30 Ağustos Zafer Bayramı İstanbul’da coşkuyla kutlandı. Bayram dolasıyla İstanbul Valiliği’nde bayramlaşma töreni, Vatan Caddesi’nde de resmi geçit töreni düzenlendi.

İstanbul Valiliği'nde düzenlenen bayramlaşma töreninde, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Birinci Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tebrikleri kabul etti. Törene, siyasi partilerin ve yabancı ülke temsilcileri, mülki ve idari yetkililer, azınlık cemaatlerinin ruhani liderleri katıldı.

Vatan Caddesi’ndeki töreni ise Vali Yerlikaya, Orgeneral Yeni ve İBB Başkanı İmamoğlu’nun, askeri aracın üzerinden tören birliklerinin ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı. Vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla, törene yoğun ilgi gösterdi.

Selamlamanın ardından Yerlikaya, Yeni ve İmamoğlu, protokoldeki yerlerini aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos mesajı okundu.

Vatan Caddesi'ndeki etkinliklerde Gençlik Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları toplulukları, farklı yörelerden halkoyunları sundu. Tören, askeri birliklerin geçit merasimiyle sona erdi.