CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın Mardin Mazıdağ ilçesi ziyaretinde bir vatandaş, "Artık zam zam zam anamızı ağlattılar" sözleriyle ekonomik duruma isyan etti.

CHP Doğu Masası'nda görevli olan İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve beraberindeki heyet, Mardin Mazıdağ ilçesini ziyaret etti ve vatandaşın sorunlarını dinledi. Tanal'ın ziyareti sırasında bir vatandaş, "Artık zam zam zam anamızı ağlattılar" sözleriyle ardı ardına gelen zamlara tepki gösterdi. Tanal, "Hepsini halledeceğiz inşallah. Sizin de vereceğiniz destekle" dedi. Tanal, vatandaşların sorunlarıyla ilgili de şunları söyledi:

"Sizin o dertleriniz, sıkıntılarınız hepsi omuzlarımızda. Biz bu yükünüzü kaldırmaya geldik. Sorunlarınızı öğrenmeye geldik. Bunların Meclis’te çözüm yollarını bulmaya geldik. Evet şu anda iktidarda değiliz. 19 yıldır Ak Parti iktidarına destek verdiniz. Eğer sorunlar varsa, sorunlar çözülmemişse, demek ki Ak Parti artık bu sorunları çözemiyor. Bir lokantaya gittiğiniz zaman size doğru düzgün yemek vermiyorsa, doğru düzgün yemek servisini yapmıyorsa, yemekleri kalitesizse, pahalıysa bir daha o lokantaya gitmiyorsunuz. 19 yıldır Mazıdağı’nda da hakikaten büyük sıkıntılar var. Bize Allah rızası için destek verin. Sizin bu huzursuzluklarınızı bitireceğiz. Bölgede barış olacak, demokrasi olacak, özgürlükler olacak."

Kaynak: Anka Haber