İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, aday olarak yarıştığı seçim kampanyasının 24 Mart 2019’daki Gaziosmanpaşa durağında, ilginç bir olay yaşadı. O tarihte 72 yaşında olan Müzeyyen Şahbaz, İmamoğlu’nun içinde bulunduğu seçim otobüsünü, 4 tansiyonla 4 kilometre boyunca takip etti. Durumu fark eden İmamoğlu, otobüsü durdurdu ve Şahbaz’a çiçek verdi. Ancak İmamoğlu ve Şahbaz arasındaki diyalog, bu olayla noktalanmadı. İmamoğlu, 14 Haziran 2019’da, yine Gaziosmanpaşa’da gerçekleştirdiği miting konuşmasını Şahbaz’a sarılarak yaptı. İkili, yaklaşık 2 yıl sonra, bu kez iftarda buluştu.

Şahbaz ailesinin evlerinde orucunu açan İmamoğlu ile kamuoyunda bilinen adıyla “Müzeyyen Teyze” arasında ilginç diyaloglar yaşandı. İmamoğlu, Şahbaz’ın, “O gün ben, bilmiyordum senin geleceğini. Tansiyonum 3’e düşüyordu. Eşim, söyleyince hemen çıktım. Ben hastaydım, nasıl iyileştim. Allah’ım, bana güç mü verdin? Ben geldim oraya, sen çıkmıştın. Ben, bir fena oldum. Ağlıyorum; ‘Ben, Başkan’ı göremeyeceğim.’ Bir baktım otobüstesin; oyyy dünya benim oldu” sözlerine, “Bana öyle enerji verdin ki o gün anacığım. Birbirimize hem şifa olduk hem de şans getirdik. Bana şans getirdin duanla beraber” şeklinde karşılık verdi. 


“ANACIĞIM, BANA DUA ETMEYE DEVAM ET”

İmamoğlu, vatandaşlara konuşma yaptığı sırada, sosyal medyada 4 tansiyonla 4 kilometre seçim otobüsünü takip etmesiyle gündeme gelen Şahbaz’ın da miting alanında olduğunu gördü. Şahbaz, koruma polislerinin yardımıyla, seçim otobüsünün üzerine alındı. Konuşmasını Şahbaz’a sarılarak gerçekleştiren İmamoğlu, duygularını, “Ya şu güzellik, şu yürekler oldukça, şu mini minnacık çocukların bakışları oldukça, şu güzel hanımefendileri, beyefendilerin duaları oldukça ya siz ne yapabilirsiniz ya. Allah aşkına. Kurban olayım anacığım, bana dua etmeye devam et. Sana kurban olurum” sözleriyle dile getirdi. 


İMAMOĞLU’NDAN ŞAHBAZ AİLESİNE DAVET 

Şahbaz: O gün de ben, 1 hafta hasta yattım. Bilmiyordum senin geleceğini. Tansiyonum 3’e düşüyordu. Başım dönüyordu. Eşim, söyleyince hemen çıktım. Ben hastaydım, nasıl iyileştim. Allah’ım bana güç mü verdin? Ben geldim oraya, sen çıkmıştın. Ben, bir fena oldum. Ağlıyorum; “Ben, Başkan’ı göremeyeceğim.” Bir baktım otobüstesin; oyyy dünya benim oldu. 

İmamoğlu: Ama bayağı yürüdük beraber. Bayağı indik aşağılara kadar. Bana öyle enerji verdin ki o gün anacığım. Birbirimize hem şifa olduk hem de şans getirdik. Bana şans getirdin duanla beraber. 

İmamoğlu, renkli anların yaşandığı iftar ziyareti sonrasında Şahbaz ailesini, kendi evine davet etti.