Yerel

İzmir'de Kara Kış Desteği 56 Milyon Lirayı Aştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kara kış destekleri kapsamında gıdadan nakdi yardıma, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için 56 milyon 264 bin liralık yardım yaptı. Başkan Tunç Soyer, “Bu yoksulluğu hep birlikte yeneceğiz ve desteğe ihtiyacı olan yurttaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız” dedi. Soyer, İzmir Dayanışması için de bir kez daha çağrı yaptı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r Beledi̇yesi̇ SMA’lı Çocukların Sesi̇ Oluyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastası çocukların valilik izinli bağış kampanyalarının bilgilerini resmi internet sitesinden yayımlamaya başladı. “https://www.ankara.bel.tr/” internet adresinde yer alan ‘SMA'lı Çocuklarımıza Destek Sayfası’ linki üzerinden hayırsever vatandaşlar, tedavi masraflarının karşılanmasına destek olmak için açılan banka IBAN numaralarına ulaşabilecek.

Devamını Oku

İzmit'te Halk Süt’e Vatandaşlardan Büyük İlgi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in 2022 yılındaki ilk projesi olan Halk Süt, Çınar Halk Market’te vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı

Devamını Oku

İzmir'de Sağlık Personeli Kartı Uygulaması Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemide kamu sağlığını koruyabilmek için canlarını ortaya koyarak çalışan sağlık emekçileri için toplu ulaşımda Sağlık Personeli Kartı uygulamasını başlattı. Sağlık personeli HES kodlarının da tanımlı olduğu kartlarını 28 Şubat’a kadar kart başvuru merkezlerinden alabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r Beledi̇yesi̇ Destekli̇yor, Kadın Çi̇ftçi̇ler Üreti̇yor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yerli üretimi teşvik ederek artırmak ve kent ekonomisini canlandırmak amacıyla 2021 yılı içinde 33 binin üzerinde çiftçiye sebze fidesinden çeşitli türde hububat tohumuna kadar birçok kırsal kalkınma desteği sağladı. Ankara’da bu desteklerden yararlanan kadın çiftçilerin sayısı da artmaya başladı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bi̇r Sözünü Daha Tutuyor: Çi̇ftçi̇ye Mazot Desteği̇

“En büyük hayalim Ankaralı üreticiyi zengin etmek” sözünü veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı küçük çiftçilere mazot desteği sağlayacağız” sözünü de tuttu. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülen Başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla çiftçilere müjde veren Yavaş, “Yerel yönetimler bazında Türkiye’nin en kapsamlı ‘Çiftçilere Mazot Desteği’ne başlıyoruz. Kararımızı destekleyen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Üreticimizin ekonomik krizin altında ezilmesine izin vermeyeceğiz” dedi. On binlerce çiftçiye dağıtımına başlanacak Başkent Kartlarla mart ayında mazot desteğinin yapılması planlanıyor.

Devamını Oku

TÜİK Çevre İstatistiklerini Açıkladı: İzmir, Arıtmada Yine Lider

Türkiye İstatistik Kurumu şehirlerin atıksu arıtımına ilişkin son verileri yayımladı. İzmir, Avrupa Birliği standartlarında arıtma tesisi sayısı, kişi başına düşen ileri biyolojik yöntemle arıtılmış su miktarı ve arıtmada AB standartlarının en yüksek oranda uygulandığı kent başlıklarında Türkiye’nin lideri oldu.

Devamını Oku

Büyükşehi̇r’den Eği̇ti̇m Atağı: Başkentli̇ Çocuklara Ücretsi̇z Yabancı Di̇l Desteği̇

Eğitimde fırsat eşitliğini önceleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) iş birliğiyle Başkentli çocuklara ücretsiz İngilizce dil eğitimi verecek. İlk etapta Esertepe, Osmanlı, Elvankent, Sincan ve Kahramankazan Aile Yaşam Merkezleri’nde (AYM) başlayacak İngilizce dil ediniminden toplam bin öğrenci yararlanacak. Projenin ikinci etabında ise yaz tatilinde öğrenciler Kesikköprü Dinlenme Tesisi’nde 15 günlük konaklamalı kamplarda yabancı dil eğitimi alacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den İhtiyaç Sahibi Engelli Vatandaşlarımıza 220 Tekerlekli Sandalye

Şeffaf belediyecilik anlayışıyla mal ve hizmet alım ihalelerini sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlamaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında sosyal yardım alan engelli vatandaşlara dağıtılmak üzere 220 adet akülü ve manuel tekerlekli sandalye alımı için ihaleye çıktı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Akülü Tekerlekli Sandalye ve Manuel Tekerlekli Sandalye Alımı İşi” ihalesinde yüzde 43 kırım oranı yaşandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: “Muhtar öncelikli strateji izliyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Urla’da ilçenin muhtarıyla bir araya gelerek taleplerini dinledi. Muhtarların beklentilerinin öncelik taşıdığını belirten Başkan Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak muhtar öncelikli bir strateji izliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Beylikdüzü Belediyesi'nden Toplu Açılış Töreni

Beylikdüzü Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Gençler ve çocuklar bizim önceliğimiz. Beylikdüzü’nde çocuklara, kadınlara, gençlere, tüm komşularımız ve hatta kamu kurumlarına aklın ve bilimin ışığında; dayanıklı, yeşil ve çözüm üreten bir kent inşa ediyoruz. Beylikdüzü’ndeki değişim ve dönüşüm 2014 yılında sevgili başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü’nü kazanmasıyla başladı. Bugün bu değişim İstanbul da, Başkanımız sayesinde artarak devam ediyor" dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Büyükşehi̇r Memurlarına Yeni̇ Yıl Müjdesi̇

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, memurlara 2022 yılının ilk müjdesini verdi. Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüğü’nde çalışan 5 bin 543 memur ve sözleşmeli memura Sosyal Denge Tazminatını yüzde 100 oranında ödeyeceklerini açıkladı. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan memurlara bayramlarda ise bu oran yüzde 120 olarak uygulanacak.

Devamını Oku

İzmir'in Altyapısına Rekor Yatırım

“Başka bir su yönetimi mümkün” vizyonu doğrultusunda kenti kuraklık ve olası afetlerden korumak üzere proje ve inşaat çalışmalarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılında toplam 1 milyar 128 milyon liralık yatırım yaptı. İklim değişikliğinin yıkıcı sonuçlarıyla yüzleşmemek ve İzmir’i dirençli bir kent haline getirmek hedefiyle çalıştıklarını dile getiren Başkan Tunç Soyer, kent tarihinin en büyük yağmur suyu ayrıştırma çalışmalarının önümüzdeki yıllarda da süreceğini açıkladı.

Devamını Oku

Ankara Halk Ekmek'te Şeffaflık Uygulaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm Türkiye’ye örnek olan şeffaf belediyecilik uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. İhaleler ve Belediye Meclisini canlı olarak yayınlayan, afişlerle proje maliyetlerini açıklayan Büyükşehir Belediyesi çiçek ve bitki dikim verilerinden sonra şimdi de günlük halk ekmek üretimi ve dağıtımına ilişkin verileri kamuoyuyla paylaşmaya başladı. Halk Ekmek Fabrikası ayrıca geçmiş yıllara ait üretim rakamlarını da internet sitesi üzerinden paylaştı.

Devamını Oku

Konak'ta Turizm Bilgilendirme Ofisi Hizmete Girdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir dünya kentine dönüştürme vizyonu doğrultusunda kentin turizm potansiyelini artıracak çalışmalar sürüyor. İzmir'e gelen turisteri karşılayacak Turizm Bilgilendirme ofislerinin üçüncüsü Konak'ta hizmete alındı. Sırada iki yeni ofis daha var.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: Kara Kış Destek Paketi̇ İki̇nci̇ Doğalgaz Ödemeleri̇ Yatırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan ailelere yönelik ilk kez Başkent’te başlatılan “Kara Kış Destek Paketi” kapsamında doğalgaz destek ödemelerine devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla, “Türkiye’de bir ilk olan doğalgaz desteğimiz kapsamında; 192.080 ailemizin Başkent Kart’larına yapacağımız toplam 400.349.350 TL’lik doğalgaz desteğimizin hane başı 500’er TL’lik ikinci ödemesini bugün tamamlıyoruz. Ailelerimiz yarından itibaren yakıt harcamasında bulunabilirler” dedi.

Devamını Oku

Gaziemir'e Yeni Taşıt Üst Geçidi Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçimden önce gündeme getirdiği kent trafiğine nefes aldıracak projeler bir bir hayata geçiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gaziemir Hava Eğitim Yolu'nda İZBAN hattı üzerindeki trafiğe kapalı hemzemin geçidin yerine yeni taşıt üst geçidi yapacak. Sarnıç Köprüsü’ndeki trafik yoğunluğunu azaltacak üst geçit için 6 Ocak'ta ihaleye çıkılıyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kadın İstihdamına Katkı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadın aile ve çocuk konusunda yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan iş birliği protokolü sayesinde hem çalışan annelere destek sağlanacak hem de kadın istihdamı artırılacak. “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” programına katılarak sertifika almak isteyen lise ve dengi bölümlerden mezun olan kadınlar, https://bakiciannekursu.ankara.bel.tr/ adresinden 14 Ocak 2022 tarihine kadar online başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden İnsan Odaklı Çalışma: Ankaloji

Ankara Büyükşehir Belediyesi, insan odaklı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, vatandaşları okumaya teşvik etmek, yolculuklarında boş vakitlerini değerlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla Metro ve ANKARAY istasyonlarına hikayematik olarak adlandırılan Ankaloji’ler yerleştirdi. Çocuk öykülerinden kent tarihine pek çok konuda bilgilendirici yazılı notlar ve kısa öykülerin yer aldığı Ankaloji’lere Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

İzmitliler 2022’ye Neşeyle Merhaba Dedi

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, düzenlediği yılbaşı etkinliğiyle İzmit sokaklarını şenlendirdi

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Yeni Yıl Mesajı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni mesajında şunları söyledi

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Hayvan Yetiştiricisi Kadınlara Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te kadın hayvan üreticilerini teşvik etmek ve üretime katkı sağlamak amacıyla yem desteğinde bulunacak. 1-20 adet arası büyükbaş hayvanı olan kadın hayvan yetiştiricisine yüzde 100 hibe şeklinde bin 500 ton mısır silajı dağıtılacak. 25 ilçede başvuru taleplerinin alındığını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kaynaklarımızı doğru kullanırsak refah dolu bir gelecek kurabiliriz. Gölbaşı’nda üretime açtığımız belediyemize ait boş araziden elde ettiğimiz mısır silajını, yaklaşık bin 500 hayvan yetiştiricisi kadın çiftçiye dağıtıyoruz. Bizim en büyük projemiz Ankaralıyı zengin etmek” dedi.

Devamını Oku

ASKİ Altyapı Atağına Geçti: Elmadağ İlçesine Müjde

ASKİ Genel Müdürlüğü kent genelinde yıllardır ihmal edilen altyapı sorunlarını çözmek için yatırım atağı başlattı. Son olarak Elmadağ ilçesinin Hasanoğlan Mahallesi’nin içme suyu problemini çözmek için harekete geçen ASKİ, Elmadağ merkez için yapılan çalışmalarla bölgeye sağlanan su miktarını artırdı. Mevcut iletim hatları ile de İsmetpaşa Deposu, Lalabel Deposu ve oradan da Hasanoğlan Mahallesi’ni besleyen depoya su aktararak mahallenin su sorununun çözülmesi hedefleniyor.

Devamını Oku

Kiptaş İzmit Çınar Evleri Projesi Hızla İlerliyor

İBB Kiptaş ve İzmit Belediyesi işbirliğiyle yapımı hızla devam eden ve mimari ve işbirliği açısından örnek bir proje olan Kiptaş İzmit Çınar Evleri projesinde özenle seçilen malzemeler kullanılıyor

Devamını Oku

İzmir'deki Parklar Deprem Toplanma Alanı Olarak Düzenleniyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in afetlere karşı dirençli kent inşa etme vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, parklardaki kent mobilyalarını afet durumlarında halkın barınma, enerji ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yenilemeye başladı. İlk uygulama Bayraklı'daki Hasan Ali Yücel Parkı'nda yapıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 102. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Milletimizin ebedi lideri, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve temsil heyetinin Ankara’ya gelişinin 102. yıl dönümünü kutluyorum.

Devamını Oku

Atatürk’ün Ankara’ya Geli̇şi̇ni̇n 102. Yıl Dönümü Başkent’te Coşkuyla Kutlanacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişinin 102. yıl dönümünü hazırladığı özel programlarla kutlayacak. Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri ‘Bora Gencer & İlham Gencer Konseri’nden ‘Çocuklardan Atatürk’e Mektuplar Sergisi’ne, ‘Bir Kızılca Gün Tiyatral Gösterimi ve Edis Konseri’nden ‘Ozanların Dilinden Atatürk ve Ankara Konseri’ne, AŞTİ’de ‘Flash Mob ve Seymenler Gösterisi’nden ‘Dikmen Keklik Pınarı Mevki-Ulus Ankara Garı arası ‘86. Büyük Atatürk Koşusu’na kadar birçok etkinlikle buluşturacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den üreticiye bir destek daha

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda küçük üreticiye destek sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Dikili’de yetiştiricilik eğitimlerini tamamlayan 37 üreticiye, 143 küçükbaş hayvan hibe etti.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Kara Kış Desteği” Sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda başlatılan kara kış destekleri kapsamında gıdadan barınmaya, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için 24,4 milyon liralık yardımda bulunuldu. Kara Kış Destek Hattı'nın yanı sıra bizizmir.com üzerinden de başvuru almaya başladıklarını söyleyen Başkan Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bugünlerde ihtiyacı olan tüm hemşehrilerimizin dün olduğu gibi bugün de yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi'nden Çağrı

CHP Gençlik Kolları, Türk Lirası’nın Dolar ve Euro karşısında rekor kırarak hızla değer kaybetmesi üzerine erken seçim kampanyası başlattı. Türk Lirasının değer kaybı ve alım gücünün erimesinin üzerine CHP Gençlik Kolları da “#HemenSeçim” hashtagi ile sosyal medyada yeni bir kampanyaya imza attı. Eriyen TL sembolüyle çalışma yürüten CHP'li gençler profil fotoğraflarını değiştirdiler.

Devamını Oku

Ankara İtfai̇yesi̇’nde Önceli̇k Eği̇ti̇m

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, olaylara hızlı ve daha etkin şekilde müdahale ederek can ve mal kaybını önlemek için personel eğitimlerine öncelik veriyor. Ankara İtfaiyesi’ndeki bin 300 personel iş sağlığı ve güvenliği ile ileri sürüş eğitimleri konusunda hem teorik hem de pratik eğitim aldı.

Devamını Oku

İzmir'de Devrim Şehidi Kubilay İçin On Beşinci Kez Koşulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehit Asteğmen Kubilay anısına 23 Aralık Perşembe günü 15’inci kez yol koşusu düzenliyor. Menemen Karaağaç Yolu’nda 08.00’de başlayacak 10 kilometrelik koşu, Şehit Asteğmen Kubilay Anıtı önünde son bulacak.

Devamını Oku

İzmir'de Kadınlar Her İşi Yapar

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in toplumsal cinsiyet eşitliği vizyonu belediyenin istihdam politikalarına da yansıdı. İZSU Genel Müdürlüğü bünyesinde açılan 30 kadın iş makinesi operatörü ve ağır vasıta şoförü kadrosu için başvuran İzmirli kadınlar, zorlu eğitimlerden geçerek bu alandaki iddialarını kanıtlıyor.

Devamını Oku

AKK “4. Uluslararası Si̇nema Ve Felsefe Sempozyumu”na Ev Sahi̇pli̇ği̇ Yaptı

Ankara Kent Konseyi, sinema ve felsefenin ele alındığı “4. Uluslararası Sinema ve Felsefe Sempozyumu”na ev sahipliği yaptı. 3 gün süren sempozyumda yerli ve yabancı çok sayıda sinema ve felsefe uzmanı sanatseverlerle bir araya geldi.

Devamını Oku

Hasret Sona Erdi̇: Başkent’i̇n Yeni̇ Otobüsleri̇ Yollarda

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e kazandırılan ve bugün seferlere başlayan 85 otobüs için “Hasret Sona Eriyor: Başkent Yeni Otobüsleri İle Buluşuyor” programı düzenledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımı ile gerçekleştirilen törende konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “2022 yılı sonunda 355’i yeni otobüs ve 22’si dönüştürülmüş elektrikli otobüs olmak üzere 377 aracımızı Ankaralıların hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Köy Çocukları Müzikle Hayallerine Kavuştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin kırsal mahallelerindeki çocukları müzikle buluşturmak için başlatılan “Küçük Eller Projesi”ne destek verdi. Müziğe ilgisi ve yeteneği olan çocuklara enstrüman sağlayıp, onları eğitmenlerle buluşturan projede şimdiye dek 60 çocuğa ulaşıldı.

Devamını Oku

Başkent Bi̇si̇kletli̇ Ulaşımda Örnek Olacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, bisikletin Başkent’te alternatif ulaşım aracı olarak da kullanılması hedefi doğrultusunda mavi yolların sayısı her geçen gün artıyor. 53,6 kilometrelik Bisiklet Yolu Projesi’ni etap etap hizmete açan Büyükşehir Belediyesi son olarak Etimesgut Eryaman’da da 7,5 kilometrelik bisiklet yolunu tamamladı.

Devamını Oku

“Acil İzmir” Mobil Uygulaması Türkiye’ye Yayılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geliştirdiği "Acil İzmir" uygulaması Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından da kullanılacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş mobil uygulamanın paylaşımına ilişkin protokol imzaladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehi̇r 30 Taşınmazını İhaleyle Satışa Çıkarıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplam 270 bin metrekarelik toplam 30 taşınmazın satışı için ihaleye çıkıyor. 22 ve 23 Aralık 2021 tarihlerinde Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Mamak, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle ilçelerinde bulunan konut, ticari, küçük sanayi, sosyal, kültürel ve tesis alanlarından oluşan taşınmazlar ihale yolu ile ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılacak canlı yayında satışa sunulacak.

Devamını Oku

Yaşar Doğu’nun Başkent’teki̇ Evi̇ Güreş Müzesi̇ Olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent tarihinde yer tutan milli ve manevi değerlere sahip çıkmaya devam ediyor. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Türk Güreşi’nin babası olarak tanınan Yaşar Doğu’nun Altındağ İsmetpaşa Uzunyol Caddesi üzerinde bulunan evini müze hâline dönüştürecek.

Devamını Oku

Mürselpaşa Bulvarı'na Karayolu Alt Geçidi Yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, seçimden önce gündeme getirdiği kent trafiğine nefes aldıracak projeler hayata geçiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Mürselpaşa Bulvarı’nı Gıda Çarşısı’na bağlayacak alternatif bir ulaşım yolu oluşturmak için ihaleye çıkıyor.

Devamını Oku

Ankaray’da 25 Yıl Sonra İlk Makas Deği̇şi̇mi̇ Ve Hat Yeni̇leme

EGO Genel Müdürlüğü, ANKARAY İşletmesi Dikimevi bölgesi tren raylarında çatlakların tespit edilmesi ve yolcu güvenliği için risk oluşturması nedeniyle 11-12 Aralık 2021 tarihleri arasında makas değişimi ve hat yenileme çalışması yapacak. Bu tarihler arasında yolcu taşımacılığı ve işletmeye kapatılacak olan ANKARAY’da vatandaşların mağdur olmaması için 300 hat numaralı otobüsler ANKARAY güzergâhı üzerinde AŞTİ-DİKİMEVİ arasında hizmet verecek. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ANKARAY İşletmesi 13 Aralık’ta normal seferlerine yeniden başlayacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’tan Dayanışma Çağrısı: “İyi̇li̇kte Bi̇r Damla Olalım”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi süreci ve ekonomik kriz nedeniyle su faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlar için destek çağrısında bulundu. Sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak yeni bir toplumsal dayanışma hareketi başlatan Yavaş, “Gelin, su kullanımının arttığı pandemi sürecinde yine iyilikte bir damla olalım. Dayanışmaya el verelim. Sosyal yardım alan ailelerimizin su faturasını ödemek için: https://suver.aski.gov.tr” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Aski̇ Muhtarlarla Buluşmaya Devam Edi̇yor

ASKİ Genel Müdürlüğü, “ASKİ Muhtarlarla Buluşuyor” toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. Son olarak Akyurtlu muhtarlarla bir araya gelen ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, hem talepleri dinledi hem de ilçeye yapılan altyapı yatırımları hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku

Engelli̇ Haklari Federasyonu’ndan Ego Şoförleri̇ne Teşekkür Belgesi̇

EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan otobüs şoförlerine engelli vatandaşlardan anlamlı bir hediye geldi. Engelli Hakları Federasyonu, toplu taşıma araçlarında engelli vatandaşlara yardımcı olan 27 otobüs şoförüne teşekkür belgesi verdi.

Devamını Oku

Yalan haber ortaya çıkınca paylaşımı sildiler!

Beyaz Gazete adlı bir haber sitesi ‘CHP’li İzmit Belediyesi Çöplük İçinde Kaldı’ ibareleriyle paylaştığı yalan haber ortaya çıkınca haberin sosyal medyadaki paylaşımını sildi

Devamını Oku

İzmir Şehir Tiyatroları, ikinci oyunu "Tavşan Tavşanoğlu" ile seyirciyle buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın (İzBBŞT) ikinci oyunu “Tavşan Tavşanoğlu”, 9 Aralık Perşembe günü İzmir Sanat’ta yapılacak prömiyerin ardından 10 Aralık’tan itibaren İzmirliler ile buluşuyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer: "Cesur Kadınlarsınız, Yürüyün Yanınızdayım"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşitlikçi politikaları ve “kadın dostu kent” vizyonu doğrultusunda Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 87'nci yılı coşkuyla kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir bir kadın şehri, kadınların çok daha fazla temsil edilmesi lazım. Bir kentte kadınlar söz sahibi oldukça, o kentin medenileştiğini biliyorum. Siz geride durdukça bu kent çoraklaşacak, yoksullaşacak. Cesur kadınlarsınız, yürüyün. Ben yanınızda duracağım” diye konuştu.

Devamını Oku

“Kızılay-Dikmen Metro Hattı Projesi” İçin Görüşmeler Sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi hazırladığı projelerde ‘ortak akıl’ ve ‘katılımcılık’ ilkesinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürüyor. “Kızılay-Dikmen Metro Hattı Projesi” ile ilgili daha önce muhtarlar ve semt derneklerini bilgilendiren EGO Genel Müdürlüğü son olarak akademisyenler ve meslek odaları temsilcilerine projeyi anlattı. EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş’ın başkanlık ettiği istişare toplantısında hattın ekonomik fizibilitesi, yolcu kapasitesi, yatırımın kentsel bütünleşmeye katkısı ve Ulaştırma Bakanlığı projelendirmelerinde yer alıp almadığı konuları tek tek ele alındı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Meral Akşener'i Ziyaret Etti

Devamını Oku

İzmit Belediyesi “Mali Hizmetler Personeli” Alımı Yapacak

İzmit Belediyesi, BEKAŞ bünyesinde geçici süreli (5 ay 29 gün) istihdam edilmek üzere mali hizmetler personeli alımı yapacağını açıkladı

Devamını Oku

Yeni Otobüsler Ankaralılara "Merhaba Ankara" Dedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, 2013’ten beri ilk kez alınan ve ilk teslimi yapılan toplam 76 körüklü, solo ve elektrikli otobüsler için 2 bin 500’ün üzerinde EGO şoförüne teknik ve uygulamalı eğitim vermeye başladı. İleri teknolojiye sahip araçların Ankara’ya ulaştığını sosyal medya hesapları üzerinden Başkentlilerle paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren başladığımız çalışmalar sonucunda yıllardır otobüslerin az olmasından kaynaklanan şikâyetleri bitiriyoruz. Filomuza dahil ettiğimiz 301 yeni otobüsümüzün ilk teslimatı için eğitimlere başladık. Çok yakında yollarımız kırmızı beyaz olacak” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Gökçek'e Anlamlı Cevap

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Twitter hesabından Ankara'nın eski dönem belediye başkanlığını yapan İ. M. Gökçek hakkında açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

İzmir’de Kadınlar “Temsilde Eşitlik” İçin Yürüyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi 5 Aralık Pazar günü Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 87’inci yıl dönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenliyor. Program, Kültürpark Lozan kapısından Cumhuriyet Meydanı’na “Temsilde Eşitlik İçin Yürüyoruz” sloganıyla yapılacak kadın yürüyüşü ile başlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, “Kara Kış Destek Hattı” Hizmete Girdi

CBaşkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda başlatılan kara kış destekleri kapsamında Kasım ayında 12 bin 573 aileye gıda paketi dağıtıldı. Gıdadan barınmaya, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için Kara Kış Destek Hattı’nı devreye aldıklarını söyleyen Başkan Soyer “Bu kış İzmir'de kara geçmesin diye 7 gün 24 saat aktif olacak destek hattımızı açtık. Tüm temel ihtiyaçlarınız için tüm imkanlarımızla yanınızda olacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Sefarad Kültür Festivali Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu yıl üçüncüsü düzenlenen İzmir Sefarad Kültür Festivali ile restorasyonu yapılan Etz Hayim Sinagogu'nun açılış törenine katıldı. Soyer, festivalin İzmir’deki birlikte yaşam kültürünün daha da güçlenerek büyümesine katkı koyacağını söyledi.

Devamını Oku

ABB'den Yaklaşan Kış Mevsimi Öncesi Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı

Ankara Büyükşehir Belediyesi yaklaşan kış mevsimi nedeniyle Başkentlileri gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı. Vatandaşlara kar yağışını beklemeden kış lastiklerini takmaları çağrısında bulunan Büyükşehir Belediyesi yaptığı duyuruda, “Soğuk havaların kendini gösterdiği bu günlerde önleminizi almanızı, güvenliğiniz için araçlarınıza kış lastiklerinizi takmanızı önemle rica ederiz” ifadelerine yer verdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Öğrenci Kısa Belgeselini Duyurdu: “Umut Bir Yurt Meselesi”

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Başkent’te üniversiteyi okumaya gelen gençlerin barınma problemini nasıl çözdüğünü ve bu süreçte neler yaşandığını konu alan “Umut Bir Yurt Meselesi” adlı belgesel film Youtube kanalında yayınlandı. Belgeseli sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Son öğrenci barınma hakkına kavuşmadan hiçbirimiz yastığa başımızı huzurla koyamayız. Kaybedilen her gün bu ülkenin geleceğinden çalınan gündür. Bu sene binlerce evladımıza yuva olduk, olmaya da devam ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Dikili’nin Yeni Köprüsü Hizmete Girdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Dikili Bademli Deresi üzerinde taşıt ve yaya ulaşımını güvenli hale getirmek için yeni karayolu köprüsü inşa etti. Kullanıma açılan köprü 1,8 milyon liraya mal oldu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Hayvan Üreticilerine Eğitim Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te hayvancılığın geliştirilmesi, verimin artırılması ve üreticilerin bilinçlendirilmesi amacıyla “Hayvan Bakımı ve Beslenmesi” konusunda ilk kez eğitim desteğinde bulunuyor. Ayaş Sinanlı ve Gölbaşı Topaklı Mahallesi ile başlayan eğitimlerde 37 hayvan yetiştiricisi deneyimlerini eğitmen veteriner hekimle paylaştı. Hayvan besleme eğitimi her hafta farklı bir mahallede düzenli olarak verilmeye devam edecek.

Devamını Oku

Damızlık Koyun Üretim Merkezi Aliağa’da Hayata Geçiyor

Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, kurum müdürleri, daire amirleri ve muhtarlar katıld

Devamını Oku

Türkiye de Bir İlk: “Kadın Güçlenme Merkezi” Başkent'te Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bir ilke daha imza attı. Türkiye’deki ilk “Kadın Güçlenme Merkezi”nin açılışını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu proje ile Türkiye’de bir ilke imza atıyoruz, bunun gururu ve sevincini taşıyoruz. Ankara’da artık kadınlar için hep beraber hareket edebileceğimiz, sizlerin deneyimleri ve bizim çalışmalarımızı aktarabileceğimiz bir kadın güçlenme merkezimiz var. Biliyoruz ki ne kadar çok birlik olursak o kadar çok kadına ulaşabiliriz” dedi.

Devamını Oku

Başak Cengiz'in Adı Başkent'te Hatıra Ormanı İle Yaşayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ataşehir'de uğradığı kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden Mimar Başak Cengiz adına Yenimahalle ilçesi Batıkent semtinde hatıra ormanı oluşturdu. “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde bir araya gelen başkentli kadınlar fidan dikerek öldürülen kadınları andılar.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kadınlara Savunma Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi her platformda kadına karşı şiddetle mücadele çalışmalarına destek olmayı sürdürüyor. EGO Spor Kulübü, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile iş birliği içinde pandemi nedeniyle ara verilen kadınlara yönelik ücretsiz savunma sporu eğitimlerini uzman eğitmenler eşliğinde yeniden başlattı.

