Yerel

ASKİ Başkent'in Su Havzalarını Koruma Altına Alınıyor

Başkent’e içme suyu sağlayan havzaların sürdürülebilir kullanımı için ‘özel hüküm belirleme’ çalışmaları yapan Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Çamlıdere Barajı ve Gerede Işıklı Regülatörü’nün ardından Kurtboğazı, Eğrekkaya ve Akyar Barajları için de “koruma planı” hazırladı.

Devamını Oku

Ankara Metrolarda Son Sürüm Sinyalizasyon Sistemi Devrede

EGO Genel Müdürlüğü Ankara Metro İşletmesi daha güvenli, konforlu ve hızlı hizmet verebilmek amacıyla sinyalizasyon sisteminde güncelleme yaptı. Yeni sinyalizasyon sistemini V4 yazılım sisteminden V6 yazılım sistemine yükselten EGO Genel Müdürlüğü, “M1, M2, M3-OSB/Törekent-Koru Metro” hattında sürüş testlerini başarıyla tamamladı. Son sürüm sinyalizasyon sistemi sayesinde ticari hız 70 kilometre saatten 80 kilometre saate çıktı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Yol Yapımı Açıklaması: Hukuka Aykırı Hiçbir İşlemimiz Yoktur

Bazı kesimlerce, Ankara Büyükşehir Belediyesinin sürdürdüğü Sabancı Bulvarı-Ankara Bulvarı bağlantı yolu çalışmalarının “hukuksuz” olduğuna dair açıklamalar yapılmaktadır.

Devamını Oku

ANFA 40 Taşınmazı Kiraya Veriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü; şehrin birçok noktasında yer alan çay bahçesi, futbol, basketbol ve halı saha, kafe, büfe ve dükkanları ihale yoluyla kiraya verecek. 40 taşınmazın kiralama ihalesi, 15 ve 16 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir ASKİ Ve EGO Genel Müdürlüğü 2020 Yılı Faaliyet Raporları Açıklandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclis; Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO Genel Müdürlüklerinin 2020 yılı faaliyet raporunu görüştü. Sosyal medya hesapları ve ABB TV’den canlı olarak yayınlanan ve yaklaşık 1 milyon kişinin izlediği Büyükşehir Belediye Meclisi 13 saat sürdü. Yavaş, “Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin 2020 Şeffaflık Ödülü’nü bizlere vermesi, sadece bizim değil Ankara’nın gururudur” dedi.

Devamını Oku

Kardeş Eller’in Destek Kolileri İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

İzmit Belediyesinin öz kaynakları ve bağışçıların desteğiyle hayata geçirdiği Kardeş Eller projesinde Ramazan kolileri ve sıcak yemek dağıtımına başlandı

Devamını Oku

Başkent Çiftçisine Sebze Fidesi Desteği: Talep Başvuruları Başladı

Büyükşehir Belediyesi Başkent’te yerli üretimi artırmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çiftçilere yönelik kırsal kalkınma desteklerini aralıksız sürdürüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı bu yıl yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i ise çiftçi katkı paylı olmak üzere yaklaşık 8 milyon sebze fidesi (domates ve biber) desteği sağlayacak. 5 Mayıs’a kadar çiftçilerden talep toplama başvuruları alınırken, sebze fidesi dağıtımına ise 10 Mayıs’tan itibaren başlanacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Hiçbir İmkansızlık Çocuklarımızın Eğitimine Mani Olmasın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardım alan, faturasını ödeyemediği için elektriği kesilen ve bu nedenle EBA'ya giriş yapamayan çocuğu olan ailelerin elektrik faturalarını karşılayacaklarını duyurdu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Açelya Apartmanı Mağdurları İçin Teyakkuza Geçti

Büyükşehir Belediyesi, Çankaya İleri Mahallesi Mektep Sokak’ta inşaat çalışması nedeniyle 8 katlı Açelya Apartmanı’nın temelinde yaşanan kayma sonrası 72 personel ve 29 araçla sahada 7/24 yoğun mesai harcıyor. Bölgedeki 21 apartmanın tahliye edilme ve yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde bölgede evi zarar gören vatandaşlar için kira yardımından konut tahsisine kadar gerekli desteğin sağlanacağını açıkladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Esnafın Yaralarını Sarıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli esnafın zor günlerinde de yanında olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 8 Nisan tarihinde Kızılcahamam Kasaplar Çarşısı’nda çıkan yangında zarar gören esnafa 15 bin TL nakdi destek sağlanacağını açıkladı. Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edilen bir başka Başkanlık yazısıyla, Özel Halk Otobüsü (ÖTA) esnafına sağlanan gelir desteği ödemelerinin de miktarı artırılarak 3 ay daha uzatıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Öğrencileri Sevindiren Haber: 10 GB İnternet Desteği 3 Ay Daha Uzatıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te sosyal yardım alan öğrencilere pandemi sürecinde ücretsiz aylık mobil internet desteği sağladı. Yaklaşık 30 bin öğrenciye Aralık, Ocak ve Şubat aylarında 10 GB internet desteği veren Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruda sürenin 3 ay daha uzatıldığı müjdesini verdi.

Devamını Oku

Başkent'te Vektörle Mücadele Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte artan larva oluşumlarının önüne geçmek için vektörlerle mücadele çalışmalarına başladı. Akyurt ilçesinde bulunan ve altyapıları olmayan fabrikaların dere ve çevreye bıraktığı atık sular 10 kilometrelik bir kanalda toplanırken, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri kanalda vektörle mücadele mesaisini hızlandırdı.

Devamını Oku

Avrupa Şampiyonu Milli Halterciye Başkent'te Coşkulu Karşılama

Rusya’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nda 2 altın madalya kazanan ASKİ Sporlu Milli halterci Muhammed Furkan Özbek, Esenboğa Havalimanında coşkuyla karşılandı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın ''6 Milyon Tek Yürek Kampanyası''na Destek Çığ Gibi Büyüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, ‘iyilikte ikinci dalgayı başlatıyoruz’ sözleriyle yeniden başlattığı “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası büyük ilgi görüyor. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla kampanyanın ilk haftasında yaklaşık 4 milyon TL destek sağlandığını açıklayarak, hayırseverlere teşekkür etti.

Devamını Oku

Mansur Yavaş ''Ankara Buluşması''na Katıldı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin düzenlediği ‘Ankara Buluşması’ programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kent konseylerinin kent yönetimindeki önemine dikkat çekerek, “Kent Konseyi’nin tavsiyesi, Ankara’nın tavsiyesi” dedi. Ankara Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde düzenlenen programa Ankara dışından birçok Kent Konseyi de yoğun katılım gösterdi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Kale Çalışmaları Meclis Başkanı Şevket Bülend Yahnici’ye Vefa Ödülü

Ankara Kent Konseyi Kale Çalışmaları Meclis Başkanı Şevket Bülend Yahnici’ye, Ankara Sivil Toplum Örgütleri Platformu (ASTOP) tarafından Vefa Ödülü verildi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Bütçenin Her Kuruşu İzmitliler’e Harcandı

İzmit Belediyesinin 2020 yılında doğrudan temin limitini aştığını halkın hassasiyetlerini incitecek şekilde denetim raporuna yazıldığını belirten İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Pandemi bilinmezliğinde yapılan acil harcamalar limiti yüzde 2 aştı. Kuruşu kuruşuna vatandaş için harcandı” dedi

Devamını Oku

Mansur Yavaş Açıkladı: Halk Ekmek Ramazan Ayında 1 TL

Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen 250 gramlık normal ekmek, Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı boyunca 1 TL’den satılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Başkentlilere yaptığı duyuru ile “6 milyon tek yürek olan, azla yetinip çoğu paylaşan Ankara halkının dayanışma zincirine bir halka da biz ekledik. Halk Ekmek bayilerinde ekmeğin fiyatını 1 TL olarak belirledik” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Duyurdu: Aslı Özkısırlar'ın Anısı Yaşatılacak

İzmir'de hastanede yer bulamadığı için tedavi olamayan ve yaşamını yitiren Aslı Özkısırlar'ın adı hatıra ormanında yaşatılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Kırsal Kalkınma Hamlesi İle Çiftçilerin Yüzü Gülüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 25 ilçede toplam bin 319 çiftçiye mısır, bin 615 çiftçiye ise yonca tohumu dağıtıldığını belirterek, “Toprağı işleyen ve üreten çiftçilerimizi destekliyor, üretimleri kazanca dönüşüp yüz güldürsün diye çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Başkent'in Parkları Yağmur Suyu İle Sulanacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’nın 40 prestij parkında yağmur suyu depolama sistemine geçeceklerini açıkladı. ANFA Genel Müdürlüğü ilk etapta Göksu Parkı’nda yağmur suyu toplama deposunu kurdu.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet'ten Meslektaşlarına Anlamlı Kutlama

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Mensubu olmaktan gurur duyduğum avukatlık mesleğini icra eden, adaleti tesis etmek ve mesleğin saygınlığını korumak için mücadele eden tüm meslektaşlarımın gününü kutluyorum” dedi

Devamını Oku

Başkentli Hayvanseverler Can Dostlar İçin Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, ‘‘4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’’ nedeniyle Gölbaşı Hayvan Barınağı ile Kısırlaştırma ve Sahiplendirme Merkezi’nde (KISAMER) patili dostları için bir etkinlik düzenledi. EMPATİ Doğa ve Hayvan Savunucuları Derneği ile Patileri Koruma Derneği üyelerinin de katıldığı etkinlikte can dostlar yalnız bırakılmadı.

Devamını Oku

Ankara'da Sosyal Yardım Alanlarda İlk Kez Online Başvuru Dönemi Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, sosyal yardım yönetmeliğinde yapılan değişikliğin ardından ilk kez online başvuru dönemini başlattı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, pandemi sürecinde bundan sonra sosyal yardım alabilmek için başvuru merkezlerinin yanı sıra “https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr” adresi üzerinden de online başvuruda bulunabilecek.

Devamını Oku

Belmek Öğreticileri Artankara'ya ''Kadın'' Temalı Sergi İle Damgasını Vurdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, bu yıl 7’ncisi düzenlenen “ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı”na BELMEK’lerde görevli usta öğreticilerin eserleri ile katıldı. “Kadın” temalı 11 seramik, 5 mozaik ve 28 yağlı boya resmin yer aldığı toplam 44 eser fuara katılanlardan tam not aldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: Ankara'da İyiliğin İkinci Dalgası Başlıyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, pandemi sürecinde geçtiğimiz yıl düzenlediği “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası bu yıl Ramazan ayı öncesinde yeniden başladı. Yankıları ülke sınırlarını aşan toplumsal dayanışma çağrısını bir kez daha yineleyen Yavaş, “Cumhuriyetin başkentini, iyiliğin başkenti yaptınız. Ekonomik sıkıntıların ve salgının dalgaları varsa iyiliğin de ikinci dalgası var ve biz şimdi onu başlatıyoruz” dedi. Hayırsever vatandaşlar bu yıl da “ankaratekyurek.com” adresi üzerinden “Su Ver”, “El Ver”, “Bilet Ver”, “İftar Ver” ve “Afiyet Ver” uygulamalarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’ın Başlattığı “YeşilinBaşkenti” Kampanyası Yoğun İlgi Görüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “YeşilinBaşkenti” kampanyası yoğun ilgi görüyor. Kentte yeşil alan sayısını artırmak ve hatıra ormanları oluşturmak için harekete geçen Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı çağrıda, “Cumhuriyetin Başkenti’nde sizin desteklerinizle binlerce fidan yeşerecek” dedi. Kısa bir süre içinde satın alınan ağaç sayısı 6 bin 385’e ulaşırken, 5 noktada fidan dikimi siparişi için ‘yesilinbaskenti.com’ adresi üzerinden Karaçam, Ladin, Meşe, Sedir ve Selvi olmak üzere ağaç seçimi yapılabiliyor.

Devamını Oku

Başkent'te Ayaş Yolu Ve Hasköy Köprülü Kavşağı Hizmete Açıldı

Yıllardır trafik yoğunluğunun yaşandığı noktalara neşter vuran ve can güvenliğini önceleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şehir trafiğini rahatlatacak ve kazaların önüne geçecek yeni ulaşım projelerini Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, “Kesintisiz ulaşımın temel bir hak olduğunu biliyor, her ölçekte hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artırmak için çalışıyoruz. Başer Kavşağı ve Fruko Kavşağı’ndaki çalışmalarımızı tamamlayıp, yolları trafiğe açtık. Ankaralının canı ve sağlığı için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Kreşlerimiz Türkiye'ye Örnek Olacak

Yeşilova’da yapımı süren Gündüz Bakımevi ile İzmitliler’e en iyi hizmeti sunmak isteyen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Türkiye’ye örnek olmak için de temaslarını sürdürüyor

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Fatih Köprüsünü Yenileyecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehir trafiğini rahatlatacak yeni ulaşım projelerini Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Keçiören Fatih Köprüsü’nü yeniden inşa edeceklerini belirterek, “Gidiş-geliş 4 şeritlik köprüyü 8 şeride çıkarıp kronikleşmiş trafik çilesini bitireceğiz” dedi. Kentin birçok noktasında hayata geçirdiği projelerle güvenli sürüş sağlamayı da amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, yenileme çalışması için 2021 yılı içerisinde yapım ihalesine çıkacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Çölyak Hastalarına Glütensiz Ekmek Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik ilkesi gereği özel beslenme gereksinimi duyan çölyak hastalarına glütensiz ekmek desteğinde bulunuyor. Halk Ekmek Fabrikası tarafından temin edilen glütensiz ekmekler, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerince haftalık olarak Başkent genelinde sosyal yardım alan 300 aileye ücretsiz ulaştırılıyor.

Devamını Oku

Pelerinsiz Kahramanlar Başkent'te

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 26 ilden 60 itfaiyecinin katıldığı ‘Arama Kurtarma Günleri’nin 4.’sünü 23-25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdi. 3 gün süren kurtarma tatbikatları ve eğitim programına AKUT, ANDA ve TAMGA arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra Karabük, Kastamonu ve Çankırı İtfaiye Meslek Yüksek Okulu öğretmenleri de katıldı.

Devamını Oku

Başkent 'Mor Haritam' Uygulaması Tüm Türkiye'ye İlham Kaynağı Olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), İsveç Büyükelçiliği ile Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) iş birliğiyle hayata geçirdiği “MOR Haritam” uygulamasını 48 il belediyesine tanıttı. Büyükşehir Belediyesinin kadın merkezleri, sosyal yardımlar, gündüz bakımevleri gibi toplumsal cinsiyete duyarlı hizmetlerini gösteren “MOR Haritam” uygulaması sadece Ankara’nın değil tüm Türkiye’nin kadınlar için daha güvenli hale getirilmesine katkı sağlayacak.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Pandeminin Gençlik Üzerindeki Etkilerini Masaya Yatırdı

Ankara Kent Konseyi (AKK), pandemi sürecinde gençlerin yaşadığı sorunları “Pandemi ve Gençlik” başlıklı bir forum düzenleyerek masaya yatırdı. AKK Gençlik Çalışma Grubu üyelerinin organize ettiği forumda, pandemi döneminde gençlerin karşı karşıya kaldığı psikolojik, istihdam ve eğitime yönelik sorunlar ile çözüm önerileri ele alındı.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, sabahın erken saatlerinde Doğu Kışla Perşembe Pazarı’na giderek esnafın talep ve sorunlarını dinledi.

