Yerel

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Yerli Bakliyat Üretim Seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda, döviz kurundaki artışın gıda fiyatlarına etkisini engellemek için yerli bakliyat üretim seferberliği başlatıyor. Üreticilerle İzmir ikliminde susuz yetişen nohut, mercimek ve bakla için alım garantili üretim anlaşmaları yapmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, bakliyatları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracak.

Devamını Oku

İzmir'de Ebeveyn Bilgi Ve Eğitim Merkezi Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Engelsizmir Ebeveyn Bilgi ve Eğitim Merkezi'nin açılışını yaptı. Engelli bireyler ile ailelerinin hayatını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Tunç Soyer, “Her bir İzmirlinin sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve demokratik katılım başta olmak üzere tüm haklarını kullanabilmesi için engelsiz bir İzmir inşa etmek zorundayız. Bu bir lütuf değil, bizim asli görevimizdir” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Üretim Rekorlu Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “En büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyerek Başkent’te başlattığı kırsal kalkınma hamlesi ile yeni rekorlara imza atıyor. Şereflikoçhisar, Evren, Haymana, Bala’dan sonra Polatlı ile devam eden buğday ve arpa tohumu desteği ile bugüne kadar 2 bin 269 çiftçiye buğday ve arpa tohumları teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi verdiği tohum desteğiyle hem 567 bin dönümün ekilmesini hem de ithal edilen 400 bin ton buğdayın yaklaşık 250 bin tonunun Başkent’te üretilmesini sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir Tramvayı İçin Dev İmza

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentte sürdürülebilir ulaşımı geliştirmek adına dev bir adım daha attı. Başta yapımı süren Çiğli Tramvayı olmak üzere kentteki tramvay hatlarında kullanılacak 26 araçlık elektrikli tramvay setinin alımı için Bozankaya A.Ş. ile alım sözleşmesi imzalandı. Yaklaşık 750 milyon liralık sözleşmenin imza töreninde konuşan Başkan Tunç Soyer, “Kalıcı yatırımları gerçekleştirmek, yani İzmir’i demir ağlarla örmek, bugünün İzmirlilerine ve gelecek nesillere boynumuzun borcudur” dedi.

Devamını Oku

Bornova Kültür Adası Projesi Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentin tarihi açıdan büyük önem taşıyan Yeşilova Höyüğü, Homeros Vadisi ve Levanten köşklerini kapsayan Bornova Kültür Adası projesinin ön tanıtım toplantısına katıldı. Başkan Soyer projenin heyecan verici olduğunu belirterek “Levantenler İzmir'i İzmir yapan mayadır. Biz çok renk, çok ses, çok nefes diye tarif ettiğimiz iklimi, kültürü bu kentte yaşıyorsak ve Türkiye'nin her yerinden insanlar bugün İzmir'e gelmek istiyorlarsa bu maya olduğu içindir” dedi.

Devamını Oku

GERSAN Sanayi Sitesi’nde 25 Yıllık Altyapı Sorunu Tarihe Karıştı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, 500 iş yeri ile 3 bin esnafa ev sahipliği yaparak Başkent’te ticari hayata yön veren önemli merkezlerden GERSAN Sanayi Sitesi’nin sorunlu atık su (kanalizasyon) ve yağmur suyu hatlarını yeniliyor. 3 bin esnafı etkileyecek çalışma ile ilgili bölgede incelemelerde bulunan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “Büyük bir sorunu çözdük, hayırlı olsun” dedi.

Devamını Oku

51 Yeni Otobüs Başkent Yollarında

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha konforlu bir ulaşım sağlamak ve ihtiyacı karşılamak için 355 otobüs ile 22 BELKA elektrikli otobüsü filosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda EGO Genel Müdürlüğü, dar yollarda ve yolcu sayısının az olduğu bazı metro ring hatlarında kullanılmak üzere Karsan marka 8.3 metrelik 51 adet dizel otobüsü araç filosuna ekledi. Kasım ayında ise Mercedes marka 33 adet körüklü ve 21 adet solo doğalgazlı ile Otokar marka 28 adet körüklü dizel olmak üzere 82 araç filoya dahil edilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Başkent'in Beş Beyazı'nı Tanıttı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümünde düzenlediği çeşitli etkinliklerle buluşturdu. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ankara’nın önemli sembolleri arasında yer alan ve endemik türe sahip Ankara tavşanı, Ankara keçisi, Ankara güvercini, Ankara kedisi ve Ankara arısının (Başkent’in 5 Beyazı) tanıtılması amacıyla Kızılay 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meydanı’nda kurduğu stant ile farkındalık etkinliğine imza attı.

Devamını Oku

Ankara Termal Turizmde Öncü Şehir Olacak

Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Politikalar Merkezi iş birliği ile Sheraton Otel’de düzenlenen ‘Ankara’da Termal Turizm’ konulu toplantıya katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sektör temsilcileri ve büyükelçilerle bir araya geldi. Başkent’te termal turizm potansiyelinin gelişmesi ve tanıtılmasını hedeflediklerini belirten Yavaş, “Ortak akıl ile Ankara’nın her alanda olduğu gibi sağlık ve turizm alanında da hak ettiği yere gelmesi için tüm paydaşlarımız ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'a Anlamlı Ödül

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara'nın Başkent oluşunun 98. yıl dönümünü tüm gün süren çeşitli etkinliklerle kutladı. Yenimahalle Belediyesi ile Ankara Kulübü Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Mazlum Dünyanın Kalbi, Başkent Ankara Galası”nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a “Ankara’ya Değer Katanlar” ödülü verildi. Ankara Kent Konseyi (AKK) Gençlik Parkı’nda “Ankara Projeleri Sergisi”ne, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ise Atatürk Kapalı Spor ve Sergi Salonu’nda Kent Orkestrası ve Sümer Ezgü’nün özel konserine ev sahipliği yaptı. Yavaş, konseri üniversiteyi Ankara’ya okumaya gelen öğrencilerle birlikte izledi.

Devamını Oku

Türkiye’nin En Kapsamlı Deprem Araştırması İzmir’de Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kenti afetlere dirençli hale getirme hedefi doğrultusunda depremsellik araştırması yapılması ve zemin davranış modelinin çıkartılması için kara ve denizde çalışmalar başlatıldı. Başkan Tunç Soyer, şu ana kadar kentin depremselliğine yönelik sağlıklı verilerin bulunmadığını belirterek “Bu çalışmalarla İzmir'in depremselliği ile ilgili çok somut ve net bilgilere ulaşacağız. Böylece bu şehrin gelecek yüzyıl içerisinde nasıl yapılaşması gerektiği belirleyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’ın Başlattığı “Başkent Kart” Uygulaması Devam Ediyor

Başkent’te ‘bir elin verdiğini diğeri görmeyecek’ diyerek sosyal yardım anlayışını kökten değiştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “Başkent Kart” uygulaması devam ediyor. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda ihtiyaç sahibi vatandaşlara bundan sonra yakacak yardımının Başkent Kart üzerinden yapılacağını açıklayan Yavaş, “Kapı kapı kömür dağıtma devri Ankara’da sona erdi. 28 bin 609 ihtiyaç sahibi ailenin Başkent Kartlarına kömür alımına özel 2 bin 150’şer TL‘den toplamda 61 milyon 509 bin 350 TL yatırdık” dedi.

Devamını Oku

Hentbolda Avrupa Heyecanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Hentbol Takımı, EHF Avrupa Hentbol Federasyon Kupası (EHF Cup) maçında 16 Ekim’de deplasmanda Çekya temsilcisi HCB Karvina ile karşılaşacak.

Devamını Oku

Uluslararası Kadın Sempozyumu İzmir'de

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yeşilyurt semtinde yarın açılışını yapacağı Mustafa Necati Kültür Merkezi’nin ilk etkinliği Uluslararası Kadın Sempozyumu olacak. 15-16 Ekim 2021 tarihlerindeki sempozyumda farklı coğrafyalardan kadınlar kendi mücadelelerini aktaracak.

Devamını Oku

Tunç Soyer’den Depremzedelere Emsal Müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Bayraklı Belediye Meclisi’nde alınan emsal artışını onaylaması sonrası, diğer ilçelerdeki depremzedelerin beklediği müjde Başkan Tunç Soyer’den geldi: “Kent genelinde, depremde ağır veya orta hasar görmüş binaların tamamına parsel bazında emsal artışı verilmesi teklifini, önümüzdeki ilk meclise sunacağım.”

Devamını Oku

Maden Sektörü İzmir'de Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9. MINEX Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı'nın açılışına katıldı. Başkan Soyer, “Ekonomik kalkınma modelimizin merkezinde; kaynakların kullanımını, bilim ve teknolojideki gelişmelerle harmanlayan yenilikçi düşünce ve inovasyon yer alıyor. Dolayısıyla kalkınma adına kaynakları sınırsız şekilde kullanmayı hak gören bir anlayışın tümüyle karşısındayız” dedi.

Devamını Oku

Ankara’nın Başkent Oluşunun 98. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümü Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ankara Valisi Vasip Şahin ve devlet erkanı ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2. TBMM binasında düzenlenen törende Başkentlilere seslenerek, “Bizler bir yandan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının sonsuz emanetine sahip çıkarak tarihimize olan sorumluluğumuzu yerine getirirken, bir yandan da bu kenti yine milletimizin geleceğine ışık tutacak şekilde birlikte büyütmeli, geliştirmeli ve yönetmeliyiz” dedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından gün boyu Ankara Metrosu’nda Ankara Marşı çalınırken, Başkent’in cadde ve bulvarları ise Türk bayraklarıyla donatıldı.

Devamını Oku

İZDENİZ’in İlk Kadın Güverte Personeli Çokoğullu: Erkeğin Yaptığı Her İşi Kadın Da Yapar

Dümen tutuyor, halat bağlıyor, araç yerleştiriyor. “Tabuları yıkmak gerek. Erkeğin yaptığı her işi kadın da yapar” diyerek İZDENİZ’in ilk kadın güverte personeli olarak iş başı yapan Tuğba Çokoğullu’nun hayali kaptan olmak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz POMEM Kurslarında Ek Kontenjan Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Sınavına katılacak adaylara yönelik başlattığı ücretsiz parkur hazırlık kurslarına devam ediyor. Bekçilik mülakatına katılacak adayların da ilk kez yararlanabileceği POMEM kursu için yoğun talep nedeniyle ek kontenjan açıldı. Kursa katılmak isteyen adaylar, 15 Ekim 2021 tarihinde ‘www.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Cumhuriyetin 100. Yılına Yakışır Anıt Başkent'te Yükselecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir anıt inşa etmek için çalışmalarına başladı. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Dikmen Çaldağ bölgesinde inşa edilecek anıt için yarışma sürecini başlattı. “2023 Cumhuriyetin 100. Yılı Anıtı Yarışması”nın taslak şartnamesini hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayına kadar Türkiye’nin dört bir tarafından yapılacak başvuruları kabul edecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Çocuk Gündüz Bakımevlerine Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan 4 Çocuk Gündüz Bakımevi’nde yeni eğitim-öğretim dönemi başladı. Alanında uzman eğitmenleriyle 37-66 aylık çocuklara hizmet verilen çocuk gündüz bakımevlerinde, çocuklar eğitimlerine devam ederken doyasıya eğlenme fırsatı da buluyor.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Çiftçiye Yerel Buğday Dağıtımına Başlıyor

İzmit Belediyesi ve İzmit Ziraat Odasının ortaklaşa yürüttüğü Yerel Buğday Tohumu Deneme Projesi kapsamında öne çıkan “Nusrat” cinsi buğday tohumunun dağıtımı 15 Ekim’de başlıyor

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Ankara'nın Başkent Oluşunun 98. Yıl Dönümü Mesajı

“Kuruluşumuzun, kurtuluşumuzun ve hürriyetimizin simgesi Ankara’mızın başkent oluşunun 98. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

Devamını Oku

Başkentli Miniklere Böceklerle Ekoloji Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi iş birliğiyle Gölbaşı Tarım Kampüsü’nde Başkentli çocuklara yönelik “Böceklerle Ekoloji Eğitimi” verildi. Doğayı ve böcekleri çocuklara sevdirmek ve yakından tanıtmak amacıyla düzenlenen ücretsiz eğitime katılan minikler, birbirinden öğretici etkinlikler eşliğinde doyasıya eğlendi.

Devamını Oku

Başkent'te Parklarda Spor Yoğun İlgi Görmeye Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te spor yapılmasını teşvik eden projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla 37 park ve rekreasyon alanında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz spor faaliyetleri, haftanın 6 günü 07.30-11.30 saatleri arasında Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın uzman antrenörleri ve beden eğitimi öğretmenleri eşlinde sürdürülüyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir 'den Dünya Kız Çocukları Günü'ne Özel Etkinlikler

“11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. EGO Genel Müdürlüğü’nün Macunköy Metro İşletme Müdürlüğü’nde ağırladığı kız çocukları gönüllerince eğlendi. Yaptıkları resimleri vagon camlarına asan minikler, metro ile gezerek şarkılar söyledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Kadın Aile Şube Müdürlüğü ile Uçan Süpürge Vakfı’nın organizasyonu ile de 37 çocuğun karikatürleri Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başladı.

Devamını Oku

Sanayicilerden Tunç Soyer’e Hizmet Teşekkürü

BASİFED Yönetim Kurulu üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret ederek kentte yürüttüğü çalışmalardan ötürü kendisine teşekkür etti. Başkan Soyer, “Bu bizim görevimiz. Bir tek şey istiyorum, İzmir sanayinin kalesi olsun” dedi.

Devamını Oku

Başkent Drift ve Otomobil Festivali'ne Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yenimahalle Belediyesi ve Yer6Fest Girişimcileri iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye’nin en büyük “Drift ve Otomobil Festivali”, Başkentli otomobil tutkunlarına unutulmaz anlar yaşattı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Müzikli Gençlik Buluşması

Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi, ‘gençlik buluşması’ organizasyonuna imza atarak Başkent’e üniversiteyi okumaya gelen gençleri bir araya getirdi. Karadenizli sanatçı Selçuk Balcı ve Ankara Kent Orkestrası’nın Gençlik Parkı’nda gençler için verdiği müzik ziyafetine; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ da katılarak sürpriz yaptı.

Devamını Oku

Tunç Soyer 10 Ekim Anıtı’nın Açılışında Konuştu

10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde katledilen 103 yurttaşın anısını yaşatmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 10 Ekim Anıtı ve Anma Yeri törenle açıldı. Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yitirdiğimiz canların emanetine koşulsuz şartsız sahip çıkarak onların barış hayalini gerçekleştirmeyi görev addediyoruz. Savaşa karşı barışı, baskıya karşı özgürlüğü ve sömürüye karşı emeği yılmadan ve korkmadan savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Tiyatroları Mansur Yavaş'ın Katılımıyla Yeni Sezona Açıldı

Ankara Tiyatroları’nın sezon açılışı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin organizasyonuyla şenliğe dönüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı ve Gazi Park’ta düzenlenen açılış şenliğine,7’den 70’e Başkentliler yoğun ilgi gösterdi. Yavaş, “Bizler sanatçılarımızı özledik, oyunları özledik, onlar da alkışları özlediler. Şimdi bizler tekrar sanata saygı duyan bir yönetim olarak inşallah Ankaralı hemşehrilerimizi sanatın her dalıyla buluşturmak istiyoruz ve perde diyorum” dedi.

Devamını Oku

Türkiye'nin Bu Yıl En Büyük Arpa Ve Buğday Tohumu Desteği Başkent'te Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “En büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyerek Başkent’te başlattığı kırsal kalkınma hamlesi hız kesmeden devam ediyor. 25 ilçede 17 bin 270 çiftçiye buğday ve arpa tohumu dağıtacaklarını açıklayan Yavaş, “Türkiye’nin 2021 yılındaki en büyük tohum dağıtımı programına başladık. Ankara genelinde 567 bin 420 dönümlük alanı 12 bin ton buğday ve arpa tohumu ile buluşturuyoruz. Bizim desteklerimiz çiftçilerimizin emekleriyle buluştukça hem üreticimiz hem da Ankara’mız kazanacak” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Atık Yaş Sebze Ve Meyveleri Gübreye Dönüştürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi sürdürülebilir çevre projelerine hız kesmeden devam ediyor. Çevre dostu uygulamalarına bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi, “Topraktan aldığımızı toprağa verelim” sloganı ile Ankara Toptancı Hali’ndeki atık yaş ve sebzeleri çöpe atmadan gübre üretiyor. Geri dönüştürebilen hiçbir ürünü ziyan etmeyeceklerini belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu amaçla sebze halinden topladığımız atık sebze ve meyveleri organik gübreye dönüştürerek çiftçimize dağıtacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sportif Yetenek Ölçümüne Yeniden Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin çocuklarına sporda fırsat eşitliği sunmak için çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi 8-10 yaş arasındaki çocukların sportif yeteneklerini keşfetmek ve kabiliyetleri doğrultusunda doğru branşa yönlendirmek için yaptığı “Sportif Yetenek Ölçümü ve Spora Yönlendirme Programı”na yaklaşık iki yıllık pandemi döneminden sonra yeniden başladı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Binlerce Öğrenciye Sıcak Karşılama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın üniversite adayı gençlere “Üniversite Ankara'da Okunur” çağrısı üzerine harekete geçen BUGSAŞ ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Gençlik Meclisi, AŞTİ’de dayanışma standı kurdu. AKK Gençlik Merkezi üyeleri, 27 Eylül-6 Ekim 2021 tarihleri arasında Başkent’e yeni gelen binlerce öğrenciyi karşılayarak bilgilendirirken kente daha hızlı uyum sağlamalarına da yardımcı oldu.

Devamını Oku

Ankara Akkuzulu Ve 4 Mahalle Kesintisiz İçme Suyuna Kavuşacak

ASKİ Genel Müdürlüğü, kuraklığa bağlı olarak özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını çözmek amacıyla Çubuk’un mahallelerinde altyapı atağı başlattı. İlçeye döşenen yaklaşık 5 kilometrelik içme suyu hattı sayesinde Akkuzulu Mahallesi ile birlikte Kapaklı, Eskiçöte, Akbayır ve Küçükali Mahallesi de sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşacak.

Devamını Oku

Ankara FOMGET'te Yeni Dönem Halk Oyunları Kurs Kayıtları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yöresel kültürün önemli parçalarından biri olan halk oyunlarının unutulmaması ve gelecek kuşaklara aktarılması için verdiği eğitimlere devam ediyor. Birçok ödül ve dereceye sahip Folklor Müzik Gençlik Topluluğu ve Gençlik Spor Kulübü (FOMGET), Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait halk oyunlarını 7’den 70’e Başkentlilerle buluşturmak amacıyla açtığı kurslar için yeni dönem kayıt sürecini başlattı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden “Ankara Farkındalığa Koşuyor” Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi (AKK) ve SERÇEV (Serebral Palsili Çocuklar Derneği), ‘6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü’ kapsamında “Ankara Farkındalığa koşuyor” adlı etkinliğe imza attı. Gençlik Parkı’nda düzenlenen etkinlikte, serebral palsili bireyler gönüllülerle bir araya gelerek koşu yarışmasında doyasıya yarıştı.

Devamını Oku

Türkiye'nin En Büyük Otomobil Festivali Başkent'te Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yenimahalle Belediyesi ve Yer6Fest Girişimcileri iş birliğiyle üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük “Drift ve Otomobil Festivali” Başkent’te başlıyor. Otomobil sporlarına gönül veren yarışseverleri bir araya getirecek olan etkinlik, 9-10 Ekim tarihleri arasında A City Premium Outlet’te gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İlçelere 240 Milyon Liralık Ulaşım Yatırımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin birçok ilçesinde aşırı yağışlar nedeniyle yıkılan dere üzerlerindeki taşıt ve yaya köprülerini yenilemek için dev bir yatırım atağı başlattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yaklaşık 240 milyon liraya mal olacak çalışmalar kapsamında 70’e yakın noktada yeni taşıt ve yaya köprüsü yapacaklarını bildirdi. Çapları taşkın riskini azaltacak şekilde inşa edilecek yeni taşıt ve yaya köprüleri vatandaşların güvenli ve rahat ulaşımını sağlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmir Kent Konseyi’nin Yeni Hizmet Binasını Açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kent Konseyi'nin yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Kent Konseyi’nin önemine vurgu yapan Başkan Soyer, “Teksek yalnızız, birlikteysek tamız. Kent konseyleri ve yerel yönetimler bunu mümkün kılan en önemli yapılar” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 30 İlçede 1500 Okula Spor Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in eğitim ve spor kenti İzmir hedefi doğrultusunda okullara spor malzemesi desteği başladı. Bergama'nın ardından Kınık'ta dağıtımlarını tamamlayan Büyükşehir, 30 ilçede toplam bin 500 okula spor malzemesi ulaştıracak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Arıcılıkta Kışlatma Eğitimlerine Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankaralı tüketicilere sağlıklı ve kaliteli bal ulaştırmak amacıyla üreticilere yönelik verilen arıcılık eğitimleri devam ediyor. Kovan arılarının kışa daha hazır şekilde girip, ilkbahara kadar sağlıklı genlere sahip olması için Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, A.Ü. Veteriner Fakültesi ve Ankara Arı Yetiştiricileri Birliği iş birliğiyle düzenlenen “Kışlatma Eğitim Programı”na Beypazarı’ndan başlandı.

Devamını Oku

“Şeyh Bedreddin” Filminin Galası İzmir'de Yapıldı

Şeyh Bedreddin’in hayatını konu alan ve 8 Ekim’de vizyona girecek "Hakikat Şeyh Bedreddin" filminin galası, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkısıyla İzmir Sanat'ta yapıldı. Galaya İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu katıldı.

Devamını Oku

Başkent'te Bir İlk: Sincan Kedi Tedavi Ünitesi ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının bakım ve beslenmesinden yaralı hayvanların tedavisine kadar birçok alanda hizmet vermeyi sürdürüyor. Başkent’te bir ilke daha imza atan Büyükşehir Belediyesi, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde “Sincan Kedi Tedavi Ünitesi ve Rehabilitasyon Merkezi”ni hizmete açtı. Sahipsiz, travmaya maruz kalmış yaralı kedileri tedavi ederek kısırlaştırma işlemlerini yapacak olan merkez, rehabilitasyonu tamamlanan kedileri ise sahiplendirecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Etkinlik Takvimini Açıkladı

Ankara Kent Filarmoni Orkestrası’nın düzenlediği görkemli bir konserle sanat sezonunun açılışını yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te ekim ayı etkinlik takvimini de açıkladı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı çeşitli sahneleyeceği tiyatro oyunları ve konserlerle Başkentlileri buluşturacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Özel Hastanelerle El Ele

Ankara Büyükşehir Belediyesi hayvan dostu uygulamalarıyla sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor. Sahipsiz sokak hayvanlarının sağlığı için gönüllü hayvanseverler ve ilçe belediyeleriyle iş birliği sürecini sürdüren Büyükşehir Belediyesi şimdi de Özel Hayvan Hastaneleri Derneği (OHHAD) ile sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasına yönelik iş birliği protokolü imzaladı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Karaca Sineması’na Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde kapanma tehlikesiyle karşı karşı karşıya kalan Karaca Sineması’na destek olmak için aldığı sinema biletlerini bizizmir.com üzerinden İzmirlilere armağan ediyor.

Devamını Oku

FOMGET Kadın Futbol Takımı Sezona Hazır

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Kadın Futbol Takımı’nın yeni sezon tanıtımı Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. 2021-2022 sezonuna şampiyonluk iddiasıyla hazırlanan FOMGET Kadın Futbol Takımı ve yöneticileri basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Devamını Oku

Ulus Posta Caddesini Yeniden Canlandıracak proje Hayata Geçiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, Başkent’in tarihi kent merkezi olan “Posta Caddesi”ni yeniden canlandıracak proje için düğmeye bastı. Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde bir araya gelen bölge esnafı dahil tüm paydaşlar “Posta Caddesi Sağlıklaştırma ve Cephe Yenileme” projesine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi 2 Yaşında

Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi 2. Olağan Genel Kurulu, Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkent'te engelli vatandaşların refah içinde ve etkin bir şekilde yaşayabilmesi, yaşadıkları sorunların tespit edilebilmesi amacıyla erişilebilir bir Başkent yaratmayı hedefleyen Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi, 2. yaşını doldurdu.

Devamını Oku

Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi İçin Macaristan'a Gidiyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin (YBYK) Fransa Strazburg’da yapılacak Genel Kurul toplantısı öncesinde 4-5 Ekim 2021 tarihlerinde Macaristan'ın Vişegrad şehrindeki Büro Toplantısı’na katılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'de Kadın İstihdamı Artıyor: Toplu Ulaşımda Kadın Eli

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kadın istihdamını teşvik eden uygulamaları ile Başkent’te kadın istihdamı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl 10 kadın sürücüyü istihdam eden EGO Genel Müdürlüğü, 15 yeni kadın sürücüyü daha filosuna katmaya hazırlanıyor. Sözlü ve uygulamalı eğitime tabi tutulan kadın sürücü adayları arasından başarılı olanlar, direksiyon başına geçerek iş başı yapacak.

Devamını Oku

Türkiye- Macaristan Spor Tarihi Sergisi Başkentlilerle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, farklı ülke ve kültürlerin tanıtımına yönelik sanatsal çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Macaristan Büyükelçiliği, Macaristan Olimpiyatlar ve Spor Müzesi, Gül Baba Türbesi Mirasını Koruma Vakfı ve İstanbul Macar Kültür Merkezi iş birliğiyle Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde Türkiye-Macaristan futbol tarihini anlatan “Yeşil Sahada Kardeşler-Birlikte Karşılaşmada” konulu sergi açıldı. Sergi, 27 Ekim tarihine kadar açık kalacak.

Devamını Oku

Sardis Ödülleri Belli Oldu: Başkent Kart'a Altın Ödül Yağdı

Aldığı ödüllere bir yenisini daha ekleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi özellikle sosyal sorumluluk projeleriyle büyük beğeni topluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından sosyal yardım alan ailelere yönelik başlatılan ‘Başkent Kart’ uygulaması Sardis Ödülleri kapsamında 3 altın ödül aldı.

Devamını Oku

Feza Gürsey Bilim Merkezi Başkentli Miniklere Bilimi Sevdiriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Feza Gürsey Bilim Merkezi, normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte bilimi sevdirmek amacıyla Başkentli çocuklara uygulamalı eğitimler veriyor. Feza Gürsey Bilim Merkezi uzman rehberleri son olarak Polatlı İstiklal Ortaokulu’ndaki öğrencilere bilimin eğlenceli yanını deneyler yaparak gösterdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Yurt Ve Otellere Yerleştirilen Öğrencilere Konser Sürprizi

Ankara Büyükşehir Belediyesi üniversite okumak için Ankara’ya gelen ancak barınma sorunu yaşayan öğrencilere konser sürprizi yaptı. Büyükşehir Belediyesi, kiraladığı yurt ve otellerde kalan öğrencileri son olarak ünlü sanatçı Haluk Levent ve Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu’nun konserine götürerek misafir etti.

Devamını Oku

Deprem Ve Yangın Uzmanları İzmir'de Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve meslek odaları tarafından düzenlenen “Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu” başladı. İki günlük sempozyumda orman yangınları, deprem ve sel gibi afetlerin önlenmesine yönelik çalışmalar masaya yatırılıyor.

Devamını Oku

Elektronik Müzik Festivali Gençlerden Yoğun İlgi Görüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkentli gençlerden gelen talepler doğrultusunda Türkiye’de ilk kez düzenlediği ‘Elektronik Müzik Festivali’ yoğun ilgi görüyor. Son olarak DJ Sayınerr’in 30 Ağustos Zafer Parkı’nda, Fred Lenix’in Seğmenler Parkı’nda, Murat Uğurlu’nun Mogan Park’ta, Günce Acı’nın Altınpark’ta, Ongun Tütüncü’nün Gençlik Parkı’ndaki performansları gençlerden tam not aldı.

