Yerel

MANSUR YAVAŞ VE BAŞKENTLİLER 100. YIL KUTLAMALARINDA BULUŞTU

Yüz binlerce Başkentli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Murda ve Candan Erçetin konseriyle kutladı. 100. Yıl coşkusunun yaşandığı konsere katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, bu onur gününde, sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Cumhuriyetin Başkentinden tüm Türkiye’ye, tüm dünyaya yaydığınız coşku atalarımızdan size mirastır. Sizin de bu coşkuyu torunlarınıza miras bırakacağınızı görüyorum, biliyorum… Hepinizle gurur duyuyorum”dedi.

Devamını Oku

ON BİNLER BAYRAKLARIYLA ESENYURT’TAKİ 100. YIL COŞKUSUNA KATILDI

Cumhuriyet’in 100. yılı Esenyurt’ta coşkulu kutlamalarla karşılandı. 100. yıl kapsamında bir dizi etkinlik hazırlayan Esenyurt Belediyesi, 29 Ekim Pazar akşamı binlerce Esenyurtlunun bayrakları ile katıldığı fener alayı yürüyüşü ile Sagopa Kajmer’in sahne aldığı Cumhuriyet Konseri düzenledi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: “Cumhuriyetimiz için yeni bir yüzyıl başlıyor”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı İzmir’de büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Valilik makamındaki resmi program Cumhuriyet Meydanı’nda görkemli kutlamalarla devam etti. Başkan Tunç Soyer, tüm İzmirlileri coşkuya ortak olmaya davet ederek “Cumhuriyetimiz için yeni bir yüzyıl başlıyor. İkinci yüzyılda Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürümeye, Cumhuriyetin, demokrasinin, barışın savunucusu olmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

BAŞKENTTE CUMHURİYETİN 100. YIL COŞKUSU DEVAM EDİYOR

Başkentliler, Cumhuriyetin 100’üncü yılını Ankara Büyükşehir Belediyesinin kentin dört bir yanında düzenlediği etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Kutlamalar kapsamında düzenlenen etkinliklerle Başkentliler bayram coşkusunu doyasıya yaşıyor. Büyükşehir Belediyesi, Sports International ve Topspin Tenis Spor Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirilen “100. Yıl Cumhuriyet Tenis Kupası”nda kazananlara ödüllerini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş verdi.

Devamını Oku

ESENYURT’TA 100. YIL COŞKUSU

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının armağanı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünde Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Önceki yıllara nazaran daha yoğun bir kalabalığın katıldığı törende, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve silah arkadaşları, saygı ve minnetle anıldı.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 1923 ADET MISIR SİLAJI DESTEĞİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında 1923 adet mısır silajı desteği” sloganıyla BAKAP Tarım Kampüsü ve Rekreasyon Alanı’nda yetiştirilerek paketlenen mısır silajlarını 40 yaş ve altı yetiştiricilere dağıtacak. 29 Ekim’de başlayacak başvurular, 17 Kasım’a kadar “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden yapılabilecek.

Devamını Oku

ESENYURTLU MİNİKLERDEN 100. YIL SERGİSİ

Esenyurt Belediyesi’nin kreşlerinde eğitim alan miniklerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel çizdikleri resimler sergilendi.

Devamını Oku

Başkan Soyer’den 100’üncü yıl mesajı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet'in 100’üncü yılı nedeniyle bir yazı kaleme aldı. İzmirlilerin Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Başkan Soyer, Cumhuriyet’in bugün dünyanın mazlum halkları için umut anlamına geldiğini dile getirdi. Soyer, “Bugün Filistin’de ve dünyanın başka yerlerinde, mazlum milletlerin zor zamanında elini tutan yine Cumhuriyettir. Bu yüzden Cumhuriyetimizin 100. yaşını İzmir’de gururla, onurla hatırlayacağız, anacağız, kutlayacağız” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kaleme aldığı yazıda şu ifadelere yer verdi:

Devamını Oku

ESENYURT'TA BÜYÜK ZAFERİN 101. YILI KUTLANIYOR

30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıldönümünde Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Törende başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelesinin tüm kahramanları saygıyla anıldı.

Devamını Oku

ESENYURT’TA 30 AĞUSTOS COŞKUSU

Esenyurt Belediyesi 30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıl dönümünü, ünlü sanatçı Rafet El Roman’ın verdiği muhteşem bir konserle kutladı. Konser arasında yaptığı konuşmada zaferin önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Bin yıl geçse de unutulmayacak" dedi.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Değerli Hemşehrilerim; Bugün vatanımızı sömürgeleştirmek, milletimizi esarete mahkûm etmek ve tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı kazandığımız “Büyük Zafer”in 101’inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Ankaralı hemşehrilerimizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Devamını Oku

Esenyurt'ta 30 Ağustos Coşkusu Devam Ediyor

Esenyurt bir yeni festivale daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Edebiyat, sanat ve kültür alanında gerçekleşen festivallere şimdi de Gençlik Festivali ekleniyor. Esenyurt’ta ilk kez düzenlenecek olan Gençlik Festivali; spor turnuvaları, konserler ve eğlenceli aktiviteler ile gençliğin coşkusunu yansıtacak.

Devamını Oku

GENÇLİĞİN ENERJİSİ ESENYURT’U SARMAYA DEVAM EDİYOR

Esenyurt Gençlik Festivali (GençFest), heyecan dolu spor karşılaşmaları ve birbirinden eğlenceli konserler ile devam ediyor. Festivalin ikinci gününde sahne alan Kurtuluş Kuş – Burak Bulut ikilisi Esenyurtlulara unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamını Oku

BAŞKENT RENGÂRENK: LAVANTA PARKI AÇILDI

Şehre nefes aldıracak yeşil alanların sayısını artıran Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de Başkentlileri mis gibi kokusu ve rengârenk görüntüsü ile Lavanta Parkı ile buluşturuyor. Çankaya ilçesi Alacaatlı Mahallesi’nde 85 bin metrekarelik alana kurulu parkta çalışmalar tamamlandı.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİRİN HASTA NAKİL HİZMETİ DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, zor günlerinde Başkentlilere yardımcı olmak amacıyla başlattığı hasta nakil aracı hizmeti, vatandaşların imdadına koşmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden 65 Yaş Üstü Ücretsiz Kart Açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), “Bazı art niyetli kişiler, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs ve metrolarda 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz kartlarını iptal etme kararı aldığını yaymaktadır. Bu yalandır. Ücretsiz taşıma yetkisi kanunla belirlenmektedir. Belediyemizin böyle bir kararı bulunmamaktadır. Özel Halk Otobüsleri, kötü ekonomi, artan maliyetler ve mazot fiyatları nedeniyle tüm Türkiye’de ücretsiz taşıma hizmetini ekim ayında durdurma kararı almıştır” açıklamasını yaptı.

Devamını Oku

Esenyurt'ta 2. Uluslararası Festival Coşkusu

Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları, Müzik ve Sanat Festivali görkemli bir kortejle başladı. 40 ülkeden 500 sanat elçisinin katıldığı festivalde, Âşık Veysel’in türküleri hep bir ağızdan söylendi.

Devamını Oku

KEMAL DENİZ BOZKURT: ESENYURT KONUT RANTINA MAHKÛM EDİLDİ

Habertürk TV’de Sena Alkan ile Haber Hattı programına konuk olan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Maalesef ki yanlış yönetimler sonucunda burası konut rantına mahkûm edilen bir kente dönüştürüldü. Esenyurt’ta yaşayan insanlar birçok imkândan mahrum bırakıldı. Esenyurtlular emeğiyle geçinen, ülkesini ve birbirilerini seven insanlar” dedi.

Devamını Oku

KÜLTÜR ELÇİLERİ PROGRAMININ ONUNCUSU DÜZENLENDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentin;tarihi, kentsel, arkeolojik ve doğal sit alanlarının korunması konusunda duyarlılığı artırmak ve tanıtmak için düzenlediği Ankara Miras Kültür Elçileri Programı’nın onuncusunu gerçekleştirdi.Eğitim programı sonunda çocuklara “Kültür Elçisi” sertifikaları verildi.

Devamını Oku

2. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları Müzik ve Sanat Festivali başlıyor

Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Esenyurt Halk Dansları, Müzik ve Sanat Festivali başlıyor. 40 ülkeden dans grupları ve zanaatkârların katılacağı festivalde Ceylan Ertem, Yeni Türkü ve Yüksek Sadakat’in vereceği konserler ile Esenyurtlular 4 gün boyunca sanata doyacak.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ‘ENTEGRE ÇOCUK POLİTİKA BELGESİ GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI’

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve UNICEF iş birliğiyle yürütülen çalışmalar kapsamında ‘Entegre Çocuk Politika Belgesi Geliştirme Çalıştayı’ düzenlendi. Çocuk Meclisi’nde gerçekleşen çalıştayda çocuklar; şehirde kendileri için görmek istedikleri unsurları dile getirirken hayal ettikleri kentin maketlerini yaptı.

Devamını Oku

ESENYURT'TA YAZ OKULLARI AÇILIYOR

Esenyurt Belediyesi, 8-15 yaş arasındaki Esenyurtlu çocuklar için dolu dolu bir yaz okulu programı hazırladı. Kültür merkezleri, bilgi ve etüt evleri ile gençlik merkezlerinde gerçekleşecek olan Yaz Okulları’nda, matematik atölyesi, gitar ve bağlama kursu gibi 22 farklı branşta atölye ve kurs düzenlenecek.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANLARINDA İLAÇLAMA SEFERBERLİĞİ

Halk sağlığını önceleyen projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi hayvansal atıklar nedeniyle oluşabilecek tüm haşerelere karşı kurban satış ve kesim alanlarında ilaçlama ile dezenfeksiyon işlemleri için yoğun mesai harcıyor. Çalışmalar bayram sonrasında da devam edecek.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ENGELSİZ ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ İÇİN ÖN KAYITLAR BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Çayyolu bölgesinde hizmete açtığı Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi 2023-2024 eğitim öğretim yılı ön kayıtları başladı. Türkiye’nin en büyük Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi’ndennormal gelişim gösteren ve özel gereksinimli 3-6 yaş aralığındaki çocukların yararlanabiliyor.

Devamını Oku

ESENYURT'TA KAMPÜS LİSE’NİN YAPIMINA BAŞLANDI

Eğitimde bir ilk olan ve Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un seçim vaatleri arasında yer alan “Kampüs Lise” projesinin yapımına başlandı. 1 milyar 52 milyon TL gibi dev bir bütçenin ayrıldığı proje ile okul sayısı yetersiz olan ilçede derslik başına düşen öğrenci sayısı azaltılarak, gençlere daha nitelikli eğitim alma imkânı sunulacak.

Devamını Oku

FOMGET ŞAMPİYONLUK KUPASIYLA ATA’NIN HUZURUNDA

Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, şampiyonluk kupasını Anıtkabir’e götürdü. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Kulüp Başkanı Yalçın Demirkol, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında şampiyonluk kupasını tarihinde ilk kez Başkent Ankara’ya kazandırmanın onuruyla manevi huzurunuzda bulunuyoruz” dedi.

Devamını Oku

EMEĞİM KURSİYERLERİNDEN HUZUREVİ ZİYARETİ

Esenyurt Mesleki Eğitim ve İstihdam Merkezi (EMEĞİM) kursiyerleri, ilçedeki huzurevini ziyaret etti. Huzurevi ziyaretinde pastacılık kursu öğrencileri yaptıkları pastayı paylaştı, kuaförlük kursu öğrencileri ise yaşlıların saçlarını keserek bakımını yaptı.

Devamını Oku

DÜN YAŞANAN TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK YAĞIŞINA KARŞI ANKARA BÜYÜKŞEHİR TEYAKKUZDAYDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte etkili olan kuvvetli yağışlar nedeniyle teyakkuza geçti. Türkiye’nin en yüksek yağışının kaydedildiği Ankara’nın bazı bölgelerinde metrekare başına saatte 40 kilogram yağış düştü. Kent genelinde 7/24 nöbet tutan Büyükşehir ekipleri; Başkent 153, Başkent Mobil ve AKOM üzerinden yapılan tüm ihbarlara anında müdahale ediyor.

Devamını Oku

KADINLARIN ÜRETTİĞİ EL EMEĞİ ÜRÜNLER SERGİLENDİ

Kadınların ürettiği el emeği ürünler, Esenyurt Belediyesi’nin kurduğu stantlarda sergilendi. Sergiye katılan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, ürünleri tek tek inceleyerek, kadınları hayatın her alanında desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Devamını Oku

BAŞKENT ANKARA 19 MAYIS’I SILA İLE KUTLADI

Başkentliler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Sıla konseriyle kutladı. Konsere katılan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Mustafa Kemal Paşa’nın, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı hürriyet yürüyüşünün 27 Aralık’ta, Ankara’da 35 bin kişinin coşkuyla karşılamasıyla sonuçlandırdığı bir kente işte bu coşku yakışırdı. Tarih boyunca karanlığın yerine aydınlığın, suskunluğun yerine coşkunun, mutsuzluğun yerine umudun hâkim olduğu bir kente, Başkent’e tam da bu coşku yakışırdı” dedi.

Devamını Oku

19 MAYIS’TA BAŞKENTTE SILA RÜZGÂRI ESECEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Başkentlileri sevilen sanatçı Sıla ile buluşturacak. Ayrıca, kutlamalar kapsamında Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşecek oryantiring etkinliği ve çeşitli gösterilerle bayram coşkusu yaşanacak. EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan toplu taşıma araçları da ücretsiz hizmet verecek.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nin Sünnet Kayıtları Başladı

Esenyurt Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Sünnet Şöleni başladı. Başvurular 2 Mayıs - 2 Haziran tarihlerine kadar geçerli olacaktır.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİRİN ÇOCUK HAKLARI SEMİNERİNİN İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi iş birliğiyle başlatılan Çocuk Hakları seminerinin ikincisi Altındağ Çocuk Kulübü’nde gerçekleşti.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN İSTİHDAMA KATKI: ECZANE DESTEK PERSONELİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacılar Odası iş birliğiyle düzenlenen ‘İstihdam Garantili Eczane Destek Personeli Eğitimi’ projesinde dersler başladı. Başkent Genç Akademi’de başlayan ve 8 hafta sürecek eğitimlerin sonunda katılımcılara yeterlilik sınavı yapılacak ve başarılı olanların eczanelerde istihdam edilmesi sağlanacak.

Devamını Oku

KIRLANGIÇ GENÇLİK FESTİVALİ BAŞLIYOR

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Kırlangıç Gençlik Festivali dopdolu programıyla başlıyor. 17-21 Mayıs tarihleri arasında, spor müsabakalarından konserlere varıncaya kadar çeşitli etkinliklerin gerçekleşeceği festival kapsamında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da coşkuyla kutlanacak.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN BİR GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ DAHA: ATIK PLASTİKLER DAMLAMA SULAMA BORUSU OLUYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BelPlas AŞ, park ve bahçelerden topladığı atık plastikleri geri dönüşümle ‘damlama sulama borusu’ haline getirmeye başladı. Üretilen damlama sulama boruları ise ücretsiz olarak çiftçilere dağıtılacak ve kırsal destek sağlanacak.

Devamını Oku

128 MİLYONLUK DEV YATIRIM İLE ELMADAĞ’DA KUYU SUYU ÇİLESİNE SON

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, 30 kilometrelik “Mamak-Elmadağ İçme Suyu Ana İletim Hattı Projesi”ni tamamlayarak 50 bin vatandaşı sağlıklı, temiz ve kesintisiz içme suyuna kavuşturdu.

Devamını Oku

ESENYURTLU ÇOCUKLAR 23 NİSAN COŞKUSUNU YAŞADI

Esenyurt Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birbirinden güzel etkinliklerle karşıladı. Eski Belediye Bahçesi’nde gerçekleşen 23 Nisan şenliğine yüzlerce vatandaş yoğun ilgi gösterirken, Esenyurtlu çocuklar, onlara özel hazırlanan etkinliklerle neşe dolu bir bayram yaşadı.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 Nisan 1920, Türk milletimizin millî iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasıyla bu şanlı günü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edişinin 103. yılını gururla kutluyorum.

Devamını Oku

ESENYURTLU MİNİKLER 23 NİSAN’I KUTLADI

Esenyurtlu minikler, hazırladıkları birbirinden renkli gösterilerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Devamını Oku

ULUS KÜLTÜR MERKEZİ KAPALI ÇARŞI VE DOLMUŞ DURAKLARI İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Ulus Tarihi Kent Merkezi’ni yeniden ayağa kaldıracak projeleri arasında bulunan “Ulus Kültür Merkezi ve Kapalı Çarşı Dolmuş Durakları” inşaatında çalışmalar yüzde 80 oranında tamamlandı. Bölgenin otopark problemini de çözmesi planlanan proje ile sergi salonu, ticari alanlar ve Görme Engelliler Müzesi de Başkente kazandırılacak.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ ARASINDA “ORTAK HİZMET PROJESİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Barolar Birliği arasında “Ortak Hizmet Projesi” protokolü imzalandı. Protokol kapsamında; Ulus İş Hanı’nın uygun görülen kısımları büro açma imkânı olmayan yeni mezun avukatların kullanımına açılacak.

Devamını Oku

MANSUR YAVAŞ VE MERAL AKŞENER ETİMESGUT İSTASYON CADDESİ AÇILIŞI İLE ETİMESGUT-SİNCAN PROJELERİ TANITIM TÖRENİNDE BİR ARAYA GELECEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllardır trafik çilesi ve altyapı sorunlarının yaşandığı İstasyon Caddesi’nde hayata geçirdiği Alternatif Bulvar ve Altyapı Projesi’nin açılışı ile Etimesgut-Sincan projelerinin tanıtım törenini gerçekleştirecek. 12 Nisan Çarşamba günü 13.30’daki tören; ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla düzenlenecek.

Devamını Oku

ESENYURTLULAR ‘HALİL İBRAHİM’ SOFRALARINDA BULUŞUYOR

Esenyurtlular, Ramazan ayı dolayısıyla her gün farklı bir mahallede kurulan ‘Halil İbrahim’ sofralarında buluşuyor. Birlik ve beraberliğin hâkim olduğu bu sofralarda dualar edilerek, oruçlar açılıyor.

Devamını Oku

Esenyurt Zabıtasından Fırın Denetimi

Esenyurt Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki ekmek fırınlarında pide gramajı ve hijyen denetimi yaptı.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN BAŞKENTLİ ÇİFTÇİLERE HİBE DESTEKLİ SEBZE FİDESİ: TALEP TOPLAMA SÜRECİ BAŞLIYOR

Başkentli çiftçilere çeşitli kırsal desteklerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üreticilere bu yıl da yüzde 75’i hibe yüzde 25’i çiftçi katkı paylı olmak üzere domates, biber ve patlıcan fidesi dağıtacak. Merkez ve çevre ilçelerde talep toplama başvuruları 3-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN BORÇ YAPILANDIRMASI İMKÂNI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların belediyeye olan borçlarını yapılandırmaya başladı. Yapılandırma imkânından yararlanmak isteyen Ankaralılar, online olarak ya da Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı bankosundan 31 Mayıs 2023 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

Devamını Oku

18 MART ŞEHİTLERİ ESENYURT’TA ANILDI

Çanakkale Zaferi’nin 108.yılı dolayısıyla Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda anma töreni düzenlendi. Törende Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, büyük zaferin şehitlerine ithafen Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Devamını Oku

ESENYURT BELEDİYESİ SAĞLIK EMEKÇİLERİNİ UNUTMADI

Esenyurt Belediyesi, 14 Mart Tıp Bayramı’nda ilçedeki tüm hastaneleri ziyaret ederek toplum sağlığı için gece gündüz çalışan doktorların gününü kutladı.

Devamını Oku

350 MİLYON TL’LİK DEV ALTYAPI PROJESİ: MAMAK-GÖLBAŞI İÇME SUYU HATTI TAMAMLANDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nün yaklaşık 700 bin kişiye sağlıklı, temiz ve kaliteli içme suyu sağlayacak 350 milyon TL’lik dev projesi tamamlanarak hatta ilk su verildi. Genel Müdür Erdoğan Öztürk, “Mamak-Gölbaşı Arası İçme Suyu Hattı’nı bitirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt'ta 320 Kadın Ekonomik Özgürlüğüne Kavuştu

Kadınların ekonomik ve sosyal haklardan eşit bir şekilde faydalanabilmeleri için desteklerini sürdüren Esenyurt Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel istihdam fuarı düzenledi. İstanbul’dan 32 ayrı firmanın katıldığı fuarda yüzlerce kadın farklı iş alanlarında görüşme yapma fırsatı bularak, yeteneklerine uygun alanlarda istihdam edildi.

Devamını Oku

Polatlı'nın Dev Projesinde Sona Doğrı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkentin yıllardır ihmal edilen ve kangrene dönen altyapı, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı sorunlarına neşter vurmaya devam ediyor. İvedik Arıtma Tesisi’nden Polatlı’ya içme suyu ileterek 1,5 milyon kişiyi kesintisiz ve sağlıklı suya kavuşturacak olan 110 kilometrelik hattın 65 kilometresi tamamlandı. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, dev proje için “Hedefimize varmak üzereyiz. 2023 sonunda projemiz tamamlanacak” dedi.

Devamını Oku

Ankara'da Yılların Hasreti Sona Eriyor

Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Alanı 2. Etap bölgesinde yer alan Altındağ ilçesi Solfasol, Baraj ve Yıldıztepe Mahallelerinde yaklaşık 20 bin arsa sahibine yeni tapuları törenle teslim edildi. Hak sahiplerine tapularını teslim eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş vatandaşların herhangi bir hak kaybı olmaması için çalıştıklarını vurgulayarak, “Yeni tapularımız yıllardır umutla bu anı bekleyen sizlere, ailelerinize, yakınlarınıza, ilçemize ve Ankara’mıza hayırlı olsun. İnşallah bu yakın zamanda buranın çehresi değişecek, çok değerli bir bölge hâline gelecektir” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yılbaşı Mesaisine Hazır

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların güvenli ve huzur içinde yılbaşı geçirmesi amacıyla gerekli tüm önlemleri aldı. Başkent 153’ün 7/24 hizmet vereceği yılbaşında ANKARAY ve Metro saat 02.00’ye kadar, EGO otobüsleri ise 03.00’e kadar hizmet verecek. AŞTİ’de güvenlik önlemleri artırılırken, ASKİ ekipleri de arıza, bakım ve onarım hizmetleri için mesai yapacak. Fen İşleri, Kent Estetiği ve İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin sahada nöbet tutacağı yılbaşında Mezarlıklar Daire Başkanlığı cenaze, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleri de ambulans ve veterinerlik hizmetleri için görevlerinin başında olacak. Yılbaşı öncesi gıda denetimlerini sıklaştıran Ankara Zabıtası da halk sağlığını korumak amacıyla iş yerlerini denetlemeye devam edecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Geri Dönüşüm Atağı: 4 Milyon Lira Tasarruf

EGO Genel Müdürlüğü geri dönüşüm çalışmaları kapsamında atıl durumda olan temizlik makinelerini “Dönüşümü Yapılan İticili Yüzey Temizleme Makinesi” olarak yeniden kullanıma kazandırdı. Atatürk Kültür Merkezi Metro İstasyonu’na kurulan atölyede yapılan çalışmalarda 30 temizlik makinesine yeni fonksiyonlar kazandırılarak 4 milyon TL tasarruf edildi.

Devamını Oku

MHP Eski İl Başkanı ve 4 BBP’li Belediye Meclis Üyesi İYİ Parti'ye Geçti

MHP Konya eski İl Başkanı Yusuf İnanç ve 4 BBP’li Yunak İlçe Belediye Meclis Üyesi İYİ Parti’ye katıldı. Partiye yeni katılan üyelere rozetlerini İYİ Parti lideri Meral Akşener taktı.

Devamını Oku

CHP Tunceli İl Başkanı Çelik, Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik, görevinden istifa ederek CHP Tunceli Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Partililerin, vatandaşların ve basın mensuplarının katıldığı bir programla aday adaylığını açıklayan başkan Çelik, “Yaklaşık 3 yıldır onurla, gururla ve şerefle yürüttüğüm Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı görevimden, Milletvekili aday adayı olmak için bugün ayrılıyorum” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir 'Güdül ve Nallıhan'a Otobüs Seferleri Başlayacağını Belirtti

EGO Genel Müdürlüğü, Güdül ve Nallıhan ilçelerinde ikamet eden vatandaşların EGO otobüsleri ile Ankara kent merkezine ulaşımlarının sağlanabilmesi amacıyla ring seferleri başlattı. Güdül ilçesine “615 Güdül-Ulus” hat numaralı araçlar “Güdül, Ayaş Yolu, İstanbul Yolu, Ulus” güzergâhında, Nallıhan ilçesine ise “677 Nallıhan-Ankara” hat numaralı araçlar “Nallıhan, Çayırhan, Beypazarı, Ayaş, İstanbul Yolu, Ulus” güzergâhında 29 Aralık 2022 Perşembe günü itibarıyla hizmet vermeye başlayacak.  

Devamını Oku

Hacıbektaş'ın Çehresi İBB ile Değişiyor

İBB iştiraki KİPTAŞ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 16 Ağustos 2022’de tanıtımını yaptığı, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde inşa edeceği “KİPTAŞ Mihmandar” konutlarının bugün temelini attı. ‘4 kapı 40 makam’ öğretisinden yola çıkılarak tasarlanan projenin temeli; CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın ‘fiziki’, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘çevrimiçi’ katılımlarıyla atıldı. Ağbaba, duygularını, “2019’dan bu yana, Hacıbektaş tekrar ayağa kalkıyor. Onun ayağa kalkmasında, Hacıbektaş'ın güzelleşmesinde hiç kuşkusuz en fazla emeği olan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu. Ona, huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” sözleriyle dile getirirken; İmamoğlu, “Hacıbektaş'ı çok seviyorum. Hacı Bektaş-ı Veli'nin yolunu çok seviyorum. Bu duyguyla hayatımda beslendiğimi oradaki dostlarım, değerli canlar, değerli hemşehrilerim bilsinler; bu manevi topraklara, o güzel coğrafyaya hizmet edebilmenin de onurunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı. Yaklaşık 170 milyon TL yatırım değerine sahip proje bünyesinde; 65 konut, 10 ticari birim, sosyal tesis, 65 araçlık otopark ve kreş olacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Atatürk Çiçeği ile Öğretmenler Günü Kutlaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli öğretmenlerin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü Atatürk Çiçeği ile kutladı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Başkentin merkez ilçelerindeki yaklaşık 1590 okulu ziyaret ederek okul müdürü ve öğretmenlere ANFA Bitki Evi’nde yetiştirilen Atatürk Çiçeği başta olmak üzere sıklamen, kalanchoe ve begonya gibi çiçeklerle sürpriz yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Gelecek değerli öğretmenlerimizin eseri olacak. Sonsuz özveriyle yarınlarımızı aydınlatan bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

Devamını Oku

Ankara'da Üst Geçitlerin Sayısı Artıyor

Yayaların can güvenliğini önceleyen çalışmalara imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, özellikle araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde yürüyen merdivenli ve asansörlü yaya üst geçit yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı modern ve asansörlü olacak 12 adet yeni üst geçidin yapımına başladı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan 10 Kasım Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle “Senin değerli mirasın için 365 gün ara vermeden çalışıyoruz. Ta ki o ana kadar" mesajını paylaştı.

Devamını Oku

Ulu Önder Atatürk Esenyurt'ta Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84. yılında, Esenyurt’ta anma töreni gerçekleşti.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk: Erken Dönem Çocuk Tarama Testi Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan “Gelişimsel Tarama” projesini başlattı. Projeyle; Ankara’da yaşayan 6-72 ay arasındaki çocukların gelişimlerinin değerlendirilerek, hazırlanan program eşliğinde eğitsel destek verilmesi planlanıyor. Tarama testine; “https://forms.ankara.bel.tr/gelisimsel-tarama-basvuru” internet adresi üzerinden başvuru yapılabiliyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Daha

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Her Çocuğa Sanat” projesi ile dezavantajlı yüz çocuğu müzikle tanıştırmaya hazırlanıyor. Çocuk Sanat Dostları Topluluğu’nun katkılarıyla hayata geçirilecek projenin tanıtımı, 29 Ekim Cumartesi günü yapılacak.

Devamını Oku

Ankara'da Cumhuriyet Coşkusu Atatürk Orman Çiftliği'nde Yaşanacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında birbirinden ünlü sanatçı ve müzik gruplarını Başkentlilerle buluşturacak. Atatürk Orman Çiftliği arazine kurulan konser alanında sevilen alternatif rock müzik grubu Duman’ın konseriyle başlayacak kutlamalarda; Sefo, Levent Yüksel ve Kenan Doğulu hayranlarıyla buluşacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Teknik Eğitim Kursları Yeni Dönemi Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Kursları’nda (BELTEK) yeni eğitim-öğretim dönemi başladı. Gazi Üniversitesi akademisyenleri tarafından 18 branşta ve 202 farklı alanda verilen eğitimlerin sonunda yapılan değerlendirme sınavında başarılı olan kursiyerlere uluslararası geçerliliği olan başarı belgesi ile katılım belgesi veriliyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan ASKİ Açıklaması

Polatlı’da basın toplantısı düzenleyerek İvedik-Polatlı İçme Suyu Hattı ile ilgili son durum hakkında bilgi veren ABB Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ’nin zaten maliyetinin yarısına ücretlendirdiği su tarifelerinde yüzde 50 daha indirim kararı alınmasının “yasa dışı olduğunu ve mahkemeden döneceğine inandığını” söyledi. Yavaş, “Karar düzeltildiği zaman Polatlı dâhil bütün acil yatırımlar yapılacak, sosyal desteklerimiz fazlasıyla devam edecek. Çünkü bizim Ankara halkımızdan aldığımız tertemiz parayı hiçbir zaman çalışmayan çöp projelere atacak hâlimiz yok, bunlara ayıracak paramız yok. Kendi paramızı nasıl harcıyorsak, Ankara halkının parasını da gerçek ihtiyaçları doğrultusunda harcamaya devam ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nin 2023 Yılı Bütçesi Onaylandı: 3 Milyar 370 Milyon Lira

Esenyurt Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi, 3 milyar 370 milyon lira olarak belirlendi. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un 2023 yılı faaliyetleri arasında eğitim, sağlık, istihdam ve yeşil alan projeleri öne çıktı.

