaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Soyer, misafirperverliklerinden dolayı Erzurumlulara teşekkür etti.

Devamını Oku

İzmir'de Gezici Çocuk Tiyatroları Şenliği Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gezici Çocuk Tiyatroları Şenliği 12 Haziran’da başlıyor. Şenlik kapsamında Konak, Balçova, Beydağ, Kiraz, Kınık, Torbalı, Kemalpaşa, Karşıyaka, Selçuk, Karaburun, Aliağa, Menemen, Foça’da pek çok eğitici ve öğretici tiyatro oyunları sahnelenecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'de Toplu Sözleşme Sevinci: Umudu İzmir'den Gösteriyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZENERJİ ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında uzlaşma ile sonuçlanan toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı. Yeni sözleşmenin hayırlı olmasını dileyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Biz aslında yoldaşız, beraber yürüyoruz. Türkiye'nin en çok umuda ihtiyacı olduğu dönemde biz o umudu İzmir'den gösteriyoruz, büyütüyoruz” diye konuştu.

Devamını Oku

Başkent'te Toplu Ulaşım Sürücülerine İşaret Dili Eğitimi Devam Ediyor

EGO Genel Müdürlüğü’nün Ankara Kent Konseyi iş birliğiyle “İşaret Dili Öğreniyorum Projesi” kapsamında toplu taşıma araçlarını kullanan sürücüler ile Raylı Sistemlerde görev yapan güvenlik personeline verdiği işaret dili eğitimi devam ediyor. “3 Mart Dünya Kulak ve İşitme Günü”nde başlatılan eğitimlerde toplam 3 bin 918 sürücü ve güvenlik personeli işaret dilini öğrenmiş olacak.

Devamını Oku

Türkiye’nin İlk Kadın Protestosu İzmir'de Ölümsüzleşti Üçyol Metro İstasyonu'na Mural

İzmir'de 1828 yılında ekmek zammına karşı kadınların yaptığı protesto eylemleri, mural ile ölümsüzleşti. Türkiye tarihinde ilk olarak kayıtlara geçen protesto, Üçyol Metro İstasyonu'na sprey ve akrilik boya kullanılarak resmedildi. Başkan Soyer, İzmir’in tarihsel olarak hem emek hem kadın kenti olmasından gurur duyuyoruz. Bu değerleri bugün de her alanda devam ettirmek için çabalıyoruz ” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Esnafa Yeni Destek: Sıfır Komisyonlu 'Lezzet Ankara' Uygulaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde gelir kaybına uğrayan çeşitli meslek grubu çalışanları ile esnafa olan desteğini sürdürüyor. Daha önce yaptığı çağrılarla lokanta ve kafe esnafına sipariş desteğinde bulunan Yavaş, şimdi de ‘Lezzet Ankara’ ile esnafa yönelik yeni bir destek projesini hayata geçiriyor. Komisyonsuz yeni bir yemek sipariş portalını aktifleştireceklerini açıklayan Başkan Yavaş, “Esnafımızın alın terini korumak adına yüzde 0 komisyonla ‘Lezzet Ankara’ var” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Cenaze Araç Filosu Genişliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin ALO 188 Cenaze Nakil Aracı Filosuna 45 yeni araç daha katıldı. Mezarlıklar Daire Başkanlığı, merkez ve ilçelerde ücretsiz cenaze hizmetlerinin daha hızlı yapılabilmesi amacıyla araç sayısını 70’e yükseltti. Satın alınan yeni cenaze nakil araçlarından 5 tanesinin morg ve gasilhane özelliği de bulunuyor.

Devamını Oku

BELMEK Kursları Yeniden Açılıyor: Kent Gezileri Başlıyor

Türkiye’de normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi de koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen kültür ve sanat etkinlikleri ile mesleki eğitimleri yeniden başlatıyor. Şehrini yakından tanımak isteyen Başkentliler için 15 Haziran’dan itibaren gezici otobüslerle ücretsiz kent gezileri düzenleyecek olan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, kadınların meslek sahibi olmalarını sağlayan BELMEK kurslarını da yeniden açıyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir İle BM Arasında İşbirliği Mutabakatı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret etti. Nezaket ziyaretinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile UNHCR arasında yaklaşık bir yıldır devam eden sosyal uyum faaliyetlerine yönelik işbirliğinin geliştirmesi için yenilenen mutabakat metni imzalandı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi Umut Kapılarını Açtı

Yaşlılarımızın bedensel, ruhsal, mental açıdan iyilik halini sağlamak, yaş almanın getirmiş olduğu ihtiyaçlara yenilikçi çözüm önerileri üretmek, Alzheimer hastalarının hayatla bağını kuvvetlendirmek ve yakınlarına da destek olmak amacıyla hazırlanan İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi, görkemli bir törenle açıldı

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir'in Ekmeğini Ve Refahını Büyütüyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi üretenin sesini yükseltmek ve halkın adil gıdaya ulaşmasını sağlamak için 82 ülkede faaliyet gösteren Adil Ticaret Şehirleri ağına katıldı. İzmir’in Dünya Adil Ticaret Örgütü’nün kriterlerini benimseyen Türkiye’deki ilk şehir olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Soyer, “İzmir tarımı başta olmak üzere farklı sektörlerdeki İzmir ürünlerinin adil ticaret sertifikası almasını sağlayarak İzmir’in ekmeğini ve refahını büyüteceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir 250 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, KPSS puanıyla 250 zabıta memuru alımı için ilana çıktı. Sınava girmek isteyen adayların “www.ankara.bel.tr” adresi üzerinden elektronik ortamda ön başvuru formunu doldurarak, 14-30 Haziran 2021 tarihleri arasında istenilen belgelerle Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’na gelerek şahsen başvurmaları gerekiyor. Sözlü ve uygulamalı sınav ise 6-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den ATB İş Merkezi Esnafına Destek

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, 4 siyasi parti grubunun verdiği ortak önergeyle, geçtiğimiz günlerde ATB İş Merkezi’nde çıkan yangında zarar gören esnafa nakdi yardım yapılmasını kararlaştırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden alınan kararı, “ATB İş Merkezi’nde çıkan yangın sonucunda iş yerleri zarar gören esnafımıza 50’şer bin TL nakdi destekte bulunacağız. Bu kararı ortak önerge ile sunan ve oy birliğiyle kabul eden meclisimize yürekten teşekkür ediyorum” sözleriyle duyurdu. Haziran ayı meclis toplantısında önergeler hakkında yapılan görüşmelerle ilgili usul tartışmaları üzerine ise Yavaş, “Artık Ankara’yı konuşalım” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Deniz Salyası Hakkında Konuştu: İlk Bilimsel Veriler Bu Felaketin Bizden Uzak Olduğunu Gösteriyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Marmara Denizi'ni tehdit eden ve Ege Denizi için korkulan deniz salyası hakkında BASİFED toplantısında açıklamalarda bulundu. Başkan Soyer, “Biz temizlemeye devam ettikçe, kirlenmesinin önünü kestikçe bu felaket bizden uzak duracak. İçiniz ferah olsun, ilk aktarılan bilimsel veriler bu felaketin bizden uzak olduğunu gösteriyor.” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: "Biz Varız" Demeye Devam Ediyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in öncülüğünde gençlerin girişimcilik ve inovasyon kapasitesini geliştirmek için oluşturulan FikrimİZ birimi kapsamındaki “Gıda Girişimciliği“ ve “Sosyal Girişimcilik” programlarında ödül almaya hak kazanan girişimciler belli oldu. Birincilere ödüllerini veren Başkan Tunç Soyer, “İyilik dolu, sürdürülebilir bir yaşam için, tüketmek yerine üretmeyi seçen değerli girişimcilerin fikirlerini ve projelerini desteklemek için 'Biz Varız' demeye devam ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Engelsiz Bir Kent Yaratmak İçin Çalışıyoruz

Engelsİzmir 2021 Kongresi kapsamında düzenlenen "Pandemi, Afet ve Depremlerde Kriz Belediyeciliği" çalıştayında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer pandemi, İzmir'i sarsan deprem ve yaşanan doğal afetlerde kriz belediyeciliği uygulaması kapsamında engelli bireyler ve aileleri için yaptıkları çalışmaları anlattı. Soyer, "Herkes için eşit, adil, yaşam kalitesi yüksek ve engelsiz bir kent yaratmanın mücadelesini veriyoruz. Herkes eşit, herkes farklı" dedi. Çalıştayın sonunda kentte engelli envanterinin hızla çıkarılması gündeme alındı.

Devamını Oku

İBB Süt Üreticisine Hayvan Başı 500 Kilo Yem Verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan İstanbullu üreticilere hayvan başına 500 kilo süt yemi desteği verecek. İBB, yem desteği alan üreticiden alacağı sütü de Halk Süt olarak dezavantajlı çocuklara dağıtacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer'in Menderesli Üreticilere Verdiği Karakılçık Tohumunun İlk Hasadı Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in iklim krizinin yanı sıra yoksullukla mücadele etmek, aynı zamanda yerel tohumlarla üretimi yeniden canlandırarak köylüyü kalkındırmak için başlattığı “Başka Bir Tarım Mümkün” projesi meyvelerini vermeyi sürdürüyor. Başkan Soyer'in verdiği yerel tohumlarla Menderes'te bu yıl ilk kez ekilen karakılçık buğdayının hasadı, geniş bir katılımla yapıldı.

Devamını Oku

ASKİ OSTİM'in Eskiyen Kanalizasyon Sistemini Yeniliyor

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Yenimahalle ilçesi OSTİM Mahallesi Sanayi Bölgesinin eskiyen kanalizasyon sistemi ve yağmur suyu hatlarını yeniliyor. Bölgede 496 metrelik yağmur suyu hattı döşeyen ASKİ ekipleri, 6 bin 341 metre atık su (kanalizasyon) hattı yapımını ise sürdürüyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Uluslararası Yeşil Şehirler Konferansı'nda Konuştu: Sürdürülebilir Kentleşme İçin Birlikte Çalışmalıyız

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın düzenlediği "Yeşil Şehirler Konferansı"nda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kenti afetlere ve krizlere karşı dirençli hale getirmek için çalıştıklarını söyledi. İzmir'i adil, yaşanabilir ve kaynaklarını verimli kullanan bir şehir haline getirmeyi amaçladıklarını dile getiren Soyer, “Yeşil, afetlere ve krizlere dayanıklı bir gelecek inşa etmek için birlikte çalışmalıyız” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Başkentlilere Spora Davet

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, daha sağlıklı bir toplum anlayışıyla Başkentlileri spor yapmaya davet etti. Sosyal medya hesapları üzerinden “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla vatandaşları spor yapmaya çağıran Yavaş, “İnsan sağlığı her zaman önceliğimiz. 20 parkımızda uzman antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri eşliğinde spor faaliyetleri düzenliyoruz. Ankara’mızda geleceğe emin ve sağlıklı adımlar ile yürümeye devam edeceğiz” dedi. Haftanın 6 günü 7.30-11.00 saatleri arasında Başkentliler, parklardaki spor malzemelerinin doğru kullanımından esneme hareketlerine kadar çeşitli spor faaliyetlerine katılabilecek.

Devamını Oku

İzmir "Dünya Pandemi Konferansı"na Ev Sahipliği Yapacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi 22- 24 Haziran tarihleri arasında Türkiye ve dünya genelinden konunun uzmanlarının katılacağı bir pandemi konferansı düzenliyor. Dünya çapında yaşanan sürecin her yönüyle irdelenip gelecekte karşılaşılabilecek olası salgınlara karşı alınması gereken tedbirlerin ortaya konacağı konferans, pandemi alanında dünyanın ilk konferansı olma özelliğini taşıyor.

Devamını Oku

Ankara'daki Toplu Taşıma Araçlarında Yüzeylerde Virüse Rastlanmadı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bilkent Üniversitesi UNAM ile yeni bir çalışmaya imza attı. Sadece New York ve Londra Metrosu’nda uygulanan hijyen testi Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talebi doğrultusunda Ankara Metrosu’nda da yapıldı. Yaklaşık 4 ay süren çalışma sonrası Büyükşehir Belediyesinin vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçlarında yaptığı dezenfeksiyon çalışmaları sayesinde yüzeyde virüse dair herhangi bir kalıntı kalmadığı tespit edildi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Bu Merkez İzmir'de Yaratmak İstediğimiz Geleceğe Işık Tutacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Eşit Bir Yurttaşlık Mümkün" vizyonuyla kadın, çocuk, genç ve engelli bireyler için fırsat eşitliği sağlayacak birimleri tek bir çatı altında toplayan Örnekköy Sosyal Projeler Yerleşkesi'nin açılışını yaptı.

Devamını Oku

Üsküdar Belediyesi'nden Kadın Emeği Pazarı'na Engelleme

Üsküdar Belediyesi, İBB'ye ait Üsküdar Meydanı'nda "İstanbul Gönüllüleri"ne ait Kadın Emeği Pazarı'nın kurulmasını engelledi.

Devamını Oku

Ankaralılar Karar Verdi: Başkent'in Yeni Otobüsleri Kırmızı-Beyaz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın tüm Türkiye’ye örnek olan katılımcı ve şeffaf belediyecilik uygulamalarından biri daha tamamlandı. 2013 yılından sonra ilk kez alınan 301 yeni otobüsün dış giydirme ve koltuk rengi tasarımlarını düzenlenen anketle Başkentliler belirledi. ‘’BLD 4.0’’ uygulamaları kapsamında Başkent Mobil’de ‘’Söz Hakkı’’ bölümünde 17 bin 135 oyun kullanıldığı anketin sonucuna göre Başkent’in yeni otobüslerinin rengi 5 bin 98 oyla kırmızı-beyaz oldu.

Devamını Oku

Nostaljik Bergama Vapuru Körfez Turlarına Hazır

İzmir’de deniz ulaşımının tarihi simgelerinden Bergama Vapuru, bakım ve onarım çalışmalarının ardından Körfez’e döndü. Nostaljik vapur, isteyen kurum ve kuruluşların özel kutlamalarına ve kurumsal etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş 'World Mayor'da Finale Kaldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi döneminde gerçekleştirdiği projeler, şeffaf yönetim uygulamaları ve herkese eşit hizmet anlayışıyla yaptığı çalışmalar nedeniyle ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü finalistleri arasında gösterildi. Vakfın açıklamasında Yavaş’ın pandemi dönemindeki hizmetlerinin dünyadaki diğer belediyeler tarafından beğenildiği ve kopyalandığı vurgulandı.

Devamını Oku

Ankaralı Müzisyenlere Mansur Yavaş'tan Destek: Mutluluk Sahneleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi döneminde zor günler geçiren müzisyenler için parklarda konserler düzenleneceğini duyurdu. "Sahneler bestesiz, müzisyenlerimiz desteksiz, Ankara sanatsız kalmayacak" sloganıyla başlatılan etkinliğin ilk haftasında 7 parkta 68 sanatçı sahne alacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer, Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu’nu İnceledi: Metro Tünelinde Sabah Koşusu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yüzde 76’lık kısmı tamamlanan Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattında incelemelerde bulunmak üzere yeraltına indi. Tünelin bir ucundan diğerine koşarak ulaşan Başkan Soyer, “Son gelişimizde tünelin ucundaki ışığı gördüğümüzü söylemiştik. Bu kez gerçekten o ışığı aşağıdan görmek istedim” dedi.

Devamını Oku

Tarihi Başarının Mimarları Aynı Karede Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, İzmir’e hentbol erkekler kategorisinde ilk Türkiye Kupası’nı kazandıran İzmir Büyükşehir Belediyesporlu sporcular, aynı kupada final oynayan Kadın Hentbol Takımı sporcuları, takımların idari ve teknik kadrosu ile bir araya geldi. Buluşmanın sonunda hep birlikte şampiyonluk fotoğrafı çektirildi.

Devamını Oku

Ankakart Çevre İlçelerde de Yaygınlaşıyor: Ayaş'ta Ankakart Dönemi Başlıyor

Elektronik ücret toplama sistemi olarak bilinen ANKARAKART kullanımı Başkent’te giderek yaygınlaşıyor. EGO Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleri'nden sonra Ankara’nın çevre ilçelerinde hizmet veren Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA) da sisteme entegre edilmeye devam ediyor. 7 Haziran 2021 Pazartesi gününden itibaren Ayaş ilçesinde hizmet veren 7 ÖTA’da ANKARAKART kullanılmaya başlanacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Çevre Dostu Sergisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi “5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında geri dönüşüm ve çevre kirliliğine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde bir sergi düzenledi. 11 Haziran’a kadar açık kalacak sergide ya da www.ankara.bel.tr adresi üzerinden isteyen vatandaşlar ‘Karbon Ayak İzi’ ölçümlerini yapabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den DMD Kas Hastaları İçin Hatıra Ormanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Duchenne Muscular Dystrophy (DMD) adıyla bilinen kas hastalığına farkındalık oluşturmak amacıyla hatıra ormanı oluşturdu. “DMD Kas Hastası Çocuklar Hatıra Ormanı” etkinliğine ev sahipliği yapan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, DMD ile Mücadele Gönüllüleri Platformu, DMD Aileler Birliği, Duchenne Kas Hastalığı ile Mücadele Derneği iş birliği ile Çankaya ilçesi Mustafa Kemal Mahallesi’nde fidan dikti.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Ve İBB'den Kültür Buluşması

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Murat Abbas’ı ziyaret etti.

Devamını Oku

Mavi Bayrak Ödülleri Açıklandı: İzmir 14 yeni Plajla Türkiye Lideri Oldu

Bu yılın Mavi Bayrak ödülleri açıklandı. Türkiye’de ilk kez Mavi Bayrak Koordinasyon Birimi kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi kentte mavi bayraklı halk plajı sayısını iki yılda yüzde 78 artırdı. Bu yıl eklenen 10'u halk plajı olmak üzere toplam 14 yeni plajla İzmir Türkiye’deki en yüksek ödül artışına sahip il oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek halkın kullanımına açılan İzmir Marina da Mavi Bayrak almaya hak kazandı. Soyer, “Dünyanın her yerinden gelecek turistler için İzmir’in güvenilir ve temiz bir şehir olduğu bir kez daha ortaya çıktı” dedi.