Devamını Oku

Soyer İEKKK'da Kültür Zirvesi'ni Anlattı: Asıl Hikaye Şimdi Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İEKKK toplantısında 9-11 Eylül'de kentte düzenlenen Dünya Belediyeler Birliği Kültür Zirvesi'ne ilişkin değerlendirme yaptı. Başkan Soyer, “Biz aslında öyle bir sorumluluk üstlendik ki zirvenin bitmesiyle kendimiz için İzmir için yeni bir başlangıç yaptık. Asıl hikaye şimdi başlıyor” dedi.

Devamını Oku

Başkent'in İlk Kaykay Parkı Kapılarını Kaykayseverlere Açtı

Spor ve sporcuları destekleyen projeleri birer birer hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, gençlerden gelen yoğun talep üzerine yapımını tamamladığı ve grafitilerle süslediği Başkent’in ilk betonarme Kaykay Parkı’nın kapılarını açtı. Kaykayseverler, Çankaya Çukurambar Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin 400 metrekarelik alana kurulu uluslararası standartlardaki Kaykay Parkı’nda düzenlenen ilk etkinlikte bir araya geldi.

Devamını Oku

Başkent'te Her Şey Sağlık İçin

Toplum sağlığını önceleyen çalışmalara imza atmayı sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ufuk Üniversitesi ve Kardiyovasküler Akademi Derneği’nin iş birliğiyle ‘29 Eylül Dünya Kalp Günü’ kapsamında Kızılay Metro çıkışındaki sağlık kabininde sağlık taraması uygulaması başlattı. Başkentliler, Kalp hızı-Ritm Takibi, Kan Basıncı ve Oksijen Satürasyonu ile Kilo-Boy İndexi Ölçümlerini 3 Ekim tarihine kadar ücretsiz yaptırabilecek.

Devamını Oku

2. Uluslararası İzmir Alevilik Bektaşilik Günleri Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi 1-3 Ekim tarihleri arasında ikinci kez Uluslararası İzmir Alevilik Bektaşilik Günleri’ni düzenliyor. Programda Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden Alevi toplumunun temsilcilerini bir araya getiren sempozyum, semah gösterisi ve konser yer alıyor.

Devamını Oku

Yurt Arayan Gençlere İzmir Büyükşehir Belediyesi Kapılarını Açtı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından barınma sorunu çeken öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” projesinin ilk aşamasında misafirhanelerin kapıları açıldı. Balçova ve Karşıyaka'daki tesislere yerleşen öğrenciler ve aileleri durumdan duydukları memnuniyeti aktardı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Balkan Festivaline Sporu Da Dâhil Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 15. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültürü Festivali’nin katılımcıları Başkan Tunç Soyer’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan festivalin ruhunda barış olduğunu söyleyen Başkan Soyer, “Bu mirasa sahip çıkacağız. Önümüzdeki yıl festivale sporu da dâhil ederek çok daha görkemli bir festival düzenleyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

11 CHP’li Büyükşehir Belediyesi Ortak Orman Politikası Belirliyor

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının kararıyla oluşturulan “Orman Bilim Kurulu” çevrim içi yaptığı ilk toplantının ardından İzmir Foça’da bir araya geldi. Buluşmanın sonucunda 11 büyükşehir belediyesinin ortak orman politikasının ana çerçevesi tarif edildi. Toplantının çıktıları 2021’in son çeyreğinde bilim kurulu üyelerinin katkılarıyla bir rapora dönüştürülecek ve büyükşehir belediyelerinin imzasıyla ortak deklarasyon halinde yayımlanacak

Devamını Oku

İzmit’te Anne Taksi Hizmeti Sürüyor

Önemli anlarında halkın yanında olan İzmit Belediyesinin ekonomik durumu olmayan vatandaşlara yönelik başlattığı ‘Anne Taksi’ hizmeti aralıksız sürüyor.

Devamını Oku

Seğmen Su İlk Fabrika Satış Mağazasını Açtı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri sağlıklı ve güvenilir ürünlerle buluşturmaya devam ediyor. Almina, Seğmen, İnci ve Günay markalarıyla Gölbaşı Samanyolu evlerinde ilk Fabrika Satış Mağazası’nı açan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Seğmen Su A.Ş., su ürünlerinde de marka olmayı hedefliyor.

Devamını Oku

ASKİ'den Polatlı'nın Yeni Sanayi Bölgesine Altyapı Yatırımı

ASKİ Genel Müdürlüğü, yıllar boyunca ihmal edilen Polatlı ilçesinde içme suyu ve altyapı yatırımlarını sürdürüyor. ASKİ ekipleri, Polatlı’nın yeni sanayi bölgesi olarak bilinen ve geçmişte kanalizasyon taşkınları ile gündeme gelen Gülveren Mahallesi’nde 800 metre atık su, 600 metre de yağmur suyu hattı imalatına başladı. Çalışmalarda sona yaklaşıldığını açıklayan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, bölge esnafı ile de bir araya gelerek alanda incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

Tunç Soyer İtfaiye Haftası Kapsamındaki Törende Konuştu

İtfaiye Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İtfaiyesi’nin başarılarına değindi. Soyer, “İzmir’de son iki yılda yaşamadığımız felaket kalmadı. Bu felaketlerin üstesinden hep birlikte kalktık. Hem İzmir’e hem de ülkemize umut olmayı başardık” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse de itfaiyeciliğin meslek sınıfı kabul edilmesi gerektiğini ifade etti.

Devamını Oku

İzmir Narlıdere Metrosu’nda 14,5 Kilometrelik Tünel İnşaatı Tamamlandı

İzmir’de toplu ulaşımın can damarlarından biri olacak Narlıdere Metrosu inşaatında tünel kazıları bu sabah tamamlandı. Tünel açma makinesi (TBM) toplam 14,5 kilometrelik kazı sürecinin ardından Fahrettin Altay ile Narlıdere arasındaki hattı birleştirdi. İkinci tünelin de ışığa kavuştuğu tarihi an Narlıdere Kaymakamlık İstasyonu’nda düzenlenen törenle ekranlara yansıdı.

Devamını Oku

TDP'li Malgaf: Bu Kurultay Türkiye’ye Örnek Olmuştur

TDP Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, “Partimiz Türkiye’ye örnek olacak bir kurultay gerçekleştirmiştir” dedi.

Devamını Oku

İtfaiye Teşkilatının 307. Yıl Dönümü

İtfaiye Teşkilatı’nın 307. yıl dönümü Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Ankara İtfaiyesi Merkez İstasyonu’nda düzenlenen programa katılan ve itfaiye personelinin fedakarca çalışmalarından övgüyle bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Türkiye’nin en deneyimli ve etkin meslek teşkilatlarından biri olan Ankara İtfaiyesi’nin siz kahraman erlerine bugüne kadar yaptığınız hızlı, özverili ve fedakarca çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi. Arama kurtarma ve yangın tatbikatının yer aldığı programda görevi başında yaşamını yitiren itfaiye erleri dualarla anılırken, itfaiye personeli Türk Kızılayı’na kan bağışında da bulundu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş “Üniversite Ankara’da Okunur” Sözünü Tuttu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrencilere verdiği bir sözünü daha yerine getirdi. “Üniversite Ankara’da okunur” diyerek çağrı yaptığı öğrencilerin barınma sorununu da çözen Yavaş, üniversiteyi okumak için Başkent’e gelen ancak konaklama sorunu yaşayan öğrencileri; Şefkat Evleri, kiralanan otel ve yurtlara yerleştirdiklerini açıkladı. Konferans Salonu’nda karşılanan ve kayıt işlemleri yapılan öğrencilerle bir araya gelen Yavaş, “İnşallah kimseyi açıkta bırakmayacağız. Belediyenin diğer işlerini bir kenara bıraktık önceliğimiz öğrencilerimiz. Bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi de sizin anne ve babanızdır” dedi. Son 3 günde Büyükşehir Belediyesine barınma ihtiyacı için yapılan başvuru sayısı ise 6 bini geçti.

Devamını Oku

Ankara Kent Filarmoni Orkestrası Sanat Sezonunu Açtı

Ankara Kent Filarmoni Orkestrası, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin iş birliğiyle verdiği ilk konserle ‘2021 Yılı Kültür ve Sanat Sezonu’nun açılışını yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası CSO Ana Salonu’nda düzenlenen konsere; büyükelçiler ve yabancı misyon şefleri, gazete ve televizyonların temsilcileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, muhtarlar, ev hanımları, öğrenciler, sosyal yardım alan aileler, büyükşehir bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sanat sezonunun açılış konuşmasını yapan Yavaş, “Bu akşam karşınızda olmaktan büyük bir sevinç duyuyorum. 25 yıl sonra inşallah Ankara’da kültür hayat bulacak. Kültür ve sanatla yaşayacağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Başkent'e Okumaya Gelen Öğrencilere Kent Gezisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan Başkent’e üniversite okumaya gelen öğrencilerin konaklama sorununu çözmek için tüm imkanlarını seferber ederken bir yandan da şehri yakından tanımaları için kent gezileri düzenliyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, AnkaraAks iş birliğiyle “ANKARA101 Kent Yürüyüşleri”nin ilkini gerçekleştirerek öğrencilere Başkent tarihi ve kültürüne ışık tutan 18 yapıyı tanıttı.

Devamını Oku

İzmir’de Kardeşlik Festivali Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “15. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültürü Festivali” büyük bir coşkuyla başladı. Açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, festivalin İzmir’de yapılmasının iki amacı olduğunu ifade ederek, “Birincisi, Atamız’dan bize yadigâr bu eşsiz kültür mirasına sahip çıkmak. İkincisi ise dünya barışına ses vermek” diye konuştu.

Devamını Oku

Malta Büyükelçisi’nden İzmir’e Övgü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret eden Malta Büyükelçisi Theresa Cutajar, “Türkiye'yi bir Avrupa ülkesi, İzmir'i bir Avrupa kenti olarak görüyoruz. İzmir'in Malta'dan bir kent ile kardeş şehir olmasını isteriz” dedi. Başkan Soyer ise İzmir'in Malta'dan bir kent ile kardeş şehir ilişkisi kurmasını olumlu karşıladığını ifade etti.

Devamını Oku

Başkent'te Gece Ulaşıma Saat Ayarı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gece ulaşımında hizmet saatlerinde yeni bir düzenlemeye gitti. EGO Genel Müdürlüğü’nün yaptığı düzenlemeyle, pandemi sürecinde ara verilen ancak normalleşme sürecine girilmesi ve üniversitelerin tekrar açılmasının ardından 27 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren EGO otobüslerinin normal hatlarda son sefer saati 24.00’ten 01.30’a, metro seferleri saat 24.00’ten 01.00’e, otobüslerin metro ring hatları ise 24.00’ten 01.40’a kadar uzatıldı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Engelli Farkındalığı İçin Söylem Kampı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Engelli Politikası Mümkün” vizyonu kapsamında Elim Sende projesine katılan 55 gönüllü genç ile Buca Kaynaklar’da söylem kampı yapıldı. Engelli farkındalığı yaratmak için düzenlenen kampta, sosyal yaşamda sıklıkla karşılaşılan ayrımcı ifade ve önyargılara dikkat çekildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'te İşitme Test, Uygulaması Başlattı

Toplum sağlığını önceleyen çalışmalara imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odyologlar ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneği iş birliğiyle 19-25 Eylül Uluslararası İşitme Engelliler Haftası kapsamında Kızılay Metro çıkışındaki sağlık kabininde ücretsiz “İşitme Değerlendirme Testi” uygulaması başlattı. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, halkı bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Gelin bizi dinleyin, işitme kaybını önleyin” temasıyla vatandaşları 26 Eylül tarihine kadar işitme testi yaptırmaya davet etti.

Devamını Oku

İZBAN'a Yeni İstasyon Geliyor

İzmir’de kent içi raylı sistem ağının önemli halkalarından biri olan İZBAN hattına yeni bir istasyon daha ekleniyor. Yurttaşların taleplerini değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şirinyer ile Kemer istasyonları arasına yeni bir istasyon yapacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bu çalışmanın, mahallelerin sorunlarını dinleyerek taleplerini hızla karşılamayı hedefleyen katılımcı yönetim anlayışının bir sonucu olduğunu vurguladı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Yeni Tarımsal Hamle

Üreticilere ekonomik getirisi yüksek olan alternatif ürünleri yetiştirerek önlerini açan İzmit Belediyesi bu kez salep üretimi için harekete geçti. Durhasan’da deneme dikimi yapılacak salepler için üretici belgesi alındı, birliğe üye olundu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin 3 STK İle Protokol

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesi doğrultusunda Turuncu Dernek, Eşit Yaşam Derneği ve İZİKAD ile kadın çalışmalarının desteklenmesi protokolüne imza attı. Başkan Tunç Soyer, “Kadın hareketinin sadece toplumsal cinsiyet eşitliği değil, iklim krizi ve tüm toplumsal konularda yaşamsal öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Yürüttüğümüz tüm çalışmalarla beraber, bugün imzaladığımız üç protokolün ortak amacı da tam olarak bu” dedi.

Devamını Oku

İzmir Gençlere Kucak Açıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, barınma sorunu yaşayan kentteki üniversite öğrencileri için harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Bornova ve Buca'da iki yurdun kiralandığını duyurmasının ardından “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” adıyla 3 ayrı seçenekten oluşan bir çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Karşıyaka Örnekköy'de bulunan misafirhane de kız öğrencilerin kullanımına ayrılırken öte yandan ihtiyaç sahibi öğrencilerin yurt ihtiyaçlarını daha ucuza karşılayabilmeleri için özel yurt sahipleriyle görüşmelerde belirli bir aşamaya gelindi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Karaköy Mesire Alanı'nı Hizmete Açtı

Ankara’da yeşil alan atağını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Çubuk-1 Barajı’nın yanında yer alan Karaköy Mesire Alanı’nı da Başkent’e kazandırdı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, “Ankara’mızı yeşilin de başkenti yapacağız demiştik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 240 bin metrekarelik bölgeyi hemşehrilerimiz için yeni bir yaşam alanı haline getirdik. Karaköy Mesire Alanı sizleri bekliyor” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer, Pet İzmir 2021’in Açılışında Konuştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fuar İzmir’de kapılarını açan Pet İzmir 2021’in açılışına katıldı. Başkan Soyer, doğa hukuku ve hayvan hakları konusuna dikkat çekerek, “Can dostlarımıza merhamet değil, adalet borçluyuz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Göbeklitepe Fotoğraf Sergisi’nin Açılışına Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Resim Heykel Müzesi ve Galerisi'ndeki Göbeklitepe Fotoğraf Sergisi'nin açılışına katıldı. Başkan Tunç Soyer, İzmir'in böyle bir sergiye ev sahipliği yapmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Ve İlçe Belediyeler Sokak Hayvanları İçin El Ele

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gönüllü hayvanseverlerle olduğu kadar ilçe belediyeleriyle de iş birliği yaparak sokak hayvanlarının sağlığını korumaya öncelik veriyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Polatlı Belediyesi’nden sonra Şereflikoçhisar Belediyesi ile birlikte ilçede yaşayan sokak hayvanlarına kısırlaştırma desteği başlattı.

Devamını Oku

Engelsiz Kreş Projesi Son Sürat Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, insan odaklı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. PORTAŞ. A.Ş. tarafından yaptırılan “Engelsiz Kreş Projesi” inşaat çalışmalarında yüzde 37’lik ilerleme sağlandı. “Yeşil bina” özelliğiyle çevre dostu olacak şekilde inşa edilen kreşlerden 0-3 yaş grubu görme, işitme ve fiziksel engelli çocuklar yararlanabilecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer Otomobilsiz Kent Günü Etkinliklerinde Konuştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 22 Eylül Otomobilsiz Kent Günü’nde düzenlenen yürüyüşe katıldı. “Otomobilsiz ve İnsan için Kentler Söyleşisi’nde konuşan Soyer “Şehirleri, insanların içinde huzurlu yaşayacağı alanlar olarak tasarlamak gerekiyor. Dünya’nın ilk Cittaslow Metropolü olma yolundaki İzmir’in içinde keyifle yürünebilen bir kent olması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Haydi Çocuklar Meclise: 26. Dönem Çocuk Meclisi Başvuruları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisinin yeni dönem başvuruları başladı. 9-14 yaş arası çocukların 22 Ekim 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecekleri Çocuk Meclisinin 26. dönem üyeleri, 31 Ekim’de gerçekleştirilecek seçimle belirlenecek.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk: Ankara Büyükşehir'den Elektronik Müzik Festivali

Başkentli gençlerin taleplerini dikkate alan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de elektronik müzik festivali başlatarak bir ilke imza attı. DJ Ugr’un performansıyla Ankara Kalesi’nde başlayan festivale gençler yoğun ilgi gösterirken, elektronik müzik dalgaları 30 Eylül tarihine kadar kent genelinde yankılanacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Polatlı'da Muhtarlarla Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, muhtarlarla bir araya gelerek hem ilçe sorunlarını yerinde dinlemeye hem de yeni projeler hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Yavaş, ilçe gezileri kapsamında bu kez Polatlı’da muhtarlarla buluştu.

Devamını Oku

Avrupa Hareketlilik Haftası'nda Başkentli Öğrenci Ve Ailelerine Bisiklet Sürüş Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa Türkiye Delegasyonu’nun iş birliğiyle düzenlenen “Avrupa Hareketlilik Haftası” Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Sağlıklı yaşamı teşvik etmek ve bisiklet kullanımını artırmak amacıyla Batıkent Bisiklet Kampüsü’nde Sincan Yenikent İlköğretim Okulu’ndan gelen 25 öğrenci ve ailelerine hem teorik hem uygulamalı ‘Bisiklet Sürüş Eğitimi’ verildi.

Devamını Oku

İzmir'de ''İşte Benim Zeki Müren''

“Sanat Güneşi” Zeki Müren yaşama veda ettiği yerde İzmir Kültürpark'ta düzenlenecek etkinlikle anılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Cuma akşamı yapılacak konserde Zeki Müren şarkıları seslendirilecek.

Devamını Oku

Ankara İvedik-Polatlı İçme Suyu Hattının 21 Kilometresi Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 yıldır susuzlukla boğuşan Polatlı ilçesinin kaderini değiştirecek ve 550 milyon TL’ye mal olacak projenin tamamlanması için yoğun mesai harcıyor. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Polatlı’yı temiz, sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşturacak yaklaşık 107 kilometrelik “İvedik-Temelli-Polatlı Arası İçme Suyu İletim Hattı, Depo, Terfi İstasyonları ve Tesislerin Yapım İşi” kapsamında sürdürülen çalışmalarda 21 kilometrelik imalatın tamamlandığını açıkladı.

Devamını Oku

Ankaralılar Teker Teker Yeşil Alanlara Kavuşuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Başkentlilerin yıllardır hasret kaldığı yeşil alanların sayısını her geçen gün artıran Büyükşehir Belediyesinin yeni çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarıyla halka açtığı “30 Ağustos Zafer Parkı”, “Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı” ve “Gazi Park” görenleri hayran bırakıyor.

Devamını Oku

İzmirli Çocuklar Yaz-Kış Spor Yapacak

Yaz Spor Okulları projesi kapsamında 25 branşta dokuz bine yakın çocuğa eğitim veren İzmir Büyükşehir Belediyespor şimdi Kış Spor Okulları’nı hizmete aldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Karavan Parkları Kısa Sürede Karavan Tutkunlarının Gözdesi Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurtboğazı Barajı ve Mavi Göl’de açtığı karavan parklarla karavan tutkunlarını sevindirdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılışı yapılan iki karavan park, kısa sürede karavan tutkunlarının gözde mekanı haline geldi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gazileri Unutmadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi gazi ve yakınlarını 19 Eylül Gaziler Günü’nde yalnız bırakmadı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, üzerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "Gaziler Gününüz Kutlu Olsun" notunun yer aldığı 3 bin 500 çiçekle gazi ailelerinin kapılarını çaldı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Projeleri Ödül Aldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri ödül aldı İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması”nda üç ödül birden kazandı.

Devamını Oku

Meral Akşener ve İzmit Belediye Başkanı Hürriyet İZGİM’i Birlikte Açtı

İzmit Belediyesi’nin kadınları ekonomik ve sosyal açıdan desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Kadın Girişimciler Merkezi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla düzenlenen görkemli törenle açıldı. Hürriyet’in çalışmalarının bugüne kadar başarılı olduğunu belirten Akşener, “Birlikteliğimiz sürecek” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Gaziler Günü Törenine Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gaziler Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene katıldı.

Devamını Oku

Başkentli Minikler “Çocuklar İçin Sürüş Şenliği”ne Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla “Çocuklar İçin Sürüş Şenliği” etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Başkentli çocuklar Adnan Ötüken Parkı’ndan Anıtpark’a doğru 1,5 kilometrelik bisiklet yolunda pedal çevirdi.

Devamını Oku

400 Motosiklet Tutkunu Gaziler İçin Turladı

Harley Owners Group (HOG) Ankara Chapter tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyinin katkılarıyla ‘Gaziler Sürüşü’ etkinliği düzenlendi. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen sürüş etkinliğine Türkiye’nin dört bir yanından Başkent’e gelen motosiklet tutkunları katıldı. Motorcular, şehit yakınları ve gaziler ile birlikte Ankara turu yaptıktan sonra Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıktılar.

Devamını Oku

Başkent'te ''Dünya Temizlik Günü'' Etkinliği

Ankara Kent Konseyi, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla temiz çevre bilincinin önemine dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinliği düzenledi. Çok sayıda gönüllünün de katıldığı etkinlikte, kent genelindeki 14 noktada çevre temizliği yapıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Gazileri Duygulandıran Anons

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, kahraman gaziler ve şehit yakınları için otobüslerde hafta boyu sürecek "Bu vatan size minnettar" anons uygulamasını başlattı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Çiftçilere Aronya Fidanı Dağıtacak

İzmit Belediyesi, Alternatif Ürünler Bahçesi’nde yaptığı adaptasyon çalışmasında kentin iklim ve toprağına uygun olduğunu belirlediği aronya bitkisinin fidanını yüzde 90 hibeyle çiftçilere dağıtacak. Başvurular pazartesi günü başlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Birbirimize Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP’li ilçe belediye başkanları ve il yönetimi temsilcileri ile Foça’daki koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Toplantı sonrasında konuşan Başkan Tunç Soyer “Aramızdaki iletişimin İzmir için, memleket için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Birbirimize sahip çıkmaya, daha sıkı iletişim içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Öğrencilere Giyim Desteği

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte kentte eğitim gören binlerce çocuğa giyim çeki desteği verdi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz'dan 100. Yıllar Mesajı

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Kent Konseyi’nin kuruluşundan bu yana Ankara’nın tanıklık ettiği tarihimizin dönüm noktasını olan 27 Aralık 1919 Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi, 12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü, 22 Ağustos-13 Eylül 1921 Sakarya Meydan Muharebesi Zaferi’nin 100. yıllarını kutladıklarını ifade ettiği açıklamasında “ ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ dediğimiz Kurtuluş Savaşı’nın bütün kırılma anları Ankara’da yaşandı. Bu sebeple Ankara’nın, milli mücadelenin karargâhı olduğunu vurgulayarak hafızaları tazeledik “dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Daha Güzel Bir Türkiye'yi Birlikte Yaratacağız

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi Grand Plaza'da örgütlü bulunan Toleyis, Tek Gıda İş ve Tez Koop İş sendikaları arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Yaklaşık 600 işçiyi kapsayan sözleşme, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katıldığı törenle imzalandı. Başkan Soyer, “Daha çok çalışarak, işimizi daha iyi yaparak daha güzel bir Türkiye'yi birlikte yaratacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İlçelere 5 Bin 500 Çöp Konteyneri

İzmir Büyükşehir Belediyesi "Daha temiz bir İzmir" için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl ilçe belediyelerine 6 bin adet yeni çöp konteyneri dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da 5 bin 500 konteyner hibe etti.

Devamını Oku

Avrupa Hareketlilik Haftası Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi 16-22 Eylül tarihleri arasında birçok kentle aynı zamanda Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutluyor. Teması “Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” olan hafta boyunca yürümeyi ve bisiklete binmeyi teşvik eden etkinlikler düzenlenecek. 22 Eylül’de ise bisiklet kiralama sistemi BİSİM bünyesindeki bisikletler ücretsiz kullanılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Çiftçinin Yanında: 17 Bin 270 Kişiye 12 Bin Ton Buğday Ve Arpa Tohumu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 25 ilçede toplam 17 bin 270 kişiye 12 bin ton buğday ve arpa tohumu dağıtacak. ABB Başkanı Mansur Yavaş konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kuraklık ve dolu yağışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin yaralarına bir nebze de olsa merhem olabilmek için çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer’den Üniversite Öğrencilerine Müjde

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik burs projesini hayata geçiriyor. Ailesi İzmir’de yaşayan 5 bin öğrenciye sekiz ay boyunca toplam 3 bin 200’er liralık eğitim yardımı yapılacak. Başkan Soyer, “Geleceğin dünyasını şekillendirecek çocuklarımız ve gençlerimiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz“ dedi.

Devamını Oku

Avrupa Hareketlilik Haftası Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Türkiye Delegasyonunun destekleriyle “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” temasıyla tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası”nı çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden ve bir Avrupa komisyonu girişimi olan “Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinlikleriyle, belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesi hedefleniyor. EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş konuşmasında, “Otomobiller tarafından kuşatılan, otomobil odaklı bir kent yerine merkezine insanı koyan insan odaklı bir kent olmayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi “İşaret Dili Öğreniyorum Projesi”ne Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Kent Konseyi (AKK) ve EGO Genel Müdürlüğü, işitme engelli vatandaşların iletişim kurarken yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve bu sorunları en aza indirgemek amacıyla “İşaret Dili Öğreniyorum Projesi”ni hayata geçirdi.

Devamını Oku

Soyer: İki Fuar Tekstil Sektörüne Nefes Ve Hayat Verecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fashion Prime ve Fashion Tech fuarlarının açılışını yaptı. Sektöre desteklerinin artarak süreceğini belirten Başkan Tunç Soyer, “İki bütünleşik fuar olarak ele aldığımız Fashion Prime ve Fashion Tech pandemi sonrasında tekstil sektörüne yeni bir nefes ve hayat verecek” dedi.

Devamını Oku

Basmane Hamamı'nın Kapıları Evsizlere Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi sürdürdüğü geçici barınma hizmetinin yanı sıra kentteki evsizler için Tarihi Basmane Hamamı’nın kapılarını da açtı. Basmane Hamamı pazartesi ve perşembe günleri barınma sorunu yaşayanlara hizmet veriyor. Uygulama kapsamında giyim desteği sağlanıyor, temizlik ve kuaför ihtiyaçları karşılanıyor.

Devamını Oku

32. BERKSAV Kültür Ve Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, 32. BERKSAV Kültür ve Sanat Ödülleri törenine katıldı. Törende konuşan Özulsu, Bergama'nın tarihi ve kültürel zenginliğini daha iyi yerlere taşımak için çalıştıklarını söyledi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ebeveyn Akademisi Kurdu

İzmir Büyükşehir Belediyesi “çocuk dostu belediye” anlayışı kapsamında çocukların sağlıklı bir aile ortamında yetişmeleri için Ebeveyn Akademisi kurdu. Akademinin Gebelik Okulu programı 24 Eylül’de başlayacak. Yüz yüze ve çevrim içi yapılacak eğitimlerle anne ve babaların gebelik döneminden 3 yaşa kadar olan süreçte merak ettiği bilgilere ulaşması amaçlanıyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Kuraklığa Karşı "Yağmur Bahçeleri"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratma vizyonu çerçevesinde iklim krizi ve kuraklığa karşı bir dizi önlem alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Güzelbahçe’de Kahramandere ve Mustafa Kemal mahallelerinde hayata geçireceği ekolojik parklarda, Buca’da yapımı süren Portakal Vadisi’nde ve Uzundere Kentsel Dönüşüm alanında hem su taşkınlarını önleyecek hem de yağmur suyunun değerlendirilmesini sağlayacak yağmur bahçeleri kuracak.

