CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Muhalefet partisinin yönettiği bir büyükşehir belediyesi, yapmış olduğumuz 4 bin kapasiteli yurdun foseptiğini, atık suyunu dahi 2 yıldır bağlayamadı" diyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na yanıt verdi. Torun, "Belediyemiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa edilen yurdun içme suyu hattıyla ilgili üzerine düşeni yapmıştır. Ancak, yaptıkları öğrenci yurdunun iskân ruhsatı dahi yoktur, bu nedenle abonelik başvurusu bile yapılamamıştır" dedi.

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Bakan Kasapoğlu'nun "Muhalefet partisinin yönettiği bir büyükşehir belediyesinin, yapmış olduğumuz 4 bin kapasiteli yurdun foseptiğini, atık suyunu dahi 2 yıldır bağlayamadığını özellikle ifade etmek isterim. Bir yurdun su sistemini, atık su sorununu dahi çözmekten acizler" açıklamasına karşılık verdi. Torun, "Belediyemiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa edilen yurdun içme suyu hattıyla ilgili üzerine düşeni yapmıştır. Ancak yaptıkları öğrenci yurdunun iskân ruhsatı dahi yoktur, bu nedenle abonelik başvurusu bile yapılamamıştır" dedi ve şunları aktardı:


BECERİKSİZLİĞİN TELAŞI

“19 yıldan bu yana ülkeyi tek başına yöneten ancak öğrencilerimizin yurt sorununu dahi çözmekten aciz olan siyasi iktidar, suçluluğun ve beceriksizliğin telaşıyla sağa sola savruluyor. Evlatlarımızın barınma sıkıntısını çözmesi gereken makamda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı ise çıkmış, iş bilmezliğine kılıf arıyor. ‘Mavi Vatan’ diyor, ‘PKK’ diyor hatta yetmiyor, işi belediyelerimizi suçlamaya kadar götürüyor. İşte bu tablo bile, artık ülkenin sorunlarını çözmekten uzak olan siyasi iktidarın düştüğü acizliği milletimize gösteriyor.


MUĞLA’DAKİ YURDUN İSKÂNI BİLE YOK

Sayın Bakan, ‘CHP’li bir büyükşehir belediyesi, yaptığımız yurdun su sistemini dahi çözemedi’ diyerek gerçekleri saptırıyor, vatandaşlarımızı açıkça kandırmaya çalışıyor. Hakikat şöyledir: Muğla Büyükşehir Belediyemiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa edilen 4 bin kapasiteli yurdun içme suyu hattıyla ilgili üzerine düşeni yapmış, çalışmaları tamamlamıştır. Belediyemiz abonelik işlemlerinin tamamlanması için yaklaşık bir ay önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne yazı yazmıştır. Ancak İl Müdürlüğü, hala belediyemize herhangi bir abonelik başvurusu yapmamıştır. Çünkü yaptıkları öğrenci yurdunun iskân ruhsatı dahi yoktur, bu nedenle abonelik başvurusu bile yapılamamıştır.


BELEDİYEMİZİ SUÇLAMASI YÜZSÜZLÜK

Ayrıca söz konusu yurdun atık su bertarafı konusunda ise süreç, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında yürümektedir. Yapılan arıtma tesisinin kullanım izni, iki bakanlık arasındaki sürecin tamamlanamaması nedeniyle alınamamıştır. Şimdi bu gerçeği bildikleri halde, Bakan’ın çıkıp, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali belediyemizi suçlamaya kalkması cehalet değilse, yüzsüzlüktür. Sayın Bakan’a tavsiyemiz, sorumluluktan kaçmayı bırakıp işini yapmasıdır."

Kaynak: Anka Haber