Son siyasi gelişmeleri değerlendirmek ve parti içi görüş alışverişinde bulunmak üzere düzenlenen CHP Bursa Bölge Toplantısı’nın açılışına katılan Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, AKP iktidarının son dönemini yaşadığına işaret ederek, "İktidar lime lime dökülüyor" dedi.

İktidarın, kendi hikayesini tamamen kaybetmiş durumda olduğuna dikkat çeken CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, "Yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele edeceğiz diyen iktidar vardı. Bugün gelmiş olduğumuz noktada, onların teslim aldığında yaşanan durumun kat kat fazla yasaklarla karşı karşıyayız. Yolsuzluklardan bahsetmeye gerek yok. Her gün skandalları ortaya çıkıyor” diye konuştu.

ÜST DÜZEY VE GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Salıcı’nın başkanlığında ve CHP Bursa İl Başkanlığı'nın ev sahipliğinde Bursa Akademik Odalar Yerleşkesi (BAOB) salonunda yapılan toplantıya; Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Yalova illerinden 7 Parti Meclisi üyesi, 3 genel başkan yardımcısı, 7 milletvekili, 6 il başkanı, 25 belediye başkanı, ilçe başkanları, il disiplin kurulu başkanları ile kadın ve gençlik kolları başkanları katıldı.


“AÇLIK KALMAYANA KADAR AÇLARIMIZI DOYURMAYA TALİBİZ”

AKP iktidarının 2002 seçimlerinde ilk iktidara geldiklerinin tam tersini yapar hale geldiğini, şu anda Türkiye’nin yönetilemediğini vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı şunları söyledi:

“Yoksulluk söz konusu olduğunda çıkıp ‘Açları da siz doyurun’ diyen bir Cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız. Biz bundan gocunmayız. CHP'li belediyelerimiz, 31 Mart seçimlerinde vatandaşlarımızdan aldığı yetkiyle Türkiye’deki her iki yurttaştan birine CHP belediyelerimizden hizmet veriliyor. Üzerinden iki sene geçmiş durumda olmamıza rağmen vatandaşlarımız pandemi sürecini de göz önünde bulundurarak belediye başkanlarımızın ne kadar başarılı işler yaptıklarını ifade ediyorlar. ‘CHP’li belediyeler gelirse sosyal yardım dağıtmaz, sizi siyasi kimliğine göre ayırır’ propagandası yapan iktidar artık bu sözleri ağzına alamayacak durumda. Çünkü belediye başkanlarımızı kimseyi ayırmadan desteklerine devam ediyor. Eğer vatandaşlarımız belediye seçimlerinde bizlere verdikleri yetkiyi tüm Türkiye’yi yönetmeye verirse ki, biz buna inanıyoruz, o zaman biz bu ülkede açlık kalmayana kadar açlarımızı doyurmaya talibiz. Yoksulluk kalmayana kadar yoksullarımızla ilgilenmeye talibiz. Türkiye'nin hikayesini değiştirmeye, muasır medeniyetler seviyesinde bir ülke haline getirmeye biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak talibiz.”


“VATANDAŞIN KESESİNDE YENİ BİR DELİK AÇAN BİR İKTİDARA DÖNÜŞTÜ”

AKP’nin iktidarının “Beşli Çete”nin iktidarına dönüştüğünü savunan CHP'li Salıcı, şöyle konuştu:

“Bazen maden ocaklarında bazen kimsenin uçmadığı havaalanlarında bazen otoyollarda kamu zararı yaratarak vatandaşın cebinden dövize endeksli ve mahkemesi de Londra tahkim mahkemesi olan projelerle, yapmış olduğu işlerle Türkiye’yi sürekli zarara uğratan, vatandaşın kesesinde yeni bir delik açan bir iktidara dönüştü AKP. Bizim bu hikayeyi değiştirecek güçlü bir örgütümüz var. Bugün burada bulunan sizler AKP'nin iktidarını sonlandıracak ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını kuracaksınız.”


BURSA İL BAŞKANI KARACA: BU SON MUHALEFET TOPLANTIMIZ OLACAK”

Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık ile ev sahibi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca da konukları selamladı. İl Başkanı Karaca, “Bunlar da bizim muhalefette yaptığımız son bölge toplantılarımız. Buna inanıyoruz. Bundan sonra ‘29 Ekim’ törenlerimiz arzu ettiğimiz ölçüde, coşkuyla kutlanacak. ‘23 Nisan’lar, ‘10 Kasım’lar, ulusal bayramlarımız arzu ettiğimiz şekilde olacak. İktidara olan inancı, değişim isteğini hepimiz görüyoruz. Bu son muhalefet toplantımız olacak” diye konuştu.


Kaynak: Anka Haber