Devamını Oku

Başkent Market'in Yedinci Şubesi Hizmete Açıldı

Ankara Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren “Başkent Market”lerin sayısı artıyor. Ankara’daki 17 üretici kooperatifi ve birliğince üretilen 750’yi aşkın doğal ve yöresel ürünün taze ve uygun fiyatlarla satıldığı Başkent Market’in yedinci şubesi Dışkapı’da hizmete açıldı.

Devamını Oku

Sakarya Zaferi’nin 100.Yıl Anısına Düzenlenen Futbol Şöleninde Coşkulu Kapanış

Sakarya Meydan Zaferi’nin 100.yılı kutlamaları kapsamında Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Bayram Akyer, Muzaffer Güntekin, Ali İhsan Ceylan Futbol Şöleni” madalya töreni ile sona erdi.

Devamını Oku

“Bir Ankara Projesi: Sokaktaki Ankara'nın Kazananlarına Ödülleri Verildi

Ankara’ya kurumsal bir kimlik kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen “Cadde ve Sokak Tabelaları, Bina Kapı Numaraları, Mimari Tanıtım Tabelaları ve Özgün Yazı Tipi Ulusal Tasarım Yarışması”nın kazananlarına ödülleri verildi. Ödül törenine katılan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’daki huzuru gerçekten fark etmiyorlar. Hala gözleri dinozor ya da heykel arıyor, bina arıyor, gökdelen arıyor. Vatandaşın parasının gömüldüğü yerler arıyor. Bunlar asla olmayacak. Önce insan sağlığı, insan canı diyerek yola çıktık. Bu şekilde de devam ediliyor” dedi.

Devamını Oku

Sebze Ve Meyve Atıkları Organik Gübreye Dönüşüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Yalı Mahallesi’nde kurduğu ‘Kompost Üretim Prosesi’ sayesinde pazaryeri atıklarını organik gübreye dönüştürüyor. Büyükşehir Belediyesi, pilot uygulama yaptığı semt pazarından yıllık 65 ton organik atıktan 30 ton katı, 10 ton sıvı organik gübre elde edecek. Elde edilen gübreler park ve bahçelerde kullanılacak, tarımsal üretim yapan çiftçilere dağıtılacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Orman Yangınlarına Karşı Yeni Müfrezeler Kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kentin yeşil dokusunu yangınlara karşı dirençli kılmak amacıyla ilan ettiği orman seferberliği kapsamında Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi itfaiye hizmetlerinin daha etkin hale getirilmesi için itfaiye istasyonlarına ek olarak orman köyleri ve kırsal alanlarda yeni müfreze ve orman yangınlarına karşı nöbet noktaları oluşturdu.

Devamını Oku

Soyer: 340 Milyon Dolarlık Mutabakatta Tek Eksiğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin Onayı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir'i sarsan deprem sonrasında oluşan orta hasarlı 5 bin 800 yapı için Dünya Bankası’yla varılan 340 milyon dolarlık mutabakat sürecini tüm detaylarıyla anlattı. Başkan Soyer, “Bu bizim hakkımız. İzmir’e güvenilmiş, Türkiye’ye güvenilmiş. Dünya Bankası böyle bir kaynağı aktarmaya karar vermiş. Tek eksiğimiz Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin garantör olması, onay vermesi” dedi.

Devamını Oku

2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü Mansur Yavaş'ın

Şeffaf yönetim uygulamaları ve herkese eşit hizmet anlayışıyla yaptığı çalışmalar nedeniyle ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü finalistleri arasında gösterilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 18 başkent belediye başkanı arasından birinci olarak ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’nü aldı. Vakfın açıklamasında Yavaş’ın halkın güvenini ve şeffaflığı önceleyen bir yönetim anlayışı sergilediği belirtilirken Başkan Mansur Yavaş, “Bu başarı Mansur Yavaş’a ait değil, 6 milyon Ankaralı’nın. Sizlerin adına bu ödülü alacağım” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

Filipinler İle İzmir Arasında İşbirliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Filipinler’in Ankara Büyükelçisi Maria Elena Palo Algabre’yi makamında ağırladı.

Devamını Oku

300 Bisikletçi Kale'de Dalgalanan Bayrağı Anadolu OSB'ye Taşıdı

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi, “5’inci Geleneksel Zafer Bayramı” kutlamaları kapsamında Ankara Kent Konseyi, Başkent Üniversitesi ve Türk Eğitim Vakfı ile ortaklaşa “Kurtuluşun Merkezi Anadolu’ya-1764” bisiklet turu düzenlendi. Ankara Kalesi'nden hareket eden Ankara Bisiklet Meclisi üyeleri, teslim aldıkları Türk Bayrağını Anadolu OSB içerisinde yer alan Çanakkale Şehitleri Anıtı’na götürdüler.

Devamını Oku

Atatürk'ün Emaneti Gazi Park Başkentlilerle Dolup Taşıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’i yeşil alan ve parklarla donatmaya devam ediyor. Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yer alan “Gazi Park”, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılmasının ardından Başkentliler tarafından yoğun ilgi görüyor. Park içerisinde Nilüfer göletinden spor sahalarına, evcil hayvanlarla serbest gezinti alanından çocuk oyun parklarına kadar bir çok alanda Başkentliler aileleriyle eğlenme imkanı buluyor.

Devamını Oku

İzmirliler Denizde Sinemayı Sevdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “1. İzmir Uluslararası Akdeniz Sinemaları Buluşması” dün sona erdi. İzmirlilerin özellikle Kadifekale yüzer platformundaki film gösterimlerine ilgisi büyük oldu.

Devamını Oku

İzmir Kemalpaşa’da “Hal Yasası” Eğitimi Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” felsefesinden doğan İzmir Tarımı politikası doğrultusunda üretici her alanda desteklenmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, son olarak üreticilerin ürünlerini hallere veya pazarlara gönderirken karşılaştığı sorunların önüne geçmek için “Hal Yasası” eğitimine başladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Üniversite Öğrencilerini Danışma Masasında Karşılıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın üniversite adayı gençlere "Üniversite Ankara'da Okunur" çağrısı üzerine harekete geçen BUGSAŞ ve Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, öğrencileri AŞTİ’de (Ankara Şehirler Arası Terminal İşletmesi) gelen yolcu katında yer alan danışma masasına bekliyor. BUGSAŞ “Danışma Masası” personelleri; Ankara’ya ilk kez gelen öğrencileri Ankara’da ki üniversite hayatı, yer, konum, ulaşım ve Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere yönelik sunduğu hizmetler hakkında bilgilendiriyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş, "Sevgili Gençler" Diyerek Müjdeyi Verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesine ait 5 taşınmaz 25 yıllığına Hacettepe Üniversitesine bedelsiz olarak tahsis edildi. Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme gelen Başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edilirken, Mamak Araplar Mahallesi'nde bulunan C-1, C-2,C-3, C-4 ve C-5 blokları 'Öğrenci Yurdu ve Konukevi’ olacak.

Devamını Oku

Yunus Emre 700. Ölüm Yıldönümünde Anıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tasavvuf şiirinin öncülerinden halk şairi Yunus Emre’yi 700. ölüm yıldönümünde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki “Yunus Emre Oratoryosu” konseri ile andı.

Devamını Oku

Sakarya Zaferinin 100. Yılı Ankara'da Coşkuyla Kutlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında Polatlılıları ünlü sanatçı Zara ile buluşturdu. Polatlı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen açık hava konserine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile katıldı.

Devamını Oku

Güçlü Kadınların Merkezi İZGİM, 19 Eylül’de Açılıyor

Kadınların kendi ayakları üzerinden durabilmesi, özgüveninin arttırılması, üretimde katma değer yaratması ve el emeklerini kazanca dönüştürmesi amacıyla İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen İzmit Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM) 19 Eylül Pazar günü açılıyor.

Devamını Oku

Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor: 300 Çocuk 300 Sporcu Projesi Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi sporu ve sporcuyu desteklemeye devam ediyor. ASKİ Spor Kulübü, ‘Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor: 300 Çocuk 300 Sporcu’ projesini başlattı. Başkan Mansur Yavaş, “Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde 10 binin çok üzerinde sporcu faaliyet gösteriyor. İnşallah onlara yenilerini ilave edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi'nin Kapasitesi Artırılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Büyük Kanal Projesi kapsamında projelendirilen ve “Yüzülebilir Körfez” hedefi yolunda büyük önem taşıyan Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasite artırımı için yeni bir ihaleye çıkıyor. İhale sonrası başlayacak yapım çalışmalarının ardından tesisin kapasitesi yüzde 36 artacak.

Devamını Oku

İnciraltı'nda Temizlik Seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Daha temiz bir İzmir” için başlattığı kıyı temizlik çalışmaları sürüyor. Büyükşehir ekipleri, çevre bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla İnciraltı Balıkçı Barınağı'nın bulunduğu bölgede kıyı ve deniz dibi temizliği yaptı. Kıyıdan torbalarca atık çıktı.

Devamını Oku

CHP Isparta’da Üye Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta’da üye çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. CHP’ye katılımların her geçen gün arttığı Isparta’da CHP İl Başkanı H. Yalım Halıcı, Sütçüler ilçesinde partiye katılan yeni üyelere parti rozetini takarak “Umutları yeşertmeye devam edeceğiz. Evinize hoş geldiniz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Halk Ekmek Fabrikası Tarafından Halk Ekmek Kültürü Kitaplaştırıldı

Ankara Halk Ekmek Fabrikası, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş ekmek kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için önemli bir adım attı. Halk Ekmek Fabrikası, uzun soluklu çalışmaların ardından 200 sayfalık “Geleneksel Ekmeklerimiz” adlı kitabı ücretsiz olarak kamuoyuna sundu.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Kültür Zirvesi’nde İzmit’i Temsil Etti

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi’nde İzmit’i temsil etti

Devamını Oku

Helikopterler Öğrenciler İçin Havalandı

İzmir'in kurtuluşunun 99. yıldönümü kutlamaları kapsamında İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen havacılık gösterisi İzmir Airshow etkinliği izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatırken gökyüzünde ayrı bir heyecan daha yaşandı. Kutlama programı çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi 50 gence helikopterle uçuş deneyimi yaşattı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Uluslararası Kültür Zirvesi’nin Konuklarıyla Bir Araya Geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi için yurt dışından gelen konuklarla bir ikili görüşmeler yaptı. Görüşmelerde kentler arasındaki işbirliğini geliştirme kararı alındı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Aronia Meyvesi İçin Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma planı kapsamında yerli üreticiye destek vermeyi sürdürüyor. Süper meyve olarak da adlandırılan ve gıdadan kozmetiğe kadar pek çok alanda kullanılan ‘Aronia Meyvesi’ için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, meyveyi üretmek isteyen ancak yeterli bilgisi olmayan Başkentli çiftçilere teknik destek sağlıyor.

Devamını Oku

CHP'nin Çifte Gururu

CHP İzmir İl Örgütü, İzmir'in kurtuluşunun 99'uncu, CHP'nin ise 98'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenledi. Törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu da katıldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir’den Tüm Dünyaya Kültür Tohumları Serpeceğiz

Dördüncüsüne İzmir’in ev sahipliği yaptığı Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi Kültürpark’ta 65 ülkeden gelen kültür üreticilerinin katılımıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dünya Kültür Zirvesi’nin Türkiye’de ve özellikle de İzmir’de yapılmasının özel bir anlama sahip olduğunu vurgulayarak “Türkçede çok sevdiğim bir söz vardır: Her şey aslına rücu eder. Bu buluşmamızın Akdeniz’in kıyısından, İzmir’den tüm dünyaya bir kere daha kültür tohumları serpeceğine tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Öğrencilere Kırtasiye Çeki Desteği

İzmit Belediyesi, yeni eğitim öğretim döneminde kentte eğitim gören binlerce ihtiyaç sahibi çocuğa kırtasiye çeki hediye etti.

Devamını Oku

İzmir Kemeraltı’nda Geleneksel 9 Eylül Buluşması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 9 Eylül kutlamaları kapsamında Kemeraltı İkinci Beyler Sokağı’nda 66 yıldır düzenlenen Efe-Zeybek buluşmasına katıldı. Efelerin zeybek gösterileriyle renklenen törende Soyer’e, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da eşlik etti.

Devamını Oku

Tunç Soyer: 9 Eylül Umudun Tarihi Oldu

İzmir'in kurtuluşunun 99. yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9 Eylül'ün sadece bir şehrin esaretten kurtuluşunun değil, aynı zamanda bir milletin omuz omuza verdiği mücadelenin, umudun tarihi olduğunu söyledi. Soyer, “İzmirli olmaktan, bu özgürlük hikâyesinin başladığı ve zaferle sonuçlandığı bu şehrin belediye başkanı olmaktan, onur duyuyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmir’de Duygulandıran Görüntüler

İzmir’in işgalden kurtuluşunun 99. yıldönümü kutlamaları kapsamında Konak Meydanı’nda temsili bayrak töreni de yapıldı. Törende, İzmir’in kurtuluşunu canlandıran süvari birlikleri Vilayet önüne geldi ve Yüzbaşı Şerafettin’i temsil eden bir asker Hükümet Konağı’na Türk bayrağını çekti.

Devamını Oku

9 Eylül Kutlamaları Zafer Yürüyüşü İle Başladı: İzmirliler Tek Yürek Oldu

İzmir'in kurtuluşunun 99. yıldönümü kutlamaları yine büyük bir katılım ve coşkuya sahne oluyor. Bu anlamlı günün ilk etkinliği "Zafer Yürüyüşü"ne binlerce İzmirli katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 350 metre uzunluğundaki bayrağı taşıyan İzmirlilerle birlikte, Türk Ordusu’nun 9 Eylül 1922'de kente girdiği güzergâhı kullanarak Basmane Karakolu önünden Cumhuriyet Meydanı'na dek yürüdü.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın 'Başak Projesi'ne İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla hazırlanan Başkent Ankara Köy Evleri Projesi’ne (BAŞAK Projesi) Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor. Son olarak Kızılcahamam Demirciören Mahallesi’nden 108 adet parsel alarak ev yaptırmak isteyen vatandaşlara BAŞAK Projesi tanıtıldı.

Devamını Oku

ASKİ, Master Plan Kapsamında “Acil İşler Çalıştayı” Düzenledi

Başkent Ankara’nın gelecek 30 yılını içme suyu, atık su (kanalizasyon) ve yağmur suyu yönetimi açısından planlamak için geçen sene “Master Plan” çalışmalarını başlatan Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, “Acil İşler Çalıştayı” düzenledi. Çalıştaya katılan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, sürdürülebilir su yönetiminin önemine dikkati çekerek, “Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için su kaynaklarımızı bugünden koruma altına almak zorundayız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Tarımda Biyolojik Mücadele Dönemini Başlattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gölbaşı Karaoğlan’da bulunan Büyükşehir Belediyesine ait arazilerde ürettiği sebzelerin verimini artırmak amacıyla domatesin en yaygın zararlısı olan Tuta Absoluta’ya (domates güvesi) karşı Trıchogramma Brassıcae isimli faydalı böcek salımı gerçekleştirdi. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 17 dekarlık domates tarlasına 250 kutu böcek yumurtalarını bıraktı. Faydalı böcek salımı ile hem verim kaybı önlenecek hem de daha doğal ürünler elde edilmiş olacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: 9 Eylül, Emperyalizmin Zincirlerinin Kırıldığı Gündür

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 9 Eylül Resepsiyonu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer’in ev sahipliğinde yapıldı. Gecede konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9 Eylül'ün emperyalizmin zincirlerinin kırıldığı gün olduğunu söyledi.

Devamını Oku

İzmir'de Kültür Zirvesi Heyecanı Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi için kente gelen Hollanda heyetini makamında ağırladı. Başkan Tunç Soyer, “Kültür sürdürülebilir kalkınmanın en önemli enstrümanlarından biri. Zirvede geleceğin dünyasında kültürün rolünü ele alacağız” dedi.

Devamını Oku

90. İEF'de “Nostaljik Tramvay" Keyfi

İzmir Enternasyonal Fuarı'nda minyatür tren nostaljisi yeniden yaşanıyor. Kültürpark’ta sefer yapan “Nostaljik Tramvay” büyük ilgi görüyor. 18.00-24.00 saatleri arasında Kültürpark'ı ücretsiz turlayan tramvaylar “Çiğdem” ve “Boyoz”a 5 günde 2 bin 600 kişi bindi. Nostaljik Tramvaylar, 90. İEF'nin kapanış günü olan 12 Eylül Pazar gününe kadar fuar turlarına devam edecek.

Devamını Oku

Shoexpo, İzmir’de 47’inci Kez Kapılarını Açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bu yıl 47’inci kez düzenlenen Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı'nın açılışını yaptı. Shoexpo ile ayakkabı sektörüne desteğe devam edeceklerini belirten Başkan Tunç Soyer, “Shoexpo Fuarımız sayesinde ülkemizin 2021 yılı ihracatı için koyduğu 300 milyon çift ayakkabı hedefine büyük katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent'e Yeni Bir Yeşil Alan Daha Kazandırdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi mahalle içlerindeki boş alanları değerlendirerek vatandaşlar için yeşil alanlar haline dönüştürüyor. Yenimahalle Serhat Mahallesi’ndeki 32 bin metrekarelik, çevresi konutlarla çevrili ve uzun zamandır atıl durumda bulunan alan, Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından park haline getirildi. İçerisinde koşu yolu, çocuk oyun alanı, kamelyaların da bulunduğu alanın sulaması ise yağmur suyu hasadı yöntemiyle gerçekleşiyor.

Devamını Oku

İzmir'in Eski Otobüsleri Kafe Oluyor

Kentte yıllarca ulaşım hizmeti vermiş fakat şimdilerde kullanılmayan otobüsler İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kafeye dönüştürülüyor. ESHOT ekiplerinin yoğun emek harcayarak kendi kaynaklarıyla ilk örneğini oluşturduğu 'Şoför Kafe' 90'ıncı İEF'de İzmirlilere tanıtıldı. Aktarma merkezlerine konulacak kafelerden şoförler ile birlikte yararlanacak vatandaşların projeye ilgisi yoğun oldu.

Devamını Oku

İzmir'de 9 Eylül Coşkusu Başlıyor

İzmir'in kurtuluşunun 99. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlikler 9 Eylül Perşembe sabahı 09.00'da geleneksel Zafer Yürüyüşü ile başlayıp, tüm gün devam edecek.

Devamını Oku

Ankara Halk Ekmek'te Hedef Kaliteli Hizmet

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası daha kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda personel eğitimlerine hız verdi. Başkent Market'lerde çalışan personele perakende mağazacılık sektöründe marka değerinin artırılması, motivasyon, iş verimliliği ve halkla ilişkiler konularında eğitimler tamamlandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer’den 9 Eylül Mesajı: 99 Yıldır Eksilmeyen Gurur Ve Heyecanla

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in işgalden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 9 Eylül’ün, haklı bir dava uğruna güç birliği yapan bir ulusun asla bileğinin bükülmeyeceğinin kanıtı olduğunu dile getiren Soyer, “Bugün bizlere düşen atalarımızın kanları pahasına miras bıraktığı bu topraklara, bağımsızlığımıza, birlik ve beraberliğimize sonsuza dek sahip çıkmaktır” dedi.

Devamını Oku

Dünya Kentleri İzmir’de Buluşuyor: Kültür Zirvesi Yarın Başlıyor

Bilbao, Jeju ve Buenos Aires'in ardından dördüncüsüne İzmir'in ev sahipliğini yapmaya hak kazandığı Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi yarın başlıyor. Zirve’de 346’sı çevrim içi olmak üzere toplam 864 konuşmacı ve katılımcı yer alacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yarın geleceği İzmir’de kurmaya başlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden ''Birlik Aşı: Aşure'' Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Muharrem Ayı’nın son gününde “Birlik Aşı Aşure-6 Milyon Ankaralı Tek Yürek” adlı etkinliği düzenledi. Turnalar Semah Topluluğu’nun semahı ve ünlü ozan Musa Eroğlu’nun konserinin ilgiyle izlediği etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Biz, Hünkar Hacı Bektaş’ın çizdiği çerçevede, öncelikle nefsimizle mücadele ederek, alçak gönüllü bir şekilde, sessiz sedasız çalışarak, sizlere hizmet edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Altınyol’da Su Taşkınlarına Son Verecek Yatırım Tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2 Şubat’taki sel felaketinde sular altında kalarak trafiğe kapanan Altınyol Caddesi’nde benzer sorunlarının yaşanmaması için bölgenin altyapısını güçlendirme çalışmalarını tamamladı. 3,4 milyon liralık yatırımla caddedeki yağmur sularını denize ulaştıracak altyapı sistemi oluşturuldu.

Devamını Oku

Sakarya Meydan Muharebesi Belgeseli İzleyiciyle Buluştu

Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yıldönümü kapsamında Haymana Belediyesi tarafından çekilen “Melhame-i Kübra: Bir Milletin Kaderi” adlı belgesel filminin ilk gösterimi Ankara Ticaret Odası’nda yapıldı.

Devamını Oku

İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Renkli Geceler

Yüz binlerce kişiyi 12 Eylül’e kadar ağırlayacak 90. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) coşkusu devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Cem Adrian’ın sahne aldığı çim konserine katılarak “Fuar bu gece bir yıldız gibi parlıyor” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de "Kara Sinan'a Merhaba Karikatür Sergisi" Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 90. İEF etkinlikleri kapsamında düzenlenen “1875 Kara Sinan'a Merhaba Karikatür Sergisi"nin açılışını yaptı. İzmir'e özel 34 karikatürü derleyen ve sergi haline getiren Efdal Sevinçli, çalışmaya destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'e teşekkürlerini iletti. Sergi 31 Ekim 2021 tarihine kadar açık olacak.

Devamını Oku

Başkent'te İlk Hasadın Buğdayları Kazanlarda Kaynatılmaya Başlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hayata geçirilen Başkent Market modeli ile hem yerli üretim canlanıyor hem de Başkentliler doğal ve uygun fiyatlı ürünlerle aracısız buluşuyor. Ankara Bala ilçesi Afşar Mahallesi’nde faaliyet gösteren Afşar Balam Kadın Kooperatifi ile yapılan tarımsal üretim sözleşmesi meyvesini verdi. Mahallede ilk yöresel bulgur hasadına başlanırken, üretilen bulgurlar kooperatiften satın alınarak Başkent Market raflarında yerini alacak.

Devamını Oku

Dev Proje İçin 8 Firma Yarıştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent içi toplu ulaşımda rahatlama yaratacak Buca Metrosu’nun yapımı için son aşama ihaleyi de tamamladı. Kent tarihinin en büyük yatırımı olacak Üçyol–Buca metrosu için düzenlenen uluslararası ihalede aralarında Çin, Azerbaycan ve ABD gibi ülkelerden katılımcıların da yer aldığı 8 dev firma ve konsorsiyum yarıştı. İhale sonrası değerlendirme yapan Başkan Soyer, katılımcı sayısı ve ihaleye giren firmaların güçlü sermaye yapısına dikkat çekerek,

Devamını Oku

APİKAM'dan "99. Yılında 9 Eylül" Etkinlikleri

Kent tarihi ve kültürü açısından önemli çalışmalara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM), güzel İzmir'in kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümünü 7-8-9 Eylül'de düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'in Harmandalı'da Ürettiği Enerjinin Bütçeye Katkısı 166 Milyon

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılında Harmandalı Düzenli Katı Atık Depolama Sahası'nda elektrik üretmek için hizmete alınan biyogaz tesisi bugüne kadar kurum bütçesine 166 milyon 154 bin liralık katkı sağladı.

Devamını Oku

ABB'nin Dördüncü Asfalt Üretim Tesisi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Proje Organizasyon İnşaat Doğalgaz İç ve Dış Ticaret Sanayi Anonim Şirketi (PORTAŞ); Polatlı, Eski Kıbrısköy ve Yeni Kıbrısköy Şantiyesi’nden sonra Beypazarı-Nallıhan Asfalt şantiyesinde asfalt üretimine başladı. Saatlik 240 ton asfalt üretme kapasitesine sahip olan yeni tesisteki asfalt plent şefliğinde kendi asfaltını üreten Büyükşehir Belediyesi asfalt ihtiyacının önemli bir kısmını kendi üretirken aynı zamanda önemli ölçüde tasarruf da sağlıyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Tıbbiyeli Hikmet Heykelini Açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul’un işgaline karşı 14 Mart 1919’da başlatılan ‘Tıbbiyeli Hareketi’nin önderi olarak bilinen Tabip Yarbay Hikmet Boran'ın heykelinin açılış törenine katıldı. Başkan Soyer, “Tıbbiyeli Hikmet'in bugün bize bıraktığı miras, bir ilham kaynağı. Torunlarımızın, çocuklarımızın geleceğine dair umutlarımızı büyüten bir sembol. Onların uğruna ölmeyi göze aldığı bu güzel memleketi çok daha iyi yere hep birlikte getireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in POMEM Kursu Desteği Sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavına katılacak olan adaylara yönelik düzenlediği ücretsiz parkur hazırlık kurslarının ikincisi başladı. Atatürk Spor Salonu ve Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde uzman eğitmenler eşliğinde verilen kurslara adaylar yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

Hataylı Esnaf Ve Vatandaşlar Derdini Özgür Özel'e Anlattı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Hatay’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e programında CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, CHP Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu ve milletvekilleri eşlik etti. Özgür Özel, Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu ve milletvekilleri ile birlikte esnaf ziyaretinde bulunarak, esnafın ve vatandaşların sorunlarını not aldı, çözüm önerilerini paylaştı. Akabinde ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorunları dinleyen CHP’li heyet burada önerileri dinleyerek karşılıklı fikir alışverişlerinde bulundu.

Devamını Oku

Gazipark Yemyeşil Doğası Ve Etkinlik Alanlarıyla Başkentlileri Bekliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yeşil alan atağını sürdürüyor. Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yıllardır atıl durumda bulunan yaklaşık 62 bin metrekarelik alan, Gazi Park adıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılarak Başkentlilerin hizmetine sunuldu. Etkinlik çayırından Nilüfer göletine, spor sahalarından çocuk oyun alanlarına kadar oldukça geniş bir alana sahip olan Gazi Park, Başkentlilerden tam not aldı.

Devamını Oku

İzmir'de Öğrenciye Ve Öğretmene İlk Hafta Toplu Ulaşım 5 Kuruş

İzmir Büyükşehir Belediyesi okulların açılacağı 6 Eylül Pazartesi günü öncesi, kent trafiğinin ve toplu ulaşım hizmetlerinin sorunsuz akışı için bir dizi önlem aldı. İlk kez bu yıl öğrenciler ve öğretmenler, ilk hafta şehir içi toplu ulaşım hizmetlerinden 5 kuruşa yararlanacak. Pandemi döneminde yollardaki taşıt yoğunluğunun iki kattan fazla arttığına dikkat çeken Başkan Tunç Soyer, “Temiz, güvenli ve konforlu toplu ulaşım araçlarımızı kullanalım; vakitten kazanalım” dedi.

Devamını Oku

İzmit Kadın Festivali Başladı

İzmit Belediyesi, Sanatfest ve 41 Burda AVM ortaklığında üretici kadınların desteklenmesi amacı ile organize edilen İzmit Kadın Festivali başladı. Festivalde rengârenk stantlar vatandaşın ilgisini çekiyor.