Devamını Oku

‘İzmit Bal Günleri’ Başlıyor

İzmit Belediyesi, Kocaeli Arı Yetiştiricileri Birliğiyle birlikte 26-27-28 Kasım’da gerçekleştireceği İzmit Bal Günleri etkinliğiyle üretici ve tüketiciyi buluşturacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz SMA Testi İçin Bin 911 Çift Başvurdu

Toplum sağlığını önceleyen çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesinin başlattığı ücretsiz Spinal Musküler Atrofi (SMA) testi uygulamasına bugüne kadar bin 911 çift başvururken, test sonuçlarına göre 42 kişide gen delesyonu tespit edildi. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Hiçbir çocuk SMA ile tanışmasın diye çiftlerimizi alternatif çözümlere yönlendirdik” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 12.5 Milyarlık Dev Bütçesine Meclisten Onay

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2022 bütçesi ve izleyen yıllar bütçesi ile performans programı belediye meclisinde yapılan görüşmelerin ardından oy çokluğuyla kabul edildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in merkezi bütçeye sağladığı katkının 40’da biri oranında yatırım aldığına dikkat çekerek “Belediye açısından değil elbette ama İzmir’in merkezi hükümetten alması gereken yatırımın hiç olmazsa buna yakın olması gerekiyor” dedi. Bütçeyi başarılı bulduğunu aktaran Soyer, “3 senedir ortaya koyduğumuz bütçe rakamları ve gerçekleşme oranları son derece başarılı. Eminim ki Türkiye’de bu kadar başarılı bütçe yapan başka bir belediye yok” dedi.

Devamını Oku

Hacı Bayram-ı Veli Kültürü Sergisi Başkentlilerle Buluştu

Ankara Kent Konseyi bünyesinde kurulan Hacı Bayram-ı Veli Kültürel Etkileşim Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ‘Hacı Bayram-ı Veli Kültürü Sergisi’ Başkentlilerle buluştu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Öğretmenler Günü’nde Anlamlı Sürpriz

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle ANFA Bitki Evi’nde özel olarak hazırlanan çiçek aranjmanlarını kırsal ve merkez ilçelerdeki bin 883 okula göndererek öğretmenlere sürpriz yaptı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, çiçekte yer alan mesajında 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, “Aydınlık geleceğimizin ışığı olan gençlerimizin kilidi sizler, anahtarı ise sizin ilminiz ve sabrınızdır” ifadeleri kullandı.

Devamını Oku

Ankara Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı Yeniden Hizmete Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi yıl içerisinde devraldığı ve geçici tadilat gerçekleştirdiği Sıhhiye Çok Katlı Otoparkını yeniden hizmete açtı. Büyükşehir Belediyesi 800 araç kapasiteli otoparkın otomasyon sistemi ve onarım çalışmalarını tamamlamak üzere de kısa süre içinde ihaleye çıkacak.

Devamını Oku

Öğretmenler Günü Aliağa’da Kutlanacak

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen unvanını kabul ettiği tarih olan ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’, Aliağa’da gerçekleştirilecek bir dizi etkinlik ile kutlanacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'den Tüm İzmirlilere Davet

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “daha yeşil bir İzmir” vizyonu çerçevesinde seçim öncesi yenileme sözünü verdiği Dr. Behçet Uz Rekreasyon Alanı, 24 Kasım Çarşamba günü yeni yüzüyle hizmete giriyor. İzmir'in en büyük yeşil alanlarından birini yenileyerek kente kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Soyer, "Verdiğimiz sözleri tutmanın memnuniyeti içindeyiz. Tüm İzmirlileri açılışa bekliyoruz" dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Can Dostlar Yeni Yuvasına Kavuşacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te her canlının yaşam hakkına sahip çıkmaya devam ediyor. Yapım çalışmaları aralıksız sürdürülen Karataş Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, 6 bin sokak hayvanına ev sahipliği yapacak. Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun olarak 93 bin metrekarelik alana inşa edilen yeni hayvan barınağının Nisan 2022’de tamamlanması planlanıyor.

Devamını Oku

Başkent'te Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık Etkinlikleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası’ kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Muhtarlıklar Daire Başkanlığı ve BelPa A.Ş. iş birliğiyle Keçiören, Mamak ve Sincan’da eş zamanlı düzenlenen farkındalık etkinliklerine Başkentli kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Kadın muhtarların da öncülük ettiği etkinliklerde doktor ve hemşireler tarafından temel sağlık eğitimleri verildi.

Devamını Oku

Gastronominin Kalbi İzmir'de Atacak

İzmir, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda en büyük gıda hareketi Slow Food'un (Yavaş Gıda) önderliğinde “Terra Madre” gastronomi fuarına ev sahipliği yapacak. İki yılda bir İtalya’nın Torino kentinde yapılan fuar ilk defa İzmir'de düzenlenecek. Terra Madre, İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) ile eşzamanlı olarak 2-11 Eylül 2022 tarihleri arasında “Terra Madre Anadolu” adıyla gerçekleşecek. Fuarın tanıtımı Ödemiş'in Demircili Köyü’nde geniş bir katılım ile yapıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Şampiyonlara Kupalarını Verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘Red Bull Neymar Jr's Five’ın Türkiye finaline ev sahipliği yaptı. Başkent’te sokak futbolunu canlandırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde ve destekleriyle Gençlik Parkı’nda düzenlenen final karşılaşmasında galip olan San Marino takımı, şampiyonluk kupasını maçı izlemeye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın elinden aldı.

Devamını Oku

Mustafa Kemal'in Başkent'inde Sanat Rüzgarı Esiyor

Her gün binlerce gelen ve giden yolcuya ev sahipliği yapan AŞTİ'de, Kasım ayı boyunca Ankara Sanat Merkezi’ne bağlı oyuncular sahne alarak izleyicileri ile buluşacak.

Devamını Oku

Başkent'in İlk “Ankara Bisiklet Master Planı” Tanıtıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2040 yılına kadar kademeli olarak hayata geçirilmesi planlanan “Ankara Bisiklet Stratejisi ve Master Planı”nı hazırlayarak kamuoyuna tanıttı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı tanıtım toplantısına bisiklet severler yoğun ilgi gösterdi. Plana göre Ankara’ya, yapımı devam eden 53,6 kilometrelik bisiklet yolu dahil olmak üzere 2040 yılına kadar toplam 275 kilometre uzunluğunda 87 güzergâh ve 38 istasyondan oluşacak bisiklet yolu kazandırılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Atık Malzemelere Hayat Veriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “21-28 Kasım Avrupa Atık Azaltım Haftası” kapsamında başlattığı geri dönüşüm projesiyle dikkat çekiyor. Başkent’te işlevselliğini yitirmiş ürünleri yeniden ileri dönüşüm teknikleriyle kullanıma geri kazandırmayı amaçlayan Kent Estetiği Daire Başkanlığı, BELMEK’lerle iş birliği yapıyor. BELMEK öğreticileri tarafından metalden tahtaya kadar atık materyallerden yapılan eserler, 21-26 Kasım 2021 tarihleri arasında Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde sergilenecek. Büyükşehir Belediyesi bu projeyle Avrupa Birliği EWWR tarafından israfı önlemek için düzenlenen uluslararası yarışmaya da başvurdu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Hayvancılığa Rekor Destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda, İzmir’deki küçük üreticiyi destekleme çalışmaları sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Torbalı'da küçükbaş hayvancılıkla uğraşan ve artan maliyetler nedeniyle yem ihtiyacını karşılamakta zorlanan 191 üreticiye yaklaşık 13 bin çuval kuzu büyütme yemi dağıttı. Bu kapsamda dağıtılan toplam yem miktarı ise 30 bin çuvala ulaştı.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı İmzaladı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi tarafından, yerel yönetimler eliyle toplumda kadın erkek eşitliğinin sağlanması amacıyla hazırlanan Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı imzaladı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyine Uluslararası Bir Ödül Daha

Başkent’te ortak akılla katılımcı yönetim anlayışının oluşumuna katkıda bulunan Ankara Kent Konseyi (AKK), Uluslararası Katılımcı Gözlemevi (OIDP) tarafından “Yurttaş Katılımında En İyi Uygulama” ödülüne layık görüldü. Daha önce de Uluslararası Kolaylaştırıcılar Birliği (IAF) tarafından ‘Katılımcılık Etki Ödülü’ne layık görülen Ankara Kent Konseyi ikinci uluslararası ödülle adını dünyaya duyurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara Kent Konseyini tebrik ederken, AKK Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “6 milyon Ankaralının bereket ve huzur iradesinden sonra oluşan ortak akılla katılımcı süreç dünyanın dikkatini çekti. Türkiye’den ilk kez bir kent konseyi bu ödülü aldı” dedi.

Devamını Oku

“Eğitim ve Spora Destek Projesi” Kuşcağız AYM'de Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamalarla Başkent’te okuyan öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına yönelik başlatılan “Eğitim ve Spora Destek Projesi” pilot bölge olarak seçilen Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nde hayata geçti.

Devamını Oku

EGO Genel Müdürlüğü 2 Bin 604 Fidanı Toprakla Buluşturdu

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankara’da başlattığı “Yeşilin Başkenti” kampanyası bir yandan devam ederken, EGO Genel Müdürlüğü de kuruluşunun 79. yılı nedeniyle Koru Metro İşletme ve Bakım Merkezi Yerleşkesinde ağaçlandırma çalışmasına imza attı. 2 bin 604 fidanı toprakla buluşturduklarını belirten EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, “Bu yıl, gelecek yıl, 80 ve 81. yıl dönümlerimizde bu tür etkinlikler düzenleyerek Ankara’ya nefes olmaya çalışacağız. Ankara’yı yeşile boyayacağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in 2021 Yılı İtfaiye Eri Alımı Sınav Takvimi Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın liyakat esasına dayalı olarak alınacağını açıkladığı 150 itfaiye eri için sınav takvimi belli oldu. Sınava girmeye hak kazanan 750 adayın isimleri Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfasında ilan edildi. Adaylar, 22 Kasım-1 Aralık 2021 tarihleri arasında sözlü ve uygulamalı sınava girecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer 15. IF Wedding Fashion İzmir’in Açılışında Konuştu

Moda dünyasının önde gelen profesyonellerini Fuar İzmir’de buluşturan IF Wedding Fashion İzmir açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sektörde Türkiye’nin lokomotifi durumundaki IF Wedding Fashion İzmir’in büyüyerek süreceğini söyledi.

Devamını Oku

Ankara Anafartalar Caddesi'ni Yeniden Canlandıracak Proje Hayata Geçiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, Başkent’in tarihi kent merkezi olan Ulus Anafartalar Caddesi’ni yeniden canlandıracak “Anafartalar Caddesi İyileştirme ve Kentsel Tasarım Proje”sini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde bir araya gelen Anafartalar bölge esnafı ve tüm paydaşlar, Anafartalar Caddesi için planlanan projeye ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Devamını Oku

Başkent'in İlk “Ankara Bisiklet Master Planı” Görücüye Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesi için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Başkent’te 2040 yılına kadar kademeli olarak hayata geçirilmesi planlanan 210 kilometrelik “Ankara Bisiklet Stratejisi ve Master Planı” hazırladı. ‘Küresel Geleceğin Şehirleri Programı’ kapsamında hazırlanan master plan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde 19 Kasım Cuma günü saat 11.00’de kamuoyuna tanıtılacak.

Devamını Oku

“Başka Bir Tarım Mümkün” Temalı Ulusal Karikatür Yarışması İçin Başvurular Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kuraklık ve yoksullukla mücadeleyi esas alan “Başka Bir Tarım Mümkün” anlayışı, ulusal karikatür yarışmasına konu oluyor. Yarışmayla iklim krizi ve kuraklığa karşı toplumsal duyarlılığın arttırılması hedefleniyor. Çizerler 21 Ocak 2022 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Başkent Halk Ekmek'ten Nostaljik Ahşap Büfe

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı tarafından yürütülen, “Ulus Tarihi Kent Merkezi, Kentsel Sit Alanı ve Yenileme Alanı” çalışmalarına Ankara Halk Ekmek Fabrikası da nostaljik büfeler yaparak destek verdi. Ulus’ta bulunan iki halk ekmek satış büfesi Çıkrıkçılar Yokuşu’nda yer alan tarihi yapılardan esinlenilerek ve tarihi sit dokuya uygun olarak yeniden inşa edildi. Başkent genelinde eskiyen ya da yıpranan halk ekmek satış büfeleri önümüzdeki süreçte yenilenecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Bitki Atıklarını Da Ekonomiye Kazandırıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye'ye örnek bir çevre projesine daha imza attı. Çiğli Harmandalı’da park bahçelerden çıkan bitkisel atıkların organik gübreye dönüştürüldüğü tesis kuruldu. Bornova Işıkkent ve Çeşme’de daha geniş kapasiteli benzer iki tesis kurulması için de hazırlıklar sürüyor.

Devamını Oku

ANFA Bitki Evi Meyve Ağacı Çeşitliliğiyle Başkentlileri Bekliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Bitki Evi, uzun yıllardır mevsimlik çiçek ve bitkileri uygun fiyatlarla Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Başkent’in üç noktasında hizmet veren ANFA Bitki Evi’nde meyve ağacı dikim mevsiminin başlamasıyla birlikte ayvadan elmaya, vişneden armuda, kirazdan hurmaya, ıhlamurdan bademe, cevizden muşmulaya, incirden narenciye türlerine kadar çeşitli meyve ağaçları satışa sunuldu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Destek Verdiği Organ Ve Doku Bağışı Kampanyası Sona Erdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Başkent Üniversitesi “3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası” kapsamında bir ilke imza atarak organ ve doku bağışı konusunda iş birliği yaptı. Büyükşehir Belediyesinin Kızılay’daki sağlık kabininde düzenlenen bağış kampanyasına 125 vatandaş katılarak organ bağışında bulundu.

Devamını Oku

Cumhuriyetin Başkenti ATA'sı İçin Tek Yürek

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 83. ölüm yıl dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşuyla bir kez daha Başkent’te de anıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş devlet erkanı ile Anıtkabir’de düzenlenen törenlere katılırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm birimleri ve personeli ile anma törenlerinde bir araya geldi. 10 Kasım’da kent genelinde otobüsler başta olmak üzere billboardlar ‘O An:Ankara’ afişleriyle donatılırken, ANKARAY’da da bir dakika boyunca seferler durduruldu. Başkentliler, Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Atatürk’ün sevdiği türküleri Ali Altay’ın konseriyle birlikte söylediler.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

İzmit Belediyesi çalışanları, vefatının 83. yıl dönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü belediye önünde ve tüm dış birimlerde yapılan törenlerle andı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Hazine İle Mahsuplaştığı 6 Arsayı Satışa Çıkarıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, mülkiyeti hazineye ait olan ancak 2018 yılında yapılan mahsuplaşma sonrası satış yetkisi aldığı 6 adet arsa için ihaleye çıkıyor. Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı, 11 Kasım 2021 tarihinde saat 14.00’te muhammen bedeli 69 milyon 825 bin TL olan arsaları canlı yayında satışa sunacak.

Devamını Oku

İzmir’de Ata’ya Saygı İçin Hayat Durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yıl dönümünde İzmir’de hayat durdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi anma programına katılırken, kentin dört bir köşesinde duygulandıran görüntüler oluştu.

Devamını Oku

İzmir 10 Kasım’da Ata’sını Anacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ölümünün 83’üncü yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anacak. Program Ata’ya saygı yürüyüşü ile başlayacak. 14.00'te Alsancak Limanı’nda buluşacak İzmirliler Atatürk’ün 350 metre uzunluğundaki dev posterini taşıyarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın Açıkladığı Kara Kış Destek Paketi'nde Doğalgaz Ödemesi Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açıklanan 600 milyon TL’lik ‘Kara Kış Destek Paketi’nde ilk ödemeler 16 Kasım’da başlıyor. Sosyal medya hesapları üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ödeme takvimine ilişkin duyuru yapan Yavaş, “Ekonomik gidişat hiçbir hemşehrimizin belini bükmesin diye elimizi taşın altına koyuyoruz. 186 bin 209 ailemizin Başkent Kartlarına 4 ayda toplam 2 bin 150’şer TL’den 400 milyon 349 bin 350 TL doğalgaz desteğimizin 500 TL’lik ilk ödemesini 16 Kasım’da yapacağız. Birlikte iyileşeceğiz” dedi. Sosyal yardım alan aileler, Başkent Kartları ile abone numaralarını girerek gaz kiosklarından doğalgaz kartlarına yükleme yapabilecek ya da faturalı borçlarını ödeyebilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Engelleri Kaldıran Örnek Uygulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi görme engellilerin ardından bedensel engellileri de bisikletle buluşturacak yeni bir uygulama başlattı. Engelli bireyler BİSİM noktalarından temin edebilecekleri bağlantı aparatıyla bisiklet keyfine ortak olacak. Engellilerin eşit yaşam hakkına vurgu yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Amacımız bu şehirde yaşayan herkesin, İzmir’de yaşamaktan aynı oranda keyif alabilmesini ve mutlu olabilmesini sağlamaktır” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Atamıza Her Zaman İhtiyacımız Var

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83.yıldönümü nedeniyle 10 Kasım mesajı yayınlayan başkan Hürriyet, “Atatürk’ün hayatında hep özel bir yeri olan İzmit’in evladı olarak büyük liderimizi saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Ona her zaman ihtiyacımız var” dedi.

Devamını Oku

10 Kasım'da O An Ankara Tek Yürek Olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle anacak. Anıtkabir’de başlayacak anma törenlerine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılacak. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 9-12 Kasım tarihleri arasında Atatürk’ü sevdiği türkülerle ve tiyatro oyunlarıyla yad edecek. “O An:Kara” billboardlarıyla donatılacak Başkent’te Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi de Gençlik Parkı’ndan Anıtkabir’e kadar bisiklet turu gerçekleştirecek.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri Kadın Liderlerle Bir Araya Geldi

Ankara Kent Konseyi Başkent Gençlik Meclisi, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonu’nda çeşitli üniversitelerden gelen temsilci gençler ile kendi sektöründe lider konumda olan kadınlarla “Ankara Kadın Liderler Zirvesi”nde bir araya geldi. Farklı üniversite ve bölümlerde öğrenim gören gençlerin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, Ankara’ya değer katan kadınlar kendi deneyimlerini ve başarı hikayelerini paylaştı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Sokağa Çıktığım Zaman Başım Dik Gezmek En Büyük Gururum

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclisinin kasım ayı toplantısının ilk oturumunda açıklamalarda bulundu. Ankara’da yapılan projeleri anlatan Yavaş, “Yemedi yedirmedi, çalmadı çaldırmadı, desinler bana yeter. Sokağa çıktığım zaman rahat rahat başım dik gezmek istiyorum. Bundan daha büyük gurur olur mu? Ankara’da müthiş bir soygun olmuş, 5 katrilyonluk dosyayı savcılığa verdim” dedi.

Devamını Oku

Soyer: Çelik Gibi Sabrım Var, İyilikten Ayrılmayacağım

Meclis toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu memlekette daha iyi şeyler yapabilmek için hiçbir menfaat beklemeden canla, başla çalışmaya devam edeceğini belirtti. Başkan Soyer, "Ben iyilikten ayrılmayacağım. Ben bu memleketin güzel insanlarının daha iyi bir siyasete layık olduklarına inanıyorum. Asla vazgeçmeyeceğim. Çelik gibi sabrım, iradem var" dedi.

Devamını Oku

Türkiye’de Bir İlk: İzmir’deki Arkeolojik Kazıda DNA Laboratuvarı Kuruldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği Selçuk Ayasuluk Tepesi ve St. Jean Anıtı kazısında, kazı alanına DNA laboratuvarı kuruldu. Türkiye’de ilk kez İzmir’de bir arkeolojik alanda DNA analizi yapılacağını söyleyen Kazı Başkanı Doç. Dr. Sinan Mimaroğlu, “Selçuk’ta tarihin sayfaları yeniden yazılacak” dedi.

Devamını Oku

26. Dönem Çocuk Meclisinin Yeni Başkanı Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisinde seçim heyecanı sona erdi. Başkentli çocuklar, 26. dönem Çocuk Meclisinin asil üyelerini ve başkanını belirlemek için sandık başına gitti. Ankara’nın farklı ilçelerinden gelen 9-14 yaş arası çocukların katıldığı oylama sonucunda 14 yaşındaki Su Naz Görgel Çocuk Meclisinin yeni başkanı oldu. Yapılan oylama ile seçilen 150 üye, yeni dönemde çocuk hakları başta olmak üzere birçok proje ile kent yönetiminde söz sahibi olacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Metroda Kalp Krizi Geçirenlere İlk Müdahale

Kalp krizi geçiren vatandaşlara ambulans gelene kadar ilk yardım desteği sağlanması amacıyla Hearstsiner Firmasının Türkiye Temsilcisi Polaris Medikal LTD. ŞTİ, Ankara Büyükşehir Belediyesine “Otomatik Şok Cihazı” hibe etti. İlk etapta Kızılay Metro İstasyonunda bulundurulacak cihazın test sürecinin tamamlanmasının ardından tüm istasyonlarda kullanımı yaygınlaştırılacak. İlk yardım eğitimi alan Büyükşehir personeli, kalp krizi geçiren vatandaşlara ilk müdahaleyi yapacak.

Devamını Oku

Başkent'te Çubuk Ve Akyurt'un İçme Suyu Sorunu Çözüldü

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü Çubuk ve Akyurt ilçelerinin içme suyu sorununu çözecek 23,5 kilometrelik isale hattı projesini tamamladı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, bölge halkına müjdeyi “Asli projeleri önceliyor, on yıllarımızı düşünerek altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz” sözleriyle duyurdu. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk ise, “Projenin hayata geçmesi ile 80 bin kişilik nüfusa kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlanacak. 7 milyon TL’lik enerji tasarrufu elde edilecek” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Binalarının Elektriği Yenilenebilir Enerjiden Sağlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait binaların elektrik ihtiyacı yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanmaya başlandı. Glasgow’daki 26. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı'na (COP26) konuşmacı olarak katılan Başkan Soyer, "Enerji tüketimini azaltan ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yoğunlaşan çalışmalara öncelik verdik. Bu çalışmamızın da tüm Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum" dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bornova’ya Katı Organik Gübre Tesisi Kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi budama, park bahçe, çim gibi bitkisel atıkları organik gübreye dönüştürerek ekonomiye kazandırıyor. Çiğli Harmandalı’da kurulan katı organik gübre tesisinin ardından Bornova Işıklar Mahallesi’nde kurulacak tesisin de ihale süreci tamamlandı.

Devamını Oku

Müjdat Gezen Belgeselinin Galası İzmir’de Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Müjdat Gezen belgeselinin ilk gösterimi İzmir’de yapıldı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki etkinliğe sanat yaşamında 61. yılını dolduran Müjdat Gezen de katıldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Viyadük İnşaatından Müjde Verdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kent merkezi ile İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali arasında kesintisiz bağlantı sağlayacak dev ulaşım projesinin birinci etabında yürütülen çalışmaları inceledi. Terminal önünde yapımı büyük oranda tamamlanan bin 850 metre uzunluğundaki viyadüğün üzerinde yürüyen Başkan Soyer, “Viyadükleri yılın ilk aylarında hizmete alıyoruz. Tünel de tamamlandığında Konak’tan Otogar’a ulaşım 45 dakikadan 10 dakikaya inecek” dedi.

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesi'nden Kış Mevsimi Öncesi Baca Temizliği

Ankara İtfaiyesi, kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle vatandaşları baca temizliği yaptırmaları konusunda uyardı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, Başkent’te soba kullanımının artmasıyla birlikte bina ve konut yangınları başta olmak üzere karbonmonoksit zehirlenmeleri ve baca tutuşmalarınının önüne geçmek için yılda en az bir kez baca temizliği yaptırılması tavsiyesinde bulundu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 125 Milyon Liralık Kara Kış Desteği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda kara kış destekleri başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi 2021-2022 yıllarını kapsayan kış ayları boyunca gıdadan giysiye, sobadan yakacağa kadar 125 milyon lira tutarında sosyal yardım yapacak. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin kış aylarında yurttaşlara destek olmalarının önemini vurgulamıştı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kent Kimliğinin Oluşturulması İçin Yeni Proje

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent kimliğinin oluşturulması amacıyla ‘Bellek Ankara Projesi’ni hayata geçiriyor. Ankara’nın toplumsal ve mekansal değerlerinin belirlenmesi, belgelenmesi, paylaşılması ve kentliler tarafından tanınır olması amacıyla geliştirilen proje için Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal arasında iş birliği protokolü imzalandı. Yavaş, “Elde edilecek dokümanlar, kent belleğinde de bundan sonra yapılacak Ankara araştırmaları için birçok insana da yol gösterecek. Çok önemli bir veri havuzu olacak” dedi.

Devamını Oku

Ekim Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı

Tüketici fiyatları ekim ayında aylık bazda 2,39 yüzde artarken, yıllık enflasyon yüzde 19,58'den yüzde 19,89'a yükseldi. ENAG enflasyon raporuna göre ise tüketici fiyat endeksi ekim ayında yüzde 6.90 arttı. 2

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın Bakap Projesi İlk Meyvelerini Veriyor

Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Benim en büyük hayalim Ankaralı yerli üreticiyi zengin etmek” diyerek hayata geçirdiği Başkent Ankara Kalkınma Projesi (BAKAP), kent tarımını kalkındırmaya başladı. Kırsal kalkınma destek programlarıyla ekonomik yönden yerli üreticinin yanında olmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Gölbaşı Karaoğlan Mevkiinde 2 bin 700 dekarlık alanda yer alan arazisinde kurduğu ‘Tarım Kampüsü’ modeli ile kent ekonomisini canlandırmayı hedefliyor. Bu arazide yetiştirdiği ürünleri yerli üreticiler ve sosyal yardım alan ailelere ücretsiz dağıtan Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, şimdi de hasadı yapılan silajlık mısırları hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmelerine dağıtacak.

Devamını Oku

Kadın Yelkenciler İstanbul’dan Çifte Kupayla Döndü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, İzmir’in denizle ilişkisini güçlendirme ve “spor kenti İzmir” vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Körfez’i sporla bütünleştirmeye devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZDENİZ Genel Müdürlüğü İzmir Marina’nın sponsor olduğu Kadın Yelkenciler Spor Kulübü Derneği, Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları’nda IRC 4 kategorisinde ikincilik kupasını, bütün IRC 4 Kadın Yelken gruplarında üçüncülük kupasını kazandı.

Devamını Oku

Başkentli çocukların Seçim Heyecanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi 26'ncı dönem seçimleri için sandık başına gidildi. 9-14 yaş arasındaki Başkentli çocuklar, proje ve fikirleriyle seçimlere hazırlanırken, oy kullanarak seçim heyecanı yaşadı. Üye seçimlerinin tamamlanmasının ardından başkanlık divanı seçimleri yapılacak.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nin Yeni Logosu İçin Genç İletişimciler Yarışacak

Ankara Kent Konseyi (AKK), yeni logosunun tasarımını üniversite öğrencilerinin belirlemesi için yarışma düzenliyor. Ankara’da öğrenim gören İletişim Fakültesi ve Tasarım bölümü öğrencilerinin katılabileceği ödüllü logo yarışması için “ankarakentkonseyi.org.tr” adresi üzerinden 8 Kasım 2021 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Bir Destek De Hayvancılığa

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üretimi artırmak ve kırsal kalkınmayı geliştirmek için yerli üreticilere tohum dağıtımından teknik eğitime kadar birçok konuda destek olmayı sürdürüyor. “En büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şimdi de hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmelerine ücretsiz hayvan yemi olarak silajlık mısır desteği sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir’de Cumhuriyet Kutlamaları Coşkuyla Sürüyor

İzmir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde başladı. İzmir Valiliği'ndeki törenin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen resmi geçitle bayram coşkusu tüm İzmir'e yayıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Çocuk Gündüz Bakımevi’nde Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan 4 Çocuk Gündüz Bakımevi’nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama etkinlikleri düzenlendi. Anıtkabir’i de ziyaret eden minikler, eğitim gördükleri Çocuk Gündüz Bakımevleri’nde Atatürk ve Cumhuriyet konulu şiirler okurken, dans gösterileriyle de renkli görüntülere sahne oldu.

Devamını Oku

Tunç Soyer “İzmir'e Doğru: 9 Eylül” Belgeselinin Galasında Konuştu

İzmir’in kurtuluş mücadelesinin anlatan “İzmir'e Doğru: 9 Eylül” belgesel filmin galasında konuşan Başkan Soyer, “Kurtuluş destanının, milletin kararıyla başladığı ve yine milletin azmiyle, zaferle sonuçlandığı İzmir’in belediye başkanlığı görevini yapıyor olmaktan onur duyuyorum” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Yabancı Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yabancı basın mensupları ile bir araya geldi. Yavaş, “Ankara, 2. Yüzyıl İçin Yeni Bir Vizyon” adlı toplantıda Büyükşehir Belediyesinin projelerini anlatırken, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne atıfta bulunan Yavaş, “Kentimizde artık hangi bölgenin daha çok oy verdiğine bakılarak değil, hangi bölgenin daha çok ihtiyacı olduğuna bakılarak çalışmalar sürdürülüyor. Kimseyi ayırt etmeden, 6 milyon Ankaralı ile kentimizi yönetmeye başladık” dedi.

