Niğde-Ankara otoyolunda TIR'dan inen çok sayıda Afgan göçmen ile ilgili olarak CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, "Niğde’de bir TIR’dan bu kadar insan iniyorsa acaba kaç tane insan, mülteci ülkemiz içinde dolaşıyor? Maalesef ülkemiz yol geçen hanı oldu" dedi. Adem, dün Adana'da bir otobüste 160 mülteci yakalandığını da söyledi.

İl Başkanı Adem, sosyal medyada tepki çeken Niğde-Ankara otoyolunda TIR'dan inerek yol kenarındaki tepeye doğru çıkan yaklaşık 100 Afgan göçmen ile ilgili değerlendirme yaptı. Adem, "Sınırlarımızdan geçen mülteci akımını durduramıyoruz" dedi ve şunları söyledi:

“ADANA’DA DA OTOBÜSTE 160 MÜLTECİ YAKALANDI”

"Görüntülerdeki mülteciler dün itibariyle TIR’dan indirilip bugün Taliban’dan kaçan 74 tane Afgan mülteci yakalandı. 30-35 tanesi jandarma tarafından yakalanmaya çalışılıyor. Maalesef ülkemiz yol geçen hanı oldu. Niğde’de bir TIR’dan bu kadar insan iniyorsa acaba kaç tane insan, mülteci ülkemiz içinde dolaşıyor? Sınırlarımızdan geçen mülteci akımını durduramıyoruz. Maalesef ülkemiz dünyada insan kaçakçılığında birinci sırada, uyuşturucu ticaretinin, kara para aklamanın merkezi haline gelmiş. Dün Adana’da biliyorum bir otobüste 160 mülteci daha yakalandı. Maalesef ülkenin içinde bulunduğu durumdan rahatsızız. Umarım bir an önce bu işler düzene giren, Türk halkı bunu hak eden bir millet değil."


VALİLİK: 74 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

Niğde Valiliği, göçmenlerle ilgili, "Yaklaşık 100 düzensiz göçmenin bulunduğu" ihbarı aldıklarını belirtmiş ve "74 düzensiz göçmen yakalandı, geri kalan düzensiz göçmenleri yakalama çalışmaları devam ediyor" açıklaması yapmıştı. 

Kaynak: Anka Haber