Devamını Oku

Başkent Marketlerde Uygun Fiyata Pastörize Süt Satışları Başladı

Ulusal Süt Konseyi’nin 14 Ekim 2022 tarihinden geçerli olmak üzere çiğ süt fiyatlarına yüzde 13,3 zam yapmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Vatandaşların hem sağlıklı hem de uygun fiyatla süte ulaşabilmesi için Halk Ekmek Fabrikası’nın 13 satış noktasında pastörize süt 1 ay süreyle indirimli satılacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Başkentimiz İyiliğin ve Dayanışmanın Kenti Olmaya Devam Edecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’nın Başkent oluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla davet düzelendi. Yavaş konuşmasında, “Değerli tarihi mirası olan bir kentte bizler Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için ara vermeksizin çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Açıklama: ASKİ İflas Ettiriliyor

ASKİ İFLAS ETTİRİLİYOR: SU TARİFELERİ HAKKINDA ALINAN KARARIN BİLANÇOSU ORTAYA ÇIKIYOR

Devamını Oku

Mansur Yavaş Muhtarlarla Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş; Ayaş, Güdül ve Nallıhan ilçesi muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarların sorun ve taleplerini tek tek dinleyen Yavaş, “Buraya hesap vermeye geliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara'da Özel Gereksinimli Çocuklar ve Aileleri için MOLA Zamanı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Sincan ve Anıttepe’de hizmete açtığı ‘Özel Gereksinimli Çocuklar Mola Evi’ ile hem dezavantajlı çocukları sosyal hayata bağlıyor hem de çocukların ailelerine işlerini yapabilmeleri için zaman yaratıyor. Üyelik sistemi ile çalışan Mola Evleri’nden 3-6 yaş arası özel ilgi ve bakıma ihtiyaç duyan çocuklar ve aileleri yararlanabiliyor. Mola Evi’nden yararlanmak isteyen aileler, molaevleri.ankara.bel.tr adresi üzerinden veya ‘(0312) 507 10 01’ numaralı telefondan başvuru yapabiliyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş İtfaiye Erlerinin Yemin Törenine Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni göreve başlayan İtfaiye Daire Başkanlığı personeli için düzenlenen yemin törenine katıldı. Yavaş, “Sizler bir yandan halkımızın can sağlığı ve güvenliği için olaylara en etkin şekilde müdahaleyi yaparken bir yandan da daha konforlu ve mutlu bir iş ortamına sahip olun istiyoruz. Halkın canını korurken kendi sağlığınız ve canınız için de en uygun çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Halkımızın olumsuz vakalarda ve afetlerde canının sizlere emanet olduğunu çok iyi biliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara'da Türkiye'nin En Büyük Engelsiz Çocuk Bakımevi İçin Başvurular Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın hayata geçirdiği ve Türkiye’nin en büyük Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi için ön başvuru süreci devam ediyor. Görme, işitme ve ortopedik yönden gereksinimli çocuklarla normal gelişim gösteren 3-6 yaş arası çocukların yararlanacağı yeşil bina özelliğine sahip bakımevine kayıtlar, ‘https://engelsizbakimevi.ankara.bel.tr ’ adresi üzerinden yapılıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir ile AHBAP Arasında Protokol İmzalandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, AHBAP Derneği ve INFINIA Mühendislik arasında “AHBAP Bilim Sanat Kampüsü” için iş birliği protokolü imzalandı. 23 Nisan 2023’te Cumhuriyetin 100. yılında Kuzey Yıldızı Vadisi’nde hizmete geçecek kampüste bilimin sanat ile öğretilmesi amaçlanıyor. Protokol töreninde konuşan Başkan Mansur Yavaş, “Ankara'da eğitim gören bütün çocukların görerek, belki dokunarak, deneyimleyerek yetişebilecekleri bölümler olacak. Cumhuriyetimizin 100. yılına güzel bir adımla başlamış olacağız ve Mustafa Kemal Atatürk'ün amaçladığı doğrultuda yetişecek çağdaş gençleri burada yetiştireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Büyük Ozan Neşet Ertaş'ı Unutmadı

ABB, ölümünün 10’uncu yıl dönümünde büyük halk ozanı Neşet Ertaş için anma programı düzenledi. Atatürk Kapalı Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen gecede, Kırşehir Belediyesi Abdallar Müzik Topluluğu ve ünlü sanatçılar Kıraç ile Emel Taşçıoğlu usta ozanın en güzel türkülerini yorumladı.

Devamını Oku

Ankara'da İnternet Ağı Genişliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi kent genelinde başlattığı dijital dönüşüm atağı kapsamında ücretsiz internet ağlarını yaygınlaştırmaya devam ediyor. Faz1 çalışmaları tamamlanan projenin Faz2 kısmında 18 noktada ücretsiz internet hizmeti verilmeye başlandı. Böylelikle; Ankara’da ücretsiz kablosuz internet hizmetinin verildiği yerlerin sayısı 57’ye ulaşmış oldu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Muhtarlarla Birlikte

Sincanlı muhtarlar ile bir araya gelerek, talep ve sorunlarını dinleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Önceliğimizi belediyelerin yapması gereken acil işleri yapmak üzerine kurduk. Hayali para harcamayacağız. Hayali projemiz yok. En büyük projemizi seçimlerden önce söyledik Ankara halkını zengin etmek. Kendi bütçemiz, imkânlarımız oranıyla daha önce yapılmamış ne varsa hepsini yapıp bitirip görevimizi o şekilde tamamlamak istiyoruz” diye konuştu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Afetzede Çiftçilere Kaba Yem Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte tarım ve hayvancılığın geliştirilmesini sağlamak amacıyla yılın her mevsiminde çiftçilere verdiği desteklere devam ediyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, yaşanan sel felâketi nedeniyle tarımsal zararı oluşan çiftçilere kaba yem dağıtımına başladı. Beypazarı, Güdül ve Nallıhan ilçelerinden başlayan destek, selden etkilenen diğer ilçelerde de yapılacak.

Devamını Oku

Ankara'da Kültür Elçilerinin Sayısı Artıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) ve Tohumluluk Vakfı iş birliğiyle kültür varlıklarının gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen Ankara Miras Kültür Elçileri Programı’nın ikincisini gerçekleştirildi. Programa katılan öğrencilere teorik ve alan çalışmalarının ardından ‘kültür elçisi’ sertifikaları verildi.

Devamını Oku

Ankara BELTEK'te Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Teknik Eğitim Kursları’nda (BELTEK) yeni dönem ön kayıtları 19 Eylül tarihinde başlıyor. Akademisyenler tarafından 8 ana başlıkta, 65 kursun ücretsiz olarak verileceği programa başvuru yapmak isteyenler https://beltek.gazi.edu.tr/ adresi üzerinden 27 Eylül tarihine kadar ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Devamını Oku

15 Yılın Hasreti Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 15 yıldır yuvalarından ayrı kalan hak sahiplerini yeni evlerine kavuşturmak ve bu süreçte oluşan kira yükünü ortadan kaldırmak için Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı’nda çalışmalarını hızla sürdürüyor. ABB iştiraki PORTAŞ ile yapılan protokol kapsamında, ilk etapta 5’inci ve 7’nci etaplarda bulunan 782 konut ve ticari alanın yapımına başlandı. Ayrıca, çalışmalar kapsamında bölgede bulunan gecekondulardan 12 bin 500’ü yıkılırken, yıkılan gecekonduların güvenlik ve çevre sağlığını tehdit eden hafriyatları da temizleniyor.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nden Öğrencilere Kırtasiye Malzemesi Desteği

Eğitim alanındaki çalışmalarıyla öğrencilere desteklerini sürdüren Esenyurt Belediyesi, maddi durumu yetersiz olan 9 bin 500 öğrenciye kırtasiye ve gıda kolisi yardımında bulundu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş OSTİM Sanayicileriyle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin ev sahipliğinde OSTİM Kooperatifleri ve Kümelenmeleri Yönetim Kurulları, OSTİM Teknik Üniversitesi temsilcileri ve çok sayıda sanayici iş insanları ile bir araya geldi. Yaklaşık 150 temsilcinin katıldığı toplantıda sorun ve talepleri tek tek dinleyen Yavaş, “buradaki ekonomi ve sanayi ne kadar güçlü olursa, Ankara’nın ve ülkemizin kalkınmasına o kadar katkısı olur” dedi.

Devamını Oku

Ankara EGO'da Yapay Zeka Dönemi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha kaliteli hizmet verilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. EGO Genel Müdürlüğü, toplu taşıma otobüslerinde video yönetim sistemi ve yapay zekâ kullanımı için başlangıç toplantısı gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Ankara'da Toplu Taşımalara Düzenleme

EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçlarında kış tarifesine geçiyor. 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlayacağı 12 Eylül Pazartesi itibarıyla araçların sefer sayıları artırılırken, vatandaşların ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için araçlarda da detaylı temizlik ve bakım onarım çalışması yapıldı.

Devamını Oku

Esenyurt'ta Atatürk Yürüyüş Parkının Yolları Yenilendi

Vatandaşların rahatça nefes alacakları yeşil alanlara her gün bir yenisini ekleyen Esenyurt Belediyesi, Âşık Veysel Mahallesi’ndeki Atatürk Yürüyüş Parkı’nın yollarını yenileyerek vatandaşların keyifli vakit geçirebileceği bir alan haline getirdi.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Okullar Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Öğrencilerin güvenli ve sağlıklı koşullar altında eğitimlerini sürdürebilmeleri için tüm ekipleriyle aralıksız çalışan Beylikdüzü Belediyesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılı öncesi ilçedeki okullarda pek çok çalışma gerçekleştirdi. Bakım, onarım, peyzaj ve dezenfeksiyon gibi işlemler ekiplerce titizlikle yürütülürken talepler doğrultusunda okullara donanımlı alanlar da kazandırıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sabah Ulaşımına İndirim

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, özellikle çalışan vatandaşların ulaşım giderlerine destek olmak ve belli saatlerde oluşan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla başlattığı sabah saatlerinde indirimli tarife uygulaması, 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak kışlık servis programlamasında da devam edecek. 06.00-06.45 saatleri arasında EGO Genel Müdürlüğüne ait teleferik, otobüs ve raylı sistemler (Metro-ANKARAY) ile BAŞKENTRAY’da tam ücret 6,50 TL’den 4,50 TL’ye düşecek.

Devamını Oku

Ankara'da Sağıklı Yaşam Parklarda Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te spor yapılmasını teşvik eden projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla 23 park ve rekreasyon alanında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz spor faaliyetleri, pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri 08.00-11.00 saatleri arasında beden eğitimi öğretmenleri ve uzman antrenörler eşliğinde sürdürülüyor.

Devamını Oku

Ankara Metrosu'nda Altyapı Çalışmaları Tamamlandı

EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı’nın (M3) İstanbul Yolu ve Botanik İstasyonları arasında bulunan bölümünde 10 Ağustos 2022 tarihinde başladığı zemin düzeltme çalışmalarını tamamladı. Çalışmanın planlanan tarihten önce bitirilmesinin ardından söz konusu hatta kesintisiz ve aktarmasız yolculuk bugün itibarıyla başladı.

Devamını Oku

ABB Duyurdu: Balık Hali ve Başken İlçeler Terminali Açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilçe otobüslerini tek bir merkezde toplamak ve vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla “Başkent İlçeler Terminali” ile Yenimahalle Toptancı Hali içerisine inşa edilen yeni balık halinin yapım çalışmalarında sona yaklaştı. 25 araç kapasiteli ‘ilçe otogarı’ ile yaklaşık 10 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen yeni balık halinin açılışı 7 Eylül 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Sanayicilerle Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İvedik Organize Sanayi Bölgesi ile Teknopark Ankara’nın ortaklaşa düzenlediği programa katılarak sanayicilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Buluşmada Organize Sanayi Bölgelerinin, yapılan protokol doğrultusunda her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını kaydeden Yavaş, Büyükşehir Belediyesinin diğer ulaşım, yeşil alan ve sosyal yardım projelerinden de bahsetti.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Aile Eğitim Seminerleri Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürlüğü ile Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı iş birliğiyle başlatılan aile eğitim seminerleri devam ediyor.

Devamını Oku

Ankara Bir İlki Yaşıyor: Başkentin Gençleri Başkentin Yönetiminde

Ankara Kent Konseyi Başkent Gençlik Meclisi, ABB Meclis Salonu’nda Ankara’da ilk kez gerçekleşen bir toplantıya imza attı. Yerel yönetimin en üst karar organı olan Büyükşehir Meclisi’nde bir oturum gerçekleştiren gençler toplantıda, hem Ankara’nın yerel gençlik eylem planını oluşturma hem de fikir ve taleplerini yetkililere iletme fırsatı buldu.

Devamını Oku

Büyükşehir Belediyesi'nden Başkentli Çocuklara Özel Toplu Sünnet Şöleni

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hâle getirdiği “Toplu Sünnet Şöleni” için hazırlıklarını tamamladı. Uzman hekimler tarafından ücretsiz olarak sünnet edilen 1000 çocuk Altınpark’ta 27 Ağustos Cumartesi günü 18.00-21.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek şölende aileleri ile gönüllerince eğlenecek. Şölen alanına ulaşım, servis araçlarıyla sağlanacak ve program öncesi çocuklara sünnet kıyafeti ile sürpriz hediyeler de Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek.

Devamını Oku

Esenyurtlu Uğurcan Özer Kıtalararası Yüzme Yarışında İkinci Oldu

Esenyurt Belediyesi’nin desteklediği Milli Paralimpik Triatlet ve Milli Yüzücü Uğurcan Özer, 34’üncü Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda özel sporcu kategorisinde ikinci olarak ilçeye büyük gurur yaşattı.

Devamını Oku

Beylikdüzü 9. Barış ve Sevgi Buluşmaları Başlıyor

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl 9.su düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.yıl coşkusunun yaşanacağı kortej yürüyüşüyle başlıyor. Çok sayıda vatandaşın katılacağı yürüyüşün ardından sanatçı Erol Evgin, sevilen şarkılarını Barış ve Sevgi için seslendirecek. 6 gün boyunca; Çardak Altı Sohbetleri, Sahaf Festivali, konserler ve spor turnuvalarına ev sahipliği yapacak olan festival, binlerce vatandaşı bir araya getirecek. Tüm İstanbulluları etkinliklere davet eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü’nün simgesi 9. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda; ortak akıl, ortak çaba ve ortak yaşamın gücüyle yine hep birlikte olacağız. Ortak dileğimiz Barış ve Sevgi.” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kadın İstihdamına Katkı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentte kadın istihdamına katkı sağlayacak projelere imza atmaya devam ediyor. Başkentte nitelikli ve eğitimli bakıcı yetişmesi için harekete geçen Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, ‘Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’nin ikincisini başlattı. 2.5 ay ve toplam 380 saat sürecek eğitimleri tamamlayan adaylara başarı sertifikası verilecek.

Devamını Oku

Üniversite Yolu Esenyurt Belediyesi'nin Hazırlık Kurslarında

Esenyurt Belediyesi’nin “Üniversite Hazırlık” kurslarına katılan öğrenciler, üniversite sınavında büyük başarı göstererek, Türkiye’nin prestijli üniversitelerine yerleşti.

Devamını Oku

Ankara'da ASKİ 2 Ayda 26 Mahalleyi Suya Kavuşturdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Başkentin en ücra köşelerini suyla buluşturmaya devam ediyor. 2 aylık sürede Başkentin 17 ayrı ilçesine bağlı 26 ayrı mahalleyi daha suya kavuşturan ASKİ, aynı hızla Ankara’da susuz tek bir hane kalmaması için çalışmalarına devam ediyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Sanatla Yaşam Atölyeleri Yeni Dönem Sanatçılarını Arıyor

Yaşam Vadisi 1. Etap’ta bulunan Sanatla Yaşam Atölyeleri, yeni dönem sanatçılarını arıyor. Yaşam Vadisi'nin eşsiz doğasında sanatını icra etmek isteyen deneyimli sanatçılar için son başvuru tarihi 1 Eylül.

Devamını Oku

Ankara'da Ücretsiz Ring Seferleri Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent turizmini canlandırmak ve kent tarihini tanıtmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ankara Kalesi ve Ulus çevresinde tarihi merkezlere, elektrikli hibrit araçla verilen ücretsiz ring seferleri devam ediyor. Turistik amaçlı düzenlenen servis hizmeti pazartesi günleri hariç hafta içi 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleninin 7. Düzenledi

Beylikdüzü Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Sünnet Şöleni'nin bu yıl 7.'si gerçekleşti. Özel sağlık kuruşlarının da desteğiyle ücretsiz olarak sünnet ettirilen 250 çocuk, gün boyu doyasıya eğlendi. Çeşitli atölyeler, yarışmalar ve çocuk oyunlarının olduğu şölene katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Çocuklar, kadınlar ve gençler için yapacağımız daha çok iş var. Yeter ki sizin enerjinizi ve desteğinizi her daim yanımızda hissedelim." ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Engelli Vatandaşlar Ankara Büyükşehir'in Pikniğinde Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi insan odaklı çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Elmadağ Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği bir etkinlikle engelli vatandaşlar ile aileleri piknikte bir araya geldi. ABB Başkanı Mansur Yavaş da pikniğe görüntülü bağlanarak vatandaşlara sürpriz yaptı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Göreve Geldiğinden Bugüne 3 Yılda 40 Yeşil Alanı Hizmete Açtı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeşilin Başkenti” projesi kapsamında kente yeni rekreasyon ve park alanları kazandırmaya devam ediyor. 3 yıllık sürede hizmete açılan Çubuk 1 Barajı Rekreasyon Alanı, 30 Ağustos Zafer Parkı, Gazi Park, Kaykay Parkı, Karavan Parkları ve Şule Çet Parkı gibi yeşil alanlar her gün binlerce başkentliyi ağırlıyor. Bugüne kadar 40 adet yeşil alan ve parkı Ankara’ya kazandıran ABB, yeni rekreasyon alanlarının açılışı için de gün sayıyor.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Evde Sağlık Hizmetlerine Ara Vermeden Devam Ediyor

Esenyurt Belediyesi, sağlık durumu hastanelere gitmeye elverişli olmayan hastalar için sürdürdüğü “Evde Sağlık” hizmetine ara vermeden devam ediyor.

Devamını Oku

Ankara'da Altınpark Yaşlılar Lokali Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi yaşlıların yaşam kalitesini yükseltmek ve yaşlılara yönelik projeler geliştirmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Sosyal refahı artırmayı ve toplumun bütünlüğünü desteklemeyi amaçlayan “Altınpark Yaşlılar Lokali” düzenlenen törenle açıldı.

Devamını Oku

Esenyurt Orhangazi Mahallesi Meydan ve Parka Kavuşuyor

İlçe genelinde vatandaşların keyifli vakit geçirebileceği alanları artırmak için çalışan Esenyurt Belediyesi, Orhangazi Mahallesi 1664. Sokak’a, içerisinde mahalle konağı ve dinlenme yerlerinin yer alacağı 602 metrekarelik meydan kazandırıyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık'tan Hacıbektaş'ta Birlik ve Beraberlik Mesajı

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen 59. Ulusal, 33. Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerine katıldı. Başkan Çalık, “Hacı Bektaş Veli, ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım’ sözüyle birlik, beraberlik ve kardeşliğin önemini vurgulamıştır. Bu anlayış hoşgörü ve sevgi filizlerini topraklarımızda yeşertmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Türkiye'de ilk: Madde Bağımlılarının Umudu: Bağımsızlık Köyü

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüpsultan halkının daha sağlıklı ve bilinçli bireyler olarak gelişimlerine destek vermek, ilçedeki her kesimden insanın yaşam koşullarını iyileştirmeye yönelik birçok örnek projeyi hayata geçirdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Dev Bir Yatırım Daha: Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllardır Başkentin merkezinde atıl vaziyette bulunan Hıdırlıktepe, Atıfbey Mahallesi ve İsmetpaşa’yı kentsel dönüşüm projesi ile yeniden kalkındıracak. İki aşamalı olarak yapılacak projede, 110 hektarlık alanın Ankara Kalesi, Hacı Bayram-ı Veli Cami ve Ulus’a bakan alanına sosyal tesislerin yer aldığı rekreasyon alanı, Yenidoğan’a bakan kısmına ise hak sahipleri için 500 adet konut inşa edilecek. Proje ile Başkentliler yepyeni bir cazibe merkezine daha kavuşmuş olacak.

Devamını Oku

Esenyurt'ta Ahşap Atölyesi ve Marangozluk Kursu Kayıtları Başladı

*Esenyurt Belediyesi’nden istihdam garantili kurs Esenyurt Belediyesi’nin meslek edinmek, hobi ve yeteneğini geliştirmek isteyen vatandaşlar için hayata geçirdiği Ahşap Atölyesi ve Marangozluk kursunun yeni dönem kayıtları başladı. Vatandaşlar, istihdam garantili bu kursa 26 Ağustos tarihine kadar online olarak kayıt yaptırabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Uygun Fiyatlı Konut İmkanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden PORTAŞ, kendi imkânlarıyla inşa ettiği “Parlamenterler Golf Life Projesi” kapsamında konutların doğrudan temin yöntemiyle satışına başladı. Eskişehir Yolu Ballıkuyumcu mevkiinde bulunan ve 300 konut ile 20 villadan oluşan proje kapsamında konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, “https://www.portas.com.tr/proje/parlamenterler-golf-life” adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

İstanbul Maltepe Minibüs Yolu Trafiğe Kapatılıyor

Maltepe minibüs yolu iki yönlü olarak trafiğe kapatılacak. Yaklaşık 4 ay sürecek çalışma ile bölge İstanbul’un en güzel meydanlarından birine kavuşacak. Maltepe büyük ve modern bir meydana kavuşuyor. Bağdat Caddesi Minibüs yolunda trafik tamamen yer altına alınacak. Mimar Sinan Caddesi ile İnönü Caddesi arasında kalan bölüm yayalaştırılacak. İstanbul’un örnek caddelerinden biri olacak. 18 Ağustos Perşembe günü saat 06.00’dan itibaren bölge iki yönlü olarak araç trafiğine kapatılacak.

Devamını Oku

Ankara'da Rantın Yıkımı İçin Son Dönemeç: TOGO KULELERİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da rant iddialarının odağına yerleşen ve rantın sembolü haline gelen TOGO Kuleleri’yle ilgili harekete geçti. ABB, geçtiğimiz ay Danıştay 6. Dairesi’nin oy birliğiyle aldığı ve kesinleşen “kulelerin 1,50 emsale düşürülmesi” kararının ardından 1 Eylül 2022 tarihinde “TOGO Kulelerinin Geri Dönüşüm Malzemeleri Karşılığı Yıkım İşi” ihalesine çıkacak.

Devamını Oku

ABB ve Afet Gönüllüleri Marmara Depremi'nde Hayatını Kaybedenleri Unutmadı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos 1999’da yaşanan Marmara Depremi’nin yıl dönümünde depremde hayatını kaybeden vatandaşları unutmadı. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı öncülüğünde “Afet Farkındalık ve Temel İlk Yardım” eğitimini tamamlayan STK’ler, muhtarlar, yerel dernekler ile ABB birimlerinden gönüllülerinin katılımıyla depremde hayatını kaybeden vatandaşların anısına Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Esenyurt Bir Park Daha Kazandı

Esenyurt’taki mahalle parklarına bir yenisi daha eklendi. Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi’ndeki ilk park olan Maral Sokak Parkı, vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılandı.

Devamını Oku

Ankara'da Dev Projede Sona Yaklaşıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, Gölbaşı ilçe merkezi başta olmak üzere birçok kırsal mahalledeki yaklaşık 650 bin kişiye sağlıklı, temiz ve kaliteli içme suyu sağlayacak olan “Mamak-Gölbaşı Arası İçme Suyu Ana İletim Hattı”nın tamamlanması için yoğun mesai harcıyor. 25 kilometrelik projenin 19 kilometresi tamamlandı. İki ayrı güzergâhta devam eden ve son 6 kilometresi kalan projenin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar tamamlanması hedefleniyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kadınlara "Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi"

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentli kadınların hayatını kolaylaştıran projelerine hız kesmeden devam ediyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında daha önce düzenlenen “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” programının ikincisi düzenlenecek. 22 Ağustos 2022 tarihinde başlayacak eğitime katılmak isteyen kadınlar 12-17 Ağustos tarihleri arasında https://bakiciannekursu.ankara.bel.tr/ adresi üzerinden kayıt yaptırabilecek.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi 6 Ayrı Noktada Aşure Dağıttı

Beylikdüzü Belediyesi, Muharrem ayı vesilesiyle ilçenin 6 farklı noktasında vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Aşure dağıtımına katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bolluk ve bereketin simgesi olan aşurelerimizi komşularımızla paylaştık. Dayanışma ve yardımlaşmanın verdiği güçle Beylikdüzü’nde bir arada olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Ankara'da Göreve Yeni Başlayan 450 İtfaiye Personelinin Saha Eğitimleri Devam Ediyor

Ankara İtfaiyesi personel sayısını artırarak, Başkentte meydana gelebilecek deprem, göçük, enkaz, sel, yangın ve su baskını gibi olaylara daha hızlı ve etkin müdahale etmeyi amaçlıyor. Liyakat esasına dayalı olarak ataması yapılan 450 itfaiye personeline Mavi Göl’de Ağustos ayı boyunca sürecek “Su Üstü Arama Kurtarma” eğitimi verilmeye başlandı.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nden Vatandaşlara Aşure İkramı

Esenyurt Belediyesi, Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Devamını Oku

54 Suriyeli Daha Esenyurt'tan Ülkelerine Döndü

Esenyurt’tan ülkelerine dönüş yapan Suriyelilere 54 kişi daha eklendi. Suriyelileri uğurlamaya gelen Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, göreve geldiği günden bugüne 3 binin üzerinden Suriyeliyi ülkelerine gönderdiklerini belirterek, “Gönüllü Geri Dönüş” organizasyonu kapsamında gönderimlerin devam edeceğini söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 3 Yılda 16 Adet Köprülü Kavşak Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha güvenilir ve konforlu bir ulaşım sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Trafik probleminin kronikleştiği ve sıkça kazaların yaşandığı noktalarda ulaşım atağı başlatan Büyükşehir Belediyesinin 3 yılda tamamladığı 16 adet köprülü kavşak sayesinde hem zamandan hem de ekonomiden tasarruf edildi.

Devamını Oku

Sporseverler Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde Buluştu

Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün Decathlon iş birliğiyle düzenlediği Spor Festivali, 7’den 70’e tüm sporseverleri Yaşam Vadisi’nde bir araya getirdi. Katılanların farklı spor branşlarını deneyimleme imkanı bulduğu festivalde, yarışma ve turnuvaların yanı sıra atölye çalışmaları da gerçekleşti.

Devamını Oku

Ankara Metrosu'nun Altyapı Çalışmaları Çarşamba Günü Başlıyor

EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı (M3) İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın iki ayrı bölgesinde, hattın yapımı sırasında uygun olmayan malzeme kullanımı sonucu ray altyapısında meydana gelen bozulmalar nedeniyle yapacağı zemin düzeltme çalışmasına yarın başlayacak. 10 Ağustos-10 Eylül 2022 tarihleri arasında planlanan çalışma esnasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında seferler düzenlenmeyecek. Çalışma sırasında mağduriyet yaşanmaması için vatandaşlar, Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları arasında otobüs aktarmasıyla taşınacak.

