CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin, Çanakkale Zaferi’nin 106. yılında, savaşa katılanlara şeref madalyası verilmesine ilişkin yasa teklifi AKP ve MHP oyları ile reddedildi. İlgezdi, “Cumhur ittifakı Çanakkale kahramanlarına madalyayı çok gördü” dedi.

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi, vermiş olduğu yasa teklifi ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda tüm parti milletvekillerine çağrı yaparak, “Değerli vekiller, unutulmasın ki Mehmetçik vurulunca değil, unutulunca ölür. İşte bunun için 106 yıl sonra bugün, Gazi Meclis’imizin önünde tarihi bir sorumluluk var. ‘Çanakkale geçilmez’ diyen kahramanlarımıza Şeref Madalyası verilmesini talep ediyoruz. İnanıyorum ki, Gazi Meclis’imizin her bir üyesi, bu talebi düşünmeden kabul edecektir. Çünkü bu meclisin harcında Çanakkale ruhu vardır” dedi.

İlgezdi’nin çağrısına karşı Genel Kurul’da bulunan AKP ve MHP Milletvekilleri oyları ile teklif reddedildi. İlgezdi, “Cumhur ittifakı Çanakkale kahramanlarına madalyayı çok gördü” dedi.

Kaynak: Anka Haber