Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Soçi'deki görüşmesi başladı. Kremlin Sarayı, görüşme hakkında, "İki lider Suriye, Libya, Afganistan ve Güney Kafkasya'daki gelişmeler de dahil olmak üzere güncel uluslararası meseleler hakkında kapsamlı bir fikir alışverişinde bulunacak" açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Soçi'deki görüşmesi başladı. Kremlin Sarayı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in Soçi'deki görüşmesi hakkında yazılı açıklama yayımladı.

Açıklamada, "Görüşmelerde Rus-Türk siyasi, ticari ve ekonomik ortaklığının çeşitli yönleri üzerinde durulacak. İki lider ayrıca Suriye, Libya, Afganistan ve Güney Kafkasya'daki gelişmeler de dahil olmak üzere güncel uluslararası meseleler hakkında kapsamlı bir fikir alışverişinde bulunacak" denildi. 


"KIRIM GÜNDEMDE DEĞİL"

Rusya merkezli Sputnik medya kuruluşunun yaptığı habere göre, Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov görüşme hakkında Rus basınının sorularını yanıtladı. Peskov, "Kırım’ın statüsünün, Rusya lideri Putin ile Cumurbaşkanı Erdoğan’ın Soçi’deki görüşmelerinde gündeme gelecek konulardan biri olmayacağını" belirtti. 

Kaynak: Anka Haber