Devamını Oku

ASKİ'den Hayat Kurtaran Müdahale

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Bulvarı üzerinde Kuğulu Parkı karşısında asfalt altında oluşan çökmeyi fark ederek hızlı şekilde müdahale etti. 2006 yılında hatalı imalat nedeniyle Kuğulu 1 Alt Geçidi’ne sızan atık su hattı, ASKİ ekipleri tarafından yeniden hat güzergahına bağlandı.

Devamını Oku

Başkent Halk Ekmek Hizmet Ağını Genişletiyor: Bayilik Uygulaması Başladı

Başkentliler, yıllardır severek tükettikleri halk ekmek ürünlerine bundan sonra daha çok noktada ulaşabilecek. Hijyenik ortamda ürettiği lezzetli ve sağlıklı ürünleri, Başkent Market, Fabrika Satış Mağazaları ve büfeler aracılığıyla tüketicilere ulaştırmaya devam eden Halk Ekmek Fabrikası, Ankara’da bayilik uygulaması başlattı. Halk Ekmek Fabrikası ile bayilik sözleşmesi imzalayacak olan gıda ve yiyecek sektöründe hizmet veren iş yerleri bundan sonra halk ekmek ürünlerini satabilecek.

Devamını Oku

Kadınların Güven Noktası: Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren “Kadın Danışma Merkezi”, Başkentli kadınlara hukuksal danışmanlıktan psikolojik desteğe, meslek edindirme konularından barınma ihtiyaçlarına kadar birçok konuda ücretsiz destek sağlıyor.

Devamını Oku

ASKİ'nin Gündemi: Sıfır Atık

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Başkent’te sıfır atık uygulamasını yaygınlaştırmak için çalışmalarını hızlandırdı. ASKİ, Başkent’te daha sağlıklı bir yaşam kurgusuyla kurum bünyesindeki atıkları azaltarak Platin Belgesi’ni almayı amaçlıyor.

Devamını Oku

CHP’li 22 Başkan “Su Manifestosu”nu İmzaladı: Başka Bir Su Yönetimi Mümkün!

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı ile 11 İl Belediye Başkanı, İzmir’de düzenlenen “Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi”nde bir araya geldi. 22 Başkan, 10 maddelik “Su Manifestosu”na imza attı. Manifestoda, “Bu belgede çerçevesi çizilen su politikası ülkemizde tesis edilene kadar, çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye ve hep birlikte haykırmaya devam edeceğiz: Başka bir su yönetimi mümkün” denildi.

Devamını Oku

“Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi” İzmir’de Başladı

Türkiye’nin su gündemini masaya yatıracak iki günlük “Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi” Fuar İzmir’de başladı. Zirveye iklim krizinin ağır sonuçlarını da dikkate alarak suyu daha iyi yönetmenin yollarını arayan CHP’li büyükşehir belediye başkanları da katılıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sinemaseverlere Yeni Bir Kültür Mirası

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, “Ankara’dan Sahneler ve Kaderin Mahkumları” adlı rehber kitabın genişletilmiş ikinci baskısını sinemaseverlerle buluşturuyor. Tamamı ya da bir bölümü Ankara’da geçen veya adını Ankara’dan almış filmlerin yer aldığı araştırma kitabı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden temin edilebilecek.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Suya Saygı Buluşması

Ankara Kent Konseyi (AKK) küresel ölçekte su sorununun masaya yatırıldığı “Suya Saygı Buluşması” başlıklı düzenlediği panelde tüm paydaşları bir araya getirdi. Uzman akademisyenlerin de katkıda bulunduğu panelde önemli açıklamalarda bulunan AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Tedbir almazsak 20 yıl sonra Eymir ve Mogan Gölleri için felaketi yaşayabiliriz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Kusursuz Kulağa Sahip Bager'i Ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, duyduğu sesleri notaya dökebilme yeteneğine sahip Muşlu Bager Çalışcı'yı makamında ağırladı. Başkan Soyer, İzmir'i çok sevdiğini söyleyen doğuştan görme engelli Bager’e “İzmir de seni sevdi Bager” dedi. Soyer, Bager'e bilgisayar hediye etti.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Dünyanın Yeni Şehirlerini Tasarlamak İçin Yola Çıktık

Kentin ekonomisini, doğayı koruyarak büyütme hedefi taşıyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek İzmir’in Doğayla Uyumlu Yaşam Stratejisi’ni yayınladı. Başkan Soyer, İzmir’in Doğayla Uyumlu Yaşam Stratejisi’nin doğal afetlere dirençli, refahı yüksek ve aynı zamanda biyolojik çeşitliliğini koruyan döngüsel bir şehir inşa etme hedefinde 2030 yılına kadar İzmir’in yol haritasını çizdiğini belirterek, “Doğayla ve birbirimizle uyum içinde bir yaşamı esas alan yönetim anlayışının İzmir’le birlikte bütün ülkemize ilham vermesini ümit ediyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Temiz Körfez İçin Önemli Adım

İzmir Büyükşehir Belediyesi temiz çevre ve Körfez için önemli bir adım daha attı. Deniz araçlarının atıklarının entegre yönetim anlayışı ile değerlendirilerek toplanması için hem atıkların alınması hem de atık kabul tesisi kurulması ve işletilmesine yönelik ihale yapıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Afet Gönüllüleri Arıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de meydana gelebilecek olası bir afet durumunda sahada görev yapacak afet gönüllülerine eğitim vermeye hazırlanıyor. ‘Afet Gönüllüsü’ olmak isteyen vatandaşların, “https://forms.ankara.bel.tr/afetgonulluleri/basvuru” adresi üzerinden başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Madalya Törenine Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Rozet ve Beratı Tevcih (Verme) Töreni’ne katıldı. Törende 7 şehit yakını ile 3 gaziye Devlet Övünç Madalyası Rozet ve Beratı verildi.

Devamını Oku

EGO'dan 'Ayın Şoförü' Uygulaması

EGO Genel Müdürlüğü konforlu ve temiz bir ulaşım kadar vatandaş memnuniyetini dikkate alan uygulamaları da hayata geçirmeye devam ediyor. Otobüs İşletme Daire Başkanlığı başlattığı yeni bir uygulamayla bundan sonra her ay “Ayın Şoförü”nü seçecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Stüdyosu Yeniden Youtuberlara Açılıyor

2020 yılının başında Başkentli yeteneklerin dünyaya açılması ve tanınmasına destek olmak amacıyla youtubelara ücretsiz sunulan ancak pandemi nedeniyle ara verilen ücretsiz stüdyo hizmeti yeniden başlıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme süreci ile birlikte hijyen tedbirleri dahilinde stüdyosunun kapılarını youtuberlara tekrar açıyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Yeni Kampanya: Yeşilin Başkenti Projesi Hayata Geçiriliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeşilin Başkenti” projesini hayata geçiriyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konu ile ilgili olarak sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı videolu paylaşımda, “Gelin Ankara'yı birlikte #YeşilinBaşkenti'ne dönüştürelim, Milli Mücadele'nin kalbinde yeniden yeşerelim” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Hayat Kurtaracak Çalışma

İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye'ye örnek bir çalışmaya imza atarak enkaz altında hayat kurtaracak “Acil İzmir” mobil uygulamasını hizmete aldı. Başkan Soyer, böylesi hayati bir çalışmayı İzmir'e kazandırmaktan gurur duyduklarını belirterek tüm İzmirlilerden uygulamayı telefonlarına indirmelerini istedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den 12 Mahalleye Tarımsal Sulama Borusu Desteği

Küresel kuraklık kaynaklı Başkent’teki barajlar ve sulama göletlerinde doluluk oranlarının ve su debisinin azalması nedeniyle tarlalarını sulayamayan çiftçiler için Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 ilçede 12 kırsal mahalledeki üreticilere iletilmek üzere mahalle muhtarlarına yaklaşık 40 bin metre tarımsal sulama borusu dağıttı.

Devamını Oku

İzmir'de Cinsiyet Eşitliği Mesajları Otobüslerle Yollarda

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Karikatür Yarışması’nda derece alan ve ilk 100’e giren eserler, ESHOT otobüslerine giydirildi. Her bir karikatürün, farklı hatlarda hizmet veren otobüsler aracılığıyla toplumsal farkındalığı arttırması amaçlanıyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Otobüs Alımı İçin İki Aşamalı İhale Sürecini Hızlandırdı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde Başkent’e yeni otobüs alımına yönelik ısrarlı mücadelesi sonuç veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 282 adet otobüs alımı için iki aşamalı ihale sürecini hızlandırdı. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda ihalenin ikinci aşamasının 31 Mart’ta yapılacağını açıkladı.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet Mesaiye Temizlik İşçileriyle Başladı

Emekçilere verdiği önemi toplu iş sözleşmelerinde ortaya koyan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet mesaiye yine işçilerle başladı. Temizlik işçileriyle güne başlayan Hürriyet, “Sizin gibi ağır iş yapan birimlere ek sosyal haklar verdik” dedi

Devamını Oku

Başkan Soyer’den Güzelbahçe’ye Müjdeler!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni projeleri ile Yarımada'nın gözde ilçesi Güzelbahçe yepyeni bir görünüme kavuşacak. İlçede Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaları inceleyen Başkan Soyer, yeni yatırımların müjdesini de verdi. Başkan Soyer'in ajandasında ilçeye kazandırılacak iki ekolojik park, Mithatpaşa Caddesi'nin yükünü azaltacak bulvar, kavşak düzenlemesi, Güzelbahçe sahilini yenileme çalışmaları bulunuyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz Araç Çekici Hizmeti Devam Ediyor

nkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Başkentlilerin hayatını kolaylaştırmak ve trafiği rahatlatmak için başlattığı ücretsiz araç çekici hizmeti devam ediyor. Eskişehir, İstanbul, Konya ve Samsun Yolu üzerinde hafta içi her gün 07.00-09.30 saatleri arasında bekleyen kurtarma araçları; yolda kalan, aracı arızalanan ya da kaza geçiren sürücülerin araçlarını sanayiye kadar götürüyor. Vatandaşlar, Başkent 153’ü arayarak bu hizmetten yararlanabilir.

Devamını Oku

Ankara Zabıtası Tüketici Hakları İçin Sahada

Ankara Zabıtası, “15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü” kapsamında esnaf ve vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, vatandaşlara bilinçli tüketim alışkanlığı kazandırmak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla esnaf ziyaretlerinde bulunduklarını söyledi.

Devamını Oku

Şehit Ve Gazi Derneklerinden Başkan Soyer'e Ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü öncesinde şehit ve gazi derneklerinin temsilcilerini ağırladı. Başkan Soyer, şehit yakınları ve gazilerin kendilerine emanet olduğunu belirterek, “Sizin için gücümüz neye yeterse memnuniyetle yapmak isteriz” dedi.

Devamını Oku

Büyük Çiğli Deresi'nde Dönüşüm Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, “Yüzülebilir Körfez” hedefi kapsamındaki rehabilitasyon çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Çiğli’nin Ataşehir mahallesinde başlatılan “Büyük Çiğli Deresi Kıyı Düzenleme Projesi” ile ilçede yaşayanların nefes alabilecekleri alanlar yaratılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Genç İletişimcilere Destek

EGO Genel Müdürlüğü, genç iletişimcilerin mesleki yetkinliklerine katkı sağlamak ve fikirlerini değerlendirmek amacıyla Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında karşılıklı bilgi, beceri, deneyim, teknoloji, araç-gereç, ekipman ve materyallerin paylaşımı ile üretimi ve değişiminde ortak çalışmalara, bilimsel toplantı ve çalıştaylara, eğitim ve yayınlara imza atılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Can Dostlara Çevreci Ahşap Yuvalar

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü, ömrünü tamamlayan atık ağaçları değerlendirerek kedi ile köpekler için kulübe, kuşlar için de kuş evleri tasarımı gerçekleştiriyor. ANFA Ağaç Atölyesi’nde soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarının korunması için yapılan yuvalar, Ankara’nın park ve rekreasyon alanlarına konulacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sağlık Çalışanlarına Jest

nkara Büyükşehir Belediyesi, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Esat İtfaiye Müdürlüğü’nde belediyenin sağlık çalışanları için kahvaltı programı düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak, “Hiçbir koşulda yanımızda olmaktan vazgeçmediniz. Hakkınızı ne yapsak ödemeyiz. Pandemi döneminde kaybettiğimiz kahraman sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tüm fedakar sağlık emekçilerinin önünde saygı ile eğiliyorum” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sağlık Çalışanlarına Vefa

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde büyük özveri ve fedakarlık göstererek çalışan sağlık çalışanlarını unutmadı. ANFA Genel Müdürlüğü, Bilkent Şehir Hastanesi bölgesinde sağlık çalışanlarına özel farkındalık oluşturan grafitiler hazırlıyor.

Devamını Oku

Ankara Meydanlardaki Ücretsiz İnternet Büyük İlgi Görüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “İnternete erişim hakkının, temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz” sözleriyle Başkent meydanlarında hayata geçirilen ücretsiz internet hizmeti vatandaşlardan tam not aldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Yeni Hizmet: Metro Kitap İstasyonu Açıldı

EGO Genel Müdürlüğü, kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla mini kütüphane modeli “EGO Metro Kitap İstasyonu”nu Başkentlilerle buluşturdu. Vatandaşlar Kızılay Metro İstasyonu içerisinde tren maketinden yapılan kitap istasyonundan T.C. kimlik ve telefon numarasıyla kayıt yaptırarak ücretsiz kitap alabilecek.

Devamını Oku

Güvenpark Terör Saldırısında Yaşamını Yitiren Vatandaşlar Anıldı

Kızılay Güvenpark’ta 13 Mart 2016’da yaşanan terör saldırısında yaşamını yitiren 36 vatandaş düzenlenen törenle anıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, patlamada yaşamını kaybedenlerin anısına 36 çam fidanı gönderdi. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Güvenpark'ta hain terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 36 canımızı yitireli tam 5 yıl oldu. Acımız dün gibi taze. Unutmadık, unutmayacağız. Şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Başkentli Kadınlara Kutlama Programı

Ankara Büyükşehir Belediyesi “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle Başkentli kadınlar için yoğun bir kutlama programı hazırladı. Hafta boyunca çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile de iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi birbirinden renkli farkındalık etkinliklerine ev sahipliği yaptı.

