İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal’da bir dizi ziyarette bulundu. Ziyareti sırasında Başkan Gökhan Yüksel ile birlikte İBB tarafından kaba inşaatı tamamlanan Soğanlık Camii’ni de inceleyen Ekrem İmamoğlu, yetkililerden çalışmaların son durumu ile ilgili bilgi aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ilçedeki ilk durağı Kartal Belediyesi oldu. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah tarafından karşılanan İBB Başkanı, belediye çalışanlarıyla da kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Ziyareti sırasında belediye personeline zor pandemi günlerinde özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden İmamoğlu, daha sonra Başkan Gökhan Yüksel ile birlikte Kartal’da yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

Görüşmenin ardından Başkan Gökhan Yüksel, Ekrem İmamoğlu’na nazik ziyareti için teşekkür ederek Kartal Belediyesi Engelsiz Üretim Atölyesi’nde engelli bireyler tarafından yapılan çini işlemeli tabağı takdim etti.


İKİ BAŞKAN, SOĞANLIK'TA İNŞA EDİLEN CAMİYİ YERİNDE İNCELEDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kartal Belediyesi ziyaretinin ardından ikinci durağı, Soğanlık Mahallesi oldu. İBB tarafından kaba inşaatı tamamlanan, aynı anda 6200 vatandaşın ibadetini gerçekleştirebileceği Soğanlık Camii’ni Başkan Gökhan Yüksel ile birlikte inceleyen Ekrem İmamoğlu, yetkililerden çalışmaların son durumu ile ilgili bilgi aldı.

Cami cemaatinden temsilciler ve vatandaşlar ile caminin yapım süreçleri hakkında konuşan Başkan İmamoğlu, talepleri dinledikten sonra çeşitli bilgileri vatandaşlara aktardı.

Kaynak: Anka Haber