Devamını Oku

24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Ödül Töreni Sanatçı Ve Sanatseverleri Buluşturdu

“24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali”, CerModern’de kapılarını sanatseverlere açtı. Yetkin Dikinciler ve Şenay Gürler’in sunuculuğunu yaptığı açılış ve ödül töreni gecesine Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Sanayi Odası 2. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç, çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Zorunlu Açıklama

Urla Kaymakamı ve Urla Belediyesi Başkan Vekili Murtaza Dayanç’ın ilçedeki hizmetlerle ilgili beklentilerini basın yoluyla dile getirmesi üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi yazılı açıklama yaptı. Açıklamada İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Urla’daki hizmetleri hakkında detaylı bilgi verildi ve bu hizmetlerin ilçede kesintisiz olarak sürdürüldüğü vurgulandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Zirvede Kalmak İçin Çalışacağız

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin güçlü mali yapısı, bir kez daha onaylandı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım yapılabilir seviyesindeki en üst basamak olan ‘AAA’ ulusal kredi derecelendirme notunu bir kez daha teyit etti. Başkan Tunç Soyer, “En yüksek notu kazanmak kadar koruyabilmek de çok önemli. Bugüne kadar attığımız adımların sağlamlığını göstererek zirvede kalmak adına çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Ünlü Şair Nazım Hikmet’i Andı

İzmit Belediyesi, dünyaca ünlü edebiyatçılarından Nazım Hikmet Ran’ı ölümünün 58. yılında aşkları, özlemleri, sürgünleri, cezaevi yılları, yazınsal üslubu ve ideolojisinin konuşulduğu söyleşiyle andı.

Devamını Oku

İzmir'de Dört 'Bizİzmir Dayanışma Noktası' Hizmete Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik vizyonu doğrultusunda İzmir’in dört ayrı noktasında Bizİzmir Dayanışma Noktası hizmete açıldı. Buca Göksu mahallesindeki Bizİzmir Dayanışma Noktası’nın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Herkes kendi mahallesindeki dayanışma noktalarına gelip kolaylıkla sosyal yardım başvurusu yapabilecek” dedi.

Devamını Oku

ASKİ'den 'Yeşilin Başkenti' Projesine 5 Bin 145 Fidanla Destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın geçtiğimiz mart ayında hayata geçirdiği “Yeşilin Başkenti” projesine destek veren Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü bugüne kadar toplam 5 bin 145 fidanı toprakla buluşturdu.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmir'de Adalet Aracı Uygulamasını Başlattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in tüm kent hizmetlerine eşit ve adil erişimi sağlama misyonu doğrultusunda oluşturulan Adalet İçin Adli Yardım Aracı hizmete girdi. İzmir Barosu’yla yapılan işbirliği çerçevesinde hayata geçirilen projenin tanıtımı Limontepe semtinde yapıldı. Ülkemizde ilk kez kullanılan bir yöntemle adalet talep eden yurttaşların ayağına adli yardım hizmeti götürüleceğini belirten Başkan Soyer, “Adalet Aracı’nın amacı, hayatı boyunca hiçbir avukat yardımından yararlanamamış hemşerilerimize ücretsiz bir şekilde bu hizmeti sağlamak ve bu sayede onların hak kaybına uğramalarını engellemek” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Personel Alıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları kadro sınavları başvuruları başladı. Sanatçı ve uzman personelin alınacağı sınavlara son başvuru tarihi 20 Haziran 2021 olarak açıklandı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Film Sektörüne Tam Destek

Ankara Kent Konseyi, yönetmenliğini ve yapımcılığını Ankara Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu bileşeni olan Hakan Çankaya’nın yaptığı ve Ankara'da çekilen “Joker Tim 06-Ankara Polisiye Komedi Dizisi”nin gala gecesine ev sahipliği yaptı.

Devamını Oku

Ücretsiz İnternet Dönemi Başkent'in Dört Bir Yanını Sarıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz” diyerek ilk etapta 35 meydanda ücretsiz internet hizmeti sağlanacağını duyurdu. Her geçen gün yaygınlaşan wi-fi ağı son olarak Batıkent Murat Karayalçın Meydanı ve Etimesgut Tren Garı bölgesinde aktif hale getirildi. Böylece ücretsiz internet hizmeti verilen meydan sayısı kısa sürede 30’a yükseldi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Memurlara Yüzde 27 Zam

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube yönetimi arasında süren ve yaklaşık 6 bin memuru ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Büyükşehir bünyesinde çalışan memurlara yüzde 27 oranında zam yapıldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Kent Yönetimleri Doğaya Saygılı Yaşamı Esas Almalı

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle “Rant değil hayat” sloganıyla ilk kez düzenlenen İzmir Ekoloji Buluşması'nda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, su kaynaklarının ve toprakların hızla tükendiğine dikkat çekti. Geleceğin ciddi tehditlerle karşı karşıya olduğunu belirten Başkan Soyer, kent yönetimlerinin tüm çalışmalarında doğaya saygılı bir yaşamı esas almaları gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Hedefimiz, Şehrimizin Nüfusu Kadar Yerli Ve Yabancı Turisti İzmir'de Ağırlamak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Vakfı Başkanı Tunç Soyer, bir şehir vizyonu ortaklığıyla ortaya koydukları Visitİzmir’in mobil uygulamasını Agora Ören Yeri’nde tanıttı. İzmir Vakfı koordinasyonuyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı ve Sun Express’in ortaklığında şehrin dijital turizm altyapısı Visitİzmir’in hayata geçirildiğini söyleyen Soyer, “Dünyada bu detayda bir şehir turizmi uygulamasına sahip çok az şehir var. Türkiye’de ise bir ilk. Bu nedenle yapılan çalışma İzmir’in, Akdeniz ve dünya genelinde farklı bir destinasyon olarak ortaya çıkmasına büyük katkı sağlayacak. Pandemi koşullarının ortadan kalktığı dönemde İzmir için hedefimiz şehrimizin nüfusu kadar, yani 4 milyon ve üzerinde yerli ve yabancı turist ağırlamak” dedi.

Devamını Oku

AKK Bisiklet Meclisi'nden Dünya Bisiklet Günü Mesajı

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi; Ankara’da bisiklet farkındalığını artırmak, bisiklet yollarının şekillenmesine katkı sunmak ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir'i Doğal Afetlere Karşı Dirençli Hale Getiriyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kemeraltı bölgesinde aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarını önlemek ve bölgenin altyapısını güçlendirerek kenti doğal afetlere karşı daha dirençli hale getirmek için yürütülen Birinci Etap Kuşaklama Altyapı Projesi çalışmalarını inceledi. Soyer, “Bu çalışmaları hızla bitirmemiz gerekiyor. Bölgedeki çalışmalar bitene kadar trafikte yaşanacak sıkışıklık nedeniyle çok üzgünüz ama Kemeraltı, İkiçeşmelik, Çankaya bölgesinde su baskınlarının önüne geçmek için bu işi yapmak zorundayız” dedi.

Devamını Oku

Başkentli Gençler Sorunlarını Ortaya Koydu Fikirlerini Yarıştırdı

Ankara Kent Konseyi, kent gündemini yakından takip etmeye ve farkındalık çalışmalarına imza atmaya devam ediyor. Ankara Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde “Başkentte Söz Gençlikte” temasıyla düzenlenen Gençlik Çalıştayı’nda, gençlerin problemleri, çözüm önerileri ve fikirleri tartışıldı.

Devamını Oku

İzmir'in Dördüncü Yerel Üretici Pazarı Bergama'da Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentte refahı büyütme ve adil paylaştırma hedefi doğrultusunda Kadifekale, Kültürpark ve Buca’da açılan yerel üretici pazarlarının dördüncüsü 5 Haziran Cumartesi günü Bergama’da açılıyor.

Devamını Oku

AB-Türkiye Sürdürülebilirlik Elçisi Olmaları İçin Gençlere Davet

Sürdürülebilirlik Elçileri Eğitim Programlarının ilki 5 Haziran’da başlıyor. İlk altı haftası teorik, ikinci altı haftası da saha çalışması içeren toplam 12 haftalık eğitim programına üniversiteden yeni mezun olan her genç başvurabilecek.

Devamını Oku

İzmir Bisikletli Ulaşımda Örnek Oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, bisikletin ulaşım aracı olarak da kullanılması hedefi doğrultusunda son iki yılda İzmir'de bisikletli ulaşımda büyük dönüşüm yaşandı. Yeni bisiklet yolları yapıldı. BİSİM istasyonlarının sayısı 55'e, hizmet veren bisiklet sayısı 890'a çıktı. Tandem ve çocuk bisikletleri filoya dahil edilirken, ücretsiz bisiklet tamir istasyonları, toplu ulaşımda bisiklet kullanımını teşvik eden uygulamalarla İzmir, bisikletli ulaşımda Türkiye'ye örnek oldu.

Devamını Oku

İstanbul’un 3 Belediyesi, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in Projelerini Görmeye Gitti

İstanbul’un ilçe belediyelerinden gelen heyet, İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen Gıda Bankası ve Dost Eller Mağazası ile açılışa hazırlanan Halk Marketi ziyaret ederek bilgi aldı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Vatandaşlara Süt Dağıttı

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, 1 Haziran Dünya Süt Günü’ne özel, İzmitlilere bin litre süt dağıttı.

Devamını Oku

Yeni Otobüslerin Rengi Ve Tasarımı İçin Söz Hakkı Ankaralı'da

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın tüm Türkiye'ye örnek olan katılımcı ve şeffaf belediyecilik uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Başkan Yavaş, 2013 yılından sonra ilk kez alınacak 301 yeni otobüsün koltuk ve dış giydirme tasarımları ile renklerinin Başkentliler tarafından düzenlenecek anketle belirleneceğini açıkladı. Başkent Mobil uygulaması üzerinden düzenlenen anketle Ankaralılar akıllı cep telefonlarından ‘Söz Hakkı’ butonunu kullanarak, 6 Haziran tarihine kadar yeni otobüslerin renk ve tasarımlarını oylayabilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Hayvancılığa Desteğini Sürdürüyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarıma desteğini artırarak sürdürüyor. Bayındır'da ilk etapta küçükbaş hayvan yetiştiriciliği eğitimlerini tamamlayan 87 üreticiye 344 küçükbaş hayvan desteği yapan Büyükşehir, bu ay içinde ikinci etap dağıtımında da 30 üreticiye 120 adet küçükbaş hayvanın teslim edecek. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “BAYSAN'ın 80 milyon liralık yatırımla yaptığı süt işleme fabrikasında 100 Bayındırlı gencimiz de çalışacak. Bayındırlıya yılda 150 milyon lira o süt alımından dolayı para ödeyeceğiz. Üret, al, sat, pazarla ve geliş. Müreffeh Türkiye'ye böyle ulaşılır” dedi. İzmir Köy-Koop Birlik Başkanı Neptün Soyer ise “Küçükbaş hayvancılık bu memleketin büyük meselesidir” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İzmir'de Eşit Yurttaşlık Mümkün

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Eşit Bir Yurttaşlık Mümkün” vizyonuyla Türkiye’ye örnek olacak yeni bir anlayışı İzmir’de hayata geçiriyor. Kadın, çocuk, genç ve engelli bireyler için fırsat eşitliği sağlayacak birimleri tek bir çatı altında toplayan Örnekköy Sosyal Projeler Yerleşkesi’nin açılışını 7 Haziran’da yapacaklarını söyleyen Soyer, “Bu yerleşkeyle sadece İzmir’e değil, tüm Türkiye’ye önemli bir mesaj verecek olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Öğrencilerle Çevrim İçi Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gelişim Koleji’nin öğrencileriyle çevrim içi ortamda buluştu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Soyer, İzmir’de kuruluş hazırlıkları süren Çocuk Belediyesi’ni de müjdeledi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Halkın Parasıyla Boş Yatana Maaş Ödemem

Sarısu Gençlik Kampı’ndan iş akitleri yenilenmeyen çalışanların gündeme geldiği meclis toplantısında İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Sarısu kapalı ve milletin parasıyla, iş olmayan bir yerde yatana para ödenmez” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'ndan Açıklama

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarına yansıyan görüntüler hakkında yazılı açıklama yaptı. Açıklamada bu görüntülerin disiplin ve sorumluluk anlayışıyla bağdaşmadığı ifade edildi ve görüntülerdeki 4 personel hakkında disiplin sürecinin başlatıldığı duyuruldu.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’ten Nikomedia Müjdesi

Tarihi miraslarını gün yüzüne çıkarmak ve marka değeri yüksek Tarihi Çukurbağ Kazı Alanı’nda restorasyon çalışmalarının hayata geçirilmesini sağlamak için bir yıldır çabalayan başkan Hürriyet, sonunda bakanlıktan ‘Olur’ aldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Çeşme'nin 50 Yıllık Geleceğini Yapıyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs salgını nedeniyle zor bir yılı geride bırakan Çeşme'deki turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Altyapı konusunda Çeşme’nin 50 yıl sonrasını dahi hedefleyen bir vizyonla çalıştıklarını belirten Soyer, kentte ilk kez bahçe atıklarının dönüştürülerek yeniden tarımda kullanılabilmesi için ilçede kompost tesisi kurma çalışmalarının başladığı müjdesini verdi. Başkan Soyer ayrıca İzmir mutfağını tanıtacak olan dünyanın en önemli gastoronomi etkinliği Terra Madre Fuarı'nı 2022'de yapacaklarını da açıkladı.

Devamını Oku

İzmir Halkın Bakkalı'nda Online Satış Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonunun önemli bir ayağı olarak hayata geçirdiği Halkın Bakkalı, online satış uygulamasını başlattı. 27 farklı kooperatiften 300’ü aşkın ürünün olduğu Halkın Bakkalı şubelerini kent genelinde sekiz şubeye çıkarttıklarını söyleyen Başkan Soyer, “Online satış sayesinde kooperatif ürünleri tüm Türkiye’de yurttaşlarımızın sadece bir tık uzağında olacak” dedi.

Devamını Oku

Ankara Bala'da 40 Yıllık Su Sorunu Çözüldü

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Bala ilçesinin 40 yıldır kangren haline dönüşen içme suyu sorununu çözüme kavuşturdu. Göztepe Mahallesi’nde inşa edilen 3 bin metreküp kapasiteli yeni su deposu 24 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla faaliyete geçirildi. Yıllar sonra ilk etapta Abazlı, Yeniköy, Yöreli, Ergin Mahalleleri ve Ergin Yaylası su ile buluştu.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Çeşme'ye İki Yılda Yaklaşık 300 Milyon Liralık Yatırım Yaptık

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bugün dünyaca ünlü turizm lokasyonlarından Çeşme'deydi. Başkan Soyer ve Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran pandemiyle mücadele kapsamında işletmeleri uzun süredir kapalı olan ve normalleşmeyle birlikte yeniden hizmet vermeye başlayan esnafı ziyaret etti. Soyer, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan Çeşme'de İZSU ve Büyükşehir yatırımlarının toplamının 278 milyon lirayı bulduğunu söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Esnafa Hijyen Desteğini Artırdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yeniden hizmet vermeye başlayan yiyecek ve içecek sektörü ile kahvehaneci esnafına hijyen desteği sağlamaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruda, iş yerlerini ücretsiz dezenfekte ettirmek isteyen işletme sahiplerinin ‘https://forms.ankara.bel.tr/isyeri-dezenfekte-talebi’ adresi üzerinden başvuruda bulunabileceğini söyledi. Başkan Yavaş’ın duyurusunun ardından ilk günde başvuru sayısı 800’ü geçti.

Devamını Oku

İzmitli Kadınlara Müjde: Ücretsiz Fitness Salonları Yeniden Açılıyor

İzmit Belediyesinin kadınlara yönelik hayata geçirdiği ancak pandemi nedeniyle uzun bir süredir kapalı olan ücretsiz fitness salonları, Haziran ayının ortası itibari ile faaliyetlerine kaldığı yerden devam edecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer: 121 Milyon Liralık Yatırımla Tüm Altyapı Sorunlarını Çözüyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSU Genel Müdürlüğü tarafından Karaburun'da tamamlanan, yapımı süren ve projelendirilen çalışmalarla ilçenin altyapı sorunlarının tamamının çözüm yoluna girdiğini söyledi. Karaburun'a yalnızca İZSU tarafından son iki yılda 121 milyon liralık yatırım yapıldığını belirten Tunç Soyer, Mordoğan’da kurulacak ileri biyolojik atık su arıtma tesisinin yapımına başlandığını da müjdeledi.

Devamını Oku

Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı'ndan Mansur Yavaş'a Ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı, takım arkadaşları ve kulüp yöneticilerini makamında kabul etti. EGO Sporlu sporcuların elde ettiği başarıların toplumda birçok gence örnek olacağını vurgulayan Yavaş, gençlere aktif spor yapmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Üreticimize Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karaburun'da üreticilere nefes aldıracak bir adım daha attı. Geçen yıl Karaburun'da yıldırım düşmesi sonucu anneleri ölen ve belediye tarafından satın alındıktan sonra İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda bakıma alınan oğlaklar, gelişimlerini tamamlayınca Eğlenhoca köyündeki üretici kadınlara verildi. Başkan Soyer, “Üreten sizsiniz, bu bereketli toprakların nimetlerini yemek de sizin hakkınız. Biz bunun bilinciyle köylümüze, üreticimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Korona Günlerinde De Evde Bakım

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in hizmette fırsat eşitliği ilkesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi hasta, yaşlı ve kimsesizlere evde verdiği sağlık ve bakım hizmetini pandemi günlerinde de sürdürüyor. 11 Mart 2020’den bu yana bin 907 kişiye kuaför hizmeti sunuldu. Büyükşehir ekipleri 5 bin 603 kez de kişisel bakım hizmeti verdi.

Devamını Oku

Sporda da İzmir Zamanı

İzmir’i “spor kenti” yapmayı hedefleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in hem İzmir kulüplerine verdiği destek, hem de İzmir Büyükşehir Belediyespor’a kazandırdığı vizyon, sportif başarıların art arda gelmesini sağladı.

Devamını Oku

İzmir Operası Mavişehir'de Yükseliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mavişehir’de yapımını sürdürdüğü İzmir Opera Binası’nın yüzde 40’ını tamamladı. İzmir Opera Binası sahip olduğu mimari özellikleri ve teknik donanımıyla uluslararası alanda da ön plana çıkacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Kentimize uluslararası nitelikte bir opera binası kazandıracak olmanın gururunu taşıyoruz. Hedefimiz İzmir’i evrensel bir kültür sanat üretim merkezi haline getirmek” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Kozak Yaylası'nın Meralarını Üreticiye Bıraksınlar

Bergama’da her yıl bu dönemde tekrarlanan geleneksel yayla serüveni, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katıldığı meraya hayvan salımı programıyla başladı. Yaz aylarını uçsuz bucaksız, serin meralarda geçirecek 11 bin küçükbaş ve 4 bin büyükbaş hayvanın yayla yolculuğu, renkli görüntüler oluşturdu. Yayladaki köylülerle bir araya gelen Başkan Tunç Soyer, “Burada altın madeni, taş ocağı gibi yaklaşımlar ve hevesliler var. Onlara buradan söylemek istediğim tek şey; Kozak Yaylası'nın meralarını üreticiye bıraksınlar” dedi.