Devamını Oku

Anıtkabir'de Dalgalanan Bayrak Milli Şairin Evinde

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı nedeniyle Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi ve Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Başkent’te bisiklet turu düzenledi. Gönüllü bisikletçiler Anıtkabir'de dalgalanan Türk Bayrağı'nı teslim alarak, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazdığı Taceddin Dergahı’na taşıdılar.

Devamını Oku

Ankara'da Yıllardır Çile Olan Trafiğe Neşter Vuracak Proje Hazır

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Altındağ ilçesi Aydınlıkevler bölgesinin trafik sorunu çözmek için harekete geçti. Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı üzerinde yıllardır çözülemeyen trafik yoğunluğunu azaltacak ve can güvenliğini sağlayacak katlı kavşak projesini hayata geçireceklerini sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğumuz 4 şeritlik katlı kavşak projemiz için bu yıl ihaleye çıkmayı planlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Turuncu Çember Hijyen Sertifikalı Uçuşlar İzmir’den Başlıyor

İzmir’e turuncu yolculuklar başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Vakfı ortaklığıyla yeme-içme ve konaklama işletmelerine verdiği Turuncu Çember hijyen sertifikasına artık havayolu firmaları da başvurabilecek. Başkan Tunç Soyer, “Böylece İzmir’deki sağlıklı ve güvenilir alanları ifade eden Turuncu Çember hijyen sertifikası, İzmir’e gelenlere yolculuklarının başından itibaren eşlik edebilecek” dedi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yıl Mesajı

Ülkemizi işgal altında tutabileceklerine inanan düşman kuvvetlerine; “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!” dizeleriyle cevap veren İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 100. yıl dönümünün idraki içerisindeyiz.

Devamını Oku

İzmir'de 86 Köy Ücretsiz İnternete Kavuşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde uzaktan eğitim alan çocuklar için ücretsiz internet bağlantısı kurarak EBA noktaları oluşturuyor. Bugüne dek 20 köy internete kavuşurken, bu ay içinde ücretsiz internet hizmeti verilen köy sayısı 86'ya ulaşacak. Başkan Soyer, "Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için pandemi döneminde olanakları kısıtlı öğrenci ve ailelere destek vermeye devam ediyoruz" dedi.

Devamını Oku

Gaziemir'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in belediye şirketi İZBETON’u ihale sürecine dâhil etmesiyle birlikte hız kazanan kentsel dönüşüm süreci Gaziemir’in Aktepe ve Emrez mahallelerinde de heyecan yarattı. Büyükşehir ilk etabın yapımı için hazırlık sürecine girerken, tahliye ve yıkım işlemlerini bekleyen bölge halkı depreme dayanıklı konutlara ve sağlıklı bir çevreye kavuşmak için gün saymaya başladı.

Devamını Oku

İzmit'te Güneş Enerjili İlk Köy Çubuklubala

Kent genelinde birçok noktada güneş enerjili led aydınlatma sistemini kuran İzmit Belediyesi kırsal bölgelerde ve Sedaş’ın elektrik götüremediği noktalarda da bu sistemi kullanmaya başladı. İzmit’te güneş enerjili led aydınlatma sistemi kurulan ilk köy Çubuklubala oldu

Devamını Oku

Ankara'da 20 Noktada Ücretsiz İnternet Hizmeti Hayata Geçirildi

Pandemi sürecinde uzaktan eğitim alan öğrenciler için 918 kırsal mahallede hayata geçirilen ücretsiz internet hizmeti şimdi de Başkent'in meydanlarına taşınıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. Başkent’in geleceğini internet ağlarıyla örmeye devam edeceğiz” sözleriyle duyurduğu ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti, ilk etapta 20 meydanda vatandaşların kullanımına açıldı.

Devamını Oku

Mamak'ta Kentsel Dönüşüm İçin İhale Tarihi Kesinleşti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 4, 5, 6 ve 7. etaplarda yer alan 4 bin 477 konut ve ticari blokların yapım işi için 7 Nisan'da ihaleye çıkıyor. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruyla hak sahiplerine seslenen Başkan Yavaş, “Konutların yıllarca teslim edilmemesinden kaynaklı vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sanatçıyla "El Ele"

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi nedeniyle zor günler geçiren sanatçılara desteğini sürdürüyor. Büyükşehir pandemiden etkilenen sanatçıları Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin bünyesinde bir araya getirerek El Ele Müzik Orkestrası’nı kurdu. Orkestra pandemi koşullarına göre dijital ya da seyircili 7 konser düzenleyecek.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi İle İpek Böcekçiliği Geri Dönüyor

İzmit Belediyesi, her yaştan aile bireylerinin üretime katılarak 35-40 günlük sürelerde yüksek kazanç elde edebileceği ipek böcekçiliği üretimi için harekete geçti. Süleymaniye Mahallesi’nde ipek böceklerini besleyecek dutluk için hazırlıklarını yapan İzmit Belediyesi çiftçilere yeni bir gelir kaynağı sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Kentsel Dönüşüm Projesinin İlk İki Etabını Tamamladı

Uzundere’de devam eden kentsel dönüşüm projesinin ilk iki etabını başarıyla tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, üçüncü etap kapsamındaki hak sahipleri için kura çekimine hazırlanıyor. Proje tüm etaplarıyla tamamlandığında Uzundere yenilenmiş altyapısı, parkları, yeşil alanları, sosyal ve kültürel merkezleriyle Karabağlar’ın örnek mahallesine dönüşecek.

Devamını Oku

Hanri Benazus Koleksiyonu Ankara Büyükşehir'de

Türkiye'nin en geniş Atatürk fotoğrafları koleksiyonuna sahip olan Hanri Benazus, arşivinde bulunan Atatürk fotoğraflarını Ankara Büyükşehir Belediyesine hediye etti. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Benazus’a teşekkür eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu arşivi yeni kuracağımız Atatürk Fotoğrafları Müzesi’nde sergilemeye karar verdik” dedi.

Devamını Oku

ASKİ Sporlu Güreşçiler Göğüsleri Kabartıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Sporlu milli güreşçiler, Ukrayna Outstanding Güreş Turnuvası ve İtalya Uluslararası Matteo Pellicone Ranking Series Güreş Turnuvası'ndan 2 altın ve 3 gümüş madalya ile yurda döndüler.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir 8 Mart'ta Başkentli Kadınları Buluşturdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Anıtkabir’i hayatlarında hiç görmeyen ve kırsalda yaşayan kadınların Anıtkabir’i ziyaret etmelerini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşlarıyla da iş birliği yaparak Başkentli kadınları panelden sergiye birçok etkinlikte bir araya getirdi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Larva Mücadelesine Devam Ediyor

Haşere ile mücadeleyi 12 aya yayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilere sineksiz bir yaz yaşatmak için kayıt altına aldığı 190 bin noktada periyodik olarak ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Muazzam Bir Başarı Hikayesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattının ilk tünelinde kesintisiz bağlantı sağlandı. Fahrettin Altay-Narlıdere Kaymakamlık İstasyonu arasında 7,2 kilometrelik tünelin tamamlanmasıyla çok önemli bir dönüm noktasına gelindiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Tünelin ucundan ışığı gördük. İlk tünel bitti. Pandemiye, depreme, bütün felaketlere rağmen hiçbir şey aksamadan vaktinde devam ediyor. Arkadaşlarım muazzam bir başarı hikayesi yazıyor burada. Her biriyle iftihar ediyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Kadınlar Günü’nde Diktiği Dilek Ağacı İle Farkındalık Yarattı

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Belsa Plaza önüne dilek ağacı dikti. İzmit Belediyesi, diktiği ağaçla kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratırken, vatandaşlar kadınların özgür ve eşit bir şekilde yaşayabilmeleri adına yazdıkları dilekleri ağaca astı.

Devamını Oku

Asansör Ve Yürüyen Merdivenler Ankara Büyükşehir Ekiplerinin Yakın Markajında

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent genelinde bulunan asansör ve yürüyen merdivenlerin bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı Kent Bakım Onarım Şube Müdürlüğü; Metro ve ANKARAY başta olmak üzere alt ve üst geçitlerdeki asansör ve yürüyen merdivenlerin bakım ve onarımlarını dışarıdan hizmet almak yerine kendi ekipleriyle gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

Soyer: Dileğimiz Kadının Düşüncesinin, Sözünün Mayalandığı Bir Toplum Yaratmak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında Basmane’deki tarihi Bıçakçı Han’da Kadın Emeği Sergi ve Satış Pazarı’nın açılışına katıldı. İstanbul Sözleşmesi’nin her bir cümlesini hayata geçirmek için canla başla çalışacaklarını vurgulayan Soyer, “En büyük dileğimiz kadının sadece alın terinin değil düşüncesinin, fikrinin, sözünün de mayalandığı bir toplum yaratmak. Yoksa ne adaletten ne eşitlikten ne de özgürlükten söz edebiliriz” dedi.

Devamını Oku

Hazine'den İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Onay

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Buca Metro Projesi’nin finansman görüşmelerine devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, “Hazine garantisiz dış kredi” kullanma iznini bir yıl daha uzattı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Kadınlara Karanfil Dağıttı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle kadınlara karanfil dağıttı. Başkan Tunç Soyer, 8 Mart mesajında İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanmasını ve kadına yönelik şiddetin son bulmasını istedi.

Devamını Oku

Başkan Hürriyet Kadınlar Günü’nde Kadın Muhtarları Yalnız Bırakmadı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kentimizde görev yapan kadın muhtarları unutmayarak ziyaretlerde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Psikolojik Danışmanlık Hizmetinde Yeni Dönem

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren “Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi”, farklı branşlarda vatandaşlara ücretsiz psikolojik destek hizmeti vermeye devam ediyor. Merkezde kontrollü normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte ağırlıklı olarak yüz yüze iletişime yeniden başlandı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesporlu Atlet Gülle Atmada Türkiye Şampiyonu Oldu

İzmit Belediyesporlu atlet Fatma Akkurt, 27-28 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Masterler Salon Atletizm Şampiyonası’nda gülle atmada Türkiye şampiyonu oldu

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Kadınlar Günü Farkındalık Etkinlikleri

Ankara Kent Konseyi (AKK) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü düzenleyeceği birçok etkinlikle kutlayacak. AKK bileşenleri, kadınlarla dayanışmayı artırmak için hafta boyu farkındalık etkinlikleri düzenleyecek. Sergiden panele, toplantıdan müzik dinletisine kadar kadınlara özel programlar Başkentlilerle buluşacak.

Devamını Oku

Bıçakçı Han Kapılarını Kadın Emeği Sergi Ve Satış Pazarı İle Açıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında Basmane’deki tarihi Bıçakçı Han’da Kadın Emeği Sergi ve Satış Pazarı’nı açıyor. 8-9 Mart tarihlerinde açık kalacak pazar kapsamında tarımsal kalkınma kooperatifleri ile üretici kadın kooperatiflerinin stantlarının yanı sıra müzik dinletileri de olacak.

Devamını Oku

ASKİ'de Üçüncü Toplantı Mamaklı Muhtarlarla Yapıldı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Başkent’in 25 ilçesini kapsayacak şekilde “ASKİ Muhtarlarla Buluşuyor” toplantıları düzenliyor. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Çankaya ve Gölbaşı’nın ardından Mamaklı muhtarlar ile bir araya geldi. Öztürk, ilçede sel felaketlerinin önüne geçmek amacıyla atık ve yağmur suyu hatlarının ayrıştırılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nin Yeri Belli Oldu

İzmit Belediyesinin büyük bir özveri göstererek çalışmalarını yürüttüğü kadınları sosyal ve ekonomik hayatta daha da güçlü kılacak olan Kadın Girişimciler Merkezi’nin yeri belli oldu.

Devamını Oku

Bil Bul Ankara Ve Ankaralı Öyküler Kitabı Başkentli Çocuklarla Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi’nin kendi imkan ve kadrosuyla hazırladığı “Bil Bul Ankara” ve “Ankaralı Öyküler” kitapları Başkentli çocuklarla buluştu. Başkent 153 Çağrı Merkezine gelen yoğun talepler üzerine hazırlanan kitaplar ilk olarak Büyükşehir Belediyesine bağlı Çocuk Kulüplerine üye olan ailelerin çocuklarına dağıtılmaya başlandı. Çocuklar ve aileleri, tam not alan kitaplara pandemi süreci nedeniyle “ankara.bel.tr” adresinden de ulaşabiliyor.

Devamını Oku

Ego Spor Kulübü Ve Gazi Üniversitesi'nden İş Birliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü ile Gazi Üniversitesi arasında sporcuların gelişimine katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi, EGO Spor Kulübü’ne bağlı olimpik seviyedeki sporcuların atletik performans testleri ile spor sakatlıklarından korunması konusunda destek sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Kentsel Dönüşümde Bir Adım Daha

Kentsel dönüşüm projeleriyle hem riskli konutlarda oturan yurttaşların sağlıklı yapılarda oturmasını sağlayan hem de yaşanabilir kentsel alanlar yaratan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Örnekköy’de 170 konut ve 20 işyerini kapsayan ikinci etap için temel atmaya hazırlanıyor. 13 Mart’ta yapılacak temel atma törenine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılması bekleniyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Atıkla Mücadeleye Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde insan sağlığını olumsuz etkileyen ve çevreyi kirleten atıkların temizliğini sürdürüyor. Kent Estetiği, Fen İşleri ve Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin ortaklaşa sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Çiğdem Mahallesi Şirindere Mevkiinde bulunan gecekondu, çadır ve barakalar tek tek kaldırılıyor. Bölgede 781 kamyon hafriyat toplanırken, ağustos ayından itibaren kent genelinde ise toplam 4 bin 805 kamyon hafriyat ve atık toplandı.

Devamını Oku

Başkan Soyer: Çocuklara Daha Çok Sürprizimiz Olacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, mahallelerin fiziki ihtiyaçlarına kısa sürede cevap vermek için oluşturulan “Acil Çözüm Ekipleri” tarafından Bornova'da yapılacak çalışmalar öncesi incelemelerde bulundu. Meriç, Serintepe ve Zafer mahallelerinde halk ve muhtarlarla bir araya gelen Başkan Soyer, talepleri dinledi. Behçet Uz Rekreasyon alanında bir su parkı kurmak istediklerini söyleyen Tunç Soyer, “Bu mahallelerde yaşayan çocuklarımızın, Alsancak'ta veya Çeşme'de yaşayanlardan farkı yok. Onlara ne veriyorsak bu çocuklarımıza daha fazlasını vereceğiz. O nedenle daha çok sürprizimiz olacak” dedi.