Devamını Oku

Bisiklet Ulaşımının Tüm Operasyonları Bisiklet Kampüsü'nde Yürütülecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Başkent’te sürdürülebilir ulaşım planının oluşturulması ve şehrin diğer ulaşım noktalarına entegrasyonunu sağlayacak “Smart Ankara Proje” çalışmasını yürütüyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 30 Ağustos 2021 tarihinde açılışı gerçekleştirilen ‘Bisiklet Kampüsü’nde “Bisiklet Kiralama Sistemi” ve “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı”na yönelik tüm operasyonlar yürütülecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 20 Bin Öğrenciye Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni eğitim ve öğretim döneminde kentteki ihtiyaç sahibi ailelerin okul çağındaki çocuklarına desteğini sürdürüyor. Öğrencilere kırtasiye malzemeleri, giyecek ve hijyen seti dağıtan Büyükşehir, yeni dönemde toplamda 7 milyon 332 bin 520 liralık katkıda bulunacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer Sporcularla Bir Araya Geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediyenin spor kulübü bünyesinde su sporları branşlarında mücadele eden ve madalya kazanan sporcularla bir araya geldi. Sporcuları ve onlara destek veren ailelerini kutlayan Başkan Soyer, “Mustafa Kemal Atatürk'ün evlatları, torunları olarak bu memleketi daha ileriye getirecek olan işte sizlersiniz” dedi.

Devamını Oku

Orman Gönüllüleri Projesi İçin İlk Adım Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer olası yangınlara güçlü, bilinçli ve planlı müdahale edilmesi için kurulacak 200 kişilik Orman Gönüllüleri Ekibi’nin ilk buluşmasına katıldı. Programa başvuranlara teşekkür eden Başkan Soyer, “Yangınlarla mücadelede orman köylüleri ve sivil toplumu birer paydaş olarak görmek için çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

ASKİ'den Elmadağ'a Yatırım Atağı: 110 Kilometrelik İçme Suyu Hattı Döşeniyor

Başkent’in merkez ve uzak ilçelerinde altyapı yatırımlarını kesintisiz sürdüren ASKİ Genel Müdürlüğü, Elmadağ ilçesine yaklaşık 110 kilometre içme suyu şebeke hattı imalatı yapıyor. Toplam 14 mahallede çalışma yürüten ASKİ ekipleri, Yenimahalle Mahallesi’nde ise 9 kilometre 250 metrelik içme suyu şebeke hattındaki kanserojen asbestli boruları sağlıklı borularla değiştirmeye başladı. Havuzbaşı Mahallesi de yıllar sonra ilk kez şebeke hattına bağlanacak ve mahalleli sağlıklı ve kaliteli içme suyuna kavuşacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Servis Ve Sürücülerine Sıkı Denetim

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan eğitim-öğretim yılı öncesi servis araç ve sürücülerini öğrenci taşımacılığına uygun olup olmadıkları konusunda titizlikle denetliyor. Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yönetmeliklere uygun ve evrakları tam olan servisçi esnafına “Çalışma İzin Belgesi” düzenleniyor.

Devamını Oku

Başkent'te Açıkhava Sinema Günleri Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınları ve yaşanan sel felaketlerinden dolayı ara verdiği kültür sanat etkinliklerine kaldığı yerden devam ediyor. Başkentlileri yaz konserleri, kent gezileri ve açık hava sineması etkinlikleriyle yeniden buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in farklı ilçelerinde de etkinliklerini sürdürüyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen açık hava sineması etkinliği geçici süreyle verilen aranın ardından Şereflikoçhisar’da sinemaseverler sinemayı mobil tır üzerindeki dev ekrandan izleyerek keyifli bir akşam yaşadı.

Devamını Oku

7. İzmir İş Günleri Başladı: Soyer'den “Yeşil Mutabakat” Mesajı

Bu yıl 90. İzmir Enternasyonal Fuar ile 7. kez düzenlenen İzmir İş Günleri’nin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, iklim krizinin tehlikelerine dikkat çekti ve AB'nin açıkladığı "Yeşil Mutabakat" çağrısının önemine değindi. Soyer, "Zaman, çocuklarımızı ve yeryüzünü paylaştığımız tüm diğer varlıkları düşünerek adım atma zamanı. Geleceğin ekonomisi, ancak ekolojiyle bir arada büyüyebilir. Yeşil Mutabakat da ekonominin geleceğidir” dedi.

Devamını Oku

Çeşme Kavunu Tescillendi

Lezzeti ve kendine has aromasıyla ünlü Çeşme kavunu, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından “coğrafi işaretli ürün” olarak tescillendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk tescilli ürünü “Çeşme kavunu” üreticiye pazarlama konusunda büyük avantajlar sağlayacak. Çeşmeli üreticiler, coğrafi işaret sayesinde ürünlerine iç ve dış pazarlarda daha fazla yer bulabilecek.

Devamını Oku

İzmirliler Sanata Doyacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Enternasyonal Fuarı ve Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi kapsamında kentte bir dizi etkinlik düzenliyor. Kentin sokak ve meydanlarından metro istasyonlarına kadar İzmir’in dört bir yanında düzenlenecek etkinliklerle İzmirliler sanata doyacak.

Devamını Oku

İzmir İtfaiyesi'nden Afette Kurtarılacak Can Dostlar İçin Eğitim

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Hayvan Arama Kurtarma Derneği üyelerine afet ve yangın bilinci ile hayvan arama kurtarma teknikleri eğitimi verildi.

Devamını Oku

İzmir Yarı Maratonu’nda Rekor Heyecanı

5 Eylül Pazar günü koşulacak Uluslararası 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu öncesi atletizm otoriteleri rekor beklentisi içinde. Cumhuriyet Meydanı-İnciraltı-Cumhuriyet Meydanı arasındaki parkurun düz olmasının getireceği avantaj sayesinde maratonda çok iyi dereceler koşulması bekleniyor.

Devamını Oku

Başkent Tiyatroları Yeni Sezonu Çocuk Oyunlarıyla Açıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları yeni sanat sezonunda yepyeni oyunlar ve etkinliklerle seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Yeni sanat sezonunu 4 Eylül 2021 tarihinde başlatacak olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, tiyatro ve orkestra etkinliklerini izlemek isteyen vatandaşlardan aşı kartı veya son 48 saat içinde yapılmış PCR testi isteneceğini duyurdu.

Devamını Oku

Tunç Soyer Türk Ve Yabancı Ressamların Sergisine Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Suluboya Derneği tarafından düzenlenen 1. Altın Fırça Suluboya Yarışması'nda dereceye giren eserlerin bulunduğu sergiye katıldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Barış Kavramına Ekmek Gibi, Su Gibi, Nefes Gibi İhtiyacımız Var

1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Barışa Ses Ol” konserine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, barış kavramının önemine değindi. Soyer, “Dünyanın içinden geçtiği tüm savaş ve felaketlere karşı, kuraklık ve iklim krizine karşı, açlığa ve yoksulluğa karşı, bugün barışa her zaman olduğundan da fazla ihtiyacımız var” dedi.

Devamını Oku

‘Cumhuriyetimizin Öncü Kadınları’ Fotoğraf Sergisi Başkentlilerle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘Cumhuriyetimizin Öncü Kadınları’ fotoğraf sergisini Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’nde Başkentlilerle buluşturuyor. 10 Eylül 2021 Cuma gününe kadar ziyarete açık olacak serginin açılışında konuşan Başkan Mansur Yavaş, “Geçmişimize, kültürümüze sahip çıkarak hem Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği kentin merkezini korumak hem de hayat tarzıyla da dünyadaki gelişmiş ülkeler arasında en ön sıraya çıkması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara'nın Yeni Tabelalarını Başkentliler Seçti

Ankara’da katılımcı bir yönetim anlayışının temelini atan Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkent’in yeni cadde ve sokak tabela tasarımları için düzenlediği anket sonuçlandı. Başkent Mobil “Söz Hakkı” modülü üzerinden 17 bin 605 kişinin oylamaya katıldığı tasarımlardan 7 bin 785 oy ile kırmızı ağırlıklı, beyaz yazılı ve siyah şeritli ‘Tasarım A’ seçildi.

Devamını Oku

19 Yeni Otobüs Başkent Yollarında

EGO Genel Müdürlüğü, 2013 yılından beri yeni araç alınmaması nedeniyle toplu ulaşımda sıkıntı yaşayan Başkentlilerin daha rahat ve konforlu yolculuk yapabilmesi amacıyla 355 otobüs ile 22 BELKA elektrikli otobüsünün filoya katılacağı süreci başlattı. Bu kapsamda, körüklü ve solo otobüslerin yanı sıra dar yollarda ve yolcu sayısının az olduğu bazı metro ring hatlarında kullanılmak üzere alınan 8 metrelik 51 adet dizel otobüsten 19 tanesi servis vermeye başladı. Körüklü ve solo otobüsler ise Kasım ayından itibaren peyderpey filoya dahil olup Ankara caddelerinde hizmet vermeye başlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir'de Dayanışmayı Yücelttik

Karaburun Bilim Kongresi’nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, doğayla uyumlu yaşam biçiminin önemine değindi ve Türkiye'de ilk kez hayata geçirdikleri kriz belediyeciliği uygulamalarını anlattı. Soyer, "Afet ve salgın gibi kriz durumlarında kriz anına hızla uyum kabiliyeti sağlayan bir çalışma biçimi belirledik ve uyguladık. Tam da bu sayede dayanışmayı yücelttik” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı’nın 195. Yılını Kutluyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 195. yılını düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlamaya başladı. 1-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Zabıta Haftası” kutlamaları kapsamında önce Ulus Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç ile beraberindeki heyet Anıtkabir’i ziyaret etti. Heyetle birlikte Atatürk Mozolesine çelenk koyan Koç, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Devamını Oku

Karaburun’da Kıyı Temizliği Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Daha temiz bir İzmir” için plajlarda başlattığı kıyı temizlik çalışmaları sürüyor. Büyükşehir ekipleri, çevre bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla ilçe belediyesi ve çevre gönüllüleri ile bu kez Karaburun’un Mimoza Koyu’nda kıyı ve deniz dibi temizliği yaptı. Denizden araba lastiğinden içecek kutularına kadar çıkan atıklar ise görenleri şaşırttı.

Devamını Oku

İzmir’de Balık Sezonu Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, av yasağının sona ermesi nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali’nde düzenlenen geleneksel buluşmaya katıldı. Haldeki esnafı ziyaret eden Başkan Soyer, aylar sonra ilk ağlarını atan balıkçıların bereketli bir sezon geçirmesini diledi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Yerel Müzisyenlere Desteğini Dünya Barış Günü'nde De Sürdürüyor

İzmit Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında bugün Sabri Yalım Parkı’nda yerel müzisyenlerin sahne alacağı ’Barış Konseri’ düzenleyecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Bitki Atıklarını Da Ekonomiye Kazandıracak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in atıkların değerlendirilerek ekonomiye kazandırılması politikası doğrultusunda İzmir, Türkiye'ye örnek bir çevre projesine daha imza atıyor. Bornova ilçesi Pınarbaşı semtinde budama, park bahçe, çim, pazaryerleri ve hallerden çıkan bitkisel atıkların organik gübreye dönüştürüleceği katı organik gübre tesisi kurulacak.

Devamını Oku

Ulus Modern Kültür ve Sanat Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Ulus’un tarihini öne çıkararak sanatsal ve kültürel faaliyetlerin merkezine dönüştürmek için düzenlediği “Ulus Modern Kültür ve Sanat Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması” sonuçlandı. Başkent’te katılımcı yönetim anlayışını benimsediklerini belirterek yarışmayı kazanan proje sahiplerine ödüllerini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yarışmayı bu işi en iyi bilenlere emanet ettik ve yarışmalar dönemini başlattık” dedi.

Devamını Oku

Akdeniz Sinemaları İzmir'de Buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür kenti haline getirme hedefi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen “Uluslararası Akdeniz Sinemaları Buluşması” Kültür Zirvesi kapsamında hayata geçiriliyor. Akdeniz ülkelerinden yönetmen, yapımcı ve sinema kurumu temsilcilerinin katılacağı buluşma süresince üç mekanda film gösterileri yapılacak. Başkan Tunç Soyer, herkesi sinema buluşmasına katılmaya çağırdı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Dikmen Caddesi'nde Atıkla Mücadelesi Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent genelinde kent sağlığını tehdit eden ve kent estetiğini bozan metruk yapıları bertaraf etmeye yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mürsel Uluç Mahallesi Dikmen Deresi’nde gecekondu, çadır ve barakaları tek tek temizleyen Büyükşehir Belediyesi, bölgeden toplam bin 413 kamyon hafriyat çıkardı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'de Borç Yapılandırma Süresi Uzatıldı

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak için başvuru ve ilk taksit ödeme süresi Cumhurbaşkanlığı kararıyla bir ay daha uzatıldı. Yapılandırma imkanından yararlanmak isteyen mükellefler, “https://yapilandirma.ankara.bel.tr” adresinden online ya da Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı bankosundan 30 Eylül 2021 tarihine kadar yapılandırma başvurusunda bulunabilecek.

Devamını Oku

İzmir Gençlik Çalıştayı Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 1. İzmir Gençlik Çalıştayı'nın açılışına katıldı. 9-11 Eylül tarihleri arasında yapılacak Kültür Zirvesi öncesinde geleceğin dünyasını tarif etmek için gençlerin düşüncelerine başvurmak istediklerini söyleyen Soyer, “Bu buluşma aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı kararların gençlerin süzgecinden geçmesi açısından bir milat niteliğinde. Dahası bu çalıştay şehrimizin gençlik yol haritasını belirleyecek” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in 4. Çocuk Gündüz Bakımevi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, anne ve babaların yanında olmaya devam ediyor. Çocuk gündüz bakımevi sayını her geçen gün artıran Büyükşehir Belediyesi, 4’üncü Çocuk Gündüz Bakımevini Keçiören Kuşcağız’da açtı. Toplam 2 bin 580 metrekarelik alana sahip olan Kuşçağız Çocuk Gündüz Bakımevi, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren 37-66 aylık çocuklara hizmet vermeye başlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir’in Misyonu, Yüzölçümünden Büyüktür

Bu yıl 90’ıncı kez yapılacak İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamındaki etkinlikler basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. 3-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı’nın, teknoloji, ticaret, kültür, sanat, spor ve eğlenceyi konuklarına bir arada sunacağını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İEF geleneğinin İzmir’de doğmuş ve 90 yıldır yaşıyor olması asla bir tesadüf değil. İzmir’in misyonu, İzmir'in yüz ölçümünden büyüktür” dedi.

Devamını Oku

Kamu Hastanelerinde Bir İlk: Eşrefpaşa Hastanesi'nde Görüntülü Hekim Dönemi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, dijital yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Büyükşehir Belediyesi, “İBBEşrefpaşa” uygulamasıyla vatandaşlara randevu, tahlil sonuçlarına ulaşma, reçete ve ilaç görüntüleme gibi bilgileri tek tıkla ulaşabileceği kolaylığı sağlayacak. Kamu hastanelerinde bir ilk olan uygulamayla hastalar görüntülü randevu sistemiyle alanında uzman hekimlerle de buluşabilecek. Uygulama yarından (1 Eylül) itibaren kullanılmaya başlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden "Barışa Ses Ol" Konseri

İzmir Büyükşehir Belediyesi 1 Eylül’de “Barışa Ses Ol” konseri düzenliyor. Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda yapılacak konserde Ruhi Su Dostlar Korosu sahnede olacak. Ücretsiz konser 21.30’da başlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmirlileri İstiklal Sergisi'ne Davet Etti

İstiklal Sergisi'nin açılışı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıldönümünde Kültürpark Atlas Pavyonu’nda yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, daha önce İstanbul ve Ankara'da açılan ve 650 bin ziyaretçiye ulaşan sergiyi İzmir’e taşımanın gururunu yaşadıkları söyleyerek tüm İzmirlilere davette bulundu

Devamını Oku

Orman Bilim Kurulu İlk Toplantısını Yaptı

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının kararıyla oluşturulan “Orman Bilim Kurulu” Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’nin sekretaryasında ilk kez çevrim içi olarak 26 Ağustos 2021 tarihinde bir araya geldi. Orman ekolojisinden iklime çevre hukukundan şehir planlamaya kadar farklı alanlardan 13 uzman ve akademisyenden oluşan Bilim Kurulu, ormanların korunması ve yaşatılmasına yönelik çalışmalarında yerel yönetimlere danışmanlık yapacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Ankara’yı Atatürk’ün Emanet Ettiği Şekilde Yaşatacağız

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Gençlik Parkı’nda düzenlendiği ve binlerce Başkentlinin kırmızı-beyaz kıyafetler giyerek katıldığı etkinlikle kutladı. Sunay Akın ve ünlü sanatçı Bengü’nün sahne aldığı kutlamalara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ev sahipliği yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı kutlama etkinliğinde Başkentlilere seslenen Yavaş, “Atalarımızın bize emanet ettiği Ankara’yı, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği şekilde ilelebet yaşatacak çalışmalara söz veriyoruz” dedi. Sosyal medya hesapları ve Youtube kanalı üzerinden de canlı olarak yayınlanan kutlama programı izlenme rekoru kırdı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Bisikletliler İçin Farkındalık Kampanyası

Kentte bisiklet kullanımını artırma çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, “trafikte bisiklet bilincini” güçlendirmek için de farkındalık kampanyaları düzenliyor. Bu doğrultuda 30 ilçedeki dijital ekranlarda ve billboardlarda motorlu taşıt sürücülerine yönelik mesajlara yer verilirken, 15 ESHOT otobüsünün arka cephelerine de özel tasarımlar giydirildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Gürültü Eylem Planı İçin Anket

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi arasında 2019 yılında imzalanan “Ankara Gürültü Eylem Planı” çerçevesinde gürültü azaltım senaryolarının geliştirilmesi için bir anket çalışması düzenlendi. “ankara.bel.tr” adresi üzerinden tüm Başkentlilerin katılabileceği anket ile gürültü eylem planı raporu hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer CHP’nin Zafer Bayramı Programına Katıldı: Atalarımızın Çektiklerinin Yanında Bizimkiler Ne Ki!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıldönümünde CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda konuştu. Soyer, “30 Ağustos zaferini bizlere armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Onların yaşadıklarının yanında bizimkiler ne ki! Türkiye Cumhuriyeti'nin 30 Ağustos'u kutlu olsun” dedi.

Devamını Oku

18.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali: El Ele Müzik Senfoni Orkestrası Rüzgarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi döneminde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi bünyesinde klasik müzik sanatçılarına destek vermek için kurduğu El Ele Müzik Senfoni Orkestrası, 18. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin kapanış konserinde yüzlerce seyirciyle buluştu.

Devamını Oku

İzmir'de 30 Ağustos Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı İzmir’de coşkuyla kutlanıyor. Zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 99. yıldönümü kutlamaları Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen resmi törenle başladı. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı.

Devamını Oku

Ulus Atatürk Anıtı 94 Yıl Sonra Restore Edildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmaya devam ediyor. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı ile Anadolu Organize Sanayi Bölgesi iş birliği ile yıllardır yıpranan “Ulus Atatürk Anıtı” restore edildi. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, “Kurtuluşumuzun simgesi olan Ulus Atatürk Anıtı’nın konservasyon çalışmasına 19 Haziran 2021 tarihinde başladık. Hedefimiz 30 Ağustos tarihine yetiştirmekti. Bu anıtı halk yapmıştı. Yine restorasyon çalışmasını Ankara halkı yaptı. Çalışmaların maliyetini karşılayan ve iş birliği yaptığımız Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve yönetimine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Bizim Belediyecilik Anlayışımız Betonu Değil İnsanı Önceler

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 13 yıldır konutlarına kavuşmayı bekleyen Mamaklıların ev özlemini sona erdiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi “Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi ve 106 projeden oluşan 2021 Yılı Projeleri” temel atma, açılış ve tanıtım töreni gerçekleştirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldığı toplu açılış töreninde Başkentlilere seslenen Yavaş, “Göreve geldiğimizden bugüne kadar 3 milyar 200 milyon liralık yatırım yaptık. 1 milyar lira ise sosyal yardımlar bütçesi ayırarak vatandaşlarımızın yanında olduk, bu ekonomik koşullarda yanında olmaya da devam edeceğiz. Bir kentin belediyecilik anlayışını baştan aşağı değiştiriyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Muğla’da Yangından Etkilenen Üreticilere 350 Ton Kuzu Büyütme Yemi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratmanın bir adımı olarak başlattığı orman seferberliği dayanışmayla büyüyor. Büyükşehir Belediyesi, Muğla’da yangının etkilediği hayvancılıkla uğraşan üreticilere 350 ton kuzu büyütme yemi dağıttı. Başkan Tunç Soyer, bölgedeki bal üreticilerine destek olmak için de 15 bin kavanoz bal aldıklarını belirterek “Böylelikle bal üreticilerine toplamda 500 bin lira destek sağlamış oluyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de 5 Tesisin Daha Çatısına Güneş Enerji Santrali Kuruluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in “Yeşil İzmir” vizyonu kapsamında Mustafa Necati Kültür Merkezi, Havuz İzmir, Konak Tüneli Tesisleri, Çeşme ve Çaybaşı İtfaiye Merkezi’nin çatısına güneş enerjisi santrali kuruyor. 2021 yılı sonunda hizmete girecek bu tesisler sayesinde yılda 232 ton karbon salımının önüne geçilecek.

Devamını Oku

9 Eylül İzmir Yarı Maratonu’na Rekor Katılım

9. Uluslararası 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu 5 Eylül Pazar günü rekor katılımla koşulacak. Kayıtların kapanmasından günler önce hedeflenen 2 bin rakamına ulaşıldı.

Devamını Oku

EGO Gölbaşı Hareket Noktasını Yeni Yerine Taşıdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha hızlı ve konforlu ulaşım hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürüyor. 3. Bölge Otobüs İşletme Şube Müdürlüğünü Mamak Yakupabdal Mahallesi’ndeki 6 bin metrekarelik yeni yerleşkesine taşıyan EGO Genel Müdürlüğü şimdi de Gölbaşı Otobüs Hareket Noktasını yeni yerine taşıdı.

Devamını Oku

Beypazarı'nda Su Kesintilerine Son: 7 Bin 500 Metreküplük Yeni Su Deposu Hizmet Verecek

ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde eski su deposundaki kaçaklar nedeniyle yaşanan su kesintilerinin önüne geçebilmek için yeni bir su deposu yaptı. Bağlantıları yapılan 7 bin 500 metreküplük yeni su deposunun devreye alınmasıyla ilçe halkı rahat bir nefes alacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yılına Özel Kent Gezisi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin normalleşme süreciyle birlikte düzenlemeye başladığı kent gezileri devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bu yıl Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yılına özel kent gezisi düzenliyor. Başkent 153 üzerinden yapılan başvurulara yoğun ilgi gösteren Başkentliler, 13 Eylül’e kadar her gün Polatlı ve Haymana’ya düzenlenen ücretsiz kent gezilerine katılabilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi 3 Bin Kişilik Aşure Dağıttı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle yurttaşlara aşure dağıttı. Konak'taki dağıtıma İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu da katıldı.

Devamını Oku

İstiklal Sergisi İzmir’de

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Soyer’in İzmir’i bir kültür sanat şehrine dönüştürme vizyonu çerçevesinde, İş Bankası ve İş Sanat işbirliği ile Milli Mücadele’ye dair en kapsamlı sergi olan “İstiklal Sergisi”ni İzmir’e taşıdı. Türk milletinin verdiği mücadeleyi bine yakın belge, fotoğraf, film ve objeyle anlatan İstiklal Sergisi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda “Büyük Zaferin 100. Yılına Doğru İstiklal Sergisi” başlığı ile Kültürpark Atlas Pavyonu’nda açılacak. Bir yıl açık kalacak sergiyi İzmirliler ücretsiz ziyaret edebilecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer: 90 Yıldır Geleceği İzmir'de Birlikte Kuruyoruz

Bu yıl 90. kez düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı’nın hazırlıkları sürüyor. 3 Eylül'de kapılarını açacak fuar, “90 Yıldır Birlikte Kutluyoruz”, “Geleceği İzmir’de Birlikte Kuruyoruz” temalarıyla 12 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek. Bu önemli etkinliğe ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bizler, bu ülkenin insanları, Türkiye’nin neresinde olursak olalım 90 yıldır aslında hep buradayız, birlikte kutluyoruz. Geleceği İzmir'de birlikte kuruyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Depremde Zarar Gören Parkları Yeniliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratma vizyonu çerçevesinde, 30 Ekim depreminde Bayraklı’da zarar gören 23 parkı yeniliyor. Parklarda depreme karşı acil durum alanları ve donatıları da oluşturulacak. Kent mobilyaları afet durumlarında halkın barınma ve enerji ihtiyacını karşılayacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kırmızı-Beyaz Çağrı: 30 Ağustos'ta Zafer Coşkusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümünde; Türkiye’nin sevilen sanatçıları Sunay Akın ve Bengü ile unutulmayacak bir bayram kutlama programı hazırladı. “Kırmızı Beyaz Giy Gel. Zafere Ortak Ol” konseptiyle 30 Ağustos Pazartesi günü saat 19.00’da Gençlik Parkı’nda düzenlenecek konser programının dışında Onur Akın, Buray, Koray Avcı, Agora Senfoni Orkestrası ve Sabahat Akkiraz’ın vereceği konserlere de tüm Başkentlileri davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “30 Ağustos Zafer Bayramımızın sevincini gelin birlikte yaşayalım” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in 3. Çocuk Gündüz Bakımevi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’teki çocuk gündüz bakımevlerinin sayını her geçen gün artırıyor. 25 yıl boyunca hiç yapılmayan kreşler için anne ve babalara verdiği sözü tutan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ahmetler Çocuk Gündüz Bakımevi”nin açıldığını sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. Yavaş, “Geleceğimizin mimarı evlatlarımız için 3. çocuk gündüz bakımevimizi Kolej bölgesinde hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ahmetler Çocuk Gündüz Bakımevimiz 55 çocuğumuza eğitim yuvası olacak. Salı günü ise Kuşcağız Çocuk Gündüz Bakımevi açılışımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kahramankazan'da İkinci El Oto Pazarı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te ticari hareketliliği sağlamak amacıyla vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alıyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, kentin ihtiyacı doğrultusunda harekete geçerek Kahramankazan’da 100 bin metrekarelik alanda bin araç kapasiteli ikinci el oto pazarı yapımına başladı.

Devamını Oku

İzmit Kadın Festivali Başlıyor

İzmit Belediyesi, Sanatfest ve 41 Burda AVM ortaklığında üretici kadınların desteklenmesi amacı ile gerçekleşecek olan İzmit Kadın Festivali, 3 Eylül itibariyle başlıyor.

Devamını Oku

Başkent AŞTİ Grafiti Festivaline Hazırlanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan AŞTİ’ye daha modern ve konforlu bir görünüm kazandırmak amacıyla başlattığı yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ederken bir yandan da grafiti festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında birçok grafiti ve duvar sanatçısının buluşacağı festival, 28-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

İzmir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos coşkusunu sokaklara taşıyor. 18.00’de Kültürpark Atlas Pavyonu’nda “Büyük Zaferin 100. Yılına Doğru İstiklal Sergisi” açılıyor. Saat 21.00’i gösterdiğinde ise Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda Nebil Özgentürk’ün belgesel sunumuyla Anadolu Ateşi Dans Gösterisi ücretsiz olarak izlenebilecek. Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı noktalarında düzenleyeceği konser ve bando gösterileri ile İzmir’de zafer bayramı coşkuyla kutlanacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi 50 Yangın Söndürme Tankeri Daha Dağıtacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı orman seferberliği kapsamında yangınlara hızlı müdahale edilmesini sağlamak için 50 yangın söndürme tankeri daha alınıyor. Başkan Tunç Soyer, orman yangınlarında ilk müdahalenin çok önemli olduğunu söyleyerek, “Son yangınlar bu projenin ne kadar doğru olduğunu gösterdi” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Nisan ayında orman köylerine 60 yangın söndürme tankeri dağıtmıştı.

