İBB Ekrem İmamoğlu, İBB’nin Kurban Bayramı’nda bağış toplamasına izin vermeyen İçişleri Bakanlığı’na ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. İmamoğlu, “132 bin ailenin bayramda yüzlerinin gülmesini istemeyen bir kişi var, o da İçişleri Bakanı" dedi. İmamoğlu'nun açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı, İBB'ye gerekli iznin verildiğini duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, İBB’nin Kurban Bayramı’nda bağış toplamasına izin vermeyen İçişleri Bakanlığı’na ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Sosyal medyadan yayınladığı videoyla tepkisini dile getiren İmamoğlu, “132 bin ailenin bayramda yüzlerinin gülmesini istemeyen bir kişi var, o da İçişleri Bakanı" dedi.

İmamoğlu'nun açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı, İBB'ye bağlı İstanbul Vakfı'na gerekli iznin verildiğini duyurdu.


İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN İZİN AÇIKLAMASI

İmamoğlu’nun açıklaması ve tepkilerin ardından İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, İstanbul Vakfı’nın bağış toplamasına izin verildiğini duyurdu.

Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Merkezi İstanbul ilinde faaliyet gösteren İstanbul Vakfının Kurban Bayramı Yardım Toplama Kampanyası kapsamındaki izin talebi İstanbul Valiliğince tarafımıza iletilmiş olup, yapılan değerlendirmeler neticesinde uygunluk derecesinde söz konusu vakfın talebine izin verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”