Devamını Oku

Kerbela Şehitleri Esenyurt'ta Anıldı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da şehit edilmesinin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen “Aşura Kardeşlik” programına katıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Temizlik Filosu Genişliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin ihtiyaçları doğrultusunda araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı çok amaçlı 11 yeni iş makinesi daha alarak temizlik filosunu güçlendirdi. Temin edilen araçlarla birlikte çok amaçlı mini iş makine filosu 25’e yükselirken teknolojisi yüksek yeni araçlarla kış mevsiminde kar küreme, kaldırım yıkama ve temizliği, sel-su baskını sonrası temizlik konusunda hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edilebilecek.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nden Toplu Sünnet Organizasyonu

Esenyurt Belediyesi, ilçede maddi imkânı elverişli olmayan 3-14 yaş arası çocukları modern cerrahi yöntemlerle sünnet ettiriyor. Toplu sünnet programına katılan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, çocuklara moral desteğinde bulunarak ailelerini tebrik etti.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Müjdeyi Verdi: Çocuk Etkinlik Merkezleri Çoğalıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Çocuk Etkinlik Merkezleri kapılarını Başkentli ailelere açıyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılında, Ankara’nın 9 ilçesinde yer alan 17 adet Çocuk Etkinlik Merkezi’nden toplam bin 141 çocuk yararlanacak. Sosyal medya hesapları üzerinden müjdeyi veren ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’da Çocuk Etkinlik Merkezi sayımız 0'dı, 17'ye çıkardık. 13 adet merkezimizi de en kısa sürede tamamlayacağız. Çocuklarımızın sosyal gelişimine destek olurken kadınların da iş gücüne katılmasını sağlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Meclisinde Ek Bütçe Talebine Onay Çıkmadı

Esenyurt Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirilen Ağustos ayı ikinci meclis oturumu, gündem yaratan bir oylamaya sahne oldu. Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un gündeme getirdiği “Ek Bütçe” talebi, mecliste çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti ve MHP grupları tarafından reddedildi. AK Parti’li ve MHP’li meclis üyeleri, Başkan Bozkurt’un oylama öncesinde yaptığı, “Bütçe talebinin kabul edilmemesi, meclisin feshine neden olur” uyarısına rağmen ilgili maddeye “Hayır” oyu verdi.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'tan Halk Plajı Müjdesi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık beraberindeki heyetle birlikte Yaşam Vadisi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Çalık, Yaşam Vadisi’nin denizle buluştuğu noktada halk plajları ve sahil düzenlemesi yapılacağını söyleyerek, “1 milyon 200 bin metrekarelik Yaşam Vadisi, E-5’ten denize kadar kesintisiz ulaştı. Devam eden çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Feromonlu Tuzak Projesiyle Ağaçları Korumaya Alıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi vektörle mücadele konusunda yeni uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. ABB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, BelPLAS AŞ ile iş birliği yaparak Başkent’te ağaçlara zarar veren haşereleri yok etmek amacıyla “Feromonlu Tuzak” uygulaması başlattı. Tuzaklar ilk etapta pilot bölge olarak seçilen Çubuk-1 Barajı başta olmak üzere Mavi Göl ve Elmadağ Mesire Alanı ile Kurtboğazı Barajı’nda bulunan ladin, sedir, karaçam ve kızılçam ağaçlarına yerleştirildi.

Devamını Oku

Esenyurt Gülten Akın Kütüphanesi Hizmete Açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenyurt’a kazandırdığı ilk kütüphane olan Esenyurt Gülten Akın Kütüphanesi, Kıraç Şehitler Mahallesi’nde hizmete açıldı. “150 günde 150 proje” kapsamında hizmete başlatılan kütüphanenin açılış törenine Gülten Akın’ın kızı Deniz Akın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekilleri Emine Gülizar Emecan ve Zeynel Emre, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Server Gökmen, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Oktay Özel, İBB Kütüphane ve Müze Müdürü Ali Şafak Özdemir, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin, CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Esenyurt Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Devamını Oku

65 Yaşında Hayali Gerçek Oldu

Ünlü aktör Robert De Niro’nun Stajyer filmi Beylikdüzü’nde gerçek oldu. Çocuklarını büyütmek uğruna üniversiteye gidemeyen Ayten Baran önce 62 yaşında üniversiteye girdi, ardından da 65 yaşında stajını tamamlamak için Beylikdüzü Belediyesi’nin yolunu tuttu. En büyük hayaline 65 yaşında kavuşan Baran yaşıtlarına, “Öğrenmenin ve mücadele etmenin yaşı yok” tavsiyesinde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Metrosu'nda Altyapı Çalışmaları Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı (M3) İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın iki ayrı bölgesinde, hattın yapımı sırasında uygun olmayan malzeme kullanımı sonucu ray altyapısında meydana gelen bozulmalar nedeniyle zemin düzeltme çalışması yapacak. 10 Ağustos-10 Eylül 2022 tarihleri arasında planlanan çalışma esnasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında seferler düzenlenmeyecek. Çalışma sırasında mağduriyet yaşanmaması için vatandaşlar, Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları arasında otobüs aktarmasıyla taşınacak.

Devamını Oku

Kemal Deniz Bozkurt: Katma değerli üretimler yapan kuruluşların sayısını artırmalıyız

Türkiye'de İş Dünyası dergisinin 10'uncu sayısının tanıtımına katılan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Türkiye’nin dünya ekonomisinde hak ettiği yeri alabilmesi için katma değerli üretimler yapan kuruluşların sayısının artırılması ve üretime ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir İsrafla Mücadeleye Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tasarruf odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda maliyetleri yüksek ve eski döneme ait lüks araçların satışına devam ediyor. Eski yönetimden 50 ay sonra geri alınan 1 adet lüks zırhlı aracın satışı ihale yoluyla 3 milyon 650 bin TL’ye canlı yayında satıldı.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Can Dostlarımızın Yanında

Esenyurt Belediyesi, sokak hayvanları için mama ve su desteğini tüm hızıyla sürdürüyor. Ekipler, ilçe genelinde sokak hayvanlarının bulunduğu yerlere düzenli olarak mama ve su takviyesi yapıyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Kaldırımlar Yenileniyor

Beylikdüzü Belediyesi ilçe genelindeki kaldırımlara kimlik kazandırıyor. Yapılan bu çalışmayla Beylikdüzü’nde aynı zamanda güvenli bir yaya altyapısının da inşa edildiğini dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Amacımız, vatandaşlarımızın kentin her yerine engelsiz erişimini sağlamak. Beylikdüzümüzün her kaldırımının, vatandaşımızın konforlu şekilde kullanmasına olanak sağlayacak hale gelmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Devamını Oku

ABB Kariyer Merkezi İş Arayan Vatandaşlarımıza Umut Olacak

Başkentte istihdamı artırmaya yönelik çalışmalara hız veren Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de iş arayanlar ve işverenler arasında köprü vazifesi görecek ‘Kariyer Merkezi’ projesini hayata geçirdi. Uzman ekiplerle danışmanlık hizmetinin verildiği Gençlik Parkı içindeki merkez; personel arayan firmalarla iş arayan vatandaşları bir araya getiriyor. Kariyer Merkezi açıldığı günden itibaren yoğun ilgi görüyor.

Devamını Oku

Esenyurt'ta Yeni Açılan Güzergahlarla Ulaşım Rahatlıyor

Esenyurt Piri Reis Mahallesi’nde yıllardır çözülemeyen minibüs hattı sorunu, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un girişimleri ile çözüme kavuştu. Açılan yeni hat, hem minibüsçü esnafının hem de ulaşım sıkıntısı çeken vatandaşların yüzünü güldürdü.

Devamını Oku

Ankara'da Şeffaf Belediyecilik Sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi 801 milyon dolara mal olan ve 3 yıl süren hukuk mücadelesinin ardından 18 Temmuz 2022 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilen ANKAPARK’la ilgili bir kitapçık hazırladı. Yapım süreçlerinden mahkeme süreçlerine, Ankara Büyükşehir Belediyesinin fesih hakkı kullandığı duruşma tutanaklarından tedbir kararlarına kadar tüm süreci A’dan Z’ye anlatan kitapçık online formatta yayınlandı.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Sağlıkta Mobil Hizmet

Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Gezici Hizmet Otobüsleri’nde biri olan Mobil Sağlık Aracı, son bir yılda yaklaşık 2 bin 300 kişiye ulaştı. Vatandaşların sağlık hizmetlerine kolayca erişebilmesi için yola çıkan ve şimdiye kadar 55 ayrı lokasyonda bulunan araç, yeni rotalarıyla vatandaşa hizmet götürmeye devam edecek.

Devamını Oku

Ankara ASKİ'den 163 Milyon Liralık Dev Yatırım

ASKİ Genel Müdürlüğü sağanak yağışın zaman zaman hayatı felç ettiği Etimesgut İstasyon Caddesi’ne müdahaleye hazırlanıyor. Yeni bulvar da yapılan bölgede kalıcı çözüm için 29 Haziran 2022 tarihinde ihaleye çıkılırken, bölgede incelemelerde bulunan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, 3 ayrı noktada büyük deşarj yağmur suyu hattı oluşturularak sel baskınlarının önleneceğini açıkladı. Öztürk, çalışma kapsamında yaklaşık 6 kilometre atık su ve 4 kilometre de yağmur suyu hattı yapılacağını söyledi. Çalışmalar 162 milyon 994 bin 922 TL maliyetle tamamlanacak.

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesinin Araç Filosu Güçleniyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Başkentin ihtiyaçları doğrultusunda araç filosu ile personel kadrosunu genişletmeye ve güçlendirmeye devam ediyor. Yangın ve kurtarma operasyonlarına daha etkin ve daha hızlı müdahalede bulunabilmek için satın alınan 15 yeni hizmet aracı daha Ankara İtfaiyesi filosuna katıldı. İtfaiye filosuna yeni araçların katıldığını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Göreve geldiğimizde filosunda sadece 1983 model 1 adet köpük kulesi bulunan Ankara İtfaiyemizin gücüne güç katıyoruz. Yeni köpük kulesi dâhil 15 yeni aracı daha filomuza katarak kapasitemizi 243’e çıkardık. Her yatırımımızda önce insan canı, insan sağlığı demeye devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Belediyesi'nin Yaz Şenliklerine Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Ankara Yaz Şenlikleri ve Konserleri”ne ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Hüseyin Turan, Gökhan Türkmen, Mehmet Demirtaş, Kent Orkestrası konserleriyle başlayan yaz şenlikleri Balâ ilçesinde İbocan konseriyle devam etti.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nden Haşerelere Karşı Mücadele

Esenyurt Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden sinek, sivrisinek ve larvalara karşı ilaçlama çalışmalarına hız verdi. Periyodik aralıklarla tüm mahalleleri ilaçlayan belediye ekipleri, ilçe genelinde park ve bahçeleri de düzenli olarak ilaçlıyor.

Devamını Oku

ASKİ 26 Yıllık İçme Suyu Vanalarını Değiştiriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’ye içme suyu sağlayan, 26 yıl önce yapılan ve 10 yıldır da çalışmayan şebeke ana boru vanalarının değişim, tamir ve montajlarını gerçekleştirecek. Bölgede olası arıza vb. su kesintilerinde tüm ilçenin suyunu kesmek yerine noktasal kesintiler ile çözüme gidilmesini sağlayarak, onarım süresi kısalacak 13 kilometrelik hat boyunca 13 noktada 15 vananın değişim ve montajı yapılacak. 300 personel, 30 iş makinesi, 20 ekip aracı, 15 mobil grup, 8 vidanjör ile adeta çıkarma yapılacak çalışmalar nedeniyle söz konusu ilçelere bağlı bazı mahallelerde 01 Ağustos Pazartesi günü saat 23.59’dan, 2 Ağustos Salı saat 23.59’a kadar 1 gün süreyle su kesintisi uygulanacak. Ayrıca acil ihtiyacı karşılayacak şekilde su tankerleri de hizmete hazır halede bekletilecek.

Devamını Oku

Esenyurtlu Çocuklar Survivor Parkurunda Eğlendi

Esenyurt Belediyesi, bünyesindeki kreşlerde eğitim gören çocuklara yönelik “Survivor Parkuru” kurdu. Parkurdaki engellerden tek tek geçen çocuklar, hem kaslarını çalıştırdı hem de eğlendi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt, Moskova Heyetini Makamında Ağırladı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Moskova Hükümet Bakanı Sergey Çeryomin’i ve heyetini makamında ağırladı. Bakan Çeryomin ve beraberindeki heyeti Esenyurt’ta ağırlamaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Başkan Bozkurt, Türkiye’nin Moskova ile geçmişten gelen yakın bir kültürü olduğunu vurgulayarak, “Birlikte güzel işler başaracağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara'da Toplu Sünnet Şöleni İçin Geri Sayım Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Toplu Sünnet Şöleni” öncesi hazırlıklar devam ediyor. Akropol Hastanesinde hijyenik ve konforlu bir ortamda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen sünnet işlemine Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor. Hastaneye ulaşımları servis araçlarıyla sağlanan aileler çocukları için sünnet hizmetinden ücretsiz yararlanıyor. Bu yıl 6-12 yaş grubunda bin çocuk için ağustos ayı sonunda sünnet şöleni düzenlenmesi planlanıyor.

Devamını Oku

Ankara'da Sağlıklı Yaşan İçin Spor Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkent genelinde spor yapmayı teşvik etmek ve sağlıklı yaşam konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla park ve rekreasyon alanlarında başlattığı ücretsiz spor faaliyetleri yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, uzman eğitmen ve antrenörler eşliğinde 25 noktada pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri 08.00-11.00 saatleri arasında Başkentlileri sporla buluşturuyor.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi, YKS’ye giren öğrencileri tercih döneminde uzman kadroyla buluşturdu

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite hayâli kuran binlerce öğrenci soluğu Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri’nde aldı. Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenen tercih günlerine, Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’ndeki rehber öğretmenleri ile 14 üniversite temsilcileri ve rehber öğretmenleri katıldı. Tercih günlerine gelen gençler, rehber öğretmenlerden istedikleri bölümlerle ilgili bilgi alarak, birçok üniversiteyle de yüz yüze görüşme imkanı buldu. Hayata atılmalarında önemli bir adım olan tercih döneminde Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt öğrencileri yalnız bırakmadı. Tercih günlerine katılarak tek tek stantları gezen Başkan Bozkurt, gençlerle tecrübe ve deneyimlerini paylaşarak, sevdikleri bölümleri yazmaları konusunda tavsiyelerde de bulundu.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi'nden Vatandaşların Talep ve Şikayetlerine Yerinde Çözüm

Beylikdüzü Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Halk Günü Toplantısı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın makamında gerçekleşti. Komşularıyla bir araya gelen Başkan Çalık talep, öneri ve şikâyetleri dinleyerek belediyenin ilgili birimlerine yönlendirdi. Başkan yardımcıları ve meclis üyelerinden oluşan çözüm masalarında ise vatandaşlarla doğrudan iletişim kurularak sorunlara hızlı çözümler bulundu.

Devamını Oku

Esenyurt'ta Cemevleri Muharrem Orucuna Hazır

Esenyurt Belediyesi, Muharrem Ayı öncesi vatandaşların ibadetlerini daha temiz bir ortamda yapabilmesi için ilçe genelindeki ibadethanelerde detaylı temizlik çalışması yürüttü.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Muharrem ayını unutmadı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “eşit yurttaşlık” ilkesi kapsamında Muharrem ayı öncesinde kentteki cemevlerine erzak desteği verildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir’deki 8 cemevine iftar için 2 bin 100 kişilik yemeklik malzeme dağıttı.

Devamını Oku

Başkentliler "Şeffaf Ankara" ile Tanışıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi şeffaf belediyecilik uygulamaları ile Başkentlileri buluşturmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi Sıfır Atık Belgesi Almaya Hak Kazandı

Hayata geçirdiği çevre dostu projelerle adından sıkça söz ettiren Beylikdüzü Belediyesi “Sıfır Atık” belgesi almaya hak kazandı. Daha temiz ve modern bir ilçe için yapılan çalışmalar kapsamında 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin kurulmasının yanı sıra 500’ün üzerinde atık kumbarası ile de atıklar toplanarak ekonomiye kazandırıldı. Sağlıklı ve modern bir Beylikdüzü için çalıştıklarını dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Çevre bilincinin oluşturulması ve geri dönüşümün öneminin anlaşılması amacıyla çalışmalarımız aralıksız sürecek” diye konuştu.

Devamını Oku

Başkent'te Kadın Kooperatifleri ve Yerli Birliklere Büyük Destek

Başkentte bir ilke daha imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Güvenli Alışverişin Adresi” sloganıyla Halk Ekmek Fabrikası, Kadın Kooperatifleri ve Yerli Birlikler tarafından üretilen ürünleri elektronik ticaret (e-ticaret) ortamında geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Vatandaşlar, Türkiye geneline kargo ile ulaştırılacak ürünler için ‘www.baskentmarket.com.tr’ adresi üzerinden sipariş verebilecek.

Devamını Oku

Başkan Bozkurt Cami İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Akşemseddin Mahallesi’nde yapımı devam eden cami inşaatı çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bir Sözünü Daha Tuttu: ANKAPARK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 3 yıllık hukuki mücadelenin ardından 18 Temmuz 2022 tarihinde mahkeme kararıyla ABB’ye devredilen ANKAPARK’ın geleceğini düzenlediği basın bilgilendirme toplantısında Başkentlilerin belirleyeceğini açıkladı. Bu sözünü tutan Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Başkentlilerden “forms.ankara.bel.tr/ankapark” adresi üzerinden öneri formunu doldurarak ANKAPARK’ın geleceğine karar vermelerini istedi. Yavaş, “ANKAPARK’a yatırılan 801 milyon dolarda Ankaralıların dişinden tırnağından artırıp ödediği vergilerin, tertemiz alın terinin hakkı var. İşte bu yüzden şeffaf olacağız, hesap vereceğiz, ANKAPARK’ın geleceğine birlikte karar vereceğiz” dedi.

Devamını Oku

ANKAPARK Kapılarını Vatandaşlara Açıyor

801 milyon dolara yapılan ve 3 yıl süren hukuki sürecin ardından 18 Temmuz 2022 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilen ANKAPARK’ın mevcut durumunu basın mensuplarının ardından vatandaşlar da görebilecek. Cumartesi ve pazar günleri 11.00-16.00 saatleri arasında düzenlenecek olan ücretsiz ring seferlerinin ilki 23 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'lı Ankara'da Büyük Yükseliş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve başlamasının ardından öğrenciler için birçok projeyi hayata geçirdi. Ankara, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın (ÜNİAR) gerçekleştirdiği “Öğrenci Dostu Şehirler” araştırmasında 2019 yılında 10’uncu sırada yer alırken 2022’de ikinci sıraya yükseldi.

Devamını Oku

Haramidere Islah Çalışması’nın ilk etabı dört ay içerisinde tamamlanıyor

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa ile düzenlediği toplantıda, Haramidere Islah Çalışması’nın ilk etabının dört ay içerisinde tamamlanacağı bildirildi. İkili görüşmenin ardından, sel felaketinin yaşandığı bölgede ve ıslah çalışmasının yürütüldüğü Haramidere’de incelemelerde bulunuldu.

Devamını Oku

Başkan Soyer Çandarlı’daki Gençlik Kampı’nı ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gençleri doğa ve eğlenceyle buluşturduğu gençlik kampları büyük ilgi görüyor. Çandarlı’da düzenlenen kampı ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gençlerle bir araya geldi. Gençlerin büyük çoğunluğunun geleceğini yurtdışında aramasının son derece üzücü olduğunu belirten Başkan Soyer, “Bu bizim kabul edebileceğimiz, rıza gösterebileceğimiz bir şey değil. Bu gençler bu memleketi değiştirme potansiyeline sahip” dedi.

Devamını Oku

ANKAPARK'ın Geleceğine Ankara Halkı Karar Verecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 18 Temmuz 2022 tarihinde mahkeme tarafından devralınan ANKAPARK’ın son halini kamuoyuyla paylaştı. ANKAPARK’ın kapılarını basına açan Yavaş, 801 milyon dolara mal olan tema park ile 6 adet Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 2 adet metro ve Ankara’nın tüm altyapı yatırımının yapılabileceğini açıkladı. Kamu zararına neden olan sorumluların savcılığa verildiğini de söyleyen Yavaş, “Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin kapısında bilet parası ödeyerek girilmesini içim almıyor. Bir kuruşun boşa gitmemesi için çalışacağız. En doğru kararı Ankara halkı verecek. Çünkü para onların” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi İstihdam Hedefini Aştı: 41 Bin Kişi İşe Yerleştirildi

Başkan Bozkurt’un göreve gelmesiyle birlikte verimli hale gelen Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi, 3 yılda 40 bini aşkın kişiye istihdam sağladı.

Devamını Oku

Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt Ardahan'da

Karadeniz ziyaretinden sonra memleketi Ardahan’da düzenlenen 21. Ulusal Göle Kültür ve Kaşar Festivali'ne katılan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Damal Belediyesi ile ortaklaşa yapılan Damal-Esenyurt Dostluk Parkı’nın açılışını da gerçekleştirdi.

Devamını Oku

İzmir'de Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 48’inci yıldönümü kutlandı

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 48’inci yılında İzmir’de Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu da katıldı.

Devamını Oku

Esenyurtlu Çocuklar Tiyatroya Doyacak

Esenyurt Belediyesi, düzenlediği tiyatro oyunları ile çocukların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in İngilizce Yaz Kampına Yoğun İlgi

Başkentli çocukların yaz tatilini hem eğlenerek hem de yabancı dil öğrenerek geçirmesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi ve SEYEV (Seda Yekeler Eğitim Vakfı) iş birliği ile hayata geçirilen “Kesikköprü İngilizce Dil Köyü Projesi”ne yoğun ilgi yaşandı. 25 Temmuz-3 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek ücretsiz yaz kampı için 12-16 yaş arasında 900 öğrenci başvurdu.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık: 30 ton kurban eti 7 bin 462 aileye ulaştırılması için yola çıktı

Beylikdüzü Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahibi ailelere desteğini sürdürdü. Beylikdüzü’nün hayırsever vatandaşları ve Beylikdüzü Belediyesi’nin katkılarıyla yürütülen et dağıtımında, toplam 30 ton kurban eti 7 bin 462 aileye ulaştırılması için yola çıktı. Bu sürece katkı sunan tüm bağışçılara teşekkür eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Kurban Bayramı’nın bereketini Beylikdüzü’nde her dönem yaşıyoruz.” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir İşbaşında: Burçak Gün Yüzüne Çıkarılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte unutulmaya yüz tutmuş geleneksel tarım ürünlerini yeniden gün yüzüne çıkarıyor. Gölbaşı Karaoğlan Mahallesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesine ait “Tarım Kampüsü”nde ilk kez ekimi gerçekleştirilen ‘burçak’ için hasat dönemi başladı. Hacı Bayram Veli’nin burçak geleneğini yeniden yaşatmak ve tarihi değerlere sahip çıkmak amacıyla 10 dönümlük bir alana ekilen burçaktan hazırlanacak çorbalar kış aylarında öğrencilere ücretsiz dağıtılacak.

Devamını Oku

Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt, Tokat ve Ordu'da Yoğun İlgiyle Karşılaştı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Tokat ve Ordu’da düzenlenen etkinliklere katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt’ta yaşayan Orta Karadenizli vatandaşların daveti üzerine Tokat ve Ordu’da bir dizi etkinliklere katıldı. Başkan Bozkurt, Tokat Erbaa’da düzenlenen Keçeci Baba Anma Etkinlikleri'nin ardından Ordu’nun ilçelerini ziyaret ederek Kızılot Yayla Şenlikleri’e katıldı. Orta Karadeniz turunda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Bozkurt, “Misafirperverliklerinden dolay Karadenizli hemşehrilerime ve Anadolu'muzun kültürel değerlerinin yaşatıldığı bu etkinliklerde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Devamını Oku

Ankara'da Yaz Şenlikleri ve Konserleri Başlıyor

Başkenti sanatın ve kültürün başkenti yapmak için yaz-kış etkinlik programlarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri şimdi de ‘Ankara Yaz Şenlikleri ve Yaz Konserleri’ ile buluşturacak. ABB, merkez ve ilçelerdeki açık ve kapalı alanlarda ünlü sanatçı ve müzik gruplarının ekim ayının sonuna kadar yer alacağı ücretsiz konserlerle vatandaşların aileleriyle kültür ve sanat dolu bir yaz geçirmesini amaçlıyor. 22 Temmuz’da başlayacak yaz konserleri serisi kapsamında Musa Eroğlu’ndan Cem Adrian’a, Selda Bağcan’dan Zara’ya, Kubat’tan Fuat Saka’ya kadar birçok ünlü sanatçı Başkentte sevenleriyle bir araya gelecek.

Devamını Oku

ASKİ'den Ankara Çayı'nda Kurban Atığı ve Çöp Temizliği

ASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlar tarafından Ankara Çayı’na atılan kurban atıkları ve çöplerin temizliği için yoğun mesai harcıyor. Dere yataklarına atılan atıkların atık su ve yağmur suyu hatlarını tıkaması nedeniyle harekete geçen ekipler, 15 kilometrelik alanda 2 iş makinesi, 2 kamyon ve 10 personel ile atık temizliği gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

Urla Çeşmealtı’nda su baskınları bitecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Urla’da 9 kilometre yağmursuyu hattı ile 3 kilometre atık su hattı inşa ediyor. Toplam 12 kilometrelik çalışma sayesinde Zeytinalanı, Şirinkent, Denizli, Güvendik ve Balıklıova mahallelerinde kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ayrıştırılarak bölgedeki taşkın sorununun önüne geçiliyor.

Devamını Oku

Ankara'nın 65 Noktasında Ücretsiz İnternet

Başkentte dijital dönüşüm atağı başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ücretsiz internet ağını her geçen gün genişletiyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘temel insan hakkı’ olarak nitelendirdiği ücretsiz internet projesinde Faz1 çalışmaları tamamlanırken, Faz2 çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor. Sosyal medya hesapları üzerinden Başkentlileri bilgilendiren Yavaş, “21. yüzyılın temel ihtiyacının teknoloji, hız ve dönüşüm olduğunu biliyoruz. Çağın gerekliliklerinden doğan BLD 4.0 vizyonumuzla, internet hizmetimizin Faz2 aşamasına geçiyor; 65 kent meydanı ve rekreasyon alının ücretsiz internete kavuşturuyoruz” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Selzedeleri Yalnız Bırakmıyor

Esenyurt’ta yaşanan sel felaketi sonrası hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Esenyurt Belediyesi, felaket sonrası izleri silmeye devam ediyor. Zarar gören 200 ev ve iş yerinde balçıklar temizleniyor, molozlar kaldırılıyor, yol ve kaldırımlar yenileniyor, halk sağlığı için ilaçlama yapılıyor.

Devamını Oku

Saraybosna İzmir’in 25’inci kardeş şehri oldu

Srebrenitsa Soykırımı’nın 27’nci yıl anma etkinliği için Bosna Hersek’e giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer programın son gününde Saraybosna Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzaladı. Protokole Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karic ile birlikte imza atan Başkan Soyer, “Kardeşliğimiz sadece kağıt üzerinde değil. Bizim ruhlarımız kardeş, vicdanımız kardeş” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt'ta Yanlış Uygulamalar Sele Sebep Oldu

İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan ve gece saatleri itibariyle şiddetini artıran sağanak yağış Esenyurt’ta Haramidere’nin taşmasına neden oldu. Gece boyunca sahada olan Esenyurt Belediyesi, su taşkınından etkilenen dairelerde tahliye gerçekleştirdi. Ekipler ile birlikte sabaha kadar çalışmaları yakından takip eden Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Geçmiş yıllarda yapılan yanlış uygulamalar yüzünden bu iş buraya kadar geldi” dedi. Bozkurt, yağış uyarısıyla birlikte aldıkları önlemler sonucunda herhangi bir can ve mal kaybının olmadığını bildirdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Ankara Miras Şantiye Gezileri Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, restorasyon ve konservasyon çalışma alanlarını Başkentlilere açıyor. “Ankara Miras Şantiye Gezileri” uygulamasını başlatacaklarını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’mızın tarihi ve kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Roma Tiyatrosu, Arkeopark ve Ankara Kalesi Sokak Sağlıklaştırma şantiyesindeki çalışmalar hakkında uzman rehberler eşliğinde ücretsiz olarak bilgilendirilecek olan vatandaşlar, https://forms.ankara.bel.tr/ankaramiras adresi üzerinden form doldurarak bu gezilere katılabilecek.

Devamını Oku

ASKİ'den Gölbaşı İlçesinin Oyaca ve İkizce Mahallelerine İçme Suyu Müjdesi

ASKİ Genel Müdürlüğü, Gölbaşı ilçesinin Oyaca ve İkizce Mahallelerinin yıllardır yaşadığı içme suyu sorununu kalıcı olarak çözdü. Suya erişimin bugüne kadar daha çok tankerle sağlandığı mahalleler, Gökçehöyük Terfi İstasyonu’nun devreye girmesiyle sağlıklı, kaliteli ve kesintisiz içme suyuna kavuştu.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Kaçak Kurban Kesimlerine Geçit Vermedi

Vatandaşların Kurban Bayramı’nda ibadetlerini sağlıklı bir alanda yapabilmeleri için çalışmalarını sürdüren Esenyurt Belediyesi, kaçak kesimlere karşı ilçe genelinde 'dronelu' denetim gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık'tan Bayram Mesajı

Beylikdüzü Belediyesi, tüm çalışmalarını tamamlayarak ilçeyi bayrama hazırladı. İbadethaneler ve kabristanların çevresinde temizlik çalışmaları yapıldı. Çalışanlar ile tek tek bayramlaşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Her bayram olduğu gibi Beylikdüzü Belediyesi olarak bu bayramda da ihtiyaç sahibi tüm komşularımızın yanında olacağız” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Menderes Belediye Başkanı Kayalar'a Sahip Çıktı: Alnımız Açık Başımız Dik

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İçişleri Bakanlığı kararıyla Menderes Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Mustafa Kayalar için düzenlenen basın açıklamasına katıldı. Kararı “siyasi ve keyfi” olarak niteleyen Başkan Soyer, İzmirlilere seslenerek “Bize güvenen hiçbir İzmirlinin başını öne eğecek bir iş yapmayacağız. Görevimizin son anına kadar, son nefesimize kadar alnımız açık başımız dik” dedi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt, Mesai Arkadaşlarıyla Tek Tek Bayramlaştı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Kurban Bayramı öncesi haftanın son mesai gününde belediye personelleri ile tek tek tokalaşıp, bayramlarını kutladı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Kurban Bayramı Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kurban Bayramı mesajında şu ifadeleri kullandı.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Okulları Yeniliyor

İlçe genelindeki okulların bakım, onarım ve tadilatını gerçekleştiren Esenyurt Belediyesi, eğitim ve öğretim alanlarının boyalarını yeniliyor.

Devamını Oku

Başkan Mehmet Murat Çalık Kurban Alanını Ziyaret Etti

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, yaklaşan kurban bayramı öncesi Beylikdüzü Modern Kurban Satış ve Kesim Alanı'nı ziyaret etti. Kurbanlıkların büyük bir bölümünü sattıklarını dile getiren esnaflar, sağladıkları imkanlardan dolayı Başkan Çalık’a teşekkür etti.