Devamını Oku

Ankara'da Ekmek Zammı İptal Edildi

Ankara'da Fırıncılar Odası'nın ekmek ve pide fiyatlarına yaptığı zam Ankara Valiliği tarafından iptal edildi. Valilik, fiyat tarifesine yönelik ticaret mahkemesine itiraz davası açıldığını duyurdu.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi: 8 Mart’ta Kadın Çalışanlarımız İdari İzinli

Belediyede çalışan kadın personele karanfil dağıtarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet, “Toplu İŞ Sözleşmesi’nde bir ilke daha imza attık. 8 Mart’ta hepiniz idari izinlisiniz. Pazartesi günü burada sadece erkekler çalışacak” dedi

Devamını Oku

Başkan Hürriyet: Yaptığımız Tasarruflar Emekçilerimize Döndü

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet güne Fen İşleri Müdürlüğü’nde işçilerle başladı. İşçilere emekleri için teşekkür eden Hürriyet, kiralama yerine satın alma yoluna gidilen iş makineleri ve kamyonlarla yaptıkları tasarrufun 1,5 yıl sonra toplu iş sözleşmesiyle işçilere döndüğünü söyledi

Devamını Oku

Tunç Soyer: Yerel Eşitlik Eylem Planı'nı Oluşturacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen Yerelde Kadın Politikaları Çalıştayı'nda konuştu. Soyer,

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Deprem Farkındalığı

Ankara Kent Konseyi (AKK) ev sahipliğinde ‘Deprem Haftası’ nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, Yapı Denetim ve Deprem Mühendisleri Derneği ve ANDA Kardeşe Vefa Derneği’nin iş birliğiyle deprem konulu sergi açılışı ve tiyatro oyunu sahnelendi.

Devamını Oku

Başkent'te ''Kadınlar Günü'' Bu Sene Kırsala Taşınacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 8-12 Mart tarihleri arasında çeşitli programlara ev sahipliği yapacak. Pandemi nedeniyle birçok etkinliği ABB TV’den canlı olarak yayınlayacak olan Büyükşehir Belediyesi; bu yıl tiyatrodan voleybola, şiddetle mücadele konusunda farkındalık etkinliklerinden şehir gezilerine kadar birçok programı kırsal mahallelerde gerçekleştirecek.

Devamını Oku

İzmir Bayraklı'daki Binaların Yapı Envanteri Çıkarılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için planlanan yapı envanteri çalışmalarının ilk adımını attı. Büyükşehir Belediyesi İnşaat Mühendisleri Odası ile protokol imzaladı. Protokol kapsamındaki çalışmalar Bayraklı'dan başlayacak.

Devamını Oku

Kadının Ayak Sesi İzmit’te SanatlaYankılanacak

İzmit Belediyesi ve Helikon Art Çağdaş Sanat Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenleyeceği farkındalık programı ile kadın cinayetlerine dikkat çekecek.

Devamını Oku

İzmir'de Kentsel Dönüşüm İki Yılda Hız Kazandı

İzmir’de kentsel dönüşüm çalışmaları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in belediye şirketi İZBETON’u ihale süreçleriyle dâhil etmesiyle birlikte yeni bir ivme kazandı. Örnekköy’de üçüncü ve dördüncü etaplara geçildi, Ege Mahallesi’nde ise yıllardır beklenen dönüşümün başladı. Başkan Tunç Soyer, İZBETON’un ihaleye girmesini sağlayarak bu süreci hızlandırdıklarını belirterek, “Bugüne kadar hak sahiplerince Büyükşehir’e 332 bin metrekare arsa teslim edildi. Vatandaşımız bize güveniyor, uyguladığımız kentsel dönüşüm modelinden memnun” dedi.

Devamını Oku

ASKİ'den Su Tasarrufu Çağrısı: Barajlarda Geçen Yıla Göre 50 Milyon Metreküp Daha Az Su Var!

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Başkent’in çevresinde bulunan ve kente içme suyu sağlayan 7 barajdaki aktif kullanılabilir su miktarının yaklaşık 145 milyon metreküp olduğunu açıkladı. Ankara barajlarında geçen yılın aynı dönemine göre 50 milyon metreküp daha az su bulunduğuna dikkat çeken Öztürk, su tüketiminde tasarruf çağrısı yaptı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir Türkiye'ye Örnek Bir Tesis Kazanacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Nisan’da hizmete açılması hedeflenen Örnekköy Sosyal Projeler Yerleşkesi’ni ziyaret etti. Başkan Soyer, “Açılışa hazırlanıyoruz. Büyük bir heyecan içindeyiz. Bu tesis ile sadece İzmir’e değil tüm Türkiye’ye önemli bir mesaj vereceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi İle AHBAP İyilikte Buluştu!

Hak temelli ve şeffaf bir sosyal yardımlaşma ağıyla vatandaşların her zaman yanında olan İzmit Belediyesi ile ülke çapında gerçekleştirdiği yardımlarla tanınan dayanışma ağı AHBAP Derneği, daha çok ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmak için protokol imzalayarak iyilik zincirinde buluştu

Devamını Oku

Mhp Grubu İşçiler Adına Başkan Hürriyet’e Teşekkür Etti

İzmit Belediyesinin mart ayı meclis toplantısında MHP Grubu toplu iş sözleşmesinden dolayı çalışanların duyduğu memnuniyetini dile getirip belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Toplu Ulaşım Araçlarını Kullanan Şoförlere İşaret Dili Eğitimi

EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Kent Konseyi iş birliğiyle “İşaret Dili Öğreniyorum Projesi” kapsamında toplu ulaşım araçlarını kullanan sürücüler ile raylı sistemlerde görev yapan güvenlik personeline işaret dili eğitimi vermeye başladı. “3 Mart Dünya Kulak ve İşitme Günü”nde başlayan online eğitimlerde toplam 3 bin 918 şoför ve güvenlik personeli işaret dilini öğrenecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Bergamalı Çocuklara Kaydırak Sürprizi

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçen haftaki Bakırçay Havzası turunda Başkan Tunç Soyer’den kaydırak isteyen Bergamalı çocukları sevindirdi. İki gün içinde yenilenen parka çocukların istediği kaydırak koyuldu. Başkan Soyer, “Bergama'daki yavrularımızdan böyle bir talep gelince heyecanla yerine getirdik” dedi.

Devamını Oku

Türkiye'nin En Büyük Tam Otomatik Otoparkı Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bayraklı’daki İzmir Adalet Sarayı yakınında inşa ettiği tam otomatik otopark Mayıs ayında hizmete açılacak. 636 araç kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük tam otomatik otoparkında araç bekleme süresi 3,5 dakika olacak.

Devamını Oku

Başkan Hürriyet Mesaiye Şantiyede İşçilerle Başladı: İşçimizin Hakkı Olanı Verdik

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet imzalanan toplu iş sözleşmesi sonrası sabahın erken saatlerinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde işçilerle bir araya geldi. Başkan Hürriyet “Biz bu sözleşmede sizlere lütfetmedik, hakkınızı verdik” dedi

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Esnafa Hijyen Ve İşgal Harcı Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yeniden hizmet vermeye başlayan restoran, kafe, fırın ve lokantalara hijyen desteği için harekete geçti. Ücretsiz dezenfeksiyon desteğinden yararlanmak isteyen esnaf, ‘https://forms.ankara.bel.tr/isyeri-dezenfekte-talebi’ üzerinden başvuru yapabilecek. Esnafa yönelik bir başka desteği de Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Başkan Yavaş, pandemi süresince yiyecek ve içecek sektöründeki esnaftan işgal harcı almayacaklarını da söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Nohut Tohumu Desteği Başladı

Seçimlerden önce “Benim en büyük projem Ankaralı üreticiyi zengin etmek. Yerli üreticiye destek olarak kırsal kalkınma hamlesi yapacağız” açıklaması yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sözünü tutmaya devam ediyor. Başkan Yavaş bu kapsamda, 25 ilçede 5 bin 942 çiftçiye yaklaşık bin 600 ton nohut tohumu desteği dağıtımını başlattı. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri nohut tohumu dağıtımına ilk olarak Ayaş, Güdül, Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinden başladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Satışa Çıkardığı Gayrimenkullere Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştireceği gayrimenkul satışlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Emlak İstimlak Daire Başkanlığı, Çankaya ilçesi İlkbahar Mahallesi’nde bulunan Sinpaş Altınoran “Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında yer alan 33 konutu, 4 Mart 2021 tarihinde ihaleyle satışa sunacak.

Devamını Oku

İzmir’de Deprem Sonrası Büyük Dönüşüm İçin Düğmeye Basıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yönetiminde olağanüstü toplanan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 30 Ekim 2020'de meydana gelen depremin ardından ağır ve orta hasarlı olarak tespit edilen ruhsatlı yapılar ile 1 Ocak 1998 tarihinde yürürlüğe giren “Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkındaki Yönetmelik” öncesinde ruhsat alarak yapılan yapılar veya 6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapı olarak belirlenen ruhsatlı yapıları kapsayan düzenleme oy birliğiyle geçti.

Devamını Oku

Mansur Yavaş İş Yeri Kapanan Esnafa Üçüncü Kez Nakit Ödeme Yapacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi dönemi boyunca iş yeri kapanan, gelirinden olan ya da gelir sağlayamayan çeşitli esnaf grupları ve vatandaşların zor günlerinde yanında olmaya devam ediyor. Başkan Yavaş, salgın nedeniyle kapanan sektör çalışanlarından başvuru yapanlara üçüncü kez nakit ödemesi yapılacağını duyurdu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Sokak Hayvanlarına Mama Desteğini Sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarını besleme çalışmalarında hayvanseverlerle iş birliği yapmaya devam ediyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri; Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Ankara Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (ABİDOSD) ve bölge gönüllüleri ile birlikte sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonunda Altındağ Yenidoğan, Hıdırlıktepe ve Atıfbey bölgelerinde yaşayan yaklaşık bin sokak hayvanına mama desteğinde bulundu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Üst Geçit Projelerine Estetik Dokunuş

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ana arterler üzerindeki yeni yaya üst geçitlerini kentin yaşam kalitesini ve konforunu artıracak tasarımlarla zenginleştiriyor. Bayraklı Yeni Girne Caddesi üzerinde hayata geçirilecek iki yeni üst geçit gölgeliği, yayaların dinlenerek çevreyi seyredebileceği oturma alanları ile bölgeye renk katacak.

Devamını Oku

Ankara Kalesi Sokak Sağlıklaştırma 1. Etap Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihi mekanlarını estetik dokunuşlar yaparak yeniden ayağa kaldırıyor. Şehrin en önemli tarihi simgesi Ankara Kalesi’nde başlatılan “İçkale 1. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi”nde sona yaklaşıldı. 1. Etap çalışmalarının yüzde 70 tamamlanması nedeniyle sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara Kalesi’nde tarihi dokuyu yeniden ayağa kaldırıyoruz. İçkale 1. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projemizi yakında tamamlıyor, 2. Etap için ise mart ayında ihaleye çıkmayı planlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk: Ankara Büyükşehir'de UNESCO Birimi Kuruldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in kültürel ve tarihi mirasını korumak ve gelecek nesillere taşımak için dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Ankara’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde bulunan tarihi eserlerin kalıcı listeye dahil edilmesini sağlamak için bir ilke imza atarak UNESCO birimi oluşturdu. UNESCO birimi personeli, ‘Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması’ konulu eğitime katılarak sertifikalarını aldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Spora Ve Sporcuya Destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, spora ve sporculara destek vermeye devam ediyor. Başkan Yavaş, Halter Federasyonu’nun düzenlediği Kıdemli Antrenörlük Yetiştirme Kursu için Atatürk Spor Salonu’nu tahsis etti.

Devamını Oku

İzmir’de Esnafla Dayanışma İçin Ön Ödeme Kampanyası Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösteren esnafın pandemi nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntıları hafifletecek yeni bir destek kampanyası başlattı. “Zorlukları beraber paylaşalım” diyerek İzmirlilere seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Biz imece kültürünü atalarımızdan öğrendik. Bu kez de esnafımız için dayanışma çağrısı yapıyoruz. Ön ödeme yaparak esnafımıza can suyu olalım” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Ve Antrenörlerine Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, işsiz kalan 211 antrenöre toplam 316 bin 500 liralık destek veriyor. Büyükşehir Belediyesi pandemi nedeniyle zor günler geçiren amatör spor kulüplerine de 2020’de 1,1 milyon liralık ekonomik destek sağlamıştI.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sokak Hayvanları İçin İlçe Belediyeleri Ve Gönüllülerle İş Birliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gönüllü hayvanseverlerle olduğu kadar ilçe belediyelerle de iş birliği yaparak sokak hayvanlarının sağlığı için çalışmalar yapıyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Polatlı Belediyesi ile birlikte ilçede yaşayan sokak hayvanlarına kısırlaştırma desteği sağlıyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Sağlıkta Büyük Adım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, toplum sağlığını korumaya yönelik projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Gelecek nesillerin daha sağlıklı olması amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve Başkent Üniversitesi arasında yeni evlenecek çiftlere yönelik ücretsiz Spinal Musküler Atrofi (SMA) taraması yapılması için protokol imzalandı. Protokolün Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülmesinin ardından Ankara’nın tüm ilçelerinde yeni evlenecek çiftlere ücretsiz SMA taraması yapılarak, önceden tespit edilmesi ve önlem alınması sağlanacak.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden On Binlerce Öğrenciye KPSS YKS Ve LGS Kursu

İzmit Belediyesinden Kampüs İzmit ile eğitimde fırsat eşitliği imkanı. Okulların ve kurs merkezlerinin bir açılıp bir kapandığı pandemi döneminde on binlerce öğrenciye dijital ortamda ücretsiz LGS, YKS ve KPSS kursu verilecek.

Devamını Oku

İzmir Mavişehir'deki Kıyı Projesinde Yoğun Tempo

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mavişehir’de deniz seviyesinin yükselmesi nedeniyle yaşanan taşkınlara son verecek Kıyı Rehabilitasyon Projesi’ni, iş bitim tarihinden önce tamamlamak için yoğun çalışma yürütüyor. 38,4 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen projenin Temmuz ayından önce tamamlanması hedefleniyor.