Devamını Oku

Marble İzmir'de Genç Tasarımcılar Ödüllendirildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, 26. Marble İzmir Fuarı kapsamında düzenlenen Değişik Doğal Taş Tasarım Yarışması'nın ödül törenine katıldı. Doğal taş için tasarımın önemine vurgu yapan Özuslu, “Doğa bu ülkeye her şeyi vermiş. O zaman aklımızla, bilincimizce, inancımızla, kararlılığımızla o taşı alacağız; inovatif, yenilikçi, tasarımcı, aklımızla dünya piyasalarına sunacağız” dedi. Marble İzmir En İyi İşbirliği Ödülü'nü Ambiyans, Moda ve Lotus aldı.

Devamını Oku

Başkent'te Ulaşımda Dönüşüm Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha hızlı ve konforlu ulaşım hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Ana hizmet binasına taşınmaya hazırlanan EGO Genel Müdürlüğü, 3. Bölge Otobüs İşletme Şube Müdürlüğünü de Mamak Yakupabdal Mahallesi’ndeki yeni yerleşkesine taşıdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile “Son teknoloji ile donatılmış yeni merkezimizde bakım onarım atölyelerinden yakın dolum istasyonlarına kadar birçok hizmeti bir arada sunuyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in POMEM Kursu Desteği Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Sınavına katılmak isteyen adaylar için ücretsiz parkur hazırlık kurslarının ikincisini düzenleyecek. POMEM kursları için başvuruları 27 Ağustos 2021 tarihinden itibaren ‘parkurkursu.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden alacak olan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, kurslara 1 Eylül 2021’de başlayacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Borç Yapılandırmasında Son Günler

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 7326 sayılı kanun kapsamında belediyeye borcu olan mükellefler için sağlanan yeniden yapılandırma imkanı 31 Ağustos 2021’de sona erecek. Cazip koşullarla yapılandırma imkanından yararlanmak isteyen mükellefler, “https://yapilandirma.ankara.bel.tr” adresinden online ya da Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı bankosuna gelerek borçlarını peşin ya da taksitli olarak yapılandırabilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Teke Tek Programında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk TV’de Fatih Altaylı ile Teke Tek programının konuğu oldu. 30 Ağustos nedeniyle açılışı yapılacak projelerden ANKAPARK’a kadar birçok önemli açıklamalarda bulunan, israfla mücadele ve yönetim anlayışını anlatan Yavaş, “Kızılay’a ineceğim başım dik gezeceğim. Dünyanın tüm serveti benim olsa ben ona değişmem bu huzurumu, bu sevgi halesini. Belediyecilik halkı mutlu etme sanatı. Ankaralının tertemiz parasına kendi param gibi sahip çıkıyorum, hiçbir şeye gömmüyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Yeni Bir Sosyal Proje: Nostalji Vapuru 65 Yaş Üzeri Yolcular İçin Seferde

İzmir Körfezi’nin 70 yıllık emektarı Bergama Vapuru, bu kez 65 yaş üstü İzmirliler için sefere çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, pandemi kısıtlamaları nedeniyle uzun süre sosyal yaşamdan uzak kalan bu yaş grubundakilere yönelik eğlenceli körfez turlarına başladı. Gezilere katılmak için rezervasyon yaptırarak sadece 1 TL’lik sembolik ücreti ödemek yeterli.

Devamını Oku

Soyer'den Gediz Nehri'nin Kaynağı Murat Dağı İçin "Milli Park" Çağrısı

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Nehri’nin kurtarılmasına yönelik girişimlerini sürdürüyor. Başkan Soyer, Temiz Gediz, Temiz Körfez” sloganıyla çıktığı havza turundaki incelemelerinin ardından açıkladığı Gediz’in kurtuluş reçetesini içeren 12 maddelik deklarasyon kapsamında bu kez Murat Dağı’nın Milli Park ilan edilmesi çağrısında bulundu. Bakanlığa yazı yazarak Murat Dağı’nda yapılmak istenen maden ocaklarının Gediz Havzası’na telafisi mümkün olmayan zararlar verdiğine dikkat çeken Soyer, “Bölgeye hayat veren Gediz Nehri’nin kaynağı Murat Dağı ve çevresinin Milli Park olarak korunması hayati önem taşıyor” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: "Gelecek İzmir'de Kuruluyor"

UCLG Kültür Zirvesi için geri sayım başladı. 9-11 Eylül tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez İzmir’de yapılacak zirve kültürün sürdürülebilirliğini sağlamak, iş birliğine dayalı öğrenmeyi geliştirmek, dünya çapında kentler ve yerel yönetimler arasında iyi uygulamaların paylaşımını teşvik etmek amacını taşıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kültürün geleceği inşa etmekteki önemini vurgulayarak, “Gelecek İzmir’de kuruluyor” dedi.

Devamını Oku

26. Marble İzmir Fuarı Heyecanı Başladı

Doğal taş sektörünün en önemli fuarları arasındaki Marble İzmir Fuarı heyecanı 6. Uluslararası Taş Kongresi ile başladı. Açılışa katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “Bizler doğayı salt tüketim malzemesi olarak gören anlayışı reddediyoruz ve bu yüzden dünyaya bakışımızda doğayla uyumlu bir yaşamı merkeze koyuyoruz. Taşın barındırdığı kadim manaya hürmeti bir borç bilerek bu kaynakları birer yakut, elmas, zümrüt gibi işleyecek zanaatkârlar olmayı görev kabul ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Doğamızı Korumak İçin Her Alanda Mücadele Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dikili Çukuralan Altın Madeni 3. Kapasite Artırımı Projesi’ne ilişkin ÇED olumlu kararının iptalinin Danıştay 6. Dairesi tarafından onanarak kesinleşmesinin sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Başkan Soyer, “Tarım alanlarımızı ve su kaynaklarımızı korumak için her alanda mücadele edeceğiz, elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Gıdamıza da suyumuza da sahip çıkacağız” dedi.

Devamını Oku

"Bir Fidan Bir Dünya" Kampanyası Büyüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, şehrin yeşil örtüsünün yangından sonra kendini yenileyebilmesini sağlamak için başlattığı “Bir Fidan, Bir Dünya” adlı dayanışma kampanyası büyüyor. Başkan Tunç Soyer, “Yanan alanlar kendini yenileme gücüne sahip. Bir ay önceki Foça yangınının ardından yangına uyum sağlamış menengiç ağaçları yeşermeye başladı bile. Biz yanan alanların kendi haline bırakılması, yeni ağaçlandırma çalışmalarının ise yangından sonra kendini yenileyebilen fidanlarla yapılması gerektiğini düşünüyoruz. ‘Bir Fidan Bir Dünya’ kampanyasıyla da bu tür fidanların çoğaltılmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

Devamını Oku

Kırgız Cumhuriyeti’nin 30. Bağımsızlık Yıl Dönümü Fotoğraf Sergisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Kırgız Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının 30. Yıl Dönümü” nedeniyle Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde fotoğraf sergisi düzenledi. Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği iş birliğiyle hazırlanan ve toplam 50 eserin yer aldığı fotoğraf sergisi, 28 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Açık Hava Konserlerinde Yıldızlar Geçidi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin normalleşme süreciyle birlikte başlattığı “Büyükşehir Parklarda” adlı yaz konserleri devam ediyor. 26-27-28 ve 29 Ağustos 2021 tarihlerinde çok sayıda sanatçı Başkentlilere müzik ziyafeti sunacak.

Devamını Oku

İzmit Sanat Akademisi 1 Ekim’de Başlıyor

‘Sanat Kenti İzmit’ sloganıyla çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesinin, yetenekli gençleri sanatla buluşturmak adına hayata geçirdiği Sanat Akademisi’nde eğitimler 1 Ekim’de başlıyor.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Başkanından Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yıldönümü Mesajı

Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yılmaz, “Samsun’da yanan özgürlük meşalesinin Anadolu’yu aydınlattığı yerdir Sakarya Meydan Savaşı… Sakarya Zaferi’ni 100. yılına yakışır şekilde kutlayacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir’de Ortak Akıl Buluşması

İzmir’de yerel yönetimler ve sivil toplum örgütü temsilcileri Kadınların Gücü Kültür Eğitim ve Yardımsevenler Derneği’nin (KADGÜÇ) düzenlediği buluşmada bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer adına etkinliğe katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av. Nilay Kökkılınç, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak katılımcı demokrasi anlayışı ile sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını söyledi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Muğla'daki Üreticilere Omuz Veriyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı orman seferberliği, dayanışma ağlarını örmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Muğla’da yangından etkilenen bal üreticilerine destek olmak için bölgede arıcılık yapan üretici örgütlerinden ve birliklerinden bal alacak. Hayvancılıkla uğraşan üreticilere ise 7 bin çuval kuzu büyütme yemi dağıtacak.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Körfez Cemevi’ne Konuk Oldu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Muharrem Orucu’nun ardından Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Körfez Cemevi ve Kültür Merkezi’nde yapılan kurban ve aşure etkinliğine katıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Temizlik Filosu Genişliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 10 yeni süpürme aracı daha alarak temizlik filosunu güçlendirdi. Temin edilen araçlarla birlikte Kent Estetiği Daire Başkanlığı’na ait araç sayısı 217'ye yükselirken, teknolojisi yüksek yeni araçlarla cadde, bulvar ve kaldırım temizliğinin daha profesyonel, hızlı ve güvenli yapılması amaçlanıyor.

Devamını Oku

Başkent'te Kadın Danışma Birimlerine Bir Yenisi Daha Eklendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadın dostu uygulamalarıyla diğer belediyelere örnek olmayı sürdürüyor. Başkent'tin merkez ve çevre ilçelerinde kadına karşı şiddetle mücadele çalışmalarına devam eden Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü, Kadın Danışma Birimlerinin 7'ncisini Şafaktepe Kadınlar Lokali'nde hizmete açtı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Çiftçinin Yanında: Kurak Tarım Arazileri Suya Kavuşturuluyor

Başkent ekonomisini canlandırmak için kırsal kalkınma desteklerine devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in kırsal mahallelerine sulama suyu sağlamak için yüzde 100 hibeyle tarımsal sulama borusu desteğinde bulunuyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Başkent’in 25 ilçesinde başlatılan uygulama için çiftçiler Başkent 153, Muhtar Ankara uygulaması veya dilekçe yazarak başvuruda bulunabiliyor.

Devamını Oku

FOMGET Kadın Futbol Takımı Transfer Sezonunu Açtı

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Kadın Futbol Takımı, kadrosuna 6 profesyonel futbolcuyu daha dahil etti. Yeni transferlerle 2021-2022 sezonunda şampiyonluk için hazırlanan FOMGET Kadın Futbol Takımı yeni futbolcularıyla sözleşme imzaladı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi İki Yılda 120 Ağacı Kurtardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin anıt niteliğindeki ağaçlarının yaşama tutunması ve gelecek nesillere aktarılması için özel bir çalışma yürütüyor. Büyükşehir Belediyesi uyguladığı bilimsel müdahale yöntemleriyle iki sene içerisinde aralarında asırlık çınarların da bulunduğu 120 ağacı yok olma tehlikesinden kurtardı.

Devamını Oku

Mavişehir'de Su Taşkınlarını Sona Erdirecek Proje Tamamlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mavişehir'de özellikle kış aylarında deniz seviyesinin yükselmesiyle oluşan taşkınlara son verecek Kıyı Rehabilitasyon Projesi’ni inceledi. Başkan Soyer, uzun süredir devam eden taşkın sorununun proje sayesinde sona ereceğini belirterek, “Her yıl burası su altında kalıyor ve insanlar büyük mağduriyetler yaşıyordu. Bu bitti. Ayrıca projenin bu alanı tekrar doğaya iade etmek gibi bir amacı da var. Yaşayan parklar hayalimizin ilk uygulaması olacak” dedi.

Devamını Oku

Sağduyu ve Dereboyu Caddesi’nde Altyapı Çalışmalarında Sona Gelindi

ASKİ Genel Müdürlüğü, Mamak ilçesinin 20 yıldır ihmal edilen altyapı sorununu çözmek için yoğun mesai harcıyor. Her yağmur yağdığında su taşkınlarının yaşandığı Sağduyu ve Dereboyu Caddesi’nde başlatılan altyapı çalışmalarında sona yaklaşılırken, bölgede asfalt serim çalışması da başlatıldı.

Devamını Oku

Keçiören Metrosu'nda Son Sürüm Sinyalizasyon Sistemi Devrede

EGO Genel Müdürlüğü Ankara Metro İşletmesi Başkent’te daha güvenli, konforlu ve hızlı hizmet verebilmek amacıyla sinyalizasyon sisteminde güncelleme yaptı. Son olarak Keçiören Metrosu’nda da devreye sokulan güncelleme ile birlikte “M1, M2, M3-OSB/Törekent-Koru Metro ve M4-Keçiören” hattında sürüş hızı; 70 kilometreden 80 kilometreye yükseltildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 15 Kadın Otobüs Şoförü Alacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “kadın dostu” hizmet anlayışı kapsamında Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadın istihdamı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl 10 kadın otobüs şoförü istihdam eden EGO Genel Müdürlüğünün bu yıl 15 kadın otobüs şoförü alımı yapacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kadınların yaşamın her alanında var olması gerektiğine inanıyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Kadın adaylar, 23 Ağustos-15 Eylül 2021 tarihleri arasında EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Daire Başkanlığına başvurabilecek.

Devamını Oku

Marina İzmir de Çocukların Hizmetinde

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sporda fırsat eşitliği yaratma vizyonu doğrultusunda Kadifekale’deki 45 çocuk, Marina İzmir’de yüzme kursuna başladı. Diğer yandan Temmuz ayı başından bugüne kadar yüzme eğitimi alan İzmirli çocuk sayısı beş bini geride bıraktı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Daha Temiz Bir İzmir İçin Başlattığımız Temizlik Dalgası Sürecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çevre bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi temizlik çalışanları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, Kadın Yelkenciler Spor Kulübü, Ali Rıza Mete Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Urla Yarımada Spor Kulübü, Ege Açık Deniz Yat Kulübü, Urla Yat Kulübü, İzmir Ticaret Borsası ile Taider'den gönüllerle Urla'nın kıyı şeridinde atık topladı. Soyer, daha temiz bir İzmir için başlattıkları temizlik dalgasının süreceğini söyledi.

Devamını Oku

Tunç Soyer "Duran Adam" Eylemine Destek Verdi: Bu İşin Peşini Bırakmayacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in Çernobili olarak bilinen Gaziemir Emrez Mahallesi’ndeki nükleer atıkların depolandığı alanda tehlikeye dikkat çekmek için yapılan "Duran Adam" eylemine katıldı. Başkan Soyer, “Buradan yüksek sesle haykırıyoruz. Zannetmeyin ki duran adam eylemi bitti; sesimizi kısacağız. Belediyelerle birlikte mücadeleye devam edeceğiz ve bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Kentsel Dönüşümde Yeni Adım

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin uzlaşmaya dayalı, adil ve yerinde kentsel dönüşüm ilkeleri çerçevesinde bir mahallede daha çalışmalar başlıyor. Çiğli'nin Güzeltepe Mahallesi'nde hayata geçirilecek Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesinin tanıtım toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yıllardır kentsel dönüşümü bekleyen mahalle sakinleri için ilk adımı attıklarını, bu nedenle heyecanlı olduğunu söyledi. Soyer, bu projede İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hiç bir kazanımı olmadığını belirterek, “Aksine Büyükşehir'e ait 30 dönüm araziyi de Güzeltepe'nin kentsel dönüşümü için tahsis ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

Başkentliler Güne Büyükşehir Parklarında Sabah Sporuyla Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te spor yapılmasını teşvik eden projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Sağlıklı ve zinde bir hayat için kent genelindeki 20 parkta düzenlenen ve haftada 6 gün gerçekleşen ücretsiz spor faaliyetlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ulaşım Atağı Sürüyor: Etimesgut'ta Yeni Bağlantı Yolu Trafiğe Açıldı

Başkent’te ulaşım ağını genişleten ve can güvenliğini önceleyen projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ulaşım atağını sürdürüyor. Yıllardır trafik sorunu yaşanan noktalarda çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi son olarak Etimesgut ilçesinin trafik yoğunluğunu çözecek bağlantı yolları için kolları sıvadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla Hikmet Özer Caddesi Halk Ekmek Kavşağı’ndan 15 Temmuz Şehitler Bulvarı ile Şehit Sait Ertürk Hastanesi Katlı Kavşağı’na yapılan bağlantı yollarının tamamlanarak trafiğe açıldığını belirterek, “İstasyon Caddesi alternatif bulvarımız da bittiğinde Etimesgut ve Sincanlı 1,5 milyon hemşehrimiz konforlu ulaşıma kavuşacak” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: Ankara Büyükşehir'den Sosyal Yardım Alan Öğrencilere Eğitim Ve Kırtasiye Desteği

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 Eylül’de açılacak okullar öncesi sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına eğitim desteğinde bulunacak. Bu kapsamda sosyal yardım alan 99 bin 282 ailenin toplam 163 bin 459 çocuğunun eğitim ve kırtasiye masrafları için Başkent Kartlarına 20 Ağustos’tan itibaren yükleme yapılacak. Sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Eğitim masrafı için kişi başı 150’şer liradan toplam 24 milyon 518 bin 850 TL yükleme yapıyoruz. Evlatlarımız yeter ki okusun, gelecek hayallerinden hiç vazgeçmesin. Ömrüm yettiğince her çocuğumun destekçisiyim” dedi.

Devamını Oku

Dünya Bankası'ndan Alınacak Kentsel Dönüşüm Kredisi İçin İşbirliği Kararı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'yi makamında ziyaret etti. İzmir depreminde hasar gören orta hasarlı binaların dönüşümü için Dünya Bankası'ndan alınması hedeflenen 340 milyon dolarlık kredinin hızlanması için ortak hareket etme kararı aldıklarını belirten Soyer, “Dünya Bankası ile üç-dört aydır süren bir müzakere süreci vardı. Bu süreci hızlandıracak adımları birlikte atma kararı aldık. İzmir’de kentsel dönüşüm için ortak irade göstererek Türkiye’ye örnek olacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Darıca Cemevi’nde İftar Sofrasına Katıldı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Muharrem ayı nedeniyle Darıca Cemevi’nin organize ettiği iftar sofrasına konuk oldu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Tokyo Olimpiyatları'na Katılan Sporcularla Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ ve EGO Spor’un Tokyo Olimpiyatları'nda mücadele ederek tarihi başarılara imza atan sporcularıyla bir araya geldi. Spora verdikleri desteğin her zaman devam edeceğini belirten Yavaş, eylül ayında hayata geçirilecek “Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor 300 Çocuk 300 Sporcu Projesi”nin de müjdesini verdi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda İlk Buluşma

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibi tanışmak ve çalışma programını oluşturmak üzere Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten’in başkanlığında İzmir Sanat’ta bir araya geldi. Çalışma takvimi belirlenen Şehir Tiyatroları sezona iki oyunla merhaba diyecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yılı’na Özel Kent Gezisi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin normalleşme süreciyle birlikte düzenlemeye başladığı kent gezileri Ankaralıları tarihi bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. Haziran ayından itibaren gerçekleştirilen ve Başkentlilerden büyük ilgi gören ücretsiz kent gezi programı bu sefer Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yılı’na özel yapılacak. Başkent 153’e başvuranları tarihi yolculuğa çıkaracak olan Büyükşehir Belediyesi, 22 Ağustos-13 Eylül 2021 tarihleri arasında Polatlı ve Haymana’ya gezi düzenleyecek.

Devamını Oku

İzmir'de Atıksular Tarımsal Sulamada Kullanılacak

İZSU Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesislerinden çıkan suyu tarımda değerlendirmek için harekete geçti. İklim değişikliği ve kuraklığın olumsuz etkilerini azaltmak için harekete geçen İZSU, ilk kez arıtılan A kalite suyu tarımda ve bahçe sulamada kullanılabilir hale getirecek. Geri kazanılmış sular, sulama kooperatifleri aracılığıyla çiftçilere verilecek. İZSU'nun bundan sonra yapacağı bütün atıksu arıtma tesislerinde ise geri kazanım ünitesi kurulacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Kadınlar İçin Elimizi Taşın Altına Sokmaya Devam Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan Girişimci İş Kadınları Federasyonu'nun (GİFED) lansmanına katıldı. Mayasında kadın düşüncesinin ve rolünün olmadığı bir toplumun eşit, adil ve özgür bir toplum olamayacağını söyleyen Tunç Soyer, “Biz de İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürmeye, kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel alanda yaşadığı tüm sorunların çözümünde elimizi taşın altına sokmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Ormanları Korumak İçin Yeşil Seferberlik

İzmir’in ciğerlerini yakan büyük orman yangınının üzerinden iki yıl geçti. Başkan Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratma vizyonu çerçevesinde yangının hemen ardından yaraları sarmak, kentin ormanlarını korumak ve geliştirmek için başlatılan Orman İzmir kampanyasının ardından Büyükşehir Belediyesi şimdi de yeni bir orman seferberliği başlattı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Davet Etti: “Üniversite Ankara'da Okunur” Çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın üniversite adayı gençlere “Üniversite Ankara’da Okunur” çağrısı üzerine harekete geçen Ankara Kent Konseyi, 2021-2022 üniversite tercih dönemi için öğrencileri Başkent’te okumaya davet etti. Ankara Kent Konseyi, “üniversiteankaradaokunur” etiketi ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ve AKK Gençlik Meclisi üyelerinin de yer aldığı bir tanıtım klibi hazırladı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bir Sözünü Daha Tuttu: 35 Meydan Ücretsiz İnternete Kavuştu

Pandemi sürecinde uzaktan eğitim alan öğrenciler için 918 kırsal mahallede hayata geçirilen ücretsiz internet hizmeti şimdi de Başkent'in 35 meydanına taşındı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. Başkent’in geleceğini internet ağlarıyla örmeye devam edeceğiz” sözleriyle duyurduğu ücretsiz wi-fi hizmetinin ilk etabı (FAZ1) tamamlandı. İkinci etap (FAZ2) çalışmaları kapsamında ise 30 park ve rekreasyon alanında ücretsiz wi-fi hizmeti verilecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmir Afet Platformu'nun İlk Toplantısına Katıldı: Ezberleri Bozacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentin afetlere karşı dirençli hale getirilmesi için kurulan İzmir Afet Platformu'nun ilk toplantısına katıldı. Başkan Soyer, mevcut afet politikasında köklü ve kapsayıcı değişikler yapmanın kaçınılmaz olduğunu söyleyerek “Güvenli, sağlıklı, doğayla uyumlu ve demokratik alanları güçlendirilmiş kentin peşindeyiz. Böyle bir kentte yaşamak istiyoruz. Ezberleri bozmamız gerekiyorsa bozacağız. Her şey değişecek” dedi.

Devamını Oku

ANKARAY'da 1,5 Milyon Euro’luk Tasarruf

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yayımladığı genelge kapsamında hizmet anlayışında tasarrufu önceleyen projelere ağırlık veriyor. EGO Genel Müdürlüğü ANKARAY İşletmesi de 24 yıldır atıl duran bir vagona kendi imkanlarıyla bakım yaparak 1,5 milyon Euro’luk tasarruf elde etti.

Devamını Oku

ASKİ'den Başkent'teki Okul Su Depoları İçin Temizlik Seferberliği

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü yaz aylarının başlamasıyla birlikte Ankara’daki okulların su depoları için temizlik seferberliği başlattı. Ocak-Temmuz 2021 tarihleri arasında da 286 okulun su deposunda temizlik yaptıklarını açıklayan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, vakum sonucunda su depolarında mikrobiyolojik kirlilik ve çamur yığılımı oluştuğuna dikkat çekti. Öztürk, tüm vatandaşlara su depolarının bakımlarını düzenli şekilde yaptırmaları çağrısında bulundu.

Devamını Oku

Soyer, Yangın Bölgesinden Dönen Belediye Personelini Ziyaret Etti: Bu Gurur Tarif Edilemez

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Antalya ve Muğla’daki yangın söndürme çalışmalarına katılan belediye çalışanlarıyla buluştu. Tüm personelle ayrı ayrı iftihar ettiğini söyleyen Başkan Tunç Soyer, “Siz yangın bölgesinden döndüğünüzden beri ben teşekkür telefonlarına yetişemiyorum. Gittiğiniz bölgelerdeki küçük ilçelerin belediye başkanları, muhtarları arayıp teşekkür ediyorlar bana. Bu gurur tarif edilemez” diye konuştu.

Devamını Oku

Ankara'nın Yeni Tabelaları İçin Söz Sizde: Başkent Mobil Üzerinden Oylama Başladı

Ankara’da katılımcı bir yönetim anlayışının temelini atan Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de Başkent’in yeni cadde ve sokak tabela tasarımları için anket düzenliyor. Yapılan yarışma sonucunda jüri tarafından seçilen 3 tasarım, Başkent Mobil uygulaması üzerinden “Söz Hakkı” modülü içinde yer alan anketle Başkentlilerin oylamasına sunuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Sokaktaki Ankara’ projemizin ilk yarışmasında sona yaklaşıyoruz. Projemizin tabela tasarımı bölümünde jüri kararıyla halk oylamasına kalan 3 tasarımı Başkent Mobil Söz Hakkı modülünden oylayabilir, yeni tabelalarımızın tasarımını belirleyebilirsiniz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den "Temiz Gediz, Temiz Körfez" İçin Kurumlara Yazılı Çağrı

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Nehri’nin kurtarılmasına yönelik girişimlerini sürdürüyor. “Temiz Gediz, Temiz Körfez” sloganıyla çıktığı havza turundaki incelemelerinin ardından Gediz’in kurtuluş reçetesini içeren 12 maddelik deklarasyon açıklayan Soyer, başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı, Uşak, Manisa ve Kütahya valilikleri ve havzadaki belediye başkanlıklarına bir yazı gönderdi. Başkan Soyer, “İlgili kurumların gerekli tüm işleri yapacağına ve yasal yaptırımları uygulayacağına inanıyorum. Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak da her türlü işbirliğine hazırız” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’ten 17 Ağustos Mesajı: Unutmadık, Unutturmayacağız

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, başta şehrimiz olmak üzere tüm ülkeyi yasa boğan 1999 Marmara Depremi’nin 22’nci yıldönümünde mesaj yayınlayarak, “Hepimizde tarifi mümkün olmayan acılara yol açan 17 Ağustos Marmara Depremi’ni hiçbir zaman unutmayacağız ve unutulmasına da müsaade etmeyeceğiz” dedi .

Devamını Oku

İzmir'in Ormanları İçin "Bir Fidan Bir Dünya" Kampanyası Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi şehrin yeşil örtüsünün yangından sonra kendini yenileyebilmesini sağlamak için hazırladığı eylem planı kapsamında bir dayanışma kampanyası başlattı. “Bir Fidan, Bir Dünya” projesiyle İzmirliler, fidan satın alarak kampanyaya destek olabilecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Usta - Çırak Arasında Köprü Olacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in hafta sonu mesaisinin ilk durağı Buca’daki 6. Sanayi Sitesi oldu. Gelenekselleşmiş usta-çırak ilişkisinin unutulmaması için kalifiye eleman kursları açacaklarının müjdesini veren Soyer, “Usta-çırak arasında köprü olmaya hazırız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Bornova Köylerinin Su Sorunu Çözüldü

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bornova’daki Karaçam Göleti’nde kurulan içme suyu arıtma tesisinin yapımını tamamladı. Böylelikle kuyu suları ile beslenen 5 mahalle, sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuştu.

Devamını Oku

Ufuk Arda, Kültürpark'ta Rüzgar Gibi Esiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli Ufuk Arda, bir yandan işi gereği Kültürpark’ta yeşil alanların bakımıyla ilgileniyor, bir yandan da atletizmin en ağır dallarından maratonda uluslararası dereceler elde ediyor.

Devamını Oku

Proje İhalesi 20 Ağustos’ta: İzmir Örnekköy’e De Tramvay Hattı Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent içi trafiğe nefes aldıracak önemli yatırımlardan birini daha hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Örnekköy-Yeni Girne arasında hizmet verecek 5 kilometrelik tramvay hattının proje ihalesi 20 Ağustos’ta yapılacak. Başkan Tunç Soyer projenin önemini hatırlatarak “‘İzmir’i demir ağlarla öreceğiz’ demiştik ve bu hedef doğrultusunda kente bir raylı sistem hattı daha kazandırmak üzere yola çıktık” dedi.

