Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, yüzde 19,58 olarak açıklanan yıllık enflasyon oranlarını değerlendirdi. Enginyurt, "Sayın Cumhurbaşkanı. Enflasyon yüzde 35’i buldu; seni aldatıyorlar, seni kandırıyorlar. Memleket perişan, marketler almış başını gidiyor, sokak yangın yerine dönmüş. Ekmeğinden simidine artık millet alamaz hale gelmiş" dedi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TÜİK tarafından bugün yüzde 19,58 olarak açıklanan enflasyon oranları hakkında ANKA Haber Ajansı'na açıklama yaptı. Enginyurt şunları söyledi:


“HANİ ENFLASYON DÜŞECEKTİ, FAİZLER İNECEKTİ, TÜRKİYE UÇACAKTI”

“Artık Türkiye’nin en büyük illüzyonisti TÜİK bile rakamları doğru vermek zorunda kalıyor. Tam doğru mu, değil. Ama enflasyon yüzde 20 çıktı. Sayın Cumhurbaşkanım, hani enflasyon düşecekti, hani faizler inecekti, hani Türkiye uçacaktı? Battıkça batıyoruz, yandıkça yanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı. Enflasyon yüzde 35’i buldu; seni aldatıyorlar, seni kandırıyorlar. Memleket perişan, marketler almış başını gidiyor, sokak yangın yerine dönmüş. Ekmeğinden simidine artık millet alamaz hale gelmiş.


“YÖNETEMİYORSUNUZ, SEÇİME GİDİN”

Sayın Cumhurbaşkanı. Enflasyonu gördükçe anla ki faizi düşürmekle, faizi aşağı çekmekle enflasyonu sonuç olmaktan çıkaramazsınız. Memleketi yönetemiyorsunuz, artık seçime gidin, millet gereğini yapacaktır."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Tarım Kredi Kooperatifi'nin Kısıklı'daki satış mağazasından alışveriş yapmasına da değinen Enginyurt, şöyle konuştu:


SENİN MARKET UCUZ DA ANLAŞILAN SANA UCUZ"

"Sayın Cumhurbaşkanı’m lütfetmiş markete alışverişe gitmiş. Arka fondan birisi, ‘Efendim market çok ucuz’ diyor. Sayın Cumhurbaşkanım. Senin market ucuz da anlaşılan sana ucuz. Senin markette mango var da bizim markette alacak ne ekmek kaldı, ne aş kaldı. Sayın Cumhurbaşkanım; vallahi de kandırıyorlar, billahi de kandırıyorlar; aldatıyorlar. Neresi ucuz, her gün zam var. Millet perişan, millet açlığa mahkum oldu. Sayın Cumhurbaşkanım, sen inanma tarım kredi marketlerine, bir müfettiş de tarım kredi marketlerine gönder."

Kaynak: Anka Haber