Devamını Oku

Başkent'te Mal Ve Hizmet Alım İhaleleri Canlı Yayınlanmaya Devam Ediyor

Şeffaf belediyecilik uygulamalarını her geçen gün çeşitlendiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, mal ve hizmet alım ihalelerini canlı yayınlamayı sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve başladıktan sonra hayata geçirdiği ve tüm belediyelere örnek olan şeffaf belediyecilik uygulaması vatandaşlar kadar firmalar tarafından ilgiyle izleniyor. Şubat ayında da lüks araç satışından elektrik alımına kadar toplam 63 ihale; Youtube kanalı, ABB TV ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Kitap Kampanyası İçin Başvuru Noktalarının Sayısını Arttırdı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentli çocukların daha çok kitap okuması amacıyla başlattığı kitap bağışı kampanyası için başvuru noktalarının sayısını artırdı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı; Çocuk Kulüpleri ve Çocuk Meclisi’nin dışında merkez ve çevre ilçelerdeki Gençlik Merkezleri ve Aile Yaşam Merkezlerine de kitapların bağışlanabilmesi için 27 nokta belirledi. Vatandaşlar kampanyaya yoğun ilgi gösterirken, toplanan kitaplar ihtiyaç sahibi okullara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den Bakırçay'a Müjdeler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bakırçay Havzası turunun son gününde Bergama ve Kınık’ta Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve projelerini inceledi. Bergama Entegre Atık Yönetimi Tesisi'nde 10 gün içinde deneme üretimine başlayacaklarını bildiren Soyer, Bergama'ya meyve-sebze kurutma ve paketleme tesisi, Kınık'a terminal, belediye ve itfaiye hizmet binaları ile masal evi yapacaklarını açıkladı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Türkiye'de Bir İlk: %100 Elektrikli Otobüs Üretildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak dizelden dönüştürülmüş yüzde 100 elektrikli otobüs üretimini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELKA A.Ş. tarafından üretilen örnek projeyi kamuoyuna tanıtan Başkan Yavaş, “Bundan sonra inşallah Ankara’nın sokaklarında elektrikli otobüsleri göreceğiz. Sanayi Bakanlığı’nın onayının ardından sonra da seri üretime geçmeyi planlıyoruz” dedi. Kullanım süresi dolmuş toplu taşıma araçlarını yüzde 100 elektrikli otobüse dönüştürerek ekonomiye kazandıracak doğa dostu proje, Avrupa standartlarındaki testleri de başarıyla geçti.

Devamını Oku

Türkiye’nin İlk Sanal Turizm Fuarı Açıldı

Turizm sektörü, uzun bir aranın ardından 14. Travel Turkey İzmir Dijital ile fuarcılığa “merhaba” dedi. Türkiye turizm sektörünün ilk sanal fuarının açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bugüne kadar 7 bin 800 tesisin Güvenli Turizm Sertifikası almaya hak kazandığını, yaşanan sağlık krizinin küresel ölçekte yavaş yavaş geride bırakılmasıyla sektörün yeniden yükselişe geçeceğini dile getirdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'a Bir Şeffaf Yönetim Ödülü Daha!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın şeffaf yönetim anlayışı, sivil toplum kuruluşları ve araştırma şirketleri tarafından ödüllendirilmeye devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, “İnsani Gelişme Ödülleri-Büyükşehirler” projesi kapsamında, İnsani Geliştirme Vakfı (İNGEV) tarafından ‘Yönetişim ve Saydamlık Ödülü’ ve ‘Nitelikli Eğitim’ kategorilerinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Devamını Oku

İzmit’te Emek Gerçek Değerini Buldu

İzmit Belediyesi şirketlerinden BEKAŞ ve SARBAŞ’ta çalışan 1200 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonucunda KHK’nın getirdiği tüm mağduriyetler ortadan kaldırılarak imzalar İzmit Belediyesi Meydanında büyük bir coşkuyla atıldı. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük arasında imzalanan sözleşmeyle, en düşük işçi maaşı Ocak ayı için 4 bin 535 lira Temmuz ayı için ise 4 bin 640 TL olacak

Devamını Oku

Tunç Soyer: Bergama'yı Dünyaya Tanıtacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Bakırçay Havzası turunun ikinci gününde Bergama'da basın toplantısı düzenledi. İlçenin turizmde hak ettiği yere gelmesi için bir dizi çalışma yaptıklarını açıklayan Soyer, Bergama'yı Türkiye ve dünya ölçeğinde tanıtacak etkinliklere bahar aylarından itibaren başlıyoruz" dedi.

Devamını Oku

ASKİ'den Fiziki Su Kayıp Kaçaklarına Uluslararası Denetim Yönetimi

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, “Sızıntı Yönetim Danışmanlığı ve Teknoloji Araştırma Projesi” kapsamında Ankara’nın şehir şebeke suyundaki fiziki kayıp ve kaçakların tespit edilerek azaltılması için uluslararası çalışma yürütecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Bebek Bezi Ve Mama Desteği

Pandemi sürecinde gıdadan kömüre, kırtasiye malzemelerinden alışveriş kartına, sütten giysiye kadar ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de ücretsiz bebek bezi ve bebek maması desteğinde bulundu. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri ayrıca Kadınlar Lokali personeli ve üyelerinin el emeğiyle ördüğü atkı, bere, yelek ve patikten oluşan giysileri de sosyal yardım alan ailelere ulaştırdı.

Devamını Oku

Başkan Soyer’in Bakırçay Havzası Turu Dikili'den Başladı: Öncelikli Meselemiz Tarım

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in üç günlük Bakırçay Havzası turu Dikili’den başladı. İlçe muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Soyer, ilçenin içme suyu kapasitesini artıracak ve evsel atık su sorununu çözecek yeni yatırımların müjdesini verdi. İzmir Tarımı vizyonunu anlatan Soyer,

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Geri Dönüşümle İhtiyaç Sahibi Çocukları Sevindirdi

İzmit Belediyesi, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında topladığı tekstil atıklarına karşılık, anlaşmalı olduğu geri dönüşüm firmasından teslim aldığı kışlık çocuk montlarını Kardeş Eller mağazasında ihtiyaç sahibi İzmitlilerle buluşturdu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Tarımsal Destek Başvurularını Dijital Ortama Taşıdı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te kırsal kalkınmayı artırmak amacıyla çiftçilere yönelik başlattığı tohum ve fide desteğini sürdürüyor. Pandemi sürecini göz önünde bulunduran Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Türkiye’de bir ilke imza atarak, 2021 yılı tarımsal destek programları için başvuruları elektronik ortama taşıdı. Yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı payı olmak üzere mısır, yonca ve buğday tohumu ile domates ve biber fidesi desteği başvuruları alınmaya başlandı. Bu desteklerden yararlanmak isteyen çiftçiler, “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden ön başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Başkentli Çocuklar Ankara'yı Büyükşehir Kitaplarıyla Öğrenecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, aileler ve çocuklardan Başkent 153 Çağrı Merkezine gelen yoğun talep üzerine kent tarihini anlatan kitaplar hazırladı. Psikolojik danışmanların onayıyla çocuklara hem eğlenceli vakit geçirecek hem de Ankara’nın tarihi ve kültürünü aşılayacak olan “Bil Bul Ankara” ve “Ankaralı Öyküler” isimli kitaplar sosyal yardım alan ailelerin çocukları ile Aile Yaşam Merkezleri, BELMEK’ler, Kadın Lokalleri ve Çocuk Kulüpleri’nde dağıtılmaya başlandı. Pandemi süreci nedeniyle çocuklar ayrıca “ankara.bel.tr” internet adresinden de kitapların dijital sürümüne ulaşabilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Atatürk'ün Mirasına Sahip Çıktı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinin kiralanma ihalesini kazandı. ABB iştiraki Anket A.Ş., toplam 35.382 m2’lik “Rekreasyon Alanı”nı 10 yıl süreyle işletecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir 50 Günde 90 Bin Hanenin Kapısını Çaldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, gıda paketi taleplerini karşılıksız bırakmıyor. Başvuruları karşılamak için haftanın 7 günü çalışmalarını sürdüren ekipler, son 50 günde 90 bin hanenin kapısını çaldı.

Devamını Oku

Dünyanın İzmir Mirası UNESCO Yolunda

UNESCO Dünya Mirası geçici listesindeki Tarihi İzmir, Birgi, Gediz Deltası ile Foça, Çandarlı ve Çeşme kalelerinin daimi listeye alınması için hazırlıklar sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’i UNESCO Dünya Mirası kategorisiyle taçlandırmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere İzmir’deki tüm paydaşlarla büyük bir özveri içinde çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Dayanışma Çağrısı: Ön Sipariş Desteği Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde esnafa yönelik toplumsal dayanışma çağrılarına bir yenisini daha ekledi. Zor günler geçiren yiyecek-içecek sektörünü rahatlatmak amacıyla ön sipariş destek kampanyası başlatan Başkan Yavaş, “Gelin bugünden ön ödeme yaparak yiyecek-içecek sektörü esnafına destek olalım, normalleşme başladığında ise sofraların bereketini birlikte paylaşalım. Bu kentin mayasında dayanışma ve vefa var. Biz umutları, iyilikle tazeleyeceğiz” dedi. Aralarında lokanta, kafe, restoran ve pastanelerin bulunduğu liste “forms.ankara.bel.tr/lokanta-cafe/destekle” adresi üzerinden paylaşıldı.

Devamını Oku

Zeydan Karalar ve Vahap Seçer Önemli Açıklamalarda Bulundu

Mersin ve Adana’nın Büyükşehir Belediye Başkanları, SUN RTV, Kanal 33, KOZA TV ve TV A’nın ortak özel yayınına konuk oldu.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi ALES Adaylarını Yalnız Bırakmadı

İzmit Belediyesi, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (ALES) giren adaylara, sınav öncesi su, kek ve meyve suyu dağıttı.

Devamını Oku

Başak Projesi'nde İlk Temel Atıldı: Ayaş Yağmurdede Mahallesi'nde Mutlu Başlangıç

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında bulunan ve kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla hayata geçirilen “Başkent Ankara Köy Evleri Projesi-BAŞAK” için ilk temel Ayaş’ın Yağmurdede Mahallesi’nde atıldı. Zemin etüdü, mimari, statik, elektrik ve mekanik projeleri için Büyükşehir Belediyesine hiçbir ücret ödemeyen vatandaşlar temel atma ve inşaat çalışmalarını hızlandırdı.

Devamını Oku

Başkan Soyer “Dönüşüm Evde Başlar” Panelinde Konuştu: Suyu Bilinçsizce Tüketiyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çevrim içi “Dönüşüm Evde Başlar” paneline katıldı. Büyükşehir'in enerji tüketimini azaltan ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yoğunlaşan pek çok çalışma yürüttüğünü belirten Soyer, su varlıklarının hızla azalmasına rağmen suyun hala bilinçsizce tüketildiğini dile getirdi

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmir'deki Büyük Altyapı Çalışmasını Başlattı

Başkan Soyer yağmur suyu ayrıştırma projelerini inceledi.

Devamını Oku

Hürriyet’ten İBB ve Ataşehir Belediyesine Teşekkür

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, karla mücadele kapsamında araç desteğinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ataşehir Belediyesine teşekkür etti

Devamını Oku

Maratonizmir Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Koşulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl “Ormanİzmir” temasıyla düzenlenen Maratonİzmir’in ikincisi 11 Nisan’da koşulacak. Maratonİzmir’in 2021 teması, Birleşmiş Milletler’in liderlik ettiği “Sürdürülebilirlik” olarak belirlendi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bu Yıl 550 Bin Fidan Dağıtacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarımsal üretimi teşvik amacıyla üreticilere fidan dağıtımını sürdürüyor. 2021 yılının ilk fidanlarını dağıtmaya başlayan Büyükşehir, bu yıl toplam 550 bin meyve ve zeytin fidanını üreticiye teslim edecek.

Devamını Oku

İyilik Hareketi Büyüyor: Mansur Yavaş’tan Bir Destek De Müzisyenlere

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs salgınında zor günler geçiren sanatçılara destek olmaya devam ediyor. Birçok sektör çalışanının yanında olan Başkan Yavaş şimdi de Ankara’da ikamet eden ve salgın süreci nedeniyle uzun süredir işsiz kalan müzisyen ve müzik gruplarına tanıtım ve nakit desteği sağlayacaklarını açıkladı. Başkan Yavaş, “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Biz daima dayanışmayla iyileştik, #6MilyonTekYürek olmaya devam edeceğiz” dedi. Destek programından yararlanmak isteyen müzisyen ya da müzik grupları ‘forms.ankara.bel.tr/muzisyenlere-destek’ adresi üzerinden 5 Mart’a kadar başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ı Eleştiren AKP'li Şamil Tayyar'a Sert Yanıt

AKP'li Şamil Tayyar, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı kar yağışı sebebiyle yaşanan kazaların fotoğrafını paylaşıp eleştirmek istedi. Yavaş'ı eleştirmeye çalışan Tayyar'a yanıt Alparslan Yılmaz'dan geldi.

Devamını Oku

Başkan Hürriyet Orman Okulu Projesini Hızlandırıyor

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kente ve çocukların geleceğine değer katacak olan Orman Okulu projesini hızlandırıyor

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Sağlık Çalışanlarına Anma Mekanı: 18 Yıldan Sonra Proje Yarışmasına Çıkılıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalışarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının hatıralarını yaşatmak için Başkent’te bir anma mekanı oluşturacaklarını açıkladı. Eylül 2020 tarihinde sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda “Unutmayacağız, unutturmayacağız. Yakında tüm Ankara bu fedakarlığa daha yakından bakacak” dedi. Başkan Yavaş’ın açıklamasının ardından Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı ilk adımı atarken Sıhhiye’de yapılacak olan “Sağlık Çalışanlarına Şükran ve Anma Mekanı” temalı yarışmasının ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. 18 yıldan sonra ilk kez gerçekleştirilecek ödüllü proje yarışmasının şartnamesine yarismayla.ankara.bel.tr adresinden ulaşılabilecek.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi İle Kadınlar Daha Güçlü Olacak

İzmit Belediyesi girişimci veya girişimci adayı kadınların yenilikçi fikirlerini destekleyerek, kadınların sosyal hayata katılımını ve ekonomik anlamda güçlendirilmesini hedefleyen Kadın Girişimciler Merkezi projesini hayata geçiriyor

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nde Gündem: Kırsal Kalkınma

Ankara Kent Konseyi (AKK); sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları ile ilçe kent konseyleriyle iş birliği yaparak Başkent'te kırsal kalkınmayı destekleyen projelere destek olmaya devam ediyor. Ankara Kent Konseyi Kırsal Kalkınma Çalışma Grubu tarafından hazırlanan “Küçük Üreticiler ve Aile Çiftçiliğinin Desteklenmesi” ile “Üretici Pazarları” projelerinin ele alındığı bir toplantı düzenlendi. Başkentli çiftçiler, muhtarlar, kooperatif ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı toplantıda talep ve sorunlar ile çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Devamını Oku

Başkan Soyer’den İzmir Eczacı Odası’na Teşekkür Ziyareti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Eczacı Odası Başkanı Tuncay Sayılkan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek meslektaşlarının koronavirüsle mücadele sürecinde gösterdikleri çabalar nedeniyle teşekkür etti.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir’den Can Dostlar İçin Soğuk Günlerde Gönüllülerle İş Birliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yaşayan sokak hayvanları için sivil toplum kuruluşları, ilçe belediyeler ve gönüllü hayvanseverlerle iş birliği yapmayı sürdürüyor. Kentin en ücra noktalarında özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yönelik besleme çalışmalarını artıran Büyükşehir Belediyesi, merkez ve çevre 15 ilçe belediyesine ayrı ayrı 1’er ton mama desteği sağladı. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğu Başkent’te gönüllü hayvanseverler tarafından kurulan 17 barınağa 10 ton kömür yardımında da bulundu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Sağlıklı Bir Nesil İçin Başkentli Çocuklara Süt Desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sağlıklı bir neslin yetişmesini sağlamak için yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Başkent’te yaşayan çocukların gelişiminde ve sağlıklı beslenmesinde önemli bir yere sahip olan süt ihtiyacını karşılamak için harekete geçti. Yerli üreticilere destek olmak amacıyla uzun ömürlü süt (UHT) satın alan Büyükşehir Belediyesi, pilot bölge olarak seçilen Sincan ilçesinde ayda 10 bin ihtiyaç sahibi aileye 60 bin ücretsiz süt desteği sağlayacak.