Devamını Oku

TECHNÊ İzmir'de Sanatseverlerle Buluştu

Dijital ile dönüşen resim sanatının en başarılı örneklerinden biri olan TECHNÊ Sergisi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açıldı. Sergi 28 Haziran’a kadar ziyaret edilebilir.

Devamını Oku

Kadın Kooperatifleri İle Tarımsal Üretim Dönemi Sözleşmesi Başladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, yerli üreticilerin kalkınması amacıyla hayata geçirdiği Başkent Market modeli ile hem yerli üretim artıyor hem de Başkentliler aracısız şekilde uygun fiyattan doğal ürünlere kavuşuyor. Başkent’te şimdi de “tarımsal üretim sözleşmesi” ile yeni bir kırsal kalkınma modelini hayata geçiren Halk Ekmek Fabrikası, ilk etapta 3 kadın kooperatifi ile tarımsal üretim sözleşmesi imzaladı. Yerli üreticiler ve kadın kooperatiflerinin üreteceği bakliyatlar Halk Ekmek Fabrikası tarafından satın alınarak, Başkent Marketlerde satışa sunulacak.

Devamını Oku

Buca Metrosu İnşaatı İçin İlk Adım Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi 1 milyar 70 milyon euro bütçesiyle İzmir tarihinin en büyük yatırımı olacak Üçyol-Buca Metrosu için uluslararası ihale sürecinin ilk adımını attı. Yerli ve yabancı 14 dev firma ve konsorsiyum, yeterlilik dosyalarını sundu. İhale komisyonunun değerlendirmesi sonrası, yeterli olan istekliler teklif vermeye davet edilecek.

Devamını Oku

Ankara Kızılay Meydanı'nda Ücretsiz İnternet Dönemi Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz” diyerek ilk etapta 35 meydanda ücretsiz internet hizmeti sağlanacağını duyurdu. Her geçen gün yaygınlaşan wi-fi ağı son olarak 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda aktif hale getirildi. Böylece ücretsiz internet hizmeti verilen meydan sayısı 28’e yükseldi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Bu Coğrafyayı Kültür Sanat Üretim Merkezi Yapacağız

İzmir Sanal Kitap Günleri'nin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “Bu coğrafyayı, evrensel bir kültür sanat üretim merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi. İzmir Sanal Kitap Günleri üç gün boyunca pek çok yazarı okurlarla buluşturacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Esnafına Hijyen Desteğini Sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, pandemi sürecinde dolmuşçu esnafına destek olmayı sürdürüyor. Dolmuş duraklarında maske ve dezenfektan dağıtımına devam eden Ankara Zabıtası, sürücüleri de hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Açıkladı: 2021'de Suya Zam Yapmayacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 2021’de suya zam yapmayacaklarını açıkladı. İZSU Genel Kurulu'nda 2020 Yılı Faaliyet Raporu hakkında konuşan Başkan Soyer, “Ekonomik şartlar ne kadar zorlasa da, 2021 yılı sonuna kadar suya zam yapmayacağız. Bütçe planımızda yer alan, meclisimizde onaylanan ve 2021 yılı Temmuz ayında yapılması öngörülen yüzde 10'luk zammı iptal ediyoruz. Üstelik son yüzyılın belki de en olağanüstü koşullarını yaşamamıza rağmen. 1,5 yıldır devam eden pandemi koşullarının bütün hesapları alt üst etmesine, elektrik, doğalgaz, akaryakıt fiyatları ve dövizdeki artışa rağmen” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşunun katkılarıyla gerçekleşecek olan “24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali”ne ilişkin ayrıntılar düzenlenen basın toplantısıyla sinemaseverlerle paylaşıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Hasan Yalçıntaş'ın Adını Başkent'te Yaşatacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden ANFA Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçıntaş’ın anısını yaşatacak. OSTİM Teknik Üniversitesi iş birliği ile üniversite kampüsü içinde yapılan Hasan Yalçıntaş Parkı’nın açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

Devamını Oku

İzmir Sanal Kitap Günleri Başlıyor: Yazarlar Okurların Evine Konuk Oluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilk kez düzenleyeceği İzmir Sanal Kitap Günleri yarın (28 Mayıs) başlıyor. Üç günlük sanal kitap fuarı, Türkiye'de ilk kez bir etkinliğe konuk olacak İngiliz siyasetçi Jeremy Corbyn, filozof ve kültür eleştirmeni Sloven Slavoj Zizek, Sloven filozof Alenka Zupancic, Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk gibi önemli isimleri bir araya getirecek. Başkan Soyer, herkesi sadece bir tık uzaktaki İzmir Sanal Kitap Günleri’ne davet etti.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Bir İlk: Evlenecek Çiftler Ücretsiz SMA Testine Yoğun İlgi Gösteriyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın duyurusunu yaptığı ve yeni evlenecek vatandaşlara sağlanacak ücretsiz Spinal Musküler Atrofi (SMA) testi desteğine genç çiftler yoğun ilgi gösteriyor. Yaklaşık bir ayda 430 çift test yaptırmak için başvuruda bulunurken, “https://forms.ankara.bel.tr/smatesti” adresi üzerinden başvurular alınmaya devam ediyor.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Evde Bakım Hizmeti İle Yüzlerce Kişiye Şefkat Elini Uzattı

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan “Evde Bakım Hizmeti” ile belediyenin yardım eli vatandaşlara uzanıyor. Kendi öz bakım ihtiyacını karşılayamayan yatağa bağımlı, engelli ve yaşlı vatandaşların tıraş,banyo, tırnak kesimi, saç kesimi, banyo ve kişisel temizlik ihtiyaçlarını karşılayan ekipler, vatandaşı gülümsetmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bir Sözünü Daha Tuttu: Başkentliler 8 Yıl Sonra Yeni Otobüslerine Kavuşuyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Başkent’e yeni otobüs alımına yönelik ısrarlı mücadelesi sonuç verdi. Yeni otobüs alımı için iki aşamalı ihale sürecinin tamamlanmasının ardından ihaleyi kazanan firmalarla imzalar atıldı. Sözleşme imza törenine katılan ve kredi tutarı doğrultusunda alınacak otobüs sayısına ek olarak 19 yeni otobüsün daha alınacağı müjdesini veren Yavaş, “Ankara’mız çağa uygun, son derece modern otobüslere kavuşmuş olacak” dedi.

Devamını Oku

Bucaspor 1928'den Başkan Soyer'e Teşekkür Ziyareti

Futbolda 3. Lig play-off finalini kazanarak 2. Lig'e çıkmaya hak kazanan Bucaspor 1928’in futbolcu ve yöneticileri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Soyer, “İzmir'de spor şaha kalkıyor. Sonuna kadar yanınızda olacağız, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Devamını Oku

Resim Sanatına Dijital Dokunuş: TECHNÊ 28 Mayıs’ta İzmir’de

Gizem Renklidağ’ın analog ve dijital teknikleri bir arada kullanarak resim sanatını bambaşka deneyimlere taşıdığı TECHNÊ isimli sergi, 28 Mayıs-28 Haziran tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Devamını Oku

ASKİ Spor'dan Muhammed Furkan Özbek Olimpiyat Vizesi Aldı

ASKİ Sporlu Milli halterci Muhammed Furkan Özbek, Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda 2 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılma hakkı elde etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden dünya şampiyonu Muhammed Furkan Özbek ile şampiyonayı üçüncülükle tamamlayan Yusuf Fehmi Genç'i tebrik etti.

Devamını Oku

İBB Ve İzmit Belediyesi 'Çınar' Sloganıyla Bir Projeye Daha İmza Attı

İzmit Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM A.Ş arasında geliştirilen işbirliği ile yeni bir şehir yaşam kartı olacak ‘Çınar Kart’ için imzalar atıldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Dirençli Kent ve Dirençli Tarım İzmir Tarımı İle Mümkün Olacak

Tarım Kültür Platformu’nun İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlediği Tarım ve Teknoloji Zirvesi’nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonundan doğan İzmir Tarımı’nı anlattı. Soyer, “Dirençli bir kent yaratmanın en önemli ayaklarından biri olan dirençli tarımı, İzmir Tarımı ile inşa edeceğiz. Tüm paydaşlarımızı İzmir Tarımı politikasının birer sözcüsü olmaya, bunun önemini şehrimizin her köşesine anlatmaya ve bu değişimi önümüzdeki birkaç yılda tamamlamak için hep birlikte çalışmaya davet ediyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de İtfaiyeci Adayları İçin Başvurular Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecek 100 itfaiye memuru için başvurular alınmaya başlandı. Adayların, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için 24 Mayıs 2021 tarihinden 28 Mayıs 2021 günü mesai bitimine kadar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Asılsız İddiaların Hepsini Belgeleriyle Çürüttü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, faaliyet raporu görüşmelerinde muhalefet partilerinin dile getirdiği tüm iddia ve eleştirilere belgeleriyle yanıt verdi. Mayıs ayı meclis toplantısında açıklamalarda bulunan Yavaş; ulaşım projelerinden ANKAPARK’a, TOGO Kuleleri’nden suya zam iddiasına kadar pek çok konuya açıklık getirdi.

Devamını Oku

AKP'li Başkan Köşeye Sıkışınca, Mansur Yavaş Kahkaha Attı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Adnan Beker, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'nin seçim öncesi söz verip yapamadığı projeleri tek tek açıkladı.

Devamını Oku

Buca Metrosu'nda İhale Süreci Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 milyar Euro’yu aşan bütçesiyle kent tarihinin en yüksek bütçeli yatırımı olacak Buca Metrosu’nda, uluslararası ihale sürecinin ilk adımını 28 Mayıs’ta atıyor. İstekli firmaların yeterlilik dosyaları, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın resmi internet sitesinde ve elektronik ortamda açılacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Boş Durmuyoruz, "Mış" Gibi Yapmıyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısının ilk oturumu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yönetiminde yapıldı. Kentte son dönemde artan trafik yoğunluğu ile ilgili konuşan Başkan Soyer, “Türkiye'de hükümetin bir metre metro tüneli olmayan tek kent İzmir. Halkapınar-Otogar Metrosu, 8 yıldır yatırım planında. Onayı verildi, 8 yıldır iz bedeli ile geçiliyor. İzmirli bunu takdir ediyor. Biz üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz. Hiç boş durmuyoruz, asla -mış gibi yapmıyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Evi Yanan Aileye Yardım Eli

İzmit Belediyesi, Alikahya Merkez Mahallesi’nde evi yanan ailenin yardımına koşarak acil ihtiyaçlarını karşıladı

Devamını Oku

Ankara Ve Sabancı Bulvarı Arası Bağlantı Yolu Tamamlandı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kent trafiğini rahatlatacak ve trafik kazalarının önüne geçecek yeni ulaşım projelerini Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Bulvarı ile Sabancı Bulvarı’nı birbirine bağlayan ve toplam 6 şeritten oluşan bağlantı yolunu trafiğe açtı.

Devamını Oku

İzmir'de Kiraz Hasadı İçin ''Biz Varız'' Dayanışması Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in koronavirüs sürecinde “Üreticinin Ürünü Dalında Kalmasın” diyerek başlattığı hasat dayanışmasının ikincisi bu yıl da gönüllü desteğiyle başladı. Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde bir araya gelen gönüllüler Kemalpaşalı üreticilerin kiraz hasadına yardım etmek üzere yola çıktı. Başkan Soyer, “Anadolu’nun kadim imece kültürünü el birliğiyle yaşatacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet Kocaelili Çiftçilere Fide Desteği Veriyor

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İBB’den hibe olarak gönderilen 144 bin 500 F1 yüksek verimli sebze fideleri Kocaeli’nin diğer ilçelerine de dağıtıyor. İlçe ziraat odalarına tek tek uğrayan Hürriyet, İzmit’in yanında il genelindeki diğer çiftçilerimize de fide dağıtarak destek oluyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Kırsal Destekleri Umut Işığı Oluyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı kırsal kalkınma destekleri sayesinde Başkent’te hem çiftçilik yeniden canlanıyor hem de üretim artıyor. Son dönemde Ankara’da Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın bu desteklerinden yararlanan genç çiftçi sayısında gözle görülür bir artış dikkat çekerken, Başkan Yavaş’ın verdiği lojistik destekle Başkentli üniversite öğrencileri de genç çiftçilere destek olmak amacıyla tarlada gönüllü çalışıyor.

Devamını Oku

39. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 39’uncu Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri başlıyor. “Her Şartta Tiyatro” mesajıyla sanatseverlere seslenecek dijital tiyatro festivali kapsamındaki 67 oyun İzmirTube üzerinden yayınlanacak. Başkan Soyer, “Pandemi koşullarından dolayı salonlarda perde açamıyorsak evlerde perde açarız” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Kentin Ulaşım Ve Yaya Aksları Yasemin Kokuyor

Baharı kentin dört bir yanına diktiği çiçeklerle karşılayan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkanı Tunç Soyer’in "Daha yeşil bir İzmir" vizyonu doğrultusunda ulaşım ve yaya akslarında oluşturduğu yaseminlerle bezeli yeşil koridorlar, şık görüntüsü ve hoş kokusu ile İzmir’e ayrı bir güzellik kattı.

Devamını Oku

Başkent'in Uluslararası Film Festivali Başlıyor

Başkent Ankara bu sene 24'üncüsü düzenlenecek “Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali”ne ev sahipliği yapacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyinin de katkılarıyla gerçekleştirilecek festival, 27 Mayıs Perşembe günü Gençlik Parkı'nda düzenlenecek basın toplantısıyla başlayacak.

Devamını Oku

Turuncu Çember Artık Denizde

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’in güvenli bir turizm destinasyonu olarak öne çıkartma hedefi doğrultusunda İzmir Vakfı ile başlattığı Turuncu Çember sertifikası uygulaması deniz yolculuklarını da hijyen güvencesine alıyor. 19 İZDENİZ gemisinde bulunan büfe işletmesi Turuncu Çember sertifikası almaya hak kazandı. Başkan Soyer, “Turuncu Çember ile İzmir’de deniz yolculuklarını da pandeminin gerektirdiği hijyen koşullarına adapte etmenin huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Devamını Oku

ANFA Bitki Evi Yazı Rengarenk Çiçeklerle Karşılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Altınpark ANFA Bitki Evi, yaz mevsimini rengarenk karşılamak için hazırlıklarını tamamladı. Rengarenk petunyalardan çin karanfiline, aslanağzından şebboya, begonyadan sardunyaya, küpeliden ortancaya kadar pek çok farklı çeşit çiçek ve bitki Başkentlileri bekliyor. ANFA Bitki Evi, haftanın her günü 08.00-19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Devamını Oku

Anadolu OSB'nin Mavi Yolu Bisikletçilerden Tam Not Aldı

Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi üyeleri Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) bisiklet yolunda pedal çevirdiler. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bisiklet yolunda antrenman yapan genç bisikletçiler, 3,2 kilometrelik bisiklet yoluna tam puan verdi.

Devamını Oku

Buca'da 200 Bin Metrekarelik Ekolojik Kent Parkı Doğuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçim projeleri arasındaki Portakal Vadisi’nde yapım çalışmaları hızla sürüyor. Buca Tınaztepe Mahallesi’ndeki 200 bin metrekarelik alan spor, sağlık, kültür aktiviteleri ile İzmirlilerin kent içinde nefes alacağı ekolojik kent parkına dönüşüyor.

Devamını Oku

İBB’nin Hibe Fide Desteği İzmitliler İçin Yola Çıktı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in temasları ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmitli çiftçiler için hibe edilen 144 bin 500 sebze fidesi İstanbul’dan yola çıktı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Kültür Zirvesi Heyecanını Uluslararası Alana Taşıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Yönetim Kurulu toplantısında Eylül ayında İzmir’in ev sahipliği yapacağı uluslararası Kültür Zirvesi ile ilgili konuştu. Soyer, “Zirve, dünya kentlerinin İzmir'in yerel kültürüyle bağlantı kurması için mükemmel bir fırsat olacak” diyerek dünyanın dört bir yanındaki kültür aktörlerini yeniden İzmir’e davet etti.

Devamını Oku

ASKİ'den Yeni Proje: 800 Metrelik Yeni İçme Suyu İletim Hattı Yapılıyor

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü özellikle yaz aylarında su sıkıntısının yaşandığı Gölbaşı ile Çankaya ilçesinin bazı mahalleleri için 800 metrelik yeni bir içme suyu iletim hattının yapımına başladı. Devam eden Mamak-Gölbaşı arası içme suyu iletim hattı yapım işinin yanı sıra Çankaya Üniversiteler Mahallesi’nde bulunan içme suyu iletim hattında iyileştirme çalışması hızla ilerliyor.

Devamını Oku

İzmir Sanal Kitap Günleri Yazarlarla Okurları Buluşturacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kültürel devamlılık ilkesi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi ilk kez İzmir Sanal Kitap Günleri düzenliyor. Uluslararası etkinlik 28 – 30 Mayıs tarihleri arasında binlerce çeşit kitabı, bir çok yayınevini ve yazarı “bir tıkla” okurla buluşturacak. Başkan Soyer, herkesi etkinliğe davet ederek “Özlemi duyulan kitap fuarı günleri geri geliyor” dedi.

Devamını Oku

Başkentli Kadın Kooperatifleri Emeklerinin Karşılığını Alıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Benim en büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” vaadini gerçekleştiriyor. Yavaş’ın hayata geçirdiği kırsal kalkınma projeleri arasında yer alan Başkent Market projesi kısa sürede meyvesini vermeye başladı. Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren Başkent Marketlerin ürünlerini satın aldığı Ankara’daki kadın kooperatifi sayısı bir yıl içerisinde 5’ten 8’e yükseldi.

Devamını Oku

"Atatürk: İz Bırakan İlkler Dev Portreler" Sergisi Açıldı

Ressam Ergün Başar'ın 51 eserden oluşan “Atatürk: İz Bırakan İlkler Dev Portreler” adlı sergisi İzmir'de sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir'e böyle bir sergiyi getirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Beğendiğiniz bu salon her zaman emrinizde. Yeter ki üretmeye devam edin” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Kaybolan Umutları Yeniden Yeşerteceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanlığı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlediği törene katıldı. Başkan Soyer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ülkeyi canları pahasına gelecek nesillere armağan ettiğini belirtti ve cennet vatana sahip çıkarak Türkiye’de kaybolan umutları yeniden yeşerteceklerini söyledi.