Devamını Oku

5. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, 31 Ekim - 7 Kasım tarihleri arasında İzmirlileri Türkiye ve dünyadan önemli şair ve yazarlarla bir araya getirecek. Ezginin Günlüğü konseri ile başlayacak festivalin onur konuğu Nedim Gürsel ve Ahmet Ümit olacak.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet: Asli Görevimiz Cumhuriyeti Korumaktır

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Cumhuriyetimizi korumak asli görevimizdir” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Büyük Coşkuyla Kutlanacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na üç günlük ve kent geneline yayılan bir dizi program ve etkinlikler hazırladı. Kültür ve Sosyal işler Daire Başkanlığı koordinasyonunda 29 Ekim’de 7 merkez ilçede bando gruplarıyla kutlama gerçekleştirilecek. 3 ilçede ise Mehteran ve FOMGET Halk Dansları Topluluğu’nun katılacağı yürüyüşler Başkentlilerle buluşacak. 28 Ekim Perşembe günü başlayacak olan etkinliklerin birçoğu ABB TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Devamını Oku

İzmir’de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı

İzmir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Konak Belediyesi tarafından Cumhuriyet'in 98’inci yıl dönümünü için düzenlenen resepsiyona katıldı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Ankara Kent Konseyi Danışma Kurulu’nun İlk Toplantısına Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi Danışma Kurulu’nun “Başkent’in Gelişiminde Kültür ve Sanatın Rolü” gündemindeki ilk toplantısına katıldı. Ankara’yı ortak akılla yönetme sözü verdiğini her platformda ifade ettiğini belirten Yavaş, “Bizim Kent Konseyimiz bin 200 kadar bileşen ve 5 bine yakın gönüllüsüyle gerçekten Türkiye’de tek. Herkesin örnek aldığı ve özendiği bir hale geldi. Burada kimseyi ayırt etmiyor, ötekileştirmiyoruz ve çok büyük bir iş yapıyoruz” dedi. Ankara Kent Konseyi’nin bugüne kadar yaptığı çalışmalardan övgüyle bahseden Yavaş, danışma kurulu üyelerinin talep ve önerilerini tek tek dinleyerek not aldı.

Devamını Oku

Türkiye'nin İlk Bisiklet Meclisi 2. Genel Kurulu’nu Gerçekleştirdi

Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi, üyelerinin yoğun katılımı ile 2. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. 71 delegenin katılımı ile düzenlenen Genel Kurul’da Bisiklet Meclisi başkanlığına Kadir İspirli yeniden seçildi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Strazburg’da : Sosyal Demokrasinin Tanımını Güncellemeliyiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin 41. Genel Kurul toplantısı için gittiği Strazburg’da konuştu. Başkan Tunç Soyer, “Karşı karşıya olduğumuz iklim krizi nedeniyle birbirimizle ve doğa ile uyumlu adil bir yönetim anlayışı çerçevesinde sosyal demokrasiyi güncellemeliyiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Brüksel İle İşbirliği Antlaşması İmzaladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği’nin kurucu ülkelerini temsil eden Brüksel ile dostluk ve iş birliği antlaşmasına imza attı. Brüksel Başkent Bölgesi Başbakanı Rudi Vervoort ile birlikte gelen heyeti kabul eden ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Bu anlaşmanın ülkemizin yarım asırdan fazladır süren Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecinde yarar sağlamasını ümit ediyorum. Türk halkının yönünün Avrupa’ya dönük olduğunu çok iyi biliyorum. Bu nedenle de zaman zaman gelgitler yaşayan ikili ilişkilerin yakın bir gelecekte tekrar doğru yöne evrileceğine yürekten inanıyorum” dedi. Brüksel Başkent Bölgesi Başbakanı Rudi Vervoort da Başkan Yavaş’tan övgüyle bahsederek, “Türkiye AB arasındaki ilişkiler uykudaydı sizler sayesinde yeniden canlanacak. Kentin dokusunu korumayı başardınız” diye konuştu.

Devamını Oku

Başkent'in Renkleri Ankara Kalesi'nde Sanatla Buluştu

Başkentlileri kültür sanat etkinlikleri ile buluşturmaya devam eden Ankara Kent Konseyi, Ankara Kalesi esnafına destek olmak ve sanatı sokağa taşıyarak sanatçılarla Başkentlileri buluşturmak amacıyla ‘‘Kale’de Sanat Günleri’’ adlı etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Altındağ Belediyesi, Ankara Kent Konseyi Kale Meclisi ve Kültür Sanat Çalışma Grubu’nun da katkılarıyla düzenlenen ve 3 gün süren etkinliğe, 7’den 70’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Devamını Oku

Ankara'da Şehir İçi Bisiklet Yolu Çalışmaları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yollarını birer birer tamamlarken diğer yandan da yeni mavi yollar için çalışmalarını sürdürüyor. Başkent’te pandemi nedeniyle ertelenen 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesinin ihalesi yapıldı. Çalışmaların bir yılda tamamlanmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut-Eryaman bölgesinde 2670. Cadde’deki bisiklet yolu çalışmalarına başladı.

Devamını Oku

Ankara Manzarası Belgeseli İlk Gösterimiyle Görücüye Çıktı

Hollanda Amsterdam Rijkmuseum envanterine kayıtlı 18. yüzyılın ender eserlerinden biri olan “Ankara Manzarası” tablosunun hikayesinin anlatıldığı belgeselin galası Ankara Ticaret Odası’nda yapıldı. Belgesel filmin galası, Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda paydaşın katkılarıyla gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Türkiye Muhtarlar Buluşması İzmir'de Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Etkin ve Demokratik Yerel Yönetimler için Türkiye Muhtarlar Buluşması” başladı. Türkiye’nin farklı illerinden yaklaşık 2 bin muhtar yerel siyaset yapma sürecinde karşılaşılan sorunların belirlenmesi ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi için bir araya geldi. Demokrasinin yerel yönetimlerle güçlenmesine hedefine katkı koyacak zirve sonrası bir de eylem planı hazırlanacak.

Devamını Oku

İzmir Metro A.Ş. İle Demiryol İş Sendikası Arasında Anlaşma Sağlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Metro A.Ş. ile Demiryol İş Sendikası arasında 9’uncu dönem toplu iş sözleşmesi, gece saatlerinde imzalandı. Başkan Tunç Soyer, çalışanların emeklerinin karşılığını aldığını ve vatandaşların da mağdur olmadığını belirterek, “İzmir’e hayırlı olsun” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Yine Bir İyilik Hareketi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te meydana gelebilecek yangın olaylarına daha etkin ve hızlı bir şekilde müdahale etmek için Ankara İtfaiyesi’ni güçlendirecek çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. Ankara Sanayi Odası (ASO) 2 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile yapılan protokol kapsamında organize sanayi bölgesi ve çevresinde kullanılmak üzere Ankara İtfaiyesi’ne köpük kulesi aracı tahsis edildi. Protokol imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

Devamını Oku

Yeni Ankara Fontu Cadde Ve Sokak Tabelaları İle Buluşuyor

Tarihi değerlere sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin seçtiği yeni Ankara Fontu’nu cadde ve sokak tabelaları ile bina numaralarına uygulamaya başladı. Düzenlenen anketle Başkentliler tarafından seçilen yeni tabela ve bina numaraları yeni fontla yazılırken, Fen İşleri Daire Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğü ekipleri tasarruf odaklı anlayışla eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlamış levhaları geri dönüştürüyor.

Devamını Oku

Başkent'in Eski Otobüsleri Elektrikliye Dönüştürülüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 25 Şubat 2021 tarihinde “Bundan sonra Ankara’nın sokaklarında inşallah elektrikli otobüsleri göreceğiz” diyerek prototipini tanıttığı Türkiye’nin Avrupa standartlarında testleri başarıyla geçen ve BELKA A.Ş. tarafından dizelden dönüştürülen yüzde 100 elektrikli otobüsler için seri üretim süreci başlatılıyor. EGO Genel Müdürlüğü’ne ait ve ekonomik ömrünü tamamlayan 7 adet dizel otobüsün elektrikli otobüse dönüşümü için BELKA Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen devir teslim imza törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “BELKA büyük bir iş başardı. Dünyada bir ilk yapıyoruz ve bunun patenti de alındı. İnşallah 2022 yılının sonunda bitecek şekilde 22 adet otobüsün teslimini yapacağız” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Esnaf Buluşmalarına Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katılımcı yönetim anlayışı doğrultusunda Başkent esnafıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Ulus’un ticaret merkezlerinden ve tarihi mekanlarından biri olan Çıkrıkçılar Yokuşu’nda bölge esnafını ziyaret eden Yavaş, “Burayı hep beraber el ele vereceğiz, canlandıracağız. Siz yol göstereceksiniz. Talep edeceksiniz, biz de yaptığınız projeleri toplayacağız. Bizim göremediğimizi buradaki esnaf görür, yaşayan görür. Çıkrıkçıların Ankara için önemini, mazisini bilip yaşatmak çok önemli” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Muhtarlar Günü’ne Özel Buluşma

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ nedeniyle Başkent’teki muhtarlarla bir araya geldi. Ortak akıl anlayışı ile kenti muhtarlarla birlikte yönettiklerini belirten Yavaş, “Temel arzumuz üretimi teşvik etmek, idealimiz insanlara balık tutmayı öğretmek. Temel arzumuz vatandaşlarımızın hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan, kendi emeği ile kendi parasını kazanması, kendi parası ile ailesine bakması ve kendi alın terini istediği gibi harcamasıdır. Ankaralıyı zengin etmekten kastımız budur” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Hurdacılar Sanayi Sitesi’ni de Ziyaret Etti

Başkent’te esnaf ziyaretlerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Umum Hurdacılar Sanayi Sitesi’ni de ziyaret etti. Kent esnafının sorunlarını, taleplerini ve çözüm önerilerini yerinde dinleyen Yavaş, bölgedeki itfaiye ihtiyacı başta olmak üzere pek çok sorunla ilgili esnafla görüş alışverişinde bulundu. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da eşlik ettiği ziyarette Yavaş, Hurdacılar Sitesi esnafı ve çalışanlarla sohbet ederek, ‘hayırlı işler’ dileğinde bulundu.

Devamını Oku

“Dirençli Kent İzmir” İçin Uluslararası İşbirliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in afetlere karşı dirençli kent inşa etme vizyonu doğrulusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Sünger Şehir” yaklaşımıyla yağmur sularını doğru yönetmek, su taşkınlarının sıklığını ve şiddetini azaltmak için uluslararası işbirliği yaptı. Hollanda'dan konuk edilen entegre su kaynakları yönetimi alanındaki uzmanlar ile görüş alışverişinde bulunuldu, birlikte saha çalışmaları yapıldı.

Devamını Oku

Lezzet Ankara'da Sipariş Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafa destek olmak amacıyla hayata geçirdiği “Lezzet Ankara” portalında ilk siparişler, Çankaya ilçesinden başladı. Siparişlerin açıldığı duyurusunu sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Yavaş, “Lezzetin dayanışmayla buluştuğu bir yolculuğa hazır mısınız? Lezzet Ankara ile hem esnafımızın hem de ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olacak, aynı sofrada buluşacağız. Çankaya ilk siparişler için hazır” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Led Aydınlatmalı Engelleri Aşan Park

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine “Meydan Projesi” kapsamında Çankaya Birlik Mahallesi 448. Cadde ile 457. Cadde kesişiminde atıl durumda olan alanı engelli vatandaşların da kullanabileceği bir parka dönüştürdü. Yaklaşık 5 dönümlük bir alan üzerine inşa edilen, çocuklar kadar büyüklerin de oynayabileceği Şehit Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Barış Yurtseven adı verilen parkta; kum kepçesi, oyun tepesi, trambolin, hare salıncak, anne bebek salıncağı, dönen bisiklet, engelsiz tahterevalli, engelsiz salıncak, tekerlekli sandalye salıncağı, kaydırak, amfi ve ledli salıncaklar bulunuyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Plaj Güreşi Şampiyonu Miraç Saraç'ı Ağırladı

Romanya’da düzenlenen Gençler ve Yıldızlar Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası’nda birinci olan Miraç Saraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

Devamını Oku

İzmir’deki Üniversiteliler Güne Sıcak Çorbayla Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin güne sıcak çorbayla başlaması için beş noktada Çorba Durağı kurdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Öğrenci arkadaşlarımın sabahları kahvaltı etmeden derse girmelerine gönlümüz razı değil. Bu yıl da öğrencilerin rahat ve sağlıklı bir biçimde eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için elimizden gelen ne varsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Kadın Sağlığını Önceleyen Projeler Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Sağlık İşleri Daire Başkanlığı iş birliğinde Başkent’teki kırsal mahallelerde yaşayan kadınlara yönelik sağlık eğitimleri veriliyor. Kadın sağlığının korunmasına yönelik çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, bu eğitimlerle kadınların daha da bilinçlenmesini hedefliyor.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Sellere Karşı 'Sünger Kent' Önerisi

Kent yönetiminde aktif rol üstlenen Ankara Kent Konseyi (AKK), iklim değişikliği nedeniyle gelecek planlaması gerektiren yeni fikirler ve projeler üreterek Ankara’nın daha yaşanılabilir bir kent olması için çalışıyor. AKK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin öncülüğünde bir araya gelen uzmanlar, su taşkınları ve sel baskınlarıyla mücadele konusunda ‘Sünger Kent Stratejisi’ dahil 7 bilimsel önleme ilişkin önerilerde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in Değerlerine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmaya devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Başkent’in simgesi haline gelen ve 2018 yılından bugüne kadar atıl durumda bulunan Gençlik Parkı’ndaki havuzları yenileyerek hem yeniden devreye soktu hem de ciddi oranda su ve enerji tasarrufu sağladı. Havuzlardaki müzikli danslı fıskiye sisteminin bakım, onarım ve yalıtım çalışmalarının mevcut maliyeti yaklaşık 10 milyon TL tutarken, sistem değişikliğine giden Büyükşehir Belediyesi tüm bu çalışmaları yaklaşık 300 bin TL’ye mal etti.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Yerli Bakliyat Üretim Seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda, döviz kurundaki artışın gıda fiyatlarına etkisini engellemek için yerli bakliyat üretim seferberliği başlatıyor. Üreticilerle İzmir ikliminde susuz yetişen nohut, mercimek ve bakla için alım garantili üretim anlaşmaları yapmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, bakliyatları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracak.

Devamını Oku

İzmir'de Ebeveyn Bilgi Ve Eğitim Merkezi Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Engelsizmir Ebeveyn Bilgi ve Eğitim Merkezi'nin açılışını yaptı. Engelli bireyler ile ailelerinin hayatını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Tunç Soyer, “Her bir İzmirlinin sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve demokratik katılım başta olmak üzere tüm haklarını kullanabilmesi için engelsiz bir İzmir inşa etmek zorundayız. Bu bir lütuf değil, bizim asli görevimizdir” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Üretim Rekorlu Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “En büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyerek Başkent’te başlattığı kırsal kalkınma hamlesi ile yeni rekorlara imza atıyor. Şereflikoçhisar, Evren, Haymana, Bala’dan sonra Polatlı ile devam eden buğday ve arpa tohumu desteği ile bugüne kadar 2 bin 269 çiftçiye buğday ve arpa tohumları teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi verdiği tohum desteğiyle hem 567 bin dönümün ekilmesini hem de ithal edilen 400 bin ton buğdayın yaklaşık 250 bin tonunun Başkent’te üretilmesini sağlayacak.

Devamını Oku

İzmir Tramvayı İçin Dev İmza

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentte sürdürülebilir ulaşımı geliştirmek adına dev bir adım daha attı. Başta yapımı süren Çiğli Tramvayı olmak üzere kentteki tramvay hatlarında kullanılacak 26 araçlık elektrikli tramvay setinin alımı için Bozankaya A.Ş. ile alım sözleşmesi imzalandı. Yaklaşık 750 milyon liralık sözleşmenin imza töreninde konuşan Başkan Tunç Soyer, “Kalıcı yatırımları gerçekleştirmek, yani İzmir’i demir ağlarla örmek, bugünün İzmirlilerine ve gelecek nesillere boynumuzun borcudur” dedi.

Devamını Oku

Bornova Kültür Adası Projesi Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentin tarihi açıdan büyük önem taşıyan Yeşilova Höyüğü, Homeros Vadisi ve Levanten köşklerini kapsayan Bornova Kültür Adası projesinin ön tanıtım toplantısına katıldı. Başkan Soyer projenin heyecan verici olduğunu belirterek “Levantenler İzmir'i İzmir yapan mayadır. Biz çok renk, çok ses, çok nefes diye tarif ettiğimiz iklimi, kültürü bu kentte yaşıyorsak ve Türkiye'nin her yerinden insanlar bugün İzmir'e gelmek istiyorlarsa bu maya olduğu içindir” dedi.

Devamını Oku

GERSAN Sanayi Sitesi’nde 25 Yıllık Altyapı Sorunu Tarihe Karıştı

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, 500 iş yeri ile 3 bin esnafa ev sahipliği yaparak Başkent’te ticari hayata yön veren önemli merkezlerden GERSAN Sanayi Sitesi’nin sorunlu atık su (kanalizasyon) ve yağmur suyu hatlarını yeniliyor. 3 bin esnafı etkileyecek çalışma ile ilgili bölgede incelemelerde bulunan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “Büyük bir sorunu çözdük, hayırlı olsun” dedi.

Devamını Oku

51 Yeni Otobüs Başkent Yollarında

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha konforlu bir ulaşım sağlamak ve ihtiyacı karşılamak için 355 otobüs ile 22 BELKA elektrikli otobüsü filosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda EGO Genel Müdürlüğü, dar yollarda ve yolcu sayısının az olduğu bazı metro ring hatlarında kullanılmak üzere Karsan marka 8.3 metrelik 51 adet dizel otobüsü araç filosuna ekledi. Kasım ayında ise Mercedes marka 33 adet körüklü ve 21 adet solo doğalgazlı ile Otokar marka 28 adet körüklü dizel olmak üzere 82 araç filoya dahil edilecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Başkent'in Beş Beyazı'nı Tanıttı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümünde düzenlediği çeşitli etkinliklerle buluşturdu. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ankara’nın önemli sembolleri arasında yer alan ve endemik türe sahip Ankara tavşanı, Ankara keçisi, Ankara güvercini, Ankara kedisi ve Ankara arısının (Başkent’in 5 Beyazı) tanıtılması amacıyla Kızılay 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meydanı’nda kurduğu stant ile farkındalık etkinliğine imza attı.

Devamını Oku

Ankara Termal Turizmde Öncü Şehir Olacak

Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Politikalar Merkezi iş birliği ile Sheraton Otel’de düzenlenen ‘Ankara’da Termal Turizm’ konulu toplantıya katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sektör temsilcileri ve büyükelçilerle bir araya geldi. Başkent’te termal turizm potansiyelinin gelişmesi ve tanıtılmasını hedeflediklerini belirten Yavaş, “Ortak akıl ile Ankara’nın her alanda olduğu gibi sağlık ve turizm alanında da hak ettiği yere gelmesi için tüm paydaşlarımız ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'a Anlamlı Ödül

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara'nın Başkent oluşunun 98. yıl dönümünü tüm gün süren çeşitli etkinliklerle kutladı. Yenimahalle Belediyesi ile Ankara Kulübü Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Mazlum Dünyanın Kalbi, Başkent Ankara Galası”nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a “Ankara’ya Değer Katanlar” ödülü verildi. Ankara Kent Konseyi (AKK) Gençlik Parkı’nda “Ankara Projeleri Sergisi”ne, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ise Atatürk Kapalı Spor ve Sergi Salonu’nda Kent Orkestrası ve Sümer Ezgü’nün özel konserine ev sahipliği yaptı. Yavaş, konseri üniversiteyi Ankara’ya okumaya gelen öğrencilerle birlikte izledi.

Devamını Oku

Türkiye’nin En Kapsamlı Deprem Araştırması İzmir’de Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kenti afetlere dirençli hale getirme hedefi doğrultusunda depremsellik araştırması yapılması ve zemin davranış modelinin çıkartılması için kara ve denizde çalışmalar başlatıldı. Başkan Tunç Soyer, şu ana kadar kentin depremselliğine yönelik sağlıklı verilerin bulunmadığını belirterek “Bu çalışmalarla İzmir'in depremselliği ile ilgili çok somut ve net bilgilere ulaşacağız. Böylece bu şehrin gelecek yüzyıl içerisinde nasıl yapılaşması gerektiği belirleyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş’ın Başlattığı “Başkent Kart” Uygulaması Devam Ediyor

Başkent’te ‘bir elin verdiğini diğeri görmeyecek’ diyerek sosyal yardım anlayışını kökten değiştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “Başkent Kart” uygulaması devam ediyor. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda ihtiyaç sahibi vatandaşlara bundan sonra yakacak yardımının Başkent Kart üzerinden yapılacağını açıklayan Yavaş, “Kapı kapı kömür dağıtma devri Ankara’da sona erdi. 28 bin 609 ihtiyaç sahibi ailenin Başkent Kartlarına kömür alımına özel 2 bin 150’şer TL‘den toplamda 61 milyon 509 bin 350 TL yatırdık” dedi.

Devamını Oku

Hentbolda Avrupa Heyecanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Hentbol Takımı, EHF Avrupa Hentbol Federasyon Kupası (EHF Cup) maçında 16 Ekim’de deplasmanda Çekya temsilcisi HCB Karvina ile karşılaşacak.

Devamını Oku

Uluslararası Kadın Sempozyumu İzmir'de

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yeşilyurt semtinde yarın açılışını yapacağı Mustafa Necati Kültür Merkezi’nin ilk etkinliği Uluslararası Kadın Sempozyumu olacak. 15-16 Ekim 2021 tarihlerindeki sempozyumda farklı coğrafyalardan kadınlar kendi mücadelelerini aktaracak.

Devamını Oku

Tunç Soyer’den Depremzedelere Emsal Müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Bayraklı Belediye Meclisi’nde alınan emsal artışını onaylaması sonrası, diğer ilçelerdeki depremzedelerin beklediği müjde Başkan Tunç Soyer’den geldi: “Kent genelinde, depremde ağır veya orta hasar görmüş binaların tamamına parsel bazında emsal artışı verilmesi teklifini, önümüzdeki ilk meclise sunacağım.”

Devamını Oku

Maden Sektörü İzmir'de Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9. MINEX Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı'nın açılışına katıldı. Başkan Soyer, “Ekonomik kalkınma modelimizin merkezinde; kaynakların kullanımını, bilim ve teknolojideki gelişmelerle harmanlayan yenilikçi düşünce ve inovasyon yer alıyor. Dolayısıyla kalkınma adına kaynakları sınırsız şekilde kullanmayı hak gören bir anlayışın tümüyle karşısındayız” dedi.

Devamını Oku

Ankara’nın Başkent Oluşunun 98. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümü Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ankara Valisi Vasip Şahin ve devlet erkanı ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2. TBMM binasında düzenlenen törende Başkentlilere seslenerek, “Bizler bir yandan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının sonsuz emanetine sahip çıkarak tarihimize olan sorumluluğumuzu yerine getirirken, bir yandan da bu kenti yine milletimizin geleceğine ışık tutacak şekilde birlikte büyütmeli, geliştirmeli ve yönetmeliyiz” dedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından gün boyu Ankara Metrosu’nda Ankara Marşı çalınırken, Başkent’in cadde ve bulvarları ise Türk bayraklarıyla donatıldı.

Devamını Oku

İZDENİZ’in İlk Kadın Güverte Personeli Çokoğullu: Erkeğin Yaptığı Her İşi Kadın Da Yapar

Dümen tutuyor, halat bağlıyor, araç yerleştiriyor. “Tabuları yıkmak gerek. Erkeğin yaptığı her işi kadın da yapar” diyerek İZDENİZ’in ilk kadın güverte personeli olarak iş başı yapan Tuğba Çokoğullu’nun hayali kaptan olmak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ücretsiz POMEM Kurslarında Ek Kontenjan Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Sınavına katılacak adaylara yönelik başlattığı ücretsiz parkur hazırlık kurslarına devam ediyor. Bekçilik mülakatına katılacak adayların da ilk kez yararlanabileceği POMEM kursu için yoğun talep nedeniyle ek kontenjan açıldı. Kursa katılmak isteyen adaylar, 15 Ekim 2021 tarihinde ‘www.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

Devamını Oku

Cumhuriyetin 100. Yılına Yakışır Anıt Başkent'te Yükselecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir anıt inşa etmek için çalışmalarına başladı. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Dikmen Çaldağ bölgesinde inşa edilecek anıt için yarışma sürecini başlattı. “2023 Cumhuriyetin 100. Yılı Anıtı Yarışması”nın taslak şartnamesini hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, mayıs ayına kadar Türkiye’nin dört bir tarafından yapılacak başvuruları kabul edecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Çocuk Gündüz Bakımevlerine Yoğun İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan 4 Çocuk Gündüz Bakımevi’nde yeni eğitim-öğretim dönemi başladı. Alanında uzman eğitmenleriyle 37-66 aylık çocuklara hizmet verilen çocuk gündüz bakımevlerinde, çocuklar eğitimlerine devam ederken doyasıya eğlenme fırsatı da buluyor.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Çiftçiye Yerel Buğday Dağıtımına Başlıyor

İzmit Belediyesi ve İzmit Ziraat Odasının ortaklaşa yürüttüğü Yerel Buğday Tohumu Deneme Projesi kapsamında öne çıkan “Nusrat” cinsi buğday tohumunun dağıtımı 15 Ekim’de başlıyor

Devamını Oku

Mansur Yavaş'tan Ankara'nın Başkent Oluşunun 98. Yıl Dönümü Mesajı

“Kuruluşumuzun, kurtuluşumuzun ve hürriyetimizin simgesi Ankara’mızın başkent oluşunun 98. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

Devamını Oku

Başkentli Miniklere Böceklerle Ekoloji Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi iş birliğiyle Gölbaşı Tarım Kampüsü’nde Başkentli çocuklara yönelik “Böceklerle Ekoloji Eğitimi” verildi. Doğayı ve böcekleri çocuklara sevdirmek ve yakından tanıtmak amacıyla düzenlenen ücretsiz eğitime katılan minikler, birbirinden öğretici etkinlikler eşliğinde doyasıya eğlendi.

Devamını Oku

Başkent'te Parklarda Spor Yoğun İlgi Görmeye Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te spor yapılmasını teşvik eden projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla 37 park ve rekreasyon alanında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz spor faaliyetleri, haftanın 6 günü 07.30-11.30 saatleri arasında Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın uzman antrenörleri ve beden eğitimi öğretmenleri eşlinde sürdürülüyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir 'den Dünya Kız Çocukları Günü'ne Özel Etkinlikler

“11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. EGO Genel Müdürlüğü’nün Macunköy Metro İşletme Müdürlüğü’nde ağırladığı kız çocukları gönüllerince eğlendi. Yaptıkları resimleri vagon camlarına asan minikler, metro ile gezerek şarkılar söyledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Kadın Aile Şube Müdürlüğü ile Uçan Süpürge Vakfı’nın organizasyonu ile de 37 çocuğun karikatürleri Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başladı.

Devamını Oku

Sanayicilerden Tunç Soyer’e Hizmet Teşekkürü

BASİFED Yönetim Kurulu üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret ederek kentte yürüttüğü çalışmalardan ötürü kendisine teşekkür etti. Başkan Soyer, “Bu bizim görevimiz. Bir tek şey istiyorum, İzmir sanayinin kalesi olsun” dedi.

Devamını Oku

Başkent Drift ve Otomobil Festivali'ne Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yenimahalle Belediyesi ve Yer6Fest Girişimcileri iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye’nin en büyük “Drift ve Otomobil Festivali”, Başkentli otomobil tutkunlarına unutulmaz anlar yaşattı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Müzikli Gençlik Buluşması

Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi, ‘gençlik buluşması’ organizasyonuna imza atarak Başkent’e üniversiteyi okumaya gelen gençleri bir araya getirdi. Karadenizli sanatçı Selçuk Balcı ve Ankara Kent Orkestrası’nın Gençlik Parkı’nda gençler için verdiği müzik ziyafetine; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ da katılarak sürpriz yaptı.

Devamını Oku

Tunç Soyer 10 Ekim Anıtı’nın Açılışında Konuştu

10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde katledilen 103 yurttaşın anısını yaşatmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 10 Ekim Anıtı ve Anma Yeri törenle açıldı. Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yitirdiğimiz canların emanetine koşulsuz şartsız sahip çıkarak onların barış hayalini gerçekleştirmeyi görev addediyoruz. Savaşa karşı barışı, baskıya karşı özgürlüğü ve sömürüye karşı emeği yılmadan ve korkmadan savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Tiyatroları Mansur Yavaş'ın Katılımıyla Yeni Sezona Açıldı

Ankara Tiyatroları’nın sezon açılışı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin organizasyonuyla şenliğe dönüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı ve Gazi Park’ta düzenlenen açılış şenliğine,7’den 70’e Başkentliler yoğun ilgi gösterdi. Yavaş, “Bizler sanatçılarımızı özledik, oyunları özledik, onlar da alkışları özlediler. Şimdi bizler tekrar sanata saygı duyan bir yönetim olarak inşallah Ankaralı hemşehrilerimizi sanatın her dalıyla buluşturmak istiyoruz ve perde diyorum” dedi.

