HKP’li Kadınlar, koruma altındaki çocuğun bilgilerini ifşa eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı istifaya davet etti.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP)’li Kadınlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğuna oturttuğu koruma altındaki çocuğun bilgilerini ifşa etmesi ve davranışlarından kaynaklı yazılı açıklama yaptı.

HKP’li Kadınlardan yapılan açıklamada Yanık’ın görevini kötüye kullandığı vurgulanarak, “Bakanlık Koltuğunu Bayram nedeniyle 10 yaşındaki bir yavrumuza devrederken, o yavrumuzun kimliğini ve koruma altında olduğunu hiçbir yasal, hukuksal,  insani ve vicdani sorumluluk duymadan, görevini kötüye kullanarak, özel hayatın gizliliği hakkını hiçe sayarak ifşa etmiştir” denildi.

“SUÇ İŞLEMİŞTİR”

Yanık’ın suç işlediği vurgulanan açıklamada, “Öncelikle bu durum Derya Yanık’ın oturduğu, daha doğrusu oturtulduğu koltuğun ve temsil ettiği Bakanlığın görev ve sorumluluğundan bihaber olduğunu göstermektedir. Mesleği avukatlık olan, Bakan yapılmış ama ne aileyle ne sosyal hizmetlerle ilgisi olmayan bu kişi, devlet koruması altındaki bir çocuğun kişisel bilgilerini, özel hayatını, mahremiyetini ve gizlilik hakkını ihlal etmiştir. Dolayısıyla da suç işlemiştir” ifadelerine yer verildi.


“SİYASİ ŞOV UĞRUNA”

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Ya çocuğumuzun zaten yaralı olan ruhunda bir kez daha, hem de tüm kameraların karşısında, kanırtılan-kanatılan yaraları? Ya Laik Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal’in çocuklarımıza armağan ettiği bayram gününün; yüreğinde en ufak bir çocuk sevgisi taşımadığı her halinden belli olan, tek amacının çocuğumuzu siyasi şovuna malzeme yapmak olduğu açıkça görülen, 10 yaşındaki bir yavruya Ramazan ayı olduğu için çikolata ikram etmediğini üstüne basa basa söyleyerek o ortamı bile din bezirgânlığına alet eden, insanlıktan nasibini almamış bu Dördüncü Tür Yaratıklar tarafından çocuğumuza zehir edilişi?

Bunların hiçbiri umurlarında değil! Biz bunları tanıyoruz! Bunlar Tarihteki en gerici, en asalak sermaye sınıfı olan Tefeci-Bezirgân Sermayenin günümüzdeki siyasi temsilcileri. Bunlar, ezdikleri-sömürdükleri işçi-köylü-yoksul insanlarımızı din bezirgânlığı yaparak “Allah’la Aldatanlar!” Bunlar, “Bir seferden bir şey olmaz” diyerek çocuklarımıza tecavüzü meşrulaştıran, onları Ortaçağcı Gericiliğin dipsiz kuyularında kâbuslara gark edenler!


“HESABINI SORACAĞIZ”

Bizler, Cesaret Vatanına sahip Kurtuluş Partili Kadınlar; Çocuklarımıza şeker de yiyebilecekleri güzel bir dünya kurmak için, Çocuklarımızın her gününün bayram şenliğinde geçeceği bir yaşam için, Halkın Demokratik İktidarı için, İkinci Kurtuluş Mücadelemizi sürdüreceğiz ve zaferle taçlandıracağız! O gün geldiğinde çocuklarımıza karşı işlediğiniz suçların hesabını da soracağız!”