Gazeteci Fikret Bila, 17-25 Aralık dönemine ilişkin itirafları ile gündem olan eski bakan Erdoğan Bayraktar’ın “Tarafsız bir savcı çıksın, bu dosyaları incelesin” dediğini aktardı.

AKP’li eski bakan Erdoğan Bayraktar, 17-25 Aralık dönemine ilişkin açıklamalarını sürdürüyor. halktv.com.tr yazarı Fikret Bila'ya açıklamalarda bulunan Bayraktar, "8 yıldır boğazımda bir düğüm var” ifadelerini kullandı.

Bila, Bayraktar'ın “Tarafsız bir savcı çıksın, bu dosyaları incelesin. Gerek görürlerse Yüce Divan'a gitmekten de korkmam” dediğini aktardı.

Bila, Bayraktar'ın kendisine yaptığı açıklamaları Halk TV'de Gökmen Karadağ ile Açıkça'da şöyle anlattı:


ONUR MESELESİ HALİNE GETİRMİŞ

“Sayın Bayraktar iki nokta üzerinde duruyor. Birincisi; 'Benim para pulda işim yok. İmar işleri yapmışsam, yasaya aykırıysa mahkeme iptal eder' diyor. Yani 'ben rüşvet almadım. Para almadım. Aynı kefede bir insan değilim. Bu benim için çok önemli. Benim 8 yıldır boğazımda bir düğüm var. Ne içersem içeyim bunu yutamıyorum, sindiremiyorum içime' diyor. O nedenle bir tarafsız savcı istiyor. 'Mutlaka bu dosya incelensin, eğer gerek görürlerse Yüce Divan'a gitmekten de korkmam' diyor. Yani bunu bir onur meselesi haline getirdiğini ifade etti.”