Devamını Oku

Türkiye'nin Bu Yıl En Büyük Arpa Ve Buğday Tohumu Desteği Başkent'te Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma destekleriyle çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “En büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyerek Başkent’te başlattığı kırsal kalkınma hamlesi hız kesmeden devam ediyor. 25 ilçede 17 bin 270 çiftçiye buğday ve arpa tohumu dağıtacaklarını açıklayan Yavaş, “Türkiye’nin 2021 yılındaki en büyük tohum dağıtımı programına başladık. Ankara genelinde 567 bin 420 dönümlük alanı 12 bin ton buğday ve arpa tohumu ile buluşturuyoruz. Bizim desteklerimiz çiftçilerimizin emekleriyle buluştukça hem üreticimiz hem da Ankara’mız kazanacak” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Atık Yaş Sebze Ve Meyveleri Gübreye Dönüştürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi sürdürülebilir çevre projelerine hız kesmeden devam ediyor. Çevre dostu uygulamalarına bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi, “Topraktan aldığımızı toprağa verelim” sloganı ile Ankara Toptancı Hali’ndeki atık yaş ve sebzeleri çöpe atmadan gübre üretiyor. Geri dönüştürebilen hiçbir ürünü ziyan etmeyeceklerini belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu amaçla sebze halinden topladığımız atık sebze ve meyveleri organik gübreye dönüştürerek çiftçimize dağıtacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sportif Yetenek Ölçümüne Yeniden Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin çocuklarına sporda fırsat eşitliği sunmak için çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi 8-10 yaş arasındaki çocukların sportif yeteneklerini keşfetmek ve kabiliyetleri doğrultusunda doğru branşa yönlendirmek için yaptığı “Sportif Yetenek Ölçümü ve Spora Yönlendirme Programı”na yaklaşık iki yıllık pandemi döneminden sonra yeniden başladı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden Binlerce Öğrenciye Sıcak Karşılama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın üniversite adayı gençlere “Üniversite Ankara'da Okunur” çağrısı üzerine harekete geçen BUGSAŞ ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Gençlik Meclisi, AŞTİ’de dayanışma standı kurdu. AKK Gençlik Merkezi üyeleri, 27 Eylül-6 Ekim 2021 tarihleri arasında Başkent’e yeni gelen binlerce öğrenciyi karşılayarak bilgilendirirken kente daha hızlı uyum sağlamalarına da yardımcı oldu.

Devamını Oku

Ankara Akkuzulu Ve 4 Mahalle Kesintisiz İçme Suyuna Kavuşacak

ASKİ Genel Müdürlüğü, kuraklığa bağlı olarak özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını çözmek amacıyla Çubuk’un mahallelerinde altyapı atağı başlattı. İlçeye döşenen yaklaşık 5 kilometrelik içme suyu hattı sayesinde Akkuzulu Mahallesi ile birlikte Kapaklı, Eskiçöte, Akbayır ve Küçükali Mahallesi de sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşacak.

Devamını Oku

Ankara FOMGET'te Yeni Dönem Halk Oyunları Kurs Kayıtları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yöresel kültürün önemli parçalarından biri olan halk oyunlarının unutulmaması ve gelecek kuşaklara aktarılması için verdiği eğitimlere devam ediyor. Birçok ödül ve dereceye sahip Folklor Müzik Gençlik Topluluğu ve Gençlik Spor Kulübü (FOMGET), Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait halk oyunlarını 7’den 70’e Başkentlilerle buluşturmak amacıyla açtığı kurslar için yeni dönem kayıt sürecini başlattı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi'nden “Ankara Farkındalığa Koşuyor” Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi (AKK) ve SERÇEV (Serebral Palsili Çocuklar Derneği), ‘6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü’ kapsamında “Ankara Farkındalığa koşuyor” adlı etkinliğe imza attı. Gençlik Parkı’nda düzenlenen etkinlikte, serebral palsili bireyler gönüllülerle bir araya gelerek koşu yarışmasında doyasıya yarıştı.

Devamını Oku

Türkiye'nin En Büyük Otomobil Festivali Başkent'te Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yenimahalle Belediyesi ve Yer6Fest Girişimcileri iş birliğiyle üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük “Drift ve Otomobil Festivali” Başkent’te başlıyor. Otomobil sporlarına gönül veren yarışseverleri bir araya getirecek olan etkinlik, 9-10 Ekim tarihleri arasında A City Premium Outlet’te gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İlçelere 240 Milyon Liralık Ulaşım Yatırımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin birçok ilçesinde aşırı yağışlar nedeniyle yıkılan dere üzerlerindeki taşıt ve yaya köprülerini yenilemek için dev bir yatırım atağı başlattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yaklaşık 240 milyon liraya mal olacak çalışmalar kapsamında 70’e yakın noktada yeni taşıt ve yaya köprüsü yapacaklarını bildirdi. Çapları taşkın riskini azaltacak şekilde inşa edilecek yeni taşıt ve yaya köprüleri vatandaşların güvenli ve rahat ulaşımını sağlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmir Kent Konseyi’nin Yeni Hizmet Binasını Açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kent Konseyi'nin yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Kent Konseyi’nin önemine vurgu yapan Başkan Soyer, “Teksek yalnızız, birlikteysek tamız. Kent konseyleri ve yerel yönetimler bunu mümkün kılan en önemli yapılar” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 30 İlçede 1500 Okula Spor Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in eğitim ve spor kenti İzmir hedefi doğrultusunda okullara spor malzemesi desteği başladı. Bergama'nın ardından Kınık'ta dağıtımlarını tamamlayan Büyükşehir, 30 ilçede toplam bin 500 okula spor malzemesi ulaştıracak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Arıcılıkta Kışlatma Eğitimlerine Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankaralı tüketicilere sağlıklı ve kaliteli bal ulaştırmak amacıyla üreticilere yönelik verilen arıcılık eğitimleri devam ediyor. Kovan arılarının kışa daha hazır şekilde girip, ilkbahara kadar sağlıklı genlere sahip olması için Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, A.Ü. Veteriner Fakültesi ve Ankara Arı Yetiştiricileri Birliği iş birliğiyle düzenlenen “Kışlatma Eğitim Programı”na Beypazarı’ndan başlandı.

Devamını Oku

“Şeyh Bedreddin” Filminin Galası İzmir'de Yapıldı

Şeyh Bedreddin’in hayatını konu alan ve 8 Ekim’de vizyona girecek "Hakikat Şeyh Bedreddin" filminin galası, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkısıyla İzmir Sanat'ta yapıldı. Galaya İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu katıldı.

Devamını Oku

Başkent'te Bir İlk: Sincan Kedi Tedavi Ünitesi ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının bakım ve beslenmesinden yaralı hayvanların tedavisine kadar birçok alanda hizmet vermeyi sürdürüyor. Başkent’te bir ilke daha imza atan Büyükşehir Belediyesi, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde “Sincan Kedi Tedavi Ünitesi ve Rehabilitasyon Merkezi”ni hizmete açtı. Sahipsiz, travmaya maruz kalmış yaralı kedileri tedavi ederek kısırlaştırma işlemlerini yapacak olan merkez, rehabilitasyonu tamamlanan kedileri ise sahiplendirecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Etkinlik Takvimini Açıkladı

Ankara Kent Filarmoni Orkestrası’nın düzenlediği görkemli bir konserle sanat sezonunun açılışını yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te ekim ayı etkinlik takvimini de açıkladı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı çeşitli sahneleyeceği tiyatro oyunları ve konserlerle Başkentlileri buluşturacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Özel Hastanelerle El Ele

Ankara Büyükşehir Belediyesi hayvan dostu uygulamalarıyla sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor. Sahipsiz sokak hayvanlarının sağlığı için gönüllü hayvanseverler ve ilçe belediyeleriyle iş birliği sürecini sürdüren Büyükşehir Belediyesi şimdi de Özel Hayvan Hastaneleri Derneği (OHHAD) ile sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasına yönelik iş birliği protokolü imzaladı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Karaca Sineması’na Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde kapanma tehlikesiyle karşı karşı karşıya kalan Karaca Sineması’na destek olmak için aldığı sinema biletlerini bizizmir.com üzerinden İzmirlilere armağan ediyor.

Devamını Oku

FOMGET Kadın Futbol Takımı Sezona Hazır

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Kadın Futbol Takımı’nın yeni sezon tanıtımı Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. 2021-2022 sezonuna şampiyonluk iddiasıyla hazırlanan FOMGET Kadın Futbol Takımı ve yöneticileri basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Devamını Oku

Ulus Posta Caddesini Yeniden Canlandıracak proje Hayata Geçiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, Başkent’in tarihi kent merkezi olan “Posta Caddesi”ni yeniden canlandıracak proje için düğmeye bastı. Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde bir araya gelen bölge esnafı dahil tüm paydaşlar “Posta Caddesi Sağlıklaştırma ve Cephe Yenileme” projesine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi 2 Yaşında

Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi 2. Olağan Genel Kurulu, Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkent'te engelli vatandaşların refah içinde ve etkin bir şekilde yaşayabilmesi, yaşadıkları sorunların tespit edilebilmesi amacıyla erişilebilir bir Başkent yaratmayı hedefleyen Ankara Kent Konseyi Engelli Meclisi, 2. yaşını doldurdu.

Devamını Oku

Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi İçin Macaristan'a Gidiyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin (YBYK) Fransa Strazburg’da yapılacak Genel Kurul toplantısı öncesinde 4-5 Ekim 2021 tarihlerinde Macaristan'ın Vişegrad şehrindeki Büro Toplantısı’na katılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'de Kadın İstihdamı Artıyor: Toplu Ulaşımda Kadın Eli

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kadın istihdamını teşvik eden uygulamaları ile Başkent’te kadın istihdamı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl 10 kadın sürücüyü istihdam eden EGO Genel Müdürlüğü, 15 yeni kadın sürücüyü daha filosuna katmaya hazırlanıyor. Sözlü ve uygulamalı eğitime tabi tutulan kadın sürücü adayları arasından başarılı olanlar, direksiyon başına geçerek iş başı yapacak.

Devamını Oku

Türkiye- Macaristan Spor Tarihi Sergisi Başkentlilerle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, farklı ülke ve kültürlerin tanıtımına yönelik sanatsal çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Macaristan Büyükelçiliği, Macaristan Olimpiyatlar ve Spor Müzesi, Gül Baba Türbesi Mirasını Koruma Vakfı ve İstanbul Macar Kültür Merkezi iş birliğiyle Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde Türkiye-Macaristan futbol tarihini anlatan “Yeşil Sahada Kardeşler-Birlikte Karşılaşmada” konulu sergi açıldı. Sergi, 27 Ekim tarihine kadar açık kalacak.

Devamını Oku

Sardis Ödülleri Belli Oldu: Başkent Kart'a Altın Ödül Yağdı

Aldığı ödüllere bir yenisini daha ekleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi özellikle sosyal sorumluluk projeleriyle büyük beğeni topluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından sosyal yardım alan ailelere yönelik başlatılan ‘Başkent Kart’ uygulaması Sardis Ödülleri kapsamında 3 altın ödül aldı.

Devamını Oku

Feza Gürsey Bilim Merkezi Başkentli Miniklere Bilimi Sevdiriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Feza Gürsey Bilim Merkezi, normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte bilimi sevdirmek amacıyla Başkentli çocuklara uygulamalı eğitimler veriyor. Feza Gürsey Bilim Merkezi uzman rehberleri son olarak Polatlı İstiklal Ortaokulu’ndaki öğrencilere bilimin eğlenceli yanını deneyler yaparak gösterdi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Yurt Ve Otellere Yerleştirilen Öğrencilere Konser Sürprizi

Ankara Büyükşehir Belediyesi üniversite okumak için Ankara’ya gelen ancak barınma sorunu yaşayan öğrencilere konser sürprizi yaptı. Büyükşehir Belediyesi, kiraladığı yurt ve otellerde kalan öğrencileri son olarak ünlü sanatçı Haluk Levent ve Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu’nun konserine götürerek misafir etti.

Devamını Oku

Deprem Ve Yangın Uzmanları İzmir'de Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve meslek odaları tarafından düzenlenen “Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu” başladı. İki günlük sempozyumda orman yangınları, deprem ve sel gibi afetlerin önlenmesine yönelik çalışmalar masaya yatırılıyor.

Devamını Oku

Elektronik Müzik Festivali Gençlerden Yoğun İlgi Görüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkentli gençlerden gelen talepler doğrultusunda Türkiye’de ilk kez düzenlediği ‘Elektronik Müzik Festivali’ yoğun ilgi görüyor. Son olarak DJ Sayınerr’in 30 Ağustos Zafer Parkı’nda, Fred Lenix’in Seğmenler Parkı’nda, Murat Uğurlu’nun Mogan Park’ta, Günce Acı’nın Altınpark’ta, Ongun Tütüncü’nün Gençlik Parkı’ndaki performansları gençlerden tam not aldı.

Devamını Oku

Soyer İEKKK'da Kültür Zirvesi'ni Anlattı: Asıl Hikaye Şimdi Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İEKKK toplantısında 9-11 Eylül'de kentte düzenlenen Dünya Belediyeler Birliği Kültür Zirvesi'ne ilişkin değerlendirme yaptı. Başkan Soyer, “Biz aslında öyle bir sorumluluk üstlendik ki zirvenin bitmesiyle kendimiz için İzmir için yeni bir başlangıç yaptık. Asıl hikaye şimdi başlıyor” dedi.

Devamını Oku

Başkent'in İlk Kaykay Parkı Kapılarını Kaykayseverlere Açtı

Spor ve sporcuları destekleyen projeleri birer birer hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, gençlerden gelen yoğun talep üzerine yapımını tamamladığı ve grafitilerle süslediği Başkent’in ilk betonarme Kaykay Parkı’nın kapılarını açtı. Kaykayseverler, Çankaya Çukurambar Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin 400 metrekarelik alana kurulu uluslararası standartlardaki Kaykay Parkı’nda düzenlenen ilk etkinlikte bir araya geldi.

Devamını Oku

Başkent'te Her Şey Sağlık İçin

Toplum sağlığını önceleyen çalışmalara imza atmayı sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ufuk Üniversitesi ve Kardiyovasküler Akademi Derneği’nin iş birliğiyle ‘29 Eylül Dünya Kalp Günü’ kapsamında Kızılay Metro çıkışındaki sağlık kabininde sağlık taraması uygulaması başlattı. Başkentliler, Kalp hızı-Ritm Takibi, Kan Basıncı ve Oksijen Satürasyonu ile Kilo-Boy İndexi Ölçümlerini 3 Ekim tarihine kadar ücretsiz yaptırabilecek.

Devamını Oku

2. Uluslararası İzmir Alevilik Bektaşilik Günleri Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi 1-3 Ekim tarihleri arasında ikinci kez Uluslararası İzmir Alevilik Bektaşilik Günleri’ni düzenliyor. Programda Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden Alevi toplumunun temsilcilerini bir araya getiren sempozyum, semah gösterisi ve konser yer alıyor.

Devamını Oku

Yurt Arayan Gençlere İzmir Büyükşehir Belediyesi Kapılarını Açtı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından barınma sorunu çeken öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” projesinin ilk aşamasında misafirhanelerin kapıları açıldı. Balçova ve Karşıyaka'daki tesislere yerleşen öğrenciler ve aileleri durumdan duydukları memnuniyeti aktardı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Balkan Festivaline Sporu Da Dâhil Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 15. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültürü Festivali’nin katılımcıları Başkan Tunç Soyer’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan festivalin ruhunda barış olduğunu söyleyen Başkan Soyer, “Bu mirasa sahip çıkacağız. Önümüzdeki yıl festivale sporu da dâhil ederek çok daha görkemli bir festival düzenleyeceğiz” dedi.

Devamını Oku

11 CHP’li Büyükşehir Belediyesi Ortak Orman Politikası Belirliyor

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının kararıyla oluşturulan “Orman Bilim Kurulu” çevrim içi yaptığı ilk toplantının ardından İzmir Foça’da bir araya geldi. Buluşmanın sonucunda 11 büyükşehir belediyesinin ortak orman politikasının ana çerçevesi tarif edildi. Toplantının çıktıları 2021’in son çeyreğinde bilim kurulu üyelerinin katkılarıyla bir rapora dönüştürülecek ve büyükşehir belediyelerinin imzasıyla ortak deklarasyon halinde yayımlanacak

Devamını Oku

İzmit’te Anne Taksi Hizmeti Sürüyor

Önemli anlarında halkın yanında olan İzmit Belediyesinin ekonomik durumu olmayan vatandaşlara yönelik başlattığı ‘Anne Taksi’ hizmeti aralıksız sürüyor.

Devamını Oku

Seğmen Su İlk Fabrika Satış Mağazasını Açtı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri sağlıklı ve güvenilir ürünlerle buluşturmaya devam ediyor. Almina, Seğmen, İnci ve Günay markalarıyla Gölbaşı Samanyolu evlerinde ilk Fabrika Satış Mağazası’nı açan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Seğmen Su A.Ş., su ürünlerinde de marka olmayı hedefliyor.

Devamını Oku

ASKİ'den Polatlı'nın Yeni Sanayi Bölgesine Altyapı Yatırımı

ASKİ Genel Müdürlüğü, yıllar boyunca ihmal edilen Polatlı ilçesinde içme suyu ve altyapı yatırımlarını sürdürüyor. ASKİ ekipleri, Polatlı’nın yeni sanayi bölgesi olarak bilinen ve geçmişte kanalizasyon taşkınları ile gündeme gelen Gülveren Mahallesi’nde 800 metre atık su, 600 metre de yağmur suyu hattı imalatına başladı. Çalışmalarda sona yaklaşıldığını açıklayan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, bölge esnafı ile de bir araya gelerek alanda incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

Tunç Soyer İtfaiye Haftası Kapsamındaki Törende Konuştu

İtfaiye Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İtfaiyesi’nin başarılarına değindi. Soyer, “İzmir’de son iki yılda yaşamadığımız felaket kalmadı. Bu felaketlerin üstesinden hep birlikte kalktık. Hem İzmir’e hem de ülkemize umut olmayı başardık” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse de itfaiyeciliğin meslek sınıfı kabul edilmesi gerektiğini ifade etti.

Devamını Oku

İzmir Narlıdere Metrosu’nda 14,5 Kilometrelik Tünel İnşaatı Tamamlandı

İzmir’de toplu ulaşımın can damarlarından biri olacak Narlıdere Metrosu inşaatında tünel kazıları bu sabah tamamlandı. Tünel açma makinesi (TBM) toplam 14,5 kilometrelik kazı sürecinin ardından Fahrettin Altay ile Narlıdere arasındaki hattı birleştirdi. İkinci tünelin de ışığa kavuştuğu tarihi an Narlıdere Kaymakamlık İstasyonu’nda düzenlenen törenle ekranlara yansıdı.

Devamını Oku

TDP'li Malgaf: Bu Kurultay Türkiye’ye Örnek Olmuştur

TDP Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, “Partimiz Türkiye’ye örnek olacak bir kurultay gerçekleştirmiştir” dedi.

Devamını Oku

İtfaiye Teşkilatının 307. Yıl Dönümü

İtfaiye Teşkilatı’nın 307. yıl dönümü Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Ankara İtfaiyesi Merkez İstasyonu’nda düzenlenen programa katılan ve itfaiye personelinin fedakarca çalışmalarından övgüyle bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Türkiye’nin en deneyimli ve etkin meslek teşkilatlarından biri olan Ankara İtfaiyesi’nin siz kahraman erlerine bugüne kadar yaptığınız hızlı, özverili ve fedakarca çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi. Arama kurtarma ve yangın tatbikatının yer aldığı programda görevi başında yaşamını yitiren itfaiye erleri dualarla anılırken, itfaiye personeli Türk Kızılayı’na kan bağışında da bulundu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş “Üniversite Ankara’da Okunur” Sözünü Tuttu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrencilere verdiği bir sözünü daha yerine getirdi. “Üniversite Ankara’da okunur” diyerek çağrı yaptığı öğrencilerin barınma sorununu da çözen Yavaş, üniversiteyi okumak için Başkent’e gelen ancak konaklama sorunu yaşayan öğrencileri; Şefkat Evleri, kiralanan otel ve yurtlara yerleştirdiklerini açıkladı. Konferans Salonu’nda karşılanan ve kayıt işlemleri yapılan öğrencilerle bir araya gelen Yavaş, “İnşallah kimseyi açıkta bırakmayacağız. Belediyenin diğer işlerini bir kenara bıraktık önceliğimiz öğrencilerimiz. Bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi de sizin anne ve babanızdır” dedi. Son 3 günde Büyükşehir Belediyesine barınma ihtiyacı için yapılan başvuru sayısı ise 6 bini geçti.

Devamını Oku

Ankara Kent Filarmoni Orkestrası Sanat Sezonunu Açtı

Ankara Kent Filarmoni Orkestrası, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi’nin iş birliğiyle verdiği ilk konserle ‘2021 Yılı Kültür ve Sanat Sezonu’nun açılışını yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası CSO Ana Salonu’nda düzenlenen konsere; büyükelçiler ve yabancı misyon şefleri, gazete ve televizyonların temsilcileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, muhtarlar, ev hanımları, öğrenciler, sosyal yardım alan aileler, büyükşehir bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sanat sezonunun açılış konuşmasını yapan Yavaş, “Bu akşam karşınızda olmaktan büyük bir sevinç duyuyorum. 25 yıl sonra inşallah Ankara’da kültür hayat bulacak. Kültür ve sanatla yaşayacağız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Başkent'e Okumaya Gelen Öğrencilere Kent Gezisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan Başkent’e üniversite okumaya gelen öğrencilerin konaklama sorununu çözmek için tüm imkanlarını seferber ederken bir yandan da şehri yakından tanımaları için kent gezileri düzenliyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, AnkaraAks iş birliğiyle “ANKARA101 Kent Yürüyüşleri”nin ilkini gerçekleştirerek öğrencilere Başkent tarihi ve kültürüne ışık tutan 18 yapıyı tanıttı.

Devamını Oku

İzmir’de Kardeşlik Festivali Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “15. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültürü Festivali” büyük bir coşkuyla başladı. Açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, festivalin İzmir’de yapılmasının iki amacı olduğunu ifade ederek, “Birincisi, Atamız’dan bize yadigâr bu eşsiz kültür mirasına sahip çıkmak. İkincisi ise dünya barışına ses vermek” diye konuştu.

Devamını Oku

Malta Büyükelçisi’nden İzmir’e Övgü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret eden Malta Büyükelçisi Theresa Cutajar, “Türkiye'yi bir Avrupa ülkesi, İzmir'i bir Avrupa kenti olarak görüyoruz. İzmir'in Malta'dan bir kent ile kardeş şehir olmasını isteriz” dedi. Başkan Soyer ise İzmir'in Malta'dan bir kent ile kardeş şehir ilişkisi kurmasını olumlu karşıladığını ifade etti.

Devamını Oku

Başkent'te Gece Ulaşıma Saat Ayarı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gece ulaşımında hizmet saatlerinde yeni bir düzenlemeye gitti. EGO Genel Müdürlüğü’nün yaptığı düzenlemeyle, pandemi sürecinde ara verilen ancak normalleşme sürecine girilmesi ve üniversitelerin tekrar açılmasının ardından 27 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren EGO otobüslerinin normal hatlarda son sefer saati 24.00’ten 01.30’a, metro seferleri saat 24.00’ten 01.00’e, otobüslerin metro ring hatları ise 24.00’ten 01.40’a kadar uzatıldı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Engelli Farkındalığı İçin Söylem Kampı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Engelli Politikası Mümkün” vizyonu kapsamında Elim Sende projesine katılan 55 gönüllü genç ile Buca Kaynaklar’da söylem kampı yapıldı. Engelli farkındalığı yaratmak için düzenlenen kampta, sosyal yaşamda sıklıkla karşılaşılan ayrımcı ifade ve önyargılara dikkat çekildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'te İşitme Test, Uygulaması Başlattı

Toplum sağlığını önceleyen çalışmalara imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odyologlar ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneği iş birliğiyle 19-25 Eylül Uluslararası İşitme Engelliler Haftası kapsamında Kızılay Metro çıkışındaki sağlık kabininde ücretsiz “İşitme Değerlendirme Testi” uygulaması başlattı. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, halkı bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Gelin bizi dinleyin, işitme kaybını önleyin” temasıyla vatandaşları 26 Eylül tarihine kadar işitme testi yaptırmaya davet etti.

Devamını Oku

İZBAN'a Yeni İstasyon Geliyor

İzmir’de kent içi raylı sistem ağının önemli halkalarından biri olan İZBAN hattına yeni bir istasyon daha ekleniyor. Yurttaşların taleplerini değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şirinyer ile Kemer istasyonları arasına yeni bir istasyon yapacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bu çalışmanın, mahallelerin sorunlarını dinleyerek taleplerini hızla karşılamayı hedefleyen katılımcı yönetim anlayışının bir sonucu olduğunu vurguladı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Yeni Tarımsal Hamle

Üreticilere ekonomik getirisi yüksek olan alternatif ürünleri yetiştirerek önlerini açan İzmit Belediyesi bu kez salep üretimi için harekete geçti. Durhasan’da deneme dikimi yapılacak salepler için üretici belgesi alındı, birliğe üye olundu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin 3 STK İle Protokol

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesi doğrultusunda Turuncu Dernek, Eşit Yaşam Derneği ve İZİKAD ile kadın çalışmalarının desteklenmesi protokolüne imza attı. Başkan Tunç Soyer, “Kadın hareketinin sadece toplumsal cinsiyet eşitliği değil, iklim krizi ve tüm toplumsal konularda yaşamsal öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Yürüttüğümüz tüm çalışmalarla beraber, bugün imzaladığımız üç protokolün ortak amacı da tam olarak bu” dedi.

Devamını Oku

İzmir Gençlere Kucak Açıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, barınma sorunu yaşayan kentteki üniversite öğrencileri için harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Bornova ve Buca'da iki yurdun kiralandığını duyurmasının ardından “İzmir Gençlere Kucak Açıyor” adıyla 3 ayrı seçenekten oluşan bir çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Karşıyaka Örnekköy'de bulunan misafirhane de kız öğrencilerin kullanımına ayrılırken öte yandan ihtiyaç sahibi öğrencilerin yurt ihtiyaçlarını daha ucuza karşılayabilmeleri için özel yurt sahipleriyle görüşmelerde belirli bir aşamaya gelindi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Karaköy Mesire Alanı'nı Hizmete Açtı

Ankara’da yeşil alan atağını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Çubuk-1 Barajı’nın yanında yer alan Karaköy Mesire Alanı’nı da Başkent’e kazandırdı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, “Ankara’mızı yeşilin de başkenti yapacağız demiştik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 240 bin metrekarelik bölgeyi hemşehrilerimiz için yeni bir yaşam alanı haline getirdik. Karaköy Mesire Alanı sizleri bekliyor” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer, Pet İzmir 2021’in Açılışında Konuştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fuar İzmir’de kapılarını açan Pet İzmir 2021’in açılışına katıldı. Başkan Soyer, doğa hukuku ve hayvan hakları konusuna dikkat çekerek, “Can dostlarımıza merhamet değil, adalet borçluyuz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Göbeklitepe Fotoğraf Sergisi’nin Açılışına Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Resim Heykel Müzesi ve Galerisi'ndeki Göbeklitepe Fotoğraf Sergisi'nin açılışına katıldı. Başkan Tunç Soyer, İzmir'in böyle bir sergiye ev sahipliği yapmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Ve İlçe Belediyeler Sokak Hayvanları İçin El Ele

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gönüllü hayvanseverlerle olduğu kadar ilçe belediyeleriyle de iş birliği yaparak sokak hayvanlarının sağlığını korumaya öncelik veriyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Polatlı Belediyesi’nden sonra Şereflikoçhisar Belediyesi ile birlikte ilçede yaşayan sokak hayvanlarına kısırlaştırma desteği başlattı.

Devamını Oku

Engelsiz Kreş Projesi Son Sürat Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, insan odaklı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. PORTAŞ. A.Ş. tarafından yaptırılan “Engelsiz Kreş Projesi” inşaat çalışmalarında yüzde 37’lik ilerleme sağlandı. “Yeşil bina” özelliğiyle çevre dostu olacak şekilde inşa edilen kreşlerden 0-3 yaş grubu görme, işitme ve fiziksel engelli çocuklar yararlanabilecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer Otomobilsiz Kent Günü Etkinliklerinde Konuştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 22 Eylül Otomobilsiz Kent Günü’nde düzenlenen yürüyüşe katıldı. “Otomobilsiz ve İnsan için Kentler Söyleşisi’nde konuşan Soyer “Şehirleri, insanların içinde huzurlu yaşayacağı alanlar olarak tasarlamak gerekiyor. Dünya’nın ilk Cittaslow Metropolü olma yolundaki İzmir’in içinde keyifle yürünebilen bir kent olması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Haydi Çocuklar Meclise: 26. Dönem Çocuk Meclisi Başvuruları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisinin yeni dönem başvuruları başladı. 9-14 yaş arası çocukların 22 Ekim 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecekleri Çocuk Meclisinin 26. dönem üyeleri, 31 Ekim’de gerçekleştirilecek seçimle belirlenecek.

