Ön kayıtlarıtamamlanan ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören İzmit Belediyesi ÇınarÇocuk Evi’nden faydalanacak aileler için, yapılacak sosyal incelemenin ardındanfırsat eşitliğini sağlamak adına noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirilecek İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle hayata geçirilen ve İzmitli vatandaşlartarafından rekor talep gören Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ÇınarÇocuk Evi, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ön kayıtları tamamladı. Çoksayıda ailenin ilk tercihi olan ve 2021-2022 Eğitim döneminde 64 çocuğa hizmetveren Çınar Çocuk Evi, mevcutta 90 olan kapasitesini velilerin memnuniyeti verekor başvuru nedeni ile daha fazla çocuğa hizmet verebilmek adına yeni dönemde118’e çıkardı. Eğitim kalitesi ve uygun fiyatıyla rekor başvuru alan ÇınarÇocuk Evi’nden faydalanacak aileler, noter huzurunda kura çekimi ilebelirlenecek.

FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLANACAK

Faaliyetlerinebaşlamasının üzerinden henüz 1 sene dahi geçmemesine karşın kaliteli eğitimanlayışıyla kentin marka eğitim kurumlarından biri olmayı başaran Çınar ÇocukEvi’nde eğitim görecek olan öğrenciler, yoğun ve kapasitenin üzerinde talepolması sebebiyle eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına noter huzurunda kuraçekimi ile belirlenecek. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli SosyalHizmet Uzmanları tarafından sosyal inceleme yapılarak değerlendirilecek olanbaşvuruların ardından kriterlere uygun adaylar, kura çekimine katılabilecekler.  
ÇINAR ÇOCUK EVLERİ ARTIYOR

İzmit’in farklıbölgelerine de açılması planlanan Çınar Çocuk Evi, Eylül ayı itibari ileTüysüzler Mahallesi’nde açılacak şubesi ile çok daha fazla çocuğun özel okulstandartlarında eğitime kavuşmasını sağlayacak. Geçtiğimiz günlerde ilk karneheyecanının yaşandığı Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde konuşan İzmit BelediyeBaşkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, yılsonunda iki yeni kreşin daha temelininatılacağı müjdesini vermişti.