CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Covid-19 vaka sayılarının artacağı uyarısında bulunarak, “Salgında önümüzdeki günler vakalar daha fazla artacak. Gelişmiş ülkelerin az gelişmiş ülkelere aşı vermesi, tedavi imkanlarından faydalandırması lazım. Korkarım ki önümüzdeki günlerde bu kafayla devam edilirse vakalar artmaya devam edecek” dedi.

Mustafa Adıgüzel, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs aşası olan yurttaş sayısını açıkladığını, ancak aşının etkisi bittiği için yeni dozlara ihtiyaç olduğunu öne sürdü. “Salgında önümüzdeki günler vakalar daha fazla artacak” diyen Adıgüzel, “Aşıların, yeterli miktarda kısa süre içinde yapılıp bitirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Bazı ülkelerin aşı tedarikinde sıkıntı yaşadığını belirten Adıgüzel, “Gelişmiş ülkeler aşı imkanlarından gelişmiş ülkeleri faydalandırmadığı için bu bölgelerde salgın artarak sürüyor ve yeni mutantlar ortaya çıkıyor” dedi. Adıgüzel herkes güvende olmadan kimsenin güvende olamayacağını kaydederek, “Gelişmiş ülkelerin az gelişmiş ülkelere aşı vermesi, tedavi imkanlarından faydalandırması lazım. Çünkü oralarda çıkan varyantlar, daha sonra bu batı ülkelerine gidiyor ve yeni piklere yol açıyor. Onlara aşı vermeyerek bir şekilde kendileri de zarar görüyorlar. Korkarım ki önümüzdeki günlerde bu kafayla devam edilirse vakalar artmaya devam edecek” diye konuştu.

Kaynak. Anka Haber