Devamını Oku

AKP ve MHP Grubu İzmit'te Cemevlerini İbadethane olarak kabul etmedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirilen meclis toplantısında Cemevlerinin ibadethane olarak sayılmasını öngören gündem maddesinin reddedilmesine dair, “Cemevlerinin ibadethane sayılmaması Alevi yurttaşlarımızı inciten bir durum” dedi

Devamını Oku

Esenyurt Belediye Meclisinde AKP ve MHP Engeli

Esenyurt Belediyesi’nde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti ve MHP grubu, belediyede hizmet yapılmaması için gelen bütün tekliflere ‘Hayır’ diyor. İlçede deprem riski taşıyan binaların yıkılıp yeniden yapılabilmesinin önünü açan uygulama imar planı tadilat notu ve ek bütçe talebi AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin Kurban Bayramı’nı huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir ortamda geçirmesi için hazırlıklarını tamamladı. Merkez ve ilçelerdeki tüm mezarlıklarda temizlik çalışmaları gerçekleştirilirken, AŞTİ başta olmak üzere gıda işletmelerinde Ankara Zabıtası da denetimlerini sıklaştırdı. Başkent 153, ASKİ, Ankara İtfaiyesi ve Ankara Zabıtasının 7/24 mesai yapacağı bayram boyunca şehir genelindeki 422 Halk Ekmek Satış Büfesi ise kapalı olacak. EGO Genel Müdürlüğüne ait toplu taşıma araçları da 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü sabah saat 06.00’dan 12 Temmuz 2022 Salı günü akşam saat 24.00’e kadar ücretsiz hizmet verecek.

Devamını Oku

Çok daha kullanışlı ve hijyenik bebek emzirme kabinleri geliyor

Amacı dışında kullanılan ve pandemi döneminde kaldırılan bebek emzirme kabinleri, yenilenen yüzü ile çok daha konforlu ve hijyenik bir şekilde yeniden hizmet vermeye başlayacak

Devamını Oku

Derman Çarşısı Bayramda İhtiyaç Sahiplerinin Destekçisi Oluyor

Esenyurt Belediyesi, ‘Derman Çarşısı’ ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Kurban Bayramı öncesinde ailelere temin edilen erzak kolilerinin yanı sıra çocuklara hediye edilen bayramlık kıyafetlerle ilçede dayanışma ve yardımlaşma sağlandı.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yanan Tarım Arazilerini Gündeme Getirdi

Beylikdüzü Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısında konuşan Başkan Mehmet Murat Çalık, “Dünyada buğday krizinin yaşandığı bir dönemde, ülkemizin yaklaşık 20 milyon tonluk buğday hasadı beklediği tarlalarının peş peşe yanması oldukça kaygı verici. Son bir ayda ülkemizin dört bir yanında toplam 4 bin 120 dönüm ekili ve hasat bekleyen buğday tarlası yanarak kül oldu” diyerek yangınlara dikkat çekti.

Devamını Oku

Ankara'da Kırsal Kalkınma Hamlesi Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte hayvancılığı artırmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yerli üreticilere yönelik kırsal kalkınma desteklerine hız kesmeden devam ediyor. Gölbaşı Karaoğlan Tarım Kampüsü’nde ekimi yapılan arpa, buğday, macar fiğ ve yulafı hasat eden Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı; 8 ilçede küçükbaş hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmelerine ücretsiz yem desteğinde bulunacak. Hayvan yetiştiricileri, 17 Temmuz 2022 tarihine kadar “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden online olarak başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi Kurban Bayramına Hazır

Vatandaşların Kurban Bayramı’nda dinî vecibelerini sağlıklı ve kusursuz bir şekilde yerine getirebilmeleri için çalışmalarını hızla sürdüren Esenyurt Belediyesi, ilçenin sekiz ayrı yerinde bulunan kurban kesim alanlarındaki hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlar, bayram gününe kadar kurban kesim alanlarından randevu alarak kesimlerini uzman kasaplar eşliğinde gerçekleştirebilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin küçükbaş üreticisine desteği sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda küçük üreticiye yönelik destekler sürüyor. Dağıttığı küçükbaş hayvan sayısı 13 bini aşan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Beydağ’da 56 üreticiye 218 hayvan daha hibe etti. Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu “Onlar sizin geleceğiniz. 3’ü 10, 10’u 100, 100’ü bin yaparak bu kaderi değiştireceğiz. Bunu yapmak sizin, size destek vermek de bizim ellerimizde” dedi.

Devamını Oku

AKP ve MHP Cemevleri kararını bir kez daha reddetti

Geçtiğimiz mecliste gündeme gelen ama AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedilen Cemevlerinin ibadethane statüsüne alınması talebi, meclisteki Alevi vatandaşların derin üzüntüsü içinde Cumhur İttifakı üyelerince bir kez daha reddedildi

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi'nden LGS Tercih Döneminde Öğrencilere Destek

Beylikdüzü Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih sürecine giren öğrencilerin heyecanına ortak oluyor. Belediye tarafından 4-7 Temmuz ile 13- 20 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen ‘LGS Tercih Günleri’ kapsamında öğrencilere, en doğru tercihi yapabilmeleri için ücretsiz danışmanlık desteği veriliyor.

Devamını Oku

İzmit'te Rekor başvuru alan Çınar Çocuk Evi’nden faydalanacak aileler kura ile belirlenecek

Ön kayıtlarıtamamlanan ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören İzmit Belediyesi ÇınarÇocuk Evi’nden faydalanacak aileler için, yapılacak sosyal incelemenin ardındanfırsat eşitliğini sağlamak adına noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirilecek İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle hayata geçirilen ve İzmitli vatandaşlartarafından rekor talep gören Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ÇınarÇocuk Evi, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ön kayıtları tamamladı. Çoksayıda ailenin ilk tercihi olan ve 2021-2022 Eğitim döneminde 64 çocuğa hizmetveren Çınar Çocuk Evi, mevcutta 90 olan kapasitesini velilerin memnuniyeti verekor başvuru nedeni ile daha fazla çocuğa hizmet verebilmek adına yeni dönemde118’e çıkardı. Eğitim kalitesi ve uygun fiyatıyla rekor başvuru alan ÇınarÇocuk Evi’nden faydalanacak aileler, noter huzurunda kura çekimi ilebelirlenecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Kurban Bayramı için 40 milyon liralık destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışıyla bu bayramda da ihtiyaç sahibi yurttaşlara desteğini sürdürüyor. Kurban Bayramı boyunca ayni ve nakdi olmak üzere tam 40 milyon liralık destek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

Devamını Oku

Ankara Halkı Geleceğini Belirliyor: Ulus Meydanı ve 100. Yıl Çarşısı

Başkent’te katılımcı ve ‘ortak aklı’ benimseyen bir yönetim anlayışını yaygınlaştıran Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de Ulus Meydanı ve 100. Yıl Çarşısı’nın geleceğini belirlemek için Başkent Mobil üzerinden bir anket çalışması başlattı. ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda kentin kadim birikimini gelecek nesillere aktarmak istediklerini belirterek, “Ankara’mızın kıymetli hafıza mekânlarından Ulus Meydanı ile 100. Yıl Çarşısı’nın kaderini Ankaralılarla birlikte belirliyoruz” dedi. Ankaralılar Başkent Mobil uygulamasındaki “Söz Hakkı” modülü içinde yer alan iki seçenekli anketi doldurarak oy kullanacak.

Devamını Oku

İzmir Menderes’in altyapısı güçleniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Menderes’in çağdaş bir altyapıya kavuşması için kapsamlı bir çalışma başlattı. İlçedeki kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatları için yaklaşık 17 milyon liralık yatırım yapılıyor.

Devamını Oku

Başkan Çalık'tan Tarım Vurgusu: Gerçek Vatanseverlik Tarımı Büyütmektir

Beylikdüzü Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Mecliste yaptığı konuşmada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Dünyada buğday krizinin yaşandığı bir dönemde, ülkemizin yaklaşık 20 milyon tonluk buğday hasadı beklediği tarlalarının peş peşe yanması oldukça kaygı verici. Son bir ayda ülkemizin dört bir yanında toplam 4 bin 120 dönüm ekili ve hasat bekleyen buğday tarlası yanarak kül oldu.” diyerek yangınlara dikkat çekti.

Devamını Oku

Kiptaş İzmit Çınar Evler’de kura heyecanı yaşanacak

İzmit Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kiptaş ortaklığında hayata geçirilen Kiptaş İzmit Çınar Evler projesinde hak sahiplerinin daireleri çarşamba günü belli olacak

Devamını Oku

Başkan Soyer Çepni derneklerini ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Oğuz-Türkmen boylarından Çepniler’in oluşturduğu derneklerin temsilcileriyle bir araya geldi. Türkiye'de ilk kez düzenlenecek uluslararası Çepni Festivali önerisine destek veren Başkan Soyer, “Bu çok önemli bir adım. Festivalin adına 'Uluslararası Çepni Barış Festivali' diyebiliriz. Bugün dünyada birçok ülke savaşın eşiğindeyse bizim en çok gün ışığına çıkarmamız gereken konu barıştır” diye konuştu.

Devamını Oku

ASKİ'den Ankara'nın 11 Baraj ve 1 Gölet İçin Özel Koruma Planı

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’e içme ve kullanma suyu sağlayan 11 baraj ve 1 gölet için özel hükümler belirleyecek koruma planı hazırlıyor. Peçenek-Uludere-Türkşerefli Barajları dışındaki havzalar için projelerde sona yaklaşılırken, “Çubuk-2 ve Kavşakkaya Barajı Havza Koruma Planı ve Özel Hüküm Belirleme Projesi” için de bölge halkı ve muhtarların katılımıyla kapanış toplantısı düzenlendi.

Devamını Oku

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Kiptaş Çınar Evler için İzmit'e gidiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 Temmuz’da KiptaşÇınar Evler’de hak sahiplerinin dairelerinin belirleneceği kura çekimi töreniiçin İzmit’e gelecek

Devamını Oku

Mansur Yavaş Müjdeyi Duyurmuştu

Başkent’te raylı sistem ağını genişletmek için yeni projeleri birer birer hayata geçiren ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın duyurduğu ve ön yeterlilik ihalesi tamamlanan 3 yeni raylı sistemin proje ihalesinin 2’nci aşaması için tarihler belli oldu. Bu aşamada mali ve teknik teklifleri alacak olan EGO Genel Müdürlüğü; “M2 Hattının Koru-Yaşamkent ve Koru-Bağlıca Sistem Uzatma Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri Danışmanlık Hizmet Alım İşi” ihalesi için 8 Ağustos’ta, “M4 Hattının Şehitler-Forum Raylı Sistem Uzatma Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşine Ait Teknik Şartname İşi” ihalesi 9 Ağustos’ta, ‘M5 Hattı Kızılay-Dikmen Raylı Sistem Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşi” ihalesi için ise 10 Ağustos 2022 tarihinde ihaleye çıkacak.

Devamını Oku

Madımak Oteli'nde Katledilenler Beylikdüzü'nde Anıldı

2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta yakılan Madımak Oteli'nde hayatını kaybeden yazar, şair ve düşünürler Beylikdüzü'nde anıldı. Alevi Kültür Dernekleri tarafından Beylikdüzü Belediyesi'nin katkılarıyla Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen anma programına Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da katıldı. Başkan Çalık, “En temel talebimiz ve hakkımızdır eşit yurttaşlık ve en temel haklarımız için buradayız. Burada bulunmaktan onur duyuyorum. Bu ülkenin üzerinden bu kötü ve karanlık düşüncenin biran önce kaybolmasını diliyorum” dedi.

Devamını Oku

Soyer: EXPO 2026 için önemli bir aşama geçildi

İzmir’in 2026 yılında ev sahipliği yapacağı Botanik EXPO için hazırlıklar sürüyor. EXPO alanı Yeşildere için hazırlanan imar plan değişikliği kararlarının onaylanarak askıya çıkarılması hakkında konuşan Başkan Soyer, “Böylelikle Kültürpark'tan daha büyük bir yeşil alanı şehre kazandıracak EXPO 2026 projesi için önemli bir aşama geçilmiş oldu” dedi.

Devamını Oku

Sivas'ta Katledilen Canlar Esenyurt'ta Anıldı

2 Temmuz 1993’te gerçekleşen Sivas Katliamı'nda hayatını kaybeden 33 şair, yazar ve halk ozanları Esenyurt’ta anıldı. Anma programında sahne alan Sanatçı Mazlum Çimen, katliamda hayatını kaybeden babası, Halk Ozanı Nesimi Çimen'in bestelerini seslendirerek vatandaşlara duygusal ve unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Öğrencilere "Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi"

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik, Çocuk ve Aile Danışma Merkezi, Başkentli öğrenciler için ‘Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi’ başlattı. Yaz boyu devam edecek olan eğitime çocuklarını götürmek isteyen aileler, İvedik Cad. No: 93/1 Yenimahalle adresinde hizmet veren Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’ne başvurabilecek.

Devamını Oku

Engelli vatandaşlara özel ücretsiz gemi turları

İzmir Büyükşehir Belediyesi “engelsiz kent” yolunda yeni bir hizmete daha başlıyor. Engelli yurttaşlar ve bir refakatçileri için yaz mevsimi boyunca her hafta salı günleri Konak - Güzelbahçe - Mordoğan - Foça gemi turu yapılacak. Ücretsiz olacak turların ilki 5 Temmuz Salı günü düzenlenecek.

Devamını Oku

Esenyurtlu Minikler Kep Atmanın Heyecanını Yaşadı

Esenyurt Belediyesi, bünyesinde eğitim alan kreş öğrencilerine yıl sonu ‘Kep Atma Töreni’ düzenledi. İlk defa kep atmanın sevincini yaşayan minikler gönüllerince eğlendi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi 80 Kişiye Daha İş Buldu

Esenyurt’ta işsizlik sorununa çözüm bulmak amacıyla kurulan ve bugüne kadar binlerce vatandaşın iş sahibi olmasını sağlayan Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM), işveren ve iş arayanları buluşturarak 80 vatandaşa daha istihdam sağladı.

Devamını Oku

Ankara'da Yaz Akşamları Konserleri Özcan Deniz ile Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri yaz aylarında ücretsiz kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. ABB, temmuz ayından itibaren yaz boyunca Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nda her ayın ilk pazar günü çeşitli konserlere ev sahipliği yapacak. “Yaz Akşamları” etkinliklerinin ilki 3 Temmuz Pazar günü ünlü sanatçı Özcan Deniz konseri ile başlayacak. Konsere katılmak isteyen vatandaşlar için Kızılay Zafer Çarşısı’ndan 15.00-17.30 saatleri arasında ücretsiz otobüslerle ring seferleri düzenlenecek.

Devamını Oku

Kemal Deniz Bozkurt: Evlerinize Kavuşmanız İçin Çalışıyoruz

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, 11 yıldır sorunlarına çözüm arayan Innovia 4 konut mağdurları ile bir araya geldi. Sürece dair vatandaşları bilgilendiren Başkan Bozkurt, yarım kalan projenin yeniden başlayabilmesi için gereken tüm girişimleri yaptıklarına dikkat çekerek, “Bir an önce evlerinize kavuşmanız için üzerimize düşen tüm çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde 3 Bin Öğrenci Yaz Tatile Sporla Geçirecek

Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği ve yoğun ilgi gören Yaz Spor Okulları başladı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, kursların ilk gününde çocukları yalnız bırakmadı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Yeni Projelerini Açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 3’üncü yılında Başkentlilere yönetim anlayışı kapsamında hazırlanan, devam eden ve tamamlanan projeleri açıkladı. Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen 110 projenin açılış, temel atma ve tanıtım törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken Yavaş, Başkentlilere kentte hayata geçirdikleri zihniyet değişimini, “Geride bıraktığımız 3 yılda en çılgın projemiz, kente getirdiğimiz adalet ve kardeşlik duygusu oldu. Birilerinin 3 yıldır beton aradığı, plastik aradığı, rant aradığı, bunları bulamayınca bizlere duyulan sevgiyi anlamlandıramadığı nokta tam olarak bu oldu” dedi. Tören ünlü sanatçı Tan Taşçı’nın konseriyle sona ererken, ABB Başkanı Mansur Yavaş, Tan Taşçı ve seğmenlerle birlikte Ankara havası da oynadı.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Kurban Satış ve Kesim Alanı Yerleri Bayrama Hazır

Beylikdüzü Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Modern Kurban Satış ve Kesim Alanı’ndaki çalışmalarını tamamladı. Hijyen, bakım ve alt yapı çalışmalarının düzenli olarak yapıldığı alanda veteriner hekimler de 24 saat hazır bulunuyor. Alanda ayrıca vatandaşlar tarafından yapılan kurban bağışları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kabul edilecek.

Devamını Oku

Ankara'da Halk Ekmek Büfe Sayısı 422'ye Yükseldi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde olduğu kadar çevre ilçelerde de ekmek satış büfelerini yaygınlaştırmaya devam ediyor. Halk Ekmek Fabrikası’nda yapılan kura çekilişi ile Akyurt, Elmadağ, Gölbaşı, Mamak, Polatlı ve Sincan ilçelerinde 8’i ilk kez hizmete girecek toplam 18 Halk Ekmek Büfesi yeni sahiplerini buldu. Ankara genelinde hizmet veren Halk Ekmek Satış Büfesi sayısı ise son yapılan çekiliş ile 422’ye yükseldi.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nden Miniklere Karne Hediyesi

Esenyurt Belediyesi, Nene Hatun Kültür Merkezi’nde eğitim gören çocuklara karne hediyesi olarak barınak gezisi düzenledi. Gün boyu hayvanlarla vakit geçiren minikler gönüllerince eğlendi.

Devamını Oku

Ankara Beypazarı'nda AnkaraKart Dönemi Başlıyor

EGO Genel Müdürlüğü tarafından toplu taşıma araçlarında ANKARAKART kullanımının kent genelinde yaygınlaşması için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Beypazarı-Ankara hattında hizmet veren 22 adet Özel Toplu Taşıma Aracı’nda (ÖTA) Elektronik Ücret Toplama Sistemi kurulumu tamamlandı. Beypazarı ilçesinde 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren “ANKARAKART” kullanılmaya başlanacak.

Devamını Oku

Beylikdüzü Şehit Aileleri Derneği Açıldı

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapılan Şehit Ailelerinin dernek binasının açılışına katıldı. Şehit ve Gazi Ailelerinin kendisi için çok kıymetli olduğunu söyleyen Başkan Çalık, “Sizler için var gücümle çalışacağımın sözünü vermek istiyorum. Her daim yanınızdayız” diye konuştu.

Devamını Oku

Esenyurt Belediyesi'nin Barış ve Kardeşlik Festivalinde Görkemli Final

Esenyurt Belediyesi tarafından ilçe tarihinde ilk defa yapılan Uluslararası Esenyurt Halk Dansları ve Müzik Festivali, renkli görüntülerle sona erdi. 16 ülkenin katılımıyla barış, kardeşlik ve dostluk mesajı verilen festivalde, Türk Rock Müziği’nin en önemli temsilcilerinden olan Moğollar, hayranlarına unutulamaz bir gece yaşattı.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Müzikseverler Caz Keyfini Doyasıya Yaşadı

Beylikdüzü Caz Müzik Günleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 29. İstanbul Caz Festivaliyle sona erdi. Beylikdüzü Belediyesi’nin de katkılarıyla Yaşam Vadisi’nde gerçekleşen ‘Parklarda Caz’ etkinliğinde Chai Moto, Always Knows, Baturay Yarkın Trio & Nağme Yarkın ve Boticelli Baby adlı caz grupları sahne aldı. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği yeşille cazı bir araya getiren etkinlikte, müzikseverler parkta caz keyfini doyasıya yaşadı.

Devamını Oku

Ankara'da 20 Yıl Sonra Kürekler Maviliklere Çekildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mogan Gölü’nde 3 gün süren ‘Gençler Türkiye Kupası’ ve ‘Deniz Küreği Türkiye Kupası Yarışları’na ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin dört bir tarafından 33 kulüp ve 750 sporcunun katıldığı yarışlarda, 20 yıl sonra kürekler maviliklere doğru çekildi. Yarışların yapıldığı alanı ziyaret ederek sporculara başarılar dileyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, birincilere de madalyalarını verdi.

Devamını Oku

Beylikdüzü'nde Yeni Yaşam Alanı

Son üç yıl içerisinde 65 yeni parkı ve Yaşam Vadisi dahil toplam 728 bin metrekare alan üreten Beylikdüzü Belediyesi, yıllardır atıl durumda bulunan 4 bin 200 metrekarelik alanı daha, gerekli çevre düzenlemeleri yaparak ilçe halkının hizmetine sundu. Açılış programında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, doğayla uyum içerisinde yaşayan nesiller yetiştirmek için yeşil alanları artırdıklarını belirterek, “ Bizim anlayışımızda milletin derdine derman olan, millete nefes aldıran ve gerçekçi çözümler üreten projeler var. Biz bu kente hizmet üretmek için varız.” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Yaz Okullarına Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor. Yaz tatiline giren öğrencilere yönelik hayata geçirilen “Yaz Okulu” yoğun ilgi görüyor. Çocuk ve gençleri spor yapmaya teşvik ederek yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan ABB’nin; Aile Yaşam Merkezleri, Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezlerinde açtığı ‘Yaz Okulu’ dolup taşıyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü Müzik Festivali Başlıyor

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen Beylikdüzü Müzik Festivali, caz ve klasik müzikseverleri Yaşam Vadisi’nde buluşturuyor. 24 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde gerçekleşecek festivalde ilk olarak 24 Haziran’da bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Beylikdüzü Caz Günleri ile Vadi’de caz rüzgârı esecek. Bu yıl ki teması “Gece Klasikleri” olan 8. Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri ise birbirinden önemli isimleri Beylikdüzü’nde ağırlayacak.

Devamını Oku

Ünlü Tarihçi ve Yazar İlber Ortaylı Başkentli Gençlerle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ünlü tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı ‘Gençlerle Baş Başa” adlı programa ev sahipliği yaparak Başkentlilerle buluşturdu. CerModern’de düzenlenen söyleşide Ortaylı, ülke ekonomisinden beyin göçüne kadar birçok konuda Başkentli gençlere tavsiyelerde bulundu. Sahneye çıkarak Ortaylı’ya teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da, “Sizin tecrübelerinizden ders alacağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi "Çiçek Takası" Uygulamasını Başlatıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çevre dostu projelerine bir yenisini daha ekledi. Başkent’te ‘Çiçeğim Takas’ uygulamasını 27 Haziran 2022 tarihinden itibaren Batıkent Metro İstasyonu’nda başlatacak olan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Başkentlilerin ellerinde bulunan çiçekleri çeşitlendirmeyi ve başkalarıyla paylaşma imkânı sağlamayı da amaçlıyor.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi Yeni Doğan Bebekleri ve Ailelerini Yalnız Bırakmıyor

İlçedeki yeni doğan bebekleri ve ailelerini yalnız bırakmayan Beylikdüzü Belediyesi, “Hoş Geldin Bebek” ziyaretleri kapsamında 4 bininci bebeği hediyelerle karşıladı. Yenilenen ve bir bebeğin 0-2 aylık dönem içerisinde ihtiyaç duyabileceği tüm malzemeleri barındıran hediye setini takdim eden Zehra Çalık, aileyi tebrik ederek minik bebeğe sağlıklı bir gelecek diledi.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi "Fide Bizden Hasat Sizden" Dedi

Kent tarımını desteklemek adına ilçede birçok projeyi hayata geçiren Beylikdüzü Belediyesi, Beylik Pazarı alanında 4 bin 500 fideyi vatandaşlarla buluşturdu. “Fide Bizden Hasat Sizden” sloganıyla gerçekleştirilen programda, vatandaşları balkon bahçeciliğine yönlendirerek kendi evlerinde sağlıklı meyve ve sebze yetiştirmeleri amaçlandı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: En Büyük Sera Projesi Açıldı

Daha yeşil bir Başkent için çalışmalarını aralıksız sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, istihdama katkı sağlamak ve kendi çiçeğini üretmek amacıyla sera tesisleri kurmaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla Beypazarı’nda en büyük sera projelerinden birini hayata geçirdiklerini belirterek, “12 bin metrekarelik alanda çiçek ve aromatik bitkiler yetiştirerek kentimizi süslüyor, istihdama katkı sağlıyoruz. Geleceğe yeşil ve üreten bir Başkent bırakmak için çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Başkentliler Spora Teşvik Ediliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde spor yapılmasını teşvik etmek amacıyla geçtiğimiz yıl “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla parklarda düzenlediği ücretsiz spor etkinliğine Başkentlilerden gelen yoğun talep üzerine yeniden başlıyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, 20 Haziran-15 Ağustos 2022 tarihleri arasında beden eğitimi öğretmenleri ve uzman antrenörler eşliğinde 24 noktada pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri 08.00-11.00 saatleri arasında ücretsiz spor faaliyeti gerçekleştirecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Açacağı Yaz Okuluna Rekor Başvuru

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çocuklar ile gençlerin spor yapması ve sosyal aktivitelere katılarak yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmesi için yaz okulu açıyor. İlk 3 günde 15 bin kayıt ile rekor başvurunun yapıldığı Aile Yaşam Merkezleri, Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezlerinde açılacak olan Yaz Okulu, 20 Haziran-21 Ağustos 2022 tarihleri arasında hizmet verecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir YKS'ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım İmkanı Sağlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrenci dostu uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde öğrenciler, veliler ve sınav görevlileri EGO otobüsleri, ANKARAY, Metro ve teleferik hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak. ASKİ Genel Müdürlüğü sınav saatleri süresince imalat çalışmalarını durduracak. Sınav merkezlerinde gürültü önleyici tedbirler alacak olan Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, AŞTİ ve sınav merkezlerinde araçlarıyla hazır bekleyecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kadın İstihdamına Bir Katkı Daha

‘Yerel Eşitlik Eylem Planı’ kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı iş birliğiyle Başkentli kadınlara “Seracılık ve Bahçıvanlık” eğitimi verilmeye başlandı. Kadın istihdamına katkı sağlaması hedeflenen eğitimden ekim ayına kadar 100 kadının yararlanması planlanıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sel Felaketi Hakkında Açıklama

Ankara Büyükşehir Belediyesi, günlerdir süren sağanak yağış sonrası oluşan sel felaketi hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Kamuoyunu Bilgilendirdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, Başkenti etkisi altına alan şiddetli fırtına ve sağanak yağış ile ilgili “Tüm birimlerimizden 1277 araç, 3138 personelimiz hala alanda çalışmaktadır. Salı gününe kadar bu yağışlarımız devam edecektir. Ve ekiplerimizin hepsi hazır durumda bekleyecektir. Ankara’mıza geçmiş olsun, çok şükür şu ana kadar bize bildirilen bir can kaybı bulunmamaktadır" açıklamasını yaptı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş 2022 Yılına Damgasını Vuracak 110 Projeyi Açıklıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentlilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan 110 yatırım projesinin toplu açılış, temel atma ve tanıtım törenine ev sahipliği yapacak. Yavaş, İstasyon Caddesi Alternatif Bulvar Projesinden Panora Önü Köprülü Kavşağı’na, Ankara Bulvarı-Sabancı Bulvarı Bağlantı Yolu’ndan Nallıhan- Çayırhan İçme Suyu Hattı’na, Ansera Teknoloji Köprüsü’nden Mamak Öğrenci Barınma Merkezi’ne kadar birçok projeyi 12 Haziran’da yapacağı lansman toplantısıyla açıklayacak. Tanıtım toplantısı ünlü sanatçı Tan Taşçı’nın konseriyle sona erecek.

Devamını Oku

Ankara Zabıtası'ndan Ahilik Teşkilatı Konferansı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, aralarında yeni işe başlayan zabıta personelinin de bulunduğu zabıta memurlarına yönelik ‘Ahilik Teşkilatı’ konulu konferans düzenledi. Akademisyen-tarihçi ve yazar Kazım Ceylan, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda büyük rol oynayan ve 13’üncü yüzyılda görülmeye başlayan ahiliğin mesleki, ahlaki, sosyal ve eğitimsel değer ile işlevlerini anlattı.

Devamını Oku

Ankara'da EGO Toplu Taşıma Araçlarında Unutulan Eşyaları Satışa Çıkarıyor

EGO Genel Müdürlüğü, yolcular tarafından 2018-2019-2020 yılları içerisinde otobüs, ANKARAY ve Metro İstasyonları’nda unutulan eşyaları, 25 Haziran Cumartesi günü açık artırma usulü ile satışa çıkaracak. ABB EGO Genel Müdürlüğü Halkla İlişkiler Binası giriş katında düzenlenecek açık artırma; ABB TV, Youtube Kanalı ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Ankara Kalesi Evlerini Restore Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi “İçkale 1 ve 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma Projesi” kapsamında 70’i tescilli 148’i ise tescilsiz toplam 218 konutun restorasyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Evlerin özgün dokusuna zarar vermeden ve içinde yaşayanları herhangi bir yere nakletmeden Ankara Kalesi’ne yeni bir kimlik kazandırmayı amaçlayan ABB, ihalesi tamamlanan 3. Etap projelendirme çalışmalarına ise devam ediyor.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Çevre Bilinci İçin Farkındalık Yürüyüşü

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün önemini vurgulayan İzmit Belediyesi, Davuldere Barajında düzenlediği yürüyüşün ardından çevre temizliği yaparak farkındalık oluşturdu

Devamını Oku

Ankara'nın Muhtarları Ankara Büyükşehir Belediyesi İle Çözüm Masasında Buluşuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ortak akıl ilkesi doğrultusunda muhtarlardan sivil toplum kuruluşlarına kadar toplumun tüm paydaşlarıyla ‘çözüm odaklı’ görüşmelerini sürdürüyor. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Muhtarlar Müzakere Ediyor” programının dördüncüsü Kızılcahamam Şifa Termal Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi. 50 Mamaklı muhtarın bir araya geldiği buluşmada, iletilen talep ve öneriler ABB yetkilileri tarafından tek tek not alındı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Ankara'nın Üçüncü Teknoloji Merkezi Açılıyor

Büyükşehir Belediyesi BLD 4.0 dijital dönüşüm uygulamaları Başkent’te tüm hızıyla devam ediyor. Bilişim sektörüne destek olmak ve genç girişimcileri teşvik etmek amacıyla üçüncü teknoloji merkezini Çankaya ANSERA Alışveriş Merkezi’nde açacaklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Çağı yakalamış ve gençlere alan açmış bir Başkent miras bırakacağız” dedi. 3 yıl içinde 100 binin üzerinde gencin dijital endüstri sektörüne kazandırılmasının hedeflendiği TechBridge Akademi’de; metaverse eğitiminden oyun geliştirmeye, kriptolojiden robotik kodlamaya kadar 22 farklı üst düzey eğitim verilecek.

