Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Rize’deki sel felaketinde de şuan itibariyle 2 kaybın dışında 6 tane vefatımız var. 3 bakanımız orada. Gerek Süleyman Bey, gerek Kurum gerekse Adil bey oradalar. Sürekli kendileriyle irtibat halindeyiz. Ve yoğun bir şekilde AFAD’ın çalışması var.”

“Dün şafak vakti filmi vizyon olarak gündeme girdi. Ulusal uluslararası yüzlerce canlı yayın bu vesileyle gerçekleştirildi. 00.13’te 90 bin camimizde selalar okutuldu. 15 Temmuz itibariyle toplamda 3 bin 876 proje gerçekleştirildi. Çeşitli yürüyüşler anma toplantıları gerçekleştirildi. Bütün bunlardan öte külliyemizin tam karşısında bir 15 Temmuz Demokrasi müzesi açılışını yaptık. Tavsiye ederim. Gerçekten sijital içerikli bir müze oldu bu. Dün onu da Devlet Beyle birlikte geniş bir toplulukla ziyaret ettik. İnanıyorum ki bu sadece ulusal değil uluslararası bazda da dünyaya çok güzel mesajlar verecek. İçeriği itibariyle insanı duygulandıran bir müze oldu. Eseri hazırlayan arkadaşlarımdan Allah razı olsun.”

“(Rize’deki sel felaketi) Şu anda takip ediyoruz, ne gerekiyorsa tabii bütün imkanlarımızla bunları yerine getireceğiz.”

“15 Temmuz itibarıyla toplamda 3 bin 876 proje ulusal, uluslararası gerçekleştirildi. Çeşitli yürüyüşler, sergiler, anma toplantıları gerçekleştirildi.”

“(Sel) Felaketin boyutunun Almanya’da çok çok büyük olduğu aldığımız bilgiler ışığında.”

Kaynak: Haberiniz