İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hayırsever vatandaşların, İBB’nin güvenli eliyle ihtiyaç sahiplerine bağışladığı kurban etlerinin dağıtımını başlattı. İstanbul Vakfı tarafından düzenlenen ve 26 milyon 533 bin 500 lira bağışın toplandığı yardım kampanyası ile 231 bin ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ve et suyu ulaştırılacak. Yardım kampanyasının et dağıtımı töreninde konuşan İmamoğlu, “Tekrar ilan edelim ki gerçekten İstanbul Vakfı, İstanbullulara ait bir vakıftır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yıllar önce kurulmuştur ve bu vakıf vasıtasıyla, güvenilir bir zincir oluşmuştur. Geçen yıl 132 bin 50 aileye kurban etlerini ulaştırabilmiştik. Bu sene 231 bin aileye et ve et suyu ulaşturacağız. Biz bu hedefi daha da büyütmek istiyoruz. Kurban derilerinin tamamı da satılarak İstanbul Vakfı tarafından öğrencilere burs olarak verilecek. İstanbul Vakfı” dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Vakfı’nın bu yıl 2’inci kez düzenlediği Kurban Bayramı Bağış Kampanyasının dağıtım başlangıç törenine katıldı. 15 bin 162 bağışçının katkılarıyla, 213 bin 500 kuşbaşı konserve ile 17 bin 500 kavanoz katkısız kolojen (et suyu) elde edildi ve ihtiyaç sahiplerine gönderilmeye başlandı. 

Zeytinburnu’ndaki Zabıta Daire Başkanlığı’nın ek hizmet binasında gerçekleştirilen törene, Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan, İstanbul Vakfı Başkanı Perihan Yücel, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık ile kurbanların kesimi ve konserve edilmesini gerçekleştiren firmanın yetkilileri katıldı. 


231 BİN HANEMİZE ULAŞACAĞIZ

İlk dağıtım aracının gönderilmesi öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan İmamoğlu, 15 bin 162 bağışçının katkılarıyla, 213 bin 500 kuşbaşı konserve ile 17 bin 500 kavanoz katkısız kolojen (et suyu) elde edildi edildiğini söyledi.  İmamoğlu, “İstanbul Vakfı üzerinden yapılan kurban bağışını kavurma etlerini dağıtıyor olacağız. Kurban etleri, 10 tır halinde İstanbul’a ulaştılar ve 1 Eylül’den itibaren dağıtım başlayacak” dedi.