CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bu ülkeyi Recep Tayyip Erdoğan ve damadı yönetmiyor olsaydı, 128 milyar dolarımız iş bilmezlikten, yandaşlıktan tükenmeseydi 128 milyar doları vatandaşa harcayabilseydik çok başka bir ülkede olurduk. Ben bu parayı vatandaşa dağıtacağım dersen hane başına 45 bin TL düşüyor, kişi başı 12 bin 500 TL düşüyor. Bu parayı çarçur ettiler... Türkiye’nin dolar milyarderleri geçen seneyi yüzde 40 zenginleşerek kapatmış. Kriz sana var, yokluk sana var, açlık sana var, işsizlik sana var. Ne kadar zorluk varsa sana, çil çil dolarlar yandaşlara” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Afyonkarahisar’da İl Başkanı Yalçın Görgöz ile birlikte dün vatandaşla buluştu. Özel, şöyle konuştu:

BİRİLERİNİN SARAYDA YAŞAMASINI BİRİLERİNİN YOKSULLUK ÇEKMESİNİ HAZMEDEMEDİ

Hep birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, birliğini, dirliğini, herkesin mutlu olmasını, hiçbir annenin gözünün yaşının akmamasını, hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesini istiyoruz. Hepimiz bir baba evinde doğarız. Kimi evlenir gider, yeni yuva kurar. Kardeşler ayrılır, başka yerlerde yaşar ama evlilikte işler kötüye gidince ya da iş bozulunca bilirsin ki baba evinin bacası tütmektedir, çorbası seni beklemektedir. CHP herkes için baba evidir, buyursunlar gelsinler. Geçmişte hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun herkesin baba evindeki yeri hazırdır. Baba evinin tapusunda Kemal Kılıçdaroğlu da yazmıyor Deniz Baykal da yazmıyor. Ecevit de yazmıyordu, İnönü de yazmıyordu. Baba evinin tapusu bir kişiye kayıtlıdır o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk yollara düştüğünde 7 istila ordusu vardı Anadolu’da, yollara düştüğünde ayaklarda çorap yoktu, silahımız yoktu, mermimiz yoktu. Bu topraklarda Büyük Taarruz’u başlattı. Birilerinin sarayda yaşamasını, birilerinin yoksulluk çekmesini hazmedemedi, sarayları bıraktı, cumhuriyeti ilan etti, halkın yokluktan kurtulmasına hizmet etti.


CHP HER AİLE EN AZ 2 BİN 500 DESTEK SİGORTASI VERMEK İSTİYOR

İşte Atatürk’ün partisi yeniden işsizliği, yeniden yoksulluğu bitirmek istiyor. Yoksulluğu yönetmek değil yok etmek istiyor. Her aileye en az 2 bin 500 TL aile destekleri sigortası vermek istiyor kimsenin çocuğu yatağa aç girmesin diye. Yoksulluğu yok etmek için Atatürk’ün partisi yollara düştü. Baba evine bekliyoruz herkesi. Milletin efendisi olan köylüden, kafası bozulduğunda “al ananı da git” diye kovduğu köylüye geldik. Keyfi yerinde çiftçiden, köylüden, veresiye defteri kabarık, borçlu, borcunu ödemek için traktörünü satan köylüye döndük. Yeniden köylüyü milletin efendisi yapmak için, tarımla ilgili projelerimizle, destekleme sözlerimizle, zamanında ödenecek desteklerle, yem fiyatlarına yapılacak indirimle, ilaçlarda ve gübrede yapılacak desteklemeyle, hepinizin yüzüne yeniden güldürmek için yollara düştük. Bizimle birlikte yürüyün, bizimle birlikte değiştirin, bizimle birlikte yüzünüzü güldürün. Kapısından girdiğimiz esnaf, ‘seçim ne zaman’ diyor, çünkü bıçak kemikte, dayanılacak güç kalmadı, siftah yok. ‘Bin TL verdik esnafa, 6 milyon aileye’ diye övünüyorlar. CHP iktidarda olsaydı her aileye 2 bin 500 TL verecekti.


