Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “2023’e giden süreçte de bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

“Diyarbakır anneleri, açtıkları bayrakla hem korku duvarlarını yıktılar hem de bölücü örgüt ve siyasi uzantılarının kalleş yüzünü deşifre ettiler.

Dicle’nin kuzularını çakallara kaptırmamak için gece gündüz demeden çalışıyor, mücadele ediyor, gayret gösteriyoruz.

Farklı sebeplerle teşkilattan ayağı soğuyanlar olabilir. Bize düşen en önemli görev bu kardeşlerimizle iletişim kurarak gerekirse ayağına giderek davamıza kazandırmaktır.

Bu partinin çatısı altında, terörü ve şiddeti övmediği sürece her türlü fikre, her türlü düşünceye, meselesi millet ve memleket olan herkese yer vardır.

2023’e giden süreçte de bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor. Ülkemize yönelik yurt dışı mahreçli planların yeniden devreye alındığını görüyoruz. CHP’nin başını çektiği her kesim, dozunu her gün biraz daha yükselttikleri nefret söylemleriyle bu kirli planlara destek veriyoruz.

CHP’li siyasetçilerin artık hezeyana varan beyanlarında çok ciddi bir artış yaşanıyor. Nasıl 17-25’te FETÖ’cülerin sözcülüğünü yapmışlarsa, şimdi de organize suç örgütlerinden, karanlık sosyal medya mecralarından medet ummaya başladılar.

Mevlana’nın diliyle biz, toprak gibi mütevazı olacağız.

Elbette 20 yıllık bir siyasi partinin içinde kendini dışlanmış hissedenler, kalbi kırılanlar, farklı sebeplerle teşkilattan ayağı soğuyanlar olabilir. Bize düşen en önemli görev, gerekirse ayaklarına giderek bu arkadaşlarımızı yeniden davamıza kazandırmaktır.

Kaynak: Haberiniz