Devamını Oku

Türkiye'de Bir İlk: Ankara Büyükşehir'den Elektronik Müzik Festivali

Başkentli gençlerin taleplerini dikkate alan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de elektronik müzik festivali başlatarak bir ilke imza attı. DJ Ugr’un performansıyla Ankara Kalesi’nde başlayan festivale gençler yoğun ilgi gösterirken, elektronik müzik dalgaları 30 Eylül tarihine kadar kent genelinde yankılanacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Polatlı'da Muhtarlarla Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, muhtarlarla bir araya gelerek hem ilçe sorunlarını yerinde dinlemeye hem de yeni projeler hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Yavaş, ilçe gezileri kapsamında bu kez Polatlı’da muhtarlarla buluştu.

Devamını Oku

Avrupa Hareketlilik Haftası'nda Başkentli Öğrenci Ve Ailelerine Bisiklet Sürüş Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa Türkiye Delegasyonu’nun iş birliğiyle düzenlenen “Avrupa Hareketlilik Haftası” Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Sağlıklı yaşamı teşvik etmek ve bisiklet kullanımını artırmak amacıyla Batıkent Bisiklet Kampüsü’nde Sincan Yenikent İlköğretim Okulu’ndan gelen 25 öğrenci ve ailelerine hem teorik hem uygulamalı ‘Bisiklet Sürüş Eğitimi’ verildi.

Devamını Oku

İzmir'de ''İşte Benim Zeki Müren''

“Sanat Güneşi” Zeki Müren yaşama veda ettiği yerde İzmir Kültürpark'ta düzenlenecek etkinlikle anılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Cuma akşamı yapılacak konserde Zeki Müren şarkıları seslendirilecek.

Devamını Oku

Ankara İvedik-Polatlı İçme Suyu Hattının 21 Kilometresi Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 yıldır susuzlukla boğuşan Polatlı ilçesinin kaderini değiştirecek ve 550 milyon TL’ye mal olacak projenin tamamlanması için yoğun mesai harcıyor. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Polatlı’yı temiz, sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşturacak yaklaşık 107 kilometrelik “İvedik-Temelli-Polatlı Arası İçme Suyu İletim Hattı, Depo, Terfi İstasyonları ve Tesislerin Yapım İşi” kapsamında sürdürülen çalışmalarda 21 kilometrelik imalatın tamamlandığını açıkladı.

Devamını Oku

Ankaralılar Teker Teker Yeşil Alanlara Kavuşuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Başkentlilerin yıllardır hasret kaldığı yeşil alanların sayısını her geçen gün artıran Büyükşehir Belediyesinin yeni çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarıyla halka açtığı “30 Ağustos Zafer Parkı”, “Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı” ve “Gazi Park” görenleri hayran bırakıyor.

Devamını Oku

İzmirli Çocuklar Yaz-Kış Spor Yapacak

Yaz Spor Okulları projesi kapsamında 25 branşta dokuz bine yakın çocuğa eğitim veren İzmir Büyükşehir Belediyespor şimdi Kış Spor Okulları’nı hizmete aldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Karavan Parkları Kısa Sürede Karavan Tutkunlarının Gözdesi Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurtboğazı Barajı ve Mavi Göl’de açtığı karavan parklarla karavan tutkunlarını sevindirdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılışı yapılan iki karavan park, kısa sürede karavan tutkunlarının gözde mekanı haline geldi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gazileri Unutmadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi gazi ve yakınlarını 19 Eylül Gaziler Günü’nde yalnız bırakmadı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, üzerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "Gaziler Gününüz Kutlu Olsun" notunun yer aldığı 3 bin 500 çiçekle gazi ailelerinin kapılarını çaldı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Projeleri Ödül Aldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri ödül aldı İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması”nda üç ödül birden kazandı.

Devamını Oku

Meral Akşener ve İzmit Belediye Başkanı Hürriyet İZGİM’i Birlikte Açtı

İzmit Belediyesi’nin kadınları ekonomik ve sosyal açıdan desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Kadın Girişimciler Merkezi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla düzenlenen görkemli törenle açıldı. Hürriyet’in çalışmalarının bugüne kadar başarılı olduğunu belirten Akşener, “Birlikteliğimiz sürecek” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer Gaziler Günü Törenine Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gaziler Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene katıldı.

Devamını Oku

Başkentli Minikler “Çocuklar İçin Sürüş Şenliği”ne Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla “Çocuklar İçin Sürüş Şenliği” etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Başkentli çocuklar Adnan Ötüken Parkı’ndan Anıtpark’a doğru 1,5 kilometrelik bisiklet yolunda pedal çevirdi.

Devamını Oku

400 Motosiklet Tutkunu Gaziler İçin Turladı

Harley Owners Group (HOG) Ankara Chapter tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyinin katkılarıyla ‘Gaziler Sürüşü’ etkinliği düzenlendi. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen sürüş etkinliğine Türkiye’nin dört bir yanından Başkent’e gelen motosiklet tutkunları katıldı. Motorcular, şehit yakınları ve gaziler ile birlikte Ankara turu yaptıktan sonra Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıktılar.

Devamını Oku

Başkent'te ''Dünya Temizlik Günü'' Etkinliği

Ankara Kent Konseyi, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla temiz çevre bilincinin önemine dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinliği düzenledi. Çok sayıda gönüllünün de katıldığı etkinlikte, kent genelindeki 14 noktada çevre temizliği yapıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Gazileri Duygulandıran Anons

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, kahraman gaziler ve şehit yakınları için otobüslerde hafta boyu sürecek "Bu vatan size minnettar" anons uygulamasını başlattı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Çiftçilere Aronya Fidanı Dağıtacak

İzmit Belediyesi, Alternatif Ürünler Bahçesi’nde yaptığı adaptasyon çalışmasında kentin iklim ve toprağına uygun olduğunu belirlediği aronya bitkisinin fidanını yüzde 90 hibeyle çiftçilere dağıtacak. Başvurular pazartesi günü başlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Birbirimize Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP’li ilçe belediye başkanları ve il yönetimi temsilcileri ile Foça’daki koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Toplantı sonrasında konuşan Başkan Tunç Soyer “Aramızdaki iletişimin İzmir için, memleket için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Birbirimize sahip çıkmaya, daha sıkı iletişim içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Öğrencilere Giyim Desteği

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte kentte eğitim gören binlerce çocuğa giyim çeki desteği verdi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz'dan 100. Yıllar Mesajı

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Kent Konseyi’nin kuruluşundan bu yana Ankara’nın tanıklık ettiği tarihimizin dönüm noktasını olan 27 Aralık 1919 Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi, 12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü, 22 Ağustos-13 Eylül 1921 Sakarya Meydan Muharebesi Zaferi’nin 100. yıllarını kutladıklarını ifade ettiği açıklamasında “ ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ dediğimiz Kurtuluş Savaşı’nın bütün kırılma anları Ankara’da yaşandı. Bu sebeple Ankara’nın, milli mücadelenin karargâhı olduğunu vurgulayarak hafızaları tazeledik “dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Daha Güzel Bir Türkiye'yi Birlikte Yaratacağız

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi Grand Plaza'da örgütlü bulunan Toleyis, Tek Gıda İş ve Tez Koop İş sendikaları arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Yaklaşık 600 işçiyi kapsayan sözleşme, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katıldığı törenle imzalandı. Başkan Soyer, “Daha çok çalışarak, işimizi daha iyi yaparak daha güzel bir Türkiye'yi birlikte yaratacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İlçelere 5 Bin 500 Çöp Konteyneri

İzmir Büyükşehir Belediyesi "Daha temiz bir İzmir" için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl ilçe belediyelerine 6 bin adet yeni çöp konteyneri dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da 5 bin 500 konteyner hibe etti.

Devamını Oku

Avrupa Hareketlilik Haftası Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi 16-22 Eylül tarihleri arasında birçok kentle aynı zamanda Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutluyor. Teması “Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” olan hafta boyunca yürümeyi ve bisiklete binmeyi teşvik eden etkinlikler düzenlenecek. 22 Eylül’de ise bisiklet kiralama sistemi BİSİM bünyesindeki bisikletler ücretsiz kullanılacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Çiftçinin Yanında: 17 Bin 270 Kişiye 12 Bin Ton Buğday Ve Arpa Tohumu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 25 ilçede toplam 17 bin 270 kişiye 12 bin ton buğday ve arpa tohumu dağıtacak. ABB Başkanı Mansur Yavaş konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kuraklık ve dolu yağışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin yaralarına bir nebze de olsa merhem olabilmek için çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer’den Üniversite Öğrencilerine Müjde

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik burs projesini hayata geçiriyor. Ailesi İzmir’de yaşayan 5 bin öğrenciye sekiz ay boyunca toplam 3 bin 200’er liralık eğitim yardımı yapılacak. Başkan Soyer, “Geleceğin dünyasını şekillendirecek çocuklarımız ve gençlerimiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz“ dedi.

Devamını Oku

Avrupa Hareketlilik Haftası Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Türkiye Delegasyonunun destekleriyle “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” temasıyla tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası”nı çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden ve bir Avrupa komisyonu girişimi olan “Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinlikleriyle, belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesi hedefleniyor. EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş konuşmasında, “Otomobiller tarafından kuşatılan, otomobil odaklı bir kent yerine merkezine insanı koyan insan odaklı bir kent olmayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi “İşaret Dili Öğreniyorum Projesi”ne Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Kent Konseyi (AKK) ve EGO Genel Müdürlüğü, işitme engelli vatandaşların iletişim kurarken yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve bu sorunları en aza indirgemek amacıyla “İşaret Dili Öğreniyorum Projesi”ni hayata geçirdi.

Devamını Oku

Soyer: İki Fuar Tekstil Sektörüne Nefes Ve Hayat Verecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fashion Prime ve Fashion Tech fuarlarının açılışını yaptı. Sektöre desteklerinin artarak süreceğini belirten Başkan Tunç Soyer, “İki bütünleşik fuar olarak ele aldığımız Fashion Prime ve Fashion Tech pandemi sonrasında tekstil sektörüne yeni bir nefes ve hayat verecek” dedi.

Devamını Oku

Basmane Hamamı'nın Kapıları Evsizlere Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi sürdürdüğü geçici barınma hizmetinin yanı sıra kentteki evsizler için Tarihi Basmane Hamamı’nın kapılarını da açtı. Basmane Hamamı pazartesi ve perşembe günleri barınma sorunu yaşayanlara hizmet veriyor. Uygulama kapsamında giyim desteği sağlanıyor, temizlik ve kuaför ihtiyaçları karşılanıyor.

Devamını Oku

32. BERKSAV Kültür Ve Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, 32. BERKSAV Kültür ve Sanat Ödülleri törenine katıldı. Törende konuşan Özulsu, Bergama'nın tarihi ve kültürel zenginliğini daha iyi yerlere taşımak için çalıştıklarını söyledi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ebeveyn Akademisi Kurdu

İzmir Büyükşehir Belediyesi “çocuk dostu belediye” anlayışı kapsamında çocukların sağlıklı bir aile ortamında yetişmeleri için Ebeveyn Akademisi kurdu. Akademinin Gebelik Okulu programı 24 Eylül’de başlayacak. Yüz yüze ve çevrim içi yapılacak eğitimlerle anne ve babaların gebelik döneminden 3 yaşa kadar olan süreçte merak ettiği bilgilere ulaşması amaçlanıyor.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den Kuraklığa Karşı "Yağmur Bahçeleri"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratma vizyonu çerçevesinde iklim krizi ve kuraklığa karşı bir dizi önlem alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Güzelbahçe’de Kahramandere ve Mustafa Kemal mahallelerinde hayata geçireceği ekolojik parklarda, Buca’da yapımı süren Portakal Vadisi’nde ve Uzundere Kentsel Dönüşüm alanında hem su taşkınlarını önleyecek hem de yağmur suyunun değerlendirilmesini sağlayacak yağmur bahçeleri kuracak.

Devamını Oku

Başkent Market'in Yedinci Şubesi Hizmete Açıldı

Ankara Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren “Başkent Market”lerin sayısı artıyor. Ankara’daki 17 üretici kooperatifi ve birliğince üretilen 750’yi aşkın doğal ve yöresel ürünün taze ve uygun fiyatlarla satıldığı Başkent Market’in yedinci şubesi Dışkapı’da hizmete açıldı.

Devamını Oku

Sakarya Zaferi’nin 100.Yıl Anısına Düzenlenen Futbol Şöleninde Coşkulu Kapanış

Sakarya Meydan Zaferi’nin 100.yılı kutlamaları kapsamında Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Bayram Akyer, Muzaffer Güntekin, Ali İhsan Ceylan Futbol Şöleni” madalya töreni ile sona erdi.

Devamını Oku

“Bir Ankara Projesi: Sokaktaki Ankara'nın Kazananlarına Ödülleri Verildi

Ankara’ya kurumsal bir kimlik kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen “Cadde ve Sokak Tabelaları, Bina Kapı Numaraları, Mimari Tanıtım Tabelaları ve Özgün Yazı Tipi Ulusal Tasarım Yarışması”nın kazananlarına ödülleri verildi. Ödül törenine katılan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’daki huzuru gerçekten fark etmiyorlar. Hala gözleri dinozor ya da heykel arıyor, bina arıyor, gökdelen arıyor. Vatandaşın parasının gömüldüğü yerler arıyor. Bunlar asla olmayacak. Önce insan sağlığı, insan canı diyerek yola çıktık. Bu şekilde de devam ediliyor” dedi.

Devamını Oku

Sebze Ve Meyve Atıkları Organik Gübreye Dönüşüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Yalı Mahallesi’nde kurduğu ‘Kompost Üretim Prosesi’ sayesinde pazaryeri atıklarını organik gübreye dönüştürüyor. Büyükşehir Belediyesi, pilot uygulama yaptığı semt pazarından yıllık 65 ton organik atıktan 30 ton katı, 10 ton sıvı organik gübre elde edecek. Elde edilen gübreler park ve bahçelerde kullanılacak, tarımsal üretim yapan çiftçilere dağıtılacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Orman Yangınlarına Karşı Yeni Müfrezeler Kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kentin yeşil dokusunu yangınlara karşı dirençli kılmak amacıyla ilan ettiği orman seferberliği kapsamında Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi itfaiye hizmetlerinin daha etkin hale getirilmesi için itfaiye istasyonlarına ek olarak orman köyleri ve kırsal alanlarda yeni müfreze ve orman yangınlarına karşı nöbet noktaları oluşturdu.

Devamını Oku

Soyer: 340 Milyon Dolarlık Mutabakatta Tek Eksiğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin Onayı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir'i sarsan deprem sonrasında oluşan orta hasarlı 5 bin 800 yapı için Dünya Bankası’yla varılan 340 milyon dolarlık mutabakat sürecini tüm detaylarıyla anlattı. Başkan Soyer, “Bu bizim hakkımız. İzmir’e güvenilmiş, Türkiye’ye güvenilmiş. Dünya Bankası böyle bir kaynağı aktarmaya karar vermiş. Tek eksiğimiz Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin garantör olması, onay vermesi” dedi.

Devamını Oku

2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü Mansur Yavaş'ın

Şeffaf yönetim uygulamaları ve herkese eşit hizmet anlayışıyla yaptığı çalışmalar nedeniyle ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü finalistleri arasında gösterilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 18 başkent belediye başkanı arasından birinci olarak ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü’nü aldı. Vakfın açıklamasında Yavaş’ın halkın güvenini ve şeffaflığı önceleyen bir yönetim anlayışı sergilediği belirtilirken Başkan Mansur Yavaş, “Bu başarı Mansur Yavaş’a ait değil, 6 milyon Ankaralı’nın. Sizlerin adına bu ödülü alacağım” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

Filipinler İle İzmir Arasında İşbirliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Filipinler’in Ankara Büyükelçisi Maria Elena Palo Algabre’yi makamında ağırladı.

Devamını Oku

300 Bisikletçi Kale'de Dalgalanan Bayrağı Anadolu OSB'ye Taşıdı

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi, “5’inci Geleneksel Zafer Bayramı” kutlamaları kapsamında Ankara Kent Konseyi, Başkent Üniversitesi ve Türk Eğitim Vakfı ile ortaklaşa “Kurtuluşun Merkezi Anadolu’ya-1764” bisiklet turu düzenlendi. Ankara Kalesi'nden hareket eden Ankara Bisiklet Meclisi üyeleri, teslim aldıkları Türk Bayrağını Anadolu OSB içerisinde yer alan Çanakkale Şehitleri Anıtı’na götürdüler.

Devamını Oku

Atatürk'ün Emaneti Gazi Park Başkentlilerle Dolup Taşıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’i yeşil alan ve parklarla donatmaya devam ediyor. Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yer alan “Gazi Park”, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılmasının ardından Başkentliler tarafından yoğun ilgi görüyor. Park içerisinde Nilüfer göletinden spor sahalarına, evcil hayvanlarla serbest gezinti alanından çocuk oyun parklarına kadar bir çok alanda Başkentliler aileleriyle eğlenme imkanı buluyor.

Devamını Oku

İzmirliler Denizde Sinemayı Sevdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “1. İzmir Uluslararası Akdeniz Sinemaları Buluşması” dün sona erdi. İzmirlilerin özellikle Kadifekale yüzer platformundaki film gösterimlerine ilgisi büyük oldu.

Devamını Oku

İzmir Kemalpaşa’da “Hal Yasası” Eğitimi Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” felsefesinden doğan İzmir Tarımı politikası doğrultusunda üretici her alanda desteklenmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, son olarak üreticilerin ürünlerini hallere veya pazarlara gönderirken karşılaştığı sorunların önüne geçmek için “Hal Yasası” eğitimine başladı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Üniversite Öğrencilerini Danışma Masasında Karşılıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın üniversite adayı gençlere "Üniversite Ankara'da Okunur" çağrısı üzerine harekete geçen BUGSAŞ ve Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, öğrencileri AŞTİ’de (Ankara Şehirler Arası Terminal İşletmesi) gelen yolcu katında yer alan danışma masasına bekliyor. BUGSAŞ “Danışma Masası” personelleri; Ankara’ya ilk kez gelen öğrencileri Ankara’da ki üniversite hayatı, yer, konum, ulaşım ve Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere yönelik sunduğu hizmetler hakkında bilgilendiriyor.

Devamını Oku

Mansur Yavaş, "Sevgili Gençler" Diyerek Müjdeyi Verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesine ait 5 taşınmaz 25 yıllığına Hacettepe Üniversitesine bedelsiz olarak tahsis edildi. Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme gelen Başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edilirken, Mamak Araplar Mahallesi'nde bulunan C-1, C-2,C-3, C-4 ve C-5 blokları 'Öğrenci Yurdu ve Konukevi’ olacak.

Devamını Oku

Yunus Emre 700. Ölüm Yıldönümünde Anıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tasavvuf şiirinin öncülerinden halk şairi Yunus Emre’yi 700. ölüm yıldönümünde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki “Yunus Emre Oratoryosu” konseri ile andı.

Devamını Oku

Sakarya Zaferinin 100. Yılı Ankara'da Coşkuyla Kutlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında Polatlılıları ünlü sanatçı Zara ile buluşturdu. Polatlı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen açık hava konserine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile katıldı.

Devamını Oku

Güçlü Kadınların Merkezi İZGİM, 19 Eylül’de Açılıyor

Kadınların kendi ayakları üzerinden durabilmesi, özgüveninin arttırılması, üretimde katma değer yaratması ve el emeklerini kazanca dönüştürmesi amacıyla İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen İzmit Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM) 19 Eylül Pazar günü açılıyor.

Devamını Oku

Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor: 300 Çocuk 300 Sporcu Projesi Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi sporu ve sporcuyu desteklemeye devam ediyor. ASKİ Spor Kulübü, ‘Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor: 300 Çocuk 300 Sporcu’ projesini başlattı. Başkan Mansur Yavaş, “Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde 10 binin çok üzerinde sporcu faaliyet gösteriyor. İnşallah onlara yenilerini ilave edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi'nin Kapasitesi Artırılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Büyük Kanal Projesi kapsamında projelendirilen ve “Yüzülebilir Körfez” hedefi yolunda büyük önem taşıyan Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasite artırımı için yeni bir ihaleye çıkıyor. İhale sonrası başlayacak yapım çalışmalarının ardından tesisin kapasitesi yüzde 36 artacak.

Devamını Oku

İnciraltı'nda Temizlik Seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Daha temiz bir İzmir” için başlattığı kıyı temizlik çalışmaları sürüyor. Büyükşehir ekipleri, çevre bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla İnciraltı Balıkçı Barınağı'nın bulunduğu bölgede kıyı ve deniz dibi temizliği yaptı. Kıyıdan torbalarca atık çıktı.

Devamını Oku

CHP Isparta’da Üye Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta’da üye çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. CHP’ye katılımların her geçen gün arttığı Isparta’da CHP İl Başkanı H. Yalım Halıcı, Sütçüler ilçesinde partiye katılan yeni üyelere parti rozetini takarak “Umutları yeşertmeye devam edeceğiz. Evinize hoş geldiniz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Halk Ekmek Fabrikası Tarafından Halk Ekmek Kültürü Kitaplaştırıldı

Ankara Halk Ekmek Fabrikası, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş ekmek kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için önemli bir adım attı. Halk Ekmek Fabrikası, uzun soluklu çalışmaların ardından 200 sayfalık “Geleneksel Ekmeklerimiz” adlı kitabı ücretsiz olarak kamuoyuna sundu.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Kültür Zirvesi’nde İzmit’i Temsil Etti

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi’nde İzmit’i temsil etti

Devamını Oku

Helikopterler Öğrenciler İçin Havalandı

İzmir'in kurtuluşunun 99. yıldönümü kutlamaları kapsamında İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen havacılık gösterisi İzmir Airshow etkinliği izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatırken gökyüzünde ayrı bir heyecan daha yaşandı. Kutlama programı çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi 50 gence helikopterle uçuş deneyimi yaşattı.

Devamını Oku

Tunç Soyer Uluslararası Kültür Zirvesi’nin Konuklarıyla Bir Araya Geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi için yurt dışından gelen konuklarla bir ikili görüşmeler yaptı. Görüşmelerde kentler arasındaki işbirliğini geliştirme kararı alındı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Aronia Meyvesi İçin Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma planı kapsamında yerli üreticiye destek vermeyi sürdürüyor. Süper meyve olarak da adlandırılan ve gıdadan kozmetiğe kadar pek çok alanda kullanılan ‘Aronia Meyvesi’ için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, meyveyi üretmek isteyen ancak yeterli bilgisi olmayan Başkentli çiftçilere teknik destek sağlıyor.

Devamını Oku

CHP'nin Çifte Gururu

CHP İzmir İl Örgütü, İzmir'in kurtuluşunun 99'uncu, CHP'nin ise 98'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenledi. Törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu da katıldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir’den Tüm Dünyaya Kültür Tohumları Serpeceğiz

Dördüncüsüne İzmir’in ev sahipliği yaptığı Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi Kültürpark’ta 65 ülkeden gelen kültür üreticilerinin katılımıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dünya Kültür Zirvesi’nin Türkiye’de ve özellikle de İzmir’de yapılmasının özel bir anlama sahip olduğunu vurgulayarak “Türkçede çok sevdiğim bir söz vardır: Her şey aslına rücu eder. Bu buluşmamızın Akdeniz’in kıyısından, İzmir’den tüm dünyaya bir kere daha kültür tohumları serpeceğine tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinden Öğrencilere Kırtasiye Çeki Desteği

İzmit Belediyesi, yeni eğitim öğretim döneminde kentte eğitim gören binlerce ihtiyaç sahibi çocuğa kırtasiye çeki hediye etti.

Devamını Oku

İzmir Kemeraltı’nda Geleneksel 9 Eylül Buluşması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 9 Eylül kutlamaları kapsamında Kemeraltı İkinci Beyler Sokağı’nda 66 yıldır düzenlenen Efe-Zeybek buluşmasına katıldı. Efelerin zeybek gösterileriyle renklenen törende Soyer’e, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da eşlik etti.

Devamını Oku

Tunç Soyer: 9 Eylül Umudun Tarihi Oldu

İzmir'in kurtuluşunun 99. yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9 Eylül'ün sadece bir şehrin esaretten kurtuluşunun değil, aynı zamanda bir milletin omuz omuza verdiği mücadelenin, umudun tarihi olduğunu söyledi. Soyer, “İzmirli olmaktan, bu özgürlük hikâyesinin başladığı ve zaferle sonuçlandığı bu şehrin belediye başkanı olmaktan, onur duyuyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmir’de Duygulandıran Görüntüler

İzmir’in işgalden kurtuluşunun 99. yıldönümü kutlamaları kapsamında Konak Meydanı’nda temsili bayrak töreni de yapıldı. Törende, İzmir’in kurtuluşunu canlandıran süvari birlikleri Vilayet önüne geldi ve Yüzbaşı Şerafettin’i temsil eden bir asker Hükümet Konağı’na Türk bayrağını çekti.

Devamını Oku

9 Eylül Kutlamaları Zafer Yürüyüşü İle Başladı: İzmirliler Tek Yürek Oldu

İzmir'in kurtuluşunun 99. yıldönümü kutlamaları yine büyük bir katılım ve coşkuya sahne oluyor. Bu anlamlı günün ilk etkinliği "Zafer Yürüyüşü"ne binlerce İzmirli katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 350 metre uzunluğundaki bayrağı taşıyan İzmirlilerle birlikte, Türk Ordusu’nun 9 Eylül 1922'de kente girdiği güzergâhı kullanarak Basmane Karakolu önünden Cumhuriyet Meydanı'na dek yürüdü.

Devamını Oku

Mansur Yavaş'ın 'Başak Projesi'ne İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla hazırlanan Başkent Ankara Köy Evleri Projesi’ne (BAŞAK Projesi) Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor. Son olarak Kızılcahamam Demirciören Mahallesi’nden 108 adet parsel alarak ev yaptırmak isteyen vatandaşlara BAŞAK Projesi tanıtıldı.

Devamını Oku

ASKİ, Master Plan Kapsamında “Acil İşler Çalıştayı” Düzenledi

Başkent Ankara’nın gelecek 30 yılını içme suyu, atık su (kanalizasyon) ve yağmur suyu yönetimi açısından planlamak için geçen sene “Master Plan” çalışmalarını başlatan Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, “Acil İşler Çalıştayı” düzenledi. Çalıştaya katılan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, sürdürülebilir su yönetiminin önemine dikkati çekerek, “Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için su kaynaklarımızı bugünden koruma altına almak zorundayız” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Tarımda Biyolojik Mücadele Dönemini Başlattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gölbaşı Karaoğlan’da bulunan Büyükşehir Belediyesine ait arazilerde ürettiği sebzelerin verimini artırmak amacıyla domatesin en yaygın zararlısı olan Tuta Absoluta’ya (domates güvesi) karşı Trıchogramma Brassıcae isimli faydalı böcek salımı gerçekleştirdi. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 17 dekarlık domates tarlasına 250 kutu böcek yumurtalarını bıraktı. Faydalı böcek salımı ile hem verim kaybı önlenecek hem de daha doğal ürünler elde edilmiş olacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: 9 Eylül, Emperyalizmin Zincirlerinin Kırıldığı Gündür

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 9 Eylül Resepsiyonu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer’in ev sahipliğinde yapıldı. Gecede konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9 Eylül'ün emperyalizmin zincirlerinin kırıldığı gün olduğunu söyledi.

Devamını Oku

İzmir'de Kültür Zirvesi Heyecanı Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi için kente gelen Hollanda heyetini makamında ağırladı. Başkan Tunç Soyer, “Kültür sürdürülebilir kalkınmanın en önemli enstrümanlarından biri. Zirvede geleceğin dünyasında kültürün rolünü ele alacağız” dedi.

Devamını Oku

90. İEF'de “Nostaljik Tramvay" Keyfi

İzmir Enternasyonal Fuarı'nda minyatür tren nostaljisi yeniden yaşanıyor. Kültürpark’ta sefer yapan “Nostaljik Tramvay” büyük ilgi görüyor. 18.00-24.00 saatleri arasında Kültürpark'ı ücretsiz turlayan tramvaylar “Çiğdem” ve “Boyoz”a 5 günde 2 bin 600 kişi bindi. Nostaljik Tramvaylar, 90. İEF'nin kapanış günü olan 12 Eylül Pazar gününe kadar fuar turlarına devam edecek.

