Özgür Özel Büyükada İskelesi'ndeki hukuksuzluğu anlattı.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi.

Özel, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın 6 muhalefet partisinin toplantısına ilişkin ifadesine de yanıt veren Özel, "Eskiden siyasi irtica diye suçlanınca köpür köpür köpürenler 20 yıl önceden kendilerine yeni terminoloji bulmuşlar. Çok memnun oldum Bülent beyin tasasına. Biz 6 kişi bir aradayız, yansın kendi derdine Bahçeli ile kalmış baş başa. Karşısı olmuş yüzde 75 düşmüşler 25'e." dedi.


Özel şunları söyledi:

Adalar Kaymakamı bir zamanlar Cide Kaymakamıydı orada görev yapıyordu. Yükselmek istedi. AK Parti'den Aksaray Milletvekili aday adayı oldu. Aday yapmadılar ama Kastamonu milletvekilleri, Cide Kaymakamının Kastamonu Valisi yapılması için Soylu'ya gittiler.

Kastamonu'ya vali yapamadılar ama Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne Genel Sekreter yaptılar. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kısa zamanda ortağa çıkan en büyük yolsuzluk 540 milyonluk yolsuzluk yapıldı. Kayyum görevden alındı. O kayyumun Genel Sekreteri bugünkü Adalar Kaymakamı'dır. Süleyman Soylu'ya 39 bin 883 liralık hediye vermişler bir günlük ziyaretinden. Hani Soylu'ya bir takıcı tesbih hediye attı ya, o takıcı kayyuma fatura kesmiş.

Soylu, Mardin Büyükşehir'deki bu hukuksuzluğun soruşturması sürerken bu genel sekreteri Adalar'a Kaymakam atamış. Adalar'a kaymakam gittiğinde tarih 5 Haziran 2018. 7 Haziran'da Adalar İskelesi'nin üst katı TÜGVA'ya verildi. Mahkeme kararına rağmen polis çağıran ve ilçe başkanımızı, zabıtalarımızı darp ettiren zihniyet... Şimdi göreceğiz mahkeme kararına rağmen hukuksuzluk yapanlara İçişleri Bakanlığı soruşturma açılacak mı? Kaymakam herhangi bir partiden olsa iki dakikada merkeze çekilirdi.