Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu'nun pandemi sürecindeki tutumunu eleştiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle karşılık verdi. Erdoğan, "Bununla kalmayıp Sağlık Bakanımıza da bindiriyor. Atılacak tırnağı olsan ne ala, değilsin. O kadar zavallısın" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, dünkü grup toplantısında artan vaka sayıları nedeniyle pandemi sürecini eleştirmiş, "Bir de Bilim Kurulu var, Sağlık Bakanlığı'nın. Allah aşkına kendinize Bilim Kurulu demeyin. Bilime ayıp! Ne dedikleri, söyledikleri belli değil. Oturmuşlar oraya bilim kurulu ayrı havada, Sağlık Bakanı ayrı telden çalıyor. 100 bin kişi de ölse bunların umurlarında değil" ifadelerini kullanmıştı. Bugün AKP Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Kılıçdaroğlu'nun sert sözlerle eleştirdi.

"O KADAR ZAVALLISIN"

AKP Genel Başkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

"Kılıçdaroğlu dün hızını alamayıp işi salgınla mücadelede en önemli referans kaynağımız olan, kendi alanlarındaki en yetkin isimlerinden oluşan Bilim Kurulu'na saldırmaya kadar vardırdı. Vah zavallı. Biz salgınla mücadeleyi siyaset üstü, 84 milyonun tamamının sağlığını ilgilendiren milli bir mesele olarak görüyoruz. Bilim Kurulu üyelerimize bugüne kadar verdikleri hizmetler için de şahsım, ailem, grubum ve milletim adına kendilerine teşekkür ediyorum. Bilim Kurulu başta olmak üzere sağlıkta bugüne kadar ölen nice arkadaşlarımız, kardeşlerimiz oldu. Bunlarla ilgili Bay Kemal senin bir derdin oldu mu? Kılıçdaroğlu'nun bir dakikalık şov uğruna bunca emeği silip atmasının, bilimin konuşulması gereken yerde bilimi ayaklar altına almasının takdirini sağlık çalışanlarımıza ve milletimize bırakıyorum. Rabbim, ülkemizi bu zihniyetin yol açacağı tahribattan muhafaza eylesin. Bununla kalmayıp Sağlık Bakanımıza da bindiriyor. Atılacak tırnağı olsan ne ala, değilsin. O kadar zavallısın."

Kaynak: Anka Haber