Devamını Oku

Shoexpo, İzmir’de 47’inci Kez Kapılarını Açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bu yıl 47’inci kez düzenlenen Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı'nın açılışını yaptı. Shoexpo ile ayakkabı sektörüne desteğe devam edeceklerini belirten Başkan Tunç Soyer, “Shoexpo Fuarımız sayesinde ülkemizin 2021 yılı ihracatı için koyduğu 300 milyon çift ayakkabı hedefine büyük katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent'e Yeni Bir Yeşil Alan Daha Kazandırdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi mahalle içlerindeki boş alanları değerlendirerek vatandaşlar için yeşil alanlar haline dönüştürüyor. Yenimahalle Serhat Mahallesi’ndeki 32 bin metrekarelik, çevresi konutlarla çevrili ve uzun zamandır atıl durumda bulunan alan, Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından park haline getirildi. İçerisinde koşu yolu, çocuk oyun alanı, kamelyaların da bulunduğu alanın sulaması ise yağmur suyu hasadı yöntemiyle gerçekleşiyor.

Devamını Oku

İzmir'in Eski Otobüsleri Kafe Oluyor

Kentte yıllarca ulaşım hizmeti vermiş fakat şimdilerde kullanılmayan otobüsler İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kafeye dönüştürülüyor. ESHOT ekiplerinin yoğun emek harcayarak kendi kaynaklarıyla ilk örneğini oluşturduğu 'Şoför Kafe' 90'ıncı İEF'de İzmirlilere tanıtıldı. Aktarma merkezlerine konulacak kafelerden şoförler ile birlikte yararlanacak vatandaşların projeye ilgisi yoğun oldu.

Devamını Oku

İzmir'de 9 Eylül Coşkusu Başlıyor

İzmir'in kurtuluşunun 99. yıldönümü bu yıl da coşkulu kutlamalara sahne olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlikler 9 Eylül Perşembe sabahı 09.00'da geleneksel Zafer Yürüyüşü ile başlayıp, tüm gün devam edecek.

Devamını Oku

Ankara Halk Ekmek'te Hedef Kaliteli Hizmet

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası daha kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda personel eğitimlerine hız verdi. Başkent Market'lerde çalışan personele perakende mağazacılık sektöründe marka değerinin artırılması, motivasyon, iş verimliliği ve halkla ilişkiler konularında eğitimler tamamlandı.

Devamını Oku

Tunç Soyer’den 9 Eylül Mesajı: 99 Yıldır Eksilmeyen Gurur Ve Heyecanla

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in işgalden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 9 Eylül’ün, haklı bir dava uğruna güç birliği yapan bir ulusun asla bileğinin bükülmeyeceğinin kanıtı olduğunu dile getiren Soyer, “Bugün bizlere düşen atalarımızın kanları pahasına miras bıraktığı bu topraklara, bağımsızlığımıza, birlik ve beraberliğimize sonsuza dek sahip çıkmaktır” dedi.

Devamını Oku

Dünya Kentleri İzmir’de Buluşuyor: Kültür Zirvesi Yarın Başlıyor

Bilbao, Jeju ve Buenos Aires'in ardından dördüncüsüne İzmir'in ev sahipliğini yapmaya hak kazandığı Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi yarın başlıyor. Zirve’de 346’sı çevrim içi olmak üzere toplam 864 konuşmacı ve katılımcı yer alacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yarın geleceği İzmir’de kurmaya başlıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden ''Birlik Aşı: Aşure'' Etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Muharrem Ayı’nın son gününde “Birlik Aşı Aşure-6 Milyon Ankaralı Tek Yürek” adlı etkinliği düzenledi. Turnalar Semah Topluluğu’nun semahı ve ünlü ozan Musa Eroğlu’nun konserinin ilgiyle izlediği etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Biz, Hünkar Hacı Bektaş’ın çizdiği çerçevede, öncelikle nefsimizle mücadele ederek, alçak gönüllü bir şekilde, sessiz sedasız çalışarak, sizlere hizmet edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Altınyol’da Su Taşkınlarına Son Verecek Yatırım Tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2 Şubat’taki sel felaketinde sular altında kalarak trafiğe kapanan Altınyol Caddesi’nde benzer sorunlarının yaşanmaması için bölgenin altyapısını güçlendirme çalışmalarını tamamladı. 3,4 milyon liralık yatırımla caddedeki yağmur sularını denize ulaştıracak altyapı sistemi oluşturuldu.

Devamını Oku

Sakarya Meydan Muharebesi Belgeseli İzleyiciyle Buluştu

Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yıldönümü kapsamında Haymana Belediyesi tarafından çekilen “Melhame-i Kübra: Bir Milletin Kaderi” adlı belgesel filminin ilk gösterimi Ankara Ticaret Odası’nda yapıldı.

Devamını Oku

İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Renkli Geceler

Yüz binlerce kişiyi 12 Eylül’e kadar ağırlayacak 90. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) coşkusu devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Cem Adrian’ın sahne aldığı çim konserine katılarak “Fuar bu gece bir yıldız gibi parlıyor” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de "Kara Sinan'a Merhaba Karikatür Sergisi" Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 90. İEF etkinlikleri kapsamında düzenlenen “1875 Kara Sinan'a Merhaba Karikatür Sergisi"nin açılışını yaptı. İzmir'e özel 34 karikatürü derleyen ve sergi haline getiren Efdal Sevinçli, çalışmaya destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'e teşekkürlerini iletti. Sergi 31 Ekim 2021 tarihine kadar açık olacak.

Devamını Oku

Başkent'te İlk Hasadın Buğdayları Kazanlarda Kaynatılmaya Başlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hayata geçirilen Başkent Market modeli ile hem yerli üretim canlanıyor hem de Başkentliler doğal ve uygun fiyatlı ürünlerle aracısız buluşuyor. Ankara Bala ilçesi Afşar Mahallesi’nde faaliyet gösteren Afşar Balam Kadın Kooperatifi ile yapılan tarımsal üretim sözleşmesi meyvesini verdi. Mahallede ilk yöresel bulgur hasadına başlanırken, üretilen bulgurlar kooperatiften satın alınarak Başkent Market raflarında yerini alacak.

Devamını Oku

Dev Proje İçin 8 Firma Yarıştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent içi toplu ulaşımda rahatlama yaratacak Buca Metrosu’nun yapımı için son aşama ihaleyi de tamamladı. Kent tarihinin en büyük yatırımı olacak Üçyol–Buca metrosu için düzenlenen uluslararası ihalede aralarında Çin, Azerbaycan ve ABD gibi ülkelerden katılımcıların da yer aldığı 8 dev firma ve konsorsiyum yarıştı. İhale sonrası değerlendirme yapan Başkan Soyer, katılımcı sayısı ve ihaleye giren firmaların güçlü sermaye yapısına dikkat çekerek,

Devamını Oku

APİKAM'dan "99. Yılında 9 Eylül" Etkinlikleri

Kent tarihi ve kültürü açısından önemli çalışmalara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM), güzel İzmir'in kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümünü 7-8-9 Eylül'de düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'in Harmandalı'da Ürettiği Enerjinin Bütçeye Katkısı 166 Milyon

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılında Harmandalı Düzenli Katı Atık Depolama Sahası'nda elektrik üretmek için hizmete alınan biyogaz tesisi bugüne kadar kurum bütçesine 166 milyon 154 bin liralık katkı sağladı.

Devamını Oku

ABB'nin Dördüncü Asfalt Üretim Tesisi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Proje Organizasyon İnşaat Doğalgaz İç ve Dış Ticaret Sanayi Anonim Şirketi (PORTAŞ); Polatlı, Eski Kıbrısköy ve Yeni Kıbrısköy Şantiyesi’nden sonra Beypazarı-Nallıhan Asfalt şantiyesinde asfalt üretimine başladı. Saatlik 240 ton asfalt üretme kapasitesine sahip olan yeni tesisteki asfalt plent şefliğinde kendi asfaltını üreten Büyükşehir Belediyesi asfalt ihtiyacının önemli bir kısmını kendi üretirken aynı zamanda önemli ölçüde tasarruf da sağlıyor.

Devamını Oku

Tunç Soyer Tıbbiyeli Hikmet Heykelini Açtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul’un işgaline karşı 14 Mart 1919’da başlatılan ‘Tıbbiyeli Hareketi’nin önderi olarak bilinen Tabip Yarbay Hikmet Boran'ın heykelinin açılış törenine katıldı. Başkan Soyer, “Tıbbiyeli Hikmet'in bugün bize bıraktığı miras, bir ilham kaynağı. Torunlarımızın, çocuklarımızın geleceğine dair umutlarımızı büyüten bir sembol. Onların uğruna ölmeyi göze aldığı bu güzel memleketi çok daha iyi yere hep birlikte getireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in POMEM Kursu Desteği Sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavına katılacak olan adaylara yönelik düzenlediği ücretsiz parkur hazırlık kurslarının ikincisi başladı. Atatürk Spor Salonu ve Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde uzman eğitmenler eşliğinde verilen kurslara adaylar yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

Hataylı Esnaf Ve Vatandaşlar Derdini Özgür Özel'e Anlattı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Hatay’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e programında CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, CHP Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu ve milletvekilleri eşlik etti. Özgür Özel, Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu ve milletvekilleri ile birlikte esnaf ziyaretinde bulunarak, esnafın ve vatandaşların sorunlarını not aldı, çözüm önerilerini paylaştı. Akabinde ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorunları dinleyen CHP’li heyet burada önerileri dinleyerek karşılıklı fikir alışverişlerinde bulundu.

Devamını Oku

Gazipark Yemyeşil Doğası Ve Etkinlik Alanlarıyla Başkentlileri Bekliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yeşil alan atağını sürdürüyor. Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yıllardır atıl durumda bulunan yaklaşık 62 bin metrekarelik alan, Gazi Park adıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılarak Başkentlilerin hizmetine sunuldu. Etkinlik çayırından Nilüfer göletine, spor sahalarından çocuk oyun alanlarına kadar oldukça geniş bir alana sahip olan Gazi Park, Başkentlilerden tam not aldı.

Devamını Oku

İzmir'de Öğrenciye Ve Öğretmene İlk Hafta Toplu Ulaşım 5 Kuruş

İzmir Büyükşehir Belediyesi okulların açılacağı 6 Eylül Pazartesi günü öncesi, kent trafiğinin ve toplu ulaşım hizmetlerinin sorunsuz akışı için bir dizi önlem aldı. İlk kez bu yıl öğrenciler ve öğretmenler, ilk hafta şehir içi toplu ulaşım hizmetlerinden 5 kuruşa yararlanacak. Pandemi döneminde yollardaki taşıt yoğunluğunun iki kattan fazla arttığına dikkat çeken Başkan Tunç Soyer, “Temiz, güvenli ve konforlu toplu ulaşım araçlarımızı kullanalım; vakitten kazanalım” dedi.

Devamını Oku

İzmit Kadın Festivali Başladı

İzmit Belediyesi, Sanatfest ve 41 Burda AVM ortaklığında üretici kadınların desteklenmesi amacı ile organize edilen İzmit Kadın Festivali başladı. Festivalde rengârenk stantlar vatandaşın ilgisini çekiyor.

Devamını Oku

Bisiklet Ulaşımının Tüm Operasyonları Bisiklet Kampüsü'nde Yürütülecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Başkent’te sürdürülebilir ulaşım planının oluşturulması ve şehrin diğer ulaşım noktalarına entegrasyonunu sağlayacak “Smart Ankara Proje” çalışmasını yürütüyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 30 Ağustos 2021 tarihinde açılışı gerçekleştirilen ‘Bisiklet Kampüsü’nde “Bisiklet Kiralama Sistemi” ve “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı”na yönelik tüm operasyonlar yürütülecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 20 Bin Öğrenciye Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni eğitim ve öğretim döneminde kentteki ihtiyaç sahibi ailelerin okul çağındaki çocuklarına desteğini sürdürüyor. Öğrencilere kırtasiye malzemeleri, giyecek ve hijyen seti dağıtan Büyükşehir, yeni dönemde toplamda 7 milyon 332 bin 520 liralık katkıda bulunacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer Sporcularla Bir Araya Geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediyenin spor kulübü bünyesinde su sporları branşlarında mücadele eden ve madalya kazanan sporcularla bir araya geldi. Sporcuları ve onlara destek veren ailelerini kutlayan Başkan Soyer, “Mustafa Kemal Atatürk'ün evlatları, torunları olarak bu memleketi daha ileriye getirecek olan işte sizlersiniz” dedi.

Devamını Oku

Orman Gönüllüleri Projesi İçin İlk Adım Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer olası yangınlara güçlü, bilinçli ve planlı müdahale edilmesi için kurulacak 200 kişilik Orman Gönüllüleri Ekibi’nin ilk buluşmasına katıldı. Programa başvuranlara teşekkür eden Başkan Soyer, “Yangınlarla mücadelede orman köylüleri ve sivil toplumu birer paydaş olarak görmek için çalışıyoruz” dedi.

Devamını Oku

ASKİ'den Elmadağ'a Yatırım Atağı: 110 Kilometrelik İçme Suyu Hattı Döşeniyor

Başkent’in merkez ve uzak ilçelerinde altyapı yatırımlarını kesintisiz sürdüren ASKİ Genel Müdürlüğü, Elmadağ ilçesine yaklaşık 110 kilometre içme suyu şebeke hattı imalatı yapıyor. Toplam 14 mahallede çalışma yürüten ASKİ ekipleri, Yenimahalle Mahallesi’nde ise 9 kilometre 250 metrelik içme suyu şebeke hattındaki kanserojen asbestli boruları sağlıklı borularla değiştirmeye başladı. Havuzbaşı Mahallesi de yıllar sonra ilk kez şebeke hattına bağlanacak ve mahalleli sağlıklı ve kaliteli içme suyuna kavuşacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Servis Ve Sürücülerine Sıkı Denetim

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan eğitim-öğretim yılı öncesi servis araç ve sürücülerini öğrenci taşımacılığına uygun olup olmadıkları konusunda titizlikle denetliyor. Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yönetmeliklere uygun ve evrakları tam olan servisçi esnafına “Çalışma İzin Belgesi” düzenleniyor.

Devamını Oku

Başkent'te Açıkhava Sinema Günleri Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınları ve yaşanan sel felaketlerinden dolayı ara verdiği kültür sanat etkinliklerine kaldığı yerden devam ediyor. Başkentlileri yaz konserleri, kent gezileri ve açık hava sineması etkinlikleriyle yeniden buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in farklı ilçelerinde de etkinliklerini sürdürüyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen açık hava sineması etkinliği geçici süreyle verilen aranın ardından Şereflikoçhisar’da sinemaseverler sinemayı mobil tır üzerindeki dev ekrandan izleyerek keyifli bir akşam yaşadı.

Devamını Oku

7. İzmir İş Günleri Başladı: Soyer'den “Yeşil Mutabakat” Mesajı

Bu yıl 90. İzmir Enternasyonal Fuar ile 7. kez düzenlenen İzmir İş Günleri’nin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, iklim krizinin tehlikelerine dikkat çekti ve AB'nin açıkladığı "Yeşil Mutabakat" çağrısının önemine değindi. Soyer, "Zaman, çocuklarımızı ve yeryüzünü paylaştığımız tüm diğer varlıkları düşünerek adım atma zamanı. Geleceğin ekonomisi, ancak ekolojiyle bir arada büyüyebilir. Yeşil Mutabakat da ekonominin geleceğidir” dedi.

Devamını Oku

Çeşme Kavunu Tescillendi

Lezzeti ve kendine has aromasıyla ünlü Çeşme kavunu, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından “coğrafi işaretli ürün” olarak tescillendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk tescilli ürünü “Çeşme kavunu” üreticiye pazarlama konusunda büyük avantajlar sağlayacak. Çeşmeli üreticiler, coğrafi işaret sayesinde ürünlerine iç ve dış pazarlarda daha fazla yer bulabilecek.

Devamını Oku

İzmirliler Sanata Doyacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Enternasyonal Fuarı ve Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi kapsamında kentte bir dizi etkinlik düzenliyor. Kentin sokak ve meydanlarından metro istasyonlarına kadar İzmir’in dört bir yanında düzenlenecek etkinliklerle İzmirliler sanata doyacak.

Devamını Oku

İzmir İtfaiyesi'nden Afette Kurtarılacak Can Dostlar İçin Eğitim

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Hayvan Arama Kurtarma Derneği üyelerine afet ve yangın bilinci ile hayvan arama kurtarma teknikleri eğitimi verildi.

Devamını Oku

İzmir Yarı Maratonu’nda Rekor Heyecanı

5 Eylül Pazar günü koşulacak Uluslararası 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu öncesi atletizm otoriteleri rekor beklentisi içinde. Cumhuriyet Meydanı-İnciraltı-Cumhuriyet Meydanı arasındaki parkurun düz olmasının getireceği avantaj sayesinde maratonda çok iyi dereceler koşulması bekleniyor.

Devamını Oku

Başkent Tiyatroları Yeni Sezonu Çocuk Oyunlarıyla Açıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları yeni sanat sezonunda yepyeni oyunlar ve etkinliklerle seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Yeni sanat sezonunu 4 Eylül 2021 tarihinde başlatacak olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, tiyatro ve orkestra etkinliklerini izlemek isteyen vatandaşlardan aşı kartı veya son 48 saat içinde yapılmış PCR testi isteneceğini duyurdu.

Devamını Oku

Tunç Soyer Türk Ve Yabancı Ressamların Sergisine Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Suluboya Derneği tarafından düzenlenen 1. Altın Fırça Suluboya Yarışması'nda dereceye giren eserlerin bulunduğu sergiye katıldı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Barış Kavramına Ekmek Gibi, Su Gibi, Nefes Gibi İhtiyacımız Var

1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Barışa Ses Ol” konserine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, barış kavramının önemine değindi. Soyer, “Dünyanın içinden geçtiği tüm savaş ve felaketlere karşı, kuraklık ve iklim krizine karşı, açlığa ve yoksulluğa karşı, bugün barışa her zaman olduğundan da fazla ihtiyacımız var” dedi.

Devamını Oku

‘Cumhuriyetimizin Öncü Kadınları’ Fotoğraf Sergisi Başkentlilerle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘Cumhuriyetimizin Öncü Kadınları’ fotoğraf sergisini Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’nde Başkentlilerle buluşturuyor. 10 Eylül 2021 Cuma gününe kadar ziyarete açık olacak serginin açılışında konuşan Başkan Mansur Yavaş, “Geçmişimize, kültürümüze sahip çıkarak hem Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği kentin merkezini korumak hem de hayat tarzıyla da dünyadaki gelişmiş ülkeler arasında en ön sıraya çıkması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara'nın Yeni Tabelalarını Başkentliler Seçti

Ankara’da katılımcı bir yönetim anlayışının temelini atan Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkent’in yeni cadde ve sokak tabela tasarımları için düzenlediği anket sonuçlandı. Başkent Mobil “Söz Hakkı” modülü üzerinden 17 bin 605 kişinin oylamaya katıldığı tasarımlardan 7 bin 785 oy ile kırmızı ağırlıklı, beyaz yazılı ve siyah şeritli ‘Tasarım A’ seçildi.

Devamını Oku

19 Yeni Otobüs Başkent Yollarında

EGO Genel Müdürlüğü, 2013 yılından beri yeni araç alınmaması nedeniyle toplu ulaşımda sıkıntı yaşayan Başkentlilerin daha rahat ve konforlu yolculuk yapabilmesi amacıyla 355 otobüs ile 22 BELKA elektrikli otobüsünün filoya katılacağı süreci başlattı. Bu kapsamda, körüklü ve solo otobüslerin yanı sıra dar yollarda ve yolcu sayısının az olduğu bazı metro ring hatlarında kullanılmak üzere alınan 8 metrelik 51 adet dizel otobüsten 19 tanesi servis vermeye başladı. Körüklü ve solo otobüsler ise Kasım ayından itibaren peyderpey filoya dahil olup Ankara caddelerinde hizmet vermeye başlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir'de Dayanışmayı Yücelttik

Karaburun Bilim Kongresi’nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, doğayla uyumlu yaşam biçiminin önemine değindi ve Türkiye'de ilk kez hayata geçirdikleri kriz belediyeciliği uygulamalarını anlattı. Soyer, "Afet ve salgın gibi kriz durumlarında kriz anına hızla uyum kabiliyeti sağlayan bir çalışma biçimi belirledik ve uyguladık. Tam da bu sayede dayanışmayı yücelttik” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı’nın 195. Yılını Kutluyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 195. yılını düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlamaya başladı. 1-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Zabıta Haftası” kutlamaları kapsamında önce Ulus Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç ile beraberindeki heyet Anıtkabir’i ziyaret etti. Heyetle birlikte Atatürk Mozolesine çelenk koyan Koç, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Devamını Oku

Karaburun’da Kıyı Temizliği Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Daha temiz bir İzmir” için plajlarda başlattığı kıyı temizlik çalışmaları sürüyor. Büyükşehir ekipleri, çevre bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla ilçe belediyesi ve çevre gönüllüleri ile bu kez Karaburun’un Mimoza Koyu’nda kıyı ve deniz dibi temizliği yaptı. Denizden araba lastiğinden içecek kutularına kadar çıkan atıklar ise görenleri şaşırttı.

Devamını Oku

İzmir’de Balık Sezonu Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, av yasağının sona ermesi nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali’nde düzenlenen geleneksel buluşmaya katıldı. Haldeki esnafı ziyaret eden Başkan Soyer, aylar sonra ilk ağlarını atan balıkçıların bereketli bir sezon geçirmesini diledi.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Yerel Müzisyenlere Desteğini Dünya Barış Günü'nde De Sürdürüyor

İzmit Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında bugün Sabri Yalım Parkı’nda yerel müzisyenlerin sahne alacağı ’Barış Konseri’ düzenleyecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Bitki Atıklarını Da Ekonomiye Kazandıracak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in atıkların değerlendirilerek ekonomiye kazandırılması politikası doğrultusunda İzmir, Türkiye'ye örnek bir çevre projesine daha imza atıyor. Bornova ilçesi Pınarbaşı semtinde budama, park bahçe, çim, pazaryerleri ve hallerden çıkan bitkisel atıkların organik gübreye dönüştürüleceği katı organik gübre tesisi kurulacak.

Devamını Oku

Ulus Modern Kültür ve Sanat Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Ulus’un tarihini öne çıkararak sanatsal ve kültürel faaliyetlerin merkezine dönüştürmek için düzenlediği “Ulus Modern Kültür ve Sanat Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması” sonuçlandı. Başkent’te katılımcı yönetim anlayışını benimsediklerini belirterek yarışmayı kazanan proje sahiplerine ödüllerini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yarışmayı bu işi en iyi bilenlere emanet ettik ve yarışmalar dönemini başlattık” dedi.

Devamını Oku

Akdeniz Sinemaları İzmir'de Buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür kenti haline getirme hedefi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen “Uluslararası Akdeniz Sinemaları Buluşması” Kültür Zirvesi kapsamında hayata geçiriliyor. Akdeniz ülkelerinden yönetmen, yapımcı ve sinema kurumu temsilcilerinin katılacağı buluşma süresince üç mekanda film gösterileri yapılacak. Başkan Tunç Soyer, herkesi sinema buluşmasına katılmaya çağırdı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Dikmen Caddesi'nde Atıkla Mücadelesi Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent genelinde kent sağlığını tehdit eden ve kent estetiğini bozan metruk yapıları bertaraf etmeye yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mürsel Uluç Mahallesi Dikmen Deresi’nde gecekondu, çadır ve barakaları tek tek temizleyen Büyükşehir Belediyesi, bölgeden toplam bin 413 kamyon hafriyat çıkardı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'de Borç Yapılandırma Süresi Uzatıldı

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak için başvuru ve ilk taksit ödeme süresi Cumhurbaşkanlığı kararıyla bir ay daha uzatıldı. Yapılandırma imkanından yararlanmak isteyen mükellefler, “https://yapilandirma.ankara.bel.tr” adresinden online ya da Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı bankosundan 30 Eylül 2021 tarihine kadar yapılandırma başvurusunda bulunabilecek.

Devamını Oku

İzmir Gençlik Çalıştayı Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 1. İzmir Gençlik Çalıştayı'nın açılışına katıldı. 9-11 Eylül tarihleri arasında yapılacak Kültür Zirvesi öncesinde geleceğin dünyasını tarif etmek için gençlerin düşüncelerine başvurmak istediklerini söyleyen Soyer, “Bu buluşma aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı kararların gençlerin süzgecinden geçmesi açısından bir milat niteliğinde. Dahası bu çalıştay şehrimizin gençlik yol haritasını belirleyecek” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in 4. Çocuk Gündüz Bakımevi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, anne ve babaların yanında olmaya devam ediyor. Çocuk gündüz bakımevi sayını her geçen gün artıran Büyükşehir Belediyesi, 4’üncü Çocuk Gündüz Bakımevini Keçiören Kuşcağız’da açtı. Toplam 2 bin 580 metrekarelik alana sahip olan Kuşçağız Çocuk Gündüz Bakımevi, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren 37-66 aylık çocuklara hizmet vermeye başlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir’in Misyonu, Yüzölçümünden Büyüktür

Bu yıl 90’ıncı kez yapılacak İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamındaki etkinlikler basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. 3-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı’nın, teknoloji, ticaret, kültür, sanat, spor ve eğlenceyi konuklarına bir arada sunacağını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İEF geleneğinin İzmir’de doğmuş ve 90 yıldır yaşıyor olması asla bir tesadüf değil. İzmir’in misyonu, İzmir'in yüz ölçümünden büyüktür” dedi.

Devamını Oku

Kamu Hastanelerinde Bir İlk: Eşrefpaşa Hastanesi'nde Görüntülü Hekim Dönemi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, dijital yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Büyükşehir Belediyesi, “İBBEşrefpaşa” uygulamasıyla vatandaşlara randevu, tahlil sonuçlarına ulaşma, reçete ve ilaç görüntüleme gibi bilgileri tek tıkla ulaşabileceği kolaylığı sağlayacak. Kamu hastanelerinde bir ilk olan uygulamayla hastalar görüntülü randevu sistemiyle alanında uzman hekimlerle de buluşabilecek. Uygulama yarından (1 Eylül) itibaren kullanılmaya başlayacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden "Barışa Ses Ol" Konseri

İzmir Büyükşehir Belediyesi 1 Eylül’de “Barışa Ses Ol” konseri düzenliyor. Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda yapılacak konserde Ruhi Su Dostlar Korosu sahnede olacak. Ücretsiz konser 21.30’da başlayacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmirlileri İstiklal Sergisi'ne Davet Etti

İstiklal Sergisi'nin açılışı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıldönümünde Kültürpark Atlas Pavyonu’nda yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, daha önce İstanbul ve Ankara'da açılan ve 650 bin ziyaretçiye ulaşan sergiyi İzmir’e taşımanın gururunu yaşadıkları söyleyerek tüm İzmirlilere davette bulundu

Devamını Oku

Orman Bilim Kurulu İlk Toplantısını Yaptı

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının kararıyla oluşturulan “Orman Bilim Kurulu” Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’nin sekretaryasında ilk kez çevrim içi olarak 26 Ağustos 2021 tarihinde bir araya geldi. Orman ekolojisinden iklime çevre hukukundan şehir planlamaya kadar farklı alanlardan 13 uzman ve akademisyenden oluşan Bilim Kurulu, ormanların korunması ve yaşatılmasına yönelik çalışmalarında yerel yönetimlere danışmanlık yapacak.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Ankara’yı Atatürk’ün Emanet Ettiği Şekilde Yaşatacağız

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Gençlik Parkı’nda düzenlendiği ve binlerce Başkentlinin kırmızı-beyaz kıyafetler giyerek katıldığı etkinlikle kutladı. Sunay Akın ve ünlü sanatçı Bengü’nün sahne aldığı kutlamalara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ev sahipliği yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı kutlama etkinliğinde Başkentlilere seslenen Yavaş, “Atalarımızın bize emanet ettiği Ankara’yı, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği şekilde ilelebet yaşatacak çalışmalara söz veriyoruz” dedi. Sosyal medya hesapları ve Youtube kanalı üzerinden de canlı olarak yayınlanan kutlama programı izlenme rekoru kırdı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Bisikletliler İçin Farkındalık Kampanyası

Kentte bisiklet kullanımını artırma çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, “trafikte bisiklet bilincini” güçlendirmek için de farkındalık kampanyaları düzenliyor. Bu doğrultuda 30 ilçedeki dijital ekranlarda ve billboardlarda motorlu taşıt sürücülerine yönelik mesajlara yer verilirken, 15 ESHOT otobüsünün arka cephelerine de özel tasarımlar giydirildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Gürültü Eylem Planı İçin Anket

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi arasında 2019 yılında imzalanan “Ankara Gürültü Eylem Planı” çerçevesinde gürültü azaltım senaryolarının geliştirilmesi için bir anket çalışması düzenlendi. “ankara.bel.tr” adresi üzerinden tüm Başkentlilerin katılabileceği anket ile gürültü eylem planı raporu hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer CHP’nin Zafer Bayramı Programına Katıldı: Atalarımızın Çektiklerinin Yanında Bizimkiler Ne Ki!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıldönümünde CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda konuştu. Soyer, “30 Ağustos zaferini bizlere armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Onların yaşadıklarının yanında bizimkiler ne ki! Türkiye Cumhuriyeti'nin 30 Ağustos'u kutlu olsun” dedi.