Devamını Oku

Ankara'da Arıcılık Akademisi Mezunlarını Verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te arıcılığın geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve doğru üretim yapılmasını sağlamak amacıyla başlattığı ücretsiz arıcılık eğitim programını tamamladı.

Devamını Oku

ASKİ Su Kayıpları İçin Özel Ekip Kurdu

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’te şehir şebeke sistemindeki fiziki su kayıpları ile başlattığı mücadelesini sürdürüyor. ASKİ bünyesinde kurulan ‘Su Kayıpları Önleme Ekibi’, 25 ilçenin tamamında yer mikrofonları ile kaçak tespiti için tarama çalışması gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: İstasyon Caddesi'nin 25 Yıllık Trafik Çilesi Sona Erdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla Etimesgut İstasyon Caddesi’ne alternatif yapılan bulvarın tamamlandığını “Yıllardır Ankara halkının çektiği çileyi bitirmek bize nasip oldu” sözleriyle duyurdu. Maliyeti 126 milyon TL olan; 4 demiryolu geçiş köprüsü ve 1 alt geçitten oluşan 9 kilometrelik alternatif bulvar sayesinde Etimesgut ve Sincan’da yaşayan yaklaşık 1,5 milyon vatandaş derin bir nefes alacak.

Devamını Oku

Başkent'te Çiftçilere Destek: Ankara Büyükşehir Belediyesi Sebze Fidesi Dağıtımına Başladı

Yerli üretimi artırmak ve Başkent ekonomisini canlandırmak amacıyla kırsal kalkınma hamlesini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, 25 ilçenin tamamında Başkentli çiftçilere şimdi de sebze fidesi desteği sağlıyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, yüzde 75’i hibe yüzde 25’i çiftçi katkı paylı olmak üzere yaklaşık 9,5 milyon sebze fidesini üreticilerle buluşturmaya başladı. Sebze fidesi dağıtımı 28 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek.

Devamını Oku

Kurtboğazı Barajı Karavan Parkına Ziyaretçi Akını

Karavan tutkunları, Ankara Büyükşehir Belediyesinin Kurtboğazı Barajı’nda açtığı karavan parkına yoğun ilgi gösteriyor. 2021 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılışı yapılan her türlü fiziki imkânın ve güvenliğin sağlandığı Kurtboğazı Barajı Karavan Parkı, Başkentliler kadar Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den 19 Mayıs'a Yakışır Kutlamalar

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için birbirinden özel programlar hazırladı. ABB, Gençlik Haftası kapsamında tiyatrodan konsere, spor müsabakalarından doğa yürüyüşlerine kadar birçok etkinlikle Başkent’te bayram coşkusunu yaşatacak. Ünlü sanatçı Melek Mosso’nun 18 Mayıs’ta, Edis’in ise 19 Mayıs’ta vereceği konser tüm Başkentlilere açık olacak. 19 Mayıs’ta EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek.

Devamını Oku

Ankara'da Silikon Vadisi Hayata Geçiyor

Silikon Vadisi modelini Başkent’e taşımayı hedefleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir ilke daha imza attı. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, genç girişimcileri teşvik ederek Türkiye’de oyun sektörünün gelişmesini sağlamak amacıyla “DevJam” adı verilen elektronik oyun maratonuna ev sahipliği yaptı. Kuzey Yıldızı TechBridge’de düzenlenen ve ülkenin dört bir yanından gelen üniversite öğrencileri, geceli gündüzlü 3 gün süren maratonda yeteneklerini sergiledi. ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Genç girişimcilerimizin gelişen dünya ile aralarında köprü kurarken aynı zamanda becerilerine de destek oluyoruz. Umut, siz varsanız var” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Sebze Fidesi Desteğinde Bulunuyor

Yerli üretimi artırmak ve Başkent ekonomisini canlandırmak amacıyla kırsal kalkınma hamlesini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üreticilere bu yıl da sebze fidesi desteğinde bulunacak. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yüzde 75’i hibe yüzde 25’i çiftçi katkı paylı olmak üzere yaklaşık 9,5 milyon sebze fidesi, 16-28 Mayıs 2022 tarihleri arasında 25 ilçenin tamamında Başkentli çiftçilere dağıtılacak.

Devamını Oku

İzmir'de Kazı Çalışması Sırasında Anneler Günü Sürprizi

30 Ekim İzmir Depremi sonrasında hayatı baştan sona değişen İZSU iş makinası operatörü Nurcan Özgül Fetah, kadınların her işi yapabildiğini meslek tercihiyle gösterdi. En büyük hayalinin, oğlunun kendisini kepçe kullanırken görmesi olduğunu söyleyen Fetah’ın hayali bir sürprizle gerçek oldu. Anneler gününde oğlu Çınar, şantiyede annesini ziyaret etti ve kadın iş makinası operatörü gözyaşlarına hakim olamadı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş İlçe Ziyaretleri Akyurt'ta Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ilçe ziyaretleri kapsamında bu kez Akyurtlularla buluştu. 26 Mahalle Muhtarı ve STK Temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Yavaş, ilçede devam eden ve tamamlanan projeleri anlattı. Akyurt Fuar Alanı hakkında da bilgi veren Yavaş, esnaf ziyaretleri yaparak ilçe sakinleriyle sohbet etti.

Devamını Oku

ABB'nin Yeşil Alan Projeleri Devam Ediyor

Ankara’da yeşil alan atağını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak ilçesinde bulunan Saklıbahçe’yi yenileyerek Başkentlilerin hizmetine açtı. ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Sürdürülebilir gelecek için Yeşilin Başkenti hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Uzun zamandır atıl halde bulunan 24 bin 147 metrekarelik Mamak Saklıbahçe Parkı’nın onarımını tamamlarken parktaki ağaç sayısını da artırdık” dedi. Parktaki yürüyüş yolları, merdivenler, duvarlar, asansör kulesi ile havuz temizlenerek yenilendi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir: Gri Şehir Yeşil Şehire Dönüşüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara’yı yeşilin de başkenti yapmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla Başkentlileri yeni bir yeşil alanla daha buluşturacaklarının müjdesini verdi. Yavaş, “Eryaman’da 41 bin 600 metrekarelik alana yaptığımız Gökay Caddesi Parkı’nın açılışını haziran ayında yapacağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Ramazan Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Başkent’in cadde ve bulvarlarının yanı sıra merkez ve ilçelerdeki tüm mezarlıklarda temizlik çalışmaları gerçekleştirilirken, Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri de gıda denetimleri gerçekleştirdi. Arife günü dâhil bayram boyunca Başkent 153, ASKİ, Ankara İtfaiyesi ve Ankara Zabıtası 7/24 esasına göre çalışacak. Ramazan Bayramı’nın sadece birinci günü Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren 14 satış noktası kapalı olurken, 421 Halk Ekmek satış büfesi ise bayram süresince kapalı olacak. EGO Genel Müdürlüğüne ait toplu taşıma araçları da 2, 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde ücretsiz hizmet verecek.

Devamını Oku

Ankara'da Şehit Ailelerine Ücretsiz Ulaşım

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda şehit yakınlarının şehitlik ziyaretleri için ulaşım desteği sağlayacak. Başkent 153 üzerinden randevu oluşturabilecek olan şehit yakınları, arife günü ve bayram boyunca belediyeye ait araçlarla şehitliklere götürülecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Örnek Olacak Proje: İhtiyaç Sahiplerinin Eczane Borçları Kapatılıyor

Başkent’te örnek olan projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de sağlık nedeniyle eczanelere borcu olan ihtiyaç sahiplerinin borçlarını kapatarak destek oluyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Eczacı Odası ile protokol yaptıklarını belirterek 3 bine yakın ailenin ilaca erişimini sağlamak amacıyla eczane borçlarını kapattıklarını açıkladı.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar Programında Buluştu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 14-20 Nisan Şehitler Haftası kapsamında aziz şehitlerimizin ailelerini ve kahraman gazilerimizi iftar yemeğinde ağırladı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Tryp by Wyndham otelde organize edilen iftara Başkan Hürriyet’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, İzmit Belediyesi Koordinatörleri Ozan Aksu, Hakan Yalçın, Cem Serhat Dayanç ve Birol Sağlam, Muharip Gaziler Derneği, Kocaeli Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı, Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Devamını Oku

23 Nisan Coşkusu İzmir'in Dört Bir Yanında

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl şenlik havasında kutlayacak. Gündoğdu’dan Lozan’a kortejle başlayacak program kapsamında Kültürpark ve İzmir Marina’da tiyatrodan konsere atölyelerden kano ve kürek eğitimlerine kadar gün boyu çocuklar için birbirinden renkli etkinlikler olacak. 23 Nisan’da Limontepe’de çocuk parkının, 24 Nisan’da ise Tire Çocuk Belediyesi’nin açılışı yapılacak.

Devamını Oku

400 Kedi Kapasitesiyle Ankara’da Bir İlk Daha

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı iş birliği ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri 400 kedi kapasitesiyle Ankara’da bir ilk olan Sincan Kedi Tedavi Ünitesi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Devamını Oku

Başkan Mansur Yavaş'tan 3 Yılın Özeti

Ankara Büyükşehir Belediyesi nisan ayı olağan toplantısında; ABB, ASKİ ve EGO Genel Müdürlüğünün 2021 yılı faaliyet raporları görüşüldü. Toplantıda sunum yaparak 3 yıllık görev süresinin özetini rakamlarla anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Dikilen beton blokları, asfaltı, ucube oyuncak heykelleri, kapıları, kedileri, dinozorları, parayla tesis edebilirsiniz ancak huzur ve güven; emsallerin artırılmasıyla, imar değişiklikleriyle, para ile değil; hakla, hukukla ve adaletle sağlanabilir” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Yeni Kampanya: Elektrik Faturası Öde

Ankara Büyükşehir Belediyesinin “6 Milyon Tek Yürek” adıyla başlattığı ve Ramazan ayında da devam eden dayanışma hareketi, yardımsever ve ihtiyaç sahiplerini buluşturmaya devam ediyor. ABB, https://ankaratekyurek.com/ adresi üzerinden “Su Ver” ve “El Ver “den sonra şimdi de “Elektrik Faturası Öde” uygulamasını başlattı. Tüm Türkiye’ye ve dünyaya örnek olan toplumsal dayanışma çağrısını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Yavaş, ”İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elektrik faturalarını ödeyebileceğiniz kampanyamızı başlattık. Siz bu kentin ümitlerini hep iyilikle yeşerttiniz. Gelin, yine tüm karanlıkları dayanışmayla aydınlatalım” dedi.

Devamını Oku

Urla Çeşmealtı'nda Taşkın Sorununun Önüne Geçecek Proje Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Urla’da 10 kilometrelik yağmur suyu ve atık su hattının imalatına başladı. Zeytinalanı, Şirinkent, Denizli, Güvendik ve Balıklıova mahallelerinde kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ayrıştırılarak bölgedeki taşkın sorununun önüne geçilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Açıkladı: Sabah 06.00-06.45 Saatleri Arasında Toplu Taşımada İndirim

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir yandan trafik yoğunluğunu azaltacak bir yandan da ekonomik yönden toplu ulaşımla seyahat eden Başkentlilerin ekonomisini rahatlatacak pik saat uygulamasının ilk örneği için harekete geçti. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Sabah trafiğini rahatlatmak ve Ankaralının bütçesine katkı sağlamak için sabah 06.00-06.45 saatleri arasında tam biniş ücretinin 4,5 TL’ye indirilmesini UKOME toplantısında gündeme getireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Bir İlk Daha: Özel Gereksinimli Çocuklar İçin "Mola Evi"

Başkent’te dezavantajlı grupları sosyal hayata bağlamak için yeni projeleri hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Alzheimer Merkezi’nden sonra şimdi de özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuklar ve aileleri için Sincan ve Anıttepe’de ‘Özel Gereksinimli Çocuklar Mola Evini hizmete açtı. Açılış duyurusunu videolu paylaşımla yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’da özel gereksinimli evlatlarımız için iki tane Mola Evini hizmete açtık. Çocuklarımızın sosyalleşip nitelikli vakit geçirebileceği ve bu sayede ailelerimizin gündelik işlerine gönül rahatlığıyla yoğunlaşacağı Mola Evlerimiz Ankara’mıza hayırlı olsun” dedi. Özel ilgi ve bakıma ihtiyaç duyan 3-6 yaş aralığındaki çocuklara ücretsiz hizmet verecek merkezden yararlanmak isteyen aileler, ‘molaevleri.ankara.bel.tr” adresi üzerinden ya da ‘(0312) 507 10 01’ numaralı telefonu arayarak başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Vişne Üreticilerine Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te vişne yetiştiriciliği yapmak isteyen yerli üreticilere yönelik “Vişne Üretim Teknikleri Eğitimi” başlattı. Kırsal kalkınma hamlesini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Gıda Tarım Örgütü (FAO) iş birliğiyle ‘Çiftçi Eğitim Programı’ kapsamında Çubuk Aile Yaşam Merkezi’nde vişne yetiştiriciliği konusunda düzenlenen teorik ve uygulamalı ilk eğitime de ev sahipliği yaptı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Ramazan Müjdesi

2022 yılının ilk temel ihtiyaç nakit desteğini Ramazan ayında gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, 248 bin 886 ailenin Başkent Kartlarına toplam 124 milyon 443 bin TL yatırdı. ABB Başkanı Mansur Yavaş ailelere gönderdiği kısa mesajda, “Bin aydan daha hayırlı olan mübarek Ramazan ayında sizlere bir nebze de olsa destek olmak adına Başkent Kartınıza 500 TL’lik genel ihtiyaç desteği yatırılmıştır” dedi.

Devamını Oku

İZGİM’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Dikkat Çekildi

“Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz” projesi kapsamında pilot belediye seçilen İzmit Belediyesi, toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimini 21 Mart ve 25 Mart tarihlerinde 30 kadının katılımıyla İZGİM’de gerçekleştirdi Sabancı Vakfı hibe programları kapsamında desteklenen ve Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) ile Edremit Belediyesi ve Avrupa Yerel Demokrasi Ajansı (ALDA) tarafından yürütülen “Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz” projesi kapsamında İzmit Belediyesi pilot belediye seçildi. Proje kapsamında eğitici eğitimi alan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Toplumsal Eşitlik Birimi personelleri kadınlara Toplumsal Cinsiyet Eşitliği eğitimi verdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Otizm Farkındalık Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te ‘Farkındayız Yanınızdayız’ sloganıyla “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” etkinliğine ev sahipliği yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki program renkli görüntülere sahne oldu.

Devamını Oku

Ankara Bilimin Işığında Yeşerecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bilim Ağacı Vakfı ile Türkiye Ormancılar Derneği arasında ağaçlandırma etkinlikleri ve afet eğitimleri düzenlenmesi için Afet Gönüllüleri Hatıra Ormanı kurulması amacıyla bir protokol imzalandı.

Devamını Oku

Çanakkale Mobil Müze Tırı AŞTİ'de

Her gün binlerce yolcunun ortak noktası olan AŞTİ, Çanakkale Savaşı’ndan kalma objelerin yer aldığı ve videoların gösterildiği Çanakkale Mobil Müze TIR'ına ev sahipliği yapıyor. Çanakkale’ye gitmemiş vatandaşlara Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla yollara çıkan “Çanakkale Mobil Müze TIR”, 2 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’e kadar AŞTİ’de gezilebilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Doğa ve Öğrenci Dostu Bir Proje Daha

Ankara Büyükşehir Belediyesi “öğrenci dostu” uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekonomik ömrünü tamamlamış EGO otobüsünü “Açık Hava Sınıfı” hâline getirdi. Parklara konularak öğrencilerin doğayla baş başa ders çalışabileceği, wi-fi bağlantılı yeşil dönüşüme örnek niteliğindeki proje ilk kez ATO Congresium’da düzenlenen EKO İKLİM Zirvesi’nde görücüye çıktı.

Devamını Oku

Ankara'da Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri Başladı

Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı ve açılışı gerçekleştirilen “Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri” Başkentlilerle buluştu. Hatay’ın kültürel ve yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı fuar, 29 Mart’a kadar ziyarete açık olacak.

Devamını Oku

Ankara'da EGO Otobüsleriyle 24 Saat Ulaşım Başlıyor

Pandemi döneminde yaşanan yolcu sayısındaki azalma nedeniyle gece yolcu servis hatlarını azaltan EGO Genel Müdürlüğü, normalleşme sürecinde olumsuz etkilerin büyük ölçüde azalması ve vatandaşlardan gelen talep üzerine 29 gece servis güzergahında 112 adet servisle 24 saat ulaşım hizmetini yeniden başlatıyor. 26 Mart Cumartesi gününden itibaren başlayacak yeni düzenleme ilgili ayrıntılı bilgiye “ego.gov.tr” adresinden ulaşılabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Ailelere Yönelik Eğitim Seminerleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Başkanlığı iş birliği ile Başkent’te “Aile Eğitim Seminerleri” düzenlemeye başladı. Aralık ayına kadar devam edecek ücretsiz seminerlerde gençler, yaşlılar ve aileleri ilgilendiren birçok konuya yer verilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Cenaze Yakınını Uçakla Ücretsiz Gönderecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni düzenlemelerle cenaze hizmetlerinde de Başkentlilerin yanında olmaya devam ediyor. Mezarlıklar Daire Başkanlığı, Türk Hava Yolları ile imzalayacağı protokol kapsamında bundan sonra başka ile defnedilecek cenazenin bir yakınının uçak bilet ücretini de karşılayacak. Bu düzenleme sayesinde hem defin işlemleri hızlanacak hem de cenaze yakınının ekonomik yükü azaltılacak.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi 21 Mart’ta Down Sendromuna Dikkat Çekecek

İzmit Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında yarın Down Kafe’de gerçekleştireceği etkinliklerle farkındalık yaratacak

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Geri Dönüşüm Projelerine İmza Attı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, ekonomik ömrünü tamamlamış, kuruyan ve budanan ağaçları sanat eserine dönüştürerek yeniden hayat veriyor. Kuş yuvasından saksıya, parklarda kullanılan bank ve oturma gruplarından çeşitli objelere kadar birçok ürün atölyelerde usta ellerde işlenerek kullanıma hazır hâle getiriliyor.

Devamını Oku

ABB'nin Mazot Desteği Sonrası Depolar Doluyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 25 ilçenin tamamında yerli üreticiler kadar esnafın da ekonomisine katkı sağlayacak projeleri birer birer hayata geçiriyor. Büyükşehir Belediyesi şimdi de Türkiye’nin yerel bazda en kapsamlı mazot desteği ile Başkent’te yeni bir kırsal kalkınma hamlesi daha başlattı. Başkent Kartlara yatırılan desteğin ardından çiftçiler araçlarına mazot doldurmak için akaryakıt istasyonlarında yoğunluğa neden olurken, kent ekonomisi de canlandı.

Devamını Oku

Ankara'da Vatandaşlarımız Anıldı

Kızılay Güvenpark’ta 13 Mart 2016’da yaşanan terör saldırısında yaşamını yitiren 36 vatandaş düzenlenen törenle anıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, patlamada yaşamını kaybedenlerin anısına 36 çam fidanı gönderdi. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Güvenpark'ta hain terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, terörü lanetliyorum” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Mamak'ta Mağduriyeti Sonlandıracak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllardır tamamlanamayan Mamak Kentsel Dönüşüm Projesini bitirmek için çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi 17 yıldır tamamlanamayan kentsel dönüşüm projeleri nedeniyle hak sahiplerine bugüne kadar 2 milyar 200 milyon TL’nin üzerinde kira ödemek zorunda kalırken, pandemi ve zorlu kış koşullarına rağmen Mamak bölgesinde çalışmaların hızlandırıldığını belirten Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanı Hüseyin Gazi Çankaya, 4 bin 500 konutun 2023 yılı sonunda teslim edileceğini söyledi.

Devamını Oku

Ankaralılara Müjde: Yeni Otobüsler Gelmeye Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda hem artan nüfus nedeniyle yoğunluğu azaltmak hem de konforu artırmak amacıyla araç filosunu yeniliyor. EGO Genel Müdürlüğü tarafından satın alınan yeni otobüslerin teslimat süreci devam ederken, daha önce gelen 51 midibüs ve son gelen 15 solo otobüs ile yeni araç sayısı 198 oldu. Haziran ayı sonuna kadar 154 yeni otobüs daha filoya katılacak.

Devamını Oku

Başkentli Muhtarlar Anlattı, ABB Dinledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent yönetiminde ‘ortak akla’ önem veren hizmet anlayışı doğrultusunda toplumun tüm kesimleriyle başlattığı diyalog sürecine devam ediyor. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı da bu anlayış doğrultusunda başlattığı ‘‘Muhtarlar Müzakere Ediyor’’ programının üçüncüsünü Ayaş’ta gerçekleştirdi. Toplantıya katılan muhtarlara etkili iletişim eğitimi de verildi.

Devamını Oku

ABB'den Vatandaşlara Ücretsiz İşitme Testi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent’te toplum sağlığını önceleyen projeler ile farkındalık etkinliklerine imza atmaya devam ediyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Türkiye Odyologlar ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneği, Hacettepe Üniversitesi Odyoloji Bölümüile iş birliği yaparak“3 Mart Dünya Kulak ve İşitme Günü”nde Kızılay, Koru ve Batıkent Metro İstasyonu çıkışındaki sağlık kabininde vatandaşlara ücretsiz ‘İşitme Değerlendirme Testi’ yaptı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Oyuncak Kampanyası

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yaşayan çocuklar arasında paylaşım bilincini oluşturmak amacıyla oyuncak kampanyası başlattı. ‘‘Bir Bağış Oyuncak Bin Mutlu Çocuk’’ kampanyasında toplanan oyuncaklar 3-6 yaş aralığındaki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılacak.

Devamını Oku

Uluslararası Kadın Yönetmenler Film Festivali Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğindeki 5. Uluslararası Kadın Yönetmenler Film Festivali başladı. “Sınırlar” temasıyla düzenlenen festivalin açılışı Ahmed Adnan Saygun Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Devamını Oku

Başkent Kart Dağıtımına Çiftçilerden Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtımına başlanan Başkent Kartlara Başkentli yerli üreticiler yoğun ilgi gösteriyor. İlçelerde tamamlanan Başkent Kart dağıtımı ABB Hizmet Binası’nda devam ederken bugüne kadar 32 bin 886 çiftçi başvuruda bulundu. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından online olarak alınan mazot desteği başvuruları ise tamamlandı. Mazot desteği için toplam 20 bin 681 üretici başvuru yaptı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Solfasol Mahallesi Sakinlerine İmar Müjdesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Altındağ ilçesinin yıllardır imar bekleyen mahallesi Solfasol’de vatandaşlarla bir araya gelerek “Kuzey Ankara Kent Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi 2'nci Etap İmar Planı” hakkında bilgi verdi. Başkan Yavaş, “İnşallah haziran-temmuz gibi tapularınızı getirip, dağıtacağız” diyerek uzun zamandır imar bekleyen mahalle sakinleriyle müjdeli haberi paylaştı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Spor Çalıştayı ile Federasyonları Bir Araya Getirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza atarak Başkent’te Spor Federasyonlarını düzenlediği “Spor Çalıştayı” ile bir araya getirdi. ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ev sahipliğinde yapılan çalıştayda, Ankara’da 2022 yılında ve sonrasında gerçekleştirilmesi planlanan spor organizasyonları ile ortak projeler masaya yatırıldı. Çalıştaya 41 Spor Federasyonu’ndan 53 temsilci katıldı.

Devamını Oku

Eşrefpaşa Hastanesi’nin Ameliyathanesi Yeniden Hizmete Alındı

30 Ekim Depremi’nde zarar gördüğü için kapatılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nde ameliyathanelerin yerine farklı bir blokta yeni bir ameliyathane oluşturuldu. Düzenlemesi tamamlanan ameliyathane hizmete girdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Halk Sağlığını Önceleyen Proje

Birleşmiş Milletler Yerel Yönetim Reformu ile “Yerel Hizmet Sunum Standartların Geliştirilmesi ve Hayata Geçirilmesi” faaliyeti kapsamında toplum sağlığını önceleyen projeleri nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘halk sağlığı’ alanında pilot büyükşehir belediyesi seçildi. ABB ev sahipliğinde 21-23 Şubat 2022 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) temsilcilerinin katılacağı toplantılarda halk sağlığı alanında yapılacak çalışmalar ele alınacak.

Devamını Oku

Ankara ASKİ'den Türkiye'de Bir İlk Daha

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’te ilk kez yeni ve modern yöntemler kullanarak kayıp ve kaçakla mücadele çalışması başlattı. İçme suyu hatları üzerindeki vanalara monte edilerek su sızıntılarının yerini noktasal olarak tespit eden ve arıza bölgesini merkeze ileten özel cihazlarla Başkent şehir şebeke suyundaki su kayıplarına anında müdahale eden ASKİ ekipleri, “Sızıntı Yönetim Danışmanlığı ve Teknoloji Araştırma Projesi” kapsamında ilk pilot uygulamayı Sincan Ertuğrulgazi Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Ankara'da 15 Yeni Otobüs Daha Filoya Dahil Oldu

BAŞKENTLİLER YENİ OTOBÜSLERİNE KAVUŞUYOR: 15 YENİ OTOBÜS DAHA FİLOYA DAHİL OLDU Ankara Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım filosunu her geçen gün genişletmeye devam ediyor. EGO Genel Müdürlüğü’nün Başkent’e kazandıracağı 377 otobüsten teslimat süreci tamamlanan 15 solo otobüs daha 14 Şubat tarihinden itibaren yoğun hatlarda sefere başladı. Toplam 1715 otobüsle hizmet veren EGO Genel Müdürlüğü, 15 yeni otobüsün daha eklenmesiyle bu sayıyı 1730’a yükseltti. Haziran ayı sonuna kadar 115 tanesi körüklü, 54 tanesi ise solo olmak üzere toplam 169 adet yeni otobüs filoya dahil edilecek.

Devamını Oku

Kalecik İlçesinde AnkaraKart Dönemi Başladı

Ankara'nın çevre ilçelerinde hizmet veren Özel Toplu Taşıma Araçları'nda (ÖTA) ANKARAKART sistemine geçiş süreci devam ediyor. 14 Şubat 2022 tarihinden itibaren Kalecik'te hizmet veren toplam 12 ÖTA’da da ANKARAKART kullanılmaya başlandı.

Devamını Oku

Ankara'da Çiftçiye Mazot Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesinin yerli üreticilere yönelik başlattığı “Mazot Desteği” için başvurular online olarak devam ediyor. 12 Ocak-13 Şubat 2022 tarihleri arasında 18 bin 886 Başkentli çiftçinin başvuruda bulunduğu mazot desteğine 18 Şubat 2022 tarihine kadar ‘baskenttarim.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden başvuru yapılabilecek. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından dağıtımı sürdürülen Başkent Kart başvuruları ise 22 Bin 608’e ulaştı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Vatandaşlara Tertemiz Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda sosyal belediyecilik uygulamalarına devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yurtlarda kalan ya da evinde çamaşır yıkama imkânı bulunmayan öğrenciler başta olmak üzere engelli ve yaşlı vatandaşların ücretsiz yararlanması için 4’üncü Giysi ve Yıkama Merkezi’ni Osmanlı İş Merkezi’nde hizmete açtı.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk: Ankara Büyükşehir'den En Sıcak Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda Başkent’te ihtiyaç sahibi vatandaşlara doğal gaz desteği uygulamasını başlattı. 203 bin 626 ailenin Başkent Kartlarına 500’er TL’lik 3’üncü doğal gaz ödemesinin yapıldığını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Hiçbir çocuk üşümesin, ekonomik kriz ailelerimizi soğuğa mahkum etmesin diye çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Belpa Mutfak İhti̇yaç Sahi̇bi̇ Vatandaşların Yanında Olmaya Devam Edi̇yor

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, özellikle pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara günlük kahvaltı ve sıcak yemek yardımında bulunmaya devam ediyor. BelPa Mutfak’ta hijyenik koşullarda pişirilerek paketlenen yemekler yaşlı, engelli ve Covid-19 çıkan vatandaşlar başta olmak üzere Araplar Mahallesi’ndeki Büyükşehir yurdunda kalan öğrencilere ücretsiz olarak ulaştırılıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r Yolları Haftanın İlk Gününe Hazır Hale Geti̇rdi̇

Başkent’te dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm birimleriyle teyakkuz haline geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi, ana arterler başta olmak üzere kendi sorumluluğundaki tüm cadde ve bulvardaki yolları açarak haftanın ilk gününe hazır hale getirdi. 7/24 esasına dayalı karla mücadele çalışmalarını bin 52 araç ve 3 bin 158 personel ile sahada sürdüren Büyükşehir Belediyesi öncelikle hastane önleri, metro girişleri ile yaya üst geçitlerinde vatandaşların buzlanmaya karşı sorun yaşamaması için tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi 78 Köye Ücretsiz İnternet Hizmeti Veriyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği vizyonu doğrultusunda çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi 78 köye ücretsiz internet altyapısı kurdu. Ücretsiz internet hizmetinden yararlanan öğrenciler de veliler de memnun.

