CHP 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100’üncü yılında başlattığı Zaman Kapsülü projesini Milli Egemenlik Mücadelesi'nin 101’nci yıl dönümünde internet sitesiyle yurttaşların ziyaretine açtı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, zaman tüneline dünyanın birçok yerinden ve Türkiye’den katılan çocuklara teşekkür ederek “Dünyanın bütün çocukları birbirlerini seviyor. Bütün dünyanın çocuklarına önemli bir görev düşüyor: Bütün dünyada barışı sağlamak, bütün dünyada sevgiyi egemen kılmak” dedi.

Programa katılan çocukların söylemlerinden Mustafa Kemal Atatürk'ün ne denli saygın bir kişilik olduğunu bir kez daha gördüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, şu sözlerle çocukların bayramını kutladı:

"DÜNYAYI İYİ SORGULADIKÇA, DAHA NİTELİKLİ SORULAR SORDUKÇA DÜNYANIN BAHARI OLACAKSINIZ"

"Değişik ülkelerden çevrimiçi programa katılan bütün çocukların söylemlerini büyük bir dikkatle dinledim ve bir kez daha anladım ki Mustafa Kemal Atatürk sadece bizim değil aslında dünyanın önemli, saygın bir lideri. Ben bundan büyük bir mutluluk duydum. Aslında siz sadece bulunduğunuz dönemin değil geleceğin de güvencesisiniz. Sizler iyi okullarda okudukça, dünyayı iyi sorguladıkça, daha nitelikli sorular sordukça dünyanın baharı olacaksınız. Hepinizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum."


"MÜTHİŞ HAYAL GÜCÜNÜZÜN ESERİ OLAN ZAMAN KAPSÜLÜNÜ AÇTIK"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, “Sevgili çocuklar beklediğiniz büyük gün geldi. Müthiş hayal gücünüzün eseri olan video, resim, fotoğraf ve yazılarınızı sakladığımız zaman kapsülünü açtık. Sevgili büyükler çocuklarımızın büyük Atatürk sevgisine ve şekerden tatlı hayallerine www.zamankapsulu.chp.org.tr 'den ulaşabilirsiniz” dedi.  

Kaynak: Anka Haber