İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Taksim Cumhuriyet Anıtı'ndaki 23 Nisan törenindeki özensizliğe isyanı sonrası İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya İBB'den 'aynı şekilde' yanıt geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen törendeki özensizlik için "zavallılık" diyerek, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'yı eleştirmesinin ardından İstanbul Valiliği'nden gelen açıklamaya İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Twitter üzerinden yanıt verdi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz" denilmişti.

İBB'nin, İstanbul Valiliği'ne de yanıtı "aynı şekilde" oldu. İBB'nin yanıtında, "23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün özensiz ve yakışıksız bir tören düzenlemesine müsaade eden İstanbul Valiliği’nin bu tavrını kamuoyunun takdirine sunuyoruz" ifadelerine yer verildi.