Devamını Oku

SMA’lı Zehra Meva Bebek’i̇n Bağış Kampanyası Tamamlandı

Ankara İtfaiyesi personeli Musa Kalınsazlıoğlu’nun Spinal Musküler Atrofi (SMA) kas hastası olan 21 aylık kızı Zehra Meva bebek için başlatılan kampanya sona erdi. Ankara İtfaiyesi Merkez İstasyonunda kampanyaya destek veren yaklaşık 300 gönüllü ve itfaiye personeliyle bir araya gelen aile rengarenk balonları gökyüzüne bıraktı. Zehra Meva bebeğin tedavisi için toplam 30 milyon 250 bin TL bağış toplandı.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk Daha: Ankara Büyükşehirden Çocuklar İçin 1 Kg Et Desteği

Kent yönetiminde ‘insan odaklı’ ve ‘toplum sağlığı’nı önceleyen sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımlar konusunda destek türlerini çeşitlendirerek sürdürüyor. “Kimse yatağa aç girmeyecek” sözünü tutarak çocukların sağlıklı beslenebilmesi amacıyla yeni bir destek başlatıldığını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, Başkent Kart sahibi sosyal yardım alan 240 bin 792 aileye her ay birer kilo et desteği verileceğini açıkladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Teyakkuza Geçti

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışı nedeniyle teyakkuza geçti. Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) bağlı tüm ekipler, kar ve buzlanma riskine karşı sürücüler ve yayaların ulaşımda sıkıntı yaşamaması için 7/24 mesai yapmaya başladı. Kent genelinde toplamda 818 araç, 2 bin 128 personel ile tuzlama ve kar küreme çalışmaları sürdürülürken, Türkiye’de ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın hayata geçirdiği “kartakip.ankara.com.tr” üzerinden karla mücadele araçlarının çalışmaları canlı olarak takip edilebiliyor.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Şehri Kara Teslim Etmiyor

İzmit Belediyesi Karla Mücadele Timi, halkın kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için tüm mahalle ve köylerde gece boyunca yol açma ve tuzlama çalışması yaptı.

Devamını Oku

ASKİ’den Don Riskine Karşı Sayaç Uyarısı

ASKİ Genel Müdürlüğü tüm Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava ve yoğun kar yağışı nedeniyle Başkentli abonelere su sayaçlarını ve borularını donma riskine karşı korumaları uyarısında bulundu.

Devamını Oku

Tunç Soyer Devrimci 78'lilerle Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarihi Havagazı Fabrikası'nda Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından düzenlenen geceye katıldı. Başkan Soyer, “Kaybettiklerimizin anısı önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Kara Kış Desteği 56 Milyon Lirayı Aştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kara kış destekleri kapsamında gıdadan nakdi yardıma, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için 56 milyon 264 bin liralık yardım yaptı. Başkan Tunç Soyer, “Bu yoksulluğu hep birlikte yeneceğiz ve desteğe ihtiyacı olan yurttaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız” dedi. Soyer, İzmir Dayanışması için de bir kez daha çağrı yaptı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r Beledi̇yesi̇ SMA’lı Çocukların Sesi̇ Oluyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastası çocukların valilik izinli bağış kampanyalarının bilgilerini resmi internet sitesinden yayımlamaya başladı. “https://www.ankara.bel.tr/” internet adresinde yer alan ‘SMA'lı Çocuklarımıza Destek Sayfası’ linki üzerinden hayırsever vatandaşlar, tedavi masraflarının karşılanmasına destek olmak için açılan banka IBAN numaralarına ulaşabilecek.

Devamını Oku

İzmit'te Halk Süt’e Vatandaşlardan Büyük İlgi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in 2022 yılındaki ilk projesi olan Halk Süt, Çınar Halk Market’te vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı

Devamını Oku

İzmir'de Sağlık Personeli Kartı Uygulaması Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemide kamu sağlığını koruyabilmek için canlarını ortaya koyarak çalışan sağlık emekçileri için toplu ulaşımda Sağlık Personeli Kartı uygulamasını başlattı. Sağlık personeli HES kodlarının da tanımlı olduğu kartlarını 28 Şubat’a kadar kart başvuru merkezlerinden alabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r Beledi̇yesi̇ Destekli̇yor, Kadın Çi̇ftçi̇ler Üreti̇yor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yerli üretimi teşvik ederek artırmak ve kent ekonomisini canlandırmak amacıyla 2021 yılı içinde 33 binin üzerinde çiftçiye sebze fidesinden çeşitli türde hububat tohumuna kadar birçok kırsal kalkınma desteği sağladı. Ankara’da bu desteklerden yararlanan kadın çiftçilerin sayısı da artmaya başladı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bi̇r Sözünü Daha Tutuyor: Çi̇ftçi̇ye Mazot Desteği̇

“En büyük hayalim Ankaralı üreticiyi zengin etmek” sözünü veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı küçük çiftçilere mazot desteği sağlayacağız” sözünü de tuttu. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülen Başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla çiftçilere müjde veren Yavaş, “Yerel yönetimler bazında Türkiye’nin en kapsamlı ‘Çiftçilere Mazot Desteği’ne başlıyoruz. Kararımızı destekleyen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Üreticimizin ekonomik krizin altında ezilmesine izin vermeyeceğiz” dedi. On binlerce çiftçiye dağıtımına başlanacak Başkent Kartlarla mart ayında mazot desteğinin yapılması planlanıyor.

Devamını Oku

TÜİK Çevre İstatistiklerini Açıkladı: İzmir, Arıtmada Yine Lider

Türkiye İstatistik Kurumu şehirlerin atıksu arıtımına ilişkin son verileri yayımladı. İzmir, Avrupa Birliği standartlarında arıtma tesisi sayısı, kişi başına düşen ileri biyolojik yöntemle arıtılmış su miktarı ve arıtmada AB standartlarının en yüksek oranda uygulandığı kent başlıklarında Türkiye’nin lideri oldu.

Devamını Oku

Büyükşehi̇r’den Eği̇ti̇m Atağı: Başkentli̇ Çocuklara Ücretsi̇z Yabancı Di̇l Desteği̇

Eğitimde fırsat eşitliğini önceleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) iş birliğiyle Başkentli çocuklara ücretsiz İngilizce dil eğitimi verecek. İlk etapta Esertepe, Osmanlı, Elvankent, Sincan ve Kahramankazan Aile Yaşam Merkezleri’nde (AYM) başlayacak İngilizce dil ediniminden toplam bin öğrenci yararlanacak. Projenin ikinci etabında ise yaz tatilinde öğrenciler Kesikköprü Dinlenme Tesisi’nde 15 günlük konaklamalı kamplarda yabancı dil eğitimi alacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den İhtiyaç Sahibi Engelli Vatandaşlarımıza 220 Tekerlekli Sandalye

Şeffaf belediyecilik anlayışıyla mal ve hizmet alım ihalelerini sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlamaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında sosyal yardım alan engelli vatandaşlara dağıtılmak üzere 220 adet akülü ve manuel tekerlekli sandalye alımı için ihaleye çıktı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Akülü Tekerlekli Sandalye ve Manuel Tekerlekli Sandalye Alımı İşi” ihalesinde yüzde 43 kırım oranı yaşandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: “Muhtar öncelikli strateji izliyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Urla’da ilçenin muhtarıyla bir araya gelerek taleplerini dinledi. Muhtarların beklentilerinin öncelik taşıdığını belirten Başkan Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak muhtar öncelikli bir strateji izliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi'nden Toplu Açılış Töreni

Beylikdüzü Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Gençler ve çocuklar bizim önceliğimiz. Beylikdüzü’nde çocuklara, kadınlara, gençlere, tüm komşularımız ve hatta kamu kurumlarına aklın ve bilimin ışığında; dayanıklı, yeşil ve çözüm üreten bir kent inşa ediyoruz. Beylikdüzü’ndeki değişim ve dönüşüm 2014 yılında sevgili başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü’nü kazanmasıyla başladı. Bugün bu değişim İstanbul da, Başkanımız sayesinde artarak devam ediyor" dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Büyükşehi̇r Memurlarına Yeni̇ Yıl Müjdesi̇

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, memurlara 2022 yılının ilk müjdesini verdi. Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüğü’nde çalışan 5 bin 543 memur ve sözleşmeli memura Sosyal Denge Tazminatını yüzde 100 oranında ödeyeceklerini açıkladı. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan memurlara bayramlarda ise bu oran yüzde 120 olarak uygulanacak.

Devamını Oku

İzmir'in Altyapısına Rekor Yatırım

“Başka bir su yönetimi mümkün” vizyonu doğrultusunda kenti kuraklık ve olası afetlerden korumak üzere proje ve inşaat çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılında toplam 1 milyar 128 milyon liralık yatırım yaptı. İklim değişikliğinin yıkıcı sonuçlarıyla yüzleşmemek ve İzmir’i dirençli bir kent haline getirmek hedefiyle çalıştıklarını dile getiren Başkan Tunç Soyer, kent tarihinin en büyük yağmur suyu ayrıştırma çalışmalarının önümüzdeki yıllarda da süreceğini açıkladı.

Devamını Oku

Ankara Halk Ekmek'te Şeffaflık Uygulaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm Türkiye’ye örnek olan şeffaf belediyecilik uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. İhaleler ve Belediye Meclisini canlı olarak yayınlayan, afişlerle proje maliyetlerini açıklayan Büyükşehir Belediyesi çiçek ve bitki dikim verilerinden sonra şimdi de günlük halk ekmek üretimi ve dağıtımına ilişkin verileri kamuoyuyla paylaşmaya başladı. Halk Ekmek Fabrikası ayrıca geçmiş yıllara ait üretim rakamlarını da internet sitesi üzerinden paylaştı.

Devamını Oku

Konak'ta Turizm Bilgilendirme Ofisi Hizmete Girdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir dünya kentine dönüştürme vizyonu doğrultusunda kentin turizm potansiyelini artıracak çalışmalar sürüyor. İzmir'e gelen turisteri karşılayacak Turizm Bilgilendirme ofislerinin üçüncüsü Konak'ta hizmete alındı. Sırada iki yeni ofis daha var.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: Kara Kış Destek Paketi̇ İki̇nci̇ Doğalgaz Ödemeleri̇ Yatırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan ailelere yönelik ilk kez Başkent’te başlatılan “Kara Kış Destek Paketi” kapsamında doğalgaz destek ödemelerine devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla, “Türkiye’de bir ilk olan doğalgaz desteğimiz kapsamında; 192.080 ailemizin Başkent Kart’larına yapacağımız toplam 400.349.350 TL’lik doğalgaz desteğimizin hane başı 500’er TL’lik ikinci ödemesini bugün tamamlıyoruz. Ailelerimiz yarından itibaren yakıt harcamasında bulunabilirler” dedi.

Devamını Oku

Gaziemir'e Yeni Taşıt Üst Geçidi Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçimden önce gündeme getirdiği kent trafiğine nefes aldıracak projeler bir bir hayata geçiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gaziemir Hava Eğitim Yolu'nda İZBAN hattı üzerindeki trafiğe kapalı hemzemin geçidin yerine yeni taşıt üst geçidi yapacak. Sarnıç Köprüsü’ndeki trafik yoğunluğunu azaltacak üst geçit için 6 Ocak'ta ihaleye çıkılıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kadın İstihdamına Katkı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadın aile ve çocuk konusunda yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan iş birliği protokolü sayesinde hem çalışan annelere destek sağlanacak hem de kadın istihdamı artırılacak. “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” programına katılarak sertifika almak isteyen lise ve dengi bölümlerden mezun olan kadınlar, https://bakiciannekursu.ankara.bel.tr/ adresinden 14 Ocak 2022 tarihine kadar online başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden İnsan Odaklı Çalışma: Ankaloji

Ankara Büyükşehir Belediyesi, insan odaklı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, vatandaşları okumaya teşvik etmek, yolculuklarında boş vakitlerini değerlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla Metro ve ANKARAY istasyonlarına hikayematik olarak adlandırılan Ankaloji’ler yerleştirdi. Çocuk öykülerinden kent tarihine pek çok konuda bilgilendirici yazılı notlar ve kısa öykülerin yer aldığı Ankaloji’lere Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

İzmitliler 2022’ye Neşeyle Merhaba Dedi

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, düzenlediği yılbaşı etkinliğiyle İzmit sokaklarını şenlendirdi

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Yeni Yıl Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni mesajında şunları söyledi

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Hayvan Yetiştiricisi Kadınlara Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te kadın hayvan üreticilerini teşvik etmek ve üretime katkı sağlamak amacıyla yem desteğinde bulunacak. 1-20 adet arası büyükbaş hayvanı olan kadın hayvan yetiştiricisine yüzde 100 hibe şeklinde bin 500 ton mısır silajı dağıtılacak. 25 ilçede başvuru taleplerinin alındığını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kaynaklarımızı doğru kullanırsak refah dolu bir gelecek kurabiliriz. Gölbaşı’nda üretime açtığımız belediyemize ait boş araziden elde ettiğimiz mısır silajını, yaklaşık bin 500 hayvan yetiştiricisi kadın çiftçiye dağıtıyoruz. Bizim en büyük projemiz Ankaralıyı zengin etmek” dedi.

Devamını Oku

ASKİ Altyapı Atağına Geçti: Elmadağ İlçesine Müjde

ASKİ Genel Müdürlüğü kent genelinde yıllardır ihmal edilen altyapı sorunlarını çözmek için yatırım atağı başlattı. Son olarak Elmadağ ilçesinin Hasanoğlan Mahallesi’nin içme suyu problemini çözmek için harekete geçen ASKİ, Elmadağ merkez için yapılan çalışmalarla bölgeye sağlanan su miktarını artırdı. Mevcut iletim hatları ile de İsmetpaşa Deposu, Lalabel Deposu ve oradan da Hasanoğlan Mahallesi’ni besleyen depoya su aktararak mahallenin su sorununun çözülmesi hedefleniyor.

Devamını Oku

Kiptaş İzmit Çınar Evleri Projesi Hızla İlerliyor

İBB Kiptaş ve İzmit Belediyesi işbirliğiyle yapımı hızla devam eden ve mimari ve işbirliği açısından örnek bir proje olan Kiptaş İzmit Çınar Evleri projesinde özenle seçilen malzemeler kullanılıyor

Devamını Oku

İzmir'deki Parklar Deprem Toplanma Alanı Olarak Düzenleniyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in afetlere karşı dirençli kent inşa etme vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, parklardaki kent mobilyalarını afet durumlarında halkın barınma, enerji ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yenilemeye başladı. İlk uygulama Bayraklı'daki Hasan Ali Yücel Parkı'nda yapıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 102. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Milletimizin ebedi lideri, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve temsil heyetinin Ankara’ya gelişinin 102. yıl dönümünü kutluyorum.

Devamını Oku

Atatürk’ün Ankara’ya Geli̇şi̇ni̇n 102. Yıl Dönümü Başkent’te Coşkuyla Kutlanacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişinin 102. yıl dönümünü hazırladığı özel programlarla kutlayacak. Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri ‘Bora Gencer & İlham Gencer Konseri’nden ‘Çocuklardan Atatürk’e Mektuplar Sergisi’ne, ‘Bir Kızılca Gün Tiyatral Gösterimi ve Edis Konseri’nden ‘Ozanların Dilinden Atatürk ve Ankara Konseri’ne, AŞTİ’de ‘Flash Mob ve Seymenler Gösterisi’nden ‘Dikmen Keklik Pınarı Mevki-Ulus Ankara Garı arası ‘86. Büyük Atatürk Koşusu’na kadar birçok etkinlikle buluşturacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den üreticiye bir destek daha

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda küçük üreticiye destek sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Dikili’de yetiştiricilik eğitimlerini tamamlayan 37 üreticiye, 143 küçükbaş hayvan hibe etti.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Kara Kış Desteği” Sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda başlatılan kara kış destekleri kapsamında gıdadan barınmaya, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için 24,4 milyon liralık yardımda bulunuldu. Kara Kış Destek Hattı'nın yanı sıra bizizmir.com üzerinden de başvuru almaya başladıklarını söyleyen Başkan Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bugünlerde ihtiyacı olan tüm hemşehrilerimizin dün olduğu gibi bugün de yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi'nden Çağrı

CHP Gençlik Kolları, Türk Lirası’nın Dolar ve Euro karşısında rekor kırarak hızla değer kaybetmesi üzerine erken seçim kampanyası başlattı. Türk Lirasının değer kaybı ve alım gücünün erimesinin üzerine CHP Gençlik Kolları da “#HemenSeçim” hashtagi ile sosyal medyada yeni bir kampanyaya imza attı. Eriyen TL sembolüyle çalışma yürüten CHP'li gençler profil fotoğraflarını değiştirdiler.

Devamını Oku

Ankara İtfai̇yesi̇’nde Önceli̇k Eği̇ti̇m

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, olaylara hızlı ve daha etkin şekilde müdahale ederek can ve mal kaybını önlemek için personel eğitimlerine öncelik veriyor. Ankara İtfaiyesi’ndeki bin 300 personel iş sağlığı ve güvenliği ile ileri sürüş eğitimleri konusunda hem teorik hem de pratik eğitim aldı.

Devamını Oku

İzmir'de Devrim Şehidi Kubilay İçin On Beşinci Kez Koşulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehit Asteğmen Kubilay anısına 23 Aralık Perşembe günü 15’inci kez yol koşusu düzenliyor. Menemen Karaağaç Yolu’nda 08.00’de başlayacak 10 kilometrelik koşu, Şehit Asteğmen Kubilay Anıtı önünde son bulacak.

Devamını Oku

İzmir'de Kadınlar Her İşi Yapar

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in toplumsal cinsiyet eşitliği vizyonu belediyenin istihdam politikalarına da yansıdı. İZSU Genel Müdürlüğü bünyesinde açılan 30 kadın iş makinesi operatörü ve ağır vasıta şoförü kadrosu için başvuran İzmirli kadınlar, zorlu eğitimlerden geçerek bu alandaki iddialarını kanıtlıyor.

Devamını Oku

AKK “4. Uluslararası Si̇nema Ve Felsefe Sempozyumu”na Ev Sahi̇pli̇ği̇ Yaptı

Ankara Kent Konseyi, sinema ve felsefenin ele alındığı “4. Uluslararası Sinema ve Felsefe Sempozyumu”na ev sahipliği yaptı. 3 gün süren sempozyumda yerli ve yabancı çok sayıda sinema ve felsefe uzmanı sanatseverlerle bir araya geldi.

Devamını Oku

Hasret Sona Erdi̇: Başkent’i̇n Yeni̇ Otobüsleri̇ Yollarda

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e kazandırılan ve bugün seferlere başlayan 85 otobüs için “Hasret Sona Eriyor: Başkent Yeni Otobüsleri İle Buluşuyor” programı düzenledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımı ile gerçekleştirilen törende konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “2022 yılı sonunda 355’i yeni otobüs ve 22’si dönüştürülmüş elektrikli otobüs olmak üzere 377 aracımızı Ankaralıların hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Köy Çocukları Müzikle Hayallerine Kavuştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin kırsal mahallelerindeki çocukları müzikle buluşturmak için başlatılan “Küçük Eller Projesi”ne destek verdi. Müziğe ilgisi ve yeteneği olan çocuklara enstrüman sağlayıp, onları eğitmenlerle buluşturan projede şimdiye dek 60 çocuğa ulaşıldı.

Devamını Oku

Başkent Bi̇si̇kletli̇ Ulaşımda Örnek Olacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, bisikletin Başkent’te alternatif ulaşım aracı olarak da kullanılması hedefi doğrultusunda mavi yolların sayısı her geçen gün artıyor. 53,6 kilometrelik Bisiklet Yolu Projesi’ni etap etap hizmete açan Büyükşehir Belediyesi son olarak Etimesgut Eryaman’da da 7,5 kilometrelik bisiklet yolunu tamamladı.

Devamını Oku

“Acil İzmir” Mobil Uygulaması Türkiye’ye Yayılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geliştirdiği "Acil İzmir" uygulaması Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından da kullanılacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş mobil uygulamanın paylaşımına ilişkin protokol imzaladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r 30 Taşınmazını İhaleyle Satışa Çıkarıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplam 270 bin metrekarelik toplam 30 taşınmazın satışı için ihaleye çıkıyor. 22 ve 23 Aralık 2021 tarihlerinde Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Mamak, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle ilçelerinde bulunan konut, ticari, küçük sanayi, sosyal, kültürel ve tesis alanlarından oluşan taşınmazlar ihale yolu ile ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılacak canlı yayında satışa sunulacak.

Devamını Oku

Yaşar Doğu’nun Başkent’teki̇ Evi̇ Güreş Müzesi̇ Olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent tarihinde yer tutan milli ve manevi değerlere sahip çıkmaya devam ediyor. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Türk Güreşi’nin babası olarak tanınan Yaşar Doğu’nun Altındağ İsmetpaşa Uzunyol Caddesi üzerinde bulunan evini müze hâline dönüştürecek.

Devamını Oku

Mürselpaşa Bulvarı'na Karayolu Alt Geçidi Yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, seçimden önce gündeme getirdiği kent trafiğine nefes aldıracak projeler hayata geçiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Mürselpaşa Bulvarı’nı Gıda Çarşısı’na bağlayacak alternatif bir ulaşım yolu oluşturmak için ihaleye çıkıyor.

Devamını Oku

Ankaray’da 25 Yıl Sonra İlk Makas Deği̇şi̇mi̇ Ve Hat Yeni̇leme

EGO Genel Müdürlüğü, ANKARAY İşletmesi Dikimevi bölgesi tren raylarında çatlakların tespit edilmesi ve yolcu güvenliği için risk oluşturması nedeniyle 11-12 Aralık 2021 tarihleri arasında makas değişimi ve hat yenileme çalışması yapacak. Bu tarihler arasında yolcu taşımacılığı ve işletmeye kapatılacak olan ANKARAY’da vatandaşların mağdur olmaması için 300 hat numaralı otobüsler ANKARAY güzergâhı üzerinde AŞTİ-DİKİMEVİ arasında hizmet verecek. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ANKARAY İşletmesi 13 Aralık’ta normal seferlerine yeniden başlayacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Dayanışma Çağrısı: “İyi̇li̇kte Bi̇r Damla Olalım”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi süreci ve ekonomik kriz nedeniyle su faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlar için destek çağrısında bulundu. Sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak yeni bir toplumsal dayanışma hareketi başlatan Yavaş, “Gelin, su kullanımının arttığı pandemi sürecinde yine iyilikte bir damla olalım. Dayanışmaya el verelim. Sosyal yardım alan ailelerimizin su faturasını ödemek için: https://suver.aski.gov.tr” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Aski̇ Muhtarlarla Buluşmaya Devam Edi̇yor

ASKİ Genel Müdürlüğü, “ASKİ Muhtarlarla Buluşuyor” toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. Son olarak Akyurtlu muhtarlarla bir araya gelen ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, hem talepleri dinledi hem de ilçeye yapılan altyapı yatırımları hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku

Engelli̇ Haklari Federasyonu’ndan Ego Şoförleri̇ne Teşekkür Belgesi̇

EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan otobüs şoförlerine engelli vatandaşlardan anlamlı bir hediye geldi. Engelli Hakları Federasyonu, toplu taşıma araçlarında engelli vatandaşlara yardımcı olan 27 otobüs şoförüne teşekkür belgesi verdi.

Devamını Oku

Yalan haber ortaya çıkınca paylaşımı sildiler!

Beyaz Gazete adlı bir haber sitesi ‘CHP’li İzmit Belediyesi Çöplük İçinde Kaldı’ ibareleriyle paylaştığı yalan haber ortaya çıkınca haberin sosyal medyadaki paylaşımını sildi

Devamını Oku

İzmir Şehir Tiyatroları, ikinci oyunu "Tavşan Tavşanoğlu" ile seyirciyle buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın (İzBBŞT) ikinci oyunu “Tavşan Tavşanoğlu”, 9 Aralık Perşembe günü İzmir Sanat’ta yapılacak prömiyerin ardından 10 Aralık’tan itibaren İzmirliler ile buluşuyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: "Cesur Kadınlarsınız, Yürüyün Yanınızdayım"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşitlikçi politikaları ve “kadın dostu kent” vizyonu doğrultusunda Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 87'nci yılı coşkuyla kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir bir kadın şehri, kadınların çok daha fazla temsil edilmesi lazım. Bir kentte kadınlar söz sahibi oldukça, o kentin medenileştiğini biliyorum. Siz geride durdukça bu kent çoraklaşacak, yoksullaşacak. Cesur kadınlarsınız, yürüyün. Ben yanınızda duracağım” diye konuştu.

Devamını Oku

“Kızılay-Dikmen Metro Hattı Projesi” İçin Görüşmeler Sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi hazırladığı projelerde ‘ortak akıl’ ve ‘katılımcılık’ ilkesinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürüyor. “Kızılay-Dikmen Metro Hattı Projesi” ile ilgili daha önce muhtarlar ve semt derneklerini bilgilendiren EGO Genel Müdürlüğü son olarak akademisyenler ve meslek odaları temsilcilerine projeyi anlattı. EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş’ın başkanlık ettiği istişare toplantısında hattın ekonomik fizibilitesi, yolcu kapasitesi, yatırımın kentsel bütünleşmeye katkısı ve Ulaştırma Bakanlığı projelendirmelerinde yer alıp almadığı konuları tek tek ele alındı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Meral Akşener'i Ziyaret Etti

Devamını Oku

İzmit Belediyesi “Mali Hizmetler Personeli” Alımı Yapacak

İzmit Belediyesi, BEKAŞ bünyesinde geçici süreli (5 ay 29 gün) istihdam edilmek üzere mali hizmetler personeli alımı yapacağını açıkladı

Devamını Oku

Yeni Otobüsler Ankaralılara "Merhaba Ankara" Dedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, 2013’ten beri ilk kez alınan ve ilk teslimi yapılan toplam 76 körüklü, solo ve elektrikli otobüsler için 2 bin 500’ün üzerinde EGO şoförüne teknik ve uygulamalı eğitim vermeye başladı. İleri teknolojiye sahip araçların Ankara’ya ulaştığını sosyal medya hesapları üzerinden Başkentlilerle paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren başladığımız çalışmalar sonucunda yıllardır otobüslerin az olmasından kaynaklanan şikâyetleri bitiriyoruz. Filomuza dahil ettiğimiz 301 yeni otobüsümüzün ilk teslimatı için eğitimlere başladık. Çok yakında yollarımız kırmızı beyaz olacak” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Gökçek'e Anlamlı Cevap

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Twitter hesabından Ankara'nın eski dönem belediye başkanlığını yapan İ. M. Gökçek hakkında açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

İzmir’de Kadınlar “Temsilde Eşitlik” İçin Yürüyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi 5 Aralık Pazar günü Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 87’inci yıl dönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenliyor. Program, Kültürpark Lozan kapısından Cumhuriyet Meydanı’na “Temsilde Eşitlik İçin Yürüyoruz” sloganıyla yapılacak kadın yürüyüşü ile başlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, “Kara Kış Destek Hattı” Hizmete Girdi

CBaşkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda başlatılan kara kış destekleri kapsamında Kasım ayında 12 bin 573 aileye gıda paketi dağıtıldı. Gıdadan barınmaya, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için Kara Kış Destek Hattı’nı devreye aldıklarını söyleyen Başkan Soyer “Bu kış İzmir'de kara geçmesin diye 7 gün 24 saat aktif olacak destek hattımızı açtık. Tüm temel ihtiyaçlarınız için tüm imkanlarımızla yanınızda olacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Sefarad Kültür Festivali Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu yıl üçüncüsü düzenlenen İzmir Sefarad Kültür Festivali ile restorasyonu yapılan Etz Hayim Sinagogu'nun açılış törenine katıldı. Soyer, festivalin İzmir’deki birlikte yaşam kültürünün daha da güçlenerek büyümesine katkı koyacağını söyledi.

Devamını Oku

ABB'den Yaklaşan Kış Mevsimi Öncesi Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı

Ankara Büyükşehir Belediyesi yaklaşan kış mevsimi nedeniyle Başkentlileri gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı. Vatandaşlara kar yağışını beklemeden kış lastiklerini takmaları çağrısında bulunan Büyükşehir Belediyesi yaptığı duyuruda, “Soğuk havaların kendini gösterdiği bu günlerde önleminizi almanızı, güvenliğiniz için araçlarınıza kış lastiklerinizi takmanızı önemle rica ederiz” ifadelerine yer verdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Öğrenci Kısa Belgeselini Duyurdu: “Umut Bir Yurt Meselesi”

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Başkent’te üniversiteyi okumaya gelen gençlerin barınma problemini nasıl çözdüğünü ve bu süreçte neler yaşandığını konu alan “Umut Bir Yurt Meselesi” adlı belgesel film Youtube kanalında yayınlandı. Belgeseli sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Son öğrenci barınma hakkına kavuşmadan hiçbirimiz yastığa başımızı huzurla koyamayız. Kaybedilen her gün bu ülkenin geleceğinden çalınan gündür. Bu sene binlerce evladımıza yuva olduk, olmaya da devam ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Dikili’nin Yeni Köprüsü Hizmete Girdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Dikili Bademli Deresi üzerinde taşıt ve yaya ulaşımını güvenli hale getirmek için yeni karayolu köprüsü inşa etti. Kullanıma açılan köprü 1,8 milyon liraya mal oldu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Hayvan Üreticilerine Eğitim Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te hayvancılığın geliştirilmesi, verimin artırılması ve üreticilerin bilinçlendirilmesi amacıyla “Hayvan Bakımı ve Beslenmesi” konusunda ilk kez eğitim desteğinde bulunuyor. Ayaş Sinanlı ve Gölbaşı Topaklı Mahallesi ile başlayan eğitimlerde 37 hayvan yetiştiricisi deneyimlerini eğitmen veteriner hekimle paylaştı. Hayvan besleme eğitimi her hafta farklı bir mahallede düzenli olarak verilmeye devam edecek.