Devamını Oku

İKM Ve Feridun Özbay Cadde Esnafından Başkan Hürriyet’e Teşekkür

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk ve Feridun Özbay Cadde esnafı, bölgede yaptıkları zemin çalışması nedeniyle Başkan Hürriyet’i makamında ziyaret ederek teşekkür etti

Devamını Oku

Türkiye’nin İlk Yeşil Şehir Eylem Planı İzmir İçin Hazırlandı

Gelecek nesillere daha temiz ve sürdürülebilir çevre sunma vizyonuyla çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Yeşil Şehir Eylem Planı ve İzmir Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı’nı tamamladı. Her iki planda 61 eylem belirleyen Büyükşehir, İzmir’in iklim ve diğer çevre konularıyla ilgili 2030 yılına kadarki yol haritasını çizmiş oldu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Çocuklar İçin Kitap Kampanyası

Ankara Büyükşehir Belediyesi, öğrenci dostu uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Başkentli çocukların daha çok kitap okuması amacıyla kitap kampanyası başlattı. Yeni ya da az kullanılmış masal ve çocuk kitapları çocuk kulüpleri aracılığıyla vatandaşlardan toplanarak ihtiyaç sahibi okullara dağıtılacak.

Devamını Oku

Başkan Soyer'e Kemeraltı Teşekkürü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası olmaya hazırlanan tarihi Kemeraltı’nda yaklaşık 200 milyon liralık yatırımla başlattığı çalışmalar esnafın yüzünü güldürdü. Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin, Havra Sokağı'nda yaptıkları çalışmalar ve Kemeraltı esnafına can suyu olacak e-Kemeraltı projesine verdiği destek nedeniyle Başkan Tunç Soyer'e teşekkür etti.

Devamını Oku

Muhittin Böcek Mira'nın Hayalini Gerçekleştirdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 9 yaşındaki Mira’nın hayalini gerçeğe dönüştürdü. Mira, derelerin taşıdığı çöplerin denize ulaşmasını engelleyen bir proje resmederek beraberinde kaleme aldığı bir mektupla Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e gönderdi. Mira’nın mektubu alan Başkan Böcek, ekibini toplayarak proje için harekete geçirdi. Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de benzeri olmayan “Yüzey suyu atık kapanı” projesiyle hem Mira’nın hayalini gerçekleştirdi hem de bir ilke imza atarak Akdeniz’in mavi sularının kirlenmesini engelledi.

Devamını Oku

Başkent’te Kar Teyazkkuzu: Ekipler 7/24 Sahada, Çalışmalar Canlı Yayında

Ankara Büyükşehir Belediyesi kar ve buzla mücadele ekipleri, sürücüler ve yayaların ulaşımda sıkıntı yaşamaması için teyakkuza geçti. Merkez ve çevre ilçelerdeki ana arterler başta olmak üzere bulvar ve caddelerde 7/24 esasına dayalı olarak toplam 676 araç ve bin 812 personel tuzlama ve kar küreme çalışmaları gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, vatandaşların şeffaf belediyecilik ilkesi gereği Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen “Kar Takip” sisteminden yararlanabileceklerini hatırlatarak, “Trafiğe çıkmadan önce semtinizdeki cadde ve sokakların durumlarını kartakip.ankara.com.tr adresinden takip edebilir, çalışmalarımızı canlı olarak izleyebilirsiniz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Üniversiteye Hazırlanan Gençlere Destek

Büyükşehir’den üniversiteye hazırlanan gençlere destek İzmir Büyükşehir Belediyesi “Biz Varız” dayanışması kapsamında üniversiteye hazırlanan ihtiyaç sahibi gençlerin kaynak kitapları alabilmeleri için 125 liralık destek kartı veriyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Önce İnternet Sonra Tablet Desteği

Kemalpaşa'ya 33 kilometre uzaklıktaki Hamzababa Mahallesi’nde telefonla internete ulaşmak ve EBA üzerinden derse girmek için her gün 1 kilometre yürüyen öğrenciler, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin uzaktan eğitime verdiği destekle önce internete ve ardından tablete kavuştu. Öğrenciler artık derslerinde daha başarılı olacaklarını söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Arıcılık Akademisi' Kuruyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, arıcılığın geliştirilmesi, bal üretiminin artırılması için Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği ile iş birliği protokolü imzalayarak Kahramankazan ilçesinde “Arıcılık Akademisi” kuracak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Sevgililer Gününde Hem Sağlık Çalışanlarını Hem De Çiçekçi Esnafını Mutlu Etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, devam eden pandemi süreci nedeniyle zor günler geçiren esnafa destek olmayı sürdürüyor. 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle çiçekçi esnafını ve sağlık çalışanlarını unutmayan Başkan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda “Sevgi dayanışmayla güzel. Pandemide zor günler geçiren çiçekçi esnafımızdan çiçek satın alıp kahraman sağlık çalışanlarımıza hediye edeceğiz” dedi. Başkentli çiçekçi esnafından satın alınan 10 bin 200 tane kırmızı gül, ANFA ekipleri tarafından hem merkezde hem de çevre ilçelerdeki hastanelerde görevinin başında olan sağlık çalışanlarına ve hasta yakınlarına dağıtıldı.

Devamını Oku

Buca Metrosu’nun İhale İlanı Dünyaya Duyuruldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, kendi kaynaklarıyla inşa edeceği Üçyol-Buca Metro Hattı Yapım İhalesi ilanı, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Tedarik Portalı’nda ve Fransız Kalkınma Ajansı resmi internet sitesinde yayımlanarak dünyaya duyuruldu. İhale ilanıyla istekli firmaların teklif vermesi ve tekliflerin değerlendirilmesi süreci başladı. Buca’ya nefes aldıracak projenin inşaatının en geç kasım ayında başlaması öngörülüyor.

Devamını Oku

Başkan Soyer’den Dolu Nedeniyle Zarara Uğrayan Üreticilere Ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hortum felaketinin yaşandığı Alaçatı Mahallesi'ndeki incelemelerin ardından Urla'ya gitti. Dolu yağışı sonrası zarar gören seralarda incelemelerde bulunan Başkan Soyer, üreticinin zararının tespit edileceğini söyledi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bu Kez Kırmızı Mercimek Tohumu Dağıtımı Gerçekleştirdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kırsal kalkınmayı geliştirmek ve yerli üretimi artırmak amacıyla ilk kez Başkentli çiftçilere kırmızı mercimek tohumu desteği sağladı. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı; Şereflikoçhisar, Bala ve Haymana ilçelerinde 675 çiftçiye yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı payı olmak üzere toplam 200 ton “Kırmızı Mercimek Tohumu” dağıtımı gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Kırsal Kalkınma Hamlesi Sürüyor: Başkent Market’in 5. Şubesi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kırsal kalkınmayı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği en önemli projeleri arasında yer alan “Başkent Market” şubelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Kısa bir süre önce Kızılay’da da şube açan Halk Ekmek Fabrikası, 5. şubeyi ise Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan ASKİ Genel Müdürlüğü’nde açtı.

Devamını Oku

Başkent Ulaşımında Yeni Dönem: Park Et Devam Et

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Başkent trafiğine nefes aldıracak projeleri birer birer hayata geçiriyor. Trafik sorununu en aza indirmek için alternatif ulaşım projelerini Başkentlilerle buluşturan EGO Genel Müdürlüğü, araç trafiğini azaltmak ve araç kullanıcılarını toplu taşıma araçlarına yönlendirmek için çevre dostu bir uygulamayı daha 12 Şubat Cuma günü Milli Kütüphane İstasyonu’ndan başlatacak. Dünyadaki uygar örneklerine bakılarak geliştirilen sistem ile metro istasyonlarının içerisine ya da yakınına yapılacak “Park Et Devam Et” otoparkları sayesinde toplu taşıma araçlarının kullanımı özendirilecek. Ulaşımda metroyu tercih eden yolcular araçlarını park ettikleri otoparklardan ücretsiz yararlanacak.

Devamını Oku

İzmit Çarşısı Tüm Türkiye’ye Açıldı

İzmit Belediyesi ve Good4Trust iş birliği ile hayata geçirilen yerel ekonomiyi canlandıracak, doğa dostu İzmit Çarşısı online olarak gerçekleşen lansmanla kapılarını tüm Türkiye’ye açtı

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Gültepe Cemevi’nin Bir Eksiğini Daha Giderdi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in geçtiğimiz ay Gültepe Mahallesi’nde bulunan Yunus Emre Cemevi’ni ziyareti sonrası dernek yetkililerin ve vatandaşlardan alınan eksiklikler giderilmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Eserkent Sosyal Konutları Yeni Sahiplerine Kavuştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal belediyecilik anlayışını Başkent’te yaygınlaştırmaya devam ediyor. Başkan Yavaş, yaklaşık 20 yıldır atıl olan Mamak Eserkent Sosyal Konutlarını yenileterek ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlar ve yeni evli çiftlere aylık 100 TL’den kiraya verileceğini açıkladı. Gerekli koşulları sağlayan 156 kişi; ABB TV, Youtube Kanalı ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişiyle dairelerine kavuştu.

Devamını Oku

Uzak Rota Seyahat Ödülleri Açıklandı: Öncü Turizm Destinasyonunda Birincilik İzmir’e

Dünyanın en etkili 10 turizm etkinliğinden biri olarak kabul edilen Uzak Rota Seyahat Ödülleri açıklandı. İzmir, Belgrad ve New York’u geride bırakarak “Dünyanın Öncü Turizm Destinasyonu” kategorisinde birinci seçildi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Küçük Ölçekli Balıkçılara Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, su ürünleri kooperatiflerine bağlı küçük ölçekli balıkçılara teknelerinin bakımı için malzeme desteği veriyor. Büyükşehir Belediyesi, taleplerin değerlendirildiği saha çalışmasının sonuna yaklaştı. Proje, ekonomik açıdan zor günler geçiren balıkçılar tarafından memnuniyetle karşılandı

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Çiçekçilik Ve Peyzaj Sektörünün Sorunlarına Çare Arıyor

Ankara Kent Konseyi (AKK), pandemi sürecinde zor günler geçiren sektör temsilcileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Çiçekçilik ve peyzaj sektörünün sorunlarını duyurmak ve yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek için “Üreten Ankara, Kazanan Türkiye!" sloganıyla "Çiçekcilik ve Peyzaj Sektörleri İstişare Toplantısı" düzenlendi. Ankara Ticaret Odası (ATO) ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Başkentli sektör temsilcilerinin talep ve sorunları ile çözüm önerilerinin masaya yatırıldı. ANFA Genel Müdürlüğü, AKK ve ATO sektör temsilcilerinin yaşadığı sorunların giderilmesi için önemli iş birliği mesajları verildi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den 14 Şubat’ta Şiddet Farkındalığı

Büyükşehir’den 14 Şubat’ta şiddet farkındalığı İzmir Büyükşehir Belediyesi 10 Şubat’ta psikiyatrist yazar Arzu Erkan Yüce’nin katılımıyla “Madalyonun Öteki Yüzü: Yakın İlişkilerde Şiddet Sorunu” başlıklı çevrim içi bir seminer düzenliyor. Seminer 14 Şubat Sevgililer Günü’nde İzmirTube’den yayımlanacak. İzmirTube 14 Şubat kutlamaları kapsamında İzmirlileri “BRothers Trio For Lovers” ve Pop Orkestrası'nın Aşk Şarkıları konserleriyle de buluşturacak.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nden Cem Evlerinde Dezenfekte Ve Temizlik Çalışması

Esenyurt Belediyesi, Hızır Orucu tutan vatandaşların hijyenik ortamda ibadet etmelerini sağlamak için cemevlerini dezenfekte ederek, detaylı temizlik yaptı.

Devamını Oku

İstanbul'da Dolmuşa Rezervasyonla Binilip Temassız Ödeme Yapılabilecek

İstanbullular, "indiBindi" mobil uygulaması aracılığıyla sarı dolmuşta saniyeler içinde ücretini ödeyebilecek, dolmuşa binmek için ana durağa gitmek zorunda kalmayacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir “Mor Haritam” Projesini Hayata Geçirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), İsveç Büyükelçiliği ile Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) iş birliğiyle hayata geçirdiği “MOR Haritam” uygulaması http://morharitam.ankara.bel.tr adresi üzerinden kadınlara ulaşmaya başladı. Büyükşehir Belediyesinin kadın merkezlerini, sosyal yardımlarını, gündüz bakımevleri gibi toplumsal cinsiyete duyarlı hizmetlerini de gösteren "MOR Haritam" uygulaması ile Ankara’nın özellikle kadınlar için daha güvenli hale getirilmesi amaçlanıyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı daha çok kadına ulaşabilmek için muhtarlarla da iş birliği yapıyor.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi'nin "Anne Taksi" Projesi Avcılar Belediyesi'ne Örnek Oldu

İzmit Belediyesi'nin sosyo-ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlara yönelik başlattığı “Anne Taksi” projesi, Avcılar Belediyesi’ne örnek oldu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Başkent'in Çocuklarını Dinledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyi (AKK), Başkent’te yaşayan çocukların sorunlarının çözümü konusunda iş birliği yapmaya devam ediyor. Ankara Kent Konseyi (AKK) Çocuk Hakları Derneği Başkanı Mine Gedik koordinatörlüğünde kurulan Başkent’in Çocukları Grubu ilk toplantısı zoom üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile gerçekleştirdi. Toplantıda tek tek çocukları dinleyen Başkan Yavaş, dijital hayvanat bahçesi kurulmasından büyük parkların yapımına kadar çok sayıda talebi yerine getireceği sözünü verdi. AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise Başkent’te 1 milyon 300 bin çocuğun yaşadığını belirterek, çocukları kent yönetimine katkıda bulunmaya çağırdı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Umut Gündüz’ü Başkent’te Bisiklet Yolu’nda Yaşatacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Başkentlilere verdiği bisiklet yolu sözünü tutuyor. Göreve başladıktan sonra 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesi için düğmeye basan Başkan Yavaş, Milli Kütüphane-Beşevler güzergahında tamamlanan 2,5 kilometrelik 1. etap bisiklet yolunda, hayatını kaybeden Umut Gündüz adının yaşatılmasını istedi. EGO Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilk sürüş etkinliğine, büyükelçilerden Ankara Kent Konseyi bileşenlerine kadar çok sayıda bisikletsever katıldı.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet İle Kuruçeşme Esnafı Arasında Sıkı Koordinasyon

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Kuruçeşme bölgesi esnafıyla buluştu. Programda konuşan Başkan Hürriyet, kurulacak olan koordinasyon merkezi ile esnaf ve vatandaşla daha sıkı bir iletişim ağı kurulacağını ifade etti.

