CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşinin yönetim kurulu başkanı olduğu şirketten Ticaret Bakanlığı'na dezenfektan alındığını kabul etmesinin ardından görevden alınan Ruhsar Pekcan ile ilgili olarak, "Erdoğan onu kesin büyükelçi yapabilirdi. Ama rakam küçük olduğu için konsolos da yapabilir" yorumunu yaptı.

Yeniçağ gazetesini ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınan Ruhsar Pekcan ile ilgili değerlendirme yaptı. 

Kılıçdaroğlu, eşinin şirketinden Ticaret Bakanlığı'na dezenfektan sattığının ortaya çıkmasının ardından görevden alınan Ruhsar Pekcan ile ilgili olarak "Sayın Cumhurbaşkanı'nın 'ticaret yapan' Ticaret Bakanı'nı görevden almasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine "Bu durum beni biraz şaşırttı, ama rakam büyük olsaydı Erdoğan onu kesin büyükelçi yapabilirdi. Ama rakam küçük olduğu için konsolos da yapabilir" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, dün de Ruhsar Pekcan ile ilgili olarak, "Güzel, ama yeterli değil. Devletin uğradığı zararın da mutlaka da telefi edilmesi lazım. Bu ülkede tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyiz" açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: Anka Haber