Devamını Oku

Başkent Tarımına UNDP'den Hibe Desteği

Ankara Kent Konseyi, Başkent’te kırsal kalkınmayı desteklemek ve kent ekonomisini canlandırmak amacıyla proje üreten sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapmayı sürdürüyor. Ankara Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) “GEF Küçük Destekler Programı” ile Başkent’te tarımı destekleyen projelere hibe verilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Yangınlara Sivil Müdahale İçin Orman Gönüllüleri Ekibi Kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin yeşil örtüsünü ‘yangınlara dirençli’ kılacak eylem planı doğrultusunda ilk adımı atıyor. Olası yangınlara en güçlü, bilinçli ve planlı müdahale edilmesi yolunda 200 kişilik Orman Gönüllüleri Ekibi kurulacak. Farklı uzmanlık alanlarında faaliyet gösteren kişilerden oluşacak ekip, eğitim programının ardından İzmir’in yangınlara sivil müdahale takımı olacak ve afet dışı dönemlerde de doğa koruma çalışmalarına destek verecek.

Devamını Oku

İzmitliler Can Yücel’i Andı

Usta şair Can Yücel, ölümünün 22’nci yıldönümünde ‘İzmit Unutmaz’ etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen program ile anıldı

Devamını Oku

Afetin Vurduğu Kastamonu'ya İzmir'den Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya da destek veriyor. Başkan Tunç Soyer’in dayanışma anlayışı kapsamında bölgedeki mağdur yurttaşlar için 4 kamyon ve 1 minibüs yardım malzemesi gönderildi. Başkan Soyer, sel felaketi nedeniyle yaşamını yitiren yurttaşların ailelerine başsağlığı diledi ve zor günler geçiren Kastamonululara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Haymana’da Toplandı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı 4. Birleşimi, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yıl dönümü nedeniyle Haymana’da toplandı. Başkent Ankara’nın Kurtuluş Savaşı’ndaki önemine vurgu yapan Yavaş, “Ankara yeniden şahlanışın ve hürriyet sevdasının dünyaya haykırışının merkezidir ve daha sonra Cumhuriyetimizin Başkenti olmasıyla taçlanmıştır. İşte bu yüzden meclis toplantımızı kurtuluşun topraklarında Haymana’da yapmanın bu milletin bir ferdi ve bir Ankaralı olarak büyük gururunu yaşıyorum” dedi. Yavaş daha sonra Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve meclis üyeleri ile birlikte ilçedeki tarihi mekanları gezerek bilgi aldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Sel Bölgeleri İçin Yardım Seferberliği

Büyükşehir Belediyesi Ankara İtfaiyesi, Kastamonu, Sinop ve Bartın illerinde aşırı yağış nedeniyle meydana gelen sel ve su baskınlarına müdahale etmek ve yaraları sarmak için çok sayıda araç ve personelini bölgeye gönderdi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı da bu illere toplam 10 bin adet 5 litrelik su yardımında bulunurken, 4 bin 500 koli temel gıda kolisi ile çocuk bezini de tırlarla ulaştırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “43 personel, 2 K-9 arama kurtarma köpeği ve 18 araçtan oluşan destek ekibimiz bugün Kastamonu’ya ulaştı. Her türlü desteğimizle yanınızda olmaya devam edeceğiz. Kalbimiz ve dualarımız sizinle” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Trafik Kazalarına Karşı Denetim

Artan ölümlü trafik kazaları nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi şehirler arası ve şehir içi taşımacılık yapan araçları denetledi. Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kurallara uymayanlara 427 lira idari para cezası uygularken İzmir-Menemen arasında çalışma ruhsatı olmadan sefer yapan bir minibüsü trafikten men etti.

Devamını Oku

İzmir İtfaiyesi Alkışlarla Uğurlandı Alkışlarla Karşılandı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dayanışma anlayışı kapsamında Antalya ve Muğla'da yangın söndürme çalışmalarına katılan İzmir İtfaiyesi Dairesi Başkanlığı ekipleri İzmir'e alkışlarla uğurlandı. İzmir’de de alkışlarla karşılanan ekipler göz yaşlarını tutamadı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Yangına Dirençli Yeşil Örtü İçin "Orman Seferberliği" Başlatıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi şehrin yeşil örtüsünü “yangına dirençli” kılma yolunda geniş çaplı bir eylem planı hazırladı. Başta İzmir Büyükşehir Belediyesi ağaçlandırma sahaları olmak üzere kentteki tüm uygun alanlarda orman restorasyonu yapılacak. İzmir, Akdeniz iklimine uygun, sulama istemeyen ve olası afet sonrası “kendiliğinden yeşeren” ağaç ve çalı türleriyle donatılacak. “Orman seferberliği ilan ediyoruz” diyen Başkan Tunç Soyer, 2019’da temeli atılan projenin, gelinen noktada bir yandan yeşil alanları büyütürken, diğer yandan İzmir’in orman ekosistemini koruduğunu ifade etti.

Devamını Oku

ASKİ Bağlıca Bulvarı-Çevre Yolu Bağlantısı İçin Altyapı Mesaisinde

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in trafik akışını rahatlatacak yol yapım projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bağlıca Bulvarı ile Ankara Çevre Yolu’nu bağlayacak bağlantı yolundaki çalışmalar kapsamında ASKİ ekipleri de atık su ve yağmur suyu altyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Bölgedeki altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte eş zamanlı gerçekleştirilen çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Devamını Oku

Portatif Havuzda Sertifika Sevinci

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sporda fırsat eşitliği ilkesi kapsamında, Büyükşehir Belediyesi’nin “arka mahallelerde” açtığı üç portatif havuzda minik yüzücülere sertifikaları verilmeye başladı.

Devamını Oku

Tunç Soyer İran'ın İstanbul Başkonsolosunu Ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İran'ın İstanbul Başkonsolosu Javad Maboudi Far ve beraberindeki heyeti ağırladı. Görüşmede, İran ve İzmir arasındaki kültürel, ticari bağların geliştirilmesine yönelik adımlar görüşüldü.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir'de 4 Milyon Turist Hedefliyoruz

İzmir'i dünyanın en iyi turizm destinasyonlarından biri haline getirmek için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kültürpark'taki Pakistan Pavyonu'nda oluşturulan İzmir Turizm Bilgilendirme Ofisi ve Sergi Alanı'nın açılışını yaptı. Kentin turizm potansiyelini artırmak için çalışmaları sürdüreceklerini ifade eden Başkan Tunç Soyer, “Yaklaşık 1,5 milyon civarında turist ağırladığımız İzmir'de, hedefimizi en yakın tarihte 4 milyon olarak güncelledik. Elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Tercih Döneminde De Gençlerin Yanında

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi gençleri, üniversite tercihlerinde de yalnız bırakmadı. Büyükşehir Belediyesi, üniversite adaylarını tercih sürecinde doğru biçimde yönlendirebilmek için danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Gençler ise hizmetten memnun.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Yeni İlçe Otogarı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilçe otobüslerini bir merkezde toplamak ve vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla “Yöresel Turizm İlçe Otogarı” yapımı için harekete geçti. Gazi Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (FSM) No: 5/1 adresinde mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait arsada inşa edilecek ilçe otogarı için 9 Eylül 2021 tarihinde ihaleye çıkılacak. Büyükşehir Belediyesi ilçe otogarının tamamlanmasıyla birlikte kent merkezindeki trafik yoğunluğunu da azaltmayı hedefliyor.

Devamını Oku

İzmir'de Metro İstasyonlarında Ücretsiz İnternet Dönemi Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımı teşvik etmek için vapur, otobüs ve tramvayların ardından metro istasyonlarında da ücretsiz ve kotasız internet hizmetini başlattı. Başkan Tunç Soyer, “29 Haziran’da İzmirli yurttaşlarımıza tramvaylarımızda internet erişimi olacağını müjdelemiştik. Bugünden itibaren internet 17 metro istasyonumuzda ücretsiz olarak kullanılabiliyor” dedi.

Devamını Oku

İzmir Kemalpaşa Metrosu İçin İlk Adım Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemalpaşa’yı da raylı ulaşım ağına dahil etmek için çalışmalara başladı. Otogar- Kemalpaşa metro hattı için bugün proje ihalesinin ilk aşaması yapıldı. İkisi İtalyan 7 firma proje ihalesine katıldı.

Devamını Oku

Uluslararası Rugbicilerin Madalyaları İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’ten

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, bu yıl 5.kez düzenlenen Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası’nın şampiyonlarının madalyalarını takdim etti. Hürriyet, “Spor toplumu sağlıklı kılıyor” dedi

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Can Yücel’i Şiirleriyle Anacak

İzmit Belediyesi, ‘İzmit Unutmaz’ etkinlikleri kapsamında ünlü şair Can Yücel’i ölümünün 22’nci yıldönümünde şiirleriyle anacak

Devamını Oku

Tunç Soyer, Halit Ziya Bulvarı'ndaki Çalışmaları Denetledi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kemeraltı bölgesindeki aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarını önlemek ve bölgenin altyapısını güçlendirmek amacıyla Halit Ziya Bulvarı’nda başlattığı çalışmalar sona yaklaştı. Başkan Soyer, hafta sonu aralıksız beton dökme işlemi yapan ekiplerin çalışmalarını inceledi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Park İhalelerinde De "Yeni Mezun" Şartı Getirdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in iş hayatında fırsat eşitliği ilkesi kapsamındaki kamu ihaleleriyle yapılan yatırımlarda genç mühendislere ve mimarlara istihdam sağlayan örnek uygulaması büyüyor. Çiğli Tramvayı’nın ardından 2021 yılında ihalesi yapılan park yapım işlerinde de yüklenici firmaya yeni mezun olmuş mimar, mühendis ve tekniker çalıştırma zorunluluğu getirildi.

Devamını Oku

Başkent Ankara Ahilik Kültürüne Sahip Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyi’nin (AKK) katkılarıyla, Ankara Ticaret Odası tarafından “Geçmişten Günümüze Başkent’te Ahilik Paneli” düzenlendi. Başkent’in kültürel mirasına sahip çıkmak ve uluslararası alanda tanıtılmasını sağlamak amacıyla ikincisi gerçekleştirilen panelde tüm paydaşlar görüş ve önerilerini dile getirdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Vatandaşlarla Buluştu: Sorunlarını Yerinde Dinledi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Solfasol Mahallesi'nde iki bölgede ve Yeşilöz Mahallesi’nde bir araya geldiği vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada “Kuzey Ankara Kent Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi 2'nci Etap” projesi kapsamında yapılan imar değişikliği hakkında bilgi veren Yavaş, “İnşallah bizim dönemimizde imarınızı bitireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Başkentte Engelli Vatandaşlar İçin 28 Parkta Şarj İstasyonu

Ankara Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için akülü araçların şarj edilmesini sağlayacak projeyi hayata geçirdi. 28 rekreasyon alanı ve prestij parkında uluslararası standartlarda 36 şarj cihaz istasyonu, akülü araç kullanan engelli vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'in Mobil Mutfağı Muğla'da

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mobil mutfak aracı talep üzerine günlerdir orman yangınlarıyla mücadele eden Muğla’ya gönderildi. Mobil mutfak yangın bölgesinde yurttaşlar için kahvaltı ve sıcak yemek üretecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Derdimiz de ekmeğimiz de bir. Mobil mutfak aracımız günlerdir yangınlarla boğuşan Muğlalılara hizmet verecek.” dedi.

Devamını Oku

Mamak Kentsel Dönüşüm İhalesi Yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 4, 5 ve 6'ıncı etaplarda yer alan 2 bin 376 konut ve ticari alanların yapım işi için ihaleye çıktı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Hisarcıklıoğlu'nu Ağırladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Ankara Kent Konseyi'ni (AKK) ziyaret etti. Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Halil İbrahim Yılmaz'ı tebrik eden Hisarcıklıoğlu, Ankara Kent Konseyinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek " Türkiye'de diğer şehirlerin kent konseylerine rol model oldular" dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Sağduyu Ve Dereboyu Caddesi'nin Alt Yapı Sorunu Çözülüyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, 20 yıldır kangrene dönüşen ve her yağışta su taşkınlarının yaşandığı Mamak Sağduyu Caddesi ile Dereboyu Caddesi’nin kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatı için harekete geçti. Dereboyu Caddesi’nde devam eden imalat çalışmalarının 2 ay içinde tamamlanması planlanırken, Sağduyu Caddesi’ndeki çalışmaların ise 30 Ağustos tarihine kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Devamını Oku

Van'daki Sel Felaketine İzmir'den Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Van’a destek verdi. 2 kamyon ve 1 minibüs ile yardım malzemesi İzmir’den yola çıktı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sel felaketi nedeniyle zor günler geçiren yurttaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi'nin Yardım Tırı Yola Çıktı

Günlerdir süren orman yangınlarında mağdur olan vatandaşların yaralarını sarmak için harekete geçen İzmit Belediyesinin yardım tırları dün gece yola çıktı

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesi'nden Gönüllü Motosikletlilere Yangın Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı; doğal afet, sel ve yangınlar konusunda vatandaşları bilinçlendirmeye devam ediyor. Motosiklet Derneği ve Ankara Motosikletli Arama Kurtarma Derneği (ANMAKUD) üyeleri, orman yangınlarına karşı gönüllü mücadele etmek için Ankara İtfaiyesi’nden yangın eğitimi aldı.

Devamını Oku

Genç Girişimciler İçin Teknolojik Girişim Merkezi Ön Başvuruları Başladı

Büyükşehir Belediyesi Başkent’te bilim ve teknolojinin gelişmesi ve vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için önemli projelere imza atıyor. Genç girişimcilerin önünü açarak bilişim sektörüne destek olmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in farklı noktalarında teknolojik girişim merkezleri açmaya hazırlanıyor. “https://forms.ankara.bel.tr/bld40mer” adresi üzerinden ön başvuruların alınmaya başladığı merkezlerde genç girişimciler; ofis alanları, teknik donanımlar ve pek çok imkandan ücretsiz yaralanabilecek. Ağustos ayı içinde ilk olarak Kuzey Yıldızı TechBridge Merkezi hizmete girecek.

Devamını Oku

Başkent'in Yeni Zabıta Memurları Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, liyakat esasına dayalı zabıta memuru alımına ilişkin sınav sonuçlarını açıkladı. Bin 250 aday arasından yapılan değerlendirme sonucu sınavı kazanan 224 kişinin isimleri Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinde yayımlandı. Sınavı kazanan zabıta memurlarının en geç 20 Ağustos 2021 tarihine kadar belgelerini tamamlayarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına teslim etmesi gerekiyor.

Devamını Oku

İZDENİZ'de Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İZDENİZ şirketi personelinin örgütlü olduğu Türkiye Denizciler Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Sözleşmeye göre karada çalışan personele yüzde 28,40, denizde çalışan personele ise yüzde 29 oranında zam yapıldı. Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı İrfan Mete, bu dönem en iyi toplu iş sözleşmesini İzmir'de imzaladıklarını belirterek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür etti.

Devamını Oku

Her Gol Bir Fidan

Sutopu Büyük Kadınlar Türkiye Kupası başladı. İzmir Büyükşehir Belediyespor, ev sahipliğini yaptığı Sutopu Büyük Kadınlar Türkiye Kupası’nda atılan her gol için bir fidan dikecek.

Devamını Oku

Ormanlık Bölgelerden Torbalarca Atık Toplandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli ve gönüllüler İzmir'in ormanlık bölgelerinde atık topladı. Poşetler dolusu cam şişe, plastik atık, çakmak ve mangal teli toplayan ekipler, yurttaşlara duyarlılık çağrısında bulundu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den 'Orman İzmir' Kampanyasına Dair İddialar Hakkında Açıklama

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’in iktidar partisi yöneticisince ortaya atılan Orman İzmir kampanyasıyla ilgili hakarete varan mesnetsiz iddialara dair cevabıdır:

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesi'nden ANFA Personeline Yangın Tatbikatı Eğitimi

Başkent’te yangınla mücadelesini aralıksız sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, ANFA Güvenlik ve ANFA Genel Müdürlüğü peyzaj personeline yangın tatbikatı eğitimi verdi. Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşen tatbikatta, toplam 93 kişiden oluşan ANFA Güvenlik ve ANFA Genel Müdürlüğü peyzaj personeli teorik ve uygulamalı eğitim aldı.

Devamını Oku

İzmir’in Olimpiyat Gururu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “İzmir’in Aslanları” ismini verdiği Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi şampiyonu İzmir Büyükşehir Belediyespor’dan dört isim, Tokyo Paralimpik Oyunları kadrosuna alındı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi YKS Tercihlerinde Öğrencilere Danışmanlık Desteği Veriyor

Üniversite adaylarının heyecanla beklediği YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte İzmit Belediyesi ve İstanbul Aydın üniversitesi işbirliğinde YKS tercih danışmanlığı hizmeti verilmeye başlandı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi YKS Sonrası Öğrencilere Tercih Desteği Sağlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamalarla Başkent’te okuyan öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Geleceklerini ilgilendiren sınav tercih dönemlerinde öğrencileri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi şimdi de Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrası öğrencilere 5-13 Ağustos ile 13-20 Ağustos tarihleri arasında 4 merkezde tercih desteğinde bulunacak.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinin Yardım Tırları Yarın Gece Yola Çıkıyor

İzmit Belediyesinin, Manavgat’ta yaşanan orman yangınında mağdur olan vatandaşlar için başlattığı yardım seferberliğine katılan İzmitlilerden Gıda Bankası’nda toplanan ihtiyaç malzemeleri yarın yola çıkıyor

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Başkent'te “İklim Değişikliği ve Çevre Meclisi” Kuracak

Ankara Kent Konseyi (AKK) küresel ısınmanın yıkıcı etkilerinin masaya yatırıldığı “İklim Krizi Kaynaklı Afetler ve Orman Yangınları” başlıklı bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve uzman akademisyenlerin katıldığı toplantıda, AKK bünyesinde “İklim Değişikliği ve Çevre Meclisi” kurulmasına karar verildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Bir Destek De Büyükbaş Hayvan Üreticilerine

Başkent ekonomisini canlandırmak için kırsal kalkınma desteklerine devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli büyükbaş hayvan üreticilerine ilk kez ücretsiz suni tohumlama desteğinde bulunuyor. İlk etapta 12 ilçede 31 Temmuz’dan itibaren başlatılan uygulama için üreticiler, Başkent 153’e başvuru yapabilir.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Yangın Bölgesine Destekler Sürüyor: Bu Zorlu Günleri Dayanışmayla Atlatacağız

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bodrum, Milas, Manavgat, Nazilli ve Denizli’deki yangınlar nedeniyle mağdur olan vatandaşlara bir yardım konvoyu daha gönderdi. Başkan Tunç Soyer “Bu zorlu günleri yine dayanışmayla atlatacağız, yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Gönüllüleri Önce Ağırladı, Sonra Afet Bölgesine Uğurladı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Afed Gönüllüleri Derneği ve eğitmenlerini önce makamında ağırladı, sonra afet bölgesine uğurladı .

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Dağıttığı Tanker Felaketi Önledi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin merkeze uzak köylerdeki yangınlara büyümeden, hızlı bir şekilde müdahale edilmesi için dağıttığı su tankerleri olası afetlerin önüne geçiyor. Urla’nın Birgi Mahallesi’nde sabah saatlerinde çıkan yangın İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın bölge halkının kullanımı için tahsis ettiği tankerle yapılan müdahale sayesinde kısa sürede söndürüldü.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yangın Bölgelerine Personel, Araç Ve Gıda Yardım Takviyesini Sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yangın söndürme çalışmalarına 20 araç ve 45 personelle destek oluyor. Son olarak 4 araç ve 8 personel Marmaris'e doğru yola çıkarken, AFAD'tan gelen talep doğrultusunda Mersin'de görev yapan 5 araç ve 12 personel önce Isparta Yazılı Kanyon'a daha sonra da Muğla Köyceğiz’e sevk edildi. Ankara İtfaiyesi'nin yanı sıra Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı da 14 bin 400 koliden oluşan gıda ve ihtiyaç malzemesini yangın alanlarına tırlarla gönderdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “Türkiye’ye Nefes Ol” kampanyasına bugüne kadar yapılan fidan bağışı tutarı 2 milyon TL’yi geçti.

Devamını Oku

Tunç Soyer’den Yangın Mağdurlarına Ziyaret: Sizi Kendi Kaderinizle Baş Başa Bırakmayacağız

Büyük bir dayanışma örneği sergileyerek yangın bölgesine yoğun destek gönderen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki orman yangınlarından etkilenen mahalleleri ziyaret etti. Yangınların sona ermesinin ardından her ihtiyaca cevap vermeye hazır olduklarını söyleyen Başkan Tunç Soyer, “Sizi kendi kaderinizle baş başa bırakmayacağız. Bütün mesele envanteri çıkartmak, hasarın tespit edilmesi. Biz hazırız, bunun için buradayız. Kalbimiz sizin çektiğiniz sıkıntıyı çekti. Gücümüz neyse de sonuna kadar destek olacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Olası Yangınlara Karşı Yeni Önlem

İzmir Büyükşehir Belediyesi yurt genelinde peş peşe çıkan orman yangınlarının önüne geçebilmek için bir önlem daha aldı. Bu kapsamda Balçova Teleferik Tesisleri bir hafta süreyle kapatıldı.

Devamını Oku

Bal Merası'nda İlk Üretim

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından Tahtalı Baraj Havzası'na yerleştirilen 60 arı kovanında ilk bal sağımı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki doğal ortamda aromatik bitkilerle beslenen arıların balının verimini arttırmak için çalışmalarını sürdürecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Ankara Kent Konseyi 2. Dönem Yürütme Toplantısına Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, genel kurul sonrası düzenlenen ‘2. Dönem Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu’ toplantısına katıldı. Konuşmasına Türkiye’nin birçok noktasında devam eden orman yangınlarında hayatını kaybeden vatandaşlar için başsağlığı dileklerini ileterek başlayan Yavaş, “Orman yangınına maruz kalan bölgelere insani ve vatani bir görev görerek yardım elimizi uzattık. Afet ya da olumsuz vakalar yaşanmadan tedbir almak daha doğru olsa da gerçekleştikten sonra yaraları sarmak için de birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya özen gösterdik” dedi. Ankara Kent Konseyinin bugüne kadar yaptığı çalışmalardan övgüyle bahseden Yavaş, konseyin kısa süre içinde ortak akıl platformuna dönüştüğüne de vurgu yaptı.

Devamını Oku

İzmir'de Kuraklığa Karşı Bir Hamle Daha

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratma vizyonu çerçevesinde yeniden düzenlenen imar yönetmeliği ile iklim krizi ve kuraklığa karşı yeni önlemler alındı. İzmir’de bin metrekarenin üzerindeki büyük parsellerde yağmur suyu hasadı ile 60 bin metrekarenin üzerindeki yapılarda yeşil çatı uygulaması zorunlu kılındı. 2019 yılında hazırlanan yeni yönetmelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanarak Haziran ayında yürürlüğe girdi.

Devamını Oku

İzmir'de Açık Havada Sinema Keyfi Devam Ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi yaz dönemi sinema gösterimleri Ağustos ayında da üç ayrı merkezde devam ediyor. Büyük ilgi gören “Yeniden Sinematek” etkinliği kapsamında dünya sinemasının en başarılı yapımları İzmirlilerle ücretsiz olarak buluşuyor.

Devamını Oku

Başkent'te Vektörle Etkin Mücadele Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını önceleyen projelerine hız kesmeden devam ediyor. Pandemi dönemi dezenfeksiyon ve temizlik çalışmalarını titizlikle yürüten Büyükşehir Belediyesi yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte halk ve çevre sağlığı için vektörle mücadelesinden de taviz vermiyor. ANFA Genel Müdürlüğü ekipleri vektörle mücadele kapsamında Başkent’in dört bir yanındaki yeşil alanları ilaçlarken, Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı BELPLAS ekipleri de birçok noktada ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Esnafına Hijyen Desteğini Sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, pandemi sürecinin başından itibaren ulaşım esnafına hijyen desteğini aralıksız sürdürüyor. Dolmuş duraklarında maske dağıtımına devam eden Ankara Zabıtası, sürücüleri de hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.

Devamını Oku

İzmir'de Kentsel Dönüşüm Tam Gaz Sürüyor

Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin üçüncü ve dördüncü etabında inşa edilecek yaklaşık bin konut için alanda hak sahiplerine ait mevcut yapıların tahliye ve yıkım işlemleri tamamlandı. Başkan Tunç Soyer, “İzmir’i güvenli hale getirmek ve yurttaşlarımızın yeşil alanları ve sosyal donatı alanlarıyla daha sağlıklı bir çevrede olmasını sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Manavgat İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Nerede bir feryat duysa yardım elini uzatan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Manavgat’ta yaşanan orman yangınında mağdur olan vatandaşlar için yardım seferberliği başlattı.

Devamını Oku

İzmir İtfaiyesi Ormanlar İçin Teyakkuz Halinde

İzmir Büyükşehir Belediyesi iklim krizinin yanı sıra insanların dikkatsizliğinden de kaynaklanan orman yangınlarına karşı, 30 ilçedeki 55 istasyonda 7 gün 24 saat görev başında. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, 282 araç ve toplamda bin 95 yangın söndürme personeliyle olası yangınlar için aralıksız çalışıyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Yeniden İZKUŞ Başkanı Seçildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği’nin 2021 yılı olağan meclis toplantısında yeniden başkan seçildi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Ve Akademisyenler Bir Araya Geldi: Üniversite Ankara'da Okunur

Ankara Kent Konseyi'nde temsil edilen Ankara’daki 21 üniversite ve 6 teknokentte görev yapan akademisyen ve yöneticiler, yaklaşan 2021-2022 eğitim öğretim yılını değerlendirdi. Çevrimiçi gerçekleşen toplantıda devam eden pandemi sürecinde üniversite tercih dönemi, üniversiteler arası ve üniversite-yerel yönetimler-kent iş birliğinin önemine dikkat çekildi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Yanan Ormanlar İçin “Türkiye’ye Nefes Ol” Çağrısı

Türkiye’nin dört bir yanında çıkan yangınların ardından yaraları sarmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla “Türkiye’ye Nefes Ol” kampanyasını başlattıklarını duyurdu. Kampanyaya ilişkin bilgi veren Yavaş, “Ormanlarımız yeşersin, canlarımıza can olsun diye yangın bölgelerine fidan desteğinde bulunacağız. Sizin desteklerinizi ise yangın bölgelerindeki belediyelerle buluşturacağız. Gelin, vereceğiniz her destek yarınlara umut, dayanışmaya nefes olsun” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Tercihinde Gençleri Yalnız Bırakmıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında üniversite tercihi yapmaya hazırlanan gençlere danışmanlık hizmeti sunacak. 5-13 Ağustos tarihleri arasındaki Üniversite Tercih Günleri’nde sekiz farklı yerde, 66 rehber öğretmen ve 110 akran danışmanı öğrencilere destek verecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer Yeniden Ege Belediyeler Birliği Başkanı Seçildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Belediyeler Birliği Başkanlığı'na oy birliği ile yeniden seçildi. Başkan Soyer, “Gediz Nehri’nin kirliliği çok boyutlu sorunlar yumağı doğurduğu için elimizi taşın altına koymaya karar verdik ve geri adım atmayacağız. Bu, birliğimizin tüm paydaşları için de kolektif güvenliğimiz açısından hayati bir noktadır” dedi.

Devamını Oku

Lozan Antlaşması APİKAM'da İki Etkinlikle Anıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tapu senedi olarak kabul edilen Lozan Antlaşması'nı 98'inci yıl etkinlikleri kapsamında bir sergi ve bir söyleşiyle andı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Üniversite Adayı Gençlere Çağrı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş üniversite adayı gençlere çağrıda bulundu.