Devamını Oku

CHP'li Belediyeden Anlamlı Jest

İzmir'in Bayraklı Belediyesi meclis toplantısında alınan kararla, 30 Ekim'de meydana gelen İzmir depreminde evleri yıkılan, orta veya ağır hasar alan vatandaşlardan bir defaya mahsus imar durum belgesi, esnaftan da yeni iş yeri açma ve çalışma ücreti alınmayacak. Konuyla ilgili konuşan Bayraklı Belediye Başkanı CHP'li Serdar Sandal, "Yaralarımızı el birliğiyle sararak Türkiye'ye örnek olduk. Şimdi de meclisimizde tüm meclis üyelerimizin oy birliğiyle uygulamaya geçen böyle bir karar aldık. Bayraklımıza hayırlı olsun" dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Sel Mağdurları Kısıtlamadan Muaf Olacak

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentte yaşanan sel felaketinden ardından hasar tespiti ve onarımında görev alacak kişilerle birlikte evleri ve işyerleri zarar gören yurttaşların hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacağını duyurdu.

Devamını Oku

Tunceli Belediye'sinden Bir Güzel Haber Daha!

Tunceli Belediyesi 2020 yılına ait gelir-gider bilgilerinin yer aldığı tabloyu da bugün belediye binasına asarak yurttaşların bilgisine sundu. Belediyenin kayyımdan kalan borçlardan yaklaşık 10 milyonunu ödediği ve kar elde ettiği belirtiliyor.

Devamını Oku

CHP'li Torun Ve Tunç Soyer Sel Mağdurları İle Bir Araya Gelecek

İzmir’deki sel felaketi nedeniyle kente gelen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Torun ve Soyer, selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunacak.

Devamını Oku

CHP'li Akın İzmit Belediye Başkanı Hürriyet İle Fidan Dikti

İzmit’te meyve ağaçlarını kullanarak “yenilebilir” peyzaj çalışmalarını sürdüren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün kenti ziyarete gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile birlikte Yahyakaptan Mahallesi'ndeki Gazeteci Sedat Şimşek Parkı’nı yeni ağaç fidanlarıyla buluşturdu.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Özel Eğitim Merkezi Çocukların Hayata Tutunmasına Destek Oluyor

Esenyurt Belediyesi Özel Eğitim Merkezi, her çocuğun gelişim seviyesine uygun olarak bireysel eğitimler vermeye devam ediyor. Merkezde verilen oyun terapisi seansları ile Otizm tanılı çocuklar da psikolojik destek görüyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den Sel Mağdurlarına Destek Açıklaması

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sel afetinde evleri ve işyerleri zarar görenler için hasar tespit çalışmalarına başladı. Başkan Tunç Soyer, “Belediyemizin 444 40 35 numaralı telefonuna başvuracak mağdur hemşehrilerimiz nakit veya eşya desteğinden faydalanabilecek. Ekiplerimiz gece boyunca görev başında ve nöbette olacak” dedi.

Devamını Oku

Bayraklı Belediye Başkanı Sandal: 16 Saattir Sahadayız!

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, gece saatlerinde başlayan ve taşkınlara neden olan şiddetli sağanaktan etkilenen mahallelerde incelemelerde bulundu. Başkan Sandal, "Yaralarımızı birlikte saracağız. Bu afeti de el birliğiyle atlatacağız. Bayraklı Belediyesi olarak gece gündüz yanınızdayız. Acil durumlar için bize ulaşın" diye konuştu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Başkentli Çiftçilere İki Müjde

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te kırsal kalkınmayı desteklemek ve yerli üretimi artırmak amacıyla çiftçilere yönelik desteklerini sürdürüyor. Pandemi nedeniyle yaşanan mağduriyetleri gidermek için yerli üreticilerden satın alınacak patates ve soğanı ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtacaklarını açıklayan Başkan Yavaş, “Yerli üreticimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşımız arasında köprü oluyoruz” dedi. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı da 25 ilçede yaklaşık 2 bin çiftçiye yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı payı olmak üzere 800 ton “Nohut Tohumu” dağıtımı gerçekleştirecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Afet Uyarısı Yaptı: Evden Çıkmayın!

İzmir kent merkezi ile Dikili, Aliağa ve Foça’da şiddetli sağanak sel baskınlarına neden oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ‘evden çıkmayın’ duyurusu yapıldı.

Devamını Oku

Antalya Büyükşehir'den Halk Süt Paketleri Çocuklarla Buluşuyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından 3 Temmuz'da 2020 yılında başlatılan Halk Süt Projesi kapsamında ihtiyacı olan çocuklara süt dağıtımı yeni yılda da devam ediyor. Merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde ihtiyacı olan ailelerin çocuklarına Halk Süt paketleri ulaştırılıyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'la Ankara Dönüşüm Sürüyor: Meydanlarda Ücretsiz İnternet

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, internete erişim hakkının temel bir hak olduğunu belirterek yeni bir hizmeti daha Ankaralılarla buluşturuyor. Daha önce 914 mahalleyi internet erişimine kavuşturan Başkan Yavaş şimdi de Başkent’teki 35 meydanda toplam 2 milyon 362 bin metrekarelik alana yüksek hızlı ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlayacak. Sosyal medya hesapları üzerinden videolu paylaşımda bulunarak meydanlar dışında park ve mahallelere de bu hizmeti götüreceklerini söyleyen Başkan Yavaş, “Yıl sonuna kadar 10 milyon metrekarelik alana ücretsiz internet sağlayacağız” dedi.

Devamını Oku

ASKİ Baraj Ve Göl Kıyılarını Çöplerden Temizliyor

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Başkent’i besleyen barajlarda suların azalmasıyla birlikte gün yüzüne çıkan çöpleri temizliyor. Kurtboğazı Barajı’nda gerçekleştirilen atık ve çöp temizliği çalışmalarına ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Baran Bozoğlu da katıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir’de Yılın İlk Ayında Da İhaleler Canlı Yayında

Ankara Büyükşehir Belediyesi mal ve hizmet alım ihaleleri, “Şeffaf Belediyecilik” anlayışıyla canlı yayınlanmaya devam ediyor. Başkan Yavaş’ın başlattığı uygulama vatandaşlar ve firmalar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Yılın ilk ayı Ocak ayında da ihaleler hız kesmeden devam ederken toplam 74 ihale, Youtube kanalı, ABB TV ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Hira’nın Hayalini Gerçekleştirecek

Hakkari’de yaşayan Mehmet Şerif Karahan, ‘En büyük hayalim Anıtkabir’e gitmek’ diyen kızı Hira için kardan Anıtkabir ve Aslanlı Yol yapmıştı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, Hira’nın hayalini gerçekleştireceğini açıkladı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Mehmet Şerif Karahan, Anıtkabir’e götüremediği kızına kardan Anıtkabir ve Aslanlı Yol maketi yapmıştı. Karahan, gazetecilere, kızının uzun zamandır Anıtkabir’i görmek istediğini ancak salgın nedeniyle götüremediğini söylemişti.

Devamını Oku

Muratpaşa Belediyesi İnsani Gelişme Endeksinde En Üstte

Muratpaşa Belediyesi İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde her yıl açıklanan İnsani Gelişme Endeksi’nde en iyi şehirlerin yer aldığı yeşil bölge içinde yer aldı. Belediye Başkanı Ümit Uysal, “İNGEV’e kamu yönetimlerini insani gelişme kriterlerine göre bütçe öncelikleri belirlemeye ve insan merkezli kamu yönetimini teşvik ettiği için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Şaşmaz Bulvarı İçin Düğmeye Bastı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Şaşmaz Sanayi Bulvarı’nda yıllardır çözülemeyen trafik sorununu sonlandırmak için harekete geçti. “Benim için öncelik insan sağlığı, insan canı” diyerek kazaların sık yaşandığı bölgelerde yol çalışmaları başlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bu kez Şaşmaz Sanayi Bulvarı üzerinde iki köprülü kavşak çalışması için düğmeye bastı. Çalışmalar nedeniyle 30 Ocak 2021 tarihinden itibaren trafik akışı alternatif güzergahlara yönlendirilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir’in Açtığı Pomem Hazırlık Kursuna Polis Adaylarından Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavına katılacak adaylar için ücretsiz olarak düzenlediği fiziki yeterlilik parkur hazırlık kursu başladı. Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde uzman eğitmenler eşliğinde yapılan kurslara yoğun ilgi nedeniyle 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren ek kontenjan başvuruları alınacak.

Devamını Oku

CHP Güzelbahçe'den Esnafa Destek

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı, “Bugün evde yemek yapmıyorum. Esnafa sipariş veriyorum” sloganıyla ilçe esnafına destek için kampanya başlattı.

Devamını Oku

Fatma Kaplan Hürriyet Esnaf Ve Sanatkarlar Odası'na İzmit Çarşısı'nı Tanıttı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek, yerel kalkınmayı güçlendirmek amacıyla hayata geçirilecek olan İzmit Çarşısı projesinin detaylarını paylaştı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi'nden Esnafa Destek

Bir süre önce pandemi döneminden etkilenen esnaf ve vatandaşlar için ikinci destek paketini devreye sokan İzmit Belediyesi, yönetmelikle dükkânları kapatılan esnaftan kapalı oldukları süre boyunca işgal harcı almayacak. Ayrıca 3 ay boyunca tüm esnaftan da işgal harcı alınmayacak

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Türkiye’de Bir İlk Daha!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şeffaf belediyecilik uygulamalarına karla mücadeleyi de ekledi. Daha önce ihaleler ve Belediye Meclis toplantılarını canlı yayınlatan Başkan Yavaş, şimdi de karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını canlı yayında paylaşmaya başladı. Başkan Yavaş, “Türkiye’de bir ilke imza atıp karla mücadele çalışmalarımızı tüm şeffaflığıyla sizlerle paylaşmaya başladık. Şimdi ise kameralı araçlarımızla çalışmalarımızı canlı yayınlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi Toplandı

Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi’nin üçüncü oturumu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımı ile video konferans yoluyla toplandı.

Devamını Oku

Antalya Büyükşehir'in Halk Et Tır'ına Finike'de Yoğun İlgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ekonomik ve sağlıklı et ürünlerini Antalyalılarla buluşturmak üzere ilçeleri gezen Halk Et Mobil Satış Mağazası, Finike’de park etti. Finikelilerin uzun kuyruklar oluşturduğu Halk Et TIR'ında ilk gün 1 ton et ürünü satıldı. Halk Et Mobil Satış Mağazası Finike’de iki haftada bir Salı günleri hizmet verecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir’den Başkent’te Kadınlara Özel Çalışma Raporu

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Kadın Danışma Merkezi ve Kadın Sığınma Evi ile kadınların yanında olmayı sürdürüyor. “Kadın Danışma Merkezi ve Kadın Sığınma Evi Yıllık Raporu”nu yayınlayan Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü, önemli tespitlere yer verdi. Raporda, eğitim seviyesi azaldıkça Kadın Danışma Merkezlerine başvuran kadın sayısının arttığı, evli kadınların ise bu merkezlerden daha çok destek aldığı belirtildi.

Devamını Oku

ASKİ Ankara Çayı'nı Kanalizasyondan Arındırıyor

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Ankara Çayı’na karışarak kirlilik yaratan atık suların (kanalizasyon) ayrıştırılması için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan hafta sonunda özel çalışma yaptı.

Devamını Oku

Çiğli'de Esnaf İçin Dayanışma Zirvesi

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, pandemi şartlarından dolayı ekonomik sıkıntı yaşayan esnafın ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç ve Kahvehaneciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı ile bir araya geldi.

Devamını Oku

Torbalı Belediye Başkanından Zehir Zemberek Açıklamalar!

İzmir'in Torbalı İlçesi'nde CHP'den 2 dönem belediye başkanlığının ardından koltuğu AKP'li Adnan Yaşar Görmez'e kaptıran, 31 Mart'taki son yerel seçimde ise görevi yeniden devralan İsmail Uygur, zehir zemberek açıklamalar yaptı. Uygur, “Muhtarlık binamızı tahliye etmek istedik, camiden 'davanıza sahip çıkın' diye sala verdirdiler, yetmedi vali bey özel harekat timi yolladı... Asgari ücretle işe alınan, tüm güvenlik soruşturmalarından geçen kızı Bingöllü diye terörist ilan ettiler... Kız tir tir titriyor... Tecavüzcü diye manşet attırdıkları personel suçsuz çıktı, mahkemede aklandı... Şikayet eden iftira atmış. Belediyenin garajını inceleyince şaşırdık. Garajda araba var, motoru yok. Motorunu çalıp satmışlar” diye konuştu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir’in Hayvan Dostu Uygulamaları Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te hayvansever dernekleri ve gönüllülerle iş birliği içinde çalışarak sokak hayvanların yoğun olarak yaşadığı barınaklara dezenfektan, kömür ve mama desteği sağlarken, kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yönelik sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonlarında da besleme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

Başkent Ankara, Yeni Üst Geçitlerle Daha Güvenli Olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde vatandaşların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçebilmeleri için yaya üst geçitlerin yapımlarına hız verdi. Kent Estetiği Daire Başkanlığı, sürücülerin ve yayaların can güvenliğini korumak amacıyla 10 noktaya yeni yaya üst geçidi yapımı için ihaleye çıktı. Yeni üst geçitlerin 2021 yılı içinde bitirilmesi planlanıyor.

Devamını Oku

Eskişehirli Köylüler İtiraz Ediyor: Ray Test Merkezi Verimli Arazilerimizde Yapılmasın!

Eskişehir Alpu Ovası’nda verimli tarım arazileri üzerinde Raylı Sistemler Test Merkezi (URAYSİM) kurulması için kamulaştırma kararı alınmasına bölge köylüleri böyle isyan etti: “Yüksek Hızlı Tren dediler en verimli arazilerimiz yok oldu. Şimdi tüm itirazlarımıza URAYSİM projesini yine verimli topraklarımız üzerine kurma çabasındalar. Bizler mağduruz. Biz buna tüm çiftçiler, köylüler karşıyız. Gitsinler ot bitmeyen yerlere bu projeleri yapsınlar.” CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de köylülere destek verdi.