DOLAR MİLYARDERLERİ YÜZDE 40 ZENGİNLEŞTİ

Bu ülkeyi Recep Tayyip Erdoğan ve damadı yönetmiyor olsaydı, 128 milyar dolarımız iş bilmezlikten, yandaşlıktan tükenmeseydi 128 milyar doları vatandaşa harcayabilseydik çok başka bir ülkede olurduk. Ben bu parayı vatandaşa dağıtacağım dersen hane başına 45 bin TL düşüyor, kişi başı 12.500 TL düşüyor. Damat Bey, ‘doları tutacağım’ dedi diye bu parayı tükettiler. Bu parayı çarçur ettiler. Size ‘para yok veremiyoruz’ diyenlere inanmayın. Türkiye’nin en zengin kişileri açıklandı. Türkiye’nin dolar milyarderleri geçen seneyi yüzde 40 zenginleşerek kapatmış. Kriz sana var, yokluk sana var, açlık sana var, işsizlik sana var. Ne kadar zorluk varsa sana, çil çil dolarlar yandaşlara. Vatandaşa para yok ama yandaşa, şirketlere parayı buluyorlar. Biz bu düzene isyan ediyoruz, bu düzeni sona erdireceğiz. Vatandaşa düğün yaptırmayanlar bütün Türkiye’de seyircili kongre yaptılar. Avrupa’da günlük en çok vaka açıklayan ülkeyiz. Soma’da 301 madenci öldü. Bu memlekette her gün neredeyse bir Soma faciası yaşanıyor. Birileri partisi eriyor, oyları düşüyor diye, partisini güçlü göstermek için lebalep kongreler yapıyor. Analarımız, kardeşlerimiz hangi partiden olursa olsun, evlatlarımız ölürken, partisi ayakta dursun diye lebalep kongre yapanlara yazıklar olsun. İnsanlar ölüyor ama birilerinin keyfi yerinde. AK Parti anketlerde eriyor, üye sayısında eriyor, milletin vicdanında eriyor, yolcudur Abbas, bağlasan durmaz. Siz bu güçlüklerle yaşarken; Passat’a binen İletişim Başkanı’nın makam arabasını Mercedes’e çevirmişler. Bir maaş alması lazım herkesin, o maaşı bile alamayanlar var, emeklilikte yaşa takılanlar var ama Fahrettin Altun’un evine 5 maaş giriyor.


İTTİFAK ORTAKLARIMIZLA BİR SEYRİ DEĞİŞTİRMENİN UMUDUNDAYIZ

İttifak ortaklarımızla birlikte bir seyri değiştirmenin umudundayız. Gençlerimizin yüzde 75’i yurtdışına gitmek istiyor. İşçilerimiz asgari ücretten dünyadaki en yüksek vergiyi ödüyorlar, sendikaları yok. Esnafımız ciddi sıkıntılar çekiyor ama seslerini duyan yok. Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde emeklilere verilen bayram ikramiyesine 4 yıldır zam yapmıyorlar. Emekliye para bulamıyorlar ama kendi maaşlarına yüzde 30 zam yaptılar. Kim sesini yükseltiyorsa ona ‘sen darbecisin, sen teröristsin’ diyen ve iktidarını böyle sürdürmek isteyenler var. Biz 7 milyon gencin, tüm toplum kesimlerinin umudu olabilirsek, bambaşka bir süreç başlayacak. Cumhuriyetin şanlı şerefli ordusuna FETÖ’yle kumpas kurdurtup, vatansever subayları içeri attılar. Sonra özür diledikleri o amiraller Montrö’nün önemini hatırlatınca, kafasında sarık olan bir amiralin yakışmadığını söyleyince amiralleri tekrar aldılar, Ankara’da zulmediyorlar. Darbeden korkuyorsan amiralin emeklisinden değil sarıklısından kork. Darbeyi onlar yapıyor.”

Kaynak: Anka Haber