CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, tezkereye "hayır" oyu veren CHP için, "Mustafa Kemal'in askeri’ diyenlerin, onlara ‘Mustafa Kemal'in itleri’ diyerek hakaret edenlerin dümen suyuna girdiğini görmek bizim bile ağrımıza gidiyor" sözlerine; "Genel Başkanımızdan üyemize kadar hepimiz Mustafa Kemal’in askeriyiz. Sayın Erdoğan, sen kimin askerisin? Ey Recep Tayyip Erdoğan, deyiversene ‘ben de Mustafa Kemal’in askeriyim’ diye. Niye söyleyemiyorsun? Bekliyoruz" dedi. Öztunç, "Askerliğimi, Kayseri Jandarma Komutanlığı’nda yapmıştım. Genel Başkanımız da yaptı, Genel Başkanımızın oğlu da yaptı. Kendi oğlunu askere göndermeyenler, kendi oğlunu askere göndermeyip de millilikten bahseden bir cumhurbaşkanı olmaz" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda; CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz ve partililerin de katılımıyla basın toplantısı yaptı.

"HER DAİM ONLARIN ASKERİYİZ, OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Cumhuriyet’in kuruluşundan bir önce Afyonkarahisar’da olmanın önemi üzerine Öztunç, şunları söyledi:

“Cumhuriyet’in kurulduğu topraklarda olmak bir onurdur, gururdur. Her ne kadar birileri Cumhuriyet’in kıymetini bilmese de Cumhuriyet ile bilinç altından hesaplaşma arzusunu sürdürse de biz var oldukça, yaşadıkça Cumhuriyet yaşayacaktır, payidar olacaktır ve Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır. Birileri Mustafa Kemal Atatürk’e laf etmekten gocunmuyorlar. Birileri Kurtuluş Savaşı’mızın o müthiş savaşta vatanımızı düşmandan, işgalden kurtaran o askerlerimize; komutanları Mustafa Kemal’e, İsmet Paşa’ya ağza alınmayacak hakaretler etseler de bizler her daim onların askerleriyiz, onların askerleri olmaya devam edeceğiz.”


“HEPİMİZ MUSTAFA KEMAL’İN ASKERİYİZ, SAYIN ERDOĞAN, SEN KİMİN ASKERİSİN?”

Öztunç; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı şöyle değerlendirdi:

“Genel Başkanımızdan üyemize kadar hepimiz Mustafa Kemal’in askeriyiz. Sayın Erdoğan, sen kimin askerisin? Ey Recep Tayyip Erdoğan, deyiversene ‘ben de Mustafa Kemal’in askeriyim’ diye. Niye söyleyemiyorsun? Bekliyoruz. Eğer, bu ülkenin milliyetçi bir cumhurbaşkanıyım, yani miliyim diyorsan ve sözde milli değilsen çıkıp dersin ki ‘ben de Mustafa Kemal’in askeriyim.’ Bizler Mustafa Kemal’in askeriyiz ama sizler İngiliz askerinin, Amerikan askerinin bu ülkenin topraklarına gelmesine izin verenlersiniz.”


“MEMLEKETİMİZİ YABANCI ASKERLERE PEŞKEŞ ÇEKMEK İSTEYENLER BİLSİNLER Kİ BİZLER VARIZ, VAR OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Öztunç, Kurtuluş Savaşı öncesi, Osman Devleti döneminde yabancı askerlerin Anadolu’ya gelmesini isteyenlerin olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:

“Bugün de var. Şu anda TBMM’de geçirilen tezkere ile yabancı askerlerin Türkiye’ye gelmesine izin verilmiştir. Yabancı askerlerin, İngiliz askeri midir, Amerikan askeri midir, Alman askeri midir, IŞİD’çi midir, Katar askeri midir? Bunların Türkiye’ye gelmesine izin verenler, milli olmaktan, yerli olmaktan söz edemezler. Çeşitli farklı durumları, bir torba tezkere çıkartıp ardından memleketimizi yabancı askerlere peşkeş çekmek isteyenler bilsinler ki bizler varız, var olmaya devam edeceğiz.”


“KENDİ OĞLUNU ASKERE GÖNDERMEYİP DE MİLLİLİKTEN BAHSEDEN BİR CUMHURBAŞKANI OLMAZ”

CHP’li Öztunç, askerlik görevini yerine getirdiğini söyleyip, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Askerliğimi, Kayseri Jandarma Komutanlığı’nda yapmıştım. Genel Başkanımız da yaptı, Genel Başkanımızın oğlu da yaptı. Kendi oğlunu askere göndermeyenler, kendi oğlunu askere göndermeyip de millilikten bahseden bir cumhurbaşkanı olmaz. Tayyip Erdoğan’ın bir oğlu çürük raporu aldı, bir oğlu da bedelli askerlik yaptı. Bedelli askerlik yapabilir. Zaten Bilal Erdoğan diyor ki, ‘babama sordum, babam dedi ki hakkındır kullan.’ Eyvallah, ama Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanının oğlu bedelli askerlik yapmamalı. Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanının oğlu aslanlar gibi gidip askerliğini yapmalıydı. Yapmadı Bilal Erdoğan. Diğer oğlu da çürük raporu aldı. Şimdi de bize yerli, milli olmaktan bahsediyor.”


“BU MİLLETİN EVLATLARI TAYYİP ERDOĞAN’IN HIRSI YÜZÜNDEN ÖLMEMELİ”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyelerinin komando marşı söylediği görüntüleri anımsatan Öztunç, “Hangi Bilal Erdoğan’a, bedelli askerlik yapan Bilal Erdoğan’a komando marşı söylüyorlar. Böyle bir komedi olur mu? Bedelli askerlik yapmış Bilal Erdoğan, komando marşı eşliğinde dünyaya meydan okutuyor. Bu milletin evlatları Tayyip Erdoğan’ın hırsı yüzünden ölmemeli” dedi.


“SANIRSIN BEYEFENDİ DOĞDUĞUNDAN BERİ SARAYLARDA YAŞAMIŞ”

Öztunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “kapıcının arabası var” sözleri için ise şunları söyledi:

“Kapıcı insan değil mi? Üstelik onun adı kapıcı değil, apartman görevlisi. O insan değil mi, arabaya binemez mi, bir tek sen mi bineceksin Tayyip Erdoğan? O kadar kibirli, tepeden bakıyor ki sanırsın beyefendi doğduğundan beri saraylarda yaşamış. Hiç kimseyi umursamıyor. Yakın çevresindekiler de dahil artık kendisine güvenmiyorlar. Farkında.”


“GİTTİ GİDİYOR TREN, GELİYOR GELMEKTE OLAN”

Yurttaşları dinledikleri zaman AKP iktidarından şikâyet ettiklerini, “yaka silktiklerini” belirten Öztunç; “Gitti gidiyor tren, geliyor gelmekte olan. Buna inanın. Gidiyorlar, bitti, dönemleri bitti” dedi.

Kaynak: Anka Haber