Devamını Oku

19 Mayıs Ruhu Başkent'te Coşkuyla Kutlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlediği çeşitli etkinlikleri Başkentlilerle buluşturdu. Büyükşehir Belediyesinin gezici otobüslerle bandolar eşliğinde gerçekleştirdiği şehir turuna ve konserlerine Başkentliler coşkuyla eşlik etti. Sokaklarda Türk bayraklarıyla şarkılar söyleyen Ankaralılar evlerinin balkonlarından ve camlarından da 19 Mayıs’ı coşkuyla kutladılar.

Devamını Oku

Tunç Soyer Buca'da Işılay Saygın Kütüphanesi'ni Açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca’da Işılay Saygın Kütüphanesi’nin açılışında konuştu. Soyer, “İzmir bir gençlik ve üniversite şehri. En çok ihtiyacı olan şey kütüphane, gençlerin çalışabileceği alanlar. Buca’nın güzel gençlerine hayırlı olsun” dedi.

Devamını Oku

İzmit’in Tüm Sokaklarında 19 Mayıs Coşkusu Başladı

İzmit Belediyesinin 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı için düzenlediği konvoy, bayram coşkusunu İzmit’in tüm sokak ve caddelerinde vatandaşlarla buluşturmaya başladı

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Coşkulu Kutlama

İzmir Büyükşehir Belediyesi 102. yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutluyor. Başkan Tunç Soyer, “ Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102. yılında, kendisini minnetle anıyor ve onun cesaretinin hepimize ilham kaynağı olmasını diliyorum” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Ankara'da Dijital Dönüşümü Başlattı: Söz Hakkı Senin Ankara

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Akıllı Kent” uygulamalarını Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Başkent Mobil uygulamasının ardından “BLD Digital 4.0”ı hayata geçiren Yavaş, Ankaralıların fikir, öneri ve taleplerini iletebilmeleri için dijital ortamda “Söz Hakkı” ile “Başkent Genç” platformları üzerinden kent yönetimine katılmalarını sağlamayı amaçlıyor. Sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapan Yavaş, “Başkent senin, karar senin” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Erkek Şiddetine Uğrayan Çetinkaya’nın Davasına Katıldı: Asla Yalnız Yürümeyeceksin

İstanbul Sözleşmesi’nin hükümlerini uygulayacaklarını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Zeynep Çetinkaya'nın kendini darp eden Berk Ercan’a karşı açtığı davanın ilk duruşmasına katılarak Çetinkaya’ya destek verdi. Soyer sonuna kadar Çetinkaya'nın hakkının koruyucusu olacağını söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan 19 Mayıs Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 19 mayıs Atatürk'ü Anma Ve Genclık Spor Bayramı için mesaj yayınladı.

Devamını Oku

Halk Ekmeğe Kadın Eli Değiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, Ankaralılar için sağlıklı, kaliteli ve katkısız ekmekleri hijyenik ortamda günlük olarak üretmeye devam ediyor. Kadın istihdamının her geçen gün arttığı Halk Ekmek Fabrikası’nda; üretim sorumlusundan iş sağlığı ve güvenliği uzmanına, gıda güvenliğinden kalite kontrolüne, temizlikten sevkiyata kadar her alanda kadınlar çalışıyor

Devamını Oku

Ankara'da 19 Mayıs Ruhu Yaşatılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecini de dikkate alarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel çeşitli program ve etkinlikler hazırladı. Kültür ve Sosyal işler Daire Başkanlığı koordinasyonunda 19 Mayıs’ta 7 merkez ilçede turistik gezi otobüsleri bando gruplarıyla kutlama turu gerçekleştirilecek. 17 Mayıs’ta başlayacak olan etkinliklerin birçoğu ABB TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Toplu Taşıma Esnafına Gıda ve Hijyen Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle iş kaybına uğrayan Başkent’teki ulaşım esnafının yanında olmaya devam ediyor. Zabıta Daire Başkanlığı, Ramazan Bayramı nedeniyle Ankara’nın çeşitli yerlerinde servis işletmecisi, taksi ve minibüs esnafına gıda kolisi ve hijyen seti desteğinde bulundu.

Devamını Oku

Ankara'da 40 Yıllık İçme Suyu Sorunu Çözülüyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, su sorununun yaşandığı merkez ve ilçelerde altyapı atağını sürdürüyor. Bala’nın 40 yıldır devam eden içme suyu sorununu çözüme kavuşturmak için harekete geçen ASKİ, Göztepe Mahallesi’nde 3 bin metreküp kapasiteli yeni su deposunu bayram sonrası devreye sokmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 30 bin kişinin yaşadığı ilçenin su sorununu çözeceklerini belirten ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “1 yıl içinde Ankara’nın kırsal mahallelerinde içme suyu anlamında ciddi çözümlere ulaşmış olacağız” dedi

Devamını Oku

İzmir’de Ramazan Boyunca 415 bin Kişilik İftar Yemeği Dağıtıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Ramazan ayının başında yaptığı dayanışma çağrısı karşılık buldu. İzmirlilerin katkılarıyla hedeflenen 400 bin rakamı aşılarak, bir ayda tam 415 bin kişilik iftar yemeği ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. Bu zor günlerde örnek bir dayanışma sergileyen İzmirlilere teşekkür eden Başkan Soyer, “Tüm hemşehrilerimize dayanışmanın huzuruyla, sağlıkla, ağız tadıyla kutlayacakları bir bayram diliyorum” diye konuştu.

Devamını Oku

İzmit’in Köylerine de Geri Dönüşüm Noktaları Kuruldu

Temiz çevre, geri dönüşüm ve sürdürülebilir kalkınma çalışmalarıyla örnek olan ve kırsala da aralıksız hizmet götüren İzmit Belediyesi, köylerine de geri dönüşüm noktaları kuruyor

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Tam Kapanma İçin Teyakkuzda

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 17 gün sürecek olan tam kapanma döneminde Başkentlilerin güvenli ve huzurlu şekilde ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli tüm önlemleri aldı. Ramazan Bayramını da içine alan kapanma sürecinde her türlü şikayet ve talepler için Başkent 153, 7/24 hizmet verecek. EGO otobüsleri, ANKARAY ve Metro, 29 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında kapanma muafiyeti olan yolcuların mağdur edilmemesi amacıyla ana hatlarda hizmet vermeyi sürdürecek. AŞTİ’de güvenlik önlemleri artırılırken, ASKİ ekipleri arıza, bakım ve onarım hizmetlerinde sahada görev başında olacak. Kadın Danışma Merkezi, Fen İşleri, Kent Estetiği, Mezarlıklar, Zabıta, Sağlık ve İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri nöbet tutacak. Halk Ekmek Fabrikası ise 17 gün boyunca ekmek üretimini aksatmadan sürdürecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Büyükşehir Memurlarına Bayram Müjdesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, memurlara bayram ikramiyesi yatırılacağı müjdesini verdi. Yavaş, EGO ve ASKİ dahil Ramazan Bayramı öncesi 5 bin 365 memur ve sözleşmeli memurun hesaplarına bin 326 TL’den toplam 7 milyon 118 bin 121 lira tutarında sosyal denge tazminatını yüzde 100 oranında ödeyeceklerini açıkladı.

Devamını Oku

ASKİ Sporlu Avrupa Şampiyonları Mansur Yavaş'ı Ziyaret Etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü sporcuları elde ettikleri başarılarla spor tarihine damga vurmayı sürdürüyor. Varşova ve Moskova’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda rekor kırarak madalyalarla yurda dönen ASKİ Sporlu güreşçi ve haltercileri makamında kabul eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu başarıların devam etmesi için ve Ata sporumuzun yaşaması için bizler elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Türk Milletinin göğsünü kabarttınız, herkes çok mutlu oldu ve özellikle bu pandemi günlerinde bir umut oldunuz” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Halk Ekmek Büfe Sayısı Artıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, sağlıklı, hijyenik ve uygun fiyatlarda ürettiği ekmek ve unlu mamulleri Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Daha çok vatandaşa ulaşmayı amaçlayan Halk Ekmek Fabrikası, 30 Nisan’da noter huzurunda düzenleyeceği kura çekilişiyle 8’i ilk kez açılacak toplam 11 büfe ile Halk Ekmek Büfe sayısını 417’ye çıkarmış olacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın Açıkladığı 100 Milyon TL'lik Destek Paketi Kapsamında Ödemeler Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardım alan vatandaşlar ile pandemi sürecinde işini kaybeden veya gelirinden olan sektör çalışanlarına yönelik olarak açıkladığı 100 milyon TL’lik destek paketi ödemelerine başladıklarını duyurdu. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, sosyal yardım alan 112 bin 785 ailenin Başkent Kartı’na da 400 TL tutarında toplam 45 milyon 114 bin TL tanımlandığını söyledi.

Devamını Oku

Ankara'da Gündüz Çocuk Bakımevleri Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışını gerçekleştirdiği Batıkent ve İşçi Blokları Gündüz Çocuk Bakımevi, tam kapanma sürecinin tamamlanmasının ardından eğitimlere başlayacak. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet verecek olan gündüz çocuk bakımevlerinin sayısı yıl içinde artırılacak.

Devamını Oku

Hayırseverlerden ''6 Milyon Tek Yürek Kampanyası''na Rekor Destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ikinci dalgasını başlattığı “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasına 26 günde hayırsever vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Devam eden kampanya için bağış yapılan toplam tutar 14 milyon TL’yi geçti.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 15 Arsasını İhale Yoluyla Satışa Çıkarıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çubuk ilçesinde yer alan toplam 300 bin metrekarelik 15 arsasını (sanayi alanı) ihale yoluyla satacak. ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden 29 Nisan’da saat 14.00’da gerçekleştirilecek ihale canlı olarak yayınlanacak.

Devamını Oku

Keçiören Ihlamur Vadisi Parkı'nın 10 Yıllık Su Taşkını Sorunu Çözüldü

ASKİ Genel Müdürlüğü, Keçiören ilçesindeki Ihlamur Vadisi Parkı’nda yaklaşık 10 yıldır yaşanan su taşkını sorununu kökten çözdü. Dere yatağının yapılan imalatlarla 2012 yılında değiştirilmesi ile boşa çıkan yağmur suyu hattı, ASKİ ekipleri tarafından yeniden Çubuk Çayı’na bağlandı.

Devamını Oku

İzmit Belediye'sinin İyilik Hareketine Destek Büyüyor

İhtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendirmek isteyen İzmit Belediyesinin www.iftarizmitbel.com adresi üzerinden sürdürdüğü iyilik hareketine hayırsever vatandaşların desteği artarak sürüyor.

Devamını Oku

Başkent'te Peyzaj Çalışmalarına Bahar Hazırlıkları

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde peyzaj ve temizlik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. ANFA Genel Müdürlüğüne bağlı 929 personel özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde peyzaj alanlarında bahar hazırlıklarına devam ediyor. Ekipler son olarak Konya, Eskişehir, Samsun ve İstanbul Yolu'nda yer alan orta refüjler ile yeşil alanlarda kapsamlı çapalama, bakım, temizlik ve budama çalışması gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Başkent Meydanlarında Ücretsiz İnternet Ağı Genişliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti verdiğimiz meydan sayısı Keçiören, Sıhhiye, Çubuk ve Zafer Çarşısı ile 24’e ulaştı” diyerek, ilk etapta 35 meydanda 10 milyon metrekarelik alanda ücretsiz internet hizmeti sağlayacaklarını açıkladı.

Devamını Oku

23 Nisan Kutlamalarını 100 Binler Canlı Yayından Takip Etti

İzmit Belediyesinin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını 100 binlerce kişi anlık olarak takip etti

Devamını Oku

Ankara'nın Duvarları 23 Nisan'a Özel Sanatla Buluşuyor

Ankara’da sanatsal faaliyetlerle Başkentlileri buluşturmaya devam ediyor. Mural-Art çalışmaları ve grafitilerle Başkent cadde ve bulvarlarını süsleyemeye başlayan ANFA Genel Müdürlüğü, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 1071 Malazgirt Bulvarı’nın duvarlarını renklendirdi.

Devamını Oku

Başkan Hürriyet Ve 23 Nisan Konvoyu İzmit Sokaklarını Bayram Yerine Çevirdi!

Pandemi nedeniyle bayramı evlerinde geçiren çocuklar için 23 Nisan’da konvoylarla İzmit’i dolaşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, vosvos ve 23 Nisan TIRI ile tüm şehrin sokaklarında vatandaşla bayramlaşıyor Pandemi nedeniyle bayramı evlerinde geçiren çocuklar için 23 Nisan’da konvoylarla İzmit’i dolaşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, vosvos ve 23 Nisan TIRI ile tüm şehrin sokaklarında vatandaşla bayramlaşıyor .

Devamını Oku

Haydi İzmitli Bayrağını Al Balkona Çık!

Pandeminin gölgesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacak olan İzmitliler, İzmit Belediyesi’nin 23 Nisan TIRI ve her mahalleye ulaşacak konvoylarıyla bayram heyecanı yaşayacak. Haydi İzmitliler! Bayrağını al, balkona çık ve bayram coşkusuna ortak ol .

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuklar İçin Başkent'i Süsledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Başkent’in cadde ve bulvarlarını Türk bayrakları ve kutlama mesajlarının yer aldığı billboardlarla süsledi. Pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle Ankara Metro Sanat Galerisi çocuklara özel resim sergisine ev sahipliği yaparken, 23 Nisan nedeniyle Başkent Metrosu’nda marşlar çalındı. EGO Genel Müdürlüğü metro vagonlarında yer alan tutamakları çocukların çizdiği resim ve şiirlerle donattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesapları üzerinden çocuklara seslenerek, ABB TV’de yayınlanacak programları izlemeleri tavsiyesinde bulundu.

Devamını Oku

Ankara'da Elektrikli Otobüse Dönüştürülmesi İçin Hazırlıklar Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 25 Şubat’ta “Bundan sonra Ankara’nın sokaklarında inşallah elektrikli otobüsleri göreceğiz” diyerek prototipini tanıttığı Türkiye’nin Avrupa standartlarında testleri başarıyla geçen, yüzde 100 dönüştürülmüş ilk yerli elektrikli otobüsü için “Seri Tadilat Tip Onay Belgesi” alındı. Onay belgesinin alındığını sosyal medya hesapları üzerinden Başkentlilere duyuran Yavaş, “Ankara’mızı çevre dostu otobüslere kavuşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Otobüsü üreten Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELKA, ilk etapta 23 EGO otobüsünü elektrikli otobüse dönüştürmeye hazırlanıyor.

Devamını Oku

Küçük Damla İzmit Belediye Başkanlığı Koltuğuna Oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla 4’üncü sınıf öğrencisi Damla Kılıç İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

Devamını Oku

Ankara'da Derz Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: Yeni Evlenecek Çiftlere Ücretsiz SMA Testi İçin Başvurular Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni evlenecek çiftlere sağlanacak ücretsiz Spinal Musküler Atrofi (SMA) testi desteği için başvuru sürecinin başladığını duyurdu. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda yeni evlenecek çiftlere seslenen Yavaş, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Başkent’te SMA hastalığının önüne geçecek bir adım attık. Sağlıklı yarınlara birlikte yürüyeceğiz” dedi. Yeni evlenecek çiftler, “https://forms.ankara.bel.tr/smatesti” adresi üzerinden test başvurusunda bulunabilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Annelere Sözünü Tuttu: Batıkent Çocuk Gündüz Bakımevi Hizmete Girdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim öncesinde özellikle çalışan annelere verdiği ‘kreş’ sözünü tuttu. Açılışı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilen “Batıkent Çocuk Gündüz Bakımevi” hizmete açıldı. İlk çocuk gündüz bakımevi olma özelliğini taşıyan “Batıkent Çocuk Gündüz Bakımevi”, pandemi nedeniyle sınırlı kapasiteyle 3-6 yaş arası çocuklara hizmet vermeye başladı.

Devamını Oku

İzmit'te Kadın Girişimciler Merkezi’nin İlk Büyük Buluşması Gerçekleşti

Açılışı için gün sayılan İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nin atölye hocaları ve girişimcilerinin bir araya geldiği toplantıda üretim ve pazarlama süreçleri masaya yatırıldı.

Devamını Oku

Ankara Tek Yürekle İyiliği Buluşturmaya Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 1 Nisan 2021 tarihinde ikinci dalgasını başlattığı “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası ile iyiliği bulaştırmaya devam ediyor. Kampanya sadece Ankara ve Türkiye ile sınırlı kalmazken yurtdışında yaşayan vatandaşlardan da yoğun ilgi görüyor. Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden hayırseverlere yönelik yayımladığı teşekkür mesajıyla, 20 günde toplanan yardım tutarının 10 milyon TL’yi aştığını bildirdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den 23 Nisan'a Özel Resim Yarışması: ''23 Nisan İyilik Olsun''

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle “23 Nisan İyilik Olsun” adıyla bir resim yarışması düzenledi. Sosyal medya hesapları üzerinden çocuklara çağrıda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “23 Nisan’da düzenleyeceğimiz ödüllü resim yarışmasına katılımınızı bekliyorum” dedi. İyilik Olsun iş birliği ile düzenlenen ve Ankara’da yaşayan 6-12 yaş arası çocuklar, 21 Nisan 2021 tarihine kadar “iyilikolsun.com” adresi üzerinden yarışmaya başvuruda bulunabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Afet Bilinci Oluşturmak İçin Anket Çalışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, Başkentlilerin afete ve acil durumlara hazırlık düzeyini etkileyen faktörlerin incelenmesi amacıyla kent genelinde anket çalışması başlattı. Anket çalışması için Hacettepe ve Aksaray Üniversitesi de akademik destek sağlayacak.

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesi Arama Kurtarmalarda ANDA İle İş Birliği Yapacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, ANDA Arama Kurtarma ile eğitim ve iş birliği protokolü imzaladı. Yapılan protokol kapsamında eğitim ve saha faaliyetlerinde ortak çalışmalar gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Sağlık Çalışanlarına Moral Oluyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına moral olması amacıyla Bilkent Şehir Hastanesi bölgesinde yer alan köprülerde sağlık çalışanlarını sembolize eden grafitiler yaptırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Pandemi sürecindeki fedakarlıklarınıza minnettarız. İyi ki varsınız” dedi. Grafitiler arasında hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarının isimleri ile Covid-19 aşısını geliştiren Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in de resimleri yer alıyor.

