Oyuncu Mehtap Ar, tedavi gördüğü hastanede 64 yaşında yaşamını yitirdi.

İki buçuk yıldır akciğer kanseri tedavisi gören ve geçen günlerde yoğun bakıma kaldırılan Mehtap Ar, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak bugün hayatını kaybetti.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, "Akciğer kanseri tanısı ile 2018 yılından bu yana tedavisi hastanemizde devam eden Sn. Mehtap Ar, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 10 Nisan 2021 tarihinde vefat etmiştir" denildi.  


4 GÜN ÖNCE DOĞUM GÜNÜYDÜ

Merhum sanatçı Aysel Gürel’in oyuncu kızı Mehtap Ar, 6 Nisan'da 64 yaşına bastı

Usta oyuncu Müjde Ar da sosyal medya hesabından 3 aydır yoğun bakımda tedavi gören kardeşinin doğum gününü duygusal bir mesajla kutladı: “Canım, biriciğim, kardeşim, kalbimin yarısı, her şeyim. Bir an önce iyileş.”


MEHTAP AR KİMDİR?

Mehtap Ar, 6 Nisan 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Ünlü şarkı sözü yazarı Aysel Gürel ile Tercüman Gazetesi muhabirlerinden Vedat Akın’nın kızı olan Mehtap Ar, anne ve babasının ayrılmaları dolayısıyla ablası Müjde Ar ile birlikte dedesinin yanında büyüdü.

Mehtap Ar, 2000 yılında "Çocuk Tiyatrosu" adıyla bir çocuk tiyatrosu kurdu, turnelere çıkarak Anadolu’yu dolaştı. Mehtap Ar, ilk evliliğini 17 yaşında bir tiyatrocu ile yaptı. Mehtap Ar’ın ikinci evliliğinden Söz Ar adında bir oğlu bulunuyor.