CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşın “Ufukta seçim görüyor musunuz” sorusuna “Olması lazım çünkü maliyeti çok yüksek. Geciken her günün maliyeti vatandaş için çok ağır olacak. Bir an önce seçimin olması lazım” cevabını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop’ta balıkçıların sorunlarını dinledi. Balıkçıların Kılıçdaroğlu’na sorunlarını anlattığı toplantı, basın kapalı olarak yapıldı. Kılıçdaroğlu balıkçıların ardından belediyeyi ziyaret etti. Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Kılıçdaroğlu’nu karşıladı. Kılıçdaroğlu ve Ayhan basına kapalı görüşme yaptı. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu belediye önünde basın açıklaması yaptı.


“KEŞKE BEN DE EMEKLİ OLDUĞUMDA BU KENTTE YAŞAYABİLSEM”

“Keşke ben de emekli olduğumda bu kentte yaşayabilsem” diyen Kılıçdaroğlu, Sinop’un Türkiye ve dünyada tanıtılması gerektiğini belirtti. Kılıçdaroğlu ülkede yoksulluğu bitireceklerini, insanların sokaklarda kendini rahatça ifade edebileceğini vurguladı.


ESNAF ERKEN SEÇİM İSTEDİ

Kılıçdaroğlu, buradaki konuşmanın ardından esnaf ziyaretine devam etti. Kılıçdaroğlu kendisine erken seçim çağırısında bulunan esnafa “Sandığı koyacağız millet tercihini yapsın” diye yanıt verdi. Esnaf, “Tercihimizi yapalım artık, erken seçimi dillendirseniz artık” dedi.


“BURADA RUHUMUZU, HAYALİMİZİ, GELECEĞİMİZİ YOK ETTİLER”

Dükkanları yıkılmak istenilen bir esnaf ise Kılıçdaroğlu’na sıkıntılarını anlattı. Esnaf, Sinop Valiliği ve AKP İl Başkanlığı’nın ortak girişimiyle dükkanlarından çıkarılmak istendiklerini aktararak, “Burası Meydan Projesi adı altında yok ediliyor. Burada ruhumuzu, hayalimizi, geleceğimizi yok ettiler” diye konuştu. Esnaf, “Bir ilin valisi siyasi partinin valisi olamaz. Devletin valisi olur. AK Parti sayın valimizi yanına alarak, burayı geziyor, yıkılsın” dedi. Esnaf, Kılıçdaroğlu’ndan kendilerine destek istedi.


ESNAF: “O ZAMANLAR SİZE ÖNYARGILI BAKIYORDUM”

Kılıçdaroğlu’nun derdini dinlemek için girdiği telefoncu esnaf da erken seçim çağırısında bulundu. Esnaf, “Biz daha önce AK Partinin 15 yıl boyunca gençlik kollarında bulunduk. O zamanlar size önyargılı bakıyordum. Ama baktım ülkenin durumu iyiye gitmiyor” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, esnafı ziyaret ederken heyeti durduran bir kahvehaneci, mağdur olduklarını dile getirerek, “Kredi kartından oraya yatır, oradan oraya yatır” diyerek sıkıntısı özetledi. 

Kılıçdaroğlu yolda yurttaşlarla selamlaştı, küçük bir çocuğun derslerinin nasıl gittiğini sordu.


“BU ÇİÇEK BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Kılıçdaroğlu’na Sinoplu Romanlar, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü vesilesiyle çiçek verdi. Kılıçdaroğlu, Romanlar günün kutlayarak, “Hepsine şükran borçluyuz. Olağanüstü bir müzik yetenekleri var. O yeteneğin geliştirilmesi lazım” dedi. Kılıçdaroğlu, kimsenin kimliğinden ötürü ötekileştirilememesi gerektiğini vurgulayarak, “Bu çiçek benim için çok değerli” diye ekledi.

Kaynak: Anka Haber