Devamını Oku

18.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali: El Ele Müzik Senfoni Orkestrası Rüzgarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi döneminde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi bünyesinde klasik müzik sanatçılarına destek vermek için kurduğu El Ele Müzik Senfoni Orkestrası, 18. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin kapanış konserinde yüzlerce seyirciyle buluştu.

Devamını Oku

İzmir'de 30 Ağustos Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı İzmir’de coşkuyla kutlanıyor. Zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 99. yıldönümü kutlamaları Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen resmi törenle başladı. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı.

Devamını Oku

Ulus Atatürk Anıtı 94 Yıl Sonra Restore Edildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmaya devam ediyor. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı ile Anadolu Organize Sanayi Bölgesi iş birliği ile yıllardır yıpranan “Ulus Atatürk Anıtı” restore edildi. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, “Kurtuluşumuzun simgesi olan Ulus Atatürk Anıtı’nın konservasyon çalışmasına 19 Haziran 2021 tarihinde başladık. Hedefimiz 30 Ağustos tarihine yetiştirmekti. Bu anıtı halk yapmıştı. Yine restorasyon çalışmasını Ankara halkı yaptı. Çalışmaların maliyetini karşılayan ve iş birliği yaptığımız Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve yönetimine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş: Bizim Belediyecilik Anlayışımız Betonu Değil İnsanı Önceler

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 13 yıldır konutlarına kavuşmayı bekleyen Mamaklıların ev özlemini sona erdiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi “Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi ve 106 projeden oluşan 2021 Yılı Projeleri” temel atma, açılış ve tanıtım töreni gerçekleştirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldığı toplu açılış töreninde Başkentlilere seslenen Yavaş, “Göreve geldiğimizden bugüne kadar 3 milyar 200 milyon liralık yatırım yaptık. 1 milyar lira ise sosyal yardımlar bütçesi ayırarak vatandaşlarımızın yanında olduk, bu ekonomik koşullarda yanında olmaya da devam edeceğiz. Bir kentin belediyecilik anlayışını baştan aşağı değiştiriyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Muğla’da Yangından Etkilenen Üreticilere 350 Ton Kuzu Büyütme Yemi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratmanın bir adımı olarak başlattığı orman seferberliği dayanışmayla büyüyor. Büyükşehir Belediyesi, Muğla’da yangının etkilediği hayvancılıkla uğraşan üreticilere 350 ton kuzu büyütme yemi dağıttı. Başkan Tunç Soyer, bölgedeki bal üreticilerine destek olmak için de 15 bin kavanoz bal aldıklarını belirterek “Böylelikle bal üreticilerine toplamda 500 bin lira destek sağlamış oluyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de 5 Tesisin Daha Çatısına Güneş Enerji Santrali Kuruluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in “Yeşil İzmir” vizyonu kapsamında Mustafa Necati Kültür Merkezi, Havuz İzmir, Konak Tüneli Tesisleri, Çeşme ve Çaybaşı İtfaiye Merkezi’nin çatısına güneş enerjisi santrali kuruyor. 2021 yılı sonunda hizmete girecek bu tesisler sayesinde yılda 232 ton karbon salımının önüne geçilecek.

Devamını Oku

9 Eylül İzmir Yarı Maratonu’na Rekor Katılım

9. Uluslararası 9 Eylül İzmir Yarı Maratonu 5 Eylül Pazar günü rekor katılımla koşulacak. Kayıtların kapanmasından günler önce hedeflenen 2 bin rakamına ulaşıldı.

Devamını Oku

EGO Gölbaşı Hareket Noktasını Yeni Yerine Taşıdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha hızlı ve konforlu ulaşım hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürüyor. 3. Bölge Otobüs İşletme Şube Müdürlüğünü Mamak Yakupabdal Mahallesi’ndeki 6 bin metrekarelik yeni yerleşkesine taşıyan EGO Genel Müdürlüğü şimdi de Gölbaşı Otobüs Hareket Noktasını yeni yerine taşıdı.

Devamını Oku

Beypazarı'nda Su Kesintilerine Son: 7 Bin 500 Metreküplük Yeni Su Deposu Hizmet Verecek

ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde eski su deposundaki kaçaklar nedeniyle yaşanan su kesintilerinin önüne geçebilmek için yeni bir su deposu yaptı. Bağlantıları yapılan 7 bin 500 metreküplük yeni su deposunun devreye alınmasıyla ilçe halkı rahat bir nefes alacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yılına Özel Kent Gezisi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin normalleşme süreciyle birlikte düzenlemeye başladığı kent gezileri devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bu yıl Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yılına özel kent gezisi düzenliyor. Başkent 153 üzerinden yapılan başvurulara yoğun ilgi gösteren Başkentliler, 13 Eylül’e kadar her gün Polatlı ve Haymana’ya düzenlenen ücretsiz kent gezilerine katılabilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi 3 Bin Kişilik Aşure Dağıttı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle yurttaşlara aşure dağıttı. Konak'taki dağıtıma İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu da katıldı.

Devamını Oku

İstiklal Sergisi İzmir’de

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Soyer’in İzmir’i bir kültür sanat şehrine dönüştürme vizyonu çerçevesinde, İş Bankası ve İş Sanat işbirliği ile Milli Mücadele’ye dair en kapsamlı sergi olan “İstiklal Sergisi”ni İzmir’e taşıdı. Türk milletinin verdiği mücadeleyi bine yakın belge, fotoğraf, film ve objeyle anlatan İstiklal Sergisi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda “Büyük Zaferin 100. Yılına Doğru İstiklal Sergisi” başlığı ile Kültürpark Atlas Pavyonu’nda açılacak. Bir yıl açık kalacak sergiyi İzmirliler ücretsiz ziyaret edebilecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer: 90 Yıldır Geleceği İzmir'de Birlikte Kuruyoruz

Bu yıl 90. kez düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı’nın hazırlıkları sürüyor. 3 Eylül'de kapılarını açacak fuar, “90 Yıldır Birlikte Kutluyoruz”, “Geleceği İzmir’de Birlikte Kuruyoruz” temalarıyla 12 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek. Bu önemli etkinliğe ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bizler, bu ülkenin insanları, Türkiye’nin neresinde olursak olalım 90 yıldır aslında hep buradayız, birlikte kutluyoruz. Geleceği İzmir'de birlikte kuruyoruz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Depremde Zarar Gören Parkları Yeniliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratma vizyonu çerçevesinde, 30 Ekim depreminde Bayraklı’da zarar gören 23 parkı yeniliyor. Parklarda depreme karşı acil durum alanları ve donatıları da oluşturulacak. Kent mobilyaları afet durumlarında halkın barınma ve enerji ihtiyacını karşılayacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kırmızı-Beyaz Çağrı: 30 Ağustos'ta Zafer Coşkusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümünde; Türkiye’nin sevilen sanatçıları Sunay Akın ve Bengü ile unutulmayacak bir bayram kutlama programı hazırladı. “Kırmızı Beyaz Giy Gel. Zafere Ortak Ol” konseptiyle 30 Ağustos Pazartesi günü saat 19.00’da Gençlik Parkı’nda düzenlenecek konser programının dışında Onur Akın, Buray, Koray Avcı, Agora Senfoni Orkestrası ve Sabahat Akkiraz’ın vereceği konserlere de tüm Başkentlileri davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “30 Ağustos Zafer Bayramımızın sevincini gelin birlikte yaşayalım” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in 3. Çocuk Gündüz Bakımevi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’teki çocuk gündüz bakımevlerinin sayını her geçen gün artırıyor. 25 yıl boyunca hiç yapılmayan kreşler için anne ve babalara verdiği sözü tutan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ahmetler Çocuk Gündüz Bakımevi”nin açıldığını sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. Yavaş, “Geleceğimizin mimarı evlatlarımız için 3. çocuk gündüz bakımevimizi Kolej bölgesinde hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ahmetler Çocuk Gündüz Bakımevimiz 55 çocuğumuza eğitim yuvası olacak. Salı günü ise Kuşcağız Çocuk Gündüz Bakımevi açılışımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Kahramankazan'da İkinci El Oto Pazarı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te ticari hareketliliği sağlamak amacıyla vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alıyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, kentin ihtiyacı doğrultusunda harekete geçerek Kahramankazan’da 100 bin metrekarelik alanda bin araç kapasiteli ikinci el oto pazarı yapımına başladı.

Devamını Oku

İzmit Kadın Festivali Başlıyor

İzmit Belediyesi, Sanatfest ve 41 Burda AVM ortaklığında üretici kadınların desteklenmesi amacı ile gerçekleşecek olan İzmit Kadın Festivali, 3 Eylül itibariyle başlıyor.

Devamını Oku

Başkent AŞTİ Grafiti Festivaline Hazırlanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan AŞTİ’ye daha modern ve konforlu bir görünüm kazandırmak amacıyla başlattığı yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ederken bir yandan da grafiti festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında birçok grafiti ve duvar sanatçısının buluşacağı festival, 28-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

İzmir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos coşkusunu sokaklara taşıyor. 18.00’de Kültürpark Atlas Pavyonu’nda “Büyük Zaferin 100. Yılına Doğru İstiklal Sergisi” açılıyor. Saat 21.00’i gösterdiğinde ise Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda Nebil Özgentürk’ün belgesel sunumuyla Anadolu Ateşi Dans Gösterisi ücretsiz olarak izlenebilecek. Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı noktalarında düzenleyeceği konser ve bando gösterileri ile İzmir’de zafer bayramı coşkuyla kutlanacak.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi 50 Yangın Söndürme Tankeri Daha Dağıtacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı orman seferberliği kapsamında yangınlara hızlı müdahale edilmesini sağlamak için 50 yangın söndürme tankeri daha alınıyor. Başkan Tunç Soyer, orman yangınlarında ilk müdahalenin çok önemli olduğunu söyleyerek, “Son yangınlar bu projenin ne kadar doğru olduğunu gösterdi” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Nisan ayında orman köylerine 60 yangın söndürme tankeri dağıtmıştı.

Devamını Oku

Marble İzmir'de Genç Tasarımcılar Ödüllendirildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, 26. Marble İzmir Fuarı kapsamında düzenlenen Değişik Doğal Taş Tasarım Yarışması'nın ödül törenine katıldı. Doğal taş için tasarımın önemine vurgu yapan Özuslu, “Doğa bu ülkeye her şeyi vermiş. O zaman aklımızla, bilincimizce, inancımızla, kararlılığımızla o taşı alacağız; inovatif, yenilikçi, tasarımcı, aklımızla dünya piyasalarına sunacağız” dedi. Marble İzmir En İyi İşbirliği Ödülü'nü Ambiyans, Moda ve Lotus aldı.

Devamını Oku

Başkent'te Ulaşımda Dönüşüm Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha hızlı ve konforlu ulaşım hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Ana hizmet binasına taşınmaya hazırlanan EGO Genel Müdürlüğü, 3. Bölge Otobüs İşletme Şube Müdürlüğünü de Mamak Yakupabdal Mahallesi’ndeki yeni yerleşkesine taşıdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile “Son teknoloji ile donatılmış yeni merkezimizde bakım onarım atölyelerinden yakın dolum istasyonlarına kadar birçok hizmeti bir arada sunuyoruz” dedi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in POMEM Kursu Desteği Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Sınavına katılmak isteyen adaylar için ücretsiz parkur hazırlık kurslarının ikincisini düzenleyecek. POMEM kursları için başvuruları 27 Ağustos 2021 tarihinden itibaren ‘parkurkursu.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden alacak olan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, kurslara 1 Eylül 2021’de başlayacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Borç Yapılandırmasında Son Günler

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 7326 sayılı kanun kapsamında belediyeye borcu olan mükellefler için sağlanan yeniden yapılandırma imkanı 31 Ağustos 2021’de sona erecek. Cazip koşullarla yapılandırma imkanından yararlanmak isteyen mükellefler, “https://yapilandirma.ankara.bel.tr” adresinden online ya da Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı bankosuna gelerek borçlarını peşin ya da taksitli olarak yapılandırabilecek.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Teke Tek Programında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk TV’de Fatih Altaylı ile Teke Tek programının konuğu oldu. 30 Ağustos nedeniyle açılışı yapılacak projelerden ANKAPARK’a kadar birçok önemli açıklamalarda bulunan, israfla mücadele ve yönetim anlayışını anlatan Yavaş, “Kızılay’a ineceğim başım dik gezeceğim. Dünyanın tüm serveti benim olsa ben ona değişmem bu huzurumu, bu sevgi halesini. Belediyecilik halkı mutlu etme sanatı. Ankaralının tertemiz parasına kendi param gibi sahip çıkıyorum, hiçbir şeye gömmüyorum” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Yeni Bir Sosyal Proje: Nostalji Vapuru 65 Yaş Üzeri Yolcular İçin Seferde

İzmir Körfezi’nin 70 yıllık emektarı Bergama Vapuru, bu kez 65 yaş üstü İzmirliler için sefere çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, pandemi kısıtlamaları nedeniyle uzun süre sosyal yaşamdan uzak kalan bu yaş grubundakilere yönelik eğlenceli körfez turlarına başladı. Gezilere katılmak için rezervasyon yaptırarak sadece 1 TL’lik sembolik ücreti ödemek yeterli.

Devamını Oku

Soyer'den Gediz Nehri'nin Kaynağı Murat Dağı İçin "Milli Park" Çağrısı

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Nehri’nin kurtarılmasına yönelik girişimlerini sürdürüyor. Başkan Soyer, Temiz Gediz, Temiz Körfez” sloganıyla çıktığı havza turundaki incelemelerinin ardından açıkladığı Gediz’in kurtuluş reçetesini içeren 12 maddelik deklarasyon kapsamında bu kez Murat Dağı’nın Milli Park ilan edilmesi çağrısında bulundu. Bakanlığa yazı yazarak Murat Dağı’nda yapılmak istenen maden ocaklarının Gediz Havzası’na telafisi mümkün olmayan zararlar verdiğine dikkat çeken Soyer, “Bölgeye hayat veren Gediz Nehri’nin kaynağı Murat Dağı ve çevresinin Milli Park olarak korunması hayati önem taşıyor” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: "Gelecek İzmir'de Kuruluyor"

UCLG Kültür Zirvesi için geri sayım başladı. 9-11 Eylül tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez İzmir’de yapılacak zirve kültürün sürdürülebilirliğini sağlamak, iş birliğine dayalı öğrenmeyi geliştirmek, dünya çapında kentler ve yerel yönetimler arasında iyi uygulamaların paylaşımını teşvik etmek amacını taşıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kültürün geleceği inşa etmekteki önemini vurgulayarak, “Gelecek İzmir’de kuruluyor” dedi.

Devamını Oku

26. Marble İzmir Fuarı Heyecanı Başladı

Doğal taş sektörünün en önemli fuarları arasındaki Marble İzmir Fuarı heyecanı 6. Uluslararası Taş Kongresi ile başladı. Açılışa katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “Bizler doğayı salt tüketim malzemesi olarak gören anlayışı reddediyoruz ve bu yüzden dünyaya bakışımızda doğayla uyumlu bir yaşamı merkeze koyuyoruz. Taşın barındırdığı kadim manaya hürmeti bir borç bilerek bu kaynakları birer yakut, elmas, zümrüt gibi işleyecek zanaatkârlar olmayı görev kabul ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Doğamızı Korumak İçin Her Alanda Mücadele Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dikili Çukuralan Altın Madeni 3. Kapasite Artırımı Projesi’ne ilişkin ÇED olumlu kararının iptalinin Danıştay 6. Dairesi tarafından onanarak kesinleşmesinin sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Başkan Soyer, “Tarım alanlarımızı ve su kaynaklarımızı korumak için her alanda mücadele edeceğiz, elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Gıdamıza da suyumuza da sahip çıkacağız” dedi.

Devamını Oku

"Bir Fidan Bir Dünya" Kampanyası Büyüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, şehrin yeşil örtüsünün yangından sonra kendini yenileyebilmesini sağlamak için başlattığı “Bir Fidan, Bir Dünya” adlı dayanışma kampanyası büyüyor. Başkan Tunç Soyer, “Yanan alanlar kendini yenileme gücüne sahip. Bir ay önceki Foça yangınının ardından yangına uyum sağlamış menengiç ağaçları yeşermeye başladı bile. Biz yanan alanların kendi haline bırakılması, yeni ağaçlandırma çalışmalarının ise yangından sonra kendini yenileyebilen fidanlarla yapılması gerektiğini düşünüyoruz. ‘Bir Fidan Bir Dünya’ kampanyasıyla da bu tür fidanların çoğaltılmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

Devamını Oku

Kırgız Cumhuriyeti’nin 30. Bağımsızlık Yıl Dönümü Fotoğraf Sergisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Kırgız Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının 30. Yıl Dönümü” nedeniyle Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde fotoğraf sergisi düzenledi. Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği iş birliğiyle hazırlanan ve toplam 50 eserin yer aldığı fotoğraf sergisi, 28 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Açık Hava Konserlerinde Yıldızlar Geçidi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin normalleşme süreciyle birlikte başlattığı “Büyükşehir Parklarda” adlı yaz konserleri devam ediyor. 26-27-28 ve 29 Ağustos 2021 tarihlerinde çok sayıda sanatçı Başkentlilere müzik ziyafeti sunacak.

Devamını Oku

İzmit Sanat Akademisi 1 Ekim’de Başlıyor

‘Sanat Kenti İzmit’ sloganıyla çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesinin, yetenekli gençleri sanatla buluşturmak adına hayata geçirdiği Sanat Akademisi’nde eğitimler 1 Ekim’de başlıyor.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Başkanından Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yıldönümü Mesajı

Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yılmaz, “Samsun’da yanan özgürlük meşalesinin Anadolu’yu aydınlattığı yerdir Sakarya Meydan Savaşı… Sakarya Zaferi’ni 100. yılına yakışır şekilde kutlayacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir’de Ortak Akıl Buluşması

İzmir’de yerel yönetimler ve sivil toplum örgütü temsilcileri Kadınların Gücü Kültür Eğitim ve Yardımsevenler Derneği’nin (KADGÜÇ) düzenlediği buluşmada bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer adına etkinliğe katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av. Nilay Kökkılınç, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak katılımcı demokrasi anlayışı ile sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını söyledi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Muğla'daki Üreticilere Omuz Veriyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı orman seferberliği, dayanışma ağlarını örmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Muğla’da yangından etkilenen bal üreticilerine destek olmak için bölgede arıcılık yapan üretici örgütlerinden ve birliklerinden bal alacak. Hayvancılıkla uğraşan üreticilere ise 7 bin çuval kuzu büyütme yemi dağıtacak.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Körfez Cemevi’ne Konuk Oldu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Muharrem Orucu’nun ardından Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Körfez Cemevi ve Kültür Merkezi’nde yapılan kurban ve aşure etkinliğine katıldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Temizlik Filosu Genişliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 10 yeni süpürme aracı daha alarak temizlik filosunu güçlendirdi. Temin edilen araçlarla birlikte Kent Estetiği Daire Başkanlığı’na ait araç sayısı 217'ye yükselirken, teknolojisi yüksek yeni araçlarla cadde, bulvar ve kaldırım temizliğinin daha profesyonel, hızlı ve güvenli yapılması amaçlanıyor.

Devamını Oku

Başkent'te Kadın Danışma Birimlerine Bir Yenisi Daha Eklendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadın dostu uygulamalarıyla diğer belediyelere örnek olmayı sürdürüyor. Başkent'tin merkez ve çevre ilçelerinde kadına karşı şiddetle mücadele çalışmalarına devam eden Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü, Kadın Danışma Birimlerinin 7'ncisini Şafaktepe Kadınlar Lokali'nde hizmete açtı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Çiftçinin Yanında: Kurak Tarım Arazileri Suya Kavuşturuluyor

Başkent ekonomisini canlandırmak için kırsal kalkınma desteklerine devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in kırsal mahallelerine sulama suyu sağlamak için yüzde 100 hibeyle tarımsal sulama borusu desteğinde bulunuyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Başkent’in 25 ilçesinde başlatılan uygulama için çiftçiler Başkent 153, Muhtar Ankara uygulaması veya dilekçe yazarak başvuruda bulunabiliyor.

Devamını Oku

FOMGET Kadın Futbol Takımı Transfer Sezonunu Açtı

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Kadın Futbol Takımı, kadrosuna 6 profesyonel futbolcuyu daha dahil etti. Yeni transferlerle 2021-2022 sezonunda şampiyonluk için hazırlanan FOMGET Kadın Futbol Takımı yeni futbolcularıyla sözleşme imzaladı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi İki Yılda 120 Ağacı Kurtardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin anıt niteliğindeki ağaçlarının yaşama tutunması ve gelecek nesillere aktarılması için özel bir çalışma yürütüyor. Büyükşehir Belediyesi uyguladığı bilimsel müdahale yöntemleriyle iki sene içerisinde aralarında asırlık çınarların da bulunduğu 120 ağacı yok olma tehlikesinden kurtardı.

Devamını Oku

Mavişehir'de Su Taşkınlarını Sona Erdirecek Proje Tamamlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mavişehir'de özellikle kış aylarında deniz seviyesinin yükselmesiyle oluşan taşkınlara son verecek Kıyı Rehabilitasyon Projesi’ni inceledi. Başkan Soyer, uzun süredir devam eden taşkın sorununun proje sayesinde sona ereceğini belirterek, “Her yıl burası su altında kalıyor ve insanlar büyük mağduriyetler yaşıyordu. Bu bitti. Ayrıca projenin bu alanı tekrar doğaya iade etmek gibi bir amacı da var. Yaşayan parklar hayalimizin ilk uygulaması olacak” dedi.

Devamını Oku

Sağduyu ve Dereboyu Caddesi’nde Altyapı Çalışmalarında Sona Gelindi

ASKİ Genel Müdürlüğü, Mamak ilçesinin 20 yıldır ihmal edilen altyapı sorununu çözmek için yoğun mesai harcıyor. Her yağmur yağdığında su taşkınlarının yaşandığı Sağduyu ve Dereboyu Caddesi’nde başlatılan altyapı çalışmalarında sona yaklaşılırken, bölgede asfalt serim çalışması da başlatıldı.

Devamını Oku

Keçiören Metrosu'nda Son Sürüm Sinyalizasyon Sistemi Devrede

EGO Genel Müdürlüğü Ankara Metro İşletmesi Başkent’te daha güvenli, konforlu ve hızlı hizmet verebilmek amacıyla sinyalizasyon sisteminde güncelleme yaptı. Son olarak Keçiören Metrosu’nda da devreye sokulan güncelleme ile birlikte “M1, M2, M3-OSB/Törekent-Koru Metro ve M4-Keçiören” hattında sürüş hızı; 70 kilometreden 80 kilometreye yükseltildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi 15 Kadın Otobüs Şoförü Alacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “kadın dostu” hizmet anlayışı kapsamında Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadın istihdamı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl 10 kadın otobüs şoförü istihdam eden EGO Genel Müdürlüğünün bu yıl 15 kadın otobüs şoförü alımı yapacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kadınların yaşamın her alanında var olması gerektiğine inanıyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Kadın adaylar, 23 Ağustos-15 Eylül 2021 tarihleri arasında EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Daire Başkanlığına başvurabilecek.

Devamını Oku

Marina İzmir de Çocukların Hizmetinde

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sporda fırsat eşitliği yaratma vizyonu doğrultusunda Kadifekale’deki 45 çocuk, Marina İzmir’de yüzme kursuna başladı. Diğer yandan Temmuz ayı başından bugüne kadar yüzme eğitimi alan İzmirli çocuk sayısı beş bini geride bıraktı.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Daha Temiz Bir İzmir İçin Başlattığımız Temizlik Dalgası Sürecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çevre bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi temizlik çalışanları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, Kadın Yelkenciler Spor Kulübü, Ali Rıza Mete Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Urla Yarımada Spor Kulübü, Ege Açık Deniz Yat Kulübü, Urla Yat Kulübü, İzmir Ticaret Borsası ile Taider'den gönüllerle Urla'nın kıyı şeridinde atık topladı. Soyer, daha temiz bir İzmir için başlattıkları temizlik dalgasının süreceğini söyledi.

Devamını Oku

Tunç Soyer "Duran Adam" Eylemine Destek Verdi: Bu İşin Peşini Bırakmayacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in Çernobili olarak bilinen Gaziemir Emrez Mahallesi’ndeki nükleer atıkların depolandığı alanda tehlikeye dikkat çekmek için yapılan "Duran Adam" eylemine katıldı. Başkan Soyer, “Buradan yüksek sesle haykırıyoruz. Zannetmeyin ki duran adam eylemi bitti; sesimizi kısacağız. Belediyelerle birlikte mücadeleye devam edeceğiz ve bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Kentsel Dönüşümde Yeni Adım

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin uzlaşmaya dayalı, adil ve yerinde kentsel dönüşüm ilkeleri çerçevesinde bir mahallede daha çalışmalar başlıyor. Çiğli'nin Güzeltepe Mahallesi'nde hayata geçirilecek Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesinin tanıtım toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yıllardır kentsel dönüşümü bekleyen mahalle sakinleri için ilk adımı attıklarını, bu nedenle heyecanlı olduğunu söyledi. Soyer, bu projede İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hiç bir kazanımı olmadığını belirterek, “Aksine Büyükşehir'e ait 30 dönüm araziyi de Güzeltepe'nin kentsel dönüşümü için tahsis ediyoruz” dedi.

Devamını Oku

Başkentliler Güne Büyükşehir Parklarında Sabah Sporuyla Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te spor yapılmasını teşvik eden projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Sağlıklı ve zinde bir hayat için kent genelindeki 20 parkta düzenlenen ve haftada 6 gün gerçekleşen ücretsiz spor faaliyetlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'in Ulaşım Atağı Sürüyor: Etimesgut'ta Yeni Bağlantı Yolu Trafiğe Açıldı

Başkent’te ulaşım ağını genişleten ve can güvenliğini önceleyen projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ulaşım atağını sürdürüyor. Yıllardır trafik sorunu yaşanan noktalarda çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi son olarak Etimesgut ilçesinin trafik yoğunluğunu çözecek bağlantı yolları için kolları sıvadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla Hikmet Özer Caddesi Halk Ekmek Kavşağı’ndan 15 Temmuz Şehitler Bulvarı ile Şehit Sait Ertürk Hastanesi Katlı Kavşağı’na yapılan bağlantı yollarının tamamlanarak trafiğe açıldığını belirterek, “İstasyon Caddesi alternatif bulvarımız da bittiğinde Etimesgut ve Sincanlı 1,5 milyon hemşehrimiz konforlu ulaşıma kavuşacak” dedi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Duyurdu: Ankara Büyükşehir'den Sosyal Yardım Alan Öğrencilere Eğitim Ve Kırtasiye Desteği

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 Eylül’de açılacak okullar öncesi sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına eğitim desteğinde bulunacak. Bu kapsamda sosyal yardım alan 99 bin 282 ailenin toplam 163 bin 459 çocuğunun eğitim ve kırtasiye masrafları için Başkent Kartlarına 20 Ağustos’tan itibaren yükleme yapılacak. Sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Eğitim masrafı için kişi başı 150’şer liradan toplam 24 milyon 518 bin 850 TL yükleme yapıyoruz. Evlatlarımız yeter ki okusun, gelecek hayallerinden hiç vazgeçmesin. Ömrüm yettiğince her çocuğumun destekçisiyim” dedi.

Devamını Oku

Dünya Bankası'ndan Alınacak Kentsel Dönüşüm Kredisi İçin İşbirliği Kararı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'yi makamında ziyaret etti. İzmir depreminde hasar gören orta hasarlı binaların dönüşümü için Dünya Bankası'ndan alınması hedeflenen 340 milyon dolarlık kredinin hızlanması için ortak hareket etme kararı aldıklarını belirten Soyer, “Dünya Bankası ile üç-dört aydır süren bir müzakere süreci vardı. Bu süreci hızlandıracak adımları birlikte atma kararı aldık. İzmir’de kentsel dönüşüm için ortak irade göstererek Türkiye’ye örnek olacağız” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Darıca Cemevi’nde İftar Sofrasına Katıldı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Muharrem ayı nedeniyle Darıca Cemevi’nin organize ettiği iftar sofrasına konuk oldu.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Tokyo Olimpiyatları'na Katılan Sporcularla Bir Araya Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ ve EGO Spor’un Tokyo Olimpiyatları'nda mücadele ederek tarihi başarılara imza atan sporcularıyla bir araya geldi. Spora verdikleri desteğin her zaman devam edeceğini belirten Yavaş, eylül ayında hayata geçirilecek “Ankara’da Gençler Sporla Buluşuyor 300 Çocuk 300 Sporcu Projesi”nin de müjdesini verdi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda İlk Buluşma

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibi tanışmak ve çalışma programını oluşturmak üzere Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten’in başkanlığında İzmir Sanat’ta bir araya geldi. Çalışma takvimi belirlenen Şehir Tiyatroları sezona iki oyunla merhaba diyecek.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yılı’na Özel Kent Gezisi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin normalleşme süreciyle birlikte düzenlemeye başladığı kent gezileri Ankaralıları tarihi bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. Haziran ayından itibaren gerçekleştirilen ve Başkentlilerden büyük ilgi gören ücretsiz kent gezi programı bu sefer Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yılı’na özel yapılacak. Başkent 153’e başvuranları tarihi yolculuğa çıkaracak olan Büyükşehir Belediyesi, 22 Ağustos-13 Eylül 2021 tarihleri arasında Polatlı ve Haymana’ya gezi düzenleyecek.