Devamını Oku

Damızlık Koyun Üretim Merkezi Aliağa’da Hayata Geçiyor

Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, kurum müdürleri, daire amirleri ve muhtarlar katıld

Devamını Oku

Türkiye de Bir İlk: “Kadın Güçlenme Merkezi” Başkent'te Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bir ilke daha imza attı. Türkiye’deki ilk “Kadın Güçlenme Merkezi”nin açılışını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu proje ile Türkiye’de bir ilke imza atıyoruz, bunun gururu ve sevincini taşıyoruz. Ankara’da artık kadınlar için hep beraber hareket edebileceğimiz, sizlerin deneyimleri ve bizim çalışmalarımızı aktarabileceğimiz bir kadın güçlenme merkezimiz var. Biliyoruz ki ne kadar çok birlik olursak o kadar çok kadına ulaşabiliriz” dedi.

Devamını Oku

Başak Cengiz'in Adı Başkent'te Hatıra Ormanı İle Yaşayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ataşehir'de uğradığı kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden Mimar Başak Cengiz adına Yenimahalle ilçesi Batıkent semtinde hatıra ormanı oluşturdu. “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde bir araya gelen başkentli kadınlar fidan dikerek öldürülen kadınları andılar.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kadınlara Savunma Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi her platformda kadına karşı şiddetle mücadele çalışmalarına destek olmayı sürdürüyor. EGO Spor Kulübü, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile iş birliği içinde pandemi nedeniyle ara verilen kadınlara yönelik ücretsiz savunma sporu eğitimlerini uzman eğitmenler eşliğinde yeniden başlattı.

Devamını Oku

‘İzmit Bal Günleri’ Başlıyor

İzmit Belediyesi, Kocaeli Arı Yetiştiricileri Birliğiyle birlikte 26-27-28 Kasım’da gerçekleştireceği İzmit Bal Günleri etkinliğiyle üretici ve tüketiciyi buluşturacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz SMA Testi İçin Bin 911 Çift Başvurdu

Toplum sağlığını önceleyen çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesinin başlattığı ücretsiz Spinal Musküler Atrofi (SMA) testi uygulamasına bugüne kadar bin 911 çift başvururken, test sonuçlarına göre 42 kişide gen delesyonu tespit edildi. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Hiçbir çocuk SMA ile tanışmasın diye çiftlerimizi alternatif çözümlere yönlendirdik” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 12.5 Milyarlık Dev Bütçesine Meclisten Onay

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2022 bütçesi ve izleyen yıllar bütçesi ile performans programı belediye meclisinde yapılan görüşmelerin ardından oy çokluğuyla kabul edildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in merkezi bütçeye sağladığı katkının 40’da biri oranında yatırım aldığına dikkat çekerek “Belediye açısından değil elbette ama İzmir’in merkezi hükümetten alması gereken yatırımın hiç olmazsa buna yakın olması gerekiyor” dedi. Bütçeyi başarılı bulduğunu aktaran Soyer, “3 senedir ortaya koyduğumuz bütçe rakamları ve gerçekleşme oranları son derece başarılı. Eminim ki Türkiye’de bu kadar başarılı bütçe yapan başka bir belediye yok” dedi.

Devamını Oku

Hacı Bayram-ı Veli Kültürü Sergisi Başkentlilerle Buluştu

Ankara Kent Konseyi bünyesinde kurulan Hacı Bayram-ı Veli Kültürel Etkileşim Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ‘Hacı Bayram-ı Veli Kültürü Sergisi’ Başkentlilerle buluştu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Öğretmenler Günü’nde Anlamlı Sürpriz

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle ANFA Bitki Evi’nde özel olarak hazırlanan çiçek aranjmanlarını kırsal ve merkez ilçelerdeki bin 883 okula göndererek öğretmenlere sürpriz yaptı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, çiçekte yer alan mesajında 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, “Aydınlık geleceğimizin ışığı olan gençlerimizin kilidi sizler, anahtarı ise sizin ilminiz ve sabrınızdır” ifadeleri kullandı.

Devamını Oku

Ankara Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı Yeniden Hizmete Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi yıl içerisinde devraldığı ve geçici tadilat gerçekleştirdiği Sıhhiye Çok Katlı Otoparkını yeniden hizmete açtı. Büyükşehir Belediyesi 800 araç kapasiteli otoparkın otomasyon sistemi ve onarım çalışmalarını tamamlamak üzere de kısa süre içinde ihaleye çıkacak.

Devamını Oku

Öğretmenler Günü Aliağa’da Kutlanacak

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen unvanını kabul ettiği tarih olan ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’, Aliağa’da gerçekleştirilecek bir dizi etkinlik ile kutlanacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'den Tüm İzmirlilere Davet

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “daha yeşil bir İzmir” vizyonu çerçevesinde seçim öncesi yenileme sözünü verdiği Dr. Behçet Uz Rekreasyon Alanı, 24 Kasım Çarşamba günü yeni yüzüyle hizmete giriyor. İzmir'in en büyük yeşil alanlarından birini yenileyerek kente kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Soyer, "Verdiğimiz sözleri tutmanın memnuniyeti içindeyiz. Tüm İzmirlileri açılışa bekliyoruz" dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Can Dostlar Yeni Yuvasına Kavuşacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te her canlının yaşam hakkına sahip çıkmaya devam ediyor. Yapım çalışmaları aralıksız sürdürülen Karataş Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, 6 bin sokak hayvanına ev sahipliği yapacak. Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun olarak 93 bin metrekarelik alana inşa edilen yeni hayvan barınağının Nisan 2022’de tamamlanması planlanıyor.

Devamını Oku

Başkent'te Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık Etkinlikleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası’ kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Muhtarlıklar Daire Başkanlığı ve BelPa A.Ş. iş birliğiyle Keçiören, Mamak ve Sincan’da eş zamanlı düzenlenen farkındalık etkinliklerine Başkentli kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Kadın muhtarların da öncülük ettiği etkinliklerde doktor ve hemşireler tarafından temel sağlık eğitimleri verildi.

Devamını Oku

Gastronominin Kalbi İzmir'de Atacak

İzmir, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda en büyük gıda hareketi Slow Food'un (Yavaş Gıda) önderliğinde “Terra Madre” gastronomi fuarına ev sahipliği yapacak. İki yılda bir İtalya’nın Torino kentinde yapılan fuar ilk defa İzmir'de düzenlenecek. Terra Madre, İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) ile eşzamanlı olarak 2-11 Eylül 2022 tarihleri arasında “Terra Madre Anadolu” adıyla gerçekleşecek. Fuarın tanıtımı Ödemiş'in Demircili Köyü’nde geniş bir katılım ile yapıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Şampiyonlara Kupalarını Verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘Red Bull Neymar Jr's Five’ın Türkiye finaline ev sahipliği yaptı. Başkent’te sokak futbolunu canlandırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde ve destekleriyle Gençlik Parkı’nda düzenlenen final karşılaşmasında galip olan San Marino takımı, şampiyonluk kupasını maçı izlemeye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın elinden aldı.

Devamını Oku

Mustafa Kemal'in Başkent'inde Sanat Rüzgarı Esiyor

Her gün binlerce gelen ve giden yolcuya ev sahipliği yapan AŞTİ'de, Kasım ayı boyunca Ankara Sanat Merkezi’ne bağlı oyuncular sahne alarak izleyicileri ile buluşacak.

Devamını Oku

Başkent'in İlk “Ankara Bisiklet Master Planı” Tanıtıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2040 yılına kadar kademeli olarak hayata geçirilmesi planlanan “Ankara Bisiklet Stratejisi ve Master Planı”nı hazırlayarak kamuoyuna tanıttı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı tanıtım toplantısına bisiklet severler yoğun ilgi gösterdi. Plana göre Ankara’ya, yapımı devam eden 53,6 kilometrelik bisiklet yolu dahil olmak üzere 2040 yılına kadar toplam 275 kilometre uzunluğunda 87 güzergâh ve 38 istasyondan oluşacak bisiklet yolu kazandırılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Atık Malzemelere Hayat Veriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “21-28 Kasım Avrupa Atık Azaltım Haftası” kapsamında başlattığı geri dönüşüm projesiyle dikkat çekiyor. Başkent’te işlevselliğini yitirmiş ürünleri yeniden ileri dönüşüm teknikleriyle kullanıma geri kazandırmayı amaçlayan Kent Estetiği Daire Başkanlığı, BELMEK’lerle iş birliği yapıyor. BELMEK öğreticileri tarafından metalden tahtaya kadar atık materyallerden yapılan eserler, 21-26 Kasım 2021 tarihleri arasında Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde sergilenecek. Büyükşehir Belediyesi bu projeyle Avrupa Birliği EWWR tarafından israfı önlemek için düzenlenen uluslararası yarışmaya da başvurdu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Hayvancılığa Rekor Destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda, İzmir’deki küçük üreticiyi destekleme çalışmaları sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Torbalı'da küçükbaş hayvancılıkla uğraşan ve artan maliyetler nedeniyle yem ihtiyacını karşılamakta zorlanan 191 üreticiye yaklaşık 13 bin çuval kuzu büyütme yemi dağıttı. Bu kapsamda dağıtılan toplam yem miktarı ise 30 bin çuvala ulaştı.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı İmzaladı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi tarafından, yerel yönetimler eliyle toplumda kadın erkek eşitliğinin sağlanması amacıyla hazırlanan Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı imzaladı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyine Uluslararası Bir Ödül Daha

Başkent’te ortak akılla katılımcı yönetim anlayışının oluşumuna katkıda bulunan Ankara Kent Konseyi (AKK), Uluslararası Katılımcı Gözlemevi (OIDP) tarafından “Yurttaş Katılımında En İyi Uygulama” ödülüne layık görüldü. Daha önce de Uluslararası Kolaylaştırıcılar Birliği (IAF) tarafından ‘Katılımcılık Etki Ödülü’ne layık görülen Ankara Kent Konseyi ikinci uluslararası ödülle adını dünyaya duyurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara Kent Konseyini tebrik ederken, AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “6 milyon Ankaralının bereket ve huzur iradesinden sonra oluşan ortak akılla katılımcı süreç dünyanın dikkatini çekti. Türkiye’den ilk kez bir kent konseyi bu ödülü aldı” dedi.

Devamını Oku

“Eğitim ve Spora Destek Projesi” Kuşcağız AYM'de Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamalarla Başkent’te okuyan öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına yönelik başlatılan “Eğitim ve Spora Destek Projesi” pilot bölge olarak seçilen Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nde hayata geçti.

Devamını Oku

EGO Genel Müdürlüğü 2 Bin 604 Fidanı Toprakla Buluşturdu

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankara’da başlattığı “Yeşilin Başkenti” kampanyası bir yandan devam ederken, EGO Genel Müdürlüğü de kuruluşunun 79. yılı nedeniyle Koru Metro İşletme ve Bakım Merkezi Yerleşkesinde ağaçlandırma çalışmasına imza attı. 2 bin 604 fidanı toprakla buluşturduklarını belirten EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, “Bu yıl, gelecek yıl, 80 ve 81. yıl dönümlerimizde bu tür etkinlikler düzenleyerek Ankara’ya nefes olmaya çalışacağız. Ankara’yı yeşile boyayacağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in 2021 Yılı İtfaiye Eri Alımı Sınav Takvimi Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın liyakat esasına dayalı olarak alınacağını açıkladığı 150 itfaiye eri için sınav takvimi belli oldu. Sınava girmeye hak kazanan 750 adayın isimleri Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfasında ilan edildi. Adaylar, 22 Kasım-1 Aralık 2021 tarihleri arasında sözlü ve uygulamalı sınava girecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer 15. IF Wedding Fashion İzmir’in Açılışında Konuştu

Moda dünyasının önde gelen profesyonellerini Fuar İzmir’de buluşturan IF Wedding Fashion İzmir açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sektörde Türkiye’nin lokomotifi durumundaki IF Wedding Fashion İzmir’in büyüyerek süreceğini söyledi.

Devamını Oku

Ankara Anafartalar Caddesi'ni Yeniden Canlandıracak Proje Hayata Geçiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, Başkent’in tarihi kent merkezi olan Ulus Anafartalar Caddesi’ni yeniden canlandıracak “Anafartalar Caddesi İyileştirme ve Kentsel Tasarım Proje”sini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde bir araya gelen Anafartalar bölge esnafı ve tüm paydaşlar, Anafartalar Caddesi için planlanan projeye ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Devamını Oku

Başkent'in İlk “Ankara Bisiklet Master Planı” Görücüye Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesi için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Başkent’te 2040 yılına kadar kademeli olarak hayata geçirilmesi planlanan 210 kilometrelik “Ankara Bisiklet Stratejisi ve Master Planı” hazırladı. ‘Küresel Geleceğin Şehirleri Programı’ kapsamında hazırlanan master plan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde 19 Kasım Cuma günü saat 11.00’de kamuoyuna tanıtılacak.

Devamını Oku

“Başka Bir Tarım Mümkün” Temalı Ulusal Karikatür Yarışması İçin Başvurular Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kuraklık ve yoksullukla mücadeleyi esas alan “Başka Bir Tarım Mümkün” anlayışı, ulusal karikatür yarışmasına konu oluyor. Yarışmayla iklim krizi ve kuraklığa karşı toplumsal duyarlılığın arttırılması hedefleniyor. Çizerler 21 Ocak 2022 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Başkent Halk Ekmek'ten Nostaljik Ahşap Büfe

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı tarafından yürütülen, “Ulus Tarihi Kent Merkezi, Kentsel Sit Alanı ve Yenileme Alanı” çalışmalarına Ankara Halk Ekmek Fabrikası da nostaljik büfeler yaparak destek verdi. Ulus’ta bulunan iki halk ekmek satış büfesi Çıkrıkçılar Yokuşu’nda yer alan tarihi yapılardan esinlenilerek ve tarihi sit dokuya uygun olarak yeniden inşa edildi. Başkent genelinde eskiyen ya da yıpranan halk ekmek satış büfeleri önümüzdeki süreçte yenilenecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Bitki Atıklarını Da Ekonomiye Kazandırıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye'ye örnek bir çevre projesine daha imza attı. Çiğli Harmandalı’da park bahçelerden çıkan bitkisel atıkların organik gübreye dönüştürüldüğü tesis kuruldu. Bornova Işıkkent ve Çeşme’de daha geniş kapasiteli benzer iki tesis kurulması için de hazırlıklar sürüyor.

Devamını Oku

ANFA Bitki Evi Meyve Ağacı Çeşitliliğiyle Başkentlileri Bekliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Bitki Evi, uzun yıllardır mevsimlik çiçek ve bitkileri uygun fiyatlarla Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Başkent’in üç noktasında hizmet veren ANFA Bitki Evi’nde meyve ağacı dikim mevsiminin başlamasıyla birlikte ayvadan elmaya, vişneden armuda, kirazdan hurmaya, ıhlamurdan bademe, cevizden muşmulaya, incirden narenciye türlerine kadar çeşitli meyve ağaçları satışa sunuldu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Destek Verdiği Organ Ve Doku Bağışı Kampanyası Sona Erdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Başkent Üniversitesi “3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası” kapsamında bir ilke imza atarak organ ve doku bağışı konusunda iş birliği yaptı. Büyükşehir Belediyesinin Kızılay’daki sağlık kabininde düzenlenen bağış kampanyasına 125 vatandaş katılarak organ bağışında bulundu.

Devamını Oku

Cumhuriyetin Başkenti ATA'sı İçin Tek Yürek

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 83. ölüm yıl dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşuyla bir kez daha Başkent’te de anıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş devlet erkanı ile Anıtkabir’de düzenlenen törenlere katılırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm birimleri ve personeli ile anma törenlerinde bir araya geldi. 10 Kasım’da kent genelinde otobüsler başta olmak üzere billboardlar ‘O An:Ankara’ afişleriyle donatılırken, ANKARAY’da da bir dakika boyunca seferler durduruldu. Başkentliler, Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Atatürk’ün sevdiği türküleri Ali Altay’ın konseriyle birlikte söylediler.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

İzmit Belediyesi çalışanları, vefatının 83. yıl dönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü belediye önünde ve tüm dış birimlerde yapılan törenlerle andı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Hazine İle Mahsuplaştığı 6 Arsayı Satışa Çıkarıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, mülkiyeti hazineye ait olan ancak 2018 yılında yapılan mahsuplaşma sonrası satış yetkisi aldığı 6 adet arsa için ihaleye çıkıyor. Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı, 11 Kasım 2021 tarihinde saat 14.00’te muhammen bedeli 69 milyon 825 bin TL olan arsaları canlı yayında satışa sunacak.

Devamını Oku

İzmir’de Ata’ya Saygı İçin Hayat Durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yıl dönümünde İzmir’de hayat durdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi anma programına katılırken, kentin dört bir köşesinde duygulandıran görüntüler oluştu.

Devamını Oku

İzmir 10 Kasım’da Ata’sını Anacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ölümünün 83’üncü yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anacak. Program Ata’ya saygı yürüyüşü ile başlayacak. 14.00'te Alsancak Limanı’nda buluşacak İzmirliler Atatürk’ün 350 metre uzunluğundaki dev posterini taşıyarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın Açıkladığı Kara Kış Destek Paketi'nde Doğalgaz Ödemesi Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açıklanan 600 milyon TL’lik ‘Kara Kış Destek Paketi’nde ilk ödemeler 16 Kasım’da başlıyor. Sosyal medya hesapları üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ödeme takvimine ilişkin duyuru yapan Yavaş, “Ekonomik gidişat hiçbir hemşehrimizin belini bükmesin diye elimizi taşın altına koyuyoruz. 186 bin 209 ailemizin Başkent Kartlarına 4 ayda toplam 2 bin 150’şer TL’den 400 milyon 349 bin 350 TL doğalgaz desteğimizin 500 TL’lik ilk ödemesini 16 Kasım’da yapacağız. Birlikte iyileşeceğiz” dedi. Sosyal yardım alan aileler, Başkent Kartları ile abone numaralarını girerek gaz kiosklarından doğalgaz kartlarına yükleme yapabilecek ya da faturalı borçlarını ödeyebilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Engelleri Kaldıran Örnek Uygulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi görme engellilerin ardından bedensel engellileri de bisikletle buluşturacak yeni bir uygulama başlattı. Engelli bireyler BİSİM noktalarından temin edebilecekleri bağlantı aparatıyla bisiklet keyfine ortak olacak. Engellilerin eşit yaşam hakkına vurgu yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Amacımız bu şehirde yaşayan herkesin, İzmir’de yaşamaktan aynı oranda keyif alabilmesini ve mutlu olabilmesini sağlamaktır” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Atamıza Her Zaman İhtiyacımız Var

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83.yıldönümü nedeniyle 10 Kasım mesajı yayınlayan başkan Hürriyet, “Atatürk’ün hayatında hep özel bir yeri olan İzmit’in evladı olarak büyük liderimizi saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Ona her zaman ihtiyacımız var” dedi.

Devamını Oku

10 Kasım'da O An Ankara Tek Yürek Olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle anacak. Anıtkabir’de başlayacak anma törenlerine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılacak. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 9-12 Kasım tarihleri arasında Atatürk’ü sevdiği türkülerle ve tiyatro oyunlarıyla yad edecek. “O An:Kara” billboardlarıyla donatılacak Başkent’te Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi de Gençlik Parkı’ndan Anıtkabir’e kadar bisiklet turu gerçekleştirecek.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri Kadın Liderlerle Bir Araya Geldi

Ankara Kent Konseyi Başkent Gençlik Meclisi, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonu’nda çeşitli üniversitelerden gelen temsilci gençler ile kendi sektöründe lider konumda olan kadınlarla “Ankara Kadın Liderler Zirvesi”nde bir araya geldi. Farklı üniversite ve bölümlerde öğrenim gören gençlerin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, Ankara’ya değer katan kadınlar kendi deneyimlerini ve başarı hikayelerini paylaştı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Sokağa Çıktığım Zaman Başım Dik Gezmek En Büyük Gururum

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclisinin kasım ayı toplantısının ilk oturumunda açıklamalarda bulundu. Ankara’da yapılan projeleri anlatan Yavaş, “Yemedi yedirmedi, çalmadı çaldırmadı, desinler bana yeter. Sokağa çıktığım zaman rahat rahat başım dik gezmek istiyorum. Bundan daha büyük gurur olur mu? Ankara’da müthiş bir soygun olmuş, 5 katrilyonluk dosyayı savcılığa verdim” dedi.

Devamını Oku

Soyer: Çelik Gibi Sabrım Var, İyilikten Ayrılmayacağım

Meclis toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu memlekette daha iyi şeyler yapabilmek için hiçbir menfaat beklemeden canla, başla çalışmaya devam edeceğini belirtti. Başkan Soyer, "Ben iyilikten ayrılmayacağım. Ben bu memleketin güzel insanlarının daha iyi bir siyasete layık olduklarına inanıyorum. Asla vazgeçmeyeceğim. Çelik gibi sabrım, iradem var" dedi.

Devamını Oku

Türkiye’de Bir İlk: İzmir’deki Arkeolojik Kazıda DNA Laboratuvarı Kuruldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği Selçuk Ayasuluk Tepesi ve St. Jean Anıtı kazısında, kazı alanına DNA laboratuvarı kuruldu. Türkiye’de ilk kez İzmir’de bir arkeolojik alanda DNA analizi yapılacağını söyleyen Kazı Başkanı Doç. Dr. Sinan Mimaroğlu, “Selçuk’ta tarihin sayfaları yeniden yazılacak” dedi.

Devamını Oku

26. Dönem Çocuk Meclisinin Yeni Başkanı Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisinde seçim heyecanı sona erdi. Başkentli çocuklar, 26. dönem Çocuk Meclisinin asil üyelerini ve başkanını belirlemek için sandık başına gitti. Ankara’nın farklı ilçelerinden gelen 9-14 yaş arası çocukların katıldığı oylama sonucunda 14 yaşındaki Su Naz Görgel Çocuk Meclisinin yeni başkanı oldu. Yapılan oylama ile seçilen 150 üye, yeni dönemde çocuk hakları başta olmak üzere birçok proje ile kent yönetiminde söz sahibi olacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Metroda Kalp Krizi Geçirenlere İlk Müdahale

Kalp krizi geçiren vatandaşlara ambulans gelene kadar ilk yardım desteği sağlanması amacıyla Hearstsiner Firmasının Türkiye Temsilcisi Polaris Medikal LTD. ŞTİ, Ankara Büyükşehir Belediyesine “Otomatik Şok Cihazı” hibe etti. İlk etapta Kızılay Metro İstasyonunda bulundurulacak cihazın test sürecinin tamamlanmasının ardından tüm istasyonlarda kullanımı yaygınlaştırılacak. İlk yardım eğitimi alan Büyükşehir personeli, kalp krizi geçiren vatandaşlara ilk müdahaleyi yapacak.

Devamını Oku

Başkent'te Çubuk Ve Akyurt'un İçme Suyu Sorunu Çözüldü

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü Çubuk ve Akyurt ilçelerinin içme suyu sorununu çözecek 23,5 kilometrelik isale hattı projesini tamamladı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, bölge halkına müjdeyi “Asli projeleri önceliyor, on yıllarımızı düşünerek altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz” sözleriyle duyurdu. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk ise, “Projenin hayata geçmesi ile 80 bin kişilik nüfusa kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlanacak. 7 milyon TL’lik enerji tasarrufu elde edilecek” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Binalarının Elektriği Yenilenebilir Enerjiden Sağlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait binaların elektrik ihtiyacı yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanmaya başlandı. Glasgow’daki 26. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı'na (COP26) konuşmacı olarak katılan Başkan Soyer, "Enerji tüketimini azaltan ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yoğunlaşan çalışmalara öncelik verdik. Bu çalışmamızın da tüm Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum" dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bornova’ya Katı Organik Gübre Tesisi Kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi budama, park bahçe, çim gibi bitkisel atıkları organik gübreye dönüştürerek ekonomiye kazandırıyor. Çiğli Harmandalı’da kurulan katı organik gübre tesisinin ardından Bornova Işıklar Mahallesi’nde kurulacak tesisin de ihale süreci tamamlandı.

Devamını Oku

Müjdat Gezen Belgeselinin Galası İzmir’de Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Müjdat Gezen belgeselinin ilk gösterimi İzmir’de yapıldı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki etkinliğe sanat yaşamında 61. yılını dolduran Müjdat Gezen de katıldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Viyadük İnşaatından Müjde Verdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kent merkezi ile İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali arasında kesintisiz bağlantı sağlayacak dev ulaşım projesinin birinci etabında yürütülen çalışmaları inceledi. Terminal önünde yapımı büyük oranda tamamlanan bin 850 metre uzunluğundaki viyadüğün üzerinde yürüyen Başkan Soyer, “Viyadükleri yılın ilk aylarında hizmete alıyoruz. Tünel de tamamlandığında Konak’tan Otogar’a ulaşım 45 dakikadan 10 dakikaya inecek” dedi.

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesi'nden Kış Mevsimi Öncesi Baca Temizliği

Ankara İtfaiyesi, kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle vatandaşları baca temizliği yaptırmaları konusunda uyardı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, Başkent’te soba kullanımının artmasıyla birlikte bina ve konut yangınları başta olmak üzere karbonmonoksit zehirlenmeleri ve baca tutuşmalarınının önüne geçmek için yılda en az bir kez baca temizliği yaptırılması tavsiyesinde bulundu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 125 Milyon Liralık Kara Kış Desteği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda kara kış destekleri başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi 2021-2022 yıllarını kapsayan kış ayları boyunca gıdadan giysiye, sobadan yakacağa kadar 125 milyon lira tutarında sosyal yardım yapacak. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin kış aylarında yurttaşlara destek olmalarının önemini vurgulamıştı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kent Kimliğinin Oluşturulması İçin Yeni Proje

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent kimliğinin oluşturulması amacıyla ‘Bellek Ankara Projesi’ni hayata geçiriyor. Ankara’nın toplumsal ve mekansal değerlerinin belirlenmesi, belgelenmesi, paylaşılması ve kentliler tarafından tanınır olması amacıyla geliştirilen proje için Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal arasında iş birliği protokolü imzalandı. Yavaş, “Elde edilecek dokümanlar, kent belleğinde de bundan sonra yapılacak Ankara araştırmaları için birçok insana da yol gösterecek. Çok önemli bir veri havuzu olacak” dedi.

Devamını Oku

Ekim Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı

Tüketici fiyatları ekim ayında aylık bazda 2,39 yüzde artarken, yıllık enflasyon yüzde 19,58'den yüzde 19,89'a yükseldi. ENAG enflasyon raporuna göre ise tüketici fiyat endeksi ekim ayında yüzde 6.90 arttı. 2

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın Bakap Projesi İlk Meyvelerini Veriyor

Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Benim en büyük hayalim Ankaralı yerli üreticiyi zengin etmek” diyerek hayata geçirdiği Başkent Ankara Kalkınma Projesi (BAKAP), kent tarımını kalkındırmaya başladı. Kırsal kalkınma destek programlarıyla ekonomik yönden yerli üreticinin yanında olmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Gölbaşı Karaoğlan Mevkiinde 2 bin 700 dekarlık alanda yer alan arazisinde kurduğu ‘Tarım Kampüsü’ modeli ile kent ekonomisini canlandırmayı hedefliyor. Bu arazide yetiştirdiği ürünleri yerli üreticiler ve sosyal yardım alan ailelere ücretsiz dağıtan Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, şimdi de hasadı yapılan silajlık mısırları hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmelerine dağıtacak.

Devamını Oku

Kadın Yelkenciler İstanbul’dan Çifte Kupayla Döndü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, İzmir’in denizle ilişkisini güçlendirme ve “spor kenti İzmir” vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Körfez’i sporla bütünleştirmeye devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZDENİZ Genel Müdürlüğü İzmir Marina’nın sponsor olduğu Kadın Yelkenciler Spor Kulübü Derneği, Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları’nda IRC 4 kategorisinde ikincilik kupasını, bütün IRC 4 Kadın Yelken gruplarında üçüncülük kupasını kazandı.