Devamını Oku

Tunç Soyer UNESCO İçin Lobi Desteği İstedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Skal İzmir Kulübü’nün yeni başkanı Güner Güney ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Başkan Soyer, turizmcilerden İzmir'in UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilen bölgeleri için lobi faaliyeti yürütmeleri konusunda destek istedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Aronia Meyvesi İçin Teknik Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma planı kapsamında yerli üreticiye destek vermeyi sürdürüyor. Süper meyve olarak da adlandırılan ve gıdadan kozmetiğe kadar pek çok alanda kullanılan ‘Aronia Meyvesi’ için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, meyveyi üretmek isteyen ancak yeterli bilgisi olmayan Başkentli çiftçilere teknik destek sağlıyor.

Devamını Oku

KISAMER'den Sokak Hayvanları İçin 7/24 Mesai

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Başkent’te her can değerlidir” anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Sahiplendirme Merkezi’nde (KISAMER) ücretsiz kuduz aşısından kısırlaştırmaya, sahiplendirmeden tedaviye kadar birçok konuda 7/24 hizmet veriyor.

Devamını Oku

Üçyol-Buca Metrosu İçin Avrupa'dan 125 Milyon Avro Kredi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla inşa edeceği Buca Metrosu için ilk kredi sözleşmesi Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzalandı. Başkan Soyer, 1 milyar 70 milyon avroluk bütçesiyle İzmir tarihinin en büyük yatırımı olacak Üçyol-Buca Metrosu için 1,5 yılı aşkın süredir azim ve kararlılıkla çalışılarak 125 milyon avroluk proje finansmanına imza atmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Devamını Oku

İzmir'in Gururu Gençlere Tunç Soyer'den Tam Destek

Ege Bölgesi’nin ilk robotik yarışma takımı olarak kurulan, Türkiye şampiyonluğu ve uluslararası ödülleri bulunan “4th Dimension” takımı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. İstanbul’da yapılan “First Robotics Competition” (FRC) etkinliğinin İzmir’e getirilmesi önerisinde bulunan ekibe Başkan Soyer’den tam destek geldi.

Devamını Oku

Ankara Mamak'ta Kentsel Dönüşüm İhalesi 6 Ağustos'ta Yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 4, 5 ve 6'ıncı etaplarda yer alan 2 bin 376 konut ve ticari alanların yapım işi için 6 Ağustos'ta ihaleye çıkıyor.

Devamını Oku

Köyde-İz Projesi Vişneli Köyü'ndeydi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in gönüllü gençlerin hem köy hayatını tanıması hem de köydeki çocukların eğitim ve sosyal hayatına katkı koyması için başlattığı Köyde-İz projesi Ödemiş’in Gereli Köyü’nün ardından Kemalpaşa’nın Vişneli Köyü’ne ulaştı.

Devamını Oku

İzmir'in Yeni Tramvay Hattı İçin Araç Alımı İhalesi Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yapımı süren 11 kilometrelik Çiğli Tramvayı’nın yanı sıra Konak ve Karşıyaka hatlarında da kullanmak üzere elektrikli tramvay aracı için alım ihalesi düzenledi. 26 araçlık ihalede yüzde 51 oranında yerlilik şartı arandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den 'JES' Tepkisi: Bizi Ezip Geçemezler

Seferihisar’a bağlı Yeni Orhanlı’da kurulması planlanan JES, GES, RES enerji entegre ve jeotermal sondaj kuyuları projesinin ÇED süreci kapsamındaki halkın katılımı toplantısı protesto edildi. Bölge halkına destek veren Başkan Tunç Soyer, projenin yer seçiminin yanlış olduğunu söyleyerek “Bizi ezip geçemezler, geçirtmeyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Köy Tiyatroları Eğitimleri Başladı: Sahne Sırası Sizde

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür sanat şehri haline getirme vizyonu kapsamında çalışmalar sürüyor. Büyükşehir Belediyesi ilk kez amatör yeteneklere Köy Tiyatroları’nda ücretsiz eğitim verecek. Son başvuru tarihi 26 Ağustos.

Devamını Oku

Tunç Soyer Almanya Büyükelçisi'ni Ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Almanya Büyükelçisi Jürgen Schulz ile makamında bir araya geldi. Ekonomik alandaki işbirliği olanaklarının değerlendirildiği görüşmede yenilenebilir enerji, atık yönetimi ve kentsel dönüşüm konuları masaya yatırıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Borç Yapılandırması İmkanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların belediyeye olan borçlarını peşin ya da taksitli olarak yapılandırmaya başladı. Yapılandırma imkanından yararlanmak isteyen mükellefler, “https://yapilandirma.ankara.bel.tr” adresinden online ya da Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı bankosundan 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılandırma başvurusunda bulunabilecek.

Devamını Oku

Su Baskınlarını Önleyecek Çalışmada Yeni Aşama: Buca'da Geçici Trafik Düzenlemesi

İZSU Genel Müdürlüğü'nün Buca’da sürdürdüğü su baskınlarını önlemeye yönelik çalışma nedeniyle ilçenin bazı bölgelerinde geçici trafik düzenlemesine gidiliyor. Kaynak Caddesi ve caddeyi Koşu Yolu Caddesi’ne bağlayan 272 sokak, 28 Temmuz Çarşamba gününden itibaren 1 ay süreyle trafiğe kapatılacak.

Devamını Oku

9 Eylül Yarı Maratonu İçin Geri Sayım Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir spor kentine çevirme hedefi doğrultusunda çalışmalar sürüyor. Uluslararası 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu, bu yıl 5 Eylül Pazar günü koşulacak. 29 Ağustos’a kadar devam edecek kayıtlar iki bin kişi ile sınırlandırıldı.

Devamını Oku

İzmit’te Kurban Bağışları İhtiyaç Sahibi Yüzlerce Aileye Ulaştı

Kurban Bayramı vesilesiyle hayırsever vatandaşlar tarafından İzmit Belediyesi Gıda Bankası’na bağışlanan kurban etleri, ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye ulaştırıldı.

Devamını Oku

Buca'nın Mahalleleri Sele Teslim Olmayacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSU Genel Müdürlüğü'nün Buca’da devam eden yağmur suyu ayrıştırma projesini inceledi. Projenin 15 kilometrelik yağmur suyu hattı yapımını içeren birinci etabıyla birlikte aşırı yağışlarda taşan Kozağaç Deresi’nin de yatağının genişletildiğini belirten Başkan Tunç Soyer, “İzmir’in dört bir yanında çağdaş bir altyapı oluşturmak için seferberlik halinde çalışıyoruz. Bu dönem kent tarihinin en fazla yağmur suyu kanalı imalatı yapılan dönemi olarak tarihe geçecek” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Taşınmazları Satışa Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesine ait gayrimenkullerin ihale ile satışı devam ediyor. Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı, Çankaya ilçesi Karakusunlar Mahallesi ve Gölbaşı ilçesi Kızılcaşar ile İncek Mahallelerinde bulunan toplam 20 taşınmazı, 29 Temmuz’da gerçekleştirilecek ihaleyle satışa sunacak.

Devamını Oku

Başkentliler Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı'na Akın Etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı gerçekleştirilen Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı, Kurban Bayramı tatili ve bağlayan hafta sonunda Başkentlilerin uğrak noktası oldu. Ankara'da sıcak havaların da etkisiyle açık havada ferahlamak isteyen Başkentliler aileleriyle birlikte Çubuk-1 Barajı'na akın ederek, tatilin keyfini çıkardı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Canlı Yayında Verdiği Sözü Tuttu: Kadifekale'ye Sürpriz Ziyaret

İzmirTube’de 19 Mayıs’ta yayınlanan “Başkan’a Sor” programına katılarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i Kadifekale’ye davet eden Narin Bartık isimli gencin çağrısı karşılık buldu. Başkan Tunç Soyer programda Narin’e verdiği sözü yerine getirdi ve hem Bartık ailesini hem de Kadifekale’yi ziyaret etti.

Devamını Oku

Başkentliler Sevcan Orhan İle Türkülere Doydu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte Başkentlileri “Büyükşehir Parklarda” adlı konser programları ile buluşturmaya devam ediyor. Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçısı Sevcan Orhan’ın 30 Ağustos Zafer Parkı’nda sahne aldığı açık hava konserine, 7’den 70’e Başkentliler büyük ilgi gösterdi.

Devamını Oku

İzmir'de Daha Verimli Arıtma İçin Bakım Ve Temizlik Çalışmaları Sürüyor

İZSU Genel Müdürlüğü, kent genelinde hizmet veren atıksu arıtma tesislerinin verimini artırmak için kapsamlı bakım ve temizlik çalışması başlattı.

Devamını Oku

İzmir'de Kolektif Hayal Gücü Ve Müzik Buluşmaları Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür sanat kenti haline getirme vizyonu çerçevesinde Kolektif Hayal Gücü ve Müzik Buluşmaları başladı. Ücretsiz etkinlikler her pazartesi ve perşembe Tarihi Havagazı Gençlik Yerleşkesi’nde, her salı ve çarşamba Bergama Kültür ve Sanat Vakfı’nda 18.00-20.00 saatleri arasında yapılıyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Çocuklarımızı Yüzme Sporuyla Da, Havuzla Da, Denizle De Buluşturacağız

Sporda fırsat eşitliği vizyonuyla çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “arka mahallelerde” hizmete alınan üç portatif havuzdan biri olan Bornova Meriç Mahallesi'nde çocuklarla yüzdü. Başkan Tunç Soyer, “Havuzu bilmeyen, İzmir'de yaşayıp da denizi görmemiş çok çocuğumuz var. Onları yüzme sporuyla da, havuzla da, denizle de buluşturacağız” dedi.

Devamını Oku

Feza Gürsey Bilim Merkezi'nde Eğitimler Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Feza Gürsey Bilim Merkezi, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte eğitimler de yoğun ilgi görmeye başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren “Feza Gürsey Bilim Merkezi” Başkentli çocukların boş vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmesi için etkinliklerine kaldığı yerden devam ediyor

Devamını Oku

Ankara Halk Ekmek Hizmet Ağını Genişletiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Halk Ekmek Fabrikası, hizmet ağını genişletmek ve başta ekmek çeşitleri olmak üzere pastane ürünlerini Başkent’te daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla ekmek satış büfelerinin sayısını her geçen gün artırıyor. Halk Ekmek Fabrikası, 26 Temmuz-6 Ağustos 2021 tarihleri arasında Akyurt, Elmadağ, Kahramankazan, Mamak, Keçiören ve Yenimahalle’de 7’si ilk kez açılacak toplam 14 Halk Ekmek satış büfesi için başvuruları almaya başlayacak. Yeni Halk Ekmek satış büfelerinin eklenmesiyle birlikte Ankara’da hizmet verecek satış büfelerinin sayısı 419’a yükselmiş olacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden E-Pati Uygulaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi, hayvan dostu bir projeyi daha hayata geçiriyor. Büyükşehir Belediyesi web sitesinde yer alan “E-Pati” uygulamasıyla “Başkent 153” hattını arayarak yaralı sokak hayvanlarını ihbar eden vatandaşlar, yaralı hayvanların durumundan online olarak bilgi sahibi olabilecek. Hayvanseverler,

Devamını Oku

Kırmızı Mercimekte Hasat Zamanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, başkentli çiftçilere bu yıl ilk dağıtılan kırmızı mercimek tohumunun hasadına başlandı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Kurban Bayramı’nda Sağlık Çalışanlarını Unutmadı

Kurban Bayramı’nın ilk gününde sağlık çalışanlarını unutmayan İzmit Belediyesi, kentteki hastaneleri ziyaret ederek sağlık çalışanlarının bayramını kutladı

Devamını Oku

Başkan Soyer'den Kültür Zirvesi İçin Diplomasi Trafiği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9-11 Eylül'de dördüncüsü düzenlenecek Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Kültür Zirvesi için yoğun diplomasi trafiğini sürdürüyor. Başkan Soyer, makamında ağırladığı Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton ve beraberindeki heyeti Kültür Zirvesi’ne davet etti.

Devamını Oku

Ankara Kalesi'nde İyileştirme Çalışmalarına Devam

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi “İçkale 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi” kapsamında 73 yapının restorasyon çalışması için ihale gerçekleştirdi. Ankara Kalesi’ni tarihi dokuya zarar vermeden turizme kazandırmayı hedefleyen Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, kaleye yeni bir kimlik kazandırmak için yoğun mesai harcıyor. 2. Etap çalışmalarına kısa bir süre içinde başlanacak projenin 1. Etap çalışmalarının ise yüzde 90’ı tamamlandı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Açık Havada Sinema Günlerini Başlatıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Başkent’in farklı ilçelerinde vatandaşları "Açık Hava Sineması" ile buluşturacak.

Devamını Oku

Başkent Derya Uluğ İle Coştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinin başlaması ile Başkentlileri “Büyükşehir Parklarda” adlı konser programları ile buluşturmaya devam ediyor. Altınpark’ ta gerçekleşen ve ünlü sanatçı Derya Uluğ’ un verdiği açık hava konserine Başkentliler yoğun ilgi gösterdi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Çarşı Esnafıyla Bayramlaştı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Kurban Bayramı öncesinde Çarşı esnafıyla bayramlaştı.

Devamını Oku

ASKİ Bayram Öncesi Su Tasarrufu Ve Kurban Atıkları Konusunda Uyardı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ), Kurban Bayramı nedeniyle dere yatakları ile atık su ve yağmur suyu hatlarına kurban atıklarının atılmaması ve suyun israf edilmeden kullanılması konusunda vatandaşları uyardı.

Devamını Oku

ANFA'dan Çiçek Üreticilerine Bir Destek Daha: Kışlık Çiçek İçin Sözleşmeli Üreticilik

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentli çiçek üreticilerine verdiği sözü tutmaya devam ediyor. Pandemi döneminde zor zamanlar geçiren yerli üreticiye destek veren Büyükşehir Belediyesi şimdi de çiçek üreticilerine yeni bir destek projesini başlattı. Daha önce yazlık çiçek için sözleşmeli üreticilik modeline geçen ANFA Genel Müdürlüğü, kışlık çiçek ihtiyacı için de üreticilerle sözleşme imzaladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'nda 7/24 Hizmet Verecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Ankara Zabıtası gıda denetimlerini artırırken, her türlü şikayet ve talepler için Başkent 153 hizmet vermeye devam edecek. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı kurban kesim alanlarında dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmaları gerçekleştirecek. AŞTİ’de güvenlik önlemleri artırılırken, Ankara İtfaiyesi, ASKİ, Fen İşleri, Kent Estetiği ile Mezarlıklar Daire Başkanlığı ekipleri 7/24 mesai yapacak. Kurban satış alanları ve kesim yerlerine rahat ulaşım sağlanması için EGO servis hizmeti düzenleyecek. 4 günlük bayram boyunca EGO’ya ait toplu taşıma araçları ücretsiz olacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Gediz’in Verdiği Hayat Bize Ekmek Oluyor

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Nehri'ndeki kirliliğe dikkat çekmek ve Ege’nin can damarını zehirleyen kaynakları tespit etmek için başlattığı turun dördüncü gününde Menemen’deydi. Başkan Soyer, “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından küçükbaş hayvan dağıtımına katıldı. Törende konuşan Başkan Soyer, “Gediz Nehri ile bugün burada küçükbaş hayvan dağıtmamız arasında çok kuvvetli bağlar var. Bu nehrin verdiği hayat bize ekmek oluyor” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Okuma Atölyeleri

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i kültür-sanat kenti haline getirme vizyonu çerçevesinde ''Kütüphanede Atölye Var'' etkinlikleri sürüyor. Çocuklar ve yetişkinler için iki farklı şekilde düzenlenen ücretsiz atölyeler okuma kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Bergamalı Üreticilere Manda Desteği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi üreticilere destek vermeyi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi manda yetiştiriciliğinin yeniden can bularak İzmir mozerellasının dünya markası haline gelmesi amacıyla iki yıl önce başlattığı destek programı kapsamında bu kez Bergama'da 134 Anadolu mandasını 39 üreticiye hibe etti.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Çevre Kirliliği İle Mücadele: El İlanı Mühürleme Merkezi Faaliyete Geçti

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent’te çevre kirliliği ile mücadelesini sürdürüyor. Zabıta Daire Başkanlığı, Etlik Eski Garajlar bölgesinde kurduğu El İlanı-Broşür Mühürleme Merkezi kurarak hizmet vermeye başladı. Merkez, vergisi yatırılmadan dağıtılan ve çevre kirliliğine neden olan ilan ve reklamlara karşı mücadele edecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer Kirliliğe İsyan Etti: Burada Katliam Var

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Nehri'ndeki kirliliğe dikkat çekmek ve Ege’nin can damarını zehirleyen kaynakları tespit etmek için başlattığı turun üçüncü gününde kirliliğe isyan etti. Başkan Soyer Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki organize sanayi bölgesinin atıksuyunun arıtılmadan sulama kanalına deşarj edildiği noktada “Burada bir katliam var” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Bayramda Toplu Ulaşım Yüzde 50 İndirimli

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 indirim kararı aldı. Arife gününden başlayarak mezarlıklara da özel seferler yapılacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Kurban Bayramı Öncesi Çağrı Yaptı: “6 Milyon Tek Yürek” Kampanyamız İle Gelin Kimsesizlere Kimse Olalım

Ankara Büyükşehir Belediyesi nisan ayında ikinci dalgası başlayan “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası ile iyiliği bulaştırmaya devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde de hayırseverlere çağrıda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yüklenen yeni faturalar, el bekleyen binlerce ihtiyaç sahibi sizleri bekliyor. Gelin, kimsesizlere kimse olalım” dedi. Kampanya ile bugüne kadar toplam yardım tutarı 26 milyon TL’yi geçti.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet Kurban Bayramı'nda da Pişmaniye Üreticilerine Destek Verdi

İzmit Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde pişmaniye üreticilerine destek olmak amacıyla personeline kentin meşhur tatlısı İzmit Pişmaniyesi dağıttı.

Devamını Oku

Başkent Arpa Tohumu Desteği Online Başvurular Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te kırsal kalkınmayı artırmak amacıyla çiftçilere yönelik başlattığı tohum desteğini sürdürüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Türkiye’de bir ilke imza atarak, 2021 yılı tarımsal destek başvurularını elektronik ortama taşıdı. Yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı paylı olmak üzere arpa tohumu desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler, 31 Ağustos’a kadar “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden online başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Batıkent ve İşçi Blokları Gündüz Çocuk Bakımevi’nde Karne Heyecanı

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Batıkent ve İşçi Blokları Gündüz Çocuk Bakımevi’nin ilk öğrencileri karne ve diplomalarını aldı.

Devamını Oku

Başkent'te Yaya Üst Geçit Yapımı Hızlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde vatandaşların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçebilmeleri için yaya üst geçitlerin yapımlarına hız verdi. Kent Estetiği Daire Başkanlığı, sürücülerin ve yayaların can güvenliğini korumak amacıyla Başkent'te 9 noktaya yeni yaya üst geçit kazandıracak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Tokyo Olimpiyatlarına Gidecek Sporcularla Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ ve EGO Spor’un Tokyo Olimpiyatlarına katılacak sporcularıyla bir araya geldi. Başkentli sporculara güvendiğini belirten Yavaş, Ankara’ya kazandırılacak yeni spor alanlarının ve İlhan Cavcav Amatör Spor Tesisi’nin de müjdesini verdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kıbrıs Barış Harekatına Özel Fotoğraf Sergisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. yıl dönümü nedeniyle Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde fotoğraf sergisi düzenledi. Türkiye Muarif Gaziler Derneği iş birliği ile hazırlanan ve 107 fotoğrafın yer aldığı sergi 18 Temmuz’a kadar açık kalacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Gençlerle Buluştu: Gençlerin Vereceği Akla Talibim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği “Gençlik Buluşmaları”na katıldı. Ankaralı gençlerle bir araya gelerek keyifli sohbetler eden Yavaş, “Büyükler hep size akıl verirler. Ben akıl vermek yerine gençlerin vereceği aklı almaya talibim” dedi. Gençlik Parkı’nda düzenlenen etkinlikte gençlerin açtığı standları tek tek gezen Yavaş, fikir alış verişinde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Kent Gezileriyle Yerel Ekonomi Canlanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte Başkentlileri kent gezileriyle yeniden buluşturdu. Haftanın 7 günü kent gezilerine katılan Başkentliler, yöresel pazarları gezip alış veriş yaparak yerel esnafın ekonomisine de katkı sağlıyor. 15 Haziran’dan bugüne kadar 15 ilçeye düzenlenen 68 seferle kent gezilerine bin 932 kişi katılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda tüm vatandaşları Başkent 153’e kayıt yaptırarak kent gezilerine katılmaya davet etti.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den LGS Tercih Desteğine Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin öğrenci dostu projeleri devam ediyor. Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonrası uzman rehberlerle öğrencilere ücretsiz tercih desteği veren Büyükşehir Belediyesi, 4 merkezde 16 Temmuz’a kadar bu hizmeti sağlamayı sürdürecek.

Devamını Oku

Evlenecek Çiftlerden Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz SMA Testine Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplum sağlığını korumaya yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Gelecek nesillerin daha sağlıklı olması amacıyla giderleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan Spinal Musküler Atrofi (SMA) testine yeni evlenecek çiftler yoğun ilgi gösteriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 21 Nisan’dan itibaren yaptığı duyurudan bugüne kadar bin 500 çift başvuruda bulunurken, 800’e yakın test yapıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Bayram Müjdesi: 185 Bin Aileye 500'er TL Yatırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın “Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek” açıklamasıyla uygulamaya koyduğu “Başkent Kart”ın ikinci ödemeleri yapıldı. 185 bin 465 ailenin sosyal yardım hesaplarına 500’er lira yatırıldı. 25 bin hanenin de yardım işlemleri sürüyor ve bunlar da bittiğinde belediye toplamda 100 milyon lira yardım yapmış olacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Dünya Genelinde Bir İlke daha İmza Atıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye ve dünya çapında uzman isimlerin katılacağı pandemi konferansı yarın başlıyor. Dünya çapında pandemi alanındaki ilk konferans olma özelliğini taşıyan etkinlik, 6-7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Devamını Oku

İvedik Hurdacılar Sanayi Sitesi’nde Çevre Temizliği Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliği yaptığı Yenimahalle Belediyesi ile birlikte İvedik Hurdacılar Sanayi Sitesi’nde atık temizliğini tamamladı. 18 Haziran’dan bugüne kadar toplam bin 750 kamyon atık bölgeden temizlenirken, toplum sağlığını korumak amacıyla alanda atık bertaraf tesisi de kurulacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Polatlılı Sel Mağduru Çiftçilerin Yanında

Ankara Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde Polatlı’da meydana gelen dolu ve sel nedeniyle mağdur olan çiftçilere yemlik nohut desteğinde bulundu. 42 ton yemlik nohut, 50’şer kilogramlık çuvallar halinde 60 çiftçiye teslim edildi.

Devamını Oku

Avrupa'nın En İyileri İzmir'de

İzmir, CEV U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’na 8-11 Temmuz tarihleri arasında ev sahipliği yapacak. Sporseverler, Avrupa plaj voleybolunun 20 yaş altı kategorisindeki en iyi sporcularını izleme fırsatı bulacak.

Devamını Oku

Başkent'te Belmek Kurslarının İlk Mağazası Açıldı

Büyükşehir Belediyesi Başkent’te kadın girişimcilere mesleki eğitim vererek ekonomik yönden destek olmayı sürdürüyor. Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren BELMEK’lerde eğitimlere katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri yeni kurulan S.S Başkent Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi aracılığıyla satışa sunulacak. İlk mağazasını Emek’te açan BELMEK haftanın 6 günü açık olacak.

Devamını Oku

Yenilenen MKE Ankaragücü Tandoğan Tesislerinde Sezon Açılışını Minikler Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen MKE Ankaragücü Spor Kulübü'nün Tandoğan Tesislerinde sezon açılışını minikler yaptı. Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından FIFA standartlarında sentetik çim saha ve 196 kişilik tribünün inşa edildiği tesiste Ankaragüçlü minikler ilk antrenmanlarına başladı.

Devamını Oku

Güzelbahçe'ye “Yaşayan Park” Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçim kampanyasında söz verdiği İzmirlilerin doğa ve ormanlarla bütünleşeceği “Yaşayan Parklar” bir bir yaşama geçiriliyor. Güzelbahçe Yelki Mahallesi’nde 57 hektarlık alanda ekoloji öncelikli bir ortak yaşam alanı oluşturmak için çalışmalara başlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Projeyle birlikte Avrupa’nın en geniş ve etkili ağı olma özelliğine sahip Europarc Avrupa Doğa ve Kültür Mirası Ağı’na üyelik için ilk adımı atıyoruz” dedi.

Devamını Oku

'Tosuncuk' Lakabıyla Bilinen Mehmet Aydın Türkiye'ye Getiriliyor

'Tosuncuk' lakabıyla tanınan Mehmet Aydın'ı getirecek uçak, bu gece 22.30'da Türkiye'de olacak.

Devamını Oku

Ankara'da 5 ilçe Modern İtfaiye Binasına Kavuşuyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yangınlara daha hızlı ve etkili şekilde müdahale etmek için 5 ilçede yeni ve modern itfaiye istasyonları kuracaklarını açıkladı. Etimesgut, Haymana, Keçiören Bağlum, Akyurt ve Nallıhan ilçelerinde yeniden tam donanımlı itfaiye istasyonlarının inşaatına başlanırken, Yavaş, “İstasyonların yapımını bu yıl içinde tamamlayacağız çünkü bizim için öncelik daima halkımızın canı ve sağlığı” dedi.

Devamını Oku

Başkent Büyükşehir'in Yerli Yaz Çiçekleriyle Şimdi Daha Güzel

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelinde gerçekleştirilen peyzaj ve çevre düzenlemeleri Başkent’e görsel güzellik kazandırıyor. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda sözleşmeli üreticilik kapsamında 22 yerli üreticiden satın alınan 2 milyon çiçeğin Ankara’nın dört bir yanına dikildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Böylece hem yerli üreticimiz kazandı hem de Cumhuriyet’in Başkenti güzelliğine güzellik kattı” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Sivas'ta Katledilen Aydınları Andı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sivas Katliamı’nın 28. yıldönümünde Madımak Oteli’nde katledilen aydınları düzenlediği etkinlikle andı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özsulu ise “İşte buradayız. Birlikteyiz ve hep birlikte olacağız. Eşit, onurlu, erdemli bir dünyayı çocuklarımıza alnımızın akıyla miras bırakacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Hasret Gültekin Türkü Müzikaline Ev Sahipliği Yapıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sivas'ta katledilen ozan Hasret Gültekin’i “Hasret” adlı türkü müzikali ile anıyor. Usta ozanın hayatının anlatıldığı müzikal, 3 Temmuz Cumartesi günü Kültürpark Açıkhava’da sahnelenecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir'i Bölgenin Sinema Merkezlerinden Biri Yapmak İstiyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Kültür Kenti İzmir” hedefi doğrultusunda ilk kez düzenlenen İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nde “Kristal Flamingo”lar sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü'nü Ölü Ekmeği filmi ile Reis Çelik aldı. Çelik’e ödülünü veren Başkan Tunç Soyer, kültür ve sanata desteği artırarak sürdüreceklerini belirterek, “Bu sadece başlangıç. Bunu büyütmeye kararlıyız. İzmir'i sadece Türkiye'nin değil, bölgenin en güçlü sinema merkezlerinden biri yapmak istiyoruz” dedi.

Devamını Oku

Sağlık Çalışanlarına Şükran Ve Anma Mekanı Proje Yarışması Sonuçlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalışarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının hatıralarını yaşatmak için düzenlediği “Sağlık Çalışanlarına Şükran ve Anma Mekânı Proje Yarışması” sonuçlandı. Yarışmayı kazanan projenin sahiplerine ödüllerini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bugün ortaya çıkan eser gerçekten güzel bir eser. İnşallah gelecek kuşaklara bunu aktaracağız” dedi.

