Ünlü yazar İlhami Işık, Gelecek Partisi’ne katıldı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Şanlıurfa’da yerel ve ulusal basın mensupları ile buluştuğu toplantısında rozeti takılan Işık, Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı olarak görevlendirildi.

Ahmet Davutoğlu, partisine katılan İlhami Işık’ı şu sözlerle tanıttı:

“Kendisi birçok gazetede, yayın organında uzun yıllar yazarlık yapmış olan, Türkiye’de kamuoyundaki etkisi bakımından çok maruf bir yazarımız bugün partimize katılıyor. Bunu bugün, Şanlıurfa’da ilan etmek istedim. Değerli yazarımız, aydınımız İlhami Işık bey bugün Gelecek Partisi’ne katılıyor. Partimize katılan İlhami Işık, Genel Başkan Danışmanı olarak da yakın mesai arkadaşlarımdan biri olacak”


İLHAMİ IŞIK KİMDİR?

1959 yılı Batman doğumlu olan İlhami Işık, Star gazetesi başta olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde yazdığı yazılar ile tanınan ünlü yazar ve fikir adamıdır. Siyasetle de yakından ilgilenen Işık, yürüttüğü sosyal yardım kampanyalarıyla da kamuoyunda bilinen bir isim. Yüz binlerce fakir çocuğa kışlık bot ve mont giydirilmesini sağlayan “Çocuklar Üşümesin” kampanyasını yıllarca yürüten Işık, “Eğer çocuğuna sahip çıkarsan, kötü niyetlilerin sahip çıkmasını önler ve başkasının sana ait olmayan hikayeleri çocuğuna aktarmasını engellersin” sözleriyle de büyük takdir toplamıştı.