Devamını Oku

Başkentli çocukların Seçim Heyecanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi 26'ncı dönem seçimleri için sandık başına gidildi. 9-14 yaş arasındaki Başkentli çocuklar, proje ve fikirleriyle seçimlere hazırlanırken, oy kullanarak seçim heyecanı yaşadı. Üye seçimlerinin tamamlanmasının ardından başkanlık divanı seçimleri yapılacak.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nin Yeni Logosu İçin Genç İletişimciler Yarışacak

Ankara Kent Konseyi (AKK), yeni logosunun tasarımını üniversite öğrencilerinin belirlemesi için yarışma düzenliyor. Ankara’da öğrenim gören İletişim Fakültesi ve Tasarım bölümü öğrencilerinin katılabileceği ödüllü logo yarışması için “ankarakentkonseyi.org.tr” adresi üzerinden 8 Kasım 2021 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Bir Destek De Hayvancılığa

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üretimi artırmak ve kırsal kalkınmayı geliştirmek için yerli üreticilere tohum dağıtımından teknik eğitime kadar birçok konuda destek olmayı sürdürüyor. “En büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şimdi de hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmelerine ücretsiz hayvan yemi olarak silajlık mısır desteği sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir’de Cumhuriyet Kutlamaları Coşkuyla Sürüyor

İzmir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde başladı. İzmir Valiliği'ndeki törenin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen resmi geçitle bayram coşkusu tüm İzmir'e yayıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Çocuk Gündüz Bakımevi’nde Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan 4 Çocuk Gündüz Bakımevi’nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama etkinlikleri düzenlendi. Anıtkabir’i de ziyaret eden minikler, eğitim gördükleri Çocuk Gündüz Bakımevleri’nde Atatürk ve Cumhuriyet konulu şiirler okurken, dans gösterileriyle de renkli görüntülere sahne oldu.

Devamını Oku

Tunç Soyer “İzmir'e Doğru: 9 Eylül” Belgeselinin Galasında Konuştu

İzmir’in kurtuluş mücadelesinin anlatan “İzmir'e Doğru: 9 Eylül” belgesel filmin galasında konuşan Başkan Soyer, “Kurtuluş destanının, milletin kararıyla başladığı ve yine milletin azmiyle, zaferle sonuçlandığı İzmir’in belediye başkanlığı görevini yapıyor olmaktan onur duyuyorum” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Yabancı Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yabancı basın mensupları ile bir araya geldi. Yavaş, “Ankara, 2. Yüzyıl İçin Yeni Bir Vizyon” adlı toplantıda Büyükşehir Belediyesinin projelerini anlatırken, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne atıfta bulunan Yavaş, “Kentimizde artık hangi bölgenin daha çok oy verdiğine bakılarak değil, hangi bölgenin daha çok ihtiyacı olduğuna bakılarak çalışmalar sürdürülüyor. Kimseyi ayırt etmeden, 6 milyon Ankaralı ile kentimizi yönetmeye başladık” dedi.

Devamını Oku

5. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, 31 Ekim - 7 Kasım tarihleri arasında İzmirlileri Türkiye ve dünyadan önemli şair ve yazarlarla bir araya getirecek. Ezginin Günlüğü konseri ile başlayacak festivalin onur konuğu Nedim Gürsel ve Ahmet Ümit olacak.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Asli Görevimiz Cumhuriyeti Korumaktır

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Cumhuriyetimizi korumak asli görevimizdir” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Büyük Coşkuyla Kutlanacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na üç günlük ve kent geneline yayılan bir dizi program ve etkinlikler hazırladı. Kültür ve Sosyal işler Daire Başkanlığı koordinasyonunda 29 Ekim’de 7 merkez ilçede bando gruplarıyla kutlama gerçekleştirilecek. 3 ilçede ise Mehteran ve FOMGET Halk Dansları Topluluğu’nun katılacağı yürüyüşler Başkentlilerle buluşacak. 28 Ekim Perşembe günü başlayacak olan etkinliklerin birçoğu ABB TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Devamını Oku

İzmir’de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı

İzmir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Konak Belediyesi tarafından Cumhuriyet'in 98’inci yıl dönümünü için düzenlenen resepsiyona katıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Ankara Kent Konseyi Danışma Kurulu’nun İlk Toplantısına Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi Danışma Kurulu’nun “Başkent’in Gelişiminde Kültür ve Sanatın Rolü” gündemindeki ilk toplantısına katıldı. Ankara’yı ortak akılla yönetme sözü verdiğini her platformda ifade ettiğini belirten Yavaş, “Bizim Kent Konseyimiz bin 200 kadar bileşen ve 5 bine yakın gönüllüsüyle gerçekten Türkiye’de tek. Herkesin örnek aldığı ve özendiği bir hale geldi. Burada kimseyi ayırt etmiyor, ötekileştirmiyoruz ve çok büyük bir iş yapıyoruz” dedi. Ankara Kent Konseyi’nin bugüne kadar yaptığı çalışmalardan övgüyle bahseden Yavaş, danışma kurulu üyelerinin talep ve önerilerini tek tek dinleyerek not aldı.

Devamını Oku

Türkiye'nin İlk Bisiklet Meclisi 2. Genel Kurulu’nu Gerçekleştirdi

Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi, üyelerinin yoğun katılımı ile 2. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. 71 delegenin katılımı ile düzenlenen Genel Kurul’da Bisiklet Meclisi başkanlığına Kadir İspirli yeniden seçildi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Strazburg’da : Sosyal Demokrasinin Tanımını Güncellemeliyiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin 41. Genel Kurul toplantısı için gittiği Strazburg’da konuştu. Başkan Tunç Soyer, “Karşı karşıya olduğumuz iklim krizi nedeniyle birbirimizle ve doğa ile uyumlu adil bir yönetim anlayışı çerçevesinde sosyal demokrasiyi güncellemeliyiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Brüksel İle İşbirliği Antlaşması İmzaladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği’nin kurucu ülkelerini temsil eden Brüksel ile dostluk ve iş birliği antlaşmasına imza attı. Brüksel Başkent Bölgesi Başbakanı Rudi Vervoort ile birlikte gelen heyeti kabul eden ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Bu anlaşmanın ülkemizin yarım asırdan fazladır süren Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecinde yarar sağlamasını ümit ediyorum. Türk halkının yönünün Avrupa’ya dönük olduğunu çok iyi biliyorum. Bu nedenle de zaman zaman gelgitler yaşayan ikili ilişkilerin yakın bir gelecekte tekrar doğru yöne evrileceğine yürekten inanıyorum” dedi. Brüksel Başkent Bölgesi Başbakanı Rudi Vervoort da Başkan Yavaş’tan övgüyle bahsederek, “Türkiye AB arasındaki ilişkiler uykudaydı sizler sayesinde yeniden canlanacak. Kentin dokusunu korumayı başardınız” diye konuştu.

Devamını Oku

Başkent'in Renkleri Ankara Kalesi'nde Sanatla Buluştu

Başkentlileri kültür sanat etkinlikleri ile buluşturmaya devam eden Ankara Kent Konseyi, Ankara Kalesi esnafına destek olmak ve sanatı sokağa taşıyarak sanatçılarla Başkentlileri buluşturmak amacıyla ‘‘Kale’de Sanat Günleri’’ adlı etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Altındağ Belediyesi, Ankara Kent Konseyi Kale Meclisi ve Kültür Sanat Çalışma Grubu’nun da katkılarıyla düzenlenen ve 3 gün süren etkinliğe, 7’den 70’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Devamını Oku

Ankara'da Şehir İçi Bisiklet Yolu Çalışmaları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yollarını birer birer tamamlarken diğer yandan da yeni mavi yollar için çalışmalarını sürdürüyor. Başkent’te pandemi nedeniyle ertelenen 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesinin ihalesi yapıldı. Çalışmaların bir yılda tamamlanmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut-Eryaman bölgesinde 2670. Cadde’deki bisiklet yolu çalışmalarına başladı.

Devamını Oku

Ankara Manzarası Belgeseli İlk Gösterimiyle Görücüye Çıktı

Hollanda Amsterdam Rijkmuseum envanterine kayıtlı 18. yüzyılın ender eserlerinden biri olan “Ankara Manzarası” tablosunun hikayesinin anlatıldığı belgeselin galası Ankara Ticaret Odası’nda yapıldı. Belgesel filmin galası, Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda paydaşın katkılarıyla gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Türkiye Muhtarlar Buluşması İzmir'de Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Etkin ve Demokratik Yerel Yönetimler için Türkiye Muhtarlar Buluşması” başladı. Türkiye’nin farklı illerinden yaklaşık 2 bin muhtar yerel siyaset yapma sürecinde karşılaşılan sorunların belirlenmesi ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi için bir araya geldi. Demokrasinin yerel yönetimlerle güçlenmesine hedefine katkı koyacak zirve sonrası bir de eylem planı hazırlanacak.

Devamını Oku

İzmir Metro A.Ş. İle Demiryol İş Sendikası Arasında Anlaşma Sağlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Metro A.Ş. ile Demiryol İş Sendikası arasında 9’uncu dönem toplu iş sözleşmesi, gece saatlerinde imzalandı. Başkan Tunç Soyer, çalışanların emeklerinin karşılığını aldığını ve vatandaşların da mağdur olmadığını belirterek, “İzmir’e hayırlı olsun” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Yine Bir İyilik Hareketi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te meydana gelebilecek yangın olaylarına daha etkin ve hızlı bir şekilde müdahale etmek için Ankara İtfaiyesi’ni güçlendirecek çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. Ankara Sanayi Odası (ASO) 2 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile yapılan protokol kapsamında organize sanayi bölgesi ve çevresinde kullanılmak üzere Ankara İtfaiyesi’ne köpük kulesi aracı tahsis edildi. Protokol imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

Devamını Oku

Yeni Ankara Fontu Cadde Ve Sokak Tabelaları İle Buluşuyor

Tarihi değerlere sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin seçtiği yeni Ankara Fontu’nu cadde ve sokak tabelaları ile bina numaralarına uygulamaya başladı. Düzenlenen anketle Başkentliler tarafından seçilen yeni tabela ve bina numaraları yeni fontla yazılırken, Fen İşleri Daire Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğü ekipleri tasarruf odaklı anlayışla eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlamış levhaları geri dönüştürüyor.

Devamını Oku

Başkent'in Eski Otobüsleri Elektrikliye Dönüştürülüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 25 Şubat 2021 tarihinde “Bundan sonra Ankara’nın sokaklarında inşallah elektrikli otobüsleri göreceğiz” diyerek prototipini tanıttığı Türkiye’nin Avrupa standartlarında testleri başarıyla geçen ve BELKA A.Ş. tarafından dizelden dönüştürülen yüzde 100 elektrikli otobüsler için seri üretim süreci başlatılıyor. EGO Genel Müdürlüğü’ne ait ve ekonomik ömrünü tamamlayan 7 adet dizel otobüsün elektrikli otobüse dönüşümü için BELKA Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen devir teslim imza törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “BELKA büyük bir iş başardı. Dünyada bir ilk yapıyoruz ve bunun patenti de alındı. İnşallah 2022 yılının sonunda bitecek şekilde 22 adet otobüsün teslimini yapacağız” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Esnaf Buluşmalarına Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katılımcı yönetim anlayışı doğrultusunda Başkent esnafıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Ulus’un ticaret merkezlerinden ve tarihi mekanlarından biri olan Çıkrıkçılar Yokuşu’nda bölge esnafını ziyaret eden Yavaş, “Burayı hep beraber el ele vereceğiz, canlandıracağız. Siz yol göstereceksiniz. Talep edeceksiniz, biz de yaptığınız projeleri toplayacağız. Bizim göremediğimizi buradaki esnaf görür, yaşayan görür. Çıkrıkçıların Ankara için önemini, mazisini bilip yaşatmak çok önemli” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Muhtarlar Günü’ne Özel Buluşma

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ nedeniyle Başkent’teki muhtarlarla bir araya geldi. Ortak akıl anlayışı ile kenti muhtarlarla birlikte yönettiklerini belirten Yavaş, “Temel arzumuz üretimi teşvik etmek, idealimiz insanlara balık tutmayı öğretmek. Temel arzumuz vatandaşlarımızın hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan, kendi emeği ile kendi parasını kazanması, kendi parası ile ailesine bakması ve kendi alın terini istediği gibi harcamasıdır. Ankaralıyı zengin etmekten kastımız budur” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Hurdacılar Sanayi Sitesi’ni de Ziyaret Etti

Başkent’te esnaf ziyaretlerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Umum Hurdacılar Sanayi Sitesi’ni de ziyaret etti. Kent esnafının sorunlarını, taleplerini ve çözüm önerilerini yerinde dinleyen Yavaş, bölgedeki itfaiye ihtiyacı başta olmak üzere pek çok sorunla ilgili esnafla görüş alışverişinde bulundu. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da eşlik ettiği ziyarette Yavaş, Hurdacılar Sitesi esnafı ve çalışanlarla sohbet ederek, ‘hayırlı işler’ dileğinde bulundu.

Devamını Oku

“Dirençli Kent İzmir” İçin Uluslararası İşbirliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in afetlere karşı dirençli kent inşa etme vizyonu doğrulusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Sünger Şehir” yaklaşımıyla yağmur sularını doğru yönetmek, su taşkınlarının sıklığını ve şiddetini azaltmak için uluslararası işbirliği yaptı. Hollanda'dan konuk edilen entegre su kaynakları yönetimi alanındaki uzmanlar ile görüş alışverişinde bulunuldu, birlikte saha çalışmaları yapıldı.

Devamını Oku

Lezzet Ankara'da Sipariş Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafa destek olmak amacıyla hayata geçirdiği “Lezzet Ankara” portalında ilk siparişler, Çankaya ilçesinden başladı. Siparişlerin açıldığı duyurusunu sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Yavaş, “Lezzetin dayanışmayla buluştuğu bir yolculuğa hazır mısınız? Lezzet Ankara ile hem esnafımızın hem de ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olacak, aynı sofrada buluşacağız. Çankaya ilk siparişler için hazır” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Led Aydınlatmalı Engelleri Aşan Park

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine “Meydan Projesi” kapsamında Çankaya Birlik Mahallesi 448. Cadde ile 457. Cadde kesişiminde atıl durumda olan alanı engelli vatandaşların da kullanabileceği bir parka dönüştürdü. Yaklaşık 5 dönümlük bir alan üzerine inşa edilen, çocuklar kadar büyüklerin de oynayabileceği Şehit Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Barış Yurtseven adı verilen parkta; kum kepçesi, oyun tepesi, trambolin, hare salıncak, anne bebek salıncağı, dönen bisiklet, engelsiz tahterevalli, engelsiz salıncak, tekerlekli sandalye salıncağı, kaydırak, amfi ve ledli salıncaklar bulunuyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Plaj Güreşi Şampiyonu Miraç Saraç'ı Ağırladı

Romanya’da düzenlenen Gençler ve Yıldızlar Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası’nda birinci olan Miraç Saraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

Devamını Oku

İzmir’deki Üniversiteliler Güne Sıcak Çorbayla Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin güne sıcak çorbayla başlaması için beş noktada Çorba Durağı kurdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Öğrenci arkadaşlarımın sabahları kahvaltı etmeden derse girmelerine gönlümüz razı değil. Bu yıl da öğrencilerin rahat ve sağlıklı bir biçimde eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için elimizden gelen ne varsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Kadın Sağlığını Önceleyen Projeler Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Sağlık İşleri Daire Başkanlığı iş birliğinde Başkent’teki kırsal mahallelerde yaşayan kadınlara yönelik sağlık eğitimleri veriliyor. Kadın sağlığının korunmasına yönelik çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, bu eğitimlerle kadınların daha da bilinçlenmesini hedefliyor.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Sellere Karşı 'Sünger Kent' Önerisi

Kent yönetiminde aktif rol üstlenen Ankara Kent Konseyi (AKK), iklim değişikliği nedeniyle gelecek planlaması gerektiren yeni fikirler ve projeler üreterek Ankara’nın daha yaşanılabilir bir kent olması için çalışıyor. AKK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin öncülüğünde bir araya gelen uzmanlar, su taşkınları ve sel baskınlarıyla mücadele konusunda ‘Sünger Kent Stratejisi’ dahil 7 bilimsel önleme ilişkin önerilerde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in Değerlerine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmaya devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Başkent’in simgesi haline gelen ve 2018 yılından bugüne kadar atıl durumda bulunan Gençlik Parkı’ndaki havuzları yenileyerek hem yeniden devreye soktu hem de ciddi oranda su ve enerji tasarrufu sağladı. Havuzlardaki müzikli danslı fıskiye sisteminin bakım, onarım ve yalıtım çalışmalarının mevcut maliyeti yaklaşık 10 milyon TL tutarken, sistem değişikliğine giden Büyükşehir Belediyesi tüm bu çalışmaları yaklaşık 300 bin TL’ye mal etti.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Yerli Bakliyat Üretim Seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda, döviz kurundaki artışın gıda fiyatlarına etkisini engellemek için yerli bakliyat üretim seferberliği başlatıyor. Üreticilerle İzmir ikliminde susuz yetişen nohut, mercimek ve bakla için alım garantili üretim anlaşmaları yapmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, bakliyatları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracak.

Devamını Oku

İzmir'de Ebeveyn Bilgi Ve Eğitim Merkezi Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Engelsizmir Ebeveyn Bilgi ve Eğitim Merkezi'nin açılışını yaptı. Engelli bireyler ile ailelerinin hayatını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Tunç Soyer, “Her bir İzmirlinin sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve demokratik katılım başta olmak üzere tüm haklarını kullanabilmesi için engelsiz bir İzmir inşa etmek zorundayız. Bu bir lütuf değil, bizim asli görevimizdir” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Üretim Rekorlu Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “En büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyerek Başkent’te başlattığı kırsal kalkınma hamlesi ile yeni rekorlara imza atıyor. Şereflikoçhisar, Evren, Haymana, Bala’dan sonra Polatlı ile devam eden buğday ve arpa tohumu desteği ile bugüne kadar 2 bin 269 çiftçiye buğday ve arpa tohumları teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi verdiği tohum desteğiyle hem 567 bin dönümün ekilmesini hem de ithal edilen 400 bin ton buğdayın yaklaşık 250 bin tonunun Başkent’te üretilmesini sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir Tramvayı İçin Dev İmza

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentte sürdürülebilir ulaşımı geliştirmek adına dev bir adım daha attı. Başta yapımı süren Çiğli Tramvayı olmak üzere kentteki tramvay hatlarında kullanılacak 26 araçlık elektrikli tramvay setinin alımı için Bozankaya A.Ş. ile alım sözleşmesi imzalandı. Yaklaşık 750 milyon liralık sözleşmenin imza töreninde konuşan Başkan Tunç Soyer, “Kalıcı yatırımları gerçekleştirmek, yani İzmir’i demir ağlarla örmek, bugünün İzmirlilerine ve gelecek nesillere boynumuzun borcudur” dedi.

Devamını Oku

Bornova Kültür Adası Projesi Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentin tarihi açıdan büyük önem taşıyan Yeşilova Höyüğü, Homeros Vadisi ve Levanten köşklerini kapsayan Bornova Kültür Adası projesinin ön tanıtım toplantısına katıldı. Başkan Soyer projenin heyecan verici olduğunu belirterek “Levantenler İzmir'i İzmir yapan mayadır. Biz çok renk, çok ses, çok nefes diye tarif ettiğimiz iklimi, kültürü bu kentte yaşıyorsak ve Türkiye'nin her yerinden insanlar bugün İzmir'e gelmek istiyorlarsa bu maya olduğu içindir” dedi.

Devamını Oku

GERSAN Sanayi Sitesi’nde 25 Yıllık Altyapı Sorunu Tarihe Karıştı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, 500 iş yeri ile 3 bin esnafa ev sahipliği yaparak Başkent’te ticari hayata yön veren önemli merkezlerden GERSAN Sanayi Sitesi’nin sorunlu atık su (kanalizasyon) ve yağmur suyu hatlarını yeniliyor. 3 bin esnafı etkileyecek çalışma ile ilgili bölgede incelemelerde bulunan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “Büyük bir sorunu çözdük, hayırlı olsun” dedi.

Devamını Oku

51 Yeni Otobüs Başkent Yollarında

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha konforlu bir ulaşım sağlamak ve ihtiyacı karşılamak için 355 otobüs ile 22 BELKA elektrikli otobüsü filosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda EGO Genel Müdürlüğü, dar yollarda ve yolcu sayısının az olduğu bazı metro ring hatlarında kullanılmak üzere Karsan marka 8.3 metrelik 51 adet dizel otobüsü araç filosuna ekledi. Kasım ayında ise Mercedes marka 33 adet körüklü ve 21 adet solo doğalgazlı ile Otokar marka 28 adet körüklü dizel olmak üzere 82 araç filoya dahil edilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Başkent'in Beş Beyazı'nı Tanıttı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümünde düzenlediği çeşitli etkinliklerle buluşturdu. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ankara’nın önemli sembolleri arasında yer alan ve endemik türe sahip Ankara tavşanı, Ankara keçisi, Ankara güvercini, Ankara kedisi ve Ankara arısının (Başkent’in 5 Beyazı) tanıtılması amacıyla Kızılay 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meydanı’nda kurduğu stant ile farkındalık etkinliğine imza attı.

Devamını Oku

Ankara Termal Turizmde Öncü Şehir Olacak

Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Politikalar Merkezi iş birliği ile Sheraton Otel’de düzenlenen ‘Ankara’da Termal Turizm’ konulu toplantıya katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sektör temsilcileri ve büyükelçilerle bir araya geldi. Başkent’te termal turizm potansiyelinin gelişmesi ve tanıtılmasını hedeflediklerini belirten Yavaş, “Ortak akıl ile Ankara’nın her alanda olduğu gibi sağlık ve turizm alanında da hak ettiği yere gelmesi için tüm paydaşlarımız ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'a Anlamlı Ödül

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara'nın Başkent oluşunun 98. yıl dönümünü tüm gün süren çeşitli etkinliklerle kutladı. Yenimahalle Belediyesi ile Ankara Kulübü Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Mazlum Dünyanın Kalbi, Başkent Ankara Galası”nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a “Ankara’ya Değer Katanlar” ödülü verildi. Ankara Kent Konseyi (AKK) Gençlik Parkı’nda “Ankara Projeleri Sergisi”ne, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ise Atatürk Kapalı Spor ve Sergi Salonu’nda Kent Orkestrası ve Sümer Ezgü’nün özel konserine ev sahipliği yaptı. Yavaş, konseri üniversiteyi Ankara’ya okumaya gelen öğrencilerle birlikte izledi.

Devamını Oku

Türkiye’nin En Kapsamlı Deprem Araştırması İzmir’de Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kenti afetlere dirençli hale getirme hedefi doğrultusunda depremsellik araştırması yapılması ve zemin davranış modelinin çıkartılması için kara ve denizde çalışmalar başlatıldı. Başkan Tunç Soyer, şu ana kadar kentin depremselliğine yönelik sağlıklı verilerin bulunmadığını belirterek “Bu çalışmalarla İzmir'in depremselliği ile ilgili çok somut ve net bilgilere ulaşacağız. Böylece bu şehrin gelecek yüzyıl içerisinde nasıl yapılaşması gerektiği belirleyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’ın Başlattığı “Başkent Kart” Uygulaması Devam Ediyor

Başkent’te ‘bir elin verdiğini diğeri görmeyecek’ diyerek sosyal yardım anlayışını kökten değiştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “Başkent Kart” uygulaması devam ediyor. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda ihtiyaç sahibi vatandaşlara bundan sonra yakacak yardımının Başkent Kart üzerinden yapılacağını açıklayan Yavaş, “Kapı kapı kömür dağıtma devri Ankara’da sona erdi. 28 bin 609 ihtiyaç sahibi ailenin Başkent Kartlarına kömür alımına özel 2 bin 150’şer TL‘den toplamda 61 milyon 509 bin 350 TL yatırdık” dedi.

Devamını Oku

Hentbolda Avrupa Heyecanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Hentbol Takımı, EHF Avrupa Hentbol Federasyon Kupası (EHF Cup) maçında 16 Ekim’de deplasmanda Çekya temsilcisi HCB Karvina ile karşılaşacak.

Devamını Oku

Uluslararası Kadın Sempozyumu İzmir'de

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yeşilyurt semtinde yarın açılışını yapacağı Mustafa Necati Kültür Merkezi’nin ilk etkinliği Uluslararası Kadın Sempozyumu olacak. 15-16 Ekim 2021 tarihlerindeki sempozyumda farklı coğrafyalardan kadınlar kendi mücadelelerini aktaracak.

Devamını Oku

Tunç Soyer’den Depremzedelere Emsal Müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Bayraklı Belediye Meclisi’nde alınan emsal artışını onaylaması sonrası, diğer ilçelerdeki depremzedelerin beklediği müjde Başkan Tunç Soyer’den geldi: “Kent genelinde, depremde ağır veya orta hasar görmüş binaların tamamına parsel bazında emsal artışı verilmesi teklifini, önümüzdeki ilk meclise sunacağım.”

Devamını Oku

Maden Sektörü İzmir'de Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9. MINEX Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı'nın açılışına katıldı. Başkan Soyer, “Ekonomik kalkınma modelimizin merkezinde; kaynakların kullanımını, bilim ve teknolojideki gelişmelerle harmanlayan yenilikçi düşünce ve inovasyon yer alıyor. Dolayısıyla kalkınma adına kaynakları sınırsız şekilde kullanmayı hak gören bir anlayışın tümüyle karşısındayız” dedi.

Devamını Oku

Ankara’nın Başkent Oluşunun 98. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümü Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ankara Valisi Vasip Şahin ve devlet erkanı ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2. TBMM binasında düzenlenen törende Başkentlilere seslenerek, “Bizler bir yandan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının sonsuz emanetine sahip çıkarak tarihimize olan sorumluluğumuzu yerine getirirken, bir yandan da bu kenti yine milletimizin geleceğine ışık tutacak şekilde birlikte büyütmeli, geliştirmeli ve yönetmeliyiz” dedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından gün boyu Ankara Metrosu’nda Ankara Marşı çalınırken, Başkent’in cadde ve bulvarları ise Türk bayraklarıyla donatıldı.

Devamını Oku

İZDENİZ’in İlk Kadın Güverte Personeli Çokoğullu: Erkeğin Yaptığı Her İşi Kadın Da Yapar

Dümen tutuyor, halat bağlıyor, araç yerleştiriyor. “Tabuları yıkmak gerek. Erkeğin yaptığı her işi kadın da yapar” diyerek İZDENİZ’in ilk kadın güverte personeli olarak iş başı yapan Tuğba Çokoğullu’nun hayali kaptan olmak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz POMEM Kurslarında Ek Kontenjan Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Sınavına katılacak adaylara yönelik başlattığı ücretsiz parkur hazırlık kurslarına devam ediyor. Bekçilik mülakatına katılacak adayların da ilk kez yararlanabileceği POMEM kursu için yoğun talep nedeniyle ek kontenjan açıldı. Kursa katılmak isteyen adaylar, 15 Ekim 2021 tarihinde ‘www.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Cumhuriyetin 100. Yılına Yakışır Anıt Başkent'te Yükselecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir anıt inşa etmek için çalışmalarına başladı. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Dikmen Çaldağ bölgesinde inşa edilecek anıt için yarışma sürecini başlattı. “2023 Cumhuriyetin 100. Yılı Anıtı Yarışması”nın taslak şartnamesini hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayına kadar Türkiye’nin dört bir tarafından yapılacak başvuruları kabul edecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Çocuk Gündüz Bakımevlerine Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan 4 Çocuk Gündüz Bakımevi’nde yeni eğitim-öğretim dönemi başladı. Alanında uzman eğitmenleriyle 37-66 aylık çocuklara hizmet verilen çocuk gündüz bakımevlerinde, çocuklar eğitimlerine devam ederken doyasıya eğlenme fırsatı da buluyor.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Çiftçiye Yerel Buğday Dağıtımına Başlıyor

İzmit Belediyesi ve İzmit Ziraat Odasının ortaklaşa yürüttüğü Yerel Buğday Tohumu Deneme Projesi kapsamında öne çıkan “Nusrat” cinsi buğday tohumunun dağıtımı 15 Ekim’de başlıyor

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Ankara'nın Başkent Oluşunun 98. Yıl Dönümü Mesajı

“Kuruluşumuzun, kurtuluşumuzun ve hürriyetimizin simgesi Ankara’mızın başkent oluşunun 98. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

Devamını Oku

Başkentli Miniklere Böceklerle Ekoloji Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi iş birliğiyle Gölbaşı Tarım Kampüsü’nde Başkentli çocuklara yönelik “Böceklerle Ekoloji Eğitimi” verildi. Doğayı ve böcekleri çocuklara sevdirmek ve yakından tanıtmak amacıyla düzenlenen ücretsiz eğitime katılan minikler, birbirinden öğretici etkinlikler eşliğinde doyasıya eğlendi.

Devamını Oku

Başkent'te Parklarda Spor Yoğun İlgi Görmeye Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te spor yapılmasını teşvik eden projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla 37 park ve rekreasyon alanında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz spor faaliyetleri, haftanın 6 günü 07.30-11.30 saatleri arasında Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın uzman antrenörleri ve beden eğitimi öğretmenleri eşlinde sürdürülüyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir 'den Dünya Kız Çocukları Günü'ne Özel Etkinlikler

“11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. EGO Genel Müdürlüğü’nün Macunköy Metro İşletme Müdürlüğü’nde ağırladığı kız çocukları gönüllerince eğlendi. Yaptıkları resimleri vagon camlarına asan minikler, metro ile gezerek şarkılar söyledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Kadın Aile Şube Müdürlüğü ile Uçan Süpürge Vakfı’nın organizasyonu ile de 37 çocuğun karikatürleri Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başladı.

Devamını Oku

Sanayicilerden Tunç Soyer’e Hizmet Teşekkürü

BASİFED Yönetim Kurulu üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret ederek kentte yürüttüğü çalışmalardan ötürü kendisine teşekkür etti. Başkan Soyer, “Bu bizim görevimiz. Bir tek şey istiyorum, İzmir sanayinin kalesi olsun” dedi.

Devamını Oku

Başkent Drift ve Otomobil Festivali'ne Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yenimahalle Belediyesi ve Yer6Fest Girişimcileri iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye’nin en büyük “Drift ve Otomobil Festivali”, Başkentli otomobil tutkunlarına unutulmaz anlar yaşattı.

Devamını Oku