Devamını Oku

ASKİ'den ''Yeşilin Başkenti'' Projesine Destek: Su Arıtma Tesislerine 2 Günde Bin 145 Fidan Dikildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankara’yı çevre dostu bir kent haline dönüştürmek için hayata geçirdiği “Yeşilin Başkenti” projesine bir destek de ASKİ Genel Müdürlüğü’nden geldi. Kente içme suyu sağlayan arıtma tesislerine 2 gün içinde bin 145 fidan dikildi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’ın “6 Milyon Tek Yürek” Kampanyasında Destek 8 Milyon TL'yi Aştı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 2021 yılında yeniden başlattığı “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasına hayırsever vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Yavaş kampanya hakkında yayımladığı yeni mesajında, “Ramazan ayında her gün 20 bin vatandaşımıza iftar ve sahur yemeği sağlıyoruz. ‘iftarver.com’ sitemizde hala alınacak çok yemek, çalınacak çok kapı sizleri bekliyor” dedi. Kampanyaya destek 17 günde 8 Milyon TL’yi aştı.

Devamını Oku

Hasanoğlan Köy Enstitüsü Yeniden Canlandırılacak

Büyükşehir Belediyesi, Elmadağ’da bulunan ve uzun yıllardır atıl durumdaki Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nü yeniden canlandıracak. İçinde müzik okulu, amfi tiyatro, müze yapıları, hamam ve ahşap atölyesinden oluşan yerleşkeyi restore ederek çevre düzenlemesini gerçekleştirecek olan Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, restorasyon proje çalışmalarına “Köy Enstitülerinin Kuruluş Günü” olarak kutlanan 17 Nisan’da başladı.

Devamını Oku

ASKİ Başkent'in Su Havzalarını Koruma Altına Alınıyor

Başkent’e içme suyu sağlayan havzaların sürdürülebilir kullanımı için ‘özel hüküm belirleme’ çalışmaları yapan Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Çamlıdere Barajı ve Gerede Işıklı Regülatörü’nün ardından Kurtboğazı, Eğrekkaya ve Akyar Barajları için de “koruma planı” hazırladı.

Devamını Oku

Ankara Metrolarda Son Sürüm Sinyalizasyon Sistemi Devrede

EGO Genel Müdürlüğü Ankara Metro İşletmesi daha güvenli, konforlu ve hızlı hizmet verebilmek amacıyla sinyalizasyon sisteminde güncelleme yaptı. Yeni sinyalizasyon sistemini V4 yazılım sisteminden V6 yazılım sistemine yükselten EGO Genel Müdürlüğü, “M1, M2, M3-OSB/Törekent-Koru Metro” hattında sürüş testlerini başarıyla tamamladı. Son sürüm sinyalizasyon sistemi sayesinde ticari hız 70 kilometre saatten 80 kilometre saate çıktı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Yol Yapımı Açıklaması: Hukuka Aykırı Hiçbir İşlemimiz Yoktur

Bazı kesimlerce, Ankara Büyükşehir Belediyesinin sürdürdüğü Sabancı Bulvarı-Ankara Bulvarı bağlantı yolu çalışmalarının “hukuksuz” olduğuna dair açıklamalar yapılmaktadır.

Devamını Oku

ANFA 40 Taşınmazı Kiraya Veriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü; şehrin birçok noktasında yer alan çay bahçesi, futbol, basketbol ve halı saha, kafe, büfe ve dükkanları ihale yoluyla kiraya verecek. 40 taşınmazın kiralama ihalesi, 15 ve 16 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir ASKİ Ve EGO Genel Müdürlüğü 2020 Yılı Faaliyet Raporları Açıklandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclis; Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO Genel Müdürlüklerinin 2020 yılı faaliyet raporunu görüştü. Sosyal medya hesapları ve ABB TV’den canlı olarak yayınlanan ve yaklaşık 1 milyon kişinin izlediği Büyükşehir Belediye Meclisi 13 saat sürdü. Yavaş, “Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin 2020 Şeffaflık Ödülü’nü bizlere vermesi, sadece bizim değil Ankara’nın gururudur” dedi.

Devamını Oku

Kardeş Eller’in Destek Kolileri İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

İzmit Belediyesinin öz kaynakları ve bağışçıların desteğiyle hayata geçirdiği Kardeş Eller projesinde Ramazan kolileri ve sıcak yemek dağıtımına başlandı

Devamını Oku

Başkent Çiftçisine Sebze Fidesi Desteği: Talep Başvuruları Başladı

Büyükşehir Belediyesi Başkent’te yerli üretimi artırmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çiftçilere yönelik kırsal kalkınma desteklerini aralıksız sürdürüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı bu yıl yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i ise çiftçi katkı paylı olmak üzere yaklaşık 8 milyon sebze fidesi (domates ve biber) desteği sağlayacak. 5 Mayıs’a kadar çiftçilerden talep toplama başvuruları alınırken, sebze fidesi dağıtımına ise 10 Mayıs’tan itibaren başlanacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Hiçbir İmkansızlık Çocuklarımızın Eğitimine Mani Olmasın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardım alan, faturasını ödeyemediği için elektriği kesilen ve bu nedenle EBA'ya giriş yapamayan çocuğu olan ailelerin elektrik faturalarını karşılayacaklarını duyurdu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Açelya Apartmanı Mağdurları İçin Teyakkuza Geçti

Büyükşehir Belediyesi, Çankaya İleri Mahallesi Mektep Sokak’ta inşaat çalışması nedeniyle 8 katlı Açelya Apartmanı’nın temelinde yaşanan kayma sonrası 72 personel ve 29 araçla sahada 7/24 yoğun mesai harcıyor. Bölgedeki 21 apartmanın tahliye edilme ve yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde bölgede evi zarar gören vatandaşlar için kira yardımından konut tahsisine kadar gerekli desteğin sağlanacağını açıkladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Esnafın Yaralarını Sarıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli esnafın zor günlerinde de yanında olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 8 Nisan tarihinde Kızılcahamam Kasaplar Çarşısı’nda çıkan yangında zarar gören esnafa 15 bin TL nakdi destek sağlanacağını açıkladı. Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edilen bir başka Başkanlık yazısıyla, Özel Halk Otobüsü (ÖTA) esnafına sağlanan gelir desteği ödemelerinin de miktarı artırılarak 3 ay daha uzatıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Öğrencileri Sevindiren Haber: 10 GB İnternet Desteği 3 Ay Daha Uzatıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te sosyal yardım alan öğrencilere pandemi sürecinde ücretsiz aylık mobil internet desteği sağladı. Yaklaşık 30 bin öğrenciye Aralık, Ocak ve Şubat aylarında 10 GB internet desteği veren Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruda sürenin 3 ay daha uzatıldığı müjdesini verdi.

Devamını Oku

Başkent'te Vektörle Mücadele Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte artan larva oluşumlarının önüne geçmek için vektörlerle mücadele çalışmalarına başladı. Akyurt ilçesinde bulunan ve altyapıları olmayan fabrikaların dere ve çevreye bıraktığı atık sular 10 kilometrelik bir kanalda toplanırken, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri kanalda vektörle mücadele mesaisini hızlandırdı.

Devamını Oku

Avrupa Şampiyonu Milli Halterciye Başkent'te Coşkulu Karşılama

Rusya’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nda 2 altın madalya kazanan ASKİ Sporlu Milli halterci Muhammed Furkan Özbek, Esenboğa Havalimanında coşkuyla karşılandı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın ''6 Milyon Tek Yürek Kampanyası''na Destek Çığ Gibi Büyüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, ‘iyilikte ikinci dalgayı başlatıyoruz’ sözleriyle yeniden başlattığı “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası büyük ilgi görüyor. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla kampanyanın ilk haftasında yaklaşık 4 milyon TL destek sağlandığını açıklayarak, hayırseverlere teşekkür etti.

Devamını Oku

Mansur Yavaş ''Ankara Buluşması''na Katıldı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin düzenlediği ‘Ankara Buluşması’ programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kent konseylerinin kent yönetimindeki önemine dikkat çekerek, “Kent Konseyi’nin tavsiyesi, Ankara’nın tavsiyesi” dedi. Ankara Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde düzenlenen programa Ankara dışından birçok Kent Konseyi de yoğun katılım gösterdi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Kale Çalışmaları Meclis Başkanı Şevket Bülend Yahnici’ye Vefa Ödülü

Ankara Kent Konseyi Kale Çalışmaları Meclis Başkanı Şevket Bülend Yahnici’ye, Ankara Sivil Toplum Örgütleri Platformu (ASTOP) tarafından Vefa Ödülü verildi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Bütçenin Her Kuruşu İzmitliler’e Harcandı

İzmit Belediyesinin 2020 yılında doğrudan temin limitini aştığını halkın hassasiyetlerini incitecek şekilde denetim raporuna yazıldığını belirten İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Pandemi bilinmezliğinde yapılan acil harcamalar limiti yüzde 2 aştı. Kuruşu kuruşuna vatandaş için harcandı” dedi

Devamını Oku

Mansur Yavaş Açıkladı: Halk Ekmek Ramazan Ayında 1 TL

Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen 250 gramlık normal ekmek, Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı boyunca 1 TL’den satılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Başkentlilere yaptığı duyuru ile “6 milyon tek yürek olan, azla yetinip çoğu paylaşan Ankara halkının dayanışma zincirine bir halka da biz ekledik. Halk Ekmek bayilerinde ekmeğin fiyatını 1 TL olarak belirledik” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Duyurdu: Aslı Özkısırlar'ın Anısı Yaşatılacak

İzmir'de hastanede yer bulamadığı için tedavi olamayan ve yaşamını yitiren Aslı Özkısırlar'ın adı hatıra ormanında yaşatılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Kırsal Kalkınma Hamlesi İle Çiftçilerin Yüzü Gülüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 25 ilçede toplam bin 319 çiftçiye mısır, bin 615 çiftçiye ise yonca tohumu dağıtıldığını belirterek, “Toprağı işleyen ve üreten çiftçilerimizi destekliyor, üretimleri kazanca dönüşüp yüz güldürsün diye çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Başkent'in Parkları Yağmur Suyu İle Sulanacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’nın 40 prestij parkında yağmur suyu depolama sistemine geçeceklerini açıkladı. ANFA Genel Müdürlüğü ilk etapta Göksu Parkı’nda yağmur suyu toplama deposunu kurdu.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet'ten Meslektaşlarına Anlamlı Kutlama

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Mensubu olmaktan gurur duyduğum avukatlık mesleğini icra eden, adaleti tesis etmek ve mesleğin saygınlığını korumak için mücadele eden tüm meslektaşlarımın gününü kutluyorum” dedi

Devamını Oku

Başkentli Hayvanseverler Can Dostlar İçin Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, ‘‘4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’’ nedeniyle Gölbaşı Hayvan Barınağı ile Kısırlaştırma ve Sahiplendirme Merkezi’nde (KISAMER) patili dostları için bir etkinlik düzenledi. EMPATİ Doğa ve Hayvan Savunucuları Derneği ile Patileri Koruma Derneği üyelerinin de katıldığı etkinlikte can dostlar yalnız bırakılmadı.

Devamını Oku

Ankara'da Sosyal Yardım Alanlarda İlk Kez Online Başvuru Dönemi Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, sosyal yardım yönetmeliğinde yapılan değişikliğin ardından ilk kez online başvuru dönemini başlattı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, pandemi sürecinde bundan sonra sosyal yardım alabilmek için başvuru merkezlerinin yanı sıra “https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr” adresi üzerinden de online başvuruda bulunabilecek.

Devamını Oku

Belmek Öğreticileri Artankara'ya ''Kadın'' Temalı Sergi İle Damgasını Vurdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, bu yıl 7’ncisi düzenlenen “ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı”na BELMEK’lerde görevli usta öğreticilerin eserleri ile katıldı. “Kadın” temalı 11 seramik, 5 mozaik ve 28 yağlı boya resmin yer aldığı toplam 44 eser fuara katılanlardan tam not aldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: Ankara'da İyiliğin İkinci Dalgası Başlıyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, pandemi sürecinde geçtiğimiz yıl düzenlediği “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası bu yıl Ramazan ayı öncesinde yeniden başladı. Yankıları ülke sınırlarını aşan toplumsal dayanışma çağrısını bir kez daha yineleyen Yavaş, “Cumhuriyetin başkentini, iyiliğin başkenti yaptınız. Ekonomik sıkıntıların ve salgının dalgaları varsa iyiliğin de ikinci dalgası var ve biz şimdi onu başlatıyoruz” dedi. Hayırsever vatandaşlar bu yıl da “ankaratekyurek.com” adresi üzerinden “Su Ver”, “El Ver”, “Bilet Ver”, “İftar Ver” ve “Afiyet Ver” uygulamalarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’ın Başlattığı “YeşilinBaşkenti” Kampanyası Yoğun İlgi Görüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “YeşilinBaşkenti” kampanyası yoğun ilgi görüyor. Kentte yeşil alan sayısını artırmak ve hatıra ormanları oluşturmak için harekete geçen Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı çağrıda, “Cumhuriyetin Başkenti’nde sizin desteklerinizle binlerce fidan yeşerecek” dedi. Kısa bir süre içinde satın alınan ağaç sayısı 6 bin 385’e ulaşırken, 5 noktada fidan dikimi siparişi için ‘yesilinbaskenti.com’ adresi üzerinden Karaçam, Ladin, Meşe, Sedir ve Selvi olmak üzere ağaç seçimi yapılabiliyor.

Devamını Oku

Başkent'te Ayaş Yolu Ve Hasköy Köprülü Kavşağı Hizmete Açıldı

Yıllardır trafik yoğunluğunun yaşandığı noktalara neşter vuran ve can güvenliğini önceleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şehir trafiğini rahatlatacak ve kazaların önüne geçecek yeni ulaşım projelerini Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, “Kesintisiz ulaşımın temel bir hak olduğunu biliyor, her ölçekte hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artırmak için çalışıyoruz. Başer Kavşağı ve Fruko Kavşağı’ndaki çalışmalarımızı tamamlayıp, yolları trafiğe açtık. Ankaralının canı ve sağlığı için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Kreşlerimiz Türkiye'ye Örnek Olacak

Yeşilova’da yapımı süren Gündüz Bakımevi ile İzmitliler’e en iyi hizmeti sunmak isteyen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Türkiye’ye örnek olmak için de temaslarını sürdürüyor

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Fatih Köprüsünü Yenileyecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehir trafiğini rahatlatacak yeni ulaşım projelerini Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Keçiören Fatih Köprüsü’nü yeniden inşa edeceklerini belirterek, “Gidiş-geliş 4 şeritlik köprüyü 8 şeride çıkarıp kronikleşmiş trafik çilesini bitireceğiz” dedi. Kentin birçok noktasında hayata geçirdiği projelerle güvenli sürüş sağlamayı da amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, yenileme çalışması için 2021 yılı içerisinde yapım ihalesine çıkacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Çölyak Hastalarına Glütensiz Ekmek Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik ilkesi gereği özel beslenme gereksinimi duyan çölyak hastalarına glütensiz ekmek desteğinde bulunuyor. Halk Ekmek Fabrikası tarafından temin edilen glütensiz ekmekler, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerince haftalık olarak Başkent genelinde sosyal yardım alan 300 aileye ücretsiz ulaştırılıyor.

Devamını Oku

Pelerinsiz Kahramanlar Başkent'te

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 26 ilden 60 itfaiyecinin katıldığı ‘Arama Kurtarma Günleri’nin 4.’sünü 23-25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdi. 3 gün süren kurtarma tatbikatları ve eğitim programına AKUT, ANDA ve TAMGA arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra Karabük, Kastamonu ve Çankırı İtfaiye Meslek Yüksek Okulu öğretmenleri de katıldı.

Devamını Oku

Başkent 'Mor Haritam' Uygulaması Tüm Türkiye'ye İlham Kaynağı Olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), İsveç Büyükelçiliği ile Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) iş birliğiyle hayata geçirdiği “MOR Haritam” uygulamasını 48 il belediyesine tanıttı. Büyükşehir Belediyesinin kadın merkezleri, sosyal yardımlar, gündüz bakımevleri gibi toplumsal cinsiyete duyarlı hizmetlerini gösteren “MOR Haritam” uygulaması sadece Ankara’nın değil tüm Türkiye’nin kadınlar için daha güvenli hale getirilmesine katkı sağlayacak.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Pandeminin Gençlik Üzerindeki Etkilerini Masaya Yatırdı

Ankara Kent Konseyi (AKK), pandemi sürecinde gençlerin yaşadığı sorunları “Pandemi ve Gençlik” başlıklı bir forum düzenleyerek masaya yatırdı. AKK Gençlik Çalışma Grubu üyelerinin organize ettiği forumda, pandemi döneminde gençlerin karşı karşıya kaldığı psikolojik, istihdam ve eğitime yönelik sorunlar ile çözüm önerileri ele alındı.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, sabahın erken saatlerinde Doğu Kışla Perşembe Pazarı’na giderek esnafın talep ve sorunlarını dinledi.

Devamını Oku

ASKİ'den Hayat Kurtaran Müdahale

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Bulvarı üzerinde Kuğulu Parkı karşısında asfalt altında oluşan çökmeyi fark ederek hızlı şekilde müdahale etti. 2006 yılında hatalı imalat nedeniyle Kuğulu 1 Alt Geçidi’ne sızan atık su hattı, ASKİ ekipleri tarafından yeniden hat güzergahına bağlandı.

Devamını Oku

Başkent Halk Ekmek Hizmet Ağını Genişletiyor: Bayilik Uygulaması Başladı

Başkentliler, yıllardır severek tükettikleri halk ekmek ürünlerine bundan sonra daha çok noktada ulaşabilecek. Hijyenik ortamda ürettiği lezzetli ve sağlıklı ürünleri, Başkent Market, Fabrika Satış Mağazaları ve büfeler aracılığıyla tüketicilere ulaştırmaya devam eden Halk Ekmek Fabrikası, Ankara’da bayilik uygulaması başlattı. Halk Ekmek Fabrikası ile bayilik sözleşmesi imzalayacak olan gıda ve yiyecek sektöründe hizmet veren iş yerleri bundan sonra halk ekmek ürünlerini satabilecek.

Devamını Oku

Kadınların Güven Noktası: Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren “Kadın Danışma Merkezi”, Başkentli kadınlara hukuksal danışmanlıktan psikolojik desteğe, meslek edindirme konularından barınma ihtiyaçlarına kadar birçok konuda ücretsiz destek sağlıyor.