Devamını Oku

ASKİ’den “Muhtarlarla Buluşma” Toplantıları

ASKİ Genel Müdürlüğü, “ASKİ Muhtarlarla Buluşuyor” toplantıları için düğmeye bastı.

Devamını Oku

CHP'li Belediyeden Zeytinyağı Tesisi Üreticinin Yüzünü Güldürecek

İzmir'de Kemalpaşa Belediyesi'nin hizmete açmayı planladığı Zeytinyağı Üretim Tesisi'ne ÇED onayı geldi. 898 bin 54 TL'lik yatırımla faaliyete geçirilecek tesis, günlük 18 ton zeytinyağı üretim kapasitesine sahip olacak, 10 personel istihdam edilecek. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, özel sektörün yüzde 12 karşılığında sıktığı zeytinyağını yüzde 6 ile üreticiye sunacaklarını açıkladı.

Devamını Oku

ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk 2020 Yılını Değerlendirdi

ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, ASKİ’nin 2020 yılında gerçekleştirdiği yatırımlar, çalışmalar ve yeni yılda yapılması planlanan projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgının etkisi altında bir yıl geçirdiklerini ifade eden Öztürk, bu olağanüstü ve zorlu koşullarda ASKİ’nin bir yandan Başkentlilerin musluklarından sağlıklı ve kesintisiz su içmesini sağlarken diğer yandan da yıllardır ihmal edilen altyapı projelerini hayata geçirdiğini söyledi. ASKİ’nin bir yılını değerlendirirken şeffaf, planlı, bilimsel, yetkin ve hesap veren bir yönetim anlayışını merkeze koyarak 7/24 esasına göre çalıştıklarını belirten Öztürk, günümüz koşullarına göre yeniden yapılandırılan hizmet anlayışı ile mesleki ve kişisel eğitimlerle de personelin kurumsal verimliliğinin artırıldığını söyledi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarafından Üreticiler İçin Süt İşleme Tesisi Kuruluyor

“Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonuyla İzmir’in yeni tarım ekonomisi modelini dün Ödemiş’te tanıtan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün de Bayındır’da 65 milyon liralık yatırımla kurulacak Süt İşleme Fabrikası’nın tanıtım toplantısını yaptı. Tesisin “İzmir Tarımı” vizyonunun önemli bir parçasını oluşturduğunu söyleyen Soyer, “Bu fabrika, son yıllarda kamu eliyle açılan çok az sayıdaki tesisten biri. Bu ülkenin fabrikalarını yabancılara satan anlayış yerine, bizim anlayışımız yeni tesisler, yeni fabrikalar kurmak” dedi.

Devamını Oku

Kartal Belediyesi'nden Yapı Ruhsatı Bekleyenlere Müjde

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısından itibaren yapı ruhsatı için bekleyen vatandaşlara müjdelihaber, Kartal Belediyesi’nden geldi. Yapılan plan değişikliği doğrultusunda ruhsat sorunu yüksek oranda çözüme kavuşuyor.

Devamını Oku

Türkiye'nin İlk "Engelli Veri Tabanı" Buca'da Oluşturuluyor

Buca Belediyesi, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak “Buca Engelli Veri Tabanı” projesi için harekete geçti. Kentteki tüm engelli bireylere ulaşacak proje sayesinde engelli bireylerin ihtiyaçları, en doğru ve en etkili şekilde karşılanacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den Beydağ'da Üreticiye Müjde

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Küçük Menderes Havzası'ndaki ikinci adresi Beydağ oldu. İlçede muhtarlarla toplantı yapan Başkan Soyer, üretim merkezi Beydağ olan kestane için alım garantisi sözü verdi. Soyer, “Bizim Bursa'dan, Aydın'dan daha iyi ve bol kestanemiz var. Ama biz bunu üç kuruşa satıyoruz. Emeğinizin, alın terinizin karşılığını alamıyorsunuz. Bunu değiştireceğiz. Kestane deyince herkesin aklına Beydağ gelecek” dedi.

Devamını Oku

Mersin Büyükşehir Öğrenim Yardımının Ocak Ayı Tutarlarını Yatırdı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi için 1400 liraya çıkarılan öğrenim yardımlarının Ocak ayı tutarını hesaplara yatırdı. Toplam 6 bin 418 üniversite öğrencisinin hesabına toplam 1 milyon 295 bin lira yatırıldı.

Devamını Oku

Maltepe Belediyesi 18 Mahallede Ücretsiz Ekmek Dağıtacak

Maltepe Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Halk Ekmek A.Ş. ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında Maltepe Belediyesi, Maltepe’nin 18 mahallesinde, günde 17 bin ücretsiz ekmek dağıtımı gerçekleştirecek.

Devamını Oku

Kartal Belediyesi'nden Çocuk İstismarı İle Mücadelede Önemli Adım

Kartal Belediyesi ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) arasında çocuk istismarına karşı birlikte mücadele etmek amacıyla önemli bir protokol imzalandı. Söz konusu protokole göre iki kurum, Kartal’da çeşitli eğitim seminerleri, sempozyumlar ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirerek çocuk istismarına karşı birlikte mücadele edecek.

Devamını Oku

İstanbul'dan İzmit'e Dostluk Eli

Kartal Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yoğun kar yağışı nedeni ile ekipman eksiği yaşayan Kocaeli'nin tek CHP'li belediyesi İzmit Belediyesi’ne tuzlama robotu desteğinde bulundu.

Devamını Oku

Antalya Büyükşehir'in Mobil Kuaför Tır'ı İbradi Ve Gündoğmuş'ta

Antalya Belediyesi'nin Mobil Kuaför TIBüyükşehir R'ı, İbradı ve Gündoğmuş’un mahallelerinde vatandaşa saç kesimi, sakal tıraşı ve kişisel bakım hizmeti verdi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Evsizler İçin Harekete Geçti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kara kış şartlarının etkisini iyice hissettirmesiyle sokakta yaşayan evsiz yurttaşlar için harekete geçti. Başkan Tunç Soyer, kabul edenleri Örnekköy ve EVKA 4 Spor Salonu'ndaki barınma merkezlerinde her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak misafir edeceklerini açıkladı

Devamını Oku

Antalya Büyükşehir'in Mobil Halk Et Tır'ı Yollarda

Antalya Büyükşehir Belediyesi ANET Mobil Halk Et Satış Mağazası, batı ilçelerinde Kemer ile başladığı yolcuğuna Elmalı’nın ardından Korkuteli, Demre ve Kumluca’da devam etti. Vatandaşları ucuz, kaliteli et ve et ürünleri ile buluşturan Mobil Halk Et TIR'ı gittiği tüm ilçelerde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Halk Et TIR'ı bir haftada 5 ilçede 3271 kg et satışı gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Kartal Belediyesi 2021'in İlk Muhtarlar Toplantısını Gerçekleştirdi

Kartal Belediyesi’nin 12 yıldır her ayın ilk haftası ilçe muhtarlarının mahallelerindeki sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek amacıyla düzenlediği Muhtarlar Toplantısı’nın 2021 yılındaki ilk oturumu, Başkan Gökhan Yüksel’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den Kültür Zirvesi Çağrısı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmirlileri 9-11 Eylül’de kentte yapılacak Kültür Zirvesi’ni sahiplenmeye çağırdı ve “Gelin İzmir’in her köşesini kültürle buluşturalım” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Başkent’in Dört Bir Yanında Hijyen Desteğini Sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınıyla etkin mücadelesine devam ediyor. Ankara Zabıtası, halk sağlığını korumak amacıyla ilçe ilçe dolaşarak esnaf ve vatandaşa ücretsiz hijyen desteğinde bulunuyor. Zabıta Daire Başkanlığı son olarak Ankara’nın Çubuk ilçesindeki esnaf odalarına, pazarcı esnafına ve vatandaşlara hijyen desteği sağladı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Sokak Sanatçılarına Ve Müzisyenlere Pandemi Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde zor günler geçiren kültür sanat üreticilerini desteklemeyi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi geçimini sadece sektörden sağlayan sokak sanatçılarına ve müzisyenlere gıda kolisi ve hijyen paketi dağıtmaya başladı.

Devamını Oku

Küçükçekmece Belediyesi'nin Nazım'a Armağanı Olan "Ellerinin İzinde" Kitabının Lansmanı Yapıldı

Küçükçekmece Belediyesi’nin Nâzım Hikmet’in 119. doğum gününe armağan olarak nitelediği ve Dünya kitaplığına kazandırdığı, M. Melih Güneş’in kaleminden “Ellerinin İzinde” adlı kitabın lansmanı Belediye Başkanlık Binası’nda pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Büyük Şair Nazım Hikmet'in 119'ncu Yaş Gününü Kutladılar

Usta Şair Nâzım Hikmet Ran’ın adını, Atatürk Kültür Merkezinin sahnesine vererek ölümsüzleştiren Gaziemir Belediyesi, Nazım Hikmet’i 119. doğum gününde özel bir çalışmayla andı. Usta şairin doğum gününde belediyenin düzenlediği etkinlikte kamera karşısına geçen tiyatro ve sinema sanatçıları, Nâzım Hikmet’in kaleme aldığı ölümsüz eseri Kuvayı Milliye Destanı Onlar isimli şiirini seslendirdi.

Devamını Oku

Mersin’de Cemevi Arazisi İbadethane Olarak Düzenlendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, son belediye meclis toplantısında Yenice Sıdkı Baba Cemevi arazisi imar planında ibadethane olarak düzenlendi.

Devamını Oku

Mezitli Belediye Başkanı Tarhan’ın Duyarlılığı Büyük Bir Rantı Engelledi

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında Mezitli Uygulama İmar Planıyla ilgili görüşmede, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın duyarlı yaklaşımı oluşacak rantın önünü kesti. Plana yapılan itirazlarla ilgili görüşmeler sırasında söz alan Başkan Tarhan, "park ve yeşil alan" olarak işaretli denize sıfır Adnan Menderes Bulvarına cepheli parselin ticaret ve konut alanına dönüşmesini engelledi.

Devamını Oku

Çiğli Belediyesi'nden Çocuk Hakları Mücadelesine Uluslararası Destek

Çiğli Belediyesi, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından hazırlanan Lanzarote Sözleşmesi kapsamında "Çocuğa Karşı Cinsel Şiddetin Durdurulması için Yerel ve Bölgesel Yönetimler Antlaşması'na" taraf olmak adına başvuruda bulundu.

Devamını Oku

Adana Büyükşehir "Derman" Olmaya Devam Ediyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Derman ekipleri, Covid-19 testi pozitif çıkan ve evde izolasyonda bulunan vatandaşlar ile 65 yaş üzerindeki Adanalılara her gün kahvaltı ve sıcak yemek dağıtımını sürdürüyor.

Devamını Oku

Antalya Büyükşehir'den Önemli Duyuru

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Otogar İstasyonu’nda devam eden 1’nci ve 3’ncü aşama Raylı Sistem Projesi bağlantı çalışmaları nedeniyle ANTRAY’da Vakıf Çiftliği- Çallı durakları arasındaki ulaşım, 18 Ocak tarihinden itibaren tek hattan yapılacak.

Devamını Oku

Efeler Belediye Başkanı Kadın Dostu Kent Taahütnamesini İmzaladı

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler Kent Konseyi, Efeler Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Şerife Bacı Kadın Platformu’nun desteklediği Kadın Dostu Kent Taahhütnamesi’ni imzaladı.

Devamını Oku

Antalya Büyükşehir'in Mobil Halk Et Tır'ı Elmalı'da

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mobil Halk Et Satış TIR'ı Kemer’in ardından Elmalılı vatandaşlarla buluştu. Türkiye’de bir ilk olan Mobil Halk Et Satış Mağazası’na Elmalılılar yoğun ilgi gösterdi. Mobil Halk Et TIR'ı, her Salı Elmalı Cumhuriyet Meydanı’nda satış yapacak.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAĞMUR NEDENİYLE TEYAKKUZDA

Ankara Büyükşehir Belediyesi, dünden bu yana aralıklarla etkili olan yoğun yağış sonrası alınan 485 araç 1077 personel ile çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü bildirdi.

Devamını Oku

Esenyurt İlçesinde YKS Sınavı Öncesi Okullarda Dezenfekte Uygulaması

Devamını Oku

Ankara'da İbadete Açılacak Camiler Dezenfekte Edildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye genelinde olduğu gibi 29 Mayıs’ta Cuma namazıyla birlikte ibadete açılacak camilerde dezenfeksiyon ve temizlik çalışması yaptı. Kent Estetiği ile Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri Başkent’teki A ve B grubu toplam 65 caminin iç ve dış temizliği ile dezenfeksiyon işlemini tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Cuma namazı öncesi vatandaşlara maske ve tek kullanımlık seccade de dağıtacak.

Devamını Oku

İstanbul Beylikdüzü'nde İbadethaneler Hizmete Hazır

Beylikdüzü’nde, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 16 Mart tarihinde kapatılan camiler ve cemevlerinin yeniden toplu ibadete açılması için temizlik ve dezenfekte çalışmaları başlatıldı.

Devamını Oku

AVCILAR İLÇESİNDE 19 MAYIS COŞKUSU BALKONLARA TAŞINDI

Devamını Oku

Başkan Hürriyet’ten Kadir Gecesi Mesajı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kadir Gecesi sebebiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Hürriyet mesajında mübarek Kadir Gecesi’nin ülkemize ve tüm İslam Alemine sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirmesini temenni etti

Devamını Oku

Muğla'da İstiklal Marşı Krizi

Belediye Başkanı Osman Gürün ile Emniyet Arasında Kısa Süreli Diyalog

Devamını Oku

İzmir Körfezi'nde Tarihi 100. Yıl Konseri

Haluk Levent 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yüzüncü yılında İzmir’de

Devamını Oku

Aşevleri Hesaplarına Bloke Geldi

CHP'li Belediyelere BAĞIŞ YASAĞI | Aşevleri Hesaplarına Bloke Geldi

Devamını Oku

İzmir'de Şoförlere Kabin ve Koruyucu Başlık

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT ve İZULAŞ genel müdürlükleri, otobüs şoförlerini salgın hastalıktan korumak için iki önlem daha aldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den Açıklama: İki Hafta Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 30 ilçe belediye başkanıyla internet üzerinden yaptığı toplantıda en kritik iki haftaya girdiğimizi söyleyerek, “Valimiz öncülüğündeki ilk Pandemi Kurulu toplantısında iki hafta süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinde fayda olduğunu ifade ettik” dedi.

Devamını Oku