Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, sosyal medya hesabında, "Çok şaşıracakmışız! Ben demiyorum, bakın kim diyor" mesajıyla “Dolar 10 lira olsa kim şaşırır” başlıklı bir video paylaştı. Videoda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "24'ünde siz bu kardeşinize verin yetkiyi, ondan sonra bu faizle şunla bunla nasıl uğraşılır, göreceksiniz” sözlerine, doların yükselişini gösteren bir grafiğe ve yine Erdoğan’ın “Önümüzdeki dönemde herkesi bir kez daha şaşırtmaya kararlıyız" açıklamasına yer verildi.

BTP, doların hızla değer kazanmasının ardından “Dolar 10 lira olursa kim şaşırır” videosu hazırladı. BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, söz konusu videoyu, sosyal medya hesabında "Çok şaşıracakmışız! Ben demiyorum, bakın kim diyor" notuyla paylaştı.

Videoda önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 seçimlerinden bir hafta önce söylediği, “24'ünde siz bu kardeşinize verin yetkiyi, ondan sonra bu faizle şunla bunla nasıl uğraşılır, göreceksiniz” sözlerine yer verildi. Ardından da dolardaki hızlı yükseliş, bir grafikle gösterildi.

Garfikte doların 8 lira 71 kuruşu gördüğü 3 Haziran 2021 tarihine işaret edilirken Baş'ın bu tarihten yaklaşık 3 ay önce, geçen mart ayında yaptığı “Dolar bugün, yarın sabah uyansak 10 lira olsa kim şaşırır? Şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşlardan hangisi der ‘Ya dolar 10 lira olmuş’” açıklaması hatırlatıldı. 

Videoda, Erdoğan'ın, “Türkiye, demokraside ve ekonomide gerçekleştirdiği atılımlardaki başarıları ile geçmişten beri hep dünyayı şaşırtmış bir ülkedir. Önümüzdeki dönemde herkesi bir kez daha şaşırtmaya kararlıyız" sözlerine de yer verildi.