Devamını Oku

ASKİ'nin Gündemi: Sıfır Atık

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Başkent’te sıfır atık uygulamasını yaygınlaştırmak için çalışmalarını hızlandırdı. ASKİ, Başkent’te daha sağlıklı bir yaşam kurgusuyla kurum bünyesindeki atıkları azaltarak Platin Belgesi’ni almayı amaçlıyor.

Devamını Oku

CHP’li 22 Başkan “Su Manifestosu”nu İmzaladı: Başka Bir Su Yönetimi Mümkün!

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı ile 11 İl Belediye Başkanı, İzmir’de düzenlenen “Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi”nde bir araya geldi. 22 Başkan, 10 maddelik “Su Manifestosu”na imza attı. Manifestoda, “Bu belgede çerçevesi çizilen su politikası ülkemizde tesis edilene kadar, çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye ve hep birlikte haykırmaya devam edeceğiz: Başka bir su yönetimi mümkün” denildi.

Devamını Oku

“Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi” İzmir’de Başladı

Türkiye’nin su gündemini masaya yatıracak iki günlük “Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi” Fuar İzmir’de başladı. Zirveye iklim krizinin ağır sonuçlarını da dikkate alarak suyu daha iyi yönetmenin yollarını arayan CHP’li büyükşehir belediye başkanları da katılıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sinemaseverlere Yeni Bir Kültür Mirası

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, “Ankara’dan Sahneler ve Kaderin Mahkumları” adlı rehber kitabın genişletilmiş ikinci baskısını sinemaseverlerle buluşturuyor. Tamamı ya da bir bölümü Ankara’da geçen veya adını Ankara’dan almış filmlerin yer aldığı araştırma kitabı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden temin edilebilecek.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Suya Saygı Buluşması

Ankara Kent Konseyi (AKK) küresel ölçekte su sorununun masaya yatırıldığı “Suya Saygı Buluşması” başlıklı düzenlediği panelde tüm paydaşları bir araya getirdi. Uzman akademisyenlerin de katkıda bulunduğu panelde önemli açıklamalarda bulunan AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Tedbir almazsak 20 yıl sonra Eymir ve Mogan Gölleri için felaketi yaşayabiliriz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Kusursuz Kulağa Sahip Bager'i Ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, duyduğu sesleri notaya dökebilme yeteneğine sahip Muşlu Bager Çalışcı'yı makamında ağırladı. Başkan Soyer, İzmir'i çok sevdiğini söyleyen doğuştan görme engelli Bager’e “İzmir de seni sevdi Bager” dedi. Soyer, Bager'e bilgisayar hediye etti.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Dünyanın Yeni Şehirlerini Tasarlamak İçin Yola Çıktık

Kentin ekonomisini, doğayı koruyarak büyütme hedefi taşıyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek İzmir’in Doğayla Uyumlu Yaşam Stratejisi’ni yayınladı. Başkan Soyer, İzmir’in Doğayla Uyumlu Yaşam Stratejisi’nin doğal afetlere dirençli, refahı yüksek ve aynı zamanda biyolojik çeşitliliğini koruyan döngüsel bir şehir inşa etme hedefinde 2030 yılına kadar İzmir’in yol haritasını çizdiğini belirterek, “Doğayla ve birbirimizle uyum içinde bir yaşamı esas alan yönetim anlayışının İzmir’le birlikte bütün ülkemize ilham vermesini ümit ediyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Temiz Körfez İçin Önemli Adım

İzmir Büyükşehir Belediyesi temiz çevre ve Körfez için önemli bir adım daha attı. Deniz araçlarının atıklarının entegre yönetim anlayışı ile değerlendirilerek toplanması için hem atıkların alınması hem de atık kabul tesisi kurulması ve işletilmesine yönelik ihale yapıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Afet Gönüllüleri Arıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de meydana gelebilecek olası bir afet durumunda sahada görev yapacak afet gönüllülerine eğitim vermeye hazırlanıyor. ‘Afet Gönüllüsü’ olmak isteyen vatandaşların, “https://forms.ankara.bel.tr/afetgonulluleri/basvuru” adresi üzerinden başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Madalya Törenine Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Rozet ve Beratı Tevcih (Verme) Töreni’ne katıldı. Törende 7 şehit yakını ile 3 gaziye Devlet Övünç Madalyası Rozet ve Beratı verildi.

Devamını Oku

EGO'dan 'Ayın Şoförü' Uygulaması

EGO Genel Müdürlüğü konforlu ve temiz bir ulaşım kadar vatandaş memnuniyetini dikkate alan uygulamaları da hayata geçirmeye devam ediyor. Otobüs İşletme Daire Başkanlığı başlattığı yeni bir uygulamayla bundan sonra her ay “Ayın Şoförü”nü seçecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Stüdyosu Yeniden Youtuberlara Açılıyor

2020 yılının başında Başkentli yeteneklerin dünyaya açılması ve tanınmasına destek olmak amacıyla youtubelara ücretsiz sunulan ancak pandemi nedeniyle ara verilen ücretsiz stüdyo hizmeti yeniden başlıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme süreci ile birlikte hijyen tedbirleri dahilinde stüdyosunun kapılarını youtuberlara tekrar açıyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Yeni Kampanya: Yeşilin Başkenti Projesi Hayata Geçiriliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeşilin Başkenti” projesini hayata geçiriyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konu ile ilgili olarak sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı videolu paylaşımda, “Gelin Ankara'yı birlikte #YeşilinBaşkenti'ne dönüştürelim, Milli Mücadele'nin kalbinde yeniden yeşerelim” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Hayat Kurtaracak Çalışma

İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye'ye örnek bir çalışmaya imza atarak enkaz altında hayat kurtaracak “Acil İzmir” mobil uygulamasını hizmete aldı. Başkan Soyer, böylesi hayati bir çalışmayı İzmir'e kazandırmaktan gurur duyduklarını belirterek tüm İzmirlilerden uygulamayı telefonlarına indirmelerini istedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den 12 Mahalleye Tarımsal Sulama Borusu Desteği

Küresel kuraklık kaynaklı Başkent’teki barajlar ve sulama göletlerinde doluluk oranlarının ve su debisinin azalması nedeniyle tarlalarını sulayamayan çiftçiler için Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 ilçede 12 kırsal mahalledeki üreticilere iletilmek üzere mahalle muhtarlarına yaklaşık 40 bin metre tarımsal sulama borusu dağıttı.

Devamını Oku

İzmir'de Cinsiyet Eşitliği Mesajları Otobüslerle Yollarda

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Karikatür Yarışması’nda derece alan ve ilk 100’e giren eserler, ESHOT otobüslerine giydirildi. Her bir karikatürün, farklı hatlarda hizmet veren otobüsler aracılığıyla toplumsal farkındalığı arttırması amaçlanıyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Otobüs Alımı İçin İki Aşamalı İhale Sürecini Hızlandırdı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde Başkent’e yeni otobüs alımına yönelik ısrarlı mücadelesi sonuç veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 282 adet otobüs alımı için iki aşamalı ihale sürecini hızlandırdı. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda ihalenin ikinci aşamasının 31 Mart’ta yapılacağını açıkladı.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet Mesaiye Temizlik İşçileriyle Başladı

Emekçilere verdiği önemi toplu iş sözleşmelerinde ortaya koyan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet mesaiye yine işçilerle başladı. Temizlik işçileriyle güne başlayan Hürriyet, “Sizin gibi ağır iş yapan birimlere ek sosyal haklar verdik” dedi

Devamını Oku

Başkan Soyer’den Güzelbahçe’ye Müjdeler!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni projeleri ile Yarımada'nın gözde ilçesi Güzelbahçe yepyeni bir görünüme kavuşacak. İlçede Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaları inceleyen Başkan Soyer, yeni yatırımların müjdesini de verdi. Başkan Soyer'in ajandasında ilçeye kazandırılacak iki ekolojik park, Mithatpaşa Caddesi'nin yükünü azaltacak bulvar, kavşak düzenlemesi, Güzelbahçe sahilini yenileme çalışmaları bulunuyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz Araç Çekici Hizmeti Devam Ediyor

nkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Başkentlilerin hayatını kolaylaştırmak ve trafiği rahatlatmak için başlattığı ücretsiz araç çekici hizmeti devam ediyor. Eskişehir, İstanbul, Konya ve Samsun Yolu üzerinde hafta içi her gün 07.00-09.30 saatleri arasında bekleyen kurtarma araçları; yolda kalan, aracı arızalanan ya da kaza geçiren sürücülerin araçlarını sanayiye kadar götürüyor. Vatandaşlar, Başkent 153’ü arayarak bu hizmetten yararlanabilir.

Devamını Oku

Ankara Zabıtası Tüketici Hakları İçin Sahada

Ankara Zabıtası, “15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü” kapsamında esnaf ve vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, vatandaşlara bilinçli tüketim alışkanlığı kazandırmak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla esnaf ziyaretlerinde bulunduklarını söyledi.

Devamını Oku

Şehit Ve Gazi Derneklerinden Başkan Soyer'e Ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü öncesinde şehit ve gazi derneklerinin temsilcilerini ağırladı. Başkan Soyer, şehit yakınları ve gazilerin kendilerine emanet olduğunu belirterek, “Sizin için gücümüz neye yeterse memnuniyetle yapmak isteriz” dedi.

Devamını Oku

Büyük Çiğli Deresi'nde Dönüşüm Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, “Yüzülebilir Körfez” hedefi kapsamındaki rehabilitasyon çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Çiğli’nin Ataşehir mahallesinde başlatılan “Büyük Çiğli Deresi Kıyı Düzenleme Projesi” ile ilçede yaşayanların nefes alabilecekleri alanlar yaratılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Genç İletişimcilere Destek

EGO Genel Müdürlüğü, genç iletişimcilerin mesleki yetkinliklerine katkı sağlamak ve fikirlerini değerlendirmek amacıyla Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında karşılıklı bilgi, beceri, deneyim, teknoloji, araç-gereç, ekipman ve materyallerin paylaşımı ile üretimi ve değişiminde ortak çalışmalara, bilimsel toplantı ve çalıştaylara, eğitim ve yayınlara imza atılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Can Dostlara Çevreci Ahşap Yuvalar

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü, ömrünü tamamlayan atık ağaçları değerlendirerek kedi ile köpekler için kulübe, kuşlar için de kuş evleri tasarımı gerçekleştiriyor. ANFA Ağaç Atölyesi’nde soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarının korunması için yapılan yuvalar, Ankara’nın park ve rekreasyon alanlarına konulacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sağlık Çalışanlarına Jest

nkara Büyükşehir Belediyesi, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Esat İtfaiye Müdürlüğü’nde belediyenin sağlık çalışanları için kahvaltı programı düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak, “Hiçbir koşulda yanımızda olmaktan vazgeçmediniz. Hakkınızı ne yapsak ödemeyiz. Pandemi döneminde kaybettiğimiz kahraman sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tüm fedakar sağlık emekçilerinin önünde saygı ile eğiliyorum” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sağlık Çalışanlarına Vefa

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde büyük özveri ve fedakarlık göstererek çalışan sağlık çalışanlarını unutmadı. ANFA Genel Müdürlüğü, Bilkent Şehir Hastanesi bölgesinde sağlık çalışanlarına özel farkındalık oluşturan grafitiler hazırlıyor.

Devamını Oku

Ankara Meydanlardaki Ücretsiz İnternet Büyük İlgi Görüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “İnternete erişim hakkının, temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz” sözleriyle Başkent meydanlarında hayata geçirilen ücretsiz internet hizmeti vatandaşlardan tam not aldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Yeni Hizmet: Metro Kitap İstasyonu Açıldı

EGO Genel Müdürlüğü, kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla mini kütüphane modeli “EGO Metro Kitap İstasyonu”nu Başkentlilerle buluşturdu. Vatandaşlar Kızılay Metro İstasyonu içerisinde tren maketinden yapılan kitap istasyonundan T.C. kimlik ve telefon numarasıyla kayıt yaptırarak ücretsiz kitap alabilecek.

Devamını Oku

Güvenpark Terör Saldırısında Yaşamını Yitiren Vatandaşlar Anıldı

Kızılay Güvenpark’ta 13 Mart 2016’da yaşanan terör saldırısında yaşamını yitiren 36 vatandaş düzenlenen törenle anıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, patlamada yaşamını kaybedenlerin anısına 36 çam fidanı gönderdi. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Güvenpark'ta hain terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 36 canımızı yitireli tam 5 yıl oldu. Acımız dün gibi taze. Unutmadık, unutmayacağız. Şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Başkentli Kadınlara Kutlama Programı

Ankara Büyükşehir Belediyesi “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle Başkentli kadınlar için yoğun bir kutlama programı hazırladı. Hafta boyunca çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile de iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi birbirinden renkli farkındalık etkinliklerine ev sahipliği yaptı.

Devamını Oku

Anıtkabir'de Dalgalanan Bayrak Milli Şairin Evinde

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı nedeniyle Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi ve Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Başkent’te bisiklet turu düzenledi. Gönüllü bisikletçiler Anıtkabir'de dalgalanan Türk Bayrağı'nı teslim alarak, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazdığı Taceddin Dergahı’na taşıdılar.

Devamını Oku

Ankara'da Yıllardır Çile Olan Trafiğe Neşter Vuracak Proje Hazır

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Altındağ ilçesi Aydınlıkevler bölgesinin trafik sorunu çözmek için harekete geçti. Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı üzerinde yıllardır çözülemeyen trafik yoğunluğunu azaltacak ve can güvenliğini sağlayacak katlı kavşak projesini hayata geçireceklerini sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğumuz 4 şeritlik katlı kavşak projemiz için bu yıl ihaleye çıkmayı planlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Turuncu Çember Hijyen Sertifikalı Uçuşlar İzmir’den Başlıyor

İzmir’e turuncu yolculuklar başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Vakfı ortaklığıyla yeme-içme ve konaklama işletmelerine verdiği Turuncu Çember hijyen sertifikasına artık havayolu firmaları da başvurabilecek. Başkan Tunç Soyer, “Böylece İzmir’deki sağlıklı ve güvenilir alanları ifade eden Turuncu Çember hijyen sertifikası, İzmir’e gelenlere yolculuklarının başından itibaren eşlik edebilecek” dedi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yıl Mesajı

Ülkemizi işgal altında tutabileceklerine inanan düşman kuvvetlerine; “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!” dizeleriyle cevap veren İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 100. yıl dönümünün idraki içerisindeyiz.

Devamını Oku

İzmir'de 86 Köy Ücretsiz İnternete Kavuşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde uzaktan eğitim alan çocuklar için ücretsiz internet bağlantısı kurarak EBA noktaları oluşturuyor. Bugüne dek 20 köy internete kavuşurken, bu ay içinde ücretsiz internet hizmeti verilen köy sayısı 86'ya ulaşacak. Başkan Soyer, "Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için pandemi döneminde olanakları kısıtlı öğrenci ve ailelere destek vermeye devam ediyoruz" dedi.

Devamını Oku

Gaziemir'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in belediye şirketi İZBETON’u ihale sürecine dâhil etmesiyle birlikte hız kazanan kentsel dönüşüm süreci Gaziemir’in Aktepe ve Emrez mahallelerinde de heyecan yarattı. Büyükşehir ilk etabın yapımı için hazırlık sürecine girerken, tahliye ve yıkım işlemlerini bekleyen bölge halkı depreme dayanıklı konutlara ve sağlıklı bir çevreye kavuşmak için gün saymaya başladı.

Devamını Oku

İzmit'te Güneş Enerjili İlk Köy Çubuklubala

Kent genelinde birçok noktada güneş enerjili led aydınlatma sistemini kuran İzmit Belediyesi kırsal bölgelerde ve Sedaş’ın elektrik götüremediği noktalarda da bu sistemi kullanmaya başladı. İzmit’te güneş enerjili led aydınlatma sistemi kurulan ilk köy Çubuklubala oldu

Devamını Oku

Ankara'da 20 Noktada Ücretsiz İnternet Hizmeti Hayata Geçirildi

Pandemi sürecinde uzaktan eğitim alan öğrenciler için 918 kırsal mahallede hayata geçirilen ücretsiz internet hizmeti şimdi de Başkent'in meydanlarına taşınıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. Başkent’in geleceğini internet ağlarıyla örmeye devam edeceğiz” sözleriyle duyurduğu ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti, ilk etapta 20 meydanda vatandaşların kullanımına açıldı.

Devamını Oku

Mamak'ta Kentsel Dönüşüm İçin İhale Tarihi Kesinleşti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 4, 5, 6 ve 7. etaplarda yer alan 4 bin 477 konut ve ticari blokların yapım işi için 7 Nisan'da ihaleye çıkıyor. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruyla hak sahiplerine seslenen Başkan Yavaş, “Konutların yıllarca teslim edilmemesinden kaynaklı vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sanatçıyla "El Ele"

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi nedeniyle zor günler geçiren sanatçılara desteğini sürdürüyor. Büyükşehir pandemiden etkilenen sanatçıları Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin bünyesinde bir araya getirerek El Ele Müzik Orkestrası’nı kurdu. Orkestra pandemi koşullarına göre dijital ya da seyircili 7 konser düzenleyecek.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi İle İpek Böcekçiliği Geri Dönüyor

İzmit Belediyesi, her yaştan aile bireylerinin üretime katılarak 35-40 günlük sürelerde yüksek kazanç elde edebileceği ipek böcekçiliği üretimi için harekete geçti. Süleymaniye Mahallesi’nde ipek böceklerini besleyecek dutluk için hazırlıklarını yapan İzmit Belediyesi çiftçilere yeni bir gelir kaynağı sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Kentsel Dönüşüm Projesinin İlk İki Etabını Tamamladı

Uzundere’de devam eden kentsel dönüşüm projesinin ilk iki etabını başarıyla tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, üçüncü etap kapsamındaki hak sahipleri için kura çekimine hazırlanıyor. Proje tüm etaplarıyla tamamlandığında Uzundere yenilenmiş altyapısı, parkları, yeşil alanları, sosyal ve kültürel merkezleriyle Karabağlar’ın örnek mahallesine dönüşecek.

Devamını Oku

Hanri Benazus Koleksiyonu Ankara Büyükşehir'de

Türkiye'nin en geniş Atatürk fotoğrafları koleksiyonuna sahip olan Hanri Benazus, arşivinde bulunan Atatürk fotoğraflarını Ankara Büyükşehir Belediyesine hediye etti. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Benazus’a teşekkür eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu arşivi yeni kuracağımız Atatürk Fotoğrafları Müzesi’nde sergilemeye karar verdik” dedi.