Devamını Oku

Başkent Modern Otobüs Terminaline Kavuşacak: AŞTİ'de Yenilenme Zamanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, AŞTİ’ye daha modern ve konforlu bir görünüm kazandırmak amacıyla 27 Ocak 2021 tarihinde başlattığı yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. AŞTİ’de bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına başladıklarını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’in hak ettiği otogara kavuşacağını söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Su Haritası: Başkent’te Balık Türleri Keşfediliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma projelerini çeşitlendirerek kent ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Ankara Üniversitesi Su Ürünleri Araştırma ve Uygulama Merkezi ile yaptığı protokol kapsamında su haritasının çıkarılmasının amaçlandığı Başkent’te baraj, göl ve göletlerdeki ekonomik balık türlerinin tespiti için harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Balık popülasyonunu artırıp kent ekonomimizi güçlendirmek için çalışıyoruz. Başkent’te artık doğa talan edilmiyor, huzur buluyor” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Deniz Ulaşımına Ağırlık Vereceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Marina’yı İzmirlilerin Körfez’le ilişkisini güçlendirmek için kente kazandırdıklarını ifade ederek, Körfez’in aynı zamanda kentin trafik sorununun da çözümünde rol oynayacağını belirtti. Başkan Soyer, “Denizdeki trafik hacmini büyütmek mecburiyetindeyiz. Kent için karayolu trafiğini mümkün olduğu kadar denize aktarmalıyız” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Eşit İşe Farklı Maaş Dönemi Bitiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZENERJİ bünyesindeki 10 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katıldığı törenle imzalanan sözleşmeye göre, işçilerin maaşlarına yüzde 26 ile 30 arasında zam yapıldı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun da katıldığı törende işçilere seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eşit işe farklı maaş döneminin artık biteceğini söyledi.

Devamını Oku

Müsilaj Temizliğine İzmir'den Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mavi Körfez 3” adlı deniz süpürge gemisi, müsilaj temizliğine destek vermek üzere Çanakkale’ye doğru yola çıktı. Başkan Tunç Soyer, “Doğamızı, suyumuzu korumaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Arıcılık Akademisi'nde Eğitimler Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Ankara Arı Yetiştiricileri Birliği’nin iş birliğinde kurulan ‘Arıcılık Akademisi’nde verilen eğitimlere arı üreticileri yoğun ilgi gösteriyor. Eğitimler, Başkent’te arıcılığı geliştirmek için Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Kahramankazan Uygulama Çiftliğinde devam ediyor.

Devamını Oku

Beypazarı Mençeler ve Mikail Mahallelerinin Su Sorununu Çözüldü

Başkent’in en uzak mahallerine hizmet götürmek için 7/24 çalışan ASKİ Genel Müdürlüğü, su kaynağı bulunmadığı için yıllardır taşıma su ile ihtiyaçlarını karşılayan Beypazarı Mençeler ve Mikail Mahallelerinin su sorununu çözdü. Mençeler Mahallesi’nde açılan 200 metrelik kuyu ile 2 mahalle temiz, sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuştu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sokak Hayvanları İçin Sağlıklaştırma Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının daha refah ve konforlu yaşam sürdürmesi için sağlıklaştırma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, yaklaşık bin 500 sokak hayvanına ev sahipliği yapan Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne 4 yeni ünite daha ekleyerek 700 sokak hayvanına daha barınma alanı oluşturdu. Yeni alınan dezenfekte makineleri ile sokak canlarına daha hijyenik yaşam alanları ve taşıma koşulları sağlanacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları Yeniden Açılıyor

Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır eğitimlere ara verilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları kapılarını 12 Temmuz’da açıyor. Havuz İzmir, Marina İzmir ve İnciraltı Plaj Voleybolu Sahası’nın da açılmasıyla birlikte tesis sayısı 10’a branş sayısı ise 25’e yükseldi. Bu yıl 40 bin çocuğun eğitim alması hedefleniyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer TÜRSAB Ziyaretinde Konuştu: “Travel Turkey'' Dünyada Ses Getirmeli

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul ziyaretinde TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ile bir araya geldi. Başkan Soyer, 2-4 Aralık tarihleri arasında on beşinci kez düzenlenecek Travel Turkey İzmir için güç birliği çağrısı yaparak “Çıtayı en tepeye koyup, dünyada ses getirecek bir fuar yapmalıyız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Uluslararası Film Ve Müzik Festivali'nde Ödül Zamanı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i kültür kenti haline getirme hedefi doğrultusunda ilk kez düzenlen İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nde “Kristal Flamingo”ların sahipleri 1 Temmuz Perşembe akşamı belli olacak.

Devamını Oku

''Büyükşehir Parklarda''nın İlk Konseri Işın Karaca'dan

Pandemi sürecinde ara verilen sahne etkinlikleri yeniden başlıyor. Normalleşme kararının alınmasının ardından Başkent’in park ve rekreasyon alanlarını “Mutluluk Sahneleri” adıyla amatör müzisyenlere açan Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de “Büyükşehir Parklarda” adlı konser programlarıyla ünlü sanatçıları Başkentlilerle buluşturacak. ABB TV’den canlı olarak yayınlanacak ilk konser programı 3 Temmuz Cumartesi günü saat 20.30’da Altınpark’ta Işın Karaca ile başlayacak.

Devamını Oku

Başkent'te Sosyal Yardım Başvuru Merkez Sayısı 37’ye Yükseldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Pandemi sürecinde sosyal yardım yönetmeliğinde yapılan değişiklik sonrası Başkent’te ilk kez online başvuru dönemini başlatan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların başvuru sürecini kolaylaştırmak ve yerinde başvuruyu sağlamak amacıyla daha önce 4 olan sosyal yardım başvuru merkezi sayısını 37’ye çıkardı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir İkinci Kadın Sığınma Evini Açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kadın dostu kent vizyonu doğrultusunda ikinci sığınma evi hizmete açıldı. Başkan Tunç Soyer, “Toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde eril ve cinsiyetçi anlayışa karşı durmakla yükümlüyüz. Kadının kendisini daha güçlü kılması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Şampiyonlar İzmir Marşıyla Karşılandı

HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde 2020-21 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyespor’un oyuncuları coşkulu bir şekilde karşılandı. Takım Antrenörü Erdinç Kılıç, 17 yıl sonra yeniden şampiyonluğu yakaladıklarını belirterek, “Herkesin bu başarıda emeği var. Çok mutluyuz” dedi.

Devamını Oku

Etimesgut İstasyon Caddesi’nde Çalışmalar Hızla İlerliyor

Etimesgut İstasyon Caddesi’nin trafik çilesine son verecek alternatif bulvar yapımı hızla ilerliyor. “Bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda Etimesgut ve Sincan başta olmak üzere 1,5 milyon vatandaşı ilgilendiren sorunu çözmek için çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Birinci etap çalışmalarını 30 Ağustos’ta bitirmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

28 Haziran Kutlamaları Görkemli Başladı

İzmit Belediyesinin, şehrin kurtuluşunun 100.yılına özel olarak hazırladığı bir haftalık kutlama programları görkemli bir günle başladı. Her yaştan ve gruptan vatandaşa unutulmaz anlar yaşatan ilk gün programlarında coşku oldukça yüksekti

Devamını Oku

17 Yıl Sonra Kupa Yeniden İzmir’e Geldi

İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Süper Lig play-off final serisi ikinci maçında Beşiktaş HDI Sigorta’yı 79-66 yenerek durumu 2-0 yaptı ve kupayı 17 yıl aradan sonra İzmir’e getirdi. Başkan Tunç Soyer “İzmir’in Aslanları”nı sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla kutladı.

Devamını Oku

Emre Durmuş İzmir'i Visitİzmir'le Keşfediyor

YouTuber ve Blogger Emre Durmuş, Visitİzmir mobil uygulaması ile İzmir’i keşfediyor. Emre Durmuş, karavanıyla çıktığı yolculuğunda altı gün boyunca Visitİzmir yardımıyla şehrin farklı noktalarını gezecek, mobil uygulamadaki haritalar üzerinden kendi rotasını oluşturacak. Emre Durmuş, yolculuğu boyunca Youtube ve Instagram kanallarından paylaşımlar yaparak İzmir’in turizm markalarını geniş kitlelerle buluşturacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mahalle Tiyatroları”nda Kayıtlar Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mahalle Tiyatroları”nda üçüncü dönem kayıtları başladı. Başvurular 3 Temmuz’a kadar sürecek. Başkan Soyer, sanatın yaşamdaki önemini hatırlatarak tiyatroya ilgi duyan herkesi eğitimlere katılmaya çağırdı.

Devamını Oku

Gençler Bir Araya Geldi, Haklarını Konuştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Pi Gençlik Derneği arasındaki protokol kapsamında yürütülen “Hak Temelli ve Kapsayıcı Gençlik Çalışmaları için Gençlik Organizasyonlarının Güçlendirilmesi” projesinin üçüncü ayağı “Gençlik Hakları” temasıyla Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesinde yapıldı. Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kentsel Adalet ve Eşitlik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen beş günlük atölye çalışmaları, gençlik tanımı, kamusal alan, gönüllülük, gençlik politikaları ve tarihi, ihtiyaçları farklılaşan gençlik grupları ve gençlik katılımı konularında interaktif yöntemler eşliğinde tamamlandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Körfez'de Tüplü Dalış Yaptı, Sualtındaki Yaşamı Gözlemledi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Körfezi'ndeki temizlenme sürecini takip etmek ve su altındaki canlı yaşamını gözlemlemek için Güzelbahçe Halk Plajı'ndan tüplü dalış yaptı. Temiz denizlerde yaşayan tüplü boru kurdu başta olmak üzere, anemon, karagöz ve sarpa sürüsü, taş mercan gibi pek çok canlıyı görme olanağı bulduğunu belirten Başkan Soyer, "Müsilajdan eser yok; tam tersi giderek temizlenen, her geçen gün bir parça daha renklenen körfezimiz var. Bunun gururunu yaşıyorum. Körfez'de yüzme hedefimizi koruyoruz ve her gün o hedefe daha çok yaklaşıyoruz" dedi.

Devamını Oku

Hürriyet: İzmit'in Kurtuluşunun 100’üncü Yılının Gurur Ve Mutluluğunu Yaşıyoruz

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Finalde

İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, HDI Sigorta Süper Ligi play-off serisindeki iki rakibini de yenerek adını üç maçlık final serisine yazdırmayı başardı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir'de Kültürel Bir Rönesans'ın Taşlarını Döşüyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Renaissance Now Girişimi’nin “Sosyal Zorlukları Aşmakta Ezber Bozan Sanat” başlıklı uluslararası toplantısına çevrim içi katıldı. Soyer, 9-11 Eylül tarihleri arasında İzmir’in ev sahipliği yapacağı Kültür Zirvesi için davette bulunarak “İzmir 8 bin 500 yıllık sanat ve kültür birikimine sahip. Bu nedenle İzmir'de kültürel bir Rönesans’ın taşlarını döşüyoruz. Kültür Zirvesi'nin kültürel ve sanatsal canlanma için tetikleyici bir etkisi olacağını düşünüyoruz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir Vakfı Türkiye'ye Örnek Olacak Bir İmece Modeli

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmir Vakfı'nın 2019-2020 Genel Kurulu'na katıldı. Aynı zamanda İzmir Vakfı Başkanlığı görevini de yürüten Tunç Soyer, vakfın kent için önemine vurgu yaparak “Attığımız her adımda; gücümüzü, değerli üyelerimizden ve kentteki tüm paydaşlarımızdan alıyoruz. Bu model belki Türkiye'ye örnek olacak, bir imece modelidir” dedi.

Devamını Oku

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Devam Ediyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür kenti haline getirme hedefi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlen “İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali”, söyleşi, film gösterimleri ve konserlerle devam ediyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir Tarımı Yerli Ve Milli Bir Projedir

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 80 ülkeden 774 katılımcısı ile başlayan Agroexpo – 16. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışına katıldı. İzmir Tarımı'nın önemine vurgu yapan Başkan Tunç Soyer, “İzmir Tarımı, dışa bağımlılığın panzehiri olan, binlerce yıldır bizleri besleyen kadim üretim havzalarını, ova ve meralarımızı korumanın anahtarıdır. Tüm sıkıntılara rağmen üretmeye devam eden köylümüzün alın terine sahip çıkan, yerli ve milli bir projedir. Bu projenin üssü ise, açılışı yarın gerçekleştireceğimiz Sasalı’daki İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi olacak” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Tarihi Ulus Hali Esnafına Ziyaret

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Tarihi Ulus bölgesinin canlandırılması için çalışmalarını sürdüren Yavaş, Tarihi Ulus Hali esnafıyla da bir araya geldi. Esnafın yoğun ilgi gösterdiği Yavaş, dükkanları teker teker gezerek bol kazançlar diledi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Birbirimize Güvenmeliyiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İsviçre İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni'yi makamında ağırladı. Başkan Tunç Soyer, “Dayanışmayı artırmak için yeni kanallar bulmalıyız. Dirençli olabilmek, yeni dünyada şart. Birbirimize güvenmeliyiz, bu çok önemli. İzmir'de size her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Devamını Oku

İZSU İle IFC Arasında 30 Milyon Dolarlık Kredi Sözleşmesi İmzalandı

Kent genelindeki altyapı yatırımlarına kaynak sağlamak amacıyla İZSU Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Finans Kurumu (IFC) arasında 30 milyon dolarlık kredi sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Uluslararası kurumlar ile güçlü ilişkiler geliştirerek; hem İzmir’in dünyada bilinen ve yatırım yapılabilen bir yer olmasını sağlıyor, hem de belediyemizin finansal yapısını daha da güçlendirerek vatandaşlarımızın hak ettiği tüm hizmetleri kesintisiz sürdürüyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Suya Saygı Buluşması

Ankara Kent Konseyi (AKK), Başkent’te ‘Suya Saygı Buluşması’ çalışmalarına devam ediyor. AKK, ‘Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü' nedeniyle ‘Kuraklık-Su Yönetimi’ başlıklı toplantıya da ev sahipliği yaptı.

Devamını Oku

Dikili, Ayak Tenisi Turnuvası'na Ev Sahipliği Yaptı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Dikili Belediyesi işbirliği ile Dikili Cup Ayak Tenisi Turnuvası düzenlendi. Büyük ilgi gören turnuvada Türk futbolunun İzmirli yıldızları da bir gösteri maçı yaptı.

Devamını Oku

Tunç Soyer, Türkiye-Irak Yatırım ve Ticaret Zirvesi'ne Katıldı

5. Türkiye-Irak Yatırım ve Ticaret Zirvesi'ne katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Başkan Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin uzmanları, profesyonelleri size rehberlik etmek için ellerinden gelen gayreti gösterecekler” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent'te Kaykay Sporunun Gelişmesine Katkı Sağlıyor

Başkent’e dünya standartlarında bir kaykay parkı kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, 21 Haziran Dünya Kaykay Günü’nde düzenlenen etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Ankara’nın dört bir tarafından gelen kaykayseverler düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Devamını Oku

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Başladı Ustalar Ayakta Alkışlandı

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali başladı Ustalar ayakta alkışlandı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür kenti haline getirme hedefi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlen “İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali”, 21 Haziran Avrupa Müzik Günü’nde başladı. Açılış gecesinde Başkan Tunç Soyer Türkiye sinemasının usta bestecileri Yalçın Tura, Arif Erkin, Cahit Berkay’a onur ödülü verdi. Hayatta olmayan Atilla Özdemiroğlu ve Timur Selçuk da unutulmadı. Seyirciler, sinema ve müzik ustalarını ayakta alkışladı.

Devamını Oku

ANFA Güvenlik Personeline Profesyonel Eğitim

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Güvenlik Hizmetleri ve Sistemleri Limited Şirketi, Başkentlilerin huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi için 7/24 yoğun mesai harcıyor. Pandemi dönemi nedeniyle ara verilen eğitimlere yeniden başlayan ANFA Özel Güvenlik Eğitim Kurumu, uygulamalı ve teorik profesyonel eğitimlerle tam donanımlı güvenlik personeli yetiştiriyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmir Yahudi Mirası Projesi'nin Açılışına Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir´in kültürel zenginliği içerisinde Yahudi kültür mirasının korunması için İzmir Musevi Cemaati Vakfı tarafından hazırlanan İzmir Yahudi Mirası Projesi'nin açılışına katıldı. Başkan Tunç Soyer, “Yahudi Kültür Mirası Projesi İzmir’in tarihsel zenginliği üzerinden yürüttüğümüz çok boyutlu çalışmalarımıza ve özelde Kemeraltı’na büyük ivme kazandıracak” dedi.

Devamını Oku

İzmir'in Gurur Günü: Kılıçdaroğlu 4 Büyük Yatırımı Hizmete Açacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi ve 364 yeni otobüs 25 Haziran Cuma günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılacağı törenle hizmete girecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İki yıldır tohumlarını attığımız projeler meyvelerini vermeye başladı” dedi.

Devamını Oku

İzmir'in Suyunda Mikrobik Bulgu Olmadığı Kanıtlandı

İZSU Genel Müdürlüğü, dün yaşanan kısa süreli teknik arıza nedeniyle içme suyunda görülen koku sorununun insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi bulunmadığına ilişkin “mikrobiyolojik analiz” sonuçlarını da yayınladı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nin Gündeminde: Semt, Futbol Ve Stadyum

Ankara Kent Konseyi (AKK) Semt Kültürü Çalışma Grubu ile Spor Çalışma Grubu ortaklığıyla gerçekleştirilen Semt Kültürü Konuşmaları Dizisi’nin ikincisi düzenlendi. Doç. Dr. Başak Alpan’ın moderatörlüğünde online olarak gerçekleştirilen söyleşide, Yazar Tanıl Bora ile ‘Semt, Futbol ve Stadyum’ konuları masaya yatırıldı.

Devamını Oku

AB Türkiye Delegasyonu heyetinden Tunç Soyer'e Ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut'u makamında ağırladı. İzmir'in her zaman ilerleme ve kalkınmanın öncüsü olduğunu belirten Başkan Tunç Soyer, “İzmir sadece bir Anadolu şehri değil aynı zamanda doğu ve batı arasında köprü görevini görmektedir” dedi.

Devamını Oku

İZSU Genel Müdürlüğü Analiz Sonuçlarını Açıkladı

İZSU Genel Müdürlüğü klorlama ünitesindeki kısmi bir teknik arıza nedeniyle dün İzmir’in bazı ilçelerinde şebeke suyunda kokuya neden olan değişimin insan sağlığını etkileyecek bir durum yaratmadığını analiz sonuçlarıyla birlikte açıkladı. Açıklamada sudan kaynaklanan herhangi bir rahatsızlığa ilişkin sağlık kuruluşlarından gelen bir bildirim olmadığı da belirtildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Gönüllülerini Belirledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de meydana gelebilecek olası bir afet ve acil durumda sahada görev yapacak 257 kişilik çekirdek afet gönüllüsünü belirledi. “https://www.ankara.bel.tr/” adresinden açıklanan isimlerin eğitimleri AFAD ile koordineli bir şekilde yapılacak. Bir ay içerisinde başlanacak ve 4 ana başlıkta yapılacak eğitimlerin duyuruları kurulacak whatsapp grubu üzerinden bildirilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Nedeniyle Ağaç Dikme Etkinliği'ne Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent’te toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik etkinliklere imza atmayı sürdürüyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü nedeniyle “Ağaç Dikme Etkinliği’’ düzenledi. Uluslararası Meslek Eğitim Merkezi’nde (UMEM) geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılarak, ağaç dikti.

Devamını Oku

Yamanlar Dağı Tesislerinin İhalesi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin

Yamanlar Dağı’nda sanatoryum olarak kullanılan ancak yıllar önce kaderine terk edilen tesisin işletilmesi için Orman Bölge Müdürlüğü tarafından açılan ihaleyi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Grand Plaza şirketi kazandı. İzmir için büyük önem taşıyan böyle bir tesisin çürüyüp gitmesine razı olamayacaklarını belirten Başkan Tunç Soyer, imzalanacak sözleşmenin ardından hemen gerekli yatırımlara başlayacaklarını söyledi.

Devamını Oku

ASKİ Diplomatlar Sitesi'nde 7 Bin Metrelik İçme Suyu İmalatına Başlandı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu şebeke hattı eski olduğu için sık sık arızalanan Çankaya ilçesi Oran semtindeki Diplomatlar Sitesi için çalışma başlattı. Siteye 7 bin 232 metrelik içme suyu imalatı yapılıyor.

Devamını Oku

İzmirli Sporculardan Bir Kupa Daha

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı, Ankara’da oynanan finallerin son maçında Pendik Belediyesi’ni 2-0 yenerek Türkiye Süper Ligi’ni üçüncü sırada tamamladı. Sezonu kupayla kapatan ampute futbolcuları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de kutladı.

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesi Yeni İtfaiyeciler Yetiştiriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara İtfaiyesi ile İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan protokol kapsamında “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü”nde eğitim gören 25 öğrenci için mezuniyet töreni düzenledi. Staj eğitimlerini Ankara İtfaiyesi’nde başarıyla tamamlayan öğrencilere diplomaları verildi.

Devamını Oku

Ankara Arıcılık Akademisi'nde Eğitimler Başlıyor

Sözleşmeli üreticilikten tohum dağıtımına kadar yerli üreticilere kırsal kalkınma desteklerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te arıcılığın gelişmesi için de yoğun mesai harcıyor. Kentte bal üretiminin artırılması ve Ankara balının dünyaya tanıtılması amacıyla kurulan “Arıcılık Akademisi”nde dersler, 23 Haziran’da başlıyor. Kurslara katılıp başarılı olan arıcılarla sözleşmeli arıcılık yapılması planlanıyor.

Devamını Oku

Hedef 5’inciŞampiyonluk: Engelleri Aşa Aşa Geliyor

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonu zirvede bitiren İzmir Büyükşehir Belediyespor, en son 2003-2004 sezonunda kazandığı şampiyonluk kupasını yıllar sonra yeniden İzmir’e getirmek istiyor. Şampiyonun belirleneceği play-off serisi 21 Haziran’da başlıyor.

Devamını Oku

Kiraz'daki Üreticilere 333 Ton Kuzu Büyütme Yemi Hibe Edildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” felsefesi doğrultusunda, kırsal bölgelerdeki üreticiye yönelik destekler artarak devam ediyor. Büyükşehir, İzmir merkeze en uzak ilçelerden Kiraz’ın 37 köyünde toplam 159 üreticiye 333 tonu bulan büyütme yemi hibe etti.

Devamını Oku

Başkent'te 'Elektrikli Scooter' Dönemi Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), yeni nesil ulaşım araçlarından elektrikli “scooter” kullanımı, denetimi ve yetki esaslarına yönelik yeni kararlar aldı. Buna göre; ilçe nüfusunun 3’te 1’i oranında izin verilen elektrikli “scooter”lar için yetki belgesi alanların dilekçeleriyle birlikte 21 Haziran-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına başvurması gerekiyor. Firmaların başvurusu için ilana çıkan Büyükşehir Belediyesi, 25 ilçenin tamamında toplam 9 bin 594 “scooter” kullanımına izin verecek.

Devamını Oku

Ankara Zabıtasının 250 Zabıta Memuru Alımı Başvurularına Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin KPSS puanına göre alım yapacağı 250 zabıta memuru alımı için başvuru süreci başladı. ‘‘www.ankara.bel.tr’’ adresi üzerinden form dolduran adaylar, Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’na gelerek bizzat başvurularını yapıyor. Ankara Zabıtası’nda görev almak üzere sınavla alınacak adaylar müracaatlara yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Meclisi'nden HDP'ye Yapılan Saldırı İçin Ortak Kınama Mesajı

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde grubu olan CHP, İyi Parti, AK Parti ve MHP, HDP İzmir İl Başkanlığı binasına yapılan saldırı için ortak kınama mesajı yayınladı. Kınama metninde demokrasi ve barış vurgusu öne çıktı.

Devamını Oku

Başkent'te Coğrafi İşaretli Ürünler Kitabı Tanıtıldı

Ankara Kent Konseyi, “Coğrafi İşaretli Ürünler Kitabı Tanıtım Toplantısı”na ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin yöresel ve geleneksel değerlerine sahip çıkmak ve farkındalık kazandırmak amacıyla düzenlenen tanıtım toplantısına Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu da katıldı.

Devamını Oku

İzmit Kurtuluşun 100'üncü Yıl Coşkusu İzmit Kent Meydanı'nda Yaşanacak

İzmit Belediyesinin, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılına özel düzenleyeceği birbirinden farklı etkinliklerin merkezi İzmit Kent Meydanı olacak.

Devamını Oku

21 Haziran Dünya Yoga Günü'nde İzmir Büyükşehir’den Yoga Etkinliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 21 Haziran Dünya Yoga Günü'nde İzmirlileri yoga uzmanlarıyla bir araya getiriyor. Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi'nde düzenlenecek ücretsiz etkinlik pandemi kurallarına uygun olarak yapılacak.

Devamını Oku

Kore'nin Ankara Büyükelçisi Tunç Soyer'i Ziyaret Etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Güney Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ve beraberindeki heyeti ağırladı. Görüşmede iki ülke arasındaki ticaret, turizm ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine yönelik konular ele alındı.

Devamını Oku

Müzisyenler Mutluluk Sahnelerine, Başkentliler Müziğe Kavuştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde zor günler geçiren ve işini kaybeden müzisyenlere yönelik yeni bir desteği daha hayata geçirdi. Normalleşme süreci ve yaz aylarının başlamasıyla birlikte Başkent’in park ve rekreasyon alanları ile metro istasyonlarını müzisyenlere açan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kurulan “Mutluluk Sahneleri”nde verilen konserlerle de Başkentlileri buluşturdu.

Devamını Oku

Tunç Soyer Kuraklıkla Ve Yoksullukla Mücadelede İzmir Tarımı'nın Rolünü Anlattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Birleşmiş Milletler 2021 Gıda Sistemleri Zirvesi öncesinde düzenlenen uluslararası diyalog toplantısına katıldı. Çevrim içi toplantıda konuşan Başkan Soyer, İzmir Tarımı’nın yoksullukla mücadele ederken doğayı da koruduğunu söyleyerek “Şu anda dünyanın tarım ve gıda pazarında, İzmir’deki gibi hem doğaya saygılı hem de insan sağlığını koruyan stratejik ürünlere talep giderek artıyor” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi İş Birliği İle Farkındalık Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, dünya ülkeleriyle eş zamanlı düzenlenen çeşitli farkındalık etkinliklerine imza atmayı sürdürüyor. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ile iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Kadınlar Lokali duvarını eşitlik için boyadı. Türkiye’den Ankara’nın da aralarında bulunduğu Arnavutluk’tan Kosova’ya, Gürcistan’dan Kırgiztan’a kadar 7 ülkede eş zamanlı olarak cinsiyet eşitliğini, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi ve kadın haklarını sembolize eden duvar resimleri yapıldı.

Devamını Oku

“BLD 4.0” Söz Hakkında İlk Lokal Anket

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘‘Akıllı Kent’’ uygulamalarını Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Katılımcı demokrasi anlayışıyla hazırlanan ve Başkent Mobil içerisinde yer alan ‘‘Söz Hakkı’’ modülünde Etimesgutlu vatandaşlar için iki soruluk anket düzenlendi. Anketin sonucuna göre Yapracık Mahallesi’nde bulunan iki adet Büyükşehir Belediyesi arazisinin nasıl kullanılacağına mahalle sakinleri karar verecek.

Devamını Oku

İzmir'de Emre Duygu Tiyatro Afişleri Sergisi Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Akdeniz Akademisi tarafından her yıl düzenlenen tasarım sergilerin ilki İzmirlilerle buluştu. Emre Duygu Tiyatro Afişleri Sergisi, “Tırtıl Tasarım Ünitesi”nde yerini aldı.

Devamını Oku