Datça’da bulunan dünyaca ünlü Kargı Koyu’nun özelleştirilmesine tepki gösteren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Yine bir saldırıyla, talan projesiyle karşı karşıyayız. Görünüyor ki 128 sayısını çok seviyorlar. 128 milyar doları yok ettikleri gibi şimdi de Datça Kargı Koyu’nda 128 dönüm araziyi kendi yandaşlarına peşkeş çekmek istiyorlar” dedi.

Muğla’nın Datça ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Kargı Koyu’nun özelleştirilerek, otel, konaklama ve günübirlik tesis yapılacağını belirtti. 5 Nisan günü sabaha karşı, Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla dünyaca ünlü Datça Kargı Koyu’nun özelleştirmeye açıldığını ve bu alanda yeni bir planlama yapılacağını öğrendiklerini ifade eden Erbay tepkisini şöyle dile getirdi:  

“Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Datça Kargo Koyu’nun bir özelleştirme idaresine devredildiği, bir yeni planlama yapıldığını öğrendik. Bodrum Ortakent’te, Fethiye’de yaptıkları gibi. 128 dönüm büyüklüğündeki bu alanda otel, konaklama ve günübirlik tesis adı altında bir projeyle karşımıza çıktılar.  Bir iki sekiz rakamı çok seviyorlar. 128 milyar doları da buradan yok ettikleri gibi. 128 dönümlük araziyi de kendi yandaşlarına peşkeş çekmeye çalışıyorlar. Kapalı kapılar arkasında, hazırlayanın ne olduğu belli olmayan bu projelere karşı çıkan bu yürekli insanlar devam edecektir. Biz Muğla’mızı bu rant projelerine karşı savunmaya devam edeceğiz.”


Kaynak: Anka Haber