Devamını Oku

ASKİ Sporlu Güreşçiler Göğüsleri Kabartıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Sporlu milli güreşçiler, Ukrayna Outstanding Güreş Turnuvası ve İtalya Uluslararası Matteo Pellicone Ranking Series Güreş Turnuvası'ndan 2 altın ve 3 gümüş madalya ile yurda döndüler.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir 8 Mart'ta Başkentli Kadınları Buluşturdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Anıtkabir’i hayatlarında hiç görmeyen ve kırsalda yaşayan kadınların Anıtkabir’i ziyaret etmelerini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşlarıyla da iş birliği yaparak Başkentli kadınları panelden sergiye birçok etkinlikte bir araya getirdi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Larva Mücadelesine Devam Ediyor

Haşere ile mücadeleyi 12 aya yayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilere sineksiz bir yaz yaşatmak için kayıt altına aldığı 190 bin noktada periyodik olarak ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Muazzam Bir Başarı Hikayesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattının ilk tünelinde kesintisiz bağlantı sağlandı. Fahrettin Altay-Narlıdere Kaymakamlık İstasyonu arasında 7,2 kilometrelik tünelin tamamlanmasıyla çok önemli bir dönüm noktasına gelindiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Tünelin ucundan ışığı gördük. İlk tünel bitti. Pandemiye, depreme, bütün felaketlere rağmen hiçbir şey aksamadan vaktinde devam ediyor. Arkadaşlarım muazzam bir başarı hikayesi yazıyor burada. Her biriyle iftihar ediyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Kadınlar Günü’nde Diktiği Dilek Ağacı İle Farkındalık Yarattı

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Belsa Plaza önüne dilek ağacı dikti. İzmit Belediyesi, diktiği ağaçla kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratırken, vatandaşlar kadınların özgür ve eşit bir şekilde yaşayabilmeleri adına yazdıkları dilekleri ağaca astı.

Devamını Oku

Asansör Ve Yürüyen Merdivenler Ankara Büyükşehir Ekiplerinin Yakın Markajında

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent genelinde bulunan asansör ve yürüyen merdivenlerin bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı Kent Bakım Onarım Şube Müdürlüğü; Metro ve ANKARAY başta olmak üzere alt ve üst geçitlerdeki asansör ve yürüyen merdivenlerin bakım ve onarımlarını dışarıdan hizmet almak yerine kendi ekipleriyle gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

Soyer: Dileğimiz Kadının Düşüncesinin, Sözünün Mayalandığı Bir Toplum Yaratmak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında Basmane’deki tarihi Bıçakçı Han’da Kadın Emeği Sergi ve Satış Pazarı’nın açılışına katıldı. İstanbul Sözleşmesi’nin her bir cümlesini hayata geçirmek için canla başla çalışacaklarını vurgulayan Soyer, “En büyük dileğimiz kadının sadece alın terinin değil düşüncesinin, fikrinin, sözünün de mayalandığı bir toplum yaratmak. Yoksa ne adaletten ne eşitlikten ne de özgürlükten söz edebiliriz” dedi.

Devamını Oku

Hazine'den İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Onay

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Buca Metro Projesi’nin finansman görüşmelerine devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, “Hazine garantisiz dış kredi” kullanma iznini bir yıl daha uzattı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Kadınlara Karanfil Dağıttı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle kadınlara karanfil dağıttı. Başkan Tunç Soyer, 8 Mart mesajında İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanmasını ve kadına yönelik şiddetin son bulmasını istedi.

Devamını Oku

Başkan Hürriyet Kadınlar Günü’nde Kadın Muhtarları Yalnız Bırakmadı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kentimizde görev yapan kadın muhtarları unutmayarak ziyaretlerde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Psikolojik Danışmanlık Hizmetinde Yeni Dönem

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren “Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi”, farklı branşlarda vatandaşlara ücretsiz psikolojik destek hizmeti vermeye devam ediyor. Merkezde kontrollü normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte ağırlıklı olarak yüz yüze iletişime yeniden başlandı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesporlu Atlet Gülle Atmada Türkiye Şampiyonu Oldu

İzmit Belediyesporlu atlet Fatma Akkurt, 27-28 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Masterler Salon Atletizm Şampiyonası’nda gülle atmada Türkiye şampiyonu oldu

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Kadınlar Günü Farkındalık Etkinlikleri

Ankara Kent Konseyi (AKK) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü düzenleyeceği birçok etkinlikle kutlayacak. AKK bileşenleri, kadınlarla dayanışmayı artırmak için hafta boyu farkındalık etkinlikleri düzenleyecek. Sergiden panele, toplantıdan müzik dinletisine kadar kadınlara özel programlar Başkentlilerle buluşacak.

Devamını Oku

Bıçakçı Han Kapılarını Kadın Emeği Sergi Ve Satış Pazarı İle Açıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında Basmane’deki tarihi Bıçakçı Han’da Kadın Emeği Sergi ve Satış Pazarı’nı açıyor. 8-9 Mart tarihlerinde açık kalacak pazar kapsamında tarımsal kalkınma kooperatifleri ile üretici kadın kooperatiflerinin stantlarının yanı sıra müzik dinletileri de olacak.

Devamını Oku

ASKİ'de Üçüncü Toplantı Mamaklı Muhtarlarla Yapıldı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Başkent’in 25 ilçesini kapsayacak şekilde “ASKİ Muhtarlarla Buluşuyor” toplantıları düzenliyor. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Çankaya ve Gölbaşı’nın ardından Mamaklı muhtarlar ile bir araya geldi. Öztürk, ilçede sel felaketlerinin önüne geçmek amacıyla atık ve yağmur suyu hatlarının ayrıştırılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nin Yeri Belli Oldu

İzmit Belediyesinin büyük bir özveri göstererek çalışmalarını yürüttüğü kadınları sosyal ve ekonomik hayatta daha da güçlü kılacak olan Kadın Girişimciler Merkezi’nin yeri belli oldu.

Devamını Oku

Bil Bul Ankara Ve Ankaralı Öyküler Kitabı Başkentli Çocuklarla Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi’nin kendi imkan ve kadrosuyla hazırladığı “Bil Bul Ankara” ve “Ankaralı Öyküler” kitapları Başkentli çocuklarla buluştu. Başkent 153 Çağrı Merkezine gelen yoğun talepler üzerine hazırlanan kitaplar ilk olarak Büyükşehir Belediyesine bağlı Çocuk Kulüplerine üye olan ailelerin çocuklarına dağıtılmaya başlandı. Çocuklar ve aileleri, tam not alan kitaplara pandemi süreci nedeniyle “ankara.bel.tr” adresinden de ulaşabiliyor.

Devamını Oku

Ego Spor Kulübü Ve Gazi Üniversitesi'nden İş Birliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü ile Gazi Üniversitesi arasında sporcuların gelişimine katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi, EGO Spor Kulübü’ne bağlı olimpik seviyedeki sporcuların atletik performans testleri ile spor sakatlıklarından korunması konusunda destek sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Kentsel Dönüşümde Bir Adım Daha

Kentsel dönüşüm projeleriyle hem riskli konutlarda oturan yurttaşların sağlıklı yapılarda oturmasını sağlayan hem de yaşanabilir kentsel alanlar yaratan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Örnekköy’de 170 konut ve 20 işyerini kapsayan ikinci etap için temel atmaya hazırlanıyor. 13 Mart’ta yapılacak temel atma törenine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılması bekleniyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Atıkla Mücadeleye Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde insan sağlığını olumsuz etkileyen ve çevreyi kirleten atıkların temizliğini sürdürüyor. Kent Estetiği, Fen İşleri ve Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin ortaklaşa sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Çiğdem Mahallesi Şirindere Mevkiinde bulunan gecekondu, çadır ve barakalar tek tek kaldırılıyor. Bölgede 781 kamyon hafriyat toplanırken, ağustos ayından itibaren kent genelinde ise toplam 4 bin 805 kamyon hafriyat ve atık toplandı.

Devamını Oku

Başkan Soyer: Çocuklara Daha Çok Sürprizimiz Olacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, mahallelerin fiziki ihtiyaçlarına kısa sürede cevap vermek için oluşturulan “Acil Çözüm Ekipleri” tarafından Bornova'da yapılacak çalışmalar öncesi incelemelerde bulundu. Meriç, Serintepe ve Zafer mahallelerinde halk ve muhtarlarla bir araya gelen Başkan Soyer, talepleri dinledi. Behçet Uz Rekreasyon alanında bir su parkı kurmak istediklerini söyleyen Tunç Soyer, “Bu mahallelerde yaşayan çocuklarımızın, Alsancak'ta veya Çeşme'de yaşayanlardan farkı yok. Onlara ne veriyorsak bu çocuklarımıza daha fazlasını vereceğiz. O nedenle daha çok sürprizimiz olacak” dedi.

Devamını Oku

Ankara'da Ekmek Zammı İptal Edildi

Ankara'da Fırıncılar Odası'nın ekmek ve pide fiyatlarına yaptığı zam Ankara Valiliği tarafından iptal edildi. Valilik, fiyat tarifesine yönelik ticaret mahkemesine itiraz davası açıldığını duyurdu.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi: 8 Mart’ta Kadın Çalışanlarımız İdari İzinli

Belediyede çalışan kadın personele karanfil dağıtarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet, “Toplu İŞ Sözleşmesi’nde bir ilke daha imza attık. 8 Mart’ta hepiniz idari izinlisiniz. Pazartesi günü burada sadece erkekler çalışacak” dedi

Devamını Oku

Başkan Hürriyet: Yaptığımız Tasarruflar Emekçilerimize Döndü

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet güne Fen İşleri Müdürlüğü’nde işçilerle başladı. İşçilere emekleri için teşekkür eden Hürriyet, kiralama yerine satın alma yoluna gidilen iş makineleri ve kamyonlarla yaptıkları tasarrufun 1,5 yıl sonra toplu iş sözleşmesiyle işçilere döndüğünü söyledi

Devamını Oku

Tunç Soyer: Yerel Eşitlik Eylem Planı'nı Oluşturacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen Yerelde Kadın Politikaları Çalıştayı'nda konuştu. Soyer,

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Deprem Farkındalığı

Ankara Kent Konseyi (AKK) ev sahipliğinde ‘Deprem Haftası’ nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, Yapı Denetim ve Deprem Mühendisleri Derneği ve ANDA Kardeşe Vefa Derneği’nin iş birliğiyle deprem konulu sergi açılışı ve tiyatro oyunu sahnelendi.

Devamını Oku

Başkent'te ''Kadınlar Günü'' Bu Sene Kırsala Taşınacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 8-12 Mart tarihleri arasında çeşitli programlara ev sahipliği yapacak. Pandemi nedeniyle birçok etkinliği ABB TV’den canlı olarak yayınlayacak olan Büyükşehir Belediyesi; bu yıl tiyatrodan voleybola, şiddetle mücadele konusunda farkındalık etkinliklerinden şehir gezilerine kadar birçok programı kırsal mahallelerde gerçekleştirecek.

Devamını Oku

İzmir Bayraklı'daki Binaların Yapı Envanteri Çıkarılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için planlanan yapı envanteri çalışmalarının ilk adımını attı. Büyükşehir Belediyesi İnşaat Mühendisleri Odası ile protokol imzaladı. Protokol kapsamındaki çalışmalar Bayraklı'dan başlayacak.

Devamını Oku

Kadının Ayak Sesi İzmit’te SanatlaYankılanacak

İzmit Belediyesi ve Helikon Art Çağdaş Sanat Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenleyeceği farkındalık programı ile kadın cinayetlerine dikkat çekecek.

Devamını Oku

İzmir'de Kentsel Dönüşüm İki Yılda Hız Kazandı

İzmir’de kentsel dönüşüm çalışmaları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in belediye şirketi İZBETON’u ihale süreçleriyle dâhil etmesiyle birlikte yeni bir ivme kazandı. Örnekköy’de üçüncü ve dördüncü etaplara geçildi, Ege Mahallesi’nde ise yıllardır beklenen dönüşümün başladı. Başkan Tunç Soyer, İZBETON’un ihaleye girmesini sağlayarak bu süreci hızlandırdıklarını belirterek, “Bugüne kadar hak sahiplerince Büyükşehir’e 332 bin metrekare arsa teslim edildi. Vatandaşımız bize güveniyor, uyguladığımız kentsel dönüşüm modelinden memnun” dedi.

Devamını Oku

ASKİ'den Su Tasarrufu Çağrısı: Barajlarda Geçen Yıla Göre 50 Milyon Metreküp Daha Az Su Var!

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Başkent’in çevresinde bulunan ve kente içme suyu sağlayan 7 barajdaki aktif kullanılabilir su miktarının yaklaşık 145 milyon metreküp olduğunu açıkladı. Ankara barajlarında geçen yılın aynı dönemine göre 50 milyon metreküp daha az su bulunduğuna dikkat çeken Öztürk, su tüketiminde tasarruf çağrısı yaptı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir Türkiye'ye Örnek Bir Tesis Kazanacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Nisan’da hizmete açılması hedeflenen Örnekköy Sosyal Projeler Yerleşkesi’ni ziyaret etti. Başkan Soyer, “Açılışa hazırlanıyoruz. Büyük bir heyecan içindeyiz. Bu tesis ile sadece İzmir’e değil tüm Türkiye’ye önemli bir mesaj vereceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi İle AHBAP İyilikte Buluştu!

Hak temelli ve şeffaf bir sosyal yardımlaşma ağıyla vatandaşların her zaman yanında olan İzmit Belediyesi ile ülke çapında gerçekleştirdiği yardımlarla tanınan dayanışma ağı AHBAP Derneği, daha çok ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmak için protokol imzalayarak iyilik zincirinde buluştu

Devamını Oku

Mhp Grubu İşçiler Adına Başkan Hürriyet’e Teşekkür Etti

İzmit Belediyesinin mart ayı meclis toplantısında MHP Grubu toplu iş sözleşmesinden dolayı çalışanların duyduğu memnuniyetini dile getirip belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Toplu Ulaşım Araçlarını Kullanan Şoförlere İşaret Dili Eğitimi

EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Kent Konseyi iş birliğiyle “İşaret Dili Öğreniyorum Projesi” kapsamında toplu ulaşım araçlarını kullanan sürücüler ile raylı sistemlerde görev yapan güvenlik personeline işaret dili eğitimi vermeye başladı. “3 Mart Dünya Kulak ve İşitme Günü”nde başlayan online eğitimlerde toplam 3 bin 918 şoför ve güvenlik personeli işaret dilini öğrenecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Bergamalı Çocuklara Kaydırak Sürprizi

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçen haftaki Bakırçay Havzası turunda Başkan Tunç Soyer’den kaydırak isteyen Bergamalı çocukları sevindirdi. İki gün içinde yenilenen parka çocukların istediği kaydırak koyuldu. Başkan Soyer, “Bergama'daki yavrularımızdan böyle bir talep gelince heyecanla yerine getirdik” dedi.

Devamını Oku

Türkiye'nin En Büyük Tam Otomatik Otoparkı Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bayraklı’daki İzmir Adalet Sarayı yakınında inşa ettiği tam otomatik otopark Mayıs ayında hizmete açılacak. 636 araç kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük tam otomatik otoparkında araç bekleme süresi 3,5 dakika olacak.

Devamını Oku

Başkan Hürriyet Mesaiye Şantiyede İşçilerle Başladı: İşçimizin Hakkı Olanı Verdik

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet imzalanan toplu iş sözleşmesi sonrası sabahın erken saatlerinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde işçilerle bir araya geldi. Başkan Hürriyet “Biz bu sözleşmede sizlere lütfetmedik, hakkınızı verdik” dedi

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Esnafa Hijyen Ve İşgal Harcı Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yeniden hizmet vermeye başlayan restoran, kafe, fırın ve lokantalara hijyen desteği için harekete geçti. Ücretsiz dezenfeksiyon desteğinden yararlanmak isteyen esnaf, ‘https://forms.ankara.bel.tr/isyeri-dezenfekte-talebi’ üzerinden başvuru yapabilecek. Esnafa yönelik bir başka desteği de Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Başkan Yavaş, pandemi süresince yiyecek ve içecek sektöründeki esnaftan işgal harcı almayacaklarını da söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Nohut Tohumu Desteği Başladı

Seçimlerden önce “Benim en büyük projem Ankaralı üreticiyi zengin etmek. Yerli üreticiye destek olarak kırsal kalkınma hamlesi yapacağız” açıklaması yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sözünü tutmaya devam ediyor. Başkan Yavaş bu kapsamda, 25 ilçede 5 bin 942 çiftçiye yaklaşık bin 600 ton nohut tohumu desteği dağıtımını başlattı. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri nohut tohumu dağıtımına ilk olarak Ayaş, Güdül, Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinden başladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Satışa Çıkardığı Gayrimenkullere Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştireceği gayrimenkul satışlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Emlak İstimlak Daire Başkanlığı, Çankaya ilçesi İlkbahar Mahallesi’nde bulunan Sinpaş Altınoran “Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında yer alan 33 konutu, 4 Mart 2021 tarihinde ihaleyle satışa sunacak.

Devamını Oku

İzmir’de Deprem Sonrası Büyük Dönüşüm İçin Düğmeye Basıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yönetiminde olağanüstü toplanan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 30 Ekim 2020'de meydana gelen depremin ardından ağır ve orta hasarlı olarak tespit edilen ruhsatlı yapılar ile 1 Ocak 1998 tarihinde yürürlüğe giren “Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkındaki Yönetmelik” öncesinde ruhsat alarak yapılan yapılar veya 6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapı olarak belirlenen ruhsatlı yapıları kapsayan düzenleme oy birliğiyle geçti.

Devamını Oku

Mansur Yavaş İş Yeri Kapanan Esnafa Üçüncü Kez Nakit Ödeme Yapacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi dönemi boyunca iş yeri kapanan, gelirinden olan ya da gelir sağlayamayan çeşitli esnaf grupları ve vatandaşların zor günlerinde yanında olmaya devam ediyor. Başkan Yavaş, salgın nedeniyle kapanan sektör çalışanlarından başvuru yapanlara üçüncü kez nakit ödemesi yapılacağını duyurdu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Sokak Hayvanlarına Mama Desteğini Sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarını besleme çalışmalarında hayvanseverlerle iş birliği yapmaya devam ediyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri; Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Ankara Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (ABİDOSD) ve bölge gönüllüleri ile birlikte sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonunda Altındağ Yenidoğan, Hıdırlıktepe ve Atıfbey bölgelerinde yaşayan yaklaşık bin sokak hayvanına mama desteğinde bulundu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Üst Geçit Projelerine Estetik Dokunuş

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ana arterler üzerindeki yeni yaya üst geçitlerini kentin yaşam kalitesini ve konforunu artıracak tasarımlarla zenginleştiriyor. Bayraklı Yeni Girne Caddesi üzerinde hayata geçirilecek iki yeni üst geçit gölgeliği, yayaların dinlenerek çevreyi seyredebileceği oturma alanları ile bölgeye renk katacak.

