Süleyman Özışık, kendisi hakkında TBMM’de konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’ya, “Salih Bey size milyon kere yazıklar olsun. Ne idüğü belirsiz de sizsiniz” dedi.

Özışık’ın, Soylu’ya ve bazı mercilere dosya götürdüğü iddiası TBMM’de tartışma konusu oldu. AKP adına konuşan Trabzon Milletvekili Salih Cora, Süleyman ve Hadi Özışık’a isim vermeden “Ne idüğü belirsiz kişiler” ifadeleriyle andı.

Tepki gösteren Özışık, konuyla ilgili bir video yayınladı ve Cora’ya “Salih Bey size milyon kere yazıklar olsun. Ne idüğü belirsiz de sizsiniz” diye seslendi. Özışık, “Sizin bu yaptığınız, mertliğe, dürüstlüğe adamlığa sığmaz. Szi böyle, adam sata sata partide adam bırakmadınız. Yarın Erdoğan hakkında da böyle bir iddia ortaya atılsa, siz onu da arkanızda bırakıp gidersiniz” dedi.


Yayınladığı videoda AKP’lilere sert eleştiriler yönelten Özışık’ın sözleri şöyle:

“AK Parti’nin bir Trabzon milletvekili var Salih Cora… Benim videolarımı sayısız açıklamamı izlememiş ben kendimi paralıyorum… Salih Cora isimli kişi Türkiye gündeminden ne kadar uzaksa, gündemi herhalde hiç takip etmiyor, nasıl bir milletvekiliyse, dönüyor diyor ki HDP’lilere ‘Ne idüğü belirsiz bir kişinin iddiaları üzerinden bize saldırıyorsunuz’ diyor. Salih bey size milyon kere yazıklar olsun. Ne idüğü belirsiz de sizsiniz. Türkiye’den biraz haberiniz olsun ülke gündeminden haberiniz olsun.

Daha önce benim videolarımı paylaşıyordunuz. Daha önce ‘Helal olsun Süleyman Özışık’ diye destekliyordunuz. Bana sormadan ‘Ne idüğü belirsiz bir kişi’ diyorsunuz. Tekrar ediyorum, ne idüğü belirsiz kişi sizsiniz. Siz ve sizin gibiler hakkında bugüne kadar 1 milyon iddia orta atıldı. Süleyman Özışık hepsinde yanınızda durdu. Süleyman Özışık’ın üzerine bir tane iftira atıldı. Sizin bu yaptığınız, mertliğe, dürüstlüğe adamlığa sığmaz. Siz böyle adam sata sata partide adam bırakmadınız. Yarın Erdoğan hakkında da böyle bir iddia ortaya atılsa, siz onu da arkanızda bırakıp gidersiniz. Ben AK Partililerin bunun yalan olduğunu bile bile bir tek kelime söylememesini anlamıyorum.

Bakın size bir şeyi samimiyetle söyleyeyim; ben şu olaylar ortaya çıktıktan bu yana en büyük darbeyi, en çok tekmeyi kimlerden yiyorum biliyor musunuz? AK Partililerden… Bu günler geçer biz tekrar yüz yüze geliriz. Öyle yapın ki yüzünüzü kaldırıp yüzüme bakacak yüzünüz olsun.”

Kaynak: Haberiniz