Devamını Oku

İzmir'de Atıksular Tarımsal Sulamada Kullanılacak

İZSU Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesislerinden çıkan suyu tarımda değerlendirmek için harekete geçti. İklim değişikliği ve kuraklığın olumsuz etkilerini azaltmak için harekete geçen İZSU, ilk kez arıtılan A kalite suyu tarımda ve bahçe sulamada kullanılabilir hale getirecek. Geri kazanılmış sular, sulama kooperatifleri aracılığıyla çiftçilere verilecek. İZSU'nun bundan sonra yapacağı bütün atıksu arıtma tesislerinde ise geri kazanım ünitesi kurulacak.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Kadınlar İçin Elimizi Taşın Altına Sokmaya Devam Edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan Girişimci İş Kadınları Federasyonu'nun (GİFED) lansmanına katıldı. Mayasında kadın düşüncesinin ve rolünün olmadığı bir toplumun eşit, adil ve özgür bir toplum olamayacağını söyleyen Tunç Soyer, “Biz de İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürmeye, kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel alanda yaşadığı tüm sorunların çözümünde elimizi taşın altına sokmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmir'de Ormanları Korumak İçin Yeşil Seferberlik

İzmir’in ciğerlerini yakan büyük orman yangınının üzerinden iki yıl geçti. Başkan Tunç Soyer’in dirençli kentler yaratma vizyonu çerçevesinde yangının hemen ardından yaraları sarmak, kentin ormanlarını korumak ve geliştirmek için başlatılan Orman İzmir kampanyasının ardından Büyükşehir Belediyesi şimdi de yeni bir orman seferberliği başlattı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Davet Etti: “Üniversite Ankara'da Okunur” Çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın üniversite adayı gençlere “Üniversite Ankara’da Okunur” çağrısı üzerine harekete geçen Ankara Kent Konseyi, 2021-2022 üniversite tercih dönemi için öğrencileri Başkent’te okumaya davet etti. Ankara Kent Konseyi, “üniversiteankaradaokunur” etiketi ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ve AKK Gençlik Meclisi üyelerinin de yer aldığı bir tanıtım klibi hazırladı.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Bir Sözünü Daha Tuttu: 35 Meydan Ücretsiz İnternete Kavuştu

Pandemi sürecinde uzaktan eğitim alan öğrenciler için 918 kırsal mahallede hayata geçirilen ücretsiz internet hizmeti şimdi de Başkent'in 35 meydanına taşındı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. Başkent’in geleceğini internet ağlarıyla örmeye devam edeceğiz” sözleriyle duyurduğu ücretsiz wi-fi hizmetinin ilk etabı (FAZ1) tamamlandı. İkinci etap (FAZ2) çalışmaları kapsamında ise 30 park ve rekreasyon alanında ücretsiz wi-fi hizmeti verilecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer İzmir Afet Platformu'nun İlk Toplantısına Katıldı: Ezberleri Bozacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentin afetlere karşı dirençli hale getirilmesi için kurulan İzmir Afet Platformu'nun ilk toplantısına katıldı. Başkan Soyer, mevcut afet politikasında köklü ve kapsayıcı değişikler yapmanın kaçınılmaz olduğunu söyleyerek “Güvenli, sağlıklı, doğayla uyumlu ve demokratik alanları güçlendirilmiş kentin peşindeyiz. Böyle bir kentte yaşamak istiyoruz. Ezberleri bozmamız gerekiyorsa bozacağız. Her şey değişecek” dedi.

Devamını Oku

ANKARAY'da 1,5 Milyon Euro’luk Tasarruf

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yayımladığı genelge kapsamında hizmet anlayışında tasarrufu önceleyen projelere ağırlık veriyor. EGO Genel Müdürlüğü ANKARAY İşletmesi de 24 yıldır atıl duran bir vagona kendi imkanlarıyla bakım yaparak 1,5 milyon Euro’luk tasarruf elde etti.

Devamını Oku

ASKİ'den Başkent'teki Okul Su Depoları İçin Temizlik Seferberliği

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü yaz aylarının başlamasıyla birlikte Ankara’daki okulların su depoları için temizlik seferberliği başlattı. Ocak-Temmuz 2021 tarihleri arasında da 286 okulun su deposunda temizlik yaptıklarını açıklayan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, vakum sonucunda su depolarında mikrobiyolojik kirlilik ve çamur yığılımı oluştuğuna dikkat çekti. Öztürk, tüm vatandaşlara su depolarının bakımlarını düzenli şekilde yaptırmaları çağrısında bulundu.

Devamını Oku

Soyer, Yangın Bölgesinden Dönen Belediye Personelini Ziyaret Etti: Bu Gurur Tarif Edilemez

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Antalya ve Muğla’daki yangın söndürme çalışmalarına katılan belediye çalışanlarıyla buluştu. Tüm personelle ayrı ayrı iftihar ettiğini söyleyen Başkan Tunç Soyer, “Siz yangın bölgesinden döndüğünüzden beri ben teşekkür telefonlarına yetişemiyorum. Gittiğiniz bölgelerdeki küçük ilçelerin belediye başkanları, muhtarları arayıp teşekkür ediyorlar bana. Bu gurur tarif edilemez” diye konuştu.

Devamını Oku

Ankara'nın Yeni Tabelaları İçin Söz Sizde: Başkent Mobil Üzerinden Oylama Başladı

Ankara’da katılımcı bir yönetim anlayışının temelini atan Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de Başkent’in yeni cadde ve sokak tabela tasarımları için anket düzenliyor. Yapılan yarışma sonucunda jüri tarafından seçilen 3 tasarım, Başkent Mobil uygulaması üzerinden “Söz Hakkı” modülü içinde yer alan anketle Başkentlilerin oylamasına sunuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Sokaktaki Ankara’ projemizin ilk yarışmasında sona yaklaşıyoruz. Projemizin tabela tasarımı bölümünde jüri kararıyla halk oylamasına kalan 3 tasarımı Başkent Mobil Söz Hakkı modülünden oylayabilir, yeni tabelalarımızın tasarımını belirleyebilirsiniz” dedi.

Devamını Oku

Tunç Soyer'den "Temiz Gediz, Temiz Körfez" İçin Kurumlara Yazılı Çağrı

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Nehri’nin kurtarılmasına yönelik girişimlerini sürdürüyor. “Temiz Gediz, Temiz Körfez” sloganıyla çıktığı havza turundaki incelemelerinin ardından Gediz’in kurtuluş reçetesini içeren 12 maddelik deklarasyon açıklayan Soyer, başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı, Uşak, Manisa ve Kütahya valilikleri ve havzadaki belediye başkanlıklarına bir yazı gönderdi. Başkan Soyer, “İlgili kurumların gerekli tüm işleri yapacağına ve yasal yaptırımları uygulayacağına inanıyorum. Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak da her türlü işbirliğine hazırız” dedi.

Devamını Oku

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’ten 17 Ağustos Mesajı: Unutmadık, Unutturmayacağız

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, başta şehrimiz olmak üzere tüm ülkeyi yasa boğan 1999 Marmara Depremi’nin 22’nci yıldönümünde mesaj yayınlayarak, “Hepimizde tarifi mümkün olmayan acılara yol açan 17 Ağustos Marmara Depremi’ni hiçbir zaman unutmayacağız ve unutulmasına da müsaade etmeyeceğiz” dedi .

Devamını Oku

İzmir'in Ormanları İçin "Bir Fidan Bir Dünya" Kampanyası Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi şehrin yeşil örtüsünün yangından sonra kendini yenileyebilmesini sağlamak için hazırladığı eylem planı kapsamında bir dayanışma kampanyası başlattı. “Bir Fidan, Bir Dünya” projesiyle İzmirliler, fidan satın alarak kampanyaya destek olabilecek.

Devamını Oku

Tunç Soyer: Usta - Çırak Arasında Köprü Olacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in hafta sonu mesaisinin ilk durağı Buca’daki 6. Sanayi Sitesi oldu. Gelenekselleşmiş usta-çırak ilişkisinin unutulmaması için kalifiye eleman kursları açacaklarının müjdesini veren Soyer, “Usta-çırak arasında köprü olmaya hazırız” dedi.

Devamını Oku

İzmir Bornova Köylerinin Su Sorunu Çözüldü

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bornova’daki Karaçam Göleti’nde kurulan içme suyu arıtma tesisinin yapımını tamamladı. Böylelikle kuyu suları ile beslenen 5 mahalle, sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuştu.

Devamını Oku

Ufuk Arda, Kültürpark'ta Rüzgar Gibi Esiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli Ufuk Arda, bir yandan işi gereği Kültürpark’ta yeşil alanların bakımıyla ilgileniyor, bir yandan da atletizmin en ağır dallarından maratonda uluslararası dereceler elde ediyor.

Devamını Oku

Proje İhalesi 20 Ağustos’ta: İzmir Örnekköy’e De Tramvay Hattı Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent içi trafiğe nefes aldıracak önemli yatırımlardan birini daha hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Örnekköy-Yeni Girne arasında hizmet verecek 5 kilometrelik tramvay hattının proje ihalesi 20 Ağustos’ta yapılacak. Başkan Tunç Soyer projenin önemini hatırlatarak “‘İzmir’i demir ağlarla öreceğiz’ demiştik ve bu hedef doğrultusunda kente bir raylı sistem hattı daha kazandırmak üzere yola çıktık” dedi.

Devamını Oku

Başkent Tarımına UNDP'den Hibe Desteği

Ankara Kent Konseyi, Başkent’te kırsal kalkınmayı desteklemek ve kent ekonomisini canlandırmak amacıyla proje üreten sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapmayı sürdürüyor. Ankara Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) “GEF Küçük Destekler Programı” ile Başkent’te tarımı destekleyen projelere hibe verilecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Yangınlara Sivil Müdahale İçin Orman Gönüllüleri Ekibi Kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin yeşil örtüsünü ‘yangınlara dirençli’ kılacak eylem planı doğrultusunda ilk adımı atıyor. Olası yangınlara en güçlü, bilinçli ve planlı müdahale edilmesi yolunda 200 kişilik Orman Gönüllüleri Ekibi kurulacak. Farklı uzmanlık alanlarında faaliyet gösteren kişilerden oluşacak ekip, eğitim programının ardından İzmir’in yangınlara sivil müdahale takımı olacak ve afet dışı dönemlerde de doğa koruma çalışmalarına destek verecek.

Devamını Oku

İzmitliler Can Yücel’i Andı

Usta şair Can Yücel, ölümünün 22’nci yıldönümünde ‘İzmit Unutmaz’ etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen program ile anıldı

Devamını Oku

Afetin Vurduğu Kastamonu'ya İzmir'den Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya da destek veriyor. Başkan Tunç Soyer’in dayanışma anlayışı kapsamında bölgedeki mağdur yurttaşlar için 4 kamyon ve 1 minibüs yardım malzemesi gönderildi. Başkan Soyer, sel felaketi nedeniyle yaşamını yitiren yurttaşların ailelerine başsağlığı diledi ve zor günler geçiren Kastamonululara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Haymana’da Toplandı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı 4. Birleşimi, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yıl dönümü nedeniyle Haymana’da toplandı. Başkent Ankara’nın Kurtuluş Savaşı’ndaki önemine vurgu yapan Yavaş, “Ankara yeniden şahlanışın ve hürriyet sevdasının dünyaya haykırışının merkezidir ve daha sonra Cumhuriyetimizin Başkenti olmasıyla taçlanmıştır. İşte bu yüzden meclis toplantımızı kurtuluşun topraklarında Haymana’da yapmanın bu milletin bir ferdi ve bir Ankaralı olarak büyük gururunu yaşıyorum” dedi. Yavaş daha sonra Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve meclis üyeleri ile birlikte ilçedeki tarihi mekanları gezerek bilgi aldı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Sel Bölgeleri İçin Yardım Seferberliği

Büyükşehir Belediyesi Ankara İtfaiyesi, Kastamonu, Sinop ve Bartın illerinde aşırı yağış nedeniyle meydana gelen sel ve su baskınlarına müdahale etmek ve yaraları sarmak için çok sayıda araç ve personelini bölgeye gönderdi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı da bu illere toplam 10 bin adet 5 litrelik su yardımında bulunurken, 4 bin 500 koli temel gıda kolisi ile çocuk bezini de tırlarla ulaştırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “43 personel, 2 K-9 arama kurtarma köpeği ve 18 araçtan oluşan destek ekibimiz bugün Kastamonu’ya ulaştı. Her türlü desteğimizle yanınızda olmaya devam edeceğiz. Kalbimiz ve dualarımız sizinle” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Trafik Kazalarına Karşı Denetim

Artan ölümlü trafik kazaları nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi şehirler arası ve şehir içi taşımacılık yapan araçları denetledi. Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kurallara uymayanlara 427 lira idari para cezası uygularken İzmir-Menemen arasında çalışma ruhsatı olmadan sefer yapan bir minibüsü trafikten men etti.

Devamını Oku

İzmir İtfaiyesi Alkışlarla Uğurlandı Alkışlarla Karşılandı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dayanışma anlayışı kapsamında Antalya ve Muğla'da yangın söndürme çalışmalarına katılan İzmir İtfaiyesi Dairesi Başkanlığı ekipleri İzmir'e alkışlarla uğurlandı. İzmir’de de alkışlarla karşılanan ekipler göz yaşlarını tutamadı.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Yangına Dirençli Yeşil Örtü İçin "Orman Seferberliği" Başlatıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi şehrin yeşil örtüsünü “yangına dirençli” kılma yolunda geniş çaplı bir eylem planı hazırladı. Başta İzmir Büyükşehir Belediyesi ağaçlandırma sahaları olmak üzere kentteki tüm uygun alanlarda orman restorasyonu yapılacak. İzmir, Akdeniz iklimine uygun, sulama istemeyen ve olası afet sonrası “kendiliğinden yeşeren” ağaç ve çalı türleriyle donatılacak. “Orman seferberliği ilan ediyoruz” diyen Başkan Tunç Soyer, 2019’da temeli atılan projenin, gelinen noktada bir yandan yeşil alanları büyütürken, diğer yandan İzmir’in orman ekosistemini koruduğunu ifade etti.

Devamını Oku

ASKİ Bağlıca Bulvarı-Çevre Yolu Bağlantısı İçin Altyapı Mesaisinde

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in trafik akışını rahatlatacak yol yapım projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bağlıca Bulvarı ile Ankara Çevre Yolu’nu bağlayacak bağlantı yolundaki çalışmalar kapsamında ASKİ ekipleri de atık su ve yağmur suyu altyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Bölgedeki altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte eş zamanlı gerçekleştirilen çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Devamını Oku

Portatif Havuzda Sertifika Sevinci

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sporda fırsat eşitliği ilkesi kapsamında, Büyükşehir Belediyesi’nin “arka mahallelerde” açtığı üç portatif havuzda minik yüzücülere sertifikaları verilmeye başladı.

Devamını Oku

Tunç Soyer İran'ın İstanbul Başkonsolosunu Ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İran'ın İstanbul Başkonsolosu Javad Maboudi Far ve beraberindeki heyeti ağırladı. Görüşmede, İran ve İzmir arasındaki kültürel, ticari bağların geliştirilmesine yönelik adımlar görüşüldü.

Devamını Oku

Tunç Soyer: İzmir'de 4 Milyon Turist Hedefliyoruz

İzmir'i dünyanın en iyi turizm destinasyonlarından biri haline getirmek için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kültürpark'taki Pakistan Pavyonu'nda oluşturulan İzmir Turizm Bilgilendirme Ofisi ve Sergi Alanı'nın açılışını yaptı. Kentin turizm potansiyelini artırmak için çalışmaları sürdüreceklerini ifade eden Başkan Tunç Soyer, “Yaklaşık 1,5 milyon civarında turist ağırladığımız İzmir'de, hedefimizi en yakın tarihte 4 milyon olarak güncelledik. Elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Tercih Döneminde De Gençlerin Yanında

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi gençleri, üniversite tercihlerinde de yalnız bırakmadı. Büyükşehir Belediyesi, üniversite adaylarını tercih sürecinde doğru biçimde yönlendirebilmek için danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Gençler ise hizmetten memnun.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Yeni İlçe Otogarı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilçe otobüslerini bir merkezde toplamak ve vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla “Yöresel Turizm İlçe Otogarı” yapımı için harekete geçti. Gazi Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (FSM) No: 5/1 adresinde mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait arsada inşa edilecek ilçe otogarı için 9 Eylül 2021 tarihinde ihaleye çıkılacak. Büyükşehir Belediyesi ilçe otogarının tamamlanmasıyla birlikte kent merkezindeki trafik yoğunluğunu da azaltmayı hedefliyor.

Devamını Oku

İzmir'de Metro İstasyonlarında Ücretsiz İnternet Dönemi Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımı teşvik etmek için vapur, otobüs ve tramvayların ardından metro istasyonlarında da ücretsiz ve kotasız internet hizmetini başlattı. Başkan Tunç Soyer, “29 Haziran’da İzmirli yurttaşlarımıza tramvaylarımızda internet erişimi olacağını müjdelemiştik. Bugünden itibaren internet 17 metro istasyonumuzda ücretsiz olarak kullanılabiliyor” dedi.

Devamını Oku

İzmir Kemalpaşa Metrosu İçin İlk Adım Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemalpaşa’yı da raylı ulaşım ağına dahil etmek için çalışmalara başladı. Otogar- Kemalpaşa metro hattı için bugün proje ihalesinin ilk aşaması yapıldı. İkisi İtalyan 7 firma proje ihalesine katıldı.

Devamını Oku

Uluslararası Rugbicilerin Madalyaları İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’ten

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, bu yıl 5.kez düzenlenen Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası’nın şampiyonlarının madalyalarını takdim etti. Hürriyet, “Spor toplumu sağlıklı kılıyor” dedi

Devamını Oku

İzmit Belediyesi Can Yücel’i Şiirleriyle Anacak

İzmit Belediyesi, ‘İzmit Unutmaz’ etkinlikleri kapsamında ünlü şair Can Yücel’i ölümünün 22’nci yıldönümünde şiirleriyle anacak

Devamını Oku

Tunç Soyer, Halit Ziya Bulvarı'ndaki Çalışmaları Denetledi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kemeraltı bölgesindeki aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarını önlemek ve bölgenin altyapısını güçlendirmek amacıyla Halit Ziya Bulvarı’nda başlattığı çalışmalar sona yaklaştı. Başkan Soyer, hafta sonu aralıksız beton dökme işlemi yapan ekiplerin çalışmalarını inceledi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Park İhalelerinde De "Yeni Mezun" Şartı Getirdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in iş hayatında fırsat eşitliği ilkesi kapsamındaki kamu ihaleleriyle yapılan yatırımlarda genç mühendislere ve mimarlara istihdam sağlayan örnek uygulaması büyüyor. Çiğli Tramvayı’nın ardından 2021 yılında ihalesi yapılan park yapım işlerinde de yüklenici firmaya yeni mezun olmuş mimar, mühendis ve tekniker çalıştırma zorunluluğu getirildi.

Devamını Oku

Başkent Ankara Ahilik Kültürüne Sahip Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyi’nin (AKK) katkılarıyla, Ankara Ticaret Odası tarafından “Geçmişten Günümüze Başkent’te Ahilik Paneli” düzenlendi. Başkent’in kültürel mirasına sahip çıkmak ve uluslararası alanda tanıtılmasını sağlamak amacıyla ikincisi gerçekleştirilen panelde tüm paydaşlar görüş ve önerilerini dile getirdi.

Devamını Oku

Mansur Yavaş Vatandaşlarla Buluştu: Sorunlarını Yerinde Dinledi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Solfasol Mahallesi'nde iki bölgede ve Yeşilöz Mahallesi’nde bir araya geldiği vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada “Kuzey Ankara Kent Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi 2'nci Etap” projesi kapsamında yapılan imar değişikliği hakkında bilgi veren Yavaş, “İnşallah bizim dönemimizde imarınızı bitireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Başkentte Engelli Vatandaşlar İçin 28 Parkta Şarj İstasyonu

Ankara Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için akülü araçların şarj edilmesini sağlayacak projeyi hayata geçirdi. 28 rekreasyon alanı ve prestij parkında uluslararası standartlarda 36 şarj cihaz istasyonu, akülü araç kullanan engelli vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'in Mobil Mutfağı Muğla'da

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mobil mutfak aracı talep üzerine günlerdir orman yangınlarıyla mücadele eden Muğla’ya gönderildi. Mobil mutfak yangın bölgesinde yurttaşlar için kahvaltı ve sıcak yemek üretecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Derdimiz de ekmeğimiz de bir. Mobil mutfak aracımız günlerdir yangınlarla boğuşan Muğlalılara hizmet verecek.” dedi.

Devamını Oku

Mamak Kentsel Dönüşüm İhalesi Yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 4, 5 ve 6'ıncı etaplarda yer alan 2 bin 376 konut ve ticari alanların yapım işi için ihaleye çıktı.

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Hisarcıklıoğlu'nu Ağırladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Ankara Kent Konseyi'ni (AKK) ziyaret etti. Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Halil İbrahim Yılmaz'ı tebrik eden Hisarcıklıoğlu, Ankara Kent Konseyinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek " Türkiye'de diğer şehirlerin kent konseylerine rol model oldular" dedi.

Devamını Oku

Başkent'te Sağduyu Ve Dereboyu Caddesi'nin Alt Yapı Sorunu Çözülüyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, 20 yıldır kangrene dönüşen ve her yağışta su taşkınlarının yaşandığı Mamak Sağduyu Caddesi ile Dereboyu Caddesi’nin kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatı için harekete geçti. Dereboyu Caddesi’nde devam eden imalat çalışmalarının 2 ay içinde tamamlanması planlanırken, Sağduyu Caddesi’ndeki çalışmaların ise 30 Ağustos tarihine kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Devamını Oku

Van'daki Sel Felaketine İzmir'den Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Van’a destek verdi. 2 kamyon ve 1 minibüs ile yardım malzemesi İzmir’den yola çıktı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sel felaketi nedeniyle zor günler geçiren yurttaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi'nin Yardım Tırı Yola Çıktı

Günlerdir süren orman yangınlarında mağdur olan vatandaşların yaralarını sarmak için harekete geçen İzmit Belediyesinin yardım tırları dün gece yola çıktı

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesi'nden Gönüllü Motosikletlilere Yangın Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı; doğal afet, sel ve yangınlar konusunda vatandaşları bilinçlendirmeye devam ediyor. Motosiklet Derneği ve Ankara Motosikletli Arama Kurtarma Derneği (ANMAKUD) üyeleri, orman yangınlarına karşı gönüllü mücadele etmek için Ankara İtfaiyesi’nden yangın eğitimi aldı.

Devamını Oku

Genç Girişimciler İçin Teknolojik Girişim Merkezi Ön Başvuruları Başladı

Büyükşehir Belediyesi Başkent’te bilim ve teknolojinin gelişmesi ve vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için önemli projelere imza atıyor. Genç girişimcilerin önünü açarak bilişim sektörüne destek olmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in farklı noktalarında teknolojik girişim merkezleri açmaya hazırlanıyor. “https://forms.ankara.bel.tr/bld40mer” adresi üzerinden ön başvuruların alınmaya başladığı merkezlerde genç girişimciler; ofis alanları, teknik donanımlar ve pek çok imkandan ücretsiz yaralanabilecek. Ağustos ayı içinde ilk olarak Kuzey Yıldızı TechBridge Merkezi hizmete girecek.

Devamını Oku

Başkent'in Yeni Zabıta Memurları Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, liyakat esasına dayalı zabıta memuru alımına ilişkin sınav sonuçlarını açıkladı. Bin 250 aday arasından yapılan değerlendirme sonucu sınavı kazanan 224 kişinin isimleri Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinde yayımlandı. Sınavı kazanan zabıta memurlarının en geç 20 Ağustos 2021 tarihine kadar belgelerini tamamlayarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına teslim etmesi gerekiyor.

Devamını Oku

İZDENİZ'de Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İZDENİZ şirketi personelinin örgütlü olduğu Türkiye Denizciler Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Sözleşmeye göre karada çalışan personele yüzde 28,40, denizde çalışan personele ise yüzde 29 oranında zam yapıldı. Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı İrfan Mete, bu dönem en iyi toplu iş sözleşmesini İzmir'de imzaladıklarını belirterek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür etti.

Devamını Oku

Her Gol Bir Fidan

Sutopu Büyük Kadınlar Türkiye Kupası başladı. İzmir Büyükşehir Belediyespor, ev sahipliğini yaptığı Sutopu Büyük Kadınlar Türkiye Kupası’nda atılan her gol için bir fidan dikecek.

Devamını Oku

Ormanlık Bölgelerden Torbalarca Atık Toplandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli ve gönüllüler İzmir'in ormanlık bölgelerinde atık topladı. Poşetler dolusu cam şişe, plastik atık, çakmak ve mangal teli toplayan ekipler, yurttaşlara duyarlılık çağrısında bulundu.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir'den 'Orman İzmir' Kampanyasına Dair İddialar Hakkında Açıklama

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’in iktidar partisi yöneticisince ortaya atılan Orman İzmir kampanyasıyla ilgili hakarete varan mesnetsiz iddialara dair cevabıdır:

Devamını Oku

Ankara İtfaiyesi'nden ANFA Personeline Yangın Tatbikatı Eğitimi

Başkent’te yangınla mücadelesini aralıksız sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, ANFA Güvenlik ve ANFA Genel Müdürlüğü peyzaj personeline yangın tatbikatı eğitimi verdi. Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşen tatbikatta, toplam 93 kişiden oluşan ANFA Güvenlik ve ANFA Genel Müdürlüğü peyzaj personeli teorik ve uygulamalı eğitim aldı.

Devamını Oku

İzmir’in Olimpiyat Gururu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “İzmir’in Aslanları” ismini verdiği Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi şampiyonu İzmir Büyükşehir Belediyespor’dan dört isim, Tokyo Paralimpik Oyunları kadrosuna alındı.

Devamını Oku

İzmit Belediyesi YKS Tercihlerinde Öğrencilere Danışmanlık Desteği Veriyor

Üniversite adaylarının heyecanla beklediği YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte İzmit Belediyesi ve İstanbul Aydın üniversitesi işbirliğinde YKS tercih danışmanlığı hizmeti verilmeye başlandı.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir Belediyesi YKS Sonrası Öğrencilere Tercih Desteği Sağlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamalarla Başkent’te okuyan öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Geleceklerini ilgilendiren sınav tercih dönemlerinde öğrencileri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi şimdi de Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrası öğrencilere 5-13 Ağustos ile 13-20 Ağustos tarihleri arasında 4 merkezde tercih desteğinde bulunacak.

Devamını Oku

İzmit Belediyesinin Yardım Tırları Yarın Gece Yola Çıkıyor

İzmit Belediyesinin, Manavgat’ta yaşanan orman yangınında mağdur olan vatandaşlar için başlattığı yardım seferberliğine katılan İzmitlilerden Gıda Bankası’nda toplanan ihtiyaç malzemeleri yarın yola çıkıyor

Devamını Oku

Ankara Kent Konseyi Başkent'te “İklim Değişikliği ve Çevre Meclisi” Kuracak

Ankara Kent Konseyi (AKK) küresel ısınmanın yıkıcı etkilerinin masaya yatırıldığı “İklim Krizi Kaynaklı Afetler ve Orman Yangınları” başlıklı bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve uzman akademisyenlerin katıldığı toplantıda, AKK bünyesinde “İklim Değişikliği ve Çevre Meclisi” kurulmasına karar verildi.

Devamını Oku

Ankara Büyükşehir'den Bir Destek De Büyükbaş Hayvan Üreticilerine

Başkent ekonomisini canlandırmak için kırsal kalkınma desteklerine devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli büyükbaş hayvan üreticilerine ilk kez ücretsiz suni tohumlama desteğinde bulunuyor. İlk etapta 12 ilçede 31 Temmuz’dan itibaren başlatılan uygulama için üreticiler, Başkent 153’e başvuru yapabilir.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir’den Yangın Bölgesine Destekler Sürüyor: Bu Zorlu Günleri Dayanışmayla Atlatacağız

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bodrum, Milas, Manavgat, Nazilli ve Denizli’deki yangınlar nedeniyle mağdur olan vatandaşlara bir yardım konvoyu daha gönderdi. Başkan Tunç Soyer “Bu zorlu günleri yine dayanışmayla atlatacağız, yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

Devamını Oku