Devamını Oku

Ankara Kalesi Sokak Sağlıklaştırma 1. Etap Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihi mekanlarını estetik dokunuşlar yaparak yeniden ayağa kaldırıyor. Şehrin en önemli tarihi simgesi Ankara Kalesi’nde başlatılan “İçkale 1. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi”nde sona yaklaşıldı. 1. Etap çalışmalarının yüzde 70 tamamlanması nedeniyle sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara Kalesi’nde tarihi dokuyu yeniden ayağa kaldırıyoruz. İçkale 1. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projemizi yakında tamamlıyor, 2. Etap için ise mart ayında ihaleye çıkmayı planlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk: Ankara Büyükşehir'de UNESCO Birimi Kuruldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in kültürel ve tarihi mirasını korumak ve gelecek nesillere taşımak için dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Ankara’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde bulunan tarihi eserlerin kalıcı listeye dahil edilmesini sağlamak için bir ilke imza atarak UNESCO birimi oluşturdu. UNESCO birimi personeli, ‘Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması’ konulu eğitime katılarak sertifikalarını aldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Spora Ve Sporcuya Destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, spora ve sporculara destek vermeye devam ediyor. Başkan Yavaş, Halter Federasyonu’nun düzenlediği Kıdemli Antrenörlük Yetiştirme Kursu için Atatürk Spor Salonu’nu tahsis etti.

Devamını Oku

İzmir’de Esnafla Dayanışma İçin Ön Ödeme Kampanyası Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösteren esnafın pandemi nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntıları hafifletecek yeni bir destek kampanyası başlattı. “Zorlukları beraber paylaşalım” diyerek İzmirlilere seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Biz imece kültürünü atalarımızdan öğrendik. Bu kez de esnafımız için dayanışma çağrısı yapıyoruz. Ön ödeme yaparak esnafımıza can suyu olalım” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Ve Antrenörlerine Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, işsiz kalan 211 antrenöre toplam 316 bin 500 liralık destek veriyor. Büyükşehir Belediyesi pandemi nedeniyle zor günler geçiren amatör spor kulüplerine de 2020’de 1,1 milyon liralık ekonomik destek sağlamıştI.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sokak Hayvanları İçin İlçe Belediyeleri Ve Gönüllülerle İş Birliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gönüllü hayvanseverlerle olduğu kadar ilçe belediyelerle de iş birliği yaparak sokak hayvanlarının sağlığı için çalışmalar yapıyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Polatlı Belediyesi ile birlikte ilçede yaşayan sokak hayvanlarına kısırlaştırma desteği sağlıyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Sağlıkta Büyük Adım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, toplum sağlığını korumaya yönelik projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Gelecek nesillerin daha sağlıklı olması amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve Başkent Üniversitesi arasında yeni evlenecek çiftlere yönelik ücretsiz Spinal Musküler Atrofi (SMA) taraması yapılması için protokol imzalandı. Protokolün Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülmesinin ardından Ankara’nın tüm ilçelerinde yeni evlenecek çiftlere ücretsiz SMA taraması yapılarak, önceden tespit edilmesi ve önlem alınması sağlanacak.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden On Binlerce Öğrenciye KPSS YKS Ve LGS Kursu

İzmit Belediyesinden Kampüs İzmit ile eğitimde fırsat eşitliği imkanı. Okulların ve kurs merkezlerinin bir açılıp bir kapandığı pandemi döneminde on binlerce öğrenciye dijital ortamda ücretsiz LGS, YKS ve KPSS kursu verilecek.

Devamını Oku

İzmir Mavişehir'deki Kıyı Projesinde Yoğun Tempo

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mavişehir’de deniz seviyesinin yükselmesi nedeniyle yaşanan taşkınlara son verecek Kıyı Rehabilitasyon Projesi’ni, iş bitim tarihinden önce tamamlamak için yoğun çalışma yürütüyor. 38,4 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen projenin Temmuz ayından önce tamamlanması hedefleniyor.

Devamını Oku

Başkent'te Mal Ve Hizmet Alım İhaleleri Canlı Yayınlanmaya Devam Ediyor

Şeffaf belediyecilik uygulamalarını her geçen gün çeşitlendiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, mal ve hizmet alım ihalelerini canlı yayınlamayı sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve başladıktan sonra hayata geçirdiği ve tüm belediyelere örnek olan şeffaf belediyecilik uygulaması vatandaşlar kadar firmalar tarafından ilgiyle izleniyor. Şubat ayında da lüks araç satışından elektrik alımına kadar toplam 63 ihale; Youtube kanalı, ABB TV ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Kitap Kampanyası İçin Başvuru Noktalarının Sayısını Arttırdı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentli çocukların daha çok kitap okuması amacıyla başlattığı kitap bağışı kampanyası için başvuru noktalarının sayısını artırdı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı; Çocuk Kulüpleri ve Çocuk Meclisi’nin dışında merkez ve çevre ilçelerdeki Gençlik Merkezleri ve Aile Yaşam Merkezlerine de kitapların bağışlanabilmesi için 27 nokta belirledi. Vatandaşlar kampanyaya yoğun ilgi gösterirken, toplanan kitaplar ihtiyaç sahibi okullara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den Bakırçay'a Müjdeler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bakırçay Havzası turunun son gününde Bergama ve Kınık’ta Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve projelerini inceledi. Bergama Entegre Atık Yönetimi Tesisi'nde 10 gün içinde deneme üretimine başlayacaklarını bildiren Soyer, Bergama'ya meyve-sebze kurutma ve paketleme tesisi, Kınık'a terminal, belediye ve itfaiye hizmet binaları ile masal evi yapacaklarını açıkladı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Türkiye'de Bir İlk: %100 Elektrikli Otobüs Üretildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak dizelden dönüştürülmüş yüzde 100 elektrikli otobüs üretimini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELKA A.Ş. tarafından üretilen örnek projeyi kamuoyuna tanıtan Başkan Yavaş, “Bundan sonra inşallah Ankara’nın sokaklarında elektrikli otobüsleri göreceğiz. Sanayi Bakanlığı’nın onayının ardından sonra da seri üretime geçmeyi planlıyoruz” dedi. Kullanım süresi dolmuş toplu taşıma araçlarını yüzde 100 elektrikli otobüse dönüştürerek ekonomiye kazandıracak doğa dostu proje, Avrupa standartlarındaki testleri de başarıyla geçti.

Devamını Oku

Türkiye’nin İlk Sanal Turizm Fuarı Açıldı

Turizm sektörü, uzun bir aranın ardından 14. Travel Turkey İzmir Dijital ile fuarcılığa “merhaba” dedi. Türkiye turizm sektörünün ilk sanal fuarının açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bugüne kadar 7 bin 800 tesisin Güvenli Turizm Sertifikası almaya hak kazandığını, yaşanan sağlık krizinin küresel ölçekte yavaş yavaş geride bırakılmasıyla sektörün yeniden yükselişe geçeceğini dile getirdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'a Bir Şeffaf Yönetim Ödülü Daha!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın şeffaf yönetim anlayışı, sivil toplum kuruluşları ve araştırma şirketleri tarafından ödüllendirilmeye devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, “İnsani Gelişme Ödülleri-Büyükşehirler” projesi kapsamında, İnsani Geliştirme Vakfı (İNGEV) tarafından ‘Yönetişim ve Saydamlık Ödülü’ ve ‘Nitelikli Eğitim’ kategorilerinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Devamını Oku

İzmit’te Emek Gerçek Değerini Buldu

İzmit Belediyesi şirketlerinden BEKAŞ ve SARBAŞ’ta çalışan 1200 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonucunda KHK’nın getirdiği tüm mağduriyetler ortadan kaldırılarak imzalar İzmit Belediyesi Meydanında büyük bir coşkuyla atıldı. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük arasında imzalanan sözleşmeyle, en düşük işçi maaşı Ocak ayı için 4 bin 535 lira Temmuz ayı için ise 4 bin 640 TL olacak

Devamını Oku

Tunç Soyer: Bergama'yı Dünyaya Tanıtacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Bakırçay Havzası turunun ikinci gününde Bergama'da basın toplantısı düzenledi. İlçenin turizmde hak ettiği yere gelmesi için bir dizi çalışma yaptıklarını açıklayan Soyer, Bergama'yı Türkiye ve dünya ölçeğinde tanıtacak etkinliklere bahar aylarından itibaren başlıyoruz" dedi.

Devamını Oku

ASKİ'den Fiziki Su Kayıp Kaçaklarına Uluslararası Denetim Yönetimi

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, “Sızıntı Yönetim Danışmanlığı ve Teknoloji Araştırma Projesi” kapsamında Ankara’nın şehir şebeke suyundaki fiziki kayıp ve kaçakların tespit edilerek azaltılması için uluslararası çalışma yürütecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Bebek Bezi Ve Mama Desteği

Pandemi sürecinde gıdadan kömüre, kırtasiye malzemelerinden alışveriş kartına, sütten giysiye kadar ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de ücretsiz bebek bezi ve bebek maması desteğinde bulundu. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri ayrıca Kadınlar Lokali personeli ve üyelerinin el emeğiyle ördüğü atkı, bere, yelek ve patikten oluşan giysileri de sosyal yardım alan ailelere ulaştırdı.

Devamını Oku

Başkan Soyer’in Bakırçay Havzası Turu Dikili'den Başladı: Öncelikli Meselemiz Tarım

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in üç günlük Bakırçay Havzası turu Dikili’den başladı. İlçe muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Soyer, ilçenin içme suyu kapasitesini artıracak ve evsel atık su sorununu çözecek yeni yatırımların müjdesini verdi. İzmir Tarımı vizyonunu anlatan Soyer,

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Geri Dönüşümle İhtiyaç Sahibi Çocukları Sevindirdi

İzmit Belediyesi, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında topladığı tekstil atıklarına karşılık, anlaşmalı olduğu geri dönüşüm firmasından teslim aldığı kışlık çocuk montlarını Kardeş Eller mağazasında ihtiyaç sahibi İzmitlilerle buluşturdu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Tarımsal Destek Başvurularını Dijital Ortama Taşıdı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te kırsal kalkınmayı artırmak amacıyla çiftçilere yönelik başlattığı tohum ve fide desteğini sürdürüyor. Pandemi sürecini göz önünde bulunduran Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Türkiye’de bir ilke imza atarak, 2021 yılı tarımsal destek programları için başvuruları elektronik ortama taşıdı. Yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı payı olmak üzere mısır, yonca ve buğday tohumu ile domates ve biber fidesi desteği başvuruları alınmaya başlandı. Bu desteklerden yararlanmak isteyen çiftçiler, “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden ön başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Başkentli Çocuklar Ankara'yı Büyükşehir Kitaplarıyla Öğrenecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, aileler ve çocuklardan Başkent 153 Çağrı Merkezine gelen yoğun talep üzerine kent tarihini anlatan kitaplar hazırladı. Psikolojik danışmanların onayıyla çocuklara hem eğlenceli vakit geçirecek hem de Ankara’nın tarihi ve kültürünü aşılayacak olan “Bil Bul Ankara” ve “Ankaralı Öyküler” isimli kitaplar sosyal yardım alan ailelerin çocukları ile Aile Yaşam Merkezleri, BELMEK’ler, Kadın Lokalleri ve Çocuk Kulüpleri’nde dağıtılmaya başlandı. Pandemi süreci nedeniyle çocuklar ayrıca “ankara.bel.tr” internet adresinden de kitapların dijital sürümüne ulaşabilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Atatürk'ün Mirasına Sahip Çıktı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinin kiralanma ihalesini kazandı. ABB iştiraki Anket A.Ş., toplam 35.382 m2’lik “Rekreasyon Alanı”nı 10 yıl süreyle işletecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir 50 Günde 90 Bin Hanenin Kapısını Çaldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, gıda paketi taleplerini karşılıksız bırakmıyor. Başvuruları karşılamak için haftanın 7 günü çalışmalarını sürdüren ekipler, son 50 günde 90 bin hanenin kapısını çaldı.

Devamını Oku

Dünyanın İzmir Mirası UNESCO Yolunda

UNESCO Dünya Mirası geçici listesindeki Tarihi İzmir, Birgi, Gediz Deltası ile Foça, Çandarlı ve Çeşme kalelerinin daimi listeye alınması için hazırlıklar sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’i UNESCO Dünya Mirası kategorisiyle taçlandırmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere İzmir’deki tüm paydaşlarla büyük bir özveri içinde çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Dayanışma Çağrısı: Ön Sipariş Desteği Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde esnafa yönelik toplumsal dayanışma çağrılarına bir yenisini daha ekledi. Zor günler geçiren yiyecek-içecek sektörünü rahatlatmak amacıyla ön sipariş destek kampanyası başlatan Başkan Yavaş, “Gelin bugünden ön ödeme yaparak yiyecek-içecek sektörü esnafına destek olalım, normalleşme başladığında ise sofraların bereketini birlikte paylaşalım. Bu kentin mayasında dayanışma ve vefa var. Biz umutları, iyilikle tazeleyeceğiz” dedi. Aralarında lokanta, kafe, restoran ve pastanelerin bulunduğu liste “forms.ankara.bel.tr/lokanta-cafe/destekle” adresi üzerinden paylaşıldı.

Devamını Oku

Zeydan Karalar ve Vahap Seçer Önemli Açıklamalarda Bulundu

Mersin ve Adana’nın Büyükşehir Belediye Başkanları, SUN RTV, Kanal 33, KOZA TV ve TV A’nın ortak özel yayınına konuk oldu.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi ALES Adaylarını Yalnız Bırakmadı

İzmit Belediyesi, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (ALES) giren adaylara, sınav öncesi su, kek ve meyve suyu dağıttı.

Devamını Oku

Başak Projesi'nde İlk Temel Atıldı: Ayaş Yağmurdede Mahallesi'nde Mutlu Başlangıç

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında bulunan ve kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla hayata geçirilen “Başkent Ankara Köy Evleri Projesi-BAŞAK” için ilk temel Ayaş’ın Yağmurdede Mahallesi’nde atıldı. Zemin etüdü, mimari, statik, elektrik ve mekanik projeleri için Büyükşehir Belediyesine hiçbir ücret ödemeyen vatandaşlar temel atma ve inşaat çalışmalarını hızlandırdı.

Devamını Oku

Başkan Soyer “Dönüşüm Evde Başlar” Panelinde Konuştu: Suyu Bilinçsizce Tüketiyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çevrim içi “Dönüşüm Evde Başlar” paneline katıldı. Büyükşehir'in enerji tüketimini azaltan ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yoğunlaşan pek çok çalışma yürüttüğünü belirten Soyer, su varlıklarının hızla azalmasına rağmen suyun hala bilinçsizce tüketildiğini dile getirdi

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmir'deki Büyük Altyapı Çalışmasını Başlattı

Başkan Soyer yağmur suyu ayrıştırma projelerini inceledi.

Devamını Oku

Hürriyet’ten İBB ve Ataşehir Belediyesine Teşekkür

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, karla mücadele kapsamında araç desteğinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ataşehir Belediyesine teşekkür etti

Devamını Oku

Maratonizmir Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Koşulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl “Ormanİzmir” temasıyla düzenlenen Maratonİzmir’in ikincisi 11 Nisan’da koşulacak. Maratonİzmir’in 2021 teması, Birleşmiş Milletler’in liderlik ettiği “Sürdürülebilirlik” olarak belirlendi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bu Yıl 550 Bin Fidan Dağıtacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarımsal üretimi teşvik amacıyla üreticilere fidan dağıtımını sürdürüyor. 2021 yılının ilk fidanlarını dağıtmaya başlayan Büyükşehir, bu yıl toplam 550 bin meyve ve zeytin fidanını üreticiye teslim edecek.

Devamını Oku

İyilik Hareketi Büyüyor: Mansur Yavaş’tan Bir Destek De Müzisyenlere

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs salgınında zor günler geçiren sanatçılara destek olmaya devam ediyor. Birçok sektör çalışanının yanında olan Başkan Yavaş şimdi de Ankara’da ikamet eden ve salgın süreci nedeniyle uzun süredir işsiz kalan müzisyen ve müzik gruplarına tanıtım ve nakit desteği sağlayacaklarını açıkladı. Başkan Yavaş, “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Biz daima dayanışmayla iyileştik, #6MilyonTekYürek olmaya devam edeceğiz” dedi. Destek programından yararlanmak isteyen müzisyen ya da müzik grupları ‘forms.ankara.bel.tr/muzisyenlere-destek’ adresi üzerinden 5 Mart’a kadar başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ı Eleştiren AKP'li Şamil Tayyar'a Sert Yanıt

AKP'li Şamil Tayyar, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı kar yağışı sebebiyle yaşanan kazaların fotoğrafını paylaşıp eleştirmek istedi. Yavaş'ı eleştirmeye çalışan Tayyar'a yanıt Alparslan Yılmaz'dan geldi.

Devamını Oku

Başkan Hürriyet Orman Okulu Projesini Hızlandırıyor

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kente ve çocukların geleceğine değer katacak olan Orman Okulu projesini hızlandırıyor

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Sağlık Çalışanlarına Anma Mekanı: 18 Yıldan Sonra Proje Yarışmasına Çıkılıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalışarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının hatıralarını yaşatmak için Başkent’te bir anma mekanı oluşturacaklarını açıkladı. Eylül 2020 tarihinde sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda “Unutmayacağız, unutturmayacağız. Yakında tüm Ankara bu fedakarlığa daha yakından bakacak” dedi. Başkan Yavaş’ın açıklamasının ardından Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı ilk adımı atarken Sıhhiye’de yapılacak olan “Sağlık Çalışanlarına Şükran ve Anma Mekanı” temalı yarışmasının ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. 18 yıldan sonra ilk kez gerçekleştirilecek ödüllü proje yarışmasının şartnamesine yarismayla.ankara.bel.tr adresinden ulaşılabilecek.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi İle Kadınlar Daha Güçlü Olacak

İzmit Belediyesi girişimci veya girişimci adayı kadınların yenilikçi fikirlerini destekleyerek, kadınların sosyal hayata katılımını ve ekonomik anlamda güçlendirilmesini hedefleyen Kadın Girişimciler Merkezi